Új privát üzeneted érkezett!

Davallia!
Tényleg tündériek együtt! :D
Gratulálunk még1x! :D

Andi&Nati


KépKép
 
 


Davallia, nagyon szépek a babák!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Edina/Davallia/!Szívből gratulálok nektek,sok sok tejcsit,és sok boldogságot kívánok!!Gyönyörű lányaid vannak! :)Örülök hogy könnyű szülésed volt,és hogy Győrfi dr is rendes volt!

Üdv:

Kriszta&Bence

Kép
 
 

 
 

Davallia!

Gratulalok en is nagyon es gyonyoruek egyutt a gyerekek.

Tunde :D
Zita de edes a hogy puszilja Akost!!!! Dejo, ezek szerinte egyelore nyomas sincs a feltekenysegnek sehol!!
Gratulalok!!!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy kis reklámot hoztam, én csinálom, ha vkinek van kedve nézzen be!!!
Kíbővült tavaszi árukészlettel várja kedves új és régi vásárlóit a
BrAnTo bababolt Káposztásmegyer I Dunakeszi u. 16. alatt
Mínőségi, olcsó használtruhák
NEXT, H&M, Old Navy, Mexx, Tonny Hilfilger, Adams, Marks & Spencer, Cherokee, Oshkosh, Disney stb...
Nyitás február 5.-én hétfőn 10-kor!A kicsiket játszósarok várja, hogy a mamák nyugodtan válogathassanak!!!

Kép
 
 


Szép jó estét!

Na, csak ideértem :) Tegnap este elaludtam Balázs mellett, már nem tudtam jönni.

Szóval, péntek reggel hazajöttünk vonattal a gyerekekkel, mert párom Németországban van vasárnap estig.

Itt is jó hó van, nem nagy, de az előbb még esett hozzá. Nem vártam egy csöppet sem, de a srácok annyira élvezik, hogy így természetesen én is örülök :)

A vonatutunk nagyon klassz volt. Taxival mentünk a Keletibe, mert nem akartam idegeskedni azon is, hogy lekéssük a vonatot. És a cucc se volt kevés, pedig nagyon igyekeztem. Egyszerűen hármunknak egy táskába képtelen voltam besuvasztani mindent
A vonaton nagyon édesek voltak a fiúk, mondjuk Gergő nagy felfedező volt, így Balázzsal nem nagyon tudtam eleinte játszani, de ő is jól elvolt. A végén már Gergő annyira összehaverkodott az egész kocsi összes utasával, hogy simán lejátszottunk két parti kinevetavégént-t Bazsival, az utasok meg terelgették a kicsit
A dülöngélő vonat sem volt neki akadály, jött, ment föl és alá, kutatott a bőröndökben, meg ilyenek. A nagy kihívás az volt, amikor leszállás előtt öt perccel elaludt, így kellett felöltöztetnem mindhármunkat, és leszállni az alvó manóval a kezemben. Persze mire elkészültünk, már mindenki leszállt, nem tudtak segíteni. Anyukám meg nem talált parkolóhelyet, így később ért a vonathoz, már bandukoltunk. Tesómékhoz mentünk először, ott ebéd, majd hatalmas havas játék kint, eszméletlen nagyot játszottak. Tesóméknak van egy 7 hónapos kutyája, de akkora már most, mint egy kisborjú :shock: Gergő meg csak ment utána, gyömöszölte, teljesen oda volt tőle. Aztán még bent is játék. Sógorom dobol, és hazavitte a dobfelszerelését, a gyerekek meg előszeretettel gyakorolnak rajta. Nemtom, tesóm hogy bírja idegekkel... Mindkét fiam imádta ezt is :) Leszenk képek, majd otthon fölteszem őket.
Este anyukám elhozott minket anyósomékhoz. Ma itt voltunk, itt is tök jó, szépséges idő volt, sokat voltunk kint, szánkóval is, álaltokat etettünk, meg ilyen kalandok :) Szóval jó döntés volt, hogy hazajöttünk :) A holnap izgi lesz, mert ilyet még Balázzsal sem csináltam egyedül, hogy visszafelé is vonattal mentünk hármasban, de remélem, attól, hogy nem lesz újdonság már, azért jó lesz.

Tünde, Davallia :) Nagyon édesek a képek, Panda hogy babusgatja a hugit!

Jövök holnap este otthonról is!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Gyerekeim kinnt játszanak az apukájukkal :):):).

Andris ma is olyat ebédelt! :shock:
Óriási adag husileves, husi is.
Rántott husi rizzsel
gesztenyepüré :D

Kicsit lassú voltam, úgyhogy elégedetlenkedett (hiába, egy éhes férfipocak, az egy éhes férfipocak :D), de amikor leültünk és látta, hogy van mindenből bőven, egy nagyon megelégedett sóhajt hallatott és nekilátott :lol:

Lili két dologban is feladta a leckét.

Balett ruhát szeretne szülinapjára. Mondom, nem tudom, hol lehet kapni ilyet.
- Nem baj, akkor írunk a Jézuskának és ő majd hoz!

Rajzolt egy térképet. Kábé úgy néz ki, mint egy labirintus. Azt mondja, hogy majd menjnk el erre az útra kirándulni.
- Jó. - egyezem bele.
- De akkor majd te nézzed, mert én nem fogom mindig tudni, hogy merre kell menni pontosan!
:shock: :shock: :shock:
Lili nem az a típus, aki könnyen elfelejtene egy ilyen dolgot! (asszem majd improvizálok :lol: )

 
 


Davallia!
Én is örülök, amikor írtad, hogy mégse az! (vagy Ancsi volt?) :D

 
 


Sziasztok!

Hazaértünk, visszafelé is jó utunk volt, bár késett a vonat 20 percet, és ez a 20 perc a végén nem volt már könnyű. Addig Balázs gyönyörűen játszott / imádom, amikor elmélyülten játszik pár apró valamivel, amikről később kiderül, hogy az egy ház, egy autó, egy mókus, két gyerek, stb. És órákig tudja csinálni :) /, Gergő meg megint föl-le mászkált, pakolászott, és ugrált le az ülésről a földre / én kaptam el!/ A végére aztán már sírás is jutott, meg összeveszés, úgyhogy nem volt kérdés, hogy hazafelé is taxizunk. Az új kamerámért a taxi után kellett rohannom, mert az ülésen hagytam :oops:
Szóval jó volt, ismételni fogunk, az tuti, márcsak azért is, mert Gergő mostanában őrjöng az ülésébe szíjazva. Az biztos, hogy hasznos, ha ilyen dolgokat is látnak a gyerekek, és nagyon jó élmény nekik. Egy csomó újdonság, és nem utolsó sorban bezsebelhet az ember egy csomó dícséretet a szeme fényeiről :oops: Ma például egy nagyon kedves hölggyel jól elbeszélgettünk Győrig, nagyon el volt bűvölve a srácoktól, és amikor leszállt, még megjegyezte, hogy jó helyre születtek :) Örültem persze, de azért ez nem ilyen egyszerű. Azt nyilván nem látja, amikor ordítok velük tehetetlenségemben...
És azt még hozzátenném, hogy nem vagyok ám olyan bevállalós, nagyjából tudtam, mire számíthatok. Viszont nekem az a nagy szó, ha valaki autóval vág neki háta mögött / vagy mellette/ egy gyerekkel, vagy többel. Ha itthon lett volna a kocsi, akkor sem mentem volna kocsival a srácokkal!


Mit akartam még?...

Ja, Gergő eszméletlenül elkezdte utánozni Balázst. Eddig is leste, és próbálkozott, de tegnap este már aggódtam, ugyanis úgy tűnt, nem is gondolkodik, csak csinál mindent utána. Kissé fel voltak pörögve, Balázs a rekaméról ugrált a nappali közepére anyóséknál. Egyszercsak Gergő is felkapaszkodott a rekaméra, és már ugrott volna, leültem elé a földre, és így folytattuk, én mindig elkaptam. Halálra nevettük magunkat. Aztán telefoncsörgés, én fölálltam, gyorsan odatoltam egy szivacsot, amin alszunk, a lába elé, és mondtam anyóséknak, hogy hagyják. Telefonáltam, közben lestem. Gergő kibillegett a rekamé szélére, és ott egyensúlyozott, visított a nevetéstől, de nem merte elengedni magát. Végül megfordult, és hason lecsúszott. Nagyon édes volt. Ezek után Balázs a szivacson bukfencezni kezdett. Egyszercsak Gergő is letérdel a szivacsra, fejét lehajtja, és ferdén ugyan, de bukfencezett! Balázs is elég ügyi volt, olyan 2és fél évesen tanulta, de Gergő még nem egészen annyi :) Utána egyszer sem sikerült magától, kicsit kellett mindig lökni rajta, de nagyon bírta :)
Na, a lényeg, hogy eddig is láttam, hogy lesi Balázst, de ennyire nem utánozta le, gyanította, hogy nem fog neki menni.

Képekre most nincs erőm, holnap áttöltöm a gépre.

Tünde :) Nem tudom, mennyire jársz mostanában erre, de ma felmerült valami ,ami azóta is foglalkoztat, kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzá. Persze a többiek véleményére is, ha van :D
Szóval: volt nálunk egy hiteles pasas, aki a házvásárlásunkhoz próbál segítséget nyújtani. Ő mondta, hogy van egy honlap, ahol bankok által elvett ingatlanokat hirdetnek, nagyjából féláron, asszem licitálni lehet rájuk. / ja, hiszen ezeket elárverezik :( / Meséltem ezt anyukáméknak, erre ő azt mondja, hogy nem tudna egy olyan házba beköltözni, ahol valaki már tönkrement. Merthogy a ház magában hordoz valami sorssal kapcsolatos dolgot / nem tudom, hogy fogalmazott/, a lényeg, hogy ha ott egyszer tragédia történt, akkor a következőkben is ez várható mindenkivel, aki ott lakik. Lehet, hogy hülyeség, hogy ilyenen gondolkodom, de mivel hiszek az ehhez hasonló dolgokban, csak nem tudok elmenni mellette agyalás nélkül. Viszont egy ház féláron, az se semmi...
Nemtom,. érthető-e, amit ki akartam hozni ebből?

Jó éjt!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc, anyudnak félig igaza van....nyilván több okból mehet tönkre egy ilyen hitel-vásárlásos dolog...ha valaki felelőtlenül vesz fel nagyobb hitelt és nem tudja visszafizetni, az nem hiszem hogy rányomjá a bélyegét a házra...de a többi egyébb ok miatt már én sem venném meg...de nyilván ezt nem kérdezheted meg...viszont ilyen szempontból...bármely ház küzdhet hasonló gonddal, amit nem licittel vesztek meg, hanem csak nagyon áron alul sürgősen adnának el...akkor ez nem ugyan az? Viszont jó vétel lehet...de ez szerintem inkább a helyszínen dől el...hogy hogy érzed magad azon a helyen, abban a házban...

Kép

Kép
 


rányomná

Kép

Kép
 


Nem mentünk oviba. A férjemnek mondtam, hogy inkább menjen ő az autóval, Lili meg még egy napot ithon marad. Mikor beért, felhívott és mondta, hogy a Moszkváson a szeme láttára csavarta ki a szél az autóbusztáblát! :shock:
Szerintem most sokkal nagyobb szél van, mint a múltkor...és anyukám már megint repül :?

Jucc!
Én tuti nem érezném jól magam olyan helyen, ahol valami baj történt, még ha anyagi is. :(

 
 


Szerintem is nagyon nagy szél van, tegnap mondták a híradóban, hogy lehet 100 km/óra is, és ez úgy tűnik, most tényleg nagyobb, mint amikor orkánnal riogattak bennünket. A tető csak úgy dübörög itt. Vigyázzatok magatokra!!!

Ayse :) Anyukád ennyit repül? Lehet miatta izgulni :( De nem lesz semmi baj! Legrosszabb esetben marad kint, nem?

Köszönöm a véleményeiteket ház-ügyben, nem örülök... Még nem is néztem, milyen a kínálat, lehet, hogy nem is kéne?

Gergő olyan édes! Rúzsa Magdit hallgatok most, és ahogy felcsendül a Queen-nóta, tapsol, rázza a seggét, és bulizik! Nekem is a kedvencem :)
Egyébként szörnyen aludt, szerintem állandóan fönt volt :( Eléggé hulla vagyok, de ő sincs jó passzban.

Íme a hétvégi képek, nem lesz kevés :oops:

Balázs a vonaton híreket hallgat :)
Kép

Gergő a kis kíváncsi:

Kép
Kép

Ez már tesóméknál:
Kép

Kép

Kép

Gergő Jucival, a kutyával. / hogy miért lett Juci? Mert olyan duci volt, mint én vagyok-Duci Juci :twisted: /
Kép

A kisdobos:
Kép

Gergő is megpróbálta a dobolást:
Kép

Szombati szánkózás:
Kép

Kép

Kép

Hóban is lehet ám játszóra menni:
Kép

Hancúr:
Kép

Készül a hóember:
Kép

Kép

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jó estét Lányok!


Élünk és virulunk mi is, csak az elmúlt napokban a villanyóránkat próbáltam átiratni. Éppen itt volt az ideje :lol: és gondoltam lejelentem azt a 11000 kwh fogyasztást, hogy ne az emelt áron számlázzák. :lol:

Hétvégén voltam Bécsben. Szuper volt. Pénteken már a barátnőmnél aludtam a tesúmmal. Balázs volt a fiúkkal. Nagyon jól érezték magukat és semmi gond nem volt. Fel sem hívott egyszer sem, hogy mi hol van. :lol:
Lacika viszont megtanult a hűtő előtt kiabálni a rántott húsért és a túró rudiért: husi, husi, trudi, trudi. Amúgy is már olyan sokat beszél.
Nagyon jól tudtunk vásárolni is. Minden minimum 1/2 áron volt. Főleg magamnak vásároltam most. A gyerekeknek csak játékokat vettem Bazsika szüli és névnapjára. Meg Bazsikának trikókat meg gatyókat az oviba.


Davallia
Nagyon, de nagyon aranyosak a lányok együtt.
Amikor Lacika megszületett hirtelen én is olyan nagynak láttam Bazsit, Lacit meg még kisebbnek, mint amekkora volt.
Szuper ügyesen szültél. Nálam is volt hasonló, amikor Laci született. Nálunk is kb. 20 perc alatt durvultak be a dolgok. Rajtam is somolyogtak, hogy nem adják azt olyan könnyen. Aztán meg könyörgött a dokim, hogy sóhajtozzak el egy tolófájást, hogy ki tudják kapkodni a szerszámokat. Mondtam is neki utána, hogy látszik, hogy nem szült még. Hogy lehet egy tolófjását elpihegni?? :roll: :shock: :shock:

Tünde
Zita és Ákos is tüneményes. Annyira bírom, amikor ezek a picik a még kisebb tesójukat szeretgetik.


Ayse
A Rákóczi útról nyílik egy tánc kellékes bolt. Én anno az unokahugomnak vettem ott a szalagavtóra kesztyűt, de mindenféle táncruha, cipő egyéb kiegészítő volt ott.
Egyébként a H&M-ben lehet kapni rózsaszín kis tornadreszt rávarva rózsaszín tüll szoknyával. Szerintem az is szuper jó balettruhának.

Jucc
Hallod nem vagy semmi. Két fiúval bevállani ilyen hosszú utat. Bazsika Szombathelyig ment az apukájával intercityvel most télen, amikor Bükre mentünk, de két gyerekkel egyedül nem mertem volna nekivágni. Egyszer Dunakesziről mentem már be, de az csak egy 20 perces út.
Képek szuper jók. Neked aztán érdemes volt megvenni ezt a kamerát. Egyszer majd már én is lekicsinyítem a képeket, aztán megbombázlak velük Titeket.
Február 10-én a közlekedési múzeumban nagy Thomas kiállítás lesz, ha érdekel. Mi tutira megyünk, mert ráadásul aznap van Bazsika szülinapja, és ennél jobb programot nem is tudtunk volna találni erre az alkalomra. A minimax.hu - n vannak részletek.

Ja és az előző autónk olyan volt, amit nem tudtak fizetni és jóval olcsóbban vettük mi meg a banktól. De őszintén szólva nem volt különösebben rossz érzésem benne. Főleg miután lecseréltettük a rendszámot és átkódoltattuk a kulcsokat. Persze egy autó vétel az azért más, mint egy ház, de nem biztos, hogy valaki nyomorának vagy a haszonélvezője. Lehet, hogy egyszerűen csak felelőtlenül és átgondolatlanul vágott bele valaki. Szerintem inkább ez a jellemző. Én dolgoztam bankban hitelezésen. Elépesztő az emberek önbizalma ilyen téren.

Kép
Kép Kép
 
 


Ildi!
Örülök, hogy ti sikeresebbek voltatok Bécsben, mint én! :) :?
Család minden tagja meggyógyult már?
Nati még mindig taknyol, holnap kiviszem Nyúlné Apósdokijához egy orr pucoválásra.
Rondán köhög is, ma azt mondta a dr. néni telefonon, ha csütörtökig nem javul vigyem le hozzá és kitalálja hogy legyen tovább.

Jucc!
Én azért megnézném azokat a hírdetéseket.
Szerintem ez olyan dolog, hogy ha úgy indulsz neki a dolognak, hogy rossz érzésed van, félsz tőle, hogy baj lesz, akkor előbb-utóbb lesz is.
A szüleim olyan házat vettek meg 10 éve, amit egy válófélben lévő házaspár árult, mert mindkettőnek a pénz kellett. SOS adták, áron alul.
A szüleim a mai napig tök jól megvannak..
Szerintem eszükbe sem jutott vacilálni a vételkor. :roll:

Andi&Nati


KépKép
 
 


Ildi, Andi :) Nektek is köszi a véleményeket :) 2:2, döntetlen. Viszont megnéztem a honlapot, csak akkor nézelődhetek, ha előfizetek és regisztrálok, egy éves előfizetés van, ha jól értem, addig nincs licitálás. Ennél azért sürgősebb lenne a dolog... És rengeteg lakott ingatlan van, nyilván befektetőknek ez is jó. / haszonélvezet miatt lakott/.
Úgyhogy egyelőre maradunk a sima hirdetéseknél, amúgy Apa is azt mondta, hogy ő sem biztos benne, hogy ez jó ötlet. A fene tudja. Az tény, hogy rengeteg válófélben lévő pár ad el ingatlant, és eszembe sem jutott eddig ezen agyalni, hogy ilyen házat nem vennénk meg. Végülis valahogy a válás sajnos olyan mindennapi, nem is számít tragédiának.../ amíg nem velünk történik/.

Ildi :) Örülök, hogy jól vagytok, és a bécsi út is jól sikerült.
Egyébként én is hitelezésen dolgoztam, tudom, miről beszélsz :roll:
Thomas-ötletet ezerszer köszi, már mondtam is Balázsnak, ő meg közölte, hogy addig ki sem bírja. Ez van :)
Nem kell annyira fényezni engem a vonat miatt, tök jó volt, semmi különös, és nekem az a nagy szám, ha valaki autózni mer a gyerekeivel egyedül. Én meg se próbálnám, legfeljebb ha nagyok már. Képeket nem a kamerával csináltam, hanem a telefonommal :) Nem akartam akkora feltűnést kelteni a vonaton, így egész észrevétlen maradhattam :)

Andi :) Gyógyulást Natinak! Most már bizti vége lesz!
Nekem tegnap este fáj a torkom. Illetve a légcsövem. Ég. És kezd elmenni a hangom. Lehet, hogy nálam most jön az a jó kis rekedt/néma betegség...


J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


mármint tegnap este óta fáj a torkom...

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!
Jobbulást!!!
Ez egy nagyon szar betegség, nekem kábé két hónapig elhúzódott.
Remélem nem ezt kapod ki!

 
 


Most puffogni fogok...

Szeretem Lili oviját, de mi valahogy mindig lemaradunk...és ez szerintem a rossz szervezés kérdése.

Megyünk Sopronba jövő hét végén. Jó előre megkérdeztem, hogy mikor van a farsang, hogy úgy rendeljem a szállást. Mondják, hogy 23.- remek, akkor az nem zavar be a 8-9-ébe. Erre ma 3 hét után mit látok kiírva rögtön, ahogy belépünk????? Farsang: február 9-én! :evil: :evil: :evil:
A madarászkirándulásról lemaradt, mert beteg volt. :( Tavaly amikor középsős volt (vegyes csoportba jár), nem mehetett az akkori nagycsoportosokkal, mert az a középsősöknek nem jár. Szépen kipaterolták őket (3 kislányt) a foglalkozások idejére is a csoportszobából!!! :evil: :evil: :evil: (most hívom a madarász bácsit, megpróbálom bekönyörögni magunkat egy másik napra).
Tavaly ugyanebből az okból nem mehetett a tropicáriumba, oda is mi elvittük. :evil: :evil:
A fogmosópoharában egy vadidegen fogkefét találtam, a törölközője egy másik fogason, a fél pár cipőjét némi hasonkúszás után megtaláltam a szemben levő padsoron, ismeretlen eredetű ruhák tömkelege a mi polcunkon, :evil: :evil: :evil: és odabaszarintva a paplanhuzata, amit teljesen rapszodikus időközönként levesznek, hogy kimossuk. Nem tudom, mit hittek, ha pénteken nem megyünk oviba, akkor én majd, mikor viszem a gyereket, mit tudok kezdeni, kimosom, és visszaloholok vele??? :evil: :evil: :evil: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ és ez még egy jó ovi, tényleg, mégis olyan kis mostohának érzem benne magunkat :(:(:(

 
 


Ildi!
Veled álmodtam, még pedig azt, hogy a férjeddel vendégségben voltatok válunk és vizezett kólával :shock: kocintottunk arra, hogy mindketten babát várunk!
:lol:

 
 


Ayse

Vendégségbe szívesen megyünk. Ha Te is vállalod, akkor babázhatunk is együtt. De a kólát nem szeretem se így, se úgy. :lol: :lol: :lol:

Ez az ovi dolog tényleg bosszantó. Nem tudom nekünk milyen tapasztalataink lesznek.
Balázs már csinált egy pályázatot az ovinak valami udvari játékok ügyében. Remélem megnyeri az ovi és akkor szépen fel tudják újítani az első kertet is. A hátsó így is szuper.

Jucc

Egyből Rátok gondoltam, amikor olvastam a Thomast. Én még nem mondtam Bazsikának, majd meglepi lesz neki.
Ha Balázs nem bírja ki addig, akkor gyertek át hozzánk. Én néha már Szodor szigetén érzem magam a nappaliban. Amióta ez a Thomas őrület van, azóta mindenki ezt hoz Bazsikának ajándékba. Szerintem a bányaműveken kívül már szinte minden van itthon. Néha egy pályaudvar a lakásunk. :twisted:
Tavaly a munkagépek mentek, akkor úgy éreztem magam, mint egy építési vállalkozó telephelyén. :lol: :lol:

Én kocsival bármikor elindulok a gyerekekkel a világ végére is. Szombathelyre Lacikával egyedül mentünk, amíg a Balázsok vonatoztak.


Képzeljétek, Bazsika közölte, hogy vigyük át az ágyát a Laci szobájába, mert ő már nem pici baba :lol: :lol: és Lacika nagyon szomorú, hogy nem vele alszik. Persze nem kellett kétszer mondania és az ágy már a gyerekszobában van.
Kíváncsi leszek az alvásra.

Kép
Kép Kép
 
 


Lacika teljesen önálósodott evés terén. Semmit nem eszik meg csak egyedül. Tegnap milánói volt az ebéd. :lol: :lol: :lol: :lol:


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép Kép
 
 


Andi

Basszus, remélem nem azt a kórságot nyeltétek be, mint mi.

Nálunk ugyanez volt. Taknyolás, hurutos köhögés stb. Sajna nincs rá gyógyszer, mert ez most egy vírus.

Csak a vitaminok, a köptető és az orrszívás.



Jucc

Remélem nem leszel nagyon beteg.

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, engem nem igazán izgat, ha beteg vagyok, csak a kölykök maradjanak ki belőle. De ha ez tényleg egy elhúzódó kórság, akkor mégis zavar, mert akkor se babatali, se semmilyen program :(
De beszereztem grapefruit kivonatot, béres cseppet, c-vitamint, és vedelem a lándzsás útifű szirupot, valami csak segít :)
A torkom ugyanolyan, nem lett rosszabb, de a fejem is fáj már. / ez mondjuk lehet tök független is ettől/.

Ildi :) Köszi az invitálást, de ilyen torokkal nem megyünk, örülj, hogy végre meggyógyultatok!
Laci nagyon édes, én rosszul vagyok, ha Gergő elkezd egyedül enni. Ő inkább a körülötte lévő dolgokat keni össze, nem ennyire magát. És egyre jobban követeli, hogy egyedül ehessen.
Ez nagyon szerencsés, hogy Bazsi magától kérte az ágyáthelyezést! Kíváncsi vagyok a folytatásra! / érdekes, hogy Balázsom nem hajlandó esténként a mi ágyunkban elaludni, ragaszkodik a saját szobájához. De aztán éjjel menetrendszerűen megjelenik.../

Ayse :) Sajnálom ezeket az ovis negatív tapasztalatokat :( Gondolom, a farsangot nagyon várta Lili.
Érdekes, én soha nem szerettem, pedig egyszer nyertünk is a tesómmal. És anyaként sem várom egy csöppet sem, remélem, változik ez addig, amíg aktuális lesz...
Micsoda álom!

:lol:

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc

Az etetőszéket azóta kimostam, a földet pedig direkt nem fényképeztem bele a képbe.

Anyu egyszer közölte, hogy Bazsika szerinte sokkal szebben evett, mint Lacika, de ő is csak itthon, mert alatta soha nem volt disznóól. AZtán rájöttünk, hogy akkor még megvolt a Marcika és ő körözött az asztal alatt, mint egy kis cápa és lecsapott a leeső falatokra. :lol: :lol:

És amúgy egyáltalán nem hajlandó enni a Laci. Elfordítja a fejét, eltolja a kezemet. Még a húslevest is úgy eszi, hogy ő villával a répát, zöldséget stb., mi meg közben csempésszük a szájába a falatokat.


A legeslegeslegeslegjobb dolog:

Apa ma 2 hét szabi+ 2 hét betegállcsi után visszament a munkahelyére és azzal indított, hogy felmondott. :lol: :lol: Úgy gondolta, hogy két hetet a felmondási időből letölt és kiveszi a maradék szabiját. De annyira megsértődtek rá, hogy eltekintettek mindentől, úgyhogy kifizetik a hónapot, de nem kell bemennie. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Sildike :lol: állati :lol:

Kép

Kép
 


Ildi!
Hű nem semmi!
És ez hirtelen felindulásból történt?

Lacika nagyon bájos! Úgy látom ő is Andris jótanácsai szerint jár el az evést illetően! A másikba beírtam, ide elfelejtettem, nem baj, most pótolom:

Andris jótanácsai az evésben még járatlanok számára:
1. Ha éhesek vagyunk járkájunk hangos "HAMMA-HAMMA!" kiáltásokkal körbe-körbe a lakásban (a kézmosás ellen egy lehelletnyit tiltakozzunk).
2. Ha nem olyan étel került a tányérunkra, ami elnyerné ízlésünket, mutogassunk a világ összes égtája felé és ismételjük a már jól bevált varázsszót: "HAMMA-HAMMA"! Valahonnan biztosan érkezik egy felmentő sereg.
3. Követeljünk magunknak evőeszközt, lehetőleg többet, de a kezünkkel együnk, ez élvezetesebb. Hogy minek a kanál? Ami jár, az jár!
4. Ha étkezés közben a kezünkre tapadt volna az étel, integessünk hevesen, így intve búcsút a nem kívánt morzsáknak, rizsnek, répa- krumplidaraboknak.
5. Ha a tálcánkon is lennének nem szívesen látott falatok, dobjuk őket kecses mozdulattal a hátunk mögé. Rezignált, már-már bamba arccal nézzünk arra a személyre, aki azt mondja, nem szabad!
6. Nincs nagyobb élvezet, mint a kistányérunkat kétfelől megragadni és úgy inni ki a levest.
7. Talán csak egy mérhető hozzá, ha itatópoharunkból az innivalót bőségesen a tálcánkba locsoljuk és egyenletesen belepasszírozzuk a még fellelhető ételmaradékot.
8. Ha elhangzik a "Jól laktál? Akkor megyünk is az ágyikóba!" mondatsor, tegyünk úgy, mint aki éppen most lát étele elköltéséhez!
9. Ja és mégegy: mivel jó előre gonoskodtunk magunkról, kijátszva szüleink éberségét és gyorsaságát, kaparintsuk meg a földről az ételdarabokat és együk meg jóízűen. Hogy most mért ízlik? A madárlátta kenyér is más ízű, nem?

Jó étvágyat és csak ügyesen! Nem eltántorítani magunkat, nemtetszésünknek minden esetben sikítással adjunk hangot!!!!

 
 


Az ovihoz még annyit, hogy itt valahogy mindig ez van. Például a legelső karácsonykor megkérdeztem szintén jó előre, hogy mikor lesz az ünnepség. Mivel alig vártam, hogy kislányom élete első szereplésén részt vehessek. Megmondták, ehhez képest írtam be magam vizsgáztatni. Persze, hogy módosítottak, a vizsgáztatásaim időpontjára. Beszéltem a hallgatókkal, a tanszékvezetővel, átraktuk. Erre az ovi is átrakta, immár az új időpontokra. Itt feladtam és fájó szívvel, de el kellett mennem vizsgáztatni. A férjem meg felvette videóra :(.
Lili már tudja, és kitalálta, hogy akkor itthon öltözik be, igaz ő úgy fogalazott, hogy öltözÜNK be. Hát meglátjuk! :lol:

 
 


Itthon lesz farsang, szerintem mi Apjával rómaiaknak öltözünk (bár olcsóbb lenne Ádám- Évának ), Lili Csipkerózsika akar lenni. Most beszéltem a hugimmal, Bécs állítólag tele van jelmezekkel, megnézi mit kóstálna egy ilyen mulatság . Andrist még nem tudom. Ötletek???

 
 


Sziasztok! Képet nem enged a gép feltölteni, :cry: de sebaj. :wink: Keresek olyan anyukákat, akik Salgótarjánban szültek, én jól megúsztam a szülést. :wink: Később mesélek róla. Keresek még olyan anyukákat, akiknek Bp-en dr. Szabó :idea: nevezetű volt a szülész orvosa(huszonegynehány éves). A fiam, 1800g-mal lett 35 hétre, 2005. 11. 25.-én, most 1éves, 2hónapos és 6napos. Választ várok.[/img]


Sziasztok!

Háát, nekünk ma übersz@r napunk volt! :(
Tegnap este óta fájt a fejem és gyakorlatilag végig hánytam a délelőttöt. :?
Pedig egy kezemen megtudom számolni, hányszor taccsoltam ki életemben!
Nagyon durva volt, semmihez nem volt erőm, így leágyaztam magamnak a földre és úgy próbáltam játszani Natival.
Szegény kicsi makim érezte, hogy gáz van, mert jött, puszit adott, hozta a könyveit, annyira drága volt!
Délután aludtam vele együtt 3 órát és már semmi bajom!
Mi a franc lehetett ez, nem tudom! :shock:

Márti, Ayse!
Ti hogy voltatok ma???

Jucc!
Remélem jobban vagy már! Amikor éreztem, hogy beteg leszek, elkezdtem szedni cetebet és neocitrant ittam!
Nekem segített, nem tört ki rajtam a betegség.
Nem hittem ebben "az időszemcsés adagolós dologban", de ez a cetebe tényleg jobb, mint a sima c vitamin.

Ildi!
Lacika zabálnivaló!:D
Irigylem az idegeidet! Sajnos én nagyon nehezen viselem, ha Nati maszatol és pacsmagol, pedig tudom, hogy kellene hagynom, különben az életben nem tanul meg egyedül rendesen enni. :oops: :?

Ayse!
ovi :(
Engem egyébként is annyira tud bántani az igazságtalanság, nem tudom, hogy fogom viselni, ha a gyerekem éri majd ilyesmi... :(

Andi&Nati


KépKép
 
 


gyerekem+et :oops:

Andi&Nati


KépKép
 
 


Sziasztok lányok,

Apa ma elment Osztrákiába...csak vasárnap érkezik haza. :cry:
Tüncsinek kibújtak az alsó szemfogai is...már 16 foga van (16 hónaposan)....te jó ééééééééééég! Kimondani is sok...

Duda, nagyon sajnálom, jobbulást! Gondolom a baba kizárva...

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Megjártuk a madarász-kiránduást, mindketten nagyon élveztük! :)
Sok érdekeset beszélt a madarász bácsi a madarakról, meg is etettük őket. A legjobb volt a sirályokat etetni, mert a levegőben is elkapják a kenyeret. Kérdezte is a madarász bácsi, hogy ki ez az ügyes, aki ilyen jól beletalál a sirályok szájába? (én voltam :oops: ).
Ez az északi végén volt a Szigetnek. Utána Lilivel lesétáltunk a másik végéig (Andrisra anyukám vigyázott a munkahelyén). A teljesség igényével megnéztük a romokat és egy nagyot játszóztunk. És a játszótéren találkoztam az egyik legjobb barátnőmmel, akivel gimi óta eltávolodtunk egymástól. De ugyanolyan jól beszélgettünk, mintha mi nem telt volna el tizeniksz év. Ő is Lilijével volt, csak az a kislány már 10 éves.

Duda!
Nekem is megfájdult a fejem, a Sziget közepétől gyakorlatilag csak vonszoltam magam és még hol voltunk attól, hogy Andrist összeszedve hazaérjünk? Szerencsére itthon elaludt, így én is egy algoval kibélelve és úgy ébredtem, hogy elmúlt. Én a mai napi hidegfrontra fogom.


Fáj a bal hónom alatt valami. Nem tudom mi lehet az, nem érzek csomót. Bár gondoltam arra, hogy lehet, hogy amiatt van, hogy valami tejecske beszorulhatott, mert Andris váratlanul végigalussza az éjszakákat a többszöri szopi helyett. Vagy lehet, hogy meghúztam, de nem emlékszem ilyesmire. Szerintetek mikor menjek orvoshoz?

 
 


Andris meglátott egy pókot. Túl gyorsan elszaladt, pedig meg akarta fogni, ezért most így szólongatja:
- Héj, Te!!!! (minket is szokott így) :lol: :lol:

 
 


Ma megvettük Andris szobájába a festéket.
Én a megrögzött fehérfal hívő gondoltam egy nagyot. Mivel a szoba kicsi és nem túl nagy az ablak sem, ezért tágítani és viágosítani akarom a teret. Ezt a következőféleképpen gondoltam el:
A függőleges falak napsárgák lesznek. a mennyezet és a ferdetető alatti részre felhőcskés tapétát vettünk. A kettőt dekorléc köti össze (olyan, mintha gipsz lenne), a bordűrcsík pedig sötétkék alapon napsárga hold és csillagok. (sötétkék a szőnyeg is)

A bordűrrel hazardírozunk. (kedvenc játékom, ugye ). Repülőset, de minimum autósat szerettünk volna, az nem volt. Viszont csak ez jött szóba nálam, mint kompromisszum, de ez volt az utolsó két tekercs, összesen 10 m. Mi pedig úgy számoltunk, hogy 13 m kell, igaz nagyvonalúan, mert a beépített szekrény és az ajtó helyét nem vettük ki. Most derül majd ki, hogy így elég lesz-e az anyag.

 
 


Ildi!
Bazsika még Lacikával alszik?

Andris étkezési kurzusa haladóknak:
1. Ha már megtanultuk a levest a tányérból szürcsölni, saját és közönségünk szórakoztatására fújjuk a levegőt visszafelé is. A publikum hangos ovációval fogja díjazni ügyességünket.
2. Ne legyünk egyoldalúak, csillogtassuk meg képzőművészeti képességeinket! Ehhez nem kell mást tenni, mint hogy a levesben, főzelékben található darabokat kis ujjacskáink segítségével kihalásszuk és az etetőtálcán tetszetősen elrendezzük. Ha kigyönyörködtük benne magunkat, dobjuk vissza a tányérba. A felcsapó lé külön esztétikai élményt nyújt. És különben is rend a lelke mindennek! Levesünk, főzelékünk darabjai, csakúgy, mint a kaleidoszkóp kristályai a végtelenségig kombinálhatóak, próbálkozzunk újra és újra!

 
 


Szerintem kereszteljük át a topikot és legyen Ayse topicja! :wink:

 
 


Sziasztok Lányok!

Ayse
Felőlem keresztelhetjük, de azért még írhatunk ide?

Bazsi töretlenül Lacikával alszik, igaz hajnalban azért menetrendszerűen megjelenik, de ez nem gond.

Andirs étkezési szokásai hihetetlenül hasonlítanak az én gyerekeméhez.

Kerestelek valamelyik nap, amikor a Guliverben voltam. Rengeteg jó jelmez van. Andris lehetne pl. bohóc, elefánt, cica, katica, bárányka, pingvin, a dzsungel királya mindössze 1600-2000 Ft-ig.
Hercegnős jelmez is mindenféle van: star princess, tündér hercegnő, gótikus hercegnő :shock: :roll: , sima hercegnő. Ezek a ruhák 3500-5000 Ft között mozognak. Szerintem Lilinek, a tündér hercegnő jönne be, az 4600 Ft, de a többi is nagyon szép és tényleg rengeteg jelmez van.


Tünde

Merre vagy?


Jucc
Merre vagy?

Duda
Téged nem kérdezlek, mert veled beszéltem. :lol:


Mi ma voltunk oltáson. Bazsi a 3 éveset kapta, Lacika meg a 15 hónaposat. Bazsi egy hős volt. A szeme sem rebbent még, amikor a tűt beleszúrták akkor sem. (a doktornénink is profi amúgy). Laci viszont már a fonendoszkópra is ordított. Viszont az alsó két rágófoga kint van és jön a felső kettő is. A szemfogakat átugrottuk. :shock:

A méretek: Bazsi 101 cm és 18 kg, Lacika 91 cm és 14,3 kg.


És egy Bazsi szösszenet:

A nagygenerál keretében elmentem ma műkörmöshöz (Bazsi születéséig mindig volt körmöm), és csináltattam ugyanolyan francia manikűrös körmöket, mint a tesómnak van. Hazamegyek, mutatom Bazsikának, mire közölte velem: Anya, Te felvetted a Keri körmét? :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Sildike, ne izgulj, ...Tüncsinek is az első 4 fogak után kijött a 2-2 hátsó fog, és most növeszti a szemfogait...már 15-16 foga van...eszméletlen... :shock:

Lányok, meg azt hallottam, hogy mivel lesz 18 hós oltás, nem lesz 3 éves oltás...ti mit tudtok erről?

Kép

Kép
 


Ayse, biztosan szép lesz!

Kép

Kép
 


Prüntyi

Én úgy látom, hogy ugyanúgy lesz a DPT emlékeztető, nézd meg ezt az oldalt.

http://www.hazipatika.com/articles/Uj_o ... 1111154236

Kép
Kép Kép
 
 


Sildi!
Köszi, hogy megnézted!!!
Akkor majd a férjem elmegy oda! Láttam, hogy hívtál, akkor késő este vettem észre, aztán elfelejtettelek visszahívni. Bocsi!!!! :oops: :oops: :oops:

Bazsiszáj :lol:

Kipakoltunk a leendő Andris-szobát. Anyám, az nem semmi, ami ott volt..... :oops:

 
 


Sildike, tudsz felétek "olcsó" asztalost? Szg. asztalt szeretnék csináltatni...vagy a közelben?

Kép

Kép
 


Ayse

Semmi baj, csak annyi jelmez volt ott hirtelen, hogy gondoltam felhívlak és bediktálom a paramétereket. Szerintem mindenképpen érdemes elmenni, mert valamit tuti találtok.

Ne is mond, nekem a padláson a ruhákat kellene átnézni, mert emlékszem, hogy pl. a Lacira való téli pizsik ott vannak. :lol:
Balázs azt mondta, hogy szerinte lassan belakjuk a padlást is.

Prüntyi

Nekünk egy pesti fickó csinálta a konyhát és egy váci a hálót. A konyha 420 eFt volt, a háló meg 260 eFt. Szerintem mindkettő olcsó. A vácira várni kellett egy kicsit, de amikorra megígérte addigra készen is lett. A pesti is nagyon megbízható. Ő nekem a régi lakásomba is csinált bútorokat, meg a tesóm hálóját is ő csinálta, meg anyuéknak is csinált szekrényeket. Ha gondolod mindkettőjük telcsiszámát meg tudom adni.

Mi az a szg. asztal?

Kép
Kép Kép
 
 


Sildike, köszi, mindkettő érdekelne...számítógép asztal :wink: :lol:

Kép

Kép
 


Prüntyi

Oksi, majd előkeresem.

Valami spéci méretű kell? Csak azért kérdezem, mert szerintem ilyen kis bútort gyártatni sokkal drágább, mint venni.
Mi most vettünk egy komplett sarok munkaállomást asztallal, polcokkal, tartókkal az IKEA-ban 35 eFt-ért. Szerintem ennél az asztalos sem csinálja meg olcsóbban.

Kép
Kép Kép
 
 


Lányok,

Nem is mondtam, hogy idén nyáron világutazók leszünk.

Megyünk ugye Barcelonába június végén. Anyuék pedig már tavaly pedzegették, hogy Bazsit ha betölti a 3 éves korát, akkor nyáron elvinnék nyaralni, egy baráti házaspárral, ahol szintén ennyi idős unoka van. Na hétvégén közölték, hogy akkor július 7-én mennének egy Észak-Olasz útra. Egész pontosan Velencében töltenének egy napot hajókázással, meg galamb kergetéssel, aztán mennének tovább Firenzébe meg Pisa-ba, aztán lehorgonyoznának Viareggioban a tengerparton. Anyuék már tavaly is voltak pár napot ott és nagyon szép hely szerintük. Persze mondtuk, hogy vigyék csak. Neki is kell egy kis lauf a nagyszülőkkel. És erre mi kitaláltuk apával, hogy Bazsi nélkül úgyis olyan üres lenne a ház, úgyhogy mi meg hármasban Lacikával elmegyünk Lausanne-ba. Balázséknak egy régi barátjuk lakik ott, akik amúgy is jönnek egy hétre májusban hozzánk. Már voltunk náluk, amikor Bazsika 6 hónapos volt. Ott is van egy Bazsikával egykorú kisfiú. Ráadásul ott a Genfi- tó, át fogunk hajózni megint Evianba. Szerintem Lacinak is nagyon fog tetszeni, főleg a repülő, meg a hajó.

Ezek miatt is nem nagyon tudtam mostanában jönni. Annnyi szervezkedni valóm volt. Meg holnap Bazsik névnapja (ma). Aztán meg Bazsika szülinapja.
Ma megrendeltem a Vanilin-ben a tortát. A Thomas és barátaiból a Toby Bazsikának a nagy kedvence (egy kis gőzkocsi) és olyan tortája lesz. Ahogy láttam nem mi vagyunk csak ilyen elvetemültek, mert Thomasos tortáról már volt kép. :lol: Csak nem igazán ennék jóízűen egy kék tortát.

Meg most, hogy apa itthon van egyrészt nem jutok a géphez, másrészt meg el tudom intézni az ilyen dolgaimat, mint gyantáztatás, műköröm, bevásárlás, stb.

Most viszont apa bulizik a barátaival, én meg kihasználtam az időt és felhajtottam pár nacimat, meg a gyerekeknek megvartam 1-2 ruhát, ami vagy hosszú volt, vagy el volt szakadva.

Holnap este meg megyünk egy nagy partiba. Balázs egyik barátjáék kibéreltek valami puccos helyet, úgyhogy holnap allesz puceva lesz itthon. Csinálok magamnak olyan kontyot, mint az esküvőn volt, csak kis fehér virágok nem lesznek benne. :lol:

Na most, hogy bepótoltam az egész heti szómenés adagomat gyorsan elmegyek aludni. Bebújok a Bazsika mellé, akit a kocsiból (miután elaldut hazafelé) a mi ágyunkba tettem. Nagyon hiányzik ám, hogy nem szuszog ott mellettünk. Apa meg ma szerintem úgyis a vendégszobában fog röfögni, meg hortyogni. :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Jucc

Balázsnak boldog névnapot kívánunk.

Kép
Kép Kép
 
 


Hát apa úgy benyomott, hogy nem is jött haza éjszaka. :lol: :lol:

Viszont éjjel 2 körül felhívottt, hogy ne izguljak, ha reggel nem találom itthon. :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron