Új privát üzeneted érkezett!

Andi, Natinak nagyon boldog másfélévfordulót kívánunk! :)

cigizés: még akármi is lehet. :wink:
Egyszer a lökött tesóm nyáron (este) a szobája ablakából kihajolva cigizett, hogy anyu ne vegye észre, és a füst is kint marad. Ez így oké is volt, de mellette a konyhaablakon meg ömlött be a füst, és bukta volt. :D:D:D

Judit, a fogászati kezelést altatásban csak a fogyatékos gyerekeknek csinálják meg.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Lili-híradó
estére lement a láza, még evett is (hónaljban volt 39,9). Szegénykém nagyon sápadt, de benne maradt az antibiosz. Nincs kétségem affelől, hogy éjszaka lesz még egy menetünk, általában 11 körül szokta kezdeni.

Andris olyan kis rendes! Lili amikor lázasan feküdt még, mondta, hogy főzzek egy teát. Erre Andris a kis játékkonyhájában a játék teásfőzőt odatette a tűzre, majd odavitte Lilihez és a szájához tette. Még cuppogott is, hogy így kell inni. Megzabálom, olyan aranyos :). Megértette, hogy ez a feladat és meg is oldotta. Sokkal több mindent megértenek, mint gondolná az ember!

 
 


Tünde!
Hát épp ez az! Liliben nagyon sok kettősség van, tűz és jég egyszerre! Én is kiváncsi vagyok, mit döntsünk. Férjem is hajlik inkább a tyúkanyóra. Sajnálom, hogy nem jött a szülőire, ő elég hamar leveszi mindenkiről, hogy mi a szitu. Ráadásul a tanítónéni állatfajtát már két évtizede tanulmányozza. (szigorúan rácsok mögül :mrgreen: ).

Én is a stepaerobikra szavazok és ugyanerre a gondolatra jutottam :twisted: :twisted: :twisted: . (oda egyébként is dupla melltartót szoktam felvenni :twisted: ).

 
 

 
 

Lili-híradó:

Éjszaka még volt 39-es menet, de sokkal gyorsabban elmúlt, mint a délutáni. Voltunk kinnt a kertben is, most 37,1, gondolom délutánra még kifogunk valamit. Szerencsére az antibiotikum bennmaradt!

 
 


Egyébként eléggé le vagyok törve, egy olyan rossz hírt hallottam :(.
A nőgyógyászom lánya, 26 éves, lovagol, semmi baja nem volt eddig, szóval megtámadta a szívét egy vírust és új szivet kapott :shock: :shock: :shock: . Most januárban, még utókezelik.

 
 


Ayse, több szülői nem lesz?
Fúú, de nehéz ez, Lányok, nemsokára mi is ezen törhetjük a fejünket! :)

Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


De még be lehet menni a gyerekekkel egy olyan játékos foglalkozásra, amit a tanítónénik tartanak, meg meglehet nézni, hogy a saját osztályukkal most hogyan foglalkoznak, meg az ovis csoporttal is átmennek a tanítónénihez.
Sztem ezek az alkalmak már nem sokban járulnak hozzá a tisztánlátáshoz, mert azért az lejött, hogy a két hozzáállás nagyban más és ezek közül kell választani. Azért mindent szépen végignézünk és Lili véleményét is meghallgatjuk.

 
 


Sziasztok Lányok!


Tegnap nyomtam egymás után két tornát, amiből az egyik (zsírégatő) elég brutál volt. Mire hazaértem addigra már csak bedőlni volt erőm az ágyba. Ma éreztem rendesen a hasizmomat, még röhögésnél is. :lol: :lol:

Ayse

Lili remélem már jobban van. Egyéként én nem értem ezeket a vírusokat, meg bacikat, meg orvosokat meg gyógyszerezéseket sem. Nálunk a fiúk kaptak a legelején a betegségnek antibikát. Aztán, amikor visszajött nekik akkor egy erősebb antibikát. Aztán, amikor harmadszor is visszajött, akkor nem kaptak semmit a torokváladék, meg a vérvétel eredményéig csak a vitaminokat meg a köhögésre a hurutoldót és szépen meg is gyógyultak maguktól. Ja és mindháromszor tüszős volt a mandulájuk, ami ugye azt feltételezi, hogy bakteriális fertőzésük van.

Nőgyógyász lánya. :(

Tünde, Duda

Ha hörghurut, akkor mégsem a cigizéstől van. :lol: :lol: (jó esetben)
Nekem erről a bronchitisrül valami bányász betegség rémlett Cronin Réztábla a kapu alatt könyvéből. De majd megnézem, hogy mi is volt. :lol:

Tünde

Engem egyszer az első főnököm bujtatott le, aki apunak jó barátja volt. Egyszer feljöttek hozzánk a feleségével és elfogyott a cigije. Mire megkérdezte tőlem, hogy tudnék-e adni neki, mert úgy látta én is Marlbit szívok. Anyu egyből mondta, hogy Ildike nem dohányzik, apám meg röhögött és mondta, hogy rögtön hozzak akkor magamnak is. Mondjuk már 20 éves voltam akkor és persze ezerszer megkaptam utána, hogy milyen káros meg milyen büdös.
Azt nem is tudják, hogy a fiúk úta is rá-rá gyújtok egy-egy bulin.


Duda

Nagy gratula a másfél éves évfordulóhoz.
Hála az égnek, hogy Natika jobban van.

Igen én is hallottam, hogy a gyes is ahhoz lett kitalálva, hogy mikor érik meg egy gyerek az elválasztódásra.
Ezért is vagyok én bölcsi ellenes. Meg persze az sem véletlen, hogy az óvoda oktatási intézmény, a bölcsi meg egészségügyi.
Viszont pl. a Waldorf ovikba meg csak 4 éves kortól szeretik felvenni a gyerekeket, mert szerintük meg ott van a határ.
Meg azért nálunk szerintem azért is egyszerűbb most a helyzet, mert Bazsi nem alszik ott majd csak szeptembertől.


Jucc

Képzeld Bazsi is elrakta egyből a cumit. Ahogy bemegyünk az oviba már adja is nekem, sőt van, amikor már a kocsiban hagyja. Meg egyáltalán nem kéri itthon sem csak az alváshoz.
Úgy örülök neki, mert elvenni nem akartam tőle. Végül is én nyomtam a szájába, amikor segített, hogy megnyugodjon, akkor most milyen alapon venném el tőle egyik napról a másikra.
Annyi ismerősöm mesélte, hogy még mindig emlékszik rá, hogy milyen rossz volt neki.


Tünde

Nagyon jók a képek a gyerekekről.
Step aerobic. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok lányok,

mi is lótunk-futunk...

Tünde, nagyon helyesek vagytok!

Sildike, kitartás a tornához!

Kép

Kép
 


Ildi!
Nagyon belejöttél a tornába! :shock: :D Ügyi vagy!:)
Én feladtam minden reményt, hogy valaha is eljutok, így ma a Tescoba vettem egy Norbis fenék-comb formáló dvd-t.
Egyelőre nézegetem a borítóját :lol: :lol:

Tünde!
De jók ezek a képek!
Még mindig nagyon bírom Zitát! :D Olyan édes! :D

Nem tudom, Natinak milyen bika gyógyszert adtak, de mióta szedi, mintha elvágták volna a betegségét! Nem köhög és nem is taknyol.
Azt gondoltam, majd napról-napra jobban lesz. De hogy ilyen hirtelen! :shock: :roll:

Andi&Nati


KépKép
 
 


Duda!

Figyi, ha az én kezemről eltűnt a szemölcs, mert azt a barna papírzacskót nézegettem, aminek az alján a vérehulló fecskefűcseppek lapultak...... :lol:


Jucc!
Tudom, hogy nincs kedved írni, de azért talán olvasol. Hiányzol ám!

 
 


Sziasztok Lányok!


Megvolt a farsangi buli. Nagyon aranyos volt Bazsika. Eleinte meg volt szeppenve, de aztán olyan kis aktív volt, és bizony volt olyan játék, amiben nem nagyon maradt le a nagyoktól. Ráadásul a daloknak is ismerte a nagy részét, úgyhogy remek jól szórakozott.

Viszont ismételten kiakadtam néhány szülő társamon, akik a buli végén kijelentették, hogy na hál istennek, ezen is túlvagyunk és nem leszmajd csak 1 év múlva. Ezt a hozzáállást soha nem fogom megérteni. Nem az a jó, aha a gyerek jól érzi magát? :shock: :roll: :roll:


Jucc

Ayse a számból vette ki a szót. Néha jöhetnél ám.

Holnap jöttök a közlekedési múzeumba? Szerintem mi is ebéd után fogunk menni. 3-tól lesz valami koncert is.


Andi

Ha tényleg jó torna kazettát akarsz, akkor van a Pesuth(asszem így) Zitának egy aerobic kazettája. Én azt csináltam régebben és bazi jó volt.
Sajna én Norbinak, meg Rékának az egész munkásságában nem hiszek, úgyhogy az ő kazettáit én nem ismerem. Nekem volt még a legelején Cindy, meg Bíró Ica (az is jó kemény volt), meg ez a Pesuth Zita és ez tetszett a legjobban.


Tünde, Ayse, Brigi

Apa éjjel 1-ig nézegette, de a reggeli rohanásban nem is kérdeztem meg, hogy mit. :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Ildi!
Éljen, hogy jól sikerült a farsang!
Az ilyen embereknek az a büntetésük, hogy egyszer csak azon veszik észre magukat, hogy jól túllettek már....az életen! :cry: :evil:

 
 


Prüntyi, igazán nem vmi bőbeszédű mostanában... jól vagytok?
Tüncsikének hogy alakul a bőre, fejbőre?

Jucc, merre vagy???

Ayse
, azért sztem az jó hír is (persze a körülményekhez képest), hogy a lány új szívet kapott, és nem halt meg.

Köszi a képdicséreteket!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Ildi, a Pesuth Zita nem P. Rita? :wink: :lol:
De jó, hogy jó volt a farsang, Bazsinak igazán jól indul az óvodás élete! :)

szülők: bevallom, Apa céges Mikulásán én is alig vártam, hogy vége legyen már. Kb 1 óra hosszat volt ének, mondókázás, stb, mire megjött a Miki, és még utána a gyerekek a Mikulásnak is énekelhettek, szavalhattak, az is min. fél óra volt... De türelmes voltam, Zitának nagyon tetszett.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Tünde

Azaz Rita. Az a kick boxos csaj.


Ayse

Biztos igazad van ebben, de én a gyerekeket sajnálom ilyenkor, akik tök boldogan kipirult arccal mentek ki kezet mosni a buli után, ebéd előtt és a szüleik éppen azon károgtak, hogy szerencsére egyhamar nem lesz ilyen.

Csajok, a másik, amin teljesen készen voltam:

Az egyik kisfiút (az egyik legjószívűbb és barátságosabb a csoportban) a szülei a Sikolyból a gyilkosnak öltöztették be. Nem viccelek, fekete ruha, ugyanaz a maszk és kés a kézben. Persze a kicsik fejvesztve menekültek előle, úgyhogy az óvónénik szóltak is neki, hogy vegye le, mert félnek a társai. Ez milyen gáz. Ráadásul szegény gyereknek is rossz volt, hogy az ő jelmeze nem tetszik, hanem félnek tőle.
A másik fele a dolognak, hogy amikor a jelmez bemutatón kérdezték a csoporttól, hogy na ki lehet ő, akkor a nagyok nagy része mondta, hogy a Sikoly maszkos bácsi. Azért ez elgondolkodtató. Jelzem én nem mertem megnézni a filmet csak kb. az első 3 percig.

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok,

Tünde, hááát igen :? :) kicsit valahogy megcsömörlöttem ettől a babanettől...nem tudom mennyire érthető a dolog...de ...amúgy mindenki nagyon érdekel, mindíg olvasgatok is...de utána valahogy nincs se kedvem, sem türelmem írni...majd elmúlik :wink:
Meg Tüncsi sem hagy békén egy percre sem szinte...este ha alszik, akkor meg már fáradt is vagyok...

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, itt vagyok! Most kivételesen még kedvem is lenne írni, csak az idővel állok hadilábon. Tegnap este meg nem jött be a babanet. Olyan tuti idő van, hogy nagyon sokat vagyunk kint, Gergő már összeesik a fáradtságtól, de alig tudom őket hazarángatni a játszóról. Tegnap már remegtem az éhségtől, amikor végre hazajöttünk ebédelni :)

Ayse :) Nem tudom elképzelni, hogy bírod idegileg ezt a sok betegséget, idegeskedést, aggódást, ápolást! Olyan jó most egy kicsit fellélegeznem, a szilveszteri hányós-hasmenést leszámítva tök régen voltak betegek a srácok, pedig Gergő tényleg gyakran összeszedett valamit az elejétől kezdve. Most ugyan kötőhártyagyuszija van, de az kutyafüle, hamar el fog múlni ( kopp-kopp-kopp).

Ildi :) Szerintem én is ilyen lehetetlen szülő leszek :( Szerintem ők is örülnek a gyerekek örömének, meg izgulnak is, hogy jól sikerüljön minden, de valahogy ez egy plusz teher / kitalálni, esetleg elkészíteni a jelmezt, az ilyesmi nekem legalábbis teher :( /
Sikoly-jelmez :( Ez tényleg borzasztó duplán. Én sem bírtam megnézni. Legalább mondták volna a gyerekek, hogy a köhögős cukor reklámból a bácsi. Azt még Balázs is ismeri... Felfoghatatlan számomra, hogy ekkora gyerekeknek mi a francért mutatnak meg ilyen filmeket???

Mi vasárnap megyünk a múzeumba, Apa holnap dolgozik, és ő is jönni akar.

Cumi :) :) :) Nem is alakulhatott volna jobban! Tényleg nagyon jól indul ez az ovi Bazsinak!

Torna: nem semmi eltökélt vagy! Én is elkezdtem a napokban itthon tornázni, kétszer már sikerült is, most is jó kis izomlázam van. Én Bíró Icára esküszöm :) Viszont a kajálásomat képtelen vagyok visszafogni, az egy újabb elhatározás lesz. Apa már kérdezgeti, hova menjünk hamarosan pár napra: Kolpingba, vagy Debrecenbe? Én meg végignézek magamon, és mondom, hogy egyelőre sehova :(

Tünde :) Nagyon jók a képek, édes-aranyos-drágák a gyerekeid! És Te is tök jól nézel ki!

A szívátültetéssel kapcsolatban nekem is az jutott eszembe, hogy ez tulajdonképpen jó hír, ha pozitívan gondolkodunk...

Nekem is van néhány képem az elmúlt napokból:

Gergő ugrásra készen:

Kép
Kép
Kép

Ez nem úszósapka, hanem Balázs alsógatyája :)

Kép

Gergő a macskakosárban:
Kép

Kép

És Gergő megszerzett egy kakaóscsigát:
Kép
Kép

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Davallia!
Ákos is naygon hasfájós, nekünk most erre bevált a Sab Simplex csepp. 1200Ft volt, aztán majd áttérünk a Gripe Water-re ha 1 hós lesz. Sztem próbáld ki, ne szenvedjen szegény Eszter, ha nem muszáj. :(

Örülök, hogy bevált a kapszula, tényleg nagyon drága, de elvileg elég 1 doboznyi adag.
Én is halottam, hogy a tejserkentő teától is fájhat a pocak. :(

A montázst a Google Picasa progijával csinálom, le tudod tölteni, ingyenes.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Davallia, Tüncsi is nagyon hasfájós volt, és neki semmi nem használ, minden ilyen szer csak jobban puffasztotta...igény szerint szoptatsz? A tea abbahagyása jó ötlet...de amit én tapasztaltam és hasznos lehet, hogy ,ha nagyon sok tejterméket eszel...az hajlamosít a hasfájásra, ahogy a tejfehérje úgy a laktóz is átmegy a tejcibe, és mindkettő nagyon megterheli a kisbaba éretlen bélrendszerét...és mivel én (is) igény szerint szoptattam, soha nem tudott megnyugodni a kis pocija...így ált 1,5-2 órát vártam a szopival, még úgy is igény szerintinek minősült... :) Istenem, de rég volt... :( :? és persze kicsit visszafogtam a tejtermékeket...szóval, ezekból mazsolázd ki ami téged érint!!! :lol:

Kép

Kép
 


Jaaaaaaa Davallia, és képzeld sógornőm, leköltözött Miskolcra, most ott dolgozik a kórházban...lehet, hogy majd egyszer összefutunk, ha lelátogatunk... :lol:

Kép

Kép
 


Davallia!

A Milupának van egy milusan nevű szoptatós teája, nekem úgy rémlik, abban nincs édeskömény és az íze is jó.

 
 


Ildi!

Tavaly a másik csoprtban egy gyereket halálnak öltöztettek!!!! :shock: :shock: :shock: Kaszával, csontvázas ruhában, ahogy kell!!!

AZon poénkodtam, hogy amikor a szülő mentek a gyerekért, az ovónéni mondhatta volna neki:
- Halál, jöttek érted!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Különben tényleg szörnyű, hogy miket megengednek a gyerekeknek. Lili ovódájában van eyg kisfiú, akinek nagyon rendezetlenek a csalási viszonyai és mindent megnézhet, pl. A gyűrűk urát is :shock: :shock: :shock: . A gyereknek már a Vadaskertbe kelljárnia gyermek pszichiátriára. És a Tietek is, meg a mienk is egy jobb környék. Borzasztó, hogy milyen szülők tudnak lenni.

 
 


családi viszonyai, természetesen (hiába, lopva írok)

Jucc!
Ez a válasz, hogy bírom idegekkel: néha kimenekülök a szituációból ide a gép elé egy-egy lopott 10-20 percre. Különben tuti megzakkannék. Férjem épp uszodában van. Én küldtem, mert kell a feltöltődés. Csak azért ettől nekem persze nem könnyű. Panaszsor bezár.

Gyerekprogram-téma:
nyílván, hogy nagy feladat megszervezni a jelmezt, meg a koncertjegyet, meg a színházbamenést, meg a szülinapi bulit. Sőt, az én gondolataim is elkalandoznak a mese második mondatánál :oops: :oops:
De az előkészítésnél mindig magam előtt látom, hogy mennyire fog a gyerekem örülni, meg mennyire izgatott és amikor ott vagyunk, akkor legfőképpen benne gyönyörködöm és ez nagyon-nagyon fel tud tölteni engem is. És ha úgy is érzem, hogy hullára elfáradtam (majd teszek fel képet, hogy hogy néztünk ki Imivel a szülinapi buli után), eszem ágába sem jutna a gyerekemmel ezt érzékeltetni.
Biztos, hogy Ti is gy lesztek ezzel.

 
 


Sziasztok LÁnyok!


Ayse

Pont tegnap volt nálunk vendégségben Bazsi óvónénije, meg a védőnő barátnőm és hát meséltek érdekes dolgokat.
Az óvónéni mesélte, hogy a csoportban van egy kisfiú, akit az apukája kifejezetten felkeltett este 10-kor, hogy nézzék együtt a Cápa sorozatot. :roll: :roll: :roll: :roll: Komolyan mondom, hogy én az ilyenekkel nem is tudom mit csinálnék. Aztán csodálkoznak, hogy a gyerekek agresszívak.


Jucc
Elképzelni nem tudom, hogy Neked bármi is terhes lenne, ami a gyerekeidnek örömet okoz.
Persze amit Ayse mondott, hogy fárasztó meg az embernek néha nem is ott jár az esze, de azért a gyerek szemében a csillogás meg az öröm az egy pillanat alatt elfeledteti az egészet.



Képzeljétek ma Bazsika egész reggel a születése utáni képeket nézegette. Annyira kis aranyos volt. Kérdezgette, hogy akkor mi volt, amikor ő kibújt, meg hogy szopizott, és hogy ő is szétrombolta e a lego-t, mint Laci :lol: :lol: .
Aztán persze magkapta az ajándékát, ami mi más is lehetne, mint valami Thomasos. Kapott egy mozdonymosó és festő műhelyt. Utána már annyira nem érdekelték a képek.

Lacinak meg vettem egy Fisher Price-os kis iskolabuszt. Most hogy kibontottam néztem nagyot. A FP gondol a másságra, mert néger gyerek, és tolszékes gyerek is volt a buszon. Szerintem jó ötlet, mert Bazsi egyből kérdezte, hogy ez mi és olyan jó apropó volt arra, hogy egyáltalán beszéljünk neki arról, hogy nem minden gyerek egészséges és azokra még jobban oda kell figyelni, meg segíteni kell nekik.

Most meg elmentek apával a Közlekedési múzeumba, apa egyik barátjával meg a kisfiával. Addig Lacika alszik én meg csinálom(nám :oops: ) a salátákat, meg a husikat a holnapi bulira. Délután meg jönnek haza mindannyian és itt folytatódik a hancúr.
Meg már a szomszédok is bejelentkeztek a köszöntésre.
Jó kis hétvége lesz. Mondtam is reggel apának, hogy üljünk le és nyugiban igyuk meg a kávénkat, mert szerintem ezek az utolsó nyugodt perceink ebben a két napban. :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Jucc

Balázs most hívott, hogy 200 m-es sor van a Múzeum bejáratánál, mert hétvégén valami Minimaxos rendezvény van. Szerintem majd hétközben megyünk. Már a játsziin vannak ők is, mert nem álltak sorba.

Kép
Kép Kép
 
 


Ildi :) Bazisnak nagyon boldog harmadik szülinapot kívánunk!!!!!

És köszönöm szépen az infót, gondoltam rá, hogy meg foglak Benneteket kérdezni az élményekről, ennek fényében most próbálom lebeszélni Balázst a holnapról, úgyhogy valamikor hétközben megyünk mi is :) / Apától függ, mikor tud előbb szabadulni/.
A kreatívkodás, az a teher igazából nekem. Hogy agyalni kell, ötletek kellenek, hogy nehogy koppanjon a gyerek. Persze, hogy az örömük a legfontosabb, eddig sem volt teher a szülinapra, karácsonyra, bármire melózni, és tényleg meg sem fordult a fejemben, hogy ez meló, meg jaj, megszakadok, meg ilyesmi. Remélem, az ovival is így leszek :)

Davallia :) Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz napjaitok vannak, a többiek ötleteinél jobbat nem tudok én sem :( Sok erőt, kitartást, hamarosan jobb lesz!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Bazsinak :oops:

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Nem véletlenül hívom a szopit agyszivattyúzásnak...csak most esett le.... :oops: :oops: :oops:

[color=orange]Bazsinak nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!!!
[/color]

 
 


Halihó!

Hulla vagyok, vendégség volt ma nálunk, de

Bazsikának nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Kép :lol: :lol:

Davallia!
Sajnálom szegény kicsi Esztert! Meg persze téged is!
Fitolac teát nem próbáltad? Az is tejserkentő és nekünk az bejött.
A lactoherbtől Natinak is fájt a hasa. :(

Andi&Nati


KépKép
 
 


Bazsinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sildike, Isten éltesse Bazsikát!!!

Kép

Kép
 


A helyes étkezés - posztgraduális képzés
Előadó: Fehér András

Az érdemjegy megszerzéséhez gyakorlati és elméleti vizsgát kell tenni

1. Ha jó sorsunk cérnametéletet vezérelt tányérkánkba, kutató tevékenység céljából egyik végét csippentsük mutató és hüvelykujjunk közé és emelgessük, úgy, mint ékszerész az aranyláncot, hogy hosszát, súlyát, minőségét megállapíthassuk.
2. Ne legyünk önzőek! A partedlinken, etetőszékünkön található állatfiguráknak - akiket az egyszerűség kedvéért egységesen nevezzünk Cicc-nek - is juttassunk a finom falatokból. Ha ők már nem kérik, akkor nyeljük le mi magunk!
3. Amennyiben jóllaktunk volna, vizsgáljuk a gravitáció hatását az ételmaradékokra. Kenyérkatonáinkat, kiflivégeinket, almadarabjainkat "hopp!" felkiáltással bocsássuk útjukra.
4. Aerodinamikai hatásnak még jobban kitehető tányérkánk, amelynek különösen szép pályaívet adhatunk.
5. Ezen tevékenységünkkel egyúttal a görög hagyományokat is ápoljuk, miszerint ouzos poharunkat most a kistányérral pótolva földredobjuk és kezdődhet is a szirtaki (természetesen gondosan ügyelve arra, hogy a földrehullott vizsgálati tárgyakat mégegyszer hasznosítva, belapulási képességeik alapján is rendszerezzük).

 
 


Lili: szeretnék egy horgászbotot....rózsaszínt! :lol:

 
 


b]A helyes étkezés - posztgraduális képzés [/b]
Projektmunka az ötös érdemjegyért

Kutatási terület: nyelvészet
A vajacska és a hajacska szavak közös gyökerének felderítése különös tekintettel a Vajacskát a hajacskába kísérletsorozatra. Támpontul szolgálhat a tény, hogy a középkori várurak is a szolgálók hajába törölték zsíros kezüket. Ennek hiányában kísérletezés a saját hajon.

 
 


Összehasinlító tanulmányként ajánljuk a banánt, a mandarint és minden paradicsomos ételt.

 
 


Ildi, Davallia, Prüntyi, Andi írtam nektek privit!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

A tegnapi napunk nagyon sűrűre sikeredett, már nem volt erőm írni.
Nálunk voltak a szüleim, Keresztmamám, sürögtem-forogtam egész nap. :)
Ma Nati nagyinapozott, Apa dolgozott, így egyedül voltam itthon.
Olyan hülye vagyok, délelőtt nekiálltam hűtőt pucoválni, takarítani.
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy most kell olyasmit csinálnom, amit Natival nehezen tudok. :?
De azért délután pihentem is! :D És legalább rend van! :)
Nati jó kislány volt, csak akkor purcant ki, amikor hazahozták a Nagyiék. Hiába aludt napközben, nagyon fáradt volt. :)

Ayse!
Megint nagyon jót röhögtem Andris posztgraduális képzésén! :lol:
horgászbot :D Lili igazi csaj! Mondjuk ezt eddig is tudtuk! :)

Ildi!
Hogy sikerült a buli? :D

Jucc!
Fúúú, úgy ég a pofám :oops: :oops: hogy nem láttam, hogy nem is te vagy a képeken? :shock:
Nagyon hasonlítotok a tesóddal! :)

Andi&Nati


KépKép
 
 


Sziasztok!

Bazsinak mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk! :D

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt netem :( Apa lement a srácokkal játszóra vagy két órára, én meg "addig felmosok" felkiáltással maradtam. A felmosás, rendrakás kábé negyed annyi időt vett igénybe, mint amikor a kölkök is itthon vannak, így engedélyeztem magamnak egy kis pihit is. Miután netezni nem sikerült, Janikovszky Éva hangoskönyvét hallgattam, annyira jóóóó!

Ayse :) Halálra nevettem magam :D Ezeket ki kéne adni! Lili meggyógyult? Ovi?

Andi :) Ne hülyéskedj, ez aztán nem ciki, hogy nem ismertél meg :D
Szülinapozás volt szombaton, vagy csak úgy jött a vendégsereg? :)

Sajna elkiabáltam, hogy olyan rég voltunk betegek :( Szépen elmúlt nekem is, Balázsnak is az a kis köhögésünk, ami volt, erre Balázs újrakezdte, pénteken tiszta takony lett. Éjjel jött át hozzám, ugatva köhögött, kicsit meg is ijedtem. Nem tudott visszaaludni, sírt, alig kapott levegőt. Leültem vele a nyitott mélyhűtő elé, de nem akart ott maradni. Adtam neki egy köhögős cukrot, bekapcs a párásítót, így el tudott aludni, és azóta nem volt gond a köhögéssel. Tegnap egész nap hősiesen itta az útifű+kakukkfű keverékéből főzött teát, estére szépen el is kezdett felszakadozni. Most inkább az orrdugulás zavarja. Közben péntek éjjel nekem meg a torkom kezdett el embertelenül fájni, ez azóta sem múlik. Gergő meg ma éjjel kezdett köhögni, és dől a taknyi az orrából :( Mindketten nagyon jókedvűek, nincs hőemelkedés sem, remélem, hamar legyőzzük :)

Közben elkezdtem olvasni egy nagyon érdekes könyvet- pontosabban újra fellapoztam, mert már olvastam korábban- / A nagy gyermekkalauz/, az oltásokkal kapcsolatban újra kiakadtam, olyan volt, mintha horrort olvasnék. Röviden összefoglalva: az oltások inkább ártanak, mint használnak :(
A betegségekről pedig azt írja, hogy minden betegségnek nagyon fontos szerepe van életünkben, lelkünk fejlődése szempontjából. Minden betegség változtat rajtunk, mindegyiknek megvan a maga értelme. / azt azért hozzátenném, hogy a könyv abból indul ki, hogy van lélekvándorlás, és ha egy betegséget nem sikerül legyőzni, akkor nabumm, majd a következő életünkben látjuk ennek a betegségnek hasznát. Engem ez azért nem vígasztal... És azt is írja, hogy előző életünkben, illetve a köztes állapotban mi előre eldöntjük, hogy milyen betegséget, sorsot választunk magunknak. Lehet, hogy ebbe nem is kéne belegondolni. Ahogy agyaltam közben, arra jutottam, hogy akkor minek is küzdünk egy betegség ellen? De a könyv arra is felhívja a figyelmet, hogy nehogy ebbe a hibába essünk, minden betegség legfőbb értelme, hogy meggyógyuljunk belőle, és igenis mindent meg kell tenni a gyógyulásért. Hát, sokmindent nem értek még. Mindenesetre annak örülök, hogy nem emlékszünk előző életeinkre, szerintem meg is bolondulnánk./

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!
Gyorsan gyógyuljatok meg! Te ezeket a terápiákat olyan ügyesen csinálod, biztos hamar kilábaltok belőle!

Lili szerdán mehetne először oviba, még gondolkodom, hogy itthon tartom. Bár ma délelőtt annyira kiakasztott, na mindegy, nem az én lelkem a lényeg, hanem az ő teste :D.

Egy kicsit szkeptikus vagyok az elmélettel kapcsolatban, amit a könyvben olvastál. Most tekintsünk el attól, hogy nem hiszek a lélekvándorlásban (van egy elméletem rá, hogy mért is találták ezt ki, de nem szeretnék senkinek a lelkébe, hitébe taposni), egy kissé logikátlannak tűnik az az okfejtés, hogy a rossz jó. Divatos mondással élve, ami nem öl meg, az megerősít, ugye. Akkor lehet, hogy a barlangban kellene élnünk, gyökereket gyűjtögetnünk, mindent magunknak csinálnunk, ami a szükségleteinket illeti, mert az is jelentős mértékben hozzájárulna a megerősödésünkhöz. Mondjuk azzal a részével egyet tudok érteni, hogy a betegségek akár még hasznosak is lehetnek abból a szempontból, hogy a szervezet tényleg megerősödve kerül ki a velük való küzdelemből (nem utolsó sorban azért mert antigéneket termel).

Nekem egy kicsit szimpatikusabb az a magyar orvos, aki azt mondja, hogy rossz irányba halad az orvostudomány akkor, amikor a betegségeket akarja gyógyítani, sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a megelőzésre. Sőt, szerinte a gyógyszergyárak lobbijának műve nagyon sok minden. Azt állította magáról, hogy évtizedek óta nem volt beteg, mert megvannak a módszerek a betegségek elkerülésére. Szóval sztem jobb megelőzni őket, de ha már elkaptuk, akkor persze a pozitív oldalát nézni a dolognak.

Hú milyen kis okfejtést vágtam itt le ebéd után :oops:

 
 


El sem tudom képzelni, hogy angyali lányod mivel tud kiakasztani :)
Balázs ma nagyon jó gyerek eddig, csak ebből látszik, hogy beteg. Vagy csak jó kedvében van, nem tudom, de sokat segít, és nem hisztizik. De közben jó a kedve, hancúrozik, tehát nem látszik betegnek.

Én még nem döntöttem el, hogy mti higgyek, mit nem :) Igazából a lélekvándorlásban szeretnék hinni, vagy legalább abban, hogy van valami azután is, hogy meghalunk.
Ebben a könyvben is hangsúlyozzák a megelőzés fontosságát.

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Lányok!

Megvan a zárt fórum, a www.izgi.hu -ra regisztráljatok, és felveszlek Titeket a topicba.
Gondolom mindenki marad ezen a nevén, szóljatok, ha regeltetek!
:)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Tünde, részemről megtörtént, majd szólj a részletekről...

Kép

Kép
 


Tünde :) Én is regisztráltam, de mail nem jön, pedig aszongya...
Mindegy, most lefekszem a kisebbik pasimmal, mert nélkülem ma nem megy neki :(

Jó éjt!

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Nálunk mindenhol settenkedő autók vannak, legalább is ANdris mindenhol azt vél látni, mindenesetre ha nem bizots benne, akkor reménykedéssel a hangjában kérdezi, hogy autó? Ma éjszaka még álmában is azt suttogta: autó, autó! :D (apja fia :D)

 
 


Tünde!
Reg megvolt, visszajelző üzit várom.

 
 


Tünde, kaptam mailt, hogy sikeresen bekerültem a topicba, viszont a belépés után fehér a "képernyő" nem jön elő semmi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Jucc, milyen néven regeltél? Jucc33-ra azt mondja, olyan nincs...
Ha megkaptátok a mélt, utána lépjetek be az izgi-re, és a társalgóban látni fogjátok a topicot, de csak akkor, ha előtte beléptetek.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Jucc, megvagy mégis. :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: