Új privát üzeneted érkezett!

Alziza!
Mókás szöveg :lol: !
Az én dokim Takács György. Róla is hallottam már mindenfélét, de szerintem szakmailag kiváló. Esetleg ismerheted, ha császárral szültél, mert ő altatóorvos is, bár elsősorban epidurált csinál. Magas, idősebb doki, morcos a képe :wink: .
Valent dokit én csak az uh-ról ismerem.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda!
Így most nem ugrik be ki a dokid de ha látnám biztos tudnám!
Annyit jártam oda,hogy szerintem nincs doki akit nem láttam!
Engem a Fontányi altatott!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza

Nagyon jót mulattam ezen az íráson és tényleg van igazság benne :wink:!Bár asszem ez a lazítás az elsőszülöttnél is valamelyeset igaz,ahogy nő,az ember egyre rugalmasabb lesz :lol: !


Panda

Nos,az biztos,hogy az anyagi biztonság fontos :roll:.Az a lényeg,hogy hely van,a többi meg jön idővel :).Minimumprogram :D!Ez aranyos :).
Mi is kb 2-3 év múlva tervezzük,aztán majd meglátjuk.Jó lenne addigra Apának hazajönni,mert 2-vel még elbírok valahogy,de 3-at már nem vállalok :D!

Márti

Látom,nagy az öröm :).Jól vagy egyébként? :)
Párom luxushajón dolgozik,itt a Dunán.A szezon elvileg tavasztól őszig tart,de mivel adott mennyiségű szabadsága van,előfordul,hogy pár hétre télen is menni kell,ha nincs más.Most olyan hajója van,ami 2 hetente itt van Pesten,így olyankor általában megyünk hozzá(most tavasszal másfél hónapig nem láttuk,mert csak Jollandiában vltka,tulipános utakat csináltak,ilyenkor nem jönnek lejjebb :().De mivel most neki is vizsgái voltak,kivett 1-1 nap szabikat és hazaugrott,így nekem nem kellett autóznom a törpékkel :).Tavaly pl. hetente mentünk,mert itt volt a hajó mindig :).Ősszel és télen szinte folyamatosan itthon van,így akkor ő a főállású anya :D!
Hát valahogy így megy :).

 
 

 
 

Anyapoc:azért ez így elviselhető gondolom, hogy vannak hosszabb időszakok mikor együtt van a kis család!!!!!! :wink: Nem lehet azért így sem könnyű, minden tiszteletem a Tiétek!!!!!
Én 24 órákra vagyok egyedül a manókkal, -párom tűzoltó- de nem teljesen, mert anyósomékkal lakunk egy 2 szintes családi házban, így sokat segítenek a gyerek pesztrálásban.Nekem egy szavam sem lehet!!!!! 8)
Köszi jól vagyok, rövidebb rosszulléteim vannak, és átmentem mormotába :wink: , napi fél órára tuti kidőlök, pedog nem szoktam napközben aludni, mikor picik voltak a manók akkor sem.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csakhogy szórakoztassalak benneteket!


Mi történne,ha a férfiak esnének teherbe?

A világ teljesen megváltozna.Például:
A szülési szabadság 5 évig tartana,teljes fizetéssel.
A terhességi csíkoknak már rég volna ellenszere.
A normál szülés régen túlhaladott módszer volna.
A terhességgel járó hányinger a legfontosabb nemzeti közegészségügyi
probléma volna.
Minden fogmazásgátló 1oo százalékosan hatékony volna.
A csecsemöket addig tartanák kórházban,amig szobatisztává nem válnának.
Többé nem gondolnánk,hogy milyen nagyszerü dolog ikreket szülni.
A randevúról a fiúknak este 1o-re haza kellene érni.
A terhesség egész ideje alatt ágyban lennének.
A pozítiv terhességi próba esetén automatikusan járna a rokkantsági
segély.
A nök kormányoznák a világot.
Vendég
 


Kép

Lányok tegnap mit láttam?
De nem is az a baj,hogy én mit láttam,hanem,hogy a gyerekek is látták! :evil:
Mentünk a Corába 6 óra körül!Lányok az út szélén!Ezt már megszoktuk :!: :?:
De az egyik most egy szál bugyiban és melltartóban volt :!:
Hova jutottunk már :?:
Lassan már csak úgy indulhatsz el otthonról,hogy a gyerekeknek bekötöd a szemét!
Hát szerintem ez tök felháborító!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Márti

Jó,hogy van segítséged,még ha nem is kell sűrűn igénybe venni :wink:.gondolom,már sokszor az is elég,hogy ha valaki leköti az egyiket :D!Pláne majd 9 hónap múlva :)!:)
Sokszor tényleg nem könnyű,de megszoktam,és azért olykor könnyebb így.... :roll: Így legalább tudom,hogy mindent nekem kell megcsinálni :D!
Álomkór ismerős :).Én 6 hétig szinte csak aludtam Villővel :D!Ha fent voltam,baromi rosszul voltam :?.Remélem,ennél rosszabb,mint ami most van,neked sem lesz :wink:!

Alziza

Jó ez a szöveg :):)!Sok az igazság ebben is :D!
Huh,jó kis élmények :shock: ...mots vagy ennyire melege volt,vagy még nem volt ideje felöltözni :?....
Jaj,néha nekem is annyira elegem van,hogy más hülyesége miatt én myagarázkodok a gyerekeknek :(.

Puszi

 
 


Kép

Lányok!Nincs valami ötletetek így kajaügyileg?
Most,hogy nincs suli a nagyoknak már nem tudok milyen kaját kitalálni!Az egyiknek ez nem jó,a másiknak az!
Esetleg valami gyors és könnyű recept?

Sziasztok!
Vendég
 


Alziza

Az én kedvencem,ami gyorsan megvan és szt nagyon fincsi.Tepsibe felkarikázott,besózott krumpli,alá olaj.Rá mehet a besózott husi(amiylet kedveltek,én csirkemellből szoktam),aztán rá hagymakarikák,zöldborsó,ha van kukorica is.Lealufóliázom,be a sütőbe.Amikor a husi már megsült,akkor leveszem a fóliát(szt ha mellből csinálod,kb fél óra),leöntöm tejföllel és visszadugom még negyed órára. Gyorsan megvan és nem kell tökölni vele.

Van egy bonyolultabb,de az inkább nagyobb összeröffenésre jó.Sokat azzal sem kell tökölni,csak sokáig sül.Az ideális ünnepi kaja,mert finom,laktató,mutatós és közben ezer mást lehet csinálni :D!

Ma pl gyümölcsmártást ettek darával,anyum mindenféle gyümit belerakott,amit talált itthon, alma kivételével.Komolyan mondom,a sárgadinnye annyit dobott rajta :!:

Ha megírod,hogy mit nem szeretnek,akkor könnyebben válogatunk a receptek között :)!

 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi a receptet ezt kipróbálom!
A helyzet az,hogy nálunk kicsit bonyolult ez a kaja téma!
Én pl.19 éve nem eszek húst egyáltalán!De ez mondjuk nem érdekes,gondolom ismerős az,hogy úgy sincs időm enni!
A férjem húst eszik hússal!(Abból viszont nekem van egy csomó receptem,ha esetleg kell valakinek!)Viszont neki a hétköznapi kaja is olyan mint másnál az amit vendégségbe készít!Pl.nem eszi meg a pörköltet,levesből csak egy-kettőt,paprikáskrumplit soha,főzeléket se nagyon! :roll: Úgyhogy nem egyszerű!
Zina is kevés húst eszik és Alex is inkább a csirkét,pulykát!
Na?Nem könnyű,igaz?Álltalában külön főzök a gyerekeknek és külön a férjemnek!(Ma pl.sajtos krumpli van és fokhagymás hús,a gyerekenek meg nudli.)
Úgyhogy mindegy milyen recept,jöhet!Szeretek főzni és szeretem az új kajákat kipróbálni!
Amit most leírtál az pl. szimpatikus.Ha van még ilyen szívesen fogadom! :lol:
Ezt kipróbálom egyik nap.

Köszi!
Szia!
Vendég
 


Alziza

Hát tényleg nem vagytok könnyű esetek :lol: :lol: !
Nálaunk sincs nagy húsmánia,a férjem pl jobban kedveli a tésztákat,sőt a főzelékeket is :).Azt hiszem,mindeannyian besokalltunk az otthoni koszttól.Ha hazamegyünk,tuti hogy vagy pörkölt,rántotthús vagy ilyesmi van :roll:.Na persze imádom is anyum főztjét :).És néha azért hiányzik a hús is...
Ja,igen ,ismerős a dolog,enni...csupán időpazarlás :D!

Akkor az "ünnepi" recept:

Tejfölös sült csirke:

Hozzávalók

1 egész csirke, vagy 2-3 db csirkemell/csirkecomb
2-3 pohár tejföl(20 %-os)
vöröshagyma vagy póréhagyma
kb 15 dkg liszt
2-3 kiskanál pirospaprika
kevés őrölt bors
kevés só
kb. 1/2 ráma
1/2 dl fehérbor(kihagyható :))
15-20 dkg reszelt sajt

A lisztből,pirospaprikából,borsból és sóból keveréket kell készíteni.


Nomrál méretű tepsit a rámával kivajazunk. A húst besózzuk, majd beleforgatjuk a liszt ,paprika stb keverékbe.
A tepsibe kerülnek a következő sorrendben: hagymakarikák, hús,hagymakarikák,reszelt sajt,maradék liszt-keverék,tetejét befedni tejföllel.

Alufóliával letakarva kb. 90 percig kell párolni, majd a fóliát levéve még kb fél órát sütni.

Isteni finom,gyorsan össze lehet dobni és mehet a sütőbe :).



Szoktam olyat is csinálni,hogy jénaiba karikázok krumplit,jó sokat.Megy bele husi(ezt általában csirke szárnyból és alsócombból csinálom,de mehet mell is),tetejére brokkoli,kelbimbó, esetleg zöldborsó, öntök alá egy kis olajat.Lefóliázom és benyomom a tepsibe.Néha meglocsolom az olajjal,hogy a zöldségek és a hús ne száradjon ki.Ez is max 1 óra alatt megsül,attól függően,milyen hússal csinálom.Érdekes módon a kelbimbó inkább édeskés lesz és nagyon fini,nem keserű.


Egy kolléganőm olyan tepsiskrumplit szokott csinálni köretnek,hogy bevajazza a tepsit(jó nagyot,laposat),megszórja marojannával és arra fekteti vagy a fél brugonyákat(ha kicsik),vagy a krumplikarikákat.Be is sózza egy kicsit és fóliával letakarja.Ha megpuhultak,akkor egy kicsit fólia nélkül lehet sütni,nagyon finom köret.


Aztán nem tudom,mennyire szeretitek az aprólékot.Tesóm (szakács :)) találmánya: baconbe göngyölt csirkemáj.Csirkemájat kettévágsz(ha kicsik,akkor maradhat egybe).Szeletelt baconszalonna darabba göngyölöd és hirtelen serpenyőben kisütöd.Annyira finom íze lesz a májnak a bacontől,hogy nagyon :):

Uez kivitelezhető csirkemellel.A mellet apró darabokra vágod(olyan hüvelykujjnyi) és betekered baconbe.Ezt is hirtelen lehet sütni serpenyőben,nagyon hamar elkészül.Ehhez szoktam csinálni sajtmártást egyszerűen:besamelbe rakok reszelt sajtot,nagyon feldobja :).

Aztán nem tudom,szoktatok-e rántott husit néha enni.Férjem igazából úgy szereti,ha nagyritkán csinálok,hogy szezámmagot teszek a bundába,mert nagyon feldobja az íze,mégsem olyan,mint egy sima rántott husi :).

Aztán szoktunk csinálni bundás csirkét.Tk tócsitésztát kell csinálni,kicsit sűrűbbet,hogy megálljon a husin.Csirkemellet kicsit kiklopfolod ,besózod és beleforgtod a tésztába és serpenyőben mindkét oldalát aranybarnára sütöd.Ehhez általában salátakörtetet csinálunk,mert a köretrészt tk benne van a bundában :D!Mindenféle zöldség mehet hozzá és joghurtöntettel isteni(joghurt,bosr,só,foghagyma).

Hirtelen ennyi jutott eszembe :).
Majd ha még van valami,akkor megírom :D!De éhes lettem... :roll:

 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi,köszi,köszi!
Nálunk ma halmozott karaj volt és sütöttem egy tök jó sütit!Tegnap hallottam,nagyon egyszerű!Nem tudom Te szoktál e sütni,de ez még annak is tök egyszerű aki nem szokott! :lol:
Leírom hátha nem ismered!:
2 tojás
10dkg vaj
1 bögre cukor
1 bögre tej
2 bögre liszt
2 cs sütőpor
Tetejére eper vagy málna,de szerintem bármilyen gyümi jó!
Vajazott,lisztezett tepsibe!
Tök gyorsan sül,és finom!
Ráadásul szeretem amikor nem kell méricskélni!Ez a bögre jó megoldás!!!! :lol:

Szia! Kép
Vendég
 


Alziza

Szívesen :)!

Köszi a receptet,ki fogom én is próbálni,most már időm is lesz rá .wink:!

Én is kaptam egy hasonlót az érettségi alatt,az egyik anyuka,aki ellátott minket mindenféle jóval,elküldte az egyik isteni süti receptjét,ami szintén ilyen bögrés,mint amit Te írtál :).
Így Te is tudod variálni a gyorsan elkészülő sütiket :D!

Finom almás süti

3 bögre reszelt alma
3 bögre liszt
3 bögre kristálycukor
1/4 bögre dara
1 bögre olaj
2 tojás
1,5 zacskó sütőpor
fahéj ízlés szt


Összekeverni és fél órán át sütni :)!

Remélem,fincsi lesz :).

 
 


Szia Anyapoc!

Ez a süti is egyszerűnek tűnik!
ki fogom próbálni!De ma nálunk megint olyan meleg van,meg lehet sülni! Kép
Vendég
 


Alziza

Akkor nem is kell sütőbe tenni a sütit :lol: :lol: !Nálunk már jön a hidegfront szele,eléggé felélénkült a szél :roll:

Megcsináltam amúgy a Te bögrés sütidet,egész jó lett,csak szt kicsit több olajat tettem bele.Nem volt annyi vajam,megtoldottam egy kis olajjal és szt eléggé megburult a flakon... :oops: De azért ehető :):)!

Pussz

 
 


Szia !

Találtam egy mókás receptet!

Süteményrecept (gyesen lévõ anyukáknak):

Távolítsuk el a plüssmacit a sütõbõl, és melegítsük a sütõt 160 fokra. Gõz
felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a
sütõbõl, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki
Öcsi kezébõl, és mossuk le a falat.
Mérjünk ki 3 evõkanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsitõl.
Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintõport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4
egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.
Vegyük ki a füstölgõ plüssmacit a sütõbõl, és nyissunk ki minden ajtót és
ablakot, szellõztetés végett.
Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk fõnökét,
hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az elõbb. Hívjuk fel a férjünket, és
készítsük fel a legrosszabbra. Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10
dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind
Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütõbõl. A tésztát öntsük alaposan kivajazott
tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitõl. Magyarázzuk el a gyerekeknek,
hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.
Bevonómáz:
Keverjük össze a következõ hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott
csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a kurva plüssmacit a
grillsütõbõl, és dobjuk el. Jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendõrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy õt
fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszád
ház tetejérõl. Tegyük Öcsit a járókába. Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy
kevés sót, és lassú tûzön forraljuk 2 percig.
Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire
sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befõttek és a takarítószemélyzet
költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz.
Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütõbõl. Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást. :lol: :lol:
Vendég
 


Bocsi,de valamiért hibásan ment!
Vendég
 


:D

 
 


Sziasztok4

Alziza, hát ezen nagyot nevettem! Bár néha sírni tudnék, mert nálunk is éppen így mennek a dolgok.

Én is szívesen fogadok recepteket, ráadásul nálunk szinte semmit nem esznek meg a nagyok, úgyhogy ilyenkor a hajam tépem, hogy mit főzzek. Azért jó a gyors kaja, mert legalább nem őrülök meg, hogy egész délelőtt tököltem vele, és meg se eszik! Majd még jövök!

Ui: Te hogy bírod a nagycsaládot? Bár látom, nálad már csak 1 kicsi van, talán úgy kicsit könnyebb! Én is írok majd recepteket, ha lesz egy kis időm! Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok4

Alziza, hát ezen nagyot nevettem! Bár néha sírni tudnék, mert nálunk is éppen így mennek a dolgok.

Én is szívesen fogadok recepteket, ráadásul nálunk szinte semmit nem esznek meg a nagyok, úgyhogy ilyenkor a hajam tépem, hogy mit főzzek. Azért jó a gyors kaja, mert legalább nem őrülök meg, hogy egész délelőtt tököltem vele, és meg se eszik! Majd még jövök!

Ui: Te hogy bírod a nagycsaládot? Bár látom, nálad már csak 1 kicsi van, talán úgy kicsit könnyebb! Én is írok majd recepteket, ha lesz egy kis időm! Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Üdv itt!
Én nagyon jól bírom a nagycsaládot!Mi Zalánért nagyon sokat szenvedtünk,hogy legyen!(3 évet)Úgyhogy csak ezért gondolkodom azon,hogy legyen e negyedik! :)
Ha Zalán is simán jött volna össze,úgy ahogy Alex és Zina,akkor egy percig sem gondolkodnék!
De ez még nem lezárt téma :wink: !

Más!

Nagyon szomorú dolog történt pénteken!
Sajnos végleg elkellett altatnunk a kutyámat Ziggyt! :cry:
Ez egy borzasztó nehéz döntés volt,de sajnos nem volt más választás!Ő egy nagyon pici Yorki volt(1,5kg) és tavaly leesett az ágyról!Ettől egy vérrög lett az agyában amire ugyan kapott injekciókat,de nem szívódott fel teljesen!Az eredmény az lett,hogy megvakult szegény! :( Ezzel még nem lett volna baj mert nagyon ügyesen megtanult közlekedni a lakásban és a kertben viszont nagyon agresszív lett!A végén már nem tudtam megfürdetni,mert megharapott!De a legrosszabb az,hogy már a gyerekekre is morgott!Valószínűleg fájdalmai is lehettek mert esküszöm,hogy amikor odaértünk az állatorvoshoz megnyugodott!Talán azt gondolta;végre!!!Nagyon rossz volt! :cry: Kép
Eltemettük a kertben!Nagyon rosz kutya nélkül!22 éve van kutyám,már a mindennapjaimhoz tartozik!

Köszi,hogy meghallgattatok!
Sziasztok!
Vendég
 


Alziza

Ha jársz még erre...Sajnálom :( és hiszem,hogy így jobb neki is :roll:...

Nelünk két kutyát kellett elaltattatni,mert megmérgezték őket... :(

 
 


Sziasztok!Olvasgatalak titeket :D Nekem még csak egy gyerekem van de most indult a kistesó prójekt.Nekünk is hatalmas dilemma volt mikor jó meg mi is 3 babát szertnénk.igaz a harmadikat majd csak 5-6év múlva.Ránk is igen érdekes néznek mikor mondom 3gyereket szertnénk.Viszont lenne pár kérdésem igy a tapasztalabb anyukákhoz vagy is hozzátok.Hogy jár a gyed-ha már a gyerek betöltöte a 2évet és a tesó 2-3hónappal késöbb érkezik?Arra az idöre érdemes vissza menni(2-3hónapra)?

KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Kata!
Általában kiveszik az anyukák a gyed után a 2 évre járó szabit, utána betegállományba mennek. Így papíron dolgoznak, a gyes-t nem veszik igénybe. Már, ha a melóhely belemegy ebbe, de elvileg ez így törvényes.

panda
Halásztelek
 
 


Nem győztük volna anyósom nélkül a 2 gyereknevelést ... 14 hónap van köztük.. Nehéz de szép :D

Ottó és Timi+Tibikeés Emőke
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok! (Pedig már megörültem, hogy még él a topic, erre látom, hogy csak reklám...)

Én még mindig bizonytalan vagyok hármaska témakörben, de azt tudom, hogy 3 éven belül szinte kizárt!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gabella!

Néha még benézek ide mint most is és látom,hogy te itt vagy! :lol:

Én csak bíztatni tudlak!
Mi küzdöttünk Zalánért 3 évet,de megérte!
Sőt!Ha nem félnék attól,hogy megint küzdenem kell,és megint elvetélek,és megint egy csomó kezelés stb.,akkor gondolkodás nélkül vállalnám a negyediket!
Komolyan!
Eredetileg 3-at terveztünk de nem szeretek arra gondolni,hogy nem szülhetek többet!Amikor Zalán pici volt állandóan a kezemben tartottam (mások szerint valóban ott is tartottam),mert nagyon rossz volt arra gondolni,hogy lehet,hoyg Ő az utolsó kisbaba akit így tarthatok és babázhatok!

A prof. akihezjárok,aki segített teherbe esni azt mondta (pedig nem kérdeztem,de ismer),hogy még egy negyedik császárt bevállal velem! :lol:

Cakhát ez a félelem!
Vendég
 


Szia Alziza!

Jó hogy jöttél! A nagyok simán összejöttek egyébként? A 4 császár félelmetesnek hangzik! (Mondjuk én nem tudom, milyen...)

Majd még jövök! Most helyzet van!

Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gabella!

Igen!Alex és Zina pikk-pakk összejöttek!
Aztán amikor elkezdtünk a harmadikkal próbálkozni akor is összejött mind a 3× gyorsan csak nem maradt meg!Alacsony volt a progi szintem mint kiderült és a petesejt megtermékenyült de megtapadni nem tudott!
sajnos az orvosok nem nagyon foglalkoztak ezzel,pedig olyan kórházba jártam ahol meddőséggel is foglalkoznak!De aztán rátaláltam a profra!csakhát a kezelés tartott sokáig!A progszteronom nem akart beállni!Valószínűleg a stressz miatt,annyira görcsöltem a dologra!

De most már itt van!!!
Vendég
 


Én is jelentkezem :lol: :lol: :lol: , lassan megtudom milyen 3 gyerekes anyukának lenni :wink: , majd mesélek!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Bmo!
Hú,már nem sok van!De jó!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Bmo! Ez aztán már tényleg a célegyenes! Én most el se tudom képzelni, mihez kezdenék egyszerre 3 gyerekkel, pillanatnyilag a kettő is nagyon soknak tűnik.

Bocs, hogy ilyeneket mondok, de hosszú már ez a betegséggel hosszított téliszünet...

Fú, Alziza, a vetélés félelmetes! És két sikeres terhesség után elég meglepő is. De látom, jó ez így nálatok, nagyok a nagyok, tudsz tőlük babázni. Így jó lenne bevállalni, de kicsit félek már 35-36 évesen újra belefogni, főleg az ikres esélyek miatt... Meg ugye mindent újrakezdeni, álmatlan éjszakák, egyebek. (Nem szép ilyet írni babás topikon, igaz? Bocsi!!!!!!!!!!!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gabella!

Egyetlen dolog van amit nehezen viselek!Az éjszakai kelés!
De majd vége lesz egyszer!
Attól,hogy ikreimlesznek én is féltem kicsit,mert a kezelés miatt volt rá esély!
De nem lett! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Bizony nemsokára érkezik a kisasszony!!!!!
:wink:
Gabella:betegséget ne is mond, mi 16 napot voltunk kórházban a lánykámnak súlyos tüdőgyulladása volt :cry: , ne tudd meg mennyire rossz volt így szétszakítva a fiúktól!!!!! :( És látni a kis csajt ennyire betegen!!!!
De szerencsére most már javulgat, vagyis olyan mintha nem lenne beteg, de ugye még nem szívódott neki fel minden .
ÍGy pár hónapot tuti nem megy oviba, így ténylegesen 3 gyerekes anyuka leszek egy darabig!!!!! 8)

Mi is azért döntöttünk így a "sorozatgyártás" :lol: mellett, mert én sem tudom, hogy pár év múlva hogy bírnám a kezdeti éjszakázást meg ilyeneket, most hogy a Zsombi is ekkora, már nagyon könnyű vele, igaz sok szót nem használ még, de már mindent megértet velünk édespofa nagyon!!!!Ha meg nem értek valamit akkor a Szoni fordít :shock: :D !!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Azt le tudnátok írni, hogy anyagilag mennyivel más a helyzet a 2 és a 3 gyerekes családoknál?

Mármint családipótlék, adókedvezmény, egyéb szociális juttatások, pl. ingyen étkeztetés, ingyen tankönyv, esetleg gyerekek után járó szabadság...

(Bár dolgoztam bérszámfejtőként is egy ideig, de most nagyon nem vagyok képben...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gabella!

Családipótlék:44.700 Ft
Adókedvezményről nem tudom idén hogy van,majd a könyvelőnkhöz most megy a férjem.
A tankönyv nálunk ingyenes!
Az ebéd féláron!
Nekünk a fél szoc.pol 1.9 millió
Vendég
 


Fú, a szocpol is nagyon komoly összeg! Nem tudjátok véletlen, hogy lakáslízingnél van szocpol? Félszocpol? Akármi... Mert azt nagyon kedvezően támogatja nálunk a honvédség, és ha még a szocpol is beszámítana saját erőként, az irtó jó lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


MÁRTI!
Hallottam a nagy hírt!Gratulálok!


Kép
Vendég
 


Juhé! Én is nagyon sok szeretettel gratulálok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Köszi lányok aranyosak vagytok!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Igaz kicsit előbb érkezett, de minden rendben van, majd ha átlátom a dolgokat, jelentkezem!!!! :lol:
De addig is az biztos, hogy nagyon jó 3 gyerekes anyukának lenni!!!!! :wink:
Ja családi pótlék :én úgy tudom, hogy januártól emelik kicsit, így 3 gyerkőc után 48 E lesz!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Örülök,hogy minden OK!
Azért majd leírhatnád hogy volt!
Nagyon szép neve van a kislányodnak! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Két gyerkőcös anyuka vagyok, egy 5 éves kisfiúval, és egy három éves kislánnyal. A férjemmel szeretnénk harmadikat, de ő már 47 éves. Szerintetek ilyen idősen már felelőtlenség a harmadikon gondolkodni?
horverus
Budapest XVII. kerület
 
 


Verus
Férfiaknál a kor nem számít, ha egészségileg rendben van, miért ne? A sógórnőméknél is apuka 47 volt, mikor született a kisfiúk. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Kedves Egcsi!

Köszönöm a bíztatást. Minden pozitív véleményért nagyon hálás vagyok. :-)
horverus
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia!
Sógornőm velem egyidős, de a párja 47 volt, amikor jött a baba.
Szerintem ha egészségügyileg, fizikailag rendben van, akkor hajrá!!! :P

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron