Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kismamák!

Viola vagyok, egy 2 éves és egy 2 hónapos baba anyukája. Azt tapasztalom, hogy a környezetemben sokan nem tudnak róla, hogy a felnőttek körében is jól ismert "hányós-hasmenős" néven elhíresült Rota vírus ellen már van védőoltás.

A felnőttek még csak-csak átvészelik egy-két nap alatt, de nagyon fontos tudni, hogy a gyerekekre nézve rendkívül veszélyes lehet!!!

Azért szeretném indítani ezt a topicot, hogy mindenki leírhassa tapasztalatait, tanácsait, és hogy informálódhassanak, akiket az orvos és a védőnő nem tájékoztatott ezügyben.

A betegség legnagyobb veszélye a babáknál, hogy akár 1-2 óra alatt súlyosan kiszáradhatnak, ami akár tragédiához is vezethet! Sugárszerű hányás és vizes hasmenés formájában kiürül a baba szervezetéből a víz, ha nem sikerül folyamatosan pótolni (nekünk nagyon nehéz volt).

Várom a tapasztalataitokat, véleményeteket, és kíváncsi lennék, hogy nektek szóltak-e a védőoltás lehetőségéről.
Köszönöm,
Viola
 


Én magam olvastam utána az új lehetőségnek, a védőnőm amikor két hónapja kérdeztem, még nem tudott róla. Azt hiszem, én oltatok. Nálunk is hasonló a felállás, van egy 2 éves és egy 2 hónapos. Nem szeretném, ha a nagy hazahozná a picinek. A környezetemben elég sok rossz Szt Lászlós tapasztalat volt.

Kép KépKép
 
 


sziasztok!

mi két éve voltunk ebben, de szerencsésen megusztuk..viszont én nem oltatok azt tudom..ennek több oka van viszont ezt csak priviben irom meg..

ha érdekel vkit irjon..


Lorca! látom milyen szépek a gyerköceid, a fiad is sokat nött már! NAti mindjárt kettö..h megy az idö..


üdv, Csilla

Kép

Kép

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Csilla,
engem érdekelne. :)

Mi februárban 8 napot voltunk sajna a Lászlóban miatta.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én szerettem volna beoltatni a kisfiamat, de sajnos már nem lehet. (13 hónapos)
Ugyanis az első oltást 6 hetesen, az utolsót 6 hónaposan kell megkapnia a babának. Utána már nem lehet.
Legalábbis én ezt olvastam, és a házipatikás oltási tanácsadó dokicsaj is ezt írta.

Ha valaki valami mást tud róla érdekelne.

Barbi
Kép
 


Sziasztok!

Csilla, engem is nagyon érdekelne! A picinek nagyon szeretném majd beadatni! Szerencsére mi eddíd megúsztuk, de engem már régóta foglalkoztat a téma, mikor még nálunk nem is volt elérhatő az oltás!

Kép
Kép
Kép


Szia Csilla,
Nekem gyakran eszembe jut Gábor, lévén a 3 nap különbség. Sokat gondolkodok az extra oltásokon, a rota egy igencsak gusztustalan egy vírus, annak ellenére, hogy nem szeretem az oltásokat, azért még mindig jobb, mint a betegség. Mi van veletek?

Barbi,
Sajna tényleg nem oltanak 13 hónapos korban, a neten fent van a gyártó ajánlása is orvosok számára. A Rotarixet csak 6 hónapos korig adják be, 24 hetes korig pontosan. A legkorábbi lehetséges időpont a 6 hetes, de ezt a dokik nem szeretik, mivel még nem lehet tudni, hogy a babának van-e valami immunrendszer problémája. Ezt a dokink mondta. Egy hónap különbséggel 2 oltás.

Ilba,
Elég szörnyű lehetett :( Én főleg azt nem szeretném, ha a nagy hazahozná az oviból később. Neki nem lenne olyan vészes, de a pici még akkor is csak mini lesz.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!
Köszi az eddigi hozzászólásokat.

Csilla, kérlek nekem is küldd el, miért ellenzed az oltást. Előre is köszi!

Amit az oltásról leírtatok, azt szó szerint én is így tudom. Ezen kívül nekem még az orvos a következőket mondta:

-2 alkalom x 17.000 ft az ára (mi többet költöttünk, amikor beteg lett a nagyobb gyerek anno, de nem is ez a lényeg)

-szájon át adják be, édes íze van, a babák szívesen lenyelik (de ha kötelezővel együtt olták, akkor előbb nyelje le ezt a baba, aztán adják a szurit, mert attól sírdogálhat és úgy már nem olyan egyszerű lenyeletni vele :wink:

-általában a 2-4 hónapos kor körül, a kötelezőkkel együtt is oltható

Hát ennyit tudtam meg, mi biztosan beadatjuk. Ja, még találtam egy cikket is a NLC-n, ide másolom, hátha érdekel titeket:
http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=59&cid=26208

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 


Sziasztok!
Köszi az eddigi hozzászólásokat.

Csilla, kérlek nekem is küldd el, miért ellenzed az oltást. Előre is köszi!

Amit az oltásról leírtatok, azt szó szerint én is így tudom. Ezen kívül nekem még az orvos a következőket mondta:

-2 alkalom x 17.000 ft az ára (mi többet költöttünk, amikor beteg lett a nagyobb gyerek anno, de nem is ez a lényeg)

-szájon át adják be, édes íze van, a babák szívesen lenyelik (de ha kötelezővel együtt olták, akkor előbb nyelje le ezt a baba, aztán adják a szurit, mert attól sírdogálhat és úgy már nem olyan egyszerű lenyeletni vele :wink:

-általában a 2-4 hónapos kor körül, a kötelezőkkel együtt is oltható

Hát ennyit tudtam meg, mi biztosan beadatjuk. Ja, még találtam egy cikket is a NLC-n, ide másolom, hátha érdekel titeket:
http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=59&cid=26208

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 


Bocs, ez 2x ment el :oops: :oops: :oops: :oops:
 


Sziasztok!

én is szívesen bekapcsolódom ebbe a témába, mert nálunk annyiban aktuális, hogy nemrég olvastam csak róla, hogy van már védőoltás, és kiderült, hogy mi már lemaradtunk, mer Árom elmúlt 6 hónapos:(
A környezetünkben most többen is produkálják a rota tüneteit, főképp felnőttek, de gyerkőcök is szenvednek tőle. A népes baráti társaságunkon szerintem végig fog söpörni, mert rendkívül fertőző.

Sajnos nem véd meg a fertőtlenítés és a kézmosás sem, így én most rettegek, remélem mi nem kaptuk el. Azóta önkéntes karanténba vonultunk, nem érintkezünk senkivel, de nem tudom mennyi a lappangási ideje, és hogy mennyi ideig fertőz?
Remélem megússzuk, mert nem szeretném, ha elkapná a kisfiam.
Lehet szerintetek valahogy védekezni ellene? És mit csináljak, ha már elkapta???
 


Vittoria!

Nem akarlak megrémíteni, de azt olvastam, hogy van olyan Európai ország, ahol Rota járvány tört ki! A védekezésről és a tennivalókról megkérdezhetsz egy szakrtőt is a nők lapja cafe weboldalán.
Én is ezt tettem:) Meg is rendeltem az oltást a kislányomnak!!!

Ritaly
 
 


Vittoria, sajnos akkor már ti is kicsúsztatok az időből, amikor még adható az oltás.
Szerintem, ha már nincs más védekezés, akkor csak izgulni lehet, hogy minél később találkozzon a pici ezzel a vírussal. Minél nagyobb, talán annál erősebb az imunrendszere, nagyobb eséllyel tudod a folyadékot pótolni. Talán így elkerülhető a kórház.

Csilla,
ha nem gond, engem is érdekelni, miért döntöttél úgy, hogy nem oltatod be a gyerekeket.

Barbi
Kép
 


sziasztok,

mi most csütörtökön jöttünk ki a kórházból, rota vírus okozta fertőzés miatt. csúnya egy dolog, 2 éjszaka infúzión volt a lányom.

viszont:
- ott azt mondták a dokik, h. a rotán átesett gyerekek nem lesznek immunisak, és az oltás sem ad életreszóló védettséget, mert a vírus mutálódik, hasonlóan az influenzához.
szal mindig újra és újra kéne oltatni a gyereket.

Csilla, nekem is elküldenéd légy szíves, h. miért ellenzed az oltást.

üdv mindenkinek.

Marcsi

KépKép
 
 


sziasztok!látom milyen sokan lettünk..nem is tudom h ez jo vagy sem...remélni tudom csak h senki nem kerül bele és nem kapják egy gyerköceitek a Rota virust..tényleg nagyon alattomos, de ami igazán veszélyeztettebbé tette, h az én lányom gyakorlatilag kiszáradt, és infuziora kellett tenni 2 napig. Sajnos semmilyen folyadék nem maradt meg benne akkoriban.

mkinek irok pü-t igérem, de nagyon kevés idöm van nézzétek el nekem..

Lorca!neked még annyit akartam irni, h meglepve olvastalak valahol h 3.babot tervezitek?Mesélj h vagytok Nati nem féltékeny?amugy én isj átszom a gondolattal de nincs rá továbbra sem esély h legyen(értesz??????????) Gabor is jol van, már nagyon önállo és kezd szobatisztává válni nagyon remélem h nyár végére az is lesz..és persz továbbra is szopizik..(aminek én nagyon örülök). Boni most kezd szofogadobbá válni, eddig ment a harc vele, de most már talán minden jol alakul vele is..

üdv,Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Az oltás tudomásom szerint sem okoz életre szóló védettséget, hanem a rota több vállfaja ellen véd és megakadályozza a legdurvább fertőzéseket. Az oltás utáni 7. nap a csúcspont, akkor vigyázni is kell a peluscserével, nehogy fertőzzön. Ezt csak olvastam, azért dokinál érdemes utánakérdezni.

Csilla,
Csak én tervezem 8) De apuci inkább feladta az ellenállást, inkább belenyugszik és reménykedik, hogy eléggé kiüt a két gyerek ahhoz, hogy ne akarjak újabbat. Sajna értem :( Nati decemberig szopizott, nem is tudtam, hogy örüljek-e neki, hogy abbahagyta vagy sem. Azért a 7. hónapban már nem akartam annyira az éjszkai szopikat.

Kép KépKép
 
 


Alon,

nekem azt mondta az orvos, hogy az első 2 életévre ad védettséget az oltás, de úgyis ez a legkritikusabb a kiszáradás veszély miatt. Utána már bele lehet könyörögni a gyerekbe a szükséges folyadékmennyiséget, és ha el is kapja, az oltásnak köszönhetően kevésbé lesz nehéz lefolyású a betegség.

Lorca, ez aztán a teljesítmény! Komolyan szoptattál a terhesség alatt ilyen sokáig? Én nem bírtam volna :oops: :oops:

Egyébként a Rotáról találtam még egy írást, ha valakit érdekel, mielőtt döntene:

http://www.mcd.hu/netdoki/altalanos/cik ... tarix.html
 


sziasztok!

Lorca!

szerintem ha ugy alakul és jön a következö baba nem fog tiltakozni a párod sem..Szabinál se tiltakozott vagy igen? Nem hinném h gond lenne, ahogy én ismerlek elég talpraesett vagy te is..

alon! sajnálom h nektek is korház lett a vége, de már jobban vagytok ezek szerint....most is sok gyerek volt? (mi csüt.estétöl vasárnap reggelig voltunk bent, de akkor már saját felelöségemre jöttünk el ak orházbol..)amikor a lányommal voltunk bent, akkor teltház volt.. :cry:

A folyadék bevitel tényleg nagyon fontos, nálunk is épp emiatt volt a gond, mert a lányom amugy sem nagy ivos, és akkor még azt a keveset sem tudta "bent tartani", ebböl is adodott a korházi bentlét..

Hallottátok egyébként h a rota virust többnyire fiuk kapják el?bocsi ha most ijesztö voltam, de ezt nem olyan régen hallottam a tévében..

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Lorca, nagyon hasznos tipp volt a pelus a 7.napon, ezt még nem hallottam és nem olvastam sehol.

Elég ijesztő amiket a kórházról írtatok, főleg egy első gyerekes, örökké aggódó anyukának. De hasznos is, mert annyira elrettent, hogy örülök hogy az oltás mellett döntöttünk.:)

Ritaly
 
 


Sziasztok!

Sajnos még nem derült ki, hogy a baráti társaságunk pont a rotát kapta-e el, folytathatom az aggódást. A pelusát már nem csak nézegetem, de szagolgatom is azóta és figyelem minden rakcióját, nehogy elkapja. Sajnálom, hogy lekéstünk róla, kevésbé kellene aggódnom.

Vittoria
 


Sziasztok!

én is szeretném beadatni sz oltást, de érdekelnének az ellenérvek is (kcsilla27)
a gyerekorvosunk szerint nem kéne az oltás, mert nem tartozunk a veszélyeztettek közé (bár nem tudom, hogy pontosan kik azok), de elég sokat járunk evezni, kirándulni, s gondoltam jól jöhet, ha mondjuk a gyerek belekortyol a dunába :D

annam
Vendég
 


Lillu!

Az én gyerekorvosom is ugyanezt mondta, de én megkérdeztem egy másikat is, illetve interneten oltási szakértőt is.
MINDENKI veszélyeztetett, mert a vírus nem válogat! Akárhol elkaphatod, lehet hogy a boltban az eladótól vagy a postástól, aki esetleg még nem is tudja hogy beteg, vagy tudja csak továbbra is dolgozik, hiszen felnőtteknél nem feltétlenül súlyos a lefolyása.
És ahogy olvastam RENDKÍVÜL FERTŐZŐ!!! Hiába a fertőtlenítés és kézmosás, a szemét kis vírus mindent túlél napokig!

Nem szociális helyzettől függ hogy valaki megfertőződik vagy sem. Ez azért elképesztő, mert ezt elméletileg minden orvosnak kellene tudnia! Legalábbis annak, aki elég alaposan utánaolvas ezeknek.
 
 


Én is a baráti társaságban előforduló tünetek miatt aggódom, tőlük is elkaphatjuk.
Ráadásul nekem fiam van (kcsilla)!

Valóban érdekes, hogy a gyerekorvosok ennyire más véleményen vannak ugyanabban a témában!
 


vittoria,
lehet, hogy félreértek valamit, de számít, hogy fiú vagy lány kapja el. nekem is fiam van!
Vendég
 


Sziasztok!

Én pénteken megyek a dokihoz és megkapja Peti az első adagot Rota ellen. Remélem nem lesz tőle semmi baja.
Az addig ok, hogy nem véd örökre, de ez a betegség a csecsemőkorban tud a legkritikusabb lenni!!!
Csilla, érdelekne miért ellenzed!Írd meg légyszi!!!
Vendég
 


Csilla,

ne haragudj, hogy a privát üzenetedre itt reagálok, de fontos szerintem a hozzáfűznivalóm:

már sokat hallottam ezekről a termékekről, biztos nagyon jók, igazán nem ismerem őket.

A Rota esetében viszont ezek nem védenek meg a fertőzés ellen, hanem egy beteg felnőtt ember beveszi/megissza, és jobban lesz tőle, ez ok.

Na de egy pár hónapos gyerek esetében ez már csak tűzoltás lenne, ha egyáltalán bele tudnád szuszakolni (illetve valószínűleg hamar kihányná). Szerintem a Rota ellen csak az oltással tudjuk megvédeni a babáinkat. Nekem ez a tapasztalatom, és ezt tudtam leszűrni abból a rengeteg anyagból, amit az oltásokkal kapcsolatban mostanában elolvasgattam.

Arról nem beszélve, hogy az általad említett készítményeket nem merném kicsi babának adni. Ezeket nem nekik találták ki. Biztos nagyon tiszták és ellenőrzöttek, felnőttként nincs is ellenük kifogásom, de egy baba esetében ennél célirányosabb ellenőrzést várnék el. Hangsúlyozom, én személy szerint. Lehet, hogy mások nem osztják a véleményemet.

Remélem, nem bántottalak meg és még egyszer elnézést, hogy ide írtam, de szerintem mindenkire tartozik és elég diszkrét maradtam :wink: :wink: :wink:
 


sziasztok,

én nem tudom miért a fiúk veszélyeztetettebbek, én ebben semmi logikát nem látok, ráadásul nekem lányom van, és elkapta sajnos. plusz a fórum, ahová még itt írogatok, szintén 2 kislány volt vele korábban kórházban.

nem akarok elkeseríteni senkit, de a Rotán kívül még kb. 77 féle hányós-fosós vírus van.. szal minden ellen azért nem lehet beoltatni.. és még 1x: nekünk a Heim Pálban azt mondták, h. NEM VÉD az oltás, mert mutálódik a vírus, mint az influenzáé. {és azt is újra és újra kell oltani évente az új törzs ellen}

amúgy meg nagyon gyerekcipős szerintem még az egész, 2006 őszén jött be a vakcina, ha jól tudom. szerintem tapasztalat sincs még igazán.

Csilla én is kérek szépen privit, h. miért ellenzed az oltást !

sziasztok

Marcsi

Marcsi

KépKép
 
 


Csilla, tárgytalan, mert már megjött a privi !

Marcsi

KépKép
 
 


sziasztok!

Elöre is elnézést azért ha félreérthetö voltam..nem a kisujambol szivtam ki amit a fiukra irtam(h veszélyeztetebbek) csak azt mondtam el amit én is nemrégen hallottam a médiábol..látom kár volt mert most h..nek érzem magam..lehet h ott is nagy blödséget mondtak, végül is nekem is van lányom és épp ö esett bele két éve.

Alon és mki, én nem ellenzem az oltást csak én nem adatom be a gyerekeimnek!

Viola!

nem haragszom és nem is akarok vitába szállni..csak annyit irnék, h ezeket már ujszülött kortol lehet adni nekik, és ezt megint csak nem én állitom, hanem orvosoktol hallottam akik szintén ezzel foglalkoznak! De mkinek megvan a saját véleménye.
ÉN a saját tapasztalatomat irtam csak le. El tudom fogadni mások véleményét.

sziasztok!

Kép

Kép

Kép
 


Lillu, én azért írtam a fiút, mert kcsilla azt írta, hogy ők gyakrabban vagy könnyebben kapják el a Rota fertőzést.
Bár én nem tudom, hogy ez tudományosan megalapozott tény-e???

Alon!
Én azt elképzelhetőnek tartom, hogy a vírus mutálódik és nem lehet minden mutánsa ellen oltást adni.
Azzal viszont vitatkoznék, hogy nincs tapasztalat, mert csak 2006 őszén jött be. HOZZÁNK akkor jött be, és ez nagy különbség, hiszen a világ sok országában már régóta használják, sőt van ahol már kötelező oltásként adják be. Hozzánk minden később ér be, ami rossz is és jó is egyben: rossz, mert minden jót később tudunk használni; jó, mert már sokéves tapasztalat van a használatával kapcsolatban.
Ha jól tudom nálunk a legszigorúbb a szabályozás a gyógyszerekkel kapcsolatban. Rengeteg olyan szerről hallottam, amely már bizonyítottan hatékony bizonyos betegségek kezelésében, nálunk mégsem lehet kapni. Sokan járnak pl. Ausztriába beszerezni ezeket.
 


Húh, nagyon sejtelmesen fogalmaztok, nem is sikerült rájönnöm mire gondoltok.
Én is kérhetek egy privit róla kcsilla?? Köszi
 
 


Csilla,

mindenesetre lehet, hogy mégis beszerzek olyan terméket is, amit te ajánlottál, jó, ha van itthon :lol: :lol:

A picikénk viszont biztosan meg fogja kapni a Rota elleni védőoltást is, én továbbra is nagyon féltem ettől a betegségtől a kicsiket, mert már volt hozzá "szerencsénk".

Alon,
tényleg sok hányós-hasmenős betegség van, mi is kaptunk el másfajtát is, de közel nem volt annyira agresszív és intenzív lefolyású, mint a Rota. Szóval én inkább megelőzöm, amit lehet :wink:
 


Sziasztok!

Csilla nekem is küldenél! Köszi!:))

Holnap lesz 8 hetes a kisfiam. Én a streptoc.pneum.-ellenit akartam beadatni,de ebben is csak a védőnő volt "velem" kérdeztük az orvost,még csak nem is válaszolt hg érdemes-e mert van a családban fogorvos.És gondoltam ezáltal nő annak a kockázata hg elkaphatja.De mondom még csak nem is reagált,döntsem el én! Na így jövőhéttől gyerekorvost váltunk!!!
Sztem egyáltalán nem tud ezekről semmit!!

Viszont! A védőnő nagyon mondogatja a Rota ellenit! Igazából akkor kik a leginkább veszélyeztetettek? Nincs a környezetben másik baba,nem nagyon járunk el egyelőre.

 
 


Ja és nem utolsó sorban ugye a str.pneum. is 16.000.- 4x,mert ebben a korban annyit kell adni.
Eszméletlen hg mennyibe kerülne még pluszban a rota is. ( a végén több mint 100-ra jönne kiaz egész) meg ha nagyon akarnánk akkor lehetne keresni más betegségre is?????

Sztem nem megfelelő a felvilágosítás! csak akkor szólnak róla ha kérdezzük!!

 
 


Sziasztok!

Nálunk pont az volt, hogy a doktornő elmondta, hogy mely oltásokat célszerű megadatni a babának és mérlegeljük mi, hogy ennyit tudunk erre rááldozni.
A kötelezők mellett ajánlotta a kullancs agyhártyagyulladás ellenit, a rota ellenit és a pneumoccoccus ellenit. Majd ha nagyobb lesz akkor még a bárányhimlő ellen is. Az ő nézőpontja a megelőzés, és sajna az t mondja a legtöbb rotát a bev.központokban vagyis ahol nagyon sok ember megfordul, szóval ott lehet összeszedni. Nem kell a gyereket vinni, elég ha te bevásárolsz.
A mi gyerekorvosunk nagyon szuper, igazi babacentrikus nő, mindent a babáért. Ráadásul természetgyógyász és homeopata, tehát ha kell nem rögtön a gyógyszerekhez nyúl! Mi nagyon megvagyunk vele elégedve!!!
Peti tegnap meg is kapta az első rota ellenit, szegénykém csak szlopálta befelé, ha tudta volna mit iszik...
Vendég
 


Viola,
Csak az első két évre? Ez egy kicsit lehangol, de ez van.
A szoptatás nem is volt olyan nehéz, csak az éjszakázás. Nati 18 hós korától alukálja át az éjszakát de még most is ébred. Szopiban az volt a legjobb, hogy akkor nem rohangált. Terhesen az sokkal nehezebb :)

Csilla,
Mind a két gyereknek volt rotája? Nem is tudtam :oops: Rossz dolog ennyire otthon lenni a témában.
Robi egyébként nagyon tiltakozott kettes számú ellen. Most már feladta, annyit mond, hogy ha bírom, akkor tőle azt csinálok, amit akarok. Na jó, azért az ő közreműködésével, ha lehet.
Elég sok helyen olvastam, hogy a fiúk immunrendszere valamivel gyengébb. A genetikailag öröklődő betegségekből is több jut nekik. Nem véletlen talán, hogy több fiú csecsemő születik, de a különbség minimális.

Vittoria,
Most van egy nagyon népszerű hányós-hasmenéses vírus. Nem rota, csak hasonló tünetek és enyhébb lefolyás. Lázzal indul, hányás, majd a hasmenés is beindul. Általában végigmegy az egész családon, pár napig tart.

Lillu,
A rota főleg nagyobb gyerekközösségekben szokott tarolni, mint bölcsi, ovi. Ha van nagyobb tesó, mint nálunk, akkor nagyobb a veszély. A kicsik kevésbé nyalják le a hintáról a koszt. Legalábbis amíg nem tudnak ülni. :) De volt olyan rotás gyerek ismerős, aki még játszira sem igen járt, egyke volt, mégis elkapta.

Alon,
A két oltóanyagot összesen több, mint 100e gyereken próbálták ki, és a kutatásokat kb a 70es évek óta csinálják. Ennek ellenére én is aggódom amiatt, hogy túl új. Ez első nagy csinnadrattával beharangozott oltóanyagnak sok hátránya volt, ezért van most ez az új.

Kép KépKép
 
 


sziasztok!

Nem Lorca, nem tudom ezt honnan olvastad ki,Gábor nem volt és nagyon remélem nem is lesz Rota virustol beteg.. Boni volt "csak", innen a tapasztalat.. Hát ahogy én ismerlek hamarosan jön a golyahir.......... :lol:

Ha addi g nem beszélnénk bár szerintem fogunk, akkor NAtinak elöre is Boldog szülinapot (tudom h még odébb van, de ki tudja h leszek e gép elöt addig..)

szopival kapcsolatosan, én még mindig szoptatok, szerintem ha én most lennék terhes én em lenne akadálya, folytatnám..de ki tudja, viszont tuti h ilyen helyzetbe nem fogok kerülni..


Fanna!

igyekszem eljutni most a priviig..

sziasztok szép napot mkinek!

Kép

Kép

Kép
 


Az én kislányom a héten kapja meg a Rotát. Csak egy aggodalmam van, nagyon hasfájós még sajnos, érzékeny mindenre. Remélem észre sem fogja venni, mint az első 2 hónapos oltást. Kicsit sírt és annyi, nagyon büszke voltam rá:)

Sági,
nem tapasztaltál semmi utóhatást az oltás után?

Fanna,
a 0-6 hónap közötti babák a legveszélyeztetettebbek a kiszáradás miatt. NEhéz ebben a korban őket itatni és órák alatt kritikus állapotba kerülhetnek.
 
 


Ritaly,
Petinél semmit nem vettem észre az "oltás" után. Megitta és utána ugyanúgy elvolt mint máskor. Se hasfájás, semmi változás a székletben, se láz, semmi. Ne aggódj, szerintem nálatok sem lesz semmi!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kiderült, hogy nem Rota járvány volt, bár nem tudom pontosan miből gondolják, hiszen ha jól olvastam, akkor nagyon nehéz kimutatni, főleg a felnőttek esetében, akik ilyen tünetekkel még orvoshoz sem szoktak elmenni. Mindegy, a lényeg az, hogy megúsztuk egyenlőre! Bár Áron már 6 hónapos, még így is nagyon féltem ettől a betegségtől.

HÉtvégén találkoztam egy gyakorló anyukával, akinek a kislánya átesett a Rotán. Azon kívül, hogy milyen rémes volt a betegség, kórház stb azt is összeadta utólag, hogy mennyi extra kiadásuk volt: rengeteg pelenka naponta (10 percenként kellett neki cserélni); popsitörlő és popsikenőcs; kórházi hálapénz, benntartózkodási díj stb. Dolgozni nem tudott, így a táppénz maradt, ami persze hónapokkal később érkezik meg.
Ha tudta volna, hogy van oltás, azt mondta biztosan beadatta volna, mert szerinte sokkal többet költöttek így, mint a két vakcinára.
Sajnos ez is egy szempont az emberin kívül. Mert a szíve majd megszakadt látva a kislánya szenvedését:(((

Vittoria
 


Fanna,

az a Rotában a legdurvább, hogy BÁRHOL össze lehet szedni egy pillanat alatt (hivatal, bolt, játszótér, rendelő, stb). Órákig megél a vírus a tárgyakon, nagyon fertőzékeny és normál tisztítószerek nem pusztítják el (Domestos, Hypo sem). Tehét mindenki veszélyeztetett, de ahogy Ritaly is írta, a 2 év alatti babák különösen a kiszáradás veszély miatt.

És ami a költségeket illeti, miután megtudtam, hogy van már védőoltás, megpróbáltam kiszámolni, hogy a nagyobb gyereknél , aki átesett rajta, mennyit költöttünk és sajnos tényleg többre jöttünk ki, mint a 2x 17000 ft-os oltás lett volna. A sok sírásról nem beszélve... :cry:
 


Egyébként megkapta a mi picurink is nemrég, a 2 hónapossal együtt a Rota ellenit, semmi gond nem volt vele.

Ha terveztek külföldi utazást, szerintem különösen fontos, hogy be legyenek oltva a babák mindenféle kórság ellen. Mi si belehúztunk a nagyobbal is :lol: ő a bárányhimlő ellenit kapott mostanában.

Mi pedig a Hepatitis kombináltat fogjuk beadatnia férjemmel, elképesztő dolgokat olvastam erről is az utazaselott.hu oldalon.
 


Viola, igazad van a külföldi utazások alkalmával sokan tapasztalnak hasmenést, hányást, amit nem feltétlen vírustól van, de elképzelhető. Különösen ha másik földrészre utazik az ember akkor szokott összesezdni ilyeneket.
Kicsi gyerekkel mondjuk extra nehézséggel jár, orvost vagy kórházat keresni egy idegen országban, ahol esetleg még a nyelvet sem beszéled, nem egyszerű.

Mi egyenlőre nem utazunk, mert Lola még nagyon kicsi, de azért jövőre már tervezzük:))
 
 


Mi is kacérkodunk már az utazás gondolatával, de ebben a vonatkozásban még nem jutott eszembe az oltás. Pedig mennyire hasznos!
Még itthon is akadnak problémák a kórházba menéssel, pláne külföldön.
 


Nekem szörnyű tapasztalataim vannak külföldi kórházakkal és orvosi ellátással, még egy felnőttnek is nehéz, pláne egy gyereknek. Ha utazunk mindig nagyon megnézzük milyen betegségeket lehet ott összeszedni, és a ROTA ha jól tudom minden országban jelen van, de ott különösen veszélyes, ahol nem állnak a magaslatán az orvostudománynak, vagy nem elég fejlett az eü.ellátási rendszer.
 
 


Hát mindenképp jobb ezekre a dolgokra még itthon felkészülni szerintem is. Amennyi lehetőséget ki tudunk szűrni, azt jó ha megtesszük. LEhet hogy már elmúlt a gyerek 6 hónapos, még akkor is ki tud száradni, ha rossz passzba kerül.
 


Kedves viola1975!
Miért mondod, hogy a domesztosz és a többi klórtartalmú nem inaktiválja a rotavírust, mikor pont a klórtartalmúak hatnak leginkább a rotára és a többi ebbe a víruscsaládba (REOVIRIDAE) tartozó genust!
Nem vagyok ellene a közös hisztinek, de maradjunk a tényeknél.
Üdv
 


Sziasztok!
Én az első fiammal(15 hónapos volt)átéltem a Rotát a Lászlóba,senkinek nem kivánom.
Most a második fiamnak beadattam az "oltást"(szájon át történik)36ezer ft de megéri!!!!

KépKép
Kép
 
 


Régi már a topik, de azért gondoltam, hogy írok.
Mi is beadadtuk a kisfiamnak, de már olyat is hallottam, hogy ettől függetlenül van amelyik baba elkapja. Remélem, hogy mi megússzuk.

Kép
Daisypath Anniversary tickers
 
 


Irbil, most nem tudom hirtelen, hogy a rota-oltással hogy van, de előfordulhat, hogy 100 százalékos védettséget nem nyújt, vagyis elkaphatja a gyerek. A különbség csak annyi, hogy ebben az esetben a betegség sokkal kevésbé durva lefolyású, és kevesebb szövődménnyel, gyorsabban gyógyul... Ami pl. a rota esetében nem mindegy.

Szóval, szerintem jól tetted, hogy beadattad.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: