Új privát üzeneted érkezett!

SIRKICI: Küldd át arra a mail címemre a képeket, ami a facebook-on van megadva. Még a héten van ovi, utána már csak januárban. Peti már nagyon várja a karácsonyt, reméljük, esni fog akkor a hó!
JAIMEE: Idén már nem tesztelek semmivel, majd jövőre. Hőt nem mérek, lehet, az elházást is hagyom. Képek a szülinapról? Beszámoló? Na, mindjárt megnézem, hátha a blogban már van!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Jaimee,
picit megkésve, de annál nagyobb szeretettel BOLDOG 3. SZÜLINAPOT kívánok Rékának!!!!

Gyabi,
tényleg fantasztikusan jól nézel ki!!! Jól áll a sminkelés! :)

Betsy,
köszi a segítséget! :wink:
Nagyon kíváncsi vagyok, h. mit (kit) hoz számotokra a jövő év!! Drukkolok!!! :)
Kép

Kép
 


Betsy,
köszi, majd küldöm, még ma valamikor, de most reggel nemhiszem, hogy erre már jut időm.

Jaimee,
igen, igen, át kellene szoktatni, de amint irtam is Betsynek, szégyen, de nincs hozzá erőm, most nincs, meg már igy a dackorszakban, hát... ha én sok mindent tudtam volna... de ez mindig igy van, utólag okos már az ember. Na persze nem minden esetben, de én most ebben biztosan.

Arikon,
nagyon szép pocakod van, és már "csak" két hónap. Mesélj valamit, milyen volt a szülésfelkészitő, hogy érzed magad, stb!!!
 
 

 
 

Arikon: tényleg nagyon szép pocid van, csini vagy!

Sirki: lemaradtam a szoktatás dologról, de megpróbálok utána nézni.

Kép
Kép
 


Na sikerült, hát nem lehet egyszerű így aludni, az tuti...

Azért nem tudok segíteni ebben, mert nekünk totál egyedül alszik el Beni, sőt az ő példáján okulva Nándit már nem is altattam, eszik-leteszem-2 perc nyöszörgés és alvás van. Szegény 2. gyereknek már ez a sorsa... :wink:

De tényleg mindig utólag gondolkodik az ember...

Kép
Kép
 


Köszi Gyabi, Sirki a poci dícséretet!!! :)

Sirki,
sajnos, még nem tudok hozzászólni az altatásos dologhoz, nekem még csak "nagy" terveim vannak ezzel kapcsolatban (is). :D

Háááát, a szülésfelkészítő előadás vegyes érzelmeket hozott... Maga az előadás szerintem nagyon hasznos volt, mert sok érdekes, hasznos dolgot mondott el a szülészeti o. főorvosa. Ráadásul nagyon szimpi és humoros volt. Próbálta oldani a feszültséget, ami sikerült is. Szóval a véres részletektől megkímélt bennünket (kb. 30-an lehettünk), de szó esett pl. hogy mit vigyünk be magunkkal, mik a jelei a szülés beindulásának, az epidurális érzéstelenítésről is beszélt, meg még sok mindenről.
Aztán jött a feketeleves (számomra), mert bár nagyon vártam a szülőszoba látogatást, de épp vajúdtak bent...sejhetitek! Maga a szülőszoba nagyon kulturált, modern;asszem 8 külön szülőszoba van, ezek közül 1 alternatív szoba (ahol épp vajudtak). Szép sárgára festett falak, modern állíthatós ágy, szóval a hely elnyerte a tetszésemet. Azonban szegény kismami nagyon szenvedett, amiek hangot is adott, ettől teljesen magamba zuhantam, és megkértem Férjemet, h. menjünk innen gyorsan. Irtó rossz érzés volt a szenvedését hallgatni, akkor per pillanat úgy döntöttem, h. Levi baba bent marad, most már örökkön örökké, mert én ezt nem fogom kibírni... :oops: tudom, gyáva vagyok...
De pár nap sokk után, már megnyugodva újból "normális" vagyok, és megfogadtam, h. ki fogom bírni, és a lényeg úgyis az ami azelőtt volt...hogy egészségesen megszülessen Levikénk!!!! :)
Bocsi, h. ilyen hosszúra sikeredett, de veletek nem volt ilyen?

Kép
 


Gyabi,
hát igen, második gyerekkel biztosan sok mindent másképpen csinál az ember, akkor már okulunk sok mindenből... :lol:

Arikon,
ó... a nagy tervek... :wink: :lol: :lol:
Nálam úgy volt, hogy NIki nagyon nem volt mozgékony a pocakomban, szinte sosem mozgott, idegeskedtem is emiatt rengeteget, a ctg-t is szinte sosem birták megcsinálni, kivéve egy alakommal, amikor a másik szobában vajúdott egy kismama... :D
Én is bepánikoltam, de választásom úgysem volt... :D
 
 


Kész lettek a karácsonyi fotók, iwiw-en, facebook-on megnézhetitek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.01.05 13:55-kor.
Vendég
 


Betsy: már az iwiw-en is megcsodáltam, nagyon szuperek lettek. Petiről készült "leples" képet, ha 20 év múlva megismételitek, akkor dögleni fognak a csajok, az tuti!

Sirki: hát igen, ez a 2. gyerek sorsa, az elsőnél én sem hittem senkinek, okosabb voltam még anyánál is, aki hármunkat felnevelt!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
 


Betsy,
nagyon szépek lettek a képeke, nekem az a manócskás a legaranyosabb, legszebb, meg a családi képeitek, annyira szép... :D és hát igen, Peti leples képe... én is valami hasonlót fűznék hozzá, mint Gyabi... :wink: :lol:

Gyabi,
:lol: :lol: :lol:
 
 


GYABI, SIRKICI: Köszönjük, nekünk is tetszenek a fotók! :)
JUDY: Izabellának boldog fél éves szülinapot!


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Nemtudom érdekel-e valakit, de ezt a bejegyzést találtam, és mindjárt eszembe jutott Betsy és Jaimee férjura, igy gondoltam bemásolom, hátha...

Fotózni szoktatok? Én nem tudok, de sokan vannak a környezetemben, akik egyfajta önkifejezési eszkönek tekintik a fotót. Nekik szól: Városok a lencsén át A CB Richard Ellis (CBRE) – immár harmadik alkalommal – elindította az „Év Városi Fotósa” pályázatát az európai, közel-keleti és afrikai régióban. A verseny nyitott minden amatőr és profi fotós számára. Beküldési határidő: 2011. január 31. http://www.cbrephotographer.com

Nem néztem meg az oldalt, úgyhogy nemtudom pontosan mi lehet, de talán még nyertek is... :D :lol:

Üdv.
 
 


Jaj, és Jaimee,
tőled akartam még kérdezni, éppen tegnap este gondolkoztam ezerre, hogy mit tehetnék, amikor is a kicsi lányom még fél tizenkettő után is csak játszani akart, hisztizett, én meg azt hittem minden hajszálam kihullik már, hogy emlitetted, hogy Réka nem alszik nap közben, és érdekelne, hogy akkor hogy birja ki a napot, vagy hánykor kel reggel, hány körül fekszetek le este, mikor alszik el, szóval, hogy ne szaporitsam a szót, érted, érdekelne, hogy ti hogy élitek túl nem alvás nélkül a napot.
Esetleg ha valaki más is van hasonló helyzetben, vagy tud tapasztalatot, akkor azt megköszönöm!
 
 


Megint csak roviden... :roll:

Betsy: Csúcsjók a képek, a családiak a kedvenceim. Imádom a nyakkendőket :D 8) 8)

Arikon: VOlt ilyen mindkét szülőszobalátogatáskor, Zalánénál is :!: :!: :!: :!: :!: de a gyakorlatban, amikor odajutottam, hogy akkor szülünk, Rékával a pocakban nyugodt voltam és várakozó, izgatott, egyáltalán nem féltem. Alig vártam, hogy kibújjon. :D Az igazság része, hogy nálunk a szülészet elég nyomasztó külsőleg, nincs 1 ágyas szülőszoba, ha front van, egymás hegyén hátán szülnek a kismamák....SZóval főleg ez nem tetszett nekem.

Nem tudom, lesz e szülésznőd, de ha lesz, az nagyon sokat fog számítani.

Sirki: Írok majd nekek jóóó hosszan privit, itt hosszú lenne.

Gyabi: Nagyon jó lett a karácsonyi képeslap :arrow: smilebox. :D :D

Hirtelen ennyi, robogok tovább.

SZülinapi képek a blogban, ha valakinek hiányérzete volna. :D
 
 


Jaimee,
köszi, várom a privit! :D
 
 


Sziasztok,

Gyors bekukk karácsony előtt. :lol:

Betsy,
Köszi a hófordulós tablót. Nagyon szupi, ki is tettem a blogomba. :lol:
Annyira szépek lettek a képeitek. Nagyon aranyosak vagytok együtt.
Nekem is tetszik a leples kép. :wink: :wink:
Jaimee,
Gratulálok nektek a felüléshez. Nagyon ügyes Zalán. Szerintem mi előbb állunk fel, mint ülünk. Bazsi volt ilyen. :lol:
Sirki,
Hát Barbika nem bírja ki napközben alvás nélkül. Ha később is kel reggel, akkor is 3 óra körül kidől.Persze aludna estig, ha hagynám, de kb 1 óra után felébresztem. Az esti alvás nálunk is gáz, mert ha tehetné éjfélig rohangálna. Ha nem is álmos 10-kor villanyoltás van, a sötéten pár perc alatt elszunnyad. :lol:
Arkon,
Azért annyira nem kell ám megijedni a sikoltozások miatt. Fáj, az tuti, de simán ki lehet bírni.Én nem tudom, fiukat simán szültem, Bazsit 20 óra kemény vajúdás után, nagyon fájt, de nekem pl nem jutott eszembe, hogy ordítsak. Valahogy nem jött ki hang a torkomon. Én nem is értem hogy van az anyukáknak erejük ordítani. :roll: :roll:
Én közben végig azt mondogattam magamban, hogy mindjárt itt lesz a kisfiam és végre megcsodálhatom. :lol: :lol: Erre gondolj majd te is vajúdás közben. :lol:
Gyabi,
Nagyon szép vagy, és a srácok is csinosak. :lol: :lol:

Tegnap voltunk uccsó tanácsadáson, Iza 8740 gr és 70 cm. Friss kajákat nem eszi meg, de amikor megpróbáltam a bébiételt, azt 2 pofára kajálta, úgyhogy maradunk az üvegesnél. :lol:
Egyenlőre még mindig csak a gyüminél tartunk,de már sütőtököt és alma-répa kombinációt már evett. :lol: Inni csak anyatejet kap.

Karira minden kész, becsomiztam az ajándékokat, ma délelőtt még gyorsan kitakarítok, aztán este elkezdek főzni. :lol:

Eljutottam végre fodrászhoz is. Nem is tudom mikor voltam utoljára. Drasztikusan változtattam. Eddig vörös volt a hajam, most visszafestettük barnára és melíroztattam. Legközelebb már csak a melírcsíkokat kell beletenni. Szerintem jól áll. Azért döntöttem a melírnél, mert nagyon őszülök, és így legalább nem annyira feltűnő amikor nő le a hajam. :lol:

A blogomban már írtam, de itt is mindenkinek kívánok

BOLDOG, BÉKÉS, ÁLDOTT KARÁCSONYT!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Köszi Lányok a hozzászólásokat, tapasztalatokat ezek mindig sokat segítenek!!! :)

Jaimee,
megvallom őszintén a "Popi blogot" újra olvasgatom, erőt merítve belőle! :) :D

Judy,
Neked is köszi!! és szerinem tök jól csináltad, h. a babádra koncentráltál folyamatosan.

Betsy,
Nagyon-nagyon jók a fotók!!!! Igazi családi képek!!!! Szépek, aranyosak vagytok rajta!!! :)

Tegnapi doki látogatás ismét jól sikerült!! Már 2300 gramm Levibaba, mindene szépen fejlődik, és továbbra is koponyavégű. :)
Engem azonban már 1 hete leterített a nátha, igaz már jövök ki belőle, de a hétvége szörnyűűűű volt. Olyan erős orrdugulásom volt, mintha egy zsilipet engedtek volna le az orromban. Homeos dolgok szinte semmit sem használtak. :? De annak örülök, h. nem 24-én kezdődött...szép kis meglepetés lett volna. :?

Karis készülődés -kaja szempontjából- nálunk még mindig nagyon kényelmesen történik, mert ebédre Anyuméknál gyűlünk össze, este meg Anyósoméknál. A kettő között (kb. 1-2 órára) meg egymást ajándékozzuk meg. :D Szeretem ezt a jövést menést, meg hogy sokan vagyunk együtt, de kíváncsi vagyok jövőre hogyan lesz! :)

Lehet, h. holnap már nem tudok jönni, ezért kívánok MINDENKINEK NAGYON BOLDOG, BÉKÉS, SZERETETBEN TELJES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!

Kép
 


Judy:
Én nem is értem hogy van az anyukáknak erejük ordítani.


Háttttt....azért....van az a fájás. :wink: Zalánnál megtanultam. :lol: :lol: :lol: 5 ujjnál volt egy rovid produkcióm. :lol: :lol: :lol: Az biztos, hogy kitoláskor nem lehet és/vagy szabad kiabálni, mert elmegy az erő, ott már van mire koncentrálni, akkorra én is csendben voltam viszonylag. :D

Arikon: Jajj, akkor olvastad azt a részt, amikor a szülőszobát vizitáltuk? :lol: :lol: :lol: :lol: Ma már csak mosolygok rajta, ahogy elbújtam Tibi háta mogé Rékával a pocakban. - Én nem, itt nem, még nem. Ez volt a jelszóm. :lol: :lol: No para, szuperügyes leszel, te lyány. És csodaszép találkozás lesz....

Nálunk bejgli kész, isteni lett...este még sütok egy sütit, ha Tibi hazajon, aztán holnap már csak a vacsit kell osszedobni. Ajándkékok csomagolva, fa beszerezve. :lol:



Boldog, áldott karácsonyt mindenkinek, csajok.
 
 


Sziasztok!

Először is én is NAGYON BOLDOG, BÉKÉS, ÁLDOTT KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK! Ünnepeljetek a legnagyobb boldogságban, vidámságban!

Judy,
köszi az alváshoz a hozzászólást, én is próbáltam, hogy mindegy mit csinál, de este 10 után alvás van, de mostanra nagyon elfajult a helyzet, na mindegy, majd lesz valahogy. Niki most ott tart, hogy nem győzi kialudni magát a több napja tartó éjszakázások után, képes délután 6-7 körül egy perc alatt elaludni az autóban, meg tegnap például 11-kor kelt fel délelőtt...

Arikon,
Judy nagyon jó tippet adott, szerintem ezt fogadd meg, hogy gondolj Levi babára, hogy nemsokára találkozhattok, a karodban tarthatod, és akkor megsokszorozódik az erőd. De biztos, hogy akkor, ott, nem fogsz agyalni ilyen dolgokon, hogy félsz, fáj, stb, csak menni fog minden a maga útján.
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

MINDENKINEN NAGYON BOLDOG, SZERENCSÉS ÚJ ÉVET KIVÁNOK! ÉS ÉREZZÉTEK JÓL MAGATOKAT MA ESTE! :lol:
 
 


Boldog új évet kívánok mindenkinek. Valamint azt, hogy minden vágyatok, tervetek váljon valóra idén :!: :!: :!:

Arikon: Hú, nagyon telik az idő. Melegszik a helyzet. :D Cupp :!:
Nálunk annyi változott Réka érkeztével, hogy igényeltük hogy a Szenteste hármónkké legyen itthon. A másik két nap nyüzsi volt és szaladgálós az Egyévessel.
 
 


Sziasztok,


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!



Szilvesztert sajna én végighánytam és a hasam is ment. Szóval marha jól sikerült. Még ma is szarakodik a gyomrom, de már jobban vagyok. Valami hülye vírust szedtem be. :oops: :oops:

Ma meg megjártuk az ügyeletet, Iza is hányt. Kapott b6 szurit, de azóta is hányt.
Adtam neki hányásra kuppot is. Most várok mi lesz, mert eddig minden cicit kihányt.
Ha nem lesz jobban, irány a kórház. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hú, Judy, nem semmi évkezdés... mielőbbi jobbulást, sőt, remélem már jobban vagytok!
Egyébként valami virus lehet, nálunk a családban hasmenés a favorit, meg én bár nem hányok, de borzasztóan rossz a gyomrom, meg állandó hányingerrel küzdök, mindegy mit eszek vagy iszok, vagy eszek-e egyáltalán, akkor is van, gondoltam a sok kajától, de lehet, hogy valami virus...
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldogabb új évet, mint a tavalyi volt. Remélem, az ünnepek jól teltek mindenhol!

JUDY: Hogy van Izi? Sikerült csillapítani a hányást? Remélem, nem kerültetek kórházba!
JAIMEE: Na, milyen volt az első nap az oviban? Érdekel az is, hogy Te hogy láttad, illetve az is, hogy Réka mit mondott a csoportjáról, óvó nénikről stb.
GYABI: Jól sikerült az első karácsony négyesben? Fotót mindenképp rakjál fel! Nándi miket csinál már?
CHRISTELL: Hogy vagytok? Klárika már biztos kész hölgy lett! Remélem, írsz néhány sort, és csak jó hírekkel jösz ;)
SIRKICI: Hogy teltek az ünnepek? Miket kapott Niki? Szilveszterkor voltatok valahol?
ARIKON: Már nagyon a végén tartasz! Használjátok ki még ezt a pár hetet a férjeddel, míg kettesben lehettek. Már csak 1 hónap, és megszületik a kisfiatok! Minden készen áll már? Kórházi csomag össze van készítve? Friss pocakfotó?

Lehet, már van aki látta, de ha mégse, íme egy kis versike Bencétől, sajna még mindig csak így beszél..


http://www.youtube.com/watch?v=tF6X3VJ_fl8
Vendég
 


Csak egy kérdés: Volt valamelyikőtöknek a 36. hét környékén kicsit több magzatvíz? Milyen vizsgálat követte?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mint láthatatjátok aludni már nem nagyon tudok... :( :D Kb. 2-3 hete az éjszakáim szakaszossá váltak; hajnal 1 körül van az első látogatásom a mellékhelységben, aztán ha vissza tudok aludni akkor a kövi fél 4 körül van, ha nem (ez a gyakoribb) akkor agyalok, h. még mit kéne tenni-venni, gondolkodom a szülésen stb. stb. és úgy 5 körül kijövök a nappaliba dv-dézni és 7 körül el is nyom az álom. :D De gondolom Veletek is hasonlóképpen volt...

Jaimmee,
Nagyon jó volt olvasni a karácsonyotokat, igazi nagycsaládos hangulatban telhetett. :)
Ja, és a szüléstörténetedet annyiszor olvastam, h. szinte már kívülről fújom! :D

Betsy,
Szerintem már nagy baj akkor sem lenne, ha előbb jönne Levikénk, mert kb. 95 %-osok vagyunk készültség tekintetében.
A kórházi pakkom két fiókban figyel, de a héten már bepakolom a gurulós bőröndbe. :)
Veletek mi újság, Bence továbbra is élvezi az ovit?

Judy,
jobbulást kívánok Nektek, remélem nem kellett kórházba mennetek.

Nálunk az újdonság, h. a védőnéni javaslatára kiválasztottuk a gyerekorvost. Remélem szimpi lesz, 2 hét múlva talizunk vele.
Továbbá úgy döntöttünk, h. levetetjük a köldökzsinórvért és szövetet. Jövőhéten megyünk megbeszélni a részleteket. Valaki közületek levetette?

Kép
 


Sziasztok! kívánok mindenkinek olyan ÚJ évet, amilyet szeretne!!!!

Judy: sajnálom a betegséget remélem, már jobban vagytok!

Betsy: rakok képet, de a Tietekre is kíváncsi lennék!!!! :wink:
Van esetleg valami újság a számunkra??????
Nándi nagyon jó alvó-evő, tegnap 19.30-kor leraktuk aludni és ma reggel 7.45-kor kelt. Kezét már felfedezte, hason már teljesen kinyomja a fejét, fordulás viszont nem izgatja...mondjuk nekem Beni is későn fordult!

Arikon: már 35 hetes vagy :shock: :shock: , rohan az idő!!!!! Sógornőm is veled egy idős terhes, ma kezdett el pánikolni, úgy láttam, átjött és ki sem fogyott a kérdésekből!!!

Sirki: Nikinek hogy tetszett a karácsony????

Íme képek, na meg egy videó, ami korom sötétre sikerült.
http://www.youtube.com/watch?v=8CSdXL2jKMc

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 


Betsy,
sajnos a több magzatviz kérdésben nem tudok segiteni, én még arról sem tudok, hogy nekem ilyet néztek volna...
Kérdéseidre válaszolva, az ünnepek egész jól teltek, összességében jó volt. Nikinek haza a várva várt Mickey egeret hozta a Jézuska, anyuékhoz játék robotgépet, anyósékhoz pedig gyönyörűszép könyvet, puzzle-eket. Szilveszterezni nem voltunk sehol, Niki anyunál volt, mi pedig kettesben itthon.

Arikon,
húha, már csak egy hónap... nemsokára babázhattok! :lol:
És igen, a vége már csak ilyen nem alvós, szerintem mindenkinek, nem szép a természettől, hogy nem hagyja a kismamákat legalább a szülés előtt, hogy kipihenjék magukat... :wink: :lol:

Judy,
jobban vagytok már?

Christell,
talán lesz Klárikának kistesója???

Gyabi,
nagyon jók a képek, Nándi is igazi nagyfiú már! És Beni tényleg rád hasonlit, Nándi pedig az apukájára! :lol:
NIkinek most nagyon tetszettek az ünnepek, a készülődés is, meg minden, nagyon élvezte! :lol:

Videókat most nem birtam megnézni, mert a többiek alszanak, nem akarom felébreszteni őket, de utólag pótolom, nagyon kiváncsi vagyok rájuk.

Apropó, tudna valaki, hogy hogyan, hol tudnám eladni a használt babaholmikat? Gondolok itt főleg a kiságyra, az etetőszékre, babakocsira, bébikompra esetleg, és végül is a babaruhákra is... szóval mindenre úgy gondolom. Vannak olyan üzletek, ahol át lehet adni a használt holmit, vagy az ilyen angol használtruha üzletek beveszik-e véletlen a nem "angol" ruhákat is, stb.???
 
 


Sziasztok,

Ma jöttünk haza a kórházból Izával, sajna ott kötöttünk ki. Majd jövök mesélek, de csata tér van itthon, azt próbálom összepakolni. Még az újévi lencse is a hűtőben volt. :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudom, nagyon rég jelentkeztem. Bocsi. Nem akarok mentegetőzni, így alakult. De folyamatosan olvastalak titeket, de nem volt erőm (időm) írni.

Először is boldog új évet kívánok mindenkinek.

Mint látjátok, a vonalzóimat, Sirkici IGEN lesz Klárikának kistesója! :) Nagyon örülünk neki. Úgy néz ki most minden simán megy.
Január végén voltunk dokinál, és már láttunk "szív hangot". Szóval vert a szivecskéje. Jan. 18-án megyek újra, remélem akkor már többet látunk. Sajnos képet nem kaptunk, mert szerintem az ő UH-ja nem tud ilyesmit, de majd a 12 hetes kórházin kérek.
Szóal jól vagyunk, kivéve Kis Vukk-ot, aki beköltözött hozzánk. Folyamatosan émelygek, hányni még nem hánytam.
Ha van valami ötletetek, hogyan kell ezt az időt átvészelni, nagyon várom.

Most mennem kell.
Puszi nektek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


A változatosság kedvéért most Bazsi hány. A szüleimen és a hugomon már végigment, most jön a többi gyerek.
Kivagyok. :oops: :oops: Talán egyszer ideérek. :roll: :roll:

Chris,
Gratulálok és boldog babavárást kívánok. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Crhis,
GRATULÁLOK, nagyon örülök, húha, micsdoda karácsonyotok lehetett... :lol:

Úgy látszik tényleg csak én maradok kistesó nélkül a topicból, de nem baj...

Judy,
JOBBULÁST!
 
 


JUDY: Pfú, nagyon sajnálom szegény Izit. Hogy tűrte a kórházi bentlétet? Mit mondtak, mi okozta a hányást? Kitartás a többieknek is, a fiúkon biztos gyorsabban átmegy majd, ők már nagyok, tudják kezelni.
JAIMEE: Olvastam az ovis napokról a beszámolót, hát.. nem erre számítottam, már ami az óvónőket illeti. Az elején az újdonság miatt a legtöbb gyerkőc szívesen megy, de szerintem Nálatok pont az lehet a hátráltató tényező, amit Te is írtál..
GYABI: Szuper a családi fotó, nekünk nincs, mert nem fotóztam, csak kameráztam karácsonykor, de majd abból fogok kiszedni képeket, ha lesz egy kis időm.. A Wader meg nagyon jó választás, és bővíthető is, biztos fogják szeretni a fiúk.
CHRISTELL: Gratulálok mégegyszer. Akkor, ha jól számolom, rögtön össze is jött, amikortól már próbálkozhattatok, ugye? Émelygés mióta kínoz? Én nem tudok tanácsot adni, mert én mindkét fiúval nagyon sokáig hánytam, és nekem a MagneB6 nem használt, és a homeos bogyók se. De Te azért póbáld meg, hátha Neked beválik. Ha tudsz, gyere gyakrabban, bár megértem, hogy inkább pihensz, ha alkalmad van rá. Várjuk majd az UH fotót, gratula a szívhanghoz is! Klárikáról fotót nem mutatsz?
SIRKICI: Lesz majd kistesója Nikinek, ha eljön az ideje. Babaholmikat a teszvesz-re, vaterára is fel tudod rakni, bár elég sok lenne a postaköltség onnan. Nem tudom, hogy esetleg a védőnői tanácsadóba kirakhatsz e hirdetést, de az is jó megoldás, ott sok anyuka, kismama megfordul. Fényképezőtök még mindig nem jó?
ARIKON: Mi nem vetettük le a köldökzsinórvért, így ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Bence az ünnepek után nem túl szívesen ment oviba, szerette volna, ha én is maradok vele, mostanában nagyon anyás lett, de amúgy jól érzi magát ott, nem szokott sírni. Meg az a pár óra gyorsan el is telik, szinte alig érek haza, már indulok is vissza értük.
Vendég
 


Sziasztok!

Judy!
Köszi a gratulációt. Kitartás nektek. Szegény Izi baba, neki volt a legrosszabb. Nem értette mi történik vele, neki még meg sem lehet magyarázni. A fiúknak sem lesz könnyű. Én csak a saját férjemből indulok ki... Sose legyen beteg.... Mert akkor vége a világnak...

Sirkici!
Köszi! :wink: Lesz nálatok is kistesó. Nem is olyan sokára. :wink: Nagyon sok ismerősöm mondta, hogy nekik nem kell több, aztán most teljes erőbedobással próbálkoznak.

Betsy!
Köszi! :wink: Igen, rögötn az első hónapban összejött. Émelygés rögtön a betöltött 5. héttől gyötör. Olyan a gyomrom, mint a lakosalmas kutyáé. Egyedül szenteste ettem egy hatalmasat. :lol: Halászlé volt Anyuéknál, és abból annyit ettem, hogy már mindenki csodálkozott, hogy mi tortént, mikor addig egy vajas pirítós is soknak bizonyult. Aztán azóta is szinte csak pirítóson, sós kekszen, kakaós csigán, és vaniliás-mazsolás kalácson élek. Magne B6 szerintem csak ront a dolgokon, ezért nem is szedem. Várom, mikor múlik el. A védőnő szerint a túlzott nyáltermelés miatt van. Az meglehet... Egész nap csak nyelek... :? Remélem mielőbb elmúlik. A nadrágjaimba nem férek bele. Mindegyik nyomja a hasamat. Elő kellett vennem a kismama nadrágokat. :oops: :? Valószínűleg az a +10 kg helyezkedik, ami rajtam maradt. :oops: :?
Ti hogy álltok a babaprojecttel?

Arikon!
Hogy rohan az idő. Mindjárt a kezedben tarthatod a kisfiadat. De csodás lesz. Majd meglátod. Mi nem vetettünk le köldökzsinórvért, ezért erről nem tudok nyilatkozni.

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


Betsy,
hogy te milyen okos vagy, azta, a nagy idegállapotban eszembe sem jutott a tanácsadó, húha, de jó, vagy ha be nem is engedik, kiragasztom kinn a fára, tuti, ott tényleg sokan megfordulnak. Fényképezőgépünk még mindig nem jó, most próbálja egyik ismerős megcsinálni, de szerencsére a videó része jó, igy legalább videón meg birtam örökiteni az ünnepeket.
Érdekes egyébként, úgy vettem észre az ismerősök elbeszéléseiből is, hogy a gyerekek három éves kor táján, inkább picivel utána, ismét nagyon anyásak lesznek, pedig akkor már nincs szeparációs szorongás... legalábbis tudtommal...

Kistesó ügyet pedig azért könyvelem el 90 százalékra, hogy nem lesz, mert nem tudnánk eltartani, már megint mindketten munka nélkül maradtunk, már másodszor esik meg ez velünk, most még jobban félek, és itt nagyon nagy felelőtlenség lenne két gyereket vállalni, mert akkor még az elsőnek is nélkülöznie kellene még többet... :cry: :cry:

Chris,
hát igen, a férfiak már csak ilyen betegek, a gyerekeket nem tudom, de a felnőtteknek tényleg megáll a világ olyankor, az én párom is halálos beteg olyankor! :lol:
Émelyés, hányinger, ilyesmi engem elekrült, úgyhogy sajnos nem tudok tanácsot adni. Na meg engem is állandó hányinger kinoz karácsony óta, talán a sok kaja, talán az idegállapot, talán a kettő keveréke az oka, de nem tudok mit kezdeni vele, semmi sem segit, se keksz, se semmi, úgyhogy tényleg nem tudok tanácsot adni ebben, sajnos.
Szerintem nem a plusz 10 kg miatt nem férsz bele a nacijaidba, hanem vannak, akiknek mindjárt szorit a nadrág, de tényleg, nem csak úgy érzik, hanem tényleg, nyugi. :D
Klárikának megoldódott már a székrekedése???

Arikon,
köldökzsinórvérről nálunk pedig még csak nem is hallottak...
Kórházi cuccok össze vannak már készitve?
 
 


Gyabi,
bizony...sőt már 36. hetes! :lol:
Nagyon szépek vagytok a képeken, olyan jók ezek a családi fotók!

Christell,
gratulálok a kistesóhoz és boldog, egészséges babavárást kívánok! :)
Az émelygés szerencsére engem is elkerült, de olvastam, h. használhat ha rögtön még az ágyból felkelés előtt 1-2 kekszet megeszel. A magne b6 meg azért lehet jó, mert a b6 vitamin kifejezetten ajánlatos émelygésre. :)

Betsy,
elhiszem, h. jobban érezte magát Veled (Veletek)! :) De az nagyon jó, h. alapból szereti az ovit, biztosan aranyosak az óvónénik.

Sirki,
teljesen egyetértek Veled, szerintem ez a felelősségteljes gondolkodás mód. Bár tudom, sokan azt vallják, h. ahol jut egy gyerkőcre ott a másiknak is van helye, de pl. amikor a továbbtanulásra kerül a sor, sajna rögtön borulhat a dolog. :(
Kívánom, h. mihamarabb rendeződjön a munkába állásotok Mindkettőtöknek!!! :)
Igen, kb. 95%-os a készültségünk, pont ma fogom a bőröndbe is bepakolni. :)

Húúú, Csajok, most már kezdek (újra) izgulni!!!! Tegnap pl. elolvastam egy csomó szüléstörténetet itt a babaneten, de nem biztos, h. kellett volna, mert volt köztük egy-két rémtörténet is... :(

Szerintetek nem baj, ha kb. 2 hete egy grammot sem híztam?? Remélem Levibaba rendesen gyarapszik!!!!

Kép
 


Arikon,
normális, hogy izgulsz, és nemtudom, van, akinek jó, ha hall, olvas szüléstörténeteket, de olyat is tudok, aki annyira bepánikolt, hogy alig birták megnyugtatni. Szerencsére nálad nem ez a helyzet, de hidd el, úgysem tudod előre, hogy fogod viselni a fájdalmakat, stb., de tényleg egy a lényeg, hogy arra gondolj, hogy nemsokára a karodban tarthatod a gyermekedet, akit annyira vártál, és nem csak 9 hónapon át, és az erőt fog adni, akárhogy is alakulnak a dolgok! A lényeg már megvan, a csomagod, a hizáson pedig szintén ne izgulj, úgy tudom a szülés előtt már megáll a hizás, és csak a baba gyarapszik, bár erről én nem tudok sokat, mert én végig hiztam, a harmadiktól a kilencedik hónapig rohamosan, de nem sok ilyen van, mint én, meg talán az is közrejátszott, hogy a doktornőm ezzel a kérdéssel nem is foglalkozott, a védőnő meg teljesen félvállról vette, szerinte normális az is ha keveset, de az is, ha sokat hizik egy kismama. Bezzeg az senki sem mondta, hogy megnehezitheti a szülést a sok kiló, már csak utólag jöttem rá a netről, de mindegy, nem is lényeg, nálatok már figyelnek az ilyesmire is. Tényleg, pocakkép??? Olyan régen raktál már fel!
A gyerekvállalással kapcsolatban pedig én is azt szoktam mondani, hogy okés a dolog, hogy jut kettőnek is, amig kicsik, de amint mindkettő ovis, iskolás lesz, már kész, és ha nem tudják a szülők mindkettőnek megadni a tovább tanulás lehetőségét felsőbb intézménybe, akkor mindkettő középiskolás diplomával marad, és szerintem ennyit nem ér, nekem nincs testvérem, de a szüleim igy is alig tudták kifizetni a fősulit, pedig időre fejeztem, tanultam is sokat, hogy haladjak, és amig én bent laktam Szabadkán, addig itthon csak szalonna meg zsir volt, és ez a másik, amig miatt annyira bánt, hogy nem kapok munkát a diplomámmal, hisz a szüleim szó szerint nem ettek, hogy nekem legyen iskolám, mert azt nem tudták volna elviselni, hogy az anyagi helyzet miatt ne legyen lehetőségem tanulni, és itt van... na mindegy, nem panaszkodásnak szánom az egészet, csak tényleg én átéltem, én tapasztalatból beszélek, nem csak a levegőbe, amikor felsorolom az érveimet a testvér mellett és ellen... azért persze gyerek nélkül soha nem birnám, egy kell legalább, aztán meg majd lesz valahogy!
 
 


sziasztok,

Na, vagyok én is egy kicsit.
Úgy néz ki, hogy most már rendbe jöttünk. Bazsi csak 1x hányt és már túl is volt rajta. :lol:
Barbi és Dani nem kapták el, remélem most már nem is fogják. :oops:

Nálunk félévi hajtás van, még ez a hét és bizi osztás. Minden napra jut egy témazáró. :oops: Már kész vagyok a tanulástól és a folyamatos magyarázástól.Matek már elég húzós 6.-ban, így van mit Bazsi fejébe vernem.
Dani megint kitűnő lesz, Bazsi viszont rontott az év végéhez képest 4,15-ről, most úgy néz ki csak 3,8 lesz. Nagyon trehány és nem érzi, hogy a jövője függ a tanulástól. :oops:

Barbival lassan ellátogatunk az oviba, hogy lássa milyen is. Állandóan emlegeti, hát kiváncsi vagyok hogy veszi majd az akadályokat. :lol:

Iza jól van, de kínlódunk a kajával. Csak a cici kell neki vagy az ami édes.Jó ha 3-4 kanállal bele tudok imádkozni. :oops:

Holnap meg megyünk szurira, kapják az influ oltást. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sirki,
Én annyira nem értek egyet veled, mert azért kb egy 10-15 év alatt elég szép megtakarítást lehet összegyűjteni a gyerkőcöknek főleg ha az még hozammal egybekötött. Mi is ezt csináljuk, havi 10-15000 ft-ot vonnak az életbiztosításra amit majd kiveszünk a srácoknak és külön számlára teszünk nekik.Ezzel azért már el lehet indulni a fősulira. Utána a csajoknak kezdjük el rakni és szintén 18 évesen fogják megkapni. :lol:
Az alsóbb sulikat lehet finanszírozni, azért az nem ördöngősség.
Ruhákat turizom, amire viszont sok megy el az a kaja, de azt is ki lehet hozni olcsón, ha az ember ügyesen főz. :lol: :lol:
Arikon,
Hihetetlen, hogy ár csak 1 hónap választ el a szülésig, sőt lehet még kevesebb. Nagyon gyorsan elrepült ez a 9 hónap. :lol:
Szerintem se olvasgass,mert tényleg vannak rémtörténetek,erre most nincs szükséged.És tényleg mindenki máshogy reagál a fájdalomra. :oops: Lehet te észre sem fogod venni és már túl is leszel rajta. :lol: :lol:
Betsy,
Én is kiváncsi lennék arra, hogy hogy áll nálatok a babaproject. :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sirki : Abszolút megértelek és egyetértek veled ketteske ügyben. Egyébként csak azt tudom ismételni, amit már olyan sokszor írtam, hogy nagyon fiatalok vagytok, lehet ott még hármaska is, ha úgy fordulnak a dolgok. És nagyon kívánom, hogy forduljanak úúúúúgy!

Képzeld, beállt a napirendünk, Réka 8-kor kel (fél 8 a cél, úgyhogy van még mit fejlődni), 2-kor alszik kb. 1-1-5 órát és este 10 kor alszik. A bibi, hogy velem együtt. :roll: :roll: :roll: Ha elalszik kilopózom, de többnyire vele alszom reggelig. :oops: :lol: Ti hogy álltok?

Hű, mennem kell, folytköv később. Cupp
 
 


Gyors bekukk:

Christell: hatalmas gratula, örömteli pocakos hónapokat kívánok!!!

Sirki: rázós kérdés a testvértéma, én mindig úgy voltam vele, hogy ahogy engem nem lehetett lebeszélni arról, hogy legyen testvére Beninek, úgy elvileg mást sem szabad meggyőzni, ha az a valaki egyet szeretne. Úgy van jól, ahogy van ( bár én testvérpárti vagyok)

Judy: remélem tényleg kimásztok a hányós napokból, a 6.-os matek pedig egy katasztrófa, pl az unokaöcsém nem is úgy tanulja, ahogy mi annak idején, semmi logika nincs benne.

Betsy: nagy a csend felőletek...Waderből kapott garázst és vasutat, mi nagyon jól eljátszunk vele apával, Beni kiszedte a táblákat és kész!

Arikon: csak semmi papa, és neeeeeeeeeee olvass szüléseket!!!! :lol:

Rólunk: szerdán gyerekdokinál voltunk, mert Nándi elég sokat büfizik vissza kaja után 1 órával vizes-savasat, már az arcát is kikezdte. Tápszert nem váltunk, mert az bevált, így Nutriton nevü zselét eszünk kaja előtt, úgy néz ki jó lesz- Már enm győztük a matracot szárítani nap közben, mert éjszaka annyi visszajött neki.
Bébikaja nagyon bejön neki, délben kapja, 1,5-2 üveggel eszik meg! :shock:
6750gr és 63 cm

Kép
Kép
 


Sirki,
Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem ezen kár is agyalni. Mindenki annyi babát vállal amennyit a kis család jónak lát.
Tényleg lehet egyszer még nagycsalád is lesztek. :wink: :wink:
A lényeg úgyis az, hogy nektek jó legyen. :lol: :lol:
Gyabi,
1,5-2 üveg. :shock: :shock: Azta, bár enyém gyerek enne meg annyit. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Csajok, nem akarok kedélyeket borzolni (már megint....)
de csak úgy óvatosan kérdezem, hogy melyikőtök vállalna második vagy harmadik babát munkanélküli státuszból, ha ráadásul még a férj is munkanélküli? Kezeket fel! :wink:

Nekem van olyan ismerősöm, hogy mindketten fix munkahellyel rendelkeznek, tehermentes lakással, de nem mernek másodikat vállalni, illetve kivárnak egyelőre....

Szerintem is a legtöbb, amit adhat egy ember a gyermekének az egy tesó vagy még több, de azért befigyelnek az anyagiak keményen, a semmiből nehéz gyerekeket nevelni. Szerintem....:wink:

Christell: Nagyon boldog pocakosságot neked! Hányinger ellen nekem Rékával SEMMI nem használt, Zalánnál a grapefruit és a narancslé jött be. MagneB6 nekem sem használt sajnos.

Gyabi: Ejha.....Rékám az életben nem evett meg két bébiételt. Nagyobbacska korában sem. :shock: :lol: :lol: De ha jól rémlik, Banditád is ilyen jó étvágyú volt.

Judy: De ügyes Dani! Gratula neki! Bazsinak sem megy rosszul a suli akkor, majd kijavítja az évvégére, nem? :wink: Hetedikes matekot ismerem, bakker, abból a könyből is tanulnak, amiből én az érettségire készültem.....Jó egészséget nektek! ++++++++++++
 
 


Jaimee,,
Igen, ezzel tényleg teljesen egyetértek veled, hogy munkanélkülire tesót vállalni meggondolandó, ennyiből megértem Sirkit.
Nálunk is az a marha mázli, hogy apának nagyon jó szakmája van, amivel itthon is és külföldön is kap munkát. :lol: Hála a jó égnek nem ismerjük a munkanélküli szót.(bár erős a gyanúm, hogy én 4 gyerekkel hamarosan meg fogom ismerni)Azért remélem visszavesznek.
Amúgy meg az a bosszantó, hogy szegény Sirki diplomával nem kap melót. :oops: :oops: Keményen tanult 4 évet a fősulin, aztán tessék.
:twisted:

Hát remélem kijavítja, mert agyoncsapom. :lol: :lol: 6. év vége már beleszámít felvételibe és műszaki szakközépbe akar menni. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Na asszem megöltem a bulit. :oops: :oops: Ne hari Sirki ha megbántottalak, nem direkt volt. Ha igen akkor bocsi érte, néha nagyon tapló tudok lenni.
Szóval remélem nem haragszol rám. :oops: :oops:

Jaimee,
Visszaolvastam az összes bejegyzésedet az ovival kapcsolatban. Nem semmi, hogy milyen megpróbáltatáson megy keresztül a lelked. :oops: :oops: Nem hittem, hogy így fog alakulni Rékánál. Nehéz lehet most, és eszembe jut Bazsi ovikezdése, ahol még beszoktatás sem volt. Első nap vittem és ott kellett hagynom a síró gyereket. Majd ez ment kb 2 hétig, mire a reggeli sírások abbamaradtak, de még utána sem szeretett járni. :oops: :oops:
Sok erőt kívánok neked erre az időszakra. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,
örülök, hogy már jobban vagytok. Danika tényleg nagyon ügyes, és szerintem Bazsi sem rossz, hisz jeles tanuló, na de ebbe ne menjünk bele. Jól csinálod, és normál esetben tényleg az élete függ az iskolától, én csak arra céloztam, amit te is leirtál, hogy fősulival se kapok munkát... na de ezt itt tényleg a helyzet hozta, hogy semmi sem ér, úgyhogy igazad van, csak nekem fáj, hogy mennyi mindenről lemondtak a szüleim, és nem volt értelme... de még az is igaz, hogy talán egyszer... Másfelől meg arra céloztam, hogy attól, hogy nem kitűnő, még befejezhet bármilyen egyetemet, nem minden a jegy, a maradandó tudás is kell... bár lehet, hogy nálatok más a felvételi rendszer, sőt, biztos, igy lehet, hogy azért nem értem, hogy miért fontos annyira a kitűnő státusz, bocsi!
Iza is enni fog nemsokára, nyugi, Niki sem evett még ilyen idős korában, most meg néha már nézem, hogy én nem sajnálom, de nehogy rosszul legyen, olyan aranyos, annyira látszik, hogy élvezi az izeket... hiába, Bika a drágám... :lol:

Gyabi,
én is pont azt akartam irni, hogy Bandita is jó étvágyú volt mindig is, biztosan NÁndi sem akar lemaradni a bátyjától! :wink: :lol: :lol: És remélem igy már nem fog annyit büfizni Náncsó!

Jaimee,
akkor ezek szerint az ovi tényleg rendszert vihet az életbe, de végül is, nincs más választása, és ha felkel reggel korán, akkor csak elnyomja az álom, vagy ha nem hagyja magát, akkor meg nyűgi van estig. Nálunk nem sokkal jobb a helyzet, ahogy meglett az új ágya, pár napig tetszett is neki, aztán most tegnap megint velem aludt el, ezt az ágyat már nem birjuk odahúzni mellém, igy mellettem aludni, krokodilkönnyek, sirás fennhangon, stb. volt, hogy ott aludhasson. Ráadásul ez mind fél 11-kor este... úgyhogy mindegy, egyenlőre kivárok, majd lesz valami, csak az ovi is még olyan soká lesz, minimum másfél év addig, vagy kettő és fél, mifelénk öt évesen kötelező beiratni, én négy évesen gondoltam, ha lesz miből fizetni, de nem tudom, majd meglátjuk, ha lenne mindkettőnknek állandó munkahelye, akkor talán már három évesen menne, de ezt igy nemtudom, csak ha benne lennék, most igy gondolom, de ki tudja mi lenne, ha úgy lenne...

Judy,
nem, nem bántottál meg, hisz nem érthetitek tisztán, és ez normális is, aki nincs benne, nem tudhatja, meg nincs is kitől tudnotok. Nálunk a legnagyobb gond, hogy ez az egész már húsz éve kezdődött, nekünk a válság már nem tett be semmit, szinte lepörög rólunk, mert eddig is ugyanaz volt a helyzet, és remélem sosem fogjátok megtudni, hogy miről beszélek, és nem is hiszem, hogy megtudjátok, mert áll a hátatok mögött valaki, aki segit, húz magával, stb. Nálunk nincs gyes, vagy ahhoz hasonló dolog, semmilyen segély, családi pótlék van, ami átszámolva ötezer forintot tesz ki, ennyi a havi bevétel, ami a rezsi felét fedezi... vagy fedezné mondjuk az ovi kötelező költségeit... de hol van a többi? a megélhetés, stb.?... életbiztositás pedig nagyon jól hangzik, csak nincs miből fizetni havonta, de jó ötlet, tényleg, szuper! na mindegy is, tényleg nem akarok ebbe belemenni, se sajnáltatni magam, még véletlen se, őszintén, ne haragudjatok, csak nem tudok, és sosem tudtam hazudni, és csak leirtam az őszintét, hogy miért nem lesz tesó, hacsak nem történik valami biztos változás, még bármi lehet, de most nem látom a kiutat, nem hiszem el, mert már megtanultam, hogy ne higgyem el... szóval, tényleg bocsi, és van, aki megérti, van, akinek testvér mindenek felett, na ezért vagyunk ennyifélék, és ez nem baj, ezen nem kell összeveszni, szerintem...
 
 


Sirki,
tök jó fej vagy, szerintem nagyon jól látod a dolgokat!!!! Kívánom, h. minél hamarabb rendeződjenek a dolgaitok!!!! :)

Jaimee,
köszi mindent, áttanulmányozom!! :wink:
Viszont nem volt időm a blogodhoz, de nagyon kíváncsi vagyok mi lhet ovi szinten!!! Gyorsan meg is nézem!!!

Na, sikerült teljesen meggyőznötök, így le is kattantam a szüléssztorikról...kár előre rémísztgetnem magamat... :D

Tegnap voltunk az első ctg-n és a szokásos kismama-gondozáson: "kicsikénk" 2900-3000 gramm körül mozog. :D MIndene szépen rendben van, magzatvíz átlagos, méhlepény magasan, hátsó falon, így megnyugtatott a Doki, h. normál szülés várható ezek alapján. Levette utána a sztrepto kenetet és volt m.száj vizsgálat is. Teljesen zárt! :) Viszont utána majd frászt kaptam, mert amire hazaértünk elmentem a mosdóba és vérezgetni kezdtem... Na rögtön hívtam Doki asszisztensét, aki szerencsére teljesen megnyugtatott, h. a 36. héttől a vizsgálatok után -sajnos- elő szokott fordulni ez, csak arra kell figyelni, h. ne erősödjön a vérzés, és csak azon a napon fordulhat elő. Hááát. ez így is lett, estére szinte már semmi sem volt. :) Veletek előfordult ilyesmi? :roll:
A ctg-re annyit mondott a Doki, h. gyönyörű! :)
Mostantól hetente kell már járni, és jövőhéten a védőnéni (kb. velem egyidős :lol: ) is meglátogat minket itthon.
A csomagom is elkészült, Csajok, Ti mekkora bőrönddel indultatok útnak? Mert nekem egy kisebb gurulós bőrönd, ill. egy kézi táska is épphogy elég...pedig semmi extra nincs bennük, csak amit mondtak azt viszem. :)

Kép
 


Arikon,
köszi, aranyos vagy! :D
Nálam nem fordult elő ilyen vérzés, mert nem is volt soha vizsgálatom, de a lényeg, hogy minden rendben van! Védőnéni nálunk is fiatal, de talán jobb is, én nagyon szerettem, nagyon kedves, meg jó, hogy lehetett tegezni, sokkal közvetlenebb volt, nekem tetszett. Csomagom nekem is egy utazótáska és egy kisebb táska volt, vagy kettő, nemtudom, de tényleg alig fértek el a cuccok benne, pedig csak a legszükségesebbeket vittem, sőt, csak azokat, mert a "civil" ruhát haza kellett adni, meg még hálóinget is csak a kórházét szabadott használni. Mostmár tényleg nagyon fogy az idő, kezd izgalmas lenni, lassan figyelhetjük, hogy mikorra jövünk babahirre! :lol:

Betsy,
hol vagy elveszve? Megnéztem végre a videót Bence verséről, de hát oké, érthetőbben is kiejthetné a szavakat, de én sok gyereket tudok, aki igy beszél, úgymond sejpitve, nem? De végül is, lehet, hogy fejlesztésre szorul, és talán jobb elkezdeni időben. Nálunk csak olyan 4-5, inkább 5 évesen kezdenek el foglalkozni a logopédusok a beszédhibákkal, addig várnak, hátha kinövi a gyerek.
 
 


Jaimee,
végre sikerült visszaolvasnom a blogodban, hát megmondom őszintén én is azt hittem, hogy könnyebb lesz Rékának a beszokás, de végül is az utolsó bejegyzés szerint már nagyon nagyon jó úton haladtok, és jól álltok, de mondjuk ezek az óvónénik... :twisted: én még igazán el sem képzeltem, hogy hogy is kellene egy óvónéninek viselkednie, hogyan kellene segitenie a beszokást, de hogy nem igy, az biztos... erőszakkal rögtön az első napon, na meg utána zsarolással, pont ilyennel, egy gyereket, hogy elveszi tőle azt, ami neki az otthon biztonságát jelenti... hát feláll a hátamon a szőr, meg... :twisted: szóval, inkább nem irom tovább, és remélem, hogy mihamarabb túljuttok a beszoktatáson és Réka élvezni fogja az ovit, mert alapjában véve nagyon is élvezi a gyerekek társaságát, közvetlen, tud velük játszani, akárhol, akár játszótéren, akár üzletben, játszoházban, bárhol, az ovi miért is lenne kivétel (bár máshol mindenhol ott van anya is, de nem lesz gond)
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: