Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A kisfiam 2012. december 2-án született, szeretettel várom azokat a kismamákat, akiknek hasonló korú picikéjük van. :)
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!
Az én lányom 2012. november 8-án született.
A tiétek is mindig ordít fürdés után, vagy csak nekem jut ki a jóból?
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Nálunk Anna épp ma egy hónapos. December 19-én született :).
Nálunk jól viseli a fürdést is és az utána jövő tortúrát is, bár van, hogy a végére már elfogy a türelme, és várja a kaját :). Az elején volt, hogy ha hírtelen emelte ki az apukája, akkor megriadt és jött a sírás, de mióta erre rájöttünk, azóta jól működik :)
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok! A mi Hunokánk tegnap volt 2 hónapos, november 18.-án született. A fürdés már elég jól megy nekünk, eleinte evés elõtt fürdettük,akkor végig ordította,de már kaja után vagy közben fürdetjük,így már úgy tûnik élvezi is! :)
Nálunk a szopizás a 'gyenge láncszem' :( Ti hogy vagytok vele?
tecc
Bakonycsernye
 
 


Sziasztok!!! Jó itt látni benneteket! :D
Sajna nálunk is a szopizás a gyenge láncszem, kissé lusta hozzá a fiam. Mondjuk, ott indult a gond, hogy nem akart elindulni a tejcsim (meg a mellbimbóm is befelé fordul- szóval nehezen lódultunk neki a dolognak). A kórházból úgy jöttünk haza, hogy gyakorlatilag nem szopizott, gyakorlatlan elsőgyerekes anyuka pedig vett tápszert, mert attól félt, hogy éhen hal a gyereke. Na, onnantól küzdünk, bár tejem sose volt annyi, amennyi elég lett volna egy kajcsihoz, de a cumisüveg vonzóbb, így azt a keveset is lusta az úr ciciből fogyasztani.
Tegnap volt az első olyan fürdésünk, amikor közben végig vigyorgott Ábel. :D
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Új taktikám van a fürdésnél, úgy veszem ki a kádból, hogy egybõl ölbe és úgy szárítgatom le, így késõbb törik el a mécses, vagy volt már olyan, h egy hang nélkül sikerült végigcsinálni a procedúrát. Viszont a kis hurkáit így nem sem tudom kitörölgetni, uh ahhoz mindenképp le kell tenni. Ja, tegnap így lepisilt :D a kis huncut :p
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Lányos anyukáknál gondolom ritkább jelenség ez a lepisilés. :) Nálunk már kezd megszokott dologgá válni. Meg sem lepődők rajta. :lol:
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Nálunk jól megy a fürdetés, pedig mi is evés előtt tartjuk. de már élvezi, legalábbis nem sír. Nálunk az elalvással van gond. este 11 körül szinte minden nap kezdődik a tortúra. semmire nem hajlandó elaludni csak cicire, és akkor is kb. 2ig nagyon nyűgös és éber. Olyankor néha már bevetem a cumit is. Aztán jön egy 5 órás alvás, de addig kellőképpen kimerülök én is. Valami ötlet az okára és esetleg a megoldásra? :)
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 


Nem lehet,h azért nyűgös a picike,mert fáj a pocija?
Sajnos a mi kicsink hasfájós. Ami neki jó,az a kézben lét,anya mellkasán alvás, ringatással egybe,mikor nyűgölődik, meg a szopizás.
Nappal a friss levegőn sétálunk kicsit, úgy alszik el,persze ölben és utána viszonylag jót tud aludni. Persze olyankor is van,h álmában is keservesen sír a görcsöktől...az ölben lét a legjobb nyugtató és fájdalomcsillapító, ha a pici szenved! (szerintem)
tecc
Bakonycsernye
 
 


Szerencsére nem hasfájós, néha van egy egy görcs, de arra máshogy reagál. Csak valahogy elaludni nem tud. És minden este ezekben az órákban van a tortúra. Ilyenkor ölben, ringatással sem hajlandó elaludni, csak cicin, illetve ha már sokáig tart akkor helyettesítem cumival :) És akkor elalszik, de ahogy kiesik a szájából megint jön a sírás.
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 


Újabban nálunk is "napirendre került" az esti cirkusz. Ölben elaludna (vacsi után), de ha leteszem, kezdődik a bömbi, és másfél- két órán át képes sírdogálni elalvás előtt. Legtöbbször egy újabb vacsi nyugtatja meg. :? Viszont egész éjjel alszik utána. És ez már vagy negyedik estéje megy így nálunk.
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


De az milyen jó,h egész éjjel alszik utána!
Nálunk ilyen mostanában nincs.
Szopizással ugyanúgy jártunk mint te,pótlás cumisüvegből,és újabban már nem is nagyon tetszik neki a cici. Van,h csak sír ha cicit akarok adni mikor éhes. Vagy ha elfogadja,akkor sem szívja csak cumizza. De ebből a cumizavarból ki lehet 'gyógyítani' csak nem tudom hogyan.
tecc
Bakonycsernye
 
 


Igyekeznék én is ezt a cumizavart orvosolni, most volt 3 olyan nap, amikor elfogadhatóan cicizett, na azóta újra sztrájk van. :cry: Félek tőle, hogy már nem nagyon tudok javítani a helyzeten, és sajna így a tejcsike is csappan. :(
Fél 8kor kelt fel a gyerekem, alvási rekordot döntöttünk. :D :D :D
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Jajj, láttam más témáknál ezeket a tök édi vonalzókat, meg is csináltam, de szerintetek sikerül beillesztenem? :evil:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Sikerült, juppíííí! :lol:
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Sikerült, juppíííí! :lol:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Nálunk is gond volt az esti elalvással, ugyan ez volt, hogy leraktam és magyarázott, járt keze-lába, olyan éber volt, hogy hihetetlen, én meg már majd' összeestem. Aztán egyszer rájöttünk, hogy hason szeret aludni, plussz fürdés elõtt vacsizik, így kifárad a fürdésben, mert ugye a vége általában már sírás, mert elfárad, és utána lecsillapítom, hasra rakom, és így képes akár 5 órát is aludni,ami nálunk soknak számít. A kismamablog.hu-n olvastam, hogy azért nem jó rögtön evés után lefektetni, mert a saját emésztése ébreszti fel, fõleg ha még hasfájós is. Ott is azt javasolja a pszichológus, hogy altassuk hason. Nálunk ez egyelõre mûködik, kérdés meddig....
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Nálunk a hason alvás eddig még nem jött be, ahogy hasra kerül elkezd járni a kis feje, és elég nyűgös lesz. A cumiról, nálunk este már csak akkor adok neki cumit ha nem éhes, és nem cumis üveget adok neki, mert én is hallottam a cumi zavarról. A kórházban nagyon óckodtak a cumi hallatára is. Ha nem szopizik eleget, akkor a lefejt tejet én kiskanállal, vagy kis pohárral adtam neki (a kórházban mutatták) és akkor nem marad éhes, de nem szokik hozzá a cumihoz, mert sokszor előfordul, hogy elfordulnak tőle a cicitől, mert abból nehezebb enni. Ha elfogadja akkor próbáljátok a kiskanalat vagy kispoharat, hátha. Ja és ha elaludt a cumira, akkor én azt is kiveszem a szájából és szigorúan csak akkor adom neki, ha már a mellem feladta :). Nappal eddig még nem volt rá példa.
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 


Ti hogy altatjátok el? Ölben, szülői ágyban? vagy kiságyban? Nálunk Annának van bölcsője, és mostanában igyekszem odaszoktatni. Van hogy beleteszem ébren és ha kijövök és végzem a dolgom magától elalszik, egy sírás nélkül, de van hogy semmi nem hat és nem sikerült az ágyban tartani, illetve ahogy beleteszem kerekre nyitja a szemét. Mondjuk lehet kicsit ölhöz szokott, na de épp erről próbálom leszoktatni.
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 


Mi próbáltuk kiskanállal, de több ment mellé,mint amit lenyelt... és ugye kevés a tejem ezért sajnáltam a nyakába önteni. Kispohárral meg még nehezebbnek tűnik. Veszünk etető fecskendőt és megpróbálom azzal.Ti próbáltátok már?
Mellszívót milyet használtok? Meg vagytok elégedve vele?
Mi ketten alszunk egy francia ágyban a gyerekszobában,amióta hasfájós. Ha elmúlik megpróbálom a saját ágyához szoktatni,addig esélytelen.
tecc
Bakonycsernye
 
 


Én úgy igazából sose altattam, eleinte fent volt a babakocsi mózeskosara, és abban volt nappal, abban elaludt magától mikor elálmosodott. Aztán kapott egy pihenõszéket, és abban is elaludt mindig magától "játék" közben. Éjjel meg a kiságyában alszik kezdettõl fogva.
Nálunk is az volt a gond az elején, hogy 9-12 között este nem volt hajlandó aludni, tágra nyitott szemekkel magyarázott. Aztán egyik napról a másikra minden megváltozott.
Napközben általában 1 órát van fent, aztán elkezd nyafogni, akkor tudom h elfáradt és aludni akar. Viszem is a kiságyba, hasra teszem, adok cumit a szájába, és elalszik magától. Nem mindig alszik el egybõl, van h párszor vissza kell rakni a cumit, de ha jól elaludt, akkor kiköpi és alszik szépen. És mostanában fürdés elõtt etetem így fürdés után egybõl mehet aludni, és eléggé fáradt is ahhoz h elaludjon.
Nem tudom ismeritek-e azt az oldalt h kismamablog.hu. Ezt egy babapszichológus csinálja, lehet is írni neki ha valami gondod van (én is írtam már egyszer, de mire válaszolt addigra megoldódott :) ). Tök jó tippeket olvastam ott pl az altatással kapcsolatban. Õ azt mondja, h a sorrend ez legyen: alvás-evés-játék-alvás. Azért nem jó lerakni evés után, mert a saját emésztésükre ébrednek fel. Azt javasolja, h alaposan büfiztessük meg, játszunk kicsit, és amikor már tényleg álmos, akkor fektessük le. Mert az a gond, hogy akkor fektetjük le, amikor mi úgy gondoljuk, hogy aludnia kéne, és nem akkor amikor tényleg álmos. És akkor hiába is várjuk, hogy aludjon. Szóval ezen felbuzdulva, az esti evés után fürdetem meg, ez úgymond, a "játék", és utána elfárad, és jöhet a csicsika. De mondom, az elején nálunk se volt ez, aztán mintha egyszer csak elolvasta volna õ is a "szakirodalmat", pont úgy zajlik, mint ahogyan meg van írva. Persze vannak hisztik azért nálunk is, akkor meg azt csinálom, hogy magamra fektetem és simogatom és akkor úgy idõvel lenyugszik. Aztán berakom az ágyba, és jobb esetben alszik.

A cumiról meg annyit, hogy eleinte mûködött, mint hangtompító eszköz, ma már nem, ha ordít, hiába teszem a szájába, nem hatja meg, csak ritkán, inkább az segít, ha felveszem és magamhoz ölelem, de amint újra lerakom, jön a bömbi. Ez általában fürdés után van, illetve amikor a száz göncöt vesszük fel a sétához (ezt mondjuk megértem, én is sírni tudnék már ettõl a sok ruhától, amit magamra kell venni :S )

Kicsit hosszú lett, bocsi :D
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Leírom, hogyan zajlik a napunk, ebből kiderül mi a helyzet az alvás terén. Reggel ébredés után bekajál, felöltözünk, majd széles vigyorral szórakoztat minket (mi meg őt). Nagyjából másfél órán belül bealszik (9kor legkésőbb). Nagyjából dél és 1 között kell föl, szintén kaja, vigyorgás, majd elálmosodás- itt már kicsi nyafogás után 1 óra alvás kb. Aztán kaja újra, majd 7ig alszik, de szintén nyekergések közepette alszik el. Este vacsi, fürcsi, játék, móka kacagás, majd elálmosodás. És itt tör ki a botrány. :cry: A karomban majd elalszik, de ahogy az ágyban landol, kipattan a szeme, és ordít. Hiába vesszük fel, csak sír és sír. Most két napja, nem veszem fel, fekszem mellette, és próbálom simogatni a hátát, beszélgetek hozzá. Tegnap alig fél óra alatt elaludt (előtte esténként többórás bömbi volt, hason, háton, kézben- apánál, anyánál, nagyinál, akárhogyan). Nem tudok rájönni, miért csinálja ezt esténként. :? De a nehéz elalvás után átalussza az éjszakát. Inkább kelne föl éjjel is enni, csak este ne sírjon ilyen keservesen...
Ja, nappal a kiságyban alszik többnyire, éjjel viszont köztünk. :D

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


vonalzó teszt

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


működik, szuper :D

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Andi! Szupi lett a vonalzó!!! :) :) :)

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


köszi :)

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Nos, családi unszolásra megpróbáltam háton fekve letenni aludni a gyereket (mert mi van, ha mégis azt szereti), hát nem jártam sikerrel. :(
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Lehet nem elég álmos mikor lefekteted, de az is lehet, h túl fáradt már, akkor is nehezen alszanak el. Ha eddig hason aludt, meg napközben is úgy szeret, akkor szerintem altasd hason. Hát nem nagyon lehet okosnak lenni, ki kell próbálni mindent, aztán valami csak beválik :roll:
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


na megjöttem én is (Bogi) :D sziasztok csajok :P
 


sziaaaa Bogiiiii! :wink:

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Szia Bogi!!! :D
Nos, ma délután is olyan nehezen aludt el, már nagyon fáradt is lehetett, most épp nagyon fitt, a nagymamáját boldogítja. :) Mikor lesz ebből esti alvás??? :)
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Mindig lemarad a vonalzóm... :twisted:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Rota vírus elleni oltást ti beadatjátok?

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Még nem döntöttük el... erősen gondolkodunk rajta!

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Nálunk is nehezen megy az alvás, bár most pár napja (lekopogom) nagy gond nincs :) Az éjjeli tortúra ugyanúgy megvan, de nappal viszonylag könnyen elalszik :). Éjjel sokszor köztünk alszik, mert csak cicire hajlandó elaludni, és van hogy én is bele alszom és olyankor már nem rakom át a bölcsőjébe. Nappal azért a bölcsőben alszik :). De lassan már megszokom hogy legkorábban fél kettőkor sikerül elaludni :) Anna nagyon nem szeret hason aludni. Mostanában a játszószőnyegen van addig, amíg el nem álmosodik, utána viszonylag könnyedén elalszik ölben és akkor jöhet a bölcső. Bár nem tudom meddig tartanak ezek a "könnyed" napok :)
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 


Ábel pár napja úgy döntött, hogy nappal nem igazán fog aludni (mondjuk egész éjjel durmol). Eddig azért kiszámítható volt, hogy délelőtt is aludt egy hosszabbat, meg délután is. Most elszundít, de fél, legkésőbb 1 óra múlva felsír. :( Jó, ha 4 órát alszik egész nap, és az éjszakai 9 órával együtt is bizony kevesellem. :cry: Azért még csak 8 hetes, illő lenne neki kicsit többet szuszókálni...

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Réka te ne panaszkodj, én azt se tudom már milyen 2-3 óránál többet aludni egyhuzamba :) Én amikor számoltam, h Vilcsi mennyit alszik, 13 óra volt az átlag, és akkor már azt mondtam, h jól alszik. Aztán valami történt, és most alszik már többet is szerencsére. Szóval állandóan változik ez, ki tudja nálunk is meddig tart a jó világ.
Én viszont nem akarom az ágyunkba szoktatni, éjjel ott etetem amúgy, de ahogy végzett, megy is szépen a helyére. Na persze volt már olyan, h elaludtunk mindketten cicizés közben, de mikor felébredtem, raktam is vissza egyből az ágyába. Max egy fél órát aludtunk úgy. Én úgy félek, h véletlenül ráfekszünk, meg azért nekünk csak van egy csomó ágyneműnk meg minden, jobb neki az ágyában.

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Nekem már napok óta nem jön össze a napközbeni alvás, de nem is érdekel. Nyöszörgő csöppségem nemalvását szeretném megfejteni. Éjszakai böngészésem közepette arra a következtetésre jutottam, hogy nem eszik eleget. Ma reggel kicsit több tápszert kapott, és már 2,5 órája alszik! :)
És sikerült portalanítanom a nappalit, rendet tettem a kaotikussá vált polcon! Micsoda különbség!!! 8) :lol:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Igaz, én nem télen hanem ősszel szültem (okt.15. ) de csatlakoznék hozzátok!
 
 


Neaggódj, az én Barnusom sem aludt 14-16 órát, mint a "nagykönyvekben", csak 9-10-et. Az orvos azt mondta, nem baj. Valószínű a hasfájás miatt is inkább éjjel aludt jobban. Ő egyébként is napközben pörög, este viszont jó kisbaba, hagyja anyut is aludni.
 
 


Szia Menya!

Üdv közöttünk! :) Mesélj majd még magatokról!
(én meg okt. 15-én születtem)

Ábel fiam is alszik éjjel, és néha azzal is megbarátkoznék, hogy nappal nem alszik, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy tegnap. Délután amíg kézben volt, addig béke és nyugi volt. :) Na, de amint letettem valahová, ahogy a torkán kifért, úgy üvöltött. Este fél hétkor, mikor hazaért Apa, sikerült is megebédelnem, és akkor már a vacsit is megejtettem. :lol:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Szia Menya! Én is üdvözöllek :)

Lassan 3 hónaposak leszünk, és úgy látom ez némi változást is hoz az alvás terén. Nappal már 1/4-1/2 órákkal többet van fent 2 alvás között, este viszont fürdés után már képes 5-5,5 órát is aludni. Úgy néz ki mostmár elmarad az éjfél körüli szopi. Sőt, nagyon valószínű, hogy a hasfájásnak is búcsút inthetünk, igaz eddig adtam neki az Infacolt, de pár napja már csak éjjel kapott meg korán hajnalban, de most éjszaka kipróbáltam, hogy nem adok neki,és nem volt semmi baja, aludtunk, ahogy szoktunk (igaz 3 után pelust kellett cserélni egy kis kakimaki miatt, ezért kicsit később aludt vissza)

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


most nézem, ezeknek hogy jár az órájuk? nálunk 10:44 van, és azt írja a fenti bejegyzésemnél, h 8:42kor postoltam....pedig nem is :D:D

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Andi, bizony nem a mi időnk szerint jár ez az óra! :)

Túléltünk egy újabb szeles napot, extra nyűgös volt a kisfiam tőle.

Ti hogy vagytok ezzel? Nálatok mennyire befolyásolja a baba viselkedését/hangulatát az időjárás? :?:

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Na hát nálunk is extra kevés alvás volt napközben, ráadásul a babakocsiban nem tud aludni, úgyhogy mától ébrenléti időben sétálunk. Kora este aztán behozta az egész napi nemalvást, aludt vagy 3 órát, igaz egyszer felsírt, de aludt is tovább hamar. Éjszaka szerencsére már nem volt gond, viszont ma reggel tisztába kellett tenni hajnalban és nem akart aludni utána, de szerencsére csak másfél órát bírt ébren lenni, aztán durmoltunk még egy kicsit.
De jöhetne már a tavasz, mert már úgy unom ezt a sok göncöt ráadni és ő is utálja :(

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Boldog szülinapot ÁBEL!!!

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Hahóóó, éltek még? MI újság? Már rég írtatok...
Viola a héten 3 hónapos lesz, holnap megint mehetünk a dokinénihez, újabb oltás...Kíváncsi vagyok hány kiló már ez a kis sózsák.
Jaj én már úgy várom a tavaszt, nem tudom ti hogy vagytok vele....de ez a sok gönc, amit rá kell paszírozzak szegénykémre mikor sétálni megyünk, már kikészít. Na meg hogy itt felénk nagyon ritkán süt a nap, jó ha egy héten egyszer, de az sem az a hibátlan ragyogó napsütés. Tiszta depis hangulat...

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Jajj, itt vagyok! Kicsit megkésve, de Ábel köszöni szépen a köszöntést!!! :)

Utálom ezt a fránya időjárást, napsütéses tavaszt akarok!!! Tényleg, már csodaszámba megy, ha napot látunk, arról nem is beszélve, hogy milyen tortúra beöltöztetni a gyereket!

Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 


Voltunk ma Vilcsinek személyit csináltatni. Tök rendes volt a biztonsági őr a Központi Okmányirodában, megbeszélte az ügyintézőkkel, hogy soron kívül lefényképezzék. Olyan kis cuki nyitott szájú lett a képen :) Kb negyed óra alatt végeztünk is :)

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Halihó! Milyen nagy itt a csend. Hogy vagytok, mi a helyzet a babákkal?

gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: