Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!
Első babás 20. hetes terhes vagyok.
Gondolom sokan szembesülnek ezzel a kérdéssel mikor már lassan közeleg a vásárlási láz, hogy a hatalmas kínálatból és őrületes árú hasznos és haszontalan dolgok közül, mi az amire szükség lesz.

Az egyik dilemmám rögtön a szoptatással kapcsolatos. Az ugye nem biztos, hogy menni fog, akárhogy is szeretném. Ti hogy csináltátok? Megvetettek mindent ( melszívó, stb.)aztán ha nem kellett továbbadtátok?

Kérlek segítsetek nagyjából belőnni, hogy mi az ami "Nélkülözhetetlen", mi az ami "Kell", mi az ami "Jó ha van", és mi az ami "Luxus"!!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
vvnoemi

Az élet mindig hoz meglepetéseket! :-)
vvnoemi
Üllő
 
 


Szia!

Amikor terhes voltam a lánykámmal (ő most egy éves) én se tudtam mit vegyek, mit ne , mire lesz szükség, mi felesleges! Mindenki mást tanácsolt, biztos neked is mindenki mást mond. Szerencsére én kaptam egy csomó mindent, barátoktól, rokonoktól akiknek már van gyerekük!
Az én véleményem az, hogy nem kell túlzásokba esni semmivel!
Pl nem kell 15db 56-os méretű bodyt venni, mert tök hamar megnő a bébid!
Ami tuti hogy kell (hozzáteszem, hogy szerintem):
-ruhapelus
-kiságy, takaró, lepedő, törölköző
-babaruha :body, rugdalozó, sapi, kiskabát, zokni stb
-kiskád
-törlökendő, vatta, fültisztitó

A tisztálkodási szereket ráérsz megvenni, majd a gyerekorvos vagy a védőnő ír fel gyógyszertári popsikrémet, hintőport, olajat, legalábbis nálunk így volt!
A mellszivóval kapcsolatban, szerintem jó ha van bár én hozzáteszem max 10-szer használtam.
Szoptatni biztos tudsz majd, miért ne tudnál, csak pozitívan állj hozzá!

Na most mennem kell, felébredt a lánykám! szia
Vendég
 


Szia!

Megint én! Még eszembe jutott pár dolog!
Kell még a bébinek babakocsi is, meg autoba babaülés vagy hordozó!
Mi a védönő javaslatára mérleget nem vettünk hanem kölcsönöztünk, 3 hónapig használtuk csak.

Viszont amit én szerettem, más feleslegesnek tart, az a légzésfigyelő! Engem megnyugtatott, hogy van és jelez, ha a baba nem vesz levegöt! Én 6 hónapig használtam , és azt is béreltük, így nem kellett rá sokat költeni!

A kórházi csomagodat érdemes először összerakni, hátha kicsit elöbb kell bevonulnod.
A tisztálkodási szereken, papucson, hálóingen , köntösön kívül, szerintem jó ha van nálad:
-egészségügyi betét (lehetöleg nagy méretű)
-szoptatós melltartó, melltartóbetét
-bugyik (én vettem eldobhatósat, de nem kell feltétlen)
-pelenka a babának (szar minöségűt adtak, kipirosodott a popsija)
-ruha amiben hazaviszitek


Remélem tudtam kicsit segíteni! Szia
Vendég
 

 
 

Mumuska!

Nagyon köszönöm a segítséget! :P :P :P

Az élet mindig hoz meglepetéseket! :-)
vvnoemi
Üllő
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: