Új privát üzeneted érkezett!

Igen főleg pedagógusok a hallgatóink.Jól telt a hétvége lányok? Mi jó sokat játszóztunk. Nagyon örülök ennek a szép időnek....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nyafi 2012.03.28 04:55-kor.

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Nahát, micsoda hírekre jövök!

Gem,
nagyon-nagyon gratulálok! Gyönyörű család vagytok!
Gondolom, most nem nagyon vannak üres perceid, de ha egyszer lesz, légyszíves számolj be arról, hogyan telnek egy fiúval a napok 3 lány után.:)

Cas,
jaj, de örülök Nektek is!
Olyan jó lesz, meglátod. Ha sülve-főve nem is fognak együtt játszani Sebivel, de a nagy bátyó olyan dolgokat fog neki megcsinálni, ami miatt örök példakép lesz, hidd el! :)

Nyafi,
de jó, hogy új munka és hogy még szereted is...
Én is oda jártam, csak a BTK-ra. Jó kis munka lehet, amit csinálsz, ilyet én is elfogadnék egyszer majd...:D

Szilvia,
ti hogy vagytok az örök nyárban?
A fiúkák kis ügyesek már, s milyen nagyok! Kristóf meg már majdnem felnőtt itt a szemünk előtt....:D hisz még kicsike volt, mikor először hallottunk róla...

Aki aggódik az éjjeli pelus miatt bárkinek üzenem, h ne tegye: Sári is pelusos még éjjel, holott nappalra már 2 éve nem.:) Ő mindig mondja: jaj, már úgy unom, hogy mindig bepisilek. De mire iskolás leszek, kinövöm! :)

Edit,
jó volt rólatok is hallani ismét!
A szöszkeségeid gyönyörűek! És milyen jól áll Borónak a szemüveg!
Igen, a disznóhús-all. nem egy jó dolog, de nekem valahogy még mindig könnyebb lenne arról lemondani, mint a csirkéről, mert azt sokkal jobban szeretem. :) Sokféle betegség mögött áll sertéshússel szembeni allergia...

Mi egyébként jól vagyunk.
A lányok nagyon elevenek, főleg Sári kész ördögfióka.
Lencsi egy cukorgombóc. Mindenben majmolja a nővéreit és minden nap rácsodálkozom a kis okosságaira.
Juli nagyon várja már a sulit. Egész jól olvas már, írással is próbálkozik. Sőt, mostanában fotóz rendületlenül. Így aztán néha rólam is készül egy-egy kép. Megörökít munka közben, teregetésnél, aztán megy makrózni a berendezett babaszobát pl., meg kérdezi időnként, h szertinem vakuval lenne-e jobb a kép...

Sári energiabomba. Folyton ugrál, rohangál és olyan koszos mint Tom Sawyer.:) Viszont ha sikerül lekötni valamivel, akkor kiderül, hogy ő is szépen rajzol, meg nagy kedvence a mikro méretű gyurmafigurák gyártása.:)

Lenke nagyon nyitott, ismerkedős kiscsaj. Sárival időnként összekapnak, de nincs nagy baj. Fél éve húzósa volt a püfölési mánia...:D
Én meg mondhatom azt, h dolgozom, de igazából itthon vagyok, csak napi min. 4-5 órában horgolok, varrok, ötletelek, fotózok, ilyesmi...:) Szeretem!

Puszi Nektek,
KM

Kép
Kép
 
 


Lányommal ülünk vasárnap az ágyban, nézzük a mesét. Dínós mese jön, Gigi nem rajong érte. Kérdem a lányt, elkapcsoljak? - Ne félj anyu, mindjárt megmenükelnek a dínók. 2. Apja szokott neki mesélni egy denevérről, aki bejött még annó a szobánkba. (Gigi ekkor még nem született meg). Gigi mindenkinek szereti továbbadni ezt a kis mesét, aki hajlandó meghallgatni: és akkor jött, a devenél...
Nálatok vannak ilyen helyes kis elhajlások?

Kép
 
 

 
 

Kismok
Hát igen, azzal én is tisztában vagyok, hogy annyira nem fognak már összenőni, mint az első kettő, de sebaj. Férjem szerint az a megoldás, ha vállalunk gyorsan mégegyet, és akkor itt se lesz gond a játszótárssal! :lol:
Na egyelőre erre még gondolni se tudok! :)

Ma voltam UH-on, minden oké, az én számításaimnak megfelelően kb. egy héttel nagyobb a nagykönyv szerintinél, de marad a szept. vége kiírt időpontnak. Megvan mindene, elfelejtettem megkérdezni a nemét, de nem nagyon volt a popsijánál semmiféle alkatrész, persze ilyenkor lehet, hogy még nem is látszana? Igazából mindegy is.
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Nagyon edes a kep! Dejonektek!!!!
gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Cas!
De Drága!! Én is irigyellek!! De ha nem baj, most csak a Pocakbabáért....én most lenni kicsit, nagyon idegbeteg :oops: most nem hiszem, hogy kibírnék még egy babót, de annyira jó dolog Babát várni!!
Örülök, hogy minden rendben veletek! Nem is kérdeztem, hogy Te most dolgozol vagy otthon vagy??


Gem!
Látom, hogy Te is odavagy a Babavárásért!!! Szerintem még Nálatok sem biztos, hogy "vége" van...
Hogy vagytok?? Lányok hogy dédelgetik Öcsikét?? Én is kérdezném, amit Kismok, hogy mennyire fura a 3 csajszi után a KisPasi??

Kismok!
De jó Rólatok is hallani! Annyira sok nyugalom árad még most is az írásodból! Ezek szerint Te most úgy csinálsz, mint a Mátyás Király mesében, dolgozol is, meg nem is..otton is vagy, meg nem is :wink:

Nyafi!
De jó, hogy elégedett vagy az új munkahellyel! S ügyes is, hogy újabb, jobb helyet találtál! Még emlékszem, hogy mennyit keresgéltél, hogy az első is összejöjjön!!!
Beszólások nálunk is vannak minden nap! Össze kellett volna írnom, de az a baj, hogy nekem már 10 perc múlva kimennek a fejemből
:oops:

Pelusos válaszokat köszönöm! Marci közölte, hogy ő nem akarja elhagyni, mint a cumisüveget sem :oops: :oops: :roll: :roll:

Jó éjt Lányok!!

Kép
Kép
Kép
 


Miért vagy mérges Szilvi?
Cas én megláttam a képet, úgy örülök nektek!!!! Nagyon kis formás!!!

Kép
 
 


Elképesztően jó gép van mostmár itt a kórházban, tényleg igen jó felvételt készített, szuper képeket lehetett kifotózni belőle.

Szilvi
Tanév végéig dolgozom még, ha minden jól megy. Addigra már pont elég tohonya leszek, hogy vágyjak az itthonlétre. Egyelőre eszem ágában sincs itthon ülni, fogok épp eleget, amíg ez a pici elmegy oviba, ráérek majd akkor. :)
Persze néha rámtör, hogy de még mennyi mindent akarok itthon megcsinálni, mielőtt megszületik, és de jó lenne mégis pár hét itthon, de remélem nyáron azért sikerül majd ezeknek is a végére járnom. :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma UH-on, és kiderült, hogy lányunk lesz! :)
Minden rendben vele az UH szerint (reméljük tényleg), szépen fejlődik, 330 g.
Képet most nem nagyon tudok hozni, folyton a kezeivel kalimpált, és mindent eltakart. :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Jaj de jó!!! Kislány! Neve mi lesz?

Kép
 
 


Á, hol van az még?! Nálunk ezek a döntések lassan születnek meg.
Ráadásul mostmár a gyerekek is aktívan részt vesznek benne, Sebi a Cecília mellett kardoskodik, Csilla az Anita és az Alma között vacillál. (Nekem ebből még az Alma elmegy, de az apjuk hallani sem akar növénynevekről...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas


ALMA ALMA ALMA, az tok aranyos nev! De jo, hogy kislany lesz! Mondom en, aki total odavan a fiatol :shock:
Vigyazz magadra nagyon CAS!


Teszek nehany kepet, hetvegen volt a ket kicsi kereszteloje Zaragozaban. Tuleltuk a repulest a negy gyerekkel, nem volt gyerekjatek, de nagyon jol birtak es rendesen viselkedtek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi mindenkinek
Gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Gem
Imádom az esernyős képet!!!!!!!! :D
A többin pedig óriásit nőttek a gyerekek!
Nézegettem a vonalzóidat, és az jutott eszembe, hogy mindig a megfelelő gyereked neve jut eszedbe, amikor szólni akarsz nekik? :) (Anyósom, akinek 3 fia + 1 lánya van a mai napig rosszat mond rendszeresen... :D)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
nekem is az esernyos a kedvencem!
Es igen, neha keverem a neveket, de inkabb csak Zsofit Lolaval es megforditva. Tul azon, hogy kulsoleg nagyon hasonlitanak egymasra, viselkedesben is nagyon sok kozos vonas van bennunk. Szoval ciki, de keverem oket :roll:
gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Szerintem nem ciki. És Lola meg Zsófi tényleg olyanok, mint 2 tojás... :) Anyósom meg a csupa Zs-s keresztnévvel vágta maga alatt a fát... :D Szerencsére a kutya legalább Manó! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Te jó ég Gem mekkorát nőttek. 4 gyerekkel repülni....kemény. Mi most fogunk az egy szemmel és azon is izgulunk. Nem fájt a fülük?

Kép
 
 


Nyafi
Nem, nem fajt a fuluk. De ez nem mindig volt igy. Egyebkent szerintem egy gyerekkel szinte nehezebb repulni, mint kettovel, vagy akar tobbet, mert a gyerek egyedul hamar megunja a banant. A tesoval azert egy kicsit lekotik egymast.
Szoval nekunk is nagyon valtozo volt, hogy mikor milyen volt a repules a gyerekekkel. Most talan egy eve egyikkel sem volt problemank, es hat Dani is aranypofa volt, negybol harom repulest total vegigaludt!

Cas
Hogy vagy? Minden rendben? Novoget a bebi?

Szilvi, Kismok
nagyon eltuntetek, hogy a tobbiekrol ne is szoljak...

gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


jelen... :lol:

Cas!
Gratulálok a kislányhoz!!!! Itt is többségben vagytok lányos anyucik...én csak pislogok....a "Matyis" topikban is lányfölény van...ha mégegyszer babát várnék, csak fiús topikba írnék :wink: :wink: :wink:
Örülök, hogy jól vagy, most már a munkának is lassan vége, kezdődhet a pihi, a fészekrakás....nem kicsit vagyok erre a részére irigy....no a babázás is jöhet (ne), .... az ún. nehéz részekhez nem lenne most erőm :roll:

Nyafi!
Azért voltam/vagyok idegbeteg, mert egyre nehezebben viselem az itthonlétet, a hisztiket, stb....de ez is változik, s igyeksem mindig helyretenni magam, hogy annyian tennék össze a két kezüket (sőt még lábukat is) az én helyzetemért, miszerint EGÉSZSÉGES gyerekeim vannak, mi is azok vagyunk, vagyunk egymásnak....csak tudod az ember mindig "többet" akar...azaz most néha arra vágyok, hogy dolgozzak, emberek között legyek, ne csak a bevásárlóhelyen, stb...de közben meg nagyon félek attól az "új" élettől, amit régen éltem....mondjuk nincs is semmi konkrét munka, de akkor is tartok tőle, hogy akármit is fogok csinálni, hogy fogok tudni mindent összeegyeztetni :roll: ááá, sokszor magamnak is sok(kkkkkk) vagyok :lol:

Gem!
Csodásak vagytok! Te már ismét a régi formádban?? Mondjuk négy kicsi gyermek mellett el sem tudom képzelni, hogy akár levegőt venni is hogyan van időtök :?: :roll: :shock: 8) Lola és Zsófi tényleg nagyon egyformák, s ahogy most nézem a képeket, Dani sem Rebekára fog hasonlítani :roll: No, s milyen fiús anyaként?? ugye jó?? s majd ha nő, s "udvarol"...ma reggel Marcus a lábamat puszilgatta :)
Repülőúttal ügyesek vagytok!Én is nagyon tartok az augusztustól...akkor tervezzük a hazautat, s hát én még a 3 felnőtt (Kiki már annak számít ilyenkor, s egyébként hivatalosan is az:-), s két kicsi "összetételtől" is parázom...

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Köszi a kérdést, minden rendben!
Tökmag növöget (az utsó UH szerint továbbra is nagyobbnak tűnik a koránál), mostmár nagyokat mocorog, férjem meg a gyerekek viháncolva vadásszák a mozgását. :D Egyelőre harántfekvésű, ez abból a szempontból kényelmes, hogy a hólyagomat meg a gyomromat nem bántja, viszont széltében néha úgy érzem, kipukkanok. :D Azért remélem befordul majd, bár ezt Csilla is csak a 38. héten produkálta (farosból).
Én egyre tohonyább vagyok, korához képest óriási a pocakom (7 kg-nál tartok hízásban, de az gyakorlatilag mind a melleimen és a pocakom). A tegnapi bolond idő teljesen kicsinált, egész nap teljesen be volt keményedve a hasam, de amúgy teljesen jól bírom magam, ha a légköri viszonyok normálisak. :)
Elvileg júli első hetével bezárólag dolgozom, akkor kezdődik a nyári szünet, és augusztus végén az új tanévet már nem kezdem el.
Közben persze agyalok, hogy hogyan rendezzük át a lakást, ráadásul ki kéne festeni, a belső ajtókat előtte kicserélni, a kölcsönadott babadolgokat visszakérni. Ami már használhatatlan, abból kérni kölcsön mástól másikat, ami nincs kölcsönbe, azt venni (ez kb. a pelenkázót jelenti, ja meg a kárdra tehető kiskádat, de azt sehol sem kapni már sajna).
És persze mindemellett játszani+csavarogni a gyerekekkel, hogy jól teljen nekik is a nyáriszünet, mert ősztől szegénykék biztos kevesebbet kapnak majd belőlem jópár hónapig a megszokottnál...
Ja, hogy az őszi logisztikáról még ne is beszéljek, hogyan fogom délutánonként összeszedni a nagyokat oviból+iskolából a pár hetessel... izgalmas kérdések! :)

Szilvi
Most lányok vannak az én környezetemben is pocakban mindenhol! Nem is tudok egy fiúról se! Jön a nőuralom! :)

Ja, és a névválasztással még mindig nem vagyunk előrébb, de majd meglesz a végére az is! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok! Jó ilyen hírekre jönni. Mindenkin egy általános optimista hangulatot érzek, biztos az idő, meg a mi jó!!!gyerekeink teszik. :) Hétvégén kalandparkban voltunk, Gábornak a cége most tartott gyereknapot. Gigi nagyon élvezte, végig is ment a legkisebbeknek szánt pályán. Egyemmeg...

Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, sűrű és kalandos és persze nagyon jó és szívderítő napok, hetek vannak mögöttünk. :)
Az egyik csudajó dolog, hogy végre a nyáron beköltözhetünk a sok éve épülő házunkba, s nem másfél szobában, hanem nagy tágasságban fognak telni a napjaink, hatalmas kerttel és sok fával. :)

És a legnagyobb meglepi pedig, hogy januárra érkezik a 6. családtagunk! :DD :wink: :lol: Nagyon várjuk és a lányok hatalmas extázisban vannak és beszélnek hozzá és megterítik neki! :lol: az asztalt vacsoránál meg ilyenek.
Nagy meglepi volt az ő jötte, kicsit izgulok is, mert hát azért valljuk be, 10 éve még magam se hittem volna, hogy 33 éves koromra lesz 4 gyerekem, de hatalmas öröm ez mindenkinek és ha végre vége lesz a hányingeres időszaknak, tudom, hogy nagyon fogom élvezni a babavárást megint. :)
No, dióhéjban ennyi. Jövök még. :)

Kép Julcsi elballagott :)

Kép
Kép
 
 


Kismok
Aztaaaaaaaaaaaa!!! GRATULA!!!!!!!!!!! :) (hehe, tudtam én, hogy fogsz te még babázni... 8))
Lányok még mindig gyönyörűek, és drukkolok, hogy flottul menjen a költözés, és teljesen belakjátok a házat, mire megérkezik a pici! :)
De jó nektek!!! :D
(Az utóbbi időben, ahogy ébredezik bennem a fészekrakó ösztön én is álmodozom szép kertes házról valahol falun... de a rengeteg macera, amivel járna a váltás elriaszt, és azért mi még a 3. babóval is el fogunk férni itt, szóval egyelőre még nem is sürget semmi, de azért most belémsajdult, hogy de jó is lenne mégis... :D)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ja, és 10 éve (akkor volt az eljegyzésünk) én se gondoltam volna, hogy épp a harmadikat fogom várni most! :lol: (El se bírtam képzelni, hogy 1-2-nél több gyerekünk legyen?!) :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kismok!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hatalmas gratula!! Én tudtam!! Én biztos voltam benne, hogy Neked még lesz Négyeskéd!!!! :wink:
A lányok továbbra is csodaszépek, s esküszöm, mintha ikrek lennének időeltollással :lol: Annyira egyformák!! Erős gének "dolgoznak" felétek :wink: Akkor mostanság vagy túl az első harmadon, ugye???
Gratulálok a nagyobb házhoz! Én imádok rendezkedni...annyira jó...persze fárasztó is...most nem is tudom elképzelni, hogy mi lenne velem ha el kéne tollni a "szekeret" :roll:

Gem!
Hogy vagytok?? Dani már lassan fél éves...hihetetlen....Összeszoktatok már??

Cas!
Már Te is túl a 28-dik héten.....nagyon izgi...

Kép
Kép
Kép
 


Gratulálok Kismok! Vajon kisfiúra vártok? :D

Kép
 
 


Kismok!!!
Dejodejodejodejo! Es annyira irigy vagyok! Szazszor nekifutnek meg a gyerekvarasnak, ha az utana jovo faradtsagot es mindennapi munkat felre tudnam tenni a fejembol... szoval nekunk ez igy pont eleg!
Es a fiu-lany kerdes: sokan meg lesznek gyozodve arrol, hogy csakis fiut akarhattok, mert hogy harom lany utan mit is akarhatna az ember! Mi lanyt szerettunk volna, de most mar oda nem adnam Danit a vilag osszes kincseert se! Es hat ugye Zsofi hallani se akart a fiurol, most meg o a legnagyobb haver! Egy mosolyaval leveszi Danit a labarol. Valami kulonleges szal koti ossze Zsofit es Danit, jo oket nezni!
Szoval ha lany lesz, lany lesz, ha meg fiu lesz, fiu lesz. Szerintem mindegyiknek ugyanugy fogtok orulni. Nekem kulonleges erzes, hogy van egy fiam is!
A kertes haz pedig szuper, orulok, hogy meg a baba jovetele elott mentek!

Cas
Orulok, hogy jol vagytok! Sebinek jol sikerult az elso ev? Olyan nagyok mar, o is meg Rebeka, hogy maholnap lassan serdulnek!

Szilvi
Jelen! En vagyok az egyik olyan no, aki tenyleg osszetenne kezet-labat, ha itthon lehetne a gyerekeivel. Es Dani meg nem feleves, hanem csak othonapos lesz! :D Ez az egyhonapos korkulonbseg ugye nem elhanyagolhato, leven, hogy en decemberben mar dolgozok is!

Tegyetek neha kepeket, hogy lassuk, hogy nonek, szepulnek ezek a lurkok!

Nyafi
veletek mi van? Hogy vagytok????

puszi
gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Gem
Sebinek nagyon jól sikerült az első év! Szívesen járt suliba, beilleszkedett, jól ment neki a tanulás (matek, olvasás, környezet kiváló, a többi jól megfelelt). Szerzett barátokat, szóval elégedettek lehetünk (a csajok meg körüldongják az osztályból :lol:, de neki egy hosszú szőke hajú másodikos a szerelme...). :D
Pár kép:
Kép
Kép
esti meseolvasás
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Nagyon edes ez a kozos meseolvasasos kep! Ugye milyen jo, amikor mar a "nagy" kezd meset olvasni a kicsinek????

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Igen, nagyon szeretem!
Amikor Sebinek van türelme, akkor igazán tündéri nagytesó tud lenni. Amikor a nagyszülőknél alszanak, akkor is nagyon aranyosan atyáskodik a Csilla fölött, például énekel neki altatót (aztán éjjel álmában leszedi róla a takarót :lol:).

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Helyes kis pocok az összes! Nagyon szép lánca van a lányodnak Gem. Te készítetted? Emlékszem sok osztálytársam annó tudott ilyen méhecskét csinálni gyöngyből.
Fuh Cas, Sebiék még mindig olvassák Anna-Petit? Én már a falnak tudok tőle menni. "Hát persze". Ez valami olyan szépen van megfogalmazva egy mesében vagy 18x. Most Pöttyös Panni láz van nálunk. De gondolom, ha elolvasom neki a könyvet, megint azt fogja kérni. (Titokban reménykedem, hogy a könyvtárban majd ledumálom új Anna-Petiről. Mi jól vagyunk, sokat dolgozunk mind a ketten Gáborral, én ugye készítem a diplomához az adminisztrációt, elég sokat túlórázok, Gábort meg előléptették (egyenlőre csak munkában, úgyhogy ő meg amiatt). Várjuk már az augusztust, 3 hét szünetem lesz, meg akkor megyünk nyaralni is.

Kép
 
 


Nyafi
Én is rohamot kapok már az Annapetitől, de Sebinek gyakorolni az olvasást pont jó (bár a szegényes szókincsét és bugyuta mondatait én is sajnálom kicsit, de olvasásgyakorláshoz elmegy). Csilla meg hálásan hallgatja.
A Pöttyöspanni nálunk is nagy kedvenc, bár van 1-2 olyan mozzanat benne, amitől égnek áll a hajam (pl. amikor büntiből otthagyja a nagymama a kislányt egy idegennél?! - de ez csak engem ráz meg, Csilla tudja, hogy jó vége lesz, nem ijed meg...). :)
A nyaralást nem csodálom, hogy várjátok, mi is augusztusban megyünk, drukkolok a jóidőnek. Most legalább nincs kánikula, akkor én is utáltam dolgozni-járni! Előléptetéshez grat!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Köszi Cas! Próbálok képet feltölteni, nincs nagy sikerem. Azért igyekszem. A "keservesen sírva fakadt"-hoz mit szólsz? :lol: Hova mentek nyaralni?

Kép
 
 


Kép

Kép
 
 


Nyafi
Hát igen, van benne egy-két szófordulat, ami borzasztó erőltetett, és visszatér minden könyvében. Azt nem értem, hogy mivel aranyosak a rajzok, kedvesen egyszerűek a sztorik, létrejött a brand és igen jól tejel, akkor miért nem tudnak mostmár megkeresni egy jó szövegírót? :roll:
Nyaralás: Balcsi barátokkal (lesz vagy tizenx gyerek + 2 pocak), remélem jól sikerül majd. :)
Kép: édesek vagytok, le se tagadhatnátok egymást! :)
(Rám miért nem hasonlítanak a gyerekeim?! :D)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
aztamindenit, mar csak 10 heted van hatra!!!

Nyafi
szepek vagytok!!!!

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Jaja!
Eddig példásan nem is vásároltam semmi hülyeséget össze (sem időm sem energiám nem volt rá), de a héten nagyon elkezdett mocorogni már bennem a fészekrakó ösztön. Úgyhogy írtam egy listát, hogy mit honnan fogok kölcsön- illetve visszakérni, és kiderült, hogy alig kell valamit venni.
Tegnap aztán úgy alakult, hogy beszabadultam az egyik nagykerbe, és azt a pár hiányzó dolgot meg is vettük. Vicces, hogy 3. gyereknél az ember mennyire nem hallgat már a fogyasztói társadalom szirénhangjaira... :D 1 óra alatt igen célirányosan be tudtam vásárolni, és valljuk be, a legtöbb mindenből a legegyszerűbb (és többnyire legolcsóbb) ugyanúgy megteszi, mint a legdrágább csili-vili. :lol:
Úgyhogy gyakorlatilag pelenkát meg popsitörlőt kell már csak venni, és kész. :)
Azért persze remélem a kisasszony bent tölt még jó pár hetet! Csak engem megnyugtat, hogy mostmár nagyjából megvan minden a fogadására... :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Már csak a babaruhákat kell átnéznem, mert a Sebiről maradottak szerintem elég vacak állapotban lehetnek már, Csilláról meg alig maradt valami, mert kölcsönkaptam egy halom ruhát neki mindig.
De a nagyik úgyis nyaggatnak, hogy mit kérek, és imádnak csajos rucikat válogatni. :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
mik kellenek? Kuldjek?
Gyorsan kene a valasz, mert holnap hajnalban indulunk haza, esetleg el is tudnek vinni nehany cuccot!
Privi megy

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Gem
Válasz ment!
És köszönöm szépen mégegyszer!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Cas gyerekruhát én is tudok kölcsönadni szívesen! Szólj nyugodtan, eddig el van rakva az összes. Tényleg!!!
Gem jöttök haza? Nem tudnánk egy talit összehozni? Cas? Mondjuk most a héten rengeteg a meló, de hátha...

Kép
 
 


Nyafi
Privi ment

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Remélem mindenki vmi vízparton élvezte az elmúlt napokat, mi is nyaralni voltunk a Balcsinál, gyerekek csokibarnák már és Csilláról kiderült, hogy igazi vízibéka, többet van víz alatt mint fölött. :)
Én tegnap voltam UH-on. Mindene megvan a kiscsajnak (igen, még mindig lány, Sebi kicsit el is volt kenődve, már annyian mondogatták neki, hogy "jaaaaaj, szegény te, de ugye jó lesz egy hugi is?", hogy tényleg elkezdett vágyni egy öcsire , de Csillával megvigasztaltuk, hogy olyan hugi lesz, akivel lehet vonatozni meg legót építeni ).
A feje már most 31 centis (jajjj...), becsült súly 2300 g (jaaaj...), amúgy korának megfelelő érettségű (betöltött 32 hét). Lepény okés. Szóval ez a gyerek se lesz épp egy törékeny kismadár a végére... :) Célidő: szept. 30.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok, kedves fórumozó társak!:)

Rég nem jártam erre, de úgy örülök, hogy még mindig írogattatok! Már kész közhely azt írnom, hogy: Istenem, hoyg eltelt az idő, de sajnos így van! Hatalmasat nőttek a gyerekek, és teljesen elcsodálkoztam egy-egy dolgon.
Pl. hogy Zsófi és Lola kiköpött hasonmásai egymásnak, hogy a "Kismok-lányok"-nál valóban milyen erős gén dolgozik, és főleg, hogy Csillának milyen csodálatos göndör haja van! :)

Cas, már lassan megszületik a kisbabátok! Gratulálok a kislányhoz! De szerintem is az egészség a lényeg, a neme már csak mellékes. :)

Kismok, nektek gratula az új házhoz (remélem, eddig már sikerült berendezkedni benne), és HATALMAS GRATULA az újabb jövevényhez!!! :) :) :)

Nyafi, ennyi sokgyerekes anyuka között lassan kisebbségi komplexusaink lesznek, nemde? :) ;)

Mi tartjuk a "kettes vonalat", a férjem továbbra sem akar hallani több gyerekről. És most már lassan én is úgy vagyok vele, hogy talán mégis inkább nem, hiszen amúgyis rendesen kijut nekem gyerekekből minden nap az oviban. Annál is inkább, hoyg idéntől kiscsoportunk lesz. Bele is fogok zakkanni az első hetekbe, úgy érzem. :oops:

Nálunk minden rendben, még élvezzük a nyár utolsó két hetét. Én 3-án kezdek, 10-én pedig kezdődik ovi meg iskola. Kriszta kezdi az első osztályt, Boróka meg középcsoportos lesz. (Pedig szegény már három évet járt oviba, most kezdi a negyediket :shock: ). Csak ő nagyon korán kezdte, gyakorlatilag 2 évesen már ott volt.
Ezen a nyáron mi is egy nagyszabású felújításba vágtunk bele, és sajnos, szépen elhúzódott egész nyáron, úgyhogy még mindig van tennivalónk bőven, de legalább szép lesz a végeredmény. Nyaralni még nem voltunk egyrészt mert időnk sem volt rá, másrészt az anyagiak sem éppen kedveztek neki, a felújítás miatt. De jövő héten elmegyünk egy kicsit pihenni - természetet látni sátorral, majd októberben pedig bepótoljuk egy wellness-hétvégével. Idén jó lesz ez így, nem bánom.

Most hagylak benneteket, s bár nem ígérek semmit, remélem, hamarosan "visszajövök" képekkel is.
Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jó hallani rólatok. Mi is nyaraltunk idén, többször kicsikét a Balatonon, pár napot Olaszországban, (Gem, ha nem vittem volna foglalkoztató füzetet, hazafelé unta volna a repülést. Én meg hogy izgultam...) És augusztus első hetén Velencén egy szuper hotelben. Egyébként ajánlom mindenkinek, borzasztóan gyerekcentrikus.
Egyébként Sedith valóban egy szál magam maradtam, mint egy gyermekes anyuka. Nem nagyon merek bevállalni egy másik gyereket, pedig mindig úgy képzeltem, hogy kettő lesz.De örülök, hogy majdnem egészséges vagyok, nem rokkantam bele a szülésbe, és a lányom is szépen nő és fejlődik. Járok manuálterápiára, úgy néz ki, hogy a gerincsérvem lassan tünetmentes lesz.

Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon eltűnt mindenki, hogy vagytok???
Mi még egyben, kisasszony jól érzi magát odabent a vizsgálatok szerint, de szép nagyra megnőtt ő is, már most 3850 g-nak saccolják, és van még 2 hetünk. :)
Nálunk rendben elkezdődött a tanév, Sebinek a suli, Csillának az ovi, lassan a különórák is beindulnak.
Ezeknek a logisztikája még nem lesz egyszerű, ha meglesz a pici, de egyelőre a nagyik lelkesek.
Meséljetek, kinél mizujs???

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Fuh Cas! Jó nagy pocaklakó! Neve megvan már? Szobájuk hogy lesz megoldva? Mindenkinek külön?

Kép
 
 


Zita lesz a leány, úgy néz ki, szép lassan, de végül egyértelműen eldőlt, hogy ez bizony az ő neve. :D
A szobabeosztás annyiban változik, hogy a mi hálónk lesz kezdetben a babaszoba, mi kiköltözünk a nappaliba (a 2 nagynak közös szobája van, és most nem is akarjuk bolygatni, épp elég változás lesz így).
Aztán van több forgatókönyv hosszútávon, még olyan is, hogy a 3 gyerek lesz egy szobában (volt ilyen kérésük), és akkor a nappaliból lesz a gyerekszoba, a gyerekszobából meg a nappali, mi meg visszakapjuk a hálónkat.
De szerintem reális, hogy inkább Sebinek igénye támad hamarosan saját kuckóra, akkor övé lesz a háló, csajok mennek a gyerekszobába, mi meg maradunk a nappaliban.
Na majd még meglátjuk. :D
Tényleg, akinek van tapasztalata 3 gyerek-1szoba verzióra, ossza meg, hogy okuljak! :D

Nyafi
És nálatok hogy indult az év?
A manuálterápiát pedig egy barátnőm nagyon dicséri!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Nagyon veled vagyok, sokat gondolok am rad, annak ellenere, hogy nem sokat vagyok fent mostanaban a neten. Majd ha lesz idom, elmeselem, hogy miert is.
Harom gyerek egy agy: nalunk egy emeletes agy van a gyerekszobaban. Eloszor Lola koltozott be a kisagyaval a lanyokhoz, akik mindketten az also agyon aludtak. Azota Rebeka tobbszor megprobalta fent, de vegul mindig lekoltozott Zsofihoz. Most mar Lola is lent alszik veluk. Annyiban valtozott a helyzet, hogy kozben az emeletes agy also agyat kiszelesitette a ferjem (majd ha egyszer rend lesz fent, teszek fel rola kepet), es most ott alszik a harom lany egyutt. Ha gaz van, meg en is beferek mellejuk (140 cm szeles a matrac)
Most ennyit, meg jovok
Vigyazzatok magatokra, folel a babasok
Gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Fuh Cas...évindulás...egy halál. komolyan, 700 hallgatónk van, 2 és felen vagyunk rá, merthogy én a Bárczin is vagyok, de mivel ott még nincs költségterv (oktatói szerződéshez kell, hogy tudjam, ki mennyit kap óránként), ezért inkább itt vagyok most ahol zűr van, kivéve a múlt héten 3 napot, mert lebetegedtem. (Randa vírus, Gigi is most kapta el, úgyhogy nagyizik.) Úgyhogy mire jöttem tegnap dolgozni, konkrétan a derekamig ért a jelentkezési anyag a szobámban. Most gyűröm, éppen két doboz között vagyok. Sztem Cas az utolsó a reális, hogy ti a nappaliban, két lány gyerekszoba, Sebi háló. Nálunk egyébként úgy oldotta meg egy három gyerekes család, hogy az étkezőből csinált konyhát, és a konyhából egy külön kisszobát. Nem tom, hogy nálatok van e étkező

Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: