Új privát üzeneted érkezett!

Akit érdekel, hogy milyen az igazi első szerelem: (2 évesen)

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sára születéséhez gratulálunk, sok örömöt szerezzen szüleinek és a rokonoknak is !

az előző oldalra nem tudtam választ küldeni, állandóan lekapcsolt - még szerencse, hogy új lap indult :wink:
mamacka - a hajvágást én is rosszul tűrtem :oops: , kis babuciból mindhárman gézengúzzá változtak :lol: . andor csodás! és ti is a képeken.
bangham - pocaklakó jól van? bátyus már tud róla?várja? ja és csoda nagyra nőtt.
catherine - ez a szerelem ............ elolvadok :wink:
szép napot

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Andi!

Végre nem csak magamnak írogatok! :roll: :D

Ha már Te is nézed, akkor teszek fel képeket Sárikáról:

Kép Kép Kép

Az utolsó én fogom... :D Jó lenne már egy ilyen saját is... :)
Vendég
 

 
 

milyen lányos arcocskája van már most, gyönyörű. jól mutattok együtt is - szorítok, hogy minél hamarabb Beni tesójáról nézhessünk fotókat :!: milyen szépek az ablakból látható virágzó fák - ez a kórházi kilátás?

múlt héten otthon voltak mindhárman - elkaptunk vmi vírusos, torokfájós lázzal járó nyavalyát, már csak a bálint orra folyik és az én torkom fáj, többiek oviban, iskolában - van kis szusszanásnyi idő, bár ha körülnézek, bizony ráférne a házikónkra egy tündér varázssuhintása, hátha összepakolódna magától a rumli :wink: :oops:
megyek, mert a tündérke elakadt valahol :)

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Gratulálok Sárikához!
Nagyon szép és a neve is nagyon tetszik... nekünk Rebeka, Sára, Abigél, Hanna, Janka a kedvenc lányneveink... remélem majd lesz kinek adni! :)

Nagyon cuki a szerelmes Beni!

Én is hoztam képeket:



Tegnap voltunk mázsálkodni.
Egy kilót híztunk és 6 centit összementünk három hét alatt :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Siratom a régi védőnőnket neki mindig volt egy kedves szava az emberhez, hogy vidámabb lett a napunk...


A babakocsinkban eltörött a rugó így most nincs miben tologatni kölkecet, muszáj a hordozót használni az viszont lehet egy kicsit zárt ilyen melegben...


alvás


Kép

Andor
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép




anyával
Kép


Áronom
Kép Kép




fiúk

Kép Kép Kép

Tegnap após meghívott minket egy vacsorára az évforduló alkalmából.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka!

Ismét meg kell állapítanom, hogy gyönyörűek vagytok!

A Rebeka név nekem is Top 2-ben volt évekig (mellette a Tamara), de Apa nagyon gyorsan elvetette. Utána kezdtem nézelődni, és még sok mást is elvetett ami nekem tetszett: Emma, Mira, Liliána, Sába, Lea... Aztán maradt kettő, ami mindkettőnknek tetszett, ebből a Szonja azért nem lesz, mert már van egy kislány az utcában akit így hívnak. Jelenleg a Zoé látszik a biztos befutónak. Már csak egy kislány kellene hozzá! :D

Szerintem Nektek a harmadik kislány lesz, úgyhogy gondolkozzatok melyiket kapja majd a sok szép név közül!

Hogyhogy összement Andor 6 centit? mikor mérték rosszul? Most, vagy amikor megszületett?
Vendég
 


Szerintem mindkétszer.
57 centinek mérték mikor megszületett... én ezt sokaltam, ezért a csecsemősök megmérték mégegyszer akkor is annyinak :)
Most meg a rendelőben 51 centinek de szerintem az meg kevés... Áronom elvileg 52 centivel született, Andor biztos, hogy hosszabb nála de lehet anno őt is elmérték.
Nem lenne rosz egy kislány... kipróbálnám szívesen nuncisból milyet tudunk :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekünk apával azt vettem észre nagyjából hasonló az ízlésünk a nevek terén is! :) igaz fiúnevet lehet nem találnánk még egyet, nekem pl tetszik a Bernát de neki nem... talán nincs is amiben megegyezhetnénk igaz a Jakab ellen nem ágált annyira... :roll:


Köszönjük a bókot :D

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Mostanában néha megint volt időm bekukkantani hozzátok, és örömmel látom, hogy Mamacka megszült. NAgyon gratulálunk!!! Örülök, hogy ilyen szép élmény volt Andor születése! (Talán emlékszel, Csilit én is vízben szültem, így tudom milyen jó is az! :D )

Többi kisfiú is gyönyörű, mindenki szép nagyra nőtt!!!

Egy kép a kétéves Csilláról, velem: Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is.
Catherine: hoppá, még a végén nemsokára Anyós leszel. :wink:
Nagyon édik!
Mamacka: nagyon szépek vagytok, főleg az ordítós kép tetszik a legjobban.
Andrea: Csillus is szép kislány, gyönyörű szemei vannak.
Móni: ti hogy vagytok?
Andi: hogy vannak a fiúk?
Máté most beteg volt, valami vírusos torokgyulladást szedett össze, de már újra a régi.
Igyekszem többször benézni.
Kinga

Kép
 
 


Sziasztok!

Újabb két "elveszett bárányka" bukkant fel. :D :D :D

Andi!

Csillus szép nagyra nőtt! És azok a szemek! :shock:

Kinga!

A szomszéd kislánynak is most volt tüszősmandula gyulladása. Ez fertőző lehet?
Mátét nagyon megviselte?


Andi!

Fiúk hogy vannak? Mindenki egészséges?

Lányok!

Ti mentek nyaralni? Hova?
Én most nézegette a neten, de nagyon drágának tűnnek ezek az utak. Azt hiszem a jól bevált Horvátország marad most is...
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok am en is, csak neha elhavazva... Itt voltak egy hetig az unokatesomek otthonrol, akik tortenetesen Zsolti keresztszulei is, ugyhogy rengeteget kirandultunk, alig lattam a gepet! :) Azt vettem eszre, h most birom magam a legjobban, mintha meg nagyobb kedvem lenne a mozgasra, mint nem terhesen :o 8)
Ugy orulok, h kezd feleledni a topic, ugy tunik azert mindenki olvassa neha a hatterbol, ha nincs is ideje irni :wink:

Andi!
Jo, h jottel, csillus nagyon edi :wink: Otthon vagy meg vele? jar bolcsibe?

Chaterine!
ne keseredj el, jovunk mi is! Gratula Sarahoz, mar en is nagyon varom, egy kislany a szivem vagya! :) Nekunk sincsenek meg neveink, varunk mig kiderul, h mi lesz, remelhetoleg juni kozepen valamikor.
Nagyon aranyos Beni es a szerelme, nekunk is van egy, Zsolti epp becsomagolt neki egy kocsit, h viszi ajandekba, hiaba probalom meggyozni, h Chaterine nem biztos, h ertekelni fogja! :lol: neki ez a legnagyobb aldozat, el sem tudja kepzelni, h valakinek ne tetszedjen egy kocsi :lol:
Regebb kerdezted... Igen, Zsolti mar regota beszel folyekonyan magyarul nehany nyelvtani hibaval, de osszetett mondatokban. Peldaul az igekotoket nem valasztja el soha (anyuci nem elmegy stb), az igeidoket neha kavarja, de oriasi a szokincse. Tud nehany szot es mmon datot angolul is, de ritkan hasznalja, inkabb csak ha kerjuk. :)

Andy!
Jol vagyunk, pocaklako naponta jelentkezik, alltalaban amikor pihenek. Amugy sokat nem tudok rola, mert az Uh itt mar nem jon ossze, majd juni kozepen megyunk haza es akkor majd megyek dokihoz. De ugy tunik, minden rendben, poci rohamosan novekedesnek indult :wink:
Zsolti tud a tesorol, nagyon elvezi, idonkent mondja, h neki is van a hasaban egy :o :lol: Nagyon erdeklodik a kisbabak irant, ugyhogy remelem minden rendben lesz! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Kinga!
Mostanaban egesz jol porgok, most ket nyugisabb het kovetkezik, de mar a hazamenesen jar az eszem :) Azt hiszem akkor fogom igazan beleelni magam a terhessegembe, amikor otthon leszek :roll:
Neked is kozeledik a ho vege... Milyen a hangulatod?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mamacka!
Szepek a lanynevek, kar, h nem talalnak a mi kezdonevunkkel, mert sok bennuk az a betu :roll: bar lehet, h nekunk is csak majd harmadikra lesz eselyes :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


én sem vesztem el, csak néha valami program manó nem enged belépni az oldalra, illetve ha belépek, lekapcsol - olvasni tudok, de választ írni már nem - bosszantó

köszi az érdeklődést a fiúk, Attila és Bence - meggyógyultak, sőt egy hete minden délután a medencében lubickolva erősítik az immunrendszerüket :wink:
Bálint meg kipattogott a napocskától, viszkető, fájdalmas csalánkiütése lett - kerüljük a napot, ha lehet.
Tegnap Győrben voltunk az állatkertben (gyereknap alkalmából Pozsonyba indultunk, de ott kígyózó sor állt a jegypénztárnál, így úticélt változtattunk). Most először volt Bálint saját lábon (nem kocsiban), csodálatos nap volt. (képek később)

Csillának gyönyörű szemecskéi vannak (apucijé?)
Bangham - azért óvatosan az energiával :wink:

Bálint felébredt, úgyhogy szép napot és írjatok! :)

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


bangham írta:Sziasztok!

Vagyok am en is, csak neha elhavazva... Itt voltak egy hetig az unokatesomek otthonrol, akik tortenetesen Zsolti keresztszulei is, ugyhogy rengeteget kirandultunk, alig lattam a gepet! :) Azt vettem eszre, h most birom magam a legjobban, mintha meg nagyobb kedvem lenne a mozgasra, mint nem terhesen :o 8)
Ugy orulok, h kezd feleledni a topic, ugy tunik azert mindenki olvassa neha a hatterbol, ha nincs is ideje irni :wink:

Andi!
Jo, h jottel, csillus nagyon edi :wink: Otthon vagy meg vele? jar bolcsibe?

Chaterine!
ne keseredj el, jovunk mi is! Gratula Sarahoz, mar en is nagyon varom, egy kislany a szivem vagya! :) Nekunk sincsenek meg neveink, varunk mig kiderul, h mi lesz, remelhetoleg juni kozepen valamikor.
Nagyon aranyos Beni es a szerelme, nekunk is van egy, Zsolti epp becsomagolt neki egy kocsit, h viszi ajandekba, hiaba probalom meggyozni, h Chaterine nem biztos, h ertekelni fogja! :lol: neki ez a legnagyobb aldozat, el sem tudja kepzelni, h valakinek ne tetszedjen egy kocsi :lol:
Regebb kerdezted... Igen, Zsolti mar regota beszel folyekonyan magyarul nehany nyelvtani hibaval, de osszetett mondatokban. Peldaul az igekotoket nem valasztja el soha (anyuci nem elmegy stb), az igeidoket neha kavarja, de oriasi a szokincse. Tud nehany szot es mmon datot angolul is, de ritkan hasznalja, inkabb csak ha kerjuk. :)

Andy!
Jol vagyunk, pocaklako naponta jelentkezik, alltalaban amikor pihenek. Amugy sokat nem tudok rola, mert az Uh itt mar nem jon ossze, majd juni kozepen megyunk haza es akkor majd megyek dokihoz. De ugy tunik, minden rendben, poci rohamosan novekedesnek indult :wink:
Zsolti tud a tesorol, nagyon elvezi, idonkent mondja, h neki is van a hasaban egy :o :lol: Nagyon erdeklodik a kisbabak irant, ugyhogy remelem minden rendben lesz! :wink:

Kép
 
 


Na most biztos tök hülyének néztek, bocsi, Mónitól akartam idézni egy sort, de ez lett belőle...
Szóval, azon nevettem nagyot, hogy Zsolti mondja, hogy az ő hasában is vagy egy baba.. :lol:
A hangulatom egyébként egész jó, igazából nem tudom, hogy fel fog-e kavarni, ha megint megjön. Pont egy éve, hogy próbálkozunk.... :cry: :cry: :cry:

Catherine: szép nevek, én is sokat agyalok a neveken, de aztán meg mindig észbe kapok, hogy felesleges egyelőre. Ja, a torokgyuszit jól viselte, három nap volt kritikus, de aztán helyrejött. A tüszős azt hiszem fertőz.

Andi: Máténak is kiütéses lesz a bőre két napja a naptól. Kénytelenek voltunk mi is árnyékos játszót keresni, a kedvenc helyünk pont nem az.

Kép
 
 


Sziasztok!

Móni!

Azért pihenj sokat! Ne erőltesd túl magad, mert az nem jó a babának!
Olyan jó lehet, hogy Zsolti már beszél. Beni még mindig csak halandzsázik! :shock:

Andi! Kinga!

Ezek a napkiütések nem lehetnek jók. Nem lehet, hogy a naptejtől van?

Kinga!

Nekünk is csak lánynevünk van. Fiún nem is gondolkodtunk. Így valahogy személyesebb, és hátha hamarabb érkezik a kiscsaj, ha tudja, hogy ennyire várjuk!

Hamarosan ott lesz a te pocakodban is a kistesó! Csak pozitívan állj hozzá és ne veszítsd el a reményt! :wink:
Vendég
 


catherine - először én is a naptejre gondoltam, bár tavaly is ezt a fajtát használtuk és nem volt gond, de aztán kipattogott bekenetlenül is. a legrosszabb, hogy viszket, elvakarja - bár mára újra jobb.
ma voltunk Pozsonyban a "koraszülött" ellenőrzésen és a dokinő nagy örömünkre közölte, hogy még egy szemellenőrzés és nem kell többször jönni, látja, hogy szépen törődöm a fiammal. a hírnek örülök nagyon, de az az indoklás :roll:
nekünk 2x lánynevünk volt egy darabig :wink:
már ilyen késő van, brzasztó, futok aludni

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka: bejelöltelek téged is az iwiw-en, ha nem baj.
Catherine: én is azt hittem először, hogy talán lejárt a naptej szavatossága, de aztán anélkül is olyan lett. Nálunk azért nem olyan durva, mint amit Andi írt. Köszi a bíztató szavakat. :)
Andi: a lényeg, hogy minden rendben. Nektek mondtak valamit a napkiütésre?

Kép
 
 


kinga - a napkiütés szerencsére ezen az ellenőrzésen nem látszódott, nem szóltam róla, mert megjáratták volna velünk tolnyát baranyát, feleslegesen - az attilával annakidején jártuk a bőrorvost, allergológust ... kevés eredménnyel. a homeopata orvosunknak szóltam róla, annyit mondott van ilyen, agresszív a napocska is .... kezeljük homeopatikumokkal, az egyiktól gyorsan elmúlik a kiütés a másik a viszketést enyhíti.
nálunk elromlott az idő, szomorkás, esős - de nem is baj, legalább a benti dolgokhoz is hozzájutok :wink:
szép napot

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


mi az iwiw? :oops:
 
 


valami olyan, mint a myvip ?
 
 


Andi!

Megnéztem mi az a myvip, és azt kell mondaom, hogy valóban olyan mint az iwiw. Bár az iwiw volt előbb.

Az idő itt is elromlott, de nem esik. Egy kicsit örülök is, hogy nincs az a kánikula.
Vendég
 


Mamik
Ezt ismeritek? Szerintem nagyon jó!

Jo Frost
Szuperdada
Hogyan hozzuk ki a legjobbat gyerekeinből?


Kép

Jo Frost tizenöt éve hivatásos bébiszitter. Válságkezelő szuperdadaként bebizonyította, hogy a szükséges korlátok felállításával, az alapszabályok következetes betartatásával rövid idő alatt a leggubancosabb helyzetben is látványos eredményt lehet elérni. Áldásos tevékenységét az angol szülők a Szuperdada című tévésorozatban követhették nyomon. Ez az áttekinthető, bájos humorral megírt könyv abban különbözik a hasonló kiadványoktól, hogy nemcsak az elvek szintjén igazít el, hanem a mindennapok apró válsághelyzeteiben is praktikus tanácsokkal segíti a szülőket. Néhány ügyes "technikai" fogás alkalmazásával a hatalmi harccá vált evésmizériák, a figyelemfelhívó magatartászavarok vagy az egész családot kimerítő krónikus alvásproblémák is sikeresen "átprogramozhatók". "A nevelés azt jelenti, hogy meleg szeretettel fordulsz a gyerek felé, ám határozott vagy, amikor arra van szükség."

Kép
Kép
Kép
 
 


mamacka - néha rámtör a könyvásárlási mániám, egy ilyen alkalommal, bálint születése után megvettem a suttogó sorozatból egy kötetet, de bevallom, nem volt időm elolvasni, csak beleolvastam - jónak tűnt, aztán nem kellett - megoldottunk mindent a könyvben lévő tanácsok nélkül, hogy jól-e azt majd az idő megmutatja :wink:

egyébként merre vagytok?
az idő is újra napsütéses . . . vagy focit néztek???????

vasárnap megyünk Győrbe a Vaskakas bábszínház programjára, busszal az ovisokkal és az Attilával. A fiúk már nagyon várják, tavaly véletlenül tévedtünk arra, nagyon tetszett nekik.
Vasárnap balesetünk volt, az attilára rádőlt a létra - szerencsére a nagy ijedelmen :cry: és a horzsoláson kívül nem lett komolyabb baja (nem voltam vele, papával meggyet szedtek)

szép estét

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka!

Ha egyszer eljutok könyvesboltba biztos megnézem.

Andi!

Jó szórakozást a bábszínházhoz!
Attila nagyon megijedt? Ugye nem a fejét ütötte meg?

Én néha nézek focit is, néha Forma-1-et... de leginkább kerti bútort szeretnénk vásárolni. :roll:
Ma felfújjuk a kis pancsolós medencét amit Beninek vettünk. Állítólag kánikula lesz megint.
Vendég
 


Egy pár kép, hogyan lehet elviselni ezt a kánikulát.
Beni tudja mi a jó... :D

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Nagyon édesek! Te hol vetted Beninek ezt a jó kis kendőt? Mindenhol ilyet keresek és még sehol nem láttam.

Kép
 
 


Kinga!

Még tavaly az Auchanban. Pár száz forint volt... Én is nagyon szeretem, mert nem tudja levenni a fejéről. (Nem mintha akarná...)

Ti hogy vagytok?
Vendég
 


Beni tényleg tudja mi a jó és micsoda társasága van :)

Attila balesete - szerencsére "csak" a vállát ütötte meg a létra (lett is a horzsolás mellett egy csúnya sárgás-zöldes, színes folt) és az arcát horzsolta, de az nem fájt.
a bábszínházat nagyon várjuk! már csak 2 éjszaka :wink:

Mindenki - Hogy vagytok?

szép napot

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


hahó bekukk

Andor holnap lesz hat hetes... ezennel vége az újszülöttkornak, új korszak kezdődik!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka: hát igen, öregszenek ezek a gyerekek! :D De egyébként nagyon sokat változott Andorbaba, most már olyan nagyfiús! :lol:
Catherine: mi jól vagyunk, én egy kicsit rossz passzban voltam az elmúlt héten, de talán már jobb. :cry:
Andi: még jó, hogy nem lett nagy baj! A bábszínházhoz nagyon jó szórakozást kívánok!

Kép
 
 


Andi!

Jó, hogy semmi komoly baj nem történt a létra miatt!
Bábszínházhoz jó szórakozást!

Mamacka!

Gyönyörű Andor és Áron is! Hogy csináljátok, hogy ilyen szépek? Mikor lesz harmadik?

Kinga!

Pozitív gondolkodás! Nagyon fontos! Hidd el, minden jó lesz!
Vendég
 


Hát remélem Catherine, csak azért ez már mégiscsak a 15. ciklus... :cry: Az a baj, hogy már annyira el vagyok keseredve és sokszor gondolok arra, hogy nekem már nem is lehet majd gyerekem. :cry: :cry: :cry:

Kép
 
 


Kinga!

Ne gondolj ilyenekre!!!!!

Van egy módszer ami hülyeségnek tűnhet, de sokszor bevált már. Nem csak nálam, hanem másoknál is. (Bár be kell vallanom, én legutóbb Beni születésével kapcsolatban alkalmazam.)
Ha nagyon sokszor hallasz vagy látsz valamit, vagy csak gondolsz rá, akkor az úgy rögzül a tudatodban, hogy ezt kell végrehajtani. A jó és rossz dolgok egyaránt. Ezért kell pozitívan gondolkodni!
Találd ki mi is az amit pontosan szeretnél! Például: Egészséges kisbabát szülni 2009. márciusában. Ezt írd fel egy csomó kis cetlire, és ragaszgasd tele vele a lakást. Olyan helyekre tedd, ahol gyakran látod. És kijelentő módban kell megfogalmazni a vágyad és konkrét időpontal. Nem úgy, hogy ezt vagy azt szeretnék valamikor! Hanem: "Egészséges kisbabánk születik 2009. márciusában."
Remélem ez segíteni fog, ha megcsinálod! És a lényeg, hogy higgy benne!
Vendég
 


Andy
Örülök, hogy nem lett baja a kicsinek!

Nekünk is ilyen sapikendőnk van mint Beninek csak nemtudom hol :roll:

Jaj már olyan jó lenne lemenni a Balatonra!

Catherine
Köszi!
Jó anyagból vannak :lol: :lol: :lol:
Hamadkat majd két év múlva tervezzük! :)
Már most sóvárogva nézem a pocakos mamikat és a szülés is annyira pozitív élmény volt, hogy alig várom, hogy újjra átélhessem...

Kinga
Tudom ez a legnehezebb de nem szabad túlságosan görcsölni rajta, csak szeressétek sokat egymást apával és meglátod előbb-utóbb gyümölcse lesz!
Az elsőnél nem volt semmi gond? Simán összejött?

Andor amúgy nemcsak, hogy nagyfiús, de nagyon erős is; olyan sokáig tatja a kis fejét nézelődik már jó pár hete, kis manóm...

Kép
Kép
Kép
 
 


Catherine: köszi a tippet, ki fogom próbálni. Igen, én is igyekszem pozitívan gondolkodni, csak hát néha olyan nehéz. Na de akkor jöttök ti, és ilyen bíztatókat írtok. :)
Mamacka: igen, Máté elsőre sikerült. Valahogy akkor meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg nem sikerül.
Andi: ti hogy vagytok?

Kép
 
 


Kinga!

Azért vagyunk, hogy segítsünk! :D :D :D
Gyere nyugodtan, ha úgy érzed, hogy magad alatt vagy! Kitalálunk valamit!

Mamacka!

Balcsira én is szívesen mennék. De lehet, hogy idén nem lesz nyaralás. :( Vagy majd augusztus végén. Attól is függ, hogy lesz-e pénz, baba a pocakban... Én nem szeretek főszezonban nyaralni. Inkább elő- vagy utószezonban. Akkor nincsenek olyan sokan.
Vendég
 


Akkor biztos most sincs semmi gond!
Próbáljatok valahogy kikapcsolni nem erre gondolni!
Persze tudom ez agyon nehéz de be szokott jönni!






Ezt a cikket az indexen magát családapának valló közeg produkálta... azt hiszem sokmindent elárul magáról és a rendszerről amit szolgál! :(

Anyák, húzzatok dolgozni!
Zappe Gábor - gzappe@mail.index..hu
| 2008. 06. 16., 10:21 | Frissítve: 7 órája

Adjon az állam még több pénzt, és még később kelljen visszamenni dolgozni, és akkor lesz az országban jó sok gyerek. Bölcsi nem kell, a gyerek maradjon az anyja szoknyája mellett jó sokáig - foglalható össze a Szonda Ipsos felmérésének lényege, melyet a Miniszterelnöki Hivatal megbízásából készítettek, és amelyet a Népszabadság [1] ismertetett.

Az eredmény igazából nem meglepő, legfeljebb szomorú. Mert mi sem egyszerűbb, mint kérni, kérni és kérni, ha meg a sok kérésnek általában kapás a vége, miért is tennének máshogy az anyák, bár a felmérés nem körükben készült, a biztosok az egész magyar nép véleményére voltak kíváncsiak. És a magyar nép a konzervatívnál is konzervatívabbnak mutatta magát.

a nőnek nem a játszótér és a cumisüveg a természetes közegeA "gyerek maradjon minél tovább az anyja mellett" felfogás nem csak idejét múlt, de a gyerekre is káros, remek módszer arra, hogy jó sok antiszociális, kommunikációképtelen, de legalább elkényeztetett kisköcsög lepje el az iskolákat és játszótereket. Aztán meg mindent. Mellesleg az évekre otthon ragadó anyák tudata beszűkül, kapcsolatukat nem csak a munkahelyükkel veszítik el bepótolhatatlanul hosszú időre, hanem a világgal is, a játszótéri anyuka nem véletlenül lett külön kategória [2]. Ugyanaz a ruha ősszel és tavasszal, egy lazább nyáron, meg egy kabát télen.

A cikk a hirdetés után folytatódik h i r d e t é s
Meg a sírás, hogy az állam nem ad eleget. De miért is kell három évig, lehetetlenül kevés pénzzel, havi bő húszezer forinttal támogatni valakit, hogy otthon legyen? Mert történelmileg így alakult ki, meg mert ezzel is el lehet takarni egy adag munkanélküliséget, és addig se önkormányzati segélyt kap az anya, hanem államit. Pedig nem jó senkinek, se anyának, se gyereknek, nekem, mint adófizető apának meg végképp nem.

De ha véletlenül valaki ezt megemlíti [3], azonnal gyerek-, anya- és magyarságellenes idegenszívű lesz, holott Európa fejlettebb részén évtizedek óta jóval rövidebb időre jár pénz [4], mert a nőnek nem a játszótér és a cumisüveg a természetes közege, hanem az alkotó munka. Amivel egyébként jóval többet megkereshet, mint a nyamvadt gyes.

Úgyhogy húzzatok dolgozni anyák, bármit is mond a magyarok többsége.

Kép
Kép
Kép
 
 



Kép
Kép
Kép
 
 



Kép
Kép
Kép
 
 



Mamacka!

Elolatsam a cikket... :shock: :shock: :shock: Nem is tudom mit írjak erre. Én szégyenlem magam a az "alkotója" nevében. :oops:
Az biztosan nem jutott eszébe, hogy aki akar visszamehet itt is dolgozni, senki nem tiltja meg. Külföldön pedig teljesen természetes, hogy egy anya akkor is otthon maradhat a gyerekével, ha az állam nem fizet, mert az apa keres annyit amennyivel az egész családot eltartja.
És akkor még nem is beszltünk azokról az anyákról akiknek nemhogy beszűkül a tudatuk, de még továb is képzik magukat, tanulnak.
És mennyivel könnyebb úgy kapcsolatokat építeni, szórakozni járni, kikapcsolódni, ha a gyereknevelés mellett nem kell még napi nyolc órát is gürcölni, ami után természetesen már semmire nincs ereje a legszuperebb anyukának sem...
De inkább nem is folytatom. Gondolom Ti is hasonlóan éreztek.
Vendég
 


nekem nincs kedvem elolvasni a Zappe cikket, elég, amit mamcka idézett. Az úrnak teljes szívemből kívánom, hogy legyen módjában kipróbálni női segítség nélkül nevelni babáját, miközben szuper teljesítményt nyújt a munkahelyén. azért kíváncsi lennék, milyen kapcsolata van anyukájával - talán innen ered ez a felháborodás és állítás, miszerint ha 3 évig otthon az ember lánya gyermekével az = anyuka szoknyájával :roll: :roll: :roll: . sajnálom az úr gyerekét, ha egyáltalán van neki. én nem az ő adójából élek :?

szuper volt a Vaskakas-nap. Attila és Bence még a fürdőlátogatást is visszautasították, le voltak nyűgözve ! főleg a Kaksviadal c. előadás tetszett nekik.
csütörtökön megy az attila az 1. osztálykirándulására, már nagyon várja.
kinga - gondolok rátok!
és el ne felejtsem - csodásan megnőtt andor !

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Andi!

Én megnéztem a cikket. Ennyi az egész. De szerintem pont elég.
És meg van adva az e-mail címe is. Kívánom, hogy ezek után legyen egy-két kismama aki megírja neki a véleményét!

Olyan jó lehetett nektek a bábszínházban! Ez évente csak egyszer van?
Vendég
 


http://www.vaskakas.hu/
bábsziget 1x van, de http://www.gyorkoc.hu/? ez is jónak igérkezik.

ma csak ennyi - olyan rumli van nálam :oops: :roll: :oops: :oops: , férjecském meg beteg . . . , futok
szép napot

andi
Kép
Kép
Kép
 
 


Andi: férjecskédnek gyógyulást!
A cikket elolvastam azt hiszem nem kell kommentálnom.
Remélem holnap szép idő lesz, ma nem is voltunk kint csak egy fél órácskát.
Mamacka: hogy telnek a napjaitok? Mesélj, milyenek az éjszakák? Áron nem kel fel ha Andor felsír?
Catherine: látom lassan lehet megint drukkolni neked! Én most nem is tudom, hogy hol tartok, megint szedtem a gyógyszert, az a múltkor is eltolta majdnem tíz nappal a ciklusomat. :cry:

Kép
 
 


Andi: férjecskédnek gyógyulást!
A cikket elolvastam azt hiszem nem kell kommentálnom.
Remélem holnap szép idő lesz, ma nem is voltunk kint csak egy fél órácskát.
Mamacka: hogy telnek a napjaitok? Mesélj, milyenek az éjszakák? Áron nem kel fel ha Andor felsír?
Catherine: látom lassan lehet megint drukkolni neked! Én most nem is tudom, hogy hol tartok, megint szedtem a gyógyszert, az a múltkor is eltolta majdnem tíz nappal a ciklusomat. :cry:

Kép
 
 


Andi: férjecskédnek gyógyulást!
A cikket elolvastam azt hiszem nem kell kommentálnom.
Remélem holnap szép idő lesz, ma nem is voltunk kint csak egy fél órácskát.
Mamacka: hogy telnek a napjaitok? Mesélj, milyenek az éjszakák? Áron nem kel fel ha Andor felsír?
Catherine: látom lassan lehet megint drukkolni neked! Én most nem is tudom, hogy hol tartok, megint szedtem a gyógyszert, az a múltkor is eltolta majdnem tíz nappal a ciklusomat. :cry:

Kép
 
 


Kinga!

Nekem a Te görbéd ígéretesebbnek tűnik ebben a hónapban mint az enyém. Nekem még nem volt is volt pém, hacsak nem ma... Majd meglátom a következő napokban.

Andi!

Férjednek én is jobbulást kívánok! Mi a baja? Gyerekek nem kapták el?

Mamacka!

Kinga kérdéseire engem is érdekelne a válasz! :D
Vendég
 


Beni ma egy kicsit bágyadt volt és nyűgös. Estére felment a láza 38,6°C-ra! Fogalmam sincs mi lehet vele. De most várok pár napot. Februárban amikor először volt életében 38°C fölötti láza, másnap már rohantunk az orvoshoz. Ő pedig azt mondta, hogy ha várunk még 2-3 napot, akkor a tünetek alapján könnyebb kitalálni, hogy mi a baj. Főleg így, hogy ő még nem beszél. De szerintem nincs nagy baj. Legalábbis remélem!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron