Új privát üzeneted érkezett!

Akkor ezennel ünnepélyesen megnyitom a PÖTTÖMÖK topicotKép
Emőke+Édua

 


AKKOR ÜDV ITT!
 
 


És miről szól?
 

 
 

Kép
Szia Szilvi!
Mi a friss kismamák topicjából vándorlunk majd ide ugyanis a friss babák fórumon már nagyobb babák vannak, és a társaságunk jó és összeszokott, így szeretnénk együttmaradniKép
Persze ha neked is kisbabád van nagyon szívesen várunk tapasztalatcserére!Kép Ha csak készülődsz akkor a friss kismamákban osztjuk az észtKépKépKép

 


Sziasztok!
Csak bekukkantottm, hogy beindul-e a topik.
Emőke, szerintem ha mód van a topik módosítására, talán érdemes lenne a Pöttömök mellé valami magyarázat,(pl. 2003 év végi babák) mert így minden arhiválás után majd lesz valaki aki megkérdezi kik is vagyunk mi tulajdonképpen! Nameg az is lehet, hogy új emberek is jönnének akiknek kb. annyi idős a csemetéjük, mint a mieink! (lesznek) Persze ez csak egy ötlet.
Remélem jövő hónapban én is itt leszek már, addig is a Friss mamákban maradok.
Minden jót!
Andi.
 
 


Sziasztok!

Gratula az uj topikhoz. Van egy olyan érzésem, hogy nagy olvasoja leszek. Kép

AnnANN
A tejképzést serkentő gyogynövényekről és homeopata cuccokról olvashatsz itt: Hátha...

http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Homeopatia/homeop_patol.htm#anyatej

Fiona
Még 85 nap
 
 


Halihóóóóóó Kép
Kép mindenki!!!
Most happy vagyok új topic ügyben! Kép

Meg egyébként is, olyan kiegyensúlyozottak kezdünk lenni, hogy hajde!
Fiona, kösszi, megnézem, de van 1 jó hírem:
egész szépen beindult a tejcsi, már nem parázok miatta. Hami jókat kajál, bár elég furcsa a ritmusa - lehet h még változni fog:

Reggel fél6-fél7 között ébred: kajál egy nagyot
alszik (nagyágy)
fél9-9 - nagy kaja
kézben/hordozókendőben alszik, közben néha (inkább azt mondom, hogy folyton) kaját (vagy épp megnyugtató cicit, ami egy és ugyanaz) kéreget, ez megy vagy 2 ig.
utána alszik - mélyebben (előfordul, h le lehet tenni)
5 körül egy normál kaja
kézben/hordozókendőben alvás
8 körül fürcsi, utána kaja fél9-9 körül
alvás (nagyágy családilag)
vmikor az éjjel kaja (most magától ébredt 1 körül)
utána alvás reggelig.

Egyelőre ezt a napirendet tudtam megállapítani Kép

Ja, nagylányok lettünk: leesett a köldökcsonkunk Kép Hát nem mondom, h szép a köldöke, mert kifelé áll a széle, mint egy régi kút. Azt hiszem, ez össze fog tapadni és kidudorodó köldöke lesz Kép Nektek milyen???

Most elég ennyi belőlem.
Pussz
Ann + Hami (12 nap)
 
 


De jó nektek! így köldökcsonkról olvasva visszajönnek az emlékek (nálam már 3 esett le...). Valami hihetetlenül csodálatos egy pár napos/hetes kisbaba! (Annyira persze nem, hogy a nagy nosztalgiában negyedszer is meg akarjam ismételni, de ez azért van, már én már ismerem a folytatást (is)... :-)
Jó babázást!!!!
szilvi
 


AnnAnn
Szerintem ez elég jó kis napirend.
És a hátadat is edzi!!!

Köldökcsonk
Én a leesett csonkot eltettem és beragasztottam celluxal a babakönybe. De egész jól birja, nem romlott meg vagy ilyesmi.. 8 év alatt szépen mumifikálódott.
Perverz vagyok?

Altatás ról:

Az első időben velünk is ott aludt a gyerek a nagy "hitvesi" ágyban. Több okból is:
1. Elcsesztük a saját készitésű kiságyát, amiben a vaspálcikákat nem hegsztettük fix-re, csak alul-fülül lyukakba illesztettük. Igy ha megmozdult szerencsétlen baba éjjel, akkor szabályosan csörgött az ágy. Kép
2. Sokszor éhezett meg éjjel és én lustaságból fekve szoptattam. Igy általában hamarabb elaludtam, mint ahogy a baba befejezte a kajálást. (büfizésre nem volt szüksége éjjel) Olyan aranyos volt, ahogy a kis pofiját szopizás után is odanyomta testemhez és ott szuszogott.
Persze én csak félszenderegve tudtam aludni, mert folyamatosan figyelnem kellett, hogy ne feküdjünkrá. Igy legalább nem kellett légzés figyelőt venni!!!
Amikor felsirt, akkor átraktam a másik oldalamra és megkapta a másik cicit.
Legalább nem kellett cumiból teáztatni!!!
Kb. 3 hónap után volt az, hogy fele éjjszakát az ágyában a felét velünk tölti.
És amikor 6 hónapos korára vettünk egy normális ágyak, akkor már többet nem jött át hozzánk.

Ezzel a módszerrel kényelmet is szereztünk magunknak, de néha bosszuságot is.
A babának csak jót tettünk!

Azért a szülök hajlamosak ám arra, hogy kialakitsanak olyan szokásokat, ami rájuk nézve hosszu távon igenis megterhelő, de a babának ugysem árt a kis plusz odafigyelés.
A szülők igy csak magukat szivatják! Én több száz példát tudnék mondani magunkról ,amin utólag már röhögök.
Pztán persze megfogadjuk, hogy a másodiknál nem igy lesz. Persze...... Majd kitalálunk más hülyeségeket.

Csak példaként: Nálunk az altatás probléma volt a legkritikusabb, ezért ha rátaláltunk vlaami módszerre ami bejött, azt utána konzekvensen alkalmaztuk amig lehetett. Persze eg idő után már ez sem volt jó, igy kb. 2 havonta találtunk ki hülyébnél hülyébb altatási procedurákat.
Soroljam?
De ne röhögjetek nagyon!
1. Tetőtérben laktunk és a mózeskosarát hosszú kötéllel felkötöttük a gerendára és ugy lökdöstük kb. 3 méteres amplitudóval lengett a baba.
Közben néztük a TV-t és felváltava hintáztattuk. Ha elfáradtam, szoltam a páromnak: "Még lökök rajta százat, de utána Te jössz!"Kép

2. Nagykerekü babakocsink volt. (van) és földúton laktunk. A babakocsi himbálózására és a kerekek nyakergésére is nagyon jól elaludt. Ezt naponta 4-szer ismételtük, ha kell éjjel is.
Aztán egyszer megolajoztuk a kerekeket.....
Kereshettünk más módszert. Kép

3. Autóban történő altatásról szerintem mindenki hallott. Kép
.
.
.sok-sok hülyeség

Fiona
 
 


Sziasztok!!

Gondoltam, beugrom ide pár percre:
Nagyon- nagy gratu a Pöttömök topichoz!

Kép

Ugye befogadtok majd engem is 6 1/2 hét múlva?!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Bekukucskáltam én is szemtelenül, bár még van 2 hetem, 2 napom? Nem tudom pontosan, mert a fiam még nem nyilatkozott, hogy az elkövetkezendő két hét folyamán mikor szeretne kibújni.

Fiona!
Tetszenek ezek az altatási szokások Kép, az ember tényleg mennyi hülyeséget ki tud találni Kép.
Az én kedves húgom csak úgy volt hajlandó elaludni csecsemő korában, hogy anyuék bekapcsolták az iszonyú hangos ruszki porszívot. Mit mondjak, isteni volt Kép.

Ja! Kicsit eltüntem mostanában, úgyhogy akinek nem gratuláltam még a babájához, most bepótolom.

Most eltűnök, remélem rövid időn belül csatlakozhatom hozzátok egy Kristóffal kiegészítve Kép.

Sziasztok
 


Sziasztok!

Csak egy ötlet merült fel bennnem, de gonolom már késő változtatniKép
Szóval valaha én is nyitottam egy topikot a GYermekek-be. Szintén azért, hogy együtt tudjunk maradni azokkal akikkel kismamáskodtunk. Hogy úgy mondjam forumos körökben mi lettünk a "2. osztály" Örültem volna, ha nyílik még egy hasonló topik és akkor az ott olyan jól rendszerezve lenne. A topik a 2002 május 1- 2003 április 30 közötti gyerekek címet viseli. Jó, egy évet fog össze, az igaz, de akik még csak most félidős kismamák és jóban voltatok velük azok most nyissanak egy másik topikot Pöttömöcskék címmel?Kép

puszi
sasha

Kép
 
 


nem értem, miért nem fér ez bele a frissbe. fél év múlva már nem pöttöm az, aki most még az. 2 év múlva pláne nem. ezen túl elindult egy év-évszak szerinti rendszerezés. nem lenne jobb átnevezni 2003 őszi-téli babákra? akkor még 3 év múlva sm idétlen a cím.
Névtelen
 


Szia Mamikák!!!!Kép
Gondoltam itt graulálok Nektek a gyönyörű babácskákhoz, és 2 hónap múlva reszkessetek, mert én is jövök.
Pusza Mindenkinek: Detti

Drága Ann! Az én köldököm most fordult ki a hétvégén. Huh. Rémisztő!!!!
Detti
 


Fiona,
altatási szokások nagggggyon jók!!!!!! Kép Kép Kép
Nekünk egyelőre cici a köbön, de vhonnan kéne bérelni még vagy 2-t, mert kevésnek bizonyulnak Kép
Timi, lehet h be kéne szerezni egy rakéta porszívót???? Kép Kép Kép

Én is fekve szoptatok, ha tehetem, miért fárasszam magam, ha nem muszáj???
Egyébként múlt éjjel megpróbáltuk becsempészni az ágyába... bealudt, szép óvatosan átvittem... letettem és meg se ébredt - 5 perc után sziréna Kép
Reggelig alvás, 1/46óta meg folyton szopna, nem tud elaludni rendesen Kép mindig felébred Kép

Az én véleményem az, h maradjon így a topic ahogy van Kép, mostmár mind1.
Egyébként is annyira imááááááádom, ha vki névtelenül beszól Kép Kép Kép Ha idétlen, akkor az Kép Egyébként meg van 2003 őszi halódó fórum, de EZ nem AZ. Az utsó +jegyzésem pedig az, h a frissben nagyon kedvesek, segítőkészek, de ők is (mármint páran írták) jobbnak találták a külön topic nyitását azzal a megjegyzéssel, h természetesen ha kérdésünk van, mehetünk oda. Ennyi.

Pussz
Ann
 
 


Sziasztok!Kép
Ann! Nálunk ugyanez a helyzet, nagyágyban alszik mint a bunda, kiságyban 5 perc után sziréna.Kép Elvagyunk veleKép

Nem tudom hol lehet módosítani a címet ha valaki tudja, írja át PÖTTÖMÖK/2003. II. félévi babák-raKép A névteleneket én is csípomKép

Fiona!
Nekem is tetszenek az altatási praktikákKép Nekünk a fekve szoptatás jött be, csak a kispárnát kell közénk rakni mert mindig a sebemet rúgdaljaKép

Egyébként az én kis gyönyörűségem haspók a javábólKép Szombaton és vasárnap megpróbáltam anyatejnapot tertani, de délutn kettőkor már üvöltött az éhségtől. Hiába kevés neki a tejemKép Igazából nem idegelném magam rajta, ha a védő- és dokinéni nem stresszelneKépKép Tápszerezünk a tejcsi mellett, de miután az egyik mellemet kiszopizza (kb. 10-20 mili szokott benne lenni ha fejem) még bevág 90 mili tápszertKép

Ti hogy álltok aszoptatással?
Puszi mindekinek! És mégegyszer bocsi ha elcs.sztem a fórumot az idétlen PÖTTÖMÖK névvelKépKépKép

 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem jó lett ez a PÖTTÖMÖK. Aki ide akar jönni, az úgyis tudja, hogy mi ez, aki meg nem, az is jöhet nyugodtan, ha szeretne. Mindenki oda ír, ahova akar, nem? És nem is érdemes nagyon behatárolni, évszakokra vagy hónapokra, mert akkor például én már a februári babóval nem is jöhetnék? Kép Kép És még biztos vagyunk egy páran a frissben, akik majd jönnének.
Én is szeretnék majd csatlakozni hozzátok, addig is olvasgatlak titeket. Jó babázást mindenkinek! Kép Kép

Tünde
 
 


Sziasztok!
Hicu!

Ne izgulj Édua nagyon ügyes és okos és szép és fejlett lesz. Köztudott hogy a császárosoknak késöbb indul be a teje. -Már ha beindul- Az elején én is stresszeltem sőt hazudnék ha azt mondanám hogy most nem. Nekem bejött a herbalakto tea keverék. Andris néha 70 néha 30 grammokat szopizik. Ha nem elég akkor 2 óra mulva újrázunk. A doktornénink azt mondta annyiszor etesem ahányszor éhes. Igaza van igy a tejem és gyorsabban termelődik újra gyakorlatilag 2 óra alatt. Remélem Őfelségét is tudom annyi ideig szoptatni mint a lányom. ( 12 hónap mésfél óránkénti szopival éjjel nappal) Hát nem volt egy virágvasárnap de megérte. Próbáld ki a tea keveréket. A barátnőmet most riasztottam hogy szerezze be nekem ezt a bizonyos alfalfa d6-ot.
Ha bejön akkor majd leírom.
Én próbálom a kiságyban alszunk cimű számot előadni több kevesebb sikerrel. A két nagyra tekintettel kell lenni ! Indoknak nem rossz ugye?

Puszi :Emese
 
 


Lányok nyitottam egy albumot Andrisról http://babanet.hu/album/main.php?album=1196
 
 


Tünde!
Igazad van! Miért kéne évszakokra beosztani, hiszen a friss kismamáknél folyamatosan jönnek ababák jövő áprilisigKépKépKép
Persze, hogy várunk!Kép

Emese!
A fiad gyönyörű!!!Kép Nagyon tetszik az utolsó kép!Kép A szüléstörténeted is elolvastam, hááát azt is megkönnyeztemKép Nagyon nehéz lehetett!! Nagyon bátor vagy és erős!Kép

Köszönöm a bíztatást a szoptatással kapcsolatban, szerencsére nem aggasztom rajta magam, mert a barátnőim is támogatnak, csak félve mondom a védőnéninek meg a dokinak a tápszert, mert lecsesznek rendesen.Kép Iszonyat érzékenyek a mellbimbóim, gimis korom óta melltartó nélkül nem tudok utcára menni, mert rögtön kisebesedik, így már az első nap véres volt a kórházban. Ott a tejgyüjtőben azt a tanácsot adták, hogy fejjek és bimbóvédőzzek. Na az egyik ciciből megy bimbóvédővel, a másikat meg fejem. Néha elég rendes mennyiség jön (60 mili) de ez a max.. Iszom laktoherbet, MILUSAN szoptatós teát de ennyi, még a tejcsináló golyókat kipróbálomKép

Valamelyikőtök használ elektromos fejőt? Nekem AVENT kézim van, de nagyon lassan tudok csak fejni vele.

PUSZI mindenkinek! Édua az ágyában alszik 10 perce, nem akarom elkiabálni;)

 


Sziasztok!

No, én is csak benéztem. Örülök az új topicnak. Ha minden igaz 3 hét és mi is jövünk óriásbébivel.
Manga
 
 


Hali Csajok!

Én is beszólok, de nem névtelenűlKép
Hatalmas gratula a PÖTTÖMÖKNEK és a boldog szülőknek isKép!
A frissbabák azért lett az ami, mert megcsináltukKép A frisskismamákból nőtt ki az isKép Mi is mehettünk volna vmelyik osztályba is, sőt megyünk olvasgatni, kérdezgetni is, csak van egy "törzshelyünk" is. És érdekes módon nem kérdezgetik, hogy mér az a címe, amiKép Úgyhogy írjatok sokat!KépKép És élvezzétek ki a helyzetet, mert pikkpakk megnőnek a kismanók...

Pusssz
Zsófi a szomszédbólKép

Ui.: a képeket meglestem, történeteket elolvastam, meghatódtam, de harmadik akkor sem lesz, csak az irigykedés meg a nosztalgiaKép
 


Szerintem is ugy jó a topik, ahogy van! Mert mi szerettük volna igy. Nem a kronologia a lényeg, hanem a társaság!!!

Poszivozás nálunk is bejött: Ha siros volt a lányom kedve, akkor betettem a kiságyba és elkezdtem takaritani. A poszivo hangján ugy meglepődött, hogy egyből befejezte a sirást. Sőt el is aludt.
Lehet, hogy a porszivó motor zúgása az anyai szivdobogásra emlékeztet? Kép
Kép

Hicu
Szerintem fokozatosan csökkents le a tápszer mennyiséget, mert később már nem is fogja kérni a baba a cicikét. Tudod, mindenkinek annyi teje termelődik, amennyit a baba stimulálja.
Sajnos nem áll be 1 nap alatt, mert tapasztalatom szerint 2-3 nap is eltelik mire a tejtermelés tud reagálni a megnövekedett igényre. Addig szegény babo meg éhesen sirdogál. Kép Ilyenkor többet kell vele foglalkozni.

Huu de könnyű igy messziről tanácsokat dobálni!
Kép

Fiona
 
 


Szia Mamikák!
Ti, mint már tapasztalatokkal bíró Hősnők, biztos hogy tudtok segíteni a gondomon. Most a mellszívón tipródok, milyet, hogy, mennyiért ilyesmi.

Ann Édes írtad 100 éve, hogy Avent Isis-t fogsz venni. Használható? Vagy tényleg csak akkor kell, ha el akarsz rakni tejcsit a későbbi ínséges időkre? Tök tanácstalanság vagyok.

Hicu! Nekem valaki valamikor azt mondta, hogy inkább a kézit vegyem meg, mint az elektronyosat. Az indok azt hiszem az volt, hogy kisebesítette a cicijét az illetőnek..
Szoptatásilag itt próbálok előre kiokosodni: http://www.lll.hu/main.shtml

A topik így jó, nagyon cuki a címe, alig várom, hogy aktív, azaz gyakorló státusba kerüljek.
Pusza: Detti
Kép
Detti
 


Sziasztok Kép
Asszem vhogy klónozni kéne magam v legalább a ciciket, mert gondban leszünk. Hamócám nappal eccerűen képtelen aludni Kép Már hulla fáradt, a cici megnyugatatja, közben túltömi a pociját, de max vmi felületes alvás megy, az is csak ha cicin van, v ha hordozókendőben (+előtte cicin volt csak kiesett a szájából) Kép

Hicu, fejjél ügyesen, beindul az a tej! De szoptasd minél többet, mert a baba-porszívónál semmi se jobb!
Detti, igen, megvettem végül az Aventet, nekem bevált, bár nem jön vmi nagy mennyiség vele Kép Igaz még sose fejtem úgy, hogy valamennyit ne szopott volna előtte. Amikor totál sebes volt a mellbimbóm, akkor is jól tudtam vele fejni, mert azt nem macerálta. Egyébként most napi 1-2x fejek, ha úgy érzem, h sokat hagyott benne. Csak azért, h meglegyen a normális tejmennyiség.
Tejszaporító homeobogyót is ki fogom próbálni, bár már nem létszükséglet Kép

Emese, Andris gyönyörű, naon csibész mosolya van ! KépKép

Gyertek a frissmamikból vagy bárhonnan minél többen, nem előírás a kibújt gyerek! Kép

Pussz
Ann
 
 


Hicu 60 gram az remek! Én kézzel fejek nekem ez igy bejött. az is igaz hogy nem mindegy hogy hogy csinálod. Én csak a második gyerek után jöttem rá!!! Az elektromossal sajnos gyakran előfordul hogy beödémásodik a mellbimbo és akkor aztán JAJ!

Képzeljétek teljesen megnyugodtam. A nagy kamasz "mogorva" fiamat is levette a lábáról Andris. Rettenetesen féltékeny volt rám. Amit azért nem gondoltam volna hogy 16 évesen ennyire ragaszkodik hozzám.

Puszi : Emese
 
 


Ann!
Andris is ezt csinálja ma. Mondom én hogy a meleg frontot nem birják. Próbáltad a cumit? Szerintem probáld meg. A cicid teljesen befog repedezni. A doktornőnk szerint kétféle gyerek van aki cumizik és aki az ujját szopizza.
A nagyfiam cumizott kb 3 honapos koráig aztán nem kellett neki. A lányom az ujját szopta és 6 évesen azt kaptam tőle szülinapi meglepinek hogy abbahagyta.
 
 


Emese,
hát ja: 2féle cumit is próbáltunk: "dizájnosabbat" + sima gyógyszertárit, de utálja mind2-t Kép Az ujját/kezét néha megtalálja, de nem jön belőle semmi Kép
A nagy mellbimbórepedésen már túl vagyunk! Nekem az első nap kisebesedett, mert akkor még nem jött belőle semi, Utána Garmastannal + a képződött tejcsivel rendbe tettem, azóta bírja a strapát! Kép

Én se gondoltm volna, h 16évesen ez még ennyire fontos Kép De ezek szerint nagyon jó anyuka vagy Kép
Pussz
Ann
 
 


Köszi!

A dr-bácsi megnevetetett. Mondtam neki is hogy féltékeny a fiam. Mire ő annyit mondot figyelni kell nehogy rácsapjon amikor senki sem látja. Én teljesen ddöbbenten csak annyit tudtam kinyögni : 16 évesen már csak nem áll le verekedni egy csecsemővel. Mire ő már 16 év eltelt azota hogy született? Ja kérem igy repül az idő!
 
 


Sziasztok Kép
Ma voltunk igazi sétában Kép Babakocsi, anyucin emberi ruha - körbe körbe a ltp-n. Ha nem sírt volna annyit Hamikám isteni lett volna. Aztán ki is vettem, mert jöttek ismerősök, megnézték - el is aludt a kezemben. A jó isőre való tekintettel fél órát kint voltunk!!!
Nemtom mi lesz, ha kint nagyon hideg lesz és így fog üvölteni Kép tuti megfázik Kép

Most pedig elég furcsa módon jó ideje alszik a nagyágyban, mosogatni, ebédelni tudtam, most meg netezni, el sem hiszem! Kép

Tegnap járt nálunk a dokibácsi és jól felhúzott: miért csak 8 dekát hízott az első 7en, miért nem 3 óránként etetem, de 2,5 óránál korábban nehogy merjek neki adni enni, nyugodtan hagyjam sírni stb stb. szerényen közöltem a saját álláspontomat, de azért utána kiborultam, h mit csesztet itt... Megbeszéltük a férjemmel, h közöljük vele, h csak akkor jöjjön, ha hívjuk. (egyébként azért ilyen lelkes, mert eredetileg úgy egyeztünk, h - persze díjazés ellenében - kijár, ha kell + kihozza az oltásokat). Szóval elegem lett, pedig tudom, hogy az a jó, ha úgy csinálom, ahogy én érzem és jónak látom, nem úgy, ahogy mások gondolják. Ráadásul még baromságokat is beszél!!!
Szerencsére ma meg jött a védőnéni, akinek tetszik a személete, vele meg tudtam beszélni rendesen a dolgokat. Igaz a dokival szemben is biztos voltam a saját igazamban, de sose árt a megerősítés Kép Kép Kép

Mizu nálatok, többiek?
Pussz
Ann
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásértKép! Csak megnéztem az új topikot, és mikor Detti kérdését láttam éreztem, hogy muszáj belekotyognom!
Nekem is Isis mellszivóm van, és 100%-ra bevált!! Itt a házban már két maminak adtam kölcsönKép. Az egyik mami már kipróbált sok fajtát, és azt mondta ez a leghatékonyabb! Szinte uolyan, mint a Medela, csak ennek van egy kis szilikon harangja, ami masszirozza a bimbóudvart, ezért gyorsabban, és több tejcsi jön ki.
Remélem te is jó hasznát veszed!

Úgy örülnék, ha én is pöttömtulajdonos lehetnék!!

Betti

KépKép
KépKép
 


Hicu!


Hogy állsz a szoptatással?

Puszi : Emese

Nem tudom miért van ez de a császárosok tényleg nem vagy csak nagyon nehezen tudnak szoptatni.
Pedig a nagyfiam 7 a lányom 12 honapos koráig szopott.
Én már nem stresszelem magam miatta.
 
 


Sziasztok!
Meg vagyok döbbenve! Tegnap írtam ide egy hosszú hozzászólást, megjelent, most meg nincs itt.. ez hogy lehet???

Hova tüntetek pöttömmamik? Vagy ti is így jártatok?
PUSZI!!

 


Megpróbálom megint beírniKép
Ann!
Mi már hétfő óta rendszeresen sétálunk és olllllyan jóó!KépTegnap muszáj volt átmennünk anyukámékhoz, elindultunk azután a Bajza utcában észrevettük, hogy köd van (ugye azt mondják, hogy ködben nem szabad kivinni) visszafordulni nem tudtunk, így eltoltuk a gyereket (mondjuk csak az orra látszott ki és percenként ellenőriztem, hogy elég meleg-e az arcocskája).
Szóval szerintem nem volt baj, ráadásul 10-kor jöttünk haza, de még az orra hegye sem lett hidegKép
A szoptatással alakulunk!!
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!

Ma megyünk az öcsém szalagavatójára, persze a sok ember közé csak kizárólag a tánc alatt visszük be a lányzót, félek ugyan egy kicsit, de nem tudjuk kire hagyni, mert ott lesz az egész családKép

Millió puszi nektek!!
ÍRATOK IDE IS!Kép

 


Hicu,
hát tudod, köd ide vagy oda mi kimentünk ma.
Ha se ködben, se szélben, se -5 alatt nem viszem ki, akkor egész télen bent rohadunk Kép Így kimentünk. Előtte szopi volt és az öltözésnél sírt, kint meg varázsütésre elhallatott (persze kézben volt végig), nem is volt kedvem bejönni (40 perc volt Kép).

Én meg a sógornőm esküvőjével vagyok gondban - 2 hét múlva... nemtom hogy tudunk elmenni, pedig 5 percre van a házasságkötő terem, meg 5 percre laknak anyósomék is, ahol a vacsora lesz. Valszleg az lesz, h a párom mindenképp ott lesz, mi meg csak ha úgy jön ki. Mivel Hami csak cicivel nyugtatható meg, ott meg azért mégsem lenne jó a szopi, egy kicsit bonyolult Kép Kép Kép És pont ezért nem tudom kire hagyni, mert másnál nincs cici Kép

pusszacs
Ann
 
 


sziasztok!Kép
ann!
szuper volt a szalagavató! Édua vegig aludt én meg bögtem, hja a kisöcsém felnőtt...Kép vittem neki azért kaját, hogy ne legyen sírás, de se a zene, se a taps nem ébresztette felKép

engem sem izgat nagyon mit mondanak, én is téli gyerek voltam és kivittek sétálni. kocsink nincs így mindenhova gyalog megyunk és Dudukám ezut nagyon élvezi, a babakocsiban azonal bealszik!Kép

szerintem vidd el nyugodtan az esküvőre, ha tényleg öt percre laktok és nem megoldhato az etetés lefejt tejjel, akkor hazaugrotok és vissza! biztos jo buli lesz!Kép

puszi!!

 


Sziasztok!

Ismét idekukucskáltam, hogy s mint vagytok.
Látom, átálltatok az éjszakai levélváltásokra:-)))

Mivel Ti már nagyon tapasztalt kismamik vagytok, lenne egy kérdésem:

Szerintetek az alábbi méretek alapján a Pocaklakóm kicsi, normál vagy kissé nagyobbacska az átlagnál? Ezek az adatok a 30. héten "készültek", szóval már 4 hete (azóta biztosan még sokkal nagyobb)....
BPD: 80 mm
OFD: 69 mm
AC: 256 mm
FL: 60 mm

becsült súly: 1648 gr

Köszi:

Vic
Victoria
 


Vic,
itt egy link, ahol az UH adataidat viszonyíthatod az átlaghot, igez, német, de kb jó:
http://9monate.qualimedic.de/Us_werte.html

Nekem van egy másik táblázatom, ami szerint:
BPD és FL 31. hétnek megfelelő, AC kicsit kisebb (pont mint nekem volt Hamival, vigyáz a vonalaira). Az OFDt bizti, h jól írtad? Nekem az mindig nagyobb volt, mint a BPD, merthogy fejének a hosszúsága nagyobb, mint a szélessége.

Hicu, örülök, h jól sikerült szalagavató!
Mi is úgy döntöttünk, h elmegyünk az esküvőre hordozókendővel és az ajtó közelében foglalunk helyet Kép
Jó, h neked élvezi a babakocsit, én már annak is örülök, h 2 nap óta a sétán bealszik (ma h. kendővel voltunk!) Kép

pussz
Ann
 
 


Tettem egy pár képet az albumunkba Hamiról, majd folyamatosan pakolom hozzá a többit.

http://babanet.hu/album/main.php?album=916
Ann
 
 


Szia AnnAnn,

Köszi, megnéztem ezt a német oldalt, de én inkább angolos vagyok, s nem igazán értek mindent:-(

Szóval hogyhogy vigyáznunk kell a Pocaklakó vonalaira? Nagyobb a kelleténél?
Ezek az adatok a 30. héten lettek rögzítve; mégis inkább 31. hetes méretnek megfelelőek?
OFD tutira 69 mm. Ez mit jelent?
S egyébként mit jelent a többi adat?

Köszi:

Vic

Ui.: Hanid egyszerűen gyönyörű!!! Vagy ezt már írtam?! Olyan kis nyugis babának tűnik!!
Victoria
 


Hamit akartam írni:-))))
Bocsi,
Victoria
 


Vic,
BPD - fej keresztben
OFD - fej hosszában
HC - fejkörfogat
AC - haskörfogat
FL - combcsont hossz.

Nemtom mit jelent, ha OFD kisebb, leeht , h más alakú a feje. Korábbi UHt nézd már meg, h akkor is kisebb volt? Baj nem lehet, mert azt mondták volna. Tudod, nem vagyunk egyformák! :o))
megy egy mél a táblázatommal, amiből én néztem, oks?

Pussz
Ann
 
 


Szia Ann,

Eddig kisebb volt a BPD az OFD- nél. Akkor ezek szerint most hirtelen "kikerekedett" a feje ennek a Pocaklakónak s 1 cm- rel "szélesebb" a feje, mint a hossza?! Ez igen mókás...:-)))

Most kaptam meg a mailt a táblázattal, ezer köszönet érte!!!

S vajon a becsült súlya megegyezik a 30. hetes babákéval, vagy ez is "nagyobb" 1 héttel?!

Vic
Victoria
 


Szia Ann,

Kicsit megijedtünk a férjemmel, és elkezdtük átnézni az összes leletet...
Szóval a doki szerintem elírta, mert a 25. héten a Pocaklakó OFD- je: 78 mm, BPD: 62 mm volt.
A 30. héten OFD- je: 69 mm, BPD: 80 mm

Szóval nem hiszem, hogy összement volna a feje a Pocilakónak, legalábbis őszintén reméljük! De legalább észrevettük. Szólunk is jövő héten a dokinak, hogy ejnye- bejnye!
Köszi a segítséget!!!!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Na, látom itt egy igazi konzílium gyűlt össze az UH-s méretekről.

Ann, elküldenéd nekem is a táblázatot? mandroka68@hotmail.com -ra. Nagyon köszi előre is!

A már babázókat nagyon irigylem ám!
Sok puszi!
Andi
(34+3)
 
 


Vic,
sztem is elírta, lehet h 96 és nem 69 Kép

Andi, mél ment. Ne irigykedj, mindjárt ide jutsz te is Kép Várunk!!!

Beszámolok már a tegnapi mérésről:
19 dekát híztunk a múlt7en, úgyhogy pánikolók dokibácsival az élen menjenek a francba :oPPPPP
Az előző 7en 8 deka sikeredett, de ez még átlagban is jó! : 13,5 deka. Szerintem ma vagy holnap elérjük a születési súlyunkat, ami nekünk nagyon nehéz, mert 30 dekát elvesztettünk az elején Kép

Ma is sétáltunk: hordozókendő isteni - viszont akármilyen mélyen alszik, amint leér a hátsó fele a babakocsiba, sziréna! Kép Tudom, tudom, tegyem hasra, mi???? Kép Kép Kép

Többiek?

Pussz mindenkinek!
Ann
 
 


Sziasztok Mamik!

Végre ide jutottam. Hogy vagytok? Ann? Hicu?
Képzeljétek Andrisom a múlt héten 3060-ról 3230-ra kerekedett. Csütörtökön jöttünk haza és ahhoz mérem. Ma igaz hogy csak szerda van de nem bírtam ki és megmértem 3390g. Ügyi kisfiú igaz? Ti hogy álltok? Én még nem adtam fel a szoptatással kapcsolatos müveleteket és eddig csak anyatejet kapott. De nagyon lusti a drágám egy szopi fél- háromnegyed órát is el tart.
Hicu! Mi van veletek? Gondolom Éduának nem elég az anyatej. Hiszen kész nagy lány! Majdnem 4 kg-val született. Most meg szerintem ott tart már igaz?
Hát nem irjuk magunkat agyon. De gondolom pár hét múlva már jobban megszoktuk egymást és kicsit könnyebb lesz az időt beosztani.
Annyira örülök mert a nagy gyerekeim rengeteget segítenek.

Most haladok pakolni.
Puszi: Emese
 
 


Sziasztok Kép
Én azért nem írtam , mert akkor csak belőlem állna a topic Kép
Emese, gratula a hízáshoz, szépen fejlődtök. Kép

Mi jól vagyunk, csak az alvással vannak gondok, pontosabban az elalvással. Meg van, h felületesen alszik és könnyen felébred, de csak nappal. Esténként annyira nem tud elaludni, hogy üvölt, szó szerint. Már mindent kipróbáltam, h mi lehet a baj, de csak arra tudok gondolni, h nem tud elaludni és nagyon felhúzza magát. Akkor még a cici se kell Kép Aztán egy idő után meggondolja magát, cici és lassan elalszik. Ezt játsszuk 3 napja, de nem tetszik Kép
Tegnap már egy órát sétáltunk, nagyon szép idő volt Kép Csak a derekamnak nem tetszik a cipekedés Kép - a babakocsiról ugye ne beszéljünk.

Csajszik, nektek mit mond a doki a K vitaminról?

Pussz
Ann
 
 


Igen a K vitamint hetente egyszer kell addig adni amig kizárólag anyatejet kap a baba. Tápszernél és tápszer kiegészitésnél nem kell mert abban van.
A K vitamin állitólag a véralvadás miatt kell ha jól rémlik a dolog.
Az alvás nálunk sem mindig sikerül. Próbáld a mellkasodra fektetni és simizni, hátha a szived hangjától megnyugszik.
Minden babánál egyébként más módszer jön be. A cici azért nem kell neki mert teljesen felhergelte magát.
Gondolom én.

Puszi: EMESE
 
 


Na, a K vitamint meg azért kérdeztem, mert nekünk aszonta a doki, h NEM kell, csak ha koraszülött v ha kissúlyú... De én azt olvastam, h ez a Magyar Orvosi Kamara ajánlása, h heti 1x kell, amig csak anyatejes a baba.
Csakhogy nem érdekel, h mit mond, írja fel! Felírta Kép

Emese, én már mindent próbáltam, elhiheted... abban az időszakban semmi se jó - begorombul és torokból üvölt, remeg, mintha vmi nagyon fájna neki... apa meg is ijedt, h vmi baja van Kép de sztem nagyon fáradt, rossz a közérzete és úúúúúúúúúúúúúúúúúútál mindent Kép Kép Kép

Hicuék?????

Pussz
Ann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: