Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Zsu:
a Zetpolt pl. szerettem. esetleg nézd meg. :)

Kép
Kép
 
 


ja, meg én a Falcont vettem még. :)

Kép
Kép
 
 


Anett
én már akár overállt is adhatnák Bibura mert azt is örökölt 4et Majáról :-) 4et erre a szeonra

Zsu
a maezítlábra szerintem azt értik,hogy ne mezítláb,de attól még zokni kell rá vagy ezek a tuytik,bőrtutyi,szilikonos na nem ismétlem magam




nálunk volt mindenféle cipő:zetpol (sok),asso,elefanten,sok clarks,nike,puma,next

most kinéztem két gyönyörű clarksot :-)
Vendég
 

 
 

Zsu, mi az a BHRG?
Megnéztem a salus cipőt, ott is írják a supináló sarkat, ilyen a supy cipő is. De egyáltalán nem jutottam előrébb, hogy akkor most milyet vegyek, mikor, kintre vagy bentre??? Kint tényleg csak akkor tud mezitlábazni, ha jó az idő. De kint inább mászik.
Timi, szerintem a nem mezitlábra azt értik, hogy cipőben. Na de milyenben? Ha most van időm, mepgróbálok kicsit utánaolvasni.
Kenguruban én is láttam harisnyát.
Nekünk alig van őszi ruhánk, kabátunk pl nincs is, nem tudom mit adjak a gyerekre, ha így marad az idő :?
Gabci, kutyás eset :twisted:
Prücsi, Kati, a végén senki nem megy a gátra :lol:
És ha nem írtam volna korábban: gratula Esztinek a mászáshoz!

KépKép
 


Na csajok akkor gyertek fel nézzétek meg az oldalt!
Először egy kicsit lehet kinai de nagyon szuper gyorsan belejön az ember!
Meg Prücsi igen ez olyan titkos topic !

Kép


Kép
 


én csak olyan véleményt tudok,hogy minél többet van a láb szabadlábon annál jobb mi a francnak kéne bentre cipő??
Vendég
 


Ádám így megy, persze a végén belémbottlott. :lol:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/207642

Kép

Kép
 


Mogyo!

Én is regisztráltam a "tanyán" :D !!!

Andi
KépKép[/url]
 
 


Mogyo:
én is regeltem. :)

Kép
Kép
 
 


hi
ide ár nem is írtok?akkor Mogyó vegyél fel engem is hamar Bibimaja néven sikerült regelnem
Vendég
 


Szóval, amíg Mogyó felvesz a csapatba, addig ide írok.

Salus (Supy, Dr. Leo) cípők supináló sarkúak, ami azt jelenti, h kicsit kifelé döntik a lábat. Állítólag ez megdolgoztatja a lábizmokat, míg a harántemelős ellustítja (de ezt is cáfolják, attól függ,melyik doki minek a híve). A Salusban tehát nincs harántemelő,mint a Siestában.
A Salust nemcsak ortopéd célra készítik (ekkor fel kell íratni és a lábra legyártják), hanem van megelőzésképpen szokták ajánlani azoknak a gyerekeknek, akik pl. hipoton izomzatúak (ott nagyobb az esély a bokasüllyedésre). Úgy 6 éves kor táján látszik majd, hogy milyen lesz a láb. Egyik ismerősöm kislánya Siestával kezdte, de nagyon bokasüllydésesnek nézett ki, ezért javasolták neki a Salust, és 6 éves korára rendbehozta a lábát. De biztos van ellenkező vélemény is.
Saját tapasztalat: B-nek gágog a lába rendesen (Dévényes múlt, hipoton izomzat), így voltunk már ortopédián sokszor. Ott azt mondták legutóbb, h tulképp mindegy, h harántemelő, v supináló sarok, a legfontosabb, h a bokát jól tartsa a cipő.
B-nek volt már a Saluson kívül Asso cipője (ez is magyar termék, sztem a Salus és a Siesta keveréke,nem rossz), és Elephantenje is, no meg legutóbb vettem neki a Decathlonban egy túrabakancs-szerűt, amit imád hordani. Szandiból csak Salust veszek, őszi-tavaszi béleletlen cipőből vagy Salust, de inkább másfajtát (nem tartanak ugyanis ki egy szezont ilyen intenzitású hordás mellett- legutóbb két hét alatt lemotorozta még a varrást is róla :shock: ), téliből pedig legutóbb Elephantenje volt. Eddig ez volt az egyetlen téli cipője,ami tuti meleg volt és egyáltalán nem ázott át (még a hótaposója is átázott egy idő után), SZupi volt!
Ábelnél először én is a Timi-féle zoknit fogom használni, (ő egyébként feleannyira se néz ki bokasüllyedésesnek), aztán majd bentre veszek egy szandit, sztem Salust. Néztem én is az Elephanteneket, amik vékonyabb talpúak, direkt járni tanuló babáknak, de erről nincs tapasztalatom, hogy kell-e, vagy már indítsunk rendes talpú cipővel.

Hát ennyi a kis esti regényem.

KépKép
KépKép
 
 


Ja! Timi! Bocsi, h csak most, de lukas az agyam...
Immunerősítés homeoval.
ezt mondjuk nekünk a dokinéni az őszi-téli időszakra mondta (sztem én augusztus közepétől kezdem majd el ismét, de előtte beszélek a dokinénivel, mikortól is javasolja):
- egyik héten Echinacea D4 2x3 golyó
- másik héten Vincetoxicum D12 1x3 golyó
És ezt így váltogatni.
- Emellett: Oscillococcinum heti 1x (3-ad tubus)
Az Echinacea általánosabb megelőző szer (így pl allergiás időszakban is ajánlják), míg a Vincetox inkább influenzás időszakban javasolt.
B-nek nyáron is adtam kéthetente az Echinaceát, május-júniusban, amikor minden sz@rt elkapott (azután, h áprilisban abbahagytuk a szerek szedését, mondván itt a nyár), de a Vincetox-ot nem.

KépKép
KépKép
 
 


Móni, bold :lol: De hüje :wink: vagy! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
 
 


na. elolvastam végre. KÖSZÖNÖM a lehetőséget, Babanet...

Zsu, köszi a z infokat Juttáékról! Panka nagyon édes, minden érdekli!

Cipő: Borcsi eddig kint is, bent is mezítláb, vagy olyan zokniban volt. én még örültem is neki, hogy télen sokat leszünk bent, és járkálhat zokniban, nem akartam cipőt ráadni. most akkor ez így nem minden orvos szerint jó. mindegy én így csinálom. vagy nem...

Gabci! Boldog hófordulót utólag is Ádinak! 11 hónap :shock: :lol:

olyan jó, Borcsi végre a régi! Három napog hallgattam a nyekergését de ma már jó kedve van 8) :lol:
Vendég
 


Köszi mindenkinek a cipős hozzászólásokat! Kezdetnek azért nem rossz, legalább valami fogalmam van a dologról :wink:
Timi, azt mondta a gyerekorvos, hogy perkettán és kövön nem egészséges mezitláb menni, ide értve a zoknit is, ezért kell bentre egy vékony, nem túl kemény talpú cipő.

Kriszti, BHRG = Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika. Egy órás teszt keretében felmérik a gyerek mozgásfejlődési és szellemi képességeit. Sok mindent vizsgálnak, pl hogy a csecsemő reflexekből mi az, ami még megvan, de nem kéne már, hogy meglegyen, stb. Ez alapján egy csomó mindenre tudnak következtetni, amivel későbbi problémák megelőzhetőek, pl dislexia és társai. Adnak egy irásos szakvéleményt, valamint, ha kell, akkor javasolnak terápiát. Akikkel beszéltem, állitólag nagyon szeretik a gyerekek a fejlesztő gyakorlatokat.

Ági, jelszó hiányában nem tudtam elinditani a videot.

Gömbi, mikor is mész UH-ra?

Képzeljétek, ma 5-ig aludt a csaj, aztán kis viz, cumi, és még fél 8-ig húztuk a lóbőrt :D
Viszont fáj a fejem :twisted:

Zsuzsa

Kép
 
 


Zsu:
gyere a tanyára, ott van most a diskurálás. :wink:

Kép
Kép
 
 


Tudtam, hogy megint elfelejtek valamit.
Adott már valaki zöldbabot a gyereknek? Azt hogy kell adni? Mert ott a babszemek benne vannak ugye a zöld héjban. Azzal együtt kell megfőzni és turmixolni, vagy csak a babszemet?

Zsuzsa

Kép
 
 


Ja, akkor jól itthagytatok, magammal meg nem beszélgetek.
Regisztráltam, várom a fogadást!

Zsuzsa

Kép
 
 


Tegnap voltunk tanácsadáson, Esztella 9920 gramm. :shock: Ismét fél kilót hízott négy hét alatt. :shock:

Kép
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Én csak simán összeturmixoltam, de azt hiszem hogy te írtad régebben, hogy a karfiol vagy a karalábé elpuffasztotta. Akkor csak keveset adjál neki nehogy baj legyen.

A videót most próbáld meg, szerintem most már nem kér jelszót.

Anyatanyára mindjárt regisztrálok, de csak akkor megyek ha muszály.

Kép

Kép
 


Mogyo: Jelentkeztem az anyatanyára, akkor most döntesz a sorsunkról? :lol:

Kép

Kép
 


Ági, nagyon édes Ádi, és még egy dömper is van a kezében, csuda ügyes kisfiú!
Nem muszáj, de szerintem itt már nem beszélget velünk senki, már mindenki ott van. Én arra várok, hogy Mogyo elfogadja a regimet.

Anett, szép súlyban van Esztella :D

Zsuzsa

Kép
 
 


Zsu! Este hétre megyünk Uh-ra. Nagyon izgulok!
Anett! Akkor van mit cipelni :wink:
Vendég
 


Na most akkor a tanyán vagyunk???
Akartam regelni tegnap, de kivágott! :evil:
Lehet, hogy engem oda má be sem engednek. :twisted:
Na majd bevizsgálom
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabcii 2008.07.24 11:06-kor.

Kép
Kép
 
 


vmit nem értek!
AKi még itt van segítsen má'!
Olyan hosszú az én Hsz ablakom.
És olyan hosszú sorokba teszi amit leírok.
És az idézet ablak mellett a szerkeszt is ott figyel.
Vagy eddig is ott volt, csak én nem vettem észre???
(ennyire hülye lennék?)

Kép
Kép
 
 


regisztráltam! :D

Kép
Kép
 
 


Jelentem, én még inkább ide jövök!

Hát van mit cipelni az biztos! Egyelőre csak akkor mászik, ha valami motiválja. Hát a pelenkázás speciel nem... Nekem meg szakad le a karom, de komolyan, alig bírom fizikailag!

Gömbi: UH - hű, ez olyan izgalmas! Én nagyon szerettem várandósnak lenni, főleg a 2. trimeszterben. Úgy érzem, kb. ezer éve volt! :D

Jaj, a videót nem bírtam én se megnézni, de most újra megpróbálom...

Kép
 


Jaj, de édes ez az Ádám, nagyon ügyes, csak lesek!!! :shock: Gratulálok!

Kép
 


Sziasztok!

Én is regisztráltam az anyatanyán, de hová is kell ott menni? 2007 ősziek..? Ugye ilyen néven van?
Szerintem úgy lenne jó, ha vagy mindenki menne vagy maradna...de ahogy akarjátok,mert lehet, hogy éppen kimaradunk egy-két témából ha ide és oda is írogatunk...Én most tényleg ki vagyok esve mindenből, szinte alig van időm ideülni, Apa mindig itt ügyködik valamit. Általában tölt dolgokat vagy szörfözik vagy éppen játszik..na igen van akinek erre is van ideje. S amikor lekapcsolom az ezernyi töltendőjét, még ki van akadva, hogy bezzeg a jó filmeket szeretem...de egyszerűen alig tudom így behozni az oldalakat :lol: na jó azért össze nem veszünk az egyetlen gépünkön :)
Cipő ügyben nem tudok mit mondani, eddig két kocsicipőnk volt, ami még jó az egy magas szárú rózsaszín tornacipő, pihe-puha könnyű, de persze nem járásra való. Még nem tudom mit kap majd Babszem...őszintén szólva el is vesztettem a fonalat a Siesta pro és kontra témában... :lol:
Azt írtátok, azt hiszem Hajni, hogy ritka az olyan gyerkőc, aki 2-3 dl-t megeszik, nos jelentem Lénike ebédre 2-3-4 dl-t is megeszik főziből! De csak az én főztömből, már a bébikajákat nem preferálja, hihetetlen, de ezt is elértem!
Az idő itt annyira tré, hogy simán kabátban kell mászkálni az utcákon. A turisták készen vannak, mert szétfagynak :lol:

Jaj nem is mondtam nektek, hogy egyik este voltunk Babszemmel az ügyeleten, ugyanis fürdetéskor vettem észre, hogy tele volt kiütéssel a karja és a hónalja. Azt hittem ételallergia vagy csalán...na az ügyeleten csalánnak nevezték meg a dolgokat vagy rovarcsípésnek. A mi dokink azt mondta egyértelműen rovarcsípés, mégpedig hangya valószínűleg. Aztán rájöttem, hogy mindig kint szárítom a ruhákat és a kisteraszra felfutott a Trombita fa, arról meg potyognak a hangyák, szóval jó néhányat behozhattam, mert a mosógépben is találtam... :oops: :cry: Ezentúl nem viszem ki a ruhákat a kertbe, mert szegény Babszemet megtalálják a bogarak! :cry:
Vendég
 


hi
na nekem összeomlott a tanya,biztos elrontottam

amúgy szuper hely

Anett gyere te is


van hányós smile is :-)



Ádi nagyon ügyes :-))))
Vendég
 


Edit
én írtam,s szerintem Lénike egyedüli a topikba aki ennyit bír enni
Vendég
 


Ádikát megetettem, most a járókában játszogat, beszélget és dülöngélve énekelget a Vivával. :D
A fejem 2. napja majd szétszakad és olyan hányingerem van tőle.
(ide nekem a hányós smilet)
A tanya nekem még abszolút kínai. nem találom a smilekat, meg még magamat se nagyon, de majd csak bele jövök.
Anett és Edit, gyertek ti is, és aki még nem regelt!
Na átnézek amíg kisbogár engedi.
:arrow:

Kép
Kép
 
 


Helló! én is regeltem a tanyára, de nekem valahogy még nem jön be. újra kéne képet tölteni, vonalzót csinálni, beilleszteni, meg olyan idegen még az egész. legalábbis nekem. :roll: azért láttam, már többen vannak ott, mint itt.
én még maradok, legfeljebb magamban elbeszélgetek. :)
Hát a kiscsaj 11 óta most aludt el, kivi leszek fél óra meg lesz-e??? :?:
Valaki van még itt???????????????????? :roll: :roll: :roll:

 
 


Kikuka, nekem ugyanez a bajom, hogy akkor most új vonalzó, új profil, plusz kiismerni az egész rendszert, visszaolvasni, amit a többiek írtak, közben azért itt is nyomon követni a dolgokat... :roll: Mostanában nincs ilyen sok időm, Eszti egyre többet ébren van, és olyankor én nem nagyon szoktam számítógépezni. Hogyan töltsünk ki két és fél - három órát úgy itthon, hogy azt a kilenchónapos gyerekünk élvezze? :roll: Ez most a legnagyobb gondom! Fél óra alatt az összes játékon, képeskönyvön túlvagyunk, a meséhez, rajzoláshoz még kicsi, és nem bírok mit kitalálni! :oops: Ma már én is unatkoztam, nemcsak ő! Lehet, kellene valami gyerekdalos kazettát venni, mert azt nagyon szereti, ha énekelgetek, rázza magát ültében a zene ritmusára, nagyon cukika.

Kép
 


Ja, a fejem nekem is fáj tegnap óta!!! :x

Kép
 


csajok,
gyertek a tanyára. :wink:

Kép
Kép
 
 


Jajjj! Az októberiekkel is így jártam! Mire rászántam magam a regisztrálrásra eltűntek...
:roll:
 
 


Most jöttemaz Anyatanyáról. Hát... Ugyanolyan lassú, mint a Babanet most, a régebbi hozzászólásokat nem hagyta elolvasni, és a téma az, hogy kinek sikerült és kinek nem vonalzót készítenie... :? ez nekem nem tűnik minőségi váltásnak egyelőre... :( Itt meg egy másik fórumnak is tagja vagyok, őket sem szeretném itthagyni. :(

Kép
 


Panóka, hát regisztrálj az anyatanyán!

Zsuzsa

Kép
 
 


Nekem sem tetszik egyelőre a tanya, de nehéz megszokni a változást :-)
Mindenesetre nem is tudom miért húztunk el, mert Juttának írt egy olvasó (kukkoló) egy jószándékú hsz-t?
Tényleg, Jutta kijön a kórházból, itt meg sehol senki :oops:

Ha a tanyán ilyen chat-szerű gondolatváltások lesznek többségben, nekem arra nem lesz se időm se energiám, az tuti.

KépKép
 


Hát lányok nekem is annyira új ez az anyatanya. Azt se tudom mi merre hány méter.
Mindig ideülök egy kicsit és próbálgatok, azt se tudom melyiket olvassam.

Kép

Kép
 


Ezt nem értem! Én ma regisztráltam be hozzátok és van már az én nevemen nálatok vki más ...
És pont a 2007 őszi babáknál ..
Kicsit furcsa :twisted: :twisted: :twisted:
 
 


Panóka:
pü-re válaszoltam, beengedtelek gyere, várunk. :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról , a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 


Csajok van itt még valaki???Akkor mindenki az anyatanyán van??

Innen meg töröljük ki magunkat??
Na én is regeltem, de még nem tudok semmerre sem menni, valami engedélyt kellene kérni??


:shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Edit:
a csapatok között a második oldalon lesz a 2007 ősziek babanetes Új! topic és ott kell jelentkezni a csapatba. gyere és veszlek is fel.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

csak így bepofátlankodok hozzátok, de lenne egy kérdésem amire remélem tudtok válaszolni.
Kisfiam most volt 7 hónapos, 8,6 kg és készülünk gyerekülést váltani. De ugye jön a kérdés, hogy milyet? Szeretném megkérdezni, hogy Ti milyen ülést használtok, mit javasoltok, mivel voltatok megelégedve, mit ne vegyünk... stb. Olyan sokat nézelődtem e tekintetben, de nem jutottam előbbre. Ha elszámoltam volna magam, és a babucik még nem olyan nagyok, hogy ülést váltottatok volna, elnézést.

Remélem nem zavartam!
Előre is köszi a válaszokat!

Orsi
Vendég
 


Lányok!
Tényleg elköltöztetek??? Hogy fogok így hírt adni, ha megszültem??? :roll: :cry: :cry: :cry:

 
 


Szia Marek!

Esetleg ha az anyatanyára is bejelentkeznél? Mindenki szívesen látna! De szerintem ide is bekukkantunk majd, hogy mi újság veletek. Egyébként hogy vagy? Tudjátok a baba nemét? Nevek?
Vagy ne kérdezősködjek, olvassak vissza a másik fórumba, mi? :lol:

Kép
Kép
Kép


Sziasztok,
a topik nyitójának a kérésére a topikot lezárjuk. Ha valaki mégis szeretné itt folytatni, az nyissa meg a topik folytatását új tagokkal...
Üdv, apa :)
apa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron