Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hajninak hívnak és van egy 14 hós nagyfiam.
Jövőre tervezzük a tesót.

Aki 2007-re tervez babát, tesót katt ide. :)

Üdv: Hajni és Marcus
Vendég
 


Szia Hajni!

Viki vagyok, és van egy 10 és fél hós nagyfiam. 2007-ben terveznénk a kistesót, azt ahogy összejön. :lol: Én szeretném, ha a születése már inkább 2008-ra tolódna, de ha ő esetleg korábban kívánna jönni, hát legyen úgy! :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Viki!

Örülök, hogy írtál. :)

Gratulálok a fiadhoz nagyon édi a képen.
Mi köv. hónapban kezdjük a tesóprojektet, szval ha minden jól megy nyár elején babázok már 2007-ben. :wink:
Mi most lányt szeretnénk, szval lehet hogy nekünk is csak 2008-ra jön össze . :roll:
Persze ha ő is fiú lesz akkor Neki örülünk majd. :lol:


Remélem sokan csatlakoznank majd hozzánk, Mindenkit szeretettel várunk! :lol:

Üdv: Hajni
Vendég
 

 
 

Próbálok csinálni vonalzót, remélem sikerül. :)
Vendég
 


Szia Hajni!

Mi majd jövő márciusban tervezzük kezdeni a tesóprojektet, főleg, hogy én még szoptataok, és még meg sem jött a szülés óta! :lol:

Marcell is nagyon édes a képen! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki:
Neked majd akkor márciusban drukkolok. :lol:
Mi is most tervezzük, aztán majd amikor jön akkor jön. :)
A nem megjövésért irigy.irigy.irigy. Nekem 6 hét után . :(

Senki más nem tervez babát jövőre?? Tessék csatlakozni kozánk leengő kismamik. :)

Hajni és Marcus
Vendég
 


Szia Hajni!


A drukk megy Nektek a babóhoz!
6 hét :shock: :shock: :shock: :(

De igen, nagyon sokan terveznek még babaát jövőre, csak van egy olyan topic a várandósságon belül, hogy 2007-ben akarok szülni, és ott vannak sokan! Ha gondolod írjunk oda mi is !!! Ha összejön a babátok, az is van, hogy 2007-ben fogok szülni! :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki:
sztem írjunk oda is és ide is hátha páran még csatlakoznank hozzánk. :) Mit szólsz? :)
Vendég
 


Lányok: bocsánat, hogy beledumálok. Ha összejön a baba, akkor vannak már 2007.-es topicokból olyanok is, amikor évszakra vannak osztva, én pl. a tavasziaknál vagyok, de van télis is. Ha meg úgy alakul, gondolom, lesz nyári is. :)

A srácok nagyon aranyosak. Mindekttőjük tekintete nagyon csibész, gtaulálok hozzájuk.

Remélem, mindkettőtöknél minél hamarabb összejön a baba, nagyon drukkolok nektek!

Bocsi még egyszer, hogy beleszóltam, nem akarok pofátlannak tűnni. Szép napot nektek! :)

KépKép
 
 


Catrine:

Köszönjük az észrevételt. :))
Biztos lesz nyári, ezzel tisztában avgyok. Én is a 2005. nyári babák őslakója vagyok, csak mi már átköltöztünk a családinetre. Innét ismerem Rókicát és Hápit (Lukácsniki) is. :))
Szval lényeg a lényeg, sajna néha hónapok sőt évek is eltelnek az áhított pocaklakóig, és sajna ilyenkor lenne a legnagyobb szükség pár jó szóra, bátorításra. :) Ezért hoztam létre ezt a topicot. :)

Szép napot és Boldog babavárást.

Üdv: Hajni
Vendég
 


Szia Hajni!

Remélem, nem sikerült megbántanom téged tegnap!? :( Lukacsniki nickje ismerős. ;) Bár mostanában kicsit eltűnt tőlünk.

Bocsi tényleg, hogy beledumáltam. Igen, tudom, hogy néha mennyire szükség van a bíztatásra, jó szavakra. Mi csak április óta próbálkoztunk, de már egy örökkévalóságnak tűnt.

Nektek Marcell mennyi idő alatt jött össze? Remélem, a tesó nem várat sokat magára, a legjobbakat nektek!

Üdv.

KépKép
 
 


Catrine

Dehogy sértődtem meg. :))
És nem is bántottál meg. :))

Nekünk Marcuskám elsőre sikerült. Szóval én igazán nem szólhatok, viszont a második már húzosabb lesz.
1. mert lányt szeretnénk, tehát tudatosan kerüljük majd a pé körüli együttlétet.
2. mert volt februárban egy nagy nőgyógyászati műtétem, így lehet h évek mire megfogan a tesó. :(
3. mert nem mindig lehet akkora szerencsém. :))

Természetesen reménykedünk a legjobbakban. :wink:
Vendég
 


Hajni: akkor örülök. :)

És ez az, fő a pozitív hozzáállás! ;) Tök klassz, hogy Marcelled elsőre összejött. Mi is már most megbeszéltük a párommal, hogy legközelebb már tudatosan fogunk nekiesni a babaprojektnek, az első babával ellenkező neműnek szeretnénk a tesót. Én most kislányt szeretnék, de természetesen nem lesz baj, ha kisfiú. :) És vmiért úgy érzem, hogy fiú lesz. Nem tudom, ez biztos a női és az anyai megérzés, de hát így van ez jól.

A műtétet nagyon sajnálom, de nem faggatlak. Ne úgy indulj neki, hogy több év is lehet a baba megfoganása, még akkor sem, ha tényleg van erre is esély. Pozitív hozzáállás. Tudom, hogy mondani nagyon könnyű, de ha nem stresszelsz, még könnyebb. Bár ezzel bizti tisztában vagy. :)

KépKép
 
 


Sziasztok,

Mi is 2007-re tervezzük a babát. Már van egy 2,5 éves fiam, szeretnénk egy kistesót neki.
 


Szia Sszancsa!

Üdv itt.
Nagyfiadhoz gratula. :)
Mesélj magatokról....

Egyelőre még csak ilyen kevesen vagyunk, remélem bővülünk hamarosan. :wink:

Üdv:
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozok én is hozzátok, első babát tervezünk már 3 hónapja még semmi eredmény...kicsit néha lehangolt vagyok e miatt :( Pedig tudom, hogy nem kéne. Nőgyógyászom kivizsgált azt mondta egészséges vagyok. Meséljetek légyszi hogy jött össze az első baba, esetleg tudtok valami hasznos infót adni:) most hőmérőzök, de úgy néz ki ez sem tuti tipp :roll:

üdv: Lukrecia
 


Szia Lukrécia!

Örülök. hogy csatlakoztál hozzánk. :)
Baba miatt pedig ne addódj majd jön Ö. :)
Nekem tuti tippem nincs de azt elárulhatom, h mi hogy csináltuk anno.
2-3 naponta együtt voltunk és ennyi. Néha utána még feküdtem kicsit a lában megemelve pár percet. Szval igazából semmi extra.

Mesélj Magatokról.
Remélem hamarosan 2 csíkos lesz a teszted . Drukkkkkk


Viki, sszancsa merre jártok???
Vendég
 


Szia Hajni!

Mi nagyjából minden másnap vagyunk együtt párommal, most maradt ki két nap, mert napokban kéne, hogy megjöjjön a mesim és nagyon nyugi vagyok ilyenkor. Párommeg összeszedett valami megfázás félét.
Az esetleg közrejátszhat a dologban, hogy 31 évesen szeretnék első babá szerintetek?
Hőmérőztem ebben a hónapban és nem ment fel 37 fok fölé a hőmérsékletem, ez jelenheti azt, hogy nem volt peteérésem, vagy csak egydileg értendő a 37fok?

üdv Lukrecia
 


Lukrecia:
hát sajna ebben a hőmérőzéses dololgban nem tudok segíteni, soha nem csináltam így nem is tudom hogy mi mikor jó. :oops:

Itt van egy cikk, amiből tudod mikor van pé-sed.
http://www.napfenyes.hu/content/view/89/61/
Mi eszerint "gyártunk" majd kislányt. :wink: Legalábbis reményeink szerint kislányt. :)
A kornak sztem nincs köze hozzá, nagyon sokan szülnek 30 felett.
Van pé-s meghatározó teszt. Én anno vettem, de végülis nem próbáltam ki. 2500 ft kb. a Rossmanban is lehet kapni esetleg nézd meg azt.

Pé-s kiszámolása:
előző mensid -14 nap.
Pl. nekem aug 31-én volt meg 2004-ben. szept 17-én fogant a FIAM. Tehát pont pé-kor. Én megérzem mikor van. :roll:
Ez 28 napos ciklusnál igaz. Esetleg próbálkozz eszerint. :)

Drukkok mennek...
Vendég
 


Sziasztok!!!

Én is csatlakoznék hozzátok.
VAn egy 16 hós kisfiam, Márk. Mi Januártól indítjuk a tesó projektet. Manó egyelőre még szopizik. Hajni, nálatok?
Egyelőre még nem zavar a szopizás, de szerintetek mennyire befolyásolja a tesó érkezését?
Nálunk is elsőre sikerült Manó, remélem a tesónál is így lesz.
Elmentünk nyaralni, és már vele jöttünk haza. :)

Jövök még.

Sziasztok

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Szia Jolka!

Örülök, h csatlakoztál. :)

Én már nem szoptatok rég óta. De nagyon sok ismim van ahol szinte a terhesség végéig szopiztak a manók.
Szerintem addig szoptass amíg MINDKETTŐTÖKNEK majd persze hármatoknak az a jó. :wink:
Az új babába bezavarhat, mármint h lehet nem jön össze olyan simán, de ez sem törvényszerü. Sokan lesznek babások szopi alatt:)
Majd kitapasztalod. :)


Mesélj Magatokról. :)

Üdv:


Lányok merre jártok???
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék :). Van egy 14 hónapos kisfiam, mi is jövőre szeretnénk testvért neki.

Az első baba nagyon nehezen jött össze, hónapokig hőmérőzéssel, többfajta gyógyszerszedéssel, sok-sok vérvizsgálattal, úgyhogy van bőven tapasztalatom, kérdezzetek nyugodtan! :)

Pl. a hőmérőzésnek csak akkor van értelme, ha minden nap ugyanabban az időpontban, az első felkelés előtt végzi az ember. Legpontosabb a japán higanyos hőmérő. Sajnos popsiban kell mérni :(. Mindenkinek más lehet a hője a peteérésnél (nekem pl. 36, 7-ről felugrott 37-37,1-re, majd egész 37, 4-ig felkúszott pár nap alatt). A lényeg az, hogy egy határozott ugrást kell mérned, persze nem árt, ha 37 fölé megy.

Elsőre ennyi, mert az elsőszülött követel :9.

Üdv,

Móni
mzx
 
 


Szia mzx!


Úgy Örülök Neked. :)))))) :lol: :lol: :lol: :lol:
Látod de gyagya vagyok, hogy nem hívtalak. :( :oops: :roll:

Pussz
Vendég
 


sziasztok

mi is lassacskán neki állunk egy babucinak,egyre jobban szeretném:)

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!:)

Szia Móni!:)

Nálam egy hónapja működik a hőmérőzés, de nekem meg se közelítette a 37 fokot. 36,6 volt a legmagasabb. Állítólag az is számít, hogy mennyi az "alaphőmérsékleted" és attól kb: 1 fokkal megy feljebb peteéréskor.

De lehet kipróbálom a tesztet, amit Hajni írt :)
Hogy öszinte legyek nem figyeltem még, mennyire lehet megérezni a peteérést, de lehetséges, hogy éreztem már mert mintha jobb vagy balodalt szúrt volna az alhasam :roll: majd jobban figyuzom :)

Nekem 21 és 23 nap között jön meg a mesi, 28 napos sose volt :( így egy kicsit nehezebb kiszámolni a pé-t.

Most lesz majd vérvétel, kivizsgálás milyen vitaminokat kell szedni:)

Ti voltatok vér- vizelet vizsgálaton?

üdv Tündi
 


Szia Timurr!

Nagyon szép a kislánykád. :)
Mesélj Magatokról. :)

Üdv: Hajni
Vendég
 


Sziasztok!

Hőmérőzés, nem macerás? Mi van, ha ideális a hő, akkor apát hazarendelitek a munkából? :)

Szerintem én csak akkor alkalmazom, ha már nem jön össze első neki futásra.

Manónál akkor lendültünk be, mikor mesi után eltelt 13 nap, egyből sikerült. Valahogy, már tudatosan is ráálltam. Előtte, már pár hónapot "diétáztam", sokat mozogtam , jógáztam, de nem vittem túlzásba.
De a második babánál már nem lesz ilyen egyszerű, nincs rá idő és energia.

Tündi!
Vér és vizelet vizsgálat? Miért?
CSak a kötelező rákszűrésre megyek el. Majd eleget szúrkálnak terhesség alatt. Ugyan mi még ráérünk. Vitamint, nem szedtem az első gyerkőc melett sem.
Többiek, ti szedtettek? Ha igen, milyen érv állt mellette?
Ugyan én igyis-ugyis szedtem magamra, és még mindig van felesleg. Viszont, Márk még csak 1x volt beteg.

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Szia Jolka!

Vér meg vizeletvizsgálatot azért gondoltam, hogy kell e egyáltalán szedni valami vitamint, a doki ugyanis azt mondta, hogy indokololatlanul nem irja fel, illetve felesleges szedni.

Hőmérőzésnél apát nem kell hazarendelni munkából :) Hajni elöző hozzászolásában irt egy linket, ott hasznos infók vannak ezzel kapcsolatban olvasd el :)

http://www.napfenyes.hu/content/view/89/61/

Tündi :)
 


Lukrecia, Jolka:

Én Elevitet szedtem a fiamnál is és most is.
Sztem a vitamin nem árt senkinek, bár vizsgálatokon én sem voltam és nem is megyek.
Hétfőn megyek nőgyógyászhoz rákszűrésre és ennyi. :)

Vitamint nem szoktak írni, azt vehetsz recept nélkül.

Jolka:
érv igazából rengeteg van, h miért:)
http://www.drinfo.eszcsm.hu/drinfo/pid/0/medicine
Igazából sztem lehetetlen úgy táplálkozni, hogy ez mind meglegyen.
Én nem híztam tőle 1 g-ot sem és az is vicc hogy nagy babák lesznek tőle.
A baba elveszi ami neki kell sem többet sem kevesebbet...
Ha más nem az anyától akinek ha nincs pótlás akkor kezdenek romlani a fogai, hullani a haja stb...


Üdv: Hajni
Vendég
 


Rossz a link, valamiért nem hozza be.

Bemásolom:

Megnevezés: Elevit Pronatal "Roche" filmtabletta
Hatóanyag: Retinol, Colecalciferol, Thiamine mononitrate, Ascorbic acid (vit C), Nicotinamide, Tocopherol (vit E), Riboflavin (vit B2), Biotin, Calcium pantothenate, Pyridoxine hydrochloride, Calcium, Magnesium, Mangane, Phosphorous, Zinc, Copper, Iron, Cyanocobalamin, Folic acid
Kiszerelés: 30x
Rendelhetőség: Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszerkészítmény

Ár és támogatási információk:
Bruttó fogyasztói ár: 1 991,- Ft
Normatív TB támogatás: nincs
Közgyógyellátásra adható: Nem
EÜ 90 támogatásra adható: Nem
EÜ 100 támogatásra adható: Nem

Gyártó: Roche

+ Alkalmazási előirat szakemberek számára »
Betegtájékoztató:
4. sz. melléklete az OGYI-T-7925/01-02 sz. Forgalombahozatali engedély módosításának



Budapest, 2004. március 2.

Szám: 11479/41/03

Előadó:Kurnát Rita/Pné

Tárgy: Betegtájékoztató módosítása(összetétel-változás)







Elevit Pronatal "Roche" filmtabletta

(Roche)





12 féle vitamint, 4 féle ásványi anyagot és 3 féle nyomelemet tartalmazó tabletta.





Hatóanyagok

Vitaminok:

Kolekalciferol 500 NE

A vitamin 3600 NE

Cianokobalamin (Vit B12) 0,004 mg

α-Tokoferol-acetát (Vit. E) 15,0 mg

Tiamin-nitrát (Vit. B1) 1,60 mg

Riboflavin (Vit B2) 1,80 mg

Piridoxin-hidroklorid (Vit. B6) 2,60 mg

Nikotinamid 19,0 mg

Biotin 0,20 mg

Kalcium-pantotenát 10,0 mg

Folsav 0,80 mg

Aszkorbinsav( Vit. C) 100 mg

Ásványi anyagok:

Vas 60,0 mg

Kalcium 125 mg

Magnézium 100 mg

Foszfor 125 mg

Nyomelemek:

Réz 1,00 mg

Mangán 1,00 mg

Cink 7,50 mg



Segédanyagok: makrogol 6000, etil-cellulóz, zselatin, polividon K30, glicerol-di­sztearát (Precisol
Ato 5), makrogol 400, magnézium-sztearát, laktóz-monohidrát, polividon K90, karboximetil-keményítő-nátrium, mannit, mikrokristályos cellulóz.

Bevonat: sárga vasoxid E (172), makrogol 600, titán-dioxid (E 171), etilcellulóz, talkum, hipromellóz.



A terhesség, szoptatás időszaka alatt megnövekedett vitamin-, ásványi anyag, nyom­elem­szük­séglet fedezésére, a vas- és folsavhiány okozta vérszegénység megelőzésére.

Az Elevit pronatal javallat szerinti szedése csökkenti a veleszületett, idegrendszert érintő fejlődési rendellenességek kialakulásának lehetőségét. Csökkenti a terhesség korai szakaszában gyakori émelygést, hányást és hányingert.

Lehetőség szerint kezdje az Elevit pronatal szedését a tervezett terhesség előtt legalább egy hónappal vagy amint a terhesség ténye tudomására jut, illetve folytassa a terhesség szoptatás teljes időtartama alatt.

Nem szoptató nőknek az Elevit pronatal szedése javallott a szülést követő 2-3 hónapig.

Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja napi 1 tabletta, melyet reggelivel javasolt bevenni.

Terhességgel összefüggő reggeli hányinger, hányás esetén a tabletta átmenetileg bevehető délben, vagy esetleg este.

A tabletta napi adagja az 1 tablettát nem haladhatja meg.

A tabletta szedésének elkezdése előtt a kezelőorvos tanácsát ki kell kérni, mivel bizo­nyos betegségek (pl. kóros vasfelhalmozódással, vasfelhasználódási zavarral, a vér kálcium szintjének kóros megnövekedésével, fokozott kalciumürüléssel járó betegsé­gek, egyes vesebetegségek) esetén alkalmazása ellenjavallt.

Egyéb vitamint, ásványi anyagokat tartalmazó készítménnyel együtt csak a kezelőorvos kifejezett utasítására szedhető.

Az egyidejűleg szedni kívánt egyéb gyógyszerekről is (pl. antibiotikumokról) tájékoz­tatni kell a kezelőorvost.

Ritkán gyomor-bélrendszeri panaszok (pl. székrekedés) fordulhatnak elő.

Érzékeny egyéneknél esetleg alvászavart, ingerlékenységet okozhat, ilyen esetekben a tabletta este történő bevétele kerülendő.

A készítmény B2 vitamin tartalma a vizeletet erősen sárga színűvé, vastartalma a szék­letet fekete színűvé festheti.

Tejcukor érzékenységben szenvedő vegyék figyelembe, hogy a készítmény segédanyagként 49,66 mg laktózt is tartalmaz tablettánként.



A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.

Eltartása: 25 °C alatti hőmérsékleten, száraz helyen.



A forgalombahozatali engedély jogosultja: Roche Magyarország Kft.



OGYI-T–7925/01-02

Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 11 479/41/03

Vendég
 


Sziasztok!

Hajni!
Köszi az infót. Van Elevitem, anno még anyósomtól kaptam karácsonyra, de rosszul voltam tőle, így inkább elhagytam. A dokim is azt mondta, hogy míg ilyen jó a vérképem addig felesleges.
De a hajam csomókban hullot, ezt hittem a szopi miatt. Majd lehet, hogy a következő babával szedek valamit, pl. mgb6-ot.

Látom, nagyából egyidősek a gyerekek. Nálatok mi a helyzet a babákkal? Szeretik a gyerekek? Manó egyszerűen átnéz rajtuk. Nem reagál, ha mutatok neki egyet. Pár hete megnéztük együtt a régi képeit. Nem ismert magára, látni kellett volna, féltékeny volt saját magára. Olyan megszepent arcot vágot, hogy ki van anya kezében. Ti nem féltek a testvér féltékenységtől? Vajon lesz u.a időnk a másik gyerkőcre is? Tényleg ti a tesvér érkezéség beadjátok bölcsibe? Vagy otthon marad veletek az oviig?

Sziasztok

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Jolka:
Eleviten kívül van még Materna meg pár fajta. De ha nem szedsz akkor folsav és magnézium mindenképp javasolt. :)

Marci imádja a babákat. Túlzottan is. :) Mindig emelgetni szeretné őket és simogatni és hát néha rosszul sül el a dolog. :roll:
Féltékenységtől tartok, de sztem megfelelő neveléssel és következetességgel kezelhető.
Bölcsibe nem adom semmiképp.Előtte legalábbis. Talán jövő szeptembertől, ha lesz igénye hozzá. De arra reményeim szerint 2-3 hós lesz a tesó. :)
Másik gyerkőcre ua idő tuti nem lesz ... De helyette kap mást!!!Testvérszeretetet.
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak a Balatonon voltunk egy hetet, tegnap délután jöttünk haza!

Üdv. az újaknak, sok sikert a babaprojekthez Mindenkinek! :D

Jolka!
Én is Elevitet szedtem/szedek (még mindig szoptatok, de már csak 3-4 naponta veszek be 1-1 szemet) Petinél, és nem volt semmi bajom, kicsit drága, de mi nem az manapság!!!

Féltékenységtől én is tartok, de majd csak kialakul a rend, meghát csak lesz idő felkészíteni is rá Petit!

Hajni!
Ezt a nem megjövést elkiabáltam ám a múltkor! Nyaralás előtt egy nappal nekem is megjött, így már akár esélyes is vagyok egy kistesóra, úgyhogy még egy kicsit vigyázunk vele, mert az korai lenne egy kicsit nekünk! :D

Mindenkinek még egyszer sok sikert!

Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép Kép

Bocs a helyfoglalásért!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki:
remélem jól éreztétek magatokat. :)
Képek szupik. Nagyon helyes a kispasi. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Viki!

Nagyon aranyos Peti a képeken.

Szia

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok :D

Hajni
köszi :D
Nekem te ismeretlen ismerős vagy,Maja május 13.-án született így majdnem belógtam a NYáriakhoz,néha írtam is,de már összeszokott csapat volt,mindenesetre olvaslak benneteket a mai napig ha időm engedi.Én egyébként jó ötletnek tartom,hogy már most beszélgessünk.

Tudsz valami oldalt ahol fortélyok vannak a bab nemére?Mi kisfiút szeretnénk.

Remélem hamar lesz két csíkod. :D

Lukrécia
NE keseredj el, 3 hónap nem sok:-)mondom én akinél AZ első hónapba összejött.De ez kiszámíthatatlan,ismerősömék 1 évet próbálkoztak az első babánál,most meg egyből összejött.Az biztos,hogy NE stresszelj,mert az semmiképp nem tesz jót.A korod biztos nem mérvaó.És a doki azt mondta minden rendben. :D
Neked is minél hamarabbi két csíkot kívánok. :D

Jolka
Minden orvos mást mond,hogy szopzini lehet-e ha már pocilakó van,szerintem normális terhességnél nincs akadálya,de ha már volt valami probléma ..............

Én kb. 5-6 hetes terhes voltam amikor a test pozitív lett,akkor kezdtem elszedniaz elevitet,mert nem szeretem a zöldségeket,gyümiket túlzottan.Végig szedtem szoptatás alatt is,szzerintem ártani nem árt.Az hülyeség,hogy nagy baba lesz tőle,mert a lánykám 2600 grammal született.Látom Hajni is írt,én sem híztam tőle,viszont "nyugodt voltam",hamár kihányok mindent jut belém valami jó is.

Szerintem mire meglesz a tesó még sokat változik Maja,a múltkor felvettem egy babucit és csak nézett rám Leányom,mintha mise történt volna,viszont az ölembe ült egy 3 éves azt meg elhajtotta.Kitudja MI lesz majd,biztos lesz pár kemény napunk,REMélem csak napunk.Maja fél a babáktól megint,sajnos,volt egy időszaka mikor félt a sikongató babáktól,aztán nem volt semmi baj,mígnem egy hete tiszta ERőből megharapta egy kislány az arcát,azóta ha vele egykorú belép azZ intimszférájába elhajtja.

Bölcsi nálunk kilőve én úgy tervezem hogy kb 2,5 éves lesz Maja mire tesót kap,fél évet majd próbáljuk sok-sok szeretettel túlélni..

Viki
Petike nagyon édi

Timurr Kép
Vendég
 


Timurr:
Sajnálom, h nem csatlakoztál hozzánk. :( Mindenkit szívesen fogadunk és még most sem késő. :)
Szval várunk szeretettel. :wink:
Nekem is ismi a neved, talán a tavasziaktól?? Már nem olvasom, de anno be-be néztem Delfinke miatt. :)
Meg hát én is máj 24-re voltam kiírva szval akár még tavaszi is lehetett volna. :))

Tuti tipp fiúra: pé-s napján kell akciózni. :))
Vendég
 


Sziasztok!

Timurr!
Én is kaptam ezt a linket, egy próbát megér.
http://www.bebilap.hu/terhesseg/knaptar.htm
Nekünk a január lesz a legjobb kezdésnek a kínai fogamzásnaptár szerint. :wink:
Maja nagyon szép kislány! Gyönyörű szemei vannak!

Nekünk sem volt semmi gond az első terhességnél. Remélem most sem lesz.

Kép
Ime, Márk

Sziasztok

JOLKA
KépKép
KépKép
 
 


Jolka:
nagyon édes. :)
Vendég
 


Hajni
köszi,édes vagy,de a már meglévő 3 fórumommal is alig bírok lépést tartani :D

Tavasziaktól lehetek ismerős,ott kezdtem amíg nem jött egy kis balhé :evil: most babafalván van a csapat,Ildi is. :D

köszi a pé tippet megfogadom :)

raknál fel fiacskáról egy képet? :D

Jolka
természetesen most sem lesz semmi baj a terheséggel :D
köszöni Maja a dícséretet

Márk nagyon helyes kispasi :D

Timurr

a nap híre,hogy egyedöül kanalazza a kaját,tök édi :D
Vendég
 


Timmur:
Ok, ha mégis szeretnél gyere nyugodtan. :))

Képeket itt nézegethetsz:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6444
Vendég
 


Sziasztok!

Era vagyok és van egy 5 hónapos kisfiam.
Mi már most tervezzük a kistesót is. Lehetőleg kislányt szeretnénk.
De, ha megint kisfiú lesz, akkor megfontoljuk a 3. kistesót is.

Martin nekünk is elsőre jött össze. Én még vártam volna egy évet, de ő jönni akart.

Szóval, szeptembertől elkezdjük a tesó projectet.

Az elevitet én is folyamatosan szedem, most már 9+5 hónapja.
De szükségem is van + vitaminra, mert a kicsikem extra méretekkel rendelkezik. 76 cm és 10060g.

Még csak szopik, de 6 hós kora után már tervezem a hozzátáplálást. Majd ő eldönti, tejcsi szerencsére van bőven.

Szép napot és mindenkinek egy hatalmas nagy drukk!!!!

Era

KépKép

KépKép
 


Sziasztok :)

Megvan az eredmény (vér-vizeletvizsgálat) csak a cukorszintem kevés reggelente amugy minden ok. Beszerzek Elevitet, mert amiket olvastam nem árthat és jobb felkészülten várni a babát.:)

Lányok cukorfalat gyerköceitek vannak ám! :)

Továbbra is mindenkinek drukk a kétcsikra :wink:

Lukrecia
 


Lingerera:
Üdv itt!!
Akkor már együtt vágyakozunk a kiscsaj után. :)

Lukrecia:
gratula az eredményekhez. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok.
VAn egy 14 hónapos kisfiam, MArci.
Ő már nem szopizik, mert 9 hónap után magától abbahagyta.
Ő nekünk is 3 hónap után jött össze:)
Szeretnénk kb. két év korkülönbséget, mert császáros volt a gyerkőc. Jövő nyárra vagy őszre lenne jó. Én kislányt szeretnék, a férjem meg kisfiút.
Az Elevit szerintem is jó, én mondjuk nem ezt szetem, de a kismama vitaminok nagyjából ugyanazok. Én már a terhesség előtt 1 hónappal elkezdtem szedni az első terhességnél, ezt ajálják, hogy a vitamin raktárakat töltsük fel, mielőtt beköltözne a pocaklakó:)

Mindenkinek drukkolok!

Anna
 
 


Szia Anna!

Üdvözlünk körünkben :)

Gratula a kismanóhoz! :) Tesóhoz meg drukk :wink:

Lukrecia
 


Itt egy kép MArciról és az apukájáról:)


Kép Marci és Apa [/img]

Anna és Marci
KépKép
Kép
 
 


Anna:
üdv köztünk. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak!

Íme az én pakolóművészem:
Kép Kép

Jó éjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron