Új privát üzeneted érkezett!

Ha van rá "kereslet" én szívesen beszélgetnék "táposcsibék"anyukáival!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Bmo!

Látom nyitottál egy topikot azoknak akik nem tudnak szoptatni.Egy másik topikban szóltak,hogy biztosan jól vennéd,ha csatlakoznék hozzád.Lehet,hogy idővel többen is társulnak majd.
Írj egy kicsit arról miért nem szoptatsz?
Látom két gyermek anyukája vagy.
Jelentkezz!Majd én is bővebb leszek.
Előljáróban annyit,hogy én nem vagyok tápszerellenes!

Üdv.
Timiban

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Szia Bmo!
Én is onnan jöttem ahonnan Timiban. Szívesen csatlakoznék én is, mi is táposak vagyunk.
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is tápozunk, kb. 1 hópja, különböző okok miatt. Érdekelnének a tapasztalataitok, és hogy mikortól kell/lehet mást kapniuk a babáknak a tápon kívül.

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Végre végre!!!
Az úgy volt. :lol: .....röviden:a kislányom 2 éve született, nála szülés után egyből depis lettem-kórház-tejelapasztás-de gyorsan helyre jöttem!
Most kicsi fiamat sikerült 7 hétig szoptatni megint jött a depi az első doki ismét elapasztotta a tejcsit, mire másik dokihoz értünk aki olyan bogyókat adott ami mellett lehetett volna szoptatni addigra már nem volt sok tejcsi és a pici fiú is szerintem kicsit cumizavaros lett így maradt a tápi.
Ami lelkiismeret furdaláshoz vezetett, mert ismét nem sikerült? már kezdek jobban lenni, azért 2 ilyen babó mellett nem lehet sokáig depisnek lenni :lol: :lol: Imádnivalóak :!:
Csak az a gondom, hogy nincs kedvem a szopis problémákat "hallgatni" itt a neten, elfáradtam tőle... :(
Tudom, hogy a fiam is fel fog nőni ahogy a kiscsaj, csak szeretnék....megértő anyákat, akik nem ítélnek el kimondatlanul is, hogy nem tettem meg mindent a szopiért!!!
De aízí is igaz, hogy lehet hogy a szopi miatt tört rám a depi, mert nem bíztam magamban és az egész napos cicin lógást a nagy nem tolerálta.....sok minden vezetett ide, de most ez van...és ezért nem akarom nyomorultul érezni magam!!!
Sokkoló vagyok igaz???
:oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:ha érdekel megnézhetem, hogy én a lányommal hogy csináltam a hozzátáplálást???Arra emlékszem, hogy 4 hónaposan már kóstoltattam gyümilével!Nem biztos, hogy ez jó!? Nem tudom, lehet , hogy fél éves korukig várni kell!?
Pont ma 3 hónaposak??? Gratulálok :!: :!:
Ikrek nem semmi, hogy bírod????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


timiban:mit írtál az első sor végére???Nem tudom elolvasni?
kgiulia:ti mennyi idősek vagytok?
Remélem nem ilyesztettem el senkit!!!! :cry:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


ők a babóim :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


timiban:bocs eltudtam olvasni!!! ( mármint az első sor végét!):oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia bmo!

Igen, érdekelne, hogy te hogy csináltad. Hallottam, hogy csak 6 hónapos kortól kell hozzátápi, de olyat is, aki már 4-5 hónaposan elkezdte. Én sem tudom, hogy mi a jó. Ha anyatejet kapnának a babóim, akkor kivárnám a 6 hót, de így nem tudom, hogy nem kell-e nekik valami. Jövő héten megyünk oltásra, lehet megkérdezem a dokinénit is.
Ne haragudj, hogy csak most válaszoltam, de nem nagyon van időm. Az olvasásig eljutok, de írni már nem mindig, a kismanók szórakoztatnak, és elvárják, hogy én is szórakoztassam őket. :D
Nagyon szépségesek a gyerekeid.

Andi
Kép
 
 


http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm
Zsandi:nézd meg ezt! Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a kisfiamat előbb kellene elkezdeni hozzátáplálni, de még nem tudom hogy mit csinálok!!!Nem tudom konkrétan mire mondta, ő mondjuk nagy babó:4900gr-mal született!
Megnézem hogy kezdtem a kiscsajjal, majd jelentkezem! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:Szóval:4 hónaposan elkezdett gyümileveket kóstolni du-án pár kanállal, 1-1 ételféleség bevezetésénél pár napig figyelni kell, hogy nincs-e gond, utána lehet mást is bevezetni.Először kis gyümilé aztán tápi így növeltem az adagot,aztán tápi helyett gyümipürét kapott így 1 kaja már csak gyümölcs volt.Aztán 5 hónaposan az ebédnél főzekéket kapott, egy picit; majd tápit, mikor már többet betermelt belőle akkor tápi helyett teát adtam, de most inkább vizet adnék mellé!Aztán fél évesen a délelőtti tápi helyett tejpépet kapott teával!Így fél évesen már 3x nem tápszert evett!Nem lett allergiás, ő megevett mindent, nem volt gond vele, aztán tea helyett vizet kapott.
Mi így csináltuk, nem tudom, hogy ez jó-e , de neki nem lett gondja ebből!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Látom már többen vagyunk.

Bmo,
köszi,hogy megosztottad a problémádat.Szerencsére nálam nem volt depi,nekem csak nem volt tejem.Ha lehet anyaként és szakmailag is hozzászólok,és segítek ha tudok.Szülésznőként dolgozom és négy gyermek anyukája vagyok,tehát nem csak a tankönyvekre hivatkozom majd.
Lehet,hogy a szakmám miatt nem ütköztem nagyobb ellenállásba a szoptatás terén.
Az első fiam születésekor én is paráztam amikor nem volt elég tejem és azt gondoltam én nem csinálom jól és azért nem tudok szoptatni.Mindenki osztotta a tanácsokat,amik jók voltak csak nálam semmi nem jött be.Gondolhatod milyen rossz érzés volt,hogy másnak sikerül én meg csak kinlódtam.Már a kórházban két mellből szoptattam,úgy volt elég a pici-4300gr született-fiamnak.5.nap hazamentünk és 2 óránként etettem,mert szegény éhes volt.Mindig kiszívta mind a kettőt,idő sem volt,hogy újratermelődjön.Anyukám látta mennyit kinlódunk-ő különben bölcsödevezető,tehát van fogalma a csecsemő tápláláshoz-elhozta a barátnőit másnap hozzánk,az egyik vedőnő,a másik gyerekorvos és nézték mit csinálok fél napig.Ők is biztattak mondták majd beindul nem baj,hogy sokat van cicin a baba,mert az is serkenti a tejelválasztást.A 3.szopi után megmértük mennyit evett a fiam,hát ők lepődtek meg a legjobban két mellből 10ml!!!Nem semmi,ugye?
A doktornéni nagyon aranyos volt-sajnos már nem él,pedig nagyon szerettem-elővette a tápszert,amit hoztak,csak nem mondták el előre.Megcsináltuk a fiam megevett 60ml,végre jól lakott.Na mi így keztük.3hónapig tudtam szoptatni a tápszer mellett.Mindig elhagytam egy szopit,de legalább anyatejet is kapott.Már 11 éves és teljesen egészséges,alíg volt beteg.
A második szülésnél már rutinos voltam,mert már a kórházban felírattam a tápszert.A lányomnál is minden úgy volt mint a fiamnál.Rengeteg tea,gyógyszer tejcsi meg nuku!Elkeztem tápszerzni,3 hét után a HA tápszer kiütötte,irány a gasztroenterológia,kaptunk speckó tápszert.1éves koráig semmijen tejterméket nem ehetett,utána fokozatossan be lehetett vezetni.
Már 6 éves,ő sem beteges,de tavaly allergiás lett.Pollen és társai,de én is az vagyok,ugyhogy nem hiszem,hogy az anytej hiánya miatt alakult ki.Különben ő 2 hóig szopizott a tápszer mellett.
Remélem még nem unjátok,ha igen menjetek tovább.Most jön a harmadik gyerek,ő is fiú.
A szokásos felállás,tápszerrel haza az is HA.Éjjel szopi,kicsit furi volt két mellből pótlás nem kellett.Reggeli szopi be sem veszi a cicimet az én pici fiam,a tej folyik ő meg űvölt.Gyorsan tápszszer készítés,azt megette.Vasárnap volt dec.22-e,hívom a védőnőt-akivel jóba vagyok-ha ráér jöjjön át,mert ilyet nemsűrűn lát.Délelőtt megérkezett pont szopi időben,a fiam ugyan azt produkálta mint reggel.Hát ő is csodálkozott.Szóval abszolult nem szopott,1hétig fejtem,hogy kapjon anyatejet,de utána elapadt.Az egésznapi fejés mennyisége egy evésre volt elég.A 3.héten ő is allergiás lett,a többi ugyanugy zajlott,mint a lányomnál.Ő 3és fél éves és a bölcsiben ő bírja az összes nyavaját.Volt olyan eset amikor 12 gyerkből hárman voltak,köztük a fiam is,mert mindenki beteg volt.
Na a negyedik babánál azt mondtam majd most biztosan sikerül.Mindent megtettem,tea gyógyszer homeos bogyó,de semmi.Már a kórházban tápszert kapott,itthon szintén pótolni kellett.3 hétig szopott,utána elapadt.A változatosság ellenére ő is allergiás lett a HA tápszerre.Most 5 hó múlt és 8kg,70cm,ja és ő is kislány!
A hozzátáplálásról késöbb már így is elég hosszú lettem!Bocsi!

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Timiban:még nem jutok szóhoz....sajnálom...
Nekünk ez jutott...nekem a depim miatt, neked meg azért mert elfogyott vagy nem is igazán volt tejcsid....Te is szenvedtél???Úgy érezted nem vagy jó anya???Vagy túltetted magad hamar rajta???Végülis megtettél mindent!!!
Én még mindíg vádolom magam, hisz belőlem jön a depi....
Most nyugodtabb vagyok ,mert mikor a vége felé nem volt rendesen mellen, már nem bíztam ,nem hittem senkinek és az én pici fiam üvöltött mert ÉHES volt, azt hittem meghasad a szívem!!! :cry:
Most pedig látom, hogy eszik, hogy jól lakik és vigyorog nagyokat :lol:
Meg azért is utáltam magam mert olyan távolinak éreztem a picit magamtól ez is a nyamvadt depresszió miatt volt szerintem, most pedig már ugyanúgy imádom mint a kisbanyát! :lol:
Ettől is féltem, már előtte, hogy hogyan lehet két babót szeretni, biztos ez is közre játszott!!
Most úgy érzem, hogy nem tudnék több babát szülni, ha ez azzal jár ,hogy megzakkanok, és kétségbe ejtem a családomat....pedig több gyereket szerettem volna mindíg...legalább hármat! :lol:
Már a gyerekruhákat is odaajándékoztuk :( , tudom nem azon múlik!!!
Igen, nagyon őszinre tudok lenni....ez van :lol:
De nektek könnyebb erről beszélni, mert anyák vagytok és nektek sem ment egyszerűen..de tudjátok amibe nem döglik bele az ember attól csak erősebb lesz, és a sors csak akkkora csapást mér az emberre amekkorát eltud viselni!
(Most már biztos dilisnek tartotok :!: :?: :roll: )
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nálam a szülés után kb. a 3.,4. napon indult meg a tej, így a kórházban már kaptak tápszert a babák. Aztán hazajöttünk, és kb. 1 kemény hét után visszatértünk a kizárólagos anyatejre. Ez úgy nézett ki, hogy vagy egyszerre szoptattam (nem szerettem nagyon, mert ilyenkor nem ettek annyit, nem tudom miért), vagy egyikőjük várt kicsit, ha egyszerre ébredtek. Ilyenkor gyakorlatilag egész nap szoptattam. Szerintem jól működött a dolog, gyarapodtak szépen, az első hónapban is 1 kg-ot. De a család néhány tagjától folyamatosan kaptam a bölcsességeket, hogy nem híznak eleget, éhesek, stb. Persze tudtam, hogy nincs igazuk, de bogarat ültettek a fülembe. Közben a mellem nagyon elkezdett fájni (pihentetni nem volt lehetőség, min. 3 óránként mindkettő be volt fogva), a végén már néha sírva szoptattam. Aztán kaptam egy mellgyulladást, amitől 3 napig nem ment 39 fok alá a lázam. Csak kóvályogtam. Gyógyszerrel rendbejöttem, és onnantól fejtem, és azt kapták a babák. Persze a fejőgép nem olyan hatékony, mint ők, így kevesebb lett a tejci. Na de hogy ez ne legyen elég, a babák kórházba kerültek, felváltva 1-1 hétre. Fejtem, amennyit tudtam, vittem nekik, a másikat pedig itthon etettem, de akkor tényleg vészesen kevés lett. Akkor jött a pótlás, és szép lassan kialakult, hogy most már csak tápszerezünk.
Nem mondom, hogy nem bánom, hogy így alakult, szerettem volna őket sokáig szoptatni. Nem az élményért, hanem miattuk, de így alakult. Én továbbléptem, más is felnőtt tápszeren. Biztos én voltam béna, hiszen sok ikres sikeresen szoptat.
Ennyi a mi történetünk. Egyébként azóta is szépen fejlődnek, mosolygósak, tündérek.
Köszönöm a hozzátápis javaslatokat!

Andi
Kép
 
 


Bmo!

Abszolút megértem a depressziót, nagyot változik hirtelen az ember élete. Volt az ismerőseim között olyan, akinek erre ráment a házassága, de ő nem így kezelte, mint Te. Ő és a szülei nem ismerték be a dolgot, és együtt a férj ellen fordultak, aki viszont látta a bajt, és segíteni próbált.

Andi
Kép
 
 


Hú, Timi!

Nem semmi dolgokon mentél keresztül! Azt gondoltam, hogy a dolgok 4 gyerek után már úgy mennek, mint a karikacsapás. De ebből is látszik, hogy minden terhesség, szülés, gyerek más. Egyébként minden elismerésem a tiéd, hogy 4 gyermeket nevelsz. Nem kis feladat!

Andi
Kép
 
 


Andi:én azért téged is csodállak!2 pici manó egyszerre!!! Nem semmi.Na igen, de 4 különböző életkorú sem! :lol: :lol:
És milyen az ikrekkel?Bár kicsit átérzem:valamelyik reggel pici Zsombi kelt fél 6-kor:kaja, peluscsere, nézelődés 1 óra múlva elaludt erre mikor a visszabújásra gondoltam az ágyba, felkelt Szonikám!!!
Most is ez van:Zsombi evett, közben felkelt a kiscsaj ilyenkor szörnyen anyátlan tud lenni, de mivel nem tudtam ölelgetni így visszaaludt, kicsi fiam elaludt be az ágyba erre Szoni kiabál hogy anya.... :lol: :lol: Van mikor ketten "lógnak"rajtam :D :D
Még pár kéz elkelne!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia bmo!

Kicsit nehéz a két babával, mármint az egynél nehezebb. Bár még ez sem biztos, mert nekem azt hiszem két jó gyerekem van. Ismerek olyat, aki az egy babájával sokkal nehezebben bír.
Mindenesetre a különböző életkorúakkal sem lehet könnyebb. Nálad is picike még a nagy is. :D
Egyébként teljesen egyetértek: kéne még pár kéz! Ez megoldás lenne mindenre! :D
A fáradságot meg kárpótolják a vigyorokkal, ugyanúgy mint gondolom nálad is. :wink:

Andi
Kép
 
 


Szia Andi!!!

A kicsi fiú is jó pofa: tündérien mosolyog, kurjongat, a lányom meg nagyon szórakoztató tud lenni!!!Amiket mond és ahogyan!!
Grécsi tanár úr sírna a röhögéstől!!! :lol: :lol:
Már nem "jársz" a tavaszi babásokhoz????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én is emiatt várom, hogy beszéljenek. Olyan jókat tudnak mondani! :)
A tavaszi babásokat olvasom, nagyon ritkán írok, de nem jellemző. Nem tudok lépést tartani, sokan vannak, én pedig nem tudok sokszor napokig sem eljutni az írásig. Azt meg bunkóságnak érezném, ha néha írnék magunkról, nekik meg nem reagálok. Nem sok időm van, sokszor vannak ébren a babák, hol egyik, hol másik, hol mindkettő. A ritka pillanatokban, mikor mindketten szunyálnak, akkom meg vár a házimunka. Néha még enni és zuhanyozni sincs időm. Azért az infókat begyűjtöm, sok kérdésemre kaptam választ a terhességem alatt is tőlük.
Délelőtt hívott egy nő telefonon, hogy még a kórházban aláírtam valamit, és ő most két percben ismertetné azt a terméket. Mondtam, majd este, én nem érek rá. Fura hangsúllyal kérdezte, hogy két percre sem? :shock: Nos, hát egyre sem! :? Az ő kedvéért nem hagyom a gyerekemet sírni. De azért remélem nem voltam udvariatlan. :lol:

Andi
Kép
 
 


Én is azért nem írok oda mert nem tudom tartani az iramot és nagyon sokan vannak, én az elején kérdezgettem de már ég a fejem, hogy csak faggattam őket, főleg a coryt!Meg szopi sincs....De tök jó hogy így összetartanak :lol: :lol:
Engem is zaklatnak egyre sűrűbben telefonálgatós reklámos emberkék, de szépen lerázom őket!Nincs energiám ilyenekre, időpocsékolás.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy csak most írok, de elutaztunk.
Nahát. Látom vannak itt ikresek is!
Mi ikrek vagyunk 4 hónaposak múltak a lányok. A 38. héten születtek normál úton, de nagyon nehéz szülés volt(mondjuk könnyűről még nem nagyon hallottam). Először a csajok nem akartak szopizni, olyan kis ügyetlenek voltak. Na meg állandóan bealudtak. Tejcsi nem jött belőlem, hiába raktam őket cicire. Nagyon lestresszelt a "hirtelen mit is kezdjek két gyerekkel" érzés. Első szülésre amikor amúgy is bizonytalan az ember... Szóval a kórházban nem indult be semmi még előtej is alig volt. Pedig fejtem masszíroztam. A kórházban valószínű nagyon lekötött a két csemete mert enni és inni is alig volt időm. Na meg a hormonok. Egyik percben sírtam a köviben meg nevettem. Már magamat sem bírtam elviselni. Ez is baj lehetett. Már ott kaptak tápszert, hiszen a kisebb súly miatt nem kellett volna túl sokat fogyniuk. Aztán itthon a gondos családomnak köszönhetően indulgatott valami. Egész napos fejés után ki tudtam préselni magamból annyit hogy egy baba jóllakott és néha(nagyon néha!) mindkettőnek elég hamit egy etetésre. Aztán anyukám kórházba került (az elején ő segített amíg a férjem nem ért haza) és volt hogy dékutén 4kor reggeliztem mert csak akkor jött az anyósom. Naná, hogy az a kevéske is elapadt. Én még a terhesség alatt mondtam, hogy remélem tudok majd két gyereket szoptatni, de ha nem az se nagy gáz. Én is tápszeres voltam, és élek. Méghozzá boldogan. Lehet, hogy alkatilag nem volt elég tejem(nem tudom, hogy ez örökölhető e), lehet hogy csak a stressz. Nekem azért volt nehéz megemészteni azt, hogy nem tudok szoptatni mert a védőnénink a lelkembe gázolt. A valahanyadik napon több órás fejés után ért ide és örömmel mutattam, hogy van ennyi tejem, mire ő fitymálva megkérdezte, hogy "Ez mi!?!?!?" De a fejét azt látni kellett volna. Meg még mondták egy páran, hogy ha nem tudok szoptatni nem lesz olyan a kapcsolatom a babáimmal. Hát nem tudom! Négy hónaposak elmúltak, imádom őket és ők is viszont. Mosolygósak, "dumálósak", a "Nagylányom" ma fordult meg hátról hasra. Fejlődnek és kiegyensúlyozottak. Szerintem az a baj(a gyerekorvosunk szerint is!!!), hogy nagyon túl spilázzák a szoptatást. Minél tovább kapjanak csak anyatejet. Én nem ítélem el azt az anyukát aki 4(!) évesen még szoptatja ill. szoptatná a gyerekét(a gyerek kérte, hogy már ne szopjanak mert az oviba már nem szopiznak a többiek), de azért fura. Nem egy olyan "csak szoptatok" ismerősöm van akinek a csemetéje tízszer hurkásabb az enyémeknél és már sokadik betegségén túl van.

Bmo, nem attól vagy jó anya ha csak a testedből táplálod. Akármilyen is vagy a gyerekeidnek te vagy a Világ. A gyerek szemszögéből nincs rossz anya. Különben is 9 hónapig a testedből táplálkozott és a mai napig is a kezedből eszik, azt nézed mi a jó neki(k). Akkor pedig máris jó anya vagy!!!

Szerintem nem nehezebb két gyerekkel mint két vagy több különböző korúakkal. Nekem ők ketten az elsők és még szeretnénk egyszer egy darab babát(remélem azok már nem ketten lesznek, hárman vagy ... jaj!). Nekem pl. ez a természetes egyszerre éhesek néha, de van, hogy türelmesebb az egyik.

Hozzátápi. Ők már eszenk majdnem mindent a 4 hósak közül. Előszőr almát reszeltem és a levét kapták aztán répa levet is adtam hozzá. Aztán vegyítve. Persze csak nagyon fokozatosan. Aztán az almalé utáni 3. napon már almapüré is ment a kanálba. Semmi gondjuk nem volt vele. Ma már minden desszertnek nevezett (gyümi) bébibapit kapnak amit a 4 hónaposak kaphatnak. Na meg persze az ízesített tejpépek!!! A Kislányka úgy cuppog, hogy még a haja is trutyis szokott lenni, na meg én is.
Na, hogy már nem menjek az agyatokra abbahagyom. Majd még jövök, ha hagynak.
 
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyok!
A hozzátáplálásról szeretnék írni pár sort.Én is 4 hónaposan kezdtem el mindegyik gyereknél.Alma,krumpli,sárgarépa,sütőtök.Mi ugye nem ehetünk tejes dolgokat,így marad Sinlac pép,gondolom ismeritek.Mivel már a második gyerkőcnél is ezt kaptu így már rutinos vagyok az ízek kombinálásában.Az alap pépehez gyümölcsöket adok.Először almát,meg a bébi desszerteket-azokból rengeteg íz van,így változatosabbá lehet tenni a pépet-majd banánt stb.
A főzelékek közül a sütőtök a favorit.
Írhatnátok pár jó baba kaja receptet,mert kizdek kifogyni,főleg főzelékek érdekelnének.

Zsandi,
gratulálok az ikrekhez.Neked is nehéz lehetett a szoptatás,látom azért te is mindent megpróbáltál,hogy kapjanak anyatejet.Most mekkorák?
Szerintem az ikrekkel nehezebb,mint nekem.Én nem tudom,hogyan bírtam volna két gyerekkel egyszerre. :shock:

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


kgiulia:köszi a biztató szavakat, most már kezdek én is rájönni.Nem a pici miatt hanem a kiscsaj! Mostanában szörnyű kis banya lett, gondolom tesó féltékenység+dackorszak+sok minden ami végbe megy benne= nagyon sokat harcolok vele, van mikor néha sírok is.Erre ő a kis 2 éves azt mondja, hogy ne sírj anya, átölel, megpuszil és akkor tudom, hogy mégis jó vagyok anyának vagy legalábbis neki.És este mikor elalszik akkor az én hajamat turkálja és ettől nyugszik meg :lol: :lol: !
Persze a pici is egy tündérbogyó, bár jóapjának többet mosolyog, mert ugye ő mindíg vicces ha összefutnak!!! :lol: De egy szavam nem lehet, csak akkor balhézik ha fáradt vagy éhes, tök egyedül eltud aludni, tegnap is fél 8-fél 5-ig aludt, na jó éjfél körül cumivisszadugogatásra hívott, de ez a legkevesebb!!! :lol:
Nem tudom, hogy az ikrekkel nehezebb-e, mert nektek tényleg ez a természetes,de nekem olyan mintha szét kéne szakadnom, nem váratlan csak ismeretlen érzés!De persze a nagynak(elvileg) :lol: már lehet beszélni az okos fejecskéjével!!!Szerintem:döntetlen, egyik helyzet ezért nehéz a másik azért!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó! Ikrek a láthatáron! :D És majdnem egyidősek vagyunk. Na jó, van egy hónap a javatokra kgiulia. :lol: Az én szülésemre mindig azt mondom, hogy könnyű volt. Kb. 4 óra alatt meglettek természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül. Ügyesek voltak. Egyébként a 36. héten születtek.
Én úgy gondoltam (a ti hozzászólásaitokat is látva), hogy egy-két hét múlva kóstoltatok velük gyümilevet. Almára gondoltam, aztán talán már püré változatban is. Mire azt kitapasztaljuk, akkor már lassan jöhetnek a boltban kapható nemtudommik. A 4 hónaptól adhatóakra gondoltam. Még nem ismerem ezeket az üveges dolgokat, majd körülnézek. Idővel egy kaját már kiválthat a tejpép? Abba is lehet keverni vmit? Milyen répát lehet reszelni nekik? :roll: Ja, talán a sárgarépára gondoltatok! És azt csak lereszelem, és kész? Hú, de nem vágom ezeket a dolgokat, talán azért majd menni fog. Kicsit be vagyok parázva ezektől a dolgoktól. A sütőtök meg üveges, ugye? Mert ilyenkor nem lehet frisset kapni. :?

Timiban!
Marci 2550 g-mal született, most kb. 5600 g, Flóra pedig 2350 g volt, most meg olyan 5200 g. Pár napja mértünk utoljára, azért nem tudom pontosan.

Kgiulia, ti mennyivel születtetek? Ügyesek voltatok, hogy kihúztátok a 38. hétig.

Bmo!
A múltkor elfelejtettem írni, én a helyedben nem aggódnék. Ott van a tündéri kislányod, aki már elmúlt 2 éves. Ha nem mennének jól a dolgok, akkor ő sem lenne olyan, amilyen. Biztos nehezebb most kicsit vele is, de hát őt is meg lehet érteni. Eddig ő volt Anya+Apa szeme fénye (most is az, gondolom), most meg hirtelen van még valaki rajta kívül. Ez a testvérféltékenység sem egy egyszerű dolog. Na, nálunk ilyen tuti nem lesz. :D (Vagy még ez sem biztos? :shock: )

Andi
Kép
 
 


Ti adtok teát a babáknak? A tápszerre állítólag szomjasak.

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!!

Andi:én nem adok teát neki, majd ha már kap mást is:Én a kiscsajnál próbáltam, de ilyenkor még nem kellett neki!
Igen sárgarépát, én főzve adtam,, bár nagyon ilyenn babakaja kutyulásba nem mélyedtem bele, úgyhogy vevő vagyok én is minden féle ötletre!!!
Na tegnap a kiscsaj alakított!!Elmentünk vásárolni, kicsi Zsombit itthon hagytuk a nagyira(legalább kibeszélgethették magukat :lol: ), szóval csak rá koncentráltunk!Rohangált, sikítozott, ütögette az idegeneket, felbuzdított egy másik kislányt!!!Odament hozzá mondott valamit erre a kislány elkezdett rohanni, apja meg utána!!! :lol:
Haza fele jöttünk, kijelentette, hogy ő még lemegy a mamához, apja mondta hogy inkább ne már késő van én meg már kivoltam, azt mondtam(felelőtlenül),hogy tőlem lent is alhat!!!Na királylány benne volt , akkor ő a mamáékkal alszik!!!Nem tudtuk +győzni, hogy jöjjön fel, de mikor apja kicsit később lement jó éjszakát kívánni, már várta őt mint a messiást!!! :lol: Hiába mindenhol jó, de legjobb otthon!!!
Ja ha nem említettem volna anyósékkal lakunk egy kétszintes családi házban,az elején voltak összezördülések, de már minden nagyon jó.Mindenben sokat segítenek!!!!
Igen a sütőtök téli dolog!!!
kgiulia,Andi: nektek azért az jó lesz ha még lesz kistesó akkor az ikrek már csuda jól eljátszanak együtt :lol: , és nem titeket nyúznak a társasághiány miatt!!!Jó minden másért igen... :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hányszor esznek a babóitok???
Nappal is sokat alszanak, vagy sem?! :?:
Timi: lehet hogy neked nem fog tetszeni: mi itthon szültük Zsombit( a többes szám azért van, mert apa sokat segített!!! :lol: :lol: )

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo!

Az enyémek isznak teát, van, hogy napi másfél üveggel (125 ml-s üveg).
Kb. 5-6 X esznek naponta, bár Flóra baba nagy alvó, őnála már becsúszott egy 4x is. De ebből nem csinálunk rendszert, én sem, és ő sem. Most már egyre kevesebbet alszanak, kaja után min. 1-1,5 órát még ébren vannak. De ez is változó. Van amikor alig alszanak, van amikor rengeteget. Este 6 után már kicsit nyügi van, 8-kor fürdés, aztán alvás reggel 5-6-ig.
Otthon szültél ? :shock: Nagyon bátor vagy, nem semmi!

Andi
Kép
 
 


Nem hinném, hogy bátorság kell az otthon szüléshez, mindenki ott szül ahol biztonságban érzi magát, nekem a kórházi dolog nem jött be, de ez nagy élmény volt!!!Szonit sem akartam itt hagyni 4-5 napra, így már aznap látta a tesót :lol: !
Zsombi 6x eszik, pont 3 óránként, ő is sokat ébren van , 1 óra a min. kaja után hogy nézelődik, foglalkoztatja a "személyzetet", de van hogy nem is alszik!
Ti megtudjátok különböztetni az éhes sírást, vagy ha már más nem lehet és idő van akkor kaja??

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Érdekes, hogy otthon nagyobb biztonságban érezted magad szülés közben, mint a kórházban. Abszolút nem ellenzem az otthonszülés lehetőségét, de nem tudom elképzelni, hogy valaha is itthon akarnék/akartam volna szülni. :)
Én az órára nézve tudom, hogy most már kajaidő van. Meg alvásból felébredve esznek rögtön, még ritka, hogy evéstől evésig nincs szunya. De ha még csak 2,5 óra telt el az előző evéstől és sirdogálás van, akkor már adok nekik, én nem ragaszkodom a 3 órához. Ahogy ők akarják. Viszont nem is ébresztgetem őket.

Andi
Kép
 
 


Igen nekem is ezért volt könnyebb Szonival, mert evett nézelődött és kajára ébredt.Zsombi meg eszik nézelődik alszik, aztán van hogy picit alszik és megint nézelődik.Persze minden gyerek más!!!
Ha fogom az ölemben dől előre magától!!!! :)
Ma de. kérdezem a kiscsajt, hogy milyen joghurtot kér, húzogatja a vállát azt mondja tök mindegy!!!! Úgy nevettem rajta :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi, szép nagyok voltatok!!! Főleg a 36. hétre. Nálunk Dorina 2780 g, Lívia 2170g-mal születtek. Szerintem is almával próbáld, nekünk dokinénink mondta, hogy a jonatán és idaredet adjak, mert a többibe van olyan anyga is ami káros lehet rájuk nézve. Én a régi fajta répát lereszeltem üvegreszelőn és kinyomkodtam a levét. Ez volt a szoktatás. De főzve is adhatod, vagy vehetsz üvegeset is. Dokinénink írt fel Sinlacot(Timi már írta) és abból remek kis hamikat lehet variálni.

Bmo, nem semmi az otthon szülés! ha nem gond írnál róla pár szót? Engem is érdekelt, mert nagyon féltem a kórháztól, de minid is tudtam, hogy túl gyáva lennék otthon szülni. Mert mi van ha...

Mi 5X eszümk egy nap néha 4X, ha épp csavargunk és valamiért csúszás van. De mi csak nappal eszünk, mert éjjel alszanak. És ti? Mármint a babák alszanak éjjel vagy esznek még? Nekünk tök jól beálltak és mivel valahoyg ráérzek, hogy mikor lehetnek éhesek ebből nem volt még gond. Mindig megelőztem a dolgokat és ciki de nem tom milyen a kimondott "éhes vagyok" sírás. Mégis tudom mikor éhesek. Na ezt most én sem értem. Ez lenne az ösztön? Hú, majd folyt köv. Egyszerre bömbiznek.
 
 


Zsombi alszik éjjel, mostanában este 8 körül eszik, és 3-4 óra körül kel.De néha (elég gyakran) cumi keresési versenyt rendez éjjel, és abba én is beszállok :lol: Ti adtatok cumit nekik???
Nekünk mióta nincs cici azóta van cumi és szereti :( , bár nem tudom mi a jobb az ujja vagy a cumi.A lányom is cumizott(jó sok szóismétlés, de nem tudok helyette mást írni :lol: ), de ő leszoktatta magát, kiköpdöste mindíg és kész!A fél éves kor utáni cumi még mindíg megvan :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nálunk is alaszanak éjjel, de még elég változó a reggeli kelés. Flóránál 6-7-8 óra körül van, Marci néha felébred 4-kor (mint mai is, bár megzavarta szerintem, hogy teli volt a pelusa :D ), de ő is inkább 5-6 körül. Cumit nem használunk, volt nekik, most kaptak újat (3 hónapostól adhatót), de egyik sem kell, köpködik ki. Nem bánom, bár jobban szerettem volna, mint az ujjszopást. Modjuk ott még nem tartunk, de Flóra újabban úgy altatja magát, hogy az öklét és a ruhája ujját szopizza. Innen gondolom már csak egy ugrás lesz az ujjszopás. De hát meg sem lepődhetek, apja és anyja is nagy ujjszopós volt. :lol: Marcinak meg azért lenne esetleg jó a cumi, mert képtelen egyedül elaludni. Azzal talán menne, így viszont hurcolnom kell a sejhaját.

Most lehet, hogy nagyon hülyeséget kérdezek, de milyen az a régi fajta répa? És az üvegreszelő? :roll:

Andi
Kép
 
 


Szia Andi!

Az üvegreszelő, üvegből van(ki gondolta volna??? :lol: ), hosszúkás alakú, és középen rücskös.Szóval ha ide-oda húzod rajta az almát száttrancsírozza, így pépes lesz.A régi répa gondolom az ami nem a mostani tavaszi ÚJ répa!!! Tudod most van új krumpli, új karalábé!!! Gondolom ami áttelelt az a nem új!!!
Én pesti vagyok, úgy hogy csak gondolom! :roll:
Ti hol laktok???!!!
Üvegreszelőt vasedénybe, vagy hipermarketekbe biztos kapsz!
Ne aggódj engem is anyóskám lepett meg vele, mikor Szoni pici volt!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, ettől féltem! Hogy ilyen magától értetődő mindkét dolog, amit kérdeztem! :lol:
Soha nem hallottam még üvegreszelőről. Mivel tud többet, mint a sima reszelő?
Én Keszthely mellett lakom egy faluban. Szóval akkor a répát értenem kellett volna? :) Akkor most jól lebuktam, nem vagyok egy kertguru. :?

Andi
Kép
 
 


Nem tudom mennyivel tud többet az üveg mint a sima!Passz!
Szoni születése rövidebb volt 7 óra alatt megvolt, de nem járkálhattam, feküdni kellett,a gátmetszésnél a varrás nagyon fájt és nekem az sem tetszett hogy ezt az összes orvostanhallgató végignézte!!!
Itthon sétáltam, ettem-ittam nem mondta senki mit tehetek és mit nem , nyomni is akkor nyomtam mikor úgy éreztem!!!Nem volt gátmetszés....szóval természetes volt és jó hangulatú!!!Aztán a bába és tanoncai itt maradtak velünk, majd a következő héten is jöttek minden nap, megnézni hogy rendben vagyunk-e!!!
Na én is dilis vagyok hogy +kérdezem hol laksz mikor itt van a neved alatt!!!Már 1 másik topikban is eljátszottam hasonlót, megkérdeztem mi a kisfia neve, erre benne volt a vonalzóba!!!
Hiába no öregszem!!!
Ja és a gyermekágy is jobb volt itthon, hogy 1 napot sem kellett kórházban lennünk!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

bmo,
egyáltalán nem haragszom meg,hogy otthon szültél.Én nem vagyok vaskalapos.Azért mert én szülésznő létemre nem mernék itthon szülni,attól még nem ítélem el a máshogyan gondolkozókat.Tisztelem és becsülöm a bátorságot,hogy otthon szülnek,én nem lennék rá képes,.A véleményem elmondom,de ha érdekel van egy-két hozzászólásom a szülések topikban azon belül az Otthonszülésben és a Holdudvarban.
Viszont szívesen vezetnék le otthonszülést,ha netán ilyen szituba csöppennék a tudásom legjavát adnám. :)

Az üvegreszelő azért jobb,mert higénikusabb és könnyebb tisztítani,mint a fémet,nem ragad bele semmi a lyukakba,mert nincs is lyuk. :lol: A répát és az almát tök jól lereszeli teljesen pép lesz.
Zsandi próbáld ki.

A cumiról annyit én nem vagyok ellene.nekem a pici azzal altatja el magát.inkább,mint hogy rászokjon az üvegre.sajnos a 3.gyerekemnél elkövettem ezt a hibát,hogy odaadtam neki a teás cumis üveget-mikor már tudta fogni-és teljesen rá szokott.Csak az nyugtatta meg azzal aludt csak el.A felső négy fogának annyi,hiába tanult meg fogat mosni,már késő volt. :cry:
A másik nagy gond,hogy nem tudom tőle elvenni a mai napig sem.Azzal alszik el. :cry: Tudom,hogy én rontottam el,hibáztatom is emiatt magam. :oops:
Szóval százszor inkább a cumi,mint az üveg!

Különben mi is teázunk(a Hannával),igaz csak lazán,meg inkább a kanalas kaja alatt és utána.Meg ha meleg van napközben megkínálom,hátha szomjas.Most nagyon vigyázok nehogy hozzászokjon a teás üveghez!

Vettem ma brokkolis bébi kaját,hát kiváncsi leszek,mit szól hozzá Hanna baba. :shock:

Ha van jó kaja ötletete,várom ám! :roll:

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


A Dokinénink valami olyasmit mondott, hogy fém kanalat ne nagyon használjak az evés körül, mert pl. az alma bizonyos dolgokat kioldhat belőle. Gondolom ezért is jobb az üvegreszelő. Na meg valóban könnyebb tisztán tartani. De van ugyanilyen"üvegreszelő" műanyagból. Szóvbal tök ugyanúgy néz ki csak műanyag.

Bmo, elolvastam ill. megnéztem amit küldtél. Hát nem semmi. Tök jó élmény lehet otthon szülni. Egyszer én is kipróbálnám, de nem tudom, hogy lenne-e elég bátorságom. Irigyellek!

Rakjatok fel képet, léci, léci, léci. Úgy szeretek szép babákat látni. Mondjuk csúnyát még nem nagyon láttam. :D
 
 


Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsombi:Kép
Szoni:Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, teljesen meggyőztetek az üvegreszelővel kapcsolatban. Veszek is egyet. :D
Dobok én is pár képet.
Marci

Flóra
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsandi 2009.03.05 21:30-kor.

Andi
Kép
 
 


Ketten
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsandi 2009.03.05 21:30-kor.

Andi
Kép
 
 


Andi:nagyon édesek a babáid!!!!
És nagyon egyformák :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Andi,
nagyon édesek a gyerekek! :)
 
 


Köszönöm, aranyosak vagytok!

Andi
Kép
 
 


Most jövünk a dokinénitől, oltásra mentünk. De nem kaptunk. Flóra baba úgy néz ki, bárányhimlős lesz. Gondolom Marci sem ússza meg. 2 hete voltunk rokonoknál, az ott levő 3 éves kislány másnap lett bárányhimlős, szóval már javában fertőzött. Mivel már eltelt 2 hét, kezdtem reménykedni, de mára a Flórán van kb. 4-5 pötty. Meséltem az orvosnak az előzményeket, így azt modta, várjunk. Lehet, hogy elkapta, így az oltás csúszik. Pár nap múlva kiderül, hogy mi újság.
Van valami veszélye, ha 3 hónaposan kapják el a bárányhimlőt? Kicsit korainak találom. :(

Andi
Kép
 
 


Bocsi-bocsi, hogy belebeszélek :) Csak benéztem gyönyörködni a babákban :D
Gergő is most bárányhimlős, neki Luca hozta az oviból. Egész jól tűri, a legnagyobb gondunk, hogy a legtöbb pötty a pelusban van. Mivel a szokásosan adott dolgok (Fenistil csepp, mentolos hintőpor) nem adhatók, én most Forever Activatorral (Aloe Verás lötyi)kenegetem a nagyobb pöttyöket.

Borcsa
KépKépKép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: