Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudom van-e igény erre a topikra, de azért megpróbálom.
A tavasziakat olvasgattam, de sajnos nem tudom követni a pörgést, nagyon sokan vannak, viszont áprilisi babákra nem nagyon sokra emlékszem.

Én április 20-án szültem az Istvánban második kislányomat. Csillának hívják, 3290gr-mal,54cm-vel született.
Nagyobb lányom, Boglárka , novemberben lesz 3 éves.

Csilla 4 hónapos:
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Most ez a divat, h az évszakokat hónapokra bontjuk, de hidd el látva az előbbieket, nem lesz hosszú távú.

Én azt ajánlom neked, h nyugodtam megpróbálkozhatsz a tavasziaknál. Hidd el, csak elsőre tűnünk soknak. És szerintem, h te is képben legyél ki kicsoda, nyugodtan kérhetsz mindenkitől egy rövid bemutatkozást.


Ugyhogy ha akarsz egy jó kis csapatot gyere át a tavasziakhoz!
Vendég
 


Ime pl. én!

Melinda vagyok és első babás. :) Boglárkám ápr. 15-én hajnali 4 órakkor született 2350gr és 42cm-rel. Mostanra igencsak behozta a lemaradását, mert ma este 6505gr mértünk és a multkor 64cm volt.

Amugy, én sem rég kerültem a tavasziakhoz, igaz előtte olvasgattam őket.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Andi!
Én is a tavasziban vagyok.
Első babás. Hanna április 19-én 14.44-kor született 3360 gr-al és 56 cm-rel. :D Én a Péterfyben szültem és legközelebb is ott szeretnék, ha lesz tesó egyszer. :D
Ma már 7240 gr és minimum 66cm... :D

Írj ám nyugodtan a tavasziakhoz, de ha nem szeretnéd, szívesen beszélünk itt is veled. :D

Mit kap Csilla enni?

Hanna még tejcsin él. :D Megpróbálunk kitartani 6 hóig, hogy csak szopi legyen. Remélem összejön. :D De már nagyon várom a hozzátápit is. Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen evőkéje lesz a normál kajákból. A tejcsit naaagyon szereti. :D:D Látszik is rajta. :D

Hanna már nagyon jól forog hátról hasra. Igaz, 2 hónaposan már hasról hátra tudott forogni, de azóta nincsen kedve hozzá. Tegnap már kinyomta magát a tenyerével és úúúgy vigyorgott, mint a vadalma. :D:D Kb 2 cm-rt megtett már hátra hason. Persze a pelenkázón, hogy tuti kellően magasan legyen. :D:D

Csilla miket tud már?

Tényleg, Meli! Bogi miket csinál már???

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Hali!

Gondoltam benézek... csak kíváncsi lettem volna, hogy az átlag áprilisi babák miket csinálnak már, de még egy pörgős topikot nem tudnék követni, már a harmadik lenne a sorban és 3 gyerek mellett nehéz lenne.
Gergőm április 12-én két héttel előbb jött az István kórházban a világra. Még csak szopik, jó baba, nem volt se hasfájós, se más baja. Most viszont mintha jönne a foga.

Mit csinálnak már a babáitok? Nekem úgy rémlik, hogy Geri le van maradva, mármint ha a tesóihoz hasonlítom. Gabi pl 5 hónaposan már ült, a Danic már forgott, de a Geri az nem csinál még semmit, max a cici után gurul oldal irányba :lol: Egyébként már 8 kb és kb 65 cm..

Kép
 
 


sasha!

Én úgy tudom,hogy 6 hónapos korig még nincsen elkésve a frogással.
Az 5 hós ülés naaagyon ügyes, de az átlaghoz képest korai. A tavaszi topikban 1 fiú tudott 5 hónaposan ülni. A többiek 6 hó után kezdték. :D

Viszont jó súlyban van és lehet, hogy ezért is lassabb egy picit. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok!

Köszönöm, hogy írtál!
Jó súlyban van, de a tesói közül az ő hízása a ... hogy írjam, merthogy a havi 1 kg is nagyon jó, de mégis ő hízza a legkevesebbet. Danci 2 kg-ot, Gabi 1,5 kg-ot hízott havonta. Szóval még a Gerike a "legsoványabb" az adott korban.

Mindenesetre megnyugtattál :lol:

Kép
 
 


Sasha!
Az nem semmi! Hogy bírtad cipelni őket??? Nekem Hanna 7 kilójától is leszakad néha a kezem... főleg a horodzóval együtt.

Megnéztem az oldaladat. Nekünk is westink van. :D Ahol jó piszokos volt a háta, úg nézett ki, mint a mienk szokott egy kiadós játék után. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok!

Melyik oldalamat? Már sajna egyikkel se tudok foglalkozni. Westi az egy külön történet, mert nem a mienké, vagyis már szinte nem tudni kié... A kutya örül a legjobban, mert mindenki őt szeretgetni. Szóval a párom nővérének a kutyája volt, de aztán megint kiment olaszba élni, dolgozni, így nem vitte. Ottmaradt pároméknál, nemsokkal később odaköltöztem, a kutya többnyire velem meg a párommal aludt. Aztán saját lakásunk lett, de ugyanabban a házban. A kutyát mi vittük sétálni, hogy ne kelljen több mint 8 órákat egyedül lennie. Aztán lakásunkat eladtuk, hogy házat tudjunk venni. Így két évet ismét ott töltöttünk, de már a saját kis tacsi kutyánkkal. Vagyis most már két kutya volt meg lett két gyerek... Aztán beköltöztünk a házunkba, de a kerületben maradtunk. Apósom minden áldott reggel 6 órakor beteszi a kapunk a westit és délután fél 5-kor viszi... így félig a mienk csak

hát leszakadtam alattuk rendesen, de a Dani alatt még a mai napig roskadozom, kb 23 kg lehet

Kép
 
 


Andi!

Te most nem is írsz? Ha már megnyitottad a topikot, mesélj magatokról! :D Miket csinál ez a nagyhajú leányzó? :D

Sasha!
Nem semmi a srác! 23 kg?? Az nekem soknak tűnik. :) Hány centi hozzá?
Kutya story nem semmi. :D de az a lényeg, hogy sokan szeretik és hogy jól érzi magát. :D A westik elég érzékenyek egyébként. :D

És mi lett azzal a fekete-fehét folotossal?
Melyik kerületben vagyok?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok! Én új vagyok itt ezen a topikon, ezen kivül 2 helyen levelezem. Na, szóval: első babás vagyok, KisMiki (az apja a nagy) ápr.5.-én , hajnal 5.20kor született a Rókusban. 55cm és 3500g volt. :lol:
Most kb 64 cm és 7 kg.
Ő már eszik gyümölcsöt és zöldséget, mellette meg ugyanúgy szopizik mindig, éjjel is. Nálatok átalusszák már az éjszakát, engem még kelteget 2x,3x éjjel.? :wink:

Már egy hónapja hasra fordult, most meg hasról hátra, meg a hétvégén négykézlábra állt. Pár hete kúszik is, mászni még nem tud. :P
Utál háton lenni, leteszem és egyből hasra fordul, a pelenkázón is, a pelusozás és öltözködés kész tortúra. Már egész jól tudok hason öltöztetni.
:wink: Állandón állni akar, de persze egyedül még nem megy. :)
Igazi sajtkukac, egy percre nem bir nyugton maradni, még kézben is rugózik egyfolytában. :roll:

Ja, és ma 5 hónapos.

DagiKép
 
 


Szia Dagi!

Üdv itt!

Hűű, ügyi pasid van! Nagyon sok mindent csinál!

Hanna nem csinál még ennyi mindent. Viszont épp mára virradóra aludta át életében először az éjszakát. Leraktam este 19.30kor (neki akkor ér véget a nap, de ha később merem lerakni, akkor sírás van ám...)és reggel 7kor kelt. :D:D Naagyon ügyi volt. Szerintem meghallotta, hogy azt mondta róla a dokinéni, hogy egy 4 hónapos, 7 kiló feletti babának már illene átaludnia az éjszakát és cask 4 óránként kéne ennie. Azóta ezeket betartja úgy-ahogy. Eddig 1 hétig cask 1x kelt, most meg át is aludta. Szerintem kipróbálta, hogy kibírja-e kaja nélkül. :D:D

Gartu a hónapfordulóhoz! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok

Zsuzsi vagyok és Szandi az első babám. Április 30.-án éjjel 22.30-kor született 2920 g és 51 cm-rel a Péterfyben. (Vok úgy látszik ebben is hasonlítunk nem csak a bukásban).

Szandi nagyon jó baba, az éjszakát már 2 hetes kora óta átalussza este 1/2 10-től reggel 9-ig.
Hátról – hasra , hasról – hátra fordul, persze csak ha van kedve. Teljesen mindegy neki, hogyan teszem le, mindenhogy jól érzi magát. Pár napja elkezdett a kuszáshoz hasonló mozdulatokat tenni. Igaz még nem nagyon halad, de próbálkozik.

4x tápszert eszik és egyszer gyümölcsöt.

Most csak ennyi jutott az eszembe, de ha van időm ide is benézek.

Zsuzsi

KépKép
 


Boldog hófordulot KisMikinek!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Vok!

Voltunk egészséges tanácsadáson és hát végülis kicsit többet mondtam a Danci súlyára. Csak 20,5 kg... :lol: De még így is nehezebb a báttyánál.

Geri meg 4 hónaposan és 1 hetesen volt 8 kg.

Dagi!

Szia! Kismikinek bldog hófordulót! Nem semmi a gyerek! Izeg-mozog, pörög-forog! Ácsorog! 8 hónaposan meg majd futhatsz utána :wink: Enyimek átlagban akkor álltak fel, illetve a kezdtek mászni. Jól belehúzott, de hová siet?!

Geri átalussza az éjszakát... néha, de van, hogy szomjas. De ez a ritkább, inkább ébrednek, mint nem.

Szia Zsuzsi!
Szandi nagyon jó kisbaba, hogy már 2 hetesen átaludta az éjszakát.:) És milyen gyümiket kap, mi a kedvence?

Kép
 
 


Sziasztok!

Jövök ám majd, csak nagyon el vagyok havazva! Nagyobb lány most kezdi az ovit, apa meg egész héten suliban van.
Örülök, hogy mégis van igény erre a topikra!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a fórumnak, nekem is túl gyorsan pörög a "tavaszias" fórum. :D

Én is első babás vagyok. Laura április 12-én született 51 cm-el és 3190 grammal.
Mi nem növünk olyan gyorsan, mint Ti - még csak 6020 gramm volt a gyerkőc a múlt heti mérésnél. Aggódom is a heti 50-60 grammos hízások miatt. :?
Csak anyatejet kap, naponta 5x eszik és 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Általában 1/2 8 és 1/2 9 között ébred, majd a reggeli után még szunyál 1 - 1 és 1/2 órát.
A 3. hónapos fordulóján hasrafordult. Azóta meg sem áll és cca. 1 hete gurul is ide-oda.
Hetente 1x járunk Dévény Anna féle tornára (egy kis nyakizom-merevség miatt), gondolom ez is segített a gyors hasrafordulásban, gurulásban.
Szörnyen kiváncsi lány, mindent meg akar fogni/nézni. Öltöztetni is alig tudom.
Ja, és állandóan hátrafelé tolat! :D

Aki kizárólag szoptat, mikorra tervezi a hozzátáplálást (én 6 hónap után szeretném)? Mivel és hogyan kezditek?

Mamec és Laura

KépKép
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm...
Meli! ...hát ezért nem tudnám én a tavasziakat követni... :lol:
Bogid jó baba?

Szóval Csillus most kb 6400gr és 64cm volt 2hete. Ő is még igencsak lusti, mert csak az oldalára fordul, át még nem tud. Sajnos utál hasalni, ha hasra teszem le, nagyon hamar megunja, szétveti oldalra a kezeit és kétségbeesetten sír. Viszont időnként háton fekve csúszik, löki magát hátrafele a lábával. :lol:
Egyelőre még csak szopizik, én is szeretnék kitartani vele 6 hónapig, de nem biztos, hogy menni fog, mert a 4. hónapban már csak 38dkg-t hízott, és a védőnő már kicsit ingatta a fejét, hogy a heti 10 dkg meg kéne legyen. Sajnos nem nagyon sok a tejcsim, talán épp elég. Bár nem nagyon sírós baba, ezért nem izgulok annyira. Majd meglátjuk.

Éjszaka általában 1x kel fel enni, de volt már hogy átaludta az éjszakát. A gáz az nála, hogy elaludni csak cicin tud, vagy autóban vagy babakocsiban. Ezért nagyon gyakran van cicin, és egyszerre mindig csak kicsit eszik.

Ti hogy altatjátok a babáitokat? HAson vagy háton? Én eddig azt tapasztaltam, hogy a hason alvók hamarabb forognak, mint a háton... persze lehet, hogy ez véletlen... Nekem mindkettő háton aludt- Boga is majdnem 7 hónapos volt, mikor végre hajlandó volt hasra fordulni, persze azután rohamtempóban behozta a lemaradást. :lol: Amúgy neki ma van a 3. napja az oviban :lol: Izgalmas időszak ez most nekünk. :lol:

Dagi! Kismiki nagyon ügyes! Már négykézlábra állt??? Az igen!!

Sasha! Hogy boldogulsz a három gyerkőccel? Én a kettőtől is kiakadok néha. Semmire nincs időm, főleg magamra :? A ház mindig szalad, a vasalnivaló halmokban. És én este már semmire se vagyok képes, csak bedőlni az ágyba, ha elaludtak a manók.

Zsuzsi! Szandi milyen gyümit eszik és mennyit adsz neki? Szereti?

Vok! Lehet, hogy a dokinénik ilyen hatással vannak a picikre?! :lol: Megmondják, hogy ezt már illene, és akkor utána már megy is? Nálunkis ez volt Bogánál anno, mikor 7 hónaposan elvittem a dokihoz, hogy nézze meg, mert nem fordult még át, azt mondta, hogy semmi baja, csak lusta, de már lassan illene neki megfordulni. Ha hiszed, ha nem miután hazavittem, még aznap elkezdett forogni a lány! :D

Cumija kinek van? Csillusnak sajnos(vagy nem) nem kell, bár néha örülnék, ha lenne valami amitől megnyugszik.

Mi a gyerkőcökkel járunk babaúszásra, már Csillus is 4x volt, és nagyon tetszik neki.

Dobjatok fel képeket a manókról légyszi! :D

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi!

Milyen volt Boga 3. napja az oviban? Remélem jól sikerült. :lol: Nem nyűgösebb az új környezet miatt? Hamarabb fárad este?

Egyébként én mindig háton altatom Laurát. Korábban utált hason lenni. A gyógytornászunk mondta, hogy ne erőltessem (de nekünk volt egy kis egy oldali nyakizom-merevségünk - hason nem tudta letenni a fejét oldalra fordítva), majd magától megszereti. És így is lett. Mint korábban írtam a 3.hónaptól hasra fordul, azóta imád hason lenni - így jobban lehet játszani. Én megőrülök :roll: , mert pelenkázás közben is állandóan hasra akar fordulni. De aludni ma is háton alszik. :D

Cumizni mi sem cumizunk (még kézzel sem). Valahogy nem kellett Neki, pedig próbáltuk a hasfájós időszakban. Én azt hittem, hogy akkor megúsztuk a cumizást, de tapasztaltabbaktól hallottam, hogy van aki 8 hónaposan kezdi el. :shock:
Lányok! Nektek mi a tapasztalatotok erről? :?:

Kép korábban így aludt hason

Kép íme egy vidám hason fekvős kép

Mamec és Laura

KépKép
 
 


Sziasztok!

Vok!

Voltunk méreckedni! Dancit kissé töbnek becsültem, "csak" 20,5 kg... :lol:

Mamec!
Én a hozzátápit addig szeretném húzni ameddig lehet. Tehát, ha megkínálom, 6 hónaposan valamivel és nem ízlik neki akkor próbálok mást, ha az se akkor várok egy kicsit és újra próbálkozom mással, vagy ugyanazzal...
A hízás egy idő után lelassul, nem fog örökké ugyanúgy hízni. A gyümölcsök meg igazán nem fognak nagyot dobni a súlyán... 2-3 kiskanál alma :lol: Ha vidám a gyerek, jókedvű, a minimumot meghízza, van elég pisi, kaki (bár ez utóbbiból előfordulhat, hogy minden panasz okozása nélkül nem jelentkezik akár 1 hétig, és ez is normális)

Andi!
Egy másik topikban az egyik baba is éppen hogy meghízza a minimumot, bá az a kislány pontosan 10 dkg-okat hízik hetente. Őket elküldték egy teljes kivizsgálásra, hogy van-e valami szervi baja a nem hízásának és csak utána javasoltak mást. HOgy pontosan mit és hogy azt nem tudom, hülyeséget meg nem szeretnék írni. Ja szervi baja nem volt, az a kislány is jókedvű, nem sírós és már pár hetes kora óta átalussza az éjszakát.
Dokitok nem küldött kivizsgálásra? Mire véget ér a kivizsgálás, meg minden féle, már kezdődhet is a hozzátáplálás:)))))

Mamec!
Laura igazán tündéri a képen, az a teli szájjal vigyorgóson főleg!:)

Nekem se alszik egyik se hason. Mindegyik késő forgott és későn ült fel, de úgy tűnik a Geri a leg-leg kisebb mind közül. Márha értitek. A Gabim már 5 hónaposan megült magától, nem dőlt el, a Gerit meg simán elborul, nem tartja magát még ilyen szinten. Érdekes, hogy a Dancira nem emlékszem :( De gáz.

Nekünk is elkezdődödtt az ovi, már középsős lett a Gabi, de mivel egész nyáron nem ment, így újra beszokás van most. Első nap csak délig volt, aztán már másnap ott is aludt, igaz, nem sikerült elaludnia és zavarta a többieket... De azért már a hét végére rendeződött a dolog, csakhát valahogy neki kicsi az alvásigénye. Ha délben alszik, akkor éjjel 11-ig fent van.

Ja igen Andi!
Hogy boldogulok a 3-al! Már jobban, de legalább nem izgatom magam ezen:)))) Az első gyerkőccel még jobban szaladt a lakás, mint most 3-al a ház. Nekem sokáig kellett szoknom magát azt a dolgot, hogy most gyerekem van. Aztán megszoktam és kész. A két gyerekességet is ugyanígy meg lehet szokni, tanulni, hogy hogyan használd ki az időt. Meghát tudod,hogy nem maradnak örökre ilyen kis kicsikék, mert én az elsőnél pl nem igazán tudtam elképzelni :oops: :lol: Aztán most mégis középső csoportos óvodás, jövő hónapban 4 éves! Danci meg egy áldott jó kisbaba volt és most is szófogadóbb, mint a bátyja, pedig még nincs 2 éves.
Nekem az a szerencsém,hogy a Geri még mindig 3x alszik egy nap és szegényke eljátszik egyedül is ha kell, ha nem érek rá. És egyedül alszik el, nem kell altatgatni, bár ez is szerintem azért alakult így, mert tényleg nem értem rá altatgatni. Hányszor volt úgy, hogy a kicsikét akkor szoptattam este, amikor a két másik a kádban fürdött, én meg a wc-n ülve szoptattam. De hát amikor végzett és láttam, hogy már nem eszik, csak cumizik, akkorra már a nagyok vize is majdnem kihült, így mehetett az ágyikóban a kicsi. Mire lecsutakoltam, kiszedtem, megtöröltem (közben kicsi üvölt), pizsamába raktam őket, megcsináltam a kakaójukat (fürdés után elmaradhatatlan!!!!) addigra a Geri is elaludt, kb 15 perc, vagy még annyi se ha nagyon sietek, de hát az álmos baba az hamar elalszik, illetve az álmos Gergő. Ja igen ő ujjszopós, tehát csak bedugja az ujját, a fejére húz valamit és már alszik is. Szopival meg hamar készen van, 5-10 perc, aztán vagy 5-6 hányás...

Jujj, de túltengtem. Ha kicsit rendezetlennek tűnnek a gondoloataim, csak azért van, mert a napok is ilyenek általában:)))

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is április anyuka vagyok Tündikém április 3-án született az Istvánban.

Sasha!
A gyógytornász szerint (Tündivel járunk) 7 hónapos kor után probléma, ha nem tud forogni semerre. Addig nem baj. Szépen híznak a babáid! Tuti zsíroskenyeret és szalonnát etettél velük tejcsi helyett! :D

Dagi!
Tündi is kel többször is éjszaka. De elvagyok. Napközben igyekszem bepótolni.

Mamec!
Én csak a tavaszihoz írok, meg most ide, de szerintem nem is pörög gyorsan a tavaszi topic. Nekünk is baj van a Tündi nyakával, meg a keze se volt tökéletes. Aztán a gyógytornász még látott rajta egy-két gyúrnivalót. két hónapja járunk és határozottan javul mindenfelé. Mi október harmadikán adunk majd neki először baracklevet ünnepélyes keretek között! :D

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
 
 


Hali!

Nekem ez a tempó bőven megfelel... márcsak azért is, mert én már benne vagyok egy nagyon pörgő topikban (átlag két oldal/nap)...

Livi!

Hehe :lol: Tudod, ha már így rákérdeztél, nyugodtan bevallhatom, hogy direkt lefejem a tejet és teletömöm olvasztott hájjal... 8)
(fúúúj)

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is olvasgatom a tavaszi topikot, de kicsit nekem is túl pörgös, mert ált inkább este tudok gépezni,mikor a "nagylány" már csicsikál!

Én is áprilisban 7-én szültem a Schöpf Mérei kh-ban! A lányom Aliz 3540g és 56 cm-vel született.

Andi: a hízással mi is hadilábon álunk! Hetente 50-60g-t hízik mostanában!

Üdv: Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Anna!
Április 7 egy szép nap a szülinapra :wink: (én is akkor születtem)

Kép
 
 


Helló!
Úgy látszik mi vagyunk a kivételek, mert Kismiki csak és kizárólag hason hajlandó aludni. Már 2 -3 hónapos korától kezdve. Az elején i is háton altattuk, de aztán elég nyugtalanul kezdett aludni háton, állandóan repkedett a keze. :P Aztán napközben a baba kocsiba hason raktam le aludni, és imádta. Később meg éjjel is hason raktam le a hajnali keléskor, utána meg már mindig. Háton nem hajlandó aludni.
Szerintem jön a foga, iszonyúan rosszul alszik éjjel. (én is) :(

A cumizással ugy voltunk, hogy először csak alváshoz kellett, most hogy jön a foga(gondolom), már napközben is szokta használni, régebben napközben kiköpte.

Nálunk viszont a cumisüveget nem szerette, nem volt hajlandó belőle inni, tejet sem. :shock:
Most már elfogadja.

Nektek isznak a babáitok valamit? Tea, gyümilé?
Kismiki a gyümilét egész jól issza, bár nagyon csunyán, oda kell raknom valamit a nyakába, mert a fele folyik ki a száján. :D

Hát mostanra ennyi.

DagiKép
 
 


Sziasztok!

Dagi: Mi is csak hason tudunk aludni! Mikor kijöttem a kórházból akkor egy hétig aludt hátn azóta csak hason megy neki!
Gyümölcslét nagyon minimálisat adok neki és ritkán, viszont teát naponta iszik! Most épp édesköményest!

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Sasha! Tegnap én kiscsajom is egyedül aludt el a kiságyában... kénytelen volt, mert a nagyobbat fürdettem... Egyből rátok gondoltam, és már nem is volt olyan idegen a szitu. :lol: Igazság szerint már nagyon álmos volt, úgyhogy pár percet sírt csak előtte - ennyitől még nem őrülök meg. :lol:
Hízás... hát Csillus most kb 3 hét alatt 20dkg-t hízott... Nemrég voltunk uh szűrővizsgálaton, ott nézték a pocakját is , semmi gáz nincs vele. Amúgy a mi dokink ez miatt biztos nem küldené kivizsgálásra, max fölírna egy doboz tápszert. Ő már 3 hónaposan is mondta, hogy adjak a gyereknek gyümit, meg főzeléket... szóval kicsit régi tipusú a néni... :? A védőnénivel beszéltem ma, ő azt modta, hogy nem kell aggódni (kérdezte a születési súlyt, mostani súlyt -( 3290gr - 6450gr). Ő javasolta, hogy folytassam a szoptatást ugyanígy +kezdjem el a hozzátáplálást, úgyis most sok friss gyümi van... Háááát lehet, hogy ez lesz. Jövő héten lesz Kiscsillag 5 hónapos, utána asszem belevágunk. Nem várjuk meg a 6 .hónapot.
anyatejes háj......... :lol:

Mamec! Bogám nagyon ügyes kis ovis, bár ma reggel már inkább itthon szeretett volna maradni. :lol: Fáradtság? változó. Egyik nap alszik- én hazahozom ebéd( :roll: ) után- ,másik nap bírja estig. Most éppen ritka pillanat : mindkettő szunyál!! :D
A nyakmerevséget nektek ki vette észre? Csillus se teszi le a fejét oldalra fordítva, ha hason fekszik... Picinek meg előszeretettel csak jobbra fordította... ezt, mondjuk már kinőtte...
Nálunk Boga se cumizott - bár ha addig nem kell a gyereknek, én 8 hónaposan már nem kínálgatnám... :lol:

Anna! Lánykád most mekkora? Ő szopizik még? Úgy látszik a csajok szép karcsúak akarnak maradni!! :lol:

Dagi! Csillus sem fogadta el a cumisüveget. Régebben próbáltam lefejt tejcsit adni neki belőle.... háát majd megfulladt tőle. Most pár napja próbáltam újra és már ő is simán elfogadta.

Akik már hozzátápiztok! Főzőcskéztek a babóknak, vagy bébiételt adtok? Ki mit kutyul/ vesz a babónak?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sasha! Neked hogy engedte a 3 vonalzót beszúrni az aláírásba? Nekem a 2-nél azt mondja, hogy túl sok karakter...????? :twisted:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


asszem sikeerült :lol:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szopi+hozzátápi:
Mi még csak szopizunk. Eddig Hanna csak a homeós bogyókkal kapott vizet, de abból is max 3,5 millilitert egy nap. Egyszer próbáltam a cumisüveget, mert nagyon meleg volt és gondoltam megkínálom, de nem kellett neki. Nem erőltetem azóta se. Hozzátápit mi csak a 6dik hónap után kezdjük meg. Nekem is mondta a védőnénim, hogy hát most van friss gyümi... de én úgy vagyok vele, hogy egész életében ehet még friss gyümit, nekem az a másfél hónap még fontos. (És ugye a gyerek nem attól a két kanál almától fog elkezdeni jobban hízni) Nálunk elég sok az allergiás a családban. A férjemnek étel, nekem meg pollen allergiám van aszthmával felturbózva. Szóval ezerrel próbálok mindent később bevezetni, ami allergén lehet. Sőt, én magam se eszem azokat a dolgokat, amik allergének. Pl. tej, hal, magvak, tojás. (még ha túlzásnak is hat: 42,5%-ról 12%-ra csökkenti az allergia kockázatát, ha a mama se eszik ilyeneket) Szóval érdekes a kaja menüm, de Hannáért sokmindenre hajlandó vagyok és nem is oylan rossz tej nélkül élni! :D

Súly: Nálunk ezzel nincsen gond. :D Szerencsém van a csajjal nagyon!!! :D 3360al és 56 cm-rel született és 1 hónapja volt 66cm és 2 hete 7240gr. :D Majd holnap tudom meg az új adatokat. :D Nagyon kíváncsi vagyok már. Szerintem lehet vagy 7400gr. Jó nehéz. :D:D

Cumi:
anna utálja. Az ujja a legjobb dolog a földön és mit képzelek én, hogy ő egy gumi cuccal beéri. :D:D Majd csak leszokik egyszer róla. :D

ezen kívül a múlt héten kezdtünk Monapeles texilpelenkát használni. Tök jól bevált. :D Csak éjszakára meg a nagyon elmászkálós napokra kap eldobhatót. Nem zavraja.

Sasha!
Hatalmas a fiad! :D
Cipelni sokat kell? :D Jó karizmaid lehetnek! :D:D

Andi!
Örülök, hogy írtál! :D
Háát, jól nevelt babáink vannak. :D Hallgatnak az okosakra. :D:D Hanna azóta egyébként csak 1x kel éjjel. nagyon ügyi. :D És már semmi baj sincs a kakival. :D:D

Mamec!
Üdv itt! :D

Fogakkal hogy álltok?
Nálunk még a nyáladzáson kívül nem sok látható. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sasha!
Szinte sejtettem, hogy ettől híznak! :D Eleinte mi is zsíroskenyérrel etettük a Tündit, aztán mégiscsak szopiztunk! (csak viccelek ám)

Dagi!
Nálunk még csak tejcsi van. Majd harmadikán, ünnepélyes keretek között meglesz az első barackléivás! :D

Andi!
Velünk szemben most nyílt egy biopiac, és egy csomó bio dolgot lehet kapni. Még bébiételt is, igaz 400 ft egy üveg. Egyelőre majd én turmixolok, aztán majd később kb 7-8 hónaposan elkezdünk bébiételezni, mert én rosszul vagyok a sütőtök és a sárgadinnye szagától és a bébiételből kevesebb jut az orromba.

Vok!
Hűha, komolyak nagyon ezek a százalékok! Nem is tudtam.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
 
 


Sziasztok!

Azért írtatok egy keveset:)))

Livi!
Hihe, gondoltam ám, hogy viccelsz. Azt hiszem egy kis kenyértől az újszülött simán megfulladna.

Tegnap bepróbálkoztam egy kis párolt almával a Gerinél... kiköpte. Másodjára is. Megettem, finom volt. Újrapróba legközelebb 1 hónap múlva. :lol: Nézett rám ám, hogy anya, te hülye vagy? És még ki is nevetett.

Vok!
Igen hatalmas, szerencsére nem kell sokat cipelni a fenekét, de ha kéne se lennék meglepődve, max magamra kötözném, volt már rá példa. Inkább az első fiamat kellett cipelni, de őt nagyon. Amíg nem mászott addig folyton és ő jobban hízott, mint a legkisebb tesója. Fél kilóval többet. Havi másfeleket.
Sajnálom, hogy ennyire allergiások vagytok, nem lehet túl jó dolog. És különben is, mi az, hogy télen nem lesz gyümölcs?! Lesz, és lesz mellette pár nagyon finom dolog is! Lesz alma, banán és narancs (bár ez utóbbit allergének közé sorolják, mint a citrusféléket általában... de csak azért mert nem nálunk terem...) és ott lesznek a zöldségek. Nem feltétlenül muszáj sokáig gyümit enni. Azt a pár gyümit bevezeted max 1 hónap alatt és utána jöhet a burgonya, a rizs, a sütőtök amit általában nagyon szeretnek az édes íze miatt, sárgarépa.... karfiol, brokkoli... és még egy csomó finom főzeléknek való zöldség. Mire mindet megkóstolja, meg kevered gyümivel, meg jönnek a húsok, addigra megérik az első barack... és eheti a meggyet, a cseresznyét, dinnyét... ó, sokmindent! Nekem a Gabi októberi, fél éves áprilisban volt. Hát akkor is pont ugyanezek a téli kínálatok voltak még, hiszen áprilisban még csak a levelek hajtanak ki... És hogy sajnáltam, hogy vége a sütőtök korszaknak!

Andi!
Nem tudom hogy engedte... nem csináltam semmi extrát a vonalzóimmal. Megpóbáltam és bejött.
Jajj úgy látom hogy eltévesztettem kissé a hszt. Amit fentebb VOK-nak írtam, azt úgy tűnik neked szerettem volna, de csak részben :lol: Nem lesz egy dagadék lányka az már biztos, de biztos, hogy nem kell örülni annak, hogyha megeszik valamit nem kell utána majd 2 hétig koplalnia?! :wink:

Napok óta el vagyok havazva.
Hétfő óta bölcsibe szoktatom a Dancit. Nem azért mert le szeretném passzolni,hanem mert megy a Gabi az oviba és mindig be akar menni vele játszani és óriási hiszti van, ha utána mi haza jövünk. Így beírattam a bölcsibe, hogy ha beválik akkor megy, ha nehezem megy neki a beszokás akkor nem erőltetem, mert valószínű félreértettem a jelzéseit és nincs erre szüksége. Hétfő óta a következő a programunk:
7:30 keltem a gyerekekt, majd elrobogunk az óvodába, ha mindenki magához tért. Kb 9-re hazaérünk, 3/4 10-re megyünk bölcsibe, ott vagyunk 12-ig, még én is vele. Hazarobogunk, nagy nehezen elaltataom, mert annyira elfárad, hogy alig bír elaludni. Akkor durmol 2-3 órát, de ez alatt az idő alatt, a Gergő eszik, játszik-velem, hiszen ugye 9-kor szopott utoljára, és délben kell neki megint. Tehát a 2-3 óra alvásból 1-másfél óra kilőve, így van rosszabb esetben fél órám, hogy egyek végre én is és elmosogassak, kitakarítsak, berakjak egy mosást és kiteregessem ami még előző napról vár rám... 3-kor elindulunk az oviba a Gabiért! Játszóterezünk 2-3 órát, mert az kell nekik, főleg a Gabinak, de hát a Danci is imádja. Közben a padon megejtek még egy szoptatást...Hazaindulunk 6 óra körül, legkésőbb 7-re itthon vagyunk. Vacsi, fürdetés, altatás és itt az este 10 óra és én olyan szépen bedőlök az ágyba, hogy miközben dőlök már alszom.
Tegnap a párom nem tudott a Gerire vigyázni, így ő is jött bölcsizni. Ma meg viszont már 9-re kell menni a bölcsibe is. Tegnap otthagytam 1 kemény órára a Dancikát a bölcsiben, igaz, hogy ő nem tudta, de ott ültünk a váróban pár anyukával, akik szintén zenész. Dancika nemsírt, egyszer keresett, de mondták, hogy majd jövök és megnyugodott. Evett szépen levest, jól bekakált nekik, és mosolyogva jött ki! Na! erről beszéltem!
Ja és tegnap megjegyezte az egyik utcánkban lakó nő (miután tolom a tesókocsit, és a tolókarhoz közelebb eső kupolatetőre ráültettem a Gabit is), hogy elég lehet tolni őket! És valóban. Kiszámoltam. 65 kg-ot toltam magam előtt erőltetett menetben. Hazafelé már csak vonszoltam magam, még a GAbit is levettem a kupolatetőről, van neki lába, de még úgyse bírtam tolni már, pedig úgy egy 20-assla könnyebb.
Ha most nem fogyok le, akkor soha!

Kép
 
 


Sziasztok!

KisMikinek én csinálok kaját, még nem adtam neki bébiételt, mindig azt eszi éppen ami van otthon, vagy amit éppen mi eszünk. Pl: húslevesből a sárga és fehérrépit, spenótból még a rántás ás a tej előtt kiveszek neki egy kicsit, krumplit, az mindig van itthon és 5 perc megfőzni azt a kemény mennyiséget amit ő még megeszik (1 kis szem krumpli), paradicsom.... Egy perc megturmixolni neki és kész is a friss kaja. Bébiételt csak akkor akarok neki adni, ha nincs rá lehetőség megcsinálni neki a kaját. Tényleg nem sok fáradtságba kerül megcsinálni.
Délután kap gyümit, azt is éppen ami van itthon, nem válogatós. :P

DagiKép
 
 


Na, itt vagyok megint csak volt egy kis dolgom.

Nálunk is úgy volt, hogy megkináltam, akkor még nem kellett neki, aztán később próbálkoztam újra, akkor már elfogadta a kaját.
Ők úgyis tudják mi a jó nekik. :D

Fogzás: mi is nyáladzunk ezerrel, sőt most nagyon erősen, de a nyáladzás nálunk már legalább 1 hónapja tart. Szerintem már nem sok kell és kibújik. :) Látni még nem látni semmit, de mindent rág ami a keze ügyébe kerül, beleértve az én ujjamat is akár, meg a saját ujját is. Nem szopizza, hanem rágicsálja. :wink:

Súly: nálunk most kezd leállni kicsit a hizással, de a heti 50-80g megvan igy is, előtte heti 150-200 volt. Most kb 7200g lehet, de majd este megmérem és megirom mennyi. :D
Nekem már igy is kezd nehéz lenni, vannak napok amikor többet igéynli a kézben levést, akkor estére már kivagyok.
Mi lesz később? :roll:

DagiKép
 
 


[img]ez%20Balcsin%20a%20strandon%20készült%20http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1158220336.61.jpg[/img]
[img]én%20vagyok%20aki%20fogja%20http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1158220419.72.jpg[/img]

DagiKép
 
 


Kép
Kép

DagiKép
 
 


Kép
Édesapával sétálunk

DagiKép
 
 


Sikerült!!! :P :P

az első 2 képhez előzőleg irtam szöveget, azt olvassátok hozzá. :wink:

DagiKép
 
 


Sziasztok!

Súly: Aliz a múlt héten volt mérve 6150g (3540g születési súly)! Ez sztem kicsit kevés! Ma reggel mikor mértem azt hittem meghalok mert a mérleg csak 5990g-t mutatott. Este végzek egy ontroll mérést, mert nagyon remélem hogy csak elmértem. Kicsit bevagyok parázva, hogy fogytunk!

Cumi: hát mi nagy cumisok vagyunk, már a kórházban cumis volt a szentem! Azóta is tartja jó szokását, de legalább nemszopizza az ujját! :D

Hozzátápi:Mi csak szopizunk! Nagyon nagyon elvétve szoktam neki adni ey kis gyümilét vagy gyümipépet, de igazából én is inkább megvárnám míg 6 hós elmúlik! Nálunk is sok allergiás van! :(

Fogacskák: Mi már 2-vel is büszkélkedhetünk és már utban van a felső 2 is! Eddig viszonylag jól türtük a kibújásokat!

Dagi: Kismiki babakocsis képe nagyon tetszik. Olyan édes rajta!

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm írni. Hát jó sokat írtatok, ennek örülök. :D

Sasha!
Laura nevében is köszönöm a bókot - kedves vagy. :D
Én is szeretném még húzni a hozzátápit ameddig lehet. Bár sajnos úgy néz ki kevés a tejem, ami már a rendszeres havi bajnak köszönhető. Azt hittem húzom még egy ideig. :(
Múlt héten semmit sem híztunk, sajnos. Estére már csak 70 g volt a 2 mellben összesen, bár Laura így is végigaludta az éjszakát. Védőnő szerint néma éhező a gyermekem. Van ilyen?! :roll: HA tápszert javasolt, de én nagyon írtózom a tápszerektől. A mi családunk is nagyon allergiás, én is allergiás asztmás vagyok + tejérzékeny is.
Egyenlőre 2 óránkénti szopizással serkentem a tejtermelést és van eredmény: vasárnap óta 90 grammot híztunk!!! :D
Ha kell pótlás, én szívesebben adnék tápszer helyett Sinlac pépet! Csak jókat hallottam róla!
Nem semmi a napi programod! Én még az olvasásban is elfáradtam! :lol: Hogy birod? Most így egy gyerek után azt gondolom: LE A KALAPPAL A "TÖBBGYEREKESEK" ELŐTT!

Szelivi!
Örülök, hogy Tündi jól javul a torna hatására. Ti milyen gyógytornára jártok? Nem sír nagyon a kezelések alatt? Hányszor jártok egy héten? Mi hetente 1x. Van, hogy végig sír Laura, de van, hogy akár 35 percig is bírja sírás nélkül. Mindig rá kell készülnöm lelkileg, de a torna után mindig jó érzés tölt el, hogy megcsináltuk. :)

Dagi!
KisMiki nagyon cuki a képeken!
Laura is rosszul alszik mostanában - én is a fránya fogakra gyanakszom. :oops: Estére bepiroslik a pofija és az álla és persze mindent rág, amit lehet.
Mi csak a nagy kánikulában kínáltuk meg először vízzel, majd enyhén cukrozott Mecsek Bébiteával! De nem kellett neki! Mi kanállal próbáltuk (a cumizavar elkerülése végett).
Mázli, hogy KisMiki ilyen jó evő! Remélem Laura majd tanul tőle egy kicsit! :lol: Minden ilyen hamar ízlett Neki? Mit jelent, hogy később próbálkoztál? Hány nap múlva?

Kicsilány!
Gyümiléből bébiitalt vagy frisset adsz Neki? Az édesköményes tea a kész Humana granulátumos? Szereti Pogi? Mennyit iszik cca 1 nap?
Remélem nem fogytatok! Izgatottan várom a friss híreket! Át tudom érezni az aggodalmadat!

Andi!
Örülök, hogy Boga ilyen ügyes! Szerencsés vagy! És ki az aki néha munka helyett nem maradt volna otthon, lazítani kicsit?! :lol: Ez belefér egy ügyes ovisnál is!!!
A nyakmerevséget nekünk maga a gyógytornász vette észre, mert mivel születéskor Laura nyakára és fejére is rátekeredett a köldökzsinór, én elvittem kontrollvizsgálatra. (azt hallottam, hogy érdemes minden köldökzsinór rátekeredésnél szakembernek megmutatni a gyereket) A vizsálaton az első ránézés után kérdezte, hogy nem fordítja-e a gyerek szinte csak egy irányba a fejét (háton). Én meg azt hittem, hogy azért néz egy oldalra, mert oda akasztottunk egy játékot. Hát átakasztottam a másik oldalra, Laura meg nézte továbbra is a semmit. :? Bűntudatom is volt, hogy erre egyedül nem jöttem rá. De mindegy, most már jó kezekben vagyunk! :D

Vok!
Nagyon szépen híztok, csak így tovább! :D Mi a titkod? Hányszor esztek? Tudod véletlenül Hanna napi adagját?
A mi családunk is ilyen szörnyen allergiás. A számokat én nem ismertem, de nem semmi! :roll: Én sem eszem semmi allergizálót - remélem Laura megússza! Szopival meg igyekszem kihúzni a 6 hónapot! Remélem sikerül! :lol:
Mi is nyáladzunk, de fogaknak semmi nyoma! Barátnőmnek 6 hónapos a kisfia és 5 foga van már!

Na, jó éjt mindenkinek!

Mamec és Laura

KépKép
 
 


Hali!

Dagi!

Kismiki tündéri szép kisbaba!:)) Kis mosolyalbum:)))

Kicsilány!
Milyen lett a kontroll mérés!???? Remélem csak valami meggajdult a mérlegben! Milyen gyakran méred? Nem lenne elég csak hetente? Bocs, ha hülyeséget kérdezek... nekem ilyen problémám sose volt, mérlegem se....
Cumi jó dolog. De nem ér ám bántani még rejtetten sem az ujjszopást, mert mostanában harapok érte :wink: :twisted:
Gabi rettentően cumifüggő. Gondolj bele, októberben 4 éves lesz és 1 hónapja bírtam elvenni a cumit tőle és a mai napig minden áldott este keresi!!! Olyan kis trehány, hogy az összes cumiját (kb 10 db) eszórta. Kitn a kertben, ágy alá, szekrénybe dugva... kerti szekrénybe betéve... szóval egy se került meg az egyik estére. Aztán én ugye másnap találtam, de már nem adtam vissza, azt mondtam, hogy egy se került meg. Baba korában meg folyton dugdoshattam vissza éjjel a szájába... Danci a középső fiamnak sose kellett se cumi se az ujja. Azóta se cumizik, nem igényli.
Gergő a kicsi meg megtalálta az ujját. Cumi kiköp, ujj bedug. Megmondom, én örülök neki, hogy nem cumizik, bár most még.. aztán ki tudja mi lesz később. Ebben az a jó, hogy éjjel nem kelünk. Felsír, aztán mire átérek már az ujja a szájában és alszik tovább este 8-tól hajnal 5-ig. Így mostanában hallom, hogy nyafizik, már ki se kelek az ágyból, hacsak nem kezd el sírni, mert akkor éhes. Ha meg játszik akkor ugye nincs a szájában az ujja, mert az kell ahhoz, hogy megfogja a játékot... vagy játszik, vagy ujjat szop, míg a cumi ugye az bent lehet játék közben is.
Mindenesetre én a cumival nagyon megjártam, bár az is igaz, hogy sehol a neten nem olvastam még olyan gyerekről, mint az enyém, hogy ennyi ideig nem lehetett tőle elvenni azt a fránya pipát.
Míg kisebb volt azért, mert annyira sírt órákon át, hogy egyszerűen megsajnáltam. Most meg azért már meg lehetett neki magyarázni a dolgot és fel is fogta, de azért rossz neki, látom.

Mamec!
Ha megjön a menstruáció akkor természetes, hogy a tejcsi csökken, de ez átmeneti állapot, és nagyon ügyesen kezelted azzal, hogy sűrűbben kínáltad meg a Laurát! Változó, hogy mikor áll vissza a tejtermelés. Van akinél már a menstruáció másnapján, van akinek a végén, vagy pár nap... de átvészelhető a gyakori mellretétellel. És így van, akár elkezdheted bevezetni a gyümölcsöket tápszer helyett, de azért a tápszer nem méreg, azt ugye tudod? Persze, allergia veszélye miatt megfontolandó, hogy inkább a Sinlac-ot kéne adni... ahhoz is lehet keverni turmixolt gyümölcsöt, ha nem elég finom. Persze, ha már bevezetted külön-külön mindkettőt. De várjál még pár napot, hátha nem kell úgy elsietni a dolgot, hiszen írtad, hogy nem nyűgös a kicsi. Olyan, hogy néma éhező kisbabáknál nem hiszem, hogy létezik... az éhség ilyen kis korban a hasfájáshoz hasonlít, vagyis felnőtteknél is, de ők még nem tudnak külömbséget tenni hasfájás és éhség között, tehát mindenképpen sírna, ha fájdalmat érezne nem?
Szóval ebből kiindulva nem hiszem, hogy lenne néma éhező gyerek. gondolj csak a refluxosokra. Nekik fáj az evés, illetve az utána kövezkező savas hányás és azért nem esznek. De ők láthatóan szenvednek is az éhezéstől, de mivel jobban fáj az amikor a sav marja a nyelőcsövet, ezért nem esznek, de attól ők még éhesek és sírnak, szenvednek. Pedig ezek a kisbabák direkt éheznek.
Ha megpróbálod összehasonlítani a lányoddal akkor látsz valami hasonlóságot? Nem. Pont! Ma már többet evett???

Kép
 
 


Ennyi "azért"-et írni... bocsi az azértekért! Azért ugye nem hariztok azért?
:twisted:

Kép
 
 


Sziasztok!

Mamec: Én üveges gyümilét adok neki Hippeset, de tényleg csak minimálisat! Abból is vagy sárgarépalét, avyg barckot!
Poginak ízlik az édeskömény tegnap és tegnapelött napi 200ml-t ivott meg. Változó hol a hippes granulátumosat adom neki, hol pedig édesköménymag forrázatot!

Sasha: A mai mérés szerint is 6kg alatt vagyunk 1-2g-mal! :cry:
Most várhatok hétfőig, hogy a dokinál is megtudjam mérni! Én is csak hetente mérem, de mivel szerdán kevesebbet mutatott az előző hetihez képest azért kezdtem el most minden nap lemérni! Hogy lássam mi van!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Voltunk mi is méreckedni, Az elmúlt két hétben nem hízott a lány, hanem fogyott 20grammot. :D:D Szóval pisilt egyet mérlegelés előtt. Viszont még így is 300gr-ot hízott a hónapban, szóval totál elégedett vagyok a 7220-al. :D Ja, és 67cm. Én többnek éreztem a növését, de sebaj. :D Az a havi 1cmis jó növésnek! :D Bár, mindig úgy csiálja, hogy van egy 1cmres hónapja és utána nő vagy 3-4 cm-t. :D Már így is 74-es bodykat hord. Igaz, ebben fontos szerepet jászik a monapeles pelus is. :D Az amúgy se kisméretű popsira rárakom a pelust és rendesen megnöveli a térfogatát a gyereknek. :D:D

mamec!
Titok nincsen. Hanna jól és gyorsan eszik első pillanattól. 2 héttel ezelőttig 2,5-3 óránként evett, éjjel egyszer aludt 5 órát, aztán szintén 3 óránként volt hami. Amióta beszélt vele a dokinéni, azóta 3,5-4 óránként eszik napközben, és már a második éjszakaját aludta át egymás után. Egyébként 1x kelt enni. Max 10-15 percet szopizik, de általában 10 perc alatt eszik. Éjjel még gyorsabban. 1x próbáltam neki vizet adni, az se kellett neki. Nyáron,a mikor nagyon meleg volt, akkor 1,5 óránként evett, de nem hízott tőle többet. Átlag 800-900gr-okat hízott havonta. Szerintem az éjszakai kaja tuti megnyomja a súlygyarapodást! Amióta kevesebbet eszik éjjel, nem is hízott. :D Ami az én esetemben jó. :D
Sajna azt nem tudom,hogy mennyiket eszik, mert soha nem mértem, de tuti sokat, mert elég sokszor volt-van olyan, hogy eszik, felveszem és kijön egy adag tejcsi. Kaki átlag naponta (nagyon ritkán 2 naponta), pisi van rendesen.

5 fog 6 hónaposan! Belehúzott a pasi rendesen. :D:D Biztos a sültoldalas harapdálására gyúr. :lol: :lol:

Sasha!
Nálatok nem volt gond a bölcsibe való bejutással? Eddig csak rémhíreket hallottam...

Na, megyek, hátha végre felébred a lányom. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Kicsilány!

Már két nap (lasan) eltelt péntek óta, mi a helyzet a napi mérés mit mutat? Drukkolok nagyon.

Vok!
Gratula a növéshez, hízáshoz! És nem macera a monapel pelus mosása? Nálunk még így is két szennyestartó van folyamatosan dugig, de úgy, hogy még mellette is van ruha, meg rajta... ha még pelenkákat is kéne mosnom, áztatonom folyton lehet meghülyülnék. Ha meg eljön az esős idő, meg a tél,akkor meg mégnagyobb gondba leszek, mert a benti szárítóra szűk két mosás fér ami átlag 2 nap alatt szárad. Gabinál jó esetben 1 váltás ruhát kell mosni egy nap, de aDanci már más tészta. Jön a foga ezerrel, az utolsó 4 bölcsesség fogából már egy kint van, így már 17 fogacskája van. Nyálzik, de olyan szinten, hogy naponta 6-7 pólót kell cserélnem rajta, ha még a kajálásokat is hozzá vesszük, akkor minden kajálás után plusz csere. Nem viseli el a partedlit és nem lehet etetni,mert már önállóan eszik, de mint egy kismalac. Ha etetni próbálom, inkább nem eszik, hisztizik. Gergő meg a maga kis bukós fejével napi 5-6 váltás öltözetet hány össze, de olyan szinten, hogy ha van rajta egy kardigán, egy rugi, meg egy bodi, akkor a bodi-ig vizes rajta minden! Csere. Egy-egy szopi után képes 5-6x bukni, persze ezt most már megvárom és utána cserélek, de van amikor még maradt benne egy kis tej és azt is visszaadja...
Szóval gáz.

Mire gondoltál a bölcsivel kapcsolatban? Hogy volt nehéz bejutni?

Kép
 
 


Sziasztok!

Hát a mérlegelés még mindig azt mutatja, hogy kb 150g-mal kevesebb! Beszéltem a védőnénivel és holnap lemegyünk megnézik a csajszit!
Tegnap egész sokat fájt a hasa, ma délelött nagyon bágyadt volt, höemelkedés is volt, de délutánra elmúlt és jobban lett.
Még azt is elviselte,hogy elcipeltem egy babatalira! :D
Majd holnap már okosabb leszek remélem!

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Anna! Nagyon szorítok, hogy minden okés legyen Pogibabával!
Mi is holnap megyünk méreckedni...
Írtad, hogy nagy cumisok vagytok. Mikor /milyen gyakran szoktad odaadni neki a cumit? Nem lenne jobb olyankor inkább cicire tenni - legalább akkor is enne egy pár kortyot (10-20gr), ha éppen csak elaludni akar... :roll:
Meg valószínűleg a kibújó fogacskák is is bekavarnak ilyenkor a gyarapodásba. Szerintem Csillusnál is valami már készülődik, mert pár napja elkezdett rágcsálni is :evil: szopi közben. Persze így nem olyan hatékony a szivattyúja!!! :lol:

Múlt héten már csüt-péntek-szombaton adtam Csillusnak barackot. Persze csak egy picit... nem is olyan gáz, mert mellette a szopi ugyanannyi marad.

Sasha! Ez a rengeteg bukás teljesen okés??? :shock: Csillus is bukik időnként, de nem 5-6x...
Mosás - dettó. szárító állandóan tele. :x

Vok! Tetszik a hízáshoz való hozzáállásod. No para. Neked van igazad! Nem mindegy, hogy kaja előtt vagy után , illetve kaka után van mérve a gyerek!!!+/-150gr is lehet a difi.

Mamec! Köldökzsinór-tekeredés nálunk is volt... Meg picinek Csillus is szinte mindig csak jobbra fordította a fejét... Szerencsére ezt már kinőtte! Helyileg hova viszitek gyógytornára? Tudsz adni elérhetőséget? a mi házidokinénink kicsit... khmm.. szóval, aminek önállóan én nem járok utána, az úgy is fog maradni... :cry: Lehet, hogy váltani is fogunk...
Ami még gáz, Csillus tarkóján a jobb oldalon van egy kis pukli, valami kis csomó, kb ujjbegynyi. Már lassan 2 hónapja, hogy észrevettem, dokinéni azt mondja, hogy nyirokmirigy-duzzanat, a fogzás miatt. nnnna ennyi. Engem meg idegesít, hogy nem múlik, szerintem inkább valami kis izomköteg lehet ott bedurranva... Nem biztos, de lehet hogy éppen ezért nem hajlandó a kiscsaj a hagyományos bölcső-tartásban szopizni... csak fekve.
Néma éhező gyerek?? Szerintem a védőnéni hülyeséget mondott- már bocs! Biztos, hogy nem éhezik a gyereked!!!! A lehető legjobb, hogy gyarkabban mellre teszed. Egy párszor én is mértem, hogy mennyit evett Csillus, de messzemenő következtetéseket kár levonni belőle! ! Akárcsak mi - egyszer többet, másszor kevesebbet, egyik többször kevesebbet, másik ritkábban, de többet! :D ...

Dagi! Kismiki nagyon édes a képeken!! Én is a babakocsisra voksolok! :lol: Nekem is nehéz cipelni a gyerkőcöket, sajnos derék és hátfájós vagyok, ami mostanában megint előjött. :cry:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Sasha!
Enegm nem zavar a mosnivaló. Egyrészt nekem csak 1 gyerekem van (a páromat leszámítva), így nem olyan gáz. És nagyon gyorsan szárad. Azon kívül van hely hova teregetni, így ezzel sincsen baj. :D Hanna meg nem tiltakozik a monapel ellen. Sőt. :D Viszont nagyon sokat sporolok vele. :D

Andi!
:D Nekem könnyű a no para elvvel élni. :D Jól hízott a kiscsaj, kiegyensúlyozott, meg minden. :D Mázli! :D

A tavasziaknál is vannak nagyon minimálisat hízó babák. A mama még nem aggódna, de a dokik össze-vissza nyaggatják a hízás miatt. :(:( Én is ilyen minimálisat hízó gyerek voltam és anyum meg is próbált mindennel etetni. Meg is lett az eredménye. most már nem vagyok az a nádszálkisasszony. :D:D Sőt, már 6 évesen se voltam az. Azóta ugye járjöttek a kutatók, hogy az első évben határozódik meg (a genetikai adottságokon kívül), hogy mennyi zsírsejted lesz és azok mekkorára nőnek.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Anna!

Én is drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!

Andi!
Ez a refluxbetegség egyik fajtája lehet. Azért nem stresszelek a témán, mert az első fiam a Gabi is GOR gyanús volt, vele voltam mindenhol vizsgálaton, éppenhogy tükrözni nem tükrözték a gyomrát... 1 hónapon keresztül hordtam orvosokhoz össze-vissza, ahol minenhol csak azt szajkózták, hogy kezdjem meg a hozzátáplálást, mert a szilárdabb táplálékot nehezebb visszabukni. Ez a refluxbetegség enyhe formája, kinőhető, igazság szerint kezelni sem érdemes, max javasolják, hogy táplálj hozzá... Hagytam a fenébe az egészet mégpedig azért, mert a 4 hónapos gyereket nem fogom hozzátáplálni, csak azért, mert hátha nem bukik majd. Élénk érdeklődő, mindig vidám kisbaba, aki mellesleg 1,5 kg-ot hízik havonta...mindamellett, hogy (kb ugyanígy bukott, mint most a Gergő, de talán mégse ennyire... nehéz 4 év távlatából megállapítan, hogy melyik a hányóbajnok.) bukik. Az "igazi" refluxbetegségben szenvedő kisbabák sokat sírnak nem szopnak, mert fáj nekik és ha már nagyon elharapódzik a helyzet koplalnak, csakhogy ne marja már a sav úgy a nyelőcsövüket, borzalmas. Ja és persze mikor elkezdtem a hozzátáplálás 6 hónaposan ugyanúgy bukott. Csak színeset. Mikor mit evett. Sárgát, pirosat, zöldet... Szépek lettek a ruhák is. Az egész bukás azelőtt szünt meg, hogy elindult, kb 1 éves korában.
Gergőnél már ezért nem izgulok. Sokat mosolyog, keveset sír, sokat eszik és hízik havi 1 kg-ot.

Vok!

A mosnivaló engem se zavar... csak az, ha nincs mit ráadni a gyerekekre :lol: Leírnád kicsit bővebben ezt a zsírsejt akármicsodát, hogy én mint agyilag visszamaradott is megértsem? Köszi :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Na megvan a doki eredménye:
Nincs semmi baja a gyereknek, biztos nem a hasa fáj csak "éhezik"! Legalábbis ő ezt mondta. Most egy hétig minden szopi után mehet neki pótlásként táp, akkor is ha eleinte nem fogadja el! Azt mondta, hogy a fogyás is attól van hogy éhes.
Próbáltam mondani, hogy azért csak meg tudom különböztetni a hasfájást az éhségtől, főleg mert hasfájós tüneteket produkál, de nem ment.
Hát most így állunk.
És időközben úgy tünik albérletet is váltunk, így másik doki és védőnéni dukál majd.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: