Új privát üzeneted érkezett!

Hát igen! hálálkodhatsz is :D:D

Az alkoholmentesség talikor... hmmm :D:D
na nem mintha alkesz lennék, de azér egy ilyen alkalomkor...
Sajna ugye ti fővárosiak vagytok, így ugye nekem mindenképp afele kell mozdulni, mert általános tapasztalatom, hogy a fővárosiak nehezen mennek vidékre...

Témához kivi vagyok Vok mit szól hozzá...
Elmondhtajuk most már, hogy ahány ház annyi szokás... ki így ki úgy... :):):)
lehet, hogy ez csak akkor probléma igazán, ha az egyik fél nem fogadja el, de akkor az már egy másik topik lenne...
Vendég
 


Helló!

Gyugyó!
Melyik témához? :D Az lakohol mentes sörös talihoz? :D:D Édes! :D:D A páromnak ilyenkor cipleni szoktam a sejhaját, hogy tudjon inni egy sörikét. :D (Mármint kocsival. :D:D )

És olyan jót mosolyogtam, mert pont a múltkor volt muslicám és molylepkém egyszerre. És nem tudtam, hogy honnan kerültek hozzánk, de nagyon határozottan maradni akartak. Fényesre csiszoltam a konyhát, de még mindig ott voltak. Aztán kiderült, hogy a speiz-ban levedzett egy hagyma és abból jöttek a muslincák. A molyokat megöltem, így nem tudtak tovább szaporodni, de nem tudom máig, hogy honnan jöttek. :D:D
Én sajna nem vagyok tisztaság mániás. Ha az lennék, szerintem meg is kattannék. A gyereken kívül van egy kutyám, meg egy görényünk. Szóval a állatok eleve nagy kupt bírnak csinálni, nem beszélve a koszról, amit Bigyó fel tud hozni a kertből. :D

A ragadást is ismerem. Kb most értem utol magam karácsonykor takarításban. Túlságosan jó együtt lenni Hannával, semminthogy azzal szúrjam el az időt, hogy csilli-villi legyen a lakás. :D:D Arra úgy sem fog emlékezni.

Sajna én párom se épp aktív takarítás terén. 1 részt úgy gondolja, hogy a takarítás megáll a nagyvonalúan eleresztett 2hetenkénti porszívózásnál+törölgetésnél, és a 3 havontai ablak mosásánál. Nála nincsen se konyha, se fürdő, se wc. A szekrényt már ne is említsem. :D Így megcsinálom én, és ő meg örül neki és meghálálja. :D (sajnos anyósom így nevelte, kicsit hosszú idő lesz, mire erről leszokik... ha leszokik róla. )

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


melyik téma melyik téma?? :D:D Te engem csak szivattál valld be :D
De nagyjából értem a lényegét: nehogy már ügyet csináljak a "házimunkából" :O:D:D:P
Igaz?? :D:D
ha ez így van, akkor ti számunkra korrekt társaság vagytok:):)
Vendég
 

 
 

Gyugyó:
ecsém... én vidéki vagyok, nem tudtad?? :lol: :lol:
Háát, ezért nem ittam... :cry:

Vok:
nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem fog leszokni róla...
Én is anyámra fogom az egészet, lényeg, hogy nem bennünk van a hiba!! :D :lol:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.


Bocs, de elfelejtettem átírni a bejelentkezőt. Az előbbi én voltam!!!
 


Sziasztok!

Gyugyó! :D:D:D:D
Igen, tojni rá! :D (mondom én, a nem tisztaság mániás. :D)
Mindjárt 4 hónapos a kiscsaj. :D:D Tök jó nektek! :D:D Nagyon kis husika ám a fürdőkádban!!! :D:D Párod is itt van valahol egyébként?

Peti!
Jössz szedán Ildiékhez? :D
Gondoltam egyébként, hogy nem fog leszokni erről, de a remény hal meg utoljára!!!! :D:D:D:D
És sosem a pasi a hibás. :D Ádám szerint vagy az állam, vagy a nő tehet mindenről :D:D (viccel ám, mert különben naaaaagyon morcos lennék miatta :))

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Gyugyó! :D:D:D:D
Igen, tojni rá! :D (mondom én, a nem tisztaság mániás. :D)
Mindjárt 4 hónapos a kiscsaj. :D:D Tök jó nektek! :D:D Nagyon kis husika ám a fürdőkádban!!! :D:D Párod is itt van valahol egyébként?

Peti!
Jössz szedán Ildiékhez? :D
Gondoltam egyébként, hogy nem fog leszokni erről, de a remény hal meg utoljára!!!! :D:D:D:D
És sosem a pasi a hibás. :D Ádám szerint vagy az állam, vagy a nő tehet mindenről :D:D (viccel ám, mert különben naaaaagyon morcos lennék miatta :))

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok: sajnos nem tudok menni, de olyan nagy nyomásnak vagyok kitéve, hogy muszáj mennem! :lol: :lol:
 


Vok!
Akkor tojok rá... ennek megfelelően már a bézs padlón hatalmas szürke foltok vannak fekete pontokkal, avagy porcicák pókocskákkal :D:D de most már tojok a seprűre és a porszívóra.. lehajolok felszedem kidobom :lol: mosogatás mindent iziben öcsém! egyből kaja után... sittysutty... ragacs most csak a rohadt pezsgőtől van, mert betoltam 2-t nemrég és az egyik kifolyott picit...
egyébként meg átmentem bútortervezésbe.. jelenleg végképp kilőve a házimunka (hmm de azért a mai tyúk/csirke leveske baromi fini lett... no meg anya tésztasalija a mustáros majorannás hagymás grillezett csirkecombikáimmal... :):))

sörpapi!
göd vaze egy köpésre pesttől :D:D pikkpakk ottvan a vonat a nyugatiban :D:D
nodeja... én meg el sem mentem:(
mi lenne ha valahol a hegyekben piknikeznénk egyet?? család kaja pia és ami kellhet.. no de majd nyáron (mert tavasz nem lesz )
Vendég
 


Gyugyó!
Te, drága! Én nem azt mondtam,h ogy ne csinálj otthon semmit. :D:D Hanem,hogy amit tudsz, bírsz, azt csináld, de ne ezen stresszeld magad. :D:D Azért jó, ha valaki megcsinálja. :D Én annyira tudtam örülni anyámnak,a mikor kijött 1 hétre, mert csilli-villi lett a lakás. Igaz, Hanna akkor 1 hetes volt. :D:D

Merre laktok?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Na hallod! nekünk ilyen jellegű segítség nem volt...
egyébként tatabánya (azért kisbetűvel, mert ennyire szar ez a város...)
anyós csak hozza a menza kaját 7közben, én melóban foodos műkajázok... takarításba senki nem segített be...
Anyám sajna annyira beteg, hogy ha csinál valami házimunkát, akkor 2-3 napig felkelni sem tud... (myasthenia gravis...)
úgyhogy oboa...
jóideje csak azt veszem észre, hogy egyre többet főzök, mert a 7végente nem járunk se ide se oda, azonban a gyermek születése előtt nagy versengés volt ki tud többet elcsalni magához a kajával :)
erről ennyit :D
Vendég
 


Szia!

Szóval nem vagyok oda a helyért... Én is így voltam Gyállal. Aztán megszoktam. Most már (laza 4 év után) kezdem azt érzeni, hogy nem is olyan rossz. :D

Ha már nagyobb lesz a csaj, meg nem lesz ilyen influenzás, vírusos idő, ti is többet fogtok tudni elmenni otthonról. :D Amikor már nagyobbak a törpék, sokkal jobban elmer velük menni az ember. Hanával sokat mászkálunk. :D

Nálunk is nagy főzöcskézések mennek, mivel Ádám meleget visz ebédre itthonról, így többfélét (legalább 2) főzök egyszerre. Így van ebéd, és más vacsi. :D És ezt ismétlem átlag 2 naponta. Most pl paradicsomos húsgombóc lesz, meg csirkepöri.

Anyukádnak a betegségét nem ismerem. Az mit csinál? Mesélnél róla egy kicsit?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Gyugyo:

Háztartás: mi már a gyerek elött is megosztottuk. Én annyira nem szeretek takarítani, de főzni igen, a feleségem meg inkább takarít meg vasal (hála az égnek, ha rajtam múlna csak vasalás mentes ingeim lennének). Istvánka születése után természetesen nagyrészt rám maradtak ezek a dolgok, érthető módon, mivel mi is császárosok voltunk. Mostanra különben visszaált a születés elötti rend. Én szeretek főzni, enyém a fürdő és a wc takarítás és a felmosás. Mariann főz a gyereknek, ha valami olyan kell, amit én nem tudok és ő porszívoz, porol, vasal. Nálunk ez bevált. De valóban minden család más és más.

Amúgy utólag is: mindenkinek boldog új évet kívánok!

István
 
 


Miki!

Király, akkor nagyjából egyezünk :D:D

Vok:
tegnap nem volt időm, meg sajna most sem mármint a betegségről írni... :)
Ez a nyavalya annyit jelent, hogy súlyos izomgyengeség... És ezt a visszmaradt csecsemőmirigy újra, de rendellenes műkösése váltja ki.. ennyit röviden, bár évek teltek bele, míg valaki diagnosztizálta és hát sajna keváés helyen kezelik az alapjaiban véve gyógyíthatatlan betegséget. És ez idén már jóval rosszabb lesz...

no egyenlőre ennyit
meló van...
:(:(:(
Vendég
 


Kedves Topiklakók!
Nemrég anyával otthon eszünkbe jutott, hogy mennyi diafilmünk van gyerekkorunkból, de diavetítőnk nincsen hozzá!
A kérdés, melyet mindenkinek címezve tenném fel, hogy létezik e még olyan diavetítő, amivel a régit le lehetett vetítetűni??
Az új vetítők vajon kompatibilisek e a régi filmekkel??
valakinek esetleg tapasztalata ebben??
Vendég
 


BUÉK

Olyan régen voltam már,hogy másodjára tudtam csak belépni.
Sajnos sok a munka (ami nem is sajnos) és sokat vagyok menókával, így mire idejutnék,el feledem, hogy ide akartam írni.Kövezzetek.
Nálunk haladás van, Aliz már feláll vamibe kapaszkodva és annak mentén (ágy,asztal) ide oda meneget. De hol a legjobb, anya apa ölébe, így még mindig egy igazi ölbebaba, nem nagyon van el magában. Fogunk van csókolom jelentem alásan 2.Ami fájdalmat okoz, ha az orromba harap...de hát olyan cukiiii :lol:
Általában napközben ha párom csinál valamit, akkor rám marad a gyerek, de vannak pillanatok, amikor én is besegitek a takaritásba(meztelen porszívózás tetszett páromnak...fáztam kicsit)...de főzni jobban szeretek (jelzem szerdán salit viszünk shússal). Szóval ami sürgős munka az nappal megcsinálom,de leginkább 11 után kezdek dolgozni, ahogy a család elaludt...csend és nyugalom..pííísz:)
Gagyarászás már meg, apu anyu szavak néha elhangzanak..persze ilyenkor apu anyu nagyon örül:)
Kérdésem felétek viszont ez lenne, a manó ülését meg akarom fordítani,de párom azt mondja csak 1 éves kortól szabad.Viszont az ülés dönthető, tehát majdnem vizszintesen fekszik benne.Most viszont rendesen rugdossa a háttámláját a kocsiülésnek.Szerintetek fordítsam meg?? vagy nem.

Röviden ennyi történt
Üdv néktek feleim


Sziasztok!

A kérdésekre a válasz:

Gyugyo: lehet a mai napig is kapni olyan diavetítőt, amin a régi diákat le lehet vetíteni, sőt még a formája is hasonló, de szerintem rablás az, amiért vesztegetik. Nekünk is nagyon sok diánk van gyerekkoromból, sőt anyukám meg is ragasztott egy párat, amit szétnyúztunk. Diát is lehet kapni amúgy. Javaslom a www.diafilm.hu oldalt valamint az Alexandra könyvesboltot. A diákat ott szoktam nézegetni.

Whisky apuka: nálunk Istvánka kb. 9 és fél hónapos volt amikorra kinőtte a baba hordozót. Akkor vettünk neki egy Römer isofixes ülést, azóta abban utazik menetirány szerint. Rém élvezi a dolgot, hogy kilát előre, a vársban nézi az autókat és élvezi a piros lámpát (mivel a piros szín a kedvence). Ez ülés részben dönthető, ha hosszabb távra megyünk, akkor hátradöntöm és jót alszik az utazás alatt. Különben járunk gyógytornászhoz (mivel volt pár kilónk és kicsit nehezebben mozgott) és ő sem mondta, hogy ez káros lenne a gyereknek. Szerintem megfordíthatod, ha úgy gondolod.

Fog: végre kijött a negyedik fogunk is, imádja harapdálni vele a nagy lábujjamat. Megy neki a baba, aba (apa), és aja (anya), mama. Amúgy a baba nyelvet használja és felvett egy új grimaszt, ha nem tetszik neki valami. Egy-két lépést már próbál megtenni és mindent szét RÁMOL!

Üdv mindenkinek

István
 
 


Sziasztok!

Mi van fiúk, ha nem írok, kihal a topik??? :D:D

Mi van veletek?

Gyugyó!
Hogy van a kiscsaj? miket csinál már? És hogy is van anyud betegsége hosszabban? Soha nem hallottam még erről. (a rövid leírás után se ismerős egyáltalán)

Kicsit kevesebbet kéne melózni, pókerezni, meg stb. :D:D

Szóval hajrá!!!! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Hát igen, kell a frontot tartani valakinek kedves Vok!
:):)
nekem sajna nincs mostanában szusszanatnyi időm se... az urak többsége sztm most a karikor kiürült kassza újrafeltöltésén fáradozik, mint ahogy én is... :):)
De jelentkezem ígérem.. elszórva egykét mondatot tok írni, no meg a lánybúcsús fotóidat is elkezdtem nézegetni már ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, bár még olvasni is csak ritkán. Ahogy olvasgatom amit írtok, elszégyenlem magam. És asszonkámat szentnek terjesztem fel. Én nem fözök, nem takarítok, és ráadásül mostanában Ő is eljár heti 4-5 nap melózni.
Hál' Isten itt van Viki, a nagyobbik leányom, és Ő sokat babázik. Ezzel csak azt értem el, hogy ha Viki megjelenik, akkor semmi más nem érdekes.
Fog még egy szál se, de az inyével is tud ám harapni. De rendesen. A Baby kompban rohangál ezerrel a lakásban. Itt korán kezd a bölcsi, és relatív jól el van ott. Néha, ha én viszem be még elbújok és lesem, micsoda fontos munkába kezd amint a kollégák közé kerül. Most felsírt, és asszony szerint a foga miatt. Jó jel. Vagy megint nem alszunk napokig? :)
Majd kiderül.
Még jelentkezünk. Addig is sok sikert mindannyiunknak.

András & Angi
 
 


Hello Urak! Hello Hölgyek!

Kicsit hosszúnak tűnik nekem a legutóbbi hosszászólás óta eltelt idő :):)
Végülis beindult a bajnokok ligája szezon, egész tavaszias volt az idő, de a mai borongós időt kihasználva idetolom a képem :)

Rottkel:
Nálatok milyen idős a kicsi, hogy anya jár már melóba, meg még nincs fogmanó? :)

Miki:
diavetítő projekt a lakás felfordulás miatt egyenlőre jegelve, no meg sajna lassan többet melózok otthon, mint melóhelyen :):) így nem is jutna rá időm, pedig imádnék mesélni a kiccsajnak :):)

9-én léptük mi még csak át a féléves kort, azt gondolom elég méretes a babuci. Jócskán 8 kilo felett járunk ennek megfelelően alig bír mozogni... Fürcsi előtt egy fél órácskát mindig meztelenkedik, akkor produkálja magát. Főleg ha meglátja a sopronis sörösdobozt akkor be nem áll a szája, öltögeti a nyelvét, kapálódzik és mászni próbál...
Anya elkezdte a hozzátápit úgy 3 hete, elég nehezen csúszik neki az almapép. Nálatok könnyen evett mindent??
Szombaton meló közben beültettem az ülembe és megitattam :D:D hízott a májam rendesen :):)

Ja ha már említettétek a hordozót.. igen rendesen belenőtt a lányka :):) pár centi és végig éri, de keresztbe már lassan szűk :D
Most vettünk neki egy sportkocsit, hogy a röpke kirándulások könnyebbek legyenek, mert hisz ráadásul miniautónk van, nagy babakocsi nem fér bele.
na asszem ezekről hirtelen, most ennyi jutott eszembe..

Vok:
Ha esetleg még erre tévedsz anyuról még egy pár gondolat...
Szóval ez az izomgyengeség autoimmun betegsáég. Nagyon összetett is. A kór diagnosztizálása előtt kiderült, hogy a gerince több helyen sérves. Kb 4 évig tartott, mire ezzel leszázalékolták, mert a bíráló orvosok szerint ezzel lehet simán dolgozni. Közben egyéb bajok is felbukkantak. Vese, máj, bél... ugye ezek mind létfontosságú dolgok. Minden másnap totál rosszul volt és nem tudtuk miért. Még a félkegyelmű orvook sem, mindenki a sötétben tapogatódzott... (vagy épp a boríték nem landolt a zsebükben) de mindenesetre mindenki csak tovább passzolta. Egyszercsak elkerült egy jobb helyre és ott diagnosztizálták a myasthenia gravist. addigra viszont igen előrehaladott állapotba került, amelynek még az állapotromlás megelőzése is lehetetetlennek tűnt. A diagnosztizálással fény derült arra is, hogy a "járulékos" betegségek mind a főbajnak az oka. ezt szokták úgy is nevezni, hogy az immunrendszer rákja, mert megállíthatatlan és mindenre átterjed. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy úgy indult, hogy belilult és kifekélyesedett a sarka... itt tatabányán le akarták vágni a lábát. Aztán ugye derültek ki a dolgok...
Most ott tart, hogy szinte semmi gyógyszert nem tud enni, semmi emberi kaját nem tud enni, mert mindentől ágynak esik. Jelenleg a fő étele párolt köles és hajdina... ugye jól hangzik? Mozogni tud, de egy ablakpucolást 2 napi hasmenés és ágy fekvés követi...
no talán erről ennyit.. kicsit sokat offoltam...

ha van időtök írjatok
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron