Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!!!

2009 márciusában szültem a picifiam, 3370 grammal és 53 cm-el, a sote II klinikán. A Ti babátok mekkora most és mit tud (kúszik, fordul) ?
 


Szia!
Az én pici lányom is 2009. márciusban született a Bajcsy kórházban. 3850g és 51cm volt.
Most 7800g 69 cm és pörög forog ezerrel. Eddig csak hátrafelé tolatott mint egy kis rák, de tegnap elkezdett előre mászni éa azóta le sem áll. :)
Gyönyörűen eszik, játszik, fog és figyel a nevére, megismeri a hangokat.
Gratulálok a Te kisfiadhoz is. Ő miket csinál?
 


Szia!!!

Az én kisfiam még csak forog, tehát "gurulva" közlekedik :) A nevére ő is figyel, ismerősre mosolyog. Utoljára 6 hónaposan mérte a védőnéni akkor 7690 gramm volt és remélem azóta több, mert még csak anyatejet hajlandó elfogadni pedig próbálkozom almával, Sinlac péppel-de már kezdek aggódni..gondolom ha nem lenne elég neki a tejci akkor megenne mást is :( ugye? A nagyfiam most 7 éves ő tápszeres volt és már 4 hónaposan falta a bébiételeket...:) A Tied miket eszik?

szió
b.
 

 
 

Szia!
A kislányom sajna csak 3,5 hónapig tudott cicizni ezért már mindent eszik szinte és nagyon ügyin tátog. :)
Szerintem viszont cseppet se aggódj, az anyatejnél nincs jobb!!!
A barátnőm kislánya 8 hónapos és semmit sem fogad el a cicin kívül.
Néha majd próbálkozol és elöbb utóbb ugyis fogja kérni ha az már kevés lenne.
Petránál először az almát higítottam lének, azt itta meg baracklét, mostmár krumplival összefőzve, répa, cékla, spenót, sóska saláta, pipihusi, borsó, sütőtök.... mindent összepárolok egy krumplival és botmixerrel lepürésítem. 5 perc alatt kész és szerintem jobb mint a bébiétel konzerv.
Tegnap már pici karalábét is evett, de szerencsére nem fájt a poci.
Ja gyümiben a banán, körte a kedvenc.
Nagyon szép nagy a Te babád is, és abszolút, nem úgy hangzik súlyra mintha alultáplált lenne! :)
Mi nov 11-én megyünk visza a dokinénihez, hogy mennyit nőtt, majd írj Te is!
Addig is jó egészséget Nektek! És gratula a nagyfiúhoz is.
(lassacskán még időben mi is szeretnénk tesót)
 


Én is örülök, hogy Karcsika tud szopizni, csak hát így lassan 7 hónapja senkire sem tudom rábízni, mivel nem alakítottam ki napirendet...hanem eszik amikor nyűgös, amikor éhes, amikor aludni akar :) így még orvoshoz is viszem magammal..hát lehet, hogy egy kicsit elrontottam...a nagyfiamnál ilyenkor már volt napirend és az éjszakákat is átaludta, a picinél még van, hogy 2x kelek :)
Írok maj védőnini után!! :) :)
 


védőnéni :) :) :)
 


Szia!
És nem tudod megoldani, hogy fejsz le tejcsit és odaadja neki valaki?
El tudom képzelni milyen lehet, mert azért néha Neked is kellene egy-egy fél óra. Nekem oltári szerencsém van mert szerencsére anyuék is közel vannak és kéthetente egyszer meg a sógórnőm vigyáz rá napközben, ő a keresztanyuja.
Szerintem még nem késő valami napirendet kialakitani. Ha lassan is de megszokja majd!
Merre felé laktok budapesten?
Szép napot Nektek!!
 


a 11. kerületben lakunk! Azzal nekünk se lenne probléma, hogy ki vigyázzon rá, lenne jelentkező, de csak velen van el :lol:
sajna fejni nem tudok nem váltódik ki a reflex csak a babóra!! :)
Ti merre laktok?

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Szia queen-bee,

velem találkoztál a dokinál. :)

Sokszor eszembe jut amiket beszéltünk utána, nagyon megnyugtató volt Veled beszélni, köszönöm. Írtam egy babapszichológusnak, aki megerősített, hogy a mozgás és az értelem van összefüggésben, nem a súly.

Gyönyörű a nagyobbik gyerkőc is. Nem is hinnéd hány sorstársad van. Sorra olyanokat hallok, hogy 7-10-12 hós és még nem eszik mást csak tejet.

Nekem azért könnyebb ciciből etetni, mert ahhoz csak egy pelus kell és tiszta marad minden. Nyilvános helyen meg bemegyek legrosszabb esetben a WC-be és ott elintézem, de ahhoz nagyon nyilvános helynek kell lennie. Viszont a szilárdat tényleg sehogy sem tudom lebonyolítani. Annyira malackodva eszik, hogy ma pl. a haját is mosnom kellett utána, meg falatonként az orrát törölnöm, hogy kapjon levegőt. :D Van már zubbonyunk is, azzal is gáz. Egyszerűen nem tudom hogy lehet pucérra vetkőzés nélkül megoldani. Bár az sem segít, mert belém is keni, ha elér. Bár ha mindketten meztelenül nyomnánk a kajálást nyilvános helyen na az lenne ám a show. :roll:
 


Szia!!! Örülök hogy itt vagy Betti a nevem!! Van még 1 ilyen névvel futó topic ott még többen vannak!! A várandósság címbe kell bemenni és ott a 2009 márciusi babák!!

Most éppen asütőtökkel próbálkozunk, mindent mosni kellet Őt, engem stb :)

De kitartóan próbálkozom :)

Fotót is lehet feltölteni a babóról, és lehet életkor -jelző vonalzót is felrakni, engem is kiokosítottak, mert nagyon nem értek a technikához :)

Ti mikor mentek legközelebb a Kökörcsinbe?

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


szóval kellett 2 t-vel úgy sietek, hogy mindent rosszul írok :)

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Hű ma vendégsereg fog nálunk járni. Pucolom a lakást. :D meg főzök már 2 napja. Egyiptomi ürge jön, szeretném neki megmutatni a magyar konyhából pár jó dolgot. Szóval jóféle a menü, már csak sikerülnie kell a főzésnek. Remélem ízlik majd neki, (meg nekünk is). Megnézem majd a másik topikot, úgy néz ki jöv héten lazább hetem lesz. Ja Betti engem meg Eminek. (Emília)
 


Azért az Emi jobban hangzik mint a nyamvadék! :lol:

Hogy sikerült a főzés? Mi volt a menü? honnan van egyiptomi ismerősöd?
Én annyira vágyom Egyiptomba egyszer!! Te voltál már?

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok, szia Betti!

Nagyon szépek a fiaid! Megpróbálok én is tölteni fel képet és vonalzót Petráról.
Hogy halad az etetés?
Sajnos mi a világ másik végén a XVII. kerületben lakunk, bár imádok itt lakni, néha azért jó lenne ha több kisbabás anyukával tudnék talizni, beszélgetni, mert a barátnőim még nem babáznak, bár az egyik 9 hetes várandós, de sajna leköltöztek a férje munkája miatt Villányba. :(
Én már voltam Egyiptomban és tényleg érdemes egyszer látni. Csodálatos, bár szörnyű is amit látsz, mert a túristarész pazar, gyönyörű, melette pedig látod a nyomort, koszt....
 


köszi szépen :) hát etetés igazából sehogy sem halad, bár tegnap megevett egy kis sütőtököt üvöltés nélkül :)
Most az én környezetemben is kevés a kisbabás, amikor a nagyfiammal voltam itthon akkor a baráti körben több babó is született dehát ők már "felnőttek" :)
Egyiptomot irigylem egyszer el kell oda jutnom!!! Ha nagyobb lesz Karcsika úgy is ráveszem a páromat :wink: , de ő meg mindig északra vágyik :cry:

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron