Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mindenkinek!

2 éves a kisfiam, Roland! Hasonló korú babók anyukájával ismerkednék, tapasztalatot cserélnék. Kiváncsi lennék babátok súlyára, hosszára. Egy napi rendjére. Miket, mennyit eszik stb. Szóval minden érdekelne hasonló korú babákról.
Mindenkinek köszönöm előre is a hozzászólást.

Kép
 
 


Szia!

Az én kislányom 2006 Júliusában születtett, most 25 hónapos.
Én is nyitottam egy topicot 2006 Júliusi babák cimmel, de van 2006 nyári, öszi,tavaszi,téli topic is, oda 2 év körüli babások irnak végülis,ha gondolod, nézd meg.

Velünk súlyban és centiben nem igazán lesz sok egyezés valószinüleg, habár mostanában nagyon sok Fannival azonos méretezésü kisgyerekkel találkozunk, sok pont ekkora cimbije van, de nem egy átlag 2 éves: 18 kg és 98 cm :) Mindehhez van 16 foga, folyékonyan beszél már bö fél éve,persze egyre összetettebben, szereti a fiatalabb babákat is de a nagyobbakat imádja,este 8-9 kor fekszik,7-8 -kor kel, nappal 2 órát alszik, rengeteget iszik (vizet), imádja a zöldségeket,gyümölcsöket újragondolja éppen, de alapvetöen azt is,vonatmániás,szereti a múzeumokat,imád olvasni,babamodellkedik 1 éves kora óta,bilivel alakulunk,szeptembertöl újrakezdi az angolt, itthon vagyok Vele,tehát nem bölcsis és épp költözünk egy kerülette odébb (XV.-ből IV.-be).

Nagyjából igy elsöre ez jutott eszembe :)
Ti merre laktok?Roli miket szeret/nem szeret, mekkora,stb?

Ildikó és Fanni
Vendég
 


Szia!

Nekem is egy kislányom van.Ő 2006 május 3-án született.Gréta a neve.Elég kis súllyal 1950 gral
Gréti 10,5kg és 89,5 cm.Inkább magas csaj.De soha nem volt az a kis husi tipus.
Már folyékonyan beszél mindent.Este legkésőbb 9 kor ágyban van és olyan 8-ig alszik.Viszont már kb.fél éve nem alszik nappal.Egyszerűen nem tud elaludni.Pedig mindennap próbálom.Havonta egyszer összeis jön,de akkor éjfélkor még játszik.Meg másnap majdnem délig alszik.De mikor nem alszik,nagyon jól megvan a napirendje.
Enni mindent eszik és szeret is.Pedig sokáig válogatós volt és 13 hónapos koráig nem fogadott el darabos ételt.
Kb.3 hete szobatiszta.Éjjel sem pisilik be,de azért még ráadom a pencit éjszakára,mert ritkán vannak balesetek.Bár nappal már nem.
Szeret rajzolni,gyurmázni,ujfestékezni.
Imádja a pónikat,babákat meg Elmo-t.
Röviden ennyi.Írj te is magatokról.

Anita és Gréti

KépKép

KépKép

Kép

 
 

Sziasztok!

Anita: Most olvastam,hogy Te is irtál ide, azaz csak te meg én eddig :)
Nagy GRATULA a Kistesóhoz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nálunk a pelus még befigyel, de épp Elmo hatására már bilizés is van! :) Mégis megy heti 2 napra családi napközibe,amig én sulizok.
Merrefelé laktok?
Vendég
 


Sziasztok!

Az én Rolim 2006.06.26-án született. Kb 12 kg, a magasságát nem tudom pontosan. Nappalra szobatiszta, de éjszakára még nem vettem le róla a pelust. Reggelre mindig van benne pisi. Mindent beszél, már mondatokat mond, de van amit nehéz megérteni. Este 9 körül alszik el és kb reggel 7-ig alszik. Nappal is igényli az alvást, van hogy 3 órát is alszik, de minimum 2.
3 hónapja született kistesó, Jázmin. Gondolom ezért, de nagyon követeli Roli a cumit. Most próbálom kicsit korlátozni, így most csak alváshoz kapja meg. Van ám miatta hiszti!

Ildi! Dobsz képet a modellkedő Fanniról? Szereti csinálni?

Anita! Gréti miért született olyan kis súllyal?

Kép
 
 


Sziasztok!

Szia Sly!
Fanni nagyon szereti csinálni,igen, ha nem szeretné nem vinnénk :)
Nagyon édesek a gyerköcök a képeken-nektek bejött a kis korkülönbséges tesóproject?
Mi 3-4 év korkülönbséggel tervezünk tesót,az tünik jónak számunkra, de sok helyne látom,h a kis korkülönbséges dolog is müködik !
Nevettem,h kértél képet, mert pont elötte egy fél nappal szerkesztettem át az aláirásomat itt babaneten, elötte egy olyan program volt fent, ami vetitette a képeket Róla :)
Mi épp költözünk, igy most eléggé visszaszorult a topicozás, több helyre irok, d emajd próbálok benézni ide is.
Kép
Vendég
 


Nagyon aranyos kislány Fanni!

Mindig eszembe jutott, hogy írjak ide is, de nem találtam meg a topicot. :oops:

Egyenlőre vannak nehézségek a kis korkülönbség miatt, de szerintem jobb mint a nagy korkülönbség.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Szly,Anita,Muszat?
Vendég
 


Szia!

Mi jól vagyunk! Mostanra semmi hátrányát nem látom ennek a korkülönbségnek. Jázmin imádja a bátyját és olyan jól elnézegeti ahogy Roli játszik!

Rolkó most jött bele a verselésbe. A fürdőkádban szoktuk tanulni a verseket. ami tetszik neki, szinte azonnal megtanulja.

Jázmin is szépen fejlődik. Már felül, kúszik, egyre ügyesebb.

Kép
 
 


Sziasztok!

Szly,hogy vagytok? Oviba megy Roli? Mi holnap megyünk a felvételi beszélgetésre az oviba.
Kezd tavaszodni, igaz,most nagyon fúj a szél ,bár ettöl 2 óra játszó ma is megvolt persze:)

Többiek?

Ildi
Vendég
 


Hűha! Nagyon pörög a topic! Alig tudom követni! :lol:

Na viccet félre téve.

Ildi4 Nálunk nem kell felvételi beszélgetésre menni. Majd április elején lesz beíratás, akkor megyek beíratni és szeptembertől megy oviba, én meg dolgozni, Jázmin meg mamázni.

Mi még nem nagyon járunk játszóra, mert állandóan sár van, vagy hideg, de már jó lenne menni!

Kép
 
 


Pörög,az már igaz :)
A Ti ovitokban nem gond a tesó kérdés? Nálunk 4 kistestvéres anyukát is elküdtek már szinte az ajtóan mikor mentek beiratkozni.
Minket felirtak de azért még 3 helyre beadjuk a jelentkezést.
Hogy telik a Nyuszi ? :)
Vendég
 


Szia!

Nálunk azért nincs olyan nagyon sok gyerek. De muszáj bevenniük, mert én dolgozni fogok szeptembertől. annyi lehet a bibi, hogy esetleg nem oda veszik fel, ahová én szeretném, de megpedzegettem, hogy pedagógus vagyok, oda is írta a nő a lapra és megjegyezte, hogy felírja, nehogy másik oviba irányítsák Rolit. Szóval én bízom benne, hogy sikerül.

Itt amúgy nem lehet több helyre felíratkozni, mert akkor a létszámot nem tudják megszámolni.

Majd jönnek az óvónők környezettanulmányra.

A Húsvét jó volt. Bár mi már nem locsolkodunk. Első napján Debrecenben voltunk az állatkertben, a másodikon meg strandon. Roli nem nagyon volt oda a fürdőtől, de jobb mint tavaly, mert akkor a vízbe sem akart belemenni.

Ti vártátok a locsolkodókat?

Kép
 
 


Szia!

Ebben az oviban csak a kerületi pedagógusok gyerekei élveznek kivételt és csak ha mindkét szülő pedagógus...A több helyre feliratkozást meg az ovőnővezetők kérik egyenesen, aztán összeülnek és elosztják a népet.

Igazából azt várom,h majd a sulikba is ugy kell könyörögni,h felvegyék az ember gyerekét, de azért kevés gyerek van Mo-n...

Mindegy is :)

Mi húsvét vasárnap apai dédinél volunk 2.5 órás autóútra, hétfőn pedig kisvasutaztunk. Lakásban volt húsvéti disz de idén nem volt túl hagyományos nálunk sem.Locsolkodás azért volt meg készitettünk Fannival hóvirágot amin a fotója van,azt adtuk meg csokitojást a családban :)

A Debreceni állatkert még kimaradt, majd mi is tervezzük megnézni.

Jó hétvégét Nektek!

(Többiekkel mizujs???)
Vendég
 


Szia Ildi!

Felvették Rolit az oviba, ahová szerettem volna!

Nektek sikerült bekerülni a legjobb helyre?

Kép
 
 


Sziasztok!
Sly: Gratula az ovihoz!
Minket átirányitottak és úgy látjuk a párommal,hogy igy most egy jobb helyre került mint ahová szerettük volna :)
19.-én ebédbefizetés,aztán 1-2 hét és ovi, nagyon eltelt a nyár!
Aug.15.-én lesz az esküvönk, tesót is elkezdtük tervezgetni, áruljuk a kertesi házat,fesztiválozunk,nem uncsizunk mostanában, én meg az őszt várom mert az a kedvenc évszakom.


Jól vagytok? Hogy telik a nyár?
Mi lett a jele Rolinak?
Fanninak sikerült lestoppolni a szivecskét,nagyon örül neki és már nagyon várja az ovit :)
Vendég
 


Szia Ildi!

Akkor végül nektek is jól sült el ez az ovi dolog. Én kicsit félek a beszoktatástól, mert mostanában Roli nagyon el kezdett félni az idegenektől, még azoktól is, akiket ismer, csak kevésszer lát. Hát tuti lesz sírás rívás, csimpaszkodás.

Voltunk nyaralni, jól sikerült, csak utána két hét betegség, hányás, hasmenés.

a jelét még nem tudom, aug. huszonvalahanyadikán kell bemenni. Addig semmi konkrétat nem tudok. Mondtam, hogy valami jármű legyen, ha lehet traki.

Szóval elég nagy változások előtt álltok ti is. Hajrá tesóprojekt! Hajrá esküvő, költözés! Hát nem aprózzátok el! :lol:

Kép
 
 


Szia!

Nálunk én inkább az ovónőket féltem :) Fanni nagyon önálló, nem anyás, mikor mamánál van hagyva aludni, akkor is megmondom,hogy megyünk pl. bulizni és majd későn jövünk, alszol mamával? Ö meg mondja,hogy igen, köszön és behúzza mögöttünk a kaput :)

Sajnálom,h betegek voltatok!!!

Egen, nem apróztuk el :)

Ma kozmetikus,fodrász aztán este megyünk vissza anyóshoz Erdökertesre,pénteken a gyűrűket hozza el a párom, szombaton leány / legénybúcsú, jövhét hétfőn Tankcsapda koncert a Szigeten, csütörtökön ruhapróba ,szombaton de. smink és haj aztán polgári esküvő,utána lagzi,aztán szerdán már ebédbefizetés az oviban, Aug. 20.-a, rá egyhétre Alma koncert itt újpesten aztán kezdődik az ovi :)

És közben már a tesó nevét is kitaláltuk: Félix :)
Vendég
 


Ezt még olvasni is sok volt! De így a jó, nem unatkoztok!

Lánynevetek is van már? A Félix név aranyos!

Már Roli is kezdi emlegetni az ovit. Engem szokott vele vígasztalni, amikor már nagyon felhúz valamivel, hogy nem baj anya, mindjárt megyek oviba! :lol:

Hát nekem elég is volt itthon ez a három év.

Mostanában kevésbé félős. Hát nagoyn kíváncsi vagyok, hogy fog viselkedni.
Jázminnal itthon állandó háború van. Sokat veszekszenek. De ugyanakkor nagyon jól el is vannak. Csak ez a ritkább!

Kép
 
 


Szia!

Köszi, a lány név terv Izabell, Laura.

Én még szivesen itthon leszek tesóval is pár évet de 2 évesen Ö bölcsibe megy majd.

Megvolt a lánybúcsú,nagyon jó volt és a Tankcsapda is hétfőn,most haza jöttünk, holnap go vissza ruhapróbára , mert mégis pénteken lesz,szombaton pedig esküvő.

Édes lehet a két kicsi együtt, kitartás, most nézem a vonalzót,hogy csak 7 nap eltérés van a szülinapjuk között!

Jó hétvégét!!!
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: