Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
2010-ben világrajövő babák topikja :)
Vendég
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm


5. hét, 14 mm-es petezsák :) :) :)

 
 

Szia Marymirella!!!!

Én inditottam a topicot csak közben nick csere volt :)
GRATULÁLOK!!!
Merre laktok?
Első baba?
Vendég
 


első baba, bp.
köszönöm.
jelenleg küzdök a ráz a hideg, megy a hasam, és nem tudom mit egyek ami ha ránézek nem jön vissza úgy hogy le se ment-tel. alul ha behúzom a hasam már érződik egy pici pukli, látni nem látszik, de érződik.


Sziasztok!
Csatlakoznék én is hozzátok ha nem gond!
Nálunk a kistesó érkezik 5.héten voltam dokinál 14mm petezsákunk van :D

Kép

Kép
 
 


Szia Katlinka!

Neked is gratula! Már van is 2 egyidős babócánk akkor :)

Marymi: Kitartás, aranyos lehet a kis pukli :)
Vendég
 


én (ha a baba is úgy akarja) április 17-18án fogok szülni.

:) igen, és kezd alakulni. csak tartanánk már a 12. héten, kezdek ott tartani, hogy mindegy mit csinálok, nem enyhül a hányingerem. Nincs ötletetek ellene? Eddig még bevált az "eszek egy falatot" hogy visszább szorítsam, de már ez sem nagyon segít.


Hányásdologban nem tudok segíteni,engem is elég sűrűn elővesz,ami az első terhességemnél abszolut nem volt.

Doki nem tud ajánlani valamit?

Kép

Kép
 
 


Hello 2o10 február 4.-re várom a második picimet!
Csatlakozhatok?
Már van egy cserfes kislányom,ő Fruzsina!
Vajdasági vagyok!

Kép
Kép
 
 


De jó neked, ezek szerint már nem gyötör rosszullét, és lassan megmozdul. A második fiú vagy lány lesz?

Kép


Marymirella
Még nem mondták meg,hogy mi lesz,majd a következő uhun ami olyan 5-6 hét múlva esedékes!
Rosszullétek nem is igazán voltak ezzel a babóccal,viszont Fruzsival igen!De ma épp utolért :? Még nem múltak el...és igen van már valami kis mocorgás a pociban! :D

Van még hidegrázás?Hasmenés nekem is volt egy kis ideig,utánna pedig székrekedés :? ,ami mostmár rendezödött,nos az rossz volt!
Hány éves vagy?Mivel foglalkozol?

Kép
Kép
 
 


23 vagyok, nemrég töltötem a 23-at. a hidegrázás már nincs, de a pockom nincs rendbe túlzottan. csokis keksszel hízelgek neki, hogy ne akarjon mindenféle kisállattal meglepni, úgy mint pl. a róka. eddig a chips volt a legjobb, abból 2 darab elég, hogy megnyugodjon a pocim.


Kisróka :) hááát igen,egy pár hétig még látogatni fog...
De nézd a dolgok pozitiv oldalát,ha hánysz,akkor emelkedik a hcg szinted és a babóccal minden okés :wink:
Férjhez mentél már?Mivel foglalkozol?

Nekünk 2oo6-ban volt a lakodalmunk,26éves vagyok,kereskedő,jelenleg munkanélküli :( :?

Irj egy kicsit magadról! :wink:

Kép
Kép
 
 


nem mentem férjhez, valószínűleg nem is fogok. Én egy bevásárlóközpont üzemeltetési irodájában dolgozok pénzügyesként, hétfőn már mennem kell dolgozni, és hogy 9 napig nem voltam bent(hétvégével együtt) lesz lemaradás, amit meg kell csináljak, mert itt a munka megvár sajnos, és ha szabira jövök, akkor maximum csak gyűlik, mert nem fogja helyettem megcsinálni senki. amúgy közgazdász pénzügy hitelintézeti szakon diplomáztam tavaly tavasszal.

Nővérem 12-én szült, tegnap kaptam róla új képet, mármint a piciről, hát nem is olyan pici..... úgy néz ki, mint egy jó 1,5-2 hónapos gyerek. óriásbébi, már nem is néz ki bébinek, 2 napig tartott nála a csecsemő kinézet.... rengeteg haja van és dús


szintus üdv itt!:)

Nálam pont fordítva van első babóval semmi rosszullét nem volt,de most nem maradok ki semmiből :(


Amúgy 25éves vagyok 1éve mentem férjhez,munkavédelmi felügyelő leszek októbertől(akkor vizsgázom).

Kép

Kép
 
 


Pocaklakó-daloló indul Fóton szeptemberben!

A 2x2 órás foglalkozás célja, hogy megismertesse a kismamákkal és kispapákkal a zenei nevelés alapjait, sok-sok dallal és mondókával, játékokkal, fejlesztési lehetőségekkel. Bővebb információt a www.cilizenebolcsije. eu weboldalon találtok.

Időpontok: szeptember 16 és 23 szerda 17-19 óráig!
Aranytücsökvár Családi Napközi, Fót, Március 15 u. 37.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu


Sziasztok!
Örülök,hogy mindenki jól van!
Olvasgatni jövök ám mindig,csak az ovi miatt nagy a rohangálás meg nekünk 2 hete volt az esküvőnk :)

A huligánlányos progit csak ajánlani tudom, hozzá jár a lánykám ovis tornára ,imádja,nagyon klassz ember,szakember!
Vendég
 


Sziasztok! Marcsi vagyok,bp.-i,hozzátok képest már vén csoroszlya(32) :lol: Régóta olvasgatom a fórumot,de minden topicnál már nagyon összeszokott,kialakult társaságokat találtam-talán ti még vagytok annyira frissek,hogy befogadtok!? :oops: Túl egy vetélésen március 19-re várom a babócám, az utsó UH szerint pont ma 11 hetes.Kép
 
 


Szia Piki!(alias Marcsi)
Üdv.itt! :D A vetélést sajnálom,korai szakaszban történt?
Örülök a pocaklakódnak,jól vagy?Hányinger miegymás elkerül vagy jelen van?

Fildi sok boldogságot! :D

Katlina!
Munkavédelmi felügyelő mit foglal magába?

MI jól vagyunk,csak naaagyon meleg van!Igaz,rosszullét már nincs,néha-néha egy-egy kaparászás a pocakban!

Kép
Kép
 
 


Szintus! Köszi az üdvözlést! Idén áprilisban vesztettem el az előző babát,egy kisfiút,akit nagyon vártunk...ráadásul nem a koraterhesség alatt,hanem a 19.héten...kemény menet volt...de összekaptuk magunkat és már úton van az utánpótlás! :D Még tart a hányingeres-hányásos időszak,meg a vérnyomásom vacakol,de rosszullétnek még nem örültem ennyire!! Látom,te már aktívan babázol,biztos gyönyörű a lányod!!!!!!!!!!
 
 


Piki sajnálom a 19.-dik héten elvesztett babát,ahh,szomorú sorsok vannak :( Mi történt a babóccal?(ha akarsz beszélni róla)
De most minden rendben lesz!Hajrá!

Én is veszitettem el babát,igaz elöbb de Fruzsival az egészet végigrettegtem!Nyugtattam magam,hogy sikerülni fog,de akkor is....

Kicsilányom nagyon belevaló mindenhol ott van,a szüleim mesélték,hogy én is csintalan kislány voltam és mindég azt mondták nekem,hogy az én lányom is csak olyan legyen,mint én voltam...
Hát olyan lett :lol: :D De igy szép az élet,ha zajlik :D

Mennyi a várnyomid?Nekem is mérnem kell napi 1-szer,2-szer....
Elhagytam mindenféle coffeinos italt igy javult napi 1 tejeskávé reggel

Kép
Kép
 
 


Kép Nem gond,Szintus,most már tudok beszélni róla. Valamiért megrepedt a burok és elfolyt az összes magzatvíz-így szegénykémnek esélye se volt. :cry: A szövettan szerint teljesen egészséges volt. Csecsemőotthonban dolgozom,ahol könnyű összeszedni a gyerkőcöktől bármit...Most veszélyeztetettként a 7.héttől táppénzen vagyok,ez nem túl jó,de nem bocsátanám meg magamnak,ha hasonló történne...így is végig fogom parázni ezt a várandósságot. A vérnyomásom nem túl nagy tartományban ingadozik(140/70-100/60),de elég érzékenyen reagálok erre is,szédülök,fáj a fejem. :? A dokim szerint később jobb lesz. Csak győzzem kivárni. :lol: Tök jó,hogy ilyen kis cserfes,talpraesett kislányod van,szeretném,ha majd a miénk is az lenne!!!!!!! Veled/veletek minden oké?
 
 


Hát igen,elléggé ugrál a vérnyomid,de majd vagy magátol beállitódik v.beállitjákl esetleg gyógyszerrel...
Mit dolgozol a csecsemőotth.?E.ü.-s vagy?
Vagy ez olyan bölcsi féle?(nem kinevetni,nem minden kifejezést ismerek ám,vagyis egyes dolgokat nálunk másképp mondanak :mrgreen: )

Igen,a para végig megmarad,még a szülőasztalon is...
Deee azután kezdődid majd az igazi aggódás 8)
Minden egyes köhintés vagy netántán láz aggódást okoz...legalább is én paramami vagyok(az sem jó)

Hát remélem,hogy minden okés,egy pár napja éreztem a babócát mozogni,azóta semmi,de nem izgulok ezen hiszen még 2o hetes sem vagyok,majd csak beindul...egyébként a hájam végett azthiszem kevésbé érezhetem :oops: (mert az van bőven.... :( )
Te milyen testalkatú vagy?Férjed mivel foglalkozik?
Enyim férjem pék és autóbádogos..... :roll:

Majd mindjárt teszek fel képet a kiscsajról...
Iwiw-en vagy?

Kép
Kép
 
 


Kép

Apa és kicsi lánya :D

Kép
Kép
 
 


Megvagyok ám én is csak épp ezen a héten gyakorlaton voltam.
Munkavédelmi felügyelő:
Most épp egy nagy építkezésen voltam,én figyelem a leesés ellnni védelmet,szerszámokat ellenőrzök,munkavédelmi oktatást tartok,kockázat értékelést készítek...........nem egy kimondottan női munka de engem megfogott


Marcsi!
Üdv.itt!!!!
Sajnálom a vetélésed,nekem is volt a kisfiam előtt egy,igaz még a korai szakaszban-így a kisfiammal végigparáztam én is.
De egy nagyon eleven kiskrapek lett belőle :wink:

Kép

Kép
 
 


Katlina hát ez bizony nem női munka,de hát sebaj ha te szereted,akkor mindegy is :wink: :lol:
Azért jó,hogy nálatok ilyesmire is figyelnek,hidd el Szerbiában ez még nagyon gyerekcipőben jár :roll: :(
Te vagyó az iwiw-en?
:wink:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Én fent vagyok az iwiw-en,Beke Mária néven futok. Köszi az üdvözlést,Katlina,sajnálom,hogy te is vesztettél már el babát,de egy picit megnyugtat,hogy több példából is látom,nem áll meg az élet a vetélés után-neked is ott a kisfiad,Szintus,a te lánykád meg nagyon édi!!!!!!!!!A csecsemőotthonban olyan gyerkőcök vannak,akiket a szülei nem tudnak,vagy nem akarnak nevelni.Nálunk újszülött kortól vannak gyerekek,6-7 éves korukig-illetve ha közben családba kerülnek,az a legjobb.Ugyan ez lesz az első gyermekem,de ettől független jó néhányat felneveltem már. :lol: Nos,én se vagyok egy nádszál(sajnos),a vetélés után rengeteget híztam,mióta várandós vagyok,szerencsére tartom a súlyom,sőt,vagy 2 kiló lement a nagy róka-mókában. :lol: :lol: Mi még csak most tervezzük az esküvőt-nem kapkodjuk el...a párom ingatlanreferens az egyik legnagyobb ezzel foglalkozó cégnél. Kép
 
 


Vagyok az iwiw-en Patonainé Szabó Katalin

Nem lehet könnyű egy gyermekotthonban sem-vagyis én nem bírnám mármint lelkileg.Majdnem hogy ti nevelitek a gyerekeket és utána jön valaki és elviszi-persze a gyerekeknek jó-de a kötődés a ragaszkodás hiánya borzasztó lehet!
Minden elismerésem a tiéd Marcsi!!


Hát Szintus itt is! hidd el-nem veszik komolyan a munkavédelmiseket röhögnek amikor azt mondod nekik vedd le a gyűrűd mert leszakítja az ujjad!Csak amikor megmutatod neki a fotót hogy épp két-három nappal ezelőtt egy másik ember így járt akkor jön rá hogy igen talán vele is előfordulhat!
20méter magason nem rak ki korlátot mert nem fél hogy leesik!!!!!Csak azt nem értem az ilyen ember nem gondol bele abba hogy várják a gyerekei otthon?? :twisted:

Kép

Kép
 
 


Katlina! Igazad van,nem könnyű gyerekotthonban dolgozni,de nagyon szép és tartalmas-a gyerkőcöktől pedig olyan sokat kap az ember...igaz,mindet megsirattam,akit elvittek a csoportomból :( . Talán ezért is vágyom már egy ideje saját gyerkőcre,aki csak a "miénk"-nem kell odaadni pár év múlva. :) A te munkád is elég változatos lehet azért!!Az meg tök jó,ha szereted is.Nekem volt olyan melóm,ahová utáltam bemenni is,csak kényszerből csináltam,amíg bírtam,de ez nagyon gáz. Nálatok ki vigyáz addig Robikára,amíg te dolgozol? Vagy bölcsis lesz? Kép
 
 


Hát igazság az hogy nem megyek vissza dolgozni,teljes állásba,inkább maradok a kockázatértékelésnél-és egy kisseb cégnél heti 2órát ha ott töltök az elég,így addig Robika dédivel vagy épp nagyival lesz.Mi egy elég kis faluban lakunk itt nincs is bölcsi szóval abszolut megoldhatatlan lenne 8órás munkát vállani-meg hetes terhesen nem is keresnék.

Kép

Kép
 
 


Katlina! Bocs,tiszta hülye vagyok,erre nem is gondoltam! :oops: Mármint,hogy várandósan nem áll neki az ember melót keresni,mellesleg fel sem vennének igazán.Én is szerettem volna már egy ideje munkahelyet váltani,hogy ne kelljen ilyen messziről bejárni,de aztán arra gondoltam,hogy ha közben összejön a baba,azt biztos nem veszik túl jó néven az új helyen-így maradtam. És egyébként hogy vagy? Rosszullét? Én most a gyomorégéssel küzdök pár napja,mondjuk az is igaz,hogy ipari mennyiségben eszem a szőlőt és a szilvát... :wink: Szintus+többiek! pár napja nagyon eltűnt mindenki!!Remélem,azért minden oké,mindenkivel!Kép
 
 


Sziasztok!Én is uj vagyok itt!Kb 4-5 hetes terhes lehetek.Sajna még nem tudom megmondani mert a peteérésem elég összevissza van.Az orvos 8 hetet számolt de az Uh nem látta még a picit csütörtökön.11mm méhfal és 2mm felritkulás van.Hétfőn megyek ujra.Amugy 4 pozi tesztem volt.Remélem látnak már valamit a pici Bububól. :D
gtimi83
Győr
 
 


Üdv.a csapatban,Timi szurkolok,hogy minden rendben legyen! :D
Első baba?Látom egyidősek vagyunk és mindketten
külföldiek! :wink: :wink: :wink:

Nekem tegnap nem volt nyett,ezért nem jöttem!
Mi okésak vagyunk,holnap megyek dokinénihez,mértem pár na napig a vérnyomásomat és azt kell elvinnem!Jövőhéten pedig cukorellenőrzés kezdődik,mivel Fruzsival gondom volt vele!

Ti jól vagytok?Puszi

Kép
Kép
 
 


Timi!
Üdv.a csapatban!!!!


Hát nálam elég fura dolgok történnek ami egy picit aggaszt is.
Szombaton nagyon rosszul voltam-émelygés,puffadás,sav,erőtlenség....
Azóta viszont semmi :shock: .
Sajnos rögtön a legelső abó jutott eszembe-ott is így volt egy nap nagyon rosszul voltam utána semmi-és mire mentem uh-ra addigra felszívódott már csak a méh zsák maradt-remélem most nem ez lesz.dokihoz pedig csak jövőhéten megyek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Timi,tök jó,hogy csatlakoztál!A legjobb barátnőm ugyanígy kezdte a terhességét, ráadásul őt a doki bepánikoltatta,hogy méhen kívül van a baba,mert csak a teszt mutatta ki,az uh nem,aztán a következő uh-n egy másik dokinál minden oké volt,azóta a kisfia már 5 hónapos kis vagány. :lol: :lol: Biztos minden rendben lesz nálad is! Én is drukkolok nagyon!!!
Katlina,én is ezzel szenvedtem 2 napja,akkor már kb. 3.alkalommal:túl sok gyomorsav,úgy éreztem magam,mint akit gyomorszájon vágtak,nem kaptam levegőt,nagyon pocsék volt.Én vettem be savlekötőt+megittam vagy másfél liter vizet,így múlt el nagy nehezen...Ne aggódj,ez állítólag az első trimeszterben természetes(bár ez engem se vigasztalt,amikor rosszul voltam :? )
Vigyázzatok magatokra és mindenkinek a legjobbakat!!!!!!!
Kép
 
 


Sziasztok!

Két hét híján 28 éves, első babát váró kismama vagyok Nyíregyházáról. Szeretnék csatlakozni, hogy megoszthassam veletek örömeimet és kétségeimet.
Remélem, nem leszek mindig nagyon szőke, de első babát váró lévén tapasztalatlan vagyok.
Ja, 2010. április 6-a várhatóan a nagy nap:)

Az első kételyem, amiben segítségeteket várom, hogy az utolsó mensi szerint elvileg tegnap léptem a 10. hétbe. Amikor először dokinál voltam, az elvileg - az utolsó vérzéstől számolva - a 8. hét legvégén volt, ennek ellenére az UH-os vizsgálat alapján, amely 10mm-re kalibrálta a kicsit, azt mondta a doki, hogy a magzat 6 hetes. 4 héttel későbbre rendelt vissza, és azt mondta, majd elég utána a védőnőhöz mennem.
A kérdésem ezek után már csak az, hogy 4 hét múlva - bár a magzat 10 hetes lesz, de én már terhességem 12. hetének legvégén fogok járni. Ha még csak ezután megyek el védőnőhöz, aki majd csak ezután küld el a 12 hetes genetikai UH+vérvételre, akkor nem fogom "lekésni" ezt a vizsgálatot, nem lesz túl késő? Vagy mostmár akkor számoljam a terhességem a magzat valódi kora szerint?

Előre is köszi a válaszokat.

A rosszulétek terén én szerencsésnek mondhatom magam. A 7. hét közepétől kb 2 héten keresztül tartott egy masszív, inkább egész napos, mint csak reggelinek mondható hányinger, aztán mintha elvágták volna. A gyomrom azért még elég rosszul van ( de ez már nem hányinger, inkább olyan, mintha hirtelen farkaséhség törne rám, meg a büfik is eléggé kínoznak ), de annak örülök, hogy már nem kínoz hányinger. A hányinger ellen a dokim a nagyon hideg víz vagy gyümölcslé apró kortyokban történő fogyasztását javasolta, de nekem nem használt. Az utolsó napokban én reggel vettem be egy B6 vitamint, attól hányingerem nem volt, viszont a hűtőt egyben tudtam volna felfalni, úh a kilók miatt ez sem volt túl jó. Még jó, hogy 2 hét alatt letudtam ezt az émelygős dolgot.

Mindenkinek további szép estét és könnyű holnap reggelt!:))
 
 


Szia Ire!

Üdv.Itt!
Lehet hogy a fogantatás a ciklus utolsó részében volt így ezért kissebb a mért eredmény mint ahogy te számoltad!
Nem említetted meg ezt a dokinak?


Mi holnap megyünk dokihoz,igaz jövőhéten kellene,de annyira sűrű lesz a jövőhetem így átraktuk péntekre.


Védőnő azt mondta a szombati nagyon rosszullétemre hogy olyan erős kettős front hatás volt hogyx nem csodálja ha ennyire roszul voltam :shock:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ire,üdv a fedélzeten!
A várandósságot azért számolják az utolsó menstruáció első napjától,mert az az egyetlen tutibiztos dátum,ezért is 40 hét a terhesség és nem 9 hónap...attól függően változik a magzat kora,hogy igazából mikor is történt a ciklus alatt a megtermékenyítés,ahogy ezt Katlina is írta.A magzat igazi korát csak az UH-s vizsgálaton végzett méricskélés alapján lehet megsaccolni,de ez se teljesen pontos,mert az ultrahang is középértékkel számol.Nem minden magzat fejlődik egyforma ütemben,ezért van mindenhol egy -tól -ig tartomány,de még mindig ez a legpontosabb,így ehhez mérten küldenek az összes többi vizsgálatra,tehát az a mérvadó,amit az UH-n mondanak.A 12.heti+az összes többi vizsgálatra is a dokid küld,A VÉDŐNŐ NEM! A védőnő abban segíthet,hogy elmondja,mikor milyen vizsgálat következik,az mire jó stb.,valamint ő végzi az adminisztrációt a kiskönyvedben,rávezeti a kész leleteid eredményeit,ha a doki nem teszi meg.A védőnőhöz egyébként onnantól kezdve bármikor elmehetsz,hogy van egy pecsétes papírod arról,hogy valaki beköltözött a pocakodba! :lol: :lol:
Bocsi,ha nagyon okoskodónak vagy tudálékosnak tűntem,nem állt szándékomban,csak én ezt már másodszor zongorázom végig és valamelyest szakmába is vág...szóval kérdezz bátran! :D :D :D
Egyébként nem vagyok ennyire nagyképű,nyugi!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
 
 


Sziasztok!Nagyon lassan telnek a napok.Még 3 nap hétfőig.Remélem nincs baj a picivel és szépen fejlődik.Próbálom elhessegetni a rossz gondolatokat is.Csak arra gondolok milyen szép is lesz majd az én Lucám.Már Lucának hivjuk :DNekem nincs hányingerem talán 2x volt olyan émelygős.Nem vagyok nagyon álmos sem csak ha dolgozni kell de akkor nagyon nagyon.Hidegrázás van a hőm fent van ami jó a melleim mintha sötétedtek volna és érzékenyek is. A hasamat érzem.Más nincs és kivánós sem vagyok csak minden nep megeszek egy fél üveg barack kompotot.Ma a turós palacsinta nem esett valami jól.Hát most ennyi.Puszika :D
gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!

Timi,mi is számoljuk a napokat hétfőig-én akkor megyek a 12.heti ultrahangra.Nem tudom,ki várja jobban,a párom,Andris,vagy én?
Bár szerintem kiegyezhetünk döntetlenben! :lol:
Írj majd utána,hogy mi volt és mekkora a pocaklakó!!!!!!!!És ne izgulj,biztos szépen fejlődik és minden rendben vele.
Kicsit én is parázok azért...de ez biztos természetes velejárója az anyává válásnak. :lol:

A hányás,hányinger nálam már elmúlt és nem hogy kívánós nem vagyok,de eléggé gondot okoz,hogy egyáltalán mit egyek,mert szinte semmi nem esik jól,max.a gyümölcsök,de azoktól meg túl sok a gyomorsavam...szóval nem egyszerű az élet,de sebaj, megéri! :D :D :D :D
Kép
 
 


Sziasztok!

Piki, köszi a választ, így már megnyugodtam egy kicsit, hogy nem fogok lemaradni semmi rosszról. Furi amit írtál, mert pont tegnap találkoztam a tesóm védőnőjével és ő mondta, hogy védőnő fogja adni a beutalót erre a 12 hetes UH vizsgálatra. Na, mjad kiderül és beszámolok, hogy ki a góré nálunk, a doki vagy a védőnő:)
Pl. egy budapesti barátnőm kérdezte, hogy elküldött - e már a dokim vérvételre, mondtam, hogy nem. Tökre kiakadt ezen. Mikor kérdeztem a Tesókámat ( 4 éves kislány anyukája, ugyanannál a dokinál szült, akihez én járok ), ő meg azt mondta, hogy a vérvételre is a védőnő fog elküldeni, ő állítja ki a papírost.

Viszont ennek eredményeképpen akkor most 2 héttel fiatalabb a terhességem...:( Már olyan jó volt kimondani, hogy 10. hetes vagyok. Na nem baj, ezentúl is azt fogom mondani, rajtam kívül úgysem tudja senki:))))

gtimi83!
Én is drukkolok Neked, biztos, hogy minden rendben van. Én is sokáig hiányoltam a hányingert, és a már tapasztalt barátnőim mondták: ha nincs, az nagyon jó, ha van, az normális.
Na a nagy hiányolás után meg is érkezett, ahogy már mondtam nemcsak reggeli vendég volt, hanem egész napos. Még olyan is volt, hogy este 9kor, amikor lefeküdtem aludni, behunytam a szemem és akkor jött rám, fel kellett ülnöm, hogy nehogy kijöjjön. Olyan volt, mint a régi szép egyetmista években egy alkoholos italokat korántsem nélkülöző buli után :lol:
 
 


Hmmmmmm...azok a régi szép idők... :lol: :lol: :lol: Néha azért hiányzik.
Ire,fura,amit írtál a védőnőről.Magyarországon elvileg abszolút nem az ő kompetenciája a beutaló írása.Ebből még vizsgáztam is a mostani sulimban,bár meg nem mondanám már,hol és milyen aspektusban szerepelt... :shock: :roll:
Most már tényleg kíváncsi vagyok,légyszi,avass majd be a részletekbe!

Katlina! Mi volt a dokinál?? Remélem,minden oké!!!!!!!!

Timi! Mi is a fogantatásától Pankának hívjuk a babuszt,valahogy tutira veszem,hogy lány lesz.Az előző babáról is éreztem az első pillanattól,hogy kisfiú,és tényleg az lett volna szegénykém. :(
Kíváncsi vagyok,most is bejön-e a megérzés,de az még jópár hét,mire kiderül...
Kép
 
 


Védőnő:
Hát nálunk ez úgy működik megjelensz dokinál,van pecsétes papírod hogy kismama vagy,védőnéni megírja a kiskönyvet,ha nincs fogadott dokid akkor havonta egyszer jár ki egy ő fog mindenre küldeni DE ídőpontos rendszer így megkéred az ídőpontot majd elmész a védőnőhöz aki a háziorvossal kiíratja a beutalót.


Doki:
Minden rendben igaz vissza vett egy héttel így most uhu szerint tegnap 7hetes+4napos voltam,most-e szerint megyek a 12hetes uhura,takaró redő+megcsinálják a Down tesztet is a kórház finanszírozza aminek én örülök

Csajok hogy vagytok???


Nálunk a férjem azt mondta leány lesz és akkor Bogi lesz de ha véletlenül kukacos akkor Vencel

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Katlina,örülök,hogy minden oké veletek!Én holnap megyek a 12.heti UH-ra és nekem is megcsinálja a kórház ingyér az integrált tesztet. Már alig várom,hogy láthassam a babuszt,meg én is kíváncsi vagyok, most mit mondanak,mennyi idős.

A védőnő-téma egyre érdekesebb,úgy tűnik,"ahány ház,annyi szokás"...nem ellenkezem most már,a lényeg,hogy működjön a dolog és mindenki időben eljusson minden szűrésre és vizsgálatra :lol: :lol: !
Remélem,mindenki jól van,azért ha van időtök,írjatok!
Kép
 
 


Sziasztok.
Nálunk a védőnő irja ki a kiskönyvet a beutalókat is ő adja és azt hiszem havi egyszer kell megjelenni nála.Holnap megy uhra drukkoljatok.Hányingerem van és fáj a fejem is. :)
gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok Lányok/Kismamák!

Na, mostmár kezdek megnyugodni a védőnős sztorimmal, úgy látszik, nem is olyan balkáni a helyzet itt keleten... :lol:

Csak irigykedve olvasom, hogy többen is holnap mentek UH-ra, jaj, de jó már Nektek, nekem még 21-ig várni kell rá.

Hát, ma nagyon nincs jó napom, iszonyúan fáj a fejem, :oops: annak ellenére, hogy nagy fejfájós-migrénes vagyok, eddig megúsztam, de ma nagyon elővett és ezen sem a fekvés-alvás, sem a homeopátiás csodaszerem nem segített, úghogy hosszas internetes kutakodás (orvos válaszol, stb. ) után bevettem egy szem panadolt. Bár a dokim is mondta a vizsgálatkor, hogy nem kell túlparázni ezt a gyógyszer dolgot, de akkor nem kérdeztem rá, hogy ő mit tanácsol, mit szedjen az ember, ha már nagyon muszáj. Remélem, semmi rosszat nem tettem.

Akkor itt az újabb téma: kinek mit mondott a dokija a fájdalomcsillapításról?

Úgy látom, Katlinával nagyjából "egyidősek" vagyunk, mármint a bébik:))) Nekem valahogy az a megérzésem, hogy fiú lesz, már csak azért is, mert fiú-névben természetesen nem tudunk megegyezni :? , a lány név már meg van.
 
 


Piki,Timi mi volt uhun vagy este mentek???
Írjatok!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk uhun és 6 hetes és 1 napos 4mm és ver a szivecskéje. :D :D :D :D Úgy őrülök neki hogy alig birom megálni hogy ne mondjam el itthon is a dolgot anyóséknak.
gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!
1-re mentünk,de még csak most értünk haza,mert anyósom kórházban van és még őt is meglátogattuk-jól el is fáradtam...
Örömmel jelentem,hogy a picikénkkel minden a legnagyobb rendben :lol: ! 59 mm-es az ülőmagasság,ez napra pontosan megfelel a korának,amit én számoltam.A tarkóredő 1,2mm,ez is bőven határértéken belül van,genetikai eltérést nem találtak:megvan keze-lába :lol: :lol: :lol: .
Amikor elkezdődött a vizsgálat,épp szopta az ujjacskáját,vagy legalábbis a szája előtt tartotta a kezét,de a doki azt mondta,hogy már tudja szopizni az ujját.
Szóval vele minden oké,nekem viszont talált egy 3cm-es miómát a hasfalamon,amit eddig senki nem vett észre. :? Azt mondta,ez teljesen jóindulatú és a terhességet egyáltalán nem zavarja,de azért figyelni kell rá.Hát egy kicsit azért felzaklatott a dolog,főleg azért,mert ebben az évben annyi hasi UH-n voltam és csak most termett ott ez a 3 centis képződmény???Most nem a saját dokim vizsgált,hozzá majd a jövő héten megyek,kíváncsi vagyok,ő mit mond...

Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron