Új privát üzeneted érkezett!

Zsu merre vagy???
ennyire leszívott a család összehozása??? hogy sikerült???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


sziasztok!

Szia Csibb!
bocsi, hogy "idekotnyeleskedtem"
:D , de Fannicsajszidnak szívből gratulálok első szülinapja alkalmából!Jó egészséget, sok boldogságot Nektek!

KépKép

Hajni&Panna
 
 


Szia Csibb!

Csatlakozom "kotnyeles :wink: " Totkához:

Nagyon Boldog szülinapot kívánok Fanninak Kép !!
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 

 
 

na jóóóóóó,akkor itt is! :wink:

BOLDOG SZÜLINAPOT CUKKERÓNE PIPPI!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Emese és MarciKépKép
 


Fannika!

Első szülinapod alkalmából isten éltessen sokáig!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


FANNIKÁNAK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK ELSŐ SZÜLETÉSNAPJA ALKALMÁBÓL, ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!!!

Csibb: Neked is sok boldogságot Anyaságod első évfordulóján! :D

Anita
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jöttem :oops:

Minden februári babónak nagyon boldog szülinapot kívánok!

Rita & Tomi
Kép
 
 


Jaj, de aranyosak vagytok!!! Köszönjük mindenkinek a jókívánságokat!!!

Voltunk orrszíváson, meggyógyultunk végre!!! úgyhogy holnap jöhet a nagy parti!!!

a kis parti is aranyos volt, nagyon ízlett neki a tortája, ami persze nem sikerült jól, mert folyós lett, de majd a holnapinál okulok a mai hibákból. még jó, hogy 5 perc alatt kész... 8)

próbálok videót felrakni, de nem engedi, lehet, hogy túl nagy...

puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Így ette Fanni a rosszul sikerült tortáját:
:lol:

http://s129.photobucket.com/albums/p208 ... 0216_2.flv

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


sziasztok!

szia Csibb

Megint én, a "kotyeles" :D
Nagyon boldog névnapot kívánok Neked!

KépKép

Hajni&Panna
 
 


Totka
Nagyon köszönöm, írtó kedves vagy!!!
De áruld már el, honnan vagy ilyen tájékozott??? :shock: :D :D :D

Ezt a figyelmességet!!!
:D :D :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb
Iwiw!!! :D :D (egyébként Te is nagyon kedves vagy, pl.kontaktlencse! :wink: )

KépKép

Hajni&Panna
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de ki voltam kattanva egy kicsit a múlthéten és nem volt kedvem még fórumozni sem. Röviden a történet... Megint nem hízott Zsófi 3 hét alatt semmit, sőt még egy pár dekát fogyott is. Ehhez még közrejátszott, hogy a gyógytornász mondta, hogy nem gondolta volna, hogy Zsófika ennyire problémás lesz (mármint, hogy október közepe óta járunk tornázni és a kúszáson kívül nem csinál mást) és kérdeztem tőle, hogy lesz e valami maradandó problémája. Ő erre azt mondta, hogy ezt nem lehet megmondani, de ha talpra áll, akkor is lehet, hogy kell vinni majd tovább fejlesztésre, de szerinte vigyük el megint neurológushoz. Elmondanám, hogy mi úgy kezdtük a tornát, hogyha van lehetőségünk, akkor vigyük, de ez a gyerek végülis magától is elindulna. Ez volt a neurológus főorvos véleménye.
Kedden volt nálunk a dokinéni és csinált egy vizsgálatot, a hasnyálmirigyével kapcsolatban és az is teljesen jó volt. Csütörtökön voltunk vérvételen, téplálékallergiát nézztek nála, mert az okozhat felszívódási zavart. Mondta a dokinéni, hogy a "nem hízás" és a "nem mozgás" között lehet valami összefüggés, röviden a kis agya nem kap esetleg annyi tápanyagot, amennyire szükség lenne. Azt mondta, hogyha a vérvétel eredménye is negatív, akkor probáljak megnyugodni, mert már nem tud más vizsgálatot nála megcsinálni. Azt tudni kell, hogy a férjem úgy nézett ki, egészen 21-22 éves koráig, mint egy auswitzi menekült gyerek, tehát akár örökölhette is a vékonyságát.
Engem igazából nem is érdekelne, hogy mikor kezd el járni Zsófika, csak maradandó baja ne legyen és valahogy végre derüljön már ki, hogy van baja vagy nincs baja.
De most kicsit megnyugodtam, ugyanis itt voltak hétvégén az egyik barátaink és a férj az orvos végzettségű és azt mondta, hogy nagyon értelmes Zsófika, le volt hidalva, hogy miket csinál. Nekik is van egy nálunk 6 héttel idősebb kislányuk, úgyhogy van egy kis összehasonlítási alapja. Most 1-2 napja nem mindenhol, de azért kezd Zsófi felállni + leültettem és vagy egy 1/2 órát ücsörgött. Csak a gyógytornász szerint nem ezt kellene csinálnia. Többször látom, hogy probál négykézlábra állni, emelgeti a fenekét, de utánna csak kicsúszik a lába alóla, nem tudja magát megtartani.

Minden februári babának nagyon boldog szülinapot kívánok! (Bocsi, de én nem tudom észben tartani, ki mikor született. )

Nálunk elég jól sikerült a szülinapi buli, Zsófika tündér volt, annyira jó játékokat kapott. Apám meg anyám semmit nem szóltak egymáshoz, de nem volt bennük semmi sértődöttség, egyszerűen gondolom nem volt közös témájuk. A fényképek nem sikerültek valami túl jóra, ugyanis a férjem volt a fotós és nem akarom megbántani de nem sok érzéke van hozzá. de azért majd keresek párat.

Csibb! Téged sem akarlak megbántani, de ez milyen torta? Nekem úgy tűnik, mintha a tejbegríz tetejére raktál volna pár szem meggyet. De az a lényeg, hogy Fannikának ízlett, legalábbis a videó alapján.

Anita! Zsófi 7.05-kor született.

Zsu
 
 


Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy látszólag semmi baja a babának (eszik, alszik, jó kedvű), de láza van?
Most mértem 38,2 volt Zsófika láza. Adtam neki Nurofent, nem tudom ki hívjam e a doktornőt. Mi lehet?
Zsu
 
 


Zsu
Jaj, nem jó hírek ezek, mármint, hogy nem hízik megint, pedig már úgy nézett ki, hogy alakul a dolog. De nem lehet ezt a betegség számlájára írni???
Remélem én is, hogy hamarosan pont kerül a dolog végére. Szerintem vidd el több dokihoz is, esetleg egy másik gyógytornászhoz is... csak egy ötlet...

a torta valóban tejbegríz gyümölccsel! babatorta. mindenképp olyat akartam, amit nyugodt szívvel adhatok neki. ez rizstejből készült, mert ugye nem ehetünk még tejet. és ez már kipróbált torta recept, mert a kis haverunknál is bevált, hát nálunk is!!! 8)
Nagyon imádta.
Azért mi felnőttek kaptunk rendes tortát is... :oops:

nem lehet, hogy a foga miatt lázas? Fanni sem volt amúgy rosszkedvű, mikor beteg lett, és lázas is volt, remélem nem estek vissza...
amúgy már meggyógyultatok a láz előtt?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Én is elősször a fogára gondoltam, de aztán azt olvastam, hogy az csak hőemelkedéssel jár. Éjszaka jól aludt Zsófi, de a homlokát megnéztem, amikor mi lefeküdtünk és meleg volt, nem ment le a láza, pedig Germicid kúpot kapott lefekvéskor. Reggel 38,2 volt a láza, adtam neki Nurofent, utánna 38,4 lett. Most a torkára gyanakszom. Nem köhög, nem trüsszög. Majd este jön a doktornő.
A láz előtt mi már teljesen jól voltunk, szerencsére nagyon gyorsan kilábaltunk belőle, kb. 1 hét alatt.

Rendes tejbegrízből csináltad a tortát, csak rizstejjel főzted? Engem most a "nem hízás" miatt teljesen leállított a doktornő a tejtermékekről és most keresgetem, hogy mit lehetne Zsófinak uzsira + tízóraira adni. A Miluvitnak van mézes-gríze, amit úgy reklámoznak, hogy tejmentes, dehát az elkészítéséhez tej vagy tápszer kell. De lehet, hogy akkor rizstejjel főzök Zsófinak tejbegrízt.

Tegnap voltunk gyógytornán és nagyon dícsérte a gyógytornász Zsófit. Valami történt vele, mert tényleg itthon is nagyon ügyeskedik. Egyébként az a baj itt vidéken, hogy pl. a megyében csak ketten csinálják ezt a gyerek gyógytornát. Tehát nem nagyon ugrálhatunk. Nagyon meg vagyok elégedve egyébként a gyógytornásszal (ügyes, tanítja ezt a módszert egyetemen is). Az a legszörnyűbb, hogy maszek alapon sincs akihez még el tudnám vinni Zsófit itt a megyében további tornáztatásra, de az is lehet, hogy csak Pesten találok legközelebb. Most azért nem rohangálhatok hetente 3 - szor Pestre egy ekkora gyerekkel. És ennek a lényege, hogy minél többször legyen tornáztatva, de annyi gyerek van, hogy csak egy héten kétszer tudom vinni Zsófit. De most azt mondta Ibolya (a gyógytornász), hogy nem lesz semmi gond.

Megyek, mert jön értem Apa, megyünk ebédelni.

Zsu
 
 


Merre vagytok?
 
 


Sziasztok!

Rám szakadt egy csomó szabadidő, Dóri még mindig alszik. Persze engem már fél 7-kor kidobott az ágy, ez az én formám :) Ha meg én szeretnék aludni, akkor meg a pipikém fúj ébresztőt :)

Csibb!

Nagyon édi Fanni, ahogy lakmározik a szülinapi tortájából! Én is töröm a fejem, hogy milyet süssek a Dórinak szerdára :roll: Hétvégén lesz a nagy családi ünneplés, de azért a napján is szeretnénk köszönteni a nagylányt. Őrülte, hogy egy éve még a hasamban zsiványkodott :)

Zsu!

Zsófika hogy van? Már biztos elmúlt a láza azóta. A fogától volt? Esetleg három napos láz?
Örülök, hogy a gyógytornász dicséri Zsófit, ő biztos jól le tudja mérni a fejlődést, és ha szerinte rendben van, akkor ne aggódj! A nem hízással kapcsolatban meg valami lehet a levegőben, mert a Dóri se hízik semmit már második hónapja. Pontosabbat is tudnék mondani, ha nem felejtettünk volna elmenni csütörtökön tanácsadásra, de sajna elfelejtettem :( Ilyen balga voltam... Így csak a héten tudom meg, hogy hogy is állunk súlyügyileg. Sok jóra nem számítok, mert alig eszik a lányom. Nem érdekli se a babakaja, se a mienk, se pépes, se darabos. Most a fogára gyanakszom, mert két rágófoga jön egyszerre, a csücskei már kint vannak, remélem nem tart már sokáig...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Helyes a diagnózis, 3 napos láza volt Zsófikának. Amikor elmúlt a láza megjelentek a kiütések és iszonyat nyűgös is volt. Valószínű ráment a gyomrára, mert nagyon csúnyát kakilt kétszer + azt olvastam, hogy a nyűgösség hátterében fejfájás áll. De szerencsére ma már teljesen jól volt, rengeteget aludt ma is, napközben 3 órát egyhuzamban, úgyhogy gondolom le van merülve a kis szervezete. A doktornénink nekünk is mondta, hogy szinte mindenhol jön Zsófika foga, de én nem tudom megnézzni. Egyébként nekünk nagyon jó az étvágyunk (nekem is) és nem is lennék ideges, ha nem lennénk 2 kg-val lemaradva attól, mint amennyinek kellene lennünk.
Dórika egyébként elkezdett mászni, menni? Utoljára úgy emlékszem pár hónapja azt írtad, hogy csak ücsörög. Mit kap Dórika a szülinapjára?

Csibb! Hová tűntél?

Zsu
 
 


Bocs csajok, írtam már valamelyik nap, csak internal server error volt, és elszállt... :evil:

Zsu
igen tök sima tejbegríz, csak rizstejjel, 1 evőkanál cukorral, de a rizstejbe talán még az sem kell, mert az szerintem tök édes. szóval ízlés szerint.
kipróbáltad már?
gratula Zsófika ügyeskedéseihez?! Kiderült már, hogy mire gyúr??? :lol:

Évi
Dórikának nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!
majd mesélj, és kérünk képeket!!!

Rólunk:
Fanni megint taknyos lett... :evil: :evil: :evil:
Én lassan eret vágok, hogy sehova nem tudunk menni, a hülye betegség miatt...
Barátnőmmel már két hónapja nem találkoztunk (a majdnem 2 naponta rendszeresség után...), mert felváltva csinálják a kis rafkósok... :lol: :lol:
Én meg elkezdtem a főiskolán az utolsó félévemet, úgyhogy szegény Fanni elkezdte emészteni, hogy egy héten 3-szor 2 órára otthagyom valakivel, hétfőn apa irodájában volt, kedd-szerda anyu, mert szabin volt, most már dolgozik, de a szerda az du.-i időpont, úgyhogy az menni fog neki, de a kedd az necces, majd ha nem jó neki, akkor s.o.s. segítségeim vannak talonban.

Húgom mindjárt szül, nagyon izgis, márc. 9-re van kiírva, úgyhogy most a nagy frontrengetegben bármikor beindulhat a szülés... :D

röviden ennyi. ti hogy vagytok? remélem senki nem beteg!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntést, hát belépett az egyévesek táborába az én kincsem is :)

Csibb!


Sajnálom, hogy szegény Fanni megint beteg, én is lapáttal verném agyon azt, aki a taknyot kitalálta :evil:
Nagyon jó neked, amiért rá tudod bízni valakire Fannit, nekem senkim sincs, aki segíthetne. Nagy családunk van, két testvérem, nagyszülők, még egy dédi is, csak sajnos 200 km-re laknak tőlünk :cry:
Nagy drukk a húgodnak a gyors és könnyű szülésért! Milyen jó, hogy szinte egyidősek lesznek a gyerkők! Fia lesz, vagy lánya? Első baba? Izgi mindenórásnak lenni :)

Zsu!

Dóri kúszik, mászik, ül, áll, már picit kapaszkodás nélkül is megy neki, a járássegítővel szalad, és imád lépegetni, de csak ha mindkét kezét fogjuk, vagy oldalazva a bútorok mellett. Egyelőre ennyi a mozgástudomány, dokinéni szerint rendben vagyunk. Mozgásügyileg. De a súlya miatt lassan aggódhatunk :( Illetve nem is a súlya miatt, hanem amiatt, hogy harmadik hónapja egy kanyi dekát se hízott. Kaptunk négy hét haladékot, ha nem lesz változás, akkor kivizsgálás :( Rommá izgulom magam miatta :(

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi
lánya lesza húgomnak is, Panni a neve, és neki is az első babája lesz. Jaj, én már olyan kiváncsi vagyok rá!!! :D

Képzeljétek, ma elmentünk sókabinozni a Gellértbe, mert az nagyon jó a felsőléguti megbetegedéseknek, és tök jópofa volt. Mondták, hogy sírni fognak a gyerekek, mert általában sírni szoktak az ilyen picik, de persze Fanniék (a szomszédékkal voltunk, 8 hónapos kisfiú) végig vigyorogták az egészet!!! :lol: 8)
remélem, lesz hatás, és hamar meggyógyulunk. hétfőn is megyünk, azt mondták, kb. 5-ször jó menni kúraszerűen. 600 ft egy alkalom, de ha 10 alkalmas bérletet vesz az ember, akkor 4200. és lehet úgy, hogy többen veszik. úgyhogy mi veszünk közösen a szomszédékkal egyet, és lejárjuk , de ha marad, akkor is jó lesz őszre, mert év végéig lejárható.

Évi
Fotók nincsenek??? :oops:

Ja és a csajoknak üzenem, hogy szedjék össze magukat hízásilag!!! :lol:
Remélem semmi baj nincs Dórikával!

Zsu
Zsófikával mi a helyzet???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki (köztük én is). Péntektől disznóvágós partin voltunk Pest mellett. Nagyon jól éreztük magunkat, Zsófi tünemény volt, annyira jó kislány volt, hogy mindenki el volt ájulva, hogy létezik ilyen jó gyerek, egy hangját sem lehetet hallani.

Hízásilag mi úgy állunk, hogy kb. 2 hét alatt hízott Zsófi 300 g-ot, de se előtte, se utánna semmit, pedig nagyon jól eszik mostanában, úgyhogy végülis egy hónap alatt hízott ennyit, csak ezt két hét alatt hízta meg. Én ezzel meg is lennék elégedve, csak az a baj, hogy 2 kg-val vagyunk elmaradva attól, mint amennyinek lennie kellene. Ha 10kg-os lenne Zsófi én sem aggódnék, hogy nem hízik. Mostmár egyre több helyen feláll Zsófika, és szerintem nem sok kell ahhoz, hogy másszon is, úgyhogy beindult a csajsza, remélem mostmár összeszedi magát. Tegnap megkaptuk a vérvétel eredményét, még nem látta a doktornőnk, de vagy 100 - féle allergiavizsgálatot nézztek nála (felszívódást befolyásolhatja) és minden negatív, sőt a tehéntej is és mintha a tejcukor is az lenne. Voltunk egy természetgyógyásznál és ő is azt mondta, hogy szerinte semmi baja a kislánynak, a mozgását is megnézzte, ha érdekel benneteket elmondom mit mondott, csak sokan nem szeretik ezeket az alternatív vizsgálatokat és nem akarlak ilyennel terhelni benneteket.

Csibb!
Fannikának rendben van az immunrendszere? Az egyik ismerősünk kisfia is sokat beteg volt és végül megállapították nála, hogy valami ellenanyagot nem termelt a szervezete.

Évi!
Voltatok mérésen? Nagyon ügyesen mozog Dórika!

Befejezem, mert Zsófika is számítógépezni akar és így nem tudok mellette írni.....
 
 


Zsu
Hát nem vagyunk többet betegebbek más gyereknél, úgyhogy szerintem rendben van. most éppen két foggal küzd, úgyhogy szerintem attól esett vissza szegény..
de ez most sokkal light-osabb volt, mostmár szinte teljesen jól van.

nagyon örülök, hogy minden negatív, és nagyon ügyes a csaj, hogy már ennyi mindent csinál!!!

Tegnap megszületett a tesóm kislánya: Panni, 55 cm és 3700 g, nagyon aranyos, és borzasztóan kicsike Fanni mellett...
én nem is gondoltam, hogy már így megnőttek a mieink...
pedig Panni sokkal nagyobb baba, mint Fanni volt... és mégis írtó picike... :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu,
szuper hírek! Örülök, hogy minden negatív a vérképben, illetve a hízásnak, valamint a mozgásfejlődésnek! Ügyes Zsófika, így tovább!

Csibb,
nagy-nagy gratula a tesódéknak, jó egészséget! Bizony, fura már a mi gyerkőceink mellett egy újszülött. Múlt héten volt nálunk a barinőm a 4 hónaposával, aki mellesleg óriásbébi (közel 9 kiló :shock:), de mégis olyan kis mini volt Botihoz! :D

Évi,
nálatok mi újság? Hogy van Dórika?

Gondolom, Ti is kihasználjátok ezt a szuper időt! Mi is kinn vagyunk egyész nap, Botond nagyon élvezi!!!

Legyetek jók! Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
 
 


Anita
Köszi a gratulációt! Nagyon édes a pici, képzeljétek, szeplős!!! :D
De nagyon!!! :lol:
az apukájától örökölte! nagyon cuki!!!
és ma végre sikerült jól teletömnie a pocakját anyatejjel, rájött a technikára!
Mi valamelyik nap voltunk a Gellérthegyen, és csúszdáztunk Fannival! jó fárasztó volt állandóan felmászni, de nagyokat kacagott közben, úgyhogy megérte! :D

Viszont szegénykémnek tegnap sikerült lekoccolnia a fogát, és le is tört belőle egy kis darab... :cry:
Szerintetek kell valamit csinálni vele, vigyem el fogorvoshoz???
nem fog tönkremenni ettől hamar???
vagy kiröhögnek, hogy mit aggódom, hiszen tejfog??? :roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Szegény Fannika! Szerintem hívj fel valakit és kérdezd meg a fogról, én elképzelhetőnek tartom, hogy valami védőréteggel bevonják.
Annyira jó nektek, hogy ilyen klassz helyekre, mint a Gellérthegy tudtok járni.
Gratulálok Pannikához!

Zsófika nagyon jól van, csak kedd óta iszonyat anyás. Én nem tudom mi lett vele hirtelen. Ha leülök a földre mellé egyből rám mászik és az ölemből játszik, ha nálam van és át akarom adni másnak egyből sír. Eddig simán el volt egyedül a nappaliba, ha megunta megkeresett, jött utánnam, most alig bírom letenni. Nem tudom mit csináljak!!! Eddig kicsit hiányzott, hogy nem ragaszkodott hozzám, de most meg szinte semmit nem tudok csinálni, pedig most akartam elkezdeni, hogy egy napra itthon hagyom valamelyik mamával és felmegyek Pestre Apával, ha van valami dolga.

Évi!
Mi van Dórikával? Voltatok mérésen?

Zsu
 
 


Csibb, szerintem is hívj fel vkit, én sajnos nem tudok érdemben segíteni, de tuti, megkérdezném. Lehet, kell rá egy kis plusz fluor, de nem tudom! Szegénykém! Én is mindig a fogait féltem Botinak!
Boldog névnapot a Fannikának!
Édes lehet az unokahúgod :lol:

Zsu, Boti is baromi anyás lett az elmúlt héten... Vhol nagyon jó érzés, viszont tényleg van, hogy semmit nem tudok én sem csinálni :?

Szép hétvégét!

Anita
Kép
Kép
 
 


Köszi Csajok!

Már fel is hívtam anyut, a barátnője gyerekfogászaton asszisztens, úgyhogy megkérdezi nekem.

Zsu
Esetleg, ha egyszer úgy jössz Pestre, hogy van időd, összefuthatnánk, hogy lássuk élőben Zsófikát (is)! :)

Anita
köszönjük a jókívánságot!!!

Fanni is anyásabb mostanában... ha ezt még lehet egyáltalán fokozni... :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Köszi Csibb az invitálást, ha egyszer úgy alakul tényleg összefuthatunk, főleg, hogy általában mi is Budán szoktunk "héderelni" ha fennt vagyunk Pesten.
Mi lett Fannika fogának a sorsa?

Zsófi jól van, csak megint 3 hete nem hízunk, sőt 40g-mal kevesebbek is vagyunk, mint 3 hete. próbálom magam nyugtatgatni, de nagyon ideges vagyok.
Évi, ti hogy álltok?

Zsu
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, pedig még lógok a szülinapos képekkel is :oops: A buli tök jól sikerült, még tortát is evett a Dóri, olyan édes volt. És a szülinapján kezdett el először egyedül járni, éppen úgy, mint az apja annak idején :) Már egész ügyes, és egyre bátrabb. Az utolsó lépéseket mindig elvagánykodja, addigra már a feje viszi előre, és elesik. Nem győzöm kapkodni :)

Csibb!

Utólagosan nagyon boldog névnapot kívánunk Fannikának! Húgodnak pedig óriási gratula a babához! Jó egészséget, és rengeteg tejecskét kívánok!!!
Mi újság Fannika fogával?

Zsu!

Dóri is ilyen nagyon anyás, szinte lépni se lehet tőle :) Eddig elég volt, ha látott játék közben, most már hozzám is kell hogy érjen közben. De olyan kis édes :) Az étvágya jobb már, sőt, egészen meg vagyok elégedve, de mérésre csak márc. végén megyünk. Hát, kíváncsi leszek...
Sajnálom, hogy ti is kínlódtok ezzel... Zsófinak milyen az étvágya?

Anita!

Köszi, rendben vagyunk :) Boti is nagyon anyás lett? Úgy látszik ez egy ilyen időszak :)

És akkor a képek:



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Gyönyörűek vagytok! Annyira jó a képeiteket látni, Dórikán úgy látszik, hogy mennyire boldog baba.
Zsófi egy pár napja kevesebbet eszik, de azért nem mondanám, hogy rosszul. Nem tudom, hogy az mire utalhat, hogy csak úgy eszik, ha elterelem a figyelmét. Millió dolog odavan hordva az etetőszékéhez. Tiszta kínszenvedés. Egyébként 3 hete megint egy grammot sem híztunk.

Fel kellett mennem Zsófihoz. Most ezt csinálja 3 napja, hogy amikor leteszem aludni, akkor nem alszik el egyből, hanem feláll a sötétben és valószínű utánna nem tudja mit csináljon, el kezd sírogatni, hogy valaki vegye már észre. De ki sem veszem az ágyból, lefektetem és már alszik is. Szerintetek be menjek a szobájába vagy hagyjam addig amíg rájön, hogy feküdjön vissza? Jó lenne ha nem szokna erre rá!

Zsu
 
 


Zsu
azt mondta anyu barátnője, aki gyerekfogorvosi asszisztens, hogy nem kell vele semmit csinálni, de ha engem megnyugtat, akkor vigyem be hozzájuk, és megnézik. Hát én beviszem...

Fanni is ezt csinálja az alvásnál mostanában!!! én sem értem, hogy miért, mert utána rögtön alszik... :?

Évi
Tényleg nagyon szuper képek ezek!!! Dóri nagyon trendi!!! :)
és nagyon szép kislány!!!
Köszönjük a kívánságokat!!!

mindjárt jövök, de lehet, hogy csak holnap!!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Évi
jaaa, és gratula a járáshoz!!!!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu!

Köszönjük szépen a bókokat, jól bezsebeltük :)
Dóri is így eszik, ha elterelem a figyelmét közben. Gyűjtöttem neki tejfölös dobozokat, Frutapurás kis pohárkákat, néhány műanyag kanalat, és amíg azokkal bíbelődik, addig orvul megtömöm :) Érdekes, hogy csak a déli evés ilyen macera, az összes többinél trükközés nélkül kajál. Lehet, hogy nem elég éhes az ebédnél, nem tudom...
Mikor megtanult felállni a Dóri, akkor ő is ezt csinálta alvás helyett, amit írsz. Ahogy egyre ügyesedett megtanult leülni és lefeküdni is, de addig mindig bementem hozzá, és újra és újra lefektettem :) Szerintem nálatok is el fog múlni.

Csibb!

Neked is köszönjük szépen :)
Mikor mentek a fogászatra?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Asszem most én maradtam itt egyedül :wink: Hol vagytok?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Hello Évi!
Még nem voltunk fogászaton, elakadt a dolog az időpont egyeztetésen.
viszont voltunk megint a masszírozós csajnál, és azt mondta Fanni lábára, hogy javult, de el kell vinnem orthopédiára, hogy milyen cipőt vegyek neki.
merthogy két baja van a lábának, az egyik, hogy befelé fordul elöl a lábfeje, a másik a bokasüllyedés. és kombinált cipő nincsen, asszem... :roll:

és képzeljétek Fanni próbálkozik az önálló járással, már 4 lépésnél tartunk, aztán vetődés!!! :D

mutatja, hogy hol a lámpa, anya és apa. és ha megkérdezzük, hogy nagyon erős-e, akkor ökölbe szorítja a kezét, és feszít, de nagyon!!! :lol: olyan jókat nevetünk rajta!!! :lol: :lol: :lol:

veletek mi újság???
meg a többiekkel????

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon eltűntünk. Mindig volt valami... Mi jól vagyunk, csak Zsófi 1 hete ébred éjszakánként. Van amikor csak felsír és már alszik is tovább, de volt, hogy több órán keresztül "szórakoztunk" (alszik, sír, alszik, sír, stb.) Elősször a fogára gondoltam, mert már februárban azt mondta a doktornő, hogy szinte mindenhol jön egyszerre, de azóta sem jött ki. De az a furcsa, hogy napközben semmi baja, nem nyűgös, napközben is jókat alszik. Nálunk elmaradt a szeparációs szorongás, amit 8-9 hónapos korban mondanak, lehet hogy ez az? De szegénykém nagyon sír, pont voltak a múlt hétvégén vendégeink és kérdezte is a barátunk poénosan reggel, hogy Zsófika fejét vertük a falba éjszaka, hogy így sírt.
Képzeljétek elkezdtem Zsófinak tápszert adni. Este megszoptatom, de reggelre nem gyűlik össze szerintem annyi amennyi kellene, így reggel kapja a tápszert. Jó lenne fordítva, mert normál esetben 6 - 1/2 7 között kel Zsófi és utánna alszunk mindketten vissza, de este nem fogadja el, gondolom nem éhes olyankor még. Technikailag jobban kivitelezhető lenne az esti tápszer. Nektek van valami fortélyotok? Az a bajom, hogy este felforralom a vizet, felviszem termoszban, de reggelre kihül. Azzal meg nem akarom az időt húzni, hogy reggel lemenjek a konyhába és akkor készítsem a tápszert, mert akkor félek, hogy addig Zsófi felhergeli magát és nem fog visszaaludni. Szerintetek létezik olyan cumisüvegmelegítő, ami melegentartó is egyben? Szerintetek fontos, hogy a tápszer 60 fokos vízzel legyen összekeverve? A barátnőm azt mondta, hogy ő mikróban gyorsan megmelegíti a tápszert, de a dobozon azt olvastam, hogy ne melegítsük mikróban, mert a mikrohullámok tönkreteszik az értékes tápanyagokat. Mennyivel egyszerűbb a szoptatás!

Évi!
Hogy álltok a kajálással. Zsófi szuperül eszik, de mégsem nagyon hízik. Január 25.-e óta híztunk 300g-ot.

Zsu
 
 


Sziasztok!
Mi is februáriak vagyunk. Az én Zitám 2006. február 14.-én született. Új vagyok ebben a topikban. Remélem, hogy be tudunk illeszkedni. Mi Budapesten, Kőbányán lakunk. 2005-ben költöztünk ide Tatabányáról. Én 28 éves vagyok Évinek hívnak. Egyenlőre ennyit írok aztán kiderül...
Üdv. Évi

Kép
 
 


Hello Évi!!!
Üdv köztünk!!! :D
engem érdekelne a többi részlet is Zitáról!!! Miket csinál, mekkora, és persze dobhatnál fel képeket is róla!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu
szerintem nem fontos a hőmérséklete a víznek...
mi reggel mindig csak egy kicsit melegítjük a vizet, mert este úgyis felforraltuk. Fanni is türelmetlen, de férjem már olyan gyorsan megcsinálja, hogy ennyit igazán kibír... :roll:
de minden reggel hisztizik azért kicsit...
kivéve, ha véletlenül korábban felkelünk, mint ő, és már előre megcsináljuk a tápiját... de ez ritka...
viszont én hallottam olyanról, hogy éjszakára bekészített, nem hűtött tápi megromlott... úgyhogy én a frissen készítést javasolnám, de persze lehet, hogy csak én vagyok parás ezügyben...
szerintem van ilyen melegítős kütyü, de nincs tapasztalatom ilyenről...

én ma láttam, hogy a 3 fog, ami már hónapok óta jön egyszerre Fanninak, már áttörte az ínyét!!! úgyhogy hirtelen 8 fogúak lettünk!!! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy végre megint szép az idő, tulajdonképpen enni meg aludni jövünk csak haza, egyébként kint homokozunk a játszón :) Én szívesen sétálnék még babakocsizva a gyerekkel, de már nem akar megmaradni a Dóri a babakocsiban, így marad a séta az udvaron meg a játszótér. Még az a jó, hogy a lakóparkunknak saját játszótere van :)
Dóri is már egyre ügyesebben lépked, bent a szobában már alig mászik, inkább totyog, kint a "terepen" azért még fogja egy ujjamat a bizti kedvéért :)
És kibújt a 11. foga is :)


Csibb!

Nagy gratula Fannikának az önálló lépésekhez, olyan kis zabálnivalak, mikor nagy koncentrálással lépegetnek! És hogy tudnak örülni maguknak!
Gratula az új fogakhoz! Egyszerre három, te jó ég, szegény Fannika... Nem lehetett egyszerű neki :(

Zsu!

Tápszerrel kapcsolatban nem tudok segíteni :( Bár Dóri is már csak este szopik, akkor lehet, hogy kéne adnom neki tápit? Na, majd csütörtökön ezt is megkérdezem a dokinénitől!
Köszi a kérdést, Dórinak egész jó lett az étvágya (jajj, csak el ne kiabáljam), mérésre csütörtökön megyünk, kíváncsi vagyok nagyon. Bár úgy ránézésre kerekebb, meg nehezebbnek is érzem. Már csak azt kéne elérnem nála, hogy darabosabb kaját is egyen, mert még mindent tökéletesen pempősre kell nyenyőkéznem neki. Illetve ez így nem teljesen igaz, mert amit a saját kezéből eszik (pl. kifli, banán, kölesgolyó, akármi) azt megeszi, de amit kanállal adok neki, abban egy gombostűfejnyi darab se lehet, mert azonnal kiköpi. Ha egymás után több kanálban is talál darabot, akkor meg úgy megundorodik, hogy befejezettnek nyilvánítja a kaját. Ki érti ezt?!

Évi!

Szia Druszám :) Mesélj még picit magatokról! Esetleg bemutatkozásképpen kép Zitáról? Hol született? Miket tud?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 



Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi (Zita anyukája)!

Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzánk. Mikor láthatunk már képeket rólatok?

Évi (Dórika anyukája)!

Mi volt a mérésen? Mit mondott a doktornéni nektek a tápszerről? Én azért kezdtem el adni, mert azt mondta a doktornénink, hogy 1/2 l tejre (anyatej) vagy tejtermékre van szüksége a babának naponta. Nem tudom mennyi tejem van még, de én kb. 1,5 dl - nek számolom egy szopinál. (lehet, hogy nincs is már ennyi sem) Ahhoz hogy meg legyen a 1/2 l naponta, tízóraira + uzsira is tejterméket kellene ennie és Zsófi van amikor nem kér uzsit és ha reggelizik rendesen tízórait sem. Kérdeztem a doktornőt, hogy akkor a vacsora legyen tejtermék, de erre azt mondta, hogy a két főzelék az kell. Nagyon kiváncsi vagyok nektek mit mond erről a doktornő.

Csibb, Évi!

Mennyi tápszert isznak a babáitok? Ti mikor vacsoráztok? És a vacsi után elfogadják a babák a tápszert? Mi általában 1/4 8 - 1/2 8 felé vacsizunk és utánna nem kell Zsófinak a tápszer. De reggel egyből elfogadja.


Anita!

Ti még szopiztok?


Zsu
 
 


Sziasztok!

Megvolt tegnap a mérlegelés, majdnem fél kilót hízott a drágám a 4 hét alatt, és másfél centit nőtt is :) Most 9200 gramm és 73,5 centi. Azért még a köv. hónapban is látni kíván bennünket a doktornéni egy méricskére :)
A tápszerre azt mondta, hogy ha akarok, adhatok neki, de ha eszik elég tejterméket, akkor nem kell. Írom kellett hogy mikor mennyit eszik a Dóri, és ez alapján mondta ezt.
Nálunk úgy zajlik egy nap, hogy kb. 8-kor ébredés, fél 9 körül reggeli, ez ált. vajas vagy sajtos kifli kis sonkával, sajttal, néha paradicsommal, esetleg bundáskenyér sütőben sütve, reszeltsajttal a tetején. Fél 1-kor túró, joghurt, vagy gyümölcs. Ezután maratoni alvás fél 2-2-ig. 3 körül van az ebéd, ez olyan kb. 2 dl főzelék husival. Fél 5-kor uzsonnára gyümölcs vagy joghurt (attól függően, hogy mi volt a tízórai). Fél 7-kor vacsira Sinlac+Frutapura, 8 körül pedig fürcsi után még egy szopi, de ez már szerintem nem mennyiség nálunk. Max 70-80 mili lehet. Viszont vettem banános babatejet, most reggeli után azt is iszik egy decit, de csak reggeli után, és egy decinél egy korttyal se többet :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Fanni 9600 és nem tudom hány centi...

kaja:
reggel 7 körül 180 tápi de kevesebb porral, mint az előírás. kicsit hígabb.
10 körül gyümölcs elég nagy adag (1 alma és 1 körte, vagy 1 alma és 1 banán vagy más, de ez a mennyiség)
ezután alvás kb. 1- másfél óra
ebéd 1 körül főzi hússal vagy mostmár sokszor előfordul, hogy azt eszi, amit én! (hát itt sem panaszkodhatom, elég nagy adagot eszik...)
4 körül uzsi mikor mi. vagy gyümi megint, vagy az én kajámból cipeget, vagy párolt zöldség, pogácsa, ilyesmi.
este mi nem vacsizunk, a tápi a vacsi, 200 ml. de nem híg, hanem rendes.
és napközben ha én véletlenül eszem, vagy bárki a környezetében, akkor hangosan követeli, hogy ehessen a kajánkból! :lol:
elég jó húsban is van, ennek megfelelően!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, és még du is alszik legalább egy órát!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!
Az én Zitám az István kórházban született 3620 gr és 58 cm volt.
Sima szülés volt, de közben tüdőgyulladást kapott. Mára már semmi baja. Anyatejes a mai napig is. Imádja a cicit.:-) Mégnem volt komolyabban beteg, de ne is legyen.
Már szépen tipeg, de egyenlőre még nem meri elengedni a kezemet. :D
Szeptemberben valószinüleg bölcsibe fog járni a drágám.
Nagyon szeret hintázni, labdázni. :-)
Próbálok majd képet is felrakni, de eléggé béna vagyok ám :-)
Évi
ui:majd szólok Apának a képek miatt :D

Kép
 
 


Évi!

Én is az Istvánban szültem :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így ismeretlenül írok, de a segítségeteket szeretném kérni. Barátnőm kisfia nem itta meg a Humana HA 2 tápszert és elhozta nekem hátha a kisfiamnak ízleni fog. Igen ám, de kidobta a dobozt és a merőkanalat is. És az adagolást így nem tudta megmondani.
Nincs esetleg valaki közületek, akinek a gyerkőce ezt eszi? Megnéznétek hogy 90 ml vízhez hány gr tápszerpor kell?
Légyszi privát üzenetet írjatok, vagy email-t.

Előre is köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron