Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Köszönöm!

29-én 20 óra 15 perckor megszületett Eliza... (még a szülőágyon történt egy névváltozás) :roll: :P
50 cm és 3400 g (nem is kicsi)

A szülés gyors volt, mint Levinél...
17 után jöttek a fájások, 19 előtt értünk be a kórházba...

4 nap kórház után csüt-ön hazajöttünk...

Minden rendben Lizával és velem is... éjjelente 3x ébred... tejcsi van.. és már egyre több és több...
(most du pl. egy cici kiszívása után 4 órácskát pihizett.. úgy látszik jó a minőség is )

A hasfájás is csak ritkán jön elő...

Majd jövök bővebben is és hozok képeket... ÉS VISSZA IS OLVASOK..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Köszönöm, hogy írtál! Nagyon örülök neki,hogy jól vagytok, és tejcsi is van bőven. Az a lényeg!!!!

Majd ha kipihentétek magatok, és erősebb leszel,akkor majd írj nyugodtan, én olvasom folyamatosan, és majd leírom, hogy velünk mi történik. (ha nem baj :-D)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Elfelejtettem írni az előbb,hogy nagyon szép nevet választottatok!!! És jó sok képpen lehet becézni :-)

Meg azt szeretném kérdezni, hogy melyik szobát választottad? Mi végül megbeszéltük, hogy nem leszünk vip-es szobába, mert az tényleg nagyon drága, ha 4 napig bent kell lenni (éjszakánként 10000 :-S) De babás szobába szeretnék lenni. Ha csak 3 óránként hozzák csak szoptatásra, az kevés. Én elég ragaszkodó típus vagyok, és úgy leszek nyugodt, ha ott lesz mellettem. :-D

Vigyázz magatokra! :-)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

 
 

Szia!

Köszönöm!

Most csak képek, később írok is...

Megszületett
Kép
Kórházban
Kép
Tesók
Kép
Otthon
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Nagyon szép a kislányotok. És ahogy Levi tartja a kezében... Nagyon aranyosak együtt. Szép nagy lány.

Tegnap voltunk szülőszobán, és véletlenül láttam egy nőt szülni. Jaj én most már még jobban félek. Ráadásul nagyon kiabált szerencsétlen, viszont pont a végét hallottuk, mert egy perc múlva már sírt a baba. A hugom nagyon élvezte, még ki se ájult mellőllem (nem a szülő nőt, hanem megnéztük a vajúdót, a szülőszobát, meg a különböző szobákat) mondtam neki, hogy megszülheti helyettem, addig kölcsön adom neki :-D Hát kíváncsi leszek milyen lesz. De valahogy ki kell jönni, bent nem maradhat. :-)

Már csak 27 napunk van hátra. Már a héten elkezdtem mosni (3 adaggal kész vagyok). Igaz pihennem kéne, de eddig egész héten csak rohangálok. Hétfőn mostam, tegnap egész nap a városban voltam a hugommal, délután alig vártam, hogy hazaérjünk, ma megyünk NST-re, holnap anyósommal piacra. És még a a babaruhákat is mosni kéne (eddig az ágyneműket, plédeket, meg egy adag ruhát mostam ki, és még mennyi van...) Vasalni is kéne, meg ha már kivasalom a baldachint, akkor a kiságyat is össze kéne rakni. Szóval van mit tenni, pihenni meg nem nagyon lesz időm, pedig kéne, hogy a kisasszony nőjjön egy kicsit.
Ráadásul most már a lábam is kezd dagadni. :-D De ezt a kicsit már kibírom. Már nincs sok.

Jó babázást Nektek!!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Hogy vagytok? Remélem minden rendben, és Eliza hagy titeket esténként aludni! Nagyon tündéri a képeken!!! De a toppos, amikor Levi az ölében fogja! Nagyon aranyosak!

Mi elég jól haladunk mindennel. A kisruhákat kimostam, kivasaltam. Már nem kell venni semmit (amiket terveztünk mindent megvettünk, a többi majd később) A héten megjött a pelenkázószekrény is! Nagyon szép lett, pont olyan, amilyet kinéztem. Tegnap felállítottuk a kiságyat, meg betettük a szobába a pelenkázószekrényt. Ma elkezdtem a képeket feltenni a falra. Szóval egész jól állunk.
Már a kórházi csomagom is kezd lassan összeállni. Mik azok a dolgok, amik feltétlen kellenek (tudom: wc papír, tusfürdő, evőeszköz, konyharuha, kispárna, törölköző, betét, bugyi, stb) ezeken kívül mi kellhet még? Én ilyenekre gondoltam még betenni, hogy melltartóbetét, mellszívó, újszülött kesztyű meg a picinek körömvágó olló, hogy ha nagy a körme le lehessen vágni.
Már a kisasszony ruháit is összekészítettem, amibe haza fogjuk hozni: kissapka, hosszú ujjú tipegő, rövid ujjú body, kispléd, textil pelenka, meg én pólyában szeretném hazahozni :-) Ezen kívül kell még valami? Esetleg még pelenka?

Holnap megyünk védőnénihez, meg az orvosom előtte megnézi Lilit, hogy mennyit nőtt. De itthon közben megfejtettük, hogy hol maradhatott le neki az a 10-20 dkg. Húsvét után egy hétig beteg voltam, és akkor az első két nap amikor megbetegedtem nem tudtam enni, nem volt étvágyam, még nekem is lement majdnem 2 kg, meg rá egy hétre begyulladt a fogam, akkor megint egy nap nem tudtam enni. Lehet akkor azokban a napokban, hetekben ő se úgy nőtt.

Csütörtökön megvolt az első NST. Természetesen a kisasszony akkor aludt el mire beültem a fotelba, és nem akart mozogni, de rendesek voltak az ott dolgozók, mert megmozgatták egy kicsit, és utána mozgott. (csak egy 20 percet kellett ülnöm :-D )

Hát ennyi történt velünk mostanában. Neked jó babázást kívánok!
Nekünk már csak 23 nap van hátra!!! :-)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Hogy vagytok?
Minket ma megnézett az orvosom, és azt mondta, hogy minden rendben. A kisasszony 2600 grammos. Másfél hét alatt hízott 300 grammot. Szerencsére rendben van minden. Még jövő héten azt mondta, hogy menjek el hozzá, szeretné megnézni. Remélem utána már csak a szülőszobán fogunk találkozni :-D

Eddig nagyon féltem a szüléstől. Mindenki mondja, hogy nagyon fáj, de amikor a kezedbe adják a babát, mindent elfelejtesz. Én készülök arra, hogy nagyon fog fájni :-D De mi az a nagyon? Meg milyen? Eddig ezektől féltem, viszont kezd elfogni a kíváncsiság, hogy mennyivel fog hamarabb jönni a kisasszony (már ha hamarabb fog jönni) és milyen érzés lesz a kezemben tartani a kislányomat. Már várom, hogy megszülessen, és egész nap csak csodálhassam :-) Már a félelmem is kezd elmúlni, és inkább várom a napot, hogy láthassam. Nagyon kíváncsi vagyok Rá!

Holnap elmegyünk még az együttszüléses tanfolyam utolsó részére utána meg ha minden jól megy végre találkozunk a szülésznőnkkel. eddig csak telefonon tudtunk beszélni. Remélem holnap már személyesen is találkozni fogunk!

Jó babázást Nektek!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem...
Már csak néhány napotok van hátra.... hogy rohan az idő....
...jön egy front és...

Apa tegnap hozta haza a laptopot...
Kész van - egy ismerős olyan jól megcsinálta... minden program, még az internet is száguld :)

Levi 2 hete nem jár bölcsibe... már elég jóban vannak Lizával... csak így nekem nincs időm semmire...
Féltékenység még van egy kicsi...
Hasfájás néha van... volt olyan, hogy este 22 től éjfélig is... sajnos...
Szeret enni a csajos, kedden voltunk lemérni... másfél hét alatt 30 dekát hízott...

Megpróbálok jönni pár napon belül... hosszabban... és olvasok is... :oops:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Örülök, hogy rendben vagytok! Így az elején még biztos féltékeny lesz Levi, de ne aggódj, hamar túl fog menni rajta.

Nekem az unokatesómnál jött tavasszal egy ilyen féltékenykedés (ő a legkisebb unoka hármunk közül) mert a barátnőjének kistestvére fog születni , és féltékenykedett már az elején (13 évesen!!) és akkor mondta, hogy nem is várta Lilit, meg hogy féltékeny lesz rá. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert amikor Ő született a hugommal nagyon vártuk. Na de az anyja helyre tette :-D azóta nincs vele semmi baj. (szerencsére)
Nem is baj, hogy Levi otthon maradt veletek, mert szerintem akkor még jobban féltékenykedne.

De jó már Nektek (ezt nem győzöm leírni). Nekünk 20 nap van még, de olyan hosszú... Főleg, ha netán úgy dönt a kisasszony, hogy tovább marad bent. Örülnék neki, ha két hét múlva megszületni. Igaz még az arcom se püffedt meg. Annyi, hogy a hasam van egy nagyon picit lejjebb már egy hete, de ez lehet azért van, mert be van fordulva.

Ma voltunk NST-n. Egy órát ültem ott, mert Lilus nem akart mozogni. Guggoltam, sétáltam, csokit ettem és kólát ittam. Ennyi után kezdett el mocorogni. Kis huncut :-D Igaz mostanában már annyira nem aktív. Megvan a napi tíz mozgás már egy-két órára, de eddig megvolt délre. Lehet a meleg miatt van. (nem tudom)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Hogy vagytok? Ez a kis front nem viselte mag Lizát? Remélem a hasfájóság már el is múlt nektek.
Mi szépen lassan rendezkedünk be a szobába. A kórházi csomagom összepakolva, meg Lilinek is, amibe haza szeretnénk hozni.
Szerintem nekem a hasam már egy kicsit lejjebb van. Anyósom szerint nem, nagymamám azt mondta jövőhétre meglesz a kisasszony; meg a szám körül is kezd megpüffedni. Én tegnap akartam szülni, nem tudom miért azt mondtam, holnap meglesz, de nem akart jönni a kisasszony. Majd jön amikor jönni szeretne. De a szülésznőm is azt mondta, hogy bármikor megszülhetek. Igaz már a derekam is kezd fájni, meg vannak jóslófájásaim is. Hát kíváncsi leszek meddig fogja bent "élvezni a helyzetet" a kisasszony.
Csütörtökön NST-n egy órát ültünk ott, mert nem akart mozogni. Tegnap meg egész nap úgy hullámzott a hasam... Anyuék csak nevettek rajtam. Még délelőtt is sokat mozgott, de azóta megint visszafogta magát.


Remélem veletek minden rendben! Nekünk már nincs sok időnk...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:25-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Még egyben?

Ma csak írok.... holnap vissza is olvasok - remélem...

Szép a babaszoba - sarok!

Mi jól vagyunk....

Liza szopizik... a hasa már ritkábban fáj - neki az Infacol jött be nem az Espumisan (Levinek pedig ez volt jó).. bár nem is eszek olyat, amitől talán fájhat...

Mérleget nem tudtunk szerezni - sajna - bérelni nem akarunk... Kedden (28-án) megyünk az egy hós vizsgálatra... kiváncsi vagyok, hogy mennyi már... Biztos elértük már a 4 kilót... mert imád enni... a hasa sem kicsi, a combocskák is nőnek szépen :D

A popóval van egy kis gondunk... azt most ecsetelnem kell - piros... azt mondja a doki, hogy érzékenyebb a bőre :roll:

Levi bölcsizik, így van egy kis időm mindenre... féltékenység még van, de szereti a hugit... puszilgatja, simogatja...

Hétfőtől van fülbevalója...
Kép
Kép

A szülés:
2011. május 29-én kb 17 óráig nem is gondoltam volna, hogy néhány óra és találkozok életem második kis csodájával..
16 körül ettem... nem keveset... nagyon éhes voltam...
17 óra után néhány kis pukkanást éreztem és hallottam a pocakból... arra gondoltam, hogy a magzatburok... de nem az volt...
Néhány perc múlva kis görcsök jelentkeztek... és úgy, mint Levinél... kb 20-30 mp-ig tartottak, 3-7 percenként... össze-vissza...
Ezek kibírhatóak voltak... elkezdtem őket mérni.. közben összepakolgattam még azokat , amik hiányoztak és Levinek is egy kis ruhát, mert a nagyszülők vigyáztak rá este...és éjjel... és szóltam Apának, hogy ne ijjedjen meg, de ma szülünk...
18 óra előtt lezuhanyoztam és felhívtam a nődokit...
Elvittük Levit Anyósékhoz és 18:30 körül elindultunk a kórházba...
Az ügyeletes doki megvizsgált.. azt mondta 6 ujjnyi.. magzatvízvizsgálat is volt...
A víz kicsit zavaros volt...
A beöntést most is megúsztam, mert nem akarták, hogy megrepedjen a m.burok...
19 után felmentünk a szülőszobákhoz, Apa átöltözött, engem az ágyra fektettek, közben megérkezett a dokim is...
Ekkor változott meg a nagylány neve... Izabell helyett Eliza lett...
Szülésznőt nem választottunk, de egy nagyon kedves nő volt épp akkor éjszakás...
Kicsit más volt itt egy szülőszoba, mint Bp-en... (szebb, jól felszerelt...)
Előkészítettek mindent, pár mondatot beszéltünk a nődokival - közben szívhang-ot néztek, megvizsgált... és akkor már teljesen kitágultam... de a méhszáj még nem tűnt el, így egy kicsit visszatartotta Lizát... de nekem már nyomnom kellett...
Apa a fejemnél állt és segített emelni a fejem, legyezett, mert olyan meleg volt... (meg is jegyezte, hogy Bp-en végignézte a kisfia születését... itt sajnos nem látta...)..
Azt hiszem kevesebb idő és tolófájás alatt született meg Liza, mint Levi...
Volt gátmetszés ismét, ami egy kicsit nagyobbra sikeredett most... (1 cm-rel nagyobb volt a feje is)
20:15-kor megszületett a nagylányunk, Eliza.
1-2 percre megkaptam... aztán elvitték... Apa elkísérte..
A varrás most sem volt kellemes... ezt nem akarom még1x érezni...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Nagyon örülök, hogy írtál!
Akkor jó hamar megvolt Liza baba. Nem szenvedtél sokat. Ügyes voltál.

Nagyon szép a fülbevalója. Megkérdezhetem, hogy ki szúrta meg mennyiért? A hugom már megvette Lilinek a fülbevalót. És én is szeretném, ha minél hamarabb be lenne neki téve. De lövetni nem akarom, mert az fáj, meg nagyon hangos. Inkább szuratni szeretni, de max két hetes korára már szeretném ha benne lenne a kis fülecskéjébe.
Nagyon szép a kislányod! Szívből gratulálok hozzá!!!!

Mi még egyben vagyunk. Még van 14 nap. Igaz hétvégére jön megint hideg front. Nem bánnám, ha kibújna :-D Már nagyon babáznék!!! Meg mostanában elég nyűgös vagyok. Ráadásul ez a meleg most kikészít (itt az emeleten megragad nekünk a levegő) Ki tudnék bújni a bőrömből.
Már vannak jóslófájások, Még ha az elején rendszeresek is, jön kettő három, és annyi.
Anyósomék mondják, hogy maradjon még bent vagy két hétig. Mondom nekik erre, ja persze mivel már csak két hetem van... Jó lenne ha tovább nem szeretne bent maradni.

Jól elment ez a 24 nap, mióta megszületett Liza... Nem is gondoltam volna, hogy már ilyen nagy baba.

Ti hogy bírjátok ezt a nagy meleget?

Örülök, hogy írtál. És várom a fejleményeket!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:25-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Ma voltunk vissza a nőgyógyásznál. Megnézte a méhszájat. Egy ujjnyira nyitva, meg valami méhnyakcső vagy mi már eltűnt. Azt mondta más, hogy ilyen állapotban legyen a méhszája 4-5 órát szenved a szülőszobán. Szóval ennyivel is közelebb vagyok :-D Meg azt is mondta, hogy nem fogom végig vinni, hamarabb meglesz a baba. Megtapogatta a hasamat. Azt mondta szép nagy baba, csak baba az egész hasam. Utána mikor megmérte (BPD: 90, TAD:91) azt mondta, hogy a méretek alapján viszont nem nagy. Most a mérés alapján kb 2800 gramm, de azt mondta, hogy ettől biztos, hogy nagyobb, és hogy több lesz, mint 3 kg.
Szóval a kisasszony bármikor megszülethet. Remélem ha most jön a hidegfront... már nem akar bent maradni. Szeretnék nagyon nagyon babázni; meg persze nem csak én, hanem az egész család is.
Meg nagymamám mondta, hogy mostmár olyan asszonyos vagyok (a menésem, az arcom), meg még régebben mondta, hogy június 26-án fog megszületni. Remélem igaza lesz :-D Már szeretnék túl lenni a szülésen....

Ma voltunk NST-n is. Persze, hogy megint nem akart mozogni a kisasszony. Hiába mozgatták a hasamat, nem akart felkelni. Vagy kettőt rúgott, de annyi. De rendes volt a nő, mert 15 perc után azt mondta, hogy jó lesz :-) Meg a szívhangja is rendben van.

Remélem veletek minden rendben van.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Visszaolvastam...
Bocsi, hogy csak most válaszolok..

Melyik szoba?
Baba-mamás szobában voltunk..
Nem egyszerű...
Alig tudtam aludni, mert mindig volt egy sírós gyerek... és egy horkolós anyuci... de jobb volt így, mert ha éhes volt kapott cicit... és csak akkor adtak tápit - amikor bevittem (most 3 nap után jött meg rendesen a tej - Levivel rosszabb volt - akkor 5 nap után jött) ...éheztetni pedig nem akartam...

A kórházba.. melltartóbetétet vigyél - ha hamarabb jön a tej...,mellszívót nem vittem - apa hozta be az utolsó napra..., házasság - itt volt Nyh? - az is kell - nekünk már másnap jött az anyakönyvv., hálóinget adnak - nem vehetsz fel sajátot - de azért 1-2 db nálam is volt... (a többit hazaküldtem), ....

A kisasszonynak...
Mi body-ban, rugiban, sapiban és egy pléddel hoztuk haza a hordozóban - meleg volt...
Pelust vigyél, mert naponta max 5 db-ot adnak... ..és popsitörlő is kell...
Minden más van..
Kesztyű nem árt, de ollót ne - ott nem engednek ilyeneket... és az elején amúgy is nagyon puha a körmük... én csak itthon vágtam le...

Remélem még nem késtel el a leírással...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Már csak 10 napotok van hátra...
De lehet, hogy a mostani front...??!

Hogy vagytok?

Szépek Lili méretei... és csinos az anyukája :P

Fülbevaló
A kórházból jött el egy ápoló az újszülött részlegen dolgozik... biztos bemegy majd a szobába és elmondja, hogy ő csinál ilyeneket...

...de ha kell megadom a számát levélben..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat! Még nem késtél el vele. A hasam mára még lejjebb ment. Igaz megbeszéltem a kisasszonnyal, hogy jó lenne, ha ma megszületne :-D Holnapot már nem szeretném, mert apósomnak névnapja lesz, és nem akarom, hogy a kettő egy napra essen.

Akkor jól pakoltam a csomagomat. Tettem pelenkát is (6db-ot) ha kell még, akkor Krisztián hoz be nekem, vagy anyuék. Popsitörlőt azt még nem tettem, de mindjárt beteszem.

Én is olyan szobába szeretnék lenni, amilyenbe Te voltál. Akkor amiket írtál az alapján estére nem viszik ki a babát. Nem baj, legalább ott fog mellettem szuszogni :-D

Már alig várjuk, hogy megszülessen. De már tényleg itt a vége....
Minden percben várom, hogy jönnek-e a fájások, vagy mikor fog elfolyni a magzatvíz. Tiszta hülye vagyok :-D

Az ápoló számát majd elküldheted, ha netán nem jön be, akkor majd fel tudjuk hívni. :-)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Mi még mindig egyben vagyunk! Most jövök az orvostól. Már 3 cm-re nyitva vagyok. De még csütörtökön szerintem meg akar nézni, mert mondta, hogy NST előtt menjek megint.

Én már minden nap nagyon várom, hogy megszülessen, de mikor este 6-ig semmi jele nincs, hogy ki szeretne jönni, akkor magamba szállok, és nyűgös leszek, hogy miért nem akar már kijönni. pedig tudom, hogy addig van jó helye, még bent van. Viszont már ez volt most a második éjszaka, hogy egész este forgolódtam, mert húzta a görcs a lábamat. És 20 percenként fordulnom kellett, közben a hátamon fekve próbáltam megfeszíteni, hogy ne fájjon a lábam, de akkor meg Lili nem feküdt jól, és már a bordámat nyomta.... Szóval nem tudom meddig fogom bírni, hogy nem pihenem ki magam, de ha így fog sokáig menni vagy nem lesz erőm megszülni, vagy utána leszek túl fáradt babázni.... remélem egyik se fog bekövetkezni, és minél hamarabb kijön a kisasszony :-D

Remélem veletek minden rendben van!!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

3 cm?
...ugye már babázol? :wink:

Szerintem igen :roll: :D

Levi sajnos beteg...
Tegnap délután 38.7 volt a láza, este már 39.2... ma délután ismét 38 felett volt...
Apa Bp-en... így a dokinő kijön délután és megvizsgálja..

Most mindketten alszanak... addig gyorsan írok...

Kedden voltunk az 1 hós vizsgálaton..
Liza 4600 g egy bodyban... (2 hete 3700 g volt :lol: )

A számát megadom majd egy üziben...
Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Még nem babázunk sajnos, pedig már nagyon szeretnénk!

Az nem jó, hogy Levi beteg! Szegénykém! Remélem hamar meggyógyul, és nincs komolyabb baja.

Liza szépen gyarapszik :-D Szép nagy baba már!!!!

Nem bánnám, ha még ma megszületne Lili, szeretnénk, ha júniusi baba lenne, de hát már most olyan kis makacs, nem hallgat senkire :-) Mi lesz velünk később??? :-D

Örülök, hogy veletek minden rendben!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Mi még mindig egyben vagyunk. Még ezek a hideg frontok se viselnek meg. Csak a fejem fáj egy kicsit. tegnap hajnalban fájt a derekam nagyon. Azt hittük, hogy hátha estére beindul, de délutánra már a derékfájás is elmúlt.
Ma jön haza anyukám élettársa, lehet őt várja. Már nagyon várja, hogy megszülessen az unoka, (tavaly az esküvőnkön is úgy sírt :-D) ezért nagyon szeretném, ha még a hétvégén megszületne, mert hétfőn már mennie kell dolgozni, és ki tudja, hogy mikor fog megint hazajönni. De Ő is azt mondta, hogy Lili rá vár :-D Úgy legyen.

De mostmár nem görcsölök minden nap azon, hogy mikor fog megszületni. Eddig egész nap nagyon vártam, hogy mikor indul be a szülés, és ha délutánig semmi jelét nem adta, hogy ki szeretne bújni, elég szomorú lettem, meg nyűgös. Igaz szerettem volna, ha júniusi bab lesz, de Ő nem így szeretné. erőltetni nem tudom. Mostmár én is azt mondom, majd kijön, ha szeretne. Csak csütörtökig legyen meg, mert ha nem, akkor már nézik a magzatvizet és akkor mehetek minden nap valamilyen vizsgálatra.

Remélem Levi már jobban van, és nem lázas!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Zsani!

Babázol már?
Remélem...
DRUKK++++++++++

Levi még beteg... egy kicsit, de vasárnap este ismét csinált magának és Apának programot...
Beverte a fejét a radiátorba.. mindenhová felmászik... most épp a játék babakocsira állt, ami kigurult alóla :(
Szerencsére csak kis sérülése lett...

Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Tegnap délelőtt 11:22kor megszületett Szabó Lilien 3250 grammal és 52 cmrel. Mi jól vagyunk! Gyors szülés volt, 2 óra alatt kibújt. Majd később jövök és hozok képeket!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Zsani!

Épp most olvastam az iwiw-en is...

GRATULÁLOK Nektek! (itt is)
Ügyesek voltatok!
Szép méretek!
Ha pihentél gyere és mesélj!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, csak egy mondat... Horgolós tanfolyamot tartok/indítok a Moszkva térnél, gyerkőcöt is lehet hozni, mert nekem is van itthon 2! Kalapot, sapit, sálat, kendőt, virágot, hajpántot, takarót, bármit megtanulhattok horgolni. Egy kezdő tanfolyam kb 4 alkalom, és egyéni oktatást nyújtok mindenkinek.

ouitoujours@gmail.com
06704699975

Üdv,
Agneta

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szia Kia!

Na most van egy kis időm, így gyorsan megpróbálom megírni, hogy mi történt velünk.
Hétfő délután volt egy pár jóslófájásom, de elég rendszertelenek voltak, csak annyiban voltak mások, mint régebben, hogy most a derekam is görcsölt mellé; meg mivel tudtam, hogy már 3 cm-re nyitva vagyok ezért felhívtam a szülésznőnket, hogy mit csináljak, és mondta, hogy menjünk be, majd megnéz az ügyeletes orvos, és majd eldől mi lesz. Be is mentünk. Pély Tóth Judit nézett, hát eléggé fájdalmas volt ahogy megnézte a méhszájat, a magzatvizet amikor nézte az meg még jobban. Na mindegy felmentünk a szülőszobára, ott CTG-re tettek. Két óra után se rendszereződtek a fájások, így felvettek az osztályra. Haza nem engedtek. Azt mondta a szülésznőnk hogy beszélt az orvosommal (aki természetesen szabadságon volt), hogy másnap reggel ha úgy van lehet megindítja. NA másnap reggel jött is, de addigra elmúltak a fájások, és mondta az orvos, hogy nem akarja megindítani, mert az lenne jó, ha magától megindulna a szülés fájásokkal. Megvizsgált, minden rendben volt. Utána visszamentem az osztályra, azt mondta a doki, hogy várjunk még. Ott hívtak rögtön NST-re. Minden rendben is volt. Mocorgott szépen a kisasszony; már majdnem megkérdeztem meddig kell még ott ülnöm, mikor a szívhang is meg a mozgás is rendben van, mikor hirtelen felugrott a picurka szívverése 200-ra, majd vissza normálisra, utána meg leesett 50-60-ra. (azt elfelejtettem írni, hogy mikor mondta az orvosom hogy várjunk még, szóltam Krisztiánnak, hogy nem fontos bejönnie, maradjon otthon pihenjen, de mondta, hogy inkább bejön, majd várunk együtt) Na mikor leesett a szívverése egyből hívták az orvosomat, engem vittek a szülőszobára. Krisztián ráérzett, hogy be kell jönnie. A szülőszobán is nézték folyamatosan a szívhangot, de akkor már minden rendben volt. Pár perc múlva már jött a szülésznőnk is. És mondta, hogy meg fogják repeszteni a burkot, nem várnak tovább. Így is lett. Fél 10-kor sikerült megrepeszteni, de az is sokáig tartott mert a burok nagyon rá volt tapadva a kisasszony fejére. Utána kaptam az oxitocint, és egyből kétperces fájások jöttek. Nagyon kemény volt :-D De ezt nem kell mondanom. A lényeg, hogy Negyven perc alatt nem tágultam semmit, utána viszont 15 perc alatt tágultam 4 cm-t, és jöttek is a tolófájások. És végül 11:20-kor megszületett Lili! Az egész egy óra ötven perc volt. De a végén már nagyon sokat mondtam Krisztiánnak, hogy nem bírom, de ő csak biztatott. Nagyon jó volt, hogy ott volt mellettem végig. Azt az egyet hiányoltam az egészben, hogy nem tették rám Lilit, mivel nyákos volt az orra meg a szája, és nem sírt fel rendesen csak nyöszörgött elvitték rögtön. 40 perc alatt össze is varrtak :-d és én csak a végén láthattam egy fél percre. EL se hittem. Majd amikor már a szobában voltam, és kihozták,.... egész délután csak gyönyörködtem benne :-)
Egyébként nagyon jó baba. Csak eszik meg alszik. Igaz mostanában kezd egy kicsit fájni a hasa, és este is két órán keresztül csak ordított szegénykém. Sehogy se volt jó neki. De most adtunk neki mecsek baby teát. Hátha az segít neki.
Úgy kb ennyi történt. Jó hogy itthon vagyunk, tejcsi is van.

Ti hogy vagytok? Lizával minden rendben van? Milyen, hogy két gyermeked van? Sokkal nehezebb?
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:25-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:26-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Nagyon szép a kisasszony! :D

A szülés így akkor egy kicsit hosszúra sikeredett... "meggondolta magát a kis hölgy".
A lényeg, hogy jól vagytok...
Én mondtam Apának, hogy engem most varrtak utoljára... (esküszöm az a legkellemetlenebb :roll:)

Két gyerek...
Most nehéz, hogy Levi 3 hete itthon van...
Mindig van teendő... ha altatni akarom Levit Liza felébred, így nappal nem nagyon szoktunk aludni Levivel... nehéz így...

A füle meggyógyult már?
Nekünk 2 hét volt a gyógyulás..

Hogy vagytok?

Nálunk zajlik az élet...
Levi nagyon rosszcsont... most bölcsiszünet van... de augusztusban még megy egy kicsit a barátokhoz... mert szept-től ovi...
Szereti a tesóját, mindig puszilgatja...
Liza éjszakái változóak.... van, hogy 5-6 órát is alszik, de előtte még van esti sírás... lassan 2 hónapos... imád enni, már 5 kiló felett van...

Egy hét és túl leszünk az első szurin és az első rotán...

Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Mi jól vagyunk, igaz Lilinek be van gyulladva a torka! Tegnap vittük orvoshoz, állandóan köszörüli a torkát, köhög meg hapcizik. Szerintem a körházban az újszülött osztályon fázhatott meg a klímától. De mostmár én is kezdem :-(
De ettől függetlenül jól vagyunk! Semmi baj nincs vele. Eszik, alszik, meg mostanában már egyre többet van fent. Nézelődik, beszélget :-)
Az estéink változóak. Van amikor 2 óránként eszik (igaz akkor egyszerre nem evett sokat, csak 80 ml-t) de van amikor 4 óránként. Nagyon változó, attól függ hogy alszik be a cicin.
Tejcsim van, de sajnos pótolni kell tápszerrel, főleg akkor amikor 2 óránként enne. De nem kell sokat adni neki belőle.
A füle nekünk hamar begyógyult. 3 napig kezeltem hidrogén peroxiddal, meg rá két nap múlva kellett még bekenni mert egy kicsit váladékozott. De semmi baj nem volt vele.
Mi is sokat híztunk! Két hét alatt 0,5 kg-t hízott a kisasszony :-D Van étvágya. Volt amikor 170 ml-t becumizott és még éhes volt :-D Többet már nem adtunk neki, de csak néztünk. Az nagyon sok. De nem mondhatom neki, hogy nem kapsz, inkább sírjál.

Liza nagyon szépen megnőtt. Úgy látom ő is szereti a pocit. De így van ez jól. Amíg van étvágyuk meg szépen fejlődnek nincs semmi baj. Aranyosak Levivel, és nagyon hasonlít rá!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:26-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Szépek vagytok! :D
Látom Lili is kóstolgatja a kezét....

Belevágok a közepébe.. (remélem nem gond, nem sértődsz meg)
Tápszerrel pótolni?
Lizánál is van, hogy gyakrabban akar enni...
2 óránként - főleg este...

Nappal több, de vizesebb tej, este pedig kevesebb, de zsírosabb termelődik.
A gyerek a mennyiséget "érzi" , nem tudja, hogy az uannyi lenne, csak más minőségű...
Este Liza is többször eszik... ezért is hízik szépen...

A tej termelődik és annyi, amennyit kiszív...
Kereslet - kínálat...

Ha ő éhes - de lehet, hogy csak szomjas, akkor adj neki... a dokinőm szerint min. másfél órát kell várni a kajcsi között... én min. 2-t szoktam..

pl. most is evett este fürdés után, aztán 2 óra múlva ismét... de aludt is a két adagtól 5 órát...

Ha tápszert is adsz - cumisüvegből... rájön, hogy hasonló íz, nem kell annyit dolgozni a kajáért (mert nagy munka a cicizés) akkor nem is fog dolgozni érte... az üvegből könnyebben jön...

Ha bealszik a cicin csikizd a nyakát, fülét... felébred...

Sajnálom, hogy betegek vagytok!
JOBBULÁST!

A klíma... tényleg hideg volt ott.......

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Köszönöm a jó tanácsokat! Felébreszteni sajnos semmivel nem tudjuk evés közben :-( A kiságyat is kilophatnánk alóla. De a cicit mindig kiszívja rendesen. Utána még próbálom mellszívóval kiszívni de nem jön belőle semmi. A tápszert viszont olyan mohón eszi... hál' Istennek azt is ugyan olyan erővel szívja mintha cici lenne. Mindig adom neki, meg azon megnyugszik ha nagyon nyűgös. Lili is szokott aludni 5 órát, ha tele a poci csak az a baj, hogy nappal szokott lenni ez az időszaka :-D

Este fél 10ig fent volt délután fél 5-től. Igaz közben aludt fél-fél órákat, de inkább fent volt. De viszont így aludt hajnal fél 2-ig.

Tegnap fürdés előtt volt 3890 gramm, és jövő pénteken leszünk 1 hónaposak. (a kórházból 3200 grammal jöttünk haza 9-én :-D )

Remélem Ti jól vagytok! Mi már javulgatunk, de még mindig rekedt, meg köszörüli a torkát :-(
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szépen hízik Lili!
Remélem már teljesen meggyógyult!

Köszi, jól vagyunk..
Levi "dolgozik"... még ezt a 3 hetet bölcsiben tölti...
Liza nem lett lázas szerencsére, de éjjel 3 óránként evett - tegnap kapta meg a 2 hós szurikat és az első rotát.
Ügyes csaj volt - alig sírt...
Már 56 cm és 5600 g. (nőtt 6 cm-t és 2200 g-ot) :D ...bár le van maradva Levitől... ő nagyobb volt... :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Akkor Liza is szépen cseperedik.

Lili már jobban van, igaz még mindig szürcsög, és alig jön ki valami az orrából.
Ma voltunk doktornőnél (1 hónapos státusz):4590 gramm, 54 cm. De azelőtt evett több mint 100 grammot, hogy mentünk, meg tegnap reggel óta nem kakilt. Úgyhogy olyan 4340 gramm körül lehet a tényleges súlya. :-)

MA hajnalban nagyon sokat sírt, fájt a hasa, meg elég nehezen tudott elaludni. Ha alszik is az is olyan felületes, és nem mély alvás

Tegnap megvolt a keresztelője. Végigaludta az egészet :-) Nem volt vele semmi baj.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:27-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Hogy vagytok? Lizával minden rendben? Levi is jól van?

Mi ma vagyunk 6 hetesek! Már Lili is jobban van. Igaz múlt hétfőn kimosták az orrát a gyerekorvosnál. Kijött minden trutyi. Még mindig hapcizik meg köhög, de már nincs semmi baja.
Mostanában a kakival szenvedünk, meg nagyon fáj a hasa. Most kaptunk másik tápszert. Tejcsi már alig van :-( A keresztelős hét nem igazán tett jót nekem, de hiába mondtam, senkit nem érdekelt, és pont azok miatt idegeskedtem akiktől nem vártam volna, hogy ez lesz. Na mindegy így alakult. De még hajnalban tud szopizni és akkor nem kell neki tápszert csinálni.
Amikor nem fáj a hasa egy nagyon jó kislány. Semmi baj nincs vele. Beszélgetni is szokott már. Imádom amikor így gügyög! Meg tudnám zabálni!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:27-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodok :roll: , csak Zsaninak szeretnék gratulálni a júniusi topikból: Zsani gyönyörű a kislányod, szívből gratulálok!!!!! mekkora méretekkel született végül a kisasszony?

Sziasztok és bocsi

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szia Kia!

Hogy vagytok? Lili ma reggel ugatva köhögött, így visszavittük az orvoshoz. Azt mondta hogy minden rendben, de kapott sinecod cseppet.
Már a hasa se fáj annyit, viszont mostanában feketét meg sötétzöldet kakil. Létezik hogy a maguatszurok most jön ki belőle? Ő már az elejétől sárgát kakilf. Doktor ő azt mondta, hogy az nem lehet hogy most jön ki belőle. Anyósom azt mndta hog ha az nem jön ki belőle nem tudom meddig akkor nagy baj van. Erre nagymamám, hogy ez nem így van. AkKor ki mond igazat? Én meg csak itt agyalok!
Egyébként leht hogy tőlem nem gyógyul Lilimerr mióta beteg azóta én is szárazon köhogök, és tőlem nem tud gyógyulni. Remélem hamar meggyógyul mert két hét múlva jönnek a két hónapos oltások.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szias/ztok!

Most csak benéztem...

Manó ismét bölcsizik... már csak pár nap van és jön az ovi... 1 hét múlva lesz szülői...

Hétvégén esküvőn voltunk..
Levi vitte be a gyűrűt - nagyon ügyes volt... és elkapta a csokrot is (3-at dobott a menyasszony, 1 a Levié lett)

Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Remélem minden rendben Veletek!
Mi jól vagyunk! Lili már 5kg!!!
A héten sikeresen eltörtem két Aventes mellszívót. Most vettünk egy
elektromosat, mert a sok fejéstől begyulladt a kezem :-S Igaz ez most nem igazán hiányzott... de ez van.

Nagyon szépek a gyerekek. Levi nagyon ügyes volt!!! Liza is szép nagy lány!!! A rota vírusos oltás nektek mennyibe került? Én is gondolkozok rajta, hogy be kéne adatni. Azt hogy adják be?
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

De rég voltam...

Visszaolvasok - ha Levi nem jön még haza...

Mi most szerencsére jól vagyunk...
Úgy rohannak a napok..
Kedden voltunk a 3 hós szurira + megkapta a 2. rotát is Liza (még egy nyöszörgés sem volt) és szerencsére láz sem... Levi is jött vizsgálatra, mert ma kezdet az ovit... holnap már délig ott lesz és hétfőtől már egész nap...
Mikor Liza kapta a szurit beszéltük a doktornővel, hogy Levi csak 1 bárányhimlő elleni szurit kapott (kettő kell) így felírta és Apa átment a patikába... szegény Levi nem tudta, hogy szurit fog kapni... de nagyon ügyes volt... ő sem sírt :D
Liza 6300 g és 59 cm, Levi 101 cm és majdnem 15 kg (nem kövér) - így elkezdtük adni neki a Béres cseppet - remélem hat nála is - a tesómnál bejött amikor kicsi volt... jobb étvágya volt...

Liza már sokat változott, nevetgél, beszélget... az éjjelek is jók már... vagy 23-06 ig alszik, vagy 22-04-ig/ 05-ig, aztán cici után még 3-4 órácskát...

Levi már ismeri az ABC-t (jó ötlet volt az ABC-s bordűr a szobába) - mindig nézegettük és soroltuk a betűket :P Az óvónők csodálkoznak :wink:
A neten ha keres valamit beír néhány betűt és már meg is találta (játékok, videók)... de már nem nagyon ülhet ide, mert néha még elfelejt kimenni pisilni :roll:
Augusztusban sikerült nappalra teljesen letenni a pelust - végre...

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Zsani
Sajnálom, hogy nem sok tej van... de próbáljatok meg még cicizni, fejni...
Nekünk van - remélem még min. másfél évig tudja is élvezni Liza...

Nekem segít a Karamalz maláta ital (Interspar-ból) - este segít a hormonoknak a maláta - este érdemes inni... bár már én is rég ittam...

Gratulálok az 5 kilóhoz!

A keresztelőn nagyon szépek voltatok... Nekünk is lesz..
Szept 25-én - akkor leszünk 7 éves házasok... és megtartjuk a dupla keresztelőt :lol:
Aztán 4 nap nyaralás Hajdúszoboszlón :D

Sötét kaki - nem lehet, hogy a tápszertől?
A magzatszurok néhány napos koráig távozik...

Remélem már jobban vagytok...

Rota
Szájon át adják be nekik, a kötelezővel együtt is lehet...
2 db kell, itt Nyh-n a Szabadság téren és a Kórházzal szemben olcsóbb...
Az elsővel megszívtuk majdnem 20 eft volt, de aztán Apa benézett más gyógyszertárba is.
A 2.-at már olcsóbban vettük, 18 eft alatt volt - azt hiszem a Szabadság téren vette...

A dokinőt hívd fel és a kötelezővel együtt beadja, csak előtte felírja...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Látom Liza is szépen fejlődik! Nagyon aranyosak Levivel! És ngyon ügyesek voltak a szurin. Mi hétfőn megyünk a két hónapos oltásra. Félek tőle :-D De csak túl éljük.

Képzeld a múlt héten ÍLili is végigaludta az éjszakákat. Este 10-től reggel fél 6-ig. Mostanában megint felkel. 10-3-ig alszik, utána meg 6-kor kelünk.

Lassan jönni fog a foga. Már nagyon nyáladzik, meg rágcsálja az öklét. De még messze van, hogy kibújjon. Remélem nem fogja nagyon megkínozni.
Már próbál az oldalára fordulni, de még nem megy neki, és ezen úgy felhergeli magát, hogy elkezd sírni, és alig tudjuk megnyugtatni.

Még mindig hapcizik, meg köhécsel (igaz azt inkább csak sírás előtt vagy közben szokott) De már nem idegesítem magam rajta. 3 orvos is látta, és mindegyik azt mondta, hogy nincs semmi baja. Meg szépen fejlődik. Tegnap 5400 gramm volt :-D

Gratulálok Nektek a 7 évhez! Remélem a keresztelő jól fog sikerülni. A miénk nem volt zökkenőmentes.

Tejcsi most több van, mint 2-3 hete volt. A malátaitalt ittam. De nem használt. Most a lakto herb teát ittam két hétig, de fáj tőle pocija, ezért is kel fel hajnalban (szerintem) De mindig szopik, meg fejem magam bőszen. Igaz két kézi mellszívót eltörtem, és venni kellett egy elektromosat... Volt amikor két pohárral lefagyasztottam, igaz mondjuk aznap nem cicilt sokat. De kap minden nap anyatejet, és ez a lényeg!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:28-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Sajnos rég voltam... alig van időm...

Milyen volt a szuri? ...bár mindjárt a következő szuri jön...
(nekünk is lesz 2 hét múlva)

Tejcsi?

Nagyon szép a kisasszony...
Apára nagyon hasonlít...

Levi szeretei az ovit, már vannak barátai is...
Most épp beteg, így a héten négyen vagyunk itthon
Liza már mindent megfog és rág... Imád enni, éjjel alszik 8 órát is cici nélkül...


Vasárnap keresztelő lesz és 7 éves házasok leszünk... most erre készülünk... aztán Hajdúszoboszlóra megyünk pihenni egy kicsit...


Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Nagyon szépek a gyerkőcök, és nagyon hasonlítanak egymásra :-D

Tejcsi, van egy kevés. Úgy csináltam, hogy minden evés előtt szopi az egyik cicből, utána megfejtem mindkettőt. Este csak tápszer, hogy jóllakjon és ne kelljen számolgatni, hogy vajon mennyit evett. Reggel meg csak cici az első evés. Így tudtam lefagyasztani minden nap egy pohárral. kb. 35 pohárnyi tejcsi van lefagyasztva :-D
Mivel a pohár elfogyott, és venni nem akartam még, így amit napközben kifejek, azt is odaadom neki most már.

A szurit nagyon ügyesen viselte. Nem is nagyon sírt. Akkor jobban ordított, amikor doktornő hasra fordította :-D

Lili is rágcsál. A fogacskája kezdi egyre jobban gyötörni, és úgy látom a borostyánlánc se segít. Igaz kiveszem estére. Akkor nem merem benne hagyni. De mondjuk az estéket végigalussza. (10-től 5 és fél 7 között szokott kelni) Este felé szokott nyűgös lenni.

Tök jó, hogy Levinek tetszik az ovi, az viszont nem jó, hogy beteg. Remélem Liza nem kapja el.

Sok sikert a keresztelőhöz, és Sok Boldog Házassági évfordulót. Mi október végén leszünk 7 évesek :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Sajnos rég voltam... Bocsi!

Liza nő, gyarapszik és jól van... Levi most beteg, de okos..
Minden betűt, számot ismer már... lassan olvasni fog... az óvónéni azt mondta nem látott ilyet 26 éve :lol:

Remélem Ti jól vagytok! ...ha lesz időm olvasok...

Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Levi nagyon nagyon ügyes!!! Én se nagyon hallottam ilyenről, hogy az oviban már majdnem olvasson, főleg, hogy még csak most kezdte!!! Gratulálok!!!

Lili jól van. 3 hónaposan cm és 6700 grammos volt. Egész nap beszél, visít és dumál. Meg jó sokat mosolyog. Meg lehet zabálni :D Nagyon jó baba. Sírni se szokott már annyit mint régen. Nagyon szeret kint lenni a levegőn. 4 órát is alszik kint. De ha rossz az idő és nem tudjuk kivinni, akkor egész nap alig alszik. Az estéket végig alussza. Mostanában már nem fél 6-kor hanem háromnegyed 8-kor kel.

Nagyon aranyos Levi és Liza is!!! Remélem jól kijönnek egymással. Tejcsi van még?
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Szia Zsani!

Nagyon jó, hogy Lili átalussza az éjszakákat... Liza még 1x ébred...
A szellőztetés nem segít?

Igen, ilyenkor nagyon édesek... csak gagyarásznak egész nap :lol:

Nekünk most kezd gond lenni a kakival.... már 4-5 napja nem volt... bár Levinél is mindig gond volt... állítólag az anyatej jól emészthető, de ennyire??

Liza csak tejcsit kap, szerencsére van :P

...felébredt.... megyek...
Ő alszik nappal is 8) így haladok a mosással, főzéssel, vasalással, stb.... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Kia!

Hát nem segít a szellőztetés sem. De azárt olyankor elalszik 20-20 percre. Szokott Ő is napközben is aludni, általában 2-óránként egy kicsit, meg déltől van a hosszú alvásunk, és utána megint alszik egy kicsit estig, és után fél10-10-től meg csucsu van reggelig.
Örülök neki hogy van tejed. Nekem elment az idegtől, meg, hogy az elején volt amikor nem akart szopizni. Azért ha nem ordít evés előtt (minden evés előtt ordít, csak reggel nem) akkor még szopizik egy kicsit, a többit kifejem, és általában egy adag még összejüön neki. A többi meg le van fagyasztva a hűtűben. MI már adtunk neki egy kis almát meg őszilevet. Lehet hamar elkezdtük, de nem köpte ki, nagyon szereti. CSak úgy cuppog. Evést még nem váltunk ki vele, csak kis nasinak adom neki. Az az élvezet, amikor az ujját is szopja evés közben :-D

Már hangosan kacag!!! Olyan édes!!! Minden nap meg lehet nevettetni valamivel.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: