Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ide mindenki, aki 2 hónap múlva már anyuka lesz! :)
Vendég
 


Szia shellcat!Én a 32.hétnél járok és nagyon izgulunk. Mi nem tudjuk pontosan a gyerkőc nemét bár nagyon kiváncsiak vagyunk. :) Te hogy érzed magad? Én gyagyon nehezen tudok aludni.Nálatok is első baba,


Szia Ildi!

Hová valósi vagy? :) Én székesfehérvári. Nálunk is első baba, méghozzá tervezett gyerkőc, nagyon várjuk már. A dokim szerint még 5-6 hetet kell kihúznom és akár jöhet is :) Mire tippeltek, fiú lesz vagy lány? Nekünk kiskukacos :D Én nagyon jól alszom és jól érzem magam, szerencsére nem egy panaszos terhesség. Néha picit keményedek, de nem súlyos.
Vendég
 

 
 

Szia!Én Felcsúton lakok. Tippünk szerint kislány lesz,de sajonos nem akarja megmutatni magát. :( Most voltunk 4D ultrahangon és annyit tudunk,hogy 2060g és farfekvéses úgyhogy kicsit izgulunk,hogy megforduljon. :lol: Egyébként nagyon édes pofija van máramennyit láttunk belőle.Te mikorra vagy kiírva pontosan én ápr.5-re.És mi a tapasztalatod a fehérvári korházról?


Én is ápr. 5-re! :D Nekünk fejfekvésű már félidős kora óta szerencsére. :) 1700 gr-nak mondták múlt szerdán. Ő ilyen:
Kép
A fehérvári kórházat szeretem, szerintem nagyon jól megcsinálták, nincs vele gond. Van választott dokid? Hol fogsz szülni? Nem akarsz vonalzót csinálni? :) Bár erre a pár hétre...én nagyon szeretem nézegetni, jó látni hogy megy az idő! :)
Vendég
 


A kórházat valóben szépen megcsinálták én inkább a személyzet hozzáálásától félek,mert volt már kellemetlen tapasztalatom bár nem a szülészeten,hanem másik osztályon.Egyébként nincs fogadott orvosom és nem is tervezzük.Én akihez járok az sajnos Tatabányán dolgozik szülészként én pedig oda semmiképp nem szeretnék menni,úgyhogy én is Fehérváron fogok szülni.Még az is lehet,hogy találkozunk. :lol:
Vonalzót próbáltam csinálni én is de nem sikerült feltölteni,de majd még próbálkozom.Egyébként nagyon édes a ti babátok is

phpBB: Kép
phpBB: Kép


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Kedves Kismamák!

Eladó egy BabyControll BC330 egy évet használt, három lapos, szülői egységes légzésfigyelő, garanciával.
Ára: 20.000 HUF (Új ár: 38.200)

Érdeklődni: deszilvi78@yahoo.de

Mindenkinek jó babavárást kívánok!
 


Sziasztok!
Nagyon örülök ennek a társalgónak, remélem tud valaki segíteni.2008.04.22-én szültem 3900gr-mal és 58cm-rel egészséges kisfiút.26-án jöhettünk haza 3700gr-mal.Most voltunk az 5 hetes vizsgálaton és már 6200(!!!!)gr.Nem mondanám kövérnek,olyan jó "kis" kemény húsos gyerkőc.2 óránként szopik (azt mondták,ahol szültem,igény szerint szoptassam,hát ő így igényli,van amikor 1,5 óránként,csak éjszaka bírja ki a 3 órát.)Jól van ez így????Van valakinek hasonló súlyú babája????
Vendég
 


Sziasztok! Az én babámnak még mindíg piros a szeme, a szülés miatt. Most tölti a második hónapot, mikor fog eltünni? És ha nem elég a tejem, de nem írnak fel tápszert, mit adjak neki? Biztos hogy nem elég a tejem, mert evés után addig sír, amíg nem adok neki teát, és van amikor abból is megiszik 30, 40 ml-t!
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok ezen az oldalon. A babám, Gyöngyvér április 1-én született, nagyon szépen fejlődik. Tudna valaki segíteni hozzátáplálás ügyben? Már csak tápszert eszik, mert nincs már tejem. Szegény nagyon sokat bukik tőle. Kép
 
 


Sziasztok!

Az én pici fiam április 26-án született.

Chris!

Adsz már Gyöngyvérnek gyümit?

Nucsia!

Bencének az orra alatt van még piros folt a szülés miatt. Ne aggódj, hamarosan el kezd halványulni.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Britta!

Próbálkozunk már az almával, de nem nagyon tudom kanállal etetni, mert mindig kilöködi a nyelvével. Próbálnék neki sárgarépapürét, mert elvileg 4 hónapos kortól már lehet, de azt is jó lenne valamivel higítani, hogy cumisüvegből tudjam adni. A védőnő annyira ellenzi a tehéntejet, pedig régen szerintem nem voltak még tápszerek, meg babavizek, vagy csecsemőtea.
 
 


Chris!

Első babád?

Bocs, hogy ezt kérdem, de szavaidból úgy tűnik. Ha igen, akkor szeretnélek lebeszélni az üvegből történő etetésről. Inkább kiskanállal csináld, még ha tovább is tart. Meglátod, gyorsan megszokja a baba.
Tejről annyit, hogy az 1,5-ös nem is látott tehenet, tehát nem kell tartanod tőle. Legfeljebb kicsit felhigítod. A védőnőnek pedig nem kell mindent tudnia.

Nem akartam okoskodónak tűnni. Ne hari, ha mégis az voltam.

Kép
Kép
Kép
 
 


Igen, az első babám. Nem tűntél okoskodónak, köszönöm a tanácsokat. Egyébként a védőnőm 23 éves. A vonalzót hova kell beilleszteni? Nem találok olyat, hogy aláírás.
 
 


A profilban van. Lefelé keresd.

Kép
Kép
Kép
 
 


Köszi, közben megtaláltam.

Kép
 
 


Chris ügyi vagy.

Kép
Kép
Kép
 
 


Bár ma már nem valószínű, hogy elolvaom, de kérlek jellemezd a babádat. Hogy alszik és mennyit? Mennyit eszik? Stb...
Kíváncsi vagyok.

Majd én is leírom, milyen az én pici fiam.

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Britta!

A Gyöngyvér elég jól alszik, éjjel. Szinte az egész éjszakát átalussza. Nappal viszont nagyon keveset, összességében 3 órát kb. A hasáért mindent megtesz, már két hete hogy mérték 7100 g volt. Igaz ő nagy súllyal is született, 4400 g volt és 56 cm. Megpróbáltam neki ma a répapürét kanállal, egész ügyes volt. Már nyitotta a száját mikor látta, hogy közeledik a kanál. A nyelvével ugyan még egy kicsit kitolja az ételt, de majd belejön. Meg én is.

Kép
 
 


Szia Chris!

Bence 60 cm, é 3800 gr volt, amikor született. Az éjszakák eleinte egész jók voltak. Fél 3 körül kelt először, majd 6 tájékán. Aztán egyre sűrűbben ébredt fel. Az elmúlt 2 7ben pedig 1-2 óránként. Már alig állok a lábamon.
Nappal nem volt evés-alvás. Nagyon sokat sírt az én fiam. 2 óránként evett. 2 napja húzza kicsit tovább.
1 hónapja mérték utoljára, akkor volt 5500 gr.
Még szopizik, de már 2szer adtam neki 2-3 kiskanálnyi banánt turmixolva. Ízlett neki, de még csak kóstolgat.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Az én lánykám is áprilisban született 3150gr és 54cm-rel.
Kedden mérték és már 8250gr. Szerintetek ez normális? A védőnőm mindig azt mondja, hogy ne aggódjak, mert kizárólag anyatejes és azzal nem lehet elhízlalni, de meddig fog még ilyen iramban hízni??
Amúgy jókedvű, rengeteget vigyorog, bár a nagy súly miatt még csak most kezdett el forgolódni.
A ti babáitok miket csinál már??

Remélem olvassa vki...

Judit

KépKép
 
 


Szia Judyt!

Az én babám is forgolódik már, átfordul a hasára, csak még vissza nem tud fordulni. Olyankor mérgelődik.Ritkán sikerül neki visszafordulni. Hogy meddig fog a babád ilyen iramba hízni, nem tudom, mert nekem az első babám. Először én is meglepődtem, hogy hízott egy hónap alatt 1 kilót a Gyöngyvér, de mellette nő is. Husis, de nem kővér. Sokat mozog, szerintem az is sokat számít.

Chris

Kép
 
 


Sziasztok!
Én árp. 22-én szültem kisfiút,múlthét kedden méretkeztünk,9,12 kg,nekem is azt mondták ,hogy teljesen normális...hát a forgolódással mi is gondban vagyunk.... :lol:
Volt olyan,hogy 10 nap alatt 80 dkg-ot hízott....még az elején.
A ti babátok is mindig ülni akar?????Ha a lába az ágyon van,abba a pillanatba kirúgja magát és állni akar....amúgy vigyorog,meg gagyarászik,ja,meg azt szereti,ha megijed a kutyaugatástól...utána meg olyanokat kacag,hogy ihaj....
Vendég
 


Szia Melinda!

Az én babám 7450g, és még én hittem azt, hogy gyorsan gyarapodik a babám. A tied mennyivel született? A Gyöngyvér 4400g- mal. Ő is folyton ülni szeretne, gondolom már megutálta a fekvést.

Kép
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
 
 


Sziasztok!

Chris, köszi szépen a válaszod, bocsi, hogy ilyen későn reagálok.

Vivici még csak éppenhogy oldalra fordul, de ő 1 hónaposan nagyon beteg lett, kissé annak is betudom, hogy picit le van maradva.

A súlya miatt nem aggódok, mert látom Melindának is nagy babócája van :lol:
Vivici egyáltalán nem akar ülni, vagyis nem próbál, de azt látom, hogy fekve nem jó neki, szeretne változtatni, de nem tud még :lol:

KépKép
 
 


4400gr-mal?????Húúúú anyám,az igen.Mi 3900 gr-mal és 58 cm-rel.Én már nem bírom cipelni,vettem hordozókendőt...falura,na most meg én vagyok a falu UFO-ja,mert nem láttak még ilyet! :lol:
De nagyon nagy Chris főleg, hogy lány!!!!Holnap méretkezünk,majd jelentkezek,sziasztok!!! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szégyellem magam, hogy ily sokáig nem jöttem.
Sajna, az elmúlt hetem rosz volt. Bence kapott oltást, ami megviselte, és nem aludtunk éjjelenként, nappal pedig sokat sírt. Most talán vége ennek, de úgy néz ki dolgozik az ínyben a fogcsíra. 6440 gramm volt 5-én. Ennek nagyon örültünk, hisz ezek alapján elég neki a tejcsi. Nem akarom tápszerezni, inkább gyakrabban etetem. A hosszát nem tudom, mert rosszul mérték. Csak annyit tudok, hogy 68-74es ruhákat hord.

Kép
Kép
Kép
 
 


9610 grammok voltunk kedden...ha így haladunk 2 hét múlva 10 kilók leszünk.Én egy évesen voltam ennyi... :lol:
Vendég
 


Húúú, Melinda, nagy gratula a nagyfiadhoz :lol:

KépKép
 
 


Bocsi, hogy közbeszólok, de sokan vannak márciusi, áprilisi és májusi babák a Várandósság - 2008 áprilisi-májusi babavárók topicban is, ha gondoljátok benézhettek hozzánk! Jó kis csapat! További jó fórumozást! :)

Melinda: Hú, hatalmas a babád! Mi jelenleg 7,1 kg-osak vagyunk (3700 grammal született Bogi)! Mennyivel született az óriásfiú? Ja, most látom! Szép súlya volt már a pocidban is! :)

Bolygó
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Kedden ismét mázsálás volt,9950 gramm,de jövőhéten viszek fényképezőt is,biztos átlépjük a 10-et.Rakok fel egy képet,de nem ilyen morci....nem tudom ,hogy sikerüklt pont így,mert mindig vigyorog amúgy...
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Szia Melinda!

Ahhoz képest, hogy a Gyöngyvér nagyobb súllyal született, igencsak le vagyunk maradva tőletek. Csak anyatejet kap? Gratulálok, szép babátok van. Gondolom szeret enni.

Kép
 
 


Szia!
Szerintem nem vagytok lemaradva,ez hatalmas súly,ahhoz képest,hogy lányka.
Anyatejet kap,néha bébikaját,ha nem érek haza pl, fogorvostól....jah,meg néha fingató teát adok neki.. :oops:
Imád enni,első 2 hónapba másfél óránként evett,most jutottunk el 4 órára...
Még mindig kelünk éjszaka...ti is????
Sziasztok!!!!!!
Vendég
 


Szia!

Mostanában mi is kelünk éjszaka. Bár 2 hónaposan kb egy hónapon keresztül végigaludta az éjszakát. Az jó volt, mert én is tudtam rendesen aludni.
A bébikaját kanállal adod neki, vagy hígítod anyatejjel?

Sziasztok

Kép

Kép
 
 


Szia!
Jajj,de kis cuki!
Látom barna a szemetek!Mikor barnult be???Olyan mintha nekünk most kezdene...ez lehet????
Nem hígítom,csak simán kanállal. De tényleg ritkán...
5ször kelünk éjszaka,egyszer volt,hogy csak 1-szer kellett. Már hulla vagyok,próbáltam mident....vagy mégse?????Tudsz tippet adni??????
Vendég
 


Sziasztok!

Az én lánykám már 9400gr, vagyis ennyi volt szept elején, azóta ki tudja :lol:

Mi is kelünk éjszaka enni, de én úgy oldottam meg, hogy magammellé veszem, eszik egy keveset és alszik tovább. Sokan mondták, hogy a nagyágyba fog szokni, de nekem így pihentetőbb, nem bírnám már az éjszakázásokat.
Mellesleg nagyon jót alszik a kiságyban is, ahova leteszem, ott elalszik, úgyhogy nem igényli a nagyágyat.

Judit

KépKép
 
 


Sziasztok!
Pár napja én is magam mellett hagytam,de nem direkt,hanem mert már az álmosságtól nem bírok felkelni és visszatenni.... :oops:
Az a vicces,hogy semmire nem emlékszem,halvány foltok vannak,hogy mintha szoptattam volna.....
Reggel meg kérdezik, hogy milyen éjszakám volt....na erre mondom,hogy "mittudomén"....
Vendég
 


Sziasztok!

Igazából még mindig nem tudjuk eldönteni, hogy milyen színű a szeme. Így életben kicsit más, barnás, szürkés, a kerülete meg kék. Mostanában mi is sokat ébren vagyunk éjjel, múlt éjjel 4-5 alkalommal kelt fel. Nekem is jól jönne valami tipp.
Holnap megyünk doktornénihez, megkapja a második rota-vírus elleni oltást, és meg is mérik. 4 hónapos korában volt utoljára mérve. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy hány kiló lehet.

Chris

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy ilyen vonalzót hogyan lehet kitenni az asztalra?

Chris

Kép
 
 


Sziasztok!

Chris, milyen vonalzóra gondolsz? Ami a kg-ot mutatja?
Ti mikor kezdtétek a Rota oltást? Én 4 hónaposan kérdeztem a dokit, hogy elkezdhetjük-e, erre azt mondta, hogy már késő 4 hónaposan. :shock:

Viviennek kék a szeme, nem tudom hogy hoztuk össze, az enyém barna, az apjáé zöld :lol:
De állítólag már nem fog neki változni, ha belül világosodik, akkor kék marad. Ezt mondták, de majd meglátjuk.

KépKép
 
 


Sziasztok!
Vonalzó ügyben nem vagyok otthon.
Mi is rengetegszer kelünk....de most kipróbáltam,hogy olyan 7 óra körül Mildis tejberizspépet adok neki (4 hótól van) 8kor fürdés utána szopi,és csak 2-szer kel így fel.
Az 5-6-hoz képest azért jó.Szerintem este nem szopik eleget,mert elalszik rajtam....
Ja,10,93-ak vagyunk.... :oops: Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Erre a vonalzóra gondolok, amit aláírásnak tesz oda. Amin azt mutatja, hogy mennyi idős a babám.

A Rota-oltást 3,5 hónaposan kapta először, a másodikat 5,5 hónaposan. Azt mondta a doktornő, hogy 6 hónapos korára meg kell kapnia mindkettőt.

Majd én is kipróbálok valami tartalmasabbat estére. Lehet kapni rizzsel dúsított tápszert, majd meglátjuk.

Nem híztunk túl sokat, 7980g, bár megkapaszkodott a mérleg szélében, nem biztos, hogy pontos értéket mértünk.

Chris

Kép
 
 


JA!!
Rákatt valamelyikünk vonalzójára,akkor bejön a babafalva,és fönt a félkör szerőségbe ott van a vonalzó.
Ott beírod a szül. dátumot,választasz típust,elküldöd magadnak e-mail-be,és kész.Remélem sikerül....
A mérés úgy tuti kevesebbet mutatott.Nekem a sarkát teszi le mindig.
A ROTÁN mi is gondolkoztunk,de egy 10 kilós gyereknek nem hiszem,hogy nagyon-nagyon megártana a hányás,stb(ugye mindenhol azt írja,hogy sokat fogynak,stb),ha koraszülöttek lettünk volna kis súllyal,akkor tuti beadattam volna.
Valahogy nem gondolom,hogy elkapjuk....
Az férjemet 3 évesen látta doki a mandulavételnél,meg most 29 évesen egyszer,amikor azt mondták neki,menjen kényszertáppénzre...
Vendég
 


Sziasztok!

Már nagyon rég voltam, és szégyellem is magam érte.

Csak annyi időm van a netre, hogy elolvassam a leveleim, de a válaszra általában már nem marad semmi időm.

Jól vagyunk, zajlik az életünk. Megkezdődött az ovi. Gergő első héten haza is hozta szokásos hányós-hasmenése vírusát, ami az egész családot megfertőzte, kit így, kit úgy.

Bencus szépen növöget, már hasra is fordul. Nagyon ügyi. Eszi a főzeléket, és a gyümölcsöket, mert a tej már nem lakatja jól. Éjjel rosszul alszik. Van olyan éjszaka, hogy óránként ébred. Én meg totál ki vagyok merülve néhány ilyen éjjel után. De nappal minden rendben, szépen eljátszik. Szereti, ha kizárólag vele foglalkozom, de ne csináljak semmit. Pedig néha muszáj.

Attila is dolgozik, megkezdték az őszi munkákat.


Teszek fel friss képeket, csak le kell kicsinyítenem.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!
KINT VAN A FOGUNK!!!!!!!!!!!!!
Az alsó első kettő!!!
Anyós pajtás vette észre amikor etette,(tesóm óvodai szülöijén voltam) mert én állllat műanyag kanállal etettem mindig... :twisted:
Na megyek is....Ja,alvás téren,ha jó éjszakám van 3 szor kelek,ha nincs, 6 szor.
De ha ez nem lenne,akkor túl szép lenne az egész (hamar meglett,nem volt olyan vörös foltos mint a 3/4 osztály,tejem rengeteg van,hálistennek jól fejlődik=>11,16 kg volt 5 hónaposan 1 naposan,stb...) Kép
Vendég
 


Rakok már fel az esküvőről képet....bár már nem tudom hová igértem :oops: Kép Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: