Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Juci,
ráütős sztori: Mikor pici voltam, és még éppcsak elkezdtem beszélni, és anyukám sétált velem a babakocsival, mindig jöttek a szokásos ügyeletes nyanyák kérdezni, hogy háááát kire ütött ez a gyerek??? Én meg egyszer, mikor odahajoltak a kocsihoz, megelőztem a kérdést a válasszal, miszerint:
Titta anyja titta apja!!! 8)8)8)

Tünde,
halacska recept rulez!! Pénteken Corázunk, a szombati grillhez veszek én is harcsát :)

Davallia,
lavór :D
Boldog évfordulót nektek!!

Sildike,
ez a recept nálunk csirkével szokás, de biztos a pisztráng is nagyon finom!
Anyósom lazaccal töltött pisztrángot szokott néha karácsonyra kreálni, majd elkérem a receptjét, az is nagyon ütős! :)
Lacinak gratula a foghoz!! :)



Máté mindenkinek köszöni a jókívánságokat! :)
Mira kisasszony félénken indult a találkozón, de Máté neki dobált puszijaitól hamarosan feloldódott a hangulata, aztán ki tudja, lehet, hogy ez inkább Máté játékainak köszönhető :D
Az tuti, hogy a végére együtt tologatták az Ikeás műanyag sámlit, és mikor elkezdtem rajta dobolni nekik, mindketten rugózva táncoltak :D:D
Tökfőzeléket csináltam délután, Máté segített, leginkább pakolni :P A kis maki, kirángatott két lábost a konyhaszekrényből, és keserves sírásra fakadt, amikor a kövön csörömpölve csattantak. :D:D Megmutattam neki, hogy lehet zenélni a fedőkkel... azt hiszem, kár volt :D:D:D
Most más nem jut eszembe, különben is megyek, mert ha jól hallom, a fiam épp gázszerelőnek tanul...:P

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


Sziasztok!

Davallia
Boldog mindenféle évfordulót Nektek és még sok-sok évet együtt!

Sildike
Gratulálok a 3. gyöngyhöz Lacika szájában. A kajálása nem semmi :lol:
Férj :lol: , de Te sem panaszkodhatsz :wink:

Sis
Aranyos lehettél! Már biztos úntad a nyanyákat. :lol:
Ezek szerint Máté azóta cintányérozik?? :lol: a fedőkkel

Megjártuk ma az Alváslabort is ill. a gyógytornát is.

Alváslabor
Semmi újat nem tudtam meg. Hagyatkozok a továbbiakban a józan belátásomra abban amiben úgy gondolom, hogy érdemes változtatni. Mivel sírni nem tudom hagyni, ezért elfogadom a helyzetet. Gondolom nem így fogunk megöregedni. Elöbb vagy utóbb változni fog.
Gyógytorna
Azt mondta a csajszi, hogy szerinte egy hajszál választja el, hogy elkezdjen kúszni. Lehet, hogy egy kezelés elég volt, de azért megbeszéltünk új időpontot.Ez a jó hír. Meg az,hogy Ő tök egészségesnek látja Marcit és szerinte felfújta az ortopédus. Marci lassabb, lustább, magas, de nincsen gáz. Azért ártani nem árt a torna.
A rossz pedig, hogy végig üvöltötte. Nem fájt Neki, csak oda akart jönni hozzám és ne lehetett ugye. A lelkem olyan, mint amin átment egy úthenger. Nagyon megviselt. Potyogtak az én könnyeim is rendesen.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Szerintetek elkényeztetem Marcit? Azok alapján amit tudtok rólunk..

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 

 
 

Juci

Szerintem ezen az alapon mindenki elkényezteti a gyerekét, ami persze nem igaz. Egyszerűen csak szeretjük őket nagyon-nagyon. Nekem mondjuk volt lelkierőm sírni hagyni Bazsit és Lacit is 2 napig. Összesen talán kettőjüknek 1 óra volt, amit sírta. Ha hosszabb lett volna ez az idő, vagy tovább tartott volna, akkor nem tudom mit tettem volna. Sokat sírni hagyni nem szeretem őket. Ha csinálok valamit és mondjuk Laci nyüszög, akkor nem hagyom abba és veszem ki azonnal a járókából, de ha sír, akkor igen.
Egyébként azt olvastam a Kismamában még régebben, hogy az elkényeztetés az az, ha megcsinálunk helyettük olyan dolgokat, amit ők is tudnának. Ezt igazából még most sem értem, de biztos így van, ha a Kismama írta.

Az első gyógytorna után én is olyan voltam, mint aki lenyeltek megemésztettek, aztán kihánytak. Baromira sajnáltam Lacit ráadásul ő még nem volt két hónapos akkor. Sajnos nem lesz jobb a következő sem ezzel nem tudlak biztatni. Szerintem azt nem lehet megszokni, ha az ember gyereke szenved valamitől.
Majd figyeld meg Marcit, hogy ma sokkal könyebben fog mozogni. Szerintem nagyon jó ez a gyógytorna. Én maximálisan megbíztam az én csajszimban. Jobban, mint a gyerekneurológusban. Nekik sokkal jobb szemük van hozzá, mert 99 %-ban ilyen pici gyerekekkel foglalkoznak. Mi 3 szor voltunk és nem is kell többször mennünk. Ha Marcinak rendszeres kezelésre lenne szüksége, azt tuti megmondták volna.

Férjeink mind nagyon jó pasik ez tény.

:lol: :lol: :lol: :oops: :oops:

Kép
Kép Kép
 
 


Sildike
Nagyon jól estek a soraid, köszönöm.
Kezdtem magaman kételkedni (ez egyébként gyereknevelés terén nem szokásom), mert a csaj azt mondta, hogy elkényeztettem. És
én nem gondolom, hogy elkényeztetném. Ha hisztizik, csak azért mert olyanja van, mindig rászólok szigorúan és befejezi. De ha elfárad és elég volt Neki a csúszkálás, vagy álmos már és azért nyüszizik valóban nem tudom ráhagyni.
Alvátanítást tudod én is próbáltam. Marci nagyon akaratos. 1,5-2 óránál adtam fel. És már bánom,hogy addig is hagytam.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Sziasztok Lányok!

Borzasztó dolgot hallottam ma. Pár héttel ezelőtt a fóti Cora-ban elraboltak anyukája mellől egy 8 éves kislányt (mondjuk nem értem, hogy hogy). Amíg a mamája bement valamiért a sorba a kislány a végén maradt és elvitték.
Az volt a szülők szerencséje, hogy azonnal szóltak a biztonsági őröknek és lezárták az összes kijáratot.
A kislányt végül a férvimosdóban találták meg kopaszra borotválva fiú ruhában.
Szervkereskedők próbálták elrabolni, akik közül kettőt el kis kaptak. Azért nem került a nyilvánosság elé, mert próbáljág felgöngyölíteni a szálakat.

Biztos eddig is nagyon vigyázott mindenki a babájára, de nem árt tudni az ilyen dolgokról, hogy még fokozottabban figyeljünk.

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Borzasztó dolgot hallottam ma. Pár héttel ezelőtt a fóti Cora-ban elraboltak anyukája mellől egy 8 éves kislányt (mondjuk nem értem, hogy hogy). Amíg a mamája bement valamiért a sorba a kislány a végén maradt és elvitték.
Az volt a szülők szerencséje, hogy azonnal szóltak a biztonsági őröknek és lezárták az összes kijáratot.
A kislányt végül a férvimosdóban találták meg kopaszra borotválva fiú ruhában.
Szervkereskedők próbálták elrabolni, akik közül kettőt el kis kaptak. Azért nem került a nyilvánosság elé, mert próbáljág felgöngyölíteni a szálakat.

Biztos eddig is nagyon vigyázott mindenki a babájára, de nem árt tudni az ilyen dolgokról, hogy még fokozottabban figyeljünk.

Kép
Kép Kép
 
 


Juci, sztem nem kényzeteted el Marcit, legalábbis nem írtál olyat, amiből én ezt gondolnám.
Mostanában Zita is bulizik néha éjjel, én se hagyom sírni. Márcsak azért se, mert bántja a fülem a nagy hangzavar. :oops: :lol: :lol:
Örülök, hogy a gyógytornász nem találta másnak, csak lustának, azt hiszem, ez volt a legjobb hír, amit kaphattál, ugye?

Ayse, ma megcsináltam a macisajtos kulimászt, képzeld, még apa is falta, pedig Ő nem egy nagy ínyenc, és nem szereti az újdonságokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Juci,
cintányér-üzemmód azonnali uzsonna általi halálra lett ítélve :P
Alvással én is így vagyok, majd ha a csajaival alszik, nem fogok kelleni :D:D

Elkényeztetés terén én nagyon otthon vagyok, ha ez annak számít :) Én sem tudom sírni hagyni, ha nyüszög, az oké, ráterelem a figyelmét valami játékra, de ha sír, akkor anya kell és kész. Majd kinövik ezt is, mint a pelenkát :)

Sildike,
egyetértek abban, hogy a férjeink jó pasik :P:P:P:P
Cora:
Borzasztó, hogy mire képesek az emberek :( Még jó, hogy azonnal kapcsoltak a szülők...

Tünde,
bulihuligán Zitának biztos melege van, majd elmúlik :)

Voltunk talizni, három mádör, három kölök, egyik egy három éves kislány, másik egy másfél éves kiccsákó, no meg Máté, az igenvagány :)
Amíg vártuk Mátéval a többieket, leültem egy padra, és báboztam neki a makijával. Egyszer csak iszonyat fájdalom a jobb gyűrűsujjamon a gyűrű alatt, és elrepült egy darázs... :( Tök frászt kaptam, még jó, hogy nem Mátét csípte meg a kis buzi... Most jó nagy a kézfejem, de majd lelohad. Vagy nem. De az biztos :D
A kellemetlenség ellenére nagyon jól éreztük magunkat :)
Tök jó cappuccinot ittunk, meg Máté a fele ásványvizemet :D Kölkök ótták a köröket a térkövezeten, meg a köztes gyepen, úgyhogy sötétszürke a fürdővíz :D Na meg el is fáradt rendesen a drágám, fürcsi közben dörgölte a szemét nagyon, el is aludt jó hamar :)
Ja, és kezdi a fejét rázni, ha azt mondom: nem, vagy nem szabad :) Ezért nem nagyon értettem ma, mikor játszottunk, odabújt, és azt mondtam neki: Úúúúúgy szeretlek, tudod? Ő erre rámvigyorgott édesen, és jóól megrázta a fejét :D:D:D

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


Halljátok-e kockák!

Kis seggberúgás segítségével (köszi Ildi:D:D) eszembe jutott, hogy ha mindenki megjött a mindenféle nyaralásából, akkor csinálhatnánk nálunk talit!
Hiszen itt is van kert, kapu, kutya, kismedence, meg minden, mint a búcsúban, csak épp körhinta nincs, de főzök én nektek kukoricát, eszünk naaagy hideg dinnyéket, meg főzhetünk bográcsos valamicsodát is, csak szervezkedjetek össze utazás mivoltából, hogy tuti legyen a buli :)

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


most csak két rövid mondat (tegnap szépen végigolvastam, de beleírni nem tudtam, mert nem jelent meg ez a vacak ablak :( )

megszületett a barátnőm kisfia, Dani!! úgy örülök nekik! szegény lány egy napig vajúdott, de minden jó, ha a vége jó!!!

Davallia gratulálok!! nekünk is pont ma van a negyedik házzassági évfordulónk! :) és a két csaj is egy napon született... a kistesó már mondjuk biztos nem fog egyszerre jönni :wink:

most megyek örülni:)
ja! Sis! köszi a kukoricás tippet!!! a receptek meg fantörpikusak, már elmentettem amit elolvastam!

KépKép
KépKép
and
 
 


And :)

Gratulálunk a barátnődnek is, meg a kisfiának is, meg az évfordulótokhoz is :D:D:D

GIGAMEGAOFFTOPIC:

Húgom tökhülye :D Ezt küldte most, itt visítok :D:D:D

Kép

GIGAMEGAOFFTOPIC VÉGE

Sisotris&Máté

Kép
 


Davallia, And, boldog évfordulót nektek!!!!
Sajnos csillogó betűket meg ilyesmit nem tudok, de már ez is nagy szó tőlem, hogy iráskor eszembe jut, mit olvastam egy perce :twisted:

Sis, Máté csuda ügyes ezzel a lépegetéssel! Persze akinek egy olyan kutya a tanitómestere, annak könnyű :)
Látom, katicásbugyi ide, katicásbugyi oda, azért Mira kisasszony képben maradt :wink:

Ma voltunk talin Mankánál, nagyon jól érzetük magunkat, Julcsi végigpróbálta az összes játékot és puszilgatta Maját.

Juci, sejtettem, hogy az alváslaborban valami nagy nagy okosságot mondanak, csak nem akartam okoskodni. szerintem jó, ha úgy csinálod, ahogy érzed, ahogy birod :)

Sildike, a Corás sztorit én is olvastam, pár napja a babaszobán, egy lány irta le, aki ott volt. Borzasztó.

KépKép

KépKép
 
 


Zsuzsa

Tényleg szörnyű. Ehhez képest az ősziben jól lehurrogtak, hogy micsoda hülyeség és ők már hányféle képpen hallották.
Pedig csak leírtam merő jóindulatból, mert onnan is sokan járnak oda vásárolni.

Kép
Kép Kép
 
 


Tünde!

Egészségetekre!!!

Andrison egy kisebb szopási sztrájk vonul végig. Egyrészt nő a foga, másrészt hozzám, Sis szavaival élve betörtek a vörösök. Így biztos az íze is megváltozott a tejecskének és azért nem kéri. Én meg mint a fejetlen tehén. Megpróbálom álmában is, ha akkor se akarja, akkor marad a fejés :( .
AZ jó, hogy eszik, csak jobb lett volna, ha nem ezért lát neki. :(

Az étvégya viszont tök jó, ha nem is olyan még mint Lacikáé :) , de leküldött ma egy fehérrépát, egy sárgarépát, fél hagymát, fél krumplit, egy kis csirkehusival és egy barackot is. :shock:

 
 


Ayse

Azért ez sem rossz étvágy.

Lehet, hogy Andris amúgy is nekilátott volna a kajálásnak.

Kép
Kép Kép
 
 


Ayse, csak azt nem mondtad, hogy egy vödör vizet készítsek magam mellé, ha 6 szelet pirítóst megeszek ezzel a kulimásszal. :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Tünde!

Akkor mostmár sejted, mért megy nekem olyan nehezen az a fogyás! :D
Ha nem lennél duopack egy kis borocskát javasoltam volna mellé!

 
 


Corás sztori rémes. Tényleg nem lehet eléggé résen lenni!!!!

 
 


Majola,
hát igen, azért a kékszemű bigék mindig tarolnak :wink:

Ayse,
ne add fel, léccilécci! Nekem is mindig sokkal kevesebb a tej, mikor megjön, és Máté is fanyalog, de visszajön a mennyiség, ahogy elapad a cucc, és aztán lehet, hogy még két hónapig hírét sem hallod!
Fejjél, meg kínáld sűrűn Andrist, hidd el, megéri!
Persze, ha akarod :)

Sisotris&Máté

Kép
 


Sis!
Persze, hogy akarom, ez nem is kérdés!
Csak szokatlan, mert Lilinél ezt nem tapasztaltam.
Mivel nekem valszeg Andris az utolsó babám, jóóóóóóóóó sokáig szeretném szoptatni. :wink:

 
 


Sis!
Persze, hogy akarom, ez nem is kérdés!
Csak szokatlan, mert Lilinél ezt nem tapasztaltam.
Mivel nekem valszeg Andris az utolsó babám, jóóóóóóóóó sokáig szeretném szoptatni. :wink:
Azért köszi a megnyugtatást, rám is fért!!!

 
 


köszönöm a gratulákat, meg a barátnőm nevében is az övét :)
voltunk vacsizni a rozmaring nevű kertvendéglőben, ott volt az esküvőnk. megbeszéltük, hogy mjajd, ha lesz gyerek, akkor is kettesben megyünk, de persze nem lehetett itthonhagyni a szemünk fényét :) csinálta is a műsort :)

a corás sztori rémisztő! már így is átkaroltam a fertő tónál a babakocsit, mert a húgom is ilyen rémtörténetekkel traktált :( (még a szállodai szobában is) én puszta kezemmel tekerném ki a nyakát annak, aki bántja a gyerekemet. jajjj... szegény kislány.

Ayse!nem semmi mennyiséget evett Andris! és úgyis visszaszokik a tejcsire, amikor megint ízlik neki, viszont rendes kaját is meg fogja enni, sztem tök jó a helyzet! :wink:

Juci! én teljesen így gondolom, ahogy Te.
ma reggel hárman voltunk gyógytornásznál, apát is elhívtam, hogy lássa, mekkora szenvedés, fájdalom. Eszti szokás szerint vörösre sírt szemekkel, fejjel, ordítva, majd hüppögve, stb. csinálta végig, na jó, néha nem sírt. nekem, mintha a szívemet tépkedték volna, apa utána mondta, hogy nem volt vészes, és túlreagálom, túlaggódom. mondtam, hogy öürüljön, hogy nem lánynak született... asszem neki a normál alsó határán van az ösztrogén szint, egy picit több beleférne :)
Eszti dettó ennyit sír, ha hagyom. ha hagynám. én úgy vagyok vele, hogy egyszer megpróbáltam, nem tartott sokáig a javulás, én nem bírom még egyszer sírni hagyni. mondjon akárki akármit.
remélem a kistesó nem lesz ilyen sírós, és nem lesz ilyen hasfájós, és már én is okosabb leszek, nekem ennyi a tanulság.
szóval: sztem nem kényezteted el!!! miért ne figyelnénk oda rá, ha jelzi, hogy valami gondja van, azaz sír?

KépKép
KépKép
and
 
 


And,
Esztiapu igazi férfi. Én nem viszem be Mátéaput még a mázsálásra sem, mert lehet, agyoncsapná az orvost, ha Máté megnyikkan :D:D:D
Kicsit túlteng benne a robinhood, nem bírja, ha a kisebbet bántják. :D

Sisotris&Máté

Kép
 


And

Nálunk Apa 10 perc után kimet, mert nem bírta nézni.

Azt mondta, hogy csodál minket nőket, hogy ilyen erősek vagyunk a bajban.

Kép
Kép Kép
 
 


mi valahogy egyensúúlyoszzuk egymást sztem. rám nagyon hatnak az érzelmek, apa iinkább mozog a puszta racionalitás terén. mindig meg tud vígasztalni valahogy, amikor kisiklok valamerre, gyorsan visszazökkent. de vagyok annyira erős aklaratú én is, hogyha egy kicsit is elbizonytalanodna, nem tudna visszazökkenteni. ma ő is elmondta egyébként a barátnőmnek, hogy ő a tizedét sem bírta volna ki annak, amin én/mi keresztülmentünk, de ennyiben kimerül az együttérzése :roll:

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziaszok Lányok!

Tegnap este írtam egy csomót, de nem tudtam feltenni, mert nem jelent meg nekem az „Új válasz küldése” rész. Mivel elmentettem, azért utólag feltenném, bár lehet, már nem a legaktuálisabb.

Sildike,
Köszi szépen a fuvaros-talis felajánlást! Hogy Te milyen rendi vagy! :) Csak sajna nekem a jövő hét nem igazán jó, jönnek anyumhoz német rokonok, és velünk is akarnak programokat szervezni. Na, meg a barinőmet is meglátogatom, mert szegényt nemrég műtötték vakbéllel, és még nem volt érkezésem elmenni hozzá, úgyhogy a keddet lefixáltuk vele. De már nagyon kíváncsiak vagyunk a gyerekparadicsomotokra, meg természetesen Rátok és a többi kockafejűre is, úgyhogy, ha szervezel még talit, és ezek után is meghívsz minket, akkor mindenképpen beneveznénk rá. :D :D :D

Nyaralással kapcsolatban akkor betartjuk az aranyszabályt, hagyjuk Tofit akklimatizálódni, bár lehet, apa jobban rá lesz szorulva, lévén, hogy autóval megyünk, és éjszaka, és persze ő fog vezetni.

Ayse,
Ezek szerint nem vagyok egyedül. Még nem nagyon találkoztam olyan emberrel, aki ne szeretne, mármint strandolni.

Akkor tényleg szép emlékek köthetnek Olaszországhoz! Lili, a kis szuvenír :)

Ha Andris így rákapott a kajára, akkor lehet, Liliben is újra feléled a versenyszellem, aztán majd nem győzöl rájuk főzni! :)

Tünde,
Remélhetőleg, nem lesz problémája Zitának a sóskától!

Szóval az édes kis vigyori kiscsajod kis félénkké vált és már csak messziről kacérkodik? Olyan édesek, ahogy mindig új szokásokat vesznek fel. :)

Nem, még nem találtunk megfelelő lakást, hiába is keresgélünk. Megnéztünk egy-kettőt, de nem igazán tetszettek. És valahogy mindig ugyanazok a hirdetések vannak, pang a lakáspiac. Elhatároztuk, hogy tényleg nagyon körültekintően fogunk bele az egészbe. Ezzel a lakással sajna eléggé elkapkodtuk a dolgokat…

Flocika,
Üdv. újra köztünk! Andriska csomót változott és nagyon huncut!
Miket észre nem veszel, nekem ez a megnyitásos dolog fel sem tűnt! De nem lehet, hogy azért ilyen magas a megtekintések száma, mert mondjuk egy-egy frissítést is annak vesz? Én pl. elég sokat frissítek, ha fent vagyok a Babaneten, gondolom nem csak én vagyok így vele.

Sis,
Gratulálunk az első önálló lépésekhez! Nem semmi, milyen kis ügyi Máté!

Na, most akkor konkurencia, vagy nem konkurencia? Úgy látom elég könnyű elcsavarni Máté buksiját ilyen katicás bugyikkal. :D :D :D

Benianyu,
Köszi szépen!
Igen, mi is ezért megyünk éjszaka, hogy Tofi átaludhassa az utazást. Remélem, így is lesz!
Bibionét nekünk is ajánlották, merthogy nagyon bababarát, meg nincs is olyan messze, de végül másként döntöttünk.

Jó balcsizást Nektek!

Zsuzsa,
Hát nem csodálom, hogy annyit van emlegetve ez a katicás bugyi, oltári jópofa és édes! Akkor ez egy teljes szerelés? Hol lehet ilyet beszerezni? Nagyon bírom a katicás dolgokat, és hátha nekem is lesz majd egyszer ilyen szép kiscsajom …. :)

A mai termésre majd igyekszem holnap reagálni, de egy dolgot kiemelnék:

Juci,
Ez azért megnyugtató hír, hogy nem talált semmi problémát a gyógytornász. Nemsokára biztos beindul Marci. :)

Az írásaid alapján nekem sem az jön le, hogy elkényeztetnéd Marcit. Nem jobban, mint azt más teszi.

Na, én lépek, ki vagyok nyúlva!

Jó éjt!

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Én is zombi vagyok, csak annyit, hogy:

Flocika, Bab,
a frissítés is az oldal betöltésének minősül. De akkor sem csak mi nézzük :P

Jó éjt!

Sisotris&Máté

Kép
 


Sziasztok!
Csak beköszönök, mert hulla vagyok, egész délelőtt almoltam a lakást, délután meg talizni voltam Mankáéknál, gyerekek nélkül:)
Ők Gabi anyukájánál voltak, de persze így is nagyon jól éreztem magamat :lol:

Holnap megyünk a telekre, majd csak hétfő este jövünk haza, ha egyátalán jövünk. Ha nagyon nagy a meleg, lehet maradunk még.

Dicséreteket köszi mindenkinek a fiúk nevében is! :)

Davallia, And!
Boldog Házassági évfordulót nektek!

receptek szuperek, majd jövő héten én is rakok fel.

Na megyek, mert leragad a szemem :)

Pusztok!

Kép
Kép
Kép
 


Hahó, csak engem dob ki az ágy ilyen korán? Már reggeliztem is, és még Zita is húzza a szamárbőrt.

Tegnap elfelejtettem: And, Nektek is boldog házzasági évfordulót kívánunk!
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Lányok, én nem nézek tévét, és nem olvasok híreket, de tegnap mégis megtettem, én hülye :(

Hajnali egyig bőgtem Máté mellett, teljesen kiakadtam....

Egy alig egyéves kislányt vert halálra az anyja, mert állítólag sokat sírt. :cry: Már korábban felfigyeltek a falubeliek, mert ha sírt a gyerek, az anyja még hangosabban tévézett, vagy zenét hallgatott, és négy hónapos korában, amikor tüdőgyulladással kórházba vitték, már akkor voltak rajta kék-zöld foltok! :cry: :cry:

Hol van ilyenkor a védőnő??? Mit képzelnek ezek az emberek? Hogy mertek hallgatni, és tűrni, hogy ilyesmi történjen?

Pakolok is össze, megyek valami lakatlan szigetre, én ezt a világot nem mutatom meg Máténak. :cry: :cry: :cry: :cry:

Tiszta kész vagyok :cry:

Sisotris&Máté

Kép
 


Sis :(
Sajnos ilyen világban élünk, nekünk az a dolgunk, hogy szépre és jóra tanítsuk a gyermekeinket. Amíg világ a világ, mindig lesz napos és árnyoldal, ez van, nem tehetünk semmit. Vagy befogjuk a fülünket, vagy nem vesszük magunkra mások problémáit, vagy belerokkanunk a sok értelmetlennek tűnő erőszakba.
Ne menjetek világgá, nekem spec. hiányoznátok! :wink:

Benianyu, tudom, hogy most nem vagytok itthon, de Daninak boldog névnapot kívánunk!!!

Kép
Vendég
 


Jaj, én is hallottam ezeket a történeteket, és szinte fájt. Még Apa is teljesen kiakadt, majd annyit mondott, hogy nem lesz jó dolguk a börtönben, mert a gyerekgyilkosokat még a rabtársak is utálják.

És tényleg az a legrosszabb, hogy az emberek becsukják a szemüket...nem csak akkor, amikor a kismama evickél felfelé a buszra, hanem még ilyenkor.
Lehet, hogy mi magunk is...sokkal jobban kellene figyelni egymásra. Régebben egy keresztény közösséggel jártam árvagyerekekhez, meg idős nénikhez szociális otthonba, éveken át, rendszeresen. Sokszor gondolok arra, hogy akkoriban milyen más volt a figyelmem azok felé, akik nem közvetlenül részei az életemnek. Nem csak az otthonokban, hanem az utcán, mindenhol. Szerintem ezt a figyelmet ébren kell tartani, magától nem mindig van meg, még ha jó embernek tartjuk is magunkat. Talán sok "jó ember" volt ezeknek a gyerekeknek a környékén is, csak épp mégsem volt annyira fontos a másik ember helyzete, hogy küzdjenek is érte.

Bab, a rucit Nápolyból kaptuk, úgyhogy nagy esélyed van, hogy majd beszerezd, mert ha most elmész Észak-Olaszországba, menthetetlen leszel, mindig visszavágysz, és egyre délebbre! :)

KépKép

KépKép
 
 


Huh, aszt hiszem félreérthető voltam!
A szembecsukást arra értettem, hogy amit a hírekben hallunk. Természetesen én sem mennék el az mellett, ha vkiről tudnám, hogy bántja a gyermekét, vagy bmilyen erőszaknak a szem ill. fültanúja lennék.
Vendég
 


Tünde, nem arra szántam válasznak, értettem :) Nem is vettem észre, hogy ugyanazt a kifejezést használtuk kétféle értelemben.

KépKép

KépKép
 
 


Egy Lili-mondás gondűzőnek:

Kártyázunk, Lili húz, majd így szól a laphoz:
- Fekete Péter vigyázz, mert tudod, hogy gyűlöllek!!!


Tünde!
Hogy van a fejed?
Az enyém borzasztóan.

Andrisnak ma sincs nagyobb kedve szopizni, de az éj leple alatt megszoptattam, és akkor elfelejtett tiltakozni, úgyhogy egy jó nagy egységet hívott le! :lol:

 
 


Lányok!
Már régen írtam, de azért elköszönök gyorsan.

Mi ma elhúzunk a Balatonra három hétre, aug második felében jövök újra.
Aki közben szintén nyaralni megy azoknak is JÓ NYARALÁST!!! :)

KépKép
KépKép
Márti
 


Ayse, szerencsére azóta nem fájt a fejem, kopp-kopp-kopp.

Majola, huh, de jó, nagy kő esett le a szívemről!

Lányok, hogy bírjátok a meleget?
Vendég
 


Lányok, azért ez irigylésre méltó, ugye????

Dubai, klimatizált buszmegálló:
Kép

Bocs az OFF-ért!
Vendég
 


Lehet, hogy nekünk is Dubaiban kellene átvészelni a forróságot???

 
 


HURRÁ, HURRÁ, HURRÁ!!!!!
MOSTANTÓL SZÉLESSÁVON MŰKÖDÜNK!!!!

 
 


Ayse, de jó!
Nem kell elmenni Dubai-ig, elég lenne egy kis olajat találni...
Vendég
 


Csak nehogy beleszédülj a sebességbe... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Daninak nagyon boldog névnapot kívánunk!
Kép

Davallia, And,
Utólag is sok boldog házassági évfordulót Nektek (persze kinek-kinek a párjával)!
:D :D :D

Tünde,
Ez nagyon jó! :D :D :D

Tényleg, nem emlékszem, hogy voltál-e már 12. heti UH-on? Bár, mivel már a 13. hetet is bőven betöltöttétek, gondolom igen. Minden rendben volt, ha volt?

Sis,
Szörnyű, mit kellett annak a szegény kislánynak szenvednie a rövid kis élete során! Én is nagyon nehezen tudok napirendre térni az ilyen szomorú történetek felett. Sokszor még hónapok múltán is újra feljönnek bennem, és teljesen lehangolódom.

Ayse,
Hurrá, szélessáv!!! :)

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Bab, voltunk, persze, minden ok! De sztem nem is írtam ide, csak a 22-esbe.
Vendég
 


Tünde,
Hamarosan lehet, már az is kiderül, ki lakozik odabent. Az olyan izgi!!!

Ma elkészítettem a Sildike-féle fóliás krumplit a tejfölös öntettel. Isteni volt! Teljesen más, ha az itt olvasott receptek alapján állok neki valamit kipróbálni. Tök nagy kedvet csinál, hogy tudom, ezek már tutira bevált dolgok, és még van is kihez kössem őket. Régebben is böngészgettem a neten jó kajákat, de valahogy soha nem jött meg a kedvem ahhoz, hogy ki is próbáljam azokat.

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Sziasztok!

Daninak Boldog Névnapot Kívánunk!

Tessék, virág: ----<--<---@ :D

Tünde,
Dubai nem semmi... De ha belegondolunk, mi itthon meg sem érdemeljük, úgyis tönkretesszük...

Ayse,
ez az, cselezd csak ki Andrist :)
Szélessáv éljenéljenéééljen!!! Akkor most már nincs kifogás... Tricikli helyett kamionnal is lehet szállítani a rakományt.. ööö... irományt! :P :D

Bab,
engem is megvisel az ilyesmi, még mindig nem tértem napirendre felette. :(
De hát ilyen az élet. Gondolkodtam rajta, és arra jutottam, hogy lehet, hogy nem is haragot érdemel az ilyen, hanem hálát, hogy általa még szorosabbra fűződik a szeretetünk a saját gyermekeink iránt.

Más:
Máténak nyolc foga van :)
Nem is evett ma semmi szilárdat szegénykém, szerintem csípte a sebet, szopi közben is mümmögött ezerrel. Nyolckor elaludt, de már kétszer felsírt. Sebaj, ebcsont beforr :)
És olyan ééédes, egész nap a járást gyakorolja! :D
Feláll, rámnéz, széttárja a két kis karját, forgatja a két kezét, hogy "nézd anya, nem is kapaszkodom!", és tesz egy-két lépést, aztán seggreül :D A nap többi részében a lavórba, a sámliba, a babakocsiba és a dömperbe kapaszkodva nyomul :D
Ja, és ma először pápá-t intett anyukáméknak :D

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


jóestét :)
ma itthon döglős napunk volt. végre kifestették a garázst, már szekrény is került bele, úgyhogy kezdődhet a nagy takarítás-pakolás. hurrá.
este 8 körül volt olyan idő, hogy kimerészkedtünk a kertbe, a kert közepére leterítettünk egy pokrócot, és ott játszottunk hármasban.

Sis, érdekes, amit írsz, engem, ha vernének sem tudnék hálát érezni, már most is sokszor megrémülök, hogy hogy szeretem ezt a kislányt, hogy komolyan kibírnám-e, ha neadjisten lenne vmi baja.
viszont most, hogy van egy ilyen gyönyörű kislányunk, semmi sem fontos igazán, csak ő :) elismerem, hogy ezt néha túlzásba viszem, de nem tudok másképp hozzáállni, nekem az első három helyen ő van.
és milyen ügyes Máté!! írtó helyes lehet, ahogy tanul járni!

kellene a kertbe egy ilyen dubaii buszmegálló :)

köszönjük a további köszöntéseket!

megyek apázni :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Húúúúúúúúú, na sziasztok, újra itthon! Majd holnap, ha elpakolásztam, akkor írok hosszabban...

Csak a képeket futottam végig, nagyon édesek!

Sis, üdv a vörösek táborában... :wink:

Kép

Kép
 


Tünde, tegnapelőtt volt nálunk egy Dubaiban élő nő, és mondta, hogy 10 után nem lehet kimenni az utcára, olyan forróság van. Jó ez a buszmegálló, de hogy jutsz el odáig :twisted: :twisted: :twisted:

And, hasonlóképpen állok én is Julcsihoz. mondta is barátnőm, hogy monomániás vagyok :roll:

KépKép

KépKép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron