Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Boeske, mi újság veletek? Most olvasom (ciki, hogy csak most, mert rég nem jöttem :oops: ), hogy letelt az 1 hét. Remélem minden rendben, a vonalzód szerint igen.

Miért nem látom az előző oldalt, hogy esetleg tudjak válaszolgatni is? ÁÁÁÁ, vagy csak én vagyok béna? Ide-oda lapozgatni most nincs időm, mert a szokásos főzés közben jöttem.

Hétvégén voltunk Németbányán, sok-sok meggyet szedtünk a fánkról, már el is raktam üvegbe, fagyasztóba.
Hétvégi fotók, sajna több nem készült, mert lemerült a gép.
Jött a gázos. :lol:
Kép
Pihenünk :lol:
Kép
Jó játék a nagy autó. :lol:
Kép

Ki mit csinál mostanában? Sokat csavarog mindenki?

Edina
Kép
Kép
 
 


Szia Ed!
Szerencsére minden rendben, beindult az a szivecske.
Nekem is el kéne raknom egy halom gyümölcsöt, de nincs rá energiám. Nagyon vacakul vagyok, örülök, ha a napi teendőket elvégzem.
Ma majdnem elájultam a boltban, lehet, hogy a bevásárlást is át kell hárítanom másra ideiglenesen.

Most leköltöztetek egy időre, vagy csak hétvégéken mentek?
Jók a képek, szuper, hogy ilyen jól megvannak egymással a gyerekek.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske, de jó! Kívánom, hogy a rosszullétek is minél hamarabb elmúljanak.
Egyenlőre még itt lakunk a tétényi panelban, teljesen fel kellene újítani a házat, de nincs rá pénzünk. Majd egyszer lesz, de addig is folyamatosan csinálni fogjuk. Hétvégén megyünk, ha tudunk és leszedjük a gyümölcsöt. :lol:
Én nem tudom, hogy nálad hogy van a 2 picivel, de ma a szívbaj kerülgetett a játszón. Bara felmászott az egyik mászóka tetejére, fognom kellett, nehogy leessen. Közben Kincső egy másikra mászott és lógott a magasban. :twisted: Kiabált, hogy "anya", de én fogtam Barát, aki majdnem leesett. Egy ismerős segített Kincsőnek. Rögtön meg is beszéltem ismét Kincsővel, hogy csak akkor mászhat magasra, ha én is ott vagyok. Mert ok, hogy fel tud mászni, de mi van, ha nem tud lejönni??? Tiltani meg nem fogom a mászást, olyan ügyesek.

Vasárnap megyünk a gyerekszigetre. Jön még valaki? Találkozhatnánk. :lol:

Edina
Kép
Kép
 
 

 
 


Sziasztok!

Jajj de jó Boeske, úgy örülök!! :) Nem nagyon van időm írni, de néha azért beleskelődtem és vártam ezt a jó hírt!! :)

Remélem, Szilpa is jobban van, nagyon eltűnt...

Ed, ismét nagyon jók a fotók!! Nagyokat mosolygok mindig a fotóidón! Az első különösen tetszik, ahogy a két pinduri várja haza apát. :)

Nálunk minden rendben, leszámítva hogy folyton rosszul vagyok...

Képzeljétek, Ricsi fél a homokozótól... :shock: Én még ilyet nem is hallottam. Ha egy kis homok hozzáér, márt üvölt. A homokozó közelébe sem hajlandó menni. Néhányszor beletettem, de még kijönni sem mert, csak üvöltött, hogy vegyem ki... :shock:

Pussz és szép hétvégét mindenkinek!


Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Ed, itt röhögök a saját hülyeségemen! :D Írom neked az előbb, hogy a 2 gyerek hogy várja apát, erre most látom, hogy elkerülte a figyelmemet az előbb, hogy azt írtad, hogy "jött a gázos"! :oops: :oops: :oops: Bocsi, csak első ránézésre pont úgy néz ki, mint a párod! :D Vagy lehet, hogy a párod a gázos??! :D :D :D

Kép

Kép
 
 


Diverse, hihihi... Apa az.:lol: szóval jött a gázos a kocsival, és Apa kiszaladt, hogy megkérdezze, mennyiért adják a gázt és milyen időközönként jönnek a faluba. A gyerekeknek ott kell lenniük mindenhol, irigykedtek, hogy Apa kimehetett, ők nem. :lol:
Homokozó: néha Barangó sem viseli el, hogy koszos a keze. Jön és mutatja, közben gagyog. Megtörlöm a kezét és megy tovább játszani. Reméljük nálatok is javul majd a helyzet, megszokja a homokot és nagyokat fog játszani.
Micsoda szemei vannak Ricsinek. :lol:

Jó hétvégét!

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Jók a képek nagyon, Boeske édesek vagytok a tortás képeken,
Kincső és Bara is nagyon aranyosak, olyan jól elvannak egymással! :-)
Ricsi is édes, érdekes, hogy fél a homokozótól! :shock: Bár Gery meg a hintát nem szereti, Én meg ezt tartom furcsának! 1-2 percig bírja, és aztán sír, hogy vegyem ki. :? Viszont Ő állandóan a homokozóban ül, nagyon jól érzi magát ott! :-)
6-án levizsgáztam, megvan a jogsim! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Most tanulom a mi kocsinkat, ugyanis eléggé más, mint amin tanultam. Majd belejövök ebbe is..... :roll:
Amúgy megvagyunk, Boeske örömmel olvasom, hogy minden rendben veletek!!!!
Gery nagyon sokat gagyorászik, mindenkinek integet a babakocsijából, meg gyalogosan is, imádja a gyerekeket, mindig kiabál nekik, meg csápól! :lol:
Tényleg TI hogy álltok a TEJjel???? Mikortól lehet már adni? Valaki adja már a csemetének? Én most a krumplipürébe teszem Gerusnak, még nem ütötte ki.

No még rakok fel Én is pár képet, aztán lassan megyünk sétálni.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek!!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Szia Sudi!

Márk már 1 éves kora óta issza a tejet (bögréből:)). Már elegem volt a tápszerből, és hát ő második gyerek...
Ilyenkor már nyugodtan adhatod neki, ha nincs allergiagyanú.

Azok a kék szemek....., látom Gery is nagy huncut.:)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Divese merre???
Beleolvastam a lepkevárba, annyira tetszik ahogy, és amit írsz, jó olvasni nagyon, néha komolyan kedvet tudsz csinálni 1-2 pillanatra, egy második babához! :lol: Visszagondolok a terhességemre, mikor megtudtam, mikor először láttam UH-on, mikor megtudtam, hogy fiú...stb,stb. Olyan jóóó érzés mindez, meg a s zülés is, meg minden.
Mégis Én meg úgy érzem, most ennyi elég volt, vágyom kicsit vissza melózni. Önző vagyok szerintetek? Nagyon szeretem Gerust, IMÁDOm, szeretek vele lenni, de néha úgy érzem más is kell, a régi társaságom (kollégák), a régi életem. Bár volt egy két depis időszakom, főleg az első hónapokban, lehet ezek azok amik így visszafognak egy második babában...... :? nemtudom.

Na de nem is ezt akartam írni, hanem látom Ti is beszereztetek egy bilit. Gery is már egyértelműen jelzi, ha kaki van a pelusban. Én elég hamar kiszimatolom, akkor mindig mondom neki, hogy kaki van, kap tiszta pelust, hol kapja a Gery? Hát a pelenkázón és Ő már rohan a kisszobához, dörömböl az ajtón, hogy menjünk be és ott kapja a pelust. És Ő a pólóját szokta előre húzni, akkor tudom, hogy tele a pelus. Lassan Én is beszerzek egy bilit, remélem hamarosan beletanul a használatába.

Tényleg, Ricsi akkor kimarad a bölcsiből? Lehet, hogy írtad már.... :oops: Itt, ha otthon van az anyuka, nem veszik be a bölcsibe a gyereket. :(

Boseke köszi a tippet tej ügyben, igazából magam miatt vagyok óvatos, mert Én is tej érzékeny vagyok. Bár nekem felnőtt fejemre jött ki, néhány éve.
Bizony Gery nagy huncut! Néha úgy érzem hiperaktív, sosem képes a seggén megülni 2 percnél tovább, Mese a TV-ben!!????? Nem tudom mikortól köti le a gyerekeket, de úgy érzem Gerynél sosem fog eljönni az ideje. :? Ha apja vagy Én leülnénk 2 percre a kanappéra, tuti ránkmászik és szó szerint ugrál rajtunk! Rugdos, néha harap, egy kis izgága kukac! De legalább jókat alszik éjszaka és délután is. Ez az egy mákom vele! 8)
Nah most ennyi, pusza! :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 



Sziasztok! :)

Nem tűntem el, csak ez a fránya babanet nem mindig akarja azt, amit én. :roll: (Az Opera az alapböngésző, de csak a legritkább esetben enged itt írni, egyszerűen nem jelenik meg a szövegdoboz és másik böngészőt kell nyitni. Érdekes, mert a Mozilla nem csinál ilyet soha.)

Sudi, már hiányoltam is a képeket!! :) Nagyon édes Gery!! :) Remélem, nem lesz semmi problémája a tejtől! Ricsi 1 éves kora óta kap rendes tejet, de már 9-10 hónaposan rendszeresen evett krémtúrót. No nem mondom, hogy ez a követendő példa, de én soha nem csináltam nagy faksznit a babakajákból. 5 hónapig csak anyatejet kapott, de azóta szinte mindent eszik, csak persze fokozatosan lettek bevezetve az új ízek. Pár hónapja már nem főzőcskézek neki külön, azt eszi, amit mi. (Mondjuk mi is próbálunk minél egészségesen táplálkozni) A tejről még annyit, hogy nem igazán szereti, így azt nem visszük túlzásba. Ha néha lecsúszik pár korty, már annak is örülök. Néha "becsapom" a fiatalurat és a kajaadagjába utólag teszek még tejet. :lol: (Pl. meggyszósz, spenót és ilyenkor észre sem veszi) A tápszerről teljesen leálltunk, egyszerűen nem hajlandó megenni (inni) egy ideje, így muszáj próbálkozni a tejjel. Egyéb tejkészítményekkel nincs gond, csak a sima tej nem csúszik valamiért, még kakaó formájában sem. :)

Sudi, a mi gyerekeink sokban hasonlítanak egymásra. :) Ricsi is húzgálja a pólóját, ha itt az ideje a pelenkecserépnek. :) Néha még olyat csinál, hogy megáll terpeszben és rángatja le a nadrágját. :) Ettől függetlenül utálja a pelenkázást, szerintem sajnálja rá a drága idejét. :) Nekem mindig kész harc a pelenkázás, az apájának viszont vigyorogva tűri. :) A bilizésből szerintem még nem lesz semmi (a motorozáson kívül :) ), de már folyton nyaggatott a fél család, hogy egy ekkora gyereknek bili kell, így vettünk egyet. Szerintem ráér majd a saját tempójában rászokni, én nem fogom sürgetni.

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen kitartóan olvasod a blogot! :) Egyáltalán nem vagy önző, vagy ha az vagy, akkor én is! :D Biztos írtam régebben, hogy eredetilag mi is úgy terveztük, hogy ősztől Ricsi megy bölcsibe, én pedig vissza dolgozni. Terveztünk 2. babát, csak eredetileg kb. 5 év korkülönbséget lőttünk be. :) Én is nagyon sokszor éreztem azt, hogy már úúúgy csinálnék valami mást is (dolgoznék), csak azóta nem érzem, mióta kiderült a 2. baba. :) Gondolom, erről gondoskodnak a hormonok. Eleinte kicsit féltem a 2 év korkülönbségtől, de most már határozottan látom az előnyeit is. (pl. jobban összeszoknak a gyerkők és ha a magam részét nézem, már 1 hónapom sincs a 32-ig és fiatalabb sajna nem leszek, másrészt pedig egyszerre "letudom" a babázást, nem kell 1-2 év munka után újra kizökkenni). Persze a nagyobb korkülönbségnek is vannak előnyei, pár hónapja még azokat tartottam számon. :)

A bölcsis papírt épp tegnap kaptuk meg, hogy július 12-én lesz a beíratkozás és az első szülői értekezlet. :D Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, semmiképpen nem akarom Ricsit "lepasszolni", viszont tudom, hogy nagyon hiányzik neki a babatársaság. Egyetlen hasonló korú kisgyerek sincs a környezetünkben és annyira tud örülni az utcán a babáknak, hogy öröm nézni. :) Azonnal megy oda hozzájuk, ölelgeti őket, magyaráz nekik. :) Én nem bánnám, ha járna 9-től 12-ig bölcsibe (itt elméletileg lehetne, nincs akkora túljelentkezés, tehát nem vennénk el a helyet senki rászorulótól), de még tanácstalan vagyok, nagyon sok a pro és a kontra... Azt sem akarom, hogy úgy érezze majd, hogy neki már nincs "olyan" helye itthon a kistesó miatt (és ezért mennie kell bölcsibe), de azt sem, hogy épp a másik baba miatt érezze azt, hogy itthon rá kevesebb idő jut, vagyis itthon van, de nem csak ő a középpont. No, ezt jóóóól körülírtam. :D

Sudi, te mikortól tervezed a bölcsit és a munkakezdést? Van már valami konkrétum?

Tévézés nálunk sincs, nem azért, mert tilos, hanem mert ezt szoktuk meg. Mi sem nagyon tévézünk, nappal pl. soha nincs bekapcsolva, hétvégén sem. Néha esténként (babafektetés után) megnézünk egy-egy filmet DVD-n, ennyi a tévézésünk.

Boeske, látom, te is vacakul vagy... Hát én is, de nagyon... Nem bánnám, ha már egy kicsit javulna a helyzet... Ricsivel kutya bajom sem volt. (Sokan emiatt kislányt jósolnak :)) nekünk viszont teljesen mindegy, milyen nemű baba lesz, csak legyen egészséges! :)

Ed, akkor mégiscsak jól láttam! :D Tehát nem apa a gázos, csak kimenta gázoshoz! :) Végülis a célszemélyt eltaláltam, csak a szituáció nem volt egyértelmű. :D Kérünk még képeket! :D

Fiús anyukáktól kérdezném, hogy nálatok mit mondanak a dokik a babafütyi-karbantartásról? (valaki így írta és megtetszett ez a kifejezés :D) A szakirodalom ugye mindent ír és természetesen nincs két egyforma vélemény. Nálunk minden este a fürdésnél húzgálja neki az apája (pasifeladat), de sajnos nem sokat halad a dolog... Már előre félek, hogy drasztikusabb beavatkozásra lesz szükség. :( A dokihoz el sem merem ezzel vinni, mert ő ott helyben elintézi a "kötőtűs" módszerrel és féltem szegény Ricsikémet... Persze nem húzhatom a végtelenségig.

Nyaralni készültök valamerre? Mi most jól melléfogtunk, mert a világlátó-n kinézett a párom szuper áron egy olasz nyaralást, de mire visszaigazolták, már jól felment az ára... Szóval csak egy nagy beetetés minden ottani ár. 15 nap lett volna szeptember első felében Lido de Jesolóban, apartmanonként 50 ezerért, de másnapra a visszaigazolásban már 80 szerepelt. Többen mentünk volna, apukámék, tesómék, stb és íg már nem biztos, hogy annyira egyedi ez az ajánlat. Nem is fogadtuk így el, ne nézzenek már hülyének, írják ki normálisan az árakat a honlapon, de utólag módosítgassanak. Augusztusban tervezünk 4-5 napot a Balatonnál, de az amolyan "kötelező jellegű" családi légyott lesz. :)

Többiek, elveszett báránykák merre vagytok?? No nem számonkérésként kérdezem, mert én is el szoktam sűrűn tűnni, csak úgy kíváncsiskodom. :D

Puszi nektek és bocs a hosszú irományért. :lol:


Kép Kép



Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse! Gerynek Én is este füri után szoktam kicsit huzigálnia fütyijét, nálunk apa nem csinálja, nem is mindig van itt ugye. Szóval most tartunk már ott, hogy éppenhogy látszik a a kis tűzpiros fütyije, de ennyi! És nagyon utálja Gery, ha ezt csinálom, pedig nem fáj neki, csak nem bírja, ha ott matatok. Pedig Én is félek, nehogy aztán a doki rántsa vissza neki. De itt már írta valaki, hogy ezzel a napi egyszeri mozgatással is nagyon sokat segítünk, és vagy 3 éves korukra lesz teljes "eredmény". Addig meg még van idő. Azt olvastam, hogy fájdalmat semmi esetre se okozzunk ( eszembe se jutna ), és ha megsértjük, azzal sokkal nagyobb bajokat is okozhatunk. Szóval szerintem még ne aggódj, minden füri után egy kis mozgatás is oldja a letapadást, jó lesz ez!
Engem ma hívtak a bölcsiből, hogy Gerust felvették, Júli 9-én lesz az első szülői vagy minek hívjam akor 9-re szeretettel várnak minket. És a Kenguru csoportba került a kisfiam! :lol: :lol: Gondolom akkor majd mindent elmondanak a kezdéssel kapcsolatosan.

Szerintem Ricsinek jót fog tenni egy pár órás bölcsi is akár. A társaság szerintem mindenképpen kell a kicsiknek, és bármikor tudsz érte menni, Így még mindig többet lehet veled, mintha visszamennél melózni. Szerintem meg a többi kis gyerek pontosan, hogy kárpótolni fogja Őt. Biztos nem fogja azt érezni, hogy otthon már nincs olyan helye!!!
Én ahogy tudom eltolom a munkakezdést, előbb a szabit venném ki. Eredetileg azt szerettem volna, ha Gery akkor kezd a bölcsiben, amikor betölti a 2 évet, de ez nem nagyon megoldható itt. Szeptemberben van a kezdés, max Őt veszik utoljára beszoktatóba. Ha meg már bölcsis, akkro meg már nem jár a GYED. Szóval jó ki.aszás. :evil: :evil: Ez olyan szemét dolog.
Aztán persze a munkahelyemen még nem beszéltünk semmi konkrétat. Az biztos, hogy zárni semmi esetre sem akarok, 4-kor le kell lépnem legkésőbb, hogy 6-ra bölcsibe érjek Geryért. Mennék akár minden nap, a hétvégét még nem tudom, azt meg csak úgy, ha apa vagy nagyszülő tud Geryre vigyázni. Azért persze azt akarom, hogy a lehető legtöbbet legyek vele, legalább amíg 3 éves nem lesz.

Nyaralást mindenképp szeretnénk, de még semmi konkrét nincs, csak az, hogy Balcsira akarok menni. Egyszerűen Tihany és Füred a mindenem, annyira imádom azt a 2 helyet!!! Szerintem csak egy pár nap lesz, de az is valami!

Hogy bírjátok ezt a hőséget?? Én alig, Gery is mintha nyűgibb lenne, be szoktam kicsit vizezni a fejét, haját. Peluson kívül nincs rajta semmi itthon.

Szilpa merre? Jobban vagy már, otthoni helyzet rendeződik?
Többiek????

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát, újra itthon vagyunk! Végre, végre!
Bazira lefárasztottak bennünket a nagyszülők.

Férjjel a múlt hétvége nagyon jó volt, Marci is eléggé jól viselte távollétünket. Bár mikor vasárnap újra találkoztunk, nem volt hajlandó az ölembe ülni először. Csak durcás képpel mondogatta, hogy nem, nem, nem. Aztán meg levakarhatatlan lett, és ha 1m-nél távolabb merészeltem menni rögtön sírni kezdett. Úgyhogy kicsit lelkiismeretfurdalásom van amiért otthon hagytuk.
Pedig nagyon jó volt így kettesben. Persze nagyon hiányzott a kicsi fiunk, óránként emlegettük, hogy milyen jól érezné magát.

Aztán egy hétig a naygszülőknél, férjem visszajött Pestre mi pedig kettecskén ott maradtunk Marcival........jaj, hát ne tudjátok meg. Mindenbe beleszóltak. Mikor fektessem, hogyan fürdessem, mit adjak rá, hogyan etessem. Kiderült, hogy marha rossz anya vagyok , úgyhogy most jól össze is vesztem anyukámmal.
Szóval keserű szájízzel jöttünk el. Ami még csak tetézte a nézeteltérésünket, hogy Marci csütörtökre belázasodott és hasmenése lett a foga miatt. Nagyon nyűgös, sírós volt egy napig. Hiába mondtam, hogy ez másnapra elmúlik, mindenki meg volt győződve róla, hogy felelőtlen vagyok, mert nem hívom ki rögtön a dokit. Persze péntekre kutya baja sem volt.

Hát most jól kipanaszkodtam magam........... bocsi


Itthon szerencsére minden oké, végre újra együtt a család. Csak az éjszakáink nem túl jók. Marci nem nagyon akar a kiságyban aludni. Felsír hajnali 3-4 óra körül és csak a mi ágyunkon tudom visszaaltatni. Aztán átviszem a kiságyába. Ma éjszaka vagy 10-szer próbáltam visszacsempészni, mire sikerült. Amint megérezte, hogy a kiságyába akarom tenni újra felkelt.

Diverse! Én is beleolvastam a blogodba! Nagyon tetszik!!!!!

Hm, én még azt hiszem nem adom bölcsibe Marcit. Bár nekem is kezd hiányozni valami. Vagy egy kis munka vagy egy baba!
Remélem hamarosan csatlakozom hozzátok babások!

Diverse! van egy Békéscsabai ismerősöm. Neki is ilyen szép kék szeme van! Úgy látszik ez a békéscsabaiak privilégiuma.

Persze a többi manó is nagoyn aranyos, édes ennivaló!

Na most már sok lesz, úgyhogy majd máskor folytatom.

Füles

Kép
 



Sziasztok! :)

Sudi, köszi az infókat! Lehet, hogy egyelőre meg sem említem a dokibácsinak egy a fütyi-dolgot, nehogy véletlenül kitalálja, hogy azonnal megcsinálja neki. :shock: Az egyik ismerős kisfiúnak pont 1 évesen csinálták és napokig sírt pisilés közben és próbálta visszatartani. :( Hát én ezt nem szeretném!

Tihany és Füred nekem is a szívem csücske, főleg az utóbbi. Sok szép régi emlékem fűződik hozzá, amik még az "előző életemhez" kapcsolódnak. (Előző élet=még nem volt meg Ricsi és még nem ismertem a férjemet) Oda bármikor szívesen viszamegyek, imádom. Ez nálunk is tradíció lett, hogy minden évben el kell menni a Balatonhoz legalább egy hétvégére. A párom nem nagyon kedvelte a Balatont, mielőtt engem megismert, de azóta megszerettettem vele. :D Sudi, egy kis füredi kedvcsináló tavalyról :):

Kép Kép Kép

A hőséget nagyon nehezen viseljük, az éjjel volt egy nagyobb vihar itt is, de sajnos semmi sem változott, nem lett hűvösebb... Ricsi egész nap a nyekereg nekem kezében a szandáljával, annyira menni akar, de ilyen hőségben nem merünk lemenni még a játszótérre sem...

Füles, nagyon-nagyon szorítok, hogy mielőbb csatlakozhass a babavárókhoz!!! :D

Hát igen, a nagyszülőkkel néha nem egyszerű... :D Mi csak hétvégenként találkozunk, így egyszerűbb a dolog. Ricsi viszont szokott néha mindkét nagyszülőnél lenni egy-egy hétvégére és nagyon jól érzi magát. Ennyi babamentes kikapcsolódás a szülőknek is kell, igaz, nekünk is mindig nagyon hiányzik és folyton emlegetjük őt olyankor. :)

A többiek hová tűntek? :)

Szép (hűvösebb) napot nektek! :)


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Már jó rég jártam erre, elég sokat dolgozom, és nincs időm mostanában netezni otthon sem.

Roni már tiszta néger, egész nap kint van a levegőn, és jó csoki. A férjem mondta a múltkor, hogy úgy nézek ki vele, mint Madonna a néger gyerekével. Ami igaz is, mert én meg nagyon nehezen sülök le a hófehér bőrömmel, mondjuk szerencsére leégni se szoktam. Viszont a férjem is jó kreol, úgyhogy tényleg virítok közöttük.

Gondolom ti is élvezitek a nyarat, mi is sokat pancsolunk a medencében, homokozunk meg csatangolunk a kertben, ja és a kutyákat szórakoztatjuk egész nap. Szinte csak aludni megyünk a házba, ami viszont elég nehéz, főleg ha kánikula van, mert az emeleten bennragad a hőség, ilyenkor Ronit csak nagyon nehezen lehet elaltatni.

Alig mászik már, nagyon szépen gyalogol, a kezét is már csak a nehezebb terepen meg a lépcsőnél adja, hogy fogjuk meg.

10 foga van, és szerintem készülődhet egy újabb, mert mostanában megint elég nyugtalanul alszik. Áthozom magunkhoz éjjel 2 körül, de hajnalban nekiáll ficánkolni meg nyöszörögni, úgyhogy én is elég kialvatlan vagyok mostanság. Alig várom már a szabit, hogy kicsit pihizhessek.

Általában igencsak jókedvű, de néha szörnyen hisztis tud lenni, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja. Megfeszíti magát, és sikítozik, toporzékol, látszik rajta, hogy majd szétrobban a feje a méregtől. Mostanában rájött, hogy tud verekedni, ilyenkor harapni meg ütni szokott, meg csavargatni az orromat, amiről sürgősen elkezdtük a leszoktatását.

Máskor meg hurcoltatja magát, tegnap is abból állt a séta, hogy én sétáltam, ő meg lógott a nyakamban, és ilyenkor egész egyszerűen nem lehet letenni. Főleg reggel szereti csinálni, amikor látja, hogy készülődöm dolgozni, ezt igyekszik minél inkább hátráltatni.

Az étvágya magához képest egész jó, szerencsére nem válogatós, gyenge pontja a virsli, a kölesgolyó és a grillezett csirkecomb. Ezekből rengeteget képes bepusztítani, nem is értem néha, hogy hová fér bele ennyi kaja, amikor máskor meg alig eszik csak pár kanállal.

Egész nap szövegel a saját kis nyelvén, egy-két szót mond, pl. baba, nem-nem, ja és édesen énekel, hogy hinta-palinta. Van hogy lefekvéskor is ezzel szórakoztatja magát, és táncol rá.

Edina, nagyon helyesek a házatok kertjében készült fotók. Nekünk is van egy ugyanilyen pokrócunk.

Diverse, milyen helyes Ricsi a tüsi nyári frizurájával! Remélem jól vagy, elmúlt a kezdeti fáradtság. Roni nálunk is néha ordít, ha be akarom rakni a homokozóba. Lehet, hogy tényleg a kosz miatt? Nem tudom, mert estére úgy néz ki, mint egy kismalac a kerti hancúr után, de ez nem nagyon szokta izgatni. Frászt kapok tőle, amikor pl. a koszos kavicsot berakja a szájába, miután elvette a kutyától.

A pelenkázás nálunk is nagy harc az örökmozgóval, mindig ki kell valami újat találni, hogy pár pillanatig nyugton maradjon. Egyelőre nem zavarja sem a pisi, sem a kaki. Mi is vettünk zenélő bilit, de nem erőltetjük a dolgot, úgyhogy jelenleg bele szokott állni, hogy zenéljen neki a kacsa. Remélem azért majd jövő nyáron rájön, hogy nem ez a rendes használati módja.

A TV nálunk általában este megy, meg apa bekapcsolja, miután hazaérek és átveszem a Mancit tőle. Minden este a Bundyt szoktuk nézni, ez Roni számára szerintem teljesen a hétköznapokat meg az esti pancsi-pancsit jelenti, mert újszülött kora óta ez megy minden este a TV-ben. Annyira megszerette, hogy a zenéjére táncolni kell vele, és már a műsor kezdete előtt örvendezik, hogy kezdődik a Bundy. Mondtam is a férjemnek, hogy nagyon mérges leszek rá (mármint a férjemre), ha Roni számára a szőkeliba kiscsaj lesz a követendő példa.

Sudi, Gery milyen huncutul néz a kádban! Roni sem szeret sokat hintázni, inkább egész nap csak menetel, egy percig nem bír megülni a fenekén. Az utóbbi pár napban mutat némi hajlandóságot arra, hogy hozza az újságot meg a meséskönyvet és meséljem el neki a képeket, úgy, hogy ő közben lapozgat.

Szerintem egyáltalán nem vagy önző, hogy visszavágyod a régi életed. Valószínűleg én is így lennék, ha otthon maradhattam volna tovább, és sok szintén otthon lévő barátnőmtől hallom ezt. Mondjuk én most leginkább meg arra vágyom, hogy otthon lehessek nyugiban a kis családommal. De egyelőre nem szeretnék még 2. babát, mert így is látom, hogy Roni igényli, hogy csak vele foglalkozzak, ha otthon vagyok + a házunkat is át kell majd még építeni. Ezt jövőre tervezzük, aztán meglátjuk. Úgy vagyok vele, hogy nem rohanunk, 31 éves vagyok, még van időnk a 2. babára, majd ha Roni már ovis lesz. Akkor jó lenne megint egy kis manó a nagy tündérke mellett.

Kíváncsi vagyok, mit meséltek majd, milyen a bölcsi. Mi nem adjuk bölcsibe, nem is tudnánk, mert az érdibe csak érdieket vesznek fel, a magánbölcsi meg annyiba kerül, mintha egész hónapban a pótnagyink vigyázna Ronira. Így most 2 éves koráig apa van itthon, aztán meg majd Margit nénivel lesz ovis koráig.

Nem irigyellek a munkakezdés miatt, nekem elég rossz volt visszarázódni, bár állítólag a bentiek szerint nagyon könnyen sikerült. De rossz volt megszokni, hogy nem vagyok Mancival egész nap, meg megint kezdődik a benti stresszelés, aztán utána rohanni haza, hogy minél többet legyünk együtt. Azt hiszem gyerekkorom óta nem voltam olyan gondtalan és lelassult, mint amikor otthon voltam Ronival, aztán visszapottyantam a régi rohanós életembe. Szóval nem könnyű visszarázódni, de most már megszoktam, és szeretem a munkám meg megbecsülnek a munkahelyemen, és tudom, hogy a gyerek meg jó kezekben van. Így aztán megbékéltem a helyzettel.

Simán tejet nem adunk neki, tejterméket viszont igen. Reggel és este ivójoghurtot iszik 1 éves kora óta, mert kb. azóta nem hajlandó sem tejpépet, sem tápszert inni. Próbáltunk kakaót meg macikávét, de egyik sem ízlett neki.

Oltásokkal hogy álltok? Mi beadattuk Roninak a kullancs ellenit és gondolkodtunk a hepatitisen is, hogy megyünk Görögországba, de a keresztanyám nem akar egyszerre ilyen sok oltást beadni neki (hamarosan jön ugye a 18 hónapos is).

Füles, remélem hamarosan nálatok is kopogtat a gólya. Érdekes, valószínűleg mivel én elég sokat vagyok távol Mancitól, elképzelhetetlen számomra, hogy a szabadidőmben ne legyen velünk, nem megyek sehová nélküle, ha együtt lehetünk.

Igen, a nagyszülőkkel időnként nehéz, nálunk is teljesen másképp viselkedik a két család. Főleg mivel mi egy kertben lakunk anyuékkal, elkerülhetetlenek az együttélés súrlódásai, amit persze szegény férjem visel nehezebben, mivel mégiscsak az én szüleimről van szó, és időnként engem is nagyon fel tudnak bosszantani.

Boeske, remélem jobban vagy már.

No, befejezem a kisregényt.

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárányka! :)

2 hétig szüleimnél voltam a manókkal, ezalatt férjem a szüleinél segített a ribizli-szüreten, aztán meg itthon dolgozott a kertben. Anna alig ismerte meg, először csak nézte, aztán percek múlva kezdte csak mondogatni, hogy apa, apa!
Az én Mancim (én is így hívom néha, Lilla! :)) kb. 1 hónap alatt kinövesztette a 4 szemfogát, úgyhogy már 16 fogú. Az étvágya a nagy melegben nem az igazi, bár az is igaz, hogy anyuéknál kicsit össze-vissza kajáltak (papa, dédi, mindenki mindig etetni akarta őket :)). Alvással szerencsére továbbra is minden OK. Viszont nem 2 percig, de 2 másodpercig nem bír egy helyben lenni! Nálunk a könyvnézegetés elképzelhetetlen! Pedig Ádámnak ilyen idősen már tök jól lehetett olvasni verses meséket.
Kezd mondókázni, persze mindennek az elejét mondja csak (hinta-palinta, csip-csip csóka, aztán csak a hanglejtést utánozva halandzsázik- nagyon aranyos).

Boeske!
Nagyon örülök a jó hírnek! :D (kicsit megijedtem, mikor a szívhangos üzit küldted)

Ricsi, Gery, Kincső, Bara - nagyon aranyosak! Olyan jó látni, hogy Kincső és Bara ilyen jól elvannak!

Kismamáinknak kitartást az első (meg a későbbi...) hónapokhoz, és a kánikulához!

Én Annának még semmi extra oltást nem adattam be, majd konzultálok a dokival. Ádám bölcsi előtt az agyhártyagyulladás ellenit kapta meg, később pedig a bárányhimlő ellenit. De az utóbbit Annának tuti nem adatom be, jobb, ha túlesik rajta!

Én aug. 1-től kerülök újra állományba, aztán szept. második felében kezdek dolgozni. Örülnek, hogy visszamegyek, mert egy kolléganőm szülni fog, a cégnél meg létszámstop van, így új embert nem vehetnének fel helyette.

Na megyek, mert vége az alvásnak, Anna már kiabál!

Jól legyetek!

Ludmilla és
KépKép
 


Kicsit gyakran szerepel az én.. :oops:

Ludmilla és
KépKép
 


Sziasztok!

Elfelejtettem a jelszavam, aztán úgy igyekeztem volna belépni, hogy nem aktiválta, ezért büntiből fél órát várnom kellett.

Nem is tudom, hol kezdjem.
Nagyon szupi minden, Emma tündéri, buli minden nap, végre átalussza (többnyire) az éjszakákat, nem kell altatni, magától megy az ágyához, és kéri, hogy tegyem be. 16 foga van, nagyon sokat szenvedtünk a szemfogaival, kórház, fogorvos…, de már minden rendben.

Beszélni nem akar, 8 hónaposan több szót tudott, mint most.

Nem tudnám elképzelni, hogy most menjek vissza dolgozni. Nagyon élvezem az Emmuccal eltöltött időt. Egy éves koráig annyit küzdöttünk, most végre minden rózsaszín. Ma voltam a munkahelyemen, és már most kész vagyok, hogy jövőre vissza kell menne.

Február óta maci kávét iszunk reggel és este. Általában fél liter körüli a napi mennyiség. Kb. két hétig hígítottam, már régóta issza a kávét, de semmi jelét nem láttam érzékenységnek.

Kismamik!
Gratulálok, jó pocakosodást!
Irigykedek, de túl besz@ri vagyok kistesót bevállalni.

Gyerkőcök aranyosak!

Kép
 
 


Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni :) masfel eves kislanyommal most koltozunk ketszintes hazba, es szeretnenk venni egy bebiort. Lenyeg: az emeleten lesz a gyerekszoba, es szeretnenk, ha a foldszinten/kertben hallanank, ha szol a gyerkoc. Tudtok adni vmi tippet, h milyen markat lenne erdemes megneznunk?
png
 
 


Szia Png!

Nekem nincs bébiőröm, anno ezt nézegettem.

http://www.bababirodalom.hu/maincategory.php?id=231

Ennek 300 m a hatótávolsága.

Kép
 
 


Emmának és Ricsinek is Boldog Másfél éves szülinapot!!!!
Meg minden babónak, hisz ebben a hónapban ünnepli mind! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sok pusziiii!


Szilpa merre??? Jól vagy????? :(

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Emma nagyon rendes kislány. Örülök, hogy jól vagytok.
Képzeld, most ugyanúgy jártam, mint a Márkkal, megint van egy szép haematómám. :( De most nem voltam hajlandó kórházba menni, itthon fekszem, a gyerekekhez meg fel kellett vennünk egy babysittert.

Ludmilla!
Jó, hogy Te is jelentkeztél!

Szilpa!
Bújj elő, legalább 1 sort írj!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!

Sajnálm, hogy megint így jártál :( , remélem most sem lesz semmi gond a továbbiakban.

Emmuc "elkezdett" beszélni. Egyre többet próbálkozik, már szinte mondatokban: apa e kocs

:lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk néhány fotó erejéig. Jövő héten szabin vagyok :-)!!!

Kép Kismikitől kapott névnapi ajándékkal Kép Locsolom nagyi virágait Kép Az új nyári kalapomban Kép Margit nénitől kapott új ruhakölteményemben Kép A hintázás nem tartozik a kedvenceim közé Kép Ritka pillanatok egyike, amikor üldögélek Kép Nagyon szeretem a virágokat

Üdv:

Lilla

Kép


Sziasztok!

Húú de eltűnt mindenki!!!! :( :( :cry:
Pont 2 hete nem írt senki!!! :shock: :? :cry:
Nagyon jók a képek Roncsiról, édes kis pofa!!! :-)))

Nyaral mindenki?
Mi majd csak augusztusban megyünk a Balcsira, már nagyon várom!
Gery szeptember 24-től kezd a bölcsiben, 2 hét a beszoktatás, aztán remélhetőleg jár még nekem némi szabi, aztán húzhatok melózni.... :? :? :?
Mi hétvégén konyhát és fürdőszobát festetettünk, de anyukámmal, nővéremmel sé a kisfiával sikerült a csepeli strandra is kijutnunk!
Gery nagyon élvezte, nagyon jól éreztük magunkat! :-))
Rakok pár képet! :

Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Kép Kép

Remélem mindenki jól van, kismamák is!!!???

Még néhány kép :

Kép Kép Kép

A honlapon van még egy csomó kép, ha van kedvetek nézzétek meg!
Puszi, jelentkezzetek!!!

www.gerybaba.gportal.hu

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Roncsi, Gery nagyon aranyos, és olyan nagyok már 8)

Sudi!
mindenki nyaral :lol:

Boeske!
Remélem, hogy jobban vagy már.

Mi továbbra is jól vagyunk, sokat csavargunk, nyaralgatunk. Emma kezd igazán hisztis lenni, és csak reménykedek, hogy ez nem a dac kezdete.

További szép nyarat :P

Kép
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Sajnos a kánikula nem tett jót a haematómámnak, de azért megvagyok/gyunk. Még 2-3 hét fekvés tuti lesz.

Ez szerintem még nem a dackorszak, csak már van önálló akarat. :D

Jó nyaralást mindenkinek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Boeske, Dzsú jó olvasni, hogy legalább jól vagytok!
Nagyon hanyagolva van ez a topik... :cry:
Diverse? Jól vagytok?
Lepkevárba bekukkantottam, de írhatnál ide is pár sort. :roll: :lol:

Gerynek is vannak hisztijei, sőt inkább hisztisebb napjai. Van, hogy már délelőtt hisztis. Próbálom ráhagyni, sokszor ez segít, és rájön, hogy nem ér el vele semmit.

Boeske Ti mentek nyaralni?
Dzsú a Ti nyaralgatásaitokról és Emmáról nincsenek esetleg képek??? Rég láttuk Emmát!!!!

Füles, Ed MERRE?????????

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Néhány képecske:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Szia Sudi!

De jó, hogy raksz fel képeket, olyan jó nézegetni!
Nyaralni sajnos nem tudunk menni, mert nem kelhetek fel. A gyerekeket hétvégente elviszik a nagyszülők a Velencei-tóhoz, ez a nyaralás.
Majd jövőre bepótoljuk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés :)

Boeske!
Remélem, gyorsan eltelik már a kényszerpihenőd! Nem lehet egyszerű a két lurkó mellett! De lényeg, hogy minden rendebn legyen (amennyire lehet). Vigyázz magatokra!

Sudi! Tényleg jó, hogy legalább Te raksz fel sok képet! :) Mi gépünk sajnos haldoklik, csak sajnálom a pénzt újra, míg teljesen ki nem purcan. :oops: Nagyon nagyfiús már Gery!
Vezetést gyakorlod szorgalmasan?

Dzsú!
A múltkori írásod után akartam írni, hogy irigyellek, mert nálatok minden "rózsaszín" most Emmával. De sajna látom, nálatok is van azért hiszti.

Anna nagy balhékat tud rendezni, napjában többször is. Mi lesz a bölcsiben??? Már voltunk bent a múltkor látogatóban, amikor a munkahelyi papírokat intéztem. Aug. 1-től már a szabimat töltöm, szept. 17.-én kezdek dolgozni. Addigra túl kéne esnünk a beszoktatáson.
18 hós oltáson mindenki simán túlesett? Nekünk nem volt semmi gond szerencsére. A 16 fogú lánykámra azt mondták: mint egy 2 éves. :) Nekem meg mé olyan babás.
Egyre többet beszél, mondókázik.
Na megyek is, mert ébred. :)
Ádám most a nagyszülők osztatlan figyelmét élvezi, nyaral anyósoméknál. Jövő héten meg a szüleimnél lesz. Nagyon várja azt is!

Ludmilla és
KépKép
 


Sudi!
Tény, hogy hanyagolva van a topik, de ez csak azt jelenti, hogy mindenki csavarog Boeske kivételével :)
Emmának is van ilyen tigrises pólója, mint Gerynek. Nagyon imádja, sokszor kiveszi a szekrényéből, és puszilgatja, meg ölelgeti :lol:

Boeske!
Remélem, már felkelhetsz. Márk hogy viseli a haematomád? El sem tudom képzelni, én mit tennék.

Ludmilla!
Az oltás után csak hőemelkedés, és jókora nyűgösség volt. Azt monda a doki, olyan lesz az utóhatás, mint csecsemő korában volt. Akkor állandóan sírt, fel sem tűnt, hogy esetleg az oltás kavar be.

A hisztizés nem igazán zavar, csak kicsit parázok, hogy jól kezelem -e. Annyira cuki, ahogy próbálgatja, meddig mehet el. Sokszor elnevetem magam, ami a legrosszabb, de ez van. Álatlában éjszaka is jól alszik, aztán napközben is szunyál három órát. Így én is ki tudom magam pihenni, és a gyereken, meg a háztartáson magamra is jut időm, ami már nagon hiányzott.

Teszek fel képeket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, most tudok jönni írni, végre mindenki alszik. :lol: :lol: :lol: A délutáni alvásidőben már nincs sok időm irogatni, mert tornázok. Elég volt a duciságból. :oops:

Velünk is történt 1-2 dolog.
Bara is megkapta a 18 hós oltást, belázasodott, majd kegytlen hisztis lett.
Előtte egy hosszú hétvégét a törökbálinti tüdőgyógyintézetben töltöttünk, asztmás jellegű hörghuruttal. Nehézlégzéssel, magas lázzal vittük be. Szerencsére azóta nem volt beteg, csak Kincsőn ment végig egy 39,7 fokos láz.
Holnap megyünk Kincsővel fogorvoshoz, ovi előtt el kell mennünk.
Németbányára ha tudunk megyünk, a 40 fokos hőség nem is volt olyan kibírhatatlan. Szeretnénk minél hamarabb költözni, csakhát a körülmények és a munka. Majd lesz valahogy.

Olvasgatok, és "örömmel" veszem tudomásul, hogy minden gyerkőc hisztis. Szörnyű, amit mostanában Bara művel... Állandóan utánozza Kincsőt, ha netán nem engedem neki, akkor borzalmasan ordít.
Nálunk már csak a pelus utal arra, hogy még pici. Az etetőszék, kiságy, szopi már nincs, mert kinőtte. :lol:
Bara még nem beszél, csak ööö-zik mindenféle hangsúllyal. Két szót mond: "nem" és "hamm", ami után rögtön harap. :twisted:

Sudi, Ludmilla, kíváncsi leszek, hogy hogy viselik a gyerkőcök a bölcsit. Nekünk is jó lett volna menni, nagyon kellene a pénz, de úgy érzem, hogy Barának korai lenne még. Hihetetlenül anyás, ha egy vadidegen, vagy netán ismerős hozzáér, akkor kitör a katasztrófa. Nehéz vele.

Boeske, vigyázz magatokra, nem lehet egyszerű 2 gyerkőc mellett. Már 15 hetes vagy? Húúú :lol:

Dszú, néha én is mosolygok Bara hisztijein. Olyan hülye dolgokon tud kiakadni, mint pl Miért nem a gumicsizmát vesszük fel 40 fokban. :twisted:

Megnéztem a fotókat, helyesek a gyerekek és mekkorát nőttek!
Én is teszek fel néhányat.
Gyereksziget - Bara szigorúan nézett, egyáltalán nem élvezte. :twisted:
Kép
Kiszolgálta magát és evett egy poár joghurtot.
Kép
Emiatt nincs már kiságy.
Kép
Kapolcs
Kép
Az egri vár a Pilisben
Kép
További képeink:
http://babaszoba.hu/services/albums?alid=28161
http://babaszoba.hu/services/albums?alid=28218

Szép napot holnapra! Remélem, hogy j idő lesz és szokás szerint több órát a játszón tölthetünk. Komolyan: napi 5-6 órát vagyunk lent. :lol:

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Végre mindenki jelentkezett!
Illetve mégsem mindenki, Diverse???
Ed megnéztem az összes képet, nagyon jók! Barangó minimum 2 évesnek néz ki, a haja olyan nagyfiús, de nagyon édes!!! :lol: :lol:
Olyan édesen kuncognak Kincsővel, látszik rajtuk, hogy nagyon jól érzik magukat!! :lol: Az se semmi, ahogy Bara kimászik a kiságyból!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :P
Szegény Bara jó beteg volt, tényleg jó egészséget, és tényleg most már ne legyen semmi baja!

Dzsú! Ema is mekkora már! Hírtelen a legelső képre azt hittem, hogy az egy igazi viziló!!!! Elhültem, hogy jé ez hogy lehetséges, már mindent lehet az állatkertekben, és akkor néztem, hogy nem is igazi!!!! :oops: :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pórszívózni Gery is szokott segíteni, oda van a gépért!! Rendesen hisztizik, ha elrakom! :?
Hisztinél, meg hülyeségnél Én is van, hogy elröhögöm, pedig nem kéne! Mostanában Gery hajlamos pofozkodni!
:? :? :( De nem kézzel, hanem valamivel ami épp nála van, rongy, ilyesmi. Ha engem csapkod, akkor leállítom, de pl tegnap hülyültünk, apa is anyósom is ott volt, ugrált az ágyon meg minden, jól érezte magát, aztán egyszerre, megcsapta anyósoma rongyal. Nem durván, de azért odalegyintett. Hát Én úgy el kezdtem röhögni, mert már előtte is nevettünk, játszottunk.
Van akinél még előfordul ilyesmi? Mármint az ütögetés, csapkodás?

Ludmilla!
Ezek szerint Te hamarabb mész melóba mint Én! Biztos nem lesz akkor időd, de azért kíváncsi lennék majd, hogy megy a bölcsibe a beszoktatás!! Ha nem felejted majd el, akkor légyszi írj pár sort!!!
Nálunk a bölcsiben eldönthettük, hogy mikor kezdjen Gery, és akkor Én mondtam, hogy maradhat a végére! Így kezd Ő szept.24-től. 2 hét a beszoktatás. Voltam már a melóhelymen is, mondtam, hogy így a GYED még szeptemberre jár nekem, utánna a szabimat adják ki, mert a beszoktatás alatt még úgysem tudom menni a melóba!
A pontos időt még nem tudom, de egy hónap szabim tuti van, szóval a főnököm szerint olyan december környékén fogok csak kezdeni. Majd hív, ha személyzeti osztály kiszámolta a szabimat!
Annáról is jó lenne pár képet látni!!! :lol: :lol:

Boeske!
Hogy vagy???? Mikortól kelhetsz fel?
A nagyszükők leknek Velencén, vagy csak spontás oda viszik a gyerkőcöket! De ez is valami, sőt! Tök jó, hogy így elviszik őket! Legaláb nyugtod van addig is! :-)

Mi most nagy felújításban vagyunk, csináljuk a nagyszobát! Parkettázás, tapétázás, plafon festés, ablakok és ajtófestés! Iszonyat meló, már jó lenne ha kész lenne! De szép lesz.
Pénteken meg megyünk végre mi is nyaralni!! Már nagyon várom!!

Nah most ennyi, további jó nyaralgatást, pihenést mindenkinek!


Sudi És

Kép
Kép
 
 


bocsi a sok elírásért, szóismétlésért!!!!!!................
:oops: :oops:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Szia Sudi!
Csütörtökön megyek UH-ra, akkor talán kiderül, meddig tart a kényszerpihenőm. Teljesen átérzem az űrhajósok nehézségeit a Földre visszatérés után, ha felkelek, 2 lépés, és már lihegek, mint egy kiskutya. Persze mit akarok 6 hét fekvés után.
Most nagyon reménykedem, hogy végre meggyógyulok, a jelek legalábbis bíztatóak, már csak 1-2 csepp barnás cucc van naponta, ennek már örülök, mert az elmúlt hetekben annyi betétet használtam el, ami máskor hosszú hónapokig elég lett volna.
Nagyszülők csak 1-1 napra vitték strandolni a srácokat, nem Velencén laknak.

A felújításhoz kitartást, mi is épp költözünk/nénk, gyakorlatilag már csak az ágyam van a hélyén, egyébként minden dobozokban, meg össze-vissza. Szerencs, hogy nem megyünk messzire, csak 3 méterrel feljebb. :)

Sziasztok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Remélem, minden ok lesz az uh-n. Én nyolc hetet feküdtem, és nálam is ez volt, csak lihegtem, ha három lépést meg kellett tennem. Hihetetlen, mennyire le tud gyengülni az ember, pedig nekem étvágyam is volt, és nem éreztem magam rosszul. Azóta megértem az időseket.

Sudi!
Naálunk most kezd mindenféle ütögetés, meg csapkodás lenni. Úgy tűnik korán örültem :)
Sajnos, ha felhúzza magát valamin, akkor elkezd vagdalózni, és ha épp közelben vagyok, akkor én is kapok. Nem vészes, elmagyarázom neki, hogy mit tett, ez mennyire nem jó, és hogyan kellene vislekednie, vagy elvezem tőle, amit dobál, és csak akkor kapja vissza, ha lehiggadt. Eddig bejött. Általában akkor ilyen, ha már nagyon fáradt.

Ed!
Azt a mindenit, nem semmi Bara. Jó erős fickó lett :) Szerencsére nálunk még nem nagyon próbálkozott Emmuc a kimászással, és ha próbálkozna sem sikerülne neki.
Sajnálom, hogy ennyit betgeskedtetek :(

Kép
 
 



Sziasztok!!! Végre itt!! :) És újra ki vagyok akadva a technikára, mert napok óta nem tudok írni!! Hiába lépek be, nem jön be ez a kis dobozka lent, amibe írni kell!! És fogalmam sincs, hogy mitől lehet! Olyan is volt, hogy másik fórumban bejött a dobozka, de ebben akkor sem, ha újraindítottam a gépet...

Bocs csajok az eltűnésért és azért, mert még visszaolvasni sem tudtam, de most bejött végre rendesen az oldal és kihasználom írásra.

Töredelmesen bevallom, hogy nekem néha már nagyon elegem van a napokból és úgy várom az estét, mint valami megváltást... Nem szép dolog ilyet írni, tudom. Imádom Ricsit, de amit újabban művel, ahhoz kötélidegzet kell. Ott kezdődik minden gond, hogy kb. egy hónapja teljesen elhagyta a nappali alvást, pedig előtte napi 2x aludt 1,5-2 órát. Most semmi. Reggel 6-kor már kukorékol, hogy vegyük ki a kiságyból és attól kezdve non-stop babaműsor van estig. Ha szerencsénk van, akkor 9-kor sikerül lefektetni, de legtöbbször még 11-kor is mondja a mondókáját. Persze ez nem mindig egyszerű "mondókázás", a legtöbbször őrjöngve követeli, hogy vegyük ki a kiságyból és ráhagyni sem nagyon lehet, mert annyira behergeli magát, hogy néha alig kap levegőt, köhög és a hányás határán van. Próbáltuk az együttalvást is, de neki az sem jött be, folyton játszani akart. Egyszerűen nem akar aludni. Délutánonként már látszik rajta, hogy fáradt, nyűgös, hisztis, de alvásról hallani sem akar. Egyébként is nagyon hisztis lett az utóbbi időben, ha valami nem tetszik neki, akkor csakazértis próbálkozik századszor is ha akkor sem lehet, akkor tör-zúz-üvölt. Nem vagyok büszke rá, de néha a kezére szoktam csapni, mert folyton a konnektorokat babrálná. Mindben van gyerekzár, de azt akkor sem engedem, ami veszélyes lehet rá nézve.

Bocs a hirtelen panaszáradatért... Egyébként jól vagyunk és csak remélni merem, hogy jól kezelem ezeket a dolgokat és egyszer majd jobb lesz. :) Ha így marad, akkor januártól hajszálanként fogok őszülni. :) A másik babával szerencsére minden rendben, minden eredmény tökéletes lett és a jövő pénteken megyünk 4D-s UH-ra, ahol kiderül, hogy kisfiút vagy kislányt várunk. Már naggggyon várjuk!!! Teljesen mindegy, hogy mi lesz, de azért szeretnénk tudni. A pocakom már látványosan gömbölyödik, most már egyértelmű, nem hiszi azt senki, hogy csak magamra kaptam pár kilót. :) Idáig plusz 2-2,5 kilónál tartok és tegnap voltam 18 hetes.

Hétvégén lelépünk 3 napra Siófokra, a következő hétvégén pedig egy hétre. Már nagyon várom, ha másért nem is, legalább megpróbálom kialudni magam. :) Jön velünk apukám és az öcsémék is, így megosztjuk a babafelügyeletet.

Remélem, itt mindenki jól van!! Holnap megpróbálok visszaolvasni, mert most semmi erőm, szerintem zuhanok az ágyba. (Ott tartunk, hogy nagyobb az alvásigényem, mint Ricsinek :))

Friss képek hatalmas mennyiségben vannak a blogban, ha valakit esetleg érdekel. :)


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Diverse, jó hogy írtál!
Sajnálom, hogy Ricsi ilyen rosszalvó lett, vagyis nehézkes. Biztos nem könnyű most neked. Én csak azt tudnám tanácsolni, hogy próbáld leszoktatni Ricsit a közös elalvásról. Nem könnyű, tudom!!! De szerintem pár kemény este után nagyon jó eredményeket lehet elérni.

Mi most mikor nyaraltunk, Gery nem akart a szállodai kiságyában elaludni, mindig Én kellettem neki. Végül mindig odavettem a nagyágyba, melléfeküdtem, így aludt el, majd átraktam a kiságyba és reggelig horpasztott. Sőőt képzeljétek az utolsó este, apája altatta el Gerust!!!!! :shock: :lol: :lol: :lol: No aztán kezdtem parázni, hogy mi lesz ha hazajövünk, itt is majd a nagyágyban fog csak elaludni, de csodák csodájára nem! Ugyan úgy, mint ha mi sem történt volna egyből első itthoni éjszaka rendesen elaludt ahogy szokott!! Úgy örültem neki! Mostanában elég jól alszik Gery, most is még alszik!!!! ( 10 óra ). Viszont nála is van, hogy kimarad a délutáni alvás. Akkor kicsit nyűgösebb szokott lenni már késő délután felé, de így még jobban elalszik este.

A nyaralás nagyon jó volt, csak rövid! :? :cry: Az idő sem volt valami tökéletes, de azért fürödtünk is a Balcsiban. Geryt is bevittük, de neki nagyon hideg volt a víz, vacogott rendesen, így csak lábáztatás volt neki. Kapott egy jó kis forma-autót, ilyen felfújtahósat, amibe bele lehet ültetni, hát nem annyira tetszett neki, mint nekünk. :? De ott is azzal lehetett a gond, hogy hideg volt szerintem neki.
Aztán egyik nap, elég borús volt az idő, de mi apával akkor is fürödtünk, addik anyám őrizte Geryt a parton, és utána csöpörgő esőben ott ültünk a strandon napernyő alatt, olyan jól elüldögéltünk! :lol: :lol: Gery az asztal tetején ült, törülközőkbe bugyolálva, és nagyo jól érezte magát Ő is. :lol: :lol: :lol:
Amúgy a szállóhoz tartozott a ahatlmas parkos strand, így csak berobogtunk a szobáinkba amikor már kezdtünk fázni. Volt egy gyerekmedence is a parkban, de annak is hideg volt a vize sajna Gerynek. Nem akartam, hogy megfázzon a lelkem.
Jártunk Fürden és Tihanyban is, többször is átmentünk, közel volt szerencsére!! Rengeteget sétáltunk, Borfesztivál is volt, Füreden annyi ember volt, amennyit még sosem láttam! De nagyon szép és hangulatos még mindig az a hely! :-)))

Teszek fel néhány képet is.

Böske!
Voltál UH-on? Picuri nem mutatta esetleg a nemét??
Jól vagy? Felkelhetsz már???

Ja és itt is megteszem, Gratulálok Diversnek a kislányhoz!!!!! :lol: :lol: :lol: Éljen éljen!!!! :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


A képek! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


ezek meg itthon készültek : Kép Kép Kép Kép Kép

És még ez a kedvencem, lemaradt a Balcsis képeknél!!!!
Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Kismamik hogy vagytok? Boeske, remélem már nem kell feküdnöd!?
Gyerkőcök hogy viselik/ viselték hogy feküdnöd kellett???

Diverse, én is gratulálok a kislányhoz! Nagyon aranyos, néztem a képeket a blogodon.
Alvásproblémákról mintha csak a mi storynkat olvastam volna. Nálunk is ugyanez volt a forgatókönyv, De egyszercsak megelégeltem a nemalvást, bekeményítettem és nagyjából egy hét alatt rendeződtek a dolgok. Aztán már csak a finomítás volt hátra.

Sajna mennem kell, Marci nem bírja már. De majd még jövök.

Füles

Kép
 


Sziasztok!

Sudi!
Örülök, hogy jó volt a nyaralás, szuperek a képek!

Már nem fekszem, bár még nem tökéletes a helyzet. De gyógyulok. Ma megyek 4D-s UH-ra, ott sokminden kiderül majd remélem. :D

Gyerkőcöket megviselte, hogy ilyen sokat feküdtem, még most sem emelgethetem őket, de mostmár valahogy csak kihúzzuk ezt az időszakot.

Majd UH után jelentkezem.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Na, akkor megint én...

A babám szépen fejlődik, éééééés újra fiú. :D
Fejlődési rendellenességre utaló jel nincs, egyedül a jobb szívkamrában találtak egy pici izmocskát, ami nem odavaló, de valószínűleg 1-2 hónap múlva már nyoma sem lesz. (Legalábbis a szonográfus tapasztalata ez.)

Most végre megnyugodhatok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Boeske! De jó, hogy minden rendben! Nagyon örülök. És gratulálok az újabb kis fütyishez!!!!! Nemsokára három kisfiú anyukája leszel!
Hihetetlen, hogy már 18 hetes vagy!
Tudjátok már hogy fogják hívni a legifjabb fiúcskát?
Hű micsoda férfiuralom lesz nálatok! :wink: :lol:

Sudi nagyon jók a képek! Látszik, hogy nagyon jól éreztétek magatokat.

Mi is a Balcsin nyaraltunk. Voltunk Füreden, Szemesen és Zalakaroson. Sajnos szállásügyben nekünk is elég lehangolóak a tapasztalataink a Balatonnál. Zalakaros viszont szupi volt, egy extrán bababarát szállodában volt. Adtak cumisüvegmelegítőt, kiságyat, játszószőnyeget, bilit, etetőszéket, úszógumit. Szóval szuper hely volt, csak ajánlani tudom. Majd becsatolom a hotel címét.

Na és teszek fel néhány képet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Ed, Ti képeitek is nagyon aranyosak, a kiságyból kimászós képtől kicsit leizzadtam. Házikótokkal mi újság, előreláthatólag mikor tudtok odaköltözni?

Füles

Kép
 


Sziasztok!

Boeske! De jó, hogy minden rendben! Nagyon örülök. És gratulálok az újabb kis fütyishez!!!!! Nemsokára három kisfiú anyukája leszel!
Hihetetlen, hogy már 18 hetes vagy!
Tudjátok már hogy fogják hívni a legifjabb fiúcskát?
Hű micsoda férfiuralom lesz nálatok! :wink: :lol:

Sudi nagyon jók a képek! Látszik, hogy nagyon jól éreztétek magatokat.

Mi is a Balcsin nyaraltunk. Voltunk Füreden, Szemesen és Zalakaroson. Sajnos szállásügyben nekünk is elég lehangolóak a tapasztalataink a Balatonnál. Zalakaros viszont szupi volt, egy extrán bababarát szállodában volt. Adtak cumisüvegmelegítőt, kiságyat, játszószőnyeget, bilit, etetőszéket, úszógumit. Szóval szuper hely volt, csak ajánlani tudom. Majd becsatolom a hotel címét.

Na és teszek fel néhány képet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Ed, Ti képeitek is nagyon aranyosak, a kiságyból kimászós képtől kicsit leizzadtam. Házikótokkal mi újság, előreláthatólag mikor tudtok odaköltözni?

Füles

Kép
 


Ó bocsi, ez kétszer ment el.

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Merre vagytok?????

Füles

Kép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: