Új privát üzeneted érkezett!

Szia Móni!

De, jó, hogy írtál jó volt olvasni rólataok. :)

Nekem nem mindig van émelygés. De ma reggel fejfájás és émelygés együtt volt. Manóval is volt anno, de akkor dolgoztam, nem úgy vettem fel, mint most. Szenvedtem reggel mint a kutya, de a gyerkőc előtt muszáj tartanom magam, lassan, de lejutottunk játszani. :)

Többiek, Ti merre jártok?

Szép napot mindenkinek!

Ja, Móni, nagyon tetszik a kép. Elfogadnám igaziba. ;)


SZiasztok

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Olyan jó tegnap meg ma Anna már 8-kor aludt igaz reggel fél 7-kor keltünk, de esténként már ki voltam nyúlva mikor 10-11-kor aludt el, most legalább van egy kis időm.
Jolka nektek milyen a mama-baba klub? Mi holnap megyünk el megnézni az ittenit most indult januárban. Félek kicsit az influenzától, de nem ülhetünk itthon bezárkózva Ti is mentek azért mindenhová, ugye?
Már alig várom, hogy elmenj dokihoz :D Gondolom nehéz lehet Márkkal rosszulétezni, még a nagy pocakos dolog sem lesz egyszerű én attól is tartok. Anna most elég ölbevevős főleg odakinn, remélem majd alábbhagy ez a dolog.
Jolka Te akkor már csak 3-szor szopiztattál mikor terhes lettél? vagy csak 2-szer? Te kérdezted erről a védőnőt? Nekem azt mondta, hogy reggel, este szopi maradjon, de azt nem lehet egyik napról a másikra kivitelezni. Márk szereti a kakaót? Anna inkább a sima tejet vedeli :D , de nem merek még sokat adni neki.
Ti melyik vitamint szeditek? Én Béres Gravida.
puszpusz

Kép, Kép
 
 


Sziasztok!

Szia Nemen!
De, jó nektek! Nagyon ügyes a kislányod. NÁlunk este 10-11-kor alszik el és 7-kor fent van. :S
:)
baba-mama klub. Minden kedden 10-12.ig mindig u.a-ba a helyiségbe tartjuk a klubot. Támogatók segítségével, rengeteg játék van. Gyerekeknek, mindig lerakják a szőnyeget, amit csak ők használnak, így az egész termet körbe járhatják. Már kaptunk pelenkázót, wc szűkítőt, mindezt ingyen. Nagyon rendesek. A gyerekek eljátszanak egymással, mi meg anyukák jókat pletyizünk. Tehát mindenki nagyon jól érzi magát. Ide senki nem hozz beteg gyereket, senki sem szeretné, ha itt fertőződne meg a gyerkőce. Emiatt mi nem járunk játszóházba, mert oda sok szülő beteg gyereket is elviszi.
Eljárni nem nagyon szoktunk társaságba, legfeljebb fórum talira, v. játszira. Napközbe a ház előtti játszin szoktunk lenni, vagy sétálunk a városba. De újra visszatértünk a babakocsira, mert Manót is sokszor ölbe kellett venni. Már nagyon nehéz, több mint 15 kg.
Szopi, hú, többször szopizott. De éjszaka már nem. Reggel, d.e-t, alváshoz, mikor felkelt és lefekvés előtt. Mióta terhes vagyok ezeket csökkentjük. Most a reggeli és déli szopi maradt meg. De jövő héttől az egyiket elhagyjuk, szerintem a reggelit. Csak fokozatosan lehet leszokatni. Ma is mikor a reggeli szopit idő előtt elvettem. Sírt, de így még sosem sírt, hüppögött, nagyon sajnáltam... :(
Védőnőt nem kérdeztem, már legalább egy éve nem is láttam. :)
CSak a gyerekorvost kérdeztem, hogy terhesen szoptathatok -e, de ő nagy szopi párti. :)
Kakaót szereti, de jobban a boltit. :) De nem sikerült ezzel kiváltani a szopit, nem mindig fogadja el. Cikóriát próbáltad már? Én még nem volt Manó 1 éves, mikor adtam neki tejet, szerencsére semmi baja. Ugyan nem viszem túlzásba, mert még vigyázni kell, de sok tejes levest eszünk. :)
Vitamint nem is szedtem ,de nem is fogok. A doki anno azt mondta, addig nem, míg jó a vérképem. Kíváncsi vagyok most milyen lesz, Manó rendesen leszívott. :)
Számolj be, milyen nálatok a klub.
Remélem, hamarosan Te is jó hírekkel fogsz jönni. :)

Szia

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 

 
 

Szia Jolka!
Anna ma tuti jó gyerek :D csak azt nem értem miért nem ilyen mindig :? biztos most alábbhagyott a fogfájása. Nagyon aranyosak a klubszervező csajok vagyis mindketten 3 gyerekes anyukák, csak még képlékeny a dolog egyenlőre játszószoba van meg védőnői tanácsadás, terveznek baba-mama tornát, zenebölcsit, egy-egy téma kivesézését előadókkal. Annának tetszett a dolog. Játszóházba mi sem megyünk az nagyobbaknak van, nem?
Anna 9 kg, de az is bőven elég nekem, karban tartja az alakomat :D és Te már próbálod mellőzni az ilyen dolgokat, mint emelgetés, cipelés? Anna állandóan fetreng rajtam beletérdel a gyomrom közepébe...azt hogy lehet kivédeni? azért a picire is vigyázni kell, de nem mondhatod, hogy a pici miatt nehogy haragudjon rá.
Én a 9. napon tartok, de most jobban rákkattantunk az ügyre apával, nem mérem a hőt, de egy ovul tesztre lehet beruházok. Szeretnék már csatlakozni hozzátok! :? A doki neked mondott valamit a szopi alatti teherbeesésre vagyis pé-re?ez nekem olyan furi, hogy ilyen széles tartományban mozognak a lehetőségek.

Mondjuk én is 1 éves kora előtt elkezdtem már a főzelékbe tejet tenni, tejtermékeket is kb akkor és kevés tejet is, de az még mindig kevés maradt. Cikóriát még nem próbáltam, kávét kell főzni mama csinált én nagyon szerettem, de kávéfőzésre nem vagyunk berendezkedve, oldódós is van valami? Anna hajnali 6-kor szopizott utoljára most 3 óra szopi nélkül aludt el, most arra vigyázok, hogy kb 5 óránkét szopjon. Szerintem ez a 1,5-2 év közötti időszak ideális szopi leszoktatásra, mert egyre nehezebb elterelni a figyelmét, okosabb, fifikásabb, tudja szívhez szólóan kérni...Szerintetek?
Folsavat sem szedtél? az a magzatvédő vitamin végülis.
Rita hol vagy és többiek? jelentkezzetek!
puszpusz

Kép, Kép
 
 


Szia Nemen!

Nálunk a klubba azért nincsenek "előadások", nekem felesleges, elég a gyerek után szaladgálni, főleg ha éppen valakit fejbe akar vágni egy játékkal. Baba-mama torna és z. bölcsi is van. A tornát lehetetlen időpontba tették 2-1/2 3 közzé, akinek gyereke van, az még alszik, akinek nincs az, pedig még dolgozik. Tuti nem lesz tömeg.
Nődokinál nem voltam még. De a gyerekdoki annyit mondott, nem befolyásolja a szopit a p.é-t hisz sokan észre sem veszik, hogy terhesek 6. hónapig. Az azért egy kicsit érdekes. :)
Én a macis cikóriát szoktam adni (hengeres dobozba van, már édesített. ). Nem a zacsis nagyi cikóriát. De az sem géppel kell főzni, csak forró vizet kell ráengedni, majd ebből egy kisadagot kell tejbe hígítani és édesíteni. Ezzel szembe a macis cikóriából, egy evőkanállal kell tenni a felforralt tejcsibe és kész, nekem nagyon ízlik.
Szerintem a leszokatásnál, ott kezdődik a baj, ha gyerkőc nevén nevezi a cicit. Előtte kellene elkezdeni. De, hát nem így alakult. :)
Manó már elég okos, hogy meg lehessen vele beszélni, de sokszor hisztizik, akkor megy a sírás. De már nem engedem bújni, mármint pólót felhajtani. Összebújunk, játszunk, de tejcsit, már csak úgy, nem kap.
De jó, hogy neked karban tart Anna. Én is nagyon sokat cipeltem Manó sejhaját, de nem fogytam. :) Sőt...
Most már feleslegesen nem cipelem, viszont birkózunk, ugrálunk. :) Majd, ha pocakos leszek, akkor sem fogom eltolni, majd megoldjuk.
Folsavat sem szedtem. Én valahogy próbáltam nem görcsölni, nem csak a terhességre gondolni. Mert szerintem akkor nem sikerült volna elsőre. De, ha nem így lenne, biztos máshogy gondolnám.
Én is nagyon remélem, hogy a következő hónapban csatlakozhatsz hozzánk. :)

Szia
Szép napot nektek!!!

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Szia Jolka!
Lehet már emileznünk kellene :D Hol vagytok többiek? Egyszer csak egyedül maradok vagyis lassan lehet a 2008-as topikba kellene átslattyognom :? :D
Tegnapi eredményünk 11 óra napközben, majd 9 óra szopi nélkül éjszaka, ma is nélküle elalvás, bár sajnos fel kellett venni éjszaka, kiabált nagyon, de a ringatás simán megnyugtatja. Olyan jó lenne ilyenkor valami konkrét segítség, de lehet felhívom a férjem nagynénjét ő védőnő. Sajnos Anna hamar mondta a cicire, hogy sisi még 1 éves kora előtt, uezt mondta a cicának is, most is ez van cici, cica egyre megy :lol: Elég nehéz elterelni a gondolatait ebben a fránya időben bár csak egyszer jutott eszébe, aztán délben 5 perc hiszti után simán elaludt.
Kipróbálom a macis cikóriát (nagyobb boltokban lehet kapni?) én is, most lehet főzök kis kakaót mire felébred. Márk mennyi kakaót iszik meg?
Valahol egy doki írta itt a neten, hogy ha 3 óránál ritkábban szopizik akkor minden rendben, érdekes van akinél mégsem sikerül akkor sem a tesó, ha egyszer szopi van. Hát igen nem lehetünk egyformák.
puszpusz

Kép, Kép
 
 


Bocsi, hogy adós vagyok még a képekkel, ígérem ha egyszer 2 percnél több időm jut netezni, akkor megkeresgélem és felrakom őket :oops:

Enik,
Én sem estem még teherbe, pedig ez az 5. hónap :( Nagyon nehezen viselem, és én is valószínűleg a szoptatás miatt nem pocakosodom. Annyit tudtam tenni, hogy tényleg egész nap nem szopizik semmit Zalán, de egyelőre úgy néz ki, hogy sem elég, sajnos... Viszont bár 19 hónapos, de még nem szeretném teljesen elválasztani, a dokinénink is azt mondta, hogy várjak amíg lemennek a járványok. Én őszintén arra várok, hogy elválasztódjon magától...Ja, és neked mensid van? Nekem az sincs még. Az is baj, hogy lassan letelik a gyed, a gyes meg édeskevés :? , és az sem mindegy, hogy a következő gyed mennyi lesz.

Mindenkitől elnézést kérek a negatív hangulatomért, főleg a pocakosoktól!!!!!!
Viszont a gólya mégiscsak berepül a családba még 2007-ben, mert a tesóméknál jön a harmadik :lol:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Halihó!
Rita ne keseredj el! Én különben annak is örülök, hogyha Anna egyedül marad egy időre, visszamegyek dolgozni, tavasztól megyünk mindenhová akkor elkezdünk angolra is járni, lesz pénzünk :D veszünk pár dolgot, most az autót szeretnénk lecserélni, de ha megvesszük eléggé lenullázódunk. Könnyebb lesz nagyobb testvérrel...szóval mindkettő járható út :D Lehet most kicsit félek is hogy terhesen hogy kezelném Anna szokásait.
Mi most kétszer szopizunk (reggel, este) és nem bánja :D napközben nem is kérte, és ez mostmár így is marad csak következetesen :D
Nekem aug óta van mensim, így kicsit könnyebb figyelni. Remélem sikerülni fog neked, nagyon szorítok, én ilyenkor lazán vagyok csak mikor megjön akkor keseredek el, vannak most más project-jeim és azok elterelik a figyelmem :D.
Ovul tesztet nem próbálnál tudod a nyalogatósat csak még nem tudom hol lehet kapni pg53.
Voltunk ma tornázni Annával tök jól éreztem magam, úgy örülök mikor olyat csinálunk, amiről azt gondoltam, hogy az nekünk nem megy.
puszpusz mindenkinek akciós hétvégét!!

Kép, Kép
 
 


Sziasztok!
Vettem ovul tesztet Corax sajnos csak 5 db-os 7vagy 8 jobb lenne, a mai még negatív lett, bár vehetek két csomaggal ha birja a pénztárcám :D
Remélem jól telt a hétvégétek! Mostmár csak reggel, este szopi van és Anna sem tiltakozik nem is kéri csak elvétve, de mintha nem is gondolná komolyan csak fel szeretné magára hívni a figyelmet, mert akkor anya pattan és mindenféle hülyeséget kitalál. Ma este 7,5 órát aludtunk egyfolytában :D 2 hónapos korában volt ilyen utoljára :D annyira örülök nem néztem volna ki a kis szopi gépből :D , hogy valaha elérünk idáig erőlködés nélkül.
puszka

Kép, Kép
 
 


sziasztok!
csak szereteném bejelenteni, hogy sajnos 3 hónapig nincs netünk, most is a tesómnál vagyok. Babaügyben még semmi, én már csak 2008-as babás leszek legkorábban:(

sziasztok

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Jajj, és a legfontosabb,
MINDENKINEK BOLDOG POCAKOSODÁST KIVÁNOK!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita:
Várunk vissza. :)
Vendég
 


Sziasztok!
remélem emlékszik még valaki ránk :oops:
Sajnos még nincs otthon netünk, így nem is tudok jönni rendszeresen. Szeretném veletek megosztani a kistesó érkezésének hírét :lol: Kb. az 5. hétben lehetek, dokihoz még nem akarok menni. A szopit ahogy befejeztük végleg, rá 6 hétre megjött az első mensi, és a következő már nem :) Úgyhogy baba lesz, csak 2008-ban, de üssekő...

Minden kismaminak boldog babavárást, és a várakozóknak pedig egy nagy kalappal!!!!

puszi
Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita:
szívből gratulálok. :)
Boldog, problémamentes pocakosodást Neked. :)
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: