Új privát üzeneted érkezett!

Benianya!

Én úgy tudom, hogy a szezonális oltás 900 forint, a H1N1 oltás volt 1930 forint receptre.

Mondjuk, nagyjából lesz*rom, hogy nem ingyenes, a sulis ingyenesről már lecsúsztunk így is, hát kétezerért kapta... A szezonális pont nem volt a gyógyszertárban, így azt majd később adják be, de igazából azon még gondolkodom én is.

Csöre! Hű, hát ebből semmit nem látni.:) De nagyon szellemes. Meg piros.:)

Bori osztályában még másik három gyerek lett beoltva eddig, náluk sem lépett fel semmilyen mellékhatás.
dia
Budapest
 
 
 


Dia! Nálunk 1990 mindkét oltás.
DE!!!!!!!
Blaniéknál nov 27-én oltanak, addig szabin van a doki, igy holnap reggel leviszem őket 7 előtt, a betegrendelés előtt megkapják. Csak igazolást kell vinni a dokitól a suliba, ami kell az ÁNSZ-nek, hogy a kampányoltásból kapott.Szóval ingyen van sulin kivül is. A szezonálist nem adatom be, azt mondta a doki,hogy évek óta itt van, megszokta már a szervezet. Ám a h1n1 vadi új, nincs vele szemben védettség.

Csajok ti rendeztek évente szülinapi bulit a lányoknak?Olyan 10 -15 barát meghivósat. Árak?

Utoljára nagycsoportban volt neki, azóta nyúz érte.
Volt mekis, ugrálóváras, otthoni medencés, és otthoni kislakásos, anyuka hajtépős a többieknek, de most tél van.:(
És nem akarok hajat tépni.

benianya


ÁNTSZ-nek.

benianya

 
 

Benianya, nálunk majdnem minden éveben volt zsúr majdnem minden gyerekemnek. Itthon, apsó meglepetéssel mindenkinek, játékokkal, sk tortával. Nem drága egyáltalán... :)

"anyuka hajtépős a többieknek" - mármint te tépted a hajad a gyerekek miatt?

Rita
KépKép
KépKépKép
 
 


Nem, most felfogtam, bocsánat, este van: a többiek zsúrjait soroltad... Jajj de lassú vagyok...

Szóval szerintem ez nem automatikusan hajtépős program.. :)

Múlt pénteken 8 gyerek jött játszani hozzánk 4-5 órára, a saját 4 mellé, és csak egy pici incidens volt, egyébként nagyon jól elvoltak. Alig kellettem. Pedig 5 és 11 év között voltak (plusz Peti), fiúk-lányok...

Don't worry! :wink:

Rita
KépKép
KépKépKép
 
 


Borinak nyáron van a szülinapja - június vége, de mióta iskolás, előbb tartjuk, hogy ne a vakációra essen -, minden évben megtartjuk. Volt már olyan, amikor rengetegen voltak, család, barátok, ovistársak, stb. vegyesen, idén viszont egy barátnőjével együtt tartottuk - egy hónap van csak köztük.

Külön iskolába járnak, mindkét gyerek max. 15 gyereket hívhatott meg. Persze, mivel nyár volt, a kertben tartottuk, szerintem baromi jól sikerült. Volt rengeteg játék - cseresznyemag-köpködő verseny, ügyességi vetélkedő, kvízverseny pizzáért, szóval élvezték. Nem volt olcsó, de ketten álltuk a költségeket.

Mekiset még életemben nem rendeztem, én mindenképp a házibulik pártján vagyok...
dia
Budapest
 
 
 


Csajok, ezt muszáj megmutatnom. Miért nem valami hasonló kommunikáció folyik ezzel az oltással kapcsolatban? Zseniális cikk, érdemes elolvasni:

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... -para_-_8/
dia
Budapest
 
 
 


Dia: elolvastam, köszi, nagyon tetszett :)
Ráadásul, mint megtudtam, nálunk az egész családnak ingyenes (12 hó alatti gyerek családja)... nem mintha a 2000 forint olyan veszett sok lenne, de így azért mégis jobb. Holnap beszélek a házidokival. Papa úgyis megy (oltatni... ő veszélyeztetett, krónikus tüdőmiegymás miatt).

Szülinap: mi is megtartjuk, bár Mesi csak 4-5 főt szokott meghívni. Sk torta, süti, kaja, és mehetnek világgá a kertben :) Zaza csak 2 főt hívott meg :lol: és velük sem játszott... jó fej :roll: :lol: Nálunk is szokott spontán tömeg lenni, tényleg semmi gond nem volt eddig. Én nem csinálok ugrálóvárat, semmi extra, elég nagy a kert, lehet rohangálni :D Feltalálják magukat ők!

Csöre
 
 
 
 
 


Ákosbenianya,
mi minden évben rendezünk szülinapi bulit, íme Lili idei bulijának leírása: http://hazisarkany.blogspot.com/2009/05 ... iiiii.html
kertben volt, de sok minden hasznosítható beltérre is. Én is az sk házibulik híve vagyok.
Nekem elszállta hangom, de teljesen. Tanárnak pedig ez a munkaeszköze. :(

 
 


Ayse, te szegény, gyorsan szálljon vissza a hangod.:) Én is most gyógyultam meg...

A szülinapos posztodat már olvastam régebben is, szerintem remek ötletek vannak benne. Le a kalappal!
dia
Budapest
 
 
 


Csajok!

Ayse már küldött nekem egy tutkószupkó szüléstörténetet, ha esetleg mást is elkap a grafománia, ne tartsa magában!

szerkeszto@babanet.hu

Ráadásul a Kölökneten most Mikuláspályázat van, tök jó könyveket lehet nyerni, érdemes oda is beküldeni....

szerkeszto@koloknet.hu

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ayse: nagyon jó kis bulit szerveztél, le a kalappal! Mire nincs energiád?!
Remélem, a hangod visszajött azóta!

Képzeljétek, megjelent a gyerkőceim iskolájában az új influenza, és még nincsenek beoltva... ez van, ha most oltatnék, az sem segítene, így megvárjuk a kampányoltást. Egyelőre 2 gyerek lett beteg egy osztályból (máááásik, szerencsére).

Dia: hú, engem ritkán kap el a grafománia :oops: :lol: de annak általában nincs jó vége :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Köszi az infót a pályázatról!

Csöre
 
 
 
 
 


Bori tegnap belázasodott, a dokinéni szerint nem a H1N1 - ugye, még csak egy hét telt el az oltás óta, a védettséghez két hét kell -, hanem valami más. De tegnap vele együtt 5 gyerek lett rosszul a suliban, mára még egy belázasodott, összesen már 14-en hiányoznak, azaz az osztály fele. Tanítónéni szerint lehet, hogy bezárják az iskolát is, mert a 479 gyerek közül már több, mint százan betegek.

Csöre, ha most oltatsz, lehet, hogy a teljes védettség nem tud kialakulni, de némi védettséget már ad. És pont most olvastam, hogy biza, most belendült a szezonális influenza is.

És írj, majd beszerkesztem maximum.:)
dia
Budapest
 
 
 


Jobbulást Borinak! Szezonálisra nem kapott oltást? Egyelőre mi sem terveztük, de lehet, hogy végül kapnak.
Vesznek ilyenkor valami mintát, hogy megállapítsák, melyik vírusról van szó?
Itt a suliban bizonytalanodott a helyzet... már nem tudni, hogy mi van. Király :?

Csöre
 
 
 
 
 


Szezonálisra nem kapott, mert nem volt a patikában. Erre a hétre terveztük, hát ez most csúszni fog. Vagy el is marad.

Nem vettek mintát - nyilván az lenne a tuti megoldás -, dokinéni a torkát nézte meg, azt mondta, az még csak kicsit sem piros, márpedig, ha influenza lenne, az lenne. Hát, nem tudom.

Én egyébként arra tippelek, hogy ugye, megkapta az oltást, mikor mi még betegek voltunk - mármint én meg az apja -, és vagy már lappangott benne, de még semmi tünete nem volt, vagy utána nyalta be rá a mi vírusunkat, de a kettő vsz. együttesen ütötte ki.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!

dia!!!köszi a cikket, szenzációs.



Én beoltattam mindkét gyerkőt, magam még csa h1n1ellen,azon vacilálok elmenjek-e a szezonálisra is.

Nálunk a kórházba került influenza szerű betegetől automatice vesznek mintát, 1 nap alatt megjön az eredmény..

Valóban 900 ft körül van a szezonális támogatással, engem félreinformált egy doki, de a patikus jót mondott.

buli: hát nekünk ugye november vége. Voltunk egy bentiben az utóbbi hetekben 10 lány kis lakásban-ott tépte a haját az anyuka. Nyáron nálunk volt terasz parti kis lakással, háát még a kanapé, függöny is rúzsos volt. Most 16 a meghivottak száma, nem merem itthon bevállalni, 60 négyzetméter nem erre lett kitalálva.
Végül is egy kézművesházban lesz, saját kajával, sk tortával, kóla helyett gyógyteát főzök le itthon literszámra,anyuci minifasirtozik, apa tortázik. Lesz pulifutató és birkafogó verseny, mivel néptáncosok, lesz székfoglaló játék, köcsögtörés, karikadobás, karikahajtás, és szalma karácsonyfa diszkészités.(nincs hosszú i a gépemen sorry) 2 pedagógus szerződtetve a lebonyolitáshoz. Végül is 15 ből jön ki. Egy torta rendelve 5 körül van, igy az is sk lesz.
Egy másik buliban a kislánynak eltört a fenyő ágya...sejthetitek nem akármilyen beindulós csajbandáról van szó.
Lesz Kaláka meg Halász Judit, de mivel nagyok, lesz Hien túl szép(valamilyen rejtélyes okból kivűlről tudják a szöveget), meg 3 buli Cd, régi diszkós számokal, meg Neoton Sandokánnal...remélem jót buliznak majd rá. Ja és persze Mamma miiaaaaaa!!!!

Rekedteknek szép új hangot, dáthásaknak gyógyulást.

benianya


karácsonyfadisz-készités
pulifuttató

úúúúúj klaviatúrát kérek a Jézuskától, nem érintkeznek a billentyűk és nem ir némelyik csak ha kalapáccsal ráütök.
Lap-tophoz lehet csatlakoztatni hagyományos asztali billentyűt, normális kiemelkedő billentyűkkel?

benianya


Benianya!

Elvileg lehet, de ha vesztek, nézzétek meg a csatlakozót rendesen.

Gondolhatod, hogy nálunk is zúzós gyerektársaság szokott lenni, mondjuk, a lakásba csak vécézni jöhetnek be.:)

Innivalónak csinálhatsz limonádét is, a kölkök imádják, és még főzni sem kell.

Én szoktam szendvicseket is készíteni úgy, hogy a felvágottat-sajtot mézeskalács formával kiszaggatom, úgy teszem rá a kenyérre. El szokott fogyni pillanatok alatt. Ha nagyon különleges akarok lenni, még a kenyeret is kiszaggatom, csak sajnálom a felesleget.

Saláta is szokott lenni, a kölkök pl. az almás-sajtos majonézes salátát imádják, minifasírt mellé meg pont jó. A dippek közül is lehet válogatni nekik, úgy még egy kis zöldséget is beléjük tudsz diktálni.

Csajok, mondtam már, hogy adventi nyereményjáték van a blogomon? Nevezzetek, tök jó textilmacit nyerhettek!

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/11/09/ ... emenyjatek

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jobbulást kívánok Borinak!

Tegnap Lilit is beoltották, Andris kicsit taknyizik, vele még várunk. A felnőttorvost több mint egy hete hajkurászom, komolyan elegem van. Ma már mondja a rádió, hogy egyszerűsíteni kellene a dolgokon...

Ákosbenianya,
jól hangzik a buli!!!

Hangom olyan Louis Armstrongos....

 
 


Én is olvastam a cikket, a hsz-ek is jók voltak :)

Ez a fázós maci meg....na én ilyet kérek a Jézuskától! :lol:

 
 


Dia,
én nem látom a Kölökneten, hogy milyen pályázat van - milyen pályaművet kell küldeni.

 
 


Ayse!

Itt a link: http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

Bármilyen Mikulásos történetet.

És kurva jó mesekönyvek lesznek a könyvcsomagban, tudom, mert én szereztem őket.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: remélem, Bori jobban van!

Azt hiszem, mi bebuktuk: Zalánnak 39 fokos láza lett délutánra, torokfájás, álmosság, fázik, gyenge. Nem tudom, milyen vírus, de hogy oltatni nem tudunk, az tuti (és nem is tudtunk, nem volt a faluban oltóanyag tegnap, csak amikor a doki már nem rendelt).
Egyébként megvettem délután, a hűtőben figyel... ki tudja meddig, mert hogy ez végigmegy az egész famílián, az biztos. Ráadásul HOLNAP KERESZTELŐ :? :? :? :? :?

Nekem azt mondta a doki, hogy a szezonális ingyen van :shock:

Továbbra is gyűjtöm a buli ötleteket :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A maci tünemény :) de adventi naptárat nem szoktam csinálni :( vagy idén elkezdem? :roll:

Csöre
 
 
 
 
 


Hú, Csöre, jobbulást Nektek!!!!

Dia, köszi a linket! A könyvekre be vagyok indulva :lol: de nem emlékszem Mikulásos történetre..hmhm...

 
 


Jajj, de jó lenne ha lenne most egy kis időm. ÚÚÚgy csinálnék adventi naptárt, meg írni is jó volna csak úgy: élményeket felidézve, de futószalagon gyártom a híreket. Még most is dolgozom, apa családozik.

Egyébként Beni nem bírná ki, hogy egy nap csak egy zsebet, ablakot nyisson ki- ide nekem az egész világot típus, tuti hiszti meg veszekedés lenne belőle.
Csokis adventit meg elvből nem veszek, mert olyan gagyi csokik vannak benne.

Benike meg várja a MIJUKÁST!!!!!
Annyira cuki ahogy mondja.

Csajok, ma megtanultam kukoricamálét készíteni a Múzeumok Őszi Éjszakáján-holnap kipróbálom!!!!!!!!

És mennyei a benti klaviatúrán írni, eddig az otthonin babaneteztem, most senki sem áll felettem gépre várva, ezért lazíthatok nálatok.
:wink:
15 emberre 3 gép-jó mi? Válság a köbön. Bár a legjobb motiváló erő, ihlet és múzsa a határidő no és a mögötted hisztizve toporzékolva türelmetlenkedő kolléga. :lol:

Jajj, Csöre, de rosszul hangzik. Jobbulást!!!!
Ökonetes grépfuit-mag olaj????????
Én a múlkor kaptam, rendbe hozott bennünket pikk-pakk!!!!!
És 2-3 ezer mg C vitamin naponta, egy kis fokhagymás méz és sok fekvés!

benianya


Csöre, amíg nem kapjátok el, nyugodtan oltathattok! Doki oltás előtt úgyis köteles megvizsgálni - tüdő, nyirokcsomók, torok -, és csak akkor adhatja be, ha tünetmentesek vagytok!
dia
Budapest
 
 
 


Bori egyébként már jobban van. Remélem, Zaza is gyorsan felépül, lehet, hogy csak torokgyulladás, most olyan vírus is van.

Buliötletek: még csak pár dolog van benne, pont hétfőn lesz egy új poszt hozzá, de: http://gyermekszoba.blog.hu/tags/parti
dia
Budapest
 
 
 


Csajok, adventi naptárba nemcsak csokit és ajándékot lehet tenni. Most megint linkelhetnék ide egyet, de már nincs pofám.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
engem felcsigáztál, hogy még mit lehet tenni oda, úgyhogy lécci, linklelj.

Írtam Mikulást.

 
 


Na, jó, de csak mert kifejezetten megkértél rá.:) Jajdejó, örülök! Ha csak feleannyira jó, mint a szüléstörténeted, már tuti befutó.:)

Itt a link is.

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/11/13/ ... nti_naptar
dia
Budapest
 
 
 


Benianya!

Bori meg olyan behízelgő levelet írt neki, mármint a Mikulásnak, hogy alig bírtam ki röhögés nélkül, míg elolvastam. Várj, idehozom.:)

Na, bemásolom - a helyesírási hibákat úgy hagyom, ahogy írta:

"Télapónak Boritól egy lista melyet szeretettel írtam: szeretnék egy láthatatlanul író tollat és egy csomó matricát ha lehet meg egy furfangos hegesztőt. Köszönöm szépen Télapó és boldog névnapot."

Rárajzolt még egy Mikusapkát és egy Mikufejet is.:)

Betojás, mekkora diplomata a gyerek.:))
dia
Budapest
 
 
 


Ezt a tulajdonságát feltétlenül ki kell használni majd a pályaválasztásnál. Nem semmi a csaj Dia!!!!!

Igen,igen, semmiépp sem csokit gondoltam, hanem apró, Beni imádta cuccokat, úgymint 1 ft-os, üveggolyó, rágó, kisautó, kisfigura, pénztárca, kupak, zsinór, lufi, kavics, csiga stb.

benianya


Bori levele :lol: :lol: :lol:
Na ennyire jót nem írtam :lol: :oops: :oops:
Furfangos hegesztő
:lol: Lili anno igazi varázspálcát kért.

Szuper jó ötletek! Én sosem csináltam még adventi naptárat :oops: :oops:

 
 


Ákosbenianya, én spec. a belinkelt lista végén lévő ötletekre gondoltam: mese, játékkupon, családi esemény, stb. Azokat nem tudja egy nap alatt kiszedni, talán tanul egy kicsit késleltetni is a gyerek, no meg pluszban tök jó, hogy szülő-gyerek együtt készül napi mint nap a karácsonyra. Így tényleg igazi karácsonyi hangulatba lehet kerülni, még a legnagyobb hajtásban is.:)

Ayse, a Furfangos hegesztő valami bolti játék, szerintem valamelyik gyerekcsatornán látta.:) Egyébként néha egészen vad ötletei voltak - kicsiként mindig csak egy dolgot kért karácsonyra -, kért már SÁRGA bicót, mikroszkópot, ilyesmi. Most bezzeg el sem tudja dönteni sokszor, mit akar.:)

Adventi naptár: a legegyszerűbbeket egy óra alatt elkészíted, a tölcséreket kartonból max 1,5 óra alatt. Nem bonyolult dolog, a kölkök viszont imádják.:) Lehet, hogy idén elkezded?:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
lehet :wink:

Az unokaöcsém csillagászati távcsövet kért egyszer, erről írtam :shock: :lol:

 
 


Na, ezen az adventi naptáron én is elgondolkoztam, annyira jó ötleteket irtatok!!!

Csajok, S.O.S.!
Mit kérnek a lányaitok karácsonyra?Mi jöhet számitásba?
A kicsinek már megvettük, de Blaninál nem tudjuk. Rábökött a múltkor egy nagy házra, amiben a picurka állatainak van mindene, emelettel-több 10 ezezért. :shock:

No gyorsan vettem másnap egy bálnát és egy pókot kisállatokból, az még nincs neki. A múltor kiskönyvet készitett, benne van minden kisállata neve fajtája. Csak az a baj,hogy ezekből leggyakrabban nyuszi, kutya malac,cica van, szitakötőt pl sehol sem találtam, most ezért örültem a póklánynak.

De hogy mi legyen a nagy ajándék, lövésem sincs.

Bicaj -26-os kéne a kinőtt 20-as után, de télen minek?
A koriját valószinű kinőtte, de tavaly is azt kapott, olyan ciki egy számmal nagyobbat a fa alá tenni.

A Corában van valami akciós H. Scool Musicales pc játék, de nem tudjuk mit tud, mi a játék maga, 2500 ft.

És nincs úgy igazán vágyálma, vagy ami van az iszonyú drága, pl távirányitós kiskutya, beszél, ugat 25 ezerért vagy 17-ért?.

Ráadásul a szülinapi bulin 15 gyerektől kap ajándékot, tehát elképzelhető,hogy egy csomó ötletünket lelövik.

Heti 10 könyvet vesz ki a könyvtárból, az sem igazán nagy ajándék már neki. Sőt most rákapott a könyvespolcomon lévő régi pöttyös könyveimre.
Te jó ég, mennyit változott a világ, én azokat 5.6.7-ben olvastam. :roll:

Ötletek 9-10 éves lányoknak????????????????

benianya


Benianya!

Vannak ötleteim, meg majd a blogon is lesz ajándékajánlós poszt is. De azért gyorsan leírom, Bori most miket fog kapni, így hirtelen:

Társasok, azokat imádja. Megkapja a Catan kockajátékot, egy Digit nevűt, a Beugró társast, illetve szeretnénk még az Abalone-t és a Cluedo-t, de utóbbit sokan szidják, úgyhogy azt lehet, hogy mégse.

Tavaly megkapta a Catant, isteni játék, őrült jó, hatalmas partikat rendezünk belőle. Megvannak a kiegészítők is, a Lovagok és Városok és a Tengeri Utazók is. Tavaly kapta meg a Pentago-t is, logikai, mint az Abalone, szarrá ver bennünket benne sokszor, nagyon élvezi.:) Meg az Élve Fogd El-t, ami nektek azért is különösen jó, mert azt lassan Beni is tudja játszani, de Blankának sem unalmas.

Azért, mert jár könyvtárba, még érdemes könyveket venni neki, könyvet birtokolni más érzés, mint csak elolvasni. Erre is találsz ötleteket a blogomon, de pl. a korosztályának nagyon jó a Paddington sorozat (a regény, nem a képeskönyv), a Rumini, a Csoda és Kósza.

Kaphat naplót is, valami szépet, nem ezeket a vacak papírboltiakat, hanem valami igazán szépet, díszeset.

Házból én akkor már inkább megvennék neki egy kartonházat, azt úgy alakítja, díszíti, ahogy akarja. Itt lehet pl. kapni nagyon jókat:
http://www.pappet.hu/, nem is olyan vészesen drágák.

Bori kap még majd Figurkát, ő imádja - Barbie-t sosem szerette szerencsére, azokat meg itt találod: http://www.figurkadesign.hu

De egyébként érdemes még körbenézni a Meskán is.

Bori tavaly már kért ruhát is, örült is nekik nagyon.

Egyébként a legegyszerűbb, ha iratsz egy kívánságlistát a gyerekkel, mondd meg neki, hogy mindent írjon rá, ami eszébe jut, hogy legyen miből válogatnia az Angyalkának.:) És akkor ezek mellett még biztos bejelöl majd egy rakás más dolgot is.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Benianya, Maja írt levelet (a Jézuskának, és halálosan komolyan hisz is még az angyalhozta karácsonyfában... :) ), ő csőgatyát :D és tolltartót kért (teljesen jogos, első óta ugyanaz a tolltartója van :shock: ). És kértek közösen egy sakk-készletet Bernáttal, őszi szünet óta autodidakta módon tanulják. :).
Ezen kívül kap egy szép asztali lámpát, eredetileg Dia blogjáról néztem egyet, de találtam hatodáron itthon is egész szépet. Természetesen veszek társast (a teszveszről is :oops: ), a Tick-tack bumm-ot, a Gyűrű labirintusát és a junior Catant szeretnék még. De ebbe még nem ástam bele magam. Nem tudom, ajánlgattam-e már a www.gemklub.hu oldalt, szerintem naggggggyon jó! Egyrészt van boltjuk, a legtöbb játék itt a legolcsóbb (...) Bp-en, másrészt egy csomó játékot értékelnek is, nem teljesen zsákbamacskát vesz az ember.
Vettem komoly diafilmeket is, nagyon szeretnek diázni, de kinőtték a régieket. Most kapnak Nemo kapitányt, Kinizsi Pált, Robinsont... 13 darabot, szintén teszveszről, így feleannyi volt.
Littlest pet shop-ügyben is érdemes ott körülnézni, meg az ebay-en, onnan is vettem Adélnak és Bernátnak is ajándékot.

Ja, és fülbevalót is kap, annak tuti örülni fog. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
 
 


Rita!

Melyik lámpát nézted ki?

Catanból szerintem simán megveheted - legalábbis Majának - a nem juniort, simán vágni fogja. A Juniort ő már pikkpakk unni fogja.

És ha olcsóbban akartok társast venni (meg Clementoni-t és Playmobilt), akkor lessétek meg ezt:

http://www.webtivity.hu/

Sokkal olcsóbb, mint a boltok.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia, a nem junior már megvan a családben, sokszor játszottuk is mi felnőttek régebben (nyaralások alatt...), de az az emlékem róla, hogy egy parti több óra. Ez a kisebbek mellett kivitelezhetetlen, olyasmi kell, ami neki sem unalmas, de nem hosszú, és legalább Bernát is tud játszani. Not easy... :D

Tőletek a pílones lámpákat, jajjj gyönyörűek! Most ezt találtam, sztem ez sem rossz: http://www.elter.hu/termekek/2093

Jaj Dia, elfelejtettem mondani, kommenteltem egyszer a blogodon, de más néven, mint itt. :) Nem titkolózásból, hanem egyszerűen a youtube-ra azon a néven regisztráltam, és a blogodon is az jelent meg...

Rita
KépKép
KépKépKép
 
 


Na, és milyen néven? Megnézem.:)

Jópofa lámpa, és tényleg nem drága. De vajon mennyire stabil? A lába elég vékonynak tűnik...
dia
Budapest
 
 
 


Ja, és csajok, kikerültek a Kölöknetre az eddigi Mikulás sztorik, de még lehet pályázni.:)

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan
dia
Budapest
 
 
 


Hahó, csajok, merre jártok?
dia
Budapest
 
 
 


Fúú, de jókat írtatok, szuper ajándékötletek. kösziiiiiii!!!!!
Megszámoltam Blaninak 105 db könyve van.
Apropó,könyv: A nemi életről kicsiknek c. nagy alakú, vastag kb 5-7 ezer ft-os könyv nagyon jó!!!Ilyen jó összeállítást még nem is láttam!!!

Dia! iwiwes vagy? Megkeresett egy író csaj az iwiwen, tovább küldeném neked, hátha érdekelnek a kötetei, priviben elküldöd az elérhetőséged? ifejezetten családi regénye is van.

A szüléstörténetek meddig aktuálisak?

Picurka állatokhoz ház: az egészben az a muris,hogy nyáron csináltattam az asztalossal az ágy fölé egy fenyő szekrényt a kis állatainak, azok csúszdájának, kis mütyürjeinek, meg a naplójának--zárható is,hogy az öccse ne férjen hozzá. Kell ennél jobb emeletes ház?

A mai kormányszóvivőin bejeletették a járványt. És jövő héttől oltó pontok nyílnak.
Én most nem bánom,hogy beoltattam magunkat, bár még most sem vagyok semmiben sem biztos.

Hogy vagytok betegek?

benianya


Benianya!

A nemi felvilágosítás nálunk folyamatos volt, szóval, könyv erről Borinak már nem mond újat.:) Szerencsére.:)

Vagyok iwiwen, bár mostanában nagyon nem látogatom, átszoktam a fácséra.:) De küldheti a hivatalos mélre is, megnézem, az az impresszumban benne van. Talán az a legegyszerűbb, úgy nem felejtem el.

Szüléstörténetek bármeddig, Mikulásost meghosszabbították, még lehet küldeni.

Oltásügyben én egyáltalán nem vagyok bizonytalan. Bori továbbra is jól van. Bezzeg mi még mindig nem épültünk fel teljesen, pedig most már szeretném megkapni nagyon, ettől vagyok csak egy csöppet ideg.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Na, én mára megint sikeresen lepukkantam. Bejöttem ugyan dolgozni, de mindjárt megyek is haza, mielőtt a drága kis virnyákjaim utat találnak maguknak a kollégák felé.

Nagyon elegem van. 3 hete tart, és nem bírok meggyógyulni. Hogy a francba fogom így beoltatni magam?

Ráadásul most egy csomó meló van itt is, meg a blogon is. Kész vagyok.
dia
Budapest
 
 
 


Dia! Jobbulást!

Nekünk az ökonetes grepfuit mag kivonat vált be, 3 nap alatt az egész családot rendbe tette az oltás előtt szeptember-október környékén.
Akkor majd küldöm valamikor a héten az iró bemutatkozását. Nem csekkoltam le, nem ismerem,de biztos megér egy perc figyelmet.

Igen, én is azon lepődtem meg, hogy a folyamatos és odafigyelő felvilágosítás mellett is milyen klassz -más dolgokat is ír. Blaninak nagyon tetszett.

Ötletelés: tudtok erre a nyálkás időre olyan benti programot(főzés, takarítás mellett is kivitelezhetőt), amit egy 3 és egy 9 éves is tud játszani? Képtelenség megfelelni a mozgásigényüknek, és ma pl. nem tudunk 2x lemenni.
Trambulin, bokszzsák, babzsák van, répát is pucoltunk már, stb. Meg kéne újulnom ötletileg, mert az eddigi programsort unják. Ráadásul kicsi a lakás, nincs nagy tér.
Most a sok ajándék amit a tegnapi bulin kapott a Blani, leköti őket. Édes Beni ahogy Hanah Montánás puzle-t rak a nővérével. :lol:

benianya


Sziasztok Lányok!
Látom, pörögtetek :)
Rólunk gyorsan, amíg pár perc nyugi van: influenza: Zaza, Apa, én, és lassan úgy tűnik, Saca is. Beoltatva csak Apa és Mesi lettek, én már lemaradtam a láz miatt, Zaza meg szintén. Még gyógyulgatunk, de jó lenne tempósabban, Zazának már több, mint 1 hete tart....
Dia: Neked is jobbulást! Örülök, hogy Bori jobban van.
Remélem, Többiek, nem kaptátok/kapjátok el... nagyon cudarul voltunk :(
Még nyalogatjuk pár napig a sebeinket, aztán jövök :wink:
Jó hétvégét!

Csöre
 
 
 
 
 


Ó, Csöre, mielőbbi jobbulást!

Én még göthösködöm, de ez tutifix, hogy nem influenza, mert nuku láz, ezért is tart ilyen régóta szerintem...

Jövök majd, csak most ezer a dolog:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ó, Csöre jobbulást!

Dia, Neked is!

Én sem tudtam még magam oltatni, egyszerűen elment a hangom. nem volt egyáltalán, ilyet még nem tapasztaltam. Azt mondták, a náthavírus a hangszálamra húzódott és ne beszéljek. Hát köszi, pont az a típus vagyok...meg a munkám is épp olyan...meg a gyerekim is hallgatnak a mutogatásomra :lol: :lol:
Andristól kaptam, ő is taknyizik még, úgyhogy szerintem mi bele fogunk csúszni az influba....

Szuper ötleteket írtatok.
Én is írok hozzá egyet (vagy többet, ha még jut szembe). Lili kért a Mikulástól hímzőkészletet. ez olyan, hogy egy nagyon aranyos kép, amit nagyon vastag fonállal kell hímezni, nagy, tompahegyű tűvel és csak egyenes vonalakból áll a hímzés minta. Szülinapra vittünk ajándékba és ott is nagy sikert aratott.

Dia,
nem tudod véletlenül, hogyan kell szavazni a Mikulásos versenyen? :oops:

 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: