Új privát üzeneted érkezett!

Rubinita!

Milyen fiatal vagy!Én sajna már 39 :cry: Én is pedagógus vagyok. Olvasgass vissza és gyere!
Erika

Kép
 


Én épp a jövő hónapba lépek "krisztusi" korba. :D

Olvass minket vissza, hátha találsz valami hasznosat! :lol:

Megkérdezhetem mi a Ruben név jelentése és hogy találtatok rá?Nagyon tetszik!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Ajjaj!

Úgy látszik én vagyok itt a legöregebb :cry:

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Lányok nagyon örülök, hogy tényleg így életre kelt a topik mert itt azonos gondokra , kérdésekre is tanácsot kaphatunk egymástól!

Próbálgatok folyamatosan visszaolvasni s már egy picit jobban "képben vagyok" :) ...

A Ruben név jelentése:" lássátok fiú" Bibliai eredetű név. Igazán a bibliai történetet nem ismerem de majd utánanézek mert már nagyon régen kiváncsi vagyok rá s szégyen , hogy eddig nem tettem :oops:


Amiben a segítségeteket, tanácsaitokat kérném...
A napjaink közel azonosan telnek. A nagylányom nagyon sokat besegít, néha már tényleg sajnálom s magamat hibáztatom és lelki dolgot csinálok magamnak abból, hogy Ő gyakran vigyázz a picire...s tudom ez tényleg fárasztó Neki...de ezen mindenáron változtatok már eldöntöttem... Ne gondoljatok nagy dolgokra. Egy családi házban élünk( Én kisebbre szeretném cserélni) s Nekem a takarítás is óriási gondot okoz ha a picivel vagyok mire végzek az emeleti rész takarításával már kezdhetem a földszintet ismét...s ilyenkor szoktam Jenni segítségét kérni , hogy játszanak a kicsivel( na persze ez nem mindig tetszik neki)...de nem tudom mit tegyek...helyes az ha bevonom Jennit a kicsi körüli dolgokba...vagy nem helyes...

Ti,hogyan oldjátok meg , hogy mindenre legyen időtök a pici mellett?
Adjatok tanácsot!

Nektek a nagyobb gyerekek szívesen vigyáznak a picikre? Vagy lehet , hogy ti nem igénylitek, s én csinálok sok mindent rosszul...

Elnézést ,ha egy picit hosszú lett...

Vigyázzatok,magatokra,gyerekekre!

Puszi mindenkinek!


Kép

Rubinita

Kép

Kép
 


Gyermekeim...

Jennifer



Kép


Ruben





Kép


Ha van kedvetek tegyetek fel a gyerekekről képeket!
( Én szeretném látni nagyon Őket :oops: )

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Rubinita!

Nagyon édesek és szépek a gyermekeid!!!

Tudod mikor Domival teherbe estem, előkaptam a főnököm kamasz fiát és megkérdeztem tőle, hogy mit utál a legjobban a kistesóban.
2 válasz volt

1. amikor szétszedi a szobáját
2. amikor mindig vigyáznia kell rá

Én nem szoktam csak nagyon ritkán csabeszra hagyni, inkább bevonom a házimunkába.
Így csabesz magától megy Domihoz. Ritkán kérem meg, hogy felügyeljen rá.
Nekünk is nagy a ház, van 2 trehány hapsi is. :cry:

Nagyon én se haladok.

Domiról kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kép Vikim Kép Fanni Kép Balázs és Fanni

Kép
 


Mindenki pcije és nagyja csudiszép :D

Rubinita!

Enyém kamasz nem igazán segít :( mert fontosabb dolga is akad.Na jó, néha vasal, meg elmegy boltba.Viszont vigyázni csak nagyritkán szokott, max.ha elugrok boltba. De ez egyéni, ha muszáj, akkor ne legyen lelkifurid, pláne, ha nem is nagyon ágál ellene. Ártani nem árt neki,max gyakorol egy kicsit.

Lányok!
Én ma úgy de úgy kiakadtam. Ex ma jött haza a kamionizásból, Viki nála volt az éjjel. Nemrég vigyorogva jön haza, hogy apja megvette neki az 50 ezer Ft-os telefont amire vágyott. Nem is ez a baj, csak arról volt szó, hogy Viki a nyári keresetéből veszi. Mondjuk nem jött össze semmi meló, mert vagy nem tetszett, vagy keveset fizettek, vagy mittudomén...De így mit lát? Mindene megvan, apja ezzel kompenzál, hogy alig van itthon. Amúgy ez a telefon is tök luxus, mert volt neki egy sima, de ez mindent tud, még filmet is lehet letölteni, meg mp4, stb. Mp4-e van, de hát az mégse telefonos. És akkor magyazázzam meg neki, hogy mi(bár nem élünk szegénységben)de beosztással élünk?
Meg, hogy ne legyünk önzők, figyeljünk a másikra? Nesze neked következetesség!

Pussz
Erika

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szépek, aranyosak a gyermekeitek...Igazán büszke mamik lehettek... :)

Jenni most indul nyaralni...szóval csomagolunk ezerrel...sajnos én paramami vagyok... :(
És túlzásba viszem az aggódást mindenért, mindenkiért... de szó szerint...

Azért írtam a múltkor a takarítás témát mert a párom vállalkozó s elég sok ember fordul meg mindennap nálunk...s valaki azt hiszi , hogy múzeumban van úgy nézeget .... :) .....na szóval enyhén kifejezve Én ezt nem bírom (ezt az ember tipust)s állandóan azon töröm a fejem, hogy a lakásomnak "csilli-villinek" kell lennie a nap 24 órájában....de ez Ruben mellett nem megy...nem marad egyedül a játszós járókában még egy negyed órát sem....s így mindenhova cipelem magammal ...kivéve amikor alszik :twisted:

Jenni soha nem követelőzik. Ha vásárolunk akkor fürkészem a tekintetét és megkérdezem 50 -szer hogy "ez tetszik?" "Kérlek válassz már valamit!" Pedig igényes nagylány de nem követelőzős...az akaratát másban érvényesíti úgyhogy nem kell félteni...határozottan odamondja ha valami nem az ő elképzelése szerint van...

Mennem kell( folytatni a csomagolást)
Vigyázzatok magatokra!

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Rubinita!

Hová megy a lányod nyaralni? Táborba? Jó, hogy nem követelőzős :D Viki sem túlzottan, de azért nyafog ezért-azért. Apja többnyire megveszi neki. Nem is ezzel van baj, csak sajna neki addig értékeli, amig megkapja. Aztán dobálja ide-oda. stb.

Jó nyaralást Jenninek!
Erika

Kép
 


Sziasztok!

Nem táborba megy hanem a keresztszüleinél... a tábor már elmúlt(5 napos volt, sok programmal, de szeretném még egy nyelvi táborba is most nyáron).
A Tisza parton van egy nyaralónk de itt nálunk olyan hideg van,hogy oda sem tudunk lemenni a napokban. Így Rubennel ketten fogunk programokat kitalálni...mert ugye apa dolgozik napközben...valakinek a pííínzt is keresnie kell :oops: A családi nyaralásunk augusztusban lesz.

Lányok! Nálatok is ilyen az időjárás? Mert itt már napok óta kisebb- nagyobb megszakításokkal esik az eső...Sajnálom szegény embereket akik erre az időpontra foglaltak le helyet a Balatonon,de ezt nem lehet tudni előre :(

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Esti mese helyett ...egy esti vicc...csak Nektek... :)


"Kedves Péter!

Örömmel értesítelek, hogy szerelmünk gyümölcse, a kis Péter, megszületett.
Sajnos anyatejem nem lévén szoptató-dajkát kellett alkalmaznom.
Ő kubai származású, így a tejétől gyermekünk bőre szinte teljesen fekete lett.
Erről ugyebár én abszolúte nem tehetek...
A te szerető feleséged
*********************************




Drága Édesanyám!

Az imént vettem kézhez feleségem levelét, melyben értesít, hogy kisfiúnk született.
Mivel nincs elég anyateje dajka segítségére szorul, aki színesbőrű, és a tejétől
kisunokád bőre is csaknem fekete lett, amiről persze az én drágám
egyáltalán nem tehet.
Remélem te is együtt örülsz velünk.
Ölel fiad, Péter
**************************************




Édes fiam!

A te születésedkor én pontosan ugyanúgy jártam, mint most a te feleséged.
Elapadt a tejem, ezért téged tehéntejjel kellett tápláljalak.
Valószínűleg ettől lettél te ekkora marha...
Amiről persze én egyáltalán nem tehetek.
Csókol Anyád"



Puszi!


Kép

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Szeretnék majd írni Nektek, ha szívesen fogadtok. :oops:
Rubinita! Ugyanezzel a dilemmával küszködök, mint Te is írtad.

Ez a vicc nagyon-nagyon tetszett, főleg mert az én férjem is Péter és a pici fiunkat is így hívják. :lol: De nem fekete! :lol:

sziasztok
Ági

Kép
 
 


Szia Kedves Ági!

Természetesen gyere nagyon szívesen fogadunk!

Jaj Ági! Nagyon nevetek még most is amit írtál a viccről - főleg a vége tetszett./" De nem fekete!"/
Ágikám ez nem a Te Péterkédről szól...ez egy másik Péterke :lol:

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Ági!

Gyere csak, gyere!!!!Szeretettel várunk!

Na az én fiam már nem megy nyaralni, 1 hetet volt egy Osztrák táborban, anyagilag ennyit bírtunk.
Most dolgozik az apjánál, hogy a nagyobb igényű dolgait saját maga vehesse meg.

Rubinita!

Nagyon kemény volt ez a vicc.:-)

Nyaralás: mi nem szoktunk nyaralni. Egyszerűen nem szeretünk nyaralni, pláne pénzt költeni rá.
Inkább a házikónkra költjük a pénzt. Mi inkább csavarogni szoktunk, ha löttyen az agyunk, elmegyünk akárhová.
Van mikor gondolunk egyet és a Balcsira leugrunk, van, hogy lovat nézegetünk. :lol:
Most adtuk el a saját pacikánkat, talán nézünk helyette másikat, talán nem.
Voltam már Olaszországban, Görögöknél,Horvátoknál, nyaraltam 3 hetet a Németeknél,de valahogy nem érzek késztetést sehová se visszamenni. :cry:
Én ilyen fura nő vagyok: utálom az ékszereket, és utálok nyaralni is.
Inkább az 1 napos elugrásokat szeretem.
Golyós vagyok, mi????? :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Dominika!
Nem vagy golyós :D

Rubinita!

Jó a vicc, én is nem rég olvastam valahol :wink:

Ági!

Üdv köztünk, gyere gyakran :D

Most csak ennyi telik tőlem, nagyon fáradt vagyok :cry:

Kép
 


Dominika!

Ékszereket én sem szeretem, pláne amióta rendszeresen elhagyogattam őket :cry: Valahogy irritál, ha van rajtam valami. Nyaralás: én szeretek menni, de amióta gyerekek vannak, már inkább csak miattuk megyünk, róluk szól az egész, nekik akarunk örömet okozni. Nekem ugyanolyan strapás, sőt még inkább, mint otthon ellátni őket. Sajnos mi panelben élünk, annak örömével-bánatával, de most leginkább bosszankodok, mert van egy perverz alak, aki állandóan odah*gyozik meg odakakál a lépcsőházba, sőt belepisil a levelesládákba. És nem tudjuk elkapni, a közös képviselő is meg a lakásszövetkezet is sz*rik rá, azt moondják oldjuk meg mi. És ezért fizetek én baromi magas(15 rongy)közös költséget. :cry:

Kép
 


Az ékszereket Én nagyon szeretem. Tehát mindent ami csillog-villog, csörög-zörög :) S még cipő és táska mániás vagyok :oops: Ezeknek Jenni nagyon örül mert gyakran elorozza Tőlem... De természetesen szívesen adom...

Dominika nem vagy "golyós" :D Mit dolgozik az nagyfiad? S lovatok is volt(lesz)? Nem semmi. Jenni már régen nyúz minket szeretne saját pónit stb...de be kell érnie ha lovagolni szeretne a lovaglóklubbal...mondjuk szülés után Én ajánlottam a családnak a lovaglást mert jót tesz a gátizmok regenerálódásának...de Nekem itt merül ki a tudományom a lótartásról sajnos.... :oops:

Arvaerika! A nyaralás tényleg csak strapásabb gyerekekkel...S ezt az alakot nem tudjátok közösen leleplezni? Ez nagyon durva! Nem szólva róla , hogy a gyerekek is találkozhatnak vele!( 15 rongy az 15 ezer? Ez nagyon sok közös költségnek, vagyis Én nem tudom mert soha nem éltem panelban, de soknak hangzik...S ebből mit fedeznek a közös képviselők? Bocs , hogy ennyire nem tudom... :oops: )

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örömmel láttam, hogy tényleg műkszik a topik, s ez nagyon jó.

Rubinita :wink:
Üdv újra itt (én sem nagyon hittem ám abban, hogy lesz második oldal is 8) )
Nálunk Kristóf szívesen játszik Marcival, volt már,hogy úgy mentem kozmetikushoz, hogy ő kint sétált a picivel (ez csak szükség esetén fordult elő). Itthon még nem hagytam őket egyedül, inkább cipelem mindkettőt. Persze Kristóf már itthon van maga, de a picivel semmi esetre sem hagynám őket magukra :oops:
Én nagyon féltem ettől a helyzettől (nagy-kicsi két külön kapcsolatból), a topikot is ezért indítottam, de örömmel látom, hogy nálunk nagyon jól megy minden. Az elejétől fogva figyeltem arra, hogy semmit nem erőltessek.
Volt már olyan is, hogy Kristóf azt mondta, hogy "csináljatok még egy gyereket, mert így csak vita van, hogy Marci kinél van" :wink: :lol:
A ház nálunk is nagy, de nekem szerencsém van, mert heti egyszer van egy segítségem, így nagy könnyebbség ám. A főzést sem kell erőltetnem, mert a párom bent ebédel, s egyébként is elnéző ezen a téren :)

Most Kristóf Magyarországon nyaral az anyukáméknál, sajnos tegnap pont lebetegedett. Ő minden nyarat eddig is otthon töltött.
Mi majd augusztus végén megyünk haza két hétre, s ebből egy hét a szüleimmel együtt a Balatonon lesz, amit várok már nagyon.

Krisz (Dominika :wink: )
Nyaralás :lol: :lol: erre csak annyit, hogy, mint tudjuk mindenki hülye, csak másként :lol: :wink: Ezért szerintem senki nem tarthat golyósnak :wink: :lol:

Ági :D
Én is üdvözöllek, gyere gyakrabban!!!

Erika :D
Köszi, hogy nem én vagyok a legvénebb :wink: Nagylányod, s persze a kicsi gyerekeid is nagyon szépek!!!
Vikivel negy egyszerű problémáid vannak, de én is Kirsz álláspontján vagyok, mármint a SZERETET ÉS A TÜRELEM, de ezt nem egyszerű megélni......Én, ahogy visszaemlékeszem a 13-14 éves koromra, pont az volt velem a baj, hogy nyáron naponta háromszor tusoltam, s anyum már idegbajt kapott tőlem, mert a mosógép a fürdőkádba engedte a használt vizet, s akkor anyunak mindig le kellett állítania a gépet.
Én azért egyszer kipróbálnám, hogy milyen egy pici/nagyobb/kamasz LÁNNYAL, de én úgy tűnik, hogy a fiús anyukák életét élhetem 8)

Zsu :D
Bababizományi :shock: :shock: hooool :?: Örülök, hogy megoldódtak a gondjaid!

Mennem kell, még majd jövök...
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
 


Rubinita!

Igen, 15 ezer HUF a közös költség. Ez nettó12 ezer, a többi a törlesztés a panalprogramra(házburkolás+ erkélyajtó cseréje) nem tudom hány évre. Ezért használhatom a liftet, fűtik a lépcsőházat, heti 1x felmosnak(Fújjj...koszos lével).Ja és használhatom a lépcsőház levegőjét :lol: Viszont nincs tárolónk(azt mondták nem jár, csak kihalásos alapon)így a biciklijeinket kénytelen vagyok a szemétledobóban tárolni. Ja, persze az is luxus, mármint a ledobó. Én úgy tudom az Unióban nem is lehetne ledobót használni, de hiába. Itt nem lehet beszüntetni, pedig van fift, mindenki le tudna vele slattyogni. Persze sokszor bedugul, mert kedves lakótársaink beledobálnak mindent, amit nem lehetne(pl.sittet)de egyszer karácsony előtti nap is be volt dugulva, képzelheted egész ünnep alatt milyen illatok terjendtek :oops: A takarítónő egy hatalmas combcsontot vett ki, az dugította el. :roll:

Kép
 


Erika!

Kameraházat (üresen kb 2000 Ft) kéne felszerelni és kirakni az ajtóra feliratot, hogy kamerával megfigyelt terület.
Hátha elriasztja.

Közös képviselőt leválthatja a többség.
Ha tele van a f...tok, akkor hívj össze rendkivüli közgyűlést az üzenőfalon , meglásd észhez tér a képviselő úr!!!

Rubinita!

A póni fajta általában ritka köcsög fajta. NEM ajánlom gyerek mellé.
Amit ajánlok, az herélt csődör 7-8 éves, de inkább a kanca.
5 éven felül.
És inkább hidegvérű lovat.
Marmagassága is fontos, lehetőleg ne 180 cm-s legyen.
Ha eljuttok odáig, hogy vesztek, írj és segítek.

Szilvi!

Végre benéztél!!!! Itt gürizünk, Te meg hanyagolsz minket??? :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Dominika!

Köszi a tippet, jó ötlet :D Most ott tart a dolog, hogy többen is beolvastak a kk-nek, így állítólag napokon belül felszerelik a kamerát...

Kép
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon gyors "bekukk"...mert a picit altatom( vagyis figyelem, hogy már mélyen alszik e :) )
S Jenni is női dolgokról szeretne velem dumcsizni ....onnan apa ki van tiltva :lol:

Szilvia Örülök, hogy jól vagytok s Kristóf milyen jól kijön Marcival...ez jó hír ( Lesz még egy baba,tervben van?)

Dominika! Köszi előre is a "lovas "segítséget...A nagyfiad mit dolgozik? Családi cégetek van?

Arvaerika! Remélem megoldódik a rossz helyzet a kamera felszerelésével...S ez a közös költség szerintem picit sok( nem sok szolgáltatást kaptok cserébe) de gondolom a pénzösszeg nagyságát a lakók szavazták meg...mit tegyünk ilyen világban élünk... a pénzünkért sokszor nem azt a szolgáltatást kapjuk ami járna :(


Lányok! Jó éjt!

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon gyors "bekukk"...mert a picit altatom( vagyis figyelem, hogy már mélyen alszik e :) )
S Jenni is női dolgokról szeretne velem dumcsizni ....onnan apa ki van tiltva :lol:

Szilvia Örülök, hogy jól vagytok s Kristóf milyen jól kijön Marcival...ez jó hír ( Lesz még egy baba,tervben van?)

Dominika! Köszi előre is a "lovas "segítséget...A nagyfiad mit dolgozik? Családi cégetek van?

Arvaerika! Remélem megoldódik a rossz helyzet a kamera felszerelésével...S ez a közös költség szerintem picit sok( nem sok szolgáltatást kaptok cserébe) de gondolom a pénzösszeg nagyságát a lakók szavazták meg...mit tegyünk ilyen világban élünk... a pénzünkért sokszor nem azt a szolgáltatást kapjuk ami járna :(


Lányok! Jó éjt!

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Rubinita!

A kk.-t sajnos nem mi szavaztuk meg, hanem a lakásszövetkezet. Már többször ki akartunk lépni, mert egyedül könnyebben boldogulnánk, de sajnos olyan a törvény, hogy semmit nem tehetünk :cry: Így a mi pénzünk is megy a közös kalapba, de nem biztos, hogy a mi házunkra költi el a lsz. :cry:

Kép
 


Erika!

Ki lehet lépni!!!! Megvan ennek is a módja. Ügyvédhez kell menni, éves pontos elszámolást kérni a kk-től. Ha nem adja nyilvánosságra (törvényadta kötelessége az évi 1 elszámolás, számlákkal bizonytás)akkor máris megszegte a szabályzatot és a szerződést és ezzel az ürüggyel ki lehet tenni.
Anno mikor mi panelban laktunk, így buktattuk meg a kk-t. Ez szokott lenni a banánhéj.
Kevés olyan ember van, aki nem érez kísértést, mikor annyi befolyt pénzt lát. Általában hozzányúlnak, eleinte visszateszik, utána már sunnyognak.
Javaslom, hogy rendkívüli közgyűlést hozzatok össze, kötelezzétek pontos elszámolásra (naprakésznek kell lennie!!!!!!!) és rögtön bukta lesz meglásd!
Ha nem, akkor is látható mire mennyi megy el.

Rubinita!

Az exemnél dolgozik a fiam, az ő cégénél, csöveket fest és emelget.
Napi 8 óra fizikai meló.
:lol:
Nem árt neki! Igenis tudja meg, milyen érzés minden nap reggel hattól dolgozni, megállás nélkül.
Tán többre becsüli majd az iskolát. :D
Újabb heppje: rendőr lesz. :shock: Hát legyen!

puszika kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, de visszaolvasgattam.

Nekem Rebus sokat vigyáz Bencire.
Sajnos a boltos dolgot sem tudtam volna megoldani nélküle.
Még az a szerencsénk hogy közel lakunk /kb 3perc/ az üzlethez így bármikor haza tudtam volna jönni ha baj van.
2 hónapja költöztünk ide, az előző helyről 15perc az út akkor nem mertem volna itthon hagyni őket.
Néha neki is terhes a dolog szívesebben ülne a gép előtt akár 24 órát is.
Megfogadtam, hogy nem "erőltetem,, rá ,de sajnos az élet másként hozza.

Lovak: Majd nem mi is ló tulajdonosok lettünk, de a csajszim lepottyant róla és a család meggondolta magát.
Óvodás volt amikor elkezdett lovagolni, szerettük volna ha sportként űzi, de ahol lehetőség lett volna rá onnan elhajtottak/ vegyük meg a lovat ,fizessünk érte hogy ott lehet és majd ők versenyeztetik/ a gyerek nem kell hozzá. Hiába mondtuk hogy a gyereknek vesszük a lovat és majd ő versenyzik vele, úgy nem volt jó.

Nyaralás: idén kimarad a ház vásárlás miatt.
én szeretek menni belföld külföld mindegy.
ne luxusra gondoljatok nagy horgászok vagyunk imádunk nomádkodni.Bár mióta Bence megszületett nem mertük beválalni mert a gyerek egésznap tuti a vízben ülne.De nagyon hiányzik!

Tábort nekünk a triatlon klub szervezi most már 3. alkalommal van az idén.
Ma Balasagyarmaton volt verseny és ott maradtak majd szerdán jönnek haza.
Két hete Poroszlón volt, jól megdolgoztatták őket /én meg örülök mert legalább nem a gép előtt ül/!

arvaerika: nagyon durva!
Esetleg 1 kamu kamerát és figyelmeztetést ki lehetne tenni hátha már az is elriasztja.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
 
 


Dominika!

Az a baj, hogy a papírokkal el tudnak számolni, és nem lehet lebuktatni őket. Szfváron egyetlen ügyvéd sem merte elvállalni, amikor megkértük rá, pedig sokan próbálkoztak előttünk is. Állítólag benne van az egész önkorm. ,szóval maffiaügy.Valószínű ezért is nagy nálunk a vándorlás, állandóan elköltözik vki, tudatlanka meg beköltözik.Aztán ő is el. Ez van. A legtöbben beletörődnek, az idősebbeket meg megvezetik, hogy nem ők a sarasak. Mindig azzal állnak elő, hogy nem vagyunk jó lakóközösség, mert állunk ki magunkért. Kösz.

Amúgy a kilépésről: A tv. 1974-esés azt mondja, hogy ahooz, hogy mi kiváljunk, az összes lsz-i tagnak hozzá kell járulni, aláírásgyűjtés, stb. Plusz olyan költségeket vernek majd ránk, hogy ihhaj. Itt minden szakmunkás(vizes, fűtős, rovarírtó)valakinek a valakije és jó nagy lóvékat akasztanak le.Amúgy a panelprogram is egy kalap sz*r, ott is egy csomóan meggazdagodnak, és az is maffiaügy. A mi házunk 4 lépcsőházas és minden lházat más vállalkozó csinált és ami a legdurvább, hogy az ország legtávolabbi pontjairól jöttek. Hiába volt több hónap csúszás, még kötbérft sem kellett fizatniük. Mi meg szívtunk, mert ősz helyett télen volt ablakcsere meg pucolás...
Na, bocs az off-ért :wink:

Fiadhoz gratula, jól teszed, ha dolgozik, enyém kamasz csak shoppingolni ját mostanában az apjával, sőt közölte, ha ruhára kell lóvé, csak szóljon. Az itthoni kaja sem oké, mert inkább kap lóvét apától ebéd helyettt, hogy menjen mekibe :cry:

Zsu: lovakat én is szeretnék itthonra, csak nem hiszem , hogy beférne a liftbe, hogy felhozzuk... :lol:

Kép
 


Erika!

A számlák eredetét is lehetne vizsgálni. Apeh feljelentés, stb...
Számtalan lehetőség van, csak kicsit genyának kell lenni.

Vagy csendben beletörödve fizetni... :cry:

Zsebpénz: nálunk csak hasonló dolog van. Apja vett neki Quadot, beígért neki lakást, de gy rohadt edzőcipőre sajnálja a pénzt.
Ehelyett kínai cuccokat vesz neki.
Mondom neki, hogy csajozni nem lehet gagyiba, inkább vegyen 1 ruhát, de az márkás legyen.
Úgyhogy ezeket inkább mi vesszük neki.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok Lányok!

Zsu! Milyen üzleted van? Az jó ha Rebus szívesen vigyázz a picire,nagy segítség Én tudom...

Dominika! Nagyon jó, hogy dolgozik a nagyfiad...nem semmi...meg kell szokni a munkát..főleg a mai világban...

Erika!Nyugodtan beszélünk meg mindent, itt semmi nem "off"...teljesen megértelek benneteket...

Lányok!
Remélem jól vagytok s mindenki pihen ezerrel :) ...elvégre hétvége van...
Mondom Én de sajnos ilyenkor is pörgök...

Ma akartam(-tunk) egy picit tovább aludni... de az egyik volt alkalmazottunk addig kiabált Nekünk a lakás előtt( a csengőt kiiktattuk) amig mindenki fel nem ébredt...eszébe jutott, hogy vegyük vissza dolgozni és ezt szerette volna már korán reggel( Vasárnap!) megbeszélni...nincs semmi bajom ezzel a sráccal de ez mindig vasárnapra talált ki valamit...mindegy volt Neki,hogy vendégünk volt vagy bármi de Ő vasárnap mindig megjelent nálunk... Persze először 20 percig elnézést kér...de komolyan mondom ha vasárnap 10-ig nem jött már hiányzott :twisted: ...pedig a férjem már megmagyarázta neki...hogy a hétvégéje a családé...de biztos hiányoztunk neki mert mindig jött :lol: ( most fog megszületni a 3. babájuk)
Tehát a mai pihi is elmaradt..de sebaj... :? majd legközelebb...

A katasztrófavédelmisek tegnap szóltak, hogy "úszik" a nyaralónk... kitelepitést alkalmaztak...benne volt a Híradóba is ...csak szegény embereket sajnálom akik ott élnek családi házban :(
A szívem szakad meg amikor a kis öreg emberek sírnak, hogy ott kell hagyni a kis házukat mert árvíz van...szörnyű érzés Nekik :cry:

Ruben ma nem ebédelt, extra hisztis volt ...éhen feküdt le délben aludni... pedig mindent elkövettem, jobban már nem tudtuk körbeugrálni, de neki semmi nem volt jó.


Ti ilyenkor mit tesztek a gyerekekkel? Vagy csak az enyém ilyen hisztis?Sokszor tanácstalan vagyok...

Lányok akit bejelölhetek iwiwen írna Nekem privit?
Köszönöm!

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Rubinita: van hogy Bence is olyan fáradt hogy nem ebédel vagy csak azért veri ki a hisztit hogy ő akar enni egyedül.Olyankor felkészítem magam a takaritásra és hagyom hagy próbálkozzon.
Bababizományim van Gyöngyösön.
Rebus:
Kép
üdv Zsu.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
 
 


Dominika!

Hát, igen, muszáj lenne belenyúlni a kakiba, de egyedül nem megy, talán, ha többe összefogunk...

Hát, nálatok fordított a helyzet apaügyben, de ha vesz lakást, azért aznem semmi. Neki Csabi az egyetlen gyereke?

Rubinita!

tényleg úgy tűnik, valamiért szeret nálatok lenni az alkalmazottatok... :D

Kilakoltatás: :( mennyire nagy a beázás? Van biztosítás?
Nem ebédelés: ebből nem csinálok ügyet, nálunk is előfordul néha. sőt a nagy melegben többször délután evett inkább meleget.
Hiszti: nálunk sok van belőle, Fanni tökélyre viszi, pláne közönség előtt. Tegnap pl.a GL outletben vásároltunk és ahány boltba bementünk, eszeveszett visításba kezdett "csak úgy", persze mindenki minket nézett. Körbenézett a drágám és elégedetten nyugtázta, hogy elérte a célját... :lol: Amúgy olyan édesek együtt, már sokat játszanak együtt Balázzsal. Csak nehéz velük, senki nem vállalja be, hogy vigyázzon rájuk, mert iszonyúan lefárasztják az embert.

Zsu!

Rebusod nagyon ügyes, kicsit noszatlgiáztam, mikor néztem a képet(maratoni emlék).
De már én is elkezdtem futni, nagyon jól esett. Remélem sűrűbben mehetek majd.

Lányok!

Úgy örültem, mert végre találtam magamnak olyan melegítőt amit már régóta akartam(diadora)és baromi olcsón, 5 ezer Ft volt. Az adidas boltban is olyan dolgokat fogtam ki, hogy ihaj. Pl. egy téli gagyót, jogging felsőt, hosszú sportnacit, mindezt 9.900 Ft-ért.Apának is találtunk , amiket szeretett volna. Így nálunk most volt karácsony :lol:

Kép
 


Rubinita!

Persze, jelölj be:Árva Erika Székesfehérvár :D

Kép
 


Erika!

Van másik fia is, annak is majd vesz lakást.
De meg akarja szabni a gyereknek, hogy felnőtt korában kit költöztessen oda. Ha nem tetszik a leendő meny, akkor nincs lakás.
Erre mondtam a fiamnak, hogy a felső szintet a házunkon megcsináljuk külön lakásnak.
Az alsó, amin lakunk, így is 140 nm2. Elég ezt is kifűteni... :D
Mire idejön az asszonya, van kb 10 évünk megcsinálni. :D

Rubinita!

Vasárnap reggel a ház előtt????Huhuhúúúú. Hát tőlem nem tette volna zsebre amit kapott volna.
A szomszéunk ilyen.
Ma reggel már 6-kor csengetett (nálunk is kiiktatva), hogy kell-e uborka? :shock:
A múltkor párom hajnali 4-kor elment dolgozni és márr kiabált neki!!!
Agyam eldobom.

Ti mivel foglalkoztok, hogy vasárnap akarja magát visszavetetni az ember?

Zsu!

Milyen ügyes a lányod!!! Gratulálok!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Zsu!

Nagyon ügyes a nagylányod,... gratulálok érte ...s igazán büszke mami lehetsz :D
Hány éves? Mi a kedvenc kikapcsolódása?

Erika! A nyaralóövezet teljesen úszik. Oszlopokon áll a nyaralóház, 3 szintes. az alsó szinten van a konyha na az "úszik" ( dobhatom ki a hűtőt, gázt, mikrót stb. :( ) Gondolom elvitte a víz a kinti kerti bútorokat...Le van zárva, a katasztrófavédelmisek nem engedtek be most megnézni, a múlkori esetnél a férjem bemehetett csónakkal...most nem...
De én inkább az ott élő embereket sajnálom....

Ja és dicsekedem Én is katasztrófavédelmis vagyok a mi régiónkban, az egyik ki - és betelepités vezető :D ( De remélem soha nem kerül rá sor , hogy alkalmazásba lépjek- árvíz, tűzvész,háború, bomba, stb)
Erika! Tényleg elég jó áron sikerült hozzájutnod a márkás ruhákhoz. Ügyes vagy!

Dominika a férjem építész vállalkozó....(jelenleg épp egy szállodát épít :lol: ) ....s a srác már dolgozott nálunk ( a vasárnapi :P :P :P ) s most valószínű ismét fog.......- sajnáljuk most lesz meg a 3. babájuk s visszavesszük( pedig nem nagyon érdemelné meg...de mindenkinek adni kell újra egy esélyt).

Nem "semmi" a te exed minden gyermekének házat vesz...:D de ha van pííínze hagy vegye....
Mivel foglalkozik a párod, hogy olyan korán( hajnal 4-kor) megy dolgozni? Biztos fáradt lehet...


Néhány kép:

Kép Kép

Lányok!

Köszönöm mindenkinek aki hozzájárult az iwiwes megismeréshez is!

Puszi Mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
 


Rubinita!!!

Páromnak is cége van, Sprinklerezéssel (tűzoltó berendezések gyártása és szerelése) foglalkoznak.
Szintén szállodát csinálnak. :D

Párod tudja mi az a sprinkler technika, majd bővebben elmondja.

Katasztrófavédelmis vagy???? Jöhetnél hozzánk, amikor főzök, tényleg kész katasztrófa amikor csinálom. :wink: :wink: :D

Amúgy nem egy nőies szakma, hogy keveredtél bele??? Vígasztal az, hogy én kamion értékesítő is voltam?
No mesélj csak, nagyon érdekel!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
 
 


Sziasztok!
Látom rég jártatok erre én csak most találtalak meg benneteket.
Ugyanabban a cipőben járok, mint Ti, van egy madnem 17 éves fiam, meg egy fél éves kisbékám, aki szintén fiú.Apuci kettő. Hát, vannak bajok....
Nem tudom jöttök-e még erre, majd figyelek.
Üdv: Sicu[/img]
 
 


Üdv Sicu!

Én is régen jártam erre, de azért időnként feléled ez a fórum is....reménykedjünk, hogy a többiek is visszatérnek!!! :roll:
Addig is mesélj milyen gondok vannak??
Nekem 15 és fél a nagy és 9és fél a kicsi, de nagyon nagy örömömre nagyon odavannak egymásért. Nálunk is két Apuka van..

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Én is most tévedtem ide!Nálunk,leány 18,fiú 14!3 éve szeretnénk babát,de már lemondtunk róla!Elég későn döntöttünk,hogy még jó lenne egy harmadik gyerkőc,de nem sikerült!A gyerekek közül a lányomnak nem igazán tetszett,a babaprojekt téma,de idővel elfogadta,most pedig már örülne neki,mire ezt megértük, nem sikerül!A fiam ő kezdettől fogva örömmel fogadta a hirt!!!!Ja nálunk egy apa!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok!

Tina,Sicu meséljetek egy kicsit magatokról Ti is!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Szia Kriszta!

Irok szivesen magamról,kérdezzél!!!
Vendég
 


Tina!

Kis túlzással, mindent. :D

A babóról meg ne mondjatok le, csak ne foglalkozzatok annyit a témával.
Ha kizárod a gondolataidból a babaprojektet, hidd el, hogy egyik reggel arra ébredsz,hogy milyen nagy barátod a wc kagyló. :D

Én is akkor estem teherbe, amikor nem értem rá foglalkozni a gyerekprojekttel.
Jól megis lepődtem, mert a doki szerint esélytelen voltam rá a polipom miatt.
Ráaásul Édesanyám temetése után voltam.

De mégis összejött. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Szia!

Akkor kezdem az életkorommal,(40),18 éves lányom és 14 éves fiam van!Borsod megyében lakom,eü végzettségem van,egy bentlakásos öregotthonba dolgozom 4 műszakra járok!Párom,(43)!3 éve kezdtük el a babaprojektet,az első évben kissé görcsösen akartuk,aztán ahogy szépen teltek a hónapok sok-sok sikertelen hónap,kezdtünk kissé kiábrándulni,abból,hogy sikerülhet,volt mikor gondoltunk rá volt mikor nem!Az utolsó éveben szinte elkönyveltük,hogy nem sikerül és belenyugodtunk!Próbálkoztunk mi sok mindennel,pl.szedtem clostyt,aztán kiderült,hogy fölösleges volt,mert annélkül is működök,meg aztán sok vitamin félék,termékenységi teák és gyógyhatású készitmények,mig a dokim felajánlotta a lombikot,de úgy döntöttünk,hogy nem!Ha nagyon akar jönni az a baba,bármi történjék is akkor úgy is jön,ha meg nem belenyugszunk,nem védekezünk,ennyi esélyünk talán még van!!!!!!
Reméllem beindul ez a topik,aztán menetközben többet tudok irni!!!!!
Végig olvastam a 3 oldalt és lassan képben vagyok!!!!!!
Vendég
 


A korodat sejtettem a nickneved miatt.
Amúgy igazad van, ha akar jönni a babó, hát jönni fog!!!

Lásd Jakupcseknek is sikerült!
4 műszak az nemsok egy kicsit? ??? Pláne öregek otthonában? Már bocsánat, nem akarom bántani az öregeket, de anno a nagymamám öregek otthonában dolgozott és én csak azt láttam, hogy a mamámat ugráltatják, veszekednek egyhuzamban, örökké morognak és rém rosszindulatúak.
Persze a tisztelet a kivételeké...... :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Jakucsekkel kapcsolatban igazad van!Sőtt itt a babaneten élő példák vannak előttem,ez néha erőt ad vagy bizalmat csak néha megingok,de jobb amúgy nem foglalkozni vele,hátha egyszer csoda ér!!!!!
4 műszak,nem fárasztó,csak hozzá kellett szokni!4 nap nappalos után jön 3 nap pihenő és a 3-ik nap estéjén kezdek 4 éjszakára aztán 1 nap pihenő és 4 délutános ezután is 1 nap és kezdődik újra!Hát vannak eseteknálunk is!Engem nem igazán tudnak felhúzni,ugráltatni sem szoktak,de vannak rossz indulatúak de vannak nagyon kedvesek is!Az a lényeg nem szabad ugrani nekik első szóra,tudni kell kezelni őket és akkor nincs semmi baj!!!!De tudnék róla sokat irni!
Látom fogyóztál!Kibirtad?
Most én rólam is lement egy kicsi,sok esemény volt a nyáron,fogyóznom nem kell,de vigyázni magamra annál inkább!No kenyér és zsiros kaja stb.stb!
Vendég
 


Képzeld a 90 napos diéta nagyon bejött!
Bár pont a felénél abba kellett hagynom, mert rosszullétek gyötörtek, aztán kiderült a vérképemből, hogy eléggé vérszegény vagyok.
Az orvos jól le....rt, hogy mért koplalok???!!!
Pedig nagyon jó kis diéta a 45 nap alatt bűnözéssel és degeszre evéssel 7 kg-ot fogytam!!!!!

Csak a szétválasztásban van a lényeg. Meg én nem tartottam víznapot sem.:-)

Elég strapás a beosztásod, de azért jó, ha pl 3 pihinapod is van egymás után. Olyankor sokmindent lehet csinálni.
És ez magán otthon vagy állami?
Gondolom az se mindegy....de az bizti, hogy nagy energiád van, ha tudod őket így kezelni!!!!

Nos mára elteszem magam, hétfőn jövök. Szia!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


A diétához is kell kitartás és hozzáállás!De ha van az már fél siker és úgy olvasom neked sikerült!Gratuláció!
A 4 műszakos beosztás az ilyen,de csak annak tűnik ilyennek aki még nem dolgozott műszakba!Én sem mindig műszakoltam,állandó nappalos voltam házigondozásban!Ez sokkal jobb minden téren!Mármint az otthon!Egyébként állami!Talán nem energia,sok-sok türelem kell oda,néha nagyot sóhajtok és azt mondom magamban nyugi van és nem tudok kiakadni rajtuk!
Hétfőn várlak!Szia!
Vendég
 


Nos hétfő ugyan eltelt, de hétfőn úszni szoktunk és ez ki is ment a fejemből.
Gyorsan írok, mert közben pácolom a gerendákat is a fiam galériájához.

Tudom, hogy mennyi türelem kell az öregekhez, néha a nagymamám bevitt magával dolgozni.
Keresztanyám szociális munkás volt, foglalkozott elmebetegekkel is.

Most a másik nagyanyám van rossz helyzetben, mert a nővére gyámja lett, aki papír szerint is beszámíthatatlan. Elment az esze, ugyan nem Alzheimer kóros, hanem asszem elmeszesedett az agya.
Ráadásul a bal oldala egy gyerekkori betegség miatt béna.
Nagyanyám, aki 70 éves, ő gondozza a nővérét.
Be akarja adni otthonba, de magánra nincs pénz, hagyományos állami otthonba meg nem akarják bevenni.
Totál nonszensz......
Most járjuk a gyámhivatal-kérelmek útvonalat, hátha a 70 éves nagyanyámnak lesz 1x az életben arra esélye, hogy maga is pihenhessen egy kicsit.
Stramm öregasszony, de már kivan mint a rigalánc, mert nagyapámnak sincs már helyén az esze, ráadásul tavaly eltemette a lányát (édesanyámat), a fia most vált és az unokája (hugom kisfia) utolsó stádiumos rákbeteg.
Bocs, hogy így kiborultam, de annyira kivan a f...szom ezzel a bürokratikus marha rendszerrel, hogy totál kiakadtam.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Szia!

Totálisan megértelek!Az otthonba való bejutás,nagyon nehéz,ha meghal valaki,van helyére 100 sorban álló,az is soron kivűl is!Sőtt olyan is van és volt,hogy nem jut be,mert közben elhunyt!Nálunk itt sok állami otthon van van egy anya otthon annak van 2 részlege,az egyikbe dolgozok én!1 megyei és 1 magán!De még ez is kevés!
Minden elismerésem a nagymamádnak,hogy ilyen erő van benne!Csak bele ne rokkanjon!Anyuval lakik az anyja 84 éves az anyóssa aki 81 éves!A két öreg marják egymást állandóan,az egyiknek iszonyú rossz természete van,néha gyerekesen féltékenyek egymásra,az anyósa durcáskodik sértődékeny,megmakacsolja magát tipikus gyerek viselkedés,dacol és még még sorolhatnál!Anyámat már néha kiboritják,mondom is anyunak,hogy hamarabb meghal mint a két mama!Mi is ha kimegyünk,hol az egyik modja hol a másik a hülyeségét,mint a gyerekek,néha én is kiakadok rajtuk!
Nekem ma lessz az utolsó éjszakásom,már vagy 2 napja van telihold,de az öregek bent nem birnak magukkal,nem tudnak aludni,mászkálnak,stb!Néha kiboritóak!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: