Új privát üzeneted érkezett!

Na úgy látom amit tegnap írtam,valahogy eltűnt! :evil:

Kriszti!Mond meg,hogy hogyan csinálod,hogy még olvasásra is jut időd!? :shock: Imádok olvasni!Szülinapomra kaptam egy könyvet Apától...Twilight..(most erre kattantam rá :oops: )640 oldal..CSAK 2 hét alatt tudtam kiolvasni :? Egyszerűen nem tudom,hogy mit csinálok rosszul!? :cry: Halmokban áll a vasalni való...tök kupi az egész lakás.

Na megyek is ,felteszem a kaját amíg alszik Bebe:)
Még jövök...ha időm engedi :D
 


Kriszti, szuper jók a kutyusok! (Nekem újat kell csinálni. Zaza elhagyta Gyöngyösön a tecsónál... :?) Idő, hát, jó Neked... bár én sem panaszkodhatok, az usziban egész sok mindent tudok csinálni :wink: Már varrtam egy narancssárga manót is, és folyamatban van egy harmadik... olvasni nincs kedvem :oops:

Bálintnak jobbulást! Saci is taknyos még, vagyis inkább megint. Mert már egészen jól volt, de jött a kamilla szezon, és ömlik az orra....

Látom, Tünde, nem csak az én írásaim válnak kámforrá :evil:

A hosszú hétvégén elmentünk "tavaszolni" a Mátrába. Nagyon élveztük :D túráztunk, várat és kilátót néztünk, és lóóóóóóógattuk a lábunkat. :lol: :lol: :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Mi is élünk, Kobi beteg volt, vírusos hurutos hasmenéses micsoda, de már jól van. Még mindig 6 fogú :twisted:

Iszonyat el vagyok havazva, melózgatok is, jövő héten talán nem csak fogmosi közben tudok ideülni :P :lol:

Olvasás: én most fogok, ilyenkor szoktam kb. éjfélig. Imádok olvasni, és minden nap igényli is a szervezetem :)
Most rátaláltam Marcello D'Ortára, odavagyok érte (vagyis inkább tőle :lol: )

Betegecskék remélem, hogy jobban vannak!

Aranyos a kutyus-család :)

Csöre:
manót majd megmutizod?

Kriszti:
kreatívkodásért irigy-irigy.... semmi időm rá :(

Kép

Kép
 

 
 

Kép ilyenek a manók, de van sapijuk is...
Örülök, hogy Kristóf (Kobi :lol: ez de jó) jobban van!

Csöre
 
 
 
 
 


Tünde: olvasásra én is az esti tévézés helyett szoktam rá, illetve este a saját ágyában altatom el Bencust, és amíg először felébred van időm is, és a lámpával se zavarom... Eddig talán ez volt a legnagyobb baj, hogy a lámpa zavarta őt.

Gabi: hozhatnál megint pár fotót a Kiskoboldról :wink:

Csöre: :wink: szupik a babák (manók) !!!

Bálintom a hétre itthon maradt, így Dávidot se vittem oviba :oops: de legalább rohangálni sem kell érte, így egyszerűsítettem :oops:
Amúgy az oviból már úgy hoztam el Dávidot, hogy neki tulajdonképpen elkezdtük a nyári szünetet :D
Délben együtt lefektetem Benuval aludni, és akkor is tudok szakítani kis időt, ha szerencsém van, valami csendes elfoglaltságra, varrás - olvasás :)

Kép
Kép
Kép


Fenébe, írtam, elküldtem, elszállt... hülye babanet!

na, még egyszer, ha már van egy kis időm...

szóval már hetek óta szervezem apa szülinapi meglepi buliját holnapra, kezdek nagyon izgulni.... :)

Csöre:
nagyon szuperek a manók! "Szabásmintád" van esetleg?
Kristófot a decemberi topikbna nevezték el Kobinak (a Koboldból) és rajta ragadt :lol:

Kriszti:
hát én szívesen mutogatom a kölköt :oops: :lol: , de akkor ti is!

KépKép
KépKép

Kép

Kép
 


Gabi, csak gyorsan:
A fej így készül: http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=24178803
de ennek a lapnak az alján lévő szabásmintát használom a testanyaghoz: http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=24178803
A test formája, nos, ha dobsz priviben egy e-mail címet, akkor jövő héten beszkennelem, elküldöm. Ide nem hiszem, hogy be tudom tenni méretarányosan.... de jövő héten azért megpróbálom. Most rohanok :roll: :? :)
Kobi nagyon nagyfiús! A szemei...

Csöre
 
 
 
 
 


Tünde: Sok- sok boldog névnapot!!! :D

Gabi: nekem is simán idősebbnek tűnik Kobi (mint mindig) :D
Olyan cuki, látszik, szereti, ha fotózzátok :lol:
Mostanában az enyémek (játékból) elszaladnak a fényképezőgép elől :lol: de azért hozok majd én is fényképeket a napokban :wink:

Többiek! Hogyan telt a gyereknap ezekkel a nagy "babákkal"?

Mi állatkertbe látogattunk a gyerekekkel, Nyíregyházára :D
Benedek is igazán élvezte már, és boldogan mondta az állatok nevét:
a fóka és a pingvin saját nevén, a jegesmaci kutya volt, a halacskákra pedig boldogan mondta, hogy pipik :lol: aztán miután a cápát is látta, minden halacska cápa volt :lol:
Sétálni ugyan nem nagyon volt kedve, ahhoz elég nagy volt a nyüzsi ott - mei-tai-oztunk helyette.( Csöre: még mindig előre kötve :oops: )

A másik újságolni valóm, hogy a múlt héten valamelyik nap, már nem is tudom mikor nem esett az eső :x , de gyakoroltuk a kézenfogva sétálást az utcán Bencussal. Anyáék kb. 1,5 km -nyire laknak és végiggyalogolta egy mukk nélkül :o
Azóta is próbálkoztunk, de akkor már ölbe kéredzkedett. Ráadásul simán ölben cipelni nem is tudom, csak a mei - tai - jal tudom hordozni. Azt viszont a mai napig imádja.

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Kriszti:Köszönöm a köszöntést! :lol: Jó volt a Nyházi Zöld piramis?A gyerekek nagyon szeretnének már elmenni!Szerintem majd a nyáron lesz belőle valami.Háát Bencével az utcán nem igazán lehet kézen fogva sétálni :) Ha kimegyünk,rögtön szalad,mint a nyúl :lol: Boltba már próbálom letenni és elengedni.Eddig még nem tört össze semmi! :lol:

Gabi:Kobit egy szóval tudom csak jellemezni!Gyönyörű kis pasi! :D

Csöre:Annyira édesek a kis manóóóók!Nagyon ügyi vagy! :D

Gyereknapon a sogórnőm lányának volt szülinapi bulija,ott voltunk.20 gyerek volt! :D Bence élvezte a szabadságot :lol:
Múlthét pénteken Ádámnak volt az oviballagás,vasárnap Jázminnak volt az Első áldozása.Szóval zajlik az élet nálunk! :lol: Kép Bencének most a szekrényben bújkálás a mániája:)
 


Tünde: jaj, Boldog Névnapot! HOgy én milyen figyelmetlen vagyok :oops:
Bence hihetetlen huncut kispasi :) És gyönyörű :D

Krisztiiiii, ne viccelj, ekkora gyereket előre kötve??? Oké, velem is előfordul alkalomszerűen, ha olyan a helyzet, de most is itt figyel a hátamon, alszik. Ha közelebb laknál, gyakorolhatnánk a hátrakötést :wink:
A hal Sacinak kali :lol:
Séta: na, én úgy vagyok vele, mint Tünde: Saci, mint a nyúl, rohan el, ha leteszem :lol: Úgyhogy Benedek ügyes, fegyelmezett gyerek :D

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre:Semmi gond! :lol: Saját fiam elfelejtette :lol: A mocskos kis kamasz dög! :x :lol:
Ma is letettem az ölemből a boltban(mert már ,majd leszakad a karom),de úgy féltem,hogy valamit lever :? Nem tudom,hogy mikor lesz olyan kis ügyi,mint Benedek? :? Szerintem beszerzek neki egy kutya hámot :lol: :lol: Az lesz a biztos :lol:
 


Tünde: kutyahám :lol: úgy rémlik, mintha várandósan feldobta volna valaki a gyerekhám ötletet Amúgy biztos nem rossz az, legalább nem szaladnak ki a kocsi alá :roll:

Amúgy ami a kézenfogva sétálást illeti, eddig még egyszeri csoda volt :wink: ki tudja, legközelebb is bevállalja - e a gyerekem??

Tünde: kicsit meglepődtem, hogy úgy kellett sorba állni, kb. 20 perc volt, ha nem több, míg bejutottunk, de nagyon megérte!! Nagyon jó az India ház is és az Ócenárium is, ezek egymás mellett vannak, és itt volt a nagy sorakozás, de megérte, csak azt tudom mondani, hogy látni kell!!

Úgy látom az egy dolog, hogy szekrénybe bújkál Bence, de ez pont Jázminé? Gondolom ő nem lelkesedik Bence új szokásáért :D

A nagy családi összejöveteleken hogyan lehet számon tartani a gyerekeket??? Én frászt kapok, ha nem látom, mit csinálnak épp a kölik :lol:


Csöre: készülnek a Waldorf babák, 3 is egyszerre!!! Alapanyag tekintetében valóban olyan 5 E ft körül járunk, de eddig úgy hiszem jól haladok. Fogok róluk is képet hozni, ha már nem lesznek csupik :D

Kép
Kép
Kép


Tünde: erre való a kendő :wink: felkötöd a gyerkőcöt, tuti, nem ver le semmit. A hámról valóban volt szó korábban, én nem tartom agyament dolognak, tényleg jobb biztonságban tudni a gyereket :wink:
Mondjuk mi szinte egyáltalán nem sétálunk. Ha megyünk valahová, az biciklivel vagy kocsival történik, ha mégis gyalog, akkor kendőben utazik a Csajóca (persze ott meg ugrál, meg ösztökél, szinte hallom, amint azt mondja, mint a nagyok szánkóhúzás közben: gyorsabban, Anya, úgy mulatságos :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kriszti: hű, nekem eszembe sem jut számon tartani, hol járnak a gyerkőcök :wink: igaz, a nagyon elég nagyok már, hogy ne csináljanak nagy hülyeséget (hm, inkább azt mondom, hogy ne ártsanak maguknak), Saci meg gondoskodik felügyeletről :lol:

3 waldorf baba egyszerre? Hogy tudsz ilyen jól haladni? Én azóta egy manót fejeztem be.... géppel varrsz? Most én is egy babát tervezek, de olyan minit, mint amilyenek a manók (az enyémek kb 20 centisek).
A hajvarrás technikára kíváncsi leszek!

Csöre
 
 
 
 
 


No, lekicsinyítettem a képeket, úgyhogy:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Tündének egy kép a Zöld piramisról,meg a cápás, ahogy sikerült lekapni szemből.

Csöre: a babák most nagyjából ebben a készültségi fokban vannak, igen géppel varrtam :wink: Nem olyan jó fajta gépem van, de szinén a netről lestem egy technikát: 2 réteget egymásra teszek az anyagból, rárajzolom a test formáját, körbevarrom 2* majd azután vágom körbe - kifordítom, kitömöm és kész :D
A fejek természetesen gyapjúból készültek, a kezek és lábak viszont csak flízzel lettek kitömve :oops:
Azt is olvastam, hogy aki első babát varr, annak érdemes ezzel a kb. 30 cm-essel kezdeni, mert könnyebb.
Haj: eddig 1 van kész - pamutfonalat feltekertem dvd tokra, papírragasztóval leragasztottam 2 helyen, alul elvágtam. Aztán középen összevarrtam (szintén géppel) kiterítve a babafejre tettem, középen és a fül magasságában levarrtam (kézzel).
Mégegy réteg hajat feltettem, de ezt már csak középen varrtam oda, így egész dús hajat kaptam.
Most rövid - haj technika után kutatok, illetve agyalok.

Kép
Kép
Kép


Kriszti: beájulok... hihetetlen tempóban dolgozol :lol: ha rövid haj technikára rájösz, oszd meg velem, légyszi! Olyat olvastam eddig, hogy fejre simuló sapkát horgolsz, és egyesével átfűzöd a hajszálakat, de egyrészt, nem tudok olyan jól horgolni, másrészt: ez azért kicsit munkás...
A fiúk továbbra is nagyon szépek! Benedek tömény huncutság :lol:
Nagyon szép helyen voltatok! Kár, hogy tőlünk messze van.
Mi a helyzet a vízzel? Hallottam, hogy Miskolcon elég sok helyen kritikus a helyzet. Minden oké veletek?
Többieknél? Gabi, úgy emlékszem, közel vagytok a Dunához.
(nálunk "csak" belvíz van, a környéken több telek víz alatt, mi szerencsések vagyunk, mert csak a vízóra akna van tele vízzel, meg egy kicsit betört a pincébe, de már fel is száradt).

Csöre
 
 
 
 
 


Hali!

Ma voltunk 18 hós oltáson, Kristóf 88 cm és 12,7 kg. viszont belázasodott :(, ami nekem furi, mert még sose volt baja oltástól... remélem, most csak ennyi a baj.
Ráadásul napok óta rosszul alszik. Arra gondolunk, hogy szeparációs félelem van nála, mert ahogy valaki átmegy hozzá, világbéke van. Aztán reggel 6-kor kipattan a szeme és reggel van :evil: ez nem túl baráti az eddigi 1/2 8 - 8 órai keléshez képest. És mindig sírva ébred ez eddig nem volt....

Viszont van egy sünink :) a múlt heti buliból még maradt egy fél zsák szemét (merthogy ugye ami nem a kukában van, azt nem viszik el és egyszerre nem fért bele, sőt kétszerre se), és beleköltözött csócsálni. A zsák itt van a nyitott hálószobaablak alatt, most is hallom, ahogy matat :)

Séta ügyben Kristóf nagyon jól nevelt, ha kérem, megáll és megvár (kocsiból kipakolás, bezárás, ilyesmi), jön velem kézenfogva, de elég sok szájtépésembe került. Boltban szigorúan bevásárlókocsizás van.

Tünde:
Bence hihetetlenül jó kispasi!
Boldog névnapot utólag is!

Kriszti:
nagyon jók a képek! Benedeknek a szeme se áll jól :lol: , nagyon huncut.
A babák tutik lesznek! Ebbe a hajleírásba jól belekavarodtam, nem tudom elképzelni, de nyilván csak látnom kéne :)
Hű, nyíregyházi állatkertbe muszáj egyszer elmennünk....

Csöre:
szerencsére nálunk a Duna kb. 20 perc autóútra van, és amúgy is dombtetőn lakunk és homokon, szóval se árvíz, se belvíz. Viszont apa pont ma mondta, hogy még szerencse, hogy elhozták a csónakjukat a kikötőből, mert 2 m-es víz van most a kikötő helyén.

Jaj, ezzel kapcsolatos mai sztori:
gyerek kimondta élete első mondatát... apjával épp arról beszélgettünk, hogy Sződligeten a kikötőben, ahol a csónakot tartjuk (most nem, mert időben hazahozták szerencsére) és a környékén akkora a víz, hogy a kikötőőr a 2-es úton motorcsónakázott. Belőlem meg kiszaladt, hogy "Aztakurva..." Gyerek rámnéz, elvigyorodik és közli, hogy "Attakuga".

Holnaptól nem káromkodok... :twisted:

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy jó minőségű használt babaruhát, kismamaruhát, gyermekruhát, esetleg megúnt, kinőtt- megnőtt felnőtt ruhát veszek és adok el.
Házhoz megyek Budapest és Pest megye területén és előzetes egyeztetés alapján méretre kiválogatott ruhákat viszek igény szerint.
A ruhákat 300 ft/kg-ért veszem meg. Az általam eladásra kínált holmiknak darab ára van.
A telefonszámom: 06-30-289-15-11. Hívjatok, ha tudok segíteni.

Köszönöm a figyelmet!

Juci

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Csöre: sajna nem tudok horgolni.... :( youtube-on viszont láttam ilyen megoldást (még ha babrás is) szerintem jól néz ki az eredmény :wink:
Vízhelyzet: ebből a szempontból viszonylag nyugis helyen lakunk, viszont Híradóban vagy itt-ott látni lehetett pl az Auchan-t, mennyire vízben álltak a kasszák, az olyan 2 km tőlünk, oda szoktunk járni.
Örülök, hogy nálatok sincs azért olyan nagy gond, az országban valamilyen szinten szerintem ebben az árvízben ilyen -olyan szinten mindenkinek van érintettsége...

Gabi: Igen -igen! Káromkodást elfelejteni 8)
jól van azóta Kobi? Szép súlya van :wink:
Ami a szeparációs szorongást illeti biztosan igazad van, nem tudom ti hogy álltok vele, de én wc-re se mehetek Bencus nélkül :roll:
A korai kelésre csak egy tipp: nagyon sötét sötétítő, hogy ne legyen annyira világos neki, vagy esetleg redőny?
Nálunk is írtó korán kelnek a srácok :( Viszont 1 héten belül jön a redőny :P Remélem beválik majd!!!

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Kriszti:Köszönöm az állatkerti képet! :D Mindenképpen elmegyünk!Bence kedvence a cápa :D A fiúk nagyon szépek!Benedek egy tündér! :D
Te aztán tényleg nagyon ügyes vagy!Írigy vagyok,hogy ilyen kreatív vagy!Nah meg persze a szabadidőd miatt is! :lol:
Gabi:Gratula az első mondathoz! :lol: Bevallom őszintén Ha nagyon felhúzom magam,nagyon csúnyán beszélek :oops: Na meg ugye Jázmin és Ádám is egésznap hülyézik egymást.. :twisted: De szerencsére Bence még nem mondott semmi csúnyát :D A mocsok hugom szokott neki csúnya szavakat mondani,mert szerinte olyan édes mikor mondja :twisted: :lol:

18 hós szuri??Én el is felejtettem! :?
Kriszti:Amúgy Bence is megörjít ,hogy egésznap a se..emben van! :twisted: Komolyan még a wc-re is utánam jön,és ott áll amíg nem végzek :twisted:

Bence még mindig tartja a jó formáját,és baromi rossz,hisztis gyerek :lol: Képzeljétek el,hogy felmászik az ablakpárkányra,és ott ül az ablakban :twisted: Íróasztalra,székre,konyhaasztalra,mindenre felmászik! :twisted: Komolyan mondom,hogy a négy gyerek közül eddig Ő viszi a pálmát rosszaság terén! :lol:
 


Kriszti:
Kobi szerencsére jól van, a láz már másnapra elmúlt.
sötétítő: először mi is arra gyanakodtunk, és felraktunk még egyet (most duplán két nagyon vastag sötétbordó van), és így majdnem éjszakai sötétség lett nappalra is, de ugyanúgy kelt. Bár, pár napja mintha visszaállt volna a régi rend, de nem kiabálom el.

Viszont, kint van a 7. fog hegye (lehet ám, hogy ez is közrejátszott).... és melyik jön? na, melyik? A bal felső rágó!!!! :twisted: hát lesegethettem én, hogy alul történjen valami... :lol:

wc helyzet ismerős... ott áll velem szemben és várja, hogy végezzek. Múltkor behozta a játéktelefonját magával, és az orrom alá dugta, hogy iszonyat fontos hívásom van :lol:

hisztiség nálunk is kezd egyre nagyobb méreteket ölteni, de hamar abbahagyja, mert vagy nem veszünk róla tudomást, vagy kinevetjük. ilyenkor dühösen és méltatlankodva néz...

Kép

Kép
 


Tünde: íróasztal, konyhaasztal, szék - nálunk is ismerős :twisted: és nálunk is ez a legkisebb viszi a pálmát (akaratosság terén is):P mondtam én korábban is, hogy össze lehetne őket kötni :D

Gabi: akkor biztos csak a fogacska volt az oka, hogy felbomlott a napirend :wink:

Na addig dícsérgettetek, hogy mennyi időm van - teljesen el vagyok akadva a babákkal, de ami késik nem múlik :wink:

Ha minden igaz, kedden megyek az alkalmassági vizsgámra ( ami kell a tanítóképzőhöz) úgyhogy majd drukkoljatok légyszi - légyszi! :)

Kép
Kép
Kép


:D :D :D Megvan az alkalmasságim, mostmár csak azon kell izgulni, hogy el is indítsák a képzést levelezőn is (összejöjjön a létszám) :D :D :D


Gratula, Kriszti! :D :D :D

Majd jövök, Lányok, csúszásban vagyok :( múlt héten betegek voltunk.

Csöre
 
 
 
 
 


Na helló mindenki. Dúl a nyáriszünet?
Rólunk: na, amit fent írtam, az egy klassz kis hasmenős-hányós sztori volt, Zazánál 6 napig tartott... persze addig nem volt segítségem, lemondtam a bébiszittert, a 3 gyerkőc mellett melóztam, azt sem tudtam, hol áll a fejem. Aztán táborba mentek a nagyok, most itthon van mind.
Ezen kívül semmi érdekes nem történt velünk, Saci egyre többet dumál, már szinte mindent mond, bár néha szótár kell hozzá :lol: Akaratosság: na ja, az van. Meg extra ragaszkodás is. Hát, úgy látszik, ebben a korszakukban vannak. Csúnyán szerencsére még nem beszél :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hol van mindenki? Minden oké?

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most van 5 percem pihim :D De amilyen mákom van,Bence mindjárt felébred :D
Mi jól vagyunk...Mondjuk sajnos Ádám mandula műtétjét le kell fújni!Most lett volna tegnap :? Bementünk múlt hét csütörtökön a drnőhöz,felvette az adatokat,küldött volna az altató dokihoz,de megkértem,hogy nézze már meg az Ádám torkát,mert nekem olyan furcsán nyel.Jó ,hogy megnézte,mert be volt gyulladva! :evil: Pedig se fagyi,se hideg ital nem volt! :twisted: Szóval most megint várunk,utána vissza,ujabb időpont :?
Úgy hallom Bence ébredezik!Később jövök! :D
 


Tünde: hogy van Ádám? Minden oké? Mikor tudják műteni?

Többiek? Merre jártok?

Rólunk: Balcsin voltunk a hétvégén (1 napra), Saci nagyon élvezte a vizet. A nagyok is, de őket ritkán láttuk :roll: :lol:
Most táborban vannak, nyugi van 8) Saci meg 3,5 órája alszik... remélem, nem beteg!
Éppen kisgatyát kötögetek Sacinak... majd megmutatom, ha kész, és vállalható :roll: 8) :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


vagyok, csak elhavazódva, holnap megpróbálok írni, most csak azt akartam, hogy

Sacinak boldogságos nevenapját!
(amennyiben Sarolta és nem Sára) :D

Kép

Kép
 


Gabi, köszönjük! :D
(Sarolta :wink:)

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Sacinak!!!

Mi is vagyogatunk, csak néha nem tudom hol áll a fejem :D
(A páromnak mostanában szinte csak utazgatós munkái vannak, úgyhogy egész heteket nincs itthon)
Most ebbe kell belerázódnunk a gyerekekkel :(

Szóval, tekintve, hogy nekem nincs jogsim, bevállaltam a 3 fiúval a vonatozást, és nem bántam meg: rokonlátogatóban voltunk egy Hatvan közeli faluban, ahol nagyot hancúroztak a gyerekek!
Úgyhogy amiért ügyesek voltak, majd megyünk még vonatozni :wink:

Amúgy a napokat továbbra is anyukáméknál töltjük, medence az udvaron és megy "strandolás" a gyerekeknek.

A Waldorf babák még ruhátlanok, de elkészültek :wink: hozom majd a képeket!
Most mennem kell...

Kép
Kép
Kép


Rövidhaj készítés (Csörének és Gabinak hozom :wink)

Kép a fonalat felcsavartam egy hosszú és keskeny kartonpapírcsíkra

Kép papírragasztóval rögzítettem, majd az alját végigvágtam

Kép sima papírra raktam, és így végigvarrtam a varrógéppel

Kép leszedtem róla a papírt

Kép ekkor így nézett ki


Kép körkörösen vagy inkább spirálisan felvarrtam a fejecskére, míg megtelt hajjal

Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép


Kb 5 vagy 6 olyan "csík" kellett egy fejhez, hogy teljesen sűrű hajat kapjak. Egyébként papírtörlő gurigáját lapítottam el, és hajtottam félbe, erre csavartam fel először a fonalat.


Sziasztok!

Na, itten vagyok végre!
Mi jól, múlt hétvégén volt valami viharsebes vírusos nyavalyája Kristófnak (aki mostanság Katónak hívja magát :lol:), 2 nap láz-hányás, ügyelet, de harmadnapra már semmi baja nem volt...

közben 8 fogú lett, a rágók párban jöttek, de még mindig csak fent :)

duma nálunk is megy, be nem áll a szája, egyszótagról áttértünk a kettő, neadjisten háromra, olyan édes :) meg a saját nyelven magyarázásra, ettől néha kicsi falnak megyek, ő meg teljesen kiakad, hogy miért nem értem???????

ráadásul halál kis házias, pakol, törölget, porol, beindítja a mosogatógépet, segít belőle kipakolni és mindezt olyan lelkesen, hogy megzabálom :D

Kriszti:
ahhha, éééértem! Hát, ez baromi jó technika!
vonatozni Kobi is szeret :)
mit csinál a párod, hogy ennyit van távol?

Tünde:
Ádám meggyógyult? Sikerült már új időpontot találni a műtétre?

Csöre:
kisgatya? vállalható? :)

Kép

Kép
 


Kriszti: szuper, köszi a képes illusztrációt, már csak egy varrógép kéne :roll:

Gabi: kisgatya még nincs kész :( hát, nem vagyok az a szélvész, de a felén már túl vagyok
Jelentem, Saci váltja Kristófot a fosiban... láz nincs, de sok a fosi :( remélem, ő is olyan gyorsan túl lesz, mint Kobi :roll: :mrgreen:
Duma: naná, hogy kiakad :wink: hoszen ő értelmesen elmondja, Anya meg nem figyel? :wink: :lol: Érdekes, mert a nagyok nálam is halandzsáztak, Saci meg csak akkor mondja, amikor már majdnem tisztán megy. Néha látom, hogy csendben gyakorol :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gabi: a párom (eredetileg ács) most betanított géplakatosként dolgozik, és járják az országot szó szerint, de megjárta már Romániát és Ausztriát is.Hétvégente van csak itthon.

Tünde: no mi van azóta a mandiműtéttel?

Csöre:elkészült a kisgatya? :wink: Rendben van azóta Saci?

A múltkorában téma volt a csúnya beszéd - hát most Bencu szedte össze Dávidtól a "kussolj be!" szófordulatot :oops: pedig a Jóistenke látja lelkemet, nem szoktam nekik ilyet mondani...

Túl vagyunk végre mi is a 18 hós oltáson, meg megírattam a receptet a Meningitec nevű oltásról is. Azt 1 hónap múlva adják be majd.

Hétvégén strandoltunk egyet, de olyan zsúfoltság volt, hogy még a gyerekek se érezték magukat olyan jól, mint máskor
:(

Hogy viselitek ezt a nagy hőséget??

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Új időpont még nincs Ádámnak. :? Jövő héten kell visszavinni..félek,hogy bele megyünk a suli időszakba. :?

Hétfőn én is elvittem a 3 kicsit strandra.+ 2 gyereket még lízingeltem melléjük :D Mi is vonattal mentünk.Bence most vonatozott először!Háát abszolút nem jött lázba tőle :? Na meg a strand!Kész csalódás volt!Csakis a lábmosóban és a zuhanyzó alatt volt hajlandó lenni! :evil: Ha be vittem a medencébe,úgy visított ,mint egy kis malac!Mindenki minket nézett :evil: Amúgy mostanában ha örül akkor is visít és ha hisztizik akkor is. :shock: Kész vagyok :)
Most,hogy szünidő van és többet van a nagyobbakkal,imádja a zenét.Amúgy is szerette,de most nyomják a nagyok ezeket a tücc-tücc zenéket és Bence meg táncol nekik :D Aranyosan rázza a fejét,hullámozik a kezével és közben azt mondja:Jó jó. :lol: Tegnap meg Jázmin az egyik Neoton számot énekelte a págó págót.Ma már reggel Bence is énekelte :D

Na ez jó dicsekvősre sikeredett :oops:
 


Kriszti: :( sajnálom, hogy a férjed ennyit utazik :(
Mi másik meningo oltást kaptunk... együtt a 18 hóssal hétfőn. Eddig semmi tünete nincsen, sztem már nem is lesz.

Strand: Saci nagyon élvezte a Balcsit, meg voltunk barátnőméknél, ott a medencét :) Alig lehet megtartani, annyira nyomul. A Balatonban hattyút kergettünk, mondta, hogy Hápháp oda, és menni kellett oda a Hápháp-hoz :D

Tünde: jó fej Bence :lol: Saci olyanokat énekel, hogy Háphápháp jönnet a tacsát.... meg Gólya gólya gijice :D

Látom, Tünde, minél több a gyerek, annál több a csatolmány :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a múlt héten nálunk is 5 gyerek volt (persze csak esténként :D)

A meleget hogy bírják a gyerkőcök? Amióta ilyen idő van, még éjszakára sem nagyon akarok pelust adni Sacira (de muszáj), mert csorog a kis popsiján a víz, úgy izzad benne :( Nappal bugyiban van, ha megyünk valahová, akkor textil leszoktató nadrágban (valamennyire tartja a pisit), csak éjszakára kap pelust. Nem emlékszem rá, hogy a nagyokkal ilyen lett volna :(

Csöre
 
 
 
 
 


Jaj, nem is írtam, vasárnap végre lesz egy varrógépem 8) csak tudjam is használni :roll: :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre:Nálunk is a favorit a Gólya ,gólya gilice :D Pont az utcánk sarkán ,egy oszlop tetején rakott fészket egy gólya,ha elindulunk a boltba,Bence is rögtön rázendít :D Hjaa meg a másik kedvence a Pám pám paripám :lol: Még a néptánc fellépésen látta Jázminéktól.. :lol: Ő is csípőre teszi a kezét és azt mondja:pám pám pipipám :lol:

Nálunk is van plusz gyerek mindig...Gondolhatod,Apa mennyire örül a pizsi buliknak :wink: :D

Pelus:Napközben én sem adok rá,csak ha megyünk valahova .Éjjel még pelusban alszik.Kb 3 hónapja vettük a bilit..akkor olyan ügyesen ráült,belepisilt.Most meg az Istenért sem akar ráülni :? Mindig mondom neki,hogy ha jön a pisi,akkor szóljál,hogy:Anya pisi!Aha,ja...mikor már folyik a pisi,akkor szokott szólni :D

Egyébként próbálom a kölköket egész nap a lakásban tartani.Több kevesebb sikerrel :D A medencét az idén nem töltöttük fel.Féltem Bencét :oops:
 


Csöre: de szupi - mármint a varrógép :D biztos nyomulsz majd rajta ezerrel!!!
(Engem a férjem tanítgatott varrni a miénken :oops: )
Balcsiért irigy -irigy -de ami késik, nem múlik (nektek jóval közelebb van :wink: )
A pelusról nekem is a mosható pelus jutott eszembe, ha a papírral nagyon hadilábon álltok...

Tünde:de jó, hogy jöttél!!! Biztos nagyon édes Bencéd, ahogy táncol :D :D

Egy dalocskánk már nekünk is van Benedekkel.
Így szól: Lepke, lepke, szállj a tenyerembe!
Nem szállok mert félek, örülök, hogy élek!

Nos ebből, annyit mond, hogy lepke, lepke :D

A leghosszabb, amit eddig beszélt az a mai napon hangzott el:
"Micsinálsz Bálint micsinálsz?"

Kép
Kép
Kép


Csöre: mosható pelenka alatt ilyesmire gondolok
http://www.monapel.hu/
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... ,m,l,xl,xx


Tünde: pisi nálunk is dettó. Bár talán nem akkor szól, amikor csorog, hanem előre, de a bilire nem mindig hajlandó ráülni. Azért persze szépen megy már oda is... de még olyan picik. Nem szeretném, ha visszaütne a dolog.
Én a pici medencébe töltöttem kevés vizet (olyan 10 cm-t), de ez csak Sacinak való. A nagyok most úgyis nyaralnak, de nekik nem is vettünk medencét. A tavalyi tönkrement.
Gólya gólya: nálunk a szomszédságban van egy nagy füves rész, ahol az esőzések alatt (és most is, csak kevésbé) állt a víz. Ott szokott "legelni" a gólya, meg ágakat gyűjtögetni a fészkéhez. Mondanom sem kell: mennünk kell utána :lol: :lol: :lol:
Mi is bent vagyunk nap közben, de reggel kimentünk, amikor még "csak" 30 fok volt, kicsit szellőzni. Itt bent 24-25 fok van :D

Kriszti: köszi, hát, én is nézem már egy ideje, de annyira drágák :? a varrógépet is igazából emiatt (is) vettem meg, hátha tudok varrni.
Ilyen bugyink van (amit írtam fent, a textil leszoktató):
http://babaland.hu/shop/index.php?main_ ... cPath=3_13 ezek közül az imse vimse, bummis és bambinomio. Végső elkeseredésemben már bevásároltam :oops: amikor akciós volt... de úgy is bazi drága :? Egyébként meg nagyon jól bevált, de max egy-két pisit bír, a második rendszerint már kicsorog. Mert ugye nem pelenka. Éjszakára tehát nem tudom használni. Viszont bugyi, így a bugyibugyi mondogató lánykám elégedett lehet :D És egyáltalán nem izzad benne a feneke, vagy ha igen, arról nem tudok, mert a bugyi felszívja. EZekből akarok kiindulni a saját készítésű bugyinál.
Néztem szabásmintákat is, ezeket találtam érdekesnek:
http://handmadebyrita.blogspot.com/2007 ... ttern.html
http://katrinassqs.blogspot.com/2007/10 ... ttern.html
Azért vannak kétségeim:
(1) tudok-e majd egyáltalán varrni?
(2) hogy fog beválni?
(3) milyen vízzárót használjak? (erre kötöm a kisgatyát, de kérdés, hogy tartja-e)
(4) minek a francnak szórakozok ilyesmivel, amikor lehet, hogy egy hónap múlva szobatiszta lesz Saca? (na jó, azért ez annyira nagyon nem sanszos, de mi van ha...)
Szóval nem egyszerű, agyalok rendesen :oops: :lol:

Na ébred

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre:A varrógép egy nagyon hasznos dolog ahol kisgyerekek vannak!Mondom ÉN,aki odaadta a sógornőjének a gépét! :lol: :lol: Varrni szerintem nagyon hamar megtanulsz vele!Pláne egy jó gép,megy mint állat :lol:

Kriszti:Ezt a kis versikét mi is szeretjük. :D Bartos Erikának van egy oldala,ott énekel,versel a kislányával.Bence nagyon szereti.
 


Tünde: :wink: azt hiszem nekem is arról az oldalról ragadt a fejembe ez a dalocska :D
Amúgy a gyerekek imádják Anna Peti és Gergő történeteit :D

Csöre: varrógép ügyben egyetértek Tündével :wink:
Jó vállalkozás a pelus!
A szabásminták közül az első linknél megadott pelunak a combijánál be is van varrva egy gumi, vagy azt a rugalmas részt a varrással képezi ki?????
(Szótárt kellene fognom, és átrágnom magam a leíráson :oops: )
És akkor ebbe kell még valamit rakni? Tehát ez a külső?
Rendes textilpelenkát amit eddig max büfiztetésre és fejalátétnek használtunk, mondjuk lehet belerakni?
És mi tartja össze ezt a külsőt (?) : tépőzár vagy egyszerűen biztostű?

Mindenképp vágj bele a peluvarrásba, ha érkezik a varrógép - ki tudja, jöhet még egy negyedik is :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép


Igen rájöttem: biztostű tartja össze :wink:


Kriszti: ha segítség kell, szólj, szívesen fordítok ;)
Nem, a felső sztem az egy belső, az alsó bugyi az egy leszoktató nadrág. A soaker a bugyis külső vagy leszoktató nadrág.
A diaper a pelenka, a cover a külső.
Ha érdekelnek még szabásminták, szívesen küldök, csinos gyűjteményeket találtam :wink: van talán magyar nyelvű is, bár jellemzően angol.

Köszi a bíztatást, Lányok, hát, lehet, hogy menni fog, remélem.
HOgy mennyire jó a gép, azt sajnos nem tudom megítélni... remélem, az. Profi varrónő rokonom szerint szuper. Én megbízom benne :)

Csöre
 
 
 
 
 


A BArtos Erika oldal ötletet köszi, rákeresek :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre: már biztos tűkön ülsz a varrógép miatt :D

Ha tud interlock varrást, az az ász. Legalábbis azt szokták mondani :) Szerintem az olyan varrástípus lehet, amivel egyszerre varrod )
és szeged az anyagot. De ezt csak gondolom, nem tudom biztosan.
Nekem ilyen varrástípusom nincs.

Egy leszoktató "bugyit" viszont összedobtam tegnap (volt még abból a polárból, amiből a kutyust varrtam) a Wee Weka Knickers szabásmintából.
Maga a bugyi összejött, de elég nehezen ment rá Bencura, nem könnyű letolni :roll: de büszke voltam magamra :wink: Viszont flanellből biztos jobb lenne, meg nyáriasabb is - úgyhogy ha méterárubolt környékén járok, lehet, hogy majd ránézek arra az anyagra.

Szabásminta linkeket rakhatnál még be :wink: ha már összeszedegettél ilyesmit. Olyan furcsa, hogy nálunk szabásmintához csak anyagi ellenszolgáltatás fejében lehet jutni, a külföldi anyukák pedig szívesen megosztják ezirányú forrásaikat, illetve saját szabásmintáikat.



Olyan jó volt tegnap: csónakáztunk egyet a gyerekekkel - nagyon élvezték. Úszkáltak körülöttünk a vadkacsák, meg az aranyhalak. :D ( Csak féltem, hogy ki ne boruljunk :oops: :twisted: )


Megvan a gépem :) Nem, Kriszti, nem olyan komoly, hogy interlock-ot is tudna, csak egy alapgép. Egyelőre ennyi, ha úgy tűnik, hogy nagyon kihasználom, akkor veszek egy olyat, ami többet tud (hát csak az jóval drágább). Nagyon szépen varr, és könnyen kezelhető. Még nekem is :oops:

A linkgyűjteményt itt találtam: http://www.mamami.hu/forum/forumdisplay.php?f=51
Ezek azok, állítólag itt is fent vannak a babaneten, de itt még nem találtam meg.
Ami itt nem volt fent:
http://verybaby.com/tutorials/very-baby ... tutorials/
http://fernandfaerie.com/sewing_fitteds.html

MOst ezt kötöm: http://www.tinybirdsorganics.com/soaker ... index.html
Ha végeztem, akkor elkezdek kísérletezni a varrógéppel... Hajrá én :D

Ébred Saci, majd még jövök

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Bocsi és szégyenlem magam, hogy nektek nem írok.
Most nagyon sűrűek lesznek a napjaink, mert lassan ellenek az állataink, segítek a páromnak a munkájában, ja és nem beszélve a háztartás és a gyerekeke.
A Joel már 2X is pisilt a bilibe igaz állva és nem ülve. De nagyon boldog volt mint mi is. Már kint van a 10. foga is, a Joakim már egyedül ül és eszik szépen főzeléket is délben, már csak hajnalban fogadja el a cicit amiben még akkor van elég tej neki, napközben már nem kell neki.

 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: