Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok idelatogatok! :)

Olyan mamikkal szeretnek ismerkrdni, csevegni akiknek 5 honapos a babojuk:) Osszuk meg egymassal tapasztalatainkat es minden mast ami erdekel:)

Az en kisfiam Bence januar 23an szuletett. O az elso babank:) Varom a jelentkezoket

Bea
 
 


Szia Bea!!

Az én kislányom jan. 18-án született, Alíz, ő is első baba. :lol:

Erika

Kép
Kép
 
 


Szia Erika!

Orulok, h. jelentkeztel:) Ha van kedved meselj magatokrol:)

Mi Provoban elunk Amerikaban. A ferjem coloradoi de otthon ismerkedtunk meg. 2 eve elek itt. Mar megszoktam de hianyzik Magyarorszag. Mult honapban voltunk amugy otthon 3 hetig ami szupi jo volt:)

En 28 eves vagyok, jelenleg itthon toltok minden idot Bencevel.

Te hany eves vagy? Hol jartok fejlodes teren? Kezdted mar a hozzataplalast vagy meg csak szopizik Aliz? Meselj sokat:)
Teszek majd fel kepet Bencusrol meg rolunk is a ferjemmel:)

Bea


 
 

 
 

Szia Erika :lol:
Szia Bea :lol:

Most fedeztem fel a topikot :lol:
Csatlakoznék ha nem bánjátok!

A kis fiam Botond 2006. január 10.-én született.
Van már egy 3,5 éves fiam Szilveszter.

Mi már elkezdtük a hozzátáplálást.
Gyümi:alma, őszi, meggy
Zöcsi: krumpli, s.répa, sütőtök
És ezek variálása.

Mit adtok ebben a melegben inni a babának? Vagy csak szopizik ha szomjas?

Üdv:Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Ja és holnap valszeg megkóstoltatom vele a céklát is. Már ott figyel a fagyasztószekrényben.
Múlt héten vettem egy halom biócéklát és megfőztem. Csak krumplit fogok hozzá kifőzni és kész a kicsi ebédje.

Bea :lol:
Amerikában mi a szokás hozzátáplálást illetően?
Biztosan nagyobb a választék mondjuk bébiételek terén is mint nálunk.

Na megyek bocs ha sok voltam így elsőre.

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok!!!

Én is akartam jöni már az előbb, csak valamiért nem engedett írni. :(

Bea!
Nercsi!
Forsolya!

A kisfiam, Kende jan. 21.-én született 0:47-kor. 3900g, és 54 cm volt akkor. Most az 5 hós mérésen 7660g, 69 cm.
Sokat eszik, jó alvó volt, amíg nem jött ez a nagy meleg. Eddig 2 hónapos kora óta este 9-től reggel 8-9-ig átaludta az éjszakát, mostanába 1-2* felkelünk éjjel. Nappal a melegben nagyon nyűgös, és semmi sem jó. Egyébként alapból mosolygós, barátságos baba. Még nem kezdtük el a ozzátáplálást, mert a védőnő, meg dokinéni is azt mondta, hogy ne!!! majd 6 hós korától. Inni is csak anyatejet kap, arra is ezt mondták, pedig direkt próbálkoztam csecsemőteával. Igaz, titokban szoktam néha babavízzel próbálkozni. Cumisüvegből nem hajlandó inni, pohárból néha lecsúszik 1-1 korty. Hátról hasra már fordul, vissza még nem. Foga még nincs, bár néha nagyon nyáladzik, és mindig szétrágja a kezem.
Asszem összefoglalva róla ennyi.

Én 30 éves múltam nemrég, Bp-en lakunk. Apa nélkül.

Ha nem bánjátok, csatlakoznék én is.

Forsolya!
Helló! Te is megtaláltad?? Ez jó, az előbb még nem voltál itt, amikor bekukkantottam. :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa :lol:
Igen, még friss, meleg ez a topik :lol:

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Hello lanyok!

El sem tudjatok kepzelni mennyire orulok, hogy maris ennyien lettunk ebben a topicban:) ELJEN ELJEN ELJEN:) Ugy orulok nektek. Es remelem, hogy ha nem is allandoan fogunk a gep elott ulni, azert remelem amikor tudunk jovunk, meselunk, ismerkedunk es majd egy jo kis csapatot alakitunk ki;)mint januari mamik:)

Erika- meselj kicsit tobbet Aliz babarol:) Szules stb.

Orsolya- te kerdezted,hogy mit adunk inni a baboknak. Nos nalunk ez eddig ugy volt,hogy mivel felenk mostanaban baromi meleg van es szinte nulla paratartalom igy eloszor vizet probaltam adni Bencenek. De nem szerette. Aztan vettem bebi almaitalt...de ahoz meginkabb furibb arcott vagott:) Ugyhogy maradt a tejcsi. Bar a napokban neha neha el el fogadott egy egy korty vizecsket.
Na es Botond imadja a kis foziket? Hogy fogadta a ceklat? -meselj!!!

Itt amcsiban altalaban ugy kezdik a hozzataplalast, hogy elvileg 4 hos kortol( de a dokik a 6 honapot javasoljak) van egy u.n. rice cereal. Ez egy olyasmi cucc fele mint a tejbegriz. Por es csak tejet vagy vizet kell hozza adni. Azt adjak itt a babaknak kezdetben. Ezt mar mi is elkezdtuk par hete...Bence szerette is. Hogy bebietelekben milyen itt a valasztek azt nem nagyon tudom...eddig nem nezegettem. De az tuti,h. baromi draga ugyhogy en majd sajat magam keszitem aszem.

Szilpa- Udv teged is koztunk:)
Kende az egy tok jo nev:) Honnan jott megkerdezhetem? Ugy ertem az,h. ez lett a neve. Bence nekem is nehezen birja a meleget...mostanaban sokat nyafog napkozben. Az alvasok is gyatran mennek.

Na akkor meselek en is kicsit magunkrol. Aztan ti is irjatok am... porogjon ez a topic;););)

Szo, Bence Jan 23an szuletett csaszarmetszessel. Siman indult de az lett belole. EDAval szultem amit az elso perctol kezdve meg is kaptam. Eljen az EDA:) Bence edes, huncut es kis mosolygos baba. Majdnem 4 kiloval szuletett. Azota kicsivel tobb mint 7 kilo es 72 cm. Nagy babo:) Mi meg csak azt a pep felet ettuk , na meg almat es egy kis babant adtam neki kostolas gyanant. A fozikkel meg varok par hetet. Sok tejem van...o meg imad szopizni...szoval ezzel nincs gond.

Alvas: A rettenet hataran van a dolog felenk:):):) Hazahoztuk a korhazbol es mint uj mami ugye...lelkesen beletettem az agyikojaba azt kepzelve,h. az en ujszulott torpem majd imadni fogja a csak neki berendezett agyat.Hat nem igy lett. Bence keservesen sirt, konnyei omlottek...ugy utalta az agyikojat. Keptelen voltam a 3 napos gyereket sirni hagyni. Hogy miert miert nem...de o meg nem aludt el sehogy csak ugy ha a mellkhasomon volt. (egyaltalan igy kell irni ezt a szot?:) Ugyhogy csinalhattam vele barmit...napjaban tobbszor agyba tettem, simogattam stb...csak rajtam aludt el. Aztan masfel honapos lehetett kb. vagy talan 3 mikor vegre egyszercsak furdes utan az agyaban maradt reggelig. Az ejszakat soha nem laudta at, mindig felkelt enni legalabb 3x de reggelig mindig vissza tudtam tenni az agyaba. Ez ment mindaddig amig mult honapban haza nem mentunk 3 hetre Magyarorszagra. Azota nem alszik az agyaban. Kozvetlenul mellettem alszik. Ugyanugy probalgatom en betenni mint elotte de hiaba. Napkozben meg aztan egy kesz kaosz:) Alig alszik 40 perceknel tobbet napkozben. Persze tobbszor alszik de nem tobbet mint 30-40 percet. Van, hogy csak 15 perc a szundi. Szoval nem konnyu eset. Gyakran lefekszem melle en is, mivel faradt vagyok...akkor talan elmarad egy kicsivel hosszabb ideig. De ha leteszem es otthagyom...alig 10 perc es maris nyitva a szeme. Arra gondoltam ma, hogy lehet nelkulem keptelen aludni...hogy osszekoti a kettot. De hat nem hinnem mert mondom korabban siman aludt az agyaban, nem is ebredt tul gyakran, es nem ijedt meg mikor megebredt. Most meg... Szoval nem egy jo alvo a manocskank:)

De ennek ellenere nagyon edes, vidam, jokedvu es jol fejlodo babo. Nalatok hogy alakul az alvas? Elalszanak egyedul a babak? Kisagyban mint ahogy a nagykonyvben meg van irva?:) MESELJETEK!

Bocs,h. ilyen hosszu voltam... igerem legkozelebb visszafogom magam:) Hja...egyebkent 8 ora elteressel irok am...szoval lehet neha csak estere erek ide ami nektek otthon mar hajnal.

De gyertek, meseljetek, tegyetek fel kepeket ti is.

Pusz

Bea
[/img]
 
 


Hogy kell ide kepet feltolteni????
 
 


Sziasztok!!!

Na szépen beindultunk!!! :lol: :lol: :lol:

Alíz jan. 18-án született 50cm-rel, és 3600grammal. :lol:
Sima szülés volt, elfolyt a víz, kaptam oxitocint.... aztán hamar ment minden.
Nagyon nyugodt, türelmes baba, nem volt hasfájós síros sose. KOPP_KOPP_KOPP :lol:

4 hónapos korában kezdtük a pótlást. Én örültem, hogy eddig is csak szopott, mert addig hetente vittem a dokihoz méretni, mindig csak a minimumot hízta. A 4 hónapos szülinapján kezdtük a tápszert. Miután azt elfogadta, kapott gyümit:alma, őszibarack. Egyszer banánnal is próbálkoztam, de az nem jött be, megfogta a székletét.
Aztán jöttek a főzelékek. Én a Hippes meg a Kecskeméti kajákat veszem neki. Szereti őket.
Még azért szopik is, de azt vettem észre, hogy egyre kevésbé kell neki tejci. :cry:

Én a vízzel próbálkozok, de eddig csak nyalogatja inkább, játszik a cumival, így azért lenyel pár cseppet. :lol:

Alvás: ezzel is szerencsénk van, Alíz 3 hónapos kora óta egyedül elalszik, és átalussza az éjszakát. Már forog, most többet kelünk hozzá mint eddig, mert nyüszög ha kényelmetlen neki a helyzete! :?
:lol: :lol:

Bea, ne fogd vissza magad!!! :lol: Majd Bence is megtanul szépen elaludni egyedül. De ő fiú, most még kényezteti magát anyucival. :)

Szilpa, tök jó hogy még tudod szoptani Kendét.
Nagyon helyesek vagytok a képen. :lol:

Orsi, ti mikor kezdtétek a hozzátápit??
Szilveszter hogy fogadta a kistesót??
Régen mindig úgy képzeltem, hogy két fiam lesz nekem is. Erre most van egy lánykám. De olyan jó.... :lol:

Egyébkén 28 éves vagyok, és soproni. :lol:

Sziasztok, szép napot!!!

Erika

Kép
Kép
 
 


Bea, rákattintasz a melléklet feltöltése gombra. Előjön egy ablak, ott a tallózásra, így ki tudod válogatni a képeket.

Sok sikert, várjuk a képeket!!!

Erika

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bea!
A Kende név az utónévkönyvből jött. Igazából apja lányt szeretett volna, nekem mindegy volt. Így csak lánynévvel készültünk, amikor is a 16. heti UH-on mondta a dokinéni, hogy kuksija van. Meglapődtünk. Én átnéztem a könyvet, volt pár név, ami még úgy tetszett is volna, de egyik sem volt olyan első látásra szerelem, hogy IGEN, az én fiamat csak így hívhatják. Így össze írtam párat, és tovább passzoltam a kérdést apjának. (Persze a Kende nem volt köztük :) ). APja meg nem is volt hajlandó a kezébe venni a könyvet. :( 3 hét múlva már becsempésztem a táskájába, ahogy megy munkahelyre, megtalálja, és muszáj legyen nézegetni. :) Ő találta a Kendét. Előszö amiikor mondta, nem is tudtam hova tenni, de ahogy rágcsáltam a nevet, nagyon megtetszett. Ez egy ősi magyar név. Még a vándorló magyarok hozták magukkal Etelközből. Akkoriban ez egy fejedelemnek volt a neve. Hát így lett a kisfiam Kende.

Szülés: Gyors lett volna, ha használt volna a fájdalomcsillapító, aminek ugyebár gyorsító hatása is van. Kb 25 perc alatt indult be a szülésem, és lettek 3 percesek a fájásaim. A vajúdás sem volt túl hosszú, bár ugyebár ez is rövidült volna, ha megy minden, mint a nagykönyvben. Csakhogy az EDA nem használt, csak jobb oldalra, így fél oldalamon tekeregtem, meg vergődtem a végén már. Infúzióba is kaptam valamit, az sem használt, meg volt gáz is, amit szívhattam, a fűájdalomra az sem ért semmit, csak az agyam lett tőle kótyagos. Mivel Kende is viszonylag nagy baba volt, így elakadt félúton, és így lett a max 1 órás kitolási részből 2 óra!! De megérte!!! :P Így is összesen a legelső fájástól számítva 7,5 óra alatt megvolt.
Kende miután hazamentünk, mindig velem aludt a nagyágyban esténként. Napközben ha elaludt, általában be tudtam csempészni a kiságyba. 2 hónapos volt, amikor elutaztunk keresztanyumhoz vidékre, ott nem fértünk el egy ágyban, és külön kellett aludnia az utazóágyban. Mivel ott simán ment, miután hazajöttünk, megpróbáltam a saját ágyába letenni este, és csodák csodájára siekrült. Azóta is külön alszunk, mindenki a saját ágyában. Ilyenkor délután van, hogy az én ágyamon alszik. De csak akkor, ha egész nap nyűgös volt, és nem merem megmozdítani, hogy áttegyem, nehogy felébredjen. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép

Kép

Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa-Kende hasonlít rád!! :wink:
Vendég
 


Hello lanyok!

Tok jo, hogy ennyit irtatok:) Remelem tenyleg egy jo kis tarsasag alakul majd itt ki;) Bar ahogy ezeket az iromanyokat nezegetem ez mar nem is kerdeses a dolog;)
Gyertek olyan gyakran hogy csak tudtok:) En is igyekszem.

Ma nagggggyon faradtan ebredtem. Egyreszt a torpem ugy dontott, hogy fel 6kor ebred es jatszik...probaltam aludni meg de hat nem ment. Aztan hogy o vegul visszaaludt e vagy sem en nem tudom mert en beajultam meg egy oracskara. Majd mindjart jon a nyafi, hogy o megiscsak faradt:)

Erika- Aliz alvokaja irigylesremelto:) Az tok jo,h. egyeul alszik es olyan jol ejjel. En nem bannam a dolgot:)
Te otthon vagy Alizzal? Mit dolgoztal elotte? Ferjed mivel foglalkozik?

Szilpa!

A szulesed ezek szerint nem lehetett olyan hajde konnyu:) De hogy hogy nem hasznalt az EDA? Nekem total lezsibbadt mindenem tole...semmit a vilagon nem ereztem. Az tuti en mindig azzal fogok csak szulni:)

Kende kepeket kerek meg:)Imadnivalo kisfiu...ugyhogy tessek csak kuldeni a kepeket rolatok:) Nagggggyon cuki!Megkerdezhetem, hogy mi lett vegul az apucival? Nem muszaj valaszolni...es bocs hogy indiszkret vagyok :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Csak kivancsi vagyok. De nem baj ha nem irsz rola...ertheto.
Az alvasaval ugy tunik akkor szerencses vagy:) Orulok neki.

Erika, Orsi ti is tegyetek fel kepeket.

Ne hari, most rohannom kell. Bence rajott,h. almos es aludni szeretne:):)

ui. probaltam kepet feltenni de nem tudtam. vmi hibat ir ki. Lehet tul nagyok a kepeink:(
 
 


Szilpa-A téliekhez akartam írni!! :oops: :oops: Mi februáriak vagyunk bocsánat!! :oops:
Vendég
 


Babcika!
Semmi gond. :D Itt is megtalálom, meg ott is. :D

Képzeljétek, én itt panaszkodok :oops: , hogy mostanában a nagy meleg óta nem tudok mit kezdeni a fiammal, nyűgös, nem alszik, stb... :( erre most már több, mint 3 órája alszik!! :D
Hihetetlen. :shock: Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen??? 8) Már azon aggódom, hogy mi baja lehet, hogy ennyit alszik. :? Lehet, hogy a fejemben is baj van már a melegtől?? :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa :lol:
Kende tényleg rád hasonlít nagyon!
Egyébként szép súlya van már.
Boti a múltheti mázsáláson volt 6550g és 63cm.

Rólunk :lol:
Boti 3600g és 56cm-el látta meg a napvilágot a Schöpf-Méreiben.
Mindkét gyermekemet császárral szültem.
A tej ennek ellenére már a 2.napon szépen beindult.
4hónapos koráig szoptattam(soxor óránként is ), de ahogy Erika írta nálunk sem volt megfelelő a súlygyarapodás, heteken keresztül csak fogyott Boti, így tápszerre kezdtünk áttérni.

Azt vettem észre, ha a fagyasztott anyatejet adom oda neki, 1 óra múlva már ordít az éhségtől.
Valszeg nem volt elég a kalóriatartalma. Pedig nem fogyóztam...stb.

Amióta pedig a tápit issza, azóta alussza át az éjszakát este 9-reggel6.30-ig.

Napközben kb 3x másfél órát. ez már így beállt nálunk, mondjuk a nagyobbhoz is kellett igazodnunk, így volt tudatosság is a dologban és szerencsére már rendszer van a napjainkban :lol:

Napközben itt van a nappaliban a járókában, alváskor meg beteszem a kiságyban, ott várja a kismacija és már ragad is le a szeme. Úgyhogy nem panaszkodhatok, rendes gyerekeim vannak.

Erika :lol:
Nagyon tetszik a kislányod neve.
Ha nekem még lesz lányom, akkor valszeg Alíz vagy Eliza lenne a neve :lol:
Ha sikerül apát rávennem :oops:

Bea :lol:
Milyen az Usa-ban a terhessgondozás? Védőnői szolgálat működik?
Ti már végleg kinn fogtok maradni?

Húú annyi minden szeretnék még kérdezni tőletek, de így az elején nem akarok senkit letámadni. Majd apránként....

Szép estét mindenkinek!!!!!

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni! :)
A kisfiam Szabó Dániel Máté. Forsolya Botijával egy napon, 2006. január 10-én 0:30-kor született 2130 g és 46 cm volt. Császármetszés lett, mert leállt a méhlepény működése, így visszafogyott a pocakban Dani. A szülést elindították, de 4 óra vajúdás alatt nagyon leesett a szívhangja és gyorsan kiszedte a doktorbácsi. Azóta már 6300 g és 64 cm. :lol:

Mi is már elkezdtük a hozzátápit. 4 hónaposan adtam először neki gyümölcsöt (alma, banán, őszi és meggy), és nemrég kezdtük el a zöldségeket (krumpli, répa, paradicsom, sütőtök, saláta). A gyümikkel kiváltottunk már egy étkezést (du 5 órás uzsit), a zöldségeket még csak kóstolás szintjén kapja (szinte mindegyiket utálja és csak pár kanállal eszik belőle). Nem tudom mikor lesz belőlük egy teljes értékű ebéd! :D vagy :(
Egyébként még mindig szopizik a többi étkezésre (sajnos még éjjel is felkel). Nagyon nehezen indult, 3 hónapos koráig fejnem kellett úgy itta csak meg, majd szépen megtanult szopizni. Azóta ügyeskedik! :lol:

Foga még nem nőtt, bár már 3 hónapos kora óta ömlik a nyála. Forogni tud, de nagyon lusta hozzá! :lol: A háton kúszást már tökéletesítette (emelgeti a fenekét és így közlekedik a szobában :) )

Szilpa! Kende nagyon hasonlít rád! OLyan szép kisfiú! És nagyon nagy már! :lol:

Orsi! Szeretnél egy kislányt? Mikorra tervezed? :D Tegyél fel Botiról képet!

Bea! Biztosan megjavul Bencus alvókája! Csak kitartás! (én is ezzel nyugtatom magam, hogy egyszer Dani is átalussza az éjszakát!)

Nercsi! Nagyon aranyos Alíz! ÉS nagyon ügyes, hogy ilyen jól tud aludni!

Teszek képeket DAniról!
Itt még 6 hetes:
Kép

Ezek már mostaniak:
Kép
Kép
Kép

Hú! Jó sok lett! Remélem írtok sokat! :lol:

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
 


Sziasztok!

Először is köszi a dícséreteket!!

Szandi81!!!
Mintha a 6 hetes, és a mostani képeken nem is ugyanaz a baba lenne. :) Annyira ééééédes viszont mindegyiken!!! :P

Bea!
Ja, az előbb el is felejtettem válaszolni: apuci 5 hónapos terhesen egy másik csaj mellett kötött ki. :cry: Jön minden nap meló után látogatni a fiát, de ennyi sajnos. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok:)

Sikerult elolvasnom minden ujabb iromanyt:) Udv kozottunk Andi. Vagy szolitsunk Szandinak ahogy a bemutatkozo oldaladon is meg van adva? Edes a kisfiad...imadnivaloak a kepek. De tenyleg a 6 hetes es a mostaniak kozott rettentoen sok a kulonbseg:) De edes egy kismano az tuti.

Szilpa- sajnalom az apucis dolgot...nehez lehetett a dolog neked 5 hos terhesen szembesulni a dologgal.:(

Orsi- kerdeztel az amcsi terhesgondozasrol. Nos en csak jokat tudok errol mondani. Az orvosom rettentoen kedves es odafigyelo volt velem mind a 40 heten. Mindig megvizsgalt rendesen aztan meg en kerdeseket tehettem fel amennyit csak akartam. Sajna a szulsenel o pont nem volt jelen...ugyanis vasarnapra esett a nagy nap es vasarnap a 3 orvos valtja egymast. Aznap pont egy masik orvos volt soron. De o is marha kedves volt...ugyanugy bant velem mintha csak az o paciense lettem volna. Es az en dokim meg ugye be jott kesobb megnezni.:)

Noverkedes: Hat errol is odakat tudnek zengeni:) Mind a havi vizsgalatokon, mind a korhazban toltott idom alatt szinte korbeugraltak az apolok es noverek. Az EDAt abban a percben megkaptam,h. kinyitottam a szam:) A nover szinte 15 percenkent jott be hozzam,h. ugym. tisztaba tegyen, katetert csereljen ha kellett stb. Ezenkivul mikor Bence megszuletett utana szinte minden nap 3-4 ilyen olyan nover jott be hozzam akik oktatast tartottak a szoptatasrol, segitettek a gyereket mellre tenni, minden nap bejottek,h. megkerdezzek hogy megy a dolog. Volt egy film kulon amit megneztem es utana jott a nover es mindenfele kerdest tett fel,h. ertettem e ezt meg azt es kell e barmi segitseg. Barmikor hivtam oket a szomamba azonnal jottek. Akar hajnal 4kor is. Azt mondtak fajdalomcsillapitot meg kerjek minden 4 oraban akkor is ha nem fajok mert ne varjam meg a fajdalmat:)

Igaz az is,h. mindennek horibilis osszege van. Nekem van biztositasom ami sokat jelent mert egyebkent tonkre mentunk volna minden egyes alkalommal amikor csak vizsgalatra mentem. A szules meg...hat milliokba kerult. Osszesen kb a szulesem, a csaszar, a szoba 3 napra, a gyogyszerek, az EDA es minden de minden olyan 3 milko magyar penzben:( Nekunk szerencsere csak a 10 %at kellett fizetni de meg az is egy jo kis osszeg. Szoval az orvosi ellatas naggggggyon magas szinten van...kedvesek, torodnek az emberrel de mindennek az ara is megvan.

Hogy itt maradunk e orokre??? Remelhetoleg nem. A ferjem imadja Magyarorszagot, o elt otthon 2 evet de egyebkent o itteni allampolgar. Coloradoban szuletett es a szulei is amcsik. Van nehany magyar ose egeszen regebbi agon...aszem az uk uk nagyija magyar szarmazasu volt. De o amerikai. Na de a terv az,h. hazakoltozunk ha befejezi a sulit itt. Meglatjuk. En mindenkepp szeretnek...szeretem Magyarhont:)

Hat most ennyi. Faradt vagyok. Hosszu nap volt. Bence fel 6kor kelt es mindossze ugy 15 percet aludt egeszen delutan 4ig:( Aztan mondjuk aludt masfel orat...de ettol en meg faradt vagyok;)

Amugy lanyok- ti mivel foglalkoztok egesz nap? Mindenki otthon van a babokkal? Van vki aki dolgozik koztetek? A babok olyan elvagyok egyedul az agyban vagy barhol tipusuak??? Hogy telik egy napotok??? Mentek vhova minden nap? Meseljetek!

Szep napot...majd jovok:)

Pusz

Bea
 
 


Szép jó reggelt Csajok!!!! :lol:

Gyönyörűek a gyerekek!!!! Kende tényleg hasonlít rád Szilpa!!! Daninak milyen szép haja van!!!!!
Szandi, üdv itt. :wink: Azért tök jó hogy még ennyit szopizik Dani.
Alíznak már nemigen kell a cici. :cry: De hát ez van.......

Szilpa, lehetett egyszerű apa nélkül. :( Most ketten éltek külön?

Bea! Jó drága ottkinn a szülés.... :cry: Mondjuk ha valaki itt orvost fogad, itt sem olcsó. Mondjuk itt Sopronban nem olyan vészes, (nekem 30 ezer volt) de ennek a duplájáról is hallottam már. :(
A helyedben én is hazavágynék. Én csak 100 km-re jöttem el, de ez sem volt egyszerű.
Hol éltetek itthon??

MI Győriek vagyunk, 4éve költötztünk Sopronba. A férjem Ausztriában dolgozik, innen minden nap ki tud járni. Előtte, míg Győrben laktunk hétvégén taliztunk csak. Nem volt jó.

Én tanító vagyok, egy ált. iskolában napköziztem. Most itthon vagyok, nem is tervezem még a munkát. Majd ha 3 éves lesz Alíz. Hacsak nem lesz kistesó.... :lol: :lol: :lol:

Erika

Kép
Kép
 
 


Hello lanyok!

Hogy vagytok ma? Itt olyan meleg van mint az allat. Kimenni nem lehet mert felfo az agyunk a melegben:)

Azota sem tudok kepet csatolni...vszinu tul nagyok a kepeink:( Na de majd kiokoskodom vhogy.

Akik mar hozzataplaltok hogy nez ki egy napi etkezese a baboitoknak? En eddig csak almat ,banant meg azt a tejpep vagy griz felet adtam Bencenek. De szeretnem elkezdeni a foziket is. Viszont az almabol meg a bananbol is csak par kanalkat eszik. Mikor fog annyit enni, hogy az valoban egy etkezesnek szamit majd? Ugy ertem,hogy jol lakik mondjuk a fozelekes etelekkel. Vagy hogy van ez...eves utan meg szopizik is??? Zavaros ez nekem:) Es akko ha jonnek a fozik akkor csinalhatom azt mar,h. tizorai pl. alma, ebed pl krumpli repaval...uzsi banan es a tobbi ehes idoszakok meg szopizasok???

Amugy nektek total rendszeresen esznek a babok? Sajna nekem nem megy ez...mivel ugye Bence osssze vissza alszik...hol 30 hol 15 percet:( Nalatok hogy megy ez?

Es meg vmi. Hogyan varialjatok a fozelekeket? Mit es hogyan keszititek el???

KOSZI! Es bocs a sok kerdesert:)

Gyertek lanyok irjatok!

Cupp

Bea
 
 


Bea :lol:
Leírom, hogy én, hogy csináltam az első fiamnál és most ugyanígy teszek a másodiknál is.
Lényeg az ételek bevezetésénél a fokozatosság. Mindenből először csak kb 3 kanál, másnap már 5-6kanál utaána már nem kell számolni.
Azért kell elsőre keveset adni, mert a kis szervezetük még nem termeli az adott étel felbontásához a megfelelő enzimet, ennek ki kell alakulnia a szervezetében.
Következő alkalommal már felismeri a poci az új dolgot azért lehet többet.
Védőnő azt mondta, hogy 3 nap "szoktatás" után lehet a következő újdonságot bevezetni.

Azért ajánlják először a gyümiket, mert azok édesek és alapból szokta szeretni a gyerek.

Nálunk első volt az alma (először csak a leve, utána a pép) majd az őszibarack, banán. Vedd úgy, hoyg mindig alma az alap és ahhoz kevered az új gyümit.

Zöldségnél ugyanígy, de alap a krumpli, ahhoz keverd az új zöldséget. Először persze mindig a krumpli a több pl. 2.nap fele-fele az arány, 3. nap meg az új dolog a több.
És így tovább mindennel.

Amiket már 1x megszereted azt bátran keverheted a többi bevált dologgal.

Remélem elég érthetően írtam.

Van valamilyen táblázatod, hogy milyen sorrendben követhetik egymást az élelmiszerek?

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Folyt. köv.

Szóval nekem állati nagy mázlim van mert Boti alapjában véve jól eszik, szívesen fogadta az új dolgokat.
De azt hiszem az nem gond, ha eleinte csak keveset eszik meg mindenből. Főleg ha utána még szopizik.

Szerintem kísérletezd ki, hogy evés után issza a tápit vagy nagyon éhesen esetleg nincs türelme kivárni míg kanállal próbálod etetni. Ezt figyeld ki a babánál.

Egyszerre csak egy étkezést válts ki pl a délelötti tízórait gyümivel.
Ez nekem azért jött be, mert a gyümi étvágyat csinál és ebédre biztosan jól és sokat eszik.
Aztán a déli étkezést főzelékre.

Általában már reggel elkészítem az aznapi ebédet, mert délelött felkerekedek a két gyerkőccel és mire délben hazaérünk "éhen akar halni" mindkét gyerek.

Remélem mindenre válaszoltam ami érdekelt, ha kimaradt valami kérdezz nyugodtan.

Üdv jóccakát

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Bea :lol:
A képek méretét csökkentsd le max 600x600 legyen!

Várjuk a képeket!

Erika :lol:
Mikorra tervezitek a kistesót?

Szandi :lol:
Nálunk már valószínüleg nem lesz baba, apa szerint "bírjunk el" a kettővel. :cry:
Sajnos nem kezdtük korán....

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Bea!
Hát, nem volt egyszerű. :( De még most sem gyógyultam ki belőle. :cry:
Nagyon jó, hogy ott kint ilyen magas színvonalú az ellátás. :o :D

Nercsi!
Nem túl jó, de majdcsak megszokjuk. :? Nem ketten élünk, mert hazaköltöztem anyuékhoz. Anyu itthon van egész nap, így ő sokat segít. :) Már amikor épp rendben van. Most pl napokig semmit nem tudott csinálni, mert a kezei nagyon tönkrementek (fodrász). Apu is elvileg itthonról dolgozik, de sokat van úton. Számítástechnikai cégnél software-szervízes. Szal elvileg nem vagyunk egyedül. :) Gyakorlatilag egy apucit nem pótolhat egy hadsereg sem. :( Sem nálam, sem bébinél. :( De még így is jobb, mint teljesen egyedül.

Bea!
Én itthon vagyok a babóval, nem dolgozom :) , de valszeg 2 éves korában visszamegyek, ha addig nem sikerül valahogy apát találni, és kistesót össze hozni. :roll: Ennek sajnos elég kicsi az esélye. :( Én maradnék szívesen 3 éves koráig, de a Gyed csak 2 éves koráig jár. Utána 1 éven keresztül Gyest kaphatok, ami arra sem elég, hogy kitöröljem vele... (finoman szólva) :? . Marad a meló.
Babó egyébként amíg meg nem "bolondult" a meleg idő miatt, teljesen jól elvolt bárhol, szőnyeg, kiságy vagy járóka, stb. Ha pedig elfáradt, átraktam a kiságyba, és általában sírás, meg nyávogás nélkül elaludt. :) Éjszakákat végig aludta. :) Egy igazi kisangyal baba volt. :D Csak mosolygott, ritkán sírt. De ez a meleg felforgatott benne mindent. :( Remélem, hamar megszokja, és valamennyire helyre áll a rend.

Forsolya!
Jó, hogy írtad ezt a sok hozzátápis infót. :D Én nekem még ez anyira távolinak és kínainak tűnik, bár tudom, hogy lassan itt a mi időnk is. Még kicsit félek tőle, mint minden új dologtól, de majdcsak belejövünk mi is. :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Orsi!

Koszi a kielegito valaszt hozzatapi ugyben;) Meg annyit szeretnek kerdezni, hogy ha kezdem a krumplival...te hogy csinaltad:? Vizben fozted siman? es a repat? vagy azt csak viz folott paroltad? Sot tettel bele? Es te kanallal adtad vagy cumisuvegbol? Mivel higitottad? anyatejjel csinalhatom???? es ugye mikroban lehet melegiteni ha hideg?

NE HARI A MILLIONYI KERDESERT:) tenyleg bocsi!

Ja es amugy nincs semmilyen hozzatapis tablazatom. Neked van????

Lanyok! jol vagytok? Hogy telnek a napok? Hallom ott is meleg van. Itt olyan 40 fokok...kimenni se megyunk csak este.

Tegnap nehez napunk volt. Egyreszt a meleg is, masreszt Bencenek napok ota hoemelkedese van vszinu a foga miatt. Nehany hete a dokink azt mondta,h. marpedig hagyjam orditani a gyereket az agyaban mig el nem alszik. Na eleg jol ismerem a torpemet ahoz,h. tudjam o nem elfarad a sirastol hanem csak egyre jobban felhergeli magat tole. Akkor kiprobaltuk de en amugy sem birom ha siir. Lenyegtelen...
Tegnap is mint mindig mar olyan faradt volt de megsem akart aludni csak nyavogott. Ekkor a ferjem betette az agyaba,h. o szivesen vegigcsinalja a hagyjuk sirni dolgot. Be is ment hozza 5 percenkent. Nekem el kellett mennem itthonrol ugyh. itthonhagytam oket. Kb egy oran belul hazaertem mikor latom,h. a gyerek az apja oleben a hintaszekben alszik. A Bence 1 oran at orditott, szakadtak a konnyei annyira,h. a vegen mar olbevetellel sem lehetett megnyugtatni:(:(:( Szoval ha mar apa is feladta akkor tenyleg nem nekunk valo ez a modszer:)

Egyebkent lanyok...sztem Bence azert alszik nehezen napkozben es csak keveset mert bar almos de nem faradt. Jatszok en vele meg ilyenek megse farad ugy el mint mikor otthon voltunk majusban es egesz nap szinte mentunk vhova. De ebben a varosban nincs hova menni annyira. Nincsenek szoros barataim...rokonok stb. Ti hogy toltotok egy napot?

Szilpa! Szerencses vagy Kendevel, hogy meg igyis eleg jo alvokaja van.Ti merre laktok Pesten? En imadom Pestet.Egyebkent nyiregyhazi vagyok de 2 evet eltem Pesten mielott idejottem. Ha hazakoltozunk vszinu oda mehyunk lakni.

Erika! kepeket kerunk Alizrol:)

Most megyek...Bence elaludt vegre:) Majd meg jovok.

Puszi

B.
 
 


Bea :lol:
Dehogy baj, hogy ennyit kérdezel. Azért belegondoltam, nem lehet egyszerű neked sem ott kinn, ha nincs babás akivel összejárnál, rokon...stb.
Nem baj majd mi itt a babaneten informálunk mindenről :P

Én eddig vízben főztem mindent pl. 1 krumplihoz 1 egész répa az adag ebédje. Semmi só, semmi fűszer egyenlőre a babák még tudják élvezni a zöldségek "igazi" természet adta ízét.
Ne rontsd el, hamar rá fog úgyis jönni, hogy amit a felnőttek esznek az ízletesebb neki.
Nálunk már soxor kinézi a falatot a szánkból, apja adna is neki ha hagynám :lol:

Egyébként van egy párolóedényünk, de azt még egyszerű okok miatt nem használtam: macerás elmosogatni.
Majd ha már egyformákat eszünk :P

Szóval felkarikázom a zöcsiket, annyi hedeg víz, hogy ellepje és nagyon lassú tűzön főzöm, Aztán botmixerrel pürésítem egy pici saját főzőlevével. De az csak jó ha tudsz hozzáadni egy kis anyatejet, hogy jobbban csússzon.

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Folyt.köv

Kanállal adom neki a gyümit és főzit is a kezdetektől fogva.
Ha eleve így szoktatod, hamarabb fog rákapni.

A mikrótól egy kicsit tartok (sokféle pletyka van róla), inkább a vízforralóban melegítek vizet, beleállítom a kajcsit egy lábasba és kb 2-3 perc alatt fogyasztásra kész.

Persze aki nem idegenkedik a mikrótól az úgy gyorsabb egy éhesen üvöltő gyereknek :lol:

Remélem mindenre válaszoltam amit kérdeztél, írj nyugodtan ha valami nem okés.

Azt akartam kérdezni, hogy kinn Amerikában is Bencének anyakönyvezték a kisfiadat?
Jó lesz neki, hogy alapból kétnyelvű.
Gondolom te magyarul beszélsz hozzá.

Hát nem semmi lehetett ez az altaós sztori. Én sem bírom hallgatni ha sír szegénykém. Még a nyöszörgésre is felveszem és mindig van valami alapja annak ha sír(beszorult a böfi, bekakilt, melege van...stb)
Szerintem másfél éves koráig nem lehet elkényeztetni egy gyereket.
Ha meg magára hagyom már az eljén akkor kiben fog bízni?

Na most ennyi, holnap jövök.
Szép estét

Üdv

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok!

Bea! Jobb szeretem az Andit, de a szandira is jó. Én is itthon vagyok Danival, de most belefogtunk egy vállalkozásba, aminek az admonisztrációs részét én csinálom majd. Úgyhogy még 2-3 hét és én is dolgozom. (de szerencsére csak itthon és igyekszem akkor, mikor Dani alszik)
Dani sem eszik annyira rendszeresen. A két biztos pont a du 5 óra (ekkor gyümit kap) és a fürdés utáni 8 órás vacsi (ez szopi). De ő is mindig máskor ébred, így játszani szoktam az etetésekkel.
Altatásban új cselem van! :lol: Ha Dani nehezen alszik el, akkor be-be szoktunk menni a szobába megsimizni a hátát. Amikor már félálomban van, akkor ráteszek a hátára egy kis plüss állatot és így olyan, mintha a kezem a hátán lenne. MIkor már mélyen alszik, olyankor szoktam levenni és nem ébred fel rá.
Remélem Bence gyorsan túl lesz a fogzáson és nem kell sokat szenvednetek! Sajnálom az esti elalvásos mizériát. Én sem szoltam Danit sírni hagyni. MIndig odamegyek hozzá. Még szerintem sem lehet elrontani.

Erika! MIkorra tervezitek a kistesót? :lol:

Orsi! Egy császáros szülés után mikorra lehet újabb babát tervezni? Mert mindenhol mást mondanak. Teszel fel képet Botiról?

Szilpa! Kende már "javulófélben" van? Most lehűlt a levegő, Dani egy kicsit jobban érzi magát.

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
 


Andi :lol:
Dokim az első után is azt mondta, hogy minimum 2 év teljen el a két szülés között.
A méhen lévő heg gondolom ezidő alatt varrasodik össze rendesen.

Nálunk is idillibb a helyzet mióta hűlt egy kicsit a levegő.
Tetszik ez a plüssállatos kicselezés, nem is rossz ötlet.

A céklát egyébként egész jól fogadta Boti, mondjuk annyira nem kap utána mint a sárgarépának. De ma is azt fog kapni, ha tetszik ha nem :lol:

Orsi & Botond 2006.01.10
 


1 órával a születése után, békésen anya karjaiban
Kép

Az első találkozásuk a testvéreknek még a kórházban
Kép

És most 5 hónaposan
Kép

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Orsi! Nagyon szép kisfiú Boti! És persze Szilveszter is! Botinak is jó nagy haja van! :lol: :lol: :lol:
A céklát hogy kell elkészíteni? Még nem csináltam sosem. Héjastól kell megfőzni és utána megpucolni? Vagy fordítva? Danival is meg szeretném kóstoltatni. :D

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
 


Andi :lol:
A céklát kefével jól megsúrolom, meghámozom és kockákra vágom.
Hideg vizzel kezdem el főzni( jó sokáig kell mire megpuhul kb 1óra)
Érdemes egyszerre több adagot főzni és adagokban eltenni a fagyasztószekrénybe.

Majd meséld el, hogy fogadta Dani.

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok,

Csak bekukkantottam hozzátok, mert láttam, hogy ez egy viszonylag friss topic, és gyönyörködtem egyet a babaképekben :)
Nem tudom szó nélkül hagyni, hogy Andi Dani 6 hetes képe egyszerűen szenzációs :lol: :lol: :lol: Szerintem simán nyerne bármilyen versenyen ez a kép. Szinte minden nap megnézem, annyira cuki :)
Persze a többi baba is nagyon édes, mindenkinek gratula hozzájuk :)

... és örülök, hogy sikerült még egy Alizra bukkannom :) Ő az én Alizommal együtt már a 3. akivel találkoztam itt a fórumon. Nem is tudtam, hogy ilyen gyakori név. :roll:

Minden anyócának és babócának jó egészséget, és sok örömet kívánok!

További jó topicolást, és ne haragudjatok, hogy zavartam.

Vali

KépKép

KépKép
 


Szia Vali :lol:
Üdv a topicban. És köszönjük a gratulációkat. Neked is tündériek a gyermekeid. Egy fiú egy lány, nagyon jó felállás.

Örülnénk ha hozzánk is irogatnál, a 6 éves kisfiaddal már biztosan tapasztalt anyuka vagy :lol:

Mesélj magatokról bővebben!

Üdv

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok!

Lilla vagyok Diósdról, még nem irtam ebbe a topicba. Kislányom Veronika 2006. január 19-én született császármetszéssel. Eredetileg február 19-én kellett volna megszületnie, de annyira kevés volt a magzatvizem, hogy egy hónappal előbb meg kellett érkeznie. Szerencsére egészséges volt, 2,5 kg-mal és 50 cm-rel született a MÁV kórházban.

A hozzátáplálás kérdése engem is nagyon foglalkoztat, mert mi is most próbálkozunk vele. Kezdtük az almával, de mivel nem kakil rendesen és az alma fog, ezért 2 nap után áttértünk a barackra. Pár kanállal evett belőle, bár egyelőre anyatejjel keverjük neki, meret nagyon fintorog rá. Pár napja megevett háromnegyed baracknyi pépet, de az utóbbi két napban bojkottálja, csak tejet hajlandó enni. Mondjuk nem baj, még van ideje hozzászokni, szerencsére van tejem bőven.

Ti mikor adjátok a gyümölcsöt a babáknak? Mi uzsonnaként próbáljuk, két főétkezés közt, amikor nem vadéhes, mert ha nagyon éhes nincs türelme kanalazni, rángatja a pólómat. Még ilyenkor is, ha kezdjük barackkal, egy idő után megunja és folytatjuk a cickóval. Nektek mennyi idő alatt szokott meg egyfajta gyümölcsöt?

A másik téma, ami foglalkoztat, az az éjszakai szopás. Roncsi annyira szereti a pocakját, hogy éjszaka is enni akar. Próbáltam már, hogy lekenyerezzem teával (teát kb. 3,5 hónaposan kezdett el inni, amikor jött a jó meleg idő), de miután ivott pár kortyot, várja a jussát, és egy idő után elkezd sirni a cici után. Ez egyelőre még nem probléma, felkelek én hozzá, csak tartok tőle, hogy szept-ben mikor visszamegyek dolgozni, még mindig szeretne majd éjszaka enni, én meg hullafáradt leszek a munkahelyemen. Nektek már átalusszák a bébik az éjszakát? Leszoktak maguktól az éjszakai evésről vagy csináltatok vmit? A barátnőm 3 hónaposan leszoktatta a fiát, hogy csak teát adott neki, és a baba 3 nap múltán már nem kelt fel csak a teáért, de nekem nincs szivem hallgatni, ahogy sir a tejért.

Roncsi egyébként egy kis tündér, mostanság kezdett el hátról hasra fordulni, meg sikkantgatni, hogy felfedezte, hogy ezt is tud.

Üdv mindenkinek:

Lilla


Sziasztok mamik:)

Jo sokat irtatok...szupi dupi:)

Lilla es Vali udv kozottunk.:) -gyertek gyakran es tegyetek fel kepeket is;)

Orsi!
az anyakonyveztetessel kapcs. ,igen Bencenek anyakonyveztettuk a gyereket. Mondjuk ha vki csak irva latja nem tudja kimondani hanem azt szoktak olyankor mondani, hogy Bensz:) hehe A kozepso neve Jacob azaz Jakob de azt nem hasznaljuk igazabol. En csak magyarul beszelek hozza a ferjem meg csak angolul. Mostanaban azt mondogatjuk neki leginkabb,hogy mami- mamama...vagy daddy( angolul apu) dedede:) Aztan majdcsak mondja egyszer:)

Botond es Szilveszter imadnivaloak. Hogy Szilveszternek mekkora szeme es kis edes mosolya van:) Gyonyoru kisfiu mindketto. Kepet kerunk meg:)

Komolyan 2 evet kell varni min. ha csaszarral szultel a kov. terhessegig? Itt ezt nem mondtak... na nem mintha azonnal terhes lennek...de szeretnenk masik babat masfel 2 ev mulva.

Andi!
Danidrol is edes az a kep. Jo kis csel az a pluss allatka csak nalunk az se valna be mivel Bence abszolut nem alszik el az agyaban meg akkor sem ha ott allunk mellette. Meg o nem szeret hason aludni, pedig korabban csak ugy aludt el. Majd ird meg milyen volt a ceklaeves:)

Szilpa!
Hogy vagytok? Minden okes? Hogy van Kende?

Lilla!
En alt. delelottonkent adtam Bencenek gyumit... 3-4 nap egyfajtat. Mi is az almaval kezdtuk azt annyira nem szerette. Aztanbanant adtam amit imadott de attol meg szeles lett a pocija ugyh. azzal felhagytunk par hetre. Barackor nem puresen adtam csak villaval tortem ossze...lehet ezert nem kellett neki. De egyebkent olyan 3-5 napig adtam ugyanazt a gyumit. Ma kezdtem a rendes kajcsival. Krumplit pepesitettem ossze parolt almaval es kicsi anyatejjel higitottam. Ette is ugyesen. Igy aszem delelott vagy delutan lesz a gyumi es delben a fozifelek. Egyebkent ne aggodj...Bence nekem is csak par kis kanalkaval eszik, ugyh. meg nem lakik jol. Utana szopizik foleg azert is mert nekem semmit nem iszik meg ugyh. a tej neha csak szomjoltasra kell.

Esti szopizas.. HUUUUUU errol tudnek neked irni:) Volt egy ido mikor Bence orankent ebredt ejjel. Mindig adtam neki enni mivel semmit nem iszik...gondoltam szomjas. Adtam en neki vizet, bebi almalevet...teaval meg nem probalkoztam mert nemtom itt milyenek vannak.A lenyeg, hogy most annyival jobb a helyzet,h. nem 50 percenkent ebred hanem 2 - 2,5 orankent. A cumi szajbatevese utan csak megjobban sir mindaddig mig nem adok enni. Kiprobaltam,h. uvegbol adok neki lefejt tejet...gondolvan ha nem ehes csak szopizni akar akkor nem kell majd a tej az uvegbol. De mint kiderult a fiamnak mindegy volt es mindegy...ugy eszik az uvegbol is ejjel mintha szopizna. Nem sokat ugyan de eszik. Nemtom masok hogy tudtak megtanitani a gyereket nem enni este...nekem is azt mondta a dokink,h. ne etessem meg... de ugy sir,hogy szakadnak a konnyei. Szoval ne aggodj. Sztem ha megtanuljak,hogy a gyumik es a fozik is etelek es esznek majd eleget kevesebbet fognak ebredni.REMELHETOLEG:)

Lanyok fagyasztas ugyben ki van otthon???? Mindig frisset adtok a baboknak vagy fagyasztotok is le? Ma pl a krumplis almapuret kis jegkockatartoba tettem...De a fagyasztottba meg nem kevertem az anyatejet bele...gondoltam majd mindig eves elott. De meddig jok az ilyen etelek a fagyoban? Ti hogy szoktatok?

Most megyek...felebredt a torpem.Nemsokara furdetes.

Puszi

Bea

ui. en nem tudom hogy kell kicsinyiteni a kepeket:( Viszont van egy weboldala Bencenek tele kepekkel...ha gondoljatok irok privit a cimrol.
 
 


Szia Bea!
Mivel te is itt élsz Amerikában tudok ajánlani egy nagyon jo könyvet.First meals .By Annabel Karmel.Ebben mindent megtalálsz bébi ételek elkészitésével,fagyasztásával kapcsolatban.Az én kislányom Juliana január 17 én születet,és van egy 7 éves kisfiam Michael.Én is szeretnék közétek kapcsolodni :lol: Majd még jövök most sajnos nincs idöm.
Sziasztok Tündi
 
 


Sziasztok!

Bea köszi a biztatást. Ma a két napi bojkott után Roncsi pár kanálnyi anyatejes barackot csak elmajszolgatott. Azt mondják a banánt jobban szokták kedvelni, mert édes, de fog, ezért nem merjük adni neki. Nektek is vannak problémáitok a kakilással? Nálunk napokig szünet van, 4-5 nap után szoktam meghőmérőzni, ha magától nem produkál a kisasszony. Pedig mindent próbálunk: eleinte kakilt rendesen, ha ittam joghurtot, utána ettem a barackot, aztán cseresznyét, a kamillatea is segitett egy darabig, de aztán immunis lett ezekre és most a barackkal próbálkozunk, mérsékelt sikerrel.

Alvásügyben úgy látom még egész jók vagyunk, mert ha elalszik 9 körül, utána alszik kb. 1-2-ig, hajnalban szeret óránként keltegetni. De ha berakom az ágyunkba, akkor még alszik velünk pár órát.


Sziasztok!

Már megint nem tudtam jönni 3 napja... :oops:
Nem tudom, mi van velem mostanság. :roll: Állandóan fáradt vagyok. :(
Majd megpróbálok visszaolvasni.

Addig is:
:arrow: Ma végre az esti szopi végén volt kaka! :D :P :wink: :) Hihetetlen: 13 és fél nap után. :!: :o :shock: Holnap akartam vinni a dokihoz. Eddig mindig azt mondták, hogy ha nem szenved tőle, ne aggódjak. :? Most sem szenvedett, de ez már nekem is sok volt. De végre megoldódott. :)
:arrow: Másik: Ma este előszőr sikerült végre vissza is fordulnia! :idea: :D Eddig csak hátról ment hasra, de most este a hasra fordulás után felkönyökölt, körbe nézett :roll: , gondolkozott fél percig, és visszafordult hátra. 8) :D Aztán kerekedett a szeme :shock: , hogy mit ugrálunk, meg tapsikolunk itt ujjongva. :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Üléspróbálkozás:
Kende is folyamatosan húzná fel a törzsét. :shock: Ha félútig segítünk, onnan már simán felhúzza ülésbe magát. Csak nem tud még ülni, így eldől valamerre. :roll: Én nem szeretem erőltetni, Viszont, ha segítünk, akkor szépen tartja, és jól el lenne. Sír is érte sokat, mert nem nagyon engedem neki. :cry:

Éjjeli alvás:
A csütörtök éjjelünk is olyan nagyon siralmasra sikerült, mint az előző. :( Kb. az éjszaka 3/4-ét nem aludtunk. :x Pénteken mikor már hűvibb volt, már csak 3-kor kelt fel, de én annyira kivoltam már, hogy nem pattantam rögtön. :? Pláne azért, mert nem nagy sírás volt, hanem inkább nyöszörgés, és azt hallottam fél perc után, hogy altatja vissza magát. :o Akkor már direkt meg sem moccantam, nehogy észre vegyen, inkább aludjon. Bevált. :) Ezt még 2-szer eljátszottuk 20-20 perc múlva. Csak közben az járt a fejemben, hogy fúj-fúj rossz anya! :oops: , de már nagyon kész voltam az előző két éjszakai nem alvástól. 5 órakor viszont már sírással ébredt, meg annyit kínozni sem akartam, így felkeltünk enni. Vissza is aludt utána még 8-ig. :) De legalább már reményt láttam!!! Most, szombat éjjel pedig, hogy már 2 napja "rendbe jött" számára az idő, csak fél 6-kor ébredt meg enni!!!! :D Nagyon heppi voltam! 8) Evett 25 percet, és vissza is aludt volna, ha nem ugrok ki olyan hirtelen mellőle az ágyból. Ettől megébredt, amikor sietve vissza raktam az ágyába. De ha nem rohanok ki, tuti, hogy végig pisilem az egész lakást. :oops: Már alig bírtam ki a szopi végéig. Na, meg lett az eredménye annak, hogy nem bírtam kivárni, míg rendesen visszaalszik... Mire visszamentem a szobába, már javában dumált, meg tornázott. :roll: Lábujjfogás + pörgés háton, meg arrébb mászás hasra fordulással. Nincs olyan művelet, amit nem mutatott be hangos kommentárral kísérve kb 1 percen belül. :roll: :D
Eddig, ha ilyen volt, megvártam, míg elalszik, mert ha megunja és sír, vagy vissza kell forgatni , akkor nehezebb álmomból felkelni, mint ébren kivárni a végét. De én ma olyan hulla voltam már, hogy úgy voltam vele, én alszok, majd szól, ha problémája van. Nem tudom, meddig bulizott, mert én úgy elaludtam, mint akit fejbe vertek, és reggel jóízűen aludt amikor megébredtem 8-kor. Gyorsan én is aludtam tovább. Aludt fél 9-ig, akkor kelt csak fel enni. Szal remélem, rendeződünk. Csak kéne még jó pár nap ilyen időben. :wink:

Beszéd:
Nálunk volt már E.T.-s tehénbeszéd: Ez olyan, amikor össze szorítja a száját mint a széles szájú kisbéka, és közben előre meg felfelé nyújtja a fejét, közben meg olyan hangokat ad ki, hogy múúúúúúúúúúú, meg búúúúúúúúúúúú. :D Mostanában a panaszkodás van napirenden :roll: : Szinte mindig apa-val kezdődik, onnan cifrázza: apapppablapabababopbabla, és néha megy a mammaaaammammamblappapapa. :lol: Ha sokáig nem figyelünk fel rá, akkor elkezdi valamelyik játéknak mondani :) , majd hasra fordul, és sírós hangra-fejre vált, és úgy mondja tovább ugyanezt. :D A következő állomás innen a sírás szokott lenni. :cry:

:cry: :cry: :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is gondoltam benézek hozzátok. A kislányom 2006 janár 23. született Szegeden 4020g és 50 cm. A kis drága olyan volt, mint egy kis hörcsög :) nagyon duci volt. Mára egy kis formás csaj lett 65 cm és 6200g volt mult héten. Nagyokat mosolyog, kacarászik a kukucs játékon és a gumikacsán. Eddig 2x fordult át a hátára, folyamatosan ülni akar.
A céklát én is kipróbálom.
Mi is kiszeretnénk menni Amarikába egy kis pénzgyüjtés céljábol, talán még ebben a hónappan eldöl, hogy megyünk-e vagy sem.
Most olvasgatom vissza miröl beszélgettek.
Mindenkinek szép napot: Rika
Teszek fel pár képet

KépKép

KépKép
 
 


Kép Kép Kép

Ime a kis kopsz csaj :lol: , de majd lesz még loknink is egyszer :lol:

KépKép

KépKép
 
 


Szia Lilla :lol:
Üdv a topicban. Hát kell próbálkozni a gyümikkel, idővel biztosan rákap Roncsi vmelyik gyümire.
Máris vissza kell menned dolgozni? Hogy oldjátok meg a kicsi elhelyezését?

Misike :lol:
Üdv neked is. Már 2 tengerentúli topicosunk van. :lol:
Gyere nyugodtan, ha tudsz tegyél fel képeket a gyerekekről.

Szia Rika :lol:
Hajaj lesz itt még lokni.
Tényleg formás a kiscsaj Zsófi és már így ül egyedül a kádban? Nagyon ügyi. Mióta ül egyedül? vegyészkedni szeretnél Amerikában ha kimentek?

Orsi & Botond 2006.01.10
 


Sziasztok lanyok!

Rika udv kozottunk. Az en kisfiam is 23an szuletett:) Zsofi cuki kislany... a haj miatt meg ne aggodj...nekem is keves volt es megis lett a vegen:) Hova jonnetek Amcsiba? Melyik varosba? Mennyi idore? Mitol fugg,h. tudtok e jonni? Csak erdeklodom:)

Tundi! Udv neked is koztunk:) Szoval te is az amcsik eletet eled???:) Miota vagytok itt? Hogy kerultel ide? A ferjed idevalosi?? Hogy erzed itt magad? Orokre itt maradtok? Na jo sokat kerdeztem...ne hari:)

Lilla hogy megy az alvas?

Orsi ti hogy vagytok? Kepeket kerunk a fiukrol :P :P :P

Szilpa- a tehenbeszed szenzacios lehet:) Bence is hasonloan mondja...nala vhogy ugy nez ki,hogy bababajajabahjahhhja:) sirni meg ugy sir,hogy hjahjahjaj:)

Velunk minden ok...errefele tovabbra is hseg. Holnap lesz julius 4 az amcsik hatalmas unnepe. Lesz parade, felvonulas karnevalfele meg egyebek. Mi nem mozdulunk ki tulzottan meg semmi kedvem szetsulni... de reggel 9kor kiviszem Bencet az utca elejere,h. megnezzuk a felvonulast. Mult evben is jo volt...sok lufi volt meg erdekes jelmezesek is.

Most megyek mert az olemben van es lassan szetszedi a klaviaturat :lol: :lol: :lol: :lol:

puszi

B.
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma Kende produkált valami kúszás szerűséget! :D Letámasztotta a homlokát, és a lábával feljebb nyomta magát. A hasa természetesen lent volt. :shock: Még véletlenül sem akarta megemelni a popóját. :) Csak azt vettem észre, hogy szopi után, miután hasra fordult, ott küzdött, hogy elérje a csörgős nejlon zacsit, ami a fejem fölött volt az ágyon. 4 „lépésből” meg is oldotta, és amikor az ujja vége hozzá érhetett épp annyira, hogy zörögjön, ahogy kapargássza, meg is nyugodott a lelke. :D :D

Bea78!
Nekem egyszer ment ez a hagyom sírni módszer, igaz akkor már ez a második eset volt, mert az elsőnél anyu őrködött itthon. :oops: :D Akkor szerencsére egy időre rendben volt minden. :) Azóta már nincs türelmem hozzá megint, ha valamiért újra felborul a rend. :oops:
Én Észak-Budán lakom, Békásmegyeren.
Fagyasztásról én semmit sem tudok, mert nem szeretem. :( Nekünk minden fagyasztott dolognak víz-íze lesz. Szoktunk kapni ismerősöktől ezt-azt fagyasztva, de ha felengedjük, már nem tetszik az íze. :( Mi egy ilyen család vagyunk. :oops:

Forsolya!
Ez a testvértalálkozós kép, már a télibabásoknál is nagy kedvencem volt. :) Nagyon jó!! 8)

Vanillka!
Szia! Nem zavartál!!! :) Gyere csak nyugodtan!

Lilla!
Üdv a "fedélzeten"! :D Örülök, hogy a korai születés ellenére semmi gond a lányzóval! :D
Én nem szoktattam le Kendét az éjszakai szopiról, ő simán leszokott. :) Egyszer csak nem kelt fel többé enni. Előtte is napokig csak 1-szer. Szal nálunk ez kb 1-1,5 hét alatt játszódott le. :D De leszoktatni semmiképpen nem akarnám még ennyi idősen, max ha már idősebb lenne. Ő jobban tudja, mennyi táplálék kell neki szerintem.

Rika07!
Szia! Örülök, hogy te is benéztél hozzánk! :D Gyere te is gyakran! Bővüljön a januári család!!!! 8) :)
Tényleg jó duci kislányod lehetett!!! :o Most már csakugyan nagyon formás lett a kis koptered! :D A loknikat még rejtegeti biztosan, de ami késik, nem múlik! :D
Már így ülteted? :?: Nekem nem engedi a védőnő, meg a dokinéni. :!: A gerince miatt.

Misike!
Hello neked is!
De jó! :D Egyre többen leszünk!
Gyere és írj magatokról bővebben! :!:
Milyen méretekkel született a kislányod? A fiad hogyan fogadta? Hány évs vagy? A férjed magyar? Mióta élsz kint? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


RikaSziasztok!
Zsófinak mindig is mániája volt az ülés, igy magától mult héten ült meg a kádban egyszer csak azt vettem észre, hogy kapaszkodik, forogni is csak múlthéten sikerüült neki hasról hátra összesen 4x csinálta meg (ebböl kettő tegnap volt).
Amerika: a város nevét kitudom mondani, de leírni... majd megkérdem a férjem. A férjem fizikus és egy kinti egyetemre beajánlották 1 évre, ketten vannak az állásra és júliusban döntenek, hogy szeptembertől ki megy ki. Szurkoljatok, szeretnénk egy nagyobb lakást :lol: :lol:
Bea78!
hány órakor született Bence? Ki az idősebb? :lol:
Szilpa? Milyen eredetű a Kende neve, még soha sem halottam?
Na majd még benézek.
Rika

KépKép

KépKép
 
 


Na vééééééégre elaludt mindkettő gyermekem :lol:
Jól kifárasztottam őket délelött a levegőn.

Remélem sokáig húzzák a lóbőrt, holnap elmegyünk nyaralni 2 hétre(hurrráá) és pakolnom kell, meg vasalni, de jövök hozzátok is.

Bea :lol:
Milyen volt a parádé? Tetszett Bencének?
még mindig nem sikerül felraknotok képeket?

Szilpa :lol:
Kende biztosan el fogja majd érni az életben is amit akar, ha így tud kűzdeni valamiért (lsd zacsi).
Botikám lusta kutya :lol: igazi pasiból van, fölösleges mozdulatokat nem végez. Úgyis megkapja amit akar anyától, csak kitartóan kell bömbizni.

Igen az a pillanat amikor találkoztak a testvérek bevésődött a lelkembe, most is meghatódok ha visszaidézem a pillanatot.

Szilpa te régen is ilyen éjjeli bagoly voltál?

Rika :lol:
Rendben drukkolok, hogy ti nyerjétek el a pályázatot. Mikor lesz döntés ezügyben?

Jaj én már alig várom, hogy holnap legyen és elinduljunk. Azt hiszem klassz időt is fogunk kifogni. Csakhát annyi cuccal kell elindulni 2 pici gyereknek (nem is tudom, hogyan fogunk beférni a kicsi kocsiba). Ha a férjem meglátja a csomagmennyiséget biztosan lemegy hídba :D

Mindenkinek további szép hetet és jó babanetezést. Aztán termeljetek ám mire visszajövök!!!

Üdv Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: