Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék februári babák mamijaival! Én úgy látom, hogy pont ilyen topik nincsen, a téliek idősebbek, a tavasziak fiatalabbak, ráadásul már úgy érzem nem tudnék bekapcsolódni így 5 hónap után (képtelenség visszaolvasni :shock: ).

Ha van kedvetek csatlakozzatok!

Rólunk: Fanni baba február 16-án született 3170g és 51 cm-rel. Nagyon nyugis csajszi, szeret éjszaka sokat aludni, eddig (lekopogom) nem kelt egyszer sem, 12 órát alszik egyhuzamban, de most kezd nőni a foga, alul, és pont tegnap felkelt 11-kor... remélem, nem kap rá, eddig olyan jó volt! :lol:

Várom a beszélgető partnereket!

Üdv:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb és Fanni :lol:

Az én lányom február 11-én született, császárral. 3100gr és 52centivel. Most 7700gr és 65 centi. Még mindíg csak szopizik..
Timi szokott éjjel 1x vagy 2x cicizni de rögtön alszik is viszza, így bírható.
Fanninak jó kis alvókája van :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Szia Petri!

Örülünk nektek!! :)

Fanni is kapott cicit, aztán vissza is aludt gyorsan!
Mi is szopiztunk csak idáig, csak sajna voltak kaka problémáink, volt, hogy 8 napig nem produkált a leányzó, és nem akartam állandóan hőmérőzni, meg kúpozni, ezért inkább elkezdtem adni neki a gyümit.
Kapott barackot, meg almát már, nagyon szereti, az első kanálnál nagyon fancsali képet vágott, de utána elkezdte követelni a következő kanálnyit. úgyhogy azóta napi 2 kaka is van.
ez kipipálva! :P

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

 
 

Ja és nagyon szépen fejlődik Timi!
Fanni még csak 6200g és 64 cm. Kicsit aggódom is mostanában, hogy kevesebb lehet a tejci, biztos megvisel a 12 óra nem szopizás. De a védőnő szerint ez még nem gáz, hiszem elkezdett forogni, kúszni, és ledolgozza... hát nem tudom, azért majd leviszem dokihoz is... :?

Ti már miket csináltok?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Timinél is volt egyszer h nem kakált egy hétig, de láthatóan jól volt.
Akkor én kamillateát adtam neki és hatott.

Fanni nagyon ügyes ha már forog és kúszik is. Nálunk már a csajom bemutatta kb 2 hete h tud ám hátról hasra fordulni (egymás után 4x nekem, 1x este az apjának tartotta a bemutatót) de azóta semmi. Egyik szemem sír a másik nevet. Hisz addig a jó még nincs mozgásban. Kúszni se tud még. A mozdulatok már meglennének de nem bírja a súlyát (szerintem). Én örülnék ha egy kicsit könnyebb lenne, mint pl Fanni.
Ha betölti a 6 hót én akkor fogok neki gyümit is adni. Már nagyon várom milyen képet fog hozzá vágni. :P Aztán lehet h visszasírom az első hónapokat amikor nem kellett neki pecsmegelni a kajával csak előkapni a cicit.

Fanni egyáltalán nem kicsi, pont jó súlyban van főleg h ő már "közlekedik"
Timi sztem azért se forog mert utál hason lenni.
Nálunk ő első baba, nálatok is?

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Igen, ő is első bébi!

Nem is a súlya miatt aggódom, mert elég jó húsban van, (még nem találkoztunk vastagabb combú babával :lol: ), csak érzem, hogy már du-ra kevesebb a tejem, és olyan nyögvenyelős kezd lenni a szopi..
de elkezdtem fejni, meg iszom sokat, meg szedek reggelente homeos bogyót is, olyankor jobb.

Fanni is előbb bemutatta, aztán rápihent pár napot, és utána ment minden irányba a forgolódás!

Szerintem Timi is épp átgondolja a dolgokat, és majd egyszer csak meglep benneteket! :lol:

a kúszást sem kell nagy távra elképzelni! a járóka egyik végéből a másikba!

Biztos, hogy azért kezdte előbb, mert ő hason alvó gyerek, és emiatt már nagyon korán tartotta fejét, és onnan már beindul a gépezet. sokszor olvasom a különböző fórumokon, hogy nehéz hason tartani a babákat, biztos nehéz lehet. nekünk ez hál istennek adott volt. a kórházban szóltak rám, hogy hasra rakjam, mert úgy szeret aludni. ők már kitapasztalták, aztán tényleg elég jókat aludt már akkor is, és most sincs rá panasz! :)

én is a 6 hónapot terveztem a gyümivel, de mivel már mindent kipróbáltam a kakilás érdekében, teák, cukros is!!! elveimmel ellentétben! :? általam evett kaják, amik meghajtják, hőmérő, és végül kúp, hogy egyszer csak találtam erről itt a babaneten írást, hogy ilyenkor előbb elkezdik a gyümit, és kipróbáltam, és bevált.
még csak a levét természetesen, gyümölcscentrifugával csinálom neki. egyelőre még izgis, de gondolom, később én is a cicizést fogom visszasírni...

nektek még nem jön a fogatok???
Fanninak már szúr is a szétnyílt ínye... félek egy kicsit a szopi miatt. :shock:

Igen kezdenek életveszélyesek lenni, ő már pelenkázás közben is forog, gondoltam is rá, hogy elkezdem a földön pelusozni, nehogy leessen egyszer...

teszel fel egy (vagy több) képet Timiről?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!Tetszik az új topic, tényleg mindenütt kilógunk a sorból, így én a téliekhez és a tavasziakhoz is írogatok.de azért ez mégis jobb lenne...
Anna febr.9-én született 36-37.hétre 2540 grammal és 48 cm-vel.kicsit sietett.kíváncsi volt már.kint szépen növöget, a hó elején /5.-én/ 6770 gr. és 64 cm volt.csak szopizik egyenlőre.hátáról a hasára fordul, vissza még nem.kúszni szeretne, felhúzza a popsiját, de a karjával nem tud még mit kezdeni.hanyattfekve löki magát hátra viszont, mint egy kis rák....

Bea és Annababa
Kép
 
 


Szia Bea!

Nagyon édes lehet Anna! És a nagy sietség ellenére szépen behozta a lemaradást súlyban. Már lehagyta Fannit! :wink:

Anna foga jön már? Vagy csak mi sietünk ennyire???
Nem tudom még, hogy, de valahogy meg kell tanítanom Fanninak, hogy a fogával ne szadizzon szopi közben... :cry:

És még egy sincs kinn... mi lesz még??? :shock:

Lányok, nektek hogy telik egy napotok? Meghatározott napirend, vagy ahogy esik úgy puffan, vagy a kettő között?

Fanni idáig eléggé kiszámítható volt, ébredés után szopi, viszonylag hamar 1-1,5 óra múlva elájul megint, 1-2 órát alszik, utána vagy csavargunk valamerre vagy itthon játszunk, ha csavargunk akkor kevesebbet alszik, de ha itthon vagyunk, akkor kb. 2-2,5 órát bír ébren tölteni, aztán elfárad, és legalább egy fél órát, de inkább többet alszik.

Most a nagy melegekben kevesebbet aludt, így aztán nagyon korán elfárad este, van, hogy már fél 7-kor vinnem kell fürödni, mert hisztizik, hogy álmos, dörzsöli a fejét...
aztán idáig aludt reggel 7-ig. kiváncsi vagyok, mi lesz ma este, a tegnapi 11-es ébredés után, remélem, nem lesz rendszer ebből...
de végül is megérteném, ha mégis, csak vége lenne a szuper kényelemnek... :oops:

hogy vészelitek át ezt a kánikulát?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


kíváncs vagyok, születtek-e fiúk ebben a hónapban... :lol:
eddig csak csajok vagyunk.. :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nálunk a biztos pontok az esti fél kilenc körüli lefekvés/előtte pancsi/, és, hogy fél hét körül kel.Hét közben délelőtt fél 10 körül elmegyünk itthonról, gyakran 10-re baba-mama tornára.Utána el szokott aludni hazafelé, és ált. délután is alszik egyett, de ez az időpont már egyáltalán nem egységes.Ilyenkor már nem is alszik mélyen , könnyen felriad,aztán nyűgös.Sokat kell vele foglalkozni, szinte egész nap igényli, hogy "beszélgessünk".
Alul dudorodik erőteljesen az ínye, de nem akar még kibújni az a fog :cry:

Bea és Annababa
Kép
 
 


Bea
én egyszer voltam baba-mama tornán, elég jól bírta Fanni, de aztán valahogy elmaradt ez a dolog... :oops:
pedig nem volt rossz..

adsz valamit az ínydudorra?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nem, egyelőre nem látom olyan súlyosnak a helyzetet, hogy használjak valamit.Az ecsetelők, akik már használták, azok szerint, nem sokat érnek, gyógyszert meg nem szívesen adok, ha nem feltétlenül szükséges

Bea és Annababa
Kép
 
 


én homeos bogyót adok neki.
de csak két napja. lehet, hogy felesleges, mert idáig jobban fájt neki, csak észre sem vettük. most sem nagyon nyügi, csak az éjjeli felkelés változott...
Sajnos úgy tűnik, elromlik... :?
ma 4-kor kelt, de szopi után megint rögtön visszaaludt.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!
Jöhetünk mi is?
Látom, eddig csak csajszi februári babák vannak, ezért bevetem a fiamat. :lol:

Csongor február 2-án született (így eddig Ő a legidősebb itt) 4150 grammal és 57 cm-vel. Sajna 17 órás vajúdás után császár lett a vége. A tejci nem indult el rendesen, Csongi nagy igényű volt, úgyhogy már az elején kapott pótlást és szép lassan elapadt a tejem is. Ez még mindig fájó pont. Most már mi is eszünk gyümiket: almát, barackot, banánt.
Most 8500 gramm és 74 cm az óriásbébim. :wink:
Még nekünk sincs fogunk, de nyálzik ezerrel, meg mindent a szájába vesz, olyan mint egy kiskutya. :lol:

Kincs és Csongor
KépKép
 
 


Hello Kincs! Üdv itt!!!

Köszönjük az első pasit!!! :D

Csongor a legidősebb és a legnagyobb!!!
és nagyon édi a vonalzós képen! :)

Akkor most tápiztok és gyümölcsöztök?

Gondolkozom, hogy nem lehet-e, hogy azért kel fel 2 napja, mert esetleg kevés neki a tejem, és megéhezik... mert nem sír, nem nyűgös, csak eszik, aztán alszik is tovább... :?:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Nem lehet, hogy csak szomjas Fanni? Ebben a melegben elképzelhető talán. Napközben iszik a tejcin kívül valamit?

Kincs és Csongor
KépKép
 
 


Kincs

Igen, szoktam neki vizet is adni, ha nagy meleg van, és ugye gyümölcslevezünk is egyszer egy nap, bár most úgy látom hasmenése volt tegnap, úgyhogy ma pihenünk a gyümivel.
Lehet, az is a fog miatt volt. Ma még nem kakilt.

Lehet, hogy szomjas, de az előző nagy kánikukában egyszer sem ébredt...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Málnalevest szeretnék főzni (tejszíneset).
Nincs valami jó receptetek rá?
még sosem csináltam, csak van fél kg málnám, és férjem kitalálta, hogy csináljak levest, ami persze jó ötlet, csak nem akarom elrontani.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Háát lehet, hogy akkor tényleg a fogacska viseli meg ennyire!

Málnaleves. Hm. Én gyümilevesbe szoktam rakni málnát, külön még nem csináltam. De az tuti, hogy nem szabad sokat főzni, mert pikk-pakk széjjelmegy.

Kincs és Csongor
KépKép
 
 


Kincs

Ok, köszi, próbálkozom... most elkezdem vízben főzni, aztán ízesítem, arra gondoltam, hogy vaniliás cukorral, és most itt kezdek el tanácstalan lenni, hogy ugyanúgy mint a gyümilevesbe, rakjak szegfűszeget és fahéjt? vagy ne? aztán összeturmixolom.
és akkor utána hozzáöntöm majd a tejszínt.
lesz, ami lesz. rossz íze nem lehet... :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Mi is csatlakoznánk,ha lehet.Jó páran már ismejük is egymást! :wink:

Lilibabám február 24-én született 3400gr-mal és 52 cm-rel.Valószínüleg ő lesz a topic pirinyója,mert még mindig csak 5300 körül jár,hosszát már nagyon rég mérték,majd jövő csüt.-ön.Kicsilánynak semmi baja,tejcsi van,eszik is rendesen csak negyon nem hízékony fajta. :)

Még nem olvastam el mindent,amit írtatok.Én írok a tavasziakhoz és a téliekhez is,így most ez a 3. topic,amit bevállalni készülök.... :wink: Vágjunk ele :!: :P
Vendég
 


Hello Babcika! Benneteket is szeretettel üdvözlünk!

Remélem, bírni fogod a strapát! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb :lol:
Ha már mindent kipróbáltál kaki csalogatásra és nem jött be semmi szerintem is jól tetted, hogy adsz neki egy kis gyümilevet. Sztem én is ezt tenném.
Fogzás: hát Timi is nyálzik erősen és mindent a szájába töm. Az ínye mintha meg lenne duzzadva. De nem'tom mennyire mert még nincs tapasztalatom, anyós szerint már fehéredik is. Majd kiderül..
Pelenkázáskor nálunk is forog de még csak oldalra. Van h birkózunk :wink:

Napirend: az nincs! Szopi, alvás össze-vissza. Függ attól h itthon vagyunk v megyünk valahová. Szerencsére az éjszakával nincs gond. Nem túl korán 10 körül alszik el, éjszaka 1x(a nagy melegben 2x) szopi és 7-8 körül ébred.

Bea
Szia itt is :lol:
Én is hasonlóan voltam mint te. Először -még pocakosan- a télieknél kezdtem írogatni és a tavasziakat olvastam. Most már fordítva. Ez a február már se nem tél se nem tavasz.
Én még a családinetre is írogatok -ott kezdtem 2 éve- akkor még csak gyúrtunk a babagyártásra. Nekünk mesterséges úton fogant.

Szia Kincs! :lol:
Jó nagy baba Csongor! Mi ez a pótlás szalonna? :wink: :wink: A forgással és egyéb mozgással h álltok?

Szia Babci :lol:
Az lehet h ti vagytok a legkisebbek de sztem a legmozgékonyabbak is. :lol: Jól bevállaltuk ezt a sok topikot :shock:
Talán már függőség :? :P
Nem is tudom mi lesz velem mert valamikor augusztusban lejár a net előfizetés (mi egy évre fizettük elő) és majd sztem szeptemberben fogunk költözni. Addig meg lehet h nem tudok jelentkezni. Már előre belegondolni is rossz. De majd megoldom valahogy :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Bea, Babcika sziasztok itt is! :lol:

Én is a téliekhez írok még!

Csibb! Biztos fini lett a málnaleves!

Petri!

:lol: Akár szalonna is lehetne a pótlás mert mindent kinéz a szánkból! De nem, csak tápit és gyümit eszik még.

Mozgás: fireg-forog, kúszik, 4kézlábra áll, megü. :lol: Egy sajtkukuc. :lol: A pelenkázás..... áááááááááá inkább nem részletezem. :lol:

Ha valakit érdekel, a www-be vannak képek.

Kincs és Csongor
KépKép
 
 


sziasztok! na látom, jópár télibabás topictag van itt. :D (én is onnan jövök.)
Kincs Csongijánál csak egy nappal fiatalabb az én Sebestyén fiam. Február 3-án született, 3400 grammal és 56 cm-el. azóta már 7760 gr és 67 cm. illetve lehet, hogy már több, mert kb három hete voltunk utoljára méreckedni.

mi ma kezdtük el a gyümölcsöt. illetve kostolgatás címszóval már kapott ezelőtt is nagyon keveset.

Csibb! nálunk volt, hogy 10 napig nem volt kaki. én nem aggódtam nagyon (azért kicsit igen), mert anyatejes babáknál ez normális. mondjuk pont emiatt nem az almával kezdem a hozzátápit, hanem barackkal, mert az alma foghat.

Sebestyén forog, gurul, így mindent elér, többnyire az asztal, vagy fotel alatt találom meg, amint a szőnyeget bogarássza. asszem elérkezett az az idő, amikor minden kosz az ő szájában köt ki, és nem tehetek ellene semmit... :shock:

Petri! jó hallani felőletek! már nagyon rég írtál a téli topicba. ezzel nem azt akarom mondani, hogy írjál oda is, csak hogy jó, hogy itt olvaslak. :P

Miraemma és Sebestyén
Kép
 


Sziasztok ismerősök! :lol: :lol: :lol:

Csibb4Tudom, hogy elmúlt az ebédidő, de én a málnát, epret, sárgadinnyét...nem főzöm, hanem összeturmixolom tejjel, tejszínnel, vaníliáscukorra, cukorral, esetleg pici citrommal.Isteni,olyan mint a fagyi, nem kell vele sokat kínlódni, és megmarad a vitamin!

Bea és Annababa
Kép
 
 


Akkor a fiúk mozgásügyileg nagyon belehúztak :P

Mira :lol:
A téli topikot már nem vállalnám be, de ha van időm mindíg olvaslak benneteket :lol:

Hogy jártam ma :shock:
Timi a kezemben (pont szopni indultunk) és be akartam zárni az ablakot, ne jöjjön be a hőség. Itt a teraszon -árnyékban- 37fok :shock: Szóval zárnám az ablakot (nem műanyag hanem a hagyományos fa) de nem bírtam mert megakadt. Próbáltam többször de csak megakad :? Egyszer csak észre vettem hogy dől felénk :shock: valahogy leugrott a helyéről :? ..Timi az egyik kezemben, ablak a másikban :shock: Tartottam mindkettőt és gondolkoztam most mi lesz :? Timit nem bírtam lerakni, az ablakot se.. reménykedtem találok vmi megoldást mert nem akartam megvárni míg hazajön apa. Az ablak mellett ott a nagy TV előtte a járóka mellette Timi játszószőnyege, szal nem lett volna jó ha leverem a TV-t vagy minden üvegszilánkos lesz. Nagy nehezen valahogy megakasztottam a fütőtestbe és a járókába. Gyorsan letettem a csajszit és vissza raktam az ablakszárnyát. Közben remegett kezem lábam. Nagyon megijedtem.
Nem ez volt a mai első ijedségem :evil: Kiteregettem az udvarra a lepedőt száradni... hoztam befelé. Timi ismét nálam. A másik kezembe a lepedő, közben érzem h valami szúrja a karomat :evil:
megráztam és látom h leesik egy nagy pók a lábamra :shock: :shock: :shock: én nagyon félek a pókoktól.
Félelmemben még jó h nem dobtam el Timit :P Ez a szemét pók beköltözött a lepedőbe :evil: kinyírtam :twisted: :oops:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Fú Petri, nem semmi napod volt!Én is rettegek a pókoktól, és az ablak.....

Én mindig attól félek, hogy egyszer leejtem Annát, vagy elesek vele.Állandóan ez jár az eszembe, különösen, ha lépcsőn megyek vele.

Bea és Annababa
Kép
 
 


Sziasztok! Én is jönnék..bár annyira nem futja időmből,hogy 3 topicot látogassak, de ahogy Babcika írta: vágjunk bele... :D


2 kislányom van, Nellike , 6 éves és Linett, aki 2006,02,14-én született, 3940 g és 53 centivel. Most 7150 g és 69 cm.


Röviden enyni sok a meló a 2 gyerkőccel, de azért próbálok jönni. :oops:


Bea! Nekem is volt hasonló érzésem, hogy beverem a kutacsát a könyökömmel, meg mellérakom a kiságynak...szakirodalomban azt olvastam, ez a felelősségtől való rettegés...
 
 


Petri! Szegényke...ez nem semmi menet volt ma! :shock:
 
 


Lane!
Lehet benne igazság, hiszen én imádom, szeretem, a nevelését is vállalom, de, hogy felelős vagyok az egészségéért, a testi épségéért, az azért ijesztő egy kicsit.Dehát nincs más választásunk, nem igaz???Ezen persze nem segít, hogy a kiadványok tele vannak azzal, hogy micsoda veszélyek leselkednek a babákra!

Bea és Annababa
Kép
 
 


Sziasztok!
Bettna febr. 9-én született harmadik kislányként a családunkban :)

Nem ígérem, hogy minden nap írni tudok.

Csibb (és aki még érdekel):

Görög gyümilveves, nem kell főzni:
3dl habtejszínbe lassan belecsurgatni 1,5 l dobozos gyümilevet(narancs, vegyesgyümölcs...)
1-2 dl tejjel felverni fél zacsi Aranka főzés nélküli vaníliás pudingport
összekeverni és beletenni bármilyen idény vagy konzerv gyümölcsöt
lehet utána cukrozni, de nem muszáj

Nálunk ilyet minden héten kell csinálni :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.


Petri

nem semmi nap! :shock: szegénykém, még jó, hog ilyen ügyi voltál!

Miraemma, Lane, Tünde

Üdv a csapatban! Szépségesek a babák

Miraemma

annyira én sem aggódtam, a védőnő nekem is ezt mondta, viszont a dokit, mikor felhívtam a 8. napon, akkor ő azt reagálta, hogy hű az baj, és menjek be hozzá. és mindig baromi sok kaka jött hőmérőzés vagy kúp után. De Fanninak semmi baja nem volt tőle, a hasa sem volt kemény. Nem értem, hogy csinálta.

Köszönöm mindenkinek a málnaleves hozzászólásokat, végül is egész jó lett, csak én is rájöttem idővel, hogy nem kellett volna főzni. Mindegy, majd legközelebb...

Mi tegnap barátnőmnél voltunk kertes-medencés "bulin" :lol:

rakok fel róla pár képet mindjárt.

Tegnap rémes volt az esténk, szegény Fanni nagyon sírt, hideg fém kiskanalat adtunk neki, barátnőm tanácsára, az kicsit segített, de aztán már az sem. kétszer is ébredt éjjel, és reggel meg 6-kor kelt.
vége a szép, zavartalan éjszakáknak... :cry:
Fura lesz megszokni, de azért ki lehet bírni így is...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép

jó a buli!

Kép

na jó, tényleg nem olyan rossz...

Kép

főleg, ha itt a kedvenc játékom!

Kép

ezt egész nap tudnám majszolni...

Kép

biztos el kell takarni a napot??? Napoznék...

Kép

a medence a házigazdával, du. már Fanni is bemerészkedett... előtte hidegnek találta :)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb! Nagyon édes a baba!Sajnálom, hogy fájlalja a fogát!

A fiúk tényleg nagyon belehúztak a mozgásba, mi még picit le vagyunk maradva....

Tünde!Ezek szerint egyidősek a babáink! :lol:

Anna most kezdi átaludni az éjszakákat.Fél kilenctől negyed hétig alszik, ma második napja, úgyhogy elkezdtem nagyon bizakodni :!: :P

Jó, hogy itt mindenkinek hasonló korú a babája, mert ebben a korban egy hónap diferencia is nagyon sokat számít.

Bea és Annababa
Kép
 
 


Petri! brutál az ablakos story. én is félek esténként, mikor nyitom ki a nagy ablakot, hogy nehogy a kezemben maradjon, mert olyan furcsán kerreg... :shock:

bocsi, de itt mindenkinek átalussza, vagy átaludta az éjszakát a gyereke?????? Sebestyén ugyanis kétóránként kel mostanában, és régebben sem aludta át az éjjelt. mondjuk abból a szempontból jó, hogy a fogzásnál majd nem lesz újdonság az éjszakai kelés... :roll:

Csibb! jók a képek!!!!! :D

én is teszek fel egy barackosat.


Kép

Miraemma és Sebestyén
Kép
 


Mira :lol:
Jaj de szép szeme van Sebestyénnek..és azok a szempillák :shock: :lol:
A csajszimnak is van a szemöldöke között egy kis piros folt. Már nem is nagyon látszik. A védőnőm azt mondta ott csípte meg a gólya. :lol:

Timi se ébredt fel az éjszaka :D csak reggel fél 7-kor, szopizott egyet és utána 8-ig még pihiztünk :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Mira! NAgyon szupi ez a kép!Én is adok már gyümit a gyerekorvos tanácsára, bár a védőnő nem tudja,mert a múltkor azt mondta,hoyg nincs szüksége a ygereknek 6 hós kora előtt gyümire!Egyem én és majd tejcsivel átadom!De Lini anynira szereti! Egyszerre mondjuk, kb 3-4 mokkáskanálnyi fogy el + a leve... SEbestyén mennyi gyümit eszik, és hányszor egy nap?

CSibb! Tök jó lehetett ez a medencés buli!

ALma evés után, jóllakottan...Kép
 
 


JA! Linett is kb. 2-3 x kel egy éjjel.Van hogy csak megbüfiztetem és alszik tovább, de enni 1x mindig szokott. AMúgy meg mellém veszem cicire rakom és 1 perc múlv aalszik. NEm jó megoldás, de kényelmes..most még...
 
 


Fannit meg el is felejtettem megdicsérni :oops: :oops:
Szerintem a meleg az oka, pedig mi ki se merészkedünk a házból csak kora reggel v késő este.
Szeret pancsolni? Timinek még nem jön be :cry:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Petri! Nem semmi lehetett tényleg tartani az ablakot is meg a babót is! Remélem ma már jobb napotok lesz!

Bea, Nelli! Én is parázok, hogy a lépcsőt elvágódom vele, vagy hogy most hogy ül már, de elborul és bevágja a fejét. Tényleg nagy a felelősség és az egyik szemünknek mindig rajta kell lenni a gyerkőcön.

Tünde! Szia! Azért gyere csak amikor tudsz! A két nagyobbik lányka mekkora? Hogy fogadták a hugit? Köszi a receptet, én tuti kipróbálom.

Csibb! Jók a képek! Jó lehetett bulizni!

Mira! Ízlik Sebestyénnek a barack? Hányszor adsz neki és mennyit? Édes ahogy fogja a kanalat. És ezek a szemek....

Én is dobok egy képet Csongorról:

Kép

Kincs és Csongor
KépKép
 
 


már meg Linit felejtettem :oops:
mondom én... felforrt az agyvizem :oops:
jobb is ha eldugulok
Szóval szereti Lini az almát (gondolom azt kapott) csak győzd majd kanalzni :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Petri!Ugyan!Ilyeneken ne idegeskedj,hoyg kit dícsértél vagy kit nem!Én is mindig örülök,amikor látom a babák fényképeit és mosolygok is olyan édesek, de nekem sem mindig jut idő vagy energi a megdícsérni őket!

Kincs!CSongor mióta ül? Lini még csak most kezd hintázni 4 kézláb de csak pár másodpercig, mászni nem tud, ülni sem. NAgyon ügyes CSongi baba!

Lininek foga sincs, csak ínyduzzadás...

Egyébként iskolatitkár voltam de amióta nem dolgozom azóta össze-vissza gépelek!!! :shock:
 
 


Lane! én még csak tegnap kezdtem a hozzátápit, tehát naponta egyszer kap, délelőtt. barackot adok neki, nagyon szereti. kb 30 ml megy le egyelőre. sztem az kezdésnek tökéletes. erőltetni nem akarom, csak amennyi jól esik neki.
sztem nem baj, ha adsz Lininek gyümölcsöt. ha szereti, miért ne? én is azért adom Sebestyénnek, meg azért, mert úgy érzem, már annyira nem köti le a szopi. a kanállal jobban el tud szórakozni. :D végre látok egy képet Liniről!!!!!! tök édes!!!!!! :D

Kincs! Csongi milyen ügyesen ül már!!!! Sebestyén is nagyon szeretne, de még eldől, úgyhogy csak az ölemben hagyom, hogy üljön, vagy ha tartom, és úgy a habtapin. de sztem már nem sok kell neki, és ő is ilyen szépen tud majd ülni.

Lane! Lini már négykézlábazik???? Sebestyén még azt sem... és nekünk sincs fogunk, sem ínyduzzanatunk. bár ezt annyira nem bánom. :D

na mentem céklát turmixolni. megy a mélyhűtőbe.

Miraemma és Sebestyén
Kép
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy nyílt ez a topik! Remélem befogadtok?!
Röviden rólunk:
Kislányom Szonja február 18-án született 58cm és 3800g volt. Gyorsan lekopogom, de egyenlőre mintababám van! Mondjuk én sem vagyok az a túlagódós anyuka :wink:

Látom szó van a gyümizésről. Én igény szerint szoptatom Szonját, de annak ellenére, hogy 6 hós koráig nem akartam mást adni neki már gyümizünk. Történt ugyanis, hogy kinézte a kezemből a barackot. Azóta sem utasított vissza semmi kaját :) Közben meg hiszem azt, hogy a gyerekek tudják mikor mi való nekik (persze csak bizonyos határokon belül) és ezért van, hogy vannak haar evő és későn kanalazó babák. :roll:

A mozgásnál a fiúk általában kicsit hamarabb fejlődnek. A lányok viszont verbálisan fejlettebbek (előbb kezdenek beszélni). Persze ez alól is vannak kivételek.
Szonja imád hason lenni és szépen kinyomja magát, de még csak most fordult át először. Mondjuk ő egy kissé laza és ezért előfordulhat, hogy mindenben kicsit lemarad. Mármint a mozgás terén, de nem biztos ez sem. Viszont már van 2 foga :D

Hihihi, még nem is tudom szívesen láttok e és már szétpofázom magam :oops:

Kép

Kép Kép
 


Üdv Nati és Szonja! :lol:
Szép kék szeme van a lányodnak és jó sok haja. Nálatok is első baba?

Ügyesen ül már Csongor a habtapi tengerben! :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Szia Petri!
Igen, Szonja első baba és nem túl korai,....31 vagyok :shock:
Kincs én is emelem kalapom Csongor üléstudománya előtt! És hamár habtapi,....nem tudjátok hol lehet venni betűs habtapit :?:
N

Kép Kép
 


Nati (baj ha így szólítalak?)
Én is 31 vagyok és az első bébink.
Habtapi most volt akciós a rossmannba, nálunk számos volt. De ez az akció már lehet h nem él.

Pircsi &
Kép
Kép
 
 


Petri, nem baj ha Natizol :D (Egyébként Eleonóra vagyok.)
Rossman???? Pont ma mentem el mellette. A fene se tudta, hogy ott kapható habtapi. Szerinted ha már nem akciós akkor nincs is vagy van csak több pénzért?!
N

Kép Kép
 


Most néztem meg h csak 16.-ig tartott az akció.
Alapból szerintem nem árulnak, csak talán ha nem fogyott el az akcióból akkor lehet h még van. :? na ezt jól leírtam.
egyébként 990ft volt 10db

Pircsi &
Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron