Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Megjártam ma nst-t. Nagyon lusti volt a baba, így péntekre megint visszahívtak, de az orvos nem látott igazából problémát, de biztos ami biztos alapon megyek pénteken is. Éjjel megint nem volt alvás 3:40-től nem aludtam. Hát én is rengeteget nyafogok, most már kezd néha kínos és ciki lenni, hogy mindig van valami bajom. Éjjel is az átfordulás csak nyafogva megy, mert néha úgy érzem hogy "szétesek" úgy ropog, fáj mindenem.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Üdv pzita, és marcsika30 köszöntünk titeket, persze hogy csatlakozhattok :)
Pzita ha van kedved, engem érdekelne a harmadik szülésed mennyiben volt más mint az első kett, mennyi idősek a gyerkőceid, és igaz e h a harmadik korábban jön, mert ma másodikra is mondták.. és nem jött korábban.. :( Sőt! :)
Nekem a mai nap lightos ami a fájásokat illeti, alig volt még egy 5-6 db :) szóval odébb lesz még a szűlés bár tudom hogy egy pillanat műve az egész és ha úgy tartja kedve kibújik. De az enyémek idáig mindig jól érezték még magukat bent :))
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Üdvözlöm az új csatlakozókat :D
ketrin1987
Kecskemét
 
 

 
 

Ti visztek a kórházba mellszívót? Én szeretnék venni egy kézi mellszívót, valami nagyon egyszerű kivitelt. Hol lehet ilyet kapni? Esetleg tudtok tippet adni?

Köszi

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


én nem viszek, a másodiknál vittem, s nem használtam nem volt értelme. mondjuk igaz nekem medela van gépi nagyon szeretem, megtérül bár drága. elemről is lehet működtetni, és 13 fokozatos, nekem a kézi mind gyilkos szerszámnak bizonyult. és nagyon megfájdultak a csatornáim. tőle. :(
kéziből próbáltam az 1200ftos pumpásat... -semmi
aventet - az sem tetszett, meg chiccot is. Egyik sem vált be... túl dúrva volt, pedig mindig előmasszíroztam a cicit.
Azt utánad tudja vinni a férjed ha szükséges, szerintem csak aggat a táskában :D :P
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Hello mindenkinek és koszonom.Ma kitakaritotam és megfoztem ugyhogy johetne a szulés mert nagyon fáj a derekam,de amugy semmi jele se joslofájások semmi,egyszer volt Husvét hétfon hajnalban de olyan féloránként reggelig vártam mert nem surusodtek.forro zuhanyt vettem és elmult a fájás és azota semmi.Kiváncsi vagyok mit fog mondani a dokim ha pénteken megyek ellenorzésre,még multhéten zárva voltam és 4kg babát mondot akkor,szép nagy fiam lesz :D
marcsika30
Külföld
 
 


Én sem viszek a kórházba mellszívót. Nekem pesztonka elektromos mellszívó van. Ha nagyon kellene akkor majd behozza a párom.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Én kicsit izgulok, hogy fogom megszülni: a 36. héten 3400 gr-ra saccolták, és ha a 40. héten nem lesz meg, egy hetet várnak még... és a lányomat is túlhordtam.. Remélem, ügyes leszek..
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Nektek mennyi jóslótok van napi szinten? minden nap van??? Én már ezt nem akarom elhinni h igaz. Tegnap is ma is olyan sok volt... most is.. hiába a forró zuhany vannak, de csak olyan picik rövidek... JÓSLÓK, de fáéjnak... mintha nem tudna kiteljesedni... éreztetek már ilyet, esetleg pzita, mit tudsz erre mondani??
Nem tudom de most ez nekem már olyan nyűgiii .
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Köszönöm, hogy veletek lehetek.

Kiskacsa!

A gyermekeim 11 és fél, majdnem 10 és majdnem nyolc évesek. Fiú, lány, lány leosztásban. Az én három szülésem tapasztalata, azt hiszem csak egy a sok közül, így nem mérvadó. Egyébként a gyerekeim nagyon egyen rend szerint működtek. Mindhárom szülés magától indult, minden gyermekem a kiírt nap előtt három nappal született, és midhárman pénteken születtek. És még abban is egységesek voltak a szüléseim, hogy a méhszáj gyors nyílása nem vált az erősségemmé az idő előrehaladtával.

A körzetemben tapasztaltak alapján nem állítanám, hogy az a régi nagy bölcsesség, hogy minél többedik szülése van valakinek, annál gyorsabban folyik le, tökéletesen igaz lenne. Annyi mindentől függ egy szülés haladása, hogy ilyen egyértelmű összefüggéseket merészség állítani.

Egyébként melyikőtök hol fog szülni? Mi alapján választottátok pont azt a helyet a szülésetek helyszínéül?

A mellszívóval kapcsolatban. Egészséges, időre született babánál jó eséllyel nem lesz rá szükség. De mint sokminden más, ez is sok összetevős kérdés. Lehetnek olyan helyzetek, állapotok, amikor anya és gyermeke külön kell, hogy legyenek, vagy éppen a baba ugyan az anyukájával lehet, de nem tud hatékonyan szopni. Ilyenkor szükség lehet fejésre. Az, hogy kinek milyen fejő válik be, azt előre nem lehet tudni. Sajnos. Viszont érdemes megtanulni kézzel fejni. Mert mindig kéznél van, olcsó, és ha jól csinálja az ember, akkor rendkívül hatékony tud lenni. És nem kell előre súlyos tízezres nagyságrendet kifizetni rá.

Üdvözlettel:

Zita
 
 


Nektek mennyi jóslótok van napi szinten? minden nap van??? Én már ezt nem akarom elhinni h igaz. Tegnap is ma is olyan sok volt... most is.. hiába a forró zuhany vannak, de csak olyan picik rövidek... JÓSLÓK, de fáéjnak... mintha nem tudna kiteljesedni... éreztetek már ilyet, esetleg pzita, mit tudsz erre mondani??
Nem tudom de most ez nekem már olyan nyűgiii .


Érdekes dolog ez a jósló fájás. Meg, hogy jósló-e az amit érez az ember, vagy már úgymond igazi. Van aki hetekig jósló fájásokkal kószál a szülés előtt, más meg nem is tudja mi az, mert csak a szülésnél érez fájást. Viszont a "mintha nem tudna kiteljesedni" mondatodról eszembe jutott valami. Sokszor előfordul, hogy a jóslókból, akkor lesznek úgymond igazi fájások, mikor a leendő anya késznek érzi magát. Ez több gyermekeseknél nem egyszer olyan banális dolgokat jelent, hogy mondjuk az anya nagyon szeretné látni a nagyobb gyermekét valamilyen szereplésen látni, és mikor ezen túl van ezen, akkor végre "jók" lesznek a fájások.

Üdv:

Zita[/quote]
 
 


Sziasztok!

Második gyerek, mégis hadd kérdezzem meg.. a jóslófájást hol kéne érezni? Nekem a méhem felső részén volt valami, de nem tudom, az volt-e.. :-)

A lányommal anno nagyon erős hasmenésem volt, majd ahogy visszaemlékszem, inkább menstruációs fájdalomra emlékeztetett a dolog, hascsikarással. De minden annyira gyorsan ment, hogy amikor beértem a kórházba, még nem voltam biztos, hogy szülök, mert annyira nem volt pusztító, inkább "hascsikarás-féle", majd megvizsgáltak, már nem engedtek felállni, 4 ujjnyira voltam nyitva, a következő, hogy kitolás, és a szülőszobán voltam. Úgyhogy azt sem tudom, hol lehet ott a kórházban vajúdni:-)

Most viszont miden hascsikarásnál azon filózok, hogy szülni fogok-e.

A másik, hogy a méhösszehúzódás, a keményedik a hasam és a jóslófájdalom az hogy viszonyul egymáshoz? Mert nekem pl kemény sokszor a hasam, de nem fáj. Csak, mert most elkezdtem gondolkozni, hogy lehet, hogy észre sem veszem, hogy indulnom kéne? (Kiindulva az első szülésemből...)


Köszi

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem minden nap jelentkezik "jóslófájás", de tegnap pl szinte egész nap kőkemény volt a hasam. Nagyon kellemetlen volt. Nem tudom mitől alakul ki ez a kőkeménység, nem is mondhatom hogy túlhajtottam magam, mert ez nem igaz.... Azt nagyon "szeretem" mostanában mikor az ismerősök azzal nyúznak, hogy "jajjj, biztos nem szülsz mostanában, mert nem szállt le a pocakod" Hát nálam ez nem mérvadó, mert a lányommal sem szált le. :lol: Amit most megfigyeltem, hogy nagyon ömlik az előtejem, néha már ragadok tőle :D
Én Kecskeméten szülök.
Jajjj, képzeljétek most előjött nálam egy nagy félelem, pedig második babámat várom, kitaláltam hogy én nem fogom tudni hogy kell a babának a köldökét ellátni, mert hogy nem emlékszem rá pontosan, néha úgy érzem kezdek "meghülyülni" :lol: :D
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Én a Szent Istvánban szülök
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


én sem viszek mellszívót. eleve vana kórházban is, de 1.babánál nem kellett, itthon indult be a rendes tejem.
azért a páromnak megmutatom, hol találja, ha mégis szükség lenne rá.

nekem kézi Avent van, nekem tökéletesen bevált.
 
 


Sziasztok,én is egyben vagyok még!

Üdvözlök minden kedves új csatlakozót!Tegnap voltam NST-n,ami negatív lett.Azt mondta a doki,hogy ha keddig nem indul be a szülés,akkor szerda reggel be kell feküdnöm a kórházba.Cegléden fogok szülni.Mellszívóval kapcsolatban nekem is Avent van,de én sem viszem be,majd ha kell nekem is behozza a párom.
Nehezen viselem már így a vége felé,főleg azért,mert az én drágám
a lábát állandóan a bordám mögé nyomja,és nagyon fájdalmas már.:(
Remélem a héten elindul kifelé.:)

Negyedik
Április 25
negyedik
Pilis
 
 


Már Én is szétszenvedem magam. Én is remélem hogy a héten elindul kifelé :) Nagyon nem bánnám már. Nekem most még a vizsgákra is készülnöm kellene, de már ülni sem tudok, hogy a tételeket kidolgozzam. :(

Ketrin
Április 26
ketrin1987
Kecskemét
 
 


sziasztok :)
Ma nem pörögtem túl magam ami a fórumot illeti :)
De ma volt a kislánykámnak (22hós) a laktózterhelése, délelőtt ott voltunk sajna beigazolódott a gyanú valóban laktózérzékeny, szegénykém az utolsó egy órát végigüvöltötte... mert nagyon görcsölt a kis hasikója.
Én viszonylag keveset keményedtem ma ahhoz képest ami a terheléseket illeti egész nap az ölemben volt cipelnem kellett.
De tegnap meg még miután lefeküdtem is keményedtem és azt hittem szülök. Mert hajlnal kettőig nem szűntek a fájások hiába vettem forró fürdőt.. szóval én már ezen sem tudok eligazodni :P
Én Kiskunhalason szülök. Mi alapján választottam, oda "tartozunk" :) és a másik kettőt is ott szültem, meg voltam elégedve, most ugyan lehet nem lesz orvosom, mert az egészsége közbe szólt, így marad a szülésznő akivel amúgy is többet érek :D :P
Legyetek jók szüljetek gyorsan könnyet :P és mindenki jelezzen majd:P

Kiskacsa82
(áprl 27)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Na ki van még "egyben" ? Hogy álltok a pocakkeményedéssel, jóslókkal? Nekem tegnap még a palacsintasütést is jól bírta a baba, pedig elidőztem a gáztűzhely mellett :lol:
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Jó reggelt!


Én még egyben. Tegnap mindent kivasaltam, viszont sikerült a vasalóval megégetni a hasam. Tök jó. :-( Éjjel is egész jól aludtam. Bár hülyeségeket álmodtam a babáról. Kicsit kezdek aggódni a szülés miatt. Jól van a baba? Meg tudom szülni? Olyan nagynag saccolták.. Ha addig nem bújik ki, az áramlásvizsgálatot is várom már hétfőn, mert a méhlepényem III fokban érett volt már 2 hete. Igaz, a CTG ok, és sokat mozog is a kicsi.

Aki szül, gondolom, nem fog most ide írni:-) Kíváncsi vagyok, ki fogja kezdeni a sort.

Ma jön a védőnő, fel kéne porszívóznom, de elég nehezemre esik most hajolgatni..

Sziasztok

Mamic

PS: a köldökápoláshoz: én is mindent elfelejtettem már, mi hogy volt. De ha az első babánál megoldottam, valahogy a másodiknál is menni fog. Majd a védőnőt és a gyerekorvost kikérdezem. Meg nekem a baba fiú lesz, míg ugye egy lányom van eddig, szóval még egyéb kérdéseim is lesznek..
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! :)
nekem éjjel semmi sem volt, sőt ma sem nagyon :) nembaj nem is bánom, jobban viselem ha nem keményedgetek "potyára" .
Elég lesz ha szombaton kijön :)))) Nagyon szeretném azt a frontot megcsípni.
Mamic ! 3ik fokban érett??? :O jujj az nem gáz??? a ctg kimutatná ha nem látja el a lepény megfelelően a feladatát?
Én amúgy hulla vagyok, rendszerint lefárasztom magam pedig "megfogadtam" hogy lassítok, de olyan sok az elintéznivaló mindig.
Ma is mostam két adag ruhát, kettőt leszedtem ami száraz volt abból az egyik babruha mit kéne vasalni.
Valamelyik nap a régi ruhákat (az összes létezőt babytől 4éves korig, átnyálaztam. .... és még nem került vissza a helyére itt a sok zacsikupac. A fű úgy nőőő hogy jajjjj azt is nyírtam ma és csak a fele van meg, területre nagyobb rész, de a másik része meg dúsabb és nagyobb, így azzal lassabban lehet haladni.
Hátravan még a vasalás... de ma nem lesz már erőm hozzá... nagyon fáj a derekam, de nem a szülés miatt, hanem a fáradtság :D
Ma meg úgy kelltem képzeljétek, hogy az arcom az vmi BRUTÁLIS volt. Azt hittem nem viszem el a gyereket az oviba, saját magam látványától megijjedtem.. :( az ajkam mint akinek szilikonos... a szemem is be volt püffedve és még az arcom is... :roll: aztán mikor mentem a gyerkőccel óvónéni meg is jegyezte h látszik az arcomon, h itt van az már... meg a pocakom is száll lefele... de mihez képest?? :D :P a két hét is "itt van hamar" de nah... tudjátok hogy most lassabban telik az idő :D :P bár holnap már péntek... :) Jupíííí :P
mit vártok a hidegfronttól??? én nagyon reménykedek, mert több mint egy hete nézem a frontos honlapot, de az időkép ez idő alatt sosem mutatott frontot, most meg igen. :D Szóval hátha. :)
Kitartás!!! mindenkinek, és jelentkezzetek gyakrabban ha van kedvetek :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Kiskacsa82: Én kb 1 hete, 1,5 hete jártam így hogy feldagadt az arcom (eltorzúlt) Hát én is megijedtem magamtól, a szemeim is alig látszottak ki, de akkor voltak nagyon komoly jóslóim, keményedések... Nekem kedden jegyezte meg a lányom óvónénije hogy kezd leszállni a pocak, nem sok van hátra. Hát én bárhogy fordulok, nézem nem tűnik fel, bár más biztos jobban észre veszi. Csak jöjjön az a front, már nagyon várom és remélem meghozza a babócát is. De mindjárt itt az április 26 :D Nekem két napja hasmenés szerűségem van, ami furcsa, mert eddig meg nem akart menni a nagy dolog....
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Kiskacsa, jó hogy rákérdeztél, megnyugtat a kérdés.... a III fokban érett, az alapvetően nem a legjobb dolog, de sok mindent nem tudok csinálni, azon túl, hogy minden vizsgálatra elmegyek, amit mond az orvos, meg figyelem, hogy mozog-e a baba.
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


én még egyben. és nem is érzek most olyan sok keményadést. meg éjjel olyan jót aludtam!

Bette
ápr.29.
 
 


Sziasztok!

Én is egyben, én sem érzek semmi extraságot.

Azért most egy nagy adagot főzök, hogy ha hétvégén nem lennék itthon, a családnak legyen mit enni.

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Még én is egyben. Ma voltam nst-n. A fájások fixen "beálltak" 30-40-re, alá nem megy, feljebb azért néha ment. A baba nagyon lusta volt, így sokáig ott voltam, rázogatták a pocakot, meg lefektettek, oldalra fektettek stb. A doki is megvizsgált, a méhszáj még mindig 2110. Azt mondta ilyen méhszájjal biztos nem lesz meg a héten a baba, így találkozunk kedden :P Még annyit mondott hogy ezek a fájások, görcsök, keményedések nagyon jók. Hát nekem néha kellemetlen. Jól el van bent a baba. :D

Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


A doki is megvizsgált, a méhszáj még mindig 2110. Azt mondta ilyen méhszájjal biztos nem lesz meg a héten a baba, így találkozunk kedden :P


Hát legyen igaza az orvosodnak, de én azért láttam már olyat, hogy egyik nap 3000-as érték, másnap meg simán megszületett a baba.

Üdv:

Zita
 
 


Sziasztok!

pzita: Én azon drukkolok hogy holnap kijöjjön a kiscsajszi, mert holnap van a nagy lányom névnapja (Noémi) és nagyon várja a hugit, így szép ajándék lenne :D

Kismamák, hogy vagytok? Hogy bírjátok a frontot?
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!


Én jól vagyok, éjjel meg most is nagyon aktív a kisfiam, nagyon sokat mozog. A hasam is keményedik, és most érzem, hogy mostmár elég erősen nyilal a hüvelyembe is, szóval, gondolom, lejjebb van már a kislegény. Megfőztem pár napra előre, minden eshetőségre felkészülve, és most kivasalom, ami megszáradt, hogy ne hagyjak magam után vasalnivalót.

Nem tudom, fogok-e szülni ma, holnap, minden esetre hétfőn megyek mindenféle vizsgálatra elvileg. Már várom, hogy a kisfiamat a karomba tarthassam... :-)

Sziasztok, szép napot

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok nálunk is nagyon nagy a csönd :-/ Nemtudom mikor lesz belőle baba. azt hittem ma front lesz de most meg már sehol nem látom előrejelzésként. És ahány oldalt nézek annyi féle frontot mutat, ha mutat.
Nekem tegnap este ill késő délután egy 2 órán át volt nagyon aktív, a jobb oldalamon akart kibújni, mondtam neki hogy nem ott kell :)) de napok óta alig keményedek, de mint említettem inkább így legyen mint a folytonos reménykedés.
A méhszáj állapotában én sem "nagyon bízok" az hamar változhat :)
Én hétfőn fogok menni uhra és ctgre, a továbbiakat nem tudom, most hogy "fél orvosom van" azt sem tudom mi lesz ha nem jelentkezik a kiírt napig, mikor és ki fogja mondani hogy be kell feküdni esetleg ... és mikor indítanak ha úgy adódik, bár idáig mindig péntekre voltam kiírva, és hétfőn kellett volna befeküdni. aztán majd csak másnap indítanak... FElétek hogy működnek a dolgok, kinél hogy lesz túlhordás esetén, ki hogy tudja?
kezdek beletörődni hogy nem fog korábban jönni, bár még van 6 napunk :P Mindenesetre, elhatároztam hogy kiélvezem az utolsó napokat, és nem fogok zúgolódgatni h mikor jön már. :) Mesét olvasunk játszunk, a gyerkőcökkel, elvégre lehet ez az utolsó terhességem :) :P

Kiskacsa
áprl 27

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


nah??? merre vagytok????? megszültetek ?? :O
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!


Én még nem szültem, ma családi napot tartottunk, süti, kaja, pihi. Jó volt.

A gyerekek szedtek nekem virágot.

Lehet, hogy a következő hétvégén már teljes lesz a csapat? :-)

Ti hogy vagytok?

Annyian nem írnak, lehet, hogy mindenki már a kórházban van?

Akik még nem, Ti hogy vagytok?

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én még egyben vagyok, nagyon fáradtnak érzem magam és a nyákdugó megy el darabokban. De semmi más jel nincs.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Én az előzőnél nem is tudom, mikor ment el a nyákdugó... annyira gyorsan ment az egész. Majd most figyelek:-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok :)
én is nagyon nyomott vagyok hihetetlenül, és ma egész nap voltak fájásaim. délelőtt 10 percenként kb. aztán volt 5 percesek, de gyengék aztán meg beritkult de erősödött, de csak kínlódok. most is van de szerintem csak szivatás megint.. De már annyira nicnsen erőm... Úgy unom, hogy ilyen bizonytalanság van.
és bevallom nektek a hosszú hétvégétől meg félek. mert engem idáig mindig hétfőn rendeltek be. mert épp péntekre voltam kiírva a másik kettővel is. Nem tudom vajon most hogy lesz ha nem szülök meg a héten. Bízom hogy nem kell odáig várni.
Kitartás nektek! :) Szüljünk gyorsan könnyen :) :*
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Nekem az a kérdésem, hogy milyen amikor a magzatvíz szivárog?! A Noéminél az összes elment hirtelen így nem tudom ez most mi...A bugyimon ma többször észre vettem hogy vizes folt van, színtelen és kicsit olyan édeskés szaga van, ez mi lehet?! Vagy lehet a nyákdugó miatt van?! Mert az már darabonként távozik. Már én is egyre bizonytalanabb vagyok...
ketrin1987
Kecskemét
 
 


jajj de jó neked :P én magzatvizes témában nem vagyok otthon, mikor mész dokihoz? azt mondják azt észreveszi az ember, meg h azt nem lehet visszaszorítnai...
nekem még sosem folyt el a magzatvíz.
majd jelezz azért hogy mi lett ha nem az :P :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Nem irigyellek titeket. Mikor az ember lánya így a végét járja, az már talán tényleg inkább terhesség, mint várandósság. Kellemetlen a bizonytalanság, hogy ez most már a szülés, vagy csak jósló? Folyik-e valami, vagy csak képzelődöm? Na meg az összes ismerős és rokon egyébként kedves érdeklődő kérdései, amelyek még alapvetően jól is esnének az embernek, ha nem mindenki ugyanaz felől érdeklődne.

Ketrin!

Az a vizes folt lehet a magzatvíz is. Érdemes lenne az orvosoddal beszélni mondjuk reggel, hogy ő ilyenkor mit szokott tenni.

Kiskacsa!

Az a vicces, hogy erre a túlhordás dologra van protokoll a szülészeknek, ami országos érvényű, de valahogy mégis mindenütt más a módi. És ha a kiírás napját lépi át valaki, akkor az mér nem is túlhordás, csak terminus túllépés.
A pontos definíció:
Túlhordásról (graviditas prolongata) beszélünk, ha a terhesség kora az utolsó rendes havi vérzés első napjától számítva eléri vagy meghaladja a 294 napot (tehát a betöltött 42 hetet), illetve a terhesség legalább 14 nappal túllépi a szülés legmegbízhatóbb becslés alapján számított várható időpontját.
Terminus túllépésről akkor beszélünk, ha a terhesség kora meghaladja az utolsó havi vérzés első napjától számított 280 napot (tehát a betöltött 40 hetet).

A protokoll a http://www.eum.hu/egeszsegpolitika/mino ... gyogyaszat oldalról letölthető és elolvasható, ha érdekel valakit. Az 5. a sorban a túlhordásos.

Aki még ráér, mert nem ment el szülni, mesélnétek, hogy mire számítotok a kórházi napokban? Akinek már van tapasztalata előző szülései kapcsán, az mit tapasztalt? A szakdolgozatomat többek között ebből a témából írtam, és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra és az elvárásokra.

Szép estét mindenkinek!

Zita
 
 


én is egyben még.

nekem 1.babánál szivárgott a magzatvíz, akkor azért nagyobb adagokban folyt, főleg helyzetváltoztatáskor. én inkább csak váladékra tippelnék nálad, de a biztos az lenne, ha beszélnél egy szülésznővel. ha nincs sját, akkor a kürházat hívd fel.
 
 


Sziasztok!

Beszéltem az orvosommal, holnap megnéz, úgyis mennem kell hozzá. Azt mondta hogy az jönne nagyobb adagokban is, szerinte erősebb vizes folyás, de ha növekedne a mennyiség akkor szóljak neki megint és még ma megnéz. De ma nincs annyi "ilyen" folt, de nyákdugó sem jön...
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!


Voltam NST-n, minden OK. Az áramlásvizsgálatra viszont csak pénteken kerül sor, ahogy a méhszájat is csak akkor nézi meg a doktornő. (Péntekre vagyok kiírva.)

Kicsit csalódott voltam, mert izgultam, hogy minden OK a babával, és már örültem előre a megerősítésnek. Így az utolsó UH 36 héten volt, azóta csak NST, és egyszer vizsgált meg a doktornő, vagy két hete. Szóval remélem, minden OK lesz.

Viszont a baba sokat mozog, és nekem is elkezdett fájni a derekam, vannak finoman fájások is, de inkább csak kellemetlen, nem is tudom nagyon megmondani, mikor kezdődik, mikor van vége, olyan ... inkább csak kényelmetlen. A hasam aljában és néha oldalt. A hüvelyem is szúr. Úgy érzem, hogy pár nap és meglesz a baba - aztán kíváncsi vagyok, mikor szülök tényleg.

Ma el akartunk még szaladni vásárolni, de komolyan rosszul esett volna gyalogolni, úgyhogy a férjem egyedül ment.

Ma valahogy csak feküdni esik jól.

Mindenkinek szép napot

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Én csütörtökre vagyok kiírva, de nekem is minden kényelmetlen, kicsi fájások vannak, de ami nagyon rossz az a hüvelyembe a szúrkálás. Holnap megnéz az orvosom megint. A babám kis lusti, mozogni mozog, de ritkábban mint szokott, ezt is mondtam az orvosomnak, már többször is, de azt mondja mivel az nst mindig jó, így nem kell aggódni.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


sziasztok!
nah ma voltam a ctgn, megvolt uh is meg méhszájat is néztünk :)
hozzáteszem hajnalban újra biztos voltam abban h ebből ma baba lesz. De megint leállt. Ctg mutatta a fájásokat volt v 4-5 de csak 40-60 közötti.
A szülésznőm megnézett, és mondta h bő egy ujjnyi, esetleg nagyon szűk kettő, de még felül nem teljes. Szóval a babó még várat magára.
az uhn is minden rendben volt, 91 bpd :) bizti nem lesz óriás :P ami nem baj :p könyebb kinyomni :P
nekem pénteken kell mennem, ctgre, lehet akkor megint meegnézik a méhszájat, ha addig nem szülök. Most meg mintha nyákdugó jött volna kis kevéske... nyálkás volt és nem olyan folyásszerű :P lehet tágított a szülésznő? :P :) remélem :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


pzita!

Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi, de azért írok pár dolgot, hátha segít.
Az első lányomat Baján szültem. Szülés előtt már bent voltam 1 hónappal, különböző okok miatt... Volt fogadott orvosom akkor is, még ez volt a szerencsém, mert az orvosok nem valami kedvesek voltak, sőt mindenért szóltak, megjegyzéseket tettek... Na de a nővérkék, hát ők nagyon aranyosak voltak, sokszor tőlük kérdeztünk, ha valamiben bizonytalanok voltunk, mert hát az orvosoktól nem lehetett... Az egyik nővérkét kifejezetten megszerettem, amikor ő volt, mindennap jött be hozzánk beszélgetni, érdeklődött azok után is akik megszültek, szóval nagyon aranyos volt. A szülésznő akihez sajnos kerültem, hát nagyon nem jó emlékeim vannak vele kapcsolatban. Én úgy érzem hogy annyira tartja magát ahhoz amit olvasott, tanult, hogy ettől nem tud eltérni vagy nem akar. Én hiába beszéltem neki, hogy nyomnom kell (kakilási ingerem van) hogy nem hitte el mivel első baba, nem jöhet ilyen gyorsan. Nem volt hajlandó megnézni sem, sőt mikor másodszor szóltam még ő volt felháborodva (egyébként nagyon elfoglalt volt, egész éjszaka beszélgetett meg gépezett), már nem is mertem hozzá szólni, a vajúdást sétálva kellett csinálni, eléggé véreztem, arra nem volt hajlandó hogy a vattát cseréljük a lábam között, sétálás közben csöpögött a vér, azt sem törölte fel, a lányom apjának mondtam hogy törölje már fel, mert rossz volt nézni. A baba állapotáról senki nem adott tájékoztatást, azt sem mondták hogy "pihenőn" tartják, semmit nem tudtam róla, még az első nap ezt elfogadtam, gondoltam vizsgálják, ugye éjjel negyed 1-kor lett meg, azzal voltam hogy engem is hagynak pihenni stb. Na de másnap már ideges voltam, így bementem a csecsemősökhöz érdeklődni utána, mondtam hogy xy nevű babát keresem. Közölték velem, hogy nem volt vele minden rendben, sokat nyöszörgött így átvitték a gyermekosztályra. Akkor megkerestem a gyermekorvost, mondtam neki kit keresek, azt mondta ilyen nevű babát biztos nem vettek fel, így bejött velem a csecsemősökhöz és láss csodát a lányom mégis a csecsemősöknél volt. Mai napig nem tudom mi volt ez a kavarás, nem is fogom megérteni már, már nem is keresem rá a választ, de legalább tájékoztatást adnának róla ha nem adják ki 1-1,5 napig, ennyit szerintem simán elvárhat az ember tőlük, hisz így az anyuka is ideges, nem indul be a tej stb. Nem ezt vártam volna a csecsemősöktől, semmit nem segítenek, nem mutatják meg hogy kell pelenkázni, szoptatni, szóval így első babásként ott álltam és csak néztem hogy most akkor ennyi, kiadják a babát és elviharzanak, semmit nem mutatnak meg?! Ezt most komolyan gondolják?! És bizony tudomásul kellett vennem , hogy igen, komolyan gondolják hogy ott hagynak semmi tapasztalattal. Nekem anyu sokat beszélt "tanítgatott" szóban, így hála a jó égnek nekem sikerült minden, de sok anyuka ott sírt, mert nem tudott szoptatni és nem segítettek, azt mondták, erre rá kell érezni és nem sírni kell. Ennyit a csecsemősökről. Hozzánk a kórházba védőnő nem jött, pedig hallottam hogy sok helyen a védőnő is meglátogat a kórházban és próbál segíteni. Tapasztalatom szerint nagyon sok orvos, csecsemős (tisztelet a kivételnek, mert ez nem általánosítható) mogorva, barátságtalan, nem lehet rájuk számítani, lekezelőek, és ami felháborító hogy még kérdezni sem lehet tőlük. És amit nagyon zokon vettem és elvárásom lett volna, hogy a babámról tájékoztatást adnak, bejönnek hozzám és elmondják hogy most ez meg ez a helyzet és pihenőn van a baba, de ne aggódjon... Sztem ez alap dolog lenne, de úgy látszik nem. A higiéniai dolgokon már nem is akadok fent, mert a wc az valami borzalom volt, de egy takarítónő nem lehet állandóan a wc-ben, sztem az anyukáktól is elvárható lenne, ha lecsöpög a wc ülőkére a vér akkor letörlöm és nem hagyom ott, mert sztem otthon sem így csinálja (ha igen akkor az elég gáz), a betétet nem a kuka mellé dobáljuk stb. Szóval itt a nők is hibásak akik nem figyelnek erre. Most Kecskeméten fogok szülni, remélem nem fogok csalódni megint. Sok rossz dolgot hallani a Kecskeméti kórházról, de erre most nem adok, mert ez csak szóbeszéd, mindenkinek más az igénye, elvárása, nekem lehet jó lesz és megfelel. Voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, nagyon kedves, aranyos szülésznő vezetett végig minket, mindent elmagyarázott, nyugodt szívvel mertünk kérdezni tőle, nagyon szimpatikus volt, sokat mosolygott, megnyugtató volt rá nézni. Nagyon örülnék ha ő lenne velem a szülésnél :lol:
Szóval amit én elvárnék az az hogy az embernek ne félve kelljen kérdeznie, mert leszedik a fejét érte, elvárnám a tájékoztatást a babám állapotáról, a saját állapotomról, hogy mi miért van stb. Néha azért egy kis mosoly is jól esne az embernek és nem azt kellene az orvosok, csecsemősök, szülésznők arcán látni, hogy na már megint ide jön és kérdezősködni fog, tök nyűg az egész, már mennék haza stb. Mert sajnos nagy sok esetben ezt lehet rajtuk látni. Én elhiszem hogy nem lehet az embernek mindig jó napja, jó kedve, de sztem szülés közben mi sem csattanunk ki az örömtől, tele vagyunk félelemmel, fájdalommal, egy kis együttérzés, mosoly, vigasz jól esne. Én ezt az első szülésemnél nem kaptam meg, sajnos... De még egyszer hangsúlyozom, nem lehet általánosítani, mert biztos vannak helyek ahol nem így működnek a dolgok, nekem ez a tapasztalatom sajnos, de remélem és bízok benne hogy most Kecskeméten jobb lesz :P Ha van valami kérdésed kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok rá :D Ha nem erre voltál kíváncsi akkor bocsi :lol:

Üdv, Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Nos tapasztalatok. :)
Reggel telón olvastam el az új üzit, és meg is feledkeztem a válaszról bocsika :) nah mondjuk akkor nem is lett volna módom írni :)
Sajna sehol "semmi" fájás, szóval tapasztalatokról könnyű írni :)
Nekem az első szülésem elég nehéz volt, és hosszú is. Két szülésznő volt jelen de inkább csak az egyikre számíthattam a másik csak ott lézenget,, és bagózott, nah ezen úgy felhúztam magam, hogy nem veszi a fáradságot én nem húz el máshova füstölni. Nyári este volt, és odafújta a szél a füstöt. Nah ez nagyon hiányzott a két perces fájásaimhoz :P De a másik nagyon kedves és aranyos, volt, amit én is elvártam volna, bár többnyire ez kipipálható az elsőnél olyan fogjuk rá alapon, hogy elmondják mikor mi fog történni.
egy első babásnál a legfontosabb a következőknél is fontos de az elsőnél még inkább. Én elhiszem hogy minden szülés más és más, de azért az alap hogy elmondják a "lehetőségeket" meg azt ha pl vki nem tágul meddig szoktak várni, mikor lesz császár vagy ha lehet fájdalomcsillapítást kapni akkor mikor.... én ezeket nem kaptam, meg annak ellenére, hogy meg voltam elégedve. Bizti azért nem modnott el mindent a szülésznő mert "elég kilátástalan" volt a tágulásom...
A második terhességemnél, nagyon gyorsan történtek a dolgok, onnantól hogy "foglakoztak" velem, onnantól maximális kiszolgálást tapasztaltam, bár szükség is volt rá mivel gyors volt :P minden kérdésemre MOSOLYGÓSAN válaszoltak, ami nekem is ALAP. persze ha az ember végiggondolja mennyi nyafis és kétségbeesett anyuka fordulhat meg egy szülészeten bizti nem könnyű meló, de erről is az a véleményem, hogy ezt CSAK olyan ember csinálja aki nagyon szereti ezt a szakmát.
A ctgk alakalmával minden esetben nagyon kedvesek voltak a szülésznők, én elég beszédes vagyok, így sokszor sok mindent megkérdeztem amit csak lehetett.
Most van ugye fogadott szülésznőm, de ez is azért fordult meg a fejemben, mert már a második szülésemnél elég bunkó volt a doki, és azt tapasztaltam többre megyek a szülésznővel. :) Ez a szülésznő részben tt volt az előző szülésnél de nem ő volt a fő, ő csak mintha odakeveredett volna :) És láttam ott egy másik anyukával aki megfogadta, hogy mennyit beszélget vele, érdeklődik felőle, szülés előtt is meg utána is gondja volt rá. Többször ránézett. Ezért is választottam, most is rendkívül kedves, aranyos, mindig kérdezi mi van velem és nem akkor kezdett felőlem érdeklődni miután megkértem, hanem sokkal korábban, már korában az volt az érzésem, hogy fontos vagyok, neki.... és valóban érdekli hogy vagyok. Elmond minden eshetőséget, és felkészít amire fel kell.

Én meg azt kérdezném tőletek, szerintetek mennyit illik adni a szülésznőnek, ha fogadtam? Nála még nem kérdeztem rá, bár tudom h két éve aki fogadta akkor ő mondta h kérdezte tőle, de akkor neki azt mondta h amennyit gondol. Ő akkor egy 10est adott. Szerintetek elég most annyit adni? vagy több kell? Ti megkérdeznétek mennyit adjatok? vagy csak adnátok amennyit gondoltok?
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Jó reggelt!

Hogy telt az éjszaka? Ki van még itt, ki van még egyben?

Én jól vagyok, semmi különösebb jele, hogy szülni mennék..

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én még egyben vagyok! Éjszaka néha felébredtem kisebb fájásokra, de nem voltak vészesek és össze vissza jöttek. Ma 11-re megyek nst-re, kíváncsi vagyok mit mutat majd :P Az orvosom is megvizsgál :D

Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Üdv mindenkinek, én sem szültem meg az éjjel :P :))
Tudjátok jobban örülök ha elkerülnek a kósza fjások, nem tudom ti hogy vagytok vele, de sokkal stresszesebb vagyok ha "potyára jönnek".
Tegnap egyik barátnőm férje megjegyezte miután megnézték az időjárás-jelentést, hogy a héten bizti megszülök, miután azt mondták, hogy majd egymást érik a frontok. hát úgy legyen :) :*
Kitartás csajok!
ketrin írj majd :) kíváncsi vok mi volt ma :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Én is így vagyok kiskacsa, inkább kerüljenek el a kósza fájások, mert ilyenkor mindig reménykedek, hogy na majd most megszülök, aztán sehol semmi. Jöjjenek csak a frontok, de akkor a babák is jöjjenek ki :lol:

Ma még jelentkezem mi volt a dokinál és nstén.

Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Szülésélmény, tapasztalat, elvárás

12 éve szültem Miskolcon, a "vasgyári kórházban", azt hiszem, ez a diósgyőri kórház. Bababarát kórház, fogadott orvosom volt, a szülésznő az ügyeletes volt.
- kérdéseimre válaszoltak a terhesség vége felé is, szülés alatt, és után is
- szülés előtt a fájdalomcsillapítás miatt kötelezően kikérdezett az aneszteziológus (Szerintem ez jó, bár nem akartam és végül nem is kaptam fájdalomcsillapítást, de biztos ami biztos)
- volt oxitocin és gátmetszés is, de tényleg teljesen leálltak a fájások a kitolás közepén, úgyhogy gondolom, jogos volt
- szülés után mellre tették a babát, mert ezt jónak tartották, és rögtön segítettek a babának, hogy tudjon szopizni is (Nekem ebben nem volt tapasztalatom, előtejem sem volt, úgyhogy nagyon örültem.)
- a fölösleges anyatejet összegyűjtötték és azzal egészítették ki a babák táplálását, ha kellett, a babát pohárból itatva (egyetlen baba sem kapott tápszert tudtommal, akkor sem, ha az anyukája egyáltalán nem szoptatta)
- segítettek a szoptatásnál, fejésnél, hogy a gátsebet hogy lássuk el, milyen betétet hajtogassunk (steril gézlap + vatta ===> nekem nagyon bevált, mert jól szellőzött)
- végig velem volt a baba, kivéve a szülés éjszakája, de szoptatni akkor is hozták
- ha fáradt volt valaki, elvitték a babát kérésre, de ha felébredt, visszahozták a mamának, hogy megnyugtassa, megszoptassa
- a csecsemős nővérek fürdették reggel a babát
- adtak pelenkát, angol pólyát, popsikrémet és minden egyebet

Nagyon jó élményeim vannak, bár teljesen zöldfülűként mentem oda.

A Szent Istvánba készülök most:
- van fogadott szülésznőm és orvosom, mosolygósak, ha kérdezek, válaszolnak
- még szóba sem került a fájdalomcsillapítás, vagy hogy aneszteziológussal kéne beszélnem, ezt kicsit hiányolom, bár bízok benne, hogy most sem kerül erre sor
- amikor kérdeztem, hogy mit kell a babának bevinni, azt mondták, hogy mindent (jó lett volna egy lista, ugyanis a netről tudtam meg, hogy a popsikenőcstől a texilpelenkáig tényleg mindent kell)
- maguktól kevés infót adnak, ezt kicsit hiányolom: pl apás szüléshez apa kap-e steril ruhát, vagy egyéb dolgok, ami úgy egyenként jut eszembe.. Jó lenne, ha lenne egy két oldalas nyomtatott anyag, amiben a főbb infók le vannak írva
- bízom benne, hogy még emlékszem a szoptatásra, nem tudom, mennyi segítséget kapnak első szülős anyukák
- annak örülök, hogy bababarát, azt érzem, hogy a legkevesebb beavatkozást akarják (Ez néha zavar is, mert pl azt nem bánnám, ha pl a méhlepényem érettségével foglalkoznának)
- utólag tudok majd többet mondani még:-)

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: