Új privát üzeneted érkezett!

Akira:
Gratulálok a kis KYRA-hoz.Szép formás baba..
Sok boldogságot nektek!
Vendég
 


Köszönjük szépen :)
Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek :)
Mi már alig várjuk, hogy jöjjön a jó meleg idő, hogy nagyokat sétálhassunk! Persze, igy is sétálunk, de az már jobb lesz :)

most látom, hogy Marvin már fél éves! Te hogy csináltad? Eddig csak anyatej és most már más is? Vagy hogy? Kiváncsi vagyok, hogy kinek hogy megy az elvállasztás!

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
 

 
 

Sziasztok,

A segitsegeteket szeretnem kerni. A parom angol allampolgar, en magyar vagyok. Itthon fogok szulni, Kaposvaron. Keresem azt a rendeletet, amelyik leirja, hogy ha az egyik szulo nem magyar allampolgar, akkor a nevadasi szabalyok nem vonatkoznak a kisgyermekre es barmi anyakonyvezheto, barmilyen betuzessel.

Amikor a kislanyunkat szultem egy errol szolo kivonatot siman ki tudtunk nyomtatni a belugyminiszterium honlapjarol, amit vittem magammal a korhazba szuleskor. Most, az atszervezesek miatt sehol nem talalom a neten ezt a rendeletet (06/2003. (III.07) BM rendelet).

Ha valamelyikotok tudja, hogy hol talalhatok errol egy kivonatot vagy leirast az interneten, annak nagyon orulnek.

Koszonjuk,
pmama
 


Pizzamama!

www.magyarorszag.hu

A legfelső sorban van egy link jogszabálykereső néven.

 
 


ayse,

Koszi szepen, megvan minden!
Az in kislanyom is Lili, pontosabban Lilyanna. :)

pmama
 


Szia Pizzamama!

Az en ferjem is angol es en itthon szultem marcius 24-en. Nem volt problema a nevadassal, nem kertek semmi papirt a korhazban ezzel kapcsolatosan. Elotte azert elmentem az anyakonyvezetohoz megkerdezni, hogy adhatjuk-e a nevet az angol helyesirasnak megfeleloen es azt mondta, hogy termeszetesen, mivel a ferjem angol.

Egyebkent Angliaban eltek? Mi igen, csak szulni jottem haza.

Mikorra vagy kiirva?

Udv:

Olive

KépKép
 
 


Olive,

A mi korhazunkban kerik. Mar Lilyanna szuletesehez is vittem a rendeletet. Az anyakonyvvezeto munkatars sajnos egy kicsit nehezkes a korhazban, ahol szulok.
Neked igazad van, elvileg nem nekunk kene ezt bemutatni, nekik kene tudni, de hat ez van. Nekem meg nem kerul semmibe itthon kinyomtatnom es a kezukbe nyomnom, amikor bemegyek szulni.
Mi itthon elunk. En angliaban ugyan sosem laktam, de a csaladlatogatasos 2 hetek nekem boven eleg belole. Biztos, hogy meg tudnam szokni, de annyira nem jott be. Leigh is mar evek ota kulfoldon el, es o sem vagyik annyira haza, ugyhogy elvagyunk. En nagyon elvezem, hogy itthon vagyok a gyerek(ek)kel. Itt csend van es nyugalom. Nem az a rohanas, mint amiben kulfoldon eltunk. Ugy tervezzuk, hogy Liam (akivel julius 2-ra vagyunk kiirva) ket eves koraig maradnank Magyarorszagon, aztan utana visszamegyunk vagy amerikaba vagy a kozel-keletre, ahol mi egyebkent megismerkedttunk.
Ti merre laktok angliaban? Miota vagy kint? Szereted?

pmama
 


pizzamama, örülök, hogy hallok felőled! gratulálok a kistesóhoz!

KépKép
 
 


Szia Vikka!!

Mi ujsag? Hogy vagytok? Latom, ti is szep nagyra nottetek!! :)

pmama
 


Szia Pizzamama!

Mar 9 eve elek Angliaban. Nem tudok pontos valaszt adni arra, hogy szeretek-e ott elni. Vannak dolgok, amik ott jobban tetszenek, vannak, amik itt. Ott is sok baratom van meg itthon is. Szoval, akkor erzem jol magam, amikor surun tudok hazajarni, mivel akkor az itteni barataimmal es a csaladdal is tudok talalkozni, de azert ott is jol erzem magam. Azert ha a ket orszag kozott valasztani kellene, inkabb hazakoltoznek. Most meg Londontol egy kicsit eszakra, Lutonban lakunk, de eppen most aruljuk a hazat es mire visszamegyek a lanyommal, mar egy London kozeli kisvarosba megyunk. Lutont nagyon nem szerettem.

En azert olyan tavolra, mint Amerika, nem mennek, mert akkor nem lehetne surun hazajarni.

Egyebkent hogy telik a pocakos korszakod? Jol erzed magad?

KépKép
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre :)

Látom Isabella is nagylány már :)

Merrefelé költöztök most Olive? Csak mert nővérem is kint él most, és ő Croydonba lakik!

Én is éltem kinn de csak mint au-pair és ha nem találtam volna meg életem párját itthon akkor szerintem én visszamentem volna nővéremmel együtt oda dolgozni :) De szülni tuti hazajöttem volna, és nővéremet ugyanerről szeretném meggyőzni, hogy jöjjön majd haza, ha babát vállal, mert nagyon rosszakat hallottam a kinti nőgyógyászatról... :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akira!

Akkor messze lakunk a noveredektol, mivel o Londontol delre, mi meg Londontol eszakra lakunk. Ahova most koltozunk, az is eszakra van Londontol. Kings Cross-tol vonattal 15 perc. Lehet, hogy hallottal rola, mert van ott egy kastely is (Hatfield House).

A noveredet mindenkeppen gyozd meg arrol, hogy itthon szuljon! En nagyon meg voltam elegedve az itteni korhazzal. A dokim szuper volt, az aneszteziologus is nagyon kedves volt, a noverek es takaritonok is irto kedvesek voltak. Ha esetleg lesz meg egy babank, akkor is haza fogok jonni szulni. Semmikeppen nem szulnek Angliaban. Ott meg vizsgaltok se nagyon vannak. Azokat is nagy reszt itthon csinaltak.

Remelem Kyra jol van es sok oromod leled a babazasban.

KépKép
 
 


Olive, hát igen, valami hasonlót hallottam én is...
Hogy még vizsgálatok sincsenek... :shock:
Hát akkor ezért van ennyi beteg ember Angliába! Komolyan felháborító! És akkor ha beteg ha nem szüld meg? És hogyan mennek a dolgok akkor? Elmész, hogy terhes vagy, rádnéz, azt mondja, ja, valószínűleg, és megmondja hova menj majd szülni? Vagy mi? Hát ez engem felháborít...
Tudtam, hogy rossz, de hogy ennyire! Hát igen, mindenképpen meg kell majd győznöm, hogy hazajöjjön szülni!

Igen tudom merre laksz körülbelül :)
Sokfelé jártam Londonba is, ismerősöknél, meg Birminghambe is, meg pár nagyobb városba :)

Isabella hogy viselkedik? Nyugodt baba? És tényleg, hogy viselte a repülőutat miután megszületett? Nem volt neki nagyon megterhelő? :shock:

KépKép
KépKép
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ti milyen keresztneveket adnátok a gyereketeknek a SÜTŐ név mellé? Egyelőre nem tudjuk, hoyg kislányunk vagy fiúnk születik, úgyhogy mindkét változatra írhattok. Az is igaz, hoyg inkább a fiúnevekkel vagyunk gondban. Meglévő kislányunk névadásakor hamar közös nevezőre jutottunk (Sütő Kriszta Viola), most is úgy érzem, ha kislány lenne, nem lenne gond. De ha fiú... :roll:

Pl. nem igazán szeretnénk a János(egyik nagyapa), István (apa, nagyapa) -bár nekem ez tetszik, András, József, György meg hasonló neveket, a Márió, Rafael-szerűeket sem, de a Szabolcs, Szilárd, Norbert- stílusúakat sem. Bibliai nevek jöhetnek, de nem Máté, Márk, Dávid (ez már van is a családban) vagy Dániel. Tehát legyenek ritkábbak, de ne tiszavirág életű divatnevek.
Talán jogos a kérdés: akkor mi jöhet? :lol: :oops:
Én is erre szeretnék ötleteket kapni. :)
Előre is köszönöm. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

De jó, h. van ilyen topik. Nálunk én vagyok külföldi, bár én külföldön szültem, de a honosításnál sem volt semmi gond, szerencsére. :)

Sedith,
Aktuális még a kérdés?
Rengeteg szép bibliai név van, mi a Noét választottuk, de utolsó hónapban a nemzetközi változata a Noah futott be.
Van már azóta ötleted?

KépKép
KépKép
 
 


Mamacka,

Gyönyörűek a munkáid!!!!!!!!! Nagyon tetszenek! Én is Walt DIsney ellenes vagyok, kerülöm, ahol lehet. Mi már túlvagyunk a babaszobán, de jó ötlet az egyedi festés. Sok sikert hozzá!

KépKép
KépKép
 
 


Edit!

Gratula a babához!

Nekem tetsző fiúnevek: Ábel, Álmos, Benedek, Bertalan, Boldizsár, Keve, Kende, Marcell, Vázsoly (bár ez utóbbi nagyon ritka és szokatlan név).

Lány: Sütő Enikő esetleg?

További jó keresgélést a nevek kavalkádjában!
 
 


Köszi, lányok, az eddigi segítséget, közben kiderült, hoyg kislányunk lesz. Felsoroltam a férjemnek jónéhány nevet (Ágnes, Eszter, Hanna, Lilla, Ráhel, Zselyke, Boglárka, Boróka, Abigél, Amina, MAgdolna), de neki egyik sem tetszett. Ötlete viszont nincs! :roll:
Mármint a MAgdolnát tartja egyedül elfogadhatónak, viszont én azt csakis második névnek tudom elképzelni, mivel akkor már a 4. Magdolna lenne a közvetlen családban. :roll:
Szóval, ha még van ötletetek, segítsetek.

Andi, az Enikő sajnos, nem tetszik. És ugyancsak nem mennek az Erika, Réka, Imola, Ildikó, Melinda, Noémi, Tímea nevek, hogy csak párat említsek. Bizony, nem tudom, lesz-e majd egyáltalán neve a kislányunknak! :roll: :oops:
Bocsi, most azért is vagyok ilyen borúlátó, mert meglévő lánykámnak 37,8 volt a hője nem sokkal ezelőtt. :roll: :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Szia Edith!

Mostanában én is ezzel töltöttem az időm egy részét, hogy nevet találjunk a második babának. A felsorolt lányneveid megleptek, mivel már kettőt is emlétettél, amikre mi is gondoltunk. :):) Véletlen egybeesés? Tehát egyik a Boróka, másik meg Zselyke. Végül azt hisyem, mégis a Zselyke fog maradni, mivel a Jankával is talál. Legalábbis nekem tűnik úgy. :) :roll: :lol:
Nem tudom, milyen nevet ajánlhatnék nektek, mert amint irtam, nálunk is elég nehéz volt az egyeztetés a férjemmel. Végül leirtam én is egy lapra, hogy melyik nevek tetszenek, ő is leirta külön, anélkül, hogy láttuk volna az egymásét. Majd egyeztettük, és végül ez lett belőle. Mi ragaszkodtunk ahhoz, hogy legyen benne a név az evangélikus naptárban, hogy lehessen névnapot is ünnepelni.

Remélem Kriszta már jobban van!!!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Ki tud segíteni,hogy mi alapján válasszunk a babának nevet?![/img]
 


Sziasztok!
Látom, sokaknak azóta már megszületett a babája, és szebbnél szebb neveket kaptak :D

Én júliusra várom a kisfiam, a favorit a Bonifác név. Csak apának sajnos nem tetszik, mert szerinte ez már túl fura :? Neki csak a tucat nevek tetszenek, sajnos.
Nekem meg pont azok nem!!! Miért legyen nekem egy kétmillimodik Bencém vagy Danim?

Tudnátok más olyan nevet ajánlani, ami nem túl fura, és nem is tucatnév? Ősmagyar nevek nekem is tetszenek, de a Kevin stílusúak nem.

Köszi :)
 


Sziasztok! Nekem is a fiam lesz. Augusztus végére vagyok kiírva. A páromnak a LEVENTE név tetszik, de szerintem a BEKE vezeték névhez nem megy vagy kéne közé egy másik név. Én a Szabolcs, Olivér, Kristóf neveken gondolkozok. De ha tudnátok segíten hogy mi illik közé azt megköszönném. BEKE ..... LEVENTE. :oops:
 
 


Szia Nitty!

Szerintem se jó a sok e betű :roll: Ezek közül a nekem a Beke Olivér tetszik a legjobban. 2. a Szabolcs. Kristóf sztem nem egy jó választás, ha egyben kimondod hogy Beke Kristóf, az egy kicsit nyelvtörőnek tűnik (nekem).
 


Szia Malacka! Köszi hogy irtál. A Levente név az biztos hogy lesz, csak nem a Beke név után. De ha tutsz jobb neveket azt köszönöm. :D
 
 


Ja, bocsi! Látom, hogy a két név közé kell még egy név :)

Ha már Levente, akkor lehetne a másik is magyar név, nem? Pl Csaba, Hunor :wink:
 


Szia Malacka! Mi is arra gondoltunk hogy magyar nevet adunk a gyerekünknek. Mert a párom Erdélyi. A Csaba az jó lehet. Még gondolkozunk. Köszi.
 
 


Nitty! Szerintem az tök jól hangzik, hogy Beke Szabolcs Levente!

Kép
Kép
Kép


Nitty! Nekem van egy Erdélyi vezeték nevű ismerősöm. Ők is kifejezetten magyar neveket adtak a fiaiknak: Erdélyi Huba, és Erdélyi Botond. Nekem tetszik!

Viszont segíthatnétek. A volnalzón látszik, hogy lesz mégesg babánk. :lol: A Levente tuti, mert az apának nagyon tatszik. De ha a harmadik is lány lesz nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Igaz a Sárát írtam ide, de van egy második is : Csenge.
Kinek melyik tetszik jobban? Segítetek? A vezetéknév: Major
Major Eszter
Major Zsófia

Major Levente (?)
Major Sára
Major Csenge

Én is szeretem a magyar neveket. Nem vagyok oda a Dzseniferekért, meg ilyenek. Meg nekem fontos a név jelentése is! :lol:

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi Kép
 
 


Haliho mindenkinek!

En meg uj vagyok itt a tarsalgoban, sot meg a babazasban is. :) Most varom elos gyermekemet, Hollandiaban. Mi is nagy nevgonban vagyunk egyenlore, mivel itt nem divat havonta UHra jarni, :? vagy eppenseggel megtudni milyen nevu babat varsz.
En szemely szerint fiura tippelek, ezert is gondolkozom nagyreszt fiu nevekben. :lol:

A helyzet az, hogy az en nevem is eleg fura Andrekovics(egyeltalan nem magyaros) a parom pedig tipikus holland Kuit. Segitseg kene, honnan tudnek nemzetkozi neveket talalni, amiknek meg jelentese is van.Vagy ha van valkinek eyg jo tippje azt is megkoszonnem. :wink:

Ja es olyan anyukakat is keresek, akiknek mar van tapasztalatuk hollandiai szulessel. En bevallom oszinten nem talalom oket szimpatikusnak :? , se a szulesznoket, se a rendszert. Sokak szerint nem kell annyit orvoshoz maszkalni, de en megis jobban ereznem magam ha tudnam a kis pocaklakommal minden rendben.

[/img]
 


Sziasztok!!
A Babos vezetéknévhez szerintettek illenek ezek a nevek?

Babos Patrik, Babos Levente, Babos Lívia, Babos Balázs, Babos Petra... ?

Ha van még valakinek valami jó ötlete szivesen olvasgatom..

Egyébként sziasztok! 19 éves vagyok és az első babámat várom.

Kép
 


Sziazstok.

Nekem nagyon tetszik a Szirka Név de akárkinek megemlítem hogy mi lesz rögvest rávágja hogy ez milyen név??? Én meg már most nem győzök magyarázkodni hogy ez egy ősi magyar név. És így lehet hogy a szülőszobán amikor megpillantom a lányomat akkor változtatunk a neven ami egyellőre a Szirka Izabel lenne de ha megváltoztatjuk akkor Izabel Kinga lenne. Szóval ez majd ott kiderül.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Egy kicsit tényleg furcsa de a hangzása nem rossz :)


Kép
 


Nekem is az ősi magyar nevek tetszenek, így a Szirka is tetszik :D

Az a fura, hogy ha vmilyen külföldi nevet adnak a gyereknek, akkor senki nem szól, hogy az meg milyen név, de ha ősi magyar nevet, akkor meg már majdnem hülyének nézik... :roll: Ez engem mindig elszomorít :cry:

Gyereknevelés alatt van egy neves topik, oda raktam fel nemrég egy ősi magyar névnaptárt ;)

Andi
 
 


:) megnéztem amit oda felraktál:) vannak jó nevek tényleg
 


Sziasztok!

Nekem ugyan (jelenleg) nincs névadási problémám, de gondoltam, bekukkantok ide :D

Moncsi!
Nekem a Levente és a Lívia tetszik a felsoroltak közül ;)

Vera!
Nekem is tetszik a kislányod neve!

Az én kisfiam Bonifác, na ez sem mindennapi név. Kaptunk is érte hideget-meleget. De nekünk tetszik, és ez a lényeg :P
Másokkal nem kell foglalkozni, hogy mit szólnak. Ő a Ti gyereketek (lesz), így egyértelmű, hogy olyan nevet kap, ami Nektek is tetszik!
 


de azt azért lehet jól becézni :) nekem tetszik a bonifác

Ancsi
KépKép

KépKép
 


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! A férjem osztrák, én pedig magyar vagyok. Nem sokára megszületik az első gyerekünk. Mi van akkor ha itt szülök? Milyen törvények vonatkoznak a névadásra? Segítségetek előre is köszönöm!
 


Szia!

Én úgy tudom, hogyha egyik fél külföldi, vagy vmilyen kisebbséghez tartozónak vallja magát (nem is kell igazolni) bármilyen nevet adhat a gyermekének.

Andi
 
 


Akkor is ha nem itt lakunk? (amúgy azt elfelejtettem írni, h én is kettős állampolgár vagyok, de itt nincs bejelentett lakcímem)
 


Szerintem akkor is - bár ebben tényleg nem vagyok jártas.

Andi
 
 


Köszönöm szépen Andi! :)
 


Sziasztok'
Tudtok valamit a belgiumi egészségügyről?
 


Sziasztok!
Bár én még csak lassan a 7.hetembe lépek,de már meg is egyeztünk a baba nevével kapcsolatban.Mi a DÁVID ZOLTÁN,és az ELIZABET nevet választottuk.Azt hittem nehezebb lesz a névválasztás:)


Sziasztok,

a lanyaim gorog-magyar allampolgarok, mi gorogo.-ban elunk es csak kivancsi lennek, hogy nektek otthon lako magyaroknak vajon nagyon idegennek vagy kulonlegesnek tunik-e a nevuk? Szerintem eleg nemzetkozi nev mindketto legalabbis igyekeztunk ugy valasztani... Elore is koszonom a velemenyeket!

A lanyok neve: Athina es Alexandra

KépKép
KépKép
 
 


Pannica,gratulálok a lányokhoz,és szerintem nagyon szép neveket válsztottatok.Az Alexandra abszolút nem tűnik idegennek,az Athina meg egyszerűen gyönyörű.Manapság mo-on sem ritka idegen hangzású nevek adása,néha meg is lepődöm.
Mind a két nevetek szerepel a magyar utónévkönyvben,mondjuk az Athina h betű nélkül.
Vendég
 



Pannica, szép nevek! És egyáltalán nem furcsák itt, MO-n sem.

Manocskak, a Joel honnan jött? Külföldi az apuka, vagy most külföldön éltek?

Andi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: