Új privát üzeneted érkezett!

Mi is beadattuk babónak a Meningococcus elleni szurit. /Beadta egyszerre a kötelezővel annak idején, persze az is két szúrás volt/ :(
Kedden voltunk gyerekorvoshoz és védőnénihez. Most csak Iringó kapott bárányhimlő elleni szurikát. Nagyon ügyes volt nem sírt. Itthon megbeszéltük, hogy kicsit fog fájni és olyan lesz mint egy szúnyogcsípés( bár még az sem csípte meg soha :lol: ) Már a multkor sem sírt az én kis hősöm :D
Gerda 9200 gr és 73,5 cm hosszú. Eddig volt, hogy közel egy kg.-ot hízott egy hónap alatt, és 60 dg-okat. Most vissza vett egy kissé, mert csak 30 dg.ot. Otthon a nagyiknál nem igazán akart enni, csak cicizni és ezek szerint az már nem annyira hízlaló számára. Most újból jókat eszik. Ma közel 200 ml. meggy-krumpli-anyatej és még rá egy kis tejcsi újból. uzsira meg lenyomott egy almát és egy fél banánt plussz ezt követte a szopi :shock:
Többnyire én készítem a Gerda kosztot, mert azt tapasztaltam, hogy ezeket szívesebben fogyasztja, mint a bolti bébipapikat. Már ettünk darabosabb dolgokat (bolti papikban) ami eleinte nem ízlett neki, öklöndözött a darabkáktól. Persze a csirkemell kis darabkákban simán lecsúszott. Attól nem jött rá a hányinger macára :lol: . Olyan lesz, mint az apja: húst-hússal :?
Na megyek aludni! Mindenkinek jó babázást és szép napot! Sziasztok!

Kép
Kép

Ani
 


A manóba! Ismét lemaradt valami. Pont a lényeg: Mászunk!!! Nagyon édi. Eddig csak hernyósan kúsztunk illetve gurult (ez nagyon tetszett minden családtagnak, főleg mikor a fürdőkádban folyamatosan forgott) Tegnap elkezdtünk mászni. 6 fogunk van, fönt 4, lent 2. Na puszka.

Kép
Kép

Ani
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztünk :) pénteken reggel mentünk fel Pestre anyukámékhoz.. és szombat délután jöttünk haza.. nagy volt az öröm, babázott a mama-papa :)

Kibújt felül is a fogacskánk végre, ennyit szenvedni vele, szegény Bencust nagyon megszenvedtette:(

Ti milyen teát vagy innivalót adtok a gyerkőcöknek?
Én vettem Milupás kék szőlős granulátumos teát, megissza nincs vele gond, csak nekem annyira nem tetszik mert cukros, és még nem iszunk pohárból, a vizet meg nem issza meg csak játszik vele :)

Végre jó idő volt, tudtunk kint aludni sokat, nagyot sétálgatni, tegnap meg kertészkedtünk elkezdtük felásni a kertet.. mondani sem kell a derekam nem érzem :) nem akarok ásót látni egy darabig :) aztán rendbe tettem a kis kertemet, kigazoltam, megmetszettem a rózsákat :)

na megyünk készítem az ebédet :)

Nektek hogy telt a hétvége??

Kép
 

 
 

Sziasztok!
Ismét idejutottam, Gergő alszik, nekem sincs épp semmi lakás körüli tennivalóm.
Nagyon szép idő volt az elmúlt napokban, voltunk is sétálni a Dunaparton, még mindig jó altató hatással van Gergőre a dunai levegő :) 16-án mérte védőnő: 72 cm és 9 kg. Mindent megeszik, amit adok neki. Tejpépezni is szoktunk uzsonnára, mindenféle gyümölcsöset szeret, általában DM-ben vásárolok neki babylove dolgokat, de ha már nagyon unom a banános, vaníliás meg rizses tejpépet (Gergő nem unja, csak én vagyok ilyen újító típus), akkor pl. adok neki Mildibé vegyes gyümiset.
Tea: a HIPP-eseket én sem adom neki, pont a cukor miatt. Almatura filteres babateát adtam neki eddig, illetve van Almatúra gyümölcsös tea is, amire 9 hónapos kortól van írva, most azt csinálom neki nagyon enyhére. Egyikben sincs cukor (DM-ben veszem szintén).

Hányszor, mit és mennyit esznek a babáitok? Gergő napi 5-ször, ebből a reggeli és a vacsi tápszer, tízórai gyümölcs, az ebéd főzelék, az uzsi pedig tejpép (vagy szoktam még joghurtos gyümit is adni neki).
 
 


Sziasztok,

ivett77:
Nekünk reggeli tejpép, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsi gyümölcs vagy főzelék és vacsi pedig tápszer :)
Szerencsére mindent megeszünk, nem vagyunk válogatósak :) most pulykahusit főztem neki rizzsel, és ízlett neki :)

Én általában Corába vásárolok, mert oda megyünk nagy bevásárlásra, így ott szerzem be a babás dolgokat is :)
A teával én is gondban vagyok, most kaptam anyukámtól filteres bodza teát, herbáliás, és nincs benne fekete tea, meg koffein, így Bencu is ihatja, ma főztem le az első adagot, kiváncsi leszek hogy ízlik majd neki :) Meg javasolták a pickwick gyerekteát is, majd lehet hogy kipróbáljuk :)

Kép
 


Sziasztok!

Mi még teákat nem próbáltunk, mert a szopi mellett nem igényelte, kiköpdöste még a vizet is. Mióta elkezdtük a hozzátáplálást, azóta párszor elfogadta már a vizet. Én is mostanában próbálkoztam valamilyen babateán. Iringónak egy Herbáriásat adtam annak idején.
Kajcsik: nekünk egy kicsit más a felállás, mert szopizunk is. Szinte pici kora óta végig aludta az éjszakát, mostanában viszont
hajnal 3-kor cicizünk :shock: ,( van, hogy 5-kor ismét) de inkább 8-9 körül, 12-kor főzelék, 3-4 körül ébred ekkor gyümi és anyatej, vagy gyümölcsös rízs, vagy joghurt mostanság. 7-8 anyatej, 11 anyatej.
Ebéd után 3-5 órákat is aludt, így este csak 11 körül akar elaludni. 1-2 napja nem akar aludni ebéd után, így ma már 8.45-kor aludt.
Pont tegnap beszéltem a védőnővel, hogy mit gondol arról, hogy este megetetném egy kis tejpéppel, hogy ne kellene éjszaka annyit felkelni. Aztán lelkiismeret furdalásom lett, hogy ez csak nekem kényelmes. Ő viszont azt javasolta, hogy fürdés előtt adjak tejpépet, majd este cicin altassam. Megpróbáljuk majd ha sikerül eljutnunk a Tesco-ig. :D Az ebédjét én is magam készítem, ezeket szívesebben fogyasztja, mint a bolti papikat.
Többiek? Hol vagytok????? Babusok jól vannak????

Kép
Kép

Ani
 


Hahó csajok!

Hol vagytok???????

Kép
Kép

Ani
 


Próbálgatok képet felrakni, de nem sikerül :?

Kép
Kép

Ani
 


Sziasztok,

Miújság van veletek? Nagyon eltűnt mindenki :(

Mi jól vagyunk, már van 4 fogacskánk, a felső kettő nagy nehezen kibújt..
Kommandósokká váltunk, kúszunk, csúszunk, forgunk :) nagyon édes...
Nektek már ül a babátok? Nekem BEnce nem nagyon akar, ha ültetem akkor eldől ha nem fogom :( :shock:

Most éppen összenyálazta a számítógép egerét, nagyon szeret vele játszani, már ki kellett húznom a gépből :)
Hogy telt a hétvége?
És az óra átállítás, hogyan viselitek?
Én úgy döntöttem, hogy nem állítom át Bencét, most 7 óra helyett 8 órakkor fürdünk, és így reggel 7 óráig alszik. Picit csalok, de ugyanannyit alszik :)
Most már átalusszuk végre az éjszakát, ha fel is ébred akkor kb. 5-6 óra körül, akkor kap egy kis tápszert, és csucsu van 7ig :)

Húsvétkor mit csináltok? Mi lesz a menü a sonkán kívül?
Én már alig várom, anyósomtól kaptunk házi sonkát, isteni finom :) nyam-nyam.. Bencuska is megízlelte, látszólag tetszett neki :)

Most megyek, készítem az uzsit, mert nemsoká reklamálás lesz :)

Kép
 


Hol van mindenki????

Hahhóóó

Kép
 


Sziasztok!

Majd jövök, most mi vagyunk takonykórosok és lázasok :-(
Remélem nem sokáig! Tavasz ravasz :?

Kép
Kép

Ani
 


Sziasztok

Talán sokan adtok még bébi ételt picurotoknak.
Ezért fontos információ lehet nektek
http://tyukanyoponthu.blogspot.com/2010 ... ietel.html
 


Sziasztok!

Hová tűnt mindenki?????
Mi meggyógyultunk, pár napig tartott a taknyosság.
Moncsi: Mi még nem ülünk, de már felállt az ágyban megkapaszkodva. Édes ez a kommandós korszak. Imádtam
Mi sem változtattunk a fürdés időpontján, igazán észre sem vették a dolgot. Kipróbáltuk a tejpépet. Banánosat vettem neki, nagyon ízlik törpinek. Egy kis zabagép. Azt gondoltam, majd átalussza az éjszakát, hát nem. :shock: hajnal 2-3 körül ugyanúgy felkel szopizni. aztán az is lehet, hogy csak köztünk akar aludni, mert ilyenkor rendszerint bealszok :D Tegnap 10 körül már aludt jócskán teli pocakkal és éjfélkor már kérte a cicit :?
Húsvét vasárnap állatkertben voltunk, ahonnan haza kellett jönni, mert Inci nagyon sírósra vette a figurát. Akkor lett beteg. Hétfőn a tesómékhoz mentünk volna bográcsolni, de nem tettük, mert attól tartottam, hogy megfertőzzük a kislányukat valami kórsággal. Így otthon pihentünk négyesben.
Gerdám kifújja az orrát :lol: nagyon édi. Na eddig tartott a babanetezésem, mert törpi megunta.
puszi mindenkinek. Gyertek néha.

Kép
Kép

Ani
 


Sziasztok!!!!

Hová tűnt mindenki???? Jól vagytok????? Babócák??? Ki megyeget már???? KÉREK BESZÁMOLÓT!!!! Megpróbálok majd képet felrakni!
Pusza

Kép
Kép

Ani
 


Kép Inci az első saját kezüleg fogott halacskájával :-)

Kép Tésztás- maszatos Gerda

Kép
Kép

Ani
 


Ezt most találtam :-( Gondoltam kiteszem ide-oda, hátha összegyűlik sok-sok kupak ennek a beteg kislánynak. Nagyon szívszorongató.

http://tv2.hu/mokka/video/lebenult-a-su ... a-3-eves-l aura

KISS LAURA HONLAPJA!!!!!!Hogy minden hihető legyen!
http://www.kisslaura.fw.hu
KÉRLEK OLVASD VÉGIG!!!!!!
KISS LAURA VAGYOK NYÍREGYHÁZI LEUKÉMIÁS KISLÁNY!!!!!
2007-BEN SZÜLETTEM,2009 SZEPTEMBERÉBEN LEUKÉMIÁT ÁLLAPÍTOTTAK MEG NÁLAM ÉS AZ AGYAM SZÜRKE ÁLLOMÁNYA RONCSOLÓDOTT!!EZÉRT AZ EGÉSZ ORSZÁG KUPAK GYŰJTÉST INDÍTOTT RÉSZEMRE,HOGY A SZÜLEIM A BEFOLYT PÉNZBŐL ELJUTTASSANAK KIJEVBE ŐSSEJTKEZELÉSRE!!!!!!
KÉRÉSEM AZ LENNE AKI ELFOGADTA JELÖLÉSEM AZ GYŰJTSE NEKEM A KUPAKOKAT ÉS JUTTASSA EL SAJÁT KÖLTSÉGÉN A MEGADOTT CÍMEKRE A KUPAKOKAT VAGY SZEMÉLYESEN IS SZÍVESEN VÁRJUK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ISKOLÁK-ÓVODÁK IS MINDIG NAGY SZERETETTEL HOZZÁ NEKÜNK!!!!!
HA BOROS VAGY ÜDÍTŐS CÉGETEK VAN,VAGY DOLGOZIK OTT ISMERŐSÖTÖK MINDEN TÖRÖTT,KOSZOS VAGY SELEJT MŰANYAG KUPAKOT SZÍVESEN VÁROK!!!!!!!!!
Elkezdtük műanyag kupakok gyűjtését,amit egy felvásárló megvesz tőlünk 45 Ft/kg áron.

Minden műanyag kupak jó:üdítős,samponos,tisztítószeres,tejes,gyógyszeres,szín,méret nem számít.Nem kell külön válogatni sem.

Sok kicsi sokra megy!

Ha valaki tud kupakkal segíteni szívesen vesszük.

Gyűjtési határidő nincs,folyamatosan adjuk le,ha egy nagyobb mennyiség pl. 500 kg összejön.

Ami másnak szemét,nekünk KINCS!

Segíts,hogy Laura gyógykezelése sikeres legyen!

Elérhetőség:


Kissné Kovács Rita

krita79@citromail.hu

+36 70-9301-764

Nyíregyháza Szőlő u. 59/e


Otp számlaszám:

11773449-05464616

" A szeretet két embert gyógyít meg: azt, aki adja, és azt, aki kapja."
( Karl Menninger)


Köszönöm a segítséget!!!!


Kép
Kép

Ani
 


Sziasztok!

Már betöltöttük a 10 hónapot, és eszméletlen :D alig vártam már, hogy kússzon-másszon, ácsorogjon.. :D
a kúszás eszméletlen, de a mászás, nagyon édes :) most már mindenhová felkapaszkodunk, már pár másodpercig áll egyedül is, ha fogom a kezét akkor szinte szaladva megy:D
Van már 8 fogacskánk, a metszőfogak mind kint vannak, most érkeznek a rágó fogak, meg is van rendesen duzzadva az ínyünk.

Pancsolni imád, alig vártm már ezeket a jó időket :D

Veletek miújság??

czezulia, eszméletlen aranyosak a gyerekek :D:D

Többiek??? Hol van mindenki?

Kép
 


Szia Moncsi!

Végre valaki! :D
Nagyon ügyesek vagytok! Gerda még most kezdett el menni pár hete, de fogni kell a kezét. Imád sétálni.
Gondoltam ám, hogy Ti is sokat vagytok a szabadban és azért nem jelentkezik senki sem :cry: Néha olyan jó két szót váltani valakivel!!!!
Messze laknak a nagyszülők és itt egy barátnőm sincs még. :oops:
Mi is sokat pancsolunk. Délelőtt a homokot túrjuk a homokozóban a nagy hársfánk árnyékában, délután mikor felébrednek irány a medence és alig lehet őket onnan kikönyörögni.
Fogaink egyformán növögetnek ezek szerint. Nekünk is 8 db.-van.
Nem nyűgös törpe????? Gerdát szerencsére nem viseli meg a dolog. Viszont ez a hőség nagyon! Olyan izzadékony szegény. Gerda pénteken lesz 1 éves :shock: . Úgy elrepült ez az 1 év! Még ki kell találnom, hogy milyen tortát süssek, mert az 1. szülinapjára én szeretném elkészíteni neki. Bár olyan meleg van a lakásban és mire megsül a piskóta :?
Tényleg van valakinek valamilyen jó torta receptje????
Mindíg Oroszkrém tortát sütök, vagy csoki tortát. Jó lenne valami mást készíteni Valakinek ötlet????
Egyébként már írtam egy másik topikba, mert azt hittem itt vége a dolognak. Erre mit ad Isten oda sem ír most senki :D Én vagyok rosz hatással a népre???? :shock:
Képzeljétek most 3 gyerekem van. Ismerősünk kislányára vigyázok, mert bezárt a bölcsi egész hónapban. Szegény kislány már már.-ban mehetett volna oviba, de nem tették át a helyhiányra hivatkozva. Erre a bölcsit meg bezárják! Tök jó. Úgyhogy most 3 lányom van! Most alszanak! Vagy mégse sutyorognak! Megyek is megharapom őket :evil:
Tegyetek fel Ti is képeket!!!!!
Pusz

Kép
Kép

Ani
 


Szia!

Eléggé megviselt minket ez a nagy hőség,az éjszakák nagyon rosszak voltak, nyűgösen teltek, nem sokat aludtunk, napközben el voltunk, tudott pancsolni.
Most meg a másik véglet, hogy hideg van és esik az eső :shock:

Én túrótortát csináltam már egyszer :) egész jól sikerült, vagy csinálj esetleg gyümölcs tortát.

Bencének ez a rámolós időszaka ez :twisted: nem győzök pakolni utána :lol:

Most megyünk, jön az esti pancsi és utána az alvás :)
Majd még jelentkezünk :wink:

Kép
 


Kép Bence és Kinga

Íme egy kép Bencéről és a nővéréről Kingáról ahogy fürcsiznek :)

Kép

Bence már megint rámol 8)

Kép
 


Moncsi!

Én azt hittem egy ded van!!!! :D
Nagyon jófejek!!!! Édes pofa :lol: Gerda is folyamatosan pakol :shock:
Túrótortát még nem gyártottam. Kérek jó receptet!!!!
Csokitortát készítettem végül, ami szétmállt a nagy melegben. Nagyon folyós lett a krém, pedig úgy készítettem mint máskor. Az egész egy tálban landolt szeletekre vágva, úgyhogy valami somlói szerűség lett belőle tejszínhabbal. :oops: Viszont mindenkinek ízlett :wink: Merte volna valaki azt mondani, hogy nem jó :twisted:
Most 3 gyerekem van, mert egy kislányra is vigyázok, de már csak a héten. Aranyosak, tök jól elvannak!!!!!
Teszek fel képet a szülinaposomról!
Puszka
Kép Lánykáim

Kép

A három mini terrorista :-)
Kép
Az első torta kóstolás végeredménye :-)

Kép
Kép

Ani
 


Szia!

Azt a mindenit, micsoda csoki krémes arcocska :lol:

Nekem egy gyerkőcöm van, a kislány félig az enyém, páromnak a kislánya, az előző házasságából, csak éppen én voltam a "felügyelő" 8)

Hát igen, ebben a nagy melegben mindenki olvad nemcsak a torta :shock:
Lényeg, hogy jól sikerült, mindenkinek ízlett :D
Végre nem esik az eső, így már tudunk menni sétálni, Bencus most alszik, majd ha felkel akkor megeszi a kis pudingját 10 óraira (vagyis 11 óraira) és utána elsétálunk a mamához :)

Este elég rosszul aludt, jön neki rágófoga jobb alul, így elég nyűgösen telt az éjszaka, apa nem volt itthon, dolgozott így mellettem aludt, így kicsit jobban viselte. Hiába kentem be neki dentinox-xal, nem használt semmi :shock: :evil:

Nekünk még van egy jó másfél hónapunk a szülinapig, de még nem tudom milyen tortát kellene rendelnem, én nem tudok szépen csinálni, vagy lehet megkérem egyik cukrász barátosnémet, hogy közösen alkossunk egyet :)

És mit kapott a pici lány születésnapjára?

Kép
 


Szia Moncsi!

Jól kijönnek a gyerekek? Ti nevelitek a kislányt is?
Tök jó, hogy van a közelben nagyitok!!!! Nekünk egy fogadott nagyink van az utcában, de szinte majdnem olyan mint az igazi. Karácsonykor, szülinapra stb. ajándék és imádják a gyerekeimet. Bármikor vigyáz rájuk, ha megkérem. Sokszor eljön értük, mikor nem is kérem, hogy tudjak haladni az itthoni teendőimmel.
Gerdának is jön a foga persze a mi ágyunkban még a fogfájása is elmúlik 
Én nem kenem semmivel. Incinél mi is a Dentinoxot használtuk, de picúrnál ezidáig tök könnyen kibújtak a fogacskák, így nem volt rá szükség. A nagyobbikkal sokkal több gondom volt, ő hasfájós is volt jó pár hónapig 
Törpimnek már 11 foga van. Múlt héten mázsálták 10.50 a súlya. Pedig nagyon keveset eszik, még mindig szopizik. ( ha rajta múlna ezt tenné még vagy 10 évig  )
A sógornőm olyan szépet készített a kisfiának, majd megpróbálok küldeni róla képet! Cukrász barátnővel könnyyűűűűűű!!!!!!!
Én imádok sütni, de valahogy mostanában nem nagyon tudok ráhangolódni. Biztos a meleg miatt. A szülinapi ajándékkal bajban voltunk, mert nem igazán tudtam mit kitalálni. Rengeteg játékunk van. A fürdős játékok voltak agyon használva, így ezt kapott Gerda, plussz szafandert az evéshez, mert a könnyökén szokott csorogni a barack stb. A fogadott nagyiéktól pelust, popitörlőt, kisruhát képet a szobájukba, tortát. Finom gesztenye tortát!!!! Virág csokrot. Nagyon édesek voltak. Az igazi nagyszülőkkel még csak pár hét múlva fogunk találkozni. Ők több mint 300 km. re laknak 
A túrótorta receptet elküldhetnéd!!!!
puszka!

Kép
Kép

Ani
 


Szkafandert :D

Kép
Kép

Ani
 


Azt néztem, hogy jó páran olvasták az irományunkat, de senki nem ír. Oké én is nehezen szakítok rá időt, de....
Régi anyukák, ujjak ki akar csatlakozni????? Hátha tudunk egymásnak hasznos tanácsokat adni!!!!! Gyertek!!!!!
Moncsi küldtem privit!

Kép
Kép

Ani
 


Szia Ani, csatlakozhatom?
Csak egy nap van a kislányaink között, Bettim 2009. július 22-én született. :)
Gerda megkapta már a 15 hós oltást? Hogy viselte? Lett mellékhatása? (Betti csütörtökön kapja - hacsak beteg nem lesz, mert már napok óta taknyos...)

Kép

Kép
 
 


Szia Bori!

Persze gyere!!!!
Azt hittem már senki sem fog ide írni! Azóta biztosan túl vagytok már az oltáson!?
Mi megkaptuk a szurit. Azt gondoltam, hogy ezért lázasodott be Gerda, de tévedtem. Kiderült, hogy középfül gyulladása volt. Kaptunk antibiotikumot amitől aztán jobban lett. Viszont a nagyobbik lánykám az oviból szeptember óta minden vackot hazahord, így most ismét beteg mind a két törpe. Taknyosak és hurutosan köhögnek. Most kapnak köptetőt + Gerda gyulladás csökkentőt, Iringó antibiotikumot.
:(
Röviden ennyi. Majd még jelentkezem :-)
Megyek altatni a mini terroristákat!

Kép
Kép

Ani
 


Szia Ani!

Jobbulást a csajoknak! Ez olyan rossz, hogy minden gyerek bekerülve a közösségbe, egyből minden betegséget elkap! :( Viszont Gerda szempontjából ez egy kis előny, hogy még otthon átmennek rajta ezek a betegségek, így majd a bölcsiben/oviban már edzettebb lesz. Tényleg, bölcsis lesz majd vagy csak ovis?

Szerencsére Bettinél semmilyen mellékhatása nem volt a szurinak. :)

Kép

Kép
 
 


Szia hmbori!

Mi van Veletek? Nem igazán van időm benézni. Ma ritka alkalmak egyike: unatkozom :( Jöhetne már a JÓ IDŐŐŐŐŐ!!!!!
Valószínűleg Gerda megy bölcsibe, ha lesz hely. Amennyiben nem, akkor nem tudom mi lesz, mert a mamik messze laknak. Már egy kissé hiányzik a munka. Aztán lehet, hogy 2 hónap múlva megbánnám, ha vissza mennék dolgozni :D
Honnan írsz???? 1 gyerkőc van?
Töltök fel szülinapi képeket, ha sikerül. Már rég csináltam :shock:
Majd még jelentkezem :D

Kép Incus 4 éves lett ( Spongya Bob volt az 1. számú kívánság)

Kép Hello Kittys Torta (ezt vittük az oviba)

Kép
Kép

Ani
 


Még egy pár fotó :D

Kép Tesók

Kép Iringó

Kép Gerda

Kép
Kép

Ani
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: