Új privát üzeneted érkezett!

Gyógyulgatást a betegeknek!!!!

Gabi: de jó, hogy jelentkeztél :D Hát mekkora haja van Kristófnak!!! :O

Csöre: egyszer szabásmintát keresgettünk tesómmal a neten, de mi is csak a nyusziig és a macikáig jutottunk. Tehát kutyusos nekünk sincs, sajna...

Benedek biztos azért ilyen "dacos" mert ezt látja a tesóktól :oops: lehet, hogy én nem kezelem jól a dolgot.. :roll:
Egy oroszlán és egy bak mellett milyen is lehetne??? :wink: :lol:

A nagyok ölik egymást, jobban mint bármikor - egyelőre nem tudok véget vetni a hülyézésnek, és gyakran a verekedést sem tudom megfékezni. Hiába szólok, meg se hallják, elküldöm őket az ágyukra, nem maradnak ott, vagy szájalnak (inkább egymásnak, de sokszor nekem is). És hasztalan a kiabálás is, verés is - kaptak sajna az utóbbi időben :cry:
Úgyhogy néha rendesen kiakasztanak.
Ötleteket szívesen fogadok, hogyan közelítsem meg a problémát legközelebb :shock: :wink:

Kép
Kép
Kép


Sziasztok
Igen tényleg szép súlya van már, és annak is örülök, hogy még van elég tejem a számára.
A Joelről, hát egy igazi csibész fiú.
Ő már mindent eszik, igaz még továbbra is csak 4 foggal rendelkezik, de nagyon ügyesen rág mindent.
Ha azt akarja, hogy kivegyük a járókából akkor a két kis kezével jelez, hogy "gyere-gyere" vagy, ha szeretne valamit megkapni rámutat és akkor is így kéri.
Már gondolkozom rajta, hogy levágjuk a haját, mert már elég hosszú neki, de, hogy mikor jutok el odáig nem tudom.

 


Gabi: nagyon helyes Kristóf! Azok a fürtök :lol: Tényleg 7 foga van? Nem kapkodja el :lol: Jobbulást a fertőzésből!

Kriszti: hát, sajnos tippem nincs az ilyen viselkedésre, ezen én is nagyon ki tudok akadni, bár szerencsére elég ritka nálunk. Én szétzavarom őket, egyiket egyik szobába, másikat a másikba, nem számított korábban az sem, hogy 1 szobájuk volt, akkor egyik a nappaliba, vagy a mi hálónkba, a másik a saját szobájukba.
Saci sem nagyon akaratos, csak kicsit (vagy én engedek sokat meg? :roll:)

Móni: Joelnek meg 4 foga? :) sebaj, azt mondják, minél később jön ki, annál kevésbé romlik :wink:
Sacinak 12 van.
Mi múlt héten vágtuk le Saci haját :)

Saci már nem lázas, de még láthatóan beteg... remélem, hamar kigyógyul belőle.

Csöre
 
 
 
 
 

 
 


A 15 hós oltást mi is múlt héten kaptuk meg.
Járna még egy Prevenar is, de abban maradtunk az orvossal, hogy inkább 1 hónap múlva - külön kapja majd meg Bencus.
Szerencsére mindenféle reakció nélkül megúsztuk.

Móni: jó sűrű akkor ez a hét nektek :shock:

Fogacskák: Benedeknek 10 van most, meg éppen még jön 2 vagy 3
Van egy kis hőemelkedés - hasmenés, remélem hamar túlleszünk rajta (és remélem inkább a fogától, nem pedig vírustól jöttek ezek a tünetek :? )

Kép
Kép
Kép


Kriszti.
Hát igen, most már csak abban reménykedem, hogy jó idő is lesz pénteken, bár a nagy fiamat dokihoz viszem, mert hiperaktív, emelt családit kapok után és csak így írja meg a doki néni a papírt, ha látja a fiamat.
Joelnek még mindig csak 4 foga van, bár nagyon rág egyfolytában.

 


Móni: akkor a nagyfiúk közül egyikük asztmás, a másikuk hiperaktív?
Miben nyilvánul meg a hiperaktivitás? Hallottam már róla, de nem igazán tudom elképzelni milyen lehet? Hogyan befolyásolja az iskolai teljesítményt? Hogyan élitek meg ezt a hétköznapokban??
Bocsi, hogy ennyit kérdezősködök :oops: de azért ha van időd, írd le légyszíves :roll:

Kép
Kép
Kép


15 hós oltáson már túl vagyunk és szerencsére semmi bajunk nem lett tőle :) mi viszont együtt kaptuk a prevenárral...

És végre! Ma kimondta, hogy "igen" :lol:

Viszont baromi rekedt... lehet, hogy holnap megmutatom dokinéninek :roll:

Móni:
hú, Kristófnak is olyan hosszú már a haja, hogy lépten-nyomon lánynak nézik :oops: :lol:
Tényleg jó sűrű hetetek van/lesz...

Csöre:
még nincs 7 fogunk... de baromira remélem, hogy most már minél hamarabb lesz :twisted: Kristófnak sajna nagyon sokáig tart, mire kibújik onnantól, hogy látom rajta a "tüneteket" (múltkor több, mint 2 hét volt)

Kriszti:
hát, ebben a veszekedés-verekedés dologban én is nagyon steril vagyok...

Kép

Kép
 


Kriszti.
Nem a nagy fiam asztmás és ő is a Hiperaktív.
Neki ez a Hiperaktivitás, néha (most már kevésbé) de agresszióba ment át, azért kellett a segítség, de ez iskolás korában derült ki jobban.
Ezért nem is járhat csak kis létszámú osztályba, mert a nagy létszám vált ki nála állítólag ilyen agresszív viselkedést.
És, hogy ezt az agresszív viselkedést vissza fogjuk ezért kell neki sajnos gyógyszereket szednie.
Igazából ő mindenbe belekezd, de nem fejezi be vagy, ha nem sikerül akkor dühöng.
De a leggyakoribb, hogy nem bír meg maradni 1 helyben nyugodtan.
Sok kórházat és orvost megjártam már vele, de akihez most járunk 100%-ban megbízom és hálás is vagyok annak az iskolának akik összehozta ezzel a főorvosnénivel minket.
Így bátran merem ajánlani bárkinek akinek szüksége van rá.
Ha valami érdekel még kérdezz nyugodtan, örülök, hogy tudok segíteni bárkinek akinek esetleg ilyen problémái vannak. Még az elején nem szívesen beszéltem a Dávid fiam problémájáról, de látom, hogy egyre több hasonló problémájú gyerek van és sajnos lesz.

 


Gabi: Saci fogai is lassan jönnek, olyankor olyan feketés a kaki, meg piros a popsi, és fogja a fülét.
Gratula az "igen"-hez :lol: Nálunk még csak "nem" van, de az nemnemnemnemnemnemnemnem formában :lol: ha egyetért, bólogat.

A 15 hós oltás nekünk a betegség miatt halasztódik, szerintem jövő utáni héten kapjuk meg (legalábbis ezt fogom indítványozni...) Szerintem egyben a prevenárral...

Csöre
 
 
 
 
 


Móni: köszönöm, hogy leírtad
Szerintem ebben nincs semmi szégyellnivaló (írtad, hogy eleinte nem szerettél erről beszélni)

Az én Dávidom is elég ugra-bugra gyerek, de szerintem csak annyira, amennyire elfogadható 4 éves korban. Az ovis közösségben jól elvan.
Bálint a verekedősebb, ő viszont a tevékenységeiben kitartó.


Hát eléggé valószínű, hogy Benedeknél a hőemelkedés - hasmenés nem a fogzástól volt/van. Mostmár lázas is lett a kis fickó, meg köhög -de ez lehet az asztmája is. Délután voltunk doktornéninél, és most először nem tudta meghallgatni, mert annyira sírt.

Gabi: gratulálok az igenhez!!
Szerintem Kristófnak eléggé fiús arcocskája van a hosszúcska hajához :wink: És szerintem az öltöztetése is fiús, úgyhogy nem tudom miért nézik lánynak :shock:

Kép
Kép
Kép


Hogy vannak a kis betegek?
Nálunk már csak enyhe náthás tünetek, de nem kapjuk meg ma a szurit, csak jövő héten.

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre: nálunk még tart a hasmenés/köhögés... :( Láz már elmúlt, gyógyszerünket szedjük, remélem mostmár lassacskán rendben leszünk.

A gépünk rosszalkodik, most éppen megy, de vagy be se lehet kapcsolni, vagy menet közben egyszerűen leáll :evil:

Bálinték viszont úszni fognak járni :) Jobban izgulok szerintem, mint a gyerek. :) Kapott szilikonos úszósapit, cápa alakú és mintájú. Nagyon menő :D :D


Többiek! Merre vagytok???

Kép
Kép
Kép


Hajrá úszás!
Nálunk heti 2x járnak a nagyok úszni, Zaza nem annyira lelkes, de sebaj, kell, mert kezd pohosodni a pocakja :lol: és az apját elnézve, oda kell figyelnie :roll: Nem utolsósorban megtanulnak úszni, fegyelmet tanulnak, és megvan a heti mozgás is.
Jobbulást Benedeknek!
Saci már nem szedi a gyógyszert, ma jött a doki megnézni, teljesen rendben van. Annyira aranyos volt, mászott fel a tálalóra, vette a kanalat, hogy gyógyszert veszünk be, és adogatta a gyógyszereket :D Ma is adta volna, de a vitaminoknál (C,D) megálltunk. El is pakoltam, nehogy belelkesedjen :D

Csöre
 
 
 
 
 



Hali!

Kristóf hangja még mindig kicsit Keresztapás :lol: , és van néhány pici seb a szájában, de javulunk.
És már a pingponglabdával is focizik.
Amúgy most lehet nála valami fejlődési ugrás, mert brutális, ahogy napról napra több dolgot megtanul. Eddig nem volt ennyire feltűnő...

Viszont a fog még mindig nem jött ki, de most már van sejtésem, melyik lesz az...

Kriszti:
hát ez az, hogy sztem is tök fiús, én nem is értem...
felvetettem aptyuknak, hogy kéne kurtítani a sérót, de kategorikusan nemet mondott :lol:
Hajrá úszás! Az nagyon jó lesz!
Benedeknek jobbulást!

Csöre:
na, nálunk pár napja van, hogy ha nem ért egyet, rázza a fejét. Eddig az volt, hogy "nenenene"...

Kép

Kép
 


Halihó!
Lányok, tegnap óta 14 fogúak lettünk :shock: :lol: észre sem vettem, és kijött két szemfog (bal alsó és felső). Azért ilyen nyöszi, és harap, mint egy kiskutya!

Örülök, hogy Kristóf jobban van! Focizik a pingpong labdával? :shock: :D ügyes!
A fejlődési ugrásról én is beszámolhatok, félelmetes ütemben tanul Saci is. Már állandóan jár a szája, szinte mindent elismétel, mond is dolgokat, igaz, nem annyira kristálytisztán, és félrebiccentett fejjel néz, hogy értem-e :lol: :lol: :lol:
Az étvágya megint zérus, gondolom, a foga miatt... legalább van mire fogni :roll:

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Sikerült egy kicsit ide ülnöm! :? :)

Sajnos sok rossz dolog történt velünk amíg "távol" voltam :cry: Apósom beteg lett és kórházba került.Sajnos már nem jött ki onnan... :cry: Szerdán volt a temetése... :cry: Annyira rossz...úgy hiányzik szegénykém. :cry: A sógornőmnél lakott,Ő ápolta.Minden nap bementünk hozzá Bencével.Ha már fordultunk a házuk felé,rögtön mondta,hogy:Papa,papa.A kis öreg mindig mosolygott rá,és azt mondta neki:eszi meg Papa a száját :) Bence meg nyomta a puszikat neki :) Sajnálom,hogy pont mikor már megszokta,és megismerte Bence,pont most ment el... :cry: 6 évvel ezelőtt Ádám volt így anyósommal.
Más.Múlthónapban megjött a mensim.szülés óta először.6 napig tartott,de annyi volt,hogy pelenka nagyságú betét is átázott! :x Remélem következő alkalommal már nem lesz ennyi!
Hja ugye most a 3 nagyobb kölök elkapta ezt a Calici vírust! :evil: A két fiú már jobban van,de Jázmin borzasztó beteg! :shock: Napi 10-12 hasmenés péntek óta!!Pénteken kell vissza vinnem a dokihoz..remélem addig csak javul valamennyit!Nehogy kórház legyen a vége! :shock:
Bence egy kis ördög! :D A fél életemet megeszi! :D Neki 16 foga van,étvágya nulla.Mint mindig :? A mai ebédet sem fogadta el :x Kiszállt az etetőből,és azt mondta:Cici,cici! :evil: Megőrjít a szopizásával! :evil: Nagyon sokat beszél! :D Megmondja hány éves,az unokatesóit névről ismeri.Kiabál át a szomszédnak,hogy:bácsi,bácsi :lol:
Szóval zajlik az élet! :D
Megpróbálok többször jönni! :oops: Puszi mindenkinek!
 


Csöre:
akkor több, mint dupla annyi van, mint nekünk :lol:
Kristóf kb. mindennel focizik, ami gömbölyű és nagyobb, mint egy nadrággomb :)
apja teljesen büszke, mondjuk már attól kész volt, hogy bébi a magyar foci napján, a híres magyar-angol 6:3 évfordulóján született :lol:
Kobold is ismételget(ne) mindent, de 90%-ban csak egy szótagot az adott szóból (amelyik a legszimpibb neki :lol: ).
Ma pölö kész voltam, megkérdeztem tőle, akar-e kakaós csigát uzsonnára, közölte, hogy "ka!" és teljesen transzba esett, és már húzta is ki az etetőszéket. Ebben csak az a poén, hogy még SOSE evett kakaós csigát, és szerintem jópár hónapja mi se. Bezzeg, ha gyümire kérdezek rá, nem ilyen lelkes... :twisted:


Tünde:
örülök, hogy tudtál jönni, szívből sajnálom apósodat! :(
Gyerekeknek jobbulást és szorítok, hogy Jázmin is hamar túl legyen rajta.
Mensi: hát, nekem kellett pár hónap, mire "visszafogta magát" :?
Jézus, Bence hihetetlenül okos! Büszke lehetsz rá!

Kép

Kép
 


Tünde: sajnálom Nagypapát, részvétem!
Jázminnak jobbulást! Remélem, nem lesz belőle kórház!
Bence hihetetlen ügyes, mennyi mindent mond! Saci szerintem előbb fog énekelni, mint beszélni :roll: :lol: a Hinta palinta így hangzik nála: "Hinta painta hintázita Szacika" de ezen kívül nem beszél még mondatokban, szavak, mint Kristófnál: max két szótag. Pedig a fentiekből kiderül, hogy nincs fizikai akadálya a több szótagnak :D Igazából szerintem most jött rá a lényegre, és szépen lassan kezdi kidolgozni a duma-módszert :lol: egyelőre az van, hogy két gyerek beszél egyszerre, lassan majd három :lol: :lol: :lol:
Gabi: nem mondod, hogy Kristóf született focista? :shock: :lol: :lol: :lol: ilyen évfordulón születni! Azért az nem semmi, hogy így focizik, elég komoly koordinációt igényel!
Mensi: nekem most kezd normalizálódni, azt hiszem... bár még nem állt be a ciklusom (pedig 2,5 hós volt Saci, amikor először megjött).
Fogacska: szerintem nálunk is áttört a két jobbos szemfog is, és akkor 16, de még nem biztos, csak reggel mintha úgy láttam volna.

Csöre
 
 
 
 
 


Köszönöm a részvétet. :cry:
Jázmin tegnap 16x volt wc-n :shock: Kész vagyok!Ma vettem neki lopediumot...úgy látszik ez jó lesz!Ma még csak 3x volt,gyógyszer óta egyszer sem!!!!

Gabi:Nálunk is menő a kakaós csiga!Na meg a fornetti. :D Ha bemegyünk a boltba a csajszi már nyomja is a kezébe a kakaós sütit.Mondjuk a narancs az az örök befutó.Minden mennyiségben! :D

Csöre:Bence tényleg rengeteget beszél.István volt ilyen.Pl tegnap Ádám hozta ki a cd-ket,hogy szeretné megnézni a Hulk-ot.Én meg olvastam ,hogy mik vannak rajta.erre mondom,hogy ez a Hell boy.Bence megszólal kis gonosz hangon,hogy :hell booo. :D Tökre nyúlásig voltunk rajta.Akkor kiöntötte a vizet a felmosóvödörből.Mondom neki,hogy nem szabad az hipó!Erre Ő:hepó, :lol: :lol:
Lehet Saciből énekesnő lesz! :D Kristóf meg focista! :D
 


Tünde: :wink: :lol: ez jó: Kristóf focista, Saci meg énekesnő :D
És akkor Bencéd??? 8)

Remélem beválik a Lopedium Jázminnak! Jobbulást szegénykémnek!

Csöre: nem fogod kitalálni, mit talált ma tesóm a neten 8)

http://www.kreativcafe.hu/szulinap-nevn ... tyust.html

Csak be is kell regisztrálni ahhoz, hogy a szabásmintát megmutassa...



Ma este szalma vagyok, lehet, hogy még holnap is :( Apa Bp környékén dolgozik most :(


Benedek is szereti a labdákat. Golyónak hívja. Ehhez van egy sztorim nekem is: Anyáéknál bezárta magát a spajzba. Azt hittem sírni fog, vártam egy kicsit mi lesz. Erre hallom, hogy lomol odabent :lol: féltem, hogy kiborít valamit, úgyhogy bementem, közben pont talált koktélparadicsomot és elkapta onnan GOLYÓ felkiáltással :lol:
Megengedtem hogy megegye, bár diétán vagyunk még mindig :oops:

Kép
Kép
Kép


Kriszti: Te sem fogod elhinni :lol: :lol: :lol:

Kép

(Kéred a linket a szabásmintához? Egy angol nyelvű oldalon találtam meg.)

Sacit is párszor becsuktam már a spejzba, amikor nem akart kijönni (mert persze ő az első, amikor nyílik az ajtó): ő bezzeg a macskakajával játszik (meg is eszi :?). De ő sem sír, ha becsukom, csak ha megunja.

Újabb zenei produkciónk:
Csida-bida gyeje ti és óaóadijite (ezt fordítom: gólya gólya gilice) :lol: :lol: :lol: :lol: mondom én, hogy előbb énekel, mint beszél :lol: és tisztán nyomja! Kis ügyim :D

Tünde, hogy van Jázmin?
Nagy dumás lesz a fiad :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Kiszerkesztettem...

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre: nagyon jól sikerültek!!! :D ez tényleg ugyanaz a kiskutya!! :D
Igen, megköszönném, ha belinkelnéd a szabásmintát
:wink:
Milyen anyagot választottál hozzá? Flanel? Nagyon tetszik ez a barna!

Amúgy jó az az oldal, rengeteg jó ötlet van rajta, úgy rémlik te horgolni is tudsz talán, van pl horgolt teknőske is.

Mit szerkesztettél ki???

Ez tényleg érdekes, hogy Saci még annyira nem beszél - de már ilyen jól énekel :D Te nem szoktál felrakni olyan kis videókat youtube-ra, mint Gabi Kristófról? (mondjuk én sem próbáltam még)
Mert ha esetleg igen, akkor megnéznénk ám a kis művésznőt :wink: :D


Ja, de vaksi vagyok - megtaláltam közben a privit is. Tényleg lenyúlták a szabásmintát arról az oldalról :shock:

Kép
Kép
Kép


Ja, Kriszti, még akartam írni, hogy nincs videónk :)
A kutyus vékony farmerszerű anyagból van. (Nem tudok horgolni, azaz a technikát ismerem, de még soha semmit nem horgoltam, csak próbálkoztam).

Tegnap megkaptuk a 15 hós oltást és a prevenárt. Egyelőre semmi tünet, remélem, így is marad.

Jázmin jól van????

Kakaós csigához: Saci a kakaóra izgult be, mondogatta, hogy kakkka kakkka, adtam neki, és nem itta meg. Ennyit a lelkesedéséről.

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok, jó rég voltam.
Viszont vannak jó híreim, a Joakim tegnap (pont a párom névnapján) megfordult a hasáról a hátára. :lol:

Mensi: nekem megjött először február végén (február 2,.án kaptam meg szuriban a fogi gátlót), de azóta sem jött meg. A köv. szurit most kell majd a jövőhéten kapjam, beszéltem a dokimmal és azt mondta, hogy teljesen normális, hogy még azóta nem jött meg.

Jövőhéten megyek fodrászhoz is (már totál rám fér) vagy akkor megyek amikor megvesszük Pestre a jegyeket vagy majd Pesten megyek el.
A Joelnek kint az 5. foga és jön a 6. is, bár most éjjelente elég sokat van fönn gondolom a foga miatt.

 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


Esely
Bocsi, hogy így üzenek, de eléggé meglepett, hogy ide írtál.
Már ne haragudj, de semmi közöm hozzá, és nagyon sajnálom azokat a nőket akiknek nem lehet saját babájuk, de miért nem fogadtok inkább örökbe egy babát?
Gondolod, hogy 1; van olyan nő aki vállal úgy terhességet, hogy a saját petéjét adja és kihordja félig (mert ugyebár a petesejt saját, a hímivarsejt meg a párodé, ha jól értem?) a más gyerekét (mert már bocsi, de én nem vállalnám, hiszen a férjem se engedné, hogy ilyet tegyek), 2; mutass nekem 1 nőt aki, ha el is vállalja,de képes lesz aztán azt a babát oda is adni, hol van akkor az anyai ösztön?
Nem megsérteni akarlak, hogy írtál, csak eléggé meglepő kérés ez.
Ez 1 kicsit nem illegális, hogy még fizetnél is érte?
Kérlek szerintem ide ilyen kérést ne írj, és ezt remélem a többiek nevében is elmondhatom, keress olyan topikot, ahol ilyen problémával előállhatsz.
Mert szerintem (ez saját vélemény), NEM anya az olyan akiben nem indul meg az anyai ösztön, ha már kihord 9 hónapig egy babát, megszüli és le mond róla, akkor miért vállal be gyereket.
Megvetem azokat a nőket akik eldobják maguktól a babájukat csak azért mert nem kell nekik.
Nekem 34 évesen 4 fiam van, és eszem ágában sem jutott volna, hogy másnak adjam a gyerekeimet.

 


Móni: mindenhová írt...
Gratula Joakimnek a forgolódáshoz, Joelnek meg a fogacskákhoz. Remélem, hamar kibújnak!

Hahó, többiek!

Csöre
 
 
 
 
 


Szia.
Igen tudom, de szerinted nincs igazam?
Köszi, hát igen már nagyon ügyes Joakim, a Joelnek kint az 5. foga és már látom a 6.-at is.
Már a Joakimnek 1X 1X be kell iktassak tápszert is, mert látom, hogy nem elég a tejem már neki. Sajnos. :cry:
De azért amíg tudom szoptatom.

 


Móni: igazad van, de nem tudhatod, mi vesz rá egy embert egy ilyen kérésre... mi van mögötte. Ezer oka lehet, valszeg nincs, és nem is lehet petesejtje. De én sem tudok elképzelni olyan szitut, hogy ilyet bevállaljak.
Sajnálom a tápit, azért 2 baba egymás után jól kimeríthette a szervezeted! Fel a fejjel, amit adsz neki, továbbra is kincs, úgyhogy hajrá!

Csöre
 
 
 
 
 


Hahó!

Itt vagyok, továbbra sincs 7. fogunk... :evil:

viszont szegénykém ma valamiért iszonyat nehezen kakilt (szokásosan ebéd után szokott), nézett rám, mondta, hogy "ka-ka", erőlködött és sírt. Annyira nagyon sajnáltam... pedig nem adtunk neki semmi olyat, amit eddig nem. Most azon agyalok, hogy a túl sok krumpli lehetett a bűnös. Aztán végül kijött magától, és délután benyomott egy mandarint és az esti kakával már nem volt gond szerencsére.

Móni:
Kristóf muszájból már 1,5 hós kora óta vegyesen kajált (anyatej-tápi), de 9 hós koráig azért tudtam szoptatni is, szóval hajrá, te már így is sokkal jobban csinálod!

Csöre:
volt valami gond a 15 hós oltás miatt?
Kutyus nagyon tuti!

Kép

Kép
 


Szia Gabi.
De elvoltál tűnve, bár ezt magamról is néha elmondhatom.
A Joelnek már kint van úgy látom a 6 foga is.
Igazi csibész fiú lett, de szó szerint.
Mi is megkaptunk a 15hós oltást, de nem volt semmi, se láz, se kiütés semmi, így szerencsénk volt.
A Joakim is jól van, hát igyekszem, bár most kezdem magam nagyon fáradtnak érezni.
Ma megyek délután a dokihoz, rákszűrés és a következő fogi gátló szurira.

 


SZiasztok!
Már megint nincs meg, amit tegnap délután írtam :( mi vacakol velem?
Gabi: 9-ik napon 37,3 volt Saci hője, de a 10-ik napon már semmi. Étvágya viszont azóta sincs, csak cici... namármost az egy ekkora gyereknek nem elég (nincs ekkora mennyiségre beállva). Tegnap este végre volt vacsi, ma még csak cici, de remélem, fog reggelizni.
Sajnálom a szorulást! Kiderült, mi az oka? Sztem a krumplitól nem nagyon lehet, vagy mégis?
Köszi a kutya méltatást :) Mesi is varrt egyet a barátnőjének, most lett kész.
Móni: kitartás! Talán nyáron több energiát tudsz begyűjteni!

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is :)

Csöre: mit írtál tegnap? minek a 9. napján volt hőemelkedése Sacinak?
Le vagyok maradva mindenről...

Tegnap Anyák napja volt Bálintéknál, és pityeregtem :o A műsor is szép volt, a gyerekek is szépek - ügyesek voltak.
Az ovis anyák napi ünnepségeken nemigen sírtam, nem tudom mi ütött belém :)

Benu tegnap lázas volt és megint köhög :( és szerintem most jön a 14. foga
Ahogy visszagondolok minden fognál volt betegeskedés is :x


Az "esély" dologban azért azt hiszem alapvetően igaza van Móninak. Nem tudom van -e olyan anyuka aki lemondana a gyerekéről...
Baráti körömben azonban van örökbefogadó anyuka - nagyon édes, szép kisgyereket küldött hozzájuk az élet/sors/Isten - mindegy hogyan nevezzük.
És a szülők is úgy fogták fel a dolgot, hogy nem lehet saját gyerekük, nekik biztos ezt a "küldetést" kell teljesíteniük akkor az életben.

Sógornőm sem tud teherbe esni, eddig sikertelenek voltak a lombikos próbálkozásaik is, nem kértek ilyet tőlünk, de még családtagnak sem vállalnám :( Egyszerűen nem lenne szívem megválni attól, aki 9 hónapig velem volt.

Kép
Kép
Kép


Kriszti: hát azt írtam, amit újra leírtam ;)
Remélem, Benedek jobban van! Nálunk is brutálisan nyomulnak a szemfogak... rendesen még csak a bal alsó van kint.
A 15 hós oltás 9-ik napján volt hőemelkedés. Egyébként azóta is nagyon nyöszke, rengeteget volt háton, nagyon sokat szopizik, igaz, tegnap már evett is rendesen. De más tünet nincs (nem lázas, nem pöttyös, csak kicsit a nyaka, de sztem melegkiütés).

Nálunk is volt anyák napi műsor, Zaza annyira élt, hogy hihetetlen :D Nagyon édes volt. Mese meg a szokásos formáját hozta, ügyesek voltak mind a ketten (én egyiken sem sírtam, csak tekergette az orromat :shock: :lol: )

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Főzés közben ideülök egy kicsit hozzátok:)

Látom (olvasom) mindenki jól van!Ennek örülök! :D
Nálunk is minden rendeben!Kopp-kopp :D István visszaesett a múlt héten a hasmenéses vírusba :evil: Úgye nehogy már egy nagy ló tininek lehessen parancsolni,meg diétás kaját enni. :evil: Egy hét Kalici után,nekiállt csipszet,túrórudit,meg ki tudja mi a kutya fülét össze enni :evil:
Bence hozza a formáját.Nagyon rossz! :? 1 éves koráig nem is sírt...most meg!Mindenért ordít!!Reggel olyan hisztit vágott le,hogy csak álltam és nem tudtam mit csináljak vele! :shock: Hjaa és csak azért,mert tisztába szerettem volna tenni. :?
A kis családom szép lassan a sírba visz :D

Na megyek,mert odaég a kajám! :wink: Brikettet ebédelünk :lol:
Szép napot mindenkinek!
 


Kép Rosszcsont:) Kép
 


Tünde: de jó, hogy hoztál képet! Nagyon helyes fiú Bence! Gyönyörű :D
A hiszti Bencénél sztem normális. Emlékeim szerint mindegyik gyerekemnél volt ebben az időszakban egy. Már van önálló véleménye a dolgokról, de még nem tudja elmondani, és ez rettenetes módon bőszíti :wink: :lol: Sacim is hisztis, bár gondolom, ez nem nyugtat meg. Egyelőre a fogaira meg az oltásra fogom, de kezdem sejteni, hogy itt más is van...

Egyébként Saci is egyre többet dumál, bár még mindig van mit behoznia Bencéhez és Benedekhez képest :lol:. A labda először neki is golyó volt, de újabban kajika 8) :lol: Minden, ami kerek, az kajika. A gyümölcs mamma (alma). Ezek a legújabbak, nagy öröm volt felfedezni benne a tudatosságot :lol:

Tisztába tétel: hát, Saci egyre többet van bugyiban (tavaly vettem az aldiban 5-ös szett bugyit, nagyon édesek, és jóóóó occsójér' volt :D), mert nem hagyja magát pelenkázni. Neeem, nem szobatiszta, ne aggódjatok, jó esetben szól, ha bemegy a kaki, pisi, rossz esetben mégcsak nem is szól. A bili téma most nem érdekli, sőt. Egyrészt: tudom, hogy korai még, nem is erőltetem, másrészt, azért azt remélem, hogy ezek a véletlen pácolódások azért elősegítik azt, hogy legalább szóljon utólag, majd idővel előre....

István remélem jobban van! Jól benyaltátok ezt a hasmenéses vírust!

Csöre
 
 
 
 
 


Hali!

Csöre:
nem derült ki, de szerencsére nem is ismétlődött azóta (kopp-kopp). A krumplit azért gondoltam, mert hasmenésre is azt ajánlják, és hát jól bezabált belőle azon a hétvégén... :roll: nemtom...
kajával hogy álltok?
Ma Kristóf megevett 4 szem epret... remélem, hogy ezzel elindultunk a nemüveges gyümölcskaja útján :lol:

Tünde:
hisztipókom nekem is van :lol: , néha csak állok én is kerek szemekkel, aztán végül megkérem, hogy szóljon, ha befejezte...
Briketthez mi volt a köret? :lol:
Bence nagyon jó kispasi!

Kép

Kép
 


Gabi: hát, a kajával elég vacakul állunk, de fejlődünk 8)
Napi 3-4x eszik, reggeli kifli vagy kenyérbél sajttal (kb fél kiflinyi), meg körte vagy banán (kb fél), ebéd: fél babatál leves v második, uzsi megint gyümölcs, kölesgolyó, nyamik (amit éppen sütök), vacsora sajt, 1 pohár kefír, sonka, szalámi, kolbász, mikor mi. Csak azt eszi, amit mi is, és teljesen egyedül (mer' mit gondolok én, hogy etetni akarom?!). Így leírva nem is tűnik olyan kevésnek :roll:
Gratula a gyümihez! Nem lett pöttyös? Én még nem merek epret adni azok után, hogy télen 2x is bepöttyösödött ismeretlen okból.

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre:
hát, eddig nem... amúgy ha gáz lenne, rögtön kipöttyösödne?
mondjuk eper íze még nem az igazi, de ma séta közben taliztunk ismerős kislányékkal, náluk volt pár szem, és Kobi elfogadta és megette, ezért hirtelen felbuzdulásból vettem neki 8)
Te, ez az evés tényleg nem hangzik ám olyan rosszul... Kobi ugyanez, csak reggeli előtt és vacsi után még van tápi (de Saci meg szopizik, úgyhogy...).
Sajtból nálunk sosem elég, vennünk kéne egy tehenet, hogy győzzük :P :lol:

Kép

Kép
 


na most kezd elegem lenni... amit reggel írtam, az sincs itt, pedig azt írta a végén, hogysikeresen bekerült a fórumba...
Azt írtam, hogy: nem, Gabi, ha gondot okozna, 2-3 óra alatt, de legkésőbb reggelre reagálna.
Tejet ne is mondd... nálunk fokozottan érvényes :wink: :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


hahóóóóóó

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Bocsi, de azt sem tudom, hogy hol áll a fejem, mert kezdek nem is tudom, tök kikészülve a két picitől,félre ne értsétek.
Mondtam a páromnak, hogy kérek 1 hét gyerekmentes napot, hogy csak pihenjek, mert semmihez nincs kedvem hozzáfogni, tiszta koki vagyok a fáradtságtól.
Pláne most, hogy hétvége óta torok gyulladásom van és meg is vagyok fázva rendesen, nem beszélve arról, hogy most már a 2 kicsi is náthás. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Totál sírós kedvem van napok óta.

 


Sziasztok!

Vagyok megint,egy pár sor erejéig :roll:

Tegnap voltunk Debrecenben Ádámmal a fül-orr gégészeten.Sajnos tényleg nagyon rossz lett a hallás vizsgálat eredménye.A drnő azt mondta,hogy nagyok az orrmandulái és ez okozza a rossz hallást.Képzeljétek,már a jövőhétre elő akarta jegyezni műtétre! :shock: Szerintem látta rajtam,hogy megijedtem,meglepődtem és mondta,hogy választhatok Én időpontot.Végülis június 28-ra kértem.Nagyon félek! :shock: Remélem minden rendben lesz!
Apa marad bent este vele a kórházba,Én meg napközben leszek nála.Ugye a fiatalúr (Bence) még szopizik és így nem tudok éjszaka is Ádival bent lenni.
Bence.Hmmmm.Azt hiszem ,hogy valami jó nyugtatóra lesz szükségem :D Nagyon feladja a leckét ez a büdös kölök :D Annyira hisztizik annyira sír,sír? ordít,mint ha nagyon fájna neki valamije :o Komolyan mondom,tanácstalan vagyok!A 3 testvére nem csinált ilyeneket! :shock: :D

Csöre:Szerintem nagyon jól eszik Saci!!!Hát amit felsoroltál egy napra szerintem tökéletes mennyiség neki.Plussz még a szopi!Na ne panaszkodj! :D

Gabi:Én is adtam már Bencének epit!Semmi baja nem lett tőle! :) Apa dinnyét hozott valamelyik este.Azt is megette! :D

Manocskak:Lehet a rossz idő miatt van egy kis depressziód :?
 


Móni: sajnálom a rossz hangulatot, jobbulást!

Tünde: jókat vigyorgok azokon, amiket Bencéről írsz :lol: persze hasonló esetben én is tuti a hajam tépném...
Ádámnak jobbulást, és drukk a műtéthez!

Rólunk: semmi izgi, Saci kinti baba, alig lehet berángatni... még abban a cudar időben is kihisztizte, hogy elmenjünk bicajozni (közben vigyorgott a bestia). Most is tiszta víz a harisnyája, ha végzett a szopival, leveszem róla...

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Móni: ebben az esős időben nekem se volt semmihez se kedvem, nem csoda, ha te is kikészültél picit
jön egy kis napsütés, kilábaltok a takonyból és biztos jobb hangulatban leszel!

Tünde: Benedeket össze lehetne kötni Bencével :lol: irtó akaratos ő is
Szerintem jó, hogy ez a hallás - dolog Ádámnál kiderült még iskola előtt, így rendben lesztek, mire kezdi a sulit, és lehet, hogy kevésbé lesz beteges, mit gondolsz?
Keresztfiamnak is kivették az orrmanduláit, és az a tapasztalat, hogy azóta nem is nagyon volt mandulagyulladása (pedig a torokmanduláit meghagyták neki)

Ja, kint van a 15. fogunk időközben!!

Elegem van az árvízből!! Mi Mc azon részén lakunk, ahol ugyan nem volt gond - de nem jutottam el Sárospatakra az alkalmassági vizsgámra :( Elvileg tartanak majd pótalkalmasságit, hát majd meglátjuk...

Kép
Kép
Kép


Csöre: nem tétlenkedtem a hosszú hétvégén :wink:

Kép

És egész hihetetlen, de szép lassacskán azon veszem észre magam, hogy egyre több időt tudok szakítani olvasásra is, meg amit éppen szeretnék!
Valamelyik nap pl vászonszatyorra festettem akril festékkel a gyerekeim kezem lenyomatát, és most azt hordom magammal :D
(Ez amúgy tesóm ötlete volt - én csak leutánoztam :wink:)

Bálint sajnos taknyos, hőemelkedéses :( Mondtam neki, hogy jól tud időzíteni, végre itt a jó idő :?

Kép
Kép
Kép

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: