Új privát üzeneted érkezett!

Koszonom a velemenyeket lanyok!

KépKép
KépKép
 
 



Ezt nem tudtam :oops:

Akkor még egy buta kérdés: így is kell ejteni, ahogy írva van? (és nem angolosan?) :oops:

Andi
 
 

 
 

m_andi!
Mi így is ejtjük ahogy leírtam, de a kórházban ahol szültem egy kórteremben voltam egy logopédussal aki azt mondta, hogy az egyik tanítványát is így hívják, de őt angolosan becézték.
Nem buta kérdés volt ez tőled, mindenki számára egy kicsit furcsa, hogy milyen nevet adtunk neki, hiszem elég ritka név.
Az anyakönyvezhető neveknél találtuk.
Volt arról is szó, hogy a Josua nevet adjuk, de azt engedélyeztetni kellett volna. Ez is héber eredetű név egyébként.

 


Manocskak, köszönöm, hogy leírtad. Mindig tanul az ember :wink:
Lány nevetek nem volt?

Andi
 
 


m_andi!
De volt, mert az első uh-on azt mondták, hogy kislány lesz.
Akkor a párommal azt beszéltük, hogy Jázminnak fogják hívni, bár az magyar eredetű név, és nem héber.
Viszont a 2. uh-on erősítette meg a doki, hogy nem kislány hanem fiú lesz.
Fiú nevet nem is néztünk neki sokáig, hiszen kislányt vártunk.
Fiúnak is először Noelt akartunk adni, de két ok volt amiért változtattunk:
1; nem héber eredetű.
2; a szomszédom most fog szülni 1 héten belül és ők a Noel nevet adják a fiuknak.
Így egyöntetű elhatározás maradt a Joel.

 


SZIASZTOK!
ANYAKÖNYVEZHETŐ NEVEKET HOL TALÁLOK?
NEKEM A FRANCIA GENEVIEVE NAGYON TETSZIK
 
 



Moiram!

Nagyon szép név a Genevieve, de egy francia kislánynak, nőnek tudom csak elképzelni. Gondolj arra, hogy ha a lányod óvodás, iskolás lesz, sokan kiolvasni sem fogják tudni a nevét. Olyan sok szép Magyarországon is jól hangzó név van :wink:

(Sok külföldi nevet magyar írással engedélyeznek, pl. Dzsesszika, Dzsenifer. Szerintem elég vicces, remélem a Genevievet sem csak úgy engedélyezik, hogy Zsönöviev. Már ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá.)

Persze az megint más, ha valaki a szülők közül külföldi vagy a vezetékneve az.

Remélem nem haragszol.

KépKép
KépKép
 
 


A külföldi neveket csak kiejtés szerinti írással engedélyezik (ha engedélyezik), kivéve ha párod külföldi, vagy kisebbséghez tartoztok.
Egyébként magyar megfelelője a Genovéva.

Andi
 
 


Sziasztok! (Hatha jar meg valaki erre)

En most varom 2. gyermekemet es Franciaorszagban elunk. En is arra lennek kivancsi,hogy mit gondoltok az alabbi nevekrol :oops: :

Az elso kislanyom: Charlotte Dora Lerner

Most pedig a szoba joheto nevek:
Lanyok: Florence,Hannah,Iris,Lilian,Myriam,Natalie,Noah,Sarah
Fiuk: Alexis,Benjamin,Joel,Joachim,Nathan,Noel,Patrick,Zacharie


Elore is koszi

Puszi,Moni
Vendég
 


monica
Szia nekem is Móni a keresztnevem. :D :D
Szép neveket választottatok, már csak egyet kellene kiválasztani amit adtok is a csemetének.
Nekem a kisebbik fiam ő tegnap volt 3 hónapos Joelnek hívják.
A Noah nem fiú név?
Móni
 


Monica
a picinek is két neve lesz?
Szép nevek, bár itt Mo-n némelyik furán hangzik. Nem tudom, ez mennyire számít.
Lányoknál a Florence kivételével ( a Noah nem Norah akart lenni?) mindegyik elég népszerű, persze magyarosan írva.
A fiúknál az Alexis, Joachim, Zacharie kiv.-vel szintén népszerűek.

Andi
 
 


Moni es Andi
Koszonom a velemenyeket, es nagy nehezen eldontottuk vegre! :roll: :lol:

Noel Benjamin ha fiu es Hannah Myriam ha lany! :D

Koszonom a segitseget! :D

puszi
Vendég
 


monica
Gratulálok szép nevet vagyis neveket választottatok a babának.
Én is először Noelt akartam adni a fiamnak, de mivel 5 házzal arrébb a szomszédasszonyom is azt a nevet adta a fiának így lemondtam róla, így lett Joel.
 



Monica
szép neve lesz a kisfiatoknak!

Manocskak
gratulálok a pocilakóhoz! Egy évben két baba? Minden elismerésem a bátorságotokért!
Neveken gondolkodtatok már? Ismét héber név lesz a befutó?

Andi
 
 


Andi
Még nem tudom, egyenlőre még azt sem, hogy fiú lesz vagy lány, talán a szerdai uh-on megtudom. :D
A párom most kislány névnek a Jázmint szeretné adni, az lett volna a Joel is ha kislány lett volna, igaz ez nem héber eredetű.
Ha fiú lenne megint akkor azt nem tudom azon még nem gondolkoztunk.

 


Szép a Jázmin .Öcsém kislánya kapta ezt a nevet.nagyon népszerű név lett rengeteg kisbabát ismerek most akiket Jázminnak hivnak.

A Joel kicsit furcsa nekem így írás szerint kiejtve.De biztosan hozzá lehet szokni.
 



Sziasztok!

Csak egy kérdés: A Félix, Felicián nevekről mi a véleményetek?

Kiváncsiságból :)
Vendég
 


Sziasztok!

Manocskak,
majd írd meg, mi lesz/lett végül a neve kicsinek!

Menyasszon
Félix: már több ilyen nevűvel is találkoztam, először fura volt, de hozzászoktam. És jól lehet becézni :)

Felicián: én nem adnám biztos, nem igazán nyerte meg a tetszésem. :oops: Mondjuk az ilyen nevek nem is tetszenek, amelyek becézése u.az mint a lánynévé (pl itt Felicia-Felicián, Krisztina-Krisztián, stb).

De ez az én véleményen, a döntés a tiétek! :D

Andi
 
 


Menyasszony,
Félix nagyon jó, a Felicián nekem túl lagymatag egy pasinak. :D

Kép
Kép
Kép
 
 



Sziasztok!
Párom nagy fia János -Félix.ö felnőtt fejjel nagyon nem szereti.Kimondottan utálja.Szerintem amúgy jó hangzása van.
 


Sziasztok!

Októberre várom első babámat. Kisfiú lesz.
Találtam egy nagyon tetsző nevet a Medox-ot, anyakönyvezhető is Magyarországon. Egy a problémánk a párommal. Nem tudjuk mikor van a névnapja. Ti, ha találtok egy jó nevet, és pl frissen kell anyakönyvezni, akkor mikor tartjátok a névnapját?
Vagy van valami hely erre is, mint a MTA az elbírálásban? Mert ott az MTA honlapján a névnapokkal kapcsolatban nagyon elutasítóak.

SEGÍTSETEK KÉRLEK!!!!

Párom azt mondta, hogy csak akkor adjuk ezt a nevet a kissrácnak, ha van névnapja. Már írtam az iwiw-en lévő Medox-oknak is (mert vannak ám), hogy Ők mikor tartják!

De ha van ötletetek, írjatok!!!!

Andi

KépKép
 
 


Szia Wertzuz!

A Medox név már engedélyezve van, okt. 26-án van névnapja.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_n%C ... 1rendben#D

Szeretettel:

Andi
 
 


Sziasztok!
Az én fiam nevét is engedélyeztetni kellett de még nincs névnapja.Október 4.-én lesz 3 éves.
Amúgy sem tartjuk a névnapokat,így nekünk mindegy.De én úgy tudom hogy engedélyezést igénylő neveknél mindig az első gyerek születésnapja utánra kerül sor a névnapra.Esetünkben ez okt 4.-e után lesz :d

Medox aranyos név nekem is tetszett anno.
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

 
 


m_andi írta:Szia Wertzuz!

A Medox név már engedélyezve van, okt. 26-án van névnapja.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_n%C ... 1rendben#D

Szeretettel:


Igen ez így van. A wikipédiába én töltöttem fel ezeket az adatokat. :D Nevetséges, de sehol semmi magyar oldalon nem volt róla információ. Szóval nekifeküdtem, és egy napom ráment, kutattam honnan származhat, sűrűn használtam a Google fordítóját :P
Utána levelet írtam az MTA nyelvészeti oasztályára, és ott is érdeklődtem, mennyire jók az adataim. És ők megerősítették.


tina7373 írta:A névnapot meg úgy kell nézni, hogy az eredeti név ami után lett honosítva, annak mikor van külföldön a névnapja. Sajnos nem minden névnek van napja, mert pl ha angol eredetű, akkor biztos nincs vagy csak a szerencsén múlik, mert az angolok nem ismerik a fogalmat, hogy névnap, nem tartanak. Sok országban van ez. De vannak hivatalos külföldi naptárak, és ott kell keresni.


Azért köszönöm a segítségeteket!

Második név lesz a Medox, mert félek, hogy túl különleges, és nem akarom, hogy emiatt bántsák majd.
Így marad az első választás az Ákos első névnek.

Andi

KépKép
 
 


A Krisztina egy nagyon szép név!Nem kell becézni,és kész! :wink:

KépKép KépKép
 
 


Wertzuz
gratulálok Gergőhöz! Hogy hogy el lett vetve mindkét név?

Zétény
nagyon szép neve van a kisfiadnak!

Andi
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Kérlek szavazzatok a kislányunkra! Előre is köszönöm!
http://www.tapioregio.hu/33/list/gl-grta.html
Köszönöm: Gálné Halápi Henrietta
halapiheni
Tápiószecső
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron