Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Juti! Ha képekkel együtt tudod csinálni nekünk inkább ezt a képet ted már be :oops: . Jobban látszik Anna arca. Előre is köszi.

KépKép
KépKép
 
 


Ted=tedd :oops:

KépKép
KépKép
 
 


Juti
1. baba/babák ( tesók is) neve: Ádám
2. baba/babák (tesók is) születési ideje: 2008.01.25.
3. anya neve (nicknév, keresztnév): poppilau/Laura

Kép

Táblázathoz ötlet
Excelben vagy Wordben megcsinálni, Paint-be bemásolni, menteni jpg-formátumban :arrow: netes albumba feltölteni :arrow: úgy feltenni :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Ismét egy jelentkező a „kukkolók” táborából (bár a „csak olvasók” jobban hangzik.)

Ibi vagyok, február 27-én született kislányunk, Regina, 4100 grammal, 61 cm-rel. Kb. egy hónappal a születése után bukkantam a topikra, s azóta folyamatosan olvaslak benneteket. Sok új és hasznos információra, ötletre tettem szert általatok, amelyek a segítségemre voltak a mindennapokban, mint például a Bettó-féle porocska, vagy a borostyánlánc.
Eddig elsősorban a topik nyitottsága, illetve időhiány miatt nem akartam csatlakozni. (Na meg nem is vagyok ilyen „fórumozós” alkat, inkább csendes megfigyelő.) Viszont nagyon sajnálnám, ha ezentúl nem tudnám követni az itteni babák, és Anyukák mindennapjait.

Rólam, illetve rólunk: 29 éves vagyok, Regi első babánk. Tündéri kislány, igen eleven, mászik, ül és bárhol feláll, ahol talál fogózkodót. Négy foga van, imád enni, naponta kétszer eszik főzeléket, egyszer gyümölcsöt. A legtöbb problémát nálunk az alvás okozza. Nappal nehezen, és rövid ideig alszik, éjszaka 2-szer 3-szor ébred, még sosem aludta át az éjszakát. (Türelmetlenül várom, hogy befejeződjön a mozgásfejlődés, állítólag azt követően elmélyül az alvás.)

Elsőre talán ennyit, remélem csatlakozhatom hozzátok.
Ibi

Ibi

Kép
 
 


Juti - ez igazán jó ötlet, nagyon kedves Tőled!!! :D

Küldöm is gyorsan a fotót és a kért adatokat:

Kép

Adatok:
- név: Kristóf (tesó még nincs)
- szül. idő: 2008. február 10.
- saját nick és keresztnév: gnesa - ági

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hoppá, úgy tűnik a fotó már elment korábban, elnézést!!! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hahó!

Ha kell segitseg táblazatban, vállalom... épitész tervező programmal akármi lehetséges!!!!

Panka

KépKép
 


Juti,

Ez jó ötlet, küldöm is a mi adatainkat:
Adatok:
- név: Kristóf (tesó még nincs)
- szül. idő: 2008. február 23.
- saját nick és keresztnév: k.krisztina78 - Kriszta

Kép


Panka!!!!

Te vagy az én emberem!!! Akkor az ezen az oldalon lévő 2. hozzászólásomban vannak már képek, meg nevek, ha valaki ír, akkor itt javítom, és ha kész, akkor mehet is a táblázatba!!!!! De elkezdheted már most, ha gondolod!!!! :):):) De jó, szuper lesz!!!!

 



Juti,

az adataink:
név: Zalán
szül. idő:2008.02.04
saját nick és keresztnév:zsuzsi80, Zsuzsi
Kép Zalán
 


OK, akkor ha nyugis éjszakám lesz, elkezdem! Képzeljétek, ma koccant a kiskanál!!! Kijött Dani első foga is :):):) Sőt mintha a két alsó első egyszerre bújt volna ki :)
Tegnap óta pedig a cumit MÁMMÁMM-nak hívja :) édes, ahogy mondja

Panka

KépKép
 


Panka!

Gratula a fogacskákhoz!!! És a mámmámhoz is!!
Milcsi meg egyre többet pápázik!!! :) És cuppog, ha éhes, néha még hammamm is van.... :)

És asszem van szájpenészünk is! :( Ma kamillába mártott pelussal törölgettem neki, a száján látom főleg, de mintha lenne a felső szájpadlásán is! Még elég jól lejön így a kamillás pelussal, holnap azért elviszem dokinénihez...
Már napok óta olyan furcsa volt a szája, mintha meg lett volna picit dagadva, tegnap meg az alsó ajka vérzett is belül, és most is piros volt! Meg fehéres is, mintha felázott volna a bőr. Milyen a szájpenész?????? Ilyen??? És mit adnak rá? Én borax-glicerines oldatot olvastam itt a neten, az az, amitől lila lesz a kis szája???

 


Sziasztok!

Kriszta megtaláltuk a gellért-hegyen tegnap a csúszdás játszóteret. A férjem erről beszélt, én mintha másra emlékeznék, de ez is nagyon szuper. Olyan csúszdák vannak, amiről még én se mernék lecsúszni :-) de a párom kipróbálta mindet.

A mi adataink:
Bence 2008 02.10
kiscsillag-Csilla

Csilla


Csilla,
Örülök, hogy megvan a játszótér, nekem totál tiszta emlékeim vannak azzal a játszótérrel kapcsolatban.:) Remélem meglesz még akkor is ha Kristóffal majd lehet menni oda..

Kép


biztos, hogy meglesz, mert fel van újítva. Az összes csúszda új. Még fedett is van. Tök jó!

Csilla


na lanyok tudom, hogy miert nem kellett Bencusnak a tejcsi, és miért volt kevesebb.
ma este megjött... :( :( :( :(
Nem tudom ki hogy élte meg, de én nagyon szomorú vagyok!!!!!
Remélem nem fogok úgy görcsölni mint régen, mert Bencus miatt nem vehetek be fájdalomcsillapítót.

jó éjszakát mindenkinek!!!!!!!!!!

Csilla


Csilla!!!

Nekem is kevesebb volt a tejci, amikor megjött, majdnem 1 hétig! Gondolom olvastad!!! :) Én is szomorú voltam, Milcsi 4 hónapos volt akkor!! A szülés utáni 4. mensi óta ugyanúgy görcsölök, mint előtte, és ugyanannyi ideig tart. :(:(:(

 


Sziasztok!

Juti nagyon ügyesen kitaláltad ezt a táblázatot.Olyan jó látni az összes babát együtt.
A mi adataink
Boglárka Jázmin
2008.02.10.
Mazsola2784-Kata


Még mindig újítgatunk,már a fürdönél járunk (hál'istennek ez az utolsó állomása a tatarozásnak :lol: :lol: ).Közben Bogi is elég nyügi volt már nagyon be van dagadva a felső rész.Remélem most már hamarosan kibújik ott is a fogacska.Ráadásul tegnap nem kakált és ma egy nagyon kemény kakit nyomot ki nagy sírások közepette.
tényleg ti mit szoktatok adni ha nem tud kakálni vagy nagyon kemény?

Kép


nálam kakihigít az anyatej és a körteturmix :)

Panka

KépKép
 


a táblázat nagyon franko lesz, elkezdtem!!! :) ha van kivant foto, kuldjétek
esetleg magatokrol is arcosat!!! akkor az anyukak is megjelenhetnek! :)

Panka

KépKép
 


Jó reggelt!

Tegnap volt egy kis családi összeröff. Hááát, Álleti nehéz kordában tartani a csajaimat, egy idegen lakásban ,ahol van még egy 20 hónapos (aki már szaladgál, de nem nézi hova lép), és egy 5 éves, aki folyamatosan tornamutatványokat mutat be. No meg 7 felnőtt. Hát fárasztó volt.
Ráadásul a 7 felnőttből kettő 70 fölötti, aki állandóan zaklata az összes gyereket. (fogd össze a hajad, ne menj oda, adj egy puszit, mit mond a kutya, jészus mária, jaj, úristen megfogja, rádől leesik...stb :roll: :evil: )

Legalább a kaja jó volt :)

Nagyanyám megint alakított. Az a legújabb, hogy terítsem le a küszöböket, mert elvágják a kezüket, és ezzel meg azzal a játékkal kiszúrják a szemüket. Van 2 egészséges gyerek, én meg megvakítom őket. :roll: :shock: :evil: :x
Egy csomó játékot elvesz tőlük, mert megütik vele egymást és magukat. Neki csak a gumikacsa a jó. :roll: Én mondjuk nem tartom tragédiának, ha kicsit megütik egymást a műanyag kukaccal (nem volt még ilyen, pedig hónapok óta megvan), és ha nekimegy az ajtónak valamelyik, stb. Nem ragasztgathatom körbe a lakást párnákkal 1 méteres magasságig! Természetesen odafigyelek rájuk, de muszáj, hogy maguktól is megtapasztalják, hogy mit lehet, és mit nem. (nem a konnektorokkal való játszásra gondolok, és csavarhúzót sem adok a kezükbe). Úgyis lesznek kék foltok, ha lemegyünk a játszótérre!
Vendég
 


Vivi!

Ezzel én is így vagyok, hogy meg kell tapasztalni néhány koccanást is, hogy megtanulja, hogy hogyan tovább. Ha kipárnázzuk a lakást, akkor igaz, hogy megóvjuk őket, de akkor szinte csak a lakásban lesznek biztonságban, de akárhova megyünk velük, máris lesz egy csomó veszélyforrás, hacsak meg nem kérjük az illetőt, hogy legyenszíves mindent kipárnázni, mire megyünk... :)
Nekem volt egy olyan elméletem Milcsivel, hogy amíg nem tud ügyesen egyedül mászni, addig csak a takarón engedem mászogatni, úgyis mindig orra esett, legalább nem ütötte meg magát. Amióta nem esik orra, azóta lehet már a padlón is mászogatni. Nekem ez bejött, így 1féle eséstől megvédtem, de mindig fel akar állni mindenhol, úgyhogy így is esik el néha, de már a 3. esés óta nem fogadja olyan drasztikusan a koccanást!

 



Én ha akarnám sem tudnám őket már egy helyben tartani. És mivel nincsenek olyan dolgok az útjukban, ami veszélyes lehet, ezért mászkálhatnak. A szobán kívül csak felügyelettel. De a falakat nem üthetem ki, hogy nehogy neki menjenek. :roll:
Vendég
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rien0 2008.11.27 06:46-kor.
 
 


Nálunk a körzeti dokink rendelte meg, és amint megérkezik, beoltja a csajokat.
Ilyen kitöltögetős nincs. De lehet, hogy azért, mert nekünk választott van, és nem ebben a körzetben rendel, ahol a védőnőm van. Aki mellesleg 3 hónapja ide se kukkolt. Nem mintha hiányozna...
Vendég
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rien0 2008.11.27 06:46-kor.
 
 


sziasztok,
en egy igazi "kukkolo" vagyok:-)
a 2008 januari babak topicba irok, de mivel a kisfiam 3 hettel korabban kikivankozott, ezert o 2007 decemberi. s egyszer a mi topicunkba is beszologattak azok, ha nem is nekem, akik nalatok bettonak. s bar szemelyesen nem volta erintett ebben, de mindig felduhit ez a magatartas, ezert szoba elegyedtem veluk a sajat topicjukon (mar mint a beszologatok topicjan.) ugy tunik, sikerult elhitetnem veluk, h. mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek, de senik nem tudja a tutit!! s mivel egymas kozott is beszeltek a januari es februari topicokrol, ezert azota neha titeket is olvasgatlak, hiszen meg visszafele is jo tudni, h. mennyire nem tolem fugg nehany maniaja a gyereknek....s csomoszor megnyugtatni is tudtalak volna titeket, ha vki eppen tanacstalan volt, h. "ez is elmulik", de mire jottem volna a nyugtato szavaimmal, mar el is mult:-))
ket gyerekem van. kislanyom 6 eves lesz decemberben, kisfiam meg akkor lesz egy eves, a jezuska meg kettejuk koze szuletett, ugyhogy mi decemberre gyujtogetunk, nem nyaralasra.

most csak azert jottem, h. jelezzem: kar, hogy elmentek.:-( de megertem:-)

ja. juti,
bar a budos nagyfaluban (Bp) lakom most mar, de Sopronban erettsegiztem:-), bar akkoriban fertodon laktam.

Kép
Kép
 
 


Csajok! Kép

Itt a babaneten van egy személy(és a családja), akiben nagyot csalódtunk, és ezért nem írtam még egy normális bemutatkozást sem, nem akarom hogy képeinket nézegesse, vagy bármit tudjon rólunk, nem érdemlik meg.
A zárt-ban mindent pótolok, képekkel együtt! --már úgy várom--
Ott nem leszek olvasó státuszú, persze ha szívesen olvasgattok majd...
Szóval addig is ne hari!!! Kép
 
 


Momoska!

Dec.27. a fiad??? A vonalzód szerint, vagggy rosszul számoltam :oops: :oops: :?: Mert a lányok is akkor születtek :D
Én is néha olvastalak titeket, mert én ugye februárra voltam kiírva, aztán dec.vége lett :( De a téli topicban 1-2 hónappal idősebbek a babák, ezért január áll a legközelebb :wink: ) Főleg a képeiteket nézegetem! Rengetek ügyes-gyönyörű baba! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mazsola: pocakberagadás ellen mostanában pár szem szőlő levét (szitán átnyomkodom) szoktam adni. Télire pedig jégkockatartóban fagyasztottam le mustot, így banánt is bátrabban ehet majd.

Egy kép Regiről:

Kép

A táblázathoz a pofija:
Kép

Ibi

Kép
 
 


hat jazmin es lili es nagyon edesek.
en is szivesen nezegetem itt a kepeket. (mindig mondom, h. a teli babak a legszebbek-en is az vagyok:-)))

igen, borisz 27.-ei, ezexerint nalatok is felvaltja a bejglisutest a szulinapi torta, nalunk meg annyival cifrazodik, hogy aliz meg 20.-ai, ugyhogy torta-beigli-torta lesz!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Na végre elküldtem én is a címemet Lilinek! Bocsi a késlekedésért :roll:

Jujj, nagyon jó ez a fotós táblázat!
Este küldök egy újabb fotót Mátéról, ha lehet, nálunk majd azt használjuk! Kösziiii! :)

És most ünnepélyesen megígérem, hogy visszatérek én is a régi, többet irogatós státuszomhoz :) visszaszerelték a netet!! HURRÁ, így sokkal könyebb, mint mobilról!

Hohóó, valaki hív!!
Addig is puszi mindenkinek!
Szilvi

Kép
 
 


Panka,
én ezta képet szeretném:

Köszönöm
Kép

Kép


Én is próbálok érdeklődni a dokimnál a pneomococcus után, de eddig még semmi hasznosat nem hallottam felőle. Kristóf kapott már belőle 2 részoltást, igy azt nem igazán értem, hogy most hogy ingyenes lett, miért elég belőle 1 oltás???

Kép


Sziasztok!

Momoska!!!!!

Épp most olvastam végig az említett topikban az említett dolgokat, anno, amikor Bettót illették nem kedves stílusukkal....hááát, nem akartak ők rosszat, csak épp nem olyan stílusban, nem olyan szavakkal írták le, hogy ezzel nem is gondoltak arra, hogy másokat megbántanak!!!!!! Erre ezt tudom írni:

"Uram, adj türelmet, hogy elfogadjam, amin nem tudok változtatni,
adj bátorságot, hogy megváltoztassam, amit lehet,
és adj bölcsességet, hogy a kettő között különbséget tudjak tenni!"
(Assziszi Szent Ferenc)


Azt hiszem, ezzel elmondtam a véleményem!!!!

 


Momoska!

"Sopron, Sopron, sáros Sopron, te vagy az oka mindennek...." -ez egy dal, ismered???? Én ennek ellenére imádom Sopront, de sokkkkal jobb lesz otttthooooon!!!!!! :)
Nem akarsz Te is csatlakozni hozzánk a zártba?????? A csajoknak sincs szerintem kifogásuk, vagy??????? Csajok, jöhet momoska?????

Rien0!

A zártban jöhetnek a képek, sztorik,minden!!! Várjuk mááár!!!

Szilvi!

Jöhet a kép, és cserélem, csak egy pillanat, és megvan!!!! Örülök, hogy vissza tudtál térni!!!

 


Sziasztok!

Üdv minden új,régi olvasgató és írogató anyukának és a babáknak.:)
Nekem a kép és az adatok is jó ugy ahogy vannak.
A védőoltással kapcsolatban engem pont ma hívott a védőnő,hogy kérje-e nekünk is vagy nem?Mi is beadatjuk.Amugy ő is csak akkor látja Dórit,ha felviszem megmérni.Ha két hónap is eltelik,hogy nem megyünk,akkor se jön,és nem is érdeklődik,hogy mizu.Bár tudja,hogy jó helyen van,jól fejlődik,nem beteges stb.
Persze,szerintem is jöhet Momoska ha van kedve :D

Kép

Kép
 



---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rien0 2008.11.27 06:47-kor.
 
 


Kép

Kislányom neve:Dorka
2008. fenruár 19-én született
roberta80, a becsületes nevem is ez, csak 80 nélkül :) (Roberta)

Szeretném, ha mi is bekerülnénk a táblázatba, ha lehetne.
Dorka két hete volt 11300g, fogunk még nincs, most jön az alsó kettő, nagyon szenvedünk, DE éjszaka alszik, mint a bunda...

Kép
 


Sziasztok!

Baromira le vagyok maradva, szokás szerint.
Két kérdésem lenne, de ha vissza tudok olvasni, akkor az egyikre megkapom a választ.
Szóval, ez a fényképes táblázatos dologba hogy lehet be kerülni, én is szeretnék?

A másik, szombaton megyek börzére és szeretnék gyerekülést is nézni, mert elég jó áron szoktak lenni, mit kell nézni, hogy jó legyen, mármint én erre a 0 v. 1-gyel kezdődő számra gondolok, hogy az holvan és akkor mivel kezdődjön és mivel ne, ha valaki tud ebben segíteni, akkor légyszi, köszönöm.

Most puszi, megyek olvasni.

Driennke

Kép
 


Szia Roberta, Üdv itt is. Örülök, hogy jössz ide is.

Driennke

Kép
 


Sziasztok!!!

Megszületett a zárt fórum!!!!!!!!!!!!!!!!

Aki valamilyen oknál fogva (visszajött az e-mail, nem regisztrált, kihagytam stb.) nem kapott e-mailt a csoporthoz való csatlakozásról, írjon nekem MAILT!
Be lehet jelentkezni, és a társalgó alján látszódunk mi! Én már írtam. :wink:

Senki nincs semmiről lemaradva, ne aggódjon az, aki nem kapott! :D Bármikor pótolható

Nem tudtam visszaolvasni, rohanok!!!
Képet majd én is küldök, puszi

Lili
KépKép
KépKép
 
 


Juti! Nagyon ügyi vagy! Légyszike: Betti, ne Béáta! Köszike :wink:
Nem tudok mindenkinek reagálni, sietek :(

Vivien! Szerintem sem lehet minden ütközést kikerülni. Eleinte én is m inden eggyes koppra felkaptam Kincsőt, aztán túl tettem magam én is a bukásokon és mostmár elteerlem szépen a figyelmét :D

Kincsőnek megint nem volt valami jó éjszakája, így nekünk sem.

Csilla4 Én is totál készen voltam, mikor pénteken megjött. Én is annak tudom be, hogy annyira sírva ébredt pár napja. De akkor mi volt most hajnalban? Remélem nem lesz rendszer :roll:

Kép
 
 


Légyszi ide írjatok:

lili pont boros kukac gmail pont com

Pl. Gnesa, szemoncsika, csilla, mazsola tuti nem kapott szerintem, mert nincs meg a nicknév

Na puszi, bent játszanak egyedül, Ábris most ette tele magát húslevelessel. Végre valami, amit megeszik.

Lili
KépKép
KépKép
 
 


sziasztok!


Nálunk volt ma a védőnéni, és azt mondta minél később kapja a gyerek ezt az oltást, annál kevesebbet kell belőle kapnia. Hát engem ez nem érdekel, én tuti ahogy lehet beadatom...

Hozzánk minden hónapban jön a védőnő, pedig ráadásul biciklivel mászik fel a hegyre.

Azt mondta, hogy ha Bencus lassan nem kezd el kúszni-mászni, akkor gyógytornászhoz kéne vinni. Hát nem tudom... Mostantól sokat teszem hasra, hátha beindul nála is valami.

Pilchard! Az a torna jó erre is? Petya tud már mászni, kúszni?
És segít a torna? Mert lehet én is elvinném őt ha nektek bevállt.

Csilla



Roberta! Driennke! Ebbe a táblázatba nem enged több képet betenni, sajnálom, majd amit Panka csinál, abban lesznek majd a képeitek!!!!! Driennke, Ti is ott vagytok, csak kép nélkül! :)

 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron