Új privát üzeneted érkezett!

Zsu

Fanni sem mászik még, csak kúszik! meg álldogált már ugye, de a mászást egyelőre kihagyta.
Kaki változó, van, hogy 4-szer is egy nap, de átlagosan 2-szer szokott, és olyan is van, hogy egyszer sem, de akkor másnap bepótolja rendesen. szóval a kakigyakoriságból még szerintem nem kell rosszra gondolnod.

Most az ekcéma miatt mi nem ehetünk tejes dolgokat, HA-s tápszert is kap, nekem is nagyon rossz, hogy újra csak gyümölcs, meg főzi szinte... :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Ez egy kicsit megnyugtató (bocs), hogy más babája is kakil ennyit. Akiket én ismerek babák, azok egyszer vagy egyszer sem kakilnak, van hogy több napig sem. Egyébként a doktornénink azt mondta, hogy van egy vizsgálat, amin csodálkozott, hogy Gyulán a korházban nem csinálták meg és abból több minden kiderülhet. Egy tapaszt ragasztanak a hátára, amit "össze kell izzadnia" és a verejték összetételéből sok mindenre lehet következtetni. + 1 éves kor körül már vérből meg tudják nézzni, hogy van e valami ételallergiája Zsófikának. A kontroll után a doktornénink ezeket majd megcsinálja, ha a gasztrón nem fogják. Egyébként bízzunk benne, hogy tényleg semmit nem jelent az, hogy ennyit kakil.

Az ekcéma biztos a tejtermékektől van? Nem váltottál véletlen mosószert? Az egyik ismerős kisfiúnak attól volt. Ma én is elhatároztam, hogy nem adok tejterméket Zsófinak, kiváncsi vagyok más lesz e a kaki mennyisége és állaga. Szójajoghurtot kapott tízóraira. Ez is nagyon finom. Szerintem ezt te is adhatsz Fannikának, teljesen növényi. Próbáljátok ki ti is. Van puding is belőle.

Zsu
 
 


Zsu
Megnyugtatásképp írtam!!! :)

egyáltalán nem biztos, hogy a tejtől van, csak most kipróbáljuk, hogy nem adjuk neki, aztán gondolom majd megint adjuk, és figyeljük, hogy kijön-e.
én azt sem tudom, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetéből a tej, de még mindig látok rajta foltokat, és már kb. 2 hete nem kap.
mosószert nem váltottam, semmi új kaját nem kapott (ugye a joghurton és a kekszen kívül). most egyébként a keksszel is leálltam, hátha az a bűnös.
Pelenkát sem váltottam már egy ideje.

csak most, hogy már a maxi méret kell, vettem liberót, mert amúgy én pampers párti voltam, és ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy volt valakinek olyan tapasztalata vele, hogy mikor leveszi a gyerekéről a pelenkát, olyan szemcsék vannak a fenekén, mintha sós lenne??? :shock: :shock: :shock:
nekem az a gyanúm, hogy ami a pelenkában van, az így kicsapódik a fenekén Fanninak, és tényleg olyan, mintha sókristályok lennének... de nem látom, hogy irritálná, nem piros, vagy valami, csak sós... (nem kóstóltam!!! :lol: )

viszont ez a szójacucc nagyon jó ötlet, majd ki is próbálom!!!
köszi!!! :)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

 
 

Csibb!

A szomszédasszony is mondta ezt a sókristályos dolgot, de azt már nem tudom, hogy melyik pelenkára. De én hol ezt, hol azt veszek és még nem találkoztam ilyennel. Akartam már neked írni, hogy találtam Liberó bugyi pelust kis méretben, 7 kg-tól. Én eddig csak a Pampersnek láttam, hogy van ilyen, de csak 9kg - tól felfelé, ami ugye nekünk még messze van. Megkönnyíti a dolgomat, mert így hason felve is tudom Zsófikát pelusozni, csak addig kell háton lennie, amíg kibányászom a kakit alóla.

Tegnap, hogy nem adtam Zsófinak tejterméket, ugyanannyit kakilt, de talán nem volt annyira híg.

Szerintetek, hogy kell azt értelmezni, hogy teljes tej? A Nestle-nek adtam a kis dobozos cuccait (Zsófi imádja, főleg a csokipudingost) és attól tartok, hogy lehet, hogy attól híg a kakija. A gasztrós doktornő azt mondta, hogy minden feldolgozott tejterméket adhatok. De most nem tudom, hogy ebben fel van dolgozva a tej vagy nincs. Dehát nyilván a Nestle is tudja, hogy a babáknak sima tejet nem szabad adni!!! A Hipp-nek és a Humana-nak is vannak joghurtos, túrós dolgai, de azokat annyira nem csípi Zsófi, szerintem is kicsit fura az ízük.

Zsu
 
 


Zsu
igen, én is láttam a liberós nadrágpelust!!! :D
én vettem babylove-osat, ami szintén 9-kg-tól van, de nem olyan nagy Fannira. Fanni egyébként 8200g.
Zsófi mennyi?

simán lehet szerintem is a tejterméktől hígabb a kaki, végül is nálunk is így működik a dolog, nem?

a teljes tej dologhoz sajnos nem tudok hozzászólni, de nem gondolom, hogy a nestlés más lenne, mint a többi, az is biztos babatejes cucc. persze csak gondolom ezt...

ma próbáltunk Fanninak cipőt venni, de nagyon nehéz dolog ez...
egyrészt tök picike a lába, a 17-es elefanten nagyon nagy volt rá, viszont volt egy 16-os siesta márkájú, az meg kicsi volt... :?
de nem volt nagyobb, a másikból meg kisebb nem volt.
persze ilyenkor már nincsenek méretek a téli cipőkből... úgyhogy nem tudom, mi lesz... pedig megyünk 2 hét múlva síelni (ha lesz hó), és gondoltam oda jó lenne, ha lenne cipő a lábán, meg azt mondják, hogy innen már nagyon gyorsan elkezdenek menni egyedül a babák, ha már elindulnak a járássegítővel... de hogy fog menni, ha nincs cipője??? :shock: :shock: :shock:
jaj... :(

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Hová mentek síelni? Mi is gondolkozunk rajta, csak Zsófi ha Pestre megyünk már az út vége felé nagyon türelmetlen. Olyan ordítást lerendezett, amikor mentünk szilveszterezni, hogy muszály volt kivennem az ülésből az ölembe, mert annyira felhergelte magát, hogy már majdnem hányt.
Nem tudom, hogy bírna ki egy ilyen hosszú utat. Azért nekünk sajnos 300km-rel több, mert ugye mi nagyon keleten lakunk.

Kivel mentek? Visztek magatokkal valaki segítséget is?


Zsu
 
 


Zsu
Donovaly-ba megyünk, ami szerintem kevesebb, mint 300 km, de nem emlékszem pontosan...
A szomszédainkkal megyünk, akiknek szintén kisbabájuk van, most 6 hónapos, és úgy tervezzük, hogy ha lesz hó, akkor de. a fiúk, du. a lányok síelnek. vagy fordítva...

Ül már Zsófi? Nem lehet, hogy lassan a következő ülést kéne neki használnia? lehet, hogy már zavarja, hogy nem lát ki.
mi már megvettük az új ülést, csak még arra várunk, hogy megérkezzen, mert Németo-ból jön. onnan olcsóbban tudtuk szerezni, mint itthon. majdnem fele...
csak hát nem valószínű, hogy megérkezik, mire mennénk, sajnos...

szerintem menjetek!!! és próbáljátok alvásidőre tervezni az utazást. vagy az sem jön be?

(már megint csak ketten maradtunk??? :shock: )

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Az a baj, hogy nem ül Zsófi és addig nem tudunk másik ülést venni. Egyébként csak akkor van baj, ha Pestre megyünk. Zsófi tűréshatára szerintem 2,5 órára van kalibrálva, onnantól kezdve csinálhatok vele bármit el fogy a cérnája.

Kérdezted mekkora Zsófi. Ha minden igaz, akkor 7500 g. Kb. 20 nap alatt hízott 400 g-ot, előtte pedig 1 hónapban 200-at. Úgyhogy talán meg van, hogy miért nem hízott Zsófi eddig. Bár reggel kétszer is ráraktam a mérlegre és sokkal kevesebbet mért, mint eddig. Azt hiszem 7200-at. Jól felmérgeltem magam, majd bemegyek a védőnőkhöz, nekik hitelesített a mérlegük és majd azon lemérjük. Ahányszor rárakom az itthonira, annyiszor különbözőt mér. Pedig hiper-szuper - mindenttudó!!!

A síeléssel nálunk az a baj, hogy ha pl. Ausztiába mennénk a legközelebbi helyek is tőlünk legalább 600km-re vannak. Meg ugye nincs is nagyon hó. Esetleg úgy tudnánk meni, ha hajnalban elindulnánk, de annyira nincs kedvem a tortúrához.

Halihó Lányok! Merre vagytok?

Zsu
 
 


Sziasztok! :oops:

Jajjj, nagyon el vagyok veszve....

Zsu: örülök, hogy Zsófika eszik rendesen. Kaki: Boti is van, hogy akár 4x is, de ált. nálunk is olyan 2. Múltkor volt, hogy nem volt... meg is lepődtem, pedig régebben azért még az is előfordult, hogy napokig semmi.
Tejtermék: mi még nem próbáltuk. Már nagyon kezd azonban foglalkoztatni. Tudom, hogy a savanyítottakat 8 hótól már ajánlják, de dokinőnk is azt mondja, várjuk ki az 1 évet, na meg, Botin is mutatkoztak már ekcéma jelei. Egyrészt ezt a 2-3 hetet kibírjuk, de az is igaz, hogy most mi múlik mondjuk 2 héten :?:
Ez a szójajoghurt viszont felkeltette az éreklődésemet. Igaz, a szója is allergizálhat... bár már lassan az a kérdés, hogy mi nem.... :?

Csibb: De jóóóó Nektek, bizti szupi lesz! Drukk a hóhoz, hétvégén jön a tél állítólag, úgyhogy még minden lehet :wink:
Fannikának nagy gratula, nagyon ügyes és édes!
Éééééés, biztos már nem sokára egyedül fog menni. :D

Én annyira meglepődtem, mikor megvettük Botinak a bébitaxit, és elkezdte tolni, nem is tudtam, hogy tud ilyet... most meg hihetetlen napról napra hogy fejlődik, egyre hosszabban és gyorsabban megy egyedül :shock: Olyan nagyok már! (Ezért sem tudok annyit jönni...)

Nekünk 18-as Siestánk van, de nem az a vastag, téli. Ráadásul vastag zoknival sem megy már föl. Azt hittem már, kihúzzuk vele a telet, de, lehet vásárlás lesz! (mondjuk én nem bánom, imádok neki vásárolni :roll:)

Nem tudom, mikor jövök megint, de olvasgatok azért! Még van egy ucsó vizsgám jövő szombaton, szorítsatok!

CSibb, ha addig esetleg nem jönnék, érezzétek jól magatokat. Jó utat, jó pihenést! De igyekszem ám...

Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
 
 


Anita

A próféta szóljon belőled!!!
Köszi a jókívánságokat!
És nagyon drukkolok a vizsgáidhoz!!! Nyáron én is hasonló cipőben fogok járni, februárban kezdem az utolsó félévem. Te hogy bírod Boti mellett a tanulást???

nekem is nagyon furcsa, hogy Fanni függőlegesben van, de gondolom, hamar megszokja az ember, meg még annyit nincs is függőlegesben! :lol:

Zsu
Jaj, de szépen hízik Zsófi, de jó!!! Fanni is így hízott, mikor kiderült, hogy miért nem. hirtelen 600-at hízott egy hónap alatt!! :shock:
egy mérleg legyen a mérvadó, és azon mérd mindig, úgy lehetsz biztos abban, hogy mennyit hízik.

Hát igen, hosszú út az nem egyszerű... én is jobban örülnék, ha már az új ülésben utazhatna... de majd legfeljebb megállunk pihenni akárhányszor is. egyszer csak odaérünk! :roll:
de remélem, aludni fog valamennyit legalább.

Fannival leállunk a napközbeni ringatással elalvásról, egy hete csak berakom az ágyába. első nap 25 perc sírás volt délelőtt, és ugyanennyi du., másnap fél perc!!! :shock:
azóta is tök jól elalszik, nagyon keveset, vagy egyáltalán nem sír.
és az én vállam és derekam sem fáj annyira... 8)
lehet, hogy előbb kellett volna??? :oops: :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Anita! Nagyon örülök, hogy jelentkeztél és kitartást Neked az utolsó vizsgához. Tudom milyen ez a vizsgaidőszak, én túl vagyok egy főiskolán és egy egyetemen is.

Egyébként képzeljétek valami változás történt Zsófinál, tegnap csak 2-szer kakilt és elég keményet, pedig evett tejterméket is. Szóval már a fene se tudja, hogy mitől kakil ilyen sokat. De biztos, hogy csak én reagálom túl már a dolgokat, hiszen mostmár látom, hogy nem csak Zsófi ilyen kaki bajnok.

Csibb! Örülök, hogy Fannika elaludt magától. Nekem olyan szerencsém van, hogy sose volt ez probléma. Mivel kertesházban lakunk, amíg kisebb volt szinte mindig babakocsiban altattam napközben, rengeteget aludt, akár 3 órát is. Az esti lefekvéssel kb. olyan 6 hetes kora óta nincs gond. Kb. agusztusban át jöttek a barátaink, és kioktatott Ildikó barátném, hogy mostmár szoktassam hozzá a rendszeres alváshoz, délelőtt és délután is a saját ágyában altassam Zsófikát, kb. azonos időpontokban. Ez vasárnap volt, hétfőn jött a beszigorítás, egy könnycseppet sem hullatott Zsófi, hogy neki az ágyikójába kell aludni. Olyan édes, van hogy még 10 percet beszélget magában és aztán szépen elalszik. Én meg paráztam, hogy majd biztos ordítani fog, előtte sosem aludt napközben a szobájában. Amíg kisebb volt, volt a nappalinkban egy utazó kiságy és abban aludt. Viszont nagyon rafinált a lány, ha valaki vendég van nálunk, akkor nem hajlandó lefeküdni. Szerencsére ezt csak nappal csinálja, este ugyanúgy alszik.


Dóri baba hogy van?


Zsu

Ui.: Ti adtok felnőtt kaját a babáknak? Tegnap beszéltem egy védőnővel, aki azt mondta, hogy 1 éves kortól mindenevők. Zsófi imádja azt, amit mi eszünk és sokszor látom mostmár rajta, hogy nem kell a főzelék neki, viszont a mi kajánkból meg eszik kétpofával, mindegy hogy mi. Ti mennyire mertek már ilyen kajákat adni a babáknak?
 
 


Zsu
Hál istennek az esti altatással nekünk sem volt semmi gondunk. ezért is volt gyanús, hogy csak Fanni anyukája béna, és szoktatta rá erre a ringatásra. :oops: az az igazság, hogy én ezt élveztem... :oops: olyan jó volt, hogy hozzámbújva aludt el...
csak most már nagyon nehéz sajnos...
mondjuk hamar elaludt, a harmadik Halász Judit számra már el is ájult mindig. csak nem akartam, hogy annyira megszokja, hogyha véletlenül máshol kell aludnia, akkor ne tudjon, ha mondjuk nincs zene, vagy ilyesmi.

kajatéma: én már adtam neki a mi kajánkból néha, de most, hogy ekcémás lett, most visszafogtam magam megint. ezt az egy hónapot már kibírom, aztán elvileg lehet mindent.
remélem, ez az ekcéma is rendeződik.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2010.08.10 21:29-kor.
 
 


Ibolya
Köszi, hogy írtál, nem vesszük bepofátlankodásnak!!! Írj bátran máskor is!!! :D

cipőtéma: a masszírozós lány azt mondta, hogy vegyek szandit Fanninak, és abban legyen itthon, mert a bokája kicsit bedől...
de még megkérdezi az orthopéd orvos ismerősét, hogy jó-e Fanninak az a cipő, amit a lúdtalpasoknak szoktak adni, mert Fanni lába ennél bonyolultabb, mert nem csak elől tartja befelé a lábát, hanem a sarka meg a másik irányba áll... :?
szóval nem egyszerű eset, viszont bíztatásként azért mondta, hogy ezt kb. 3 éves korára biztosan kinövi. remélem...
és azért a masszírozástól is sokat javult már.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, Zsu még azt akartam írni, hogy múlt héten Fanni kevesebbet kakil... két nap szüneteket tart... nem tudom, mitől, mert ugyanúgy eszik, mint eddig... :roll:

szóval ez a kaki dolog elég rapszódikus tud lenni... :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocs, el vagyunk veszve...

Néztem fannit a videon, nagyon édes!!! Hogy örül magának :D :D :D

Tomi rengetget gyalogol, majd' leszakad a derekam. Körút van a lakásban a mosógéptől az ablakig, ahol a kismadarakat lehet megnézni, hinta, konyha, tik-tak, csillag, napocska, minden helységben van valami "néznivaló", és ezeket a köröket rójjuk naphosszat. Még elengedett kézzel nem megy, sőt egykézzel sem. Bár ahhoz már elég zsivány, hogy ha megállunk pl a virágnál, elengedi az egyik kezemet, nekidől a lábamnak, így tudja ütögetni a virágot.

Röviden ennyi, jó síelést, ha sikerül elmenni,

mindenkinek

Rita & Tomi
Kép
 
 


Bocs Fannit... :oops:

Rita & Tomi
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, kicsit megint eltűntünk :) Jó sokat írtatok közben! :)

Velünk minden rendben, Dóri egyre zsiványabb, imádom :) Már ő is áll, oldalazva lépeget a bútorok mellett, de pl. a kapaszkodás nélküli állással nem próbálkozik még. Egyelőre azt se igényli még, hogy vezetgessem, de ennek a derekam igazából örül :twisted: :twisted: :twisted: És igazatok lett, állásból tanult meg leülni, illetve térdelésből. Viszont nem nagyon gyakorolja az üldögélést, mert nem ér rá ülni, mindig állnia kell :)
Egyre okosabb is már a kis feje, pápázik, mutatja, hogy hogy tik-takozik az óra, kukucsjátékozik, mondogatja, hogy vauvau, anya, és persze nemnemnem, ezt vehemens fejrázással megspékelve :) Viszont az étvágya az valami ramaty :( Alig csipeget valamit, bár talán-talán kezd javulni, de nem merem elkiabálni. Csütörtökön megyünk tanácsadásra, hát mit ne mondjak, kicsit tartok a méréstől. Lehet, hogy még fogyott is :roll:

Kicsit visszaolvastam, megnéztem Fanniról a videót, hát csoda ügyes! Dóri alól egyelőre kigurul a járássegítő, mert az gyorsabban halad, mint ahogy ő szeretne lépkedni. Majd belejön ő is :)

Kaja: Én egyelőre még csak a mi húslevesünkből mertem adni a Dórinak zöldségeket és husit, más felnőtt kaját még nem kapott, de most már tervezek adni neki belőle, az hátha meghozná az étvágyát. Holnapra tökfőzeléket gondoltam csinálni neki, szerintetek az mehet? Pici kaporral, pici joghurttal?

Zsu!

Nagyon örülök, hogy Zsófika hízásnak indult! Kaki nálunk is van napi kettő, de hogy mitől, azt nem tudom, mert alig eszik a királylány :roll:

Rita!

Szegény derekad :( Gondolom Tomi ne unja meg a túrát a lakásban :) Kis felfedező :)

Na megyek, főzök valami vacsit magunknak :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy jelentkeztetek Évi és Rita, és külön örülök neked Ibolya is. Jó volt már hallani rólatok és a babákról is.

Képzeljétek pénteken elkapott valami nyavalyás vírus. Hallottam már róla. Magas lázam volt, 39,2 volt két szem lázcsillapító és vízesborogatás után. A gyomrom fájt + végtagjaim. Nagyon féltem, hogy Zsófi is el kapja tőlem, de remélem mostmár megússzuk. Ma már szinte semmi bajom (még tegnap este is 38 fokos lázam volt), csak néha a gyomrom görcsöl egy kicsit.

Olyan jó, hogy a Ti babáitok, már így mennek. Úgy sajnálom Zsófit, hogy így le van maradva. A nyakán volt a köldökzsínor a születésénél és azt mondja a gyógytornász, akihez járunk, hogy kaphatott egy kis oxigénhiányt. Pedig az Apgarja 9/10 lett, ami itt Békéscsabán nagyon jónak számít, 10-est nem nagyon szoktak adni. De az is lehet, hogy nincs is semmi baja. Végülis nem egy ismerősöm mondta, hogy nem mászott a babája, hanem egyik pillanatról a másikra felállt és elkezdett menni.

Évi!
Szerintem a tökfőzelék simán mehet és szerintem ne sajnáld se a joghurtot, se a kaprot belőle. Szerintem mindkettőt már simán ehetik ebben a korban.
A héten én is olyanokat akarok főzni, amiből ő is ehet. Szerintem megunta a bébiételt Zsófika. 1 hete nagy unszolásra eszik meg kb 3/4 üveg bébiételt, de utánna amit mi eszünk abból mindig kell neki, sőt kiabál a kajáért, ha nem adom azonnal. A héten paradicsomos húsgombócot akarok csinálni, majd rakok félre neki husit, amit annyira nem borsozok meg és majd megjegyzem melyik gombóc az övé. A barátnőm ajánlotta, hogy a spenótba reszeljek sajtot az ő gyerekei nagyon szerették. Mivel mi is szeretjük ilyet is fogok csinálni, nekünk sült virslivel + tükörtojással, a babának meg főtt virslivel. Bár még virslit nem adtam neki, mert nem találtam belőle biót.

Zsu
 
 


Zsu!

Dóri se mászott, egyszercsak felállt. Zsófi is hipp-hopp megindul majd, csak győzzél loholni utána!!!
Köszi a tökfőzelékes választ :) A paradicsomos húsgombóc is jól hangzik! Hogy csinálod?

Majdnem elfelejtettem: kipróbáltam én is a túró rudi muffint, valami iszonyú finom! Gyakrabban fogok sütni ilyet, mert gyorsan össze lehet dobni, és isteni :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


húúú, hirtelen mennyi beszámolóóó!!! :D :D :D

Jaj, de jó, hogy előkerültetek csajok!!!!

szerintem is mehet a tökfőzi joghurttal és kaporral!!! hmmm, de fini, és is ennék...

Ritike
gondolom, mennyire ki lehet a derekad!!! :? de hát ehhez is hozzá kell szoknunk... :?

Zsu
szegénykém, jó, hogy már jobban vagy, és Zsófika nem kapta el!!!

Évi
hűűű, de ügyes Dórika!!! de jó!!!

Zsu
szerintem sem kell aggódnod Zsófi mozgásáért... én azt hallottam, hogy minden gyereknek más ritmusa van, van aki, előbb, van aki később kezdi, de olyan másfél éves korukra ugyanott fognak tartani. tehát mindegyik járni fog, ugyanolyan ügyesen!!! 8)

Mi pl. tök bénák vagyunk a kis barátunk (Marci)-hoz képest. ő ennyi idősen már rég egyedül rohangált!!!

Ráadásul Fanni sem mászott még, pedig már áll és járni tanul!!! :shock:

Évi
örülök, hogy neked is ízlett a muffin!!!

nekem sajnos most mindennel le kell állnom, mert képzeljétek, elővettem a sígatyám, ami vadi új, két éve vettük, egyszer sem volt rajtam, és elég SZŰŰŰKKK... :? :?
Úgyhogy péntekig megpróbálok egy kicsit koplalni, hogy kényelmes legyen, talán sikerül, bár nem tudom... olyan nehéz... :oops:

nem is olyan egyszerű elmenni síelni, mint azt én gondoltam...

Ja, és Fanninak útlevelet kellett csináltatnunk! tök vicces... :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma már teljesen jól vagyok, nem volt lázam már tegnap csak még a gyomrom fájt.

Képzeljétek tegnap Zsófi "felállt" a lépcsőnél. Na nem volt az a tökéletes, mert csúszott a zoknija a kövön. Utánna fürdetés előtt az apukája rakott a kanapé háttámlájára egy játékot és felkapaszkodott érte. Egy párszor ment egyedül, utánna szerintem elfáradt és kicsit segíteni kellett. Szóval valami elindult a kis agyában, hogy most hogy is kellene neki mozognia.


Évi!
A paradicsomos húsgombócot a következőképp csinálom. A darálthúst összekeverem félig főtt rizzsel + dinsztelt hagymával. Rakok bele sót, borsot, pici paprikát és egy tojást, hogy összeálljon. Kb 40 dkg húshoz 10 dkg rizs kell. Ha beletöltöd ezt a masszát paprikába, akkor tojás sem kell bele, mert a paprika úgyis összetartja, de akkor a paprikát csak 3/4-ig töltsd, mert a rizs megduzzad. Beleteszem a gombócokat lábasba és annyi forró vizet öntök rá, hogy épp ellepje. Ezt anyukám mondta, állítólag a forralt víztől nem esnek szét a gombócok. Utánna felöntöm paradicsomlével. Rakok hozzá pici sót és pici cukrot is és lassan főzöm. Amikor kész készítek egy kis rántást hozzá. Valaki főtt krumplit főz mellé, én nem szoktam, de lehet, hogy Zsófinak még azt is főzök, nagyon szereti a krumplit. A krumplipüré az egyik nagy kedvenc nálunk.

Csibb!
Nagyon írigyellek, hogy mentek síelni. Van hó, nézztétek interneten?
Mi is csináltatunk útlevelet Zsófinak. Azt tudjad, hogy kell mindkét szülőnek menni. Zsófika, amikor fényképezték, annyira elcsodálkozott, hogy szinte tátva maradt a szája és a szemei is hatalmasra ki vannak kerekedve. Elég jól sikerült kis fénykép lett!!!

Zsu
 
 


Zsu
Nagyon ügyi a csaj!!! :D Csak így tovább!!!

néztem az időjárásjelentést, és egész héten tegnap óta esni fog, és péntektől meg napos időt mondanak... ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, nekem már a hó is elég lenne, de ha sütne a nap a hétvégén, akkor már madarat is lehetne fogatni velem...
de majd meglátjuk...

köszi, hogy szóltál, tudtunk róla, már pénteken elintéztük. Fanniról is aranyos a kép.

ezt a mocsok időt...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!
Jó utat kívánok és érezzétek nagyon jól magatokat. Remélem Fannikának is nagyon tetszik majd.

Ma voltunk gasztro kontrollon. 500g-ot hízott Zsófi 1 hónap alatt. Semmit nem mondott a doktornő. Majd 3 hónap múlva megint megyünk.

Zsu
 
 


Zsu

köszönöm szépen, én is nagyon remélem, hogy jól fogja magát érezni!!!

Nagyon szép teljesítmény az 500 g!!! tök jó, hogy végre rendeződni látszik a dolog!!! azért valamit odavethettek volna... :?

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Úristen! Hova tűntetek??? :shock: :shock: :shock:

Mi megjöttünk a síelésből, nagyon szuper volt, Fanni tök jól érezte magát, a hó egész hétvégén esett, úgyhogy volt a pályán rendesen, meg az arcunkban is :lol: Az úton is végig jókedve volt, vagy aludt. 8) szóval öröm vele bárhova menni.

Hétfőn mentünk oltásért, az agyhártya második része, megvizsgálták, mondták, hogy teljesen egészséges, erre este belázasodott, és tiszta takony! :? az oltástól elvileg nem lehet, mert nem olyan, ami ilyet okoz, viszont a rendelő várójában volt egy anyuka, aki sajnáltatta magát, hogy mennyit csúszik a fia oltása, és hogy most is necces, mert a lánya otthon fekszik lázas betegen... :evil: úgyhogy szerintem ők fertőzték meg... mivel a síelés után ugye azt mondták egészséges...
vagy a dokinéni tévedett, és nem volt már akkor sem az...

most már nincs láza, de jó náthás szegény, úgyhogy megyünk is orrszívásra, de csak szombatra kaptunk időpontot, mert nagyon sok beteg gyerkőc van mostanában, azt mondták.

nagyon rosszul viselem a bezártságot, annyi programom lett volna a hétre, ehelyett itthon dekkolunk Fannival, aki egyébként jókedvű beteg, még a türelmét sem veszítette el, hogy csak itthon vagyunk, pedig elég kicsi a lakás. Kicsit azért bágyadt néha, és olyankor bekéredszkedik az ölembe, és ottmarad legalább 20 percet. én meg olvadozom. olyan jó érzés, ahogy bújik. :oops:

Ti meg jó lenne, ha előkerülnétek... :roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, és még valami...

Ti hogyan ünneplitek a szülinapot???
és milyen tortájuk lesz a gyerkőcöknek?

Nekem volt egy jó kis receptem a barátnőm példáján, de az most nem jöhet szóba, mert tejjel készül, bár ha rizstejjel vagy szójatejjel csinálnám... :roll: szóval még gondolkozom, mert olyat szeretnék, amit ő is ehet. illetve főleg ő, mert nekünk úgysincs szükségünk tortára... (sajnos a síelésen minden fogyókúra próbálkozásom a dugájába dőlt... nagyon jókat ettünk :oops: )

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Örülök, hogy végre már itthon vagytok, már nagyon hiányzott, hogy valakivel tudjak "beszélgetni". Most csak röviden írok, majd jövök később. Mi nagyon betegek vagyunk. Zsófika kedd óta tiszta takony. Elősszőr hétfőn megnézzte a doktornéni, mert ritkán, de akkor csúnyány köhögött. Azt mondta, hogy nem lát rajta semmit, valószínű a takony nem kifelé jön, hanem befelé és az irritálja a torkát.
Majd jövök, de most mennem kell.

Zsu
 
 


Zsu
Várom a történetet!

Fanni is köhögött egy ideig, meg sajnos most is elkezdett újra... :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Na itt vagyok.

Szóval hétfőn mondta a doktornéni, amikor meghallgatta, hogy teljesen tiszta, nem piros a torka. Keddre tiszta takony lett és nagyon csúnyán köhögött. Egész nap hőemelkedése volt, estére felment 37,9-re, akkor adtam lázsillapítót. Az éjszakát akkor szerencsére végigaludta. Szerdán elvittem a doktornénihez, mondta, hogy hétfő óta semmi változás, tipikus influenza. Szerdán is lett estére láza. Éjszaka is fennt voltunk. Ma is nagyon rosszul volt Zsófika, a szemeit résnyire tartja csak nyitva, nyúlik-málik, de nagyon hősiessen viseli a betegséget. Igazából egyfolytában folyik az orra, ami vízes, fehér, tüsszentésnél lufit fúj belőle. Nem is tudom ezt a porszívózást most kell e csinálni, mert vagy rosszul csinálom vagy nem ér az egész semmit, de amikor befejezem kezdhetem előlről, főleg, hogy végig ordítja az egészet. Egyedül nem is tudom megcsinálni, kell segítség, aki lefogja. Mivel Apa nagyon utálja, ezért meg sem tudom normálisan csinálni, mert ő türelmetlen, hogy mikor hagyom már abba.
Most hogy szopiztattam annyira elkezdett Zsófi köhögni, hogy visszahányta a tejet. Amúgy sem sokat eszik... Nem tudom mennyit fog már megint fogyni?!
Csibb! Ti szedtek valami gyógyszert? Nekünk adott a dokinéni valami gyógynövényes köptetőt, most nem jut eszembe a a neve, meg Fenistil cseppeket. Ezenkívül adok még homeopátiás készítményt. Most nagyon el vagyok kenődve, azt hittem hogy mostmár javulni fog Zsófi, erre azt látom, hogy egyre rosszabb. Még sosem volt szinte beteg. A hányásos vírus is szinte csak egy éjszaka tartott nála.

Az is eléggé aggaszt, hogy szinte semmit nem iszik. Kb. ma 40 ml vízet ivott meg. Mit csináljak??? Teljesen kétségbe vagyok esve. Próbáltam már teát, gyümölcslevet, tápszert is adni neki, de se pohárból, se cumisüvegből, se "varázsaitatóból" nem kell.

Egyébként én is beteg vagyok. Amióta elkaptam azt a magaslázas vírust nem térek magamhoz, utánna fájt egy hétig nagyon a gyomrom, most meg hétfő óta a torkom nagyon gáz, én is néha majd meg fulladok. Hétfőn voltam dokinál, de akkor még csak a gyomrom fájt, majd holnap megyek vissza, mert elküldött vérvételre is.

Örülök, hogy jól sikerült a síelés. Képeket minél hamarabb tegyél már fel. Mi is vettünk babaülést az autóba, remélem ezzel mostmár könnyebb lesz nekünk is. Még nem próbáltuk ki.

Jó éjszakát!
Zsu
 
 


Szerintem nem kell nagyon kétségbe esni, meg fog gyógyulni Zsófika hamar!!!
Fanninak ugyaez a baja, ahogy olvaslak.
Mindenképpen szívd az orrát, akkor is, ha értelmetlennek tűnik. az első folyós napokon sajnos ilyen, mert mivel egész nap folyik egyfolytában, ezért ha abbahagytad a szívást, folyik tovább.
viszont egy idő után elkezd besűrűsödni a takony, és akkor már látni fogod az értelmét. de minél előbb elkezdjük szívni, annál jobban megfoghatjuk a náthát, és előbb gyógyulnak a kis tündérkék!
és tudod, a letapadásból lehet a középfülgyulladás, meg a többi!!!

Mi is Fenistil cseppeket szedünk, meg homeos bogyókat, és én is adom neki most, hogy elkezdett köhögni a lándzsás utifű szirupot, ugye erre gondoltál.
bár ma már azt a köhögés elleni szert adom, amit még az előző köhögésre adott a dokinéni, mindjárt megnézem a nevét, Ambroxol-Q. Fanninak ma lett nagyon csúnya a köhögése, néha szinte öklendezik közben, annyira köhög. a láz nálunk 2 napig tartott, viszont magasabb volt, mint Zsófikának. Nekem azt mondták, hogy 38-ig ne is adjak neki semmit, mert addig jó hagyni a szervezetet küzdeni a betegséggel, csak 38 felett adjak neki lázcsillapítót. Panadol Baby-t vettem, és van még régebbről kúp is itthon, de arra azt mondták, hogy 39-től adjam azt.

Homeósok közül én ezeket adom:
echinacea angustifolia- ez ugye immunerősítő, ezt én egész télen adom neki 3x3
Hidrastis canadensis 3x3 ez folyósítja a besűrűsödő taknyit, hogy könnyebben kijöjjön.
oscillococcinum- ebből 3x10-et ez influenzára van.
dikalium dichromicum 3x3, de ezt majd később kezdem el, ez arra van, hogy ne jöjjön vissza a taknyi, gyógyulás után még 2 hétig kell adni neki.
ezen kívül még cebion cseppet (8 csepp) és D vitamint adok, ezt szintén egész télen.

kicsit sok...
de én már megszoktam, mert mikor egészséges, az immunerősítőt akkor is adom... úgyhogy ez mindennapos rutinná vált.

szóval fel a fejjel, ezen is túlleszünk egyszer!!! 8)

mondjuk a köhögése engem is aggaszt, mert most erősebb, mint a múltkor, meg néha hörög, mikor levegőt vesz... :?

nem csináltunk sok képet a síelésen, mert egyfolytában esett a hó, meg fújt a szél, de azért teszek fel abból a pár darabból mindjárt, csak még lekicsinyítem.

Kitartás, mi veletek vagyunk Fannival! :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


pár kép a hóról:

Kép

Kép

egyensapkában:
Kép

melegedőben tízóraizás:
Kép

az étterem, ahova jártunk enni:
Kép

nagyon hangulatos volt, és a kaja is isteni volt (sajnos :oops: )
Kép

Kép
teljes menetfelszerelésben

Kép
ebben a hordozóban aludt nagyon jókat

Kép
az étteremben sem ébredt fel, úgyhogy leparkoltuk... :oops: :lol:

Kép
kis szomszédunk anyukájával
(velük mentünk)

Kép
másnapi bealvás a zuhogó hóban, és szélben, párom ismét leparkolta, míg berohant a fényképezőgépért.
Én addig síeltem 8)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Hogy vagytok? Mi még elég dögrováson, de szerencsére péntek óta nincs láza Zsófinak + a kedve is visszatért. Picit azért nyűgösebb, de éjszaka is jól alszik. Nagyon csúnyán köhög még, de ritkán, főleg reggel, de akkor majd megfullad. Ha porszívózom a nóziját, akkor fehér trutyi jön, egyenlőre még nem annyira sűrű. Holnap veszek neki "takonyoldó" bogyócskát. Te egy nap 3-szor adsz 3 bogyót Fanninak? Ezt doki mondta? Van egy homeós füzetem abban úgy írják, hogy 2-3 * 5 bogyó. Mindenki másként mondja az adagolásokat. A mi dokinénink nem ért ezekhez a homeopátiás dolgokhoz (ezt ő mondta), de van egy gyerekorvos, aki foglalkozik vele, lehet hogy majd elviszem, ha nem javul.
Nem tudod alvászavarra, hogy kell a chaomilla vulgaris-t adagolni? Szerencsére nem nekünk kell, az egyik barátnőm kisfiának. A füzetben úgy van, hogy 17-kor 5 bogyó, utánna lefekvéskor megint 5. A pesti barátnőmnek azt mondták, hogy 3 napig 2 bogyó, utánna hetente 1-2 alkalommal 2 bogyó. De egyenlőre semmit nem használ.

Zsu
 
 


Mi is dögrováson vagyunk, de azért kicsit már jobb.
Fanninak csak 2 napig volt láza hál istennek...

pénteken volt kint a dokinéni nálunk (én mostanában nem fogom vinni a rendelőbe a gyereket...), és megvizsgálta, és mondta, hogy tiszta a tüdeje, a köhögés is meg a hurutos levegővétel is a takonytól van. nem influenza, csak egy kis vírusos torok, és nátha. csak...
éjszaka ő is jól alszik, nem ébred egyszer sem.

3x3 bogyót adok Fanninak a hydrastis-ból, viszont én még nem is hallottam arról, hogy alvászavarra használják a chamomillát, mondjuk az alvászavarról semmi sem tudok... merthogy nálunk olyan nincs... 8) :lol:
én úgy tudom, hogy az fogzásra van, de ettől még lehet arra is jó.

Jobbulást nektek is!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Akkor Leányainknak úgytűnik nagyon egyforma bajuk van. Nekünk is ugyanezt mondta a doktornéni azzal a különbséggel, hogy Zsófinak még a torka sem piros.
Én sem viszem Zsófit be a rendelőbe, hozzánk is mindig jön a doktornéni. Egyébként a vírusok kivédhetetlenek. Mi direkt nem megyünk semmilyen közösségbe és mégis én lettem elősször beteg. Ugye két hete kezdődött a magas lázzal, utánna a vírus ráment a gyomromra, aztán hétfőtől fájt nagyon a torkom, péntek óta mostmár pedig annyira náthás vagyok. Voltam orvosnál is, elősször hétfőn a gyomrom miatt, elküldött vérvételre, a vasam katasztrofális. Ettől hullik az én hajam! Utánna pénteken is az eredménnyel + megnézzte a torkom, antibiotikumot írt fel + vasat.

Fanninak van étvágya? Zsófi ma elősször evett normálisan mióta beteg. Emiatt is halálra aggódom magam, hogy nehogy fogyjon.
Meddig tart ez a nyavalya, mi még sosem voltunk betegek, de már nagyon unom. Egyébként ilyen még velem sem volt. Én sosem kaptam el semmit, ha beteg lettem 1 nap múlva már semmi bajom nem volt, mostmeg 2 hete mindig van valami.

Alvászavarra egy csomó homeós bogyó van, a chaomillát akkor szokták ajánlani, amikor az egyébként jól alvó baba hirtelen rossz alvó lesz (valószínű a fogzási fájdalmak miatt). Szerencsére nekünk sem kellett bevetni.

Szuperek a képek! Édes nagyon Fannika a "hátizsákban".

Zsu
 
 


Hát igen, a vashiánytól hullhat a hajad... :?
Jobbulást neked is, és lányainknak is!!!

Hát Fanni étvágyáról elég lenne csak a combján található hurkákat prezentálnom, de félek, hogy elsírnád magad a látványtól... (csak viccelek)
szóval, hát, az a helyzet, hogy Fanni étvágyát kevés dolog, sőt leginkább szerintem semmi sem tudja elrontani... 8)
Úgy jellemezhetném őt, hogy zabál, fal, éhenkórász, és a világ összes kajája sem elég neki... :lol: :lol:
pedig hát rendes adagokat kap... és akkorára nyitja a száját etetéskor, hogy öröm nézni, de azt hiszem erről fel is raktam fotót... igen, a melegedőben tízóraizás, na az nálunk általános szájméret! :lol:

tényleg, és Zsófika miket tud már??? van valami újdonság???

Fanni néha már próbál utánozni, pl. a mit mond a tehén? múúúúúúú-ból a múúúúúúú-ra valami hasonlót csinál, illetve csak a hangot adja ki, de nem artikulál. olyan édi.
meg a nemet is próbálja mondogatni, most pl az orrszívóval játszott, és el kellett vennem tőle, mert ki akartam szívni az orrát, és mondogatta, hogy nenenene. olyan édi... :D
még az is tetszik, hogy a kezembe ad dolgokat, lego-ját, játékait, de pl a mosógépből kiszedi a ruhákat, és adogatja nekem. hát akkor majdnem megzabáltam!!! az már olyan anya-lánya otthon tüsténkedik érzés volt, hogy csak na!!! :lol:

Zsófika étvágya is remélem helyrejön, legrosszabb esetben, mire meggyógyul! legalábbis drukkolok nektek!!!
esetleg valami étvágynövelő vitaminról megkérdezhetnéd a dokit, hátha van valami ötlete (béres csepp???)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, és még a gyógyszereket is úgy veszi be, mintha a világ legfinomabb édességét adnám neki!!! :shock: ha megjelenek a kiskanállal benne a cebion csepp és a vigantol, akkor fülig ér a szája, és a kezével csapkodja a combját örömében... kicsit idióta... :lol: de imádom... :oops:

(a panadol baby-től is el volt ájulva...)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Úgy tűnik megint ketten maradtunk. Hogy vagytok? Mi viszonylag jól, ritkán köhög Zsófi, de akkor nagyon csúnyán. Viszont nagyon aggaszt, hogy nem eszik. Mindig olyan gyomorideggel ülünk le enni. Ma még szopizáson kívül nem evett semmit. Tegnap úgy ahogy evett, de játszani kell közben, hogy eltereljem a figyelmét. A Béres cseppet javasolta a doktrornő is még régebben, de az volt az érdekes, hogy akkor amikor adtam pár napig azt vettem észre, hogy nem akar enni Zsófika. Hallottam már, hogy valaki nem bírja, mert fáj tőle a gyomra, pl. nagymamám is ezt mondja. Majd most megint megpróbálom, csak nálunk sajnos a gyógyszerbeadás azért nem annyira egyszerű mint nálatok és azt várom, hogy ne kelljen ennyi mindent szednie. A vigantolt én becsöppentem a szájába, tartja a kis száját, mint egy kis veréb, de a homeos bogyókon kívül nem hajlandó semmit sem megenni.
Egyébként gyanítom, hogy Zsófinak jöhet valami foga, mert 6-ig aludt (kb mi így szoktunk) és még visszaalszik 8-ig, de most 6 után hallottam, hogy sírdogál és már 1/4 8 után fennt volt. Tegnap bekukkantottam a szájába és alul a szemfogai iszonyatosan be vannak dagadva, de annyira nem engedte, hogy alaposan szemügyre vegyem.

Zsófika nagyon szépen, teljesen tisztán mondja, hogy Apa, rám meg, hogy Aja + ha nem lát és kiabál, akkor Zsuzsa, persze nem így, de azért ki lehet simán érteni belőle. Rázza a fejét, ha nem akar valamit (pl. enni), csak néha akkor is rázza, ha alap állapot van, nem is kérdezek tőle semmit. Nem tudom ilyenkor mit gondol. Hason nagyon szeret "táncolni", teljesen belengeti magát, pl. a tv híradó zenéjére. Felszedi a koszt, pöszmötöket a padlóról, ezt néha megeszi, néha nekem adja nagylelkűen. Pár napja látom, hogy négykézlábra áll pár pillanatig, de utánna kicsúszik a lába alóla, visszamegy kúszó pozícióba. A gyógytornász azt mondja, hogy azok a babák, akik járnak gyógytornára, nem szokták kihagyni a mászást.

Zsu

Ui.: Ti hogy álltok a menéssel?
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


Helló Zsu

Remélem már jobban vagytok! mi taknyilag egy kicsit jobban, már nincs annyi benne, de azért még van bőven... viszont elég csúnyán köhög :? tegnap nem adtam neki az ambroxol-t, de ma megint voltunk orrszíváson, és mondták, mikor halloták a köhögését, hogy adjam, mert még van minek felszakadni... csak már néha olyan fuldoklósan köhögött, féltem, hogy a gyógyszer köhögteti nagyon...
merthogy az előző köhögése sem múlt el teljesen, csak mikor leálltam a gyógyszerrel, utána már aznap nem köhögött többet, gondoltam, kipróbálom. de akkor még adom.

Nagyon ügyes Zsófika, csak így tovább!!!
a járkálás megy nálunk szépen, de nem csinálja olyan gyakran. és a masszírozós csaj azt mondta, hogy annyira nem kell még járnia Fanninak, úgyhogy én nem is erőltetem, ha ő akar, akkor tolja a járássegítő kutyáját, és megy. naponta azért megy vele pár kört, de elég kicsi a lakás, úgyhogy az nem olyan sok.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Ma volt nálunk a doktornéni. Köhög még Zsófika, de csak ritkán és azt mondta a dokinéni, hogy a hétvégén adjam még Zsófinak a szirupot, de utánna nem kell.
Tegnap szörnyű éjszakánk volt. 1/4 2-től 1/2 5-ig hellyel közzel fennt volt Zsófi, 10 percet aludt utánna felsírt, megint aludt, megint felsírt... Gondoltam, hogy a foga miatt. Ma megnézzte a doktornéni és kinnt van a 9. fogunk (rágófog), de szinte mindenhol meg van dagadva, úgyhogy nem tudom mi vár még ránk. Napközben semmivel nem nyűgösebb Zsófi, amikor a többi foga jött nem is nagyon vettük észre.

Vasárnap lesz Zsófika 1 éves. Nagy buli lesz. 14 -en leszünk. A szüleim elváltak (a párom szülei is) és most mindenkit meghívtam. Megkérdeztem anyukámat is, apukámat is erről és azt mondták, hogy őket nem zavarja a másik. Lehet, hogy kínos lesz, mert eddig nem álltak szóba egymásnak, de már olyan elegem van, hogy mindent külön kell ünnepelni, meg kell szervezni, hogy mikor ki jön.

Zsu
 
 


Szia Csibb!

Ma volt nálunk a doktornéni. Köhög még Zsófika, de csak ritkán és azt mondta a dokinéni, hogy a hétvégén adjam még Zsófinak a szirupot, de utánna nem kell.
Tegnap szörnyű éjszakánk volt. 1/4 2-től 1/2 5-ig hellyel közzel fennt volt Zsófi, 10 percet aludt utánna felsírt, megint aludt, megint felsírt... Gondoltam, hogy a foga miatt. Ma megnézzte a doktornéni és kinnt van a 9. fogunk (rágófog), de szinte mindenhol meg van dagadva, úgyhogy nem tudom mi vár még ránk. Napközben semmivel nem nyűgösebb Zsófi, amikor a többi foga jött nem is nagyon vettük észre.

Vasárnap lesz Zsófika 1 éves. Nagy buli lesz. 14 -en leszünk. A szüleim elváltak (a párom szülei is) és most mindenkit meghívtam. Megkérdeztem anyukámat is, apukámat is erről és azt mondták, hogy őket nem zavarja a másik. Lehet, hogy kínos lesz, mert eddig nem álltak szóba egymásnak, de már olyan elegem van, hogy mindent külön kell ünnepelni, meg kell szervezni, hogy mikor ki jön.

Zsu
 
 


Szia Csibb!

Ma volt nálunk a doktornéni. Köhög még Zsófika, de csak ritkán és azt mondta a dokinéni, hogy a hétvégén adjam még Zsófinak a szirupot, de utánna nem kell.
Tegnap szörnyű éjszakánk volt. 1/4 2-től 1/2 5-ig hellyel közzel fennt volt Zsófi, 10 percet aludt utánna felsírt, megint aludt, megint felsírt... Gondoltam, hogy a foga miatt. Ma megnézzte a doktornéni és kinnt van a 9. fogunk (rágófog), de szinte mindenhol meg van dagadva, úgyhogy nem tudom mi vár még ránk. Napközben semmivel nem nyűgösebb Zsófi, amikor a többi foga jött nem is nagyon vettük észre.

Vasárnap lesz Zsófika 1 éves. Nagy buli lesz. 14 -en leszünk. A szüleim elváltak (a párom szülei is) és most mindenkit meghívtam. Megkérdeztem anyukámat is, apukámat is erről és azt mondták, hogy őket nem zavarja a másik. Lehet, hogy kínos lesz, mert eddig nem álltak szóba egymásnak, de már olyan elegem van, hogy mindent külön kell ünnepelni, meg kell szervezni, hogy mikor ki jön.

Zsu
 
 


Húúú

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK ZSÓFIKÁNAK!!!!

majd még jövök!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Bevágódási tippek: :lol:

Kép
figyeljetek!!!

Kép
a kimosott ruhákat szépen egyesével kivesszük a gépből

Kép

Kép
a zoknikat,

Kép
a pólókat, mindent

Kép
és nyújtjuk szépen anya kezébe... hééé, meló van, nem fotózás!!!

Kép
a végén ellenőrizzük, hogy nem maradt-e benne valami...

Kép
majd..

Kép
.. becsukjuk az ajtót.

Tuti hatás, kipróbált módszer, kifekszenek tőle az anyukák!!!
Jó munkát gyerekek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu
Hogy sikerült a szülinap???
KÉPEKET SZERETNÉK!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Mi megint eltűntünk, de most megint életjelet adok :D Pedig már nincs is vizsgaidőszak, igaz, most a szakdolimat kell(ene) ezerrel írni.

Csibb, klasszak a síelős képek. Nem semmi, Fannika, hogy be tud aludni a hátihordóban :shock:
Mi is betegesen vagyunk már két hete, én is és Botond is. Bele-beleolvastam a topicba (bár most már azt is rég), de nem nagyon jutok az írásig.
Hogy megy a járás Fannikának! Meggyógyultatok?
Na, és a micsoda segítség már a kishölgy a házimunkában! Ezt nevezem :D (Csak kell nekem még egy lány is :wink: :D)

Zsu: Boldog szülinapot Zsófikának! Pedig voltatok is eszemben, hogy egy napon születtek a manók. Zsófika hánykor? Boti 8.47-kor. :D
Ti jobban vagytok már?


Megvolt az egy éves mérlegelés: 11300gramm, 80 cm a nagyfiam :D

Kép

Kép


Eltűntek a februári mamik, pedig sorban jönnek a szülinapok :( (mondom ezt épp én :oops:)

Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Olvasgatok ám én, csak írni nem mindig marad időm :oops:

Csibb!

Szenzációs a képsorozat a síelésről (jól emlékszem, hogy Donovalyban voltatok?) Hát még a házias kislányod milyen tündérmorzsa!!! Nagyon édi, ahogy segít!

Zsu!

Neked még meg sem köszöntem a paradicsomos húsgombóc receptet! Köszi! Valamikor feltétlenül kipróbálom :)
Utólagos boldog szülinapot kívánok Zsófikának!

Dobok pár képet a hosszú hétvégés telelésünkról. Szülinapi ajándék a férjemtől :) Picit sok leszek, előre is bocs :)



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Anita!

Milyen nagy már Boti! Szerintem a Dóri még kétéves korára se lesz 11 kiló :) És annyira nagyfiús a kis pofija is!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Anita
Na végre előkerültél!!! akkor vizsgák megvannak???
Botikának is nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!
partifotók nincsenek???

szép nagyra nőtt ez a gyermek egy év alatt!!! :shock: :lol:
és nagyon aranyos is!!! :D

Évi!!!
neked is egy "na végre"!!!
igen, Donovaly-ban voltunk!
és ezek a szuper képek hol készültek??? NAGYON JÓK!!! látszik, hogy jól éreztétek magatokat!!!
és hát ez a Dóri lány!!! hogy milyen szép!!! én úgy látom, hogy tök keverék, mindekettőtökre hasonlít!!!
te is februári vagy? Boldog szülinapot Neked is!!!

Fanninak holnap lesz a szülinapja, du. még megyünk az utolsó orrszívásra, ami már csak a nagytakarítás a betegség után, mert már meggyógyult náthailag, még egy kicsit köhög, de már utózönge csak.

holnap kis parti lesz csak, hármasban, előtte du. feljönnek a szomszédék, hogy felköszöntsük velük Fannit, ugyanis a kis barátok vagy betegek, vagy síelnek. Még jó, hogy a házban is van egy barát, így legalább valaki el tud jönni a partijára... :lol:

szombaton lesz a nagy családi, nagyszülők, unokatesók, stb...
izgis lesz...

most megyek is, mert annyi dolog lesz holnap, hogy csak na!!!

Köszönjük a dícséreteket!!!

Képeket szeretnék a szülinapokról, nagyon !!!

sziasztok!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: