Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Találtam egy hasonló témájú topicot,de csak pár hozzászólás volt benne,azok is tavalyról.

Azért optimista vagyok,és remélem kapok itt válszt,ötletet,tippeket.

A lányom egy éves lett 2.-án,és szinte majdnem ezzel egyidőben kezdte el hogy csak akkor hajlandó enni ha ő is kanalazhat.Közben én adom neki másik kanállal a kaját.Szóval önmagában az nem lenne gond hogy ő is kanalazni próbál,de nem a szájába teszi,hanem kipakolja az etetőszékre a kaját,de azt nagy élvezettel,aztán ha már jó sok ott összegyűlt akkor elkezdi szépen a kezével kenegetni,maszatolni.Engem meg-bevallom férfiasan -az őrületbe kerget vele.Egyrészt a kaja fele pocsékba megy,és hát valljuk be,a babakaják nem éppen olcsók(persze nem mindig azt kap,de a hadművelete mindig ugyanaz),másrészt egy nap 10x öltöztetem minimum,harmadrészt (asszem ezt kellett volna első helyre tennem)szeretném ha megtanulná hogy az étellel nem ezt kell csinálni.Az nem zavar ha kézzel megfogja és úgy eszik,mert sokmindent betesz a szájába,de ez a kanállal kidobálás,meg kenegetés már kiidegel.
Próbáltam leszoktatni róla,de mivel itt vagyok,ez nem sikerült,igy ötleteket várok.Most például 3 napja hogy nem evett főzeléket,semmi kanalas kaját,egyszerűen orditott ha próbálkoztam és hátat forditott,mire ma nagynehezen rájöttem hogy azért nem eszik mert nem "kanalazhat".Hát kanalazott,de ugyanez a műsor ment.Szóval inkább nem eszik ha nem kap kanalat. :shock:

Azt olvastam egy cikkben hogy az étellel szabad játszani,és azt csinálhat vele a baba amit akar,de sztem csak van egy határ.Vagy nem jól gondolom?

Első gyerek egyébként,szóval semmi tapasztalatom nincs az evést illetően.

Annak is örülök ha valaki megnyugtat hogy volt hasonló problémája de mára már a múlté :D

KépKép

KépKép
 


Szia Pil!

Nagyon boldog 1. születésnapot a kis tündér Amelinek így utólag is !!!

Nézegettem a topikokat és véletlenül bukkantam rád :) Megnyugtatni én sajnos nem tudlak, nálunk is van gond az evéssel. Márknál az van, hogy csak akkor eszik, ha játszhat közben, vagyis valamilyen játékkal lefoglalja a kezeit. Persze egy játék nem elég egy étkezésre, mert előszeretettel dobálja is le. Ha meg épp nincs lefoglalva, hadonászik, és kiveri a kanalat, amitől minden folyton kajás. Én is idegbajt kapok tőle. A kipancsolt ételt egyébként nagy lelkesen pacsmagolja mindig szét az etetőszék tálcáján.

A te problémádra esetleg egy átmeneti megoldást lehetne megpróbálni: ne csak saját kanalat, hanem saját tányért is kapjon, amiben esetleg olyan étel van, amiért nem annyira kár, ha szétlocsolja, és ami könnyen kijön a ruhából. Így legalább egy gonddal kevesebb lenne, bár a fő gond még mindig megmarad.

Remélem ezen a problémán túl jól vagytok mindannyian.

Andi

 
 


Szia Amandi!

Köszönjük szépen a szülinapi köszöntést!

Amúgy nálunk is igy kezdődött,mikor kisebb volt mindig kellett valaminek a kezébe lennie hogy egyen.Próbáltam azt is hogy az ő tányérjába csak keveset teszek,de Neki akkor abból kell amiből én kanalazok.Ma is szörnyű volt az ebédelésünk. :( :( :(

De aranyos vagy nagyon hogy irtál.Mindezt leszámitva jól vagyunk.(Olvaslak Titeket még mindig ám).Szia.

KépKép

KépKép
 

 
 

Hűha, akkor nem sok jóra van nekem sem kilátásom. Nálunk az az egy jó, hogy idegenben azért viselkedik kicsit, ott jobban eszik, ezért sokszor nem hiszik el nekem, milyen horror is tud ez lenni.

Andi

 
 


Sziasztok!

Nekem is 1 éves múlt a kisfiam. Ez a téma minket is érint. Ő sem tud kanállal enni, de őszintén szólva én nem is erőltetem. Amit tudok, azt a kezébe adok, pl. kifli, kenyér, alma, répa, kölesgolyó, de a főzelékkel nem igazán hagyom próbálkozni. Szerintem még kicsik ahhoz, hogy egyedül kanalazzanak. Vagy nem jól gondolom? Mindenesetre én azt látom, hogy nem tudja mire való a kanál. Hiába kanalazok előtte, nem áll össze neki a kép. Szóval szerintem türelem. Engem még az is aggaszt időnként, hogy nem tud pohárból inni, hiába tanítgatom. Na mind1, nem panaszként írtam.

Gondoltam leírom ezeket, hátha megnyugtat, nem vagytok egyedül.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Az én fiam is mostanában próbálkozik a kanállal, de ő rendeltetés szerűen használja, próbál a szájába találni vele!!!

Pilchard!!!
És darabosat még nem eszik a kislányod???Az nem lenne megoldás, ha falatkákat adnál neki, azt ehetné kézzel.
Mert ha tényleg csak maszatol és nem próbál enni, akkor ennek nem sok értelme van, persze a Zsombi is a joghurt végén (de csak ennél)általában tesz fel egy kis arcpakolást :lol: , de gondolom ezt azért teszi, hogy szórakoztasson minket és kipróbálja, hogy milyen is ez!!!!Nekünk ő a második manó, tehát ő látja a tesókáját milyen szépen eszik.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én picit kilógok a sorból (de csak picit :wink:) a kislányom most lesz 10 hónapos.
Nálunk is az van, hogy etetés közben valaminek lennie kell a kezében, ami némileg leköti a figyelmét, mert egyébként kapkodja a fejét, minden jobban érdekli, mint a kaja. Így általában sikerül megetetnem. De azért kicsit aggaszt, mert szeretném ha odafigyelne az evésre, ha észrevenné, hogy enni jó dolog. Nem mintha nem szeretne enni, de úgy vettem észre, inkább egy rutinszerű tevékenység, még nem igazán tudja felfogni, hogy eszik. Bár vannak azért kedvenc kajái, ezeket valamivel könnyebb adni neki.
Ami engem mostanában foglalkoztat, az az, hogy darabos kaját nem nagyon akar enni. Ha éhes is, az első kanálért mohón tátja a száját, aztán mikor bekapja, elfintorodik, és köpködi kifelé a kaját. Hiába finom, akár üveges, akár én csináltam, tök mindegy. És valószínűleg nem csak hóbort, mert néha annyira öklendezik, hogy visszajön amit addig megevett. Ilyenkor persze abbahagyom, gyorsan pépesítem neki botmixerrel, amiből aztán eszik pár kanállal de érzi az ízét hogy ugyanaz mint a darabos volt, és nem valami lelkes.
Ha néha adok a kezébe banánt, babakekszet (egyebet még nem mertem) azt eszegeti, de úgy vettem észre még játéknak tekinti, ha néha egy-egy falat a szájába kerül, összeráncolt homlokkal elnyámnyogja, és lenyeli, ilyenkor nem öklendezik, csak ha a pépes kajában darabka van. Párom a múltkor adott neki egy pici puha pogácsát, abból leharapott egy babszemnyit, éppen nyúltam hogy elkapjam ha kiköpi, de lenyelte...
Szerintetek mennyire legyek türelmes? SOk helyen megnyugtattak, hogy még nem kell erőltetni a darabosat, nem is teszem, és már nem is idegeskedem, csak kíváncsi lennék a véleményetekre, mint akiknek nagyobb gyerkőcük van.

Kép
 
 


Sziasztok,

Nekem van egy 8 eves nagyon rossz evo es egy 2 eves enni imado fiam.
A kicsivel nincs gond, mert a naggyal sajnos kitanultam az eves koruli osszes rossz szokast es ezt hasznositottam a kicsinel, ami ugy latom bevalt!
Megosztok veletek egy par dolgot, hatha nektek is segit!
Sose jatszunk a gyerekkel eves kozben, ne engedjuk a szekbol kiszallni es rohangaszunk utana a kajaval attol felve, hogy nem eszik eleget, ne adjunk semmi jatekot a kezebe ha eszik es ha lehet, egyunk egyutt vele.

Ezek altalanos dolgok, de nagyon el lehet vele rontani a gyerek kajahoz valo viszonyat!

Pil,
Lanyod kicsi meg, az, hogy megfogja a kajat es szetmazolja, az ismerkedes egyik formaja, mivel ok a kezukkel es tapintassal ismerkednek az elejen! DE!!! Ha ezt jatekkent uzi es annak ellennere sem hagyja abba, ha elmagyarazod neki, hogy ez zavaro, akkor talan segitene egy kicsit radikalisabb megoldas, elveszed elole az etelt es abbahagyod a kajalast! Biztosan kifejezi majd nemtetszeset (jo kis hiszti :cry: ), de itt hatarozottnak kell lenni es jo sokszor elmondani neki, miert nem ehet igy! Befogni, a takaritasba is, letorolni, feltorolni a szetkent dolgokat! Ha lenyugodott, akkor ujrakezdeni elolrol! Az nem baj, ha o akar enni a kanallal, kisebb fiam is ilyentajt kezdte, es innentol teljesen egyedul eszik! Ha maszatolni akar, akkor ezt neha engedd meg neki a joghurttal! Oromet leli benne az biztos! :lol:

Kimike,
Szerintem a poharbol valo ivas meg kicsit korai, lasd fiam 22 honapos es kb ket honapja tud igazan egyedul inni poharbol! A cumisuveget viszont le lehet cserelni csoros ivopoharra, ez mar egy lepes a poharas fele!

Mamy,
Ne eroltesd a darabosat, ugy latszik kislanyod meg nem ert meg ra! Adj neki mint teszed is neha kekszet vagy reszelt almat, probald meg neha nem turmixolt csak villaval attort dolgokkal(fott repa, krumpli,) kell egy kis ido neki, hogy megszokja! Nagyfiam kb 13 honaposan fogadta el az elso villaval attort ebedet, a kicsim meg mar 9 honapos kora ota darabosat eszik!

Remelem segitettem egy kicsit!

Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Anikó, köszönjük szépen a jótanácsokat. Sajnos az én fiam annyira extrém eset, hogy ez a módszer nem működik. Egyszerűen annyira nem érdekli az evés, hogy azt se veszi észre, ha mondjuk kimarad az ebéd, mert épp megyünk valahova, és úgy jön ki a lépés. És utána se eszik többet. Képes egésznap elleni nagyon minimális ételen, és nem szól. Szóval a magárahagyon dolog itt nem működik.

Mamy,
Lehet hogy az a baja, hogy amikor kanállal kapja az ételt, akkor pépesre számít, ezért lepődik meg, hogy a darabok megakadnak a torkán. Próbálj neki olyan darabosat adni, amit megfoghat és rágcsálhat (kenyérhéj, babakeksz, akár pogácsa is lehet). A lényeg az, hogy akkor érzi azt, hogy ez most valami más, és ha leharap belőle, akkor is valószínűleg elkezdi rágni, vagy a nyelvével összenyomni, eláztatni, és lehet, hogy egy idő után le is nyeli. Az almát én nem tartom annyira jó ötletnek, mert az leves, ettől könnyen csúszik, és lecsúszhat a torkára, amitől öklendezhet. (a környezetünkből több baba is így járt vele.) Ha pedig épp darabosat eszik, és látod, hogy picit öklendezik, nem kell megijedni. Van úgy, hogy egy nagyobb darab került a torka közelébe, és csak visszadolgozza azt a szájába, hogy még csócsálja kicsit, amíg le nem csúszik. A boltokban kapható puffasztott kölesgolyó is jó, mert a nyáltól elolvad.

Andi

 
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy rátok találtam! Nálunk is gond az evés :( Ugyanez megy, mint nálatok, mindig kell valamit adnom a lányom kezébe, de véletlenül se játékot, hanem valami felnőttes dolgot, pl. joghurtos pohár, fél literes ásványvizes palack, stb. Úgy vettem észre, hogy a rengeteg elfoglaltsága miatt felesleges időtöltésnek tartja az evést, mert semmi hasznosat nem lehet közben csinálni. Ráadásul malackodik a kanállal, és nem eszik darabosat se, pedig már lassan 16 hónapos, és 16 foga is van :( Illetve ez így nem igaz, mert eszik darabos dolgokat, de csakis olyat, amit ő tehet a szájába. Pl. kifli, banán, alma, keksz. Viszont ez a dolog nem lehet morzsás, szaftos, csúszós, leveses, kivételt képez eme szabály alól a sültkrumpli :) Nem hajlandó megfogni mondjuk egy csirkecombot, szeletekre vágott őszibarackot, sárgadinnyét. A szeletelt paradicsomot viszont falja.
A védőnő szerint nem kell ezen pánikolni, ráér két éves koráig a darabos kaja. Időnként próbálkozzak vele, de ha elutasítja, akkor adjak neki pépeset. Tényleg vegyem ilyen lazán? Mondjuk más választásom nemigen van, mert a Dóri inkább nem eszik, de a darabos kaját kiköpi.

Ilyen kölökkel találkoztatok már? Fog valaha "rendesen" enni a gyerekem, vagy az lagzis menüjéhez is vinnem kell majd a botmixert???

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi drága!!!!!
Nálunk is van a topikba egy ikerpár akik csak néhány dolgot hajlandóak darabosan megenni. :shock:
Szerintem próbálgasd mindíg; na nem erőszakosan, aztán egyszer majd csak bejön neki is a dolog!!!!
És jó a kérdés, persze hogy vedd lazán, mert ha rágörcsölsz azt egyből megérzi a lánykád és mégjobban ellenáll!!!!!! :roll:
Ünnepélyesen jelentem, hogy a fiam már egy ideje egyedül eszik :lol: , először hagytuk, hogy próbálkozzon és kanalaztuk a szájába a kaját , de most már nagyjából beletalál!!!!! :D Na nem eszik még annyira kultúráltan, mert ha nagyon éhes akkor a kezével is segít és tömi a szájába!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Köszi szépen a biztatást, nagyon remélem, hogy majd alakul az evésünk :? Megpróbálok olyan laza lenni, mint a Riga lánc, hihi :lol:
Nagy gratula a nagyfiadnak, hogy ilyen ügyesen eszik!

Puszi!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!!

Na ez egy jó nagy égés,de bevallom férfiasan,olyan sokáig nem volt új hozzászólás hogy szinte meg is feledkeztem a topicról.

De azért látom vannak problémák máshol is.

Nálunk a helyzet megoldódott :D ,ugyanis jobb ötlet hiján hagytam hogy egyen ahogy ő akar.Fogta a kanalat és pakolta a kaját az etetőszékre,én meg egy másik kanállal etettem amennyire tudtam.Mire elfogadtam hogy ő ilyen,és az evés nálunk most már igy megy,addigra kitalált egy újabb dolgot(eddzük anyát),mégpedig azt hogy csak olyat hajlandó megenni amit meg tud fogni kézzel.Szóval csak darabosat!Abból is leginkábbb tésztát,virslit,paradicsomot,sonkát.Nagy néha eszik joghurtor,vagy tjberizst de azt csak szigorúan egyedül.
Azt mondta a védőnő hogy ehet tésztát is mindennap akár,csak mindig más feltéttel.sokszor üveges babakaját teszek rá szószként,abban legalábbb van többféle tápanyag.
De olyan is van hogy a krumplistésztából kieszi a tésztát,a krumplit otthagyja,pedig egyébként meg megeszi a krumplit is.

Évi:az én lányom akkor a Tiéd ellentéte,mindent megfog,tökmindegy miylen zsiros,maszatos,sőt még sztem élvezi is.

Ja még az ivásról annyit,hogy az aventes varászitatót az istenért se akarta megszivni,aztán vettem neki az auchanba egy egszerű,ámde annál szuperebbb csőrös poharat(500ft),azóta vedeli a vizet.

Ime pár kép,hogy ne csak a vakvilágba beszéljek

:D


Kép



Kép


Kép


Kép

KépKép

KépKép
 


Pilchard!

Gyönyörű a lányod! Ez az utolsó képen a kedvencem :) Olyan édes ilyen kis maszatosan :) Nagyon jó ötletet adtál, nekem nem jutott volna eszembe bébikaját tenni a tésztára, de tuti kipróbálom! Köszi!

Egyébként én pont azt írtam, hogy NEM fog meg a Dóri semmi maszatosat, szaftosat, zsírosat. Ezért problémás kicsit az etetése. Na mindegy, azért éhen nem fog halni, remélem :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi:köszönöm!
A tippet szivesen,nekem is csak úgy kipattant a fejemből.

Amúgy pont azt irtam hogy az én lányom a Tiéd ellentéte,mert ő meg mindent megfog,legyen akármilyen maszatos.

Jajj lányok!!Már megint kezdődik a "cirkusz" nálunk!Most éppen azt találta ki hogy nem kell Neki a tejcsi,és nem akar csak tésztát enni,ami normális kajának mondható.Persze eszik almát,tojást,virslit,cseresznyét,kekszet(csupa egészséges tudom)ilyeneket,de ebédre vagy vacsira semmi főzelék nem kell neki,a levesből is kieszi a tésztát,már a répát se eszi meg.,pedig imádta.
kekszel,meg ilyenekkel meg nem lehet jóllakni.Tegnap negyed tizkor,persze este ,tésztát kellett főzni,mert orditott.jön a foga is,arra gondoltam amiatt sir annyira,meg persze tudtam hogy éhes is,mert már vagy 5 órája nem evett,de ha kináltam a tejcsivel attól még jobban sirt.És már tényleg nem tudtam hogy ez csak hiszti e,vagy fáj a foga is közben,meg éhes is.Amikor kész lett a tészta akkor elkezdte enni,de azért sokszor felsirt közben is.

mit csináljak szerintetek?

KépKép

KépKép
 


Pilchard!

Juj, ne haragudj, nagyon figyelmetlen voltam :oops: :oops: :oops: Valahogy félreolvastam, bocs :oops:

Ezzel az evés-témával már az őrületbe lehet kergetni, gondolom te is így vagy ezzel :( Mindig variálnak valamit ezek a lókötők :) Ahogy én csinálnám: ha tésztát enne, hát egyen tésztát. Olyan sűrűn váltogatják az evési szokásaikat, lehet, hogy jövő héten a rántott hús lesz a sláger, és a tésztára rá se néz.

Nálunk most az a legújabb, hogy kanállal abszolút semmit nem fogad el, mindent ő akar egyedül enni, de csak kézzel. Ha csak meglátja a kanalat, hát bőg. Így aztán nálunk is elég egyoldalú lett a menü: reggelire vajas kifli, esetleg sajtkrémes kifli paradicsommal, vagy bundás kenyér. Ebédre bepróbáélkozom egy bébiétellel (persze szigorúan tökéletesen pépesre nyenyőkézve, nehogy egy tűhegynyi darabka kerüljön a méltóságos kisasszony torkába, mert azonnali hatállyal kiköpi :) ) Uzsira saját kézzel feleszegetett gyümölcs, de csak a meggyet, almát, banánt és ribizlit eszi meg, így ez is elég egyhangú. Vacsira ma pl. krumplis tészta lesz, kíváncsi vagyok, mit kezd vele. Szóval látod, nálunk se túl változatos a kajálás :?
A gyerekorvosunk azt mondta, hogy azt adjak a kölöknek enni, amit szívesen fogyaszt, mert az a lényeg, hogy örömmel egyen. Na jó, persze azért az ésszerűség határain belül :)

Megyek, mert a témáról tele tudnám írni az oldalt :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Kép

Nekem 3 gyermekem van!
Az evési szokásaik nagyon különbzőek voltak kiskorukban is és most is!(illetve Zalán még most is kicsi!)Egyben voltak egyformák,sajnos egyiket sem tudtam szoptatni! :(
Alex pl. csak 9 hónapos koráig fogadta el a tápszert!Hiába tettem bele banánt vagy kakaót nem fogadta el!Akkoriban lehetett kapni egy joghurt italt,2 dl szívószálas volt azt hiszem Opal Fruits volt a neve!Azt itta meg egyedül tápszer helyett!De nem lehetett ám mindenhol kapni!Ha valahol találtunk karton számra vettük!
Aztán 2 éves koráig csak a bébiételt fogadta el!A végén már gyerek nélkül jártam vásárolni,mert tök ciki volt! :roll:
De aztán ahogy nőtt,úgy változott!Óvodás korára nagyjából mindent megevett!

Aztán jött Zina!Ő nagyon kevesett evett!Gasztroenterológushoz kellett vinnem,hogy figyeljék mit és mennyit eszik!De aztán megállapítoták,hogy Neki ennyi az igénye!Viszont Ő 1,5 évesen egyedül evett kanállal!Ma már jól eszik egyedül a húst nem nagyon fogadja el!(Hozzáteszem ez nem annyira zavar én 19 éve egyáltalán nem eszek húst!)

Aztán itt van Zalán!
A tápszert már Ő sem nagyon fogadta el,de szerencsére ma már annyi fajta van,és találtam a Humanából almás ízűt!Ezt szívesen issza!
Igaz Ő is leginkább a bébiételt fogadja el,de most nem bánom mert ma már nem tudom mit veszek a piacon,a bébiételeket viszont szigorúan ellenőrzik!
A főzelékből Ő sem nagyon fogadja el a darabosat,illetve már haladunk!A nyolchónapos babáknak való bébiétel már ugye darabos!Eleinte teljesen összeturmixoltam neki!Aztán kitapasztaltam,hogy melyik az amit igazán nagyon szeret és most egyre kevésbé turmixolom össze!Lassan de haladunk! :lol:
Sütőtököt és gyümölcsöt mindíg elfogad!A kifli csücskét is szereti!
Vannak napok amikor rosszabbul eszik,pl. ha meleg van.Ilyenkor ha nam kéri a főzeléket akkor iszik helyette tápszert!(almásat)

A mi doktorbácsink is azt mondja,hogy a gyerekek nagyjából tudják mire van szükségük!Éhen halni nem fognak!
Zalán pl.eleinte főzelékből csak a sütőtököt ette meg!Kérdeztem a dokitól akkor most mi legyen,hogy vezessem be a főzeléket?
Azt mondta egyen sütőtököt!Minden nap???Erre azt felelte ,igen ha az kell neki!

Hát ennyi!Bocsi ha hosszú voltam!(már pedig az voltam :roll: )
Tudom,hogy az ember hülyére aggódja magát a gyerekei miatt!Ha sokat eszik az a baj,ha keveset akkor az!De felnőnek!

Sziasztok!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza,köszi hogy megosztottad velünk ezeket az infókat,tényleg mennyire különbözőek.
Igazad van,az ember mit össze nem aggódik a kaja miatt,de próbálok én is azért lazább lenni,most eszi atésztát lassan két hete,mindig mást tezsek rá neki feltétnek.közbe próbálgatok új dolgokat is,de ha nem kell neki nem erőltetem.
meg szerencsére gyümölcsöt is eszik,azzal nem is volt soha gondom.

Milyen név a Zina?Még sose hallottam.És arra sem emlékszem hogy olvastam volna a keresztneves könyvben.

Pilchard

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Pilchard!
A Zina név benne van az utónévkönyvben!Igazából jelentése nincs!Mi különleges nevet szerettünk volna,olyat amiből kevés van és nem minden második gyereket hívnak úgy pl.a játszótéren!Ezért döntöttünk e mellett a név mellett!Úgy tűnik sikerült jól választani mert eddig még nem találkoztam olyan emberrel aki hallotta volna! :lol:
Az Amelita is gyönyörű név,illik a lányodra,és szerintem szintén elég ritka!

Tészta!Egyszer majdcsak megunja!De nem úgy néz ki mint aki éhezik! :wink: Nagyon édes!

Ja!Gratulálok az újabb babához! Kép
Őt hogy fogják hívni?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos hasonló a problémám nekem is:13 hónapos lányommal nem tudni,mi történt,de 2 hete-a korábban nagyon jól evő kislányból-nem evő lett,DE csak a főzelékevés és egyéb rágnivaló kaják terén!A tápi-merthogy születése óta tápszeres-az jöhet mindig...Nem tudom,mi okozta a változást.csak tippjeim vanak.2 hete annyi foga jött egyszerre,hogy 3 napig hőemelkedése volt,a mostani helyzet azóta tart-arra gondoltam,itt a hiba,mert:akkor nem próbálkoztunk semmi új kajcsival,azt ette(ha ette a fogától),amit akart.Most viszont tart ez a szörnyű helyzet,volt,hogy délben éhen maradt,mert nem kellett sem a főzelék,sem a tejpép(kínomban azt is megpróbáltam)-végül megsajnáltam,csináltam neki tápszert(délben már régóta főzelék megy):szegénykém szinte fuldokolva ette,olyan éhes volt..
Szóval nem tudom...egyébként rágni alapban nem hajlandó(babapiskótán,bulátán kívül semmit,azt sem,amit mi eszünk..),öklendezik meg fulladozik,amint valami sűrűbb,vagy darabos étel kerül a szájába...

Ha valaki tud tanácsot mondani,vagy hasonló problémákkal küzd,esetleg van bevált ötlete,szívesen venném,ha megosztaná velem... :)

kisorsy
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok! Nekem nem igazán az evéssel, hanem az azt követő, illetve nálunk nem követő büfivel van a gondom.
csecsemőm 4 hetes, és a szopizást követően az esetek kb felénél nem büfizik, több perces várakozás után sem. Ez jelenthet gondot? köszönöm!!
Böbi
Vendég
 


szia farkas!

Nem tudom, hogy azóta esetleg megoldódott-e a büfi gondotok. A kezdetekben Márk sem büfizett, és semmi baj nem adódott belőle. Valószínüleg annyi történt, nem nyelt levegőt. Ha kellett neki, akkor volt hogy evés közben is már mocorgott. Ha aggódsz, akkor hasra, vagy oldalt fordulva tedd le, így ha büfizik, akkor se nyelheti vissza. Nem tudom, kipróbáltad-e, de van a "palack" módszer, ha nem jön ki a büfi, akkor lassan fordítsd vízszintesbe, és lassan emeld megint függőlegesbe, hogy a beszorult levegő kijöjjön.

 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
 
 


Sziasztok!
Nagyon jónak találom ezt a fórumot. Kérlek segítsetek!!!! Nagyfiam, aki már 9 éves elmúlt tök jó evő volt kisbaba korában. Nála a főzelékek, új ízek bevezetése szinte egyik pillanatról a másikra történt. Ezért is állok most tanácstalanul Bálint étkezési szokása előtt, aki most 6,5 hónapos és - szerintem - nagyon kevset eszik. Már voltunk kivizsgáláson is a Madarász u. kórházban, ahol szó szerint TÖMTÉK a gyereket a nővérkék és volt olyan "ügyes nővérke", akinek sikerült beleerőszakolnia 180-200 mili kaját, de volt kevésbé ügyes, akinek csak 130-at. Mivel Bálint sajnos 3 hónapos kora óta tápszeres, elkezdtük a gyüm. püréket - ezekből csak a bébiételeket azaz bébipüréket fogadja el - kb. 1-1,5 hónapja. Eddig hajnalban, reggel ill. este kapott tejet, azaz tápszert (milupa milumil HA2), de mostanság alig eszik ebből, tekereg, vonaglik, rángatózik és ordít. A nővérek ill. orvosok a kórházban azt mondtaák, hogy el van kényeztetve, holott itthon rendszeresen kb. 4, órántként volt etetve és majd ők rendres szoktatják. Na ennek az lett a vége, hogy most még nehezebben eszik a gyerek, amióta kijöttünk a kórházból, ahol igazából csak megfigyelésen voltunk (minden lelete negatív lett, sőt csináltak neki hasi UH-t, röntgent is). Az volt a diagnózis, hogy helytelenül tápláljuk, nem vagyunk elég határozottak, azaz erőszakosak. A nővérek szó szerint megtömték szerencsétlent, mint egy libát. NORMÁLIS EZ SZERINTETEK???? Mert szerintem nem!!! Mostanság egyébként kb. 140 mili tejet eszik meg egy étkezésre (ált. hajnalban ill. este) napközben pedig csak kanállal lehet etetni, azt is elég nehezen (SInlac, gyümölcs püréket ált. HIPP-et fogadja el) és ezekből kb. 3/4-et üvegnyit azaz kb. 150 milit meg is eszik. Súlya igazából stagnál, kicsit fogyott is kb. 100-200 grammot. Papírone egészésges a gyerek, de nem furcsa, hogy mégsem eszik???? Egyébként tök jó kedélye van, csak ennie ne kellene! Vigyorog, forog és jól elvan, de ahogy etetés jön, már kezdődik a balhé!! Kérlek segítsetek!!! Köszönöm!!!
Pitypang
 


Pitypang: sajnálom, ami veletek történt.
De miért kellett a kórházba menni, a gyerekorvos küldött titeket?

Ha jókedélyű a baba, akkor nem kell aggódni. Nem minden baba "iszik" meg 180-200-akat. Nálam is 120-akkal is beéri sokszor a kisebbik lányom.
Nem lehet, hogy a tápszer nem ízlik neki? Mert a HA nem valami finom, de ugye hipoallergén. Később felírhat a doki milupás AR-t is (refluxos) sokkal jobb az íze. A nagyobbik lányomnak ez a kiegészítés az anytej mellett anno sokkal jobban tetszett... Van olyan ismerősöm, ahol csak a BEBA tápszert fogadta el a baba. Próbálkozni kell, ha nem tetszik neki.
De túlaggódni sem szabad. Ha jó a kicsid kedve, akkor pláne. Szerintem.
Gyerekorvos, védőnö mit mondott?

KépKép
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


SZia Pitypang,

huu de sajnalom ami veletek tortent. Szerintem abszurt, hogy egy gyereket megtomjenek, egy 6,5 honapos baba siman elhet meg honapokig kizarolag tapszeren ha az esik jol neki! Kiprobalhatnd az otthoni fozocsket is, marhahusi vagy csirke repaval, krumplival vagy cukkinival fozve es osszeturmixolva, nalunk a hazi kajaknak mindig nagyobb sikere van!

Nalunk az elso lanyom nagyon jo evo nincs semmi problema, a 6 honapos babam kizarolag anyatejet hajlando inni es a fent emlitett hazi kajat de azt sem minden nap. Gyumolcsot semmit. Bolti pepet semmit. Inkabb kihanyja. Nekem az orvos azt mondta hagyjam beken, egye amit akar ha csak szopni akar akkor szopizzon csak meg.

KépKép
KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron