Új privát üzeneted érkezett!

Maccs: de orulok, gratulalok, nana hogy egeszseges es igy majd tudnak egymassal jatszani a csajszik! :D

Juti: irto nagy fiaid vannak es irto jokepuek! :D Kislanykad pedig gyonyoruseges! :D

Elkezdtem blogot irni ha valakinek neha-neha van kedve benezni:
http://tontica.bloghouse.hu

:D

KépKép
KépKép
 
 


Hali,

Hétfőn voltunk dokkernél is, volt peep show is, teszek is fel egy ásítós képet.

Köszi a drukkokat, jó, hogy vagytok!!! :):):)

Igen, Sote II.-n... Az épület elég lepukkantnak tűnik, eddig párszor voltam ott /sajnos 2-szer az ügyelteen barnázás, ill. vérzés miatt meg vérvételen/ de a személyzet előtt le a kalappal, mindenki végtelenül profi, kedves, emberi és rendes volt, a portás bácsiktól az ügyeletes orvosokon át mindenki. Úgyhogy edddig nagyon elégedett vagyok! :) Kételyeim vannak azzal kapcsolatban hogy itt ugye kisembert csak kukkolni lehet a rokonoknak, nem jöhet be apus, mint a kútvölgyiben babázni, meg a vajúdásról is hallottam olyasmit, hogy nem mindig mehet be apuci, viszont ez utóbbit nálunk apuci külön preferálja, sosem rajongott a kórházakért, és ha muszáj akkor ott van mellettem, de szive szerint inkább nem.. :)
Azt is hallottam, hogy irtó gyorsan kiszórják az osztályról a kismamikat, úgyhogy 3-4 napnál még akkor sincs tovább bent az ember, ha császározták.. :) Akár így, akár úgy, sokáig nem kell elviselni majd az ablakon át nézelődést! :):):)
Kép
üdv
Macs
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Sziasztok!
Tegnap voltunk megint kukkolni, már "jóóó nagy" a babó, szépen kivehető a pofija is. :) megmutizta a Popeye-s muszkliját is... :) Amúgy kopp, kopp, kopp azt kell hogy mondjam, egyre jobban vagyok, egyre könnyebb a pocakot hordani, és még a napocska is kisütött! :)
Sajnos a kep.tar.hu szolgáltatás megszűnt, keresnem kell majd új galériát...

pusz
Macs
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit lassan de ideértem a hírrel: 2011.0521.-én 2710 gr és 50 cm mértekkel megszületett Viola nevű kislányunk. Egészséges szép baba, szépen szopizik és gömbölyödik. Iwiw-re és facebook-ra is tettem fel 1-1 képet, ha lesz időm, akkor majd dobok újakat is. Most a gépezés az uccsó.
Liv! neked külön köszi az iwiw-es gratulát! :)
Puszi Mindenkinek
Macs
 
 


Macs
Gratulálok:) Milyen szép nevet választottatok:)
Milyen volt a szülés?
megyek megnézem a képet.

puszi

Judy

Kép
Kép
Kép
 
 


Hali!
Meg vagyunk, meg vagyunk, Violka szépen nő, és az óvodai összevont ügyeletre való tekintettel hármasban nyomjuk itthon csajok.. Néha érdekesen alakulnak a dolgok! :)

Juti!
Lilivel császároztak, most úgy futottunk neki a dolognak, hogy ha sikerül, akkor természetes úton hozom világra, de sajnos meg ismételte magát a történelem, elfolyt a magzat víz éjjel (01:20-kor), és nem nagyon voltak fájásaim. 9 óra virrasztás és várakozás után megszületett a döntés, hogy ismét császár lesz. /Oxitocinnal nem indítanak, hogy ne repedjen szét az előző császározás miatti heg a méhen./ Úgyhogy meg kellett várni, amíg dokker visszér a Balcsiról, és utána 12-kor betoltak a műtőben. Megint tanultam, kár, hogy nem lesz 3. mert akkor már még okosabban futottam volna neki a dolognak. Volt fogadott szülésznőm, aki fantasztikusan gondoskodott mindenről. Volt a megbízható dokim, aki profin műtött, vágott, stoppolt, minden király volt. ANESZTEZIOLÓGUST, na azt nem fogadtam... Vazze. Az érzéstelenítést elk....ták, de kőkeményen, felvágtak úgy hogy még mindent éreztem, és nekem kellett szólnom, hogy ez így nem lesz fain. Vagy 5 percig bizonygattam, hogy de én ezt érzem, amíg rájöttek, hogy jééé én ezt érzem.. khmmm.. és akkor gyorsan elaltattak... Aztán úgy ébresztettek fel a folyosón, hogy vagy még nem hatott a fájdalom csillapító, vagy a menet közbeni altatás miatt volt egy flash back, de mindenesetre a frissen szúrt gerincem ellenére szó szerint fetrengtem, üvöltöttem és zokogtam a fájdalomtól, majd ismét filmszakadás, és az örzőben tértem ismét magamhoz, szerencsére akkor már nem voltak ilyen mértékű fájdalmaim.... szóval ha még egyszer neki futnék, akkor az altató orvost is kiválasztanám előre némi kis pénzért. Terveztem ugyan, hogy majd a műtét után adok az anesztesnek is egy kisebb borcsit, de ezek után...egy túróst! ... :):):) De nem számít, ezen túl kell lépni. A baba gyönyörű, az ijesztgetések ellenére egészséges, és mindenki jól van. Ja és a 4 hét alatt hízott 1,1 kilót... :)
Amúgy a kórházzal elégedett voltam, a csecsemősöket nem nagyon tudom szidni vagy dicsérni, mert ahogy tudtam a gyermeket magamhoz ragadtam és többet ki sem engedtem a karmaim közül, csak a "kötelező" fürdetésre estenként egy-másfél órára. 72 órásan kijöhettünk, szóval péntekről szombatra virradóan mentem be, szombat délben műtöttek, és kedd délben már elhagytuk a kórházat. :):):)
Azóta facebookon tettem fel a tesókákról is közös képeket. :)
Megyek, mindjárt szopitájm. :)
Jó nyarat mindenkinek, élvezzétek! :)
Pusz
Macs
 
 


Maccs
Ez azért elég durva! :shock: Basszus, a párom leszedte volna a fejét az anesztesnek, az tutter! (bocsi, hogy bepofátlankodtam 8) )

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi,
Az én párom úgy beszart, hogy majdnem szívinfarktust kapott, úgyhogy nem volt ideje/energiája az anasztest ölni! :):):)
És IGAZÁN nem kell bocsánatot kérni, hogy írsz! :):):)
Macs
 
 


Na és akkor még egy uccsó, íme a képekről a link! :)
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 1610696445
Macs
 
 


Macs
Gratula még1szer is:) Szépek a csajaid:) Lili milyen nagy már. nagyon hasonlít Rád:)
sajnálom a műtéti mizériát.

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok.

Maccs, olyan édesek a lányok együtt!
És Lili tényleg teljesen te vagy!
Jó, hogy írtál magatokról, bár a császáros-érzéstelenítős(vagy nemérzéstelenítős) történet egy kicsit tényleg riasztó.
De a lényeg, hogy Viola és te is rendben vagytok, legyetek nagyon boldogok.
:)

Ééés, ha megengedtek egy (vagyis két) könyvajánlót a gyerkőcöknek, na nem annyira a 2004-es születésűeknek, mert ők már elég nagyok ehhez, hanem a kistesóknak:

http://www.cicerokonyvstudio.hu/?Konyv= ... s_a_szamok

http://www.cicerokonyvstudio.hu/?Konyv= ... s_a_szinek

Puszi, Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!
Igen, most már látszik Lilin hogy én is ott voltam, amikor készült.. Az első 2 évben tiszta apja volt ő is. Vio is apa kicsiben.. :)
Liv, jó pofák a könyvek, jól kinőtted magad írói szinten! :)
csak 1 kérdés, nektek is megváltoztatták a jelszavatokat? De miért is? Na mind1... :)
íme egy link a az elmúlt 2 hónapról képekben! :)
https://picasaweb.google.com/1021145419 ... 40/BoV2011
bocs, Violina itt lóg rajtam..:) Mennem kell...:)
 
 


Maccs, nekem nem változtatták meg a jelszavamat.

Nagyon édes ez a kislány! De a legjobb fotók persze azok, amiken együtt van a két lány, Lili minden képen olyan kedvesen babusgatja Violát.

:)

Kép

Kép
liv
 
 


Kép

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha valaki még jár erre, sok puszi! :)Viola nől, fejlődik, ügyesedik, lassan egyedül fog járni.
Lili gyűri a sulit. A bizi jó lett, de nekem folyton összetűzéseim vannak vele. Lehet én teszem magasra mércét, de néha úgy érzem direkt ellenkezik, csak hogy belém köthessen, nála így jön ki a testvérféltékenység.

Ha van időtök a webalbumunkban viszonylag gyakran teszek fel friss képeket, kisvideókat.
https://picasaweb.google.com/102114541910526868440
Macs
 
 


Tontica!!!
Gyönyörűek a gyerkőcök, és milyen hatalmas nagyok!!! :)
 
 


Sziasztok!
Nagy csend honol erre felé! :(
Csak röviden hoztam egy kis gólyahírt ide is:
Szoptatás, gyógyszer és egyéb számomra a terhességgel összeegyeztethetlen dolog ellenére (pl. napi 1 óra kőkemény hasizom edzés), jön a harmadik bébink! :) Kicsit gyorsan jött, de ha már becsúszott, bent marad! :) 13. héten járunk, előre láthatóan nov. második felében lesz belőle kézzel fogható csemete.. :)
Puszi csajócák!
Maccs
 
 


Maccs! Gratula :lol: nem semmi :lol: mesélj még..hogy derült ki?jo pocakosodást:-)

Judy

Kép
Kép
Kép
 
 


Juti! :)
UGYE???! :)
Mivel a menzeszem rendszeresen megjött napra pontosan, ami nálam amúgy nem volt mindig jellemző, csak egy félmondat miatt csináltam meg végül a tesztet. Viola kicsit megfázott, és szinte nonstop a cicimen lógott. Két nap után mondom apájának, hogy én ezt nem értem, hogy már majdnem egy éve szoptatom, sosem volt soha semmilyen gond a technikájával, erre most teljesen szétrágta a cicimet, olyan érzékenyek a mellbimbóim... Ahogy kimondtam az utolsó félmondatot egymásra néztünk a férjemmel: Vazzeee, vegyünk gyors egy tesztet!! :) Hát másnap reggel (pénteken) a teszt csík mezője durvábban piros lett mint a kontroll csík, úgyhogy hétfőre időpont dokihoz. A doki kérdezte, hogy mikor is volt az uccsó mensim? Mondom a dátumot, azt mondja, ááá akkor még nem fogunk látni talán csak egy kis sötét pontot. Na, hát az a kis sötét pont az bizony egy 2,5 centis kezes-lábas magzat volt, úgyhogy meg is állapodtunk gyorsan, hogy akkor ez a baba bizony nem ebben a ciklusban fogant meg. :) Méret alapján 9 hetesre állapította meg a terhességet. Azóta még egy fél hetet korrigáltunk szintén UH-s eredmények alapján. A nap elméletileg nov. 28. lesz, de majd kiderül, hogy dönt a kisember. :)
Szóval ez a nagy sztori, arról, hogy "sutyiban" beköltözött egy kismanó.:)
Macs
 
 


Sziasztok!
Röviden: mégsem lesz kistesó. Sajnos baj van, nem egészséges, így pedig nem vállalom a kihordását.
Ennél többet most képtelen vagyok írni.
Puszi
Macs
 
 


Maccs: csak most olvasom, jaj nagyon-nagyon sajnalom!!!! Borzalmas lehet, oszinten sajnalom!!!! Kitartas!!! Leirod mi a gond? Persze csak ha akarod!

Enyemek mar nagyok, Rate ugye szeptemberben lesz 8 eves es az ikrek szeptemberben 5 evesek. Az egyik baratnom babat var en pedig megint kezdek vagyakozni egy babara, meghulyultem, ez a vagy sosem fog elmulni??? Sajnos nincs mod ra, nem fernenk el mar 6-an.

KépKép
KépKép
 
 


Macs:(nagyon sajnálom.

Judy

Kép
Kép
Kép
 
 


Tontica! Sajnos az amniocentézisen Down kórt diagnosztizáltak. Ezt az amit még első gyermeknél sem vállaltam volna, és nem magam miatt. Ismerek Downos babákat, tudom, hogy a világ legtisztább lelkei, imádni valóak, de ez a társadalom nincs felkészülve az ilyen jellegű betegséggel való együttélésre. A kicsinek sem lett volna soha normális élete, és a most már két meglevő egészséges gyerek életét is tönkre vágtam volna... Nem lett volna fair senkivel szemben sem.
ÓÓ, ne is mondd, nőnek a kölkök mint a bolondgombák. ÉS úúúgy repül az idő, és én nem is mondom mennyire vágyok egy kis babára.. :) Szerintem ez normális. Az orvosok szerint nem, öreg vagyok. :):):) De nem zavar. :)

Juti! Köszi az együttérzést. Egyébként óriásit csalódtam a dokinkban, nem tudom, hogy az egyre nagyobb népszerűség miatt leterhelt-e, vagy magánéleti gondjai vannak, de a férjem nagyon kiakadt rá, és én is elbizonytalanodtam, hogy vajon a jövőben szeretnék-e továbbra is hozzá járni, vagy keresek valaki újat.. Csak kit... ? Mondjuk legalább a műtéteimet mindig alaposan gond nélkül csinálta... hát nem is tudom...

És bocsi mindenkitől, hogy így ide csúfítottam a hírt, csak annyira rossz volt.. bocsánat.
Pusz
Macs
 
 


Maccs: oszinten nagyon sajnalom es teljesen megertelek, nagyon nehez dontes lehetett de en is teljes mertekben ugy gondolkozom ahogy Te es en is ezt tettem volna. MInden elismeresem annak aki megszul egy beteg gyereket de irtozatosan nagy teher lehet az egesz csalad szamara! Kepzeld itt nalunk eppen most hoztak egy olyan torvenyt hogy csak es kizarolag a 12. hetig lehet elvetetni a babat meg akkor is ha serult. Az egesz orszag haborog! (Hisz altalaban a komolyabb bajok kesobb derulnek ki.) Jaj, en terhes szeretnek lenni de oszinten szolva egy baba gondolata megijeszt, eleget "szenvedtem" en a kicsikkel, viszont a terhesseget es a szulest imadom! :) Pont ma voltam az egyik baratnommel 12-hetes ultrahangon, csodallatos volt. :)

KépKép
KépKép
 
 


sziasztok anyukák és leendő anyukák!

Szeretnélek meginvitálni Titeket egy ingyenesen működő csoportba, ahol gyermekeink kinőtt ruháit, játékait, tárgyait, stb lehet árulni-megvenni. Csatlakozzatok hozzánk akár eladóként, akár vevőként.

http://www.facebook.com/groups/330548417034089/

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Tontica! Azért ez a törvény nagyon durva. Ennyire jól áll Spanyolország, hogy ilyen szociális hálót tud biztosítani... ? Persze ez ironikus volt! És akkor még nem beszéltünk arról, hogy hány család hullik szét ilyen helyzetben, hogy lelkileg milyen terheket ró az emberekre egy beteg baba..Persze akkor ilyenkor jönnek a magánpraktikák és az illegális dolgok, ami szerintem még rosszabb, mint ellenőrzött körülmények között megengedni. Ezt senki nem választja jókedvében, az biztos....
 
 


Sziasztok!

Nem jöttem karácsony előtt, számomra sem várt elfoglaltságok jöttek közbe még közvetlenül az ünnepek előtt, úgyhogy örültem, hogy be tudtam zsúfolni a teendőeket az ünnepig, de most itt vagyok és BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! :)
Pusziii
Macs
 
 


Úgy sajnálom, hogy így megállt a topik.. :( Azért boldog nyarat mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Szégyenletesen régen nem jártam erre, bár még mindig babanetezek. Hoztam egy képet Benedekről, ez az iskolai évzáró ünnepség után készült, amikor az iskola igazgatótól vehette át idén is a kitűnő bizonyítványát, mint ahogy tavaly is.
Kép

Nyár végén meg Leventével együtt készülhetnek az évnyitó ünnepségre, mert Benedekék osztálya adja a műsort és befogták Leventét is, mint leendő elsőst két versszak erejéig.
Levente (ápr. óta szemüveges, most nyárra félszem leragasztással súlyosbítva)
Kép


És ahogy a vonalzóimon is látszik, hosszú kihagyás után úgy döntöttünk, jöhet a harmadik, talán nem vagyunk még túl öregek hozzá. :wink: Okt. 29.-re vagyok kiírva és minden UH szerint kislány lakik odabenn.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


ma este "teljesen véletlenül" (hiszem, hogy nincsenek véletlenek... :) )benéztem - és mit látom!
Kormi! gratula! :) olyan jó hogy írtál! És a képek!!! Mindig mások mások gyerkőceinek a képén szűrőm le, hogy mennyire nőlnek a kölkök... :)
Szépek a fiaid, a lányod meg reméljük, hogy egyenesen gyönyörű lesz! Drukk megy, majd írjál ám! ;)
puszi
Macs
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: