Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudjátok hol tudnám megnézni a 2005-ös legnépszerűbb fiú és lány név 100-as listáját?

A 2004-es megvan, de az újabbat nem találom sehol a neten! Kép
Vendég
 



Sziasztok!
Meg tudnátok nekem mondani, hogy honnan tudhatom meg, hogy a név amit választottunk anyakönyvezhető- e ugy ahog ymi szeretnénk?
Mert a kislányomnak a Kíra nevet szeretném adni, de ha lehet Kyra-nak írva, tehát y-al, csak nem tudom hogy ez lehetséges e? :roll:
 
 

 
 

Hali!
Most néztem a Magyarországon anyakönyvezhető utóneveket és ott szerepel a Kíra és a Kyra is!!! :lol: :lol: Sok boldogságot a kicsilányhoz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Akíra!
Szia!Mikor a lányommal terhes voltam Én is azt akartam hogy Kyra legyen,mert úgy hogy Kíra teljesen máshogy hangzik...Nem lehetett,ezért más nevet választottunk...Már lehet y-al,most néztem Én is:-)
Vendég
 


Sziasztok!
Megnézné nekem valaki,anyakönyvezhetö-e a Brendon név?

Kép[/URL]Kép
 


Szia Gabi!

Ezt találtam, tehát anyakönyvezhető, mivel névnapja is van Magyarországon:

Brendon júl.7.,nov.20.
- eredet: kelta - jelentés: a tüzes hegy lakója.

Erka

Kép

Kép
 


köszönöm szépen

Kép[/URL]Kép
 


Lányok, ti ezt hol találtátok?

Megmondanátok nekem a honlap címét?
Mert eddig már két helyen is beszéltünk anyakönyvvezetővel és mindenki azt mondata, hogy nem lehet
De ha lenne valami a kezembe akkor tudnék rá hivatkozni!
És az nagyon jó lenne!
Előre is köszönöm!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok lányok!

Bár a második babámat várom, de ezen a fórumon még új vagyok. Eláruljátok nekem, hogy hol és hogyan csináltátok ezeket a helyes kis mércéket, ami mutatja a babák korát? Köszi! :D

deeb
 
 


Akíra!

Itt van egy oldal linkje, ami a magyarországon anyakönyvezhető utónevek listáját tartalmazza! Ott is szerepel a Kíra is és a Kyra is!
http://web.tvnetwork.hu/petika/nevkeret.htm
Nem vagyok szakértő, nem tudom pontosan hogy működik ez, de szerintem ha mégse fogadnák el, akkor lehet kérvényeztetni. Biztos nem inygen, de ha nagyon tetszik neked így a név, akkor megéri utána érdeklődni! Sok sikert hozzá! :-)
Látom már hamarosan megszületik a kis Kyra!!!! Sok sikert előre is!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


És mégegy!!! :
A Magyarországon anyakönyvezhető utónevek legnagyobb tárháza

Tükrözés a http://www.nemokap.hu/kozer/nevnap.htm címen található.

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Akíra!

A Kismama legutóbbi Kilenc hónap különszámában foglalkoznak a témával. Ott azt írják, hogy "Az illetékes anyakönyvvezető feladata, hogy írásban kérje a Magyar Tudományos Akadémia szakvéleményét. De ha ön már a szülés előtt szeretné elindítani a névengedélyeztetési eljárást, akkor levélben vagy e-mailben korábban is megkeresheti a hivatalt. A levelekre általában két-három héten belül válaszolnak. Érdemes leírni, hogy a választott nevet hol találták a szülők, hol látták már leírva, hogyan kell kiejteni, mi a jelentése, mi a névadás különleges indoka. Cím: Nyelvtudományi Intézet, Közönségszolgálat, 1068 Bp., Benczúr u. 33. vagy tanacs@nytud.hu"

Egyik kedves barátnőm most fog szülni a napokban, ők pár hónapja lelevelezték a névengedélyezést az Akadémiával. Gyorsan kaptak választ, mégpedig pozitívat és nem került semmibe. Szóval úgy tűnik, ez illetékmentes. Igaz így január elején sokminden változott, de hátha ez nem. :)

Az újságban egyéb linkeket is megadtak névböngészőhöz:
www.keresztnevek.lap.hu
www.ferfinev.lap.hu
www.noinev.lap.hu
Illetve két könyvet is, de gondolom így a vége felé már inkább a netet választod. ;)

Üdv,
deeb
 
 


Szia Deeb!
Akartam neked is írni, de a hozzászólásod dátuma tök régi, amit nem nagyon értettem, hogy keverdhetett frissebb hozzászólás elé!! :shock: :shock: :shock:
De akkor ezek szerint mégis csak most írtál!!!! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Vonalzó!
Ráklikkelsz valamelyikre, ami tetszikk itt, babafalvás vagy lilypie-osra, és ott be kel írni az adatokat amit kér, a babával vagy a magzattal kapcsolatosan, és kész is! Kapsz egy kódot, és azt kell itt a segédleteknél az aláírásodhoz beilleszteni és azután mindíg meg fog jelenni!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Remélem menni fog!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Na most biztos hülyének fogsz nézni, de most már jó dátum van a hozzászólásodnál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :?
Na mindegy, ez az internet!!!!!!!!!!4 :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Lányok!

Nagyon szépen köszönöm a sok információt, és utána fogok járni, kérvényezni fogjuk, hátha sikerül :)
Remélem a szüléssel is minden rendben lesz!
Ha megszületett és kezemben az anyakönyvi kivonata akkor jövök majd még és beszámololk ról, hogy sikerült-e vagy sem, és ha igen akkor hogyan értem el :)

Köszönöm!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ajira:
Mi is ugy kérvényeztük a fiam nevét és 3 hét alatt megjött a pozitv válasz.Semit nem irtam bele csak annyit hogy ezt a nevet választottuk és nagyon szeretnénk ha engedélyezve lenne..A papirt amit küldenek ne felejtsd el magaddal vinni a korházba mert az nanykönyvezetö elkéri..

Szép napot mindnkinek..
Vendég
 


Bocsi elütöttem a neved..Akira :oops:
Vendég
 


Akíra!

Sok sikert a névhez és szép és szülést kívánok neked!!!! :lol: :lol: :lol: Nekem is van egy ismerősöm, akinek a lányát Kírának hívják. Nagyon szép név, ha lányom lett volna, akkor számításba jött volna valszinű ez a név!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Tina! A Marvin is szép név, még nem is hallottam róla!!! :lol: :lol: :lol: Édes a kicsi a vonalzó előtti képen!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pusza

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok, most jutottam el odáig, hogy megírjam a levelet, remélem még nem későn, de nem igen tudok ilyen levelet fogalmazni, te viszont tina73 biztos tudsz ha már egy ilyenen ti túlvagytok!
Nem tennéd meg, hogy privibe elküldöd nekem a ti leveletek másolatát?
Mert béna vagyok tényleg az ilyen protokol levelekhez, viszont hétfőn feladnám a levelet, hátha sikerül nekünk is pozitív választ kapnunk!
Előre is köszönöm!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Akíra!
Az én kislányomat Gesztenyének hívják. Tudomásom szerint nem volt még ilyen név anyakönyvezve, bár hallottam egy kislányról, akit így hívtak, de nem tudom hogy neki valódi neve volt-e vagy csak úgy becézték (tévében szerepelt). Mindenesetre nekem nagyon megtetszett (még régebben), és amúgy is különleges nevet szerettünk volna neki adni.
Én email-ben kértem meg az engedélyt, nem írtam semmi különöset, csak a tényt, hogy ezt szeretnénk. Már másnap válaszoltak is, semmi kötözködés nem volt, csak kérték a postacímemet hogy megküldhessék a papírt. Egy hét múlva meg is érkezett a hivatalos engedély.
Mail címet én is ezt tudom: tanacs@nytud.hu
Sok sikert!

Kép
 
 


E-mailbe?
Tök jó!
Akkor még ma meg is írom és el is küldöm nekik, így legalább hamarabb megtudom a választ :)
Köszönöm, és Gratulálok a Gesztenye névhez, nagyon jó választás, aranyos, és egyedi :)
És hát nagyon szép baba :)

KépKép
KépKép
 
 


Akira:

Szivessen elküldöm a levelet...Nekünk a mail nem volt elég mert papiron kellet kérvényezni mivel még nem volt ilyen nevü baba és csatolniuk kellett a kérvényt...Mamy leirta az e-mailt ..biztossan sikerrel jártok.

Mamy:
Kár hogy eltüntél..Én nagyon szerettem Gesztikét..
Vendég
 


Akira:

Privi ment...
Vendég
 


tina, köszönöm megkaptam, és már el is küldtem nekik, remélem hamar pozitívan válaszolnak, ha meg nem akkor mérges leszek :)

De mindenesetre megpróbáltam és köszönöm szépen a mintát :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Tina!
Nem tűntem el, csak onnan. :wink:

Akíra!

Na mi újság? Küldtél mailt? Válaszoltak?

Kép
 
 


Sziasztok!

mamy pont ma kaptam meg a levelet, amibe engedélyezték a Kira név anyakönyvezését... :shock:
Kérvényezem a Kyrát, erre engedélyezik a Kirát...hát nem tudom mit tegyek... :shock: :roll:
De hogy van ez ti tudjátok? Mikor kell szólni hogy mi mit akarunk? A korházba intézik? Vagy hivatalba? Vagy hogy van ez? Mert hát mi gondoltunk rá, hogy lefizethetnénk valakit, aki ezt intézi, meg azon is gondolkoztunk, hogy a telefonkönyvbe van két Kyra is y-al irva, hát ki kéne fénymásolni, hogy ha nekik lehet hát nekünk is, szóval nem tudom...
Sok gondolatunk van, de nem tudom mit tegyünk...

KépKép
KépKép
 
 


Szia Kíra!
Hát szerintem ha ennyire nem megy 'Y'-al, akkor annak az lehet az oka, hogy magyarosított nevet lehet csak a babának adni. Erre tudok csak gondolni.... :? Ha meg a telefonkönyvben látsz két nevet, az lehetséges, hogy nem is maygar származású illető, vagyis nem itt született. Neem?
Ha belegondolok nem is nagyon tudnék mondani nem magyarosított keresztnevet, amit lehet anyakönyeztetni....................... :shock: :shock:
Szerintema Kira 'i'-vel is nagyon aranyos és szép név!!! :lol: :lol: :lol:
Sok sikert a szülésedhez!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Akíra!
Ha a Kirát engedélyezték, akkor sajnos csak úgy fogadják el, azaz úgy fogják beírni az anyakönyvbe. Esetleg próbáld meg őket felhívni, hogy te nem ezt akartad, hanem ipszilonnal. Lehet, hogy csak elírták?... Egy telefont megér, én biztos telcsiznék.
A telefonkönyvben lévő Kyra meg nem biztos, hogy úgy is van anyakönyvezve, oda azt írsz amit akarsz (azt hiszem) persze a saját nevedet kell, de ha Kirának hívják és y-al írja be magát a bejelentő lapra, nem fogják elkérni a születési anyakönyvi kivonatát. A telefonkönyv ilyen szempontból nem egy mérvadó forrás, sajnos. Erre nem hiszem, hogy tudnál hivatkozni.
Nagyon sok sikert kívánok én is a szüléshez!!! És végülis Kyra, vagy Kira, ugyanúgy fogod imádni... :wink:

Kép
 
 


Szia Akíra!

Én annó a Kittit kértem, hogy engedélyezzék Kitty-nek, de nekem sem engedték, mivel a magyar változata sima i-vel írandó. Pedig én is láttam már millió helyen hogy a Kitti-k y-al írják a nevüket, tv-ben újságban egy csomó helyen, mégsem engedélyezik. Nem tudom miért fáj nekik annyira az az "ipszilon"? Akkor vegyék ki azt is az abc-ből:)

Szió:Betti

Kép
 


Akira:
Sajnálom hogy nem sikerült az engedély.De szerintem is y-al vagy i-vel a név gyönyörü..Egyébként nem értem tiszta röhej annyi nyelvfacsaro hülye név van pont i vagy y zavarja a szemüket..

Sok boldogságot nektek.
Vendég
 


Hát persze, igazatok van, nem is a név a lényeg, hanem, hogy végre az én kis tündérem a karjaim közt tathassam :)
Szóval meggyőztetek és nem törődök vele :)
Egy telefont azért megeresztek majd hétfőn biztos ami biztos, de ha nem, hát pukkadjanak meg, az én kis Kirám mindenképpen különleges lesz nekem :wink:
A magyar bürokrácia ellen sajnos nincs mit tenni! Nem értem, hogy miért kell engedély egy vadidegen embertől, hogy mi lehet a gyerekem neve, de hát ha nekik ez jó, hogy korlátok közt kell élnünk...mindegy! Nem ezen múlik a boldogságom, legyen egészséges és kész :)
Pár év mulva ugyis el fogják ezt a rendszert törölni, és ugy lesz mint küldöldön, hogy azt adok neki amit akarok, ugy ahogy akarom!
De sajnos a magyar ember ilyen, amint egy kis hatalom van a kezébe amivel "játszhat" rögtön ki is használja!
Na szóval nem érdekel már, most már csak a szülésre koncentrálok :)
Majd azért jövök utána, hogy mi lett a dolog kimenetet :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Most olvasom, hogy a névválasztásról van szó. Fent említettek 2 linket is, ahol az anyakönyvezhető nevek szerepelnek.
Az az egy baj van mindkét listával, hogy nem jó. Vagyis... megtalálható mindkét listában a Barangó név, amit a 9. kerületi önkormányzat nem fogadott el, nem lehetett 2006 januárjában Barangó néven anyakönyvezni a fiúnkat. Nem értem...
Azóta megvan az engedély az MTA-tól, hogy anyakönyvezhető a név, majd megváltoztatjuk a gyerek nevét... csak nem 1 ft... :cry:
Így most a srácot mindenki Barangónak ismeri, de az "igazi" neve Bendegúz. Jó mi?

Kíra, kívánom, hogy minél hamarabb babázz, látom, hogy a végén jársz. :lol: Lehet, hogy a következő lányom Lyra lesz. :lol: szerintem ez a név sem lesz egyszerű.

Edina
Kép
Kép
 
 


Szia Akira!

Lehet, hogy mar meg is szuletett a babad es csak utolag olvasod majd el a hozzaszolasom.
A keresztlanyom, amikor szuletett a Fanny nevet meg csak i-vel lehetett anyakonyveztetni, de nehany evvel kesobb mar lehetett y-nal. Ok utolag kervenyeztek a megvaltoztatasat, ami sikerult is. Szoval, lehet, hogy ti is ha par ev mulva probalkoztok, mar atirjak y-ra.
En is egy kicsit aggodtam a nevek miatt, mivel mi se a magyar helyesirasi szabalynak megfeleloen szeretnenk irni a babank nevet, ezert is olvastam bele ebbe a forumba. Vegul elmentem az anyakonyvezetohoz es o azt mondta, hogy nalunk ez nem lesz gond, mivel apuka nem magyar allampolgar. Pedig mar en is irni keszultem az MTA-nak. Egyebkent Magyarorszagon nem csak ez bonyolult, hanem minden egyeb dokumentum intezese. Ugy kepzeljetek el, hogy hiaba Magyarorszagon szulok es a babam eloszor magyar allampolgar lesz, hamarabb tudnek neki brit utlevelet intezni, mint magyart! :shock: Ez azert rohejes.

Akira neked sok-sok oromot kivanok a lanyodhoz es remelem konnyu szulesed lesz!

Ed26, sok boldog szulinapot a lanyodnak!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Sajnosmi még mindig egybe vagyunk, Kirus nem akar kibújni, de remélem azért már nem várat sokáig, mert nagyon türelmetlen vagyok már!
Igen sajnos nekünk is azt kérdezték rögtön, hogy magyar állampolgárok vagyunk-e, mert ha mindketten azok vagyunk akkor nem lehet Kyrának csak Kirának!
Szóval bürokrácia ezerrel...Sajnálom, hogy nem vagyunk külföldiek...de azért végig járjuk az utat...ha most nem majd pár év mulva talán...szóval kitartóan fogok próbálkozni :)
Látom neked sincs már sok, ugyhogy kitartást kívánok, és könnyű szülést :) Ja, és ne legyen olyan lusti a te babód mint az enyém :lol:

Szörnyű a várakozás... :roll:

KépKép
KépKép
 
 


Akíra, majd irjal, ha kibujt a kislanyod!

KépKép
 
 


Akira :)
kislányomat Kyrának hivják, igy is van anyakönyvezve, igaz nem MO-n élünk, de itt sem volt adható név ipszilonnal, csak i-vel. Mi elmentünk az amerikai nagykövetségre, és kértünk egy igazolást, hogy a Kyra létező és adható név. Igaz fizetni kellett érte, de a nyomatatványt elfogadták az anyakönyvi hivatalban gond nélkül. Nem tudom nálatok ez megoldható-e, de lehet, hogy mire ezt olvasod már kezedben tartod pici lányodat és mindegy, hogy a nevében milyen i is szerepel.
Kivánom teljen benne sok örömed.

Anita és Kyra
Kép
 
 


Sziasztok!
Csak gondoltam bejelentkezek, hogy még mindig egybe vagyunk... :cry:
De holnap hideg front meg hétfőn kettős front meg újhold...ha ezek se indítják meg akkor semmi :D
Na majd jövök még, és ha kibújik és hazaértünk rögtön írok :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akira!

Orulok, hogy jelentkeztel. En meg mar azt hittem, hogy mar a korhazban vagy. Ugy latszik, nem igyekszik kifele a kislanyod. Vigyazz, mert a vegen meg beelozlek! :lol: En is hallottam, hogy front lesz, aggodom is egy picit, mert a ferjem a heten meg nem tud velunk lenni. Remelem az en kislanyom nem bujik ki a front hatasara. Jobban orulnek, ha megvarna apat.

Nektek viszont szoritok :!: :)

Olive

KépKép
 
 


Szia olive!

Hát igen, a beelőzés sok topikba előfordulhat velem :D
Jó pár lány szerintem be is fog előzni :D
Hát nem mondom, hogy nem vagyok irigy és hogy örülök, de hát nem lehet mit tenni ha az én kislányom a lustaság világbajnoka :lol:
Drukkolok neked, hogy neked akkor jöjjön ki amikor te szeretnéd!
:)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Már bocs,h.igy bepofátlankodok,de lenne egy nagy kérdésem,látom itt mindenki tisztáb van,h.mi anyakönyvezhető és mi nem.
Nekem egy kérdésem lenne.Mivelhogy én erdélyi származású vagyok,de még nem vagyok férjnél... :oops: és nincs letelepedésim se,lakcimkátya,se itteni személyim,de hamarosan kisbabánk fog születni,a párom ő magyar állampolgár,és azt szeretném megtudni,hogy a családnévnél lehet-e azt csinálni a picinek,h.mind2-őnk családnevét fölvegye?Mert én nagyon szeretném,ha az én családnevemet fölvegye,mert ha nem veszi fel,akkor kihal a családnevünk,meg persze az apja családnevét azt meg muszáj neki.szoval,lehet-e erről szó vagy sem,hogy 2 családneve legyen,anélkül,h.mi össze legyünk házasodva... :roll:
Előre is köszönöm a választ!





Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike81, mindenkeppen keresd fel a helyi anyakonyvezetot, mert ha nem vagytok hazasok, akkor a parodnak apasagi nyilatkozatot kell tennie, enelkul csak a te vezeteknevedet kapja a baba. Szerintem ha mar megvan az apasagi nyilatkozat, akkor lehet ugy adni a nevet, ahogy te szeretned, de azert kerdezz ra az anyakonyvezetonel! Minel hamarabb intezzetek, mert Magyarorszagon nem egyszeru az ugyintezes. En kulfoldon mentem ferjhez es 2 honap volt, mire beanyakonyveztek a hazassagunkat itthon. Mondjuk ebbol 1 honap volt a hivatalos forditas es tovabbi 1 honap az anyakonyvezes.

Tudom, hogy nem a nevek temahoz tartozik, de ha Magyarorszagon szulsz, akkor a tarsadalombiztositasra is figyelj oda! Ha dolgozol es be vagy jelentve, akkor gondolom ok, de en pl. kulfoldon elek, viszont haza jottem szulni es itthon nem volt munkaviszonyom. Mivel most valtozik a torveny, nem jar mar a tb, ugyhogy el kellett mennem az APEH-hoz es ott elinteznem a papirokat. Aprilis 1-tol a minimalber 9%-at kell tb jarulekkent fizetnem.

Tovabbi jo pocakosodast!

Olive

KépKép
 
 


Timcike81, mi sem vagyunk összeházasodva, és mikor az apasági nyilatkozatot intéztük megkérdezte az anyakönyvvezető, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve. Lehet csak az apjáé, csak az anyjáé, vagy mindkettőé. Tehát a kérdésedre a válasz: igen kaphatja minkettőtök vezetéknevét a babátok.

Üdv
Anita

 


Koszi csajok!


Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok:)

Gondoltam bejelentkezem, most már itthon vagyunk, szerencsére már külön-külön :D
Nehezen de megszületett az én kis csillagom!
A nevét még nem tudom, hogy elfogadják-e y-al, de 30.án kell mennie páromnak a születési anyakönyvi kivonatért, és akkor kiderül, hogy beirták-e...
De ha nem akkor majd pár év mulva biztos lehet, és akkor majd átiratjuk egy kis pénzért :)
Most a lényeg, hogy jól van és egészséges :)
Megyek is, majd még jövök!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok:)
Na most hozta el párom az anyakönyvi hivatalból a papírokat, és sikerült az y!!!
Szóval most már törvényesen is Kyra az én kis csillagom!
Én pedig nagyon boldog vagyok :)
Na megyek is, csak gondoltam megosztom veletek az örömömet :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon vagyunk mar, 24-en szuletett meg a picurkam, Isabella Olivia. :D Ma mar meg is erkezett a postan a szuletesi anyakonyvi kivonata.

Akira, akkor te hany nappal hordtad tul? Az en lanyom 3 nappal korabban jott. Orulok, hogy sikerult y-nal anyakonyveztetni a lanykad nevet.

Meg nem volt idom atirni a vonalzonkat, ugyhogy az meg azt mutatja, mintha meg pocakos lennek.

Udv.:

Olive

KépKép
 
 


olive, gratulálok a kis Isabella Oliviához!
Ha tudsz tegyél fel képeket, ugy szeretem nézegetni a kis csöppségeket!

Hát én 8 nappal hordtam túl :?

Nem volt egy leányállom, császár lett a végén, de szerencsére jól van, és egészséges, a többi meg nem számít!

KépKép
KépKép
 
 


Akira, akkor rokonlelkek vagyunk. En is csaszarral szultem. :( Az en lanykam farfekveses volt. Mondjuk emiatt meg nagyon orulok, hogy hazajottem Magyarorszagra szulni, mivel Angliaban nem valoszinu, hogy megcsaszaroztak volna, hagytak volna jo sokaig szenvedni es meg kellett volna szulnom a farfekveses babat huvelyi uton, ami ugye igen veszelyes.

Majd rakok fel kepet, amint tudok. Addig is jo babazast neked!

KépKép
 
 


Hát igen, sok rosszat hallottam már az Angliai nőgyógyászatról, szülésről...nővérem is kinn él és mondtam neki, hogy meg ne próbáljon kinn szülni mert agyon csapom! :lol:
De szerencse, akkor, hogy jól végződött nálad is minden!
Majd várom a képeket :)
Addig is jó babázást :)

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: