Új privát üzeneted érkezett!

Tünde: azért ez a sok feketepont elgondolkodtató... nem lehet, hogy részben pótcselekvés a tantónéni részéről? Vagy nem tudja kezelni a gyerekeket? Nem a fiadat védem, és nem mondom, hogy nem érdemli meg, de biztos, hogy ennyire rossz?
Zaza eddig egy beírást kapott, egy db feketepontja sincs. A beírás (nem intő, hanem ő maga írta be a leckefüzetébe) arról szól, hogy nem rohangál az osztályteremben, és vigyáz a társaira... na, képzelem, honnan ered....
És ugye, a sokadik gyerek eszméletlen tudást szív be a nagyoktól :D

Csöre
 
 
 
 
 


HAHÓ!!! Hol van mindenki?

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok már Én is az őszi szünet után:)Na meg ugye annyira szép idő van,és kihasználjuk a gyerkőcökkel :D
Csöre:A szünet utáni héten nem hozott Ádám fekete pontot.Ma már megint kapott egy fekete csillagot.Az volt mellé írva,hogy csúfolta második osztályos társát :? Azt mondja Ádám,hogy a kisfiú oda ment hozzá és azt mondta neki,hogy Ádám neked óriási nagy fejed van!erre Ő vissza,hogy Te meg dagadt vagy!Jelzem a kisfiú egy későn jött gyermek,anyuka kedvence,aki valóban dagadt. :oops: A kisfiú oda ment Ádám tanár nénijéhez,éa beköpte Ádámot.Háát ennyi. :roll: Már fel sem veszem...
Hétfőn voltam Jázmin tanár nénijénél is..Jázmin minden nap úgy jön haza a suliból,hogy a lányok(8 ! lány van az osztályban!!),piszkálják,ki közösítik.
A tanár néni erről mit sem tudott..azt mondta,hogy beszél velük.
Húú mennem kell!!Bence Őrülten pakol ÍPisti szobájában!!! :shock:
 

 
 

Tünde: azért ne haragudj, a tantónéni eléggé elinflálja azokat a feketepontokat, ha egy ilyenért (csúfolás) rögtön bevágja! Legközelebb körberöhögik a gyerekek, ha fenyegetőzik vele!
Jázmin esetét sajnálom :( Erre sajna nem tudok mit mondani. Nálunk is kevés lány van az osztályban, 7, ebből 2 olyan van, aki nincs a "bandában", mert ők a tetűfészkek (ikrek). Gonosz dolog részemről, hogy nem bánom?
De Jázminnál tuti nem ilyen oka van. Nem lehet valami konkrét oka? Hátha megtaláljátok, hogy miért, és tenni tudtok ellene! Nincs barátnője az osztályból? Ő is piszkálja?

Szép idő: ó, mi is rengeteget vagyunk kint. Ma is inkább kimentünk Sacival ebéd után, és csak 3 felé tettem le aludni, kihasználtuk a napsütést!
Mit is írjak még rólunk?
Az őszi szünet elég vacakul sikerült, bár voltunk őszölni a Mátrában, a nagyok végig betegek voltak. Nátha, fosi vegyesen. :( Azért próbáltuk magunkat jól érezni, de szegénykéim eléggé kivoltak. Saci édes kis túramókus, sokat gyalogolt, de zömmel Apa hátán utazott. Mostanában nagyon apás :)
Egyébként rengeteget dumál, már teljesen szabályosan, és majdnem tisztán. Azért oda kell figyelni, de eléggé érthető.
Szobatisztaság: egyre jobb, de még nem tökéletes. Éjszakára már teljesen szobatiszta, semmi nem csúszik be, de nappal van, hogy nem ér rá :?
Hát, ennyi.

Gyertek, meséljetek Ti is!

Csöre
 
 
 
 
 


Nah vagyok megint! :D

Csöre:Bementem a tanár nénihez,hogy üljön le a lányokkal és beszélgessen el velük.Jázmin hazajött és kérdeztem,hogy mi volt?Azt mondta,hogy Valika néni azt mondta nekem,hogy:Jázminka!Nem kell rögtön anyukához rohanni ha valami problémád van!Azt hittem,hogy felrobbanok,olyan mérges lettem!!! :twisted: Ez a meg beszélés neki????Na másnap jön a lány haza,mondja,hogy beszélgettek,és azt kérte tőlük Valika néni,hogy mindenki mondja el,hogy szerinte mi a hibája?Mármint saját maguknak...Jázmin azt mondta,hogy könnyen meg sértődik.Aztán mondta,hogy Juditka(oszt.társ)mindenért gúnyosan kineveti és ez rosszul esik neki.Erre azt mondja a tanár néni:Juditka egy aranyos,mosolygós kislány!Na gondoltam magamban addig lesz aranyos,mosolygós kislány míg pofán nem vágom! :twisted: Szombaton összefutottam az egyik anyukával,aki ugyanezt mondta mint én!
Ja ugye meg már látszódik egyik másik lányon,nő a cicije...és ezért is csúfolják egymást! :shock: Hogy ha felkerülünk 5.-be akkor akkora lesz a cicid,mint egy disznónak,meg rá akarják venni az egyik kislányt,hogy menjen oda a másikhoz és üssön rá a cicijére,és az milyen vicces lesz ha a kislány majd hangosan kiabálja,hogy jaj a cicim! :twisted: Kész vagyok komolyan!Nekem ezek a dolgok furcsák,mert ugye a Pisti már 2 éve ballagott de a mai napig összejönnek a volt osztálytársak.
Na nem panaszkodok többet :oops: :)

Szobatisztaság:Hááát 2 napja intenzíven gyakoroljuk :D Nincs pelus,tegnap csak egyszer történt baleset!Hja és nem akar a bilibe pisilni,csak is a wc-be,sőőőt még a szűkítőt sem kéri rá! :D
A cicizéssel az agyamra megy már szép lassan! :x Fel kel pl 7-kor,de már 8-kor ordít,hogy cicikét kérek! :x Hiába próbálom terelni a figyelmét ,rám sem bagózik,csak a cicit kéri.
Bence is nagyon szépen beszél már! :D Büszke is vagyok rá,olyan sok verset tud! :oops: Van egy oldal,a gyerekstartlap.Ott vannak gyerekdalok,Bartos Erika és a gyerekei énekelnek.Az a kedvence! :) Leül az ölembe és mindet végig énekli! :D
 


Hahóóóó Lányok!!!!!!
Mit csináltok???Remélem mindenki jól van?! :D
 


Hali!

Én is élek :)

Apukámat műteni kell, 30-án viszik át Miskolcra, meglátjuk :(

Én készülök a 2. szülinapra, meg elkezdtem a karácsonyi készülődést, díszek, ajándékok, miegymás, közben kötöttem egy sálat Kobinak, úgyhogy el vagyok havazva rendesen :)

Ő meg most épp beteg, valami torokgyulladás féleség, szombat óta köhög meg folyik az orra, ami már kezdett javulni, erre ma reggelre lett egy kis láza, nem sok, 38,1 és nurofentől le is ment, aztán már csak hőemelkedés, dokinénihez menni kéne holnap délután ezért, de ha nem lesz lázas, akkor nemtom, érdemes-e... :roll:

szobatisztaság? folyamatos beszéd? az meg mi? :lol: :lol: :lol: :lol:
megkérdezem, hogy ráül-e a bilire, a válasz : NEM!
mondjuk most van a "nem-korszak", mert mindenre ez a válasz, aztán vagy bejön neki, vagy nem :lol:

Ja, és én péntektől papíron már dolgozom, onnantól a szabimat töltöm január végéig... Kristóf jan. 10-én kezdi a beszokást a csanába... nejjó, úgy maradnék vele itthon :cry:

Tünde:
nagyon durva, amit Jázminról írsz! A tanító néni főleg, de a gyerekek is... bár emlékeim szerint a lányok mindig gonoszabbak, mint a fiúk :(

Kép

Kép
 


SZiasztok Lányok!
Vagyok, olvaslak, de írni most sem tudok sajnos :?
Apudnak drukkolok, Gabi!
Jövök, ha tudok.

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok Én is :)Sajnos beteg lettem:(Kiújult a gyomorfekélyem és tiszta ideg beteg vagyok :shock: Sajnos most jött ki rajtam az a sok rossz dolog ami az elmúlt 1 évben történt :roll: ..és még ahogy kinéz a dolog nincs is vége :(
Jázmin is beteg..tegnap óta fáj a torka,láza van,este meg hányt és ment a hasa.Csak mi el ne kapjuk! :?
Mi is készülünk a szülinapokra! :D (valami jó is történik)Szombaton tartjuk Jázmin és Bence szülinapi buliját!Jázminnak rengeteg ötlete van,hogy milyen stílusú bulit szeretne :D Most a vámpír mániánál tartunk! :lol:
Más:Bence khmmm..még mindig "jó" gyerek :lol: Egész nap jön-megy,pakol ,rosszalkodik! :lol: Most is a hátam mögötti szekrényt pakolja ki! :twisted: Hogy miért nem tud játszani a játékaivaaaaal????? :twisted:
Na megyek is!
 


Tünde, jobbulást!
A Jázmin-féle vírust mi is benyeltük egy hónapja :? itt kereng az országban.
Most Saci beteg épp, torokgyulladás.
Én teljesen behavazva, hetek óta nincs bébiszitter, minden hét egy újabb stressz, hogy hogy oldom meg :( jövőre csanába megy a szomszéd faluba Saca. Gondolhatjátok, milyen vidám vagyok :? remélem, az ünnepek alatt be tudok majd kukkantani, és írtok is végre! MINDENKI!!!
Tünde, mi volt a szülinapon? El is pakol Bence, vagy csak ki? :wink:

Csöre
 
 
 
 
 


Boldog Karácsonyt!

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, amiért el vagyok tűnve :oops: Ha a gyerek hagynak kicsit fellélegezni, rögtön szedem elő a tanulnivalómat, és így is állandóan azt érzem le vagyok maradva mindennel...

Remélem itt a téli szünet idején kevesebb takony-köhögés és társai fordulnak meg nálatok is.

Tünde: nagyon ügyi Bencéd a mondókákkal és a wc-vel!! :D
Nálunk még a szobatisztaság várat magára, bár néha sikerül a wc-be termelni.

Gabi:remélem rendben ment édesapád műtétje itt nálunk. Jobban van?

Csöre: Sacinak biztosan jó dolga lesz a családi napköziben, azért az mégsem egyenlő egy hagyományos bölcsivel, elég figyelmet fog kapni és a társaság is biztos előnyére válik majd :wink:
Már én is gondolkodom, hogy Benust a tavasszal beíratom az oviba, és ha őszre szobatiszta lesz, akkor elkezdi majd (Dávid csoportjában)

Sziasztok! Kis újévi jókívánság:

Utolsó napján ennek az évnek a szerencsemalackák megint útra kélnek. Azt kívánom néked hogy ha arra járnak, térjenek be hozzá, s maradjanak nálad! B.U.É.K.

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Boldog Új évet mindenkinek! :D Sajnos ránk nagyon ránk férne! :cry: Szörnyű dolgok történtek velünk az év vége felé és sajnos nem látom a fényt az alagút végén! :cry: :cry:

Kriszti:Ne aggódj!Nekünk sem sikerül a bilizés,wc-zés mindig. :) Most,hogy ilyen hideg lett inkább teszek alá pelust,mert elég csúnyán köhög.Nah meg a múltkor is kivittem az udvarra levegőzni ,mikor vetkőztetem le,akkor látom,hogy bepisilt! :x Persze nem szólt...2 napja azt csinálta,hogy oda ment hozzá Pisti,hogy megölelje,Bence meg elküldte,hogy:Ne máár Pisti!Most pisilek! :lol: :lol: De nekem meg nem szól!!Kis mocsok! :lol:
Márciusban Én is beíratom a bölcsibe.Egy párszor már voltunk bent és nagyon tetszett neki. :D
Ti hogy álltok a cicizéssel?Nálunk még mindig menő :lol:
 


BUÉK!!!

Tünde, mi a gond? Mesélj! Kitartás! Tudunk segíteni?

Kriszti, gyere gyakrabban! Régen voltál. A szobatisztaság még ráér, tudod azt, 3 gyerekes anyuka
:wink:

Cicizés: van még szopi rendesen...

Holnap kezdjük a csanát. Kíváncsi vagyok...

Csöre
 
 
 
 
 


BÚÉK mindenkinek!

Én se tudok jót mondani, úgyhogy inkább nem is mondok semmit...

Kriszti: a műtét rendben ment, utolsó előtti pillanat volt, mint kiderült, de a miskolci megyei kórházat a legrosszabb ellenségemnek se kívánom se felszereltség, se személyzet szintjén... én kis naiv azt hittem, hogy az egrinél nincs lejjebb...

Csöre: mi 10-én kezdünk, én is kíváncsi leszek... egész napra viszed Sacit és minden nap, vagy csak heti pár nap és délelőtt?

Tünde: mi a baj? tudunk bármiben segíteni???????

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Végre Ti is itt vagytok,Gabi és Csöre! :D

Csöre,Gabi!priviben leírom a Mi "kis sztorinkat".Egy kicsit hosszú....
 


Tünde, válaszoltam.

Gabi, 4 nap és csak délelőtt, még ott ebédel. Kristóf hogy megy majd?
Holnap lesz egy kis időm, leírom, mi volt nálunk.

Csöre
 
 
 
 
 


csöre: Kristóf sajna minden nap és egész nap... muszáj visszamennem dolgozni teljes munkaidőben... rohadt chf... :x :(

tünde: nekem is írtál?

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Gabi:sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatokat szereztetek nálunk :(

Csöre: milyen volt a napközi? Kíváncsi vagyok az első reakciókra.

Lányok, annyira a pelus ügy nem zavar;-)

Szopizás: nálunk is megy még, bár egy részből már szívesen abbahagynám, úgy sajnálom Benedeket. Bevallom, egyszer már kimondtam, hogy soha többet, de éjszaka csak ült csendben, szomorúan az ágyában. Kérdeztem kér-e teát. Csak mondta szomorúan, hogy nem - addigra azért egy déli és egy esti elalváson már túl voltunk, mondhatni balhé nélkül.És a végén megesett rajta a szívem, ha hisztizett volna, lehet, hogy könnyebben kitartok az elhatározás mellett... de így!

Sokat köhög szegénykém, most elég régóta antibiózunk, remélem kilábalunk már hamar.

Benedekem állandóan lehülyéz!!!! A nagytesói egymást szokták, de engem nem, ő, mint a legfiatalabb úgy érzi, neki ezt is lehet!!! Hülye egyébként éppen akkor vagyok, ha olyat mondok, ami neki nem tetszik. Biztos vagyok benne, hogy teljesen tisztában van a szó jelentésével:D

Tünde: ha úgy érzed, akkor azért velem is megoszthatod, a problémádat :oops: :wink: bár tudom, hogy mostanában eléggé elhanyagoltalak titeket.

Puszillak titeket!
Kriszti

Kép
Kép
Kép


Gabi, sajnálom, hogy teljes időben vissza kell menned! CHF? Most gyengült.... tudom, így is eszméletlen magas...

Kriszti, jó, hogy jöttél!
Csana: első reakciók: ottmarad, elvan, de néha hiányol. Azért még picike. Az időbeosztást viszont át kell gondolni, nagyon nem jó így, hogy ebéd után megyek érte. Vagy felpörög, vagy bealszik a kocsiban, mindenesetre a délutáni alvásnak lőttek.
Hülyézés: hát, egyfajta küzdősport részükről... nincs meg a szókincse, hogy vitatkozzon.
Szopi: de édes :)

Na megyek, mert mindenki alszik már, ki kéne használni...

Csöre
 
 
 
 
 


Hát, nálunk bebukott a csana-kezdés, elvittem ugyan tegnap, de 11-re már zombi volt, 1 óra alvás után ki is derült, hogy miért... lázas-hányós-fosós vírus (valszleg már lappangott benne), tegnap 2x hányta tele a rendelőt, mire nagykegyesen előreengedett minket a sok suttyó a doktornéninél...
Mára eddig szerencsére csak a láz jött vissza, az is kevesebb, mint tegnap, hányás-fosi nincs (kopp-kopp)... fosi nem is volt, csak doktornéni mondta, hogy lesz :?
mindegy, héten sehová, jövő hétfőn újrakezdjük... nem is baj, mert engem eléggé megvisel az elválás :roll: :cry:

Csöre:
hát ja, csak mi 160 Ft-tal vettük fel a chf-et, és ehhez képest a mostani 223 azért nem álmaim netovábbja... volt még ugyan némi tartalékunk, de nagyon minimális, és ha nem megyek vissza, akkor néhány hónapon belül elfogyott volna teljesen... ez most arra lesz jó, hogy kint tartsuk a fejünket a vízből egy darabig...

Kriszti:
de drága Benedek, olyan érzelmeset mosolyogtam rajta :) (mármint nem a hülyézésen :lol: )

Kép

Kép
 


Gabi, jobbulást Kristófnak!
Igen, nekem is nagyon nehéz az elválás, még nehezebb, hogy látom, hogy Sacinak is ... kezd rájönni, hogy ez tartós buli :(
CHF: ne is mondd... nekünk ebben a hónapban végre lejárt.

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hitel: szerencsére mi forintban vettünk fel hitelt, nem is tudom, hogy megérzés, vagy mi lehetett a részünkről,de nem akartunk valutaalapú hitelt.

Gabi: sajnálom a betegséget :( remélem azóta már jobban vagytok
a napközibe pedig nemcsak neki kell beszokni, hanem neked is - egy kis idő és belerázódtok mindketten

Csöre: ezt neked is mondom, de te már tapasztaltabb vagy :wink: Néhány nap vagy hét és belerázódnak a kicsik is az új helyzetbe, megszokják a gondozóikat (nem tudom hogy hívjátok őket a csanában) és ha már összebarátkoztak velük, könnyebb lesz az elválás
Déli alvás -szerintem megfontolandó, hogy ott aludjon a csepp lány, mert pihentetőbb lenne neki az az alvás, hmm? mit gondolsz?

Még valami: az oviból délben hazajárós Dávid, Bálint is az volt, de azt kell mondjam, hogy ez túlságosan természetes nekik, és nem értékelik túlságosan a dologt. Úgy látom azok a gyerekek, akik kevesebb időt töltenek a szüleikkel, valahogy jobban értékelik a közösen eltöltött időt :roll:

Szopi: néha úgy érzem, már nem bírom. Állandóan be van repedve mindkét mellem, pedig Bencus kis korában ez nem volt jellemző ( a többieknél sem) most viszont sokat betegeskedik, semmiképp nem alkalmas az idő, hogy újból megpróbáljam elvenni tőle (no és szívem sincs). Szegénykém minden szopi előtt kérdve néz rám, és kérdezi "Fáj?" de nem tudom, elhiszi -e, hogy fáj nekem :?

Kép
Kép
Kép


Kriszti: a gondozó a csanában Mama néni :lol: a férje Papa bácsi :lol: így hívjuk őket itthon is.
Igen, belerázódik majd szépen lassan, látom, hogy alakul, elvan, de nem annyira szívesen megy. De okos kislány, megérti, hogy mennie kell. Az alvást egyelőre nem erőltetem, de idővel ott alszik. MOst sok a beszokó gyerek, nem lenne jó, ha egyszerre kéne őket dajkálni, és ráadásul Saci cicis, azon alszik el, így Mama néni fél tőle.
Na és a cicifájás: nekem is fáj, de a csatornák, amikor kifogy, mintha tépné szálanként :? Nekem nem reped be. Ha valamivel kezelnéd? Nem igazán tudok tanácsot adni, nekem soha nem repedt be.

Többiek?
Gabi, kezdtetek a csanában?
Tünde, hogy alakulnak a dolgaitok? Nagyon drukkolok, hogy rendben legyetek!

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre: mintha tépné szálanként! Ez lehet nálunk is, néha rászólok, mert olyan érzés, mintha harapna (valószínűleg viszont nem harap)
és biztos kevesebb is a tej - inkább csak cumizik :?

A múltkori hozzászólásodon napokig gondolkodtam - mármint igen, egyszerűen nem tud még vitázni és ezért hülyéz le. Olyan bölcs dolgokat tudsz mondani :D és azóta talán jobban is kezelem ezeket a helyzeteket :wink:

Mama néni - ez aranyos :D

Jaj, alig hiszem el: megvan a félévem :D méghozzá egész szép eredménnyel (bocsi, ez nem hangzott nagyon szerényen) most olyan felszabadult érzésem van.(néhány napra legalábbis biztosan :D )

Fütyigondok is vannak - olyan szűkület, amivel majd sebészetre kell vigyem a kisemberemet, ha már jobban lesz. Még a kétéves státuszvizsgálatra sem tudtam elvinni :shock: mindig van valami.
Remélem jön lassan a jobb idő é kevesebb nyavalyánk lesz :)

Kép
Kép
Kép


Gyors bekukk!

A héten újraindult a csana-projekt, de nekem szerdán el kellett mennem Grazba konferenciára (nem tudtam már lemondani), szombaton jöttem haza, addig anyós volt itt, Kobi ment csanába. Nem tett túl jót, lettek némi alvásgondok, remélem megoldódnak.
Ráadásul szombatra megint beteg lett, lázas ,taknyos, nagyon köhög, holnap csana biztos nem, és lehet, hogy doki....

bocs, hogy senkinek nem reagálok meg ilyen távirati csak a stílus, de ma már volt egy vigasztalós ébredés, most megyek fürdeni, mert nem tudom, mikor lesz a következő...

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nem, Kriszti, nem harap, hanem kifacsarja a tejcsatornákat... aha, tudom, miről beszélsz :?
Örülök, hogy sikerült más megvilágításba helyezni a hülyézést :) ami persze ettől még nincs rendjén, csak jobb, ha helyén kezeli az ember :wink:
Mama néni: Saci mondta, hogy így hívják, amikor kérdeztem, mi a neve :lol:
Gratula a félévhez!!!!!!
Fütyit vágni kell?
Státusz: 90,5 cm, 11,3 kg.

Gabi: ó, jobbulást és kitartást! Hogy van azóta Kobi? Meggyógyult? És a kis lelke?

Csöre
 
 
 
 
 


Gabi: gyógyulást kívánok Kobinak! Nem próbálkoztok meg itt a kezdeti szezonban egy kis immunerősítéssel? Bronho-Waxom vagy ilyesmi (nem biztos, hogy jól írtam a nevét) orvos írja fel receptre. A visszatérő felső légúti betegségeknél szokták javasolni...

Csöre: elképzelni sem tudom, hogy mit csinálnak a fütyijével :shock: lehet, hogy megpróbálkoznak először krémezős, óvatos hátrahúzós módszerrel??? bár annyira se lehet hátrahúzni, hogy bekrémezzék neki :? tényleg nem tudom
az biztos, hogy bármit csinálnak szegénykémnek, utána biztos kellemetlen lesz neki a pelusban :?

Azt tudod, ugye, hogy Saci végül jól lehagyta mérteben Benut?
86 cm és 11,5 kg... (na jó, súlyban majdnem egyeznek)

Nem tudom, hogy az elhúzódó betegeskedés -e az oka, de 1-2 hónap alatt fogyott kb. 30 dkg-ot, ezt még nem mondtam az orvosnak :oops: Remélem már tényleg kimegyünk ebből a mizériából...

Kép
Kép
Kép


Nem is hiszem el, Kriszti, hogy Saci nagyobb :P nem is az :lol: csak magasabb. De az tény, hogy a korához képest magas, de még mindig alacsonyabb, mint a másik kettő volt ennyi idősen. Emi 92, Zaza 95 cm volt. Jóóó magas fajták :wink: nem úgy, mint anyájuk :lol:
A fogyás miatt nyugi, nálunk is volt ilyen hónap, amikor kétségbeesve mondtam a dokinak, kinevetett, azt mondta, nem úgy néz ki, mint akinek baja van... persze, hogy egy kisebb betegség kivesz belőlük, ha meggyógyul, behozza, meglátod.
Fütyike: nem tudom, mit szoktak csinálni, majd a dokinéni megmondja. Nekünk nem volt ilyen gondunk. Csak kérdeztem, hátha mondott valamit.
Immunerősítés: szokták még ajánlani az echinaceát is, van szirup formában is kicsiknek.

Csöre
 
 
 
 
 


Hali!

Kobi nem akar javulni, este megyünk dokihoz :(
ja, és ráadásul sanszos, hogy anyóstól kapta, mert előtte beteg volt (meg most újra), de azt mondta, hogy már semmi baja (különben nem is jöhetett volna sittelni)...

Köszi immuntippeket, echinacea és engystol megy már vagy 1,5 hónapja felváltva, mellette multivitamin, most kaptunk homeós orvos elérhetőséget, kerítünk valami alkati szert is. Nem gondoltam, hogy ennyire beteges lesz....

enyimgyerek olyan 94-95 centi és 13 kiló.


Kriszti: ezt broncho-izét ma megkérdezem...
gratula félévhez!!!!!

Csöre: Mama néni :lol:

Tünde: hogy vagytok?

Kép

Kép
 


Gabi, sajnálom, és jobbulást Kobinak!
Anyós milyen felelőtlen?! Gondolhatja, hogy egy ilyen kicsi könnyebben elkap mindent.

Kobi és szép nagy baba!

Csöre
 
 
 
 
 


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de jöhetne már egy kis felmelegedés :roll:
Idén először sikerült kijutnom a nagyfiúkkal korizni, de kutyahideg van!
Így, hogy nem muszáj, nem vittem ki Benut ebbe a nagy hidegbe, de jövő héten, ha viszem Dávidot oviba, nem nagyon lesz más választásom :?

Gabi: tényleg szép nagy gyerek lett Kobiból :D

Kép
Kép
Kép


Kriszti: kívánságod parancs, hétvégére meleg érkezik :lol:

Igen, én is unom, ráadásul kimerült a szotyi készletünk, nem lehet kapni, szegény madárkáink koplalnak (és olyan madárkaja golyón élnek).

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre: juhéj! tényleg várom a jó időt :D
voltunk fütyitémában a sebészeten - egyelőre krémezgetni kell egy szteroidos kenőccsel 4 nap krém + 3 nap szünet és 6 hét múlva kell kontrollra mennünk. Rákerült a papírkára, hogy a fityma berepedés nélkül nem húzható hátra. Most azt várjuk a krémezéstől, hogy kicsit oldódik a letapadás, és akkor gondolom, megpróbálják majd hátrhahúzni neki.
Drukkoljatok, hogy működjön a dolog :roll: nem szeretném, ha vágni kellene szegénykének :(

Már az oviban / suliban nagy készülődés van a farsangra.
Bálintéknál az iskolában az a szokás, hogy az osztályok csoportosan öltöznek be. Náluk pizsamaparti lesz - úgyhogy a "jelmezt" könnyen megúszom :) a gumimacis dalocskára fognak táncolni.
Dávidéknál pedig az oviban először lesz nyílt farsang, tehát elvárják a szülőket is - beöltözve. A fiúk jobbnál jobb tippeket adnak nekem 8) mondtam nekik, hogy majd leszek boszorkány (azt már itthon úgyis megszokták :twisted: )

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Huuh olyan sok dolog történt velünk :shock: Nem is tudom,hol kezdjem!Kezdem a jó hírrel!Bencét vittük kontrollra a veséjével...a bal oldali vesén még meg van a tágulat,de szerencsére nem nőtt!Ez nagyon jó !!Kontroll fél év múlva! :) Na most jönnek a rossz hírek :? Pisti fiamnak egy csomó van a bal mellében!A kis hülyéje csak most szólt,de már kb 2 hónapja ott a csomó! :evil: Beutalták a sebészetre,onnan meg elküldtek az emlő centrumba minket,ahová febr.28-ra kaptunk időpontot.Addig meg a fene majd megesz,hogy nehogy nagy gond legyen vele! :shock: Na még egy rossz hír :) Szombaton reggel 8 óra lehetett mikor még fetrengtem az ágyban :oops: hallom,hogy Apa és Ádám beszélget.Apa:Ádám!Ne vakard már a fejed!Ádám:De Apa!Nagyon viszket!Apa:Annyira fiam,hogy két kézzel vakard?? Gondoltam ezt már nekem is látnom kell!Megnéztem Ádám fejét és tele volt serkével!!!! :shock: :twisted: Azt hittem elájulok!!!Gyorsan bekentem neki,kendő a fejére.Elmentem vásárolni,tetűírtót,hypót,mosóport,öblítőt.Hazajöttem,gondoltam,hogy megnézem a Bence haját is.Sajnos neki is volt serke a hajában!! :twisted: Hívtam a tanárnénit és mondtam neki,hogy mi történt.Ő rögtön mondta,hogy na akkor tudja már,hogy miért nem jött pénteken az egyik c kisfiú. :twisted: Folytatom mindjárt csak jött valaki:)
 


Na vagyok!
Szóval,szerncsére Jázmin,Pisti és Apa feje is serke mentes volt.De az enyémben volt egy tetű és pár darab serke!Úgy sírtam,mint egy szaros gyerek :cry: Apa meg csúfolt,hogy Te kis tetű fészek :roll: Egész hétvégén mosás ezerrel,mindet..a plüss játékoktól kezdve a díszpárna,sapkák,kabátok ,sálak...nem is tudok olyat mondani amit nem főztem volna ki!Hétfőn szépen sétált be az egész család a tanácsadóba,hogy megnézzék,hogy tiszta-e a fejünk. :? A védőnő kiadta az igazolást,hogy mehetnek a gyerkőcök közösségbe.Este felhívtam,hogy találtak-e még tetűs gyereket a suliban.Képzeljétek el,hogy Ádám osztályában 6! gyereknek volt még tetves a feje!A 26 gyerekből.Ez elég gáz!A második és harmadik osztályban 2-2 gyereknek volt tetű,a negyedikeseknél,Jázminéknál nem volt senkinek.Hát így jártunk...
Jaaj de még van egy jó(Nekem jó)hírem!Bence 3 hete nem cicizik! :D Kénytelen voltam elválasztani,mert már semmit nem tudtam tőle pihenni.Egész éjjel a szájában volt a cici,ha meg kivettem,úgy üvöltött,mint a sakál.Volt egy nagyon rossz hetünk,de azóta úgy alszik éjszaka,mint a bunda! :D
 


Tünde, jó, hogy jöttél!
Hú, tényleg nagyon összejött megint :( Mi a helyzet a csomóval?
Örülök, hogy Bence veséje nem romlott.
Uff, a tetű miatt nagyon nem irigyellek! Áááá :evil: én szeptember óta folyamatosan kezelem Mesi haját, azaz ő saját magának. Muszáj, mert a két szokásos osztálytárs azóta folyamatosan tetves. Kell igazolás, hogy mehessetek suliban tetű után? Nálunk simán engedik a tetveseket :evil: bakker, pedig fertőz!
Nincs cici 3 hete? Tyű.... mi ettől még marha távol vagyunk... igaz, nálunk nincs ilyen gáz, hogy egész éjszaka cicizés, de olyan 3-4 alkalommal kel szopizni.

Kriszti: nálunk is csoportos öltözés van a suliban.
Az oviban meg mindig szülős farsang van, de a szülőknek nem kell beöltözni.
Hogy van Bencus fütyije?

Nálunk semmi izgi nincs.... a kiscsaj veszett önálló, néha azt sem tudom, sírjak-e, vagy nevessek... mert persze a korlátaival nincs tisztában.
A szobatisztaság továbbra is hektikus.
A dumája szenzációs:
Anya, állítólag ezt a papucsot Annácskától kaptam.
Képzeld el, Anya...
Jaj, de cuki kis szentjánosbogár!

És sorolhatnám... mindenesetre fura egy ekkora gyerek szájából :lol:

Csöre
 
 
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Csöre:Sajnos a csomó még meg van :? Február 28.-án megyünk uhura.Tetű...hmmm...Csütörtökön voltam Ádám szülőién.Egész idő alatt az járt a fejemben,hogy ez az osztály egy tetű fészek :shock: :D Nem fogjátok elhinni,de haza mentem egyfolytában viszketett a fejem!Tetű nem volt bennem,de mindig úgy éreztem,hogy mászik valami a hajamban.Másnap megint mindent kifőztem! :roll: Apa szerint ez már betegség lett nálam..a tetű fóbia :oops: :D
Nálunk csak úgy mehetnek a gyerekek,akik tetvesek voltak,a suliba ha igazolást visznek a védőnőtől,hogy tiszta a fejük!


Kriszti:Minden rendben a fütykössel? :)

Beszéd:Mi is minden nap azt beszéljük Apával,hogy milyen nagy fiú már Bence :roll: Olyanokat mond,csinál,hogy csak pislogunk.Van egy jó sztorim! :lol: A minap takarítgatok,Ő meg játszott a nappaliban.Fél szemmel láttam,hogy beszaladt a szobájukba és kihozott egy popsi törlő kendőt.Mentem vissza a konyhába,pár perc múlva meg ezt hallom:Juuuuj ,csííííp,áááááá!!
Kinéztem,látom dörzsöli a fejét a törlő kendővel.Kérdezem tőle:Mit csinálsz Bence?Mire Ő:Tetű irtózok! :lol: :lol: :lol: :lol:
Remélem azért ezt idegen helyen nem fogja eljátszani! :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Sziasztok!

Tünde: ez a tetű dolog tényleg rémes.
Kicsit irigyellek ám az elválasztás miatt. És most már egyszer sem ébred fel este Bence??
Az ultrahangot jó sokára tették Istvánnak! Nem értem, miért nem írták ki neki sürgősre...

Csöre: tényleg jó kis beszélője van a leányzónak :wink:

Fütyink: krémezgetem, de egyelőre nagy javulást nem látok. A kontrollig még van egy hónap krémezés, remélem addigra lesz eredmény :?
Bálint farsangja megvolt. Nagyon ügyes volt a kis csapat. Olyan fura Bálintot az osztállyal együtt látni, szinte ő a legkisebb :) Nem baj, lehet, hogy pont az a fajta gyerek lesz, aki egyik évről a másikra nyúlik meg hirtelen. 8)

Kép
Kép
Kép


Tünde, ne is mondd a fejviszketést, ez pszichés, nyugi. Nem kensz valamit a fejükre, hogy ne kapják el? Meg a sajátodra is, ha ilyen helyre mész? Emi neemoxant ken a fejére minden vasárnap, nem tudom, ezért-e, de idén még nem kaptuk el.
Bence :lol: :lol: :lol:
Majd írd meg, mi van Istvánnal! Tényleg jó későre tették, ahhoz képest, hogy azért mégiscsak egy csomó!

Kriszti: ó, ne törődj vele, hogy Bálint a legkisebb... emlékszem, ötödikben benne voltam a legmagasabb 5 gyerekben... most szerintem alulról ugyanez 8) :lol: a fiúk amúgy is később nőnek.

Nálunk semmi izgi, a gyerekek között dúl a takonykór, de nem durva. Remélem, hamar meggyógyulnak.

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat mindenkitől, hogy eltűntem, de meghalt az itthoni gép, elkezdtem dolgozni, csana, apukám, minden összejött, most meg csak bekukk, hogy el ne felejtsetek, mert ma estére apának ígértem magam....

holnap munkából próbálok írni.... :)

Kép

Kép
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kriszti:Az egész éjszakát végig alussza Bence!Olyan jó! :D Mondjuk Én meg a fél éjszakát fent vagyok :? Még hozzá kell szoknom,hogy ne olyan hálóinget vegyek fel,amiből könnyű kitenni a cicit,ne várjam,hogy mikor kel fel szopizni :lol:

Csöre:Szerintem hülyének fogsz nézni,de minden nap átnézem a fejüket mikor haza jönnek a suliból.Este fürdés után bekenem nekik (persze csak ha vizes lett a hajuk) Pedexel,reggel meg fújok a hajukra Paranit tetű elleni sprayt. :oops: Az enyémet is bekenem,sőőőt még István fiamét is :oops: :D
Csomó:..Hmmm hát igen...Én is azt gondoltam,hogy megkérdezik,hogy egy 16 éves fiú gyermeknek miért kérek időpontot emlővizsgálatra.De csak annyit kérdezett a hölgy,hogy hány éves?Mikor mondtam,hogy 16 ,akkor azt választolta,hogy neki még nem lehet mammográfiai vizsgálat,csak uh. :?
Mindig kérdezem tőle,hogy nem érzi-e,hogy nőtt.azt mondja,hogy nem nőtt,csak néha ha "bedurran" akkor nagyon fáj neki :shock:

Magasság:Én is kb 5.-es koromig voltam normál termetű gyermek,utána viszont sikerült úgy megnyúlnom,hogy lett belőlem egy 180 centis csaj :lol:

Gabi:Apukád megint rosszul van? :shock: Mond a férjednek,hogy hagyjon nekünk is belőled! :lol:
 


Tünde: aki valaha is takarított tetvet hajból, nem néz hülyének :wink:
Hű, fáj is Istvánnak? Mi lehet ez? Nem is tippeltek semmit?
Ó, szopi mentes lét, egyelőre el sem tudom képzelni :roll: igaz, nálunk is csak alváshoz van már. Éjjel csak 1x kel pár napja.

Gabi: hogy vagytok? Minden oké?

Csöre
 
 
 
 
 


Hali!

Na, persze, hogy nem sikerült eddig írnom...

Hát, apukámat hazaküldték, mert baromira nem működött együtt, neki minden fáj, őt hagyják békén, úgyhogy most otthon van és fekszik, és folyamatosan épül lefelé... ez van, nem tudunk mit csinálni, helyette nem tudjuk csinálni a dolgokat, és semmivel nem megyünk nála semmire, fél éve mást sem csináltunk, csak szájtéptünk... csúnyán hangzik, de sokkal inkább mérges vagyok rá, mintsem hogy sajnáljam....

Kobi most fejezte be zsinórban a harmadik hetet a csanában, persze kb. egyfolytában köhög és/vagy taknyos, de ez így lesz tavaszig... reggelente még mindig armageddon van (böbi neeeeeem!!!), ha megyünk, de délután már alig lehet elrángatni onnan.... :)
Most megint egy köhögősebb időszaka van, tegnap éjjel csúnya kruppos köhögése volt, remélem, hogy hamar elmúlik...

Ráadásul rászokott a 6-1/4 7-es kelésre, mindezt úgy, hogy kijön a szobájából, látja, hogy félhomály van, visszamegy, kisvillany fel, és elkezd valamelyik zenélős játékán zongorázni vagy ilyesmi... tegnap meg mondókázott nekünk ugyanebben az időpontban...

Én dolgozom, nehéz visszarázódni, de muszáj, iszonyatosan elfáradok agyilag, viszont egész nap majdnem csak ülök, és érzem, ahogy tunyulok (pedig heti 3x próbálok még mindig edzeni járni) :(

Tünde: huh, nagyon szorítok, hogy semmi komoly ne legyen Istvánnal....
ez az időpont tényleg nagyon gáz, de magyar eü, mit várt mást az ember.... ha nem tetszik mehet a nép magánba jópénzért...
tetűt sajnálom...

Kriszti: kukival mizu? akartam neked írni, hogy Kobiét is megnézte dokinéni még kb. 1-1,5 hónapja, és akkor azt mondta, hogy már nem olyan szűk (előtte a volt, és fürdésnél nagyon picikét kellett húzogatni, dokinéni megmutatta, mennyire szabad), viszont le volt tapadva, de nálunk 3 éves koráig nem nyúlnak hozzá egyáltalán, hanem simán olajozni kell, és úgy visszahúzni minden este, és Robi szerint (mert ez olyan pasidolog, úgyhogy ők intézik :lol: ) már sokkal könnyebben megy.

Csöre: hű, Kobinak is van dumája már, borulunk apával néha :)

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Lányok: a csoportokban nálatok sok c..... van? Vagy a tetű-dolog nincs ezzel összefüggésben?

Nagynéném is mostanában panaszkodott, hogy a gyerekeit nem engedték be az oviba, mert tetvesek! Nagynéném elvitte őket azonnal a védőnőhöz, átnézték vele is a gyerekeket, mivel ő sem látott bennük semmit, együtt mentek vissza az oviba, és úgy sem vették be a gyerekeket!! Szóval nem értem, valahol a tetvetlen gyereket se veszik be, máshol meg, ahol nem tudnak szabadulni tőle, nem fordítanak rá nagyobb gondot az oviban/iskolában.

Kukac: krémezgetem, de eddig nem látok javulást, sőt egyre gyulladtabb a fütyi vége és mostmár a zacsi is :cry:
Nem tudom a krém okozhatja-e a pirosságot, vagy az-e a gond, hogy néhány csepp pisi bent marad a fityma alatt...

Gabi: Olajozás hmm.... lehet, hogy ezt kellene valahogy kipróbálnom??,
Milyen jellegű olaj?

Kép
Kép
Kép


Kriszti:
elvileg bármilyen jó, mi most Gabi babaolajat használunk, de talán a paraffinolaj a legjobb és legolcsóbb (patikában fillérekért hozzád vágják).
Fülzsírra ugyanezt.

Kép

Kép
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Halihó, Lányok!
Bocsi, el vagyok én is tűnve, kicsit sűrűk nálunk a dolgok, nyugira vágyom :roll:

Kriszti: Nagynénéd helyében tuti kivertem volna a balhét, mi az, hogy igazoltan nem tetves a gyerek, és nem engedik be az óvodába???? Biztos jobb dolga volt az óvónéninek, minthogy gyerekekkel foglalkozzon :evil:
Egyébként a tetű kérdés nem függ össze az etnikummal. Egyáltalán. Emi osztályában a tetűfészkek szőke kékszemű lányok.
A fütyi remélem, azóta alakul.

Gabi, sajnálom, hogy Apud nem működik együtt. Így nehéz :(
Kobi hamar túllendül majd a nemakarokmenni fázison. Nálunk már vége. A taknyosság meg hát... ez van sajnos :( de ha nem találkozik a kórokozókkal, nem fogja megtanulni a szervezete, hogy védekezzen.

Tünde, megvolt az uh??? mi van Istvánnal?

Csöre
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: