Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, bocsi :oops: Olyan jó kis hetünk volt a Dórival, sokat sétáltunk, játszottunk, szóval nagyon jól éreztük magunkat :) Voltunk hétfőn dúdolón, Dóri nagyon élvezte a zenét, meg a sok gyereket, meg nekem is jót tett egy kis program. Jövő hétfőn megint megyünk, és már be is szerveztünk még egy anyukát a házból így már társaságunk is lesz. Csak fél óra az egész, de úgy feltölt, hogy csak na!

Csibb!

Jaj, de aranyos lehetett Zsófi, ahogy hallgatta a dalokat! Tud ez a Halász Judit valamit egyébként, mert a Dóri is nagyon csípi a dalait. Nekünk is van egy pár album tőle (az összes :wink: ), és nagyon szeretjük. Ha hosszabb útra megyünk autóval, akkor is visszük magunkkal, és útközben is hallgatjuk :) Én még szeretem a Judit és a zenemanókat is, szerintem az is kedves.
Jók a mikulipartis képek :) Fanni nagyon vidám mindegyiken. Mindig ilyen kis vigyorgyáros?

Zsu!

Ne legyen lekiismeret furdalásod amiatt, hogy jól érezted magad! Egészségedre, kell egy kis program nekünk is! Gratula a 6. foghoz :)

Rita!

Kész lettetek Tomi szobájával? Biztos nagyon szép lett! Teszel róla képet?

Mikulás: Nálunk 5-én este járt, és egy telefont hozott a Dorcinak, meg egy húzható-nyúzható-csörgős-sípolós játékot :)

Karácsony: a Dóri egy Fisher Price járássegítőt kapott, már itt várakozik szépen becsomagolva szekrény tetején, meg egy sütifaló bödönt anyóséktól, anyuéktól egy meleg kezeslábast. Szenteste hármasban leszünk itthon, utána utazunk mamázni. Mivel az én szüleim és a férjemé is messze laknak (Baja mellett), így hosszabb időre megyünk hozzájuk, csak szilveszterre jövünk haza.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ja, és nincs valami tuti tippetek, hogy hogy tudnám eltüntetni a kajafoltokat a Dóri ruháiból? Én bekenem Vanish mosószappannal, hagyom gondolkozni egy darabig, aztán megdörzsölöm körömkefével, töltök Vanish-t a mosószerhez is, használok előmosást, és mégis foltosak maradnak :evil: :evil: :evil: Ti hogy csináljátok???

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi! Sehogy! Legalábbis nekem sem sikerült hasonló módszerekkel :(

Végre itt vannak a képek:

Kép Jött a télapó!!!
Kép Tomi és a macim - ami már az övé

Kép Az új szoba
Kép Kép Kép Lábi-talpi-lenyomat:)

Rita & Tomi
Kép
 
 

 
 

Nagyon édi Fanni a képeken!!!

Tényleg Zsu, mit mondtak a dokinál? voltatok már a gasztro vizsgálaton?

Tegnap voltunk dokinál Tomi 9300 gr.

Rita & Tomi
Kép
 
 


Évi
Hú de jó kis hetetek volt!!! Nekünk is szuper volt a hét, és még nincs vége!!! voltunk karácsonyi vásárban a Böszörményi úton, kedden, szerdán ugye mikiparti, csütörtökön egy kis ikeázás, de sajnos sikertelen, mert nem volt konyhaszekrény ajtó, amire már vagy 2 hónapja várunk..., ma meg a barátnőmnél voltunk babatalin 7 gyerekkel és 6 anyukával. szuper jó volt, Fanni is nagyon élvezte, pedig mindenki idősebb volt nála, és jó ideig egyedül volt a csaj a sok pasi között!!! :lol: aztán később jött még egy tündéri csajszi, úgyhogy javított a fiú-lány arányon.

Judit és a zenemanókat nem ismerem, de majd megpróbálom megszerezni valahogy egy próbára...

Fanni elég jókedvű gyerek általában, állandóan vigyorog mindenkire, aki hozzászól! :D imádom!!!

én is vanish-szappanozok, meg clorox-kímélő a mosógépbe, de a kajafoltokra kezd sajnos kevés lenni... a kakára volt jó, még a kifolyós korszakban...

Ritike
Nagyon szuper lett a gyerekszoba!!! tényleg nagyon tetszik, és a lábnyom is nagyon aranyos ötlet!!!
én már régóta tervezem, hogy Fanni szobáját gyerekesíteni kéne valahogy, már pár képet feltettem neki, de még az kevés. lehet, hogy most megadtad a löketet, hogy komolyan foglalkozzak a dologgal... :roll:

És Tomi is írtó édes!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon el vagyok kenődve, ezért is nem jelentkeztem eddig. Tegnap voltunk gasztrón. Hétfőn be kell feküdnünk a kórházba kivizsgálásra. Teljesen bele vagyok betegedve. Azt mondja a doktornő, hogy Zsófi kb. 1,5 kg-val van lemaradva és nem is ez a baj, hanem hogy a bőre olyan mintha egy számmal nagyobb lenne és ez felszívódási zavarra utal. Akkor én ott köpni-nyelni nem tudtam, így én nem mondtam erre semmit, de én semmit nem látok a bőrén. Utánna beugrott, hogy a gyerekorvosunk is mindig azt mondta, hogy semmi baja Zsófinak és mindig a bőrét nézzte és mindig mondta, hogy nem ráncos, nem aszalódott. A doktornő szerint 4 hónapos korában torpant meg Zsófi fejlődése, akkor kaphatott egy vékonybél fertőzést, amitől a bélbolyhai leradírozódtak és emiatt van ez a felszívódási zavar. Ezzel sem értek annyira egyet, mert Zsófi sosem hízott olyan nagyon sokat (kb 400g-ot havonta). Szerintem vagy nincs semmi baja vagy már születésétől fogva van. Azért kell befeküdnünk, mert olyan vizsgálatokat csinálnak, amit éhgyomorra kell. Én nem is tudom, hogy ezt hogy lehet kisbabával megcsinálni. És képzeljétek milyen körülmények vannak. A kórtermekben csak a babáknak van hely az anyukáknak külön anyaszállás van. Persze ott lehet lenni a babával mindig, mert ezt törvény biztosítja, de pl. éjszaka nem tudok hova feküdni. Belegondolni sem merek, hogy mi lesz ott. Annyira sajnálom az én kis angyalkámat, hogy majd meg szakad a szívem.
Egyébként olyan jó kislány. Képzeljétek 9-kor ott voltunk a dokinál és 12.45-kor mentünk be. És az én kislányom ott várt türelmesen, ült az ölemben, egy hangja nem volt, pedig még a délelőtti alvás is így kimaradt. Mindenki dícsérte, hogy milyen ügyes.

Rita!
Annyira szuper Tomika szobája! Ki volt ilyen ügyes?

Csibb!
Fannika jól alszik mostmár? Visszaállt a régi rend?

Nem tudom mikor jelentkezem legközelebb, mert a hétvégén elakarok intézni egy csomó mindent, mert a kórház miatt kiesik pár nap a jövőhétből, de ha hazajöttünk mindenképp jelenkezem.

Zsu
 
 


Sziasztok!

Zsu, rossz olvasni, mi van veletek, de ne keseredj el, minden rendbe jön! Ez csak egy kivizsgálás, remélem mindent rendben találnak majd. Fel a fejjel! Én is voltam kórházban Tomival, kb 4 hónapos volt, akkor nagyon megijedtem, de így visszateknintve nem volt olyan vészes, de akkor nagyon féltem.
Nekünk kizárták, hogy nincs -e légcsőszűkülete Tominak, mert néha hallhatóan veszi a levegőt. Szerencsére nincs.
Kérdezd meg, mit kell vinni, mert én tök bénán mentem, nem tudtam mi lesz. Kellett egy ottani melegítő, meg papucs, amiben csak a gyereknél lehetett lenni. Egész nap vele voltam, éjszakára fel kellett ,menni egy emeleti szobába több anyukával. Ha felkelt, szóltak a nővérek., de nem lehetett lent maradni. Ez Törökbálinton volt.
Kitartást!, Túllesztek rajta!

Örülök, hogy tetszik a szoba. A barátnőm festette, vállal ennél "komolyabbakat" is egész szobát mesefigurákkal, nagyon profi. Van honlapja, nézzétek meg.

http://www.m-art-a.hu/

Rita & Tomi
Kép
 
 


Zsu
Fel a fejjel, nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!!!
a kórház biztos nem lesz a legkellemesebb élményeitek egyike, de túl kell élni, és remélhetőleg gyorsan megállapítják, hogy minden ok!!!
Légy erős, mi veled vagyunk lélekben!!!
akkor ez csak egy nap lesz? vagy rosszul értettem?
majd meglátod, amilyen kis tündér, meg sem fog neki kottyanni egy idegenben töltött éjszaka! legalábbis nagyon bízom benne!
jaj nem is tudom mit írjak még, hogy bíztató legyen... :roll:

még az érdekelne, hogy ezt a diagnózist csak úgy ránézésre állapította meg az orvos, vagy volt valami vizsgálat is?

Képzeld, igen, Fanni alvása teljesen helyrejött, annak ellenére, hogy a felső ínye egy merő dudor, és tényleg már mindjárt kikandikál én nem is tudom hány fog, lehet, hogy egyszerre 4 jön, de nem vagyok benne biztos... :shock:

Ritike
nagyon ügyes a barátnőd!!!
olvastam, hogy te bátorítottad! 8) milyen rendes barátnő vagy! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy együttéreztek velem. Közben sajnos változás történt nálunk. Szombaton 1/2 3-kor arra ébredtem, hogy Zsófika nyöszörög. Elősször át sem akartam menni hozzá, mert nem sírt, majd kb. 8 perc múlva átmentem, felvettem és orrán - szájján hányt. Elősször nem tudtam, hogy a nyöszörgés miatt volt e, gondoltam felhergelte magát, de mire átöltöztettem megint hányt. Bementünk a kórházba, kapott egy akkora szurit Zsófi, hogy nagyobb volt, mint a combja, hazaengedtek, utánna reggelig aludt Zsófika. Azóta nem hány, hasmenése volt ma, de csak kétszer és egyébként jó kedve is van. Viszont semmi nem eszik, nem iszik. Nagyon aggódom, mert szemmel láthatóan fogy, az arca beesett és a súlyán is lehet érezni, hogy könnyebb. Holnap hívom a doktornőt, hogy mit csináljunk, de félek, hogy esetleg infúzió lesz belőle, mert nem tudom a szopi mennyire elég neki és mostmár szombat óta csak pár falatot tudok bele tukmálni, meg kb. 1 dl vizet (előtte sem ivott semmit).
Úgyhogy a kivizsgálás elhalasztva, a doktornénink azt mondta, hogy lehet, hogy hetekre is. Pedig mostmár szerettem volna túlesni rajta, jó lenne tudni, hogy most tényleg van e valami Zsófikával. Le se merem mérni Zsófit, mert szerintem 7 kg alatt vagyunk megint.

Most befejezem, mert megyünk pancsizni. Majd jelentkezem.
Rita! Tomika egyébként bírt aludni a kórházban? Átaludta az éjszakát, olyan volt, mint otthon?

Zsu
 
 


Zsu!

Jaj szegény kis Zsófika!!! :cry: ez nem az az egynapos hányós-hasmenéses kórság? Mit mondtak a kórházban?
Gondolom, hogy mennyire ideges lehetsz, nem elég, hogy amúgy sem hízik, most még jön ez is, és még fogyni is elkezd... :?

Nagyon sok gyógypuszit küldünk!!!

Kitartás!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szegény Zsófika!!! GYógyulást kívánunk neki, mihamarabb!!!
Mégis, honnan jött ez a betegség? Vírusos, vagy ételtől, vagy elkaptátok?

Vigyázzatok magatokra!!!

Tomi amúgy aludt a kórházban szépen, de már voltunk nyaralni, meg párszor nem aludtunk itthon, és nem volt semmi baj.Eddig mindenhol aludt éjjel.

Puszi Zsófinak! Szegény kismanó!!! Remélem egy -két nap alattt elmúlik!

Rita & Tomi
Kép
 
 


Zsu!

Hogy van Zsófi????
Mi van veletek?

Rita & Tomi
Kép
 
 


igen, csatlakozom az előttem szólóhoz!!!
Mi van pici Zsófikával???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tegnap is próbáltam írni, de nem lehetett valami technikai ok miatt. Mostmár szerencsére jól vagyunk. Hétfőn én is nagyon rosszul voltam, de csak hasmenésem volt, de olyan gyenge voltam, hogy nem bírtam Zsófikát tartani. Zsófinak igazából már semmi baja nem volt, azon kívül, hogy kétszer kakilt egy nap és az hígabb volt, mint szokott lenni, de semmi étvágya nem volt keddig. Kb. annyit fogyott szombat óta, mint amennyit egy hónap alatt szokott hízni, kb. 300 g-ot. Úgyhogy eléggé el voltam már hétfőn kenődve, mert mondta a doktornénink, hogy ha kedden sem eszik, akkor infúzióra kell rakni. Már tápszert is próbáltam adni neki, de azt sem fogadta el. De kedden visszatért az étvágya, mostmár kb. annyit eszik, mint betegség előtt.

Hétfőn megyünk Gyulára kivizsgálásra. Nem tudom hogy meddig leszünk bennt, de én max. 1 éjszakát akarok bennt tölteni. A doktornő ma azt mondta, hogy 3-4 nap. Eléggé el vagyok keseredve, de mostmár úgy gondolom, hogy essünk túl rajta, mert nagyon zavar, hogy ennyire nem hízik Zsófika.
A lelkemet eléggé megviseli, úgy szerettem volna, hogy igazi gyönyörű első karácsonyunk legyen, de most így nem nagyon tudok készülni.

Zsu
 
 


Zsu!

Borzasztó még olvasni is, hogy miket élsz át :cry: :cry: :cry: Szegény kis Zsófika, meg persze te... Drukk, hogy könnyen vegyétek a kórházi akadályokat! Hamarosan kiderül, hogy nincs semmi komoly, és karácsonyra már el is felejtitek ezt a kórházasdit! Csakazértis gyönyörű lesz az első közös ünnepetek, meglátod!

Puszilunk titeket!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Zsu
Igen, igaza van Évinek, gyönyörű lesz mindenképp, mert ott lesztek hárman (vagy többen...) a fa körül, és a manöken alakú Zsófikának ott fog csillogni a szeme a karácsonyfa láttán, amitől Ti úgyis kikészültök, ha készülsz előtte sokat, ha nem! :lol:

Én is nagyon drukkolok, hogy minden simán menjen a kórházban, és hogy az derüljön ki, hogy semmi baj, csak tényleg egy manöken, aki már most vigyáz a vonalaira!

Nálunk ma volt Apa szülinapja, volt nagy meglepi (barátnőm szerezte be az ajándékokat, a drága, mert szegény Fanni ma annyira nyügi volt, hogy nem volt szívem kirángatni vásárolgatni, ugyanis szegénynek úgy látom 4 foga jön egyszerre fölül. szóval barátnőm beszerezte a könyvet és a vörösbort :oops: , én meg sütöttem du. túró rudi muffint, és mire hazajött egy gyertya kíséretében várta őt a meglepi, és mi meg ott álltunk Fannival, aki mivel én is nagyon izgatott voltam, szintén eksztázisban volt, mert előtte a kezemben volt, mikor rohangáltam lekapcsolni a lámpát, cd-t elindítani, gyertyát meggyújtani, úgyhogy ő is izgult, hogy most mi lesz ebből...
aztán mikor apa belépett, megszólalt a Halász Judit Boldog születésnapot c. száma, és apával énekeltük Fanninak, nagyon mosolygott, tök jó volt!!! :) persze mindkettőnknek az jutott eszébe, hogy úristen már mindjárt itt a szülinapja, hogy rohan az idő...

Zsu, remélem már te is jobban vagy, mert kell az energia most neked!!! Zsófika még szopizik???

Puszi nektek, jó éjt!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsu, msot én csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy ne izgulj, hamar túllesztek rajta, és gyönyörű közös Karácsonyotok lesz!!!
Kitartást, végig ott leszel Zsófival, minden rendben lesz!

Csibb, jól hangzik ez a meglepi, biztosan nagyon meghatódott a férjed.Ez klassz! Bizony , már nemsokára egy évesek a törpék :D

Érdekelne e túrórudi muffin. Mi az? Hogy kell csinálni? Van már muffinsütőm, + egy receptem, a közeljövőben kipróbálnám.

Ja, valami járványszerűség lehet, mert az egyik barátnőm két éves kisfiának van vírusos hányás, hasmenése, ők is majdnem a kórházban kötöttek ki, de mára javulni látszik, így nem kellett bemenniük. Tisztára kivan szegény, nem bírja, hogy így kell látnia a kisfiát. Zsófit említettem neki, hogy végül is néhány nap alatt átgázolt rajta is. Azt mondta a dokinőjük, hogy vszínű az ilyen óriási bevásárlótömegben kapta meg. Úgy döntöttem Tomit nem viszem egy darabig ilyen helyre.

Rita & Tomi
Kép
 
 


Hozzávalók:

10 dkg csoki
3 tojás
15 dkg cukor
10 dkg liszt
7,5 dkg vaj
1 csomag vaníliás cukor
2 teáskanál sütőpor
25 dkg túró
Tejföl

Elkészítés:
a csokit feldarabolod apró darabokra (én katica ét tortabevonót szoktam), és hozzáadod a liszthez és a sütőporhoz. egy másik tálban összekevered a tojásokat a puha vagy felolvasztott vajat és a cukrot, és habosra kevered majd hozzáadod a tejfölös vaniliáscukros túrót (olyan palacsintatöltelék állagúra kell kikeverni). aztán minden összekeversz, és raksz muffinpapírt a muffinsütőbe, mert különben elég nehéz kivenni sőt az olvadt csoki miatt lehetetlen nekem legalábbis, és 180 fokon sütöd (a recept szerint fél órán keresztül) de nekem tovább tartott. de látni a szinén, hogy mikor jó!

nagyon fincsi, úgyhogy gyorsan próbáld ki!!! :lol:
én is nemrég kaptam a receptet a szomszédomtól.

Fanni meg taknyi lett kicsit... :?
nem örülök, remélem, karácsonyra elmúlik, és a fogai is kijönnek végre, hogy jó kedve legyen maximálisan!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Köszi, ez jól hangzik, hamarosan kipróbálom. Csak nincs muffinsütőpapírom, állandóan elfelejtek venni :roll:

Rita & Tomi
Kép
 
 


Nem is írtam, hogy már kijött a 3. foga Fanninak, és már a negyedik is nemsokára, már majdnem látszik...
és az a vicces, hogy a 3. az nem a középső metszők egyike felül, hanem az eggyel mellette lévő, tehát a második metsző egyike :)
és a mellette lévő középső metsző készülődik!

elég jól viseli a taknyit leszámítva...
de mintha az is jobb lenne mára.
lehet, hogy a tegnapi -4 fokban karácsonyi vásár látogatás tett jót, és lefagyasztotta a bacikat. nem egész egy órát voltunk kinn.
Utána tök jól elkezdett folyni a nózija, mikor beértünk a melegre.
Puszi mindenkinek!

Zsófika hogy van???

Többiek??? merre vagytok? Karácsonyi pörgés???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Nekünk is így jött ki a 3. fogunk és utánna képzeld, hiába volt már 1 hónapja bedurranva a felső, középső két metszőfoga alul jött ki a 3. metszőfoga. Alul volt 3 fogunk, fölül meg egy kis vámpíros.

Zsófika egyébként nagyon jól van, visszatért az étvágya, de ma reggel szörnyen nyűgös volt. Szerintem nekünk meg a felső 4. metszőfogunk jön.

Tiszta gyomoridegem van a holnapi kórházasdi miatt, de azt már eldöntöttem, hogy rá fogom beszélni a doktornőt, hogy ne kelljen ott aludnunk. Többen mondták, hogy katasztrofális Gyulán a helyzet. Inkább megígérek mindent, ha kell éheztetem Zsófikát, átviszem akár többször is egy nap, de belegondoltam abba, hogy mi mit fogunk ott csinálni. A játszószobába nem megyünk, nehogy összeszedjen valami betegséget, egész nap meg nem fog feküdni a kiságyba, nappal nem tudom, hogy aludna el idegen helyen, hova rakjam, hogy tudjon kicsit mozogni, a kórterem padlójára sem tehetem le.

Egyébként nagyon nagy járvány van, de lehet hogy csak felénk. Zsófika mindenkit lefertőzött, csak apát nem.

Zsu
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból! Aki már olvasta, ugorjon.

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Zsu
Édes lehetett Zsófika ezekkel a fogakkal!!! :lol:
Örülök, hogy jobban van!!!
Sikerült rábeszélni a dokinőt, hogy hazaengedjenek???
remélem...
már nagyon várom, hogy mit mondanak...

Mi már 4 fogúak vagyunk, és az 5. is kezd kikandikálni, úgyhogy lehet, hogy most tényleg egyszerre kijön a felső négy.
Én nem is értem, hogy ehhez képest hogy tud ennyire nyugodt lenni... :shock: 4 foga jön egyszerre, és ő csak mosolyog-mosolyog egész nap...

Viszont, hogy ne csak dicsérjem...
Nektek hogy megy a pelenkázás??? nekem egy rémálom kezd lenni, és az a baj, hogy úgy fel tudom húzni magam, mikor már ötödszörre forog és mászik el, mielőtt beragasztanám a pelenkát...
:evil:
úgyhogy el is határoztam, hogy kipróbáljuk a nadrágpelenkát. ti már próbáltátok, bevált???
barátnőm ki is nevetett, hogy még nem próbáltam ki... :oops: meg azért is mert még csak nemrég adtam oda Fanninak a dm-es fogkefeszett második részét, és a harmadik még mindig használatlan. :lol: :oops: én csak betartom, ami rá van írva... :oops: :oops: :oops:
jó, azért így utólag számomra is vicces... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Meg volt a nagy kivizsgálás, ma reggel jöhettünk csak haza.
Az a baja Zsófinak, hogy a vékonybélben lévő bélbolyhok leradírozódtak. A tejcukrot nem tudja lebontani, ami ott marad a bélfalon. Ezt megneszelték a vastagbélben lévő bacillusok, akik átvándoroltak oda, abba a gazdag táptalajba. Ezért most onnan el kell pusztítani őket és vissza kell rakni az oda való bacillusokat. Röviden ennyi a történet és ez okoz neki felszívódási zavart.
A doktornő nem engedte, hogy tegnap hazajöjjünk, ugyanis ma csináltak egy éhgyomros vizsgálatot, amihez valami folyadékot kellett inni hajnalban. Egyébként viszonylag tűrhető volt az egész, de még egy napot biztos nem maradtunk volna, papíron még csütörtökig ott vagyunk, úgyhogy rendes volt a dokinéni, hogy már elengedett. De ezzel az egészségüggyel tényleg kell valamit csinálni!!! Képzeljétek a kórtermekben nincs a mamáknak ágy, egy széken ülve alhatsz vagy van anyaszállás két emelettel lejjebb egy másik épületrészben. És nem tudom most miért kellett volna csütörtökig ott lennünk, amikor tegnap kb. 12-re megvoltak a vizsgálatok (lezavarták egy nap, hogy ma hazajöhessünk) és egész délután nem csináltunk semmit. Az éhgyomros vizsgálathoz a folyadékot is csak reggel 6-kor kaptuk meg, tehát simán át tudtunk volna menni reggel is.
Na mindegy túl vagyunk rajta.

Csibb! A pelenkázás engem is kikészít. A barátnőm is használja a nadrágpelust, de ő azt mondta, hogy 9 kg-os mérettől van. Zsófika 7 kg. Kiváncsi vagyok, be fog e indulni a növekedése. Fanni mekkora?
 
 


Zsu!

De jó, hogy túl vagytok az egész kórházasdin! Én sem értem nagyon, hogy ehhez miért kellett befeküdnötök :shock: Most gyógyszert kell szednie Zsófinak? Biztos beindul a növekedése is, nem lesz semmi baj :)

Csibb!

Boldog szülinapot a férjednek, így utólag! Jó kis meglepit csináltál neki :) Ez a muffin recept nagyon tetszik, én is ki fogom próbálni!
Drukk Fanninak a könnyű fogzáshoz, nem kis teljesítmény így kinöveszteni egyszerre négy fogat, hogy meg se kottyan neki. Kis ügyes :)
A pelenkázás nálunk is felér egy pankrációval, én rendesen leizzadok a végére :) Most azt csinálom, hogy minden alkalommal adok a kezébe valami új dolgot, amivel azelőtt még nem játszott. Pl. a lázmérő tokja (a lázmérő nélkül persze), cumisüveg kupakja, főzőkanál, mindegy, csak ne játék legyen, mert az nem elég érdekes :) Így nyerek 5 értékes nyugis percet, ami alatt átpelenkázom :) Hol vannak már a régi szép idők, amikor elég volt énekelgetni neki ahhoz, hogy nyugiban legyen :) :) :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Zsu, örülök, hogy hazajöhettetek, és Zsófinak hamarosan rendbe jön.

Gratulálok a fogacskákhoz! (mi még mindig kettő... :D , de azok már olyan édin kilátszank, amikor nevet a gazfickó :D )

Nekem inkább a (kakis) pelenka levételével vannakl gondjaim. Arról nem is beszélve, hogy mostanában akkorát kakil Tomi, hogy a háta közepéig kakis a ruhája. Hiába veszem ki rögtön.
Ezt tetézve előszeretettel emelgeti a fenekét, meg ugrabugrál, ilyenkor, hogy még végül a haja is kakis legyen, meg minden a környéken :roll:
Viszont, amit most vettem vanish gél, az tök jól kiszedi a kakifoltot, mondjuk rögtön be is áztatom. A múltkori az nem gél volt, csak folyékony, az nem szedte ki így.

Csibb, a fogkefét még mi sem adtuk oda, de az első kettőt nap közben is oda szokat adni, mert nagyon jó azu ínyáének, tök sokáig rágicsálja, biztosan enyhíti a fájdalmát. eddig még mindenféle rágókánál jobban bevált.

Rita & Tomi
Kép
 
 


Zsu
Na akkor most már legalább tudod, hogy mi van, az is valami...
és akkor most szednie kell valamit, vagy hogy állítjátok helyre a rendet odabenn?

Évi
Köszi, átadom neki! :)
Idáig nálunk is bevált a valamit adok a kezébe módszer, de most már azzal együtt fordul el... :?

Ritike
Igen ez a kakis fenékkel tornázás is ismerős... ráadásul mostanában, gondolom a fogzás miatt is, puhább a széklete, így aztán tényleg jó kakis a feneke...

Ma tök jó kis babatalin voltunk, velünk egyidős gyerkőcökkel plusz egy 2 hónapos minivel, mézeskalács-sütés ürügyén... azért sütöttünk is... :lol: bár főleg szegény házigazda, de aztán az utolsó adagokban már mi is tudtunk segíteni... :oops:

jaj, még annyi dolgom lenne, még semmi kaját nem vettem karácsonyra, meg a takarítás... nem is gondolok bele...
asszem nem ez lesz életem legprecízebb karácsonya... :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok,

[color=green]mindenkinek kívánom, hogy nagyon boldog, békés szép Karácsony legyen ez, az első, amit a csemeténkkel tölthetünk.[/color]
Kép

Rita & Tomi
Kép
 
 


Csibb!

Most gyógyszert kell szednünk, szerencsére kúpot + Normaflor ampullát, ami víz ízű. Ezenkívül még Lactose tablettát szopi közben, hogy a tejcukrot meg tudja emészteni Zsófika, magnéziumot + E vitamint, mert kicsit vérszegények is vagyunk.

Nem volt valami fényes az éjszakánk. Zsófi nagyon sokszor felsírt (de nem kellett átmennem hozzá, mert aludt közben), kb. 1/4 5 -kor megszopiztattam, majd 6-kor megint sírt. Akkor átmentem és mivel nagyon nagyon fáradtnak éreztem magam, "elveimmel ellentétben" megszopiztattam, akkor visszaaludt kb. 3/4 8-ig. Nem tudom miért volt ez, bár tegnap napközben is nyűgösebb volt a kelleténél. Jön az egyik foga is, de arra is gondoltam, hogy esetleg a gyógyszerek bántják a pociját.


Mit főztök Karácsonyra? Én eddig mindig a 3 napot végig főztem, sütöttem, de most mondtam, hogy inkább mi megyünk vendégségbe. De azért egy ebédet + barátainknak egy vacsit össze kell ütnöm. Csak sajnos nincs sok ötletem. Máskor már december elejétől nézztem a szakácskönyveket, újságokat, be volt vásárolva, de most még sehogy sem állok. Adjatok valami ötletett!!!

Zsu
 
 


Én is mindenkinek nagyon boldog karácsony kívánok!!!

Zsu
a vérszegénységre vasat nem kell szedni???
remélem, csak a foga volt a ludas az hajnali kelésben.

Fanninak már 4 foga van, és már mindjárt áttöri az ötödik is az ínyét!!!
és nem nyügös, ahhoz képest, és éjszaka is alszik végig, 12 órát!!! :)
jaj, úgy örülök, hogy visszajavult az alvása!!!

Én karácsonyra harcsapaprikást fogok főzni, életemben először, ami azért is jó, mert nagyon egyszerű, és nagyon gyorsan készen van, ami nem elhanyagolható a helyzetünkben.
sima pörköltalap (hagyma, paradicsom, zöldpaprika, pirospaprika), 10 percet főzöd benne a harcsát, amit előtte besózol (szeletekre vágod, vagy kockázod), ha szeletelted a halat, akkor ki kell venni, és úgy belekeverni a tejfölt, ha kockáztad, akkor még a hal előtt belekevered a tejfölt, és úgy főzöd a hallal 10 percig. és kész is!!!
ja és persze harcsa filét vettem, úgyhogy halat sem kell pucolni, mert azt sem idén szeretném elkezdeni, de szerintem soha nem is fogom elkezdeni... :oops: :oops: :oops:

egyébként mi anyuékhoz megyünk szenteste, azaz du., és oda viszem a harcsapaprikást, a másik nem tudom hány fogás mellé.
meg sütök még túró-rudi muffint, ami szintén nagyon gyors, és barátnőmnél esténként összeállított mini ishlert is viszek még.

a többi napra, meg elhozom anyuéktól a kuktát, és gyorsan összedobom az elmaradhatatlan töltött káposztát. amit imádunk!

ennyi, és mást nem csinálok.

képzeljétek, Fanninak ekcémás lett a lába!!! :cry: :cry: :cry:
azt hittem, hogy csak a hurkái között kipirosodott, de nem akart elmúlni, úgyhogy tegnap még gyorsan elrohantam a dokihoz így karácsony előtt, és ez a rémes dolog derült ki...
kaptunk krémet rá. kérdezte a doki, hogy adtam-e neki valami új kaját, mert lehet, hogy azt hozta elő, de én nem emlékszem, hogy bármi újat is evett volna mostanában... szerintem nem.
egyedül ugye a joghurtot esszük, ami a legújabb, de azt is már több, mint egy hónapja... sőt másfél...
meg néha kap kekszet, de azt is már régebben kezdtük el
szóval nem tudom, pedig anyukám azt mondta, hogy az allergiás ekcéma a jobb, mert azt meg lehet előzni, ugye, nem adok neki olyat, amire allergiás, és akkor nem jön ki. de ezt nem tudom, hogy fogom tesztelni, hogy mire lehet...

szeleteltem grapefruitot, meg citromot és szárítom a radiátoron, ez is megy a fára dísznek, tök jól néz ki... :)
de lehet, hogy bevágom a sütőbe, hallottam a rádióba, hogy úgy is lehet, és úgy gyorsabb, mert még nem teljesen száraz.

mindenkinek jó készülődést!!!
puszi

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mi is!

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Boldog karácsonyt kívánunk minden családnak!

Kép
 
 


ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDEN CSALÁDNAK!!!

Évinek boldog névnapot itt is! :)

Anita, Tibi és Botond



Zsu! Nagyon szorítottam értetek, örülök, hogy kiderültek a dolgok, és kívánok Zsófikának mielőbbi gyógyulást!

Lányok!!! Még tart a vizsgaidőszak :(, de néha bekukkantok olvasni :wink:

Anita
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon klasszul telt a Karácsony! Remélem mindenkinek!
Tomi nagyon örült az ajándékoknak, a macinak főleg, és a kis dömpernek is. Csomót gurigattuk, meg beleültettük a macit is, az nagyon tetszett neki.Egy darabig nem tudta, mi van, de aztán belejött a játékba. A fa annyira nem érdekelte. Olyan jó volt!

Most végre lazítok, ma az anyóséknál voltunk ebédre, most hazajöttünk aludni, Norbi visszament kártyázni. Holnap anyukámhoz megyünk, a tesóim is jönnek.

Pár kép:

Kép
Kép

Rita & Tomi
Kép
 
 


Sziasztok!!!
Nekünk is remekül sikerült a karácsony!!! A fa Fannit sem érdekelte nagyon, de az egésznek tök jó hangulata volt, nagyon élvezte az estét.
És az ajándékokkal is nagyon jól eljátszik, kapott egy formabedobót, egy formarakosgatót, meg lego-t, és ma voltunk a barátnőmnél, és az anyukája kötött Fanninak egy nagyon édes sapka-sál-lábszárvédő :lol: kombinációt, Fannis szinekből!!!

Én is dobok pár képet

Kép
a karácsonyfánk

Kép
első ajándék

Kép
az enyém???

Kép
letéphetem???

Kép
hűűű, de szuper!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu!
Hogy van Zsófika???
Mi van veletek???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de mindig volt valami...

A karácsony nálunk is jól telt, de Zsófit sem az ajándékok, sem a karácsonyfa nem érdekelte. Mondjuk ez szerintem teljesen normális az ő korában.

Most itt van nálunk csütörtök óta anyukám. Tegnap elmentünk lefektetés után vacsorázni a barátainkkal, nagyon jól éreztük magunkat. Néha agyamra megy az anyukám, de azért nagyon jó hogy itt van, imádja az unokáját és legalább így Apával mi is kimozdulhatunk, főz nekünk ebédet, játszik Zsófikával.

Zsófi egyébként nagyon jól van, remek az étvágya, teljesen rá van kattanva a felnőtt kajákra, főleg a karácsonyi aprósütemények izgatják a fantáziáját. Megeszi a főzelékét és utánna még eszeget a mi ebédünkből is. Remélem elkezd mostmár hízni.

Ti hogy szilvesztereztek? Mi megyünk a pesti barátainkhoz. Nekik most 28.-án volt 1 éves a kislányuk. Elősször úgy volt, hogy négyesben leszünk, de ők még lehet, hogy hívnak másokat is és képzeljétek mindenkinél ilyen pici babák vannak, sőt van egy házaspár akiknél ikerek vannak.

Zsu
 
 


Sziasztok!

Zsu, örülök, hogy eszik Zsófi! Ez jó hír!

Mi itthon leszünk szilveszterkor, néhány éve mindig itthon vagyunk.
Nyugalmasan töltjük az év utolsó napját.

Csibb! Én is féltem az ekcémától, de szerencsére eddig megúsztuk. remélem hamarosan kiderül,hogy mitől van, akkor azt a kaját szüneteltetitek, és csak elmúlik. Az a szerencse, hogy a kisbabáknál ez nem maradandó.

Kipróbáltam a túrórudimuffint, tényleg fini lett! És gyorsan elkészíthető.

Mindenkinek Boldog új évet kívánunk!

Rita & Tomi
Kép
 
 


Zsu
hűű, de jó étvágyú lett ez a gyerek!!! :D
ez a kezeléstől van???

mi itthon szilveszterezünk hármasban, mert mi elsejéra gyúrunk, mert megyünk barátnőmhöz lencsepartizni, és anyut megkértem, hogy miután lefektettük Fannit, maradjon itt egy pár órára, és mi addig bulizunk egyet. jó nagy társaság lesz, nagyon várom már!

Ti hová rakjátok Zsófikát?? vagy viszitek magatokkal? ez most nem volt kristálytiszta nekem... :oops:

Ritike
már teljesen elmúlt a lábáról az ekcéma, de még mindig nem tudom, hogy mitől lehetett, mert ugyanúgy etetem, mint eddig, ugyanúgy kap joghurtot, kap kekszet, ami ugye lisztes, mást meg eddig sem adtam... szóval nem tudom, hogy rá fogok-e jönni, hogy ni a ludas...

örülök, hogy ízlett a muffin!!! :)

Mi is boldog új évet kívánunk mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zsu: Én is nagyon örülök a jó hírnek!!! Szuper, így tovább! Miket eszik Zsófika, amiket Ti is???

Csibb: Fanni nagyon édes a képeken! Jó bulizást mára! :)

Rita: Icipici ekcéma nálunk is van. Illetve egyszer pirosodott ki nagyon Boti arca, akkor vittem bőrgyógyászhoz. Meg sokszor száraz helyenként a bőre, főleg a lábán. Nekünk is azt mondták, kinövi. Ezért se nagyon merem adni a nagyon allergén dolgokat.

Jajjj, és amiért jöttem: NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDEN CSALÁDNAK!


Kép Kép

Kép Kép

Kép

Anita
Kép
Kép
 
 


A nagy hírünk, hogy Boti 18-ától önállóan lépeget. Már olyan 9-10 lépés megy önállóan, és már van, hogy ő áll fel egyedül a szoba közepén és elindu!l :D

Anita
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk Pestről. Nagyon jól telt a szilveszter, de azért nem volt ereszd el a hajam buli, mert még szoptatok, ezért semmi alkohol. Na jó azért lecsúszott egy korty pálinka + 2 pohár peszgő. Zsófi is velünk volt, neki 8-ig tartott a szilveszteri buli, utánna úgy mint itthon pizsama partyzott.

Anita!
Nagyon - nagyon ügyes Boti, mi képzeld még mindig csak a kúszásnál tartunk, de abban nincs megállás.
Én eddig Zsófinak mindent úgy adtam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de mostmár kezdek lazulni. Én nem főztem Zsófinak, mert nem ette meg, amit neki csináltam, csak a bótit ette meg. Nálunk így nézz ki az etetés.
- Hajnalban szopi
- visszaalszik 8-ig akkor megint szopi
- 9 - 1/2 10 körül, amikor mi reggelezünk pár falat kenyér + sajt+ felvágott, ma adtam neki libamájat
- ha nem eszik sokat 1/2 11 felé joghurt, majd alvás
- 1/2 1 körül üveges főzi (kb. 3/4 - 1 üveg) és ha olyat ebédelünk, akkor adok neki aztán belőle, pl. husi, húsleves, krumplipüré, leveszöldség, tészta, levesben főtt zöldség, sajtos nudli, szilvás gombóc, sőt sütit is evett már
- 2 körül szopi, de szerintem ez csak a cicizés miatt van, csak azért adok neki még ilyenkor is, mert szinte semmit nem iszik (kb. 1 dl vizet egész nap) és így legalább még valamennyi folyadék bekekerül.
-5 körül gyümölcs, ha nem vagyunk itthon akkor üveges gyümi vagy joghurt. Ilyenkor nagyon változó mennyit eszik.
-1/2 8 körül főzi, megint kb. 3/4 üveg - 1 üveg.
-lefekvéskor szopi.

Tegnap voltunk Pesten is egy doktornőnél, el volt ájulva ő is attól, hogy mennyit eszik Zsófika. A Tűzoltó utcai klinikán voltunk és azt mondta, hogy ő is ezeket a vizsgálatokat csinálta volna meg, amiket Gyulán már megcsináltak, semmi újdonságot nem mondott. Szóval Zsófi tényleg nagyon jól eszik, csak az a baj, hogy eddig szinte emmit nem hízott. De tegnap lemértük és 12 nap alatt hízott 300 g-ot, előtte pedig egy hónapban 200g-ot. Remélem tényleg megtalálták a megoldást. Az a szörnyű, hogy Zsófi eddig is ilyen jól evett, de valószínű semmi nem szívódott fel belőle. Egyébként néha rájön, hogy nem eszik és akkor semmi nem kell neki. Pl. tegnap ezt csinálta. Van, hogy 3-4 napig is ez eltart, de aztán visszaáll. Nem tudom ez mitől van nála.

Csibb!
Hogy sikerült az 1-jén a buli?

Zsu
 
 


Anita
Nagyon cuki Boti a képeken, írtó aranyos, és óriás bébi!!! :lol:
Nagyon gratulálok az önálló lépésekhez, akkor most gondolom leizzadsz párszor egy nap! :lol:

Zsu
szuper volt a parti, a lencse nem kevésbé :oops: , két óriás tányérral bevágtam!!!

Most egy kicsit sokat dorbézolok, ugyanis tegnap volt a szülinapom, és a barátnőmmel elmentünk beülni egy kicsit valahova, és annyira jól sikerült, hogy csak na!!!
Mint a régi szép időkben, vihogtunk mindenen, a pincérek udvaroltak, úgyhogy teljesen időutazásos volt! :D
el is határoztuk, hogy gyakrabban fogunk meglógni otthonról! :wink:

Fanni elkezdett hangoskodni! :shock: idáig nagyon kis nyugis, csöndes gyerek volt, és pár napja dührohamokat kap, ha valami nem úgy történik, ahogy azt ő elképzelte... elkezd rögtön hangosan hisztizni... :shock:
nem értem mitől változott meg...
a viccesebb része a dolognak, hogy kis barátunk Marci, egy kukorékolós kisfiú, jó éles hangon szokott rikácsolni (nagyon vicces) és az a gyanúnk, hogy elkezdte utánozni őt Fanni... :lol:
Azért még kivárom a végét, hogy mi lesz ebből...
remélem, nem kezdődik valami hisztikorszak nála...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ja és azt már ezer éve elfelejtettem írni, hogy már 5 fogú Fanni!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Hello Csajok!
Mi van veletek??? megvárjátok, hogy Fanni egész fogsora kijöjjön, és csak akkor írtok??? :shock: :shock: :shock:
Egyébként jön a hatodik is... :lol: :wink: :lol: :wink: 8)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Többször próbáltam írni, de valami galiba miatt nem lehetett.
Azt írtam, hogy Zsófikának már 8 foga van?!

Na, be kell fejeznem, mert felébredt a Tündérmaca.
Majd jövök délután.
 
 


Most értem ide.
Én is eléggé el vagyok tünedezve, de mindig van valami. Szerencsére nem Zsófival, mert nagyon tündér lány mostanában. Kb. 2-szer 2 órát alszik napközben, reggel is alszik kb. 6 - 1/2 7-ig, majd szopi után még 8-ig és ami a legfontosabb, hogy ha fent is van teljesen jókedvű, nyugodt.
Rengeteget eszik is és úgy veszem észre, hogy hízik is.

Egyébként akaratunk nekünk is van, de rám már régóta kiabál (anyós szerint pöröl, hallotátok már ti pesti lányok ezt a kifejezést?).

Csibb!
Sok boldog szülinapot!
Jársz edzésre? Nekem is meg kellene már emelnem a valagam, de nem bírom. Pedig szerintem rég voltam ilyen kipihent, mint mostanában. Elhatároztam, hogy legalább a kajázásban visszafogom magam, de egy napot sem bírtam, mert kopogott a szemem az éhségtől.

Zsu
 
 


Zsu
Köszönöm szépen!
Járok edzésre, de sajnos csak heti egyszer tudok lemenni, mert a pénteki 7-kor kezdődik, és apa még nem elég bátor az egyedül fektetéshez.
Ezért aztán szeretnék még elmenni egyszer legalább tornázni valahova. Pont ma beszéltem meg egy barátnőmmel, hogy holnap kipróbáljuk a szombat 10 órás kondi elnevezésű órát.

Képzeljétek, Fanni elkezdett kapaszkodás nélkül állni!!!!
még csak pár másodpercig megy neki, de már egyre hosszabban csinálja, ma este olyan 10 másodperc volt kb...
olyan izgis!!!

látom minden gyerek nagyon huligán mostanában, mert nem nagyon jöttök... illetve remélem, hogy ezért nem jöttök...
jó rohangálást a srácok után!!!!
puszi nektek

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Óriási hírem van!!! Elindult a lányom!!! Járássegítővel persze... 8)

Raktam fel videót róla, akit érdekel:

http://s129.photobucket.com/albums/p208 ... 1168702879

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Nagyon ügyes Fannika! Annyira édes, teljesen elérzékenyültem. És a végén az a diadalittas kiáltás!!!

Zsófika még mindig a kúszásnál tart. Járunk tornázni (mert merevek az izmai). Mindenki azt mondja, hogy ne keseredjek el, vannak olyan babák, akik egyáltalán nem másznak, de azért már nagyon várom, hogy Zsófika is produkciózzon valamit.

Lányok!

A Ti babáitok mennyit kakilnak egy nap? Úgy tűnik, hogy Zsófi el kezdett hízni (ha nem is olyan nagyléptékkel, mint amennyit eszik), de egy nap 3-4-szer még mindig kakil. Sőt a doktornő azt mondta, hogy ehet tejterméket és amióta adok neki, úgy veszem észre, hogy a kakija is sokkal hígabb. Mostmár arra is gondolok, hogy nemcsak a tejcukorra, hanem esetleg a tejfehérjére is allergiás. Majd 25.-én megyünk kontrollra. Nem tudom mit csináljak addig, leálljak e a tejtermékekkel. De közben meg olyan jó, hogy már ennyi mindent adhatok Zsófikának.

Zsu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: