Új privát üzeneted érkezett!

Helló!!!!!!!!!!!!! Nekem 2000-ben született az első kislányom, azóta már túl vagyok a másodikon is.

Ide mindenki, akinek van 2000-es babája (nagylánya, nagyfia) és esetleg már a tesó is megvan!!!!!!!!!!!!!

 
 


Szia!
Nekem 2000-ben született meg a második gyermekem Jázmin!Utána jött Ádám,és most vagyok 10 hetes a negyedik gyermekünkel :lol: Kép jázmin Kép István és Ádám
 


Sziasztok!
Nekem is 2000-es a lányom :) azóta született egy fiam 2002-ben, és most várom a harmadikat :) januárra (vagy decemberre?)
Helló Tünde itt is :)
Csöre

Csöre
 
 
 
 
 

 
 

És akinek 2001-es a gyermeke, de áprilisi (ilyen topik nincs), az befér?

jelige: tesó van :wink:

 
 


Nekem is 2000-ben született a lányom, június 23-án. Tesó egyelőre még nincs.

Hogy boldogul a 2000-es nemzedék a suliban?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: egészen jól boldogulunk a suliban :) nem egy atléta (na ezt előre tudtuk), de jól teljesít mindenből. A matekja kimagasló, az írása meg nem valami szép :? gyakoroltatom, de ha erre áll rá a kacsója :roll:
S leányod?

Csöre
 
 
 
 
 


Enyém lány egyelőre teljesen odavan meg vissza a sulitól. Imádja. Mondjuk, mákunk is van, két olyan tanítónénit fogtunk ki, akikről csak superlativusokban lehet beszélni. És a suli is nagyon jó.

Szerencsére szépen ír, a matek is jól megy neki. Egyedül az szokott olykor problémát okozni, hogy elfelejt egy-két dolgot, merthogy totálisan az ő feladata menedzselni az iskolai dolgokat.

Most is itt ül az ölemben, és végigolvassa, mit írok. És jól kijavítgat, ha valami szerinte nem helyes.:) Ahelyett, hogy elhúzna öltözködni és fogat mosni, irgumburgum. Most meg itt rötyög.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia :D
Másodikban azért már rájuk lehet bízni, hogy menedzseljék a dolgaikat :) szerencsére :) ez azért nagy könnyebbség :)
Mennyit olvas a lányod? (magánszorgalomból?) egyelőre mi ott tartunk, hogy az esti mesét ő olvassa a kisöccsének, ami napi "edzés", de többet csak akkor szokott, ha valami érdekes akad a kezébe. Igaz, ideje sem nagyon lenne sokkal többre.
Nyelvet mennyit tanulnak az iskolában? Tanulnak egyáltalán, vagy fakultatív?
Sport: na a héten több meglepetés is ért :) futásra 117%-ot kapott, meg elhívták úszóversenyre :) úgyhogy atlétaságával kapcsolatos fenti megjegyzésem sűrűn visszaszívva :D

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre! Nálunk már tavaly is minden az ő feladata volt ezzel kapcsolatban, de az osztálytársak között nem egy olyan gyerek van, akit még mindig szoros kontroll alatt tartanak a szülők.

Magánszorgalomból, ma 20 oldalt olvasott. Nálunk nincs kistesó, így leginkább magának, vagy nekem olvas.:) Én meg olykor jól be is alszom rajta.:)

Angolt tanulnak, a tavalyi év második félévétől. Akkor csak heti egy, idén már heti két óra van. Megmondom őszintén, én túl sok értelmét nem látom a nyelvtanulásnak ennyi óraszámban, de a gyerek szereti és élvezi. Addig meg jó.

Gratula a sporteredményekhez.:) Enyém sporttagozatos suliba jár amúgy, muszáj lekötni az energiáit. A napi egy óra torna, mozgás még sokszor így is kevés.

Nálunk most versmondóverseny volt, Bori azon jutott tovább a kerületi döntőbe, szerdán lesz a nagy nap, már nagyon izgatott.
dia
Budapest
 
 
 


:D gratula versmondó versenyhez, drukkolok szerdán :wink:

Angol: nálunk 1 óra volt tavaly és 1 óra idén... én is keveslem :( és nagyon nem értek egyet vele, mert ebben a korban nyitottak erre még a gyerekek :( nagyon könnyen meg tudnák tanulni a nyelveket, ha normálisan állnának hozzájuk, normális óraszámban... sajnos, sok suliban megmaradt az a hozzáállás, ami 25 évvel ezelőtt volt :(
Idén elkezdte a németet is szakkörben, és nem keveri a kettőt, ami jó hír :) ez még simán belefér a kapacitásába (egyelőre), szívesen jár :) majd meglátjuk, hogy mi lesz az eredménye :roll:

Nálunk nincs sport tagozatos suli :) két suli van a faluban, és mindkettő művészeti tagozatos :? nem gond, mert járjon a gyerek, ha akar, csak így nem kínál elég választási lehetőséget (a művészeten belül az egyik, Mesié, képző és zene, a másik azt hiszem csak zene)

Hú, akkor Borid jó mozgékony, ha a napi egy torna nem elég :) nekünk 3 van egy héten, + 2 napot jár usziba a szomszéd városba, de nem látom, hogy ennél többet igényelne :D

Sajnos vannak olyan gyerkőcök, akiket tényleg nehéz magikra hagyni a készüléssel... ismerek egy párat :( a szülő azon kívül nem sokat tehet, minthogy rendszeresen számon kéri, ellenőrzi, hátha akkor megcsinálja. De azért a nagy többség szerintem ilyenkor már elég önálló.

Csöre
 
 
 
 
 


Köszi, ráfér a lányra, már nagyon izgult reggel!

Én alapból ellenzem az ilyen korai idegen nyelvtanulást, hiszen sok gyerek még a magyarral is hadilábon áll, nemhogy még egy második nyelvet is megtanuljon. De ha már van - és ugye, ez nem fakultatív, hogy ja, mindenki jár az osztályból, csak a Bori nem -, akkor legalább lenne normál óraszámban.

Bori egy perpetuum mobile, ide is nekem a Nobel-díjat, hogy feltaláltam. :) De komolyan, kvázi elüthetetlen, nonstop pörgő gyermek, de már kicsinek is ilyen volt. Úgyhogy a sport már 3 éves kora óta része az életének, és a sulinál is elsődleges szempont volt, hogy mindennap legyen mozgás, hogy kibírjon 45 percet egy helyben, a padban ülve.
Amúgy jár mellette táncolni (kortárs balett), az heti 3-4 alkalommal két órás edzést jelent még. Na, attól azért már kicsit lefárad, és olyan 10 körül el is dől. Kb.

Önállóság: hát, nem tudom, én meg pont azt tapasztalom, hogy a nagy többség halál önállótlan, és csak kevés az olyan gyerek, aki önmaga intézi az ügyeit. De lehet, hogy ez bp-i sajátosság, és esetleg itt a szülők nagy része jobban félti/túlfélti, kontrollálja és burokba zárja a gyereket, nem tudom. Mondjuk, az osztályban sok az olyan gyerek, akinek a szülei jócskán túl vannak a negyvenen, pedig egyetlen kölkince a családban.
dia
Budapest
 
 
 


Na, hogy sikerült a versmondó verseny? Szorítottam ám :wink:

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Esetleg csatlakozhatok hozzátok?
Nekem is van egy 2000-es lurkóm. Ádámnak hívják és most második osztályos. Mellette van egy 8 hónapos kisördög leányzónk is :)

Kép
Kép


Csöre! Hát, nem került be az első három helyezett közé, először cseppet elszomorodott, de végül nem nagyon bánta a dolgot. Apja ott volt, látta, mondta, hogy nagyon ügyes volt!

Tündérmanó! Üdv köztünk! Mesélsz egy picit magatokról?
dia
Budapest
 
 
 


Hahhóóóó, sehol senki?
dia
Budapest
 
 
 


Bocsi Dia, lebetegedtem :( hörgőgyuszkó, marhára nem hiányzott a 8-ik hónapban :( és tiszta hiszti lettem tőle :(
Pedig drukkoltam :) de azért ahhoz mindenképpen nagy gratula, hogy eljutott a versenyre, a részvétel is nagyon fontos, és ahhoz is, hogy ügyes volt.

Üdv Tündérmanó :) Tényleg mesélj egy kicsit :)

Hétvége: rávettem Mesiéket, hogy kertészkedjenek egy kicsit, ha már én nem tudok :( persze, a hatékonyság nem az a hajde, de nekiálltak összekötözni a nem fagyálló bokrokat, meg metszettek egy csomó nádat a "bokorsátornak" :) annyira jó, hogy rájuk lehet már bízni, és még nekik is buli :) Mesi egy ideig még piros paprikát is fűzött a mamának, de azt most hamar megunta....
Nálatok is havazott? Nálunk szombat éjszaka és vasárnap délután. De nem sok, az éjszakai elolvadt délutánra... na nem a nagy melegtől, hanem az eszméletlen széltől...

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Egész jól fellendölt az élet, mióta augusztusban erre jártam :oops: :D :D

Csöre/Dia!
Gratula a mesemondó és sporteredményekhez-részvételhez!!!

Lilikém másodikos, de mi még együtt tanulnuk, illetve ő már megcsinálja önállóan a feladatokat, de le kell ellenőrizni és néha segíteni.

Nálunk is volt mesemondó verseny, ő sem nyert (idén sem), de nem keseredett el.
Mikor hazafelé az autóban kérdeztem tőle, hogy
- Na jövőre is megpróbálod? - szt mondta:
- Anyu, tudod, hogy én sohasem adom fel! :shock: :shock:
Janikovszkytól mondta a Jó nekem!-et.

Nyelv: én nyelvtanár vagyok, tanítottam is alsósokat (most felsőoktatásban dolgozom).
Anno az egyetemen azt tanultuk, hogy 10-11 éves korban elég elkezdeni.
Szerintem minden attól függ, hogy hogyan csinálják. Lehet hasznos is és lehet káros is, rengeteg példát láttam mindkát oldalon.
Lili jövőre elkezdi a nyelvet, mert abban a suliban, ahova esetleg felsőtől járatnánk, 3.-tól indul a nyelvtanulás.

Ti mit csináltok a leckeírás alatt a kisebbel? Andris nem annyira szeret rajzolni és elég intenzív gyermek, úgyhogy ha Lili mellett ott kell ülnöm és nincs itthon a férjem, az elég húzós tud lenni.

 
 


Helló Ayse :)

Köszi a gratulát :) Mesi végül bronzot nyert idén is, csak nem háton, hanem gyorsban :)

Zalán teljesen önálló gyerek, simán eljátszik egyedül, ha Mesinek át kell nézni valamit, vagy foglalkozni vele.... sőt, kikéri magának, ha zavarjuk játék közben :roll: tehát ez nem gond nálunk...

Nyelv: igen, rengeteg múlik a tanáron/tanítón, nagyon remélem, hogy nem veszik el egy életrea kedvét a nyelvtanulástól... egyelőre szívesen jár. Akkor nem is tanítod Lilit? Milyen nyelvet tanítasz?

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!
De jó,hogy rátok találtam,egyébként tök véletlenül.
De iszem,nincsenek véletlenek.
Mint látjátok a vonalzóból a lányom 8 volt novemberben, a fiam pedig 2 augusztusban. Imádom őket!
Jajj,annyi kérdésem lenne. Mindenekelőtt azonban boldog ünnepet,megkésve is,és gyermekmosolyban gazdag új évet kivánok!

Blani is olvas minden este, sőt tesónak is ő olvassa már a mesét. eleinte kettőt olvatam :egy nagyot és egy kicsit, de abból 4 majd abból 8 lett és nem biiirtam.Énekelünk is minden este, puszi,Ölelés,kézfogás stb.Ők egy szobában alszanak,öcsi még a kiságyban, de már egymáshoz nagyon közel,úgy,hogy puszittudjanak adni egymásnak ágyból és meg tudjákfogni egymás kezét.
Blani is imádja a sulit, 100 százalkos dogákat ir, stb.Majd erről később bővebben.

A gondom az, hogy olykor annyira úúútálja a tesót, hogy kiabálva mondja:úútállak!!!!!
Beni meg Blani fun,állandóan majmolja, rajong érte, de ez ugye a füzetfirkálásban meg a könyvhajtogatásban=szaggatásban nyilvánul meg, amiért Blani nagyon dühös. Eddig nem,de mostanában-mióta Beni észre tért, vagyis gondolkodó cselekvő lény lett nagyon sok a konfliktus. A fiam erőszakos oroszlán,kierőszakolja a figyelmet, huncut,édes kedves kis emberke, s bár nagyon sokat ölelejük mindkettőt . Blani sokszor úgy érzi mindig csak öcsire figyelünk,őt szeretjük.Neki meg virágot kell locsolni,meg porszivózni stb.

Ez is egy téma:adtok-e feladatokat ,van-e felelőssége?

Mi kicsit burokban tartottuk,még nem hagytuk itthon egyedül,nem tudja belapcsolni a tv-t, a számitógépet, nem ment egyedül még sehová, nem is tv-zünk, csak heti 2 órát.
Szóval mostanában külön kell őket választani, van,hogy a kicsit elviszi anyukám a nagycsajjal meg anyás programokat csinálunk. Volt,hogy mentünk hárman apával és Blani ugrándozott,hogy de jó csak én vagyok veletek.
Egyébként meg annyira szeretei az öccsét,hogy pl.reggelente ő öltözteti,vannak dolgok,amiket csak neki csinál meg Beni.

No szóval tesóféltékenység, összenövés, széválasztás, jólnevelés?

benianya


Ja,most olvastam vissza Dia burokban neveléses hsz-ét.
Nálunk a burok azt jelenti,hogy a modern,agyölő dolgoktól óvjuk. Vagyis csak a felügyeletünk alatt váltogat csatornákat, netezik,magától nemtudja elinditani.
Amúgy önállóan megkeni magának a szendót,kiszedi a gépből a ruhát,kitereget,hegyezi a cerkáit, bepakol, öltözik tesót öltözteti stb. Saját fenségterületen ő tart rendet, övé a viráglocsolás, szemétlevitel. Apa azt szokta mondani,amikor sápitozok,hogy az osztálytársai sokkal önállóbbak,mert szörföznek a neten,hogy nehogy azt gondoljam,hiszen ők meg csak nyávognak, hogy szomjasak,de képtelenek ellátni magukat.
Mély emberi értékekben sokkalelőrébb jár Blani,bár még nem jár Hi scoll musicalaes zokniban. Egy kicsit egyébként tartok a nőcisedéstől,hogymiket követelnek majd tőlünk ha húzzák egymást.

benianya


BUÉK!!!!!

Helló Benianya!
:) hű, de derekas hozzászólás :) gyorsan reagálok :D

Én nem gondolom, hogy Blanka nem szereti Benit :) egyszerűen csak szüksége van olyan időszakokra, amikor veletek lehet, az ő problémái fontosabbak, mint az öcsi gondjai (mert azért valljuk be, egy picivel több a gond, mint egy 8 évessel), vele foglalkoztok. Szerintem a külön programok jók, de Beninek is idővel meg kell tanulnia, hogy tolerálja a nővérkéjét... az, hogy hozzáfér a füzetekhez nem jó, nem csoda, ha Blanka ideges miatta, én is az lennék. Ha nem szeretné Benit, nem fogná a kezét :wink:

Feladatok: Mesi is sok mindent csinál, két önálló területe van: a macska és a haletetés. De megcsinálja a teregetést is, ha kell (hogy megkíméljen, így, a 9-ik hónapban, rendszeresen ő teregetett, külön kérés nélkül), viráglocsolást is, nem kell neki inni tölteni (jelzem, Zazának sem, miért ne tudná kiönteni magának azt a kis vizet vagy gyümölcslét?)... tv és számítógép kérdése: mind a ketten önállóan kezelik a tv-t és az internetet is, de előre megkérdezik, hogy szabad-e. A szgép a nappaliban van, ahol rájuk látunk.
Az utóbbi hónapokban ők porszívóznak (nem csak a szobájukban, hanem a nappaliban is), a vizes melókat még nem bízom rájuk (tapasztalat :? nem tudják rendesen kicsavarni a felmosót).
Én úgy gondolom, hogy ez nem gyerekmunka, ennyi idős korunkban mi ugyanezt megcsináltuk, csak felkészültebbek lettünk tőle arra a bizonyos nagybetűsre... legalábbis kollégiumi tapasztalataim ezt mutatják :)
Most palacsintát főznek éppen :D együtt, külön sütővel :wink:

A nőcisedést ne is mondd :roll: Mesi hajlamos ilyesmire (született nő, nem tudom, honnan, mert a körülötte levő felnőttek finoman szólva nem azok, beleértve engem....). Egyelőre itt nálunk az ilyen dilik nem mennek (HSM), mégiscsak vidék, legalább ez az előnye legyen meg :wink:

Csöre
 
 
 
 
 


Először is BUÉK mindenkinek!!!

Csöre!
Fú, Te mindjárt szülsz!!!! Vagy már szültél is?
Druszámnak :wink: gratula az újabb szép eredményhez!

Ákosbenianya!
Szerintem is jók a közös progik meg a külön progik is. Lilit egy lehelletnyit többet visszük külön programra, egyrészt, mert egy csomó minden van, amit ő már élvez, Andris meg még nem, másrészt mert Andris az úgymond "betolakodó", és próbáltunk egy kicsit kompenzálni. Nálunk hatalmas testvérimádat van mindkét részről, ami nem zárja ki a nem is olyan ritka veszekedéseket sem. :wink:

Külön feladat: mi ebben el vagyunk maradva :oops: :oops:
A saját territórium rendbentartásán kívül nem sok dolgot kell Lilinek megcsinálnia, pedig ügyes és segítőkész. (asszem én vagyok kissé energikus :oops: :oops: ). Sok különórája van, és ha végre játszhat, nem akarom tőle elvenni az időt.

Ezeket ő könyörögte ki, és nem hajlandó leépíteni belőle :shock:

Nőciskedés: szerencsére nálunk sem dívik annyira a menősködés (falu), Lili élvezi, hogy gyerek és ezt mondja is. Ésnem is engedek neki ilyesmiket nézni, amikről úgy gondolom, hogy ráérünk még velük.

Egyedül egyáltalán nem merem itthon hagyni, se elengedni. Nem miatta, a világot nem érzem biztonságosnak, amiben élünk.

Így elolvasva asszem szép kis burkot építettünk köréjük :oops: :oops: :oops:

Nyelv: németet tanítok - főként felsőoktatásban.

 
 


Sziasztok!

Köszi a befogadást és a reakciókat. :lol:

ayse: ez a betolakodósdi nagyon tetszik!!!!!

csöre: Háát sajnos egy szobában vannak,és ugyan van két külön asztal,külön játszórész,külön szekrény.....a kis majmolókorban lévő tripla oroszlánom(ezzel csak a habitusát,akaratát jelzem) természetsen a nagy asztalnál,az iskolás forgószéken akar ülni.Fúúú tegnap is mi volt. Mig mi Blanival dumáltunk a konyhában vacsi készités közben, Beni rárajzolt(magyarul összefirkálta)Blani készülő grafikáját. fúú Blani úgy kiabált,hogy útállak öcsi és ez az én szobám és mától egy hétig nem alhatsz itt és nem is jöhetsz fel az ágyamra(emeletes)....Beni meg csak megszeppenve állt. Leguggoltam és elmagyaráztam neki(immár ezredszer),hogy az Blanié, az ő füzetei,papirjai itt vannak, a máséhoz ne szabad nyúlni. Fél óra múlva meg Blani fürdette, mintha mi sem történt volna, királyi palástot csinált neki fürdőlepedőből,Beni vonult a lakásban,Blani meg kis apród módjára tartotta a palástját és dumált hozzá,hogy ime a király stb.Beni úgy élvezte, aztán Blani pelenkázta,öltöztette. Szóval nagy amplitúdókkal vagy imádat,vagy útálat megy. A helyzet többnyire csak itthon ennyire kiélezett,mert ha valahol vagyunk akkor nagy az imádat.Suli előtt pl.nagy az összeölelkezés-sokan mondják,hogy nem is gyakran látnak ilyen jeleneteket a suliudvaron, ritka hogy 2 tesó ennyire szereti egymást. Valahogy teljesen egymásra vannak kattanva.Ha Beni meglátja Blanit az ajtóban,kitárt karral rohan:sziiija Banikaaaaa!!!!
Ha Beni játszik más tesójával és Blani kijön gyakran nem hozzám jön előbb, hanem odarohan Benihez átöleli és megölelgeti.
Utcán kézenfogva, játszón egymásban stb. Szóval nálunk is hatalmas testvérimádat van,olykor hatalmas utálattal,indulattal fűszerezve.
Gondolkodtunk külön szobán, feláldozván a hálót,de biztosak vagyunk abban,hogy akkor is egymásnál lennének!!!!!
Kiváncsi leszek a "betolakodó" mikorra tanulja meg az enyém,tiéd, tiszteletben tartás farkastörvényeit. Ugye ő most lépett a kritikus dackorszakba.

Más: Hogy álltok a felvilágositással?
Most kezdtünk el a férjemmel beszélgetni róla,mert egyre több olyan filmet nézhet meg amiben szerelmeskednek,csókolóznak,látványban fekszenek egymáson az ágyon stb. Ilynekor lopva egymásra nézünk apával,ha most kérdez ki válaszoljon. De nem kérdez.
Viszont azt meg nem akarom,hogy egyszercsak úgy jöjjön haza a suliból,hogy mindent tud,legalábbis ahogy éppen pl.egy fiú elmagyarázza neki,hogy is van ez.
Eddig úgy voltam vele,megvárom,mig kérdez,de egyre jobban tartok attól nehogy mástól hallja,nem úgy ahogy én szeretném.Ti hogy álltok ezzel?A ti csemetéitek kérdeznek?
Természtesen amit lát arról tud,pl.érés,külső nemi jegyek,mensi,sőt a születése végig van fotózva, igy azt is tudja, kivéve,hogy hogy kerül anya hasába a baba. Valahogy erre eddig nem kérdezett rá. :shock:

Megint más:Télapó,Jézuska, angyalok kérdése.
Nálunk még nagyban hisz,de ugye p.baletton hallja a nagyoktól,hogy anya ezt és ezt vett nekem.ÉS a Jézuska mit hozot neked-kérdezte a lányom.
Meddig tervezitek a csodavilágot?Én még 8.-ban is hittem é solyan jóóóó volt. :roll:

benianya


Sziasztok!

Hűdejó, hogy így beindultak a hozzászólások! Ja, és BUJJÉK mindenkibe!

Önállóság: anno engem nagyon keményen fogtak a szüleim az öcsémmel együtt, így utálom lett minden házimunka. Mert ha elvégeztem, az sosem volt úgy jó, ahogy, ha meg nem, akkor meg büntetés volt belőle, de mindez úgy, hogy általános iskolásként már majdnem az egész háztartást mi vittük az öcsémmel: mosogatás, felmosás, porszívózás, kutya, teregetés.
Így aztán megfogadtam, hogy bár Borinak is lesznek feladatai, azok inkább a segítség kategóriába fognak tartozni, nem a mindenáron kötelességek közé. Persze, a saját szobáját neki kell rendben tartania, ott ő porszívózik, mos fel, sőt, az ablakot is ő pucolja - no meg dekorál ezerrel. Idén szeptemberben megbeszéltük - ő is másodikos ugye -, hogy mivel most már nagylány, bővülne a felelősségi köre heti egy szemétkivitellel, egy mosogatással, de ez egyelőre nem vált rendszeressé, csak adhoc jellegűvé. Nem csinálok belőle gondot, nincs érte bünti, egyedül akkor emlegetem fel, mikor fel van háborodva valamin, amit nem kaphat meg, és égre-földre esküdözik, hogy ezt meg ezt ígéri, hogy megteszi érte.
Amúgy ő például csodásan tud felmosni, és szereti is csinálni, a polcokat is szívesen takarítja. Most hétvégén együtt vasaltunk, először adtam a kezébe a forró vasalót, kicsit tartottam is tőle, de nem volt gond.

Testvérek: nálunk nincs második, de köztem és az öcsém között összvissz 13 hónap volt, így van némi rálátásom. Amit Blani csinál, szerintem teljesen normális. Én is így voltam az öcsémmel, imádtam, és olykor nagyon utáltam. Szerintem ne szólj rá emiatt, a tesót kötelességből szeretni nem lehet, az meg természetes, hogy olykor haragszik rá, vagy frusztrált miatta, és ilyenkor utálatnak éli meg. Pontosabban szerintem nem is annak éli meg, csak így tudja szavakba önteni. Azok alapján, amit olvastam róluk, igenis szép, szeretetteljes testvérkapcsolat van köztük, amibe bőséggel beletartoznak az efféle megnyilvánulások.

Felvilágosítás: hát, nálunk a gyerek mindent mindenről tud. Már elég régóta. Úgy 2-3 éves volt, mikor elkezdett kérdezősködni, én meg nem vagyok szégyenlős és szeretek vele őszintén beszélgetni, úgyhogy már akkor elég sok mindent elmondtam neki, persze az ő szintjén. Persze ebből adódtak kínos szituk, pl. mikor a Dédi ölében ülve méhet és petefészket rajzolt, mamamagocskával, magzatburokkal, miegyébbel, de így kvázi teljesen természetesnek veszi a szex-születés témát, nincs szégyenérzete, mer kérdezni, én meg nyugodt lehetek, hogy 16 évesen tudni fogja, hogyan védekezzen (a tablettáról és a gumiról már most is tud mindent) és talán bízni is fog bennem annyira, hogy ha bármi gond van, hozzám forduljon.
Most kapta meg valamelyik rokontól a Peti, Ida és Picuri könyvet, s bár sok újat nem adott neki, természetesen elolvasta. De őt perpill már olyan kérdések foglalkoztatják, hogy mi kell egy fiúnak a szexhez, és a többi.:) Egyébként nagyon érdekes beszélgetéseink szoktak ebből lenni, amikből én is sokat tanulok.

A Télapó-Angyalka vonal mostanában kezd nála döcögőssé válni. November elejéig váltig állította, hogy ő tudja, hogy nincs is, csak én meg apa vagyunk, aztán hirtelen nagyon elkezdett hinni, ahogy közeledett december 6.-a. Gyanítom, hogy hamarosan ismét kétértelmű megjegyzéseket kell hallgatnom, de azt hiszem, én nem fogom lerántani a leplet, elég eszes gyerek, szépen lassan összeáll neki a kép amúgy is.

Menősködés: no, ezt nálunk nem nagyon lehet megúszni. Buda, Hegyvidék, kerületi iskola, már elsőben elkezdődött. Mondjuk, a dolgok egy részét simán el tudom ütni, mert egyszerűen elvből nem vagyok hajlandó bizonyos dolgokra: pl. nincs Barbie-baba, nem veszek két hónapig menő cuccokat (Luna Magica kártya, miegyéb). Ellenben minden év elején betárazunk szuperebbnél szuperebb radírokból, cerkákból, szép csomagolópapírt kap a könyvekre, füzetekre, és idén kapott egy méregdrága táskát is, amivel negyedikig ki kell húznia.
A ruhái használt cuccok, mert ez egyrészt jelentős anyagi terhektől kímél meg minket, másrészt környezetvédelmi szempontból is előnyös, harmadrészt semmivel sem lepattantabb, mint a shopok kínálata. Cipőből mindig újat veszünk, és abból drágát, minőségit, nem sznobságból, hanem mert a lába egészsége múlik rajta. És a gyerek ezekkel is boldog. Karácsonyra kapott két használt nadrágot (mintha újak lettek volna), annyira örült nekik!
High School Musical nálunk sajnos megy, de szerencsére csak a film, az egyéb vackokra már Bori is nyomja, hogy az csak gyerekbúgató, és fél év múlva úgysem lesz menő. Úgyhogy zokni, táska és egyéb cucc vásárlással nem abajgat. Hanna Montana is tetszik neki, de azt is csak filmen élvezi, más formában nem.
Ennek ellenére amúgy a gyerek vezéregyéniség az osztályban, szeretik a többiek, és mennek is utána, amennyire én és a tanítónénik meg tudjuk ítélni. Szóval, lehet, hogy náluk a menőség is kicsit másképp fog kinézni.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Hű emiatt a felvilágostás miatt irígykedem!
Én is szerettem volna hasonlóképpen, de egyszerűen nem ment. Dajkamesékkel persze nem etetem, de nem rukkolunk elő még a farbával :oops: :oops:
Pedig nem vagyok prűd, itthon simán meztelenül járkálunk.
A szüleimben is volt egy ilyen gát felém (anyósékról nem is beszélve), így bennem is kialakult ez. :oops: :?
Én is úgy vagyok vele, hogy ha kérdez, akkor majd válaszolok.

A filmekből azt leszűrte, hogy meztelenül aludninagyon jó. Kérte is még kisebb korában, hogy majd mi is aludjunk meztelenül. Mondtuk neki, hogy jó, majd ha olyan meleg lesz. :wink:

Persze ez sem biztos, hogy jó taktika, lehet, hogy nem kéne sokáig halogatni, mert aztán majd úgy kérdez, hogy "az iskolában azt mondták, hogy....ez igaz????????????"

Ákosbenianya!
Fú, még 8.-ban is hittél a Télapóban???? De jó :lol:
Lili szentül hisz minden ajándékhozó lényben. Pedig egy csomó jelet elejtettem, ha akarta volna, felgombolyíthatta volna a fonalat. Nem akarta. :wink:
Idén viszont észrevettem, hogy engem bnosszant egy kicsit, hogy egy csomót teszükk-veszünk az ügy érdekében, és ugye azt Lili nem is tudja, az angyalokat, a nyulat meg egy hájas nagyszakállút imád érte...
(fú de önző vagyok :lol: ).
Igazából rettentően élvezem ám ezt a játékot!

Dia!
Megírod (lehet priviben is), melyik suliba jár a lányod? A hegyvidéki sulikat többé-kevésbé ismerem.



A suliban vannak nálatok is hajbakapások a csajszik között?

 
 


Ayse!

Anyámék rettenetesen prűdek voltak, illetve még most is azok ebben a témában. Anyám felvilágosítása felém a következőképpen hangzott 13 éves koromban, a második menzeszemnél (merthogy annyira jól tájékozott voltam, hogy az elsőnél azt sem tudtam, hogy azzal állok szemben): ez a vatta, tedd a bugyidba, a szemétbe dobd, ne a WC-be, ha véres lesz a bugyid, hideg vízzel-szappannal mosd ki. Ja, és mostantól lehet gyereked.
Ennyi.:) Hogy mitől, miért, hogyan, arra már nem bírt kitérni. Az iskolai könyvtárosnőtől és a nagynénémtől tudtam meg további részleteket, valamint mákomra kaptam a Libresse-től egy marketingcéllal küldött könyvecskét, abban részletesen le volt írva minden.
Pedig ők is meztelenkedtek előttünk, értsd simán kijöttek a fürdőből meztelenül, simán átöltöztek előttünk. De a fentiek tekintetében inkább nem kérdeztem tőlük, inkább nem tőlük szereztem be a tudást ezzel kapcsolatban. Na, ezt akartam kivédeni Borinál.:) Mondjuk, mákom is van, mert bioszfanatikusként abszolút objektíven is hozzá tudok állni, szerv az szerv, a testnedv az csak testnedv, a hormonok meg ugye hormonok.
Úgyhogy Boris először a humánreprodukció tudományos részével lett megismertetve. Mostanában kezdett el érdeklődni az érzelmi háttérről, amit legalább olyan fontosnak tartok, mert talán pont ez fogja megadni neki azt a pluszt, ami majd megóvja az elsietett első szextől, a megalázó együttlétektől, a kihasználástól és a nem kívánt terhességektől. Az egy dolog, hogy fizikailag hogy védi magát, mennyi sérüléstől menekül meg, de lelkileg sokkal nagyobb sebeket lehet szerezni ebből is, az meg kell a fenének, hogy utána az önértékelése legyen a béka segge alatt, vagy netán saját női mivoltát kérdőjelezze meg.

Megint jó hosszú voltam, bocs. Végülis csak annyi a lényeg, hogy te és a párod MERJETEK beszélni róla. És persze, hogy csak akkor kell előhozakodni a farbával, mikor kérdez, de azt észre kell venni, amikor elhangzik az a bizonyos kérdés.:) Nálunk egyébként nagyon természetesen jött a dolog: a WC és a fürdő egyben van, menzeszkor nem is tudnám (nem is akarnám) rejtegetni, mi történik anyával. A vérzés viszont olyan dolog, ami mellett nem lehet elmenni kérdés nélkül. És aztán egyik szülte a másikat.

Amúgy a SOTE Gyakorló Általánosba jár, másnéven Alsó-Diana. Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Lili a menzesszel már tisztában van. :wink:
Azzal is, hogy hogyan születiik a gyerek. Azzal is, hogy az apa és az anya sejtjéből keletkezik a kisbaba. Azzal még nem, hogy az apa sejtje hogyan kerül anya pocakjába. Ezt még nem is kérdezte. Egyelőre szerintem az osztálytársai sem tudnak róla. Csak nem akarom én sem, hogy ne tőlünk tudja meg. Valahogy jól kellene eltalálni a pillanatot.


Az Alsó-Dianát, külösképpen jól ismerem, mert ott voltam egy évig gyakorlaton, és az Orbán tér felett laktunk. :wink:

 
 


Dia!
Ti nem jártatok játszóra kislányoddal a Pethényi utcába?

 
 


Sziasztok :)
Kiteszem a lábam :lol: :lol: :lol: és alig győzök visszaolvasni :)
Ayse :) igen, akkor, amikor ott fent írtál, már 3 napos volt a kislányom, Saci :)
Most "küzdök" az új tesó problémakörrel... majd beszámolok :wink:
Rövid reakciók:
Felvilágosítás: Mesiék is ott tartanak, mint Lili: a sejtekről tudnak, de gőzöm nincs, hogy a gyakorlati oldalával hogy állnak.... nézték az "Egyszer volt..."-ot, olvastak könyveket ebben a témában, de ott sincs szó erről. Na, majd résen leszek :wink:
Benianya: hát, én azon gondolkodnék, hogy Beninek ugyanolyan asztalt szervezzek, mint Blankának, hasonló felszereltséggel... nekünk ez bevált (igaz, kisebb a korkülönbség): Zazának is nagy íróasztala van, forgós széke, és csodásan felszerlve papírral, ceruzával, izere-bizerés tollakkal, lyukasztókkal, stb... nem mondom, hogy nem küzdök időnként a szeméthalmokkal, de legalább egymás cuccaihoz nem nyúlnak. És innen Beni is megértheti, hogy szuper hely az íróasztal, de van sajátja, és a nővérének is van saját. És a kettő nem keveredik. Blanka teljesen jogosan dühös, ha tönkreteszik a kemény munkáját, szegényem, azt sem tudja, mit mond ilyenkor...
Házimunka: nálunk sincs bűntetés, ha nem csinálják meg, de világosan tudatom velük, hogy bizonyos dolgok miért késnek (mert anyának több munkája lett hirtelen, mint tervezte).
Ennyit dióhéjban, mostmár gyakrabban benézek :wink:

Csöre
 
 
 
 
 


Ayse!

Nem, mi kicsit lejjebb lakunk, a Böszörményi útnál, így a Hollósy játszóra járunk.

Csöre!

Gratulálok Sacihoz! Szülés hogy zajlott? Új tesós gondokról szívesen olvasnék.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: köszi :)
Bemásolom a szüléstörténetet a másik topikból :) kicsit hosszú, bocs :oops:
Szóval, szombaton CTG vizsgálatra indultunk... mivel Anyumék is átálltak ünnepi üzemmódba, elég későn indultunk, olyan 1/2 10-10 felé értünk a kórházba. Közben Apus kérdezte, hogy szülünk-e, mondtam, hogy nem, semmi fájás, néha keményedés... (Apus meg szétaggódta magát, hogy mi lesz, ha hétköznap szülök, pláne, ha hétfőn).
A dokinénim, mivel tele volt a szülészet, és a CTG-t is ott csinálná, felhívott a szülészetre, és rögtön készült megvizsgálni... Nekem viszont már nagyon kellett pisilni (bocs a részletekért ), ezért még elszaladtam előtte, közben a dokinéni elkezdett beszélgetni egy kismamával (nem az ő betege, de a dokinénim ügyelt), kiderült, hogy 13 nappal hordta már túl a babát (?!)... közben végeztem, vetkőztem, és felkászálódtam a vizsgálószékre... vicces kis vizsgálószék volt, amíg a dokinénit vártam még játszottam is vele, nyitogattam-csukogattam :lol: aztán érzem, hogy vizes a papír alattam... gondoltam, hiszen most voltam pisilni, nem pisilhettem be észrevétlen :shock: erre a dokinénim is odaért, én abbahagytam a játékot, lekászálódtam a vizsgálószékről, végignéztem magamon, és megkérdeztem a dokinénit, hogy ez én vagyok (a víz). Rögtön mondta, hogy háááát, ez magzatvíz :shock: Na, ez tényleg sokk volt, erre nem számítottam még sose ment el a vizem, teljesen váratlanul ért. Dokinéni megvizsgált, bő 2 ujjra voltam nyitva. Nyilván közölte, hogy szülünk (na, mondom, király, semmi fájás, hogy lesz ebből szülés?!).
Várni kellett egy kicsit, míg a szülőszobák felszabadultak, közben bemutatkozott a szülésznő, felvették az adatokat (továbbra is 0 fájás).
Kb 11-kor szülőszoba, előkészítés, burokrepesztés (felül repedt a burok)... Nagyon pici kaki is volt a vízben :? Ezek után elég intenzíven folyt a víz elfelé, labdáztam, sétálgattam, és szépen lassan igen lájtosan megindultak a fájások. 2-3 percesek voltak, de nagyon gyengék.
Feltettek CTG-re, Sacikám pulzusa minden fájást jelzett, a fájásjelző 10-es 20-as fájásokat (2-3 percenként).... Aztán megint labdázhattam, sétálhattam.
Megvizsgáltak újra, a méhszáj már 3-4 ujjnyira volt nyitva különösebben erős fájás nélkül.
1/2 3 körül bekötötték az oxitocint, ekkor már bő 4 ujjnyi volt a méhszáj. A komoly fájásokat az oxitocin sem hozta meg... Annyi, hogy a hátul levő méhszáj elindult előre, szépen lassan.
Na, ekkor jött a fekete leves: NO-SPA koktél :? kb 3:30-kor kaptam meg (méhszáj lazítására), na, ettől csillagokat láttam. Azt hittem, Saci menten kijön :roll: Folyamatosak lettek a fájások.
3/4-kor már csak nyekeregtem, hogy jöjjenek, mert szülök, erre a szomszéd szobában tényleg beindult a szülés... na, ettől teljesen kétségbe estem, az orvosom és a szülésznőm is ott voltak :? folytattam a nyekergést, de ugye nem hagynak ott egy szülő nőt, szépen, illedelmesen megvártam, amíg megszült, aztán jöttek hozzám, szétkapták az ágyat, és már nyomhattam is :lol: 3-ik nyomásra jött ki a drágám, kissé lilán. A pocakra tették, köszöntem neki, és megcsodáltam :D Annyira gyönyörű baba
Apus persze most sem vágta el a zsinórt (de végignézte, ahogy Saci kibújik, ez is valami :)). Sacit elvitték rendezni, de tök jó, mert 2 szülőszoba között van egy babarendező, láttam, amikor fürdették, öltöztették :) Varrni csak belül kellett 2 öltést, gátvédelemmel szültem :) azt nem mondom, hogy nem érzem, de sokkal jobb, mint amikor volt gátseb. Hála érte dokinénimnek, és a szülésznőmnek, aki nem hagyott magamra, mindent elmagyarázott, hogy mit miért, hogyan, stb... többet volt mellettem, mint az orvosom, aki ügyelt és nagyon kevés ideje volt egy-egy betegre (persze, amikor kellett, ott volt).
Ezek után egy szobába kerültem azzal a lánnyal, aki "beelőzött" szerencsém van, jó társaságom volt :)

Új tesó dolgok :) ok, csinálok egy gyűjteményt a tapasztalatokról, a két gyerek teljesen másképp reagálja le. Egyelőre röviden:
Mesi, aki ugye eddig is nagy volt, örül, úgy érzi, elég nagy, hogy már segítsen, de nem tolakodik, megvárja, míg megengedjük neki. Ő már többször megfogta Sacit, vigyázott rá, nagyon ügyesen tartja, felállni, menni is tud vele. Pelenkázni egyelőre nem engedem, majd ha leesett a köldökcsonk. De semmit sem eröltetek, abban segít, amiben szeretne.
Zaza, aki eddig a baba volt (és továbbra is baba) elég nagy traumaként éli meg... nem tombol, nem bántja, nem mond rá csúnyákat, de étvágytalan, hisztis (mindig másra fogja, hogy éppen miért), és extra figyelmet igényel... és megkapja, természetesen, most még könnyű is, hogy Saci egész nap alszik... majd ha aktív lesz, nehezebb lesz.

Na most elég sok lettem, majd még jövök :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:33-kor.

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre!
Szívből gratulálok!!!!! :D :D :D :D
Melyik kórházban szültél?

 
 


Csöre!!!!!Jajj, de édes,kis tündér!!!Olyan széééép!!!!!Na,ezekbena pillanatokban elkap a vágy a 3. után.
akkornálatok a 2.3.közöttlesz annyi korkülönbség mint nálunk az 1.2.között.
Szerintem egy gyereknélsem születik nyomtalanul kistesó,megsinylik,igy vagy úgy de meg.
Fúú, nagycsaládos lettél!!!!De jóóóóóó!!!! Mindig hármat terveztetek?De bátor vagy! Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagycsaládosként jár a 3 csp és a kicsi 3 éves koráig a gyed,gyes? És a főállású anyaságért jár valami?Most azon törpölök,milyen nehéz lehet 3 gyerek mellett dolgozni,viszont melónélkül meg nem elég a juttatás.

Asztal:sajnos kicsi a lakás, kicsi a szoba. Ha Beninek is betennénk egy asztalt,nem férnének el játszani.
Van egy kis műanyag asztala,most ott rajzol,szinesz,mert blani is rajzol. De ha Blani nincs, akkor felül a forgó székre!!!!!!
Abban bizom,hogy hamarosanmegtanulja mi nem az övé és mit nem szabad!!!!!!!!!Ez az élet rendje, az életben máshol is meg kell tanulnia!!!!!

Felvilágositás: mi is nyitottak vagyunk,lazák,meztelenül szaladgálunk, van,hogy mi is velük fürdünk,Blani is látja a mensit,tudja a peteérést,születést,de úgy mint ayse-nél azt hogy a sejt hogyan jut be és az öröm és szerelem és jó és összebújás azt még nem. Van egy könyv:kicsiknek a nemi életről.Nagyon jó,valakinél láttam, 5 ezer körül van, csak nem lehetett kapni karácsonykor. Azt azért megvenném neki és együtt olvasgatnánk.

benianya


Köszönöm Lányok :)

Ayse: az ÁEK-ban

Benianya: nem, 4-et terveztünk :wink: egyelőre "rápihenünk" a 4-ikre :D A csp (gyerekenként kicsit magasabb összeg, mint 2 gyereknél, de pontosat nem tudok mondani) és a GYED/GYES jár természetesen, szép is lenne, ha azért nem járna, mert ez már a 3-ik gyerek :shock: Főállású anyaságon nem gondolkozom, de úgy tudom, kapnak valamennyit, nem sokat. Dolgozni fogok, amint tudok (amint Saci engedi).

Csöre
 
 
 
 
 


Húúú! Nekem kettőt is nehéz egyetetni a munkával, Blaninak kézművesszakkör, úszás,balett,Beninek bölcsi után játszótér, 3 éves korától ovis karate(oroszlán,hatalmas energiáit lekötnedő).Igy is csak sok apai és nagymamai segitséggel tudom megoldani a mindennapokat!!!!!!Az egész hetem logisztika, van hogy este 7 ig dolgozom,igy 2 gyerekkel is nagyon meg kell szervezni a mindennapokat!!!!

benianya


Csöre!

Hát én még ilyen szép babát csak egyet láttam: az enyémet.:) Igazi kicsi tündérke.:) Gratula! Nekem is a magzatvíz indult meg anno, de csak csordogált, nem volt ekkora folyamom.

Zaza reakciója tökéletesen érthető, asszem. Én is vérig lennék sértődve.:D Mesivel viszont mákod van! Bori is nagyon szeretne kistesót, mi még nem. De tudom, hogy ha lesz, Bori lesz az anyja, én csak a pót. Elképesztő, micsoda anyai és gondoskodási ösztönök munkálkodnak benne.

benianya!

Na igen. Az élet még egy gyerekkel sem egyszerű, én rendszeresen egyedül vagyok a gyerekkel délután és este, mivel a párom hajnalig dolgozik. Úgyhogy logisztika itt is ezerrel, ráadásul BKV-val, mert nincs kocsi. Ez az én egykémmel is kemény kiképzés. Hát még kettővel, hárommal.

Megyek aludni, asszem elkapott valami virnyák. Jó éjt!
dia
Budapest
 
 
 


Benianyu: hát, én igyekeztem az iskolával megszervezni az iskolai szakköröket, tanszakos órákat: szóltam a napközis tanító néninek, és ő felügyeli Mesit, ha szükséges... ugyanez Zazánál: a tornája az óvodában van. Ezen kívül csak az uszoda van, het 2x, de együtt járnak, és Zazát kell átvinnem az oviból az iskolába rajzolni... heti egyszer. Hárommal biztos nehezebb lesz, az tény, főleg, hogy most egy kocsink van, és azt Apus fogja használni (a másik gyengélkedik: belénk jöttek :?), és itt falun belül is elég nagyok a távolságok... Usziba Apám viszi őket.
Munka: én itthonról dolgoztam június óta.... megbeszéltem a főnökömmel, hogy egyikünknek sem jó, ha napi 3 órát utazom, folyamatosan beteg vagyok, mert nem bírom a munka-család mókuskereket, és hogy szeretnék otthoni munkát. Szerencsére rugalmas volt, belement... közben jött Saci is (amikor kértem, Saci még csak távoli álom volt :D). Hogy mikor tudom újra kezdeni, az egy másik kérdés, szerintem 1 évet mindenképpen kihagyok, de most még nem akarok dönteni.
Fejlemények új tesó ügyben: a két nagy szereti hallani a hangját :? olyan nyüzsi van :shock: Saci szokja a hangzavart :D
Mesi továbbra is ott nyomul, ha esemény van (fürdetés, pelusozás), de még nem csinálhatja, amíg ilyen törékeny, csak megfoghatja...

Csöre
 
 
 
 
 


Lányaim :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:33-kor.

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre, hogy a nagylányod is milyen csodaszép! Őrület.:)

Zazáról is tegyél már fel képet!
dia
Budapest
 
 
 


:) köszi Dia :) van is önbizalma a csajszinak :roll: Zazáról majd holnap, ha visszazsákmányolom a gépem :)

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre, na abban, mármint önbizalomban nálunk sincs hiány!:)

Nálatok mik a tervek farsangi jelmez ügyben? Bori rockénekesnek akar öltözni, mellé elő akarja adni a Magashegyi Underground Szeplős Váll című számát.

Megkerestük a szövegét, akkor vette észre, hogy benne van a szex szó, mondta, hogy akkor nem, mert mit szólnak a tanárok.:))) Helyette egyelőre az Angliával szemezget. De próbáltam neki elmagyarázni azt is, hogy ez alter zenekar, nem rock, szóval, át kellene gondolni az ötleteit...
dia
Budapest
 
 
 


Dia: még nem téma a farsang... tavaly Kleopátra volt Mesi és viking harcos Zaza... együtt csináltuk a jelmezeket :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:34-kor.

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre!
Szépek a gyerekeid! :D

Többiek, rakjatok fel Ti is képeket! :wink:

Farsang: Lili Hófehérke akar lenni, Andris meg még nem igazán tudja, hogy mi is az a farsang, de a választás nem kérdéses, totális tűzoltóőrületben van, azzal kelünk, azzal fekszünk (az ovis jele is az lett :wink: )....

 
 


Egy jó kis progot találtam, kár, hogy 0-12 hónapos korig, de hát van nekünk ilyen korosztályunk is!

http://www.mininews.hu/news.php?id=2418

 
 


Ez utóbbit nem ide szántam :oops:

 
 


Ez itten enyém Borigyerek:

Kép


Régebbi a kép, majd keresek újabbat is.

Zaza is nagyon helyes.

Boris tavaly pont farsangkor nyomta az ágyat, előtte volt tavirózsa, tigris, tűz és balerina. A tavalyin nindzsa akart lenni...

Megyek dolgozni.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: jó fazon Bori lányod :D nagyon helyes :)
Köszi a gyerekméltatásokat :) Neked is Ayse :)
Sajnos farsangos képeket nem találok... pedig Zaza jelmeze igazán jól sikerült :roll:
Dia, 1/2 6-kor mész dolgozni? Nem lehet könnyű :roll:

Csöre
 
 
 
 
 


Ja, nem, én a neten keresztül is tudok dolgozni.:) Úgyhogy tulképp nem mozdultam semerre, csak más irányba tereltem a figyelmem.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia :D baba előtt én is úgy dolgoztam :)

Csöre
 
 
 
 
 


Csöre, és mi volt az a munka?

Farsangos képet majd teszek fel, hátha ötletadónak is jó lesz valakinek.
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: