Új privát üzeneted érkezett!

Vagyok, csak beindult az élet most, hogy már nem kell feküdnöm. :)

Holnaptól viszem Barnát az óvodába, 1-2 napig ott maradok vele egy kis időre. Itt szerencsére nagyon gyerekbarát a beszoktatás.

Veled mi van?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk, igyekszem a napokban részletesebben jönni.
Boeske nagyon örülök, hogy már felkelhetsz, minden rendben!!!! De jóóó!!!!

Van egy, úgy néz ki korrekt babaszépségverseny, beneveztem Gerust, ha van 1 percetek, kérlek szavazzatok! Csak 1 gombnyomás!
Előre is köszi!!!!
itt a link :


http://www.babaholmi.hu/index.php?todo= ... 2&lapoz=26

Sudi És

Kép
Kép
 
 


És persze Füles! Nagyon jóók a képek, nem isbaj, hogy duplán látjuk! 8) :lol: :roll:

Sudi És

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Már nagyon régóta nem írtam, de szabin voltam, azóta meg ezernyi meló van, a privát dolgaimra nincs időm, otthon meg Roncsi köt le, este pedig bezuhanok az ágyba. Szóval nem unatkozom mostanában.

Roni nagyot nőtt a nyáron, és már igazán kislányos. Egyre jobban kedveli a csajos dolgokat, reggel ő is festegeti magát, meg szereti a lányos rucikat, mindig mutogatja, hogy hogyan kell a fürtjeit rázni, és kunyizza a gyűrűimet az ujjára. Pedig én egyáltalán nem vagyok az a nagyon nőcis fajta, mostanában inkább lestrapált anyukának látom magam.

A görögországi nyaralásunk nagyon jól sikerült, csak sajnos haza kellett jönni a 35 fokból a 19-be. Ez mindannyiunkat megviselt, Roni még mindig náthás egy kicsit + sikerült egy jó kis szájpenészt is összeszedni valahol, azzal is még birkózunk. A kutyák utáni kőrágástól soha nem volt semmi baja, ott meg hogy mitől jött össze, nem tudom. Úgyhogy most ’tintázzuk’ a száját, tiszta kék a szája, időnként a feje is fél napig, mert nem jön le könnyen, ha melléfestünk.

A repülőutat egész jól viselte. 1x a felszállás nem tetszett neki, mert nem akart cumizni, hogy kipattanjon a füle, de aztán rájöttem, hogy rángatni kell a cumit a szájában, és akkor szívogatja, úgyhogy utána már nem volt gond a le- és felszállásnál. Hazafelé végig aludt, de odafelé is eljátszogatott, így jobban sikerült az utazás a vártnál.

Zakhyntoson elkezdett beszélni, értelmes dolgokat mondogatni (1. szava a kecske, és a iasu, ami sziát jelent). A vizet élvezte, bár inkább csak ott akart pancsolni, ahol nem hullámzott a víz szinte egyáltalán, és fokozatosan mélyült. A legjobban a homokozás és a locsolás tetszett neki, ezt órák hosszat élvezte. És persze összeismerkedett mindenkivel a strandon, üvöltözött, hogy ’néni’, mert ez is megy már neki, bár persze a kiválasztott delikvensek nem értették, hogy ez nekik szól.

Aludni napközben nem volt hajlandó, csak a kocsiban (béreltünk autót egy hétre) és este ½ 11-ig simán fent volt, főleg mikor a gyerekjátszóteres étterembe mentünk, ahol rohangált a többi gyerekkel. Aztán utána mikor hazaértünk szempillantás alatt elaludt, és aludt reggelig a pótágyon, amit összetoltunk a miénkkel, a másik oldalon volt a szekrény, így nem gurult le róla. És végre én is tudtam egész éjszakákat átaludni, mert a cumisüvegével kiszolgálta magát. Bíztam benne, hogy ez itthon is így lesz, ha odarakom a fejéhez a cumisüveget, de sajnos visszatért a jól bevált rendszerhez, azaz 3 óra körül átkéredzkedik hozzánk aludni.

Kicsit tartottam tőle, hogy mit fog itthon csinálni, és este majd balhézik, hogy menjünk sétálni, meg éttermezni, de csodák csodájára rögtön visszaszokott az itthoni rendhez.

Mostanában egyre többet beszél, mondja a környezetében lévő tárgyak nevét. Jellemzően 1x a kutyákat hívta a nevükön, aztán pár napja apázik, anya csak akkor van, amikor éppen nem talál engem, akkor visítozik utánam, de különben nem hajlandó mondani. Illetve egy fél napig Lillázott, nem tudom kitől hallotta éppen.

A gyerektársaságot nagyon élvezi, ezért igyekszünk minél többet találkozni a gyerekes barátainkkal, rokonokkal. Voltunk játszótéren is, de nálunk a homokozó kivételével a téren csak nagyobb gyerekeknek való játékok vannak. A csúszda, mászóka olyan magas, hogy féltem, hogy leesik róla, illetve fel se tudott mászni magától a lépcsőn. Nálatok is ilyenek a játszóterek? Pedig a csúszdát meg a kis házikót nagyon szereti. Szeretnénk majd vinni tücsökzenére vagy valami hasonló programra is hétvégén, bár ideáig csak hétközben találtunk programokat.

Lányok, végignéztem a fotókat amióta nem írtam, és megdöbbentő, hogy milyen nagyok már a gyerkőcök! Tavalyhoz képest már igazi kisfiúkat-kislányokat látok, az újszülött képekről nem is beszélve. Hihetetlen milyen gyorsan repül az idő, rajtuk lehet lemérni igazán.

Ludmilla, milyen újra dolgozni? Ha jól látom, akkor pont ma kezdtél. Remélem Annának sikerült könnyen beszoknia a bölcsibe, majd írj, hogy milyen volt.

Sudi, az augusztusi tavas képeket Martonvásáron csináltátok? Mi évente 1-2 alkalommal megyünk oda kirándulni, meg ott készültek az esküvői fotóink is, nagyon szép hely, nagyon szeretjük. A csapkodás nálunk is megy, de főként harapni szokott, ha begurul vagy húzza a hajunkat. Ilyenkor lerakom és nem vagyok hajlandó felvenni, hiába hisztériázik, hogy megtanulja, hogy ezt nem szabad.

Edina, nálunk még van kiságy, bár már lassan nálunk is kezdi a kapaszkodást, de egyelőre még csak bele akar mászni napközben játszani. Nagyon tetszett a járókán lógós fotód, mi is elraktuk hétvégén, mert igazából nem is használtuk szinte sosem, csak a helyet foglalja.

Diverse, remélem jól vagytok, és Ricsinek elmúlt a nemalvós korszaka. Nálunk szerencsére azért nappal igényli még a kb. 2 óra alvást és este is elalszik .Múltkor volt nekünk is egy ilyen balhés éjszakánk, amikor 9-től ½ 11-ig üvöltözött, és úgy felhergelte magát, hogy belehányt az ágyába. Ha nem akar aludni, akkor a visítozás mellett az a taktikája, hogy kidobálja a cumiját, merthogy ezért úgyis megyünk és odaadjuk neki. Ezt 1-2x megcsináljuk, de a múltkor annyiszor csinálta, hogy jól lehordtam és nem adtam vissza a cumiját. Csodák csodájára duzzogva, de elaludt, és azóta szerencsére normálisan alszik (lekopogom). Jött a melegfront, lehet, hogy azt érezte.

Boeske, gratula a kisfiúhoz, remélem te is jól vagy. Te is mesélj, hogy tetszik Barnának az ovi.

Rakok fel pár fotót a nyaralásunkból, remélem sikerül.

Üdv mindenkinek:

Lilla


Kép Fürdőzik a család Kép Este elfáradva Kép A kedvenc elfoglaltsága a strandon Kép Kép Finom volt a fagyi Kép Kép Kép Kép Kép

Kép




Sziasztok csajok!

Jól eltűntem én is... :oops: :oops: :oops: Ricsi nem sok időt hagy nekem a gép előtt (nagyjából semmit), este pedig már alig élek a fáradtságtól és csak annyi erőm van, hogy bedőljek az ágyba. A nappali alvását teljesen lenullázta, most próbálom visszaszoktatni (több-kevesebb sikerrel), hogy legalább 1 órát aludjon délutánonként. Most már nem hajlandó megmaradni a kiságyban és az eddigiekkel ellentétben egyedül sem alszik el... Van a szobájában egy nagyobb ágy is, minden este azon alszik el úgy, hogy mellette vagyok és sokszor meg is előzöm. :D :oops: Miután elaludt, én visszaosonok a hálónkba, ő pedig szinte minden hajnalban felébred, átjön a hálónkba és ott húzza a lóbőrt reggelig. :D Rettentően bújós, anyás/apás lett, nem hittem volna még pár hónappal ezelőtt! Sokan mondják, hogy biztos a másik baba miatt, nem tudom. Beszélünk neki róla, de nem tudom, hogy mennyire tudatosult a kis 20 hónapos fejecskéjében. Ha megkérdezzük tőle, hogy hol van a baba, akkor azonnal mutatja, hogy a hasamban és előszeretettel adja rá a puszikat is, nagyon édes. :)

Pusszantás mindenkinek, remélem, hogy egyszer lesz időm egy tisztességes visszaolvasásra is... :oops:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse!
Jó, hogy jelentkeztél. Jól látom, Ricsinek hugocskája lesz?

Szerencsére én is végre jól vagyok.
Barnának tetszik az óvoda, nagyon szívesen megy. 2-3 zűrös nap volt csak az elején, de tudatosítottuk benne, hogy ő már óvodás, és az a dolga, hogy délelőttönként ott legyen.
Márk egyre hisztisebb, lehet, hogy készülődnek az utolsó fogacskák. (Vagy jön a dackorszak, Jajjjjj.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Végre ide értem. Eddig csak olvasó üzzemmódban működtem, mert annyi minden volt nálunk. Írni már sosem volt erőm.

Marci már 3. hete beteg. Pontosabban másfél hétig beteg volt, hörghurut, aztán 4-5 napig teljesen jól volt. Se nátha, se köhögés. Aztán hirtelen visszaesett. Nagyon elkezdett köhögni, szó szerint fulladozott még hányt is annyira kellett köhögnie. Rohantunk doki nénihez, és kiderült, hogy tüdőgyulladása van.
Már teljesen magam alatt vagyok. Szinte pontról pontra ismétlődik az előző téli betegeskedésünk. Mát minden vitamint, sóbarlangot, homeós bogyót és aloés cuccot kipróbáltunk. Folyamatosan kapja az összeset és semmi hatás

Na hát ennyit a rossz dolgokról.
Betegség ellenére eleven kis ördögfióka. Állandóan porszívózni akar és be nem áll a szája. Legutóbb az utcán egy idősebb bácsi elszellentette magát mellettünk, és kicsi fiacskám csak úgy mellékesen megjegyezte : " Bácsi kukkantott!"
Gondolhatjátok, azt sem tudtam merre nézzek. Bácsi is csak irult- pirult.

Kismamik hogy vagytok?

Boeske! Örülök, hogy jobban vagy! Nahát, hogy megy az idő! Barna már ovis! Hiszti nálunk is egyre gyakrabban előfordul, de szerencsére kezelhető méretekben. kopp-kopp

Diverse! De jó, hogy te is írtál! Már hiányoltalak, annak ellenére, hogy a blogodat rendszeresen olvasom. Nagyon jó, hogy írod. Mindig élvezettel olvasom! A testvérkocsitok nagyon jó! És Ricsi egyszerűen szívdöglesztő a szép kék szemeivel a képeken.

Sudi! Ti hogy vagytok? Ha jól emlékszem valamikor mostanában kezditek/ kezdtétek a bölcsit! Majd írj élménybeszámolót, hogy milyen volt. Na és a munkakezdésről is!

Ludmilla! Szerintem már Te is dolgozol! Ti hogy bírjátok a munkás, bölcsis életet? Én el sem tudom képzelni, hogy fogom majd megoldani, hogy időben odaérjek az oviba vagy bölcsibe. 6-7-nél előbb sosem értem haza.

Dzsu, Ed! Ti merre vagytok? Már jó rég nem írtatok!

Lilla! Nagyon szép a kislányod!
Füles

Kép
 


És még egy kép..........

Kép Már ilyen nagyfiú, hogy borotválkoznia kell!

Kép
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
 
 


sziasztok!

Gondoltam benézek és végre írok is magunkról.

Kincső elkezdte az ovit, kezdetben nagyon nehezen ment az elszakadás, szószerint le kellett tépni rólam. Szerencsére már szeret járni, ha betegség miatt itthon van, akkor unatkozik, hisztis, szekálja Barangót, szóval nem egyszerű vele. Sajnos most is folyik az orra, így nem vittem be.

Barangó pedig kész nagyfiú lett. Még nem beszél, de mindent elmutogat. Néhány napja bilizik, ha szólok neki, akkor ráül és legtöbbször van eredmény is. Kicsi is, nagy is.
Nem tudom, milyen pasi, de állandóan birkózik és harap.
Kedvenc játéka a vonat, de mindennel játszik, amivel Kincső, így babázni is nagyon szeret.
Thomas-őrület tombol! :lol:
Sajnos Kincsőtől minden betegséget elkap, és neki mindig komolyabb a baja. Múltkor Kincsőnek csak tüszösmandula gyulladása volt, Barával pedig a törökbálinti kórházban kötöttünk ki kruppal és asztmatikus hörghuruttal. 3 éjszakát kellett bent lennünk. Sajna ez már a 2. eset volt, amióta nem szopizik.

Hétvégi kirándulás :lol:
Kép
Kép
Libegőztünk is a gyerekekkel, nagyon élvezték! :lol: Bara annyira, hogy elaludt az apja ölében! :wink:

Házfelújítás - itt lesz a konyha, apával már megterveztük, a gyerekek besegítenek a melóba. :lol:
Kép
Az udvaron - húúú, de honvágyam van. :wink:
Kép
Kép

No próbálok olvasni és válaszolgatni, amíg Kincső engedi. jajj, babázni kell vele. A baba oviben volt, megyek.

Edina
Kép
Kép
 
 


Szia Edina!
Jó, hogy jelentkeztél!
Sajnálom, hogy sokat betegek a gyerekek. Az ovikezdés óta Barna is többször köhög, náthás.
Gratulálok a bilizéshez, én még csak egyszer próbáltam Márkkal, igaz az sikeres volt, de látom, hogy még kicsi hozzá. Sajnos még Barnával is küzdök e téren, pedig neki már fél éve nincs pelenkája, de még mindig vannak "balesetek". (Lelki eredetű a probléma, és még nem találtam meg a feloldását.) Szerintem lehet, hogy egyszerre lesznek igazán szobatiszták Márkkal jövő nyáron, addigra beleszokunk a nagycsaládos életbe. :D
Mikorra lesz meg a ház? Gondolom várod már. Nekem is elegem van az építkezésből, de szerencsére már a konyhabútor szerelésénél tartunk.

Tényleg, hogy álltok a fogacskákkal? Márknak most bújnak az utolsók. Hihetetlen, hogy már ekkora nagyfiú. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Szégyellem magam, jó rég nem jártam erre! :oops:

Átfutottam gyorsan, mit írtatok. Betegeskedő babáknak (bár a képeket nézve már nem is annyira babák! :D ) jobbulást! Főleg Marcinak meg Barangónak küldünk sok egészségmanót!!

Mi (vagyis Anna :lol: ) hamar megszoktuk a bölcsit, és még beteg sem volt szeptember eleje óta a csajszikám!!! kopp-kopp-kopp Nagyon stramm! Szereti és Őt is imádják bennt, már nagyon várták, hogy menjen. :lol: Ádám is jól bírja az ovit. Most jár angolra, meg focizni (mindkettőt ovi-időben, nem kell külön időt rászánni), nagyon élvezi.
Én dolgozom, sok a munkánk. Sajnos a munkaidőm 40 óra lett (persze ez sokmindenkinek eddig is így volt :? ), a 36 óra után soknak tűnik. De majd megszokjuk! :wink:
Újfent megállapítottam, hogy nagy áldás a vállalati ovi-bölcsi nálunk!

Anna az utóbbi 2 hónapban nagyon sokat beszél, mostanában sokszor akar bilizni, de eredmény még csak a bölcsiben volt. De majd kialakul! Egyébként Ő is elég hisztis tud lenni, és lehet, hogy jönnek az utolsó fogai, de képtelenség a szájába nyúlni :roll: . Bölcsi-hatás, hogy szépen iszik, a cumisüveget már teljesen elhagytuk, már csak a cumi van hátra. :lol:

Sziasztok, igyekszem benézni néha!

Ludmilla és
KépKép
 



Sziasztok!

Jöttem egy kis fórumpörgetésre és pótolni a lemaradást! :lol:

Füles, remélem, azóta már teljesen meggyógyultatok!! Sajnos (vagy szerencsére) nem tudok ötletekkel szolgálni, Ricsi 1-2x volt beteg összesen és mindig gyorsan meggyógyult. Nem tudom, mitől függ, hogy melyik baba hogyan reagál a különböző gyógykészítménykre.

Köszi a dicséretet és a rendszeres blogolvasát, nagyon kedves vagy! :D Azért a szépséges babaszemekben te sem szenvedsz hiányt! :D
( Csak nagyon-nagyon halkan kérdezem, hogy mi újság babafronton? Tervezitek még a kistesót? A blogban nem mertem megkérdezni, itt is csak kisbetűsen. :))

Boeske, mikorra vagy kiírva pontosan? Január vagy február? Tudjátok már biztosra, hogy kisfiú lakik odabent? Mi lesz a neve? :lol: Nálunk az UH-k szerint tutira kislány lesz és eddig a Noémi név vezeti a listát. (A fiúnevünk Martin végszükség esetére, ha mégis megférfiasodna januárig! :D )

Edina, ismét jó képeket hoztál! :D Sajnálom a betegségeket, ezek szerint titeket sem kerültek el. Remélem, azóta már meggyógyultatok!

Lilla, azóta hogy alakul nálatok az alvás? Eleinte azt hittem, hogy a meleg miatt vannak átmeneti alvásgondok, de nálunk sajnos állandósulni látszik. Ricsi minden este 2-3 órás altatást igényel és még így sincs garancia a sikerre. Reggel 6-7-kor viszont már fent kukorékok és ébreszt minket. :D :shock:

Ludmilla, nagyon ügyes vagy, hogy így össze tudod hangolni a munkát a családdal! Annának adsz valami vitamint, hogy ilyen jól elkerülik a betegségek? Azt olvastam, hogy nagyon jó a Béres csepp, Ricsi azt kapja 1-2 hónapja, minden reggel 5-6 cseppet valami innivalóba. Aztán majd látjuk, hogy használ-e.

Nálunk most elég nagy változások vannak, a múlt héten voltam orvosnál és sajnos nem lett valami jó az eredményem. (Éreztem is, hogy sokat keményedett a pocakom) A méhszájam 1 centit rövidült és 1 centit nyílt az elmúlt 1 hónap alatt (CX: 2100), így nagyon vigyáznom kell. Rengeteg magnéziumot kell szednem, letiltottak mindenről, nem végezhetek semmi házimunkát és főként nem emelgethetem Ricsit. Ezt a legnehezebb kivitelezni, de muszáj, ha nem akarok koraszülést. Emiatt most hirtelen kerestünk neki bölcsit napi 3-3,5 órára. nagy szerencsénk volt, mert valaki lemondta, így itt a közvetlen közelünkben lett egy hely, egyébként teltház van mindegyikben. Apája viszi majd reggelente fél 9-re (munkába menet), én pedig átsétálok érte délben, ebéd után. Hétfőn kezdjük a beszoktatást. Volt 1-2 álmatlan éjszakám miatta, bűntudatom volt, hogy én itthon vagyok, őt pedig "bedugom" egy bölcsibe, de azóta beláttam, hogy a másik babának is tartozom azzal, hogy mindent megteszek érte. Egy koraszülés miatt (ami elkerülhető lett volna) sokkal nagyobb bűntudatom lenne. Szerencsére Ricsi nyitott, vidám, társaságkedvelő kisgyerek, így remélem, hogy nem lesz semmi gond.

Úgy néz ki, hogy nálunk a bilizés teljesen kimarad, a wc viszont annál érdekesebb. :D Minden reggel ott kezdjük a napot és az esetek többségében sikerrel jár, már ami a nagydolgot illeti. Vettem pár ív macis matricát (imádja a macikat) és minden sikeres bevetés után kiragaszthat egyet a vécéajtó belső oldalára. :D Hátulütője a dolognak, hogy akkor is szól, ha nem is kell mennie. :D

Most már egyre többet beszél, igaz, sokszor csak mi értjük, néha napokig gondolkodunk 1-1 új babaszó jelentésén. :D Sok dolgot viszont teljesen érthetően mond, főleg a rövidebbeket, viszont még mindig a mutogatás a fő kommunikációs forma, vagy e kettőnek a kombinációja.

Az alvással továbbra is hadilábon állunk. Július óta kínlódunk és már feladtam, hogy valaha is javulni fog a helyzet... Olyan kicsi az alvásigénye, hogy ezzel nem tudok mit kezdeni, tologathatom bármerre az időpontokat.

Puszi mindenkinek, szép hétvégét! :)
Búcsúzóul keverek egy fotómixet Ricsiről, az aktuális pocakméretről és a babakocsiról, amit vennünk kellett, mert a fiatalúr nem hajlandó olyan irányba közlekedni, amilyenbe kellene... Enélkül nem mernék kilépni az utcára 2 gyerekkel.


Kép


Kép Kép


Kép Kép


Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Diverse!

Láttam épp itt vagy. Nagyon jók a képek, csinos a pocakod - már a blogodon is nagyon tetszett.

Sajnos Marci még mindig beteg, épp ma jöttünk haza a kórházból. 3 éjszakát ott kellett töltenünk, mert tüdőgyulladása+hörghurutja lett és nagyon befulladt. (Szegényke asztmás is.)

Nagy dolgokhoz gratulálok! Nagyon ügyes Ricsike! Egyébként Marci sem ül bilire, csak a WC-n üldögél néha egy keveset. Többnyire inkább a maciját ülteti rá. :lol:

Beszéd nálunk már nagyon jól megy. Szinte mindent mond, néha már mondatokat, sőt egyszerűbb mondókákat is.

Vigyázzatok magatokra, különösen a kis pocaklakóra, neki még sok időt kell a pocakban eltöltenie. Ricsi biztosan jól fogja magát érezni a bölcsiben, emiatt sztem egy percig se legyen lelkiismeretfurdalásod.

Füles

Kép
 



Szia Füles!

3 éjszaka a kórházban...? :( Szegény Marci és szegény te... Legalább mondtak valami biztatót?? Az asztma mikor derült ki nálatok először?

Nagyon ügyesen haladtok a beszéddel!! Én egyelőre elképzelni sem tudom, hogy Ricsi egyszer majd elmond egy komplett mondókát. :D Nem is nagyon érdeklik ezek a dolgok, a Csip-csip csókát szereti, az Iciripiciri-t és a Török és a tehenek-et. Ha mást kezdek el mondani, akkor szól, hogy nem érdekli, ne is folytassam. :D

A maci (alias Maciméz) nálunk is előszeretettel használja a vécét! :D Csak kár, hogy nagy neki a szűkítő... :D Nálatok nem esik bele a maci? :D Mert nálunk emiatt tölt szegény Mézes egyre több időt a mosógépben. :D

(apróbetűs? :lol: :lol: :lol: )


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse!
Jan. 31. a kiírás, és elég valószínű, hogy fiú. A név még kérdéses.
A bölcsi miatt ne aggódj. Én is ezt éreztem, mikor Barna elkezdett oviba járni. (Ő is csak délelőttös.) Nem könnyű elengedni őket.

Nahát csak ámulok, milyen jól haladtok a bilizés/WC-zéssel. Egyszer-kétszer ugyan Márk is ráült, de nekem a nagyobbikam sem egyszerű eset, így Már háttérbe szorul ilyen téren.

Mennem kell....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hihetetlenül gyorsan telik az idő. Csak most írtátok, hogy babát vártok és lassacskán meg is születnek ezek a kisbabák!

Diverse, apróbetűsre válaszolva. Eddig nem nagyon próbálkoztunk. Sokáig nagyon féltem, hogy mi lesz ha újra elvetélek. Valahogy túljutottam rajta, mert mostantól kezdve újra próbálkozunk. Remélem hamarosan jó hírekkel jöhetek.

Füles

Kép
 


Sziasztok!!!

Ne haragudjatok, nagyon rég nem irtam!! :oops: :oops:

Először is, nagyon jók a képek, minden baba gyönyörű, illetve már nem is babák!! Kismamáknak kitartást és jó egészséget!!
Diverse! Vigyázz magadra és a kis pocaklakóra! Ne legyen bűntudatod Ricsi miatt! Drukkolok a bölcsihez, és nagy mázli, hogy bevették! Itt csak olyan gyereket vesznek be, akinek az anyukája dolgozik!! Kismamik kizárva! Óriási túljelentkezések vannak.
Böeske örülök, hogy Te is rendben vagy! :lol: :lol: A Te pocidról nincs kép??

Bilizéssel wc-vel nagyon jól álltok, gratulálok! Nálunk szinte semmi! :? :( Kezdem azt gondolni, hogy Én vagyok a hibás, vagy valamit rosszul csinálok. :oops:
Beszéd is csak pár szó, mondatoknak nyoma sincs, halandzsa annál inkább. Úgy be sem áll Gery szája!

Bölcsiben minden szép és jó, csak sok betegséget elkap Gery, szinte állandó a nátha! Ludmilla irigyellek is érte, hogy Anna ilyen kis erős, nem kap el betegségeket! Bár azt mondják az okosok, hogy állitólag el kell ezeket a betegségeket kapni, hogy meglegyen a kellő immunitás.
Ezen a héten itthon van velem Gery, már jól van, csak egész hétvégén lázas volt, reggeltől estig, felszökött neki 39,4-ig is. Állandó hűtőfürdő és lázcsillapitó jellemezte a napot, és persze semmit sem csinált Gery, csak hozzám bujt.
Most már jól van szerencsére, hétfőn újra bölcsi.
Nagyon szeret oda járni, mindig dicsérik, hogy milyen rendes, angyal a gyerek. Mindent megeszik, alszik rendesen! Nem sír, mosolyogva veszik be, néha akkor sír, ha kiveszem! :shock: Már egyedül iszik pohárból, ezt is ott sikerült elsajátítani! :lol: :lol:
Én jövő hét szerdán kezdek melózni! :cry: :cry: Sajna ez is eljött.
Majdnem minden nap megyek majd, reggel 8-tól du 3-ig. Mindig lesz egy szabad napom a héten és megpróbálok minden második hétvégét bevállalni. A pótlék miatt, az dobja jól meg a pénzemet. Akkor meg 6-ig leszek. Már nagyon várnak, ami jól esik. :lol:

Marcinak jó egészséget és gyógyulást kívánok! Szegénykém, biztos nem volt könnyű, a kórházban! :cry:
Ricsiről is nagyon jók a képek (mint mindig), a legelső tetszik a legjobban, nagyon édes rajta a nagyfiú! :lol:
Kincső és Bara is nagyon édesek! Jó rájuk nézni, azokra a kis édes mosolygós pofikra! :lol:
Marci is nagyon édes, ahogy borotválkozik :lol: :lol: ,
és Roncsi is tündéri! Ahogy alszik az ágyon!!! :roll: :lol: Nagyon kis imádni való, Gery jut róla eszembe, Ő is ilyen kis törékeny kis alkat! Pont ezért még jobban óvná az ember!
Remélem senki sem maradt ki!
Ezt most elküldöm, mindenkinek puszi és majd rakok fel Én is képeket!
Sziasztok!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Szóval néhány kép!
Én újra szőke lettem, majd ez is látszani fog! :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Nahát, és most látom, hogy nektek nem is írtam, hogy átalakítottuk a középső szobánkat. :shock: :shock:
Eddig ugye nekünk volt a középső szoba, abból pedig nyílt a kiszsoba, a hálónk. Most a középső szobát ( ami egyébként látszik azon a képen, ahol a Gery ül a kis kék székében ), ketté választottuk. Ezt találtuk legjobb ötletnek arra, hogy végre Gerynek is legyen saját kis szobája. Felhúztunk majdnem középre egy gipszkarton falat, bele egy harmónikaajtót, felülre plexit, hogy fény is szűrődjön át. Az ablakos rész lett Geryé, a másik pedig a mi mininappalink. Innen nyílik továbbra is a hálószobánk.
Gerynek még a kiságya hiányzik, majd Karira megkapjuk, de addig is leterítettema helyére két vastag pokrócot, hogy Gery szokja! Ott szoktunk heverészni, pihenni, ez is majd látszik a képeken. Most még velünk alszik Gery a hálóban a rácsos kiságyában.
Nagy meló volt, de megérte, nagyon szép lett, pici szobák, de annál hangulatosabbak! Nagyon jó most a kis fészkünk! :lol: :lol:
A színeket mind elterveztem, Gerynél persze a kék szín dominál, nálunk pedig a sárga és vörös.

A párom kivett két hét szabit, és azalatt csináltuk meg, kábé úgy egy-másfél hónapja.
Akkor néhány kép :

a régi szoba :

Kép Kép Kép

És az átalakítás :

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ez volt eddig Gerus rezidenciája, és most a nappalink :
Kép Kép

És rendezgetve :
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szégyenlem magam nagyon, hogy nem jöttem eddig.
De remélem, azért még nincs veszve minden.

Nem tudom igazán összefoglalni, mi is történt velünk azóta, mióta elmaradoztam. Már csak azrét sem, mert annyira lusta voltam, hogy Kende napplóját sem vezettem rendesen.

Összefoglalva: jól vagyunk.

Kicsit bővebben:
Kende szerencsére egészséges fajta, így nem nagyon vagyunk betegek. Nagyon nagy már. A korához képest is eléggé nagy - állítólag. Most kb 90 cm, és 15 kg. 16 foga van kint, de eléggé nyafis volt ma. Vagy túlem vette át, vgy beindult a foga, mert pr napja rágja a kezét, ami amúgy nem szokása.
Kb másfél hónapja elszámolt már 5-ig, de mostanában a 3-ast kihagyja, viszont 5 után beillesztette a 8-ast :):) Szóval van még mit tisztázni. Megismeri a K (Kende), P (Papa), M (Mama) és A (Anya) betűket. Ha megkérdezzük, megmutatja a habtapiján, vagy ha lerajzoljuk, akkor is odaszalad mutatni. A kétszótagú szavak nagy része már megy, meg a neve is, bár az nem tisztán. Kende helyett Tente-t mond. :) Most már kezdi próbálgatni a 3 szótagúakat, egyre jobban megy, meg két szót is egyre többször köt már össze. Általában ha adok neki valamit, sokszor megy automatikusan a "töszi" (köszi) neki, nem is kell rászólni. Olyan édes, ahogy megköszöni. Anya helyett egyszercsak átváltott anyu-ra, de votl időszak, mikor csak Anyus :) voltam. Még mostanában is sokszor anyus vagyok. Imádom, ahogy mondja.
Kedvenc rajzfilmjei: A legelő hősei, a Némó, meg a Shrek. Mostanába kicsit visszább szorult (hála az égnek) a Thomas. Már kicsit unalmas volt :)
Imád labdázni, focizni. Sokat focizik. A kádba, meg aludni kislabdával jár pár napja. Álmában is fogja a kislabdát, és éjjel, amikro átmászik hozzám, akkor is nála van, így már hárman vagyunk az ágyamban: Kende, én és a kislabda :) Reggel, ha felkel, még hagy magamhoz térni, csak be kell kapcsolni a Minimaxot neki, ül, nézi, és így még van kb negyed órám felébredni, mielőtt kiszaladna a konyhába kiabálva, hogy hamm-hamm.
Nagyon jó a memóriája. Ha csak egyszer mondok el neki valamit (ígérek valamit), vagy mutatunk meg valamit, ami érdekli, utána már emlékszik rá. És persze ha érdekli, izgalmas, kell neki, akkro elég erősen figyelmeztet is rá! :)
Már nem hajlandó az etetőszékében ülni, csak rendes széken az asztalnál. Mert ő már nagyfiú. Ennek csak oylan hátránya van, hoyg nem merem otthagyni kicsit sem, nehogy lebucskázon az asztal alá, a másik, epdig hogy ha ő úgy gondolja, hoyg elég, akkro fogja magát, és elindul lefelé a székről. Nincs már olyan, hogy várjon, míg mi is befejezzük.
Pohárból már nagyon szépen iszik, de enni nem nagyon akar egyedül. Vagy ha akar, akkor pár falat után eszébe jut, milyen jól lehet dobolni a kanállal a tányérba, és onnantól egy darab kaja sem jut a szájába, viszont mindenhol máshol van belőle.
Nagyon hisztis, akaratos, makacs. Ez utóbbit tőlem örökölte. :) De apjából is van hasonló. Ha a fejébe vesz valamit, az ég világon semmivel sem lehet eltéríteni tőle!
Ja, és régen olyan aranyosan köszönt mindenkinek, meg az arra érdemesnek dobott puszit. Most mrá nem hajlandó köszönni, csak anyának. Viszont ezerrel tud elém futni a folyosón, miközben visítja, hog anyúúúúúúúúúú :):):) Teljesen mindegy, hoyg ő votl sétálni, vagy én voltam valahol.

Jajj, azt sem tudom, mit írjak. Inkább kérdezzetek, ha kíváncsiak vagytok valamire, mert fogalmam sincs most mi van még :)
nem ígéárem, hogy minden nap jövök, de próbálkozom...

Ja, persze reagálni sem tudok sajna, mert visszaolvasni esélytelen.
Még keresek pár frissebb képet. De a honlapján most pótoltam a képlemaradásokat, onnan tudtok még szemezgetni.

És átolvasni sincs türelmem, így a helyesírás olyan, amilyen, ne nézzétek légyszi! :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Időrendben visszafelé...

Ébredés után elfeküdt hajjal. És anya miért nem veszel máááár fel!!!???
Kép
Kb 3 héttel ezelött:
Kép
Unokatesómmal bemásztunk az ágyamba (Utána ott rosszalkodtak, meg beszélgettek:) )
Kép
Tejszínhab készítésnél konyhamalackodtam:
Kép
Így nézem a mesét. A tokot kötelező fogni közben, anélkül nincs mesenézés :):):)
Kép
Szeptember végén:
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, és ezt nem bírom kihagyni:

MSN-en kaptam egy zenére táncoló malacot, ami ennyire tetszett neki...
(Bocsi, a végén van egy kis vakarászás :):):) )

http://videa.hu/play.php?v=V19zCseldiTJuEHo

Na, akkor mára elég is belőlem. Jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Hová lett mindenki??????????????

Szilpa jó, hogy Te is jelentkeztél!!
Kende is milyen nagyfiú már, nagyon édes! :-)
Én sokat melózok, fáradt vagyok, András sokat van Geryvel, Ő viszi és legtöbbször hozza Gerut a bölcsiből.
Volt fotózás, rendeltem pár képet, bár az az igazság, hogy szerintem Én jobb képeket csinálok róla. Mivel ismer, nekem mindig mosolyog, rám figyel. A fotósnak egy szer nem sikerült elkapni a pillantását, pedig sok kép lett, és nem nagyon mosolyog egyiken sem.
Betegségek vannak, most is kicsit náthás a lelkem, és köhög is picit, de már nagyon a vége felé jár a betegségnek.
Ikea-ban lesz mikulás ünnepség, kiváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Gerynek.
Most megyek, írjatok!!!!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


A videó is jó Kendéről.
Én is most akarom az új képeket felrakni a gépre, van videó is, majd igyekszem veletek is mihamarabb megosztani! :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Jó, hogy jelentkeztél.

Sajnos nagyon ritkán jutok ide. Gyerekek, költözés, még van két vizsgám is.
Lassan a kicsinek való cuccokat is össze kéne szedni.
Na és közeleg a Karácsony!

Ha tudok, jövök, ígérem.

Minden jót!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
 
 


Sziasztok!

Régóta nem volt időm írni, bár időről időre próbálom követni, hogy mi történt veletek. Rengeteget dolgoztam-dolgozom az utóbbi hónapokban, így sajnos a magán dolgaimra nem marad időm, de ma egy kicsit lazább a napom, gondoltam bepótolom a lemaradást.

Elnéztem a fotókat a gyerekekről, és megállapítottam, hogy egy év alatt már megint akkorát nőttek (a pár hónapos képekről nem is beszélve). Roni is igazi nagylány már, nagyot változott az utóbbi hónapokban. Rengeteget szövegel, egyre több minden érthető, és vigyáznunk kell mit mondunk előtte, mert megjegyzi. A múltkor is ledobtam véletlenül vmit és önkéntelenül mondtam, hogy basszus, erre nekiállt utánozni. Alig bírtam átvarázsolni babussá, hogy inkább ezt jegyezze meg. Mondja az állatok nevét, a rokonok-barátok nevét is tudja, bár a nehezebb neveket, mint pl. Zsolti átkereszteli (így lett a barátunk Teti), és a mesékben lévő dolgokat is mondogatja. A legközelebbi barátainkat számon tartja, minden nap kérdezgeti lefekvés előtt, hogy jönnek-e hozzánk játszani, nehogy lemaradjon róluk.

Mostanában imád szónokolni: feláll vmi magaslatra vagy legalább az egyik lábát magasabbra rakja, és nekiáll magyarázni egyelőre még érthetetlenül, csak annyit veszek ki néha, hogy Anya. Hadonászik a kis kezeivel, és látszik, hogy oktat vmire, egész megfeszül időnként a szövegelésben. Nekem pedig elé kell állnom, és hallgatnom a monológot. Énekelni is nagyon szeret, bár egyelőre csak a Hinta-palinta érthető, de nagyon énekel és rázza is magát hozzá. Kifejezetten szeret szerepelni. A végén sikkantgat és mutatja, hogy tessék megtapsolni. A zenét nagyon szereti, mostanában a Halász Jutka slágerek meg az ovis nóták a menők nála.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, nálunk a mese DVD-ket nagyon szereti. Megvettük neki a régi meséket, amiken mi is felnőttünk, hogy inkább ezeket nézze és szerencsére nagyon szívesen nézi. Mostanában a Kíváncsi Fáncsi, Süsü, Futrinka utca a menő na meg a Kockásfülű Nyúl és a Mazsola. Az még nem köti le, ha én mesélek neki könyvből, inkább a képeket nézegetjük, és mondogatjuk hogy mit lát.

Továbbra sem egy nagyevő, bár vannak napok, amikor egész sokat eszik, aztán néha alig valamit. De magához képest egész kerekded, meg nem szokott válogatni nagyon, úgyhogy alapvetően nem zavar minket, ilyen fajta, én is ilyen voltam kicsiben (persze azóta meg imádok enni). Egyébként már hónapok óta a kisasztalánál eszik, vagy velünk a nagyasztalnál. Egyik napról a másikra jelezte, hogy ő aztán már nem hajlandó az etetőszékben enni. És mostanában a villát is követeli a kanál mellé, ha olyan étel van. Amivel küzdünk, hogy nem szereti a gyümölcsöket, egész egyszerűen nem eszik meg semmiféle gyümölcsöt, csak nagy ritkán. Aminek örülök, hogy a csokit sem szereti, nem ízlik neki, mindig kiköpi. Még a Túró Rudi tetejét is nekem kell megenni, mert csak a túrós része érdekli (hát ebben sem rám ütött). Inni is nagyon szépen iszik pohárból, bár azért még a cumisüveg is bejátszik, főként éjszaka.

Nagyon élvezi a jövés-menést, most éppen remek időszaka van, mert a férjem is dolgozik hétközben fél napot decemberben (besegít egy barátjának), így be van osztva, hogy hol a Margit néni vigyáz rá, hol valamelyik nagyszülője és ez nagyon tetszik neki.

A bilizéssel hogy álltok? Mi sehogy, igaz nem is nagyon erőltetjük, majd ha jó idő lesz. Időnként ruhában ráül, meg 1x rá kellett raknom a WC-re és az nagyon tetszett neki, de egyelőre ennyiben maradtunk. Néha szól, ha kakilt (amikor már amúgy is tele a pelus), de ha épp mondjuk pelusozás után kakilt, akkor sunnyog, hogy ne nyaggassam már megint a pelusozással. Onnan tudom, hogy kakil, hogy mostanában elbújik és mutogat, hogy ne nézzük. Na meg este, ha nem akar aludni, akkor mondogatja, hogy kaka-kaka, hogy kivegyem a kiságyából.

Mostanában inkább az utánozós játékokat szereti: takarít, pakolja a ruháit meg az állatkáit, pimpózik (festegeti meg krémezi magát, ahogy én szoktam). Rajzolni is szeret, jelenleg kígyókat rajzol krikszkraksz formában a Kíváncsi Fáncsiból (ezt onnan tudom, hogy mondja). A csajos dolgok nagyon tetszenek neki, van saját lánca meg karkötője, amikkel flangál, időnként a gyűrűimet is rá kell húznom az ujjaira. Csattot is követel néha a hajába, bár ezt inkább kihúzkodni szereti a fürtjeiből. Ha anyuéknál vagyunk, akkor még a számítógépet is szereti nyomkodni, meg az egeret rángatja. Mondogatja, hogy ’kacsa-kacsa’, mert egy ilyen indítókép van a gépen. Na és a mobilozás! Imád telefonálni, szövegel a telefonba, és megsértődik, ha elvesszük tőle, mutogat a fülére, meg mondogatja, hogy ’hallo-hallo’, hogy adjuk már neki vissza. Nem lehet mellette telefonálni.

Hisztivel szerintem egész jól állunk, bár vannak néha nehéz napjai, de alapvetően kezelhető. Egy darabig tűrjük, aztán valamelyikünk rákiabál, hogy hagyja abba. Akkor megszeppen, eldugja az arcát a tenyere mögé és szipog (és közben nézi, hogy látjuk-e hogy ő milyen kis szerencsétlen), vagy pedig megsértődik. És utána bemószerolja a bűnös szülőt, pl. odamászik az ölembe, mutogat szemrehányóan az apjára és mondogatja is, hogy Apa. A legnagyobb hisztiket akkor vágja le, amikor ennék és ő már persze evett előttem. Ilyenkor rángatja a kezemet, és visítozza, hogy ’sétálol-sétálol’.

Fürdeni nagyon szeret a nagykádban. Mindig meg kell nézni, ahogy Apa zuhanyozik, és utána ő is utánozza Apát. A hajmosással is egész megbarátkozott, mióta Apán látta, milyen jó habos a haja. Azóta neki is kell a hab, és így ha morogva is, de meg lehet mosni a haját. Aztán ő is jól megmossa az állatainak a fejét.

Aludni egész jól alszik, bár ez általában attól függ, hogy napközben mikor aludt. Ha dél körül, akkor kifárad estére, ha később, akkor tovább bírja az elalvás előtti harcot. 9 körül rakjuk le, ekkor el kell neki mondani, hogy ki mindenki alszik (mama-papa-barátok-játékai-mesefigurák) a fáradtságtól függően, hogy hányszor. Ha fáradt, tudomásul veszi és elalszik, ha nem fáradt, akkor át kell mennem hozzá a szobájába többször, néha pedig csak fekszik az ágyában félórát és nézeget. Csak onnan tudom, hogy még fent van, hogy szólongat, mikor meghallja a lépcső recsegését, ahogy mennék lefelé.

Van, amikor az egész állatseregletét bepakoltatja az ágyába és hosszú percekig pakolja, hogy melyik hol aludjon, és ő hogy férjen el közöttük. Néha azt hiszem, hogy már vége van, lerakta a fejét, de rájön, hogy ez így mégsem jó, és akkor kezdődik a pakolászás elölről. Viszont a Póló, az mindig vele alszik. Van egy élénk türkiz színű pólóm, amit kisajátított teljesen magának. Régebben rá is kellett húznom, de olyan nagy volt rá, hogy alig bírt benne mozogni, azóta azzal alszik.

Aztán éjszaka 2 körül felkelt, akkor átviszem magunkhoz, és alszik tovább. Néha az a heppje, hogy teljesen hozzám bújik, kitúr a helyemről, marad 1 cm, hogy azon aludjak. Hiába görgetem beljebb, morog és visszagurul. De nagyon rendes, mert 8-ig alszik. Aludna hétközben is, ha nem kelnék korábban. Ilyenkor morog, hogy felébredt ő is, és mondogatja, hogy ’alszik’ és mutogatja, hogy feküdjek már vissza a helyemre és aludjunk még.

Hogy álltok a karácsonnyal? Már nagyon várom, mit fog szólni az ajándékához. Vettünk neki egy babakonyhát. 23-án este fogjuk feldíszíteni a fát, miután elaludt meg összeszereljük a kis konyháját, hogy reggel erre ébredjen. Este a szokásos rohanás lesz egyik helyről a másikra, így délelőtt még tud vele egy kicsit játszani.

A Mikulás is jó volt, bár maga a Mikulás nem nagyon érdekelte (akit egyébként csak Bácsinak hív, miután
Anya nagy ügyesen le Mikulás Bácsizta). A ruhája meg a szakálla volt egyedül érdekes számára, de a céges mikulásunkon inkább a színes labolok (labdák) meg a többi játék, na meg persze a gyerekek érdekelték. A Lurdy játszóházban volt a céges mikulás, alig bírtuk hazavonszolni annyira tetszett neki. Aztán másnap is mentünk volna anyuék iskolájába mikulásozni, de jól lekéstük, így a mikulást már nem láttuk.

Szerencsére jövő péntektől szabin leszek újévig, így lesz egy kis időm bepótolni a lemaradásomat, és nagyokat játszani a Manóval.

Ludmilla visszaszoktál a teljes munkaidőbe? Irigyellek a vállalati oviért-bölcsiért, nagyon jó dolog lehet, hogy van Anna a közelben.

Diverse hogy vagy? Remélem a pihenés jót tesz és már nem keményedik a pocakod. Mikorra vagy kiírva? Rohan az idő, még csak most írtátok Boeskével, hogy babát vártok, és mindjárt meg is születnek! Ricsinek hogy tetszik a bölcsi? Gratulálok a WC-s produkcióhoz.

Füles, Marci hogy van? Nagyon ügyes, hogy már mondókázik! Főleg hogy állítólag a fiúk inkább később kezdenek el beszélni.

Sudi milyen a munka? Sikerült visszarázódnod? Nagyon szép lett a lakásotok, és ügyesek vagytok, hogy magatok meg tudtátok csinálni. Az én kétbalkezemmel biztos, hogy totál katasztrófa lenne egy ilyen mérvű lakásátalakítás. Hogy tetszett Gerynek a mikulás?

Boeske hogy vagy? Hogy álltok a költözéssel?

Szilpa úgy örülök, hogy jelentkeztél! Kende is milyen nagyfiú lett és mennyi mindent tud már!

Most látom, hogy milyen regényt írtam, végül csatolok pár fotót Roniról.

Üdv mindenkinek:

Lilla
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Kép

Kép


Kép
A házakban mindenhol kalács illatozzon, Fenyőfák alatt gyertyaláng ragyogjon. Szívekbe költözzék nyugalom, s szeretet, Hozzon a Karácsony békét és örömet!
Kép

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk: kicsit megkésve, de kellemes karácsonyt és boldog újévet kívánok mindannyiotoknak!

Lilla

Kép


BUÉK!
Kép

Edina
Kép
Kép
 
 


SZILPA!

Nahát, most láttam az új vonalzódat! GRATULÁLOK!
Remélem ez azt jelenti, hogy minden rendbejött Nálatok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!
Semmi nem jött rendbe sajnos, de véletlenül összeött, és én NEM VAGYOK HAJLANDÓ elvetetni!!!
Nincs hozzá szívem. Már most imádom őt is.
Pedig úgy volt, hogy nem maradhat (apával így döntöttünk), de a szívem, lelkem nem engedi el. Érzelgős majom vagyok, és kész! :wink: :D :D

De én boldog vagyok, hogy lesz még egy manóm, ez a lényeg! :D

Aúgy meg BOLDOG ÚJ ÉVET Mindenkinek!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
 
 




Sziasztok! :)

Egy gyors bejelentkezés: Január 4-én hajnali 2-kor megszületett Noémi 3300 grammal és 49 centivel. Mindössze 2 órával csúsztunk le a Ricsi szülinapjáról. :)

Visszaolvasni még nem tudtam, elég nagy a káosz itthon, főleg Ricsivel kell sokat foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva.

Az utolsó hsz-t láttam, nagy gratula Szilpának!!!!!!! Remélem, egyszer majd több időm is lesz jönni. :) A szüléstörténetet leírtam a blogba, ha esetleg érdekel valakit.

Pusszantás mindenkinek és megy drukk Boeskének! :)



Kép


Kép

Kép
 
 


Kétéves tündérkém

Kép

Kép

Kép
 
 


Diverse, gratulálok nektek!!! :lol: Üdv a 2 gyerekesek táborában! :lol: Noémi nagyon szép kislány! :lol: Boldog szülinapot Ricsinek! :lol:

Szilpa, gratulálok neked is!

Boeske, most látom, hogy te is hamarosan szülni fogsz. Hogy viseled 2 gyerkőc mellett? Drukkolok, hogy minden ok legyen veletek!

Nálunk minden ok, mindkét gyerek jól van, Kincső oviban van, Barangó pedig alszik.
Tegnap intéztük a gyest, hát nem mondom, hogy leányálom volt. 4 órát várakoztunk! :?
Ma pedig elcsatangoltunk a régió játékboltba Barangóval, szülinapi ajándékot kerestem neki. Lassan ő is 2 éves lesz.

További szép napot mindenkinek!

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Régebben hanimana néven leveleztem veletek. Elévült
ez a nevem, így ki kellett újat találni. Remélem ismét csatlakozni tudok hozzátok. Kicsit vissza tudtam olvasni.
Rubina lányom 2006. 01. 21.-én született.
Most 87 cm, 10, 5 kg, és 16 foga van.
Szépen beszél, már kérdez is. Jár angolra és tornára.
Szeptembertől szeretném bölcsibe adni itt Zuglóban.
Szilpa!
Először is gratulálok!
Szép nagyra nőtt a kisfiad!
(Nekünk született egy napon a Margit kórházban a babánk.)
Azóta sikerült hivatalosan is elválnunk, és apa jön heti kétszer Rubihoz.

hanimana, ezentúl hancsacsa
 


Sziasztok!

Szilpa!
Szerintem jól döntöttél. Nem lesz könnyű, de megéri!

Diverse!
GRATULÁLOK!
Noémi gyönyörű. Na és Ricsi a kék szemeivel.... Tetszik, hogy szinte órára 2 év van köztük.

Edina!
Köszönöm, megvagyok.
A ház nagyjából kész, még egy-két bútor hiányzik. Szóval ezzel nincs gond.
Néha jó lenne egy kis nyugalom, de most éppen Barna sem jár óvodába, mert beteg, így állandóan 2 gyerkőccel vagyok.
Még egy vizsgám lenne, de azt hiszem lemondom. Már nagyon nem hiányzik a tanulás. (És persze 2 kicsi mellett amúgy sem egyszerű tanulni.)
Szüléstől eleinte féltem, de ahogy közeleg az idő egyre kevésbé érzek így. Remélem teljesen elmúlik, mire indulni kell. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Kép karácsony
 


Kép
 


Kép
 


Boeske!
Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép
Kép

KépKép
Andi és Gergõ(2005.11.12)
 
 


Hancsacsa!
Üdv újra itt!

Andi!
Jaj, de kedves, köszönjük szépen!
Le is cserélem gyorsan a vonalzót, ha lehet.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Zajlik itt az élet rendesen, nekem meg a munka mellett semmire sem jut időm!! :cry:
Diverse!
Nagyon fratulálok a kis Noémihez!! Édes kisbaba nagyon, biztos nagy az öröm! Sok boldogságot, jó egészséget és szép életet neki!! :lol:
Ricsinek utólag is nagyon bolsog Szülinapot, tényleg fantasztikus, hogy majdnem 1 napon születtek a kishugával! :lol: :lol:
Azért majd kíváncsian várom, hátha be tudsz számolni, hogy Ricsi mit szól a kistesójához!! Biztos nem egyszerű így két gyerekkel.

Boeske! Te is mindjárt szülsz!! Őrület, mintha csak most lett volna, hogy megint kismama lettél!! :shock: :shock:
Márknak is nagyon Boldog Szülinapot!!!!

[color=red]És minden babának Nagyon Boldog szülinapot, hisz mindenkinek most van, nem tudok gyakran benézni, így most kívánom minden babának!!! Sok boldogságot!!! És sok puszit!!!

Szilpa!
Neked meg gratulálok a pocaklakóhoz, azért kár, hogy nem jött helyre a pároddal a kapcsi. De a lényeg, hogy úgy döntöttél, ahogy Te azt helyesnek érezted! Ha boldog vagy, az a legfontosabb!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kendének is Boldog Szülinapot!!!

Most megnézem a pörit, amit főzök, aztán még írok pár sort!
Puszi mindenkinek!!!!!
[/color]

Sudi És

Kép
Kép
 
 


fratulálok=gratulálok!!!!
:oops: :oops: :oops: :oops:
Már írni se tudok!
Meg a szín se úgy sikerült, ahog yakartam!!! :evil: :evil:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Rubina is nagyon édes! Mekkora haja van!!! :shock: :lol:

Ricsi blogját is el akarom olvasni, kíváncsi vagyok milyen volt a második szülés!!
Boeske nektek kitartást, biztos Neked sem könnyű, így a két gyerekkel!

Roni is nagyon édes!! Aranyos lehet, ahogy pakolja az ágyában a kis állatait!!!! :-))) :-))

Mi megvagyunk, Én sokat dolgozom, Gery bölcsiben van, hála égnek nagyon szeret oda járni! Sokat tanul, van egy kisbarátja, Endre, akivel sülve-főve együtt vannak! Mindent együtt játszanak, várják egymást reggel, szóval nagyon édesek lehetnek, az ovónő is teljesen oda van tőlük! :-)
Sokat beszél Gery, sok érthető és persze sok halandzsa is van közte! :lol: Imádja a kukásautókat, megőrül, ha látunk egyet az utcán!!!
Kedvenc állatok a csiga és a béka! Most szülinapjára is vettem neki egy nagy békát az IKEA-ban, aminek cipzáras a szája, remélem tetszeni fog neki! Ja és a füles!!! :lol: :lol:
Engem meg előléptetnek bent, februártól tanulom az étteremben a rendszert, főnökhelyettes leszek, vagy asszisztens, vagy mit tudom Én hogy fognak hívni. De a lényeg, hogy tök jó, nagyon örülök neki! Az az igazság, hogy ha nem mentem volna el szülni, akkor már rég az lettem volna, nagyon érett a dolog. Hát most itt az ideje! :-)) :lol: :lol:
Igyexem képeket is majd felrakni, csak marha lusta vagyok. Még ágyneműt is kéne húznom, takarítani, mosni......... leírni is rossz! De hát gondolom Ti is hasonló dolgokkal töltitek a 'szabadidőtöket'!!! :wink: :wink:
Puszi mindenkinek és mégegyszer
Nagyon Boldog Szülinapot Minden Itteni Fórumos Babának!!!!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Most keresek bölcsit Rubinak, zuglóban lakunk, azt hinné az ember,
itt majd jó levegőn lehetnek a gyerekek, de szinte az össze bölcsi (ovi) kinnt van egy főuton, vag valami lámpás útkereszteződésben.
Eddig a Tipegő utcai bölcsi tetszik még kívülről a legjobban, de persze elmegyek a nyílt napokra is, és remélem lesz valahová szeptemberre hely neki.
Ismét ébren van hajnalban sokszor 2 és négy között, nyöszörög, hogy nem tud aludni, melege van, vagy nyomja a hálózsák, aztán szomjas lesz, majd világosta akar, stb....
Ilyenkor sokat kell nyugtatni.

Sudi! Gratulálok az előreléptetésedhez, remélem nem jár az együtt majd sok túlórával.

Diverse!
Gratulálok! Megnéztem a blogodat, nyugodt babának tűnik Noémi, örülök, hogy könnyen megy a szoptatás, Rubival azt én is megszenvedtem nagyon.

hancsacsa

Kép
 


Balatonon Kép

Kép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron