Új privát üzeneted érkezett!

Hello

Én is szoktam olvasni, csak annyira nehezen szánom rá magamat. :) Most voltunk szerdán dokinál, 8450 gr, 78 cm. Már 2x átaludtuk az éjszakát. Egyszer 7-ig, egyszer 6-ig aludt egyhuzamban, a kiságyában. :) Kaptunk agyhártyagyulladás elleni oltást, de a bárányhimlőt asszem kihagyom. Nektek mi a véleményetek róla?

A gyerek mellett én sem tudok leülni a gép elé sokszor. Most is épp apájával fürdik. :)

Hajni
Sajnálom, hogy nem sikerült. Nem tudunk segíteni valahogy, hogy sikerüljön?
Nekem is kéne otthonra valami, mert szörnyű ez a pénztelenség. Visszamenni pedig nem szeretnék még, mert nem szeretném a gyereket egyedül hagyni.
Aisa már igazán nagyleány lehet. Én is annyira várom már, h elkezdjen beszélni. :)
Annyira édes lehet, mikor dörgöli a szemedet :) Jó rég találkoztunk már:(

Kati
Ti hogy vagytok?
Kistesó??? :)

Zseppy?
TI? Mi újság veletek?

Na mennem kell, megjöttek a fürcsiből :)

Pusza mindenkinek

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok!

Odex!
Attól még, hogy nincs új hozzászólás, még nyugodtan írhatsz magatokról. Ha történik valami új, vagy eszedbe jut valami jó kis téma.. :wink: Hátha más is erre vár. :roll: És az sem gond, ha veled van tele az oldal. :) Mi is szeretünk olvasni! 8) 8)
Kende sem hagyja sokszor, hogy gépelgessek. Ezért jövök többet este. Csak ha nagyon lefoglalja magát, vagy épp ebéd utánit alszik, akkor tudok írni. Egyébként csak olvasni egy-egy lopott percben.
Köszi a vonalzó dicséretet. :oops:
Kende már nem szopizik egyáltalán. :( ? :) ? :( :) Jan. 13-án szopizott utoljára. Akkor már csak 3-4 naponta reggel kapott cicit. Ez kb másfél hónap alatt épült le teljesen a napi 2-3-szori szopiról. Eleinte csak reggel-este, utána elhagytuk az estit, és inkább tartalmasabb kaja volt vacsira(nem is ébredt fel éjjel enni), és ekkor már csak reggel kapott. Este meg éjjel nem kellett, reggel azért jól esett is neki ébresztőnek, meg nekem is jó volt, mert csak magam mellé vettem, és lustiztunk így kicsit, nem kellett azonnal pattanni reggelit csinálni. :oops: :oops: (fúj, lusta anya! :oops: ) Így is már csak napi egy adagnyi tejcsi gyűlt össze. Majd mikor már ez is fogyóban volt, akkor jött a két naponta reggeli szopi, a másik napon tejpép volt a reggeli. Ez ment kb 2-3 hétig, utána jött a 3 naponta reggel, majd a 4 naponta, de ez már csak 3* volt. Az utolsó jan 13.-án. Ezután már semmi. Szóval ő is úgy szokott le, ahogy apadt el a tejcsi, és szerencsére nem is hiányolta, nem viselte meg így sem őt, sem engem, és a cici sem gyulladt be. Szóval szerintem pont jól összepasszolt minden. Nagyon örülök neki, mert sokat fájt a fejem ezért, hogy mi lesz, ha vége a szopinak. Hogy ő akarja abba hagyni, és akkor nekem begyullad, vagy elapad, és ő még kérné, sír érte.. De jó volt így. Ennél jobban nem is sikerülhetett volna. :D :D :D
Annyira, hogy mára azt sem tudja, mit kell a cicivel csinálni. :shock: :shock: Amikor ülök az ágyon, és átöltözök, van, hogy nem vagyok elég gyors, odajön, elkapja, és csavargatja :shock: , mint a rádiógombot :lol: , vagy be akarja nyomni a bimbót, hogy ne álljon már ki :lol: . Meg valamelyik nap megpuszilta. :P :P Azt hittem, be akarja kapni, mert rájött, mi is az. :o De nem. Utána meg belefújta a levegőt, mint amikor a nyakunkba fúja, és olyan jó kis fingós hangot ad így ki. :lol: :lol: :lol: Tehát már túlvan rajta.
Te szegény, kellett neked kérdezni, ekkora regényre nem számítottál... :? Bocsesz :oops:
Egyébként ő csakis egyedül alszik el, nem lehet altatni. :shock: Leteszem aludni, és szépen elvan egyedül, míg el nem alszik. Annyi, hogy látnia kell, hogy ott vagyok, tehát addig nem mehetek ki a szobából. Ilyenkor szoktam ideülni a géphez. Ja, de nem is szabad ránéznem, mert ha észre veszi, akkor azt hiszi, hogy mehet a játék, vagy elkezdi kihisztizni magát. :( Nem is szoktam oda nézni, csak mikor már egy ideje csend, és mozdulatlanság van az ágyban. Ugyanez, ha altatni próbálom. :? Azt hiszi, játékidő van, és akármilyen álmos is, küzd az elalvás ellen. Sőt, egy-egy hiszti alkalmával annyira felturbózza magát, hogy utána azért ne mtud elaludni. :( Még a sírás sem fárasztja ki annyira, hogy elaludjon, csak annyira, hogy még nyűgösebb legyen :cry: . Inkább nem is próbálkozom vele.
Nagyon édes lehet Aisa, mikor "álmos,álmos". :P
Jaj, és ez a puszilkodás! :D Hát, tényleg nagyon cuki lehetett! :P :P
Én is egyre jobban élvezem, hogy már alakul a személyiségük. Kende is olyan kis bohóc, akkorákat lehet rajta nevetni :lol: . És tetszik neki az, hogy nevetünk rajta, ezért csak azértis csinálja. 8) Na, persze a hiszti is ugyanilyen gyors fejlődésnek indult nála. :( Néha a hajamat tépem! :shock: :evil:
Remélem, az oltás utáni láz elkerül titeket!!
Fénykép nálunk is kevesebb készül. Van, hogy 2-3 nap is kimarad. :) Ez már nagy szó, mert régebben majdnem minden nap kattintottunk legalább egyet. :) Meg is látszik a termésen. Az első évéről pontosan 976 kép, és 264 kisvideó készült.
Sajna a koszmóra nincs ötletem. Sajnálom, hogy előjött nálatok. :(
Mi lett volna a próbamunka?? Megpróbálunk segíteni, hogy megkaphasd. Van skype-od, vagy msn-ed? :?: Azon távsegítségben esetleg segíthetünk??? Ha van, megírom a méledre az elérhetőségeimet.
Hát, őszintén szólva, nekem is jól jönne egy kis lé, mert így egyedül elég nehéz. A 70 ezerből, amiből ráadásul még anyáméknak odaadok 25-öt. Nekik is jól jön, sajna ők sem tudnak segíteni nekem. Így valószínű, hogy 2 éves korában megyek is vissza, dolgozni. :( :( Pedig de jó lett volna 3 éves koráig itthon maradni (vagy még a 2 éves kora előtt egy kistesó, mert akkor még egy babám :P :D :wink: is van, és a gyed is megmarad :roll: ).

Otyka!
De szép méretei vannak már Pannának! :P :D
Gratulálok az éjszakai átalváshoz!!! :D :D
Szerintem én sem adatom be a bárányhimlő ellenit. Állítólag úgyis csak 10-15 (nem tudom pontosan) évig hat, és felnőtt korban veszélyesebb elkapni. Sokan azt mondják, hogy jobb, ha még gyerekkorban kapják el, mert akkor könnyebben gyógyulnak, kevesebb esetben maradhat hátra bármi szövődmény és sok mindenre immunitást szereznek utána ettől. Persze ezért még nem fogom mindenáron "elkapatni" vele a vírust, de ha jönnie kell, ez van. :roll:

Zkatica!
Zseppy!
Ilba!
Sancsi!
Petra!
Tessék jelentkezni!! :!: :!: Mi van veletek??? :?: :?:

:arrow: Csajok! Jó lenne márciusban talizni, nem?? Akkor talán már jobb idő is lesz, tudunk tervezni. Mert most úgy van, hogy ki tudja, holnap esik-e, hideg lesz-e…
Persze amikor mindenkinek jó. És úgy, hogy mind a 8-an ott legyünk!!!
Szerintem mindenki írja meg, mikor nem jó neki (vizsga-tanulás, könyvelés, stb...), és akkor összeegyeztetünk egy időpontot, amikor mindenki ráér.
Vélemények??? :?: :idea:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Jajj, képzeljétek, elég nyüzsis hétvégém volt végre!! :) Olyan jól éreztem magam. :D :D
Tegnap délután elmentünk nagynénémékhez szülinapozni. Kende is nagyon jól érezte magát. Hamar feloldódott, pedig idegen helyen nagyon ölbebaba szokott lenni mostanában. Persze a barátkozásban segítettek unokatesóm kisállatai, akik elvonták a figyelmét. :) Volt ott törpenyúl, tengerimalac, papagáj, meg halak. Mikor hazajöttünk, feljött egy barátnőm trécselni, meg Kendenézőbe, akit már rég láttam, és egész sokáig, este 9-ig itt volt. :) Közben megjött apa is, jót játszott a két fiú. :) Ezután ketten maradtunk manómmal. Gyors fürdés, vacsi, letettem aludni, és lementem egy havernak a szülinapját ünnepelni. :) Ittam is, eléggé beszédültem. :oops: :oops: 2 előtt kicsivel jöttem haza. Persze maki éjjel randalírozott, 4-től 5-ig fent volt :shock: :evil: , és vergődött , helyezkedett mellettem, meg rám feküdt, addig tekergett, míg majdnem lepördült... :roll: :roll: Meg hirtelen ötlettől vezérelve ráugrott a fejemre :shock: (á, dehogy ijedtem meg :oops: :evil: ). Azt hitte, úgy kényelmesebb lesz?? Szóval nem lehetett mellette aludni. :evil: Pedig jól esett volna. :oops:
Ma délelőtt olyan voltam, mint egy hulla. A fáradtságtól hol a hideg rázott, és fáztam, hol meg akartam gyulladni. :? Ja, és persze ülni is alig mertem, nemhogy eldőlni. Ha eldőltem, arra riadtam fel, hogy simán elaludnék, pedig maki ott játszik a szobában. :shock: Meg is ijedtem. Rögtön lelki szemeim előtt láttam, milyen rossz anya vagyok, mert ha addig történne vele valami, míg én alszom... :( Még bele gondolni is rossz. :( :( Így ülni is alig-alig mertem. Viszont ebéd után aludtam vele 1 órát :) , ami elég kevésnek bizonyult. Mert mikor ő már felkelt, kivettem, ott játszott mellettem, én meg ültem, és bambultam 20 percet, mint akiben kimerült az elem. :roll: Ezután átmentünk apához. Ott ettünk finomat :) , utána még a fiúk játszottak, majd felkerekedtünk, és bementünk a nyugatinál lévő nagy bev.központba, mert ott dolgozik barátnőm (apa unokatesója). Segítettünk neki házimozit választani, meg hazahozni. Mármint apa. Mi meg legalább kimozdultunk addig. :oops: Utána még negyed órára felugrottunk anyóshoz. Nem akartam már felmenni, mert késő volt, de apa meggyőzött. Mivel anyósnak el van törve a lába ( :lol: jajj, szegény :) ), ő nem tud jönni hozzánk (de kár :D ) (csak kicsit vagyok gonosz :D :wink: ), és hogy legalább egy kicsit láthassa makit. Legalább annyi időre, míg apa összedugdossa az új házimozit tesójának. Ezzel le is tudtam a hétre a látogatást. :D 8)
Maki jól elfáradt. Volt is már nyűglődés, mire le tudtam rakni. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Otyka!
Hát akkor tessék többször rávenni magad az írásra, különben tényleg kihal a topic! :!: :!: :lol:
Látom, Panna is hasonló méretekkel rendelkezik, mint Aisa. Mi egy hete voltunk 8730 grammok és 77 centik. :P
Én egyelőre nem adattam be neki egyik nem kötelező oltást sem.
Köszi, hogy segíteni akarsz a munkával kapcsolatban, de sajna már késő. :cry: Múlt héten kedden kellett volna visszaküldeni a próbamunkát. Szóval erről akárhogy is nézem, lecsúsztam. Keresgélek tovább, aztán majd csak lesz valahogy. Nekünk is nagyon jól jönne még egy kevés pénz, mert így nagyon gáz. :twisted:
Igen, már tényleg nagyon régen találkoztunk. Még mindig áll az ajánlatom, hogy ha Szentivánon jársz, nagyon szívesen látlak titeket. :lol: :wink: Olyan kíváncsi vagyok már én is a lányodra. Képeket megnéztem az oldalán, de azért élőben tök más.

Szilpa!
Oké, majd írok többször, akkor is ha más nem! Max. elbeszélgetek itt magammal.
Az tök jó, hogy nálatok is ilyen simán ment a ciciről való leszoktatás. Szerencsére én sem szenvedtem utána azzal, hogy teli lett volna a cicim, meg fejni kellett volna.
Cici-tekergető, fingós-hangot-hallató Kende helyes lehet.
Azért meg külön irigyellek, hogy elalszik magától Kende. Akkor megérte annak idején az a kis sírni hagyásos időszak. Én nagyon nyuszi vagyok ehhez. Bele sem merek vágni, úgysem tudnám végigcsinálni. Pedig nálunk sem ártana egy megoldás az alvásra, mert azért elég gáz. Van, hogy megissza a 2,5 dl teát, vagy tejet, és utána úgy dönt, hogy mégsem alszik. És akkor 1-1 ½ óra múlva kezdődik az egész előlről. És végig ott kell feküdni mellette.
Sajnos nem került el a láz, két napig lázas volt Aisa, de nem volt vészes. Jókedvű volt, és napi egy Panadollal nem ment magasra a láza.
Viszont most van kibújóban az 5. foga (és nem felül, hanem alul), emiatt azért hisztisebb, de adom neki a Chamomillát, és ettől jobb egy kicsit. Bár éjszaka elég sokszor felsír így is.
Neked is köszi a segíteni akarást munka ügyben, de... (már fent úgyis olvastad). Egy adatbázist kellett volna szerkeszteni, netről termékleírásokat letölteni, szerkeszteni stb. Igazából maga a munka sem volt teljesen egyértelmű, mert kétfajta táblázat volt benne mintaként, és nem tudtam eldönteni, hogy most melyik az „igazi”, amire hasonlítani kell az enyémnek.
Egyébként MSN-en már felvettük a kapcsolatot, ha nem tűnt volna még fel....
Hát te sem vagy akkor anyagilag túlságosan eleresztve. De gondolom apája azért hozzájárul a gyerek költségeihez valamelyest. Tényleg mi újság vele / veletek?? Történt valami változás köztetek???
Örülök, hogy jól telt a hétvégéd. Ennyi alvás után nem csoda, hogy zombi voltál egész nap. Mi Esztergomban voltunk pancsolni szombaton. Aisa nagyon élvezte, most keresnék is helyet, ahová tudnám vinni úszni tanulni. De olyan drága...., ezért is kéne egy kis meló még.

Én a taliban benne vagyok, időm van bőven, egyelőre bármikor jó. Annyi, hogy kocsit kicsit nehezebben tudok most szerezni, mert apuét eladtuk, csak a mienk van, amivel párom jár melózni. Minden második héten, amikor anyu délután megy dolgozni, meg tudom oldani, hogy elvigyem Gergőt munkába, és akkor du. 4-ig van autóm, akkor kell érte menni. Nekem ennyi csak a gigszer (de hülyén néz ki ez a szó leírva), de szerintem ez megoldható. Kíváncsi vagyok már rátok nagyon, meg az összes gyerkőcre, olyan sokat változhattak már mióta utoljára láttam őket.

Aisa most alszik, aztán kiviszem, megmutatom neki a havat. Kíváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá... Nem örülök már ennek a hónak, de arra jó, hogy a gyerek megismerkedjen vele egy kicsit.

Na, megyek, kiírtam magamból mindent!

Aisa és Hajni
 
 


A többi szmájlit képzeljétek a helyére, felébredt Aisa és pátyolgatni kell, mert nagyon nyűgös. Szerintem nem aludta ki magát. :cry:
Most itt fekszik rajtam, lehet, hogy így visszaalszik. :shock:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

De jó! Szép hó esett végre!!!! :lol: :lol: Kendével sétáltunk is egyet. Alig tudtam tolni a kocsiját a hóban :? , mert nem takarították le a járdákat itt mifelénk. :evil: :evil: A kezem rendesen elfáradt, megfájdult, mire hazaértünk. Nem tudom, a gondnokok épp hol vakargatják a pö..üket??? :evil: :evil: :evil: Ilyenkor azonnal sózniuk kéne, és eltologatni a járdáról a havat. Persze a fizetést felveszik, és irány a kocsma. :twisted: :twisted:
Na, nem morgolódok, örülök a hónak. 8) 8) :D :D Kende nagy szemekkel bambulta a hóesés. :D :D Már ezért a csodálkozó és közben örömködő arcért megérte az egész. :D

Persze éjjel megint nem aludtam. :oops: Érdekelt az Oscar gála. Kétszer ugyan belealudtam, de max fél órára. Nem hittem, hogy ilyen sokáig tart :shock: (bár már 3. éve mindig megnézem), de a végén már úgy voltam vele, ha idáig megnéztem, csak nem hagyom félbe. :roll: Egyszer kikapcsoltam a tv-t, de lyukadt az oldalam, vissza kellett kapcsolni. :oops: :oops: Hajnal 2-től reggel negyed 7-ig tartott. :shock: Na, akkor végre alvás, de Kende 9-kor kegyetlenül felébresztett. :cry: Ha tetszik, ha nem, reggel van! :? Alig bírtam magamhoz térni. A mosott sz..r zombi változatát ha elképzelitek, akkor az tündérmese volt hozzám képest. :roll: :( Ebéd után lepihentem fél órára, azzal bírtam magam tartani idáig, de már eléggé nyomi vagyok. :? Pedig tegnap este is eléggé fáradt voltam már a hétvégém után.
Ma meg végre hosszú idő után elmentem egy focimeccsre. :D :D :D :D :D Jajj, de jó volt!!! :D :D Már elvonási tüneteim voltak. A meccs is jól sikerült, egy rivális csapatot győztünk le fölényesen. :D :D :D Szóval minden klappolt. Most vigyori vagyok. :D :D :D Fáradt, de vigyori. :D :D :D :D 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Odex!
Köszi. :oops:
Remélem, Aisát nem kínozza sokáig a fogacska, és hamar előbújik.
Jajj, tényleg itt vaagy nekem MSN-en. :oops: :oops: Csak most sikeresen elcseszerintettem az MSN-emet, és megfordult velem a világ.. De előkapartam, hova is lettél belőle..
:oops:
Semmi változás apával. :( Külön nem ad pénzt, de rendesen szokta kérdezni, hogy van-e pénzem, vagy kell-e bármi más. Én meg csak akkor kérek, ha tényleg nincs. Valahogy olyan fura ez a helyzet, és nem szeretek kéregetni. Pedig tőle lehetne, nem lenne ciki, mégsem. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa! :lol:

Mi is voltunk kint kicsit tegnap a hóban, de Aisa nem mert rálépni, félt tőle! :shock: Fel kellett venni, és úgy a kocsihoz menni, mert nem nagyon volt hajlandó lépkedni rajta. :roll: Viszont amikor egy kis darabkát a kezébe adtam, akkor vigyorgott rendesen, és mondta, hogy "hideg". :lol: :lol:
Majd jövőre már biztos jobban megbarátkozik vele, remélem, akkor már szánkózni is tudunk menni, lesz annyi hó. :roll:

Nem semmi, hogy így fent tudsz maradni éjszaka, csak hogy megnézd az Oscart. :o :roll: :shock: Én ha 10-kor nem kerülök ágyba, tiszta beteg vagyok. :oops:

Sajnálom, hogy nincs változás apával. :cry: És másik pasi sincs a láthatáron esetleg?? :lol: (csúnya kíváncsi vagyok :twisted: )

Fogunk még mindig nem bújt ki, de már nagyon-nagyon fehér a teteje. 8)
Ma meg holnap egyedül vagyunk itthon, apa leutazott vidékre, csak holnap este jön haza. Kicsit fura lesz este kettesben. :roll:
Vettem ma Aisának egy béleletlen cipőt, mert a másik már kicsi volt neki. Tök jó, itt a szomszéd faluban (solymár) találtam egy kis boltot, Falcon meg Superfit cipőket árulnak. Ez tavalyi modell, és 5000 pénz volt. Szerintem ennyit megér, nem szeretek 10-ért gyerekcipőt venni. :oops: :? Meg voltam turizni is, találtam neki 3 db nacit, meg 4 db felsőt, és ezért fizettem 2700 Ft-ot. 8) Igaz, hogy inkább itthonra tudom csak ráadni ezeket, de pont ilyenre volt szükségem, "kimenős" ruhánk most van elég. :lol:

Na lépek, kihasználom az időt amíg még alszik. :roll:

Aisa és Hajni
 
 


Mit csinálok rosszul, hogy nem lesznek színesek a betűim??? :twisted:

Aisa és Hajni
 
 


Juhééééj, sikerült! :lol: :lol: :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok

Mi sem tüntünk el, csak nagyon havazódtam az elmúlt hetekben. Annyi munkám volt, hogy sokszor napi 4-5 óra alvással dolgoztam hetekig. Szerencsére Viki elég jól viselte.

Most már túl vagyok a nehezén. A hét végén Ausztriában voltunk a cégemmel. Mindenki családostúl jött, a felnőttek síeltek, a kicsik szánkóztak. Volt nagy buli. Nem lehetett lelőni őket egész nap.

Azóta viszont itthon sem bírok vele. Nem hajlandó 5 percre sem beülni a székében nyugodtan enni, így futás közben adagolom neki a kaját. Összeszedi séta közben a földről a kavicsokat és sajna elkezdte szopogatni is őket. Nem győzöm kiszedni a kezéből-szájából. :roll:

Ráadásul tegnap az üvegasztalunkat is eltörte egy nehezebb fával. Azt hittem agyvérzést kapok. Szerencsére Vikinek nem esett baja, csak a takarítás tartott órákig. :twisted:

Szóval eleven a csaj nagyon.

Ma kaptuk meg az agyhártya elleni szurit. Most kihagyok 2 hónapot a másfél éves szuriig. Aztán beadatom a bárányhimlő ellenit is. Olvastam még múlt évben, hogy megvan a felnőtteknek való bárányhimlő elleni oltás is. Amerikában már kapható. Remélem mire ennek a hatása kimegy, addigra lesz itthonis, és akkor egész életére megúszhatja.
Mondjuk engem két dolog is inspirál. Gyereknek rajtam elég durván zajlott le a bárányhimlő, ráadásul a párom még egyáltalán nem volt. Nem szeretném, hogy netalántán a terhességem alatt itt mindenféle vírusok férkőzzenek be a családomba.

Még 2 hónapot kell várnom a következő babáig. Utána belevágunk. Február 12-én kaptam meg az utolsó szteroid inyekciót, onnantól 3 hónap a kiürülés. Szerencsére megérte, mert a sarkamból elmúlt a csonthártya gyuszi. Sajna a nyakam viszont ölég gázos. Sokat ültem gép előtt az elmúlt hónapban, kevés alvással és pihenéssel, így most ezt is kezeltetnem kell. Remélem erre a gyógyszeres kezelés elég lesz, és akkor nem nyúlik későbbre a baba projekt.

A céges bulinkon volt 2 kicsi baba is. Persze nem bírtam ki, hogy ne fogjam meg őket. Majdnem megszakadt a szívem, annyira rámtört az újabb baba utáni vágy. :D

A hét végén kijött az első szemfogunk, így újra átalussza Viki az éjszakát. Persze hátra van még 3.

Csajok megértem a pénz gondjaitokat. Tudom nem vígasztal titeket, de az utóbbi 2 hónapban ezerszer megbántam, hogy a gyerek mellett dolgozom. Jobb lenne csak vele foglalkozni.

Örülök, hogy könnyen ment nálatok az elválasztás.

Ma beszéltem a védőnővel, hogy adjak a Vikinek már vörös lencsét is, aztán jöhet a bab is. Ti próbálkoztatok már ilyenekkel?

A méretünk továbbra is kb 85cm, és 11,8 kg.

Most búcsúzom, mert a kiscsaj ébredezik :D

ui: jó nekünk is a márciusi buli!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Este már nem tudtam jönni, mert nem jött be a babanet. :( Még elsőre jó sok idő alatt betöltötte az oldalt, utána már semmi. :( Nálatok is így vacakol, vagy itt van a gubanc nálam??? :roll:

Odex!
Ááá, nincs normális pasi, aki komolyan is gondolná :? , inkább nem is foglalkozom velük. Néha jön egy-egy kis reménysugár, de kiderül, hogy mégsem. :( Ma épp olyan hangulatban vagyok, hogy nem is érdekelnek. :evil:
Aisa nagyon édes lehetett a hideg hóban. :) :D
De jó áron vetted a cipőt, meg a rucikat!! :) Nálunk a környéken nincs ilyen turi, ahol normális ruhákat lehet turkálni. Se felnőtt, se gyerek. :(
És is kinéztem egy Falcon cipőt. Teljesen beleszeretem :) . Meg is vettük volna apjával, csak aztán eszünkbe jutott, hogy lila overállja van, és ez egy zöld cipő volt. :shock: :shock: :? Jajj, szegény gyerek! Inkább ott hagytuk. Pedig nagyon kéne valami. Fel is megyek a Falcon honlapjára, hátha látok valami jót. :roll: Meg kinézem, hol van boltjuk.
Hajrá színes betűk! :wink:

Kati!
Örülök, hogy jöttél. :)
Húú, ez az üvegasztal elég zordul hangzik. :shock: :( Te szegény! Szerencse, hogy Vikinek nem lett baja. Ilyenkor azt útálom, hogy még 1 hét múlva is kerülnek elő üvegszilánkok, akármennyire precízen takarítasz is. :?
Ausztria biztosan jó lehetett. :D Képeket nem csináltatok? Mit szólt Viki a hóhoz? :)
Nagyon örülök, hogy végre rendbe jött a sarkad :) , remélem, a nyakad is hamar meggyógyul!
Hajrá kistesó project! :wink: :wink:
Gratulálok a szemfogacskához és a szép méretekhez! :P :P
Kende még nem kapott se babot, se lencsét. Én még várok vele.


:!: A 15 hós oltás hatásairól levelezgettünk a téli babásokkal. Szerintem itt nektek is fontos lehet. Bemásolom majd egy üzenetbe, és elküldöm nektek is.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zkatica!
Az természetes, hogy a sok munka sem túl jó gyerek mellett. De így sem jó, hogy gondolkodnunk kell, hogyan osszuk be a keveset ami van. :cry: :oops:
Irígykedem ám rendesen az osztrák hétvége miatt! :oops: :lol: Imádok síelni, de már két éve nem voltunk sajna, és már rendesen ki vagyok rá éhezve. :cry: Egy jó társasággal meg persze még jobb! :)
Huhhh, nagyon megijesztettél ezzel az üvegasztal-töréssel. Nekünk is az van.... :roll: És mögötte van a kanapé, ahol Aisa nagyon szeret szaladgálni. Eddig szerencsére nem történt baj, még jó, hogy edzett üvegből van. :lol:
Örülök, hogy kezdesz rendbe jönni minden téren. :lol:
Én már elég régóta adok babot és lencsét is Aisának. Persze csak nagyon ritkán, és nem sokat. Semmi baj nem volt tőle, csak büdös pukik! :lol: :lol:

Most gyorsan letusolok aztán jövök vissza, ha kisasszony és apukája is úgy gondolja! :? :lol: :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Na, folytatom! :)

Szilpa!
Azért kívánom, hogy mielőbb találd meg azt a férfiembert, aki boldoggá tud tenni benneteket. Legyen az bárki is. :wink: :lol: :lol:
Oltásról találtál esetleg valamit? Bár mi már túl vagyunk rajta, megúsztuk azzal a kis lázzal. :cry: :roll:
Kende hogy alszik éjszakánként? Régen mindig gondod volt vele, mostanában pedig nem nagyon írtál erről. Kíváncsi lennék... :roll:

Nekünk szerencsésen eltelt a hét. Sok különös nem történt, illetve annyi, hogy végre kibújt a fogacska. :) Bár nem veszek észre semmi változást a viselkedésében vagy az éjszakai alvásában. :roll:
Napközben mostanában olyan szépen alszik 2-2,5 órát, és így egész jól elvan estig. És most este is egész könnyen elalszik az uccsó néhány napban. :shock: (kopp-kopp) Éjszaka meg tök változó még mindig. Ma már fél 1-kor ébren volt, én meg olyan álmos, hogy azonnal vittem közénk az ágyba. :oops: Pedig mostanában már bevált az is, hogy csak odaadtam neki üvegben a tejcit, megitta, és el is aludt. De mostanság megint kényelmesebb vagyok. :cry:
Aisa mostanában tök sokszor dumál éjszaka. Egyik éjjel - én nem nagyon tudtam aludni - pl. mondta, hogy Süsü és utána hangosan vigyorgott egyet hozzá. :shock: :lol: :lol: Olyan édes volt, olyan jót mosolyogtam rajta. Ma meg szerintem megint Süsüvel álmodhatott, mert arra ébredtünk, hogy félig sírva mondja, hogy "vége, vége...", pont úgy, ahogy akkor szokta amikor valóban vége van a mesének. :) Alig lehetett megnyugtatni. :cry: :lol: :lol:
Igyekszem korlátozni nála a tv nézést, de néha annyira tud hisztizni, hogy nem bírom tovább, és hogy csönd legyen bekapcsolom neki. :oops: :oops: De azért naponta max. kétszer nézi meg.
Nálatok hogy vannak ezek a dolgok?? Szoktak gyerkőcök tévézni, vagy a gépen nézni vmit??
A tv-ben egyébként a reklámokra van nagyon rákattanva, de azokat tátott szájjal és mozdulatlanul képes végignézni. :shock: :? :twisted:

Na, eldugulok. Várjuk anyumat, hogy átadjuk neki a leányzót, mi meg elmegyünk kicsit csavarogni! :lol: :P

Aisa és Hajni
 
 


Bocsi, de most csak képek, mert álmos vagyok...

Már régen tettem fel. Kicsit sok leszek, bocsi.

Most néztem, hogy be sem fejeztem a szülinapos képeket a múltkor. Csak az apás szülinapról töltöttem fel, az utána lévő zsúrról nem.

Unokatesómmal játszunk:
Kép

Tűz van! Valaki felgyújtottta a tortámat! :cry: :cry:
Kép

Anya! Neki is adhatok a tortámból?
Kép

De jó ez a játékasztal!
Kép

He? :shock:
Kép

Na, milyen film lesz ma este??
Kép

Májsztró! Mjúúzzzik! :lol:
Kép

Hinta-palinta
Kép

Virslievés
Kép

Gyíííía!
Kép

Fürdés előtti hancúr anya hálóingével:
Kép

Így szokott beülni a foteljébe:
Kép

Éhesen:
Kép

Kócosan, maszatosan - Lelencgyerek :lol: :lol: :lol:
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!


Gyertek el minél többen!

Tisztelt III. kerületi polgárok!

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata 2007. március 9-én 17 órától tüntetést szervez a Szent Margit Kórház előtt, tiltakozva a szülészet-nőgyógyászati és sebészeti osztályok bezárása ellen.



A tüntetésen beszédet mond : Bús Balázs Óbuda-Békásmegyer Polgármestere

Puskás Péter Óbuda-Békásmegyer Alpolgármestere

Amennyiben Ön sem ért egyet a tervezett leépítésekkel, kérem, jöjjön el és hozzon magával egy szál gyertyát vagy egy mécsest!

Bús Balázs

Polgármester

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Előkerültem végre!
1000 bocsi, hogy nem nagyon irogatok, de mire ide jutok.....

Enéh napközben csak 1,5-2 órát alszik, akkor van némi "szabad időm". Olyankor meg irány a háztartás!
Reggel általában fél8-8-kor kel. Igaz, én 6 körül kelek, de akkor csinálom a kajáját, takarítás, stb...., mert ha úgy csinálok bármit hogy ott van, akkor hisztizik, hogy inkább vele foglalkozzak. Persze ilyenkor el kell dobni mindent, felvenni, irány a szobája. Nah! Ott már csak a szoba tartozékának tekint, mert tökéletsen eljátszik magába, de azért legyek ott.
Este 9 körül már alszik. Ilyenkor jövök netezni. Sajna mostanában a babanet az utolsó, így erre már nem nagyon marad energiám.

Enéh:
Febr. 28.-án volt 10,43 kg, és 80 cm.
Hihetetelen aktív, napközben nem lehet (nem merem) egyedül hagyni . Kanapéról-ágyról nagyon ügyesen le-fel mászkál, de azért inkább ott vagyok vele. Kimászik, vagy kimegy a szélére, majd megfordul, és fenékkel tolat lefele. Néha már próbálkozik a szemből lemászással is.
Sajnos elég hisztis, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor egyből hiszti, ezt toporzékolással kiséri.
Alvás általában az ölemben, majd irány a kiságy. Szerencsére nem gond, ha közben felébred, tudomásul veszi, hogy az ágyikójában van, befordul a fal felé, és alszik.
Néha viszont csak az ágyában hajlandó elaludni.
Beszélni leginkább a saját nyelvén szokott, de ha sokat monduk neki valamit akkor egyszer megismétli. Ha szerencsénk van, akkor többször is, de ez a ritkábbik eset.
Mostanában a klotyi-klotyi a szava járása.

Én beadattam neki az agyhártya, és a bárányhimlő elleni oltást is. Én úgy hallottam, hogy egész életre védettséget szerez. Nem tudom, Végül is a gyengített vírust kapják, és én nem szeretném, hogy Enéh piciként elkapja a bárányhimlőt.
Sajnos rajtam sok helyen nyoma maradt.

Odex!
Enéh is szeret tévézni. Leginkább az rtl klub időjárás jelentését szereti. Nála akkor van a se kép, se hang effektus.
Solymáron hol van az a cipőbolt? Mi is megnéznénk.

Szilpa!
Nagyon jók a képek!
Engem érdekelne az az oltásos iromány. Enéh ápr.11.-én kapja.

Most ennyi, majd jelentkezem.


KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Jah! Ami kimaradt!

Enéh pár hete elkapott valami vírust. Pár napig magas láza volt, majd kijöttek rajta valami pöttyök. Dokinő mondta, hogy ez valami vírus, semmi komoly. Köszi! Azért elég xar volt, hogy az első 2 napban kúppal volt 39 a láza. Szerencsére nem volt hisztisebb az átlagnál, inkább bágyadt volt, és többed aludt.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Hali! :)

Szilpa!
Kende-képek nagyon jók! Kedvend a lelencgyerekes! :lol: :lol:

Sancsi!
Jó, hogy hallani lehet rólatok is! :lol: Azért próbálj meg többször jönni, ha tudsz. :!: :wink:
Szép nagyra nőttetek már ti is! :) Majd egy-két képet dobhatnál magatokról, de majd igyekszem megnézni a honlapot is! :lol:
Voltam Ernő bácsinál rákszűrésen, nagyon kedves volt. :lol: Szerencsére minden rendben van, csak szegény aggódik, hogy mi lesz a kórházzal. Még ő sem tudott 18-a körül semmi konkrétumot. :roll:
Cipőbolt: solymáron az Aranykorona után néhány házzal (ha Szentiván felől mész), ugyanazon az oldalon. Van kint egy tábla: Vini cipőbolt. Ilyen olcsó csak kevés van, gondolom a tavalyról megmaradt készlet, de normál áron sem túl drágák a Falcon cipők.
Remélem, meggyógyult már a leányzó! :lol:

Lányok ti mentek tüntetni a kórház elé??? Remélem, sikeres lesz!!! :lol:

Rakok egy képet Aisáról mindjárt! :)

Aisa és Hajni
 
 


Mégsem töltök fel, mert valami bibi van, nem tudom lekicsinyíteni. :(
Majd máskor. :roll:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Odex!
Köszi az infót a cipőboltról!

Nekem is kéne menni Ernő bácsihoz, de hogy mikor, nem tudom. Jó lenne még ebben a hónapban, mert Sanya talált új munkahelyet, ha minden igaz, jövő hónapban kezd, és fogalmam sincs, hogy hogy lesz a beosztása.
Mi nem megyünk tüntetni, Veszprémben leszünk.
Igen, Enéh már teljesen meggyógyult, ugyanolyan kis eleven és hisztis, mint a betegség előtt.
A honlapján vannak friss képek, a 2.év, 13 hónaposan-ba. Videókkal el vagyok maradva, de ahhoz valahogy nincs energiám. Rengeteg van, azok közül nehéz választani, és mire csak bele-bele nézek, hogy melyik is legyen elmegy a fél nap.

Jah! Ami még tegnapról kimaradt!
Enéhnek már kint van 1 rágófoga, és folyamatosan jön még 3.
A jövő 3-ból is 2 már félig, a 4.-nek meg egy csücske látszik.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Tegnap levágtuk Kende haját. :) Én simán letoltam volna az egészet géppel, de megvártuk apát (nem tudom, miért, mert Kende hagyja magát nyírni), és ő más frizurát talált ki neki. Szóval, hogy oldalt nyírjuk picire (nem nullásra), a tetején, meg abban a sávban hátul hagyjuk meg. A Twisterét (nem kicsi forgó) csak ollóval igazítottuk emberi formára. Most apa volt a mesterfodrász. Amikor kész volt, apa nedves kézzel középre felállítgatta a hosszúra maradt hajat. Hát, nagyon édes lett (a nem elfogult anyuka :oops: )!

Kende új frizkó:
A tetején a hossz nem változott, nem volt egy copfos fiú, az tuti. De mindig elfeküdte, és az a pár szál is szana-széjjel állt. :lol: :lol: :lol: Ja, és oldalt kevésbé nő :) , ezért is akartuk levágni, hogy erősödjön. Szóval nem sok változás van :) . Most gondolkozom... Akkor minek vágtuk le??? :roll: :roll: :roll:

Előtte:
Kép Kép

Utána
Kép Kép Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Képregény:
Mi is sétáltunk ebben a szép időben. :) Először anyu ment le vele, addig én megcsináltam a levest, sétálgattak, fociztak, madarat néztek, meg ilyenek. Majd én is lementem utánuk. Még szaladgáltunk egy kicsit. :)
Kép Ha tudtam volna, hogy ilyen jó idő van, nem engedtem volna, hogy sálat is kössön rá mama. :?

Meg utána meglátogattuk a kávézót is. Csak egy barátunk volt bent, meg a pultos csajszi, akivel jóban vagyunk. Más nem, és az összes ajtó-ablak nyitva volt, így egyáltalán nem volt füst, Maki be is kérezkedett. 8) Hát, csak huhogott mindennek. :lol: Annyi új dolog volt ott. Persze a legérdekesebb a két pénznyelő játékgép volt, amik színesen villogtak. :x :shock: Alig bírtam kihozni onnan. :? Mondtam neki, hogy tőlem biztosan nem kap pénzt ezekre a masinákra, kérjen apjától. :lol: Úgysem adna. :wink: Csináltam képet is róla, amint a pókergéppel hazárdírozik. Nagyon komolyan csinálta, alig mertem zavarni. :wink:
Kép

Délután meg kimentünk az erkélyre nézelődni. Imád az ablakban is nézelődni. Mindenre rá tud csodálkozni. Olyan édes. Ja, és nem tudtam becibálni az erkélyről, mert belekapaszkodott az ajtófélfába, és üvöltött, ha be akartam hozni. Húzta ki magát. Így kint álltunk jó sokat, és bambultunk. Már leszakadt a lábam, meg a derekam. Nagy nehezen bejöttünk, és csak az ablakot hagytam nyitva, nehogy kimenjen. Azt viszont teljesen falig nyitottam, és itt ültem tőle 1 méterrel rövid ujjú pólóban, nem fáztam, nem is éreztem, hogy nyitva van az ablak. Annyira jó!!! Jön a tavasz!!!!!!!!!!!!!! Tiszta heppi voltam ma ettől a jó időtől! Ja, én meg kis naivan először az erkélyre dzsekiben mentem ki. Kb 2 perc alatt hajítottam le magamról, mert megsültem.

Erkélyjelenet:
Kép

Maki ma csomót ment végre kapaszkodás nélkül. :D :D :D Lent az utcán is csak a gallérját fogtuk hátul. Ezt vagy észre vette, vagy nem. :roll: Meg este is itthon úgy sétált, meg szaladgált, hogy a pulcsiját fogtam a hátán, de lazán, hogy ne én tartsam, meg ne érezze, de ha borul, akkor valamennyire vissza tudjam tartani. Olyan édes volt. :) Néha megtántorodott oldalra, mint egy részeg 8) , de közben azért nem állt meg, hanem haladt tovább előre, és végig hangosan kacagott. :lol: :lol: :lol: Nagyon tetszett neki, hogy egyedül halad. :lol: Ha meg megingott, még jobban kacagott. :shock: :shock: :lol: 8) Ezt ugyan nem értem, mert ilyenkor azonnal sírt eddig, még ha el sem esett. :shock: Nem értem, de örülök neki nagyon. :lol: 8) :D :) :lol: 8) :D :)

Kende alvóka:
Újra üzembe helyezte magát, erre ma megint az alsó szomszéd tini nem hagyta aludni. :x :x Ááááááááá, dehogy voltam ideges. :twisted: :twisted: :evil: :twisted: Majd szétrobbantam. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: A hangos zenétől alig tudott elaludni Maki. Fél órát szenvedett. :x Erre végre elalszik, és akkor 4-5 másodpercekre fel-felhangosítja a zenét úgy, hogy üvöltött az egész házban. :shock: :shock: :shock: Persze, hogy fel is ébredt rá Kende. :evil: :evil: Aludt vagy háromnegyed órát. Próbáltam vissza altatni, de nem ment. :? Elég nyűgöske is volt egy órán keresztül, mire túltette magát az álmosságon. Ja, és a drága tini már kb 2 hónapja ugyanazt az egy számot hallgatja 2-3 órán keresztül. :shock: :twisted: :evil: :evil: Szerintetek nem unom??????????????? :twisted: :twisted: :twisted: Már torzul a fejem, ha valahol meghallom azt a számot. :twisted: Pedig nagyon jó szám (VVVOOOLLLTTT!!!!!!!!! :twisted: :evil: :twisted: :evil: ) Amíg én Makit vigasztaltam, anyu lement, és jól kiosztotta a kölköt. :evil: :wink: Minden nap egy-fél kettő körül hazajön a suliból, és kezdődik a műsor. :x :cry: Pont, mikor le szoktam rakni Kendét aludni. Még jó, hogy a lifttel szemben ki van írva nagybetűkkel a házirend, hogy mikor van pihenőidő, mi?? :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Odex!
Kende éjjel egyszer-vagy kétszer ébred általában. Az első ébredés hajnal fél 1 - és kettő között van. Mostanában ilyenkor már a víz sem kell neki, csak a kezeit nyújtogatja kifelé, és ki kell venni. :? A vissza fektetés már azonnali ordítást jelent. :cry: Nincs mese, ki az ágyból, be a nagyágyba mellém. :) Ez a célja. Ott amit érzékeli, hogy az ágyam fölött van, és egyre jobban közelít a feje a lepedőhöz, már alszik is tovább :D . (Erről majd le kell szoktatnom, csak az legalább 2-3 álmatlan, végig ordítós éjszakát jelent, és erre még rá kell készülnöm lelkileg. :oops: ) És ha minden oké, akkor ezután már alszunk reggel 9-körülig. :) De van, hogy még egyszer ébred (mint most az uccsó 3 napban folyamatosan), és olyankor fent van fél-egy órát is akár. :cry: Ennek az időpontja változó. Kb 4-és fél 6 között valamikor. Szerencsére ez nem rendszeres. :)
Szóval már elég jó, bár jobban örülnék, ha teljesen végig aludná. De ne legyen nagyravágyó! :wink:
A nappali alvása kb másfél órás átlagban, bár igaz, csüt-péntek-szombat az is felbolydult :( , de úgy néz ki, rendeződik megint az is. Pedig már be voltam sz..rva, hogy az is elromlik újra. :( :?
Aisa édes lehet, ahogy Süsüzik. :P :P Kende is szokott tévézni. Megy a minimax egész nap. Én is megszoktam a háttér tévézést, semmi bajom. Úgysem lehet tökéletes gyereket nevelni. :roll: A mesenézés szerintem belefér. Ha épp eszébe jut, nézi, de sokáig úgysem köti le, megy a saját kézzel fogható kis játékaihoz, és azokkal játszik. :) Vagy velünk. :) Vagy az idegeimmel. :roll: Persze a reklámokat ő is nagyon csípi. :D
Szegény Aisa, rosszat álmodott.. :( :( Annyira lehet őket sajnálni ilyenkor. :(
Köszi. :oops: Igen, a lelencgyerek nekem is nagyon tetszik. :) Most épp az a háttérképem a gépen. 8) 8)
Azért azt az Aisa képet várjuk, el ne felejtsd!!

Sancsi!
Örülök, hogy előkerültél. :D :D Meg annak is, hogy nem betegség miatt voltál eltűnve :) , "csak" nem volt időd.
Szép méretei vannak a csajszidnak! :D :D :D
Toporzékolós hiszti édes lehet. :P Bár, gondolom, neked nem annyira... :?
Klotyi-klotyi.. :lol: :lol: :lol: Hát, ez nagyon jó! 8) Ez tetszik. Megzabálnám, az tuti! :oops:
Köszi. :oops:
Igen, ez a 3 napig lázas, majd pöttyös vírus tényleg elég sz.rul hangzik. :cry: De a magas lázon kívül valóban semmi más gond nincs. :? Bár, ez is eléggé ijesztő, és nehezen csillapítható. Ezt szokták 3 napos láznak hívni. Ezen a legtöbb gyerkőc egyszer átesik, és többé soha. (Legalább ez megnyugtathat :roll: .) Mi még eddig nem kaptuk el, parázok is tőle rendesen. :( A téli topikban már sok baba átment rajta. Így tudom, mire készüljek. Kívülről nézve tényleg semmi komoly, de ha benne leszünk (remélem, elkerül minket), akkor én is be leszek tojva, az tuti. :cry: :( :x
Sajnálom, hogy Enéh is elkapta. :(
Hú, nagyon beindultak ezek a fogacskák :shock: :) ! Remélem, hamar, és fájdalommentesen bújnak ki. Kevés álmatlan éjszakát kívánok!! :wink:

Én ha tudok, és nem szól közbe sem Kende, sem más, akkor elmegyek pénteken tüntetni. Aki tud, jöjjön el!! :!: :!: :!: Minitali.. :roll: :D
Tegnap este beszéltem iwiw-en a szülésznőmmel. Nem tudják még, mi lesz a Margit kórházzal :( , hogy összevonják-e másik kórházzal, vagy csak kórházon belüli osztály összevonások lesznek, vagy semmi??? :roll: :roll: Ő azt mondta, hogy keddre meglesz a lista az összevonásokról. Csak akkor azt nem érem, miért péntekre szervezte a polgármester a tűntetést?? :shock: Akkor már nem mind1? :? Mint halottnak a pofon, vagy sz.rnak a csók. Vagy fordítva.. :oops: :lol: :lol: Kicsit(?) idegesít a dolog!!! :evil:

Ilba!
Petra!
Otyka!
Kati!
Zseppy!
:?: :?: Veletek mi van??? Hogy vagytok?? Beni, Bálint, Panna, Viki, Enci? Jól vannak? Van valami új tudomány??
:?: Ugye ti jöttök pénteken?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

mi nem tudom megyünk-e a kórház elé. Jó lenne, de nem csak tőlem függ. Odex, Sancsi tudjátok, hogy mi melyik kórházhoz fogunk tartozni?

Találkára jó lenne nekünk is a március.

Kati
Vacak lehet dolgozni gyerek mellett, de szerintem ha nem dolgoznál, akkor az lenne a baj. :) El tudom képzelni miylen mérges lehettél, h összetörte a csajszi az üvegasztalt. Nálunk is tört már össze néhány dolog. Tyű de mérges voltam. S utána nagyítóval végignézni a szilánkokat, mert ha marad akár egy is, azt tuti megtalálja. :)

Odex
Vörösváron is nyílt gyerek cipő bolt a lenti gyógyszertárral szemben. Ami a Büfé mellett van. Én még nem láttam az árakat, csak láttam.

A kiscsaj nálunk is állandóan a kanpén mászkál. Állandóan a frász kerülget. Ráadásul mostanában hiába mondom neki, h NEM, csakazértis csinálja. Nálatok is van, vagy ez csak itt divat? :( Én már komolyan nem tudom mit csináljak vele, mert egyszerűen nem bírok vele. Ráaádsul kis rafkós, mert simán át tud már vágni. Nem szabad felmennie az ágyra, mikor terelgetem kifelé a szobából, úgy csinál mintha nehezen tudna lelépni a küszöbnél. Mikor előre megyek, gyorsan megfordul, s visszaspurizik az ágyhoz. S közben kiröhög. :) :(

Már mi is eszünk rendes kajákat. Reggel sajtkrémes kenyeret, gépsonkával, ebédre ma pl. grillezett pipihúst krumplipürével, vacsira pedig mustárral töltött halacskát. (Ezt a halat imádja. Rengeteget tud belőle enni. :) )

Szilpa
Írtó klasszak lettek a képek. Gratulálok a majdnem menéshez :)

A mai szép időben mi is voltunk sétálni, de bevallom, annyira nem szeretek vele sétálni, mert mindig arra akar menni, amerre nem lehet (nálunk nincs játszótér), s hiszti van, ha nem engedem.
Ja és képzeljétek ma leraktam délután, s este a kiságyába a kiscsajt, s szó és cici nélkül elaludt.

Na megyek aludni, mert már annyit hibázuok gépelés közben , h teljesen felidegesítettem magam :)

jo8 mindenkinek.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok Lányok,

Én is eltűntem. De nem írom le az idei eddigi kálváriámat.
Viszont nekem sajna mennem kell vissza dolgozni. Átszervezés van és még van hova. Még szerencse, hogykínáltak fel valamit.

Szilpa,
néha annyira komoly Kende. A március még nekünk is jó, utána nem tudom mi lesz.

Otyka,
Nem csak nálatok. Nálunk még ránk is néz, röhög és csinálja tovább. de már tudja mondani "nem, nem".

Rólunk,
Behoztuk a fogtalanságot. Már a 6-7. fogacskáink jönnek, de mi eddig nem éreztük meg csak az első négynél (ezek egyszerre jöttek). Karácsony óta megyünk, sőt rohanunk. Mindent kipakolunk és bemászunk.

Sancsi,
A babáknál van egy ilyen vírus, hogy csak lázas (de magas láz), aztán lemegy a láza és pöttyös lesz. Nem kell megijedni tőle. Nálunk mindkét gyerek átesett rajta. Most Encinél Apa volt pánikban, mert nem emlékezett rá.

Lányok én megyek pénteken, aztán mellette a Stop shop-ban lesz céges bulim.

És képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép [/img]

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Már egy ideje szerettem volna írni, de olyankor mindig döglött a Babanet.

Sancsi!
Jól gondoltad, 10 pénz most egy rákszűrés és vizsgálat Ernő bácsinál. De megnyugtatott, hogy ha megint kismama leszek, akkor „csak” 6ezer lesz egy látogatás....Hurrááááááá!!!
Örülök, hogy Enéh már rendben van, és gratula az új fogakhoz!

Szilpa!
Kende új frizkóval nem semmi! Igazi férfi!!! Főleg, ahogy nyomkodja a játékgépet...Nem korai egy kicsit???
Erkélyjelenet is nagyon jó!
Ügyes Kende, hogy próbálkozik egyedül is a járással. Innen már csak néhány hét, és menni fog neki simán. Szaladhatsz majd utána.
Huh, szomszéd tini zenehallgatása nem lehet őrjítő egy kicsit sem. Ilyenkor áldom a sorsot, hogy vidékre születtem. Bár visszagondolva, annak idején és is képes voltam egy számot hallgatni a délután folyamán.
Örülök, hogy az éjszakáitok rendeződni látszanak! Bár gondolom, te így is úgy is fent vagy még sokáig, miután Kende elaludt.
Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak Aisa a nagy tv-néző.
Ehhez a kórház megszüntetéshez/összevonáshoz inkább nem szólok hozzá, mert eldurran az agyam. Nagyon gáz, hogy ezt kell megélnünk a 21. században. Ha a „nagyfejek” is ezeket az intézményeket használnák, és nem a drága magánklinikákat, akkor ők is jobban belegondolnának, hogy mit is csinálnak. Szépen eladják majd ezeket a szép épületeket, és megint meg lesznek oldva az anyagi problémáik egy rövid időre. Aztán majd keresnek más eladnivalót.
Egyébként nem tudom, hogy megyek-e pénteken. Még meggondolom.

Otyka!
Köszi a cipőbolt infot. Remélem, most nyárig nem kell venni neki semmit.
Azt nem tudom, hogy melyik kórházhoz fogunk tartozni. Ha a Rókushoz, akkor megint gáz van, mert elvileg az is megszűnik. Nekem a doki a kerepestarcsait emlegette, az meg kint van a világ végén.
Rafkós, kiröhögős Panna aranyos lehet. Gondolom, de nem mindig nevetsz rajta.
Ez a mustárral töltött halacska jól hangzik. Hogy csinálod?
Én sem szerettem sokáig így gyalog menni vele valahová, mert mindig másfelé ment mint kellett volna. Aztán elhatároztam, hogy ilyenkor hagyom kibontakozni, és arra megyünk amerre ő akar. Persze azért így is kell terelgetni, hogy valamikor azért haza is jussunk.

Zseppy!
Mikortól mész vissza dolgozni? Gondolom, maradnál még otthon. Encivel mi lesz? Bölcsi??
Gratula fogakhoz! Akkor már le is hagytatok minket, mert nekünk még csak 5 van.
Nagyon édes Enci a képeken! Igazi nagylány már ő is!

Aisa ma rendesen korán, 6-kor ébresztett minket. Hát nagyon gáz volt.... Most alszik már egy órája, könnyű neki. Nekem meg kéne menni teásdobozt szalvétatechnikázni nővéremnek szülinapjára. De valahogy mostanság nincs kedvem kreatívkodni sem.
Tegnap volt nálunk barátnőm a másfél éves kislányával. Olyan jól eljátszottak együtt, de azért már megy a harc egy-egy játékért. A bébitaxit már korábban eldugtam, mert azon mindig összekapnak. Este amikor elmentek, alig lehetett megvígasztalni Aisát, hiányzott neki a barátnője.
Csajok, nekem még mindig nem jött meg. Egyszer volt kis pecsételés és kész. Azt mondta a doki, hogy még nem gáz. De azért már kicsit izgulok (bár egyáltalán nem hiányzik a dolog).

Ja, még feltöltöm a képet amit ígértem!

Aisa és Hajni
 
 


A smile-k megint lemaradtak. :oops:
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
Keressétek meg a helyüket!!!! :lol: :lol: :lol: (hihihi)

Aisa és Hajni
 
 


Na és akkor a kép(ek)!
Anya vicceskedő kedvében volt, és rákötötte a fejemre az egyik régi textilpelust. Én nagyon élveztem, jól lehetett vele kukucsosat játszani! :lol: De azért elég viccesen nézek ki benne. :oops: :roll:


Kép

Aisa és Hajni
 
 


Kép

Kép

És egy bónusz copfos kép! :lol:
Kép

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Jó, hogy jöttél!
Örülnék, ha tudnátok jönni pénteken. :) Jó lenne már találkozni. :)
Kende is hisztis :) , rafinált :) , a Nem az csakazértist vált ki nála :) , és Ő is kiröhög :) . Szóval egy húron pendülnek a lányoddal! :wink: Sokszor kitör rajtam is az idegbaj :evil: , de csak elmúlik egyszer. Addig meg gondolkozom a megoldáson. :roll: Szólj, ha jutottál valamire!

Zseppy!
Örülök, hogy te is előkerültél. :)
Sajnálom, hogy vissza kell menned neked is dolgozni, de a muszáj sajnos nagy úr! :(
Köszi. :oops: Igen, apjával pont azon dumáltunk, hogy egyre kevésbé mosolyog a képeken. :( Alapból is mintha picit kevesebbet nevetne, de nem biztos. :? Nem tudom. :roll: Viszont, ha meglátja a gépet a kezemben, azonnal abba hagyja, amit csinál, és elkomolyodik. :( :( Se egy jó kis videót, se vigyori képet nem tudok simán csinálni, csak nehezen. Kamera-fóbiás. :roll: :roll: :lol: Biztos lesokkoltam az állandó fényképezgetéssel már. :wink:
Hirtelen jól kifogasodtatok! :shock: Gratulálok! :D Nekünk még mindig csak 4 van. Illetve Kendének. :) Nekem picit több. :wink: De csak picit.
Meg a menéshez is gratulálok! :P :P Megtáltosodott a lányzó!
Örülök, hogy pénteken jössz. 8) 8) 8) 8) Akkor elraktározom a számod, és felhívlak, ha mi is ott vagyunk. Talizhatunk, ugye?
Nagyon jók a képek! :P Csöpp milyen édesen áll a tortája mellett!!! :D :D És a bátyó milyen büszke rá! :) Aranyosak együtt! :P :P Jól látom, hogy a fiad Real Madrid drukker? 8) 8) De jó gyerek! Imádom! :wink: Szép család vagytok! :D

Odex!
Köszi. :oops:
A kórházasditól én is kivagyok nagyon. :evil: :evil: És azt hallottam, hogy az idetartozó vonzáskörzet ami a Margithoz közel lenne, az egy pesti kórházhoz fog tartozni (én is mintha Rókusról hallottam volna, de ez nem biztos)??? :roll: :roll: :roll: Pl. Vörösvár, és környéke, Budakalász, Pomáz... :roll: :(
Olvastátok a cikket, amit a dokinőm férje írt?? Kb 3 hete ment körbe. Ha nem, elküldöm. Pont ez van benne!
Ha tudsz, gyere pénteken! :)
Édes lehet a kép lány együtt :) . És már össze tudnak veszni játékokon? :) Hát, akkor ez tényleg igaz barátság lesz!!! :D :D :D Milyen előre látó vagy, hogy eldugtad a taxit!!
Még mindig nem jött meg?? :shock: De irigyellek!! :D :oops: :oops: Nekem már szülés után 4 hónappal kopogtatott. :evil: :evil: Nem örültem neki :cry: . Be sem akartam engedni, de jött. :twisted: :twisted:
Smiley-kat betömtem a helyükre! :lol: :wink: :wink:
Aisa asszonyság a kendővel nagyon szép!!! :D :D A copfival meg ennivalóan tündéri! :P :P
Ja, láttam a Margitos honlapon a születéstörténetét. :) Olyan jó volt elolvasni! Főleg, hogy én is szereplőnek éreztem magam. Hiszen az egyik babaváró kórházi napot én is bent voltam veled. :wink: :wink:

Sancsi! :?:
Ilba! :?:
Petra! :?:
Kati! :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Köszi az eszmecserét az oltással kapcsolatban! Ide írom a mondókámat, hátha a többieket is érdekli!
15 hós!
Nem hiszem hogy jó ötlet, bármiféle csodaszerrel elnyomni a mellékhatásokat. Gondolom nem véletlen az, hogy lázzal, miegymással jár, hisz a szervezet jelzi, hogy ott van valami, és dolgozik ellene. Tudom, nem kellemes, hogy a gyerek lázas, nyűgös, és nem tudunk tenni semmit, de én nem kérem ezt a bogyót.
Bárányhimlő!
Elolvastam a papírját. A legyengített vírust kapja a szervezet, tehát gyakorlatilag találkozik a bárányhimlővel, termeli az ellenanyagot. Szóval nem hinném, hogy csak 10 évig lenne jó, mert ha valakinek egy gyengébb lefolyású bárányhimlője van, az is élete végéig véd. Ha meg mégis kitalálják hogy csak x évig van hatása, akkor arra ott az emlékeztető oltás. Én is 5 évente kapok 1-1 emlékeztetőt.

Nálunk bárányhimlő elleni oltás után annyi volt, hogy kiütéses lett a karja, ott, ahol a szurit kapta. Tegnap megmutattam a dokinak, azt mondta, valószínű a fertőtlenítőre allergiás, és száraz a bőre is. Írt fel valami testápolót, és vissza kellett térnünk a gyógyszertári fürdetőre.
Amúgy láza nem volt, nyűgösebb sem volt. Mi beadattuk az agyhártyagyulladás ellenit is. Azután sem volt lázas, nyűgös, viszont az oltások napján nem volt gond az alvással.
Kb ennyi, ezek után mindenki döntse el, hogy beadatja-e a nem kötelezőeket, vagy sem.

Szilpa!
Tudod mi a vicces? Hogy tényleg édes a toporzékolós hisztis Enéh, még nekem is! Sokkal jobb, ha toporzékol is, mert akkor elkezdek nevetni rajta, rámnéz azokkal az ártatlan kis szemeivel, abbahagyja a hisztit, és nevet ő is!
Nem tudom miért, de én tök azt hittem, hogy jövő7 pénteken lesz a tüntetés. Sajna ez a péntek se jó! Sanya holnap 5-re megy az új melóhelyére beszélni a főnök-főnökével.

Otyka!
Nem-et mi is jól ismerjük! Nálunk ezt a konnektornál játssza el! Még jó hogy van benne vakdugó, de azért nem igazán örülök hogy ott nyúlkál.
Asszem a kistarcsai kórházhoz fogunk tartozni, de ez nem biztos. Mintha valaki azt mondta volna, legalábbis nekem ez él az emlékeimbe!
Köszi az infót a cipőboltról, szerintem megnézzük valamikor.

Zseppy!
Édesek a gyerkőcök a képeken! Enci nagyon kis szép! Látszik hogy ő is kis huncut!
Mondta dokinéni, hogy ezt a vírust, a mi a 3 napos lázzal jár, csak egyszer kapják el, és ezzel örök életükre védettséget szereznek. Még szerencse!

Odex!
Köszi az infót Ernő bácsival kapcsolatban! Lehet nyitni a pénztárcákat! Még jó, hogy a 2. gyerek veszélye nem fenyeget!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Lányok,
Én fent vagyok akadva!!!!Reménykedtem az utolsó pillanatig, hogy holnap nem kell találkoznunk. Most tényleg azt akarják a Jánosban szüljünk?????? Na én azt nem!
Még a Schöff-Méreit megértem valahol, mert a közelben (szó szerint) ugye két szülészet is van. De itt nincsen!!!!!!

Sancsi,
Bárányhimlő oltás szerintem igaz lehet, mert ismereteim szerint amennyiben nem jön ki rendesen a gyerkőcön a bárányhimlő később még simán elkaphatja.

Én megmondom őszíntén nem vagyok híve a plusz oltásoknak. Én várok Enci 10 éves koráig, ha addig nem kapja meg akkor oltatjuk be ellene, mert felnőttkorban valóban veszélyes. Persze ahol apa vagy anya még nem volt, ott érthető az oltás ellene.

Egyébként a bárányhimlő vírusa okozza a herpeszt, az övsömört.

Egyébként tapasztalatból mondom (nagyfiú akkor volt, amikor terhes lettem), hogy ilyen kórban (4,5 éves volt) szinte észre sem veszik.

Nálunk hugicáméknál azért a Kis srácnak komoly szövődményei voltak a 15 hós oltástól, szóval azért majd légy résen.

Szilpa,
Tudod a számomat? 06-30-5986687. Hívjál!!! Gyerkőcök nélkül megyek, mert szerintem azért nem nekik való. De képet viszek!
Meg remélem ott lesz Doki bácsim és szeretnék Neki is adni emléket, de egy biztos én hozzá RAGASZKODOM! Nem hiszem, hogy a János kórház ekkora területet 55 ággyal el tudna látni. Mókás lesz a helyzet egy-egy front után. Majd ki tesznek ágyakat biztos a természet lágy ölére és ott is szülni kell, aki oda szorul.

Odex,
Nem semmi Aisa! Nagyon jók a képek.

Lányok,
Akkor mikor lesz tali????

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok! :(

Szilpa most előszőr nem olvastam szívesen az emilt, amit küldtél. :cry: :cry: Nagyon szomorú, hogy idáig kellett jutnunk, hogy bezárják a szülészetet és a sebészetet. :cry: Annak idején még mi is itt születtünk, talán ezért is választottam én is ezt a kórházat!
Azok az adatok magukért beszélnek, nem is tudom mi lesz a jövőben. A következőt talán egyszerűbb lesz itthon megszülni, mint kórházba vonulni. :shock: :shock: :? :oops:
És nagyon sajnálom az ott dolgozókat is. Sokak tényleg szívvel-lélekkel csinálták a munkájukat, most meg az utcára kerülnek. Rosszabb esetben kénytelenek lesznek elköltözni is, hogy munkát találjanak.... :shock: :shock:
Sajna nem tudok ma este menni, mert nem lesz kocsim, pedig Aisát még le is tudtam volna adni anyunak. De még beszélek a párommal, hátha ő meg tudja oldani máshogy a dolgát. :roll:

Egyébként köszi a dícséreteket! :oops: :lol: Aranyos vagy. Azért jó lenne egy kicsit összefutni ma. :roll:

Oltással kapcsolatban:
még sajna nem volt időm végigolvasni amit Szilpa küldött. Én egyelőre ugyanúgy vagyok vele, mint Zseppy. Nem vagyok híve a plusz oltásoknak. Hozzá kell tenni, hogy én abszolút nem bízom meg az egészségügyben. Volt szerencsém egy könyvből olvasni, hogy szinte minden a gyógyszerlobbi miatt van, szerintem az embereknek kb. negyedannyi gyógyszerre sem volna szüksége, mint amennyit bevesznek, ha nem élnénk ilyen pénzéhes világban, és kicsit jobban oda tudnánk figyelni a vitaminbevitelre. :roll: Na, mindegy nem megyek bele, de ha belegondolunk, hogy 6-7 ezer (és ez csak az egyik fajta) körül vannak az oltások - persze ha korábban íratod fel akkor olcsóbb :shock: :shock: - , akkor ezen vajh mennyit keresnek a gyártók??? Ne értsetek félre, nem a gyerekemtől sajnálom ezt a pénzt, hanem azt, hogy lassan már a szúnyogcsípés ellen is ki fognak találni valamit, csak hogy mélyen bele kelljen nyúlni a pénztárcába. :twisted: :twisted:
Na, mindegy: megint belehergeltem magam ebbe az osztálymicsodába! :lol: :lol: (Gyaloggalopp után szabadon :lol: :lol: :lol: )

Ha tudok jönni délután, akkor Szilpa téged foglak keresni telcsin!

Aisa és Hajni
 
 


Tényleg, mikor legyen a tali?
Szerintem lassan "jelöljünk ki" egy időpontot, hogy mindenki úgy tudja tervezni a dolgait. :?: :?:

Aisa és Hajni
 
 


Szilpa!
Mesélj mi volt a kórháznál???
Úgy sajnálom, hogy nem tudtam menni. :cry: :cry:
HírTv-n 5 óra körül volt kapcsolás, de nem túl hosszú, és nem lehetett igazán látni, mennyien is voltak ott. :roll:

Jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
 
 


Ezt gyorsan, amíg még van netem:

MAKI ELINDULT!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :D :D :D :) :) :) :P :P :P 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink:

Kép Kép Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Odex!
Írtam mélt.

Sancsi!
Hogy érted, hogy a második gyerek veszélye nem fenyeget?? Nem akartok egyáltalán másodikat? Vagy csak most? Vagy...?
:roll: Bocsi, ha tolakodó voltam. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Előszőr is:
KENDE, NAGYON ÜGYES NAGYFIÚ VAGY, GRATULA NEKED A LEGÚJABB TUDOMÁNYODHOZ! :lol: :lol: :lol:

Szilpa!
Köszi a mélt, írok majd. Nem tudom, láttátok-e, vagy tudtok-e róla, de most aláírásokat gyűjtenek, hogy jogi útra tudják terelni a dolgot. Ehhez asszem 200 ezer aláírásra van szükség. A kórház honlapján megtalálható a papír, amit alá kell iratni, és ha jól emlékszem, 20-áig be kell vinni a kórházba a szülészetre. Próbáljuk meg, hátha sikerül valamit. Ha meg nem, legalább nyugodtak lehetünk, hogy mégis megpróbáltuk. :roll:

Többiek, mi újság? Mit csináltok ebben a szép időben?

Aisa és Hajni
 
 


http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/news.php

Itt találjátok az aláírás gyűjtő ívet!!!!

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok

Szilpa gratulálok a kisfiadhoz:) Sokat esik?

Vettem én is cipőt vörösváron. 5000 pénzért egy piros bőr cipőt. Igazából sport cipőt szerettem volna, de sajna az 6-7 000 ft-nál olcsóbban nem láttam. :( Majd a nyári cipője sportosabb lesz :)

Aláírtam a ,argit kórházas papiruszt. Ha érdekel valakit Hajni, Sancsi, a cipőboltban alá lehet írni, s akkor nem kell bemenni a kórházba.

Szilpa nem is mesélted mi volt a tüntetésen. Én sajnos nem tudtam menni, mert vendégek voltak nálunk.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás itt megint??? :roll: :cry:
Mindenkit kifárasztott a hosszú hétvége??

Otyka!
Megnézem majd azt a cipőboltot én is, mert muszály vennem Aisának nemsokára egy "játszós" cipőt, mert ha ebben az utcaiban fog homokozni, meg a kertben szaladgálni, akkor hamar tönkre fog menni. :?

Többiek merre vagytok???
Mikor lesz a tali???

Nekünk jó mozgalmasan telt a 4 nap. Csütörtökön itthon voltunk, egész nap kint kertészkedtünk, addig anyum volt Aisával, ők is kint voltak velünk. Pénteken a barátainkhoz mentünk, a fiút metszették a szőlők, mi csajok meg dumcsiztunk, a gyerkőcök meg jót játszottak együtt. :lol: Szombaton bográcsozni voltunk, bár akkor már elég vacak idő volt. Én meg tök szarul voltam, mert fájt a gyomrom meg tök hányingerem volt. :twisted: Vasárnap itthon voltunk, csak az Auchanba ugrottunk el vásárolni.
Kibújt Aisa 6. foga is, de már látom a 7. is úton van. :? :roll:
Ebben a vacak időben most nem lehet semmit csinálni, pedig úgy hozzászoktunk, hogy kint vagyunk egy csomót. Aisa arca olyan szép kis barna lett. :lol: :lol:

Az éjszakáink egyre sz@rabbak. :twisted: :twisted: Első ébredés kb. éjfél-egy óra körül van, olyankor már nem tudom visszatenni az ágyába, jön közénk. :oops: Itt meg mindkettőnket kitúr, forgolódik, csomószor felsír, nem tud ő sem rendesen pihenni. :roll: Tegnap már megpróbáltam, hogy apa marad a mi ágyunkban, én meg az első ébredés után befekszem az ő szobájába vele a nagyágyba, de az sem volt jó neki. Nekiállt ordítani, vissza kellett menni apához. :shock: :shock:
Nem tudok már mit kitalálni. Persze biztos jön a foga, azért is zűrösebb, de meddig fog ez tartani?
Nekem meg már mindenem fáj, mert olyan kényelmetlenül alszom minden éjszaka. :twisted:

Meséljetek ti is már egy kicsit.....

Aisa és Hajni
 
 


muszáj vagy muszály????? :oops: :oops:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok

Kicsit megkésve, de nem eltűnve :D

Nálunk a Süsüke a menő. Naponta 10-szer meg tudná nézni valamelyik részét, de persze csak 1-2szer engedjük neki.
Beraktuk neki az eredeti süsüt is, de azt nem élvezi annyira.

Gyönyörűek a babák. Megnéztem Vikivel mindenkinek a Weblapját, csak írni nem hagyott mostanában a leányzó.

Vettünk Vikinek egy műanyag gyerekszéket a hétvégén. Ne tudjátok meg, végigüvöltötte a bevásárlóközpontot, ha el akartam venni tőle. Nem rakhattam be a kosárba sem, végig ő hozta a pénztárig. Persze minden sor szélén hatszor ráült és leszállt. Élvezet volt a vásárlás. Azóta itthon is ez a kedvenc játéka. A szívszélütés kerülget, amikor 1 pillanatra nem nézek oda, és feláll a szék tetejére és billeg rajta. :twisted:

Odex: nálam is az első kettő pecsételés volt. Bezzeg a harmadik a síelés közepén. Az nagyon gáz volt. No mindegy ilyen nőnek lenni.

Szilpa, gratulálok a járáshoz!!!!!! Most már mindenki egyedül közlekedik :lol:

Cipő ügyben: én kint voltam a tavaszi cipővásáron. 2500-2900FT között baromi jó gyerekcipőket lehetett kapni. Én is vettem Vikinek egy tavaszi darabot. Majd lefotózom és megmutatom. Az orrésze meg van erősítve, hogy bírja a motorozós korszakot. Mi nemrég kezdtünk el motorozni, de már látszik a cipője orrán :(

Szerencsére Vikinek kint vannak a felső metsző /3-as/ fogai, így már pár hete újra végigalussza az éjszakákat. Persze, ha fogzunk, akkor Ő is csak köztünk hajlandó aludni.

Sajna én sem tudtam tüntetni menni, de kinyomtattam az aláírós ívet, és el fogom viini. Mi volt a tüntetésen?
Én is kétségbe vagyok esve, hogy akkor, kinél, és hol kell majd szülnöm. Felháborító, hogy bekorlátozzák az embert. Hol itt a szabad választás lehetősége???

Végül pár kép a nyaralásról:

Kép
Csipáztuk a szánkózást
Kép
Nagyokat sétáltunk a környéken.
Kép
A törpéket mindenhol megcsodáltuk
Kép
Fáradtan elaludtam a kocsiban.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok,

Először is magunkról. Végre kedden voltunk az 1 éves státuszon :P :P
Szóval: 10,5 kg, 80 cm és 7 fogunk van.

Meg lettünk dícsérve, bár még egy kis kutacsunk van. Viszont kérdeztem, mert nekünk a Danonino joghurttól rendszeresen hasmenésünk van, hogy mi legyen a tejcsi próbálgatással. Mivel én Ehrmann joghurtot szoktam enni és attól persze semmi baja (mármmint ha velem eszik), meg a túró ruditól sem. Szóval a lényeg: állítólag annyi adalék anyag van a Danonino-ban, hogy valszeg azt nem bírja a drágám. Szabad utat kaptunk a tehéntejhez.

Aztán, tüntetés:
Sajnos szerintem kevesen voltunk nagyon. Szerintem több volt a kórházi dolgozó. Viszont Lányok, szervezkedünk egy olyanban, hogy viszünk szalagot ráírva a gyerkőc nevét és szül.dátumát és kikötözzük a kórház kerítéséhez. Szóval néha látogassátok meg a kórházi topikot. :lol: :lol: :lol:


Én már írtam mindenfelé, Miniszter, Házon kívül (RTL klub). :twisted: :twisted: :twisted:

Ja, és megint problémám van, úgy hogy pénteken megyek Hőn szeretett Doki bácsinkhoz. Beszélek vele is!

Katica,
Még mindig gyönyörű Viki. Már szabad az út a tesóhoz????

Odex,
Szerintem nyugi az éjszakákat illetően. Próbáljatok meg rájönni, hogy mi lehet gázos Aisa szobájában. Nézzétek meg, hogy sötétben van-e valami ijesztőnek ható látvány. Vagy lehet csak ennyire érezni akar Benneteket? Mondjuk én ebből nem csináltam soha gondot. Inkább beszereztünk nagyobb ágyat :oops: :oops:

Otyka,
Nem semmi a Lánykád. Szerintem összeereszthetnénk Encivel és akkor egymást tanítanák a rosszaságra. Nekem Enci kb. 1,5 hónapja elkavarta a lakás kulcsomat. Nem találtuk sehol, erre a múlt héten nagy büszkén előhozta. Mászik ahova csak tud fel és áll fel rajta. Néha a szívbaj kerülget.

Sancsi,
Szerintem Enéhre is igaz az összezárás. Te tudtad, hogy a Lánykáink Druszák????? (Vörösmarty az Enéh becézéseként alakotta meg az Enikő nevet) :P :P :P

Tényleg, mikor is talizunk :roll: :wink: :roll: :wink: :roll: :wink:

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok,

Megpróbálok gyorsan írni, nem tudom sikerül-e, mert mostanában nem ülhetek a gép. A kiscsaj abban pillanatban mászna fel hozzám, s ütögetné a billentyűzetet. :( Vége a számítógépes időszaknak. Teljesen kétségbe vagyok esve, h már csak akkor tudok leülni elé, ha alszik a gyerek :(

Na már itt is van. :)

Szal én is aláírtam az ívet, nekem is mennem kell jövő héten a doki bácsinkhoz. Biztos jókedvű lesz :) :) :)

Képzeljétek hétfőn volt utoljára cicizés. Azóta nem is kéri. Egyszer próbált meg csak levetkőztetni, de nem volt lelki probléma belőle.

Van új szavunk: A TESSÉK => TETÉ :)

Tehéntejet én már 1 éves kora óta adok neki, bár a doki nénink nagyon lecseszett mikor hallotta, le is akart tíltani, de a gyerek egyszerűen imádja. Na mindegy szerencsére semmi probllémánk nincs vele egyelőre.

Találkozó: Nekünk szinte bármikor jó, de tűzzünk ki egy napot, bár most jó szar idő lett. :)

BOLDOG SZÜLINAPOT ZSOLTINAK :)

Kati:
Mi is vettünk olyan műanyag széket. Vettünk hozzá kis asztalt is. Azóta állandóan ott trónol, ott eszik, a széket pedig hozza-viszi a lakásban:)

Nálunk semmilyen rajzfilm nem jön be, pedig én nagyon próbálkozom. Majd egyszercsak :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok!

Ide is benézek!

Szilpa!
Azért nem fenyeget a 2. gyerek, mert egyáltalán nem akarunk másodikat!
Enéh apja szerint 2in1, de szerintem 4-5in1 gyerek! :lol:
Néha nagyon nehéz vele, és félek, hogy a másodikkal sem lenne könyebb, közhely ide, vagy oda. Meg van benne egy kis önzőség is!
:oops:

Zseppy!
Tudtam hogy druszák, de azt nem, hogy az Enikőt Vörösmarthy alkotta!
Ez a Vörösmarthy! Az én nevemet is ő alkotta! :lol:
Elkeverés-pakolásról én is tudnék mesélni. Nálunka cumik a nyerők. Még jó, hogy van egy pár belőle.

Katica!
Nagyon édes Viki!

Enéh!
Mostanában egyre többet magyaráz, és hisztizik. Próbálok erélyes lenni, de olyankor apja közbelép, és amit én nem hagyok (általában a telefonommal való játszást), azt ő engedi, csakhogy ne hisztizzen.
Mostanában puszit is adogat, de csak akkor, ha kedve van.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok Lányok,

Ezt írtam Magenheim doktornőnek:
"Kedden (2007.március 27-én) 16:30 és 17:00 között szalagos demonstrációt szervezünk.
A demonstráció helyszíne ugyanaz, mint a múltkori tűntetéskor.
Kérünk mindenkit, hogy ha tud gyermekével jöjjön. Illetve, ami a
legfontosabb hozzon magával gyermekenként egy 1 méteres fehér vagy világos
szalagot. A szalagra írjátok rá gyermeketek nevét és születési dátumát.
Természetesen, akinek még nincs gyermeke azokra is számítunk. Ők szimpátiájuk kifejezéseképpen 1 darab szalagot hozzanak."

Beszéltem telefonon is a Doktornővel, így felvállalta örömmel a szervezésben való részvételét. Sajnos Ő külföldre utazik. Szólt a Szülésznőknek, akik ugyancsak terjesztik az infót.
És volt egy remek javaslata:
Szerdán reggel a még Kismamik, és aki érez elég elszántságot magában jelentkezzen a János kórház szülészetén, nőgyógyászatán valamilyen "panasszal". Akárcsak azzal, hogy CTG-t szeretne kérni, bedagadt a lába, megkeményedik a hasa nagyon. Én biztosan megyek, mert "már 3 hete késik a menzeszem és nagyon görcsölök".

Kérek minden jó érzésű embert, hogy jöjjön kedden, hiszen ha "csak" 15-en leszünk nem lesz értelme a dolognak.

Szerintetek az óvodákon, bölcsődéken és gyerekorvosi rendelőkön kívül hova lenne még értelme kitenni hirdetményt?

Aki nem tud jönni, de szalagot szeretne kitetetni az is írjon akár nekem is: kutakne@mail.datanet.hu

Amennyire tudjátok terjesszétek!!!

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok,

jó régen nem írtam, valahogy nem jött össze soha a dolog. Most olvasgattam ez elmúlt hónapok hozzászólásait, furcsa, hogy mindenki milyen nagy már!
Velünk is rengeteg dolog történt, és bizony Bálint is jövő hét csütörtökön 1éves lesz. Hihetetlen.....

Nálunk igen gyorsan zajlanak az események. Bálintnak 9 hónaposan már 8 foga volt, majd kijött a 9.és egyben első rágófog. 7 hónaposan felállt, majd 9 hónaposan - karácsony után - elindult egyedül!!! Azóta folyamatosan csak megy, rohan...stb. Elég fárasztó. Hihetetlen stabil a kezdetektől fogva és a kezét nem hagyta soha fogni (mondjuk nem is akartam, úgy gondoltam boldoguljon egyedül), de nagyon ügyesen négykézlábra ereszkedett mikor valami nem ment két lábon.
Ja és 11 hónaposan 11kg és 78cm volt.

Bárányhimlő: megmondom őszintén nem nagyon értem ezt a bárányhimlő elleni oltást, hiszen mindannyian voltunk bárányhimlősök és hát valljuk be ez azért nem egy súlyos betegség.
Bálint egy karácsonyi látogatáskor elkapta a bárányhimlőt - azaz 9 hónaposan - ráadásul akkor jött ki rajta mikor síelni mentünk (tudtuk, hogy akkor fog). Semmi gondunk nem volt, kijöttek a pöttyök rajta de se láza nem volt, se nem vakarta őket. Szinte észre se vettük, hogy beteg!

Az alvás nálunk hála Istennek nem gond, kb.8hónaposan megtanult egyedül elaludni még napközben is. Este már egész régóta az volt, hogy fürdés, evés, cumi a szájba és be az ágyba - még ébren - és magától elaludt. Szerencsére ez már működik a napközbeni alvással is, délben és délután is mikor látom, hogy fáradt adom neki a cumit, a kis rongyocskáját és beteszem az ágyba és kb.5-10 perc alatt elalszik. Sokszor már szinte betakarni is alig van időm mert már fordul a fal felé, hogy aludjon.
Igaz, hogy reggel 6-kor ébred, de este negyed 8-tól folyamatosan alszik, úgyhogy azt hiszem nem szólhatunk egy szót se.

Hát ennyi.....jó sokat írtam azt hiszem. :D

Petra

 
 


Sziasztok!

Talán most tudok írni, alszik a lyány, és a babanet is beenged. :roll: :lol:

Kati!
Én a Süsükét nem bírom nézni, szerintem borzalmas. :roll: :oops: Aisának az is tetszene szerintem, de nem kínozzuk magunkat vele. :lol:
Mi most vettünk húsvétra Aisának egy kisasztalt meg két kis széket az Ikeában. Már karácsonykor akartunk, de akkor még nagyon nagy volt neki. Remélem, Aisa nem fogja cipelni sehová, mert ez fából van, és azért elég nehéz ahhoz. :?
Mikulás: sajna közben túl vagyok rajta, már megjött. :twisted: Nem hiányzott, fura is volt az egészet újra megszokni. 8)
Jók a képek nagyon. Merre voltatok síelni? Látom, nem volt sok hó, csak a „kijelölt” helyeken. :cry: :roll:

Zseppy!
Nagyon kitartóan harcolsz a kórházunkért! Tényleg tiszteletre méltó, remélem lesz is eredménye. Jó volna, ha be tudnék menni kedden szalagot elhelyezni, ha esetleg nem, akkor majd ha arra járunk, akkor kötünk egyet. :D
Köszi alvás ügyben a jótanácsot. Az biztos, hogy nem azzal van a gond, hogy fél a szobájában, mert amikor átviszem magunk közé, ott is sokszor felsír, felébred. Én nem szeretnék most nagyobb ágyat venni, ez is csak két éves... :shock: :lol: :roll: :wink:
Az az ötletem támadt, hogy az ő szobájában is van egy kinyitható kanapé. Gondoltam, oda fektetem le este, talán ha jobban tud mocorogni, akkor nem ébred fel olyan sokszor. :? (a mi ágyunkban is akkor ébred általában, amikor forgolódna, de nincs helye) Viszont félek attól, hogy leesik az ágyról, vagy ha felébred és kómásan megpróbál átjönni hozzánk, akkor elesik stb. :?: :?: Nehéz dolog ez, nem találom a megoldást. :cry:
Milyen gondod volt, hogy menni kellett a dokibácsihoz? Remélem, nem komoly, és már oké minden.

Otyka!
Aisa sem hagy ideülni sosem, ő meg az egeret piszkálja folyton... :twisted:
Gratula az új szóhoz! :lol: :lol:
Szerintem örülj neki, hogy nem nézi a tv-t a kiscsaj. Nagyon nehéz kordában tartani a dolgot, ha ráérez a dologra. Aisa ha unatkozik kicsit, már hozza a távirányítót, és mondja, hogy TET (Shrek), és addig nem hagyja abba, amíg meg nem esik rajta a szívünk. És én nem szeretném, hogy tv-függő legyen belőle. :lol: :shock: :?

Sancsi!
Igen, az apukák ilyen következetesek a nevelésben: mindent megengednek nekik. :wink: :wink: Aztán meg később a szemünkre vetik, hogy mennyire el van kényeztetve ez a lány. :shock: :lol:

Petra!
De jó, hogy hallunk felőled is! :lol: :lol:
Nem semmi, hogy Bálint is egy éves lesz már! Nagyon megy az idő. Képek nincsenek???? :!: :!:
9 hónapos kora óta jár egyedül???? Húhaaa, akkor jó hamar felköthetted a gatyád. :shock: :shock: :lol:
Irígyellek kicsit, hogy Bálint ilyen önállóan elalszik esténként. Az átaludt éjszakákért meg pláne!!!! :oops:
Az jó, hogy ilyen hamar túlvagytok a bárányhimlőn, és hogy ennyire „simán” ment. Én is hasonlóképpen gondolkodok, mint te, viszont ott bújkál bennem, hogy mi lesz, ha pont nálunk lesznek szövődmények? Akkor hogy számolok el majd magammal?? :idea: :shock:

Ezt most elküldöm, aztán majd írok magunkról is kicsit!!

Ilba hol vagy????
Szilpa hol vagy???????

Aisa és Hajni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron