Új privát üzeneted érkezett!

Szia Brigi!

Sajnálom, hogy megint nátha és hasonlók találtak rátok, remélem hamar meggyógyulnak a fiúk.
Nem igazán tudom az előzményeket, de nem az váltotta ki a bekakilást, hogy nem akar ovizni? Mert ha igen, akkor ha megteheted inkább tartsd még otthon. Ha pedíg nem az ovi miatt van, nem lehet hogy a kistestvér érkezése zavarta meg? Több ötletem nincs. De mint írtam nem ismerem az előzményeket. Remélem rendeződnek hamar a gondjaitok, amint tudok jelentkezem.

Sok puszi Saxi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Saxi!
De jó hogy jelentkeztél! Annyira szupi, hogy Zília ilyen ügyes! Na és azért meg külön irigyellek, hogy az oviba minden ennyire jó, bárcsak nálunk is végre elmúlnának a sírások! Abba bízok, hogy ha már otthon lehetek pocakkal akkor én viszem, hozom oviba és akkor majd jobban elfogadja, hisz leginkább mindig az a baja, hogy én nem tudok érte menni, amit meg is értek!

Britta!
Norbinak is voltak nehézségei a kakival! Ő 3 éves kora előtt sokáig csak pelusba volt hajlandó kakilni én azt hittem ez soha nem múlik el, aztán egyik napról a másikra megoldódott! Biztos nálatok is így lesz!

Puszi Mindenkinek

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Saxi!
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz: tök jó, hogy Zília ilyen ügyes kislány...amihez gondolom, az ügyes Anyukája is hozzájárul ;)
Klassz, hogy Lilike is ilyen ügyes az oviban, bár írtad, hogy Ő már régen akart már menni. Neki akkor semmi szoktatása nem volt? (mi most épp azzal "küzdünk")

Brigi!
Hasonlók jutottak az én eszembe, mint amiket Saxi írt: oviba nem akar menni vagy a Kistesó érkezése zavarta meg.
Nálunk is volt hasonló (bár akkor még csak szobatisztaságra "gyúrtunk", tehát nálunk nem visszaesés volt), sokszor a gatyóba csúszott, későn szólt stb. és ahogy Györeszéknél, nálunk is egyik napról a másikra sikerült a WC-be. Drukkolok, hogy Nálatok is így és viszonylag hamar megoldódjon. Szerintem az a titka, hogy ne erőltesd a WC-be kakilást, ne érezze, hogy valamit "rosszul csinál".

Györesz!
Most már: GRATULÁLOK!!! :D :D :D (hisz már vonalzója is van Pöttömkének :D )
Hogy viseled az újabb babavárást? Hányinger, fáradtság stb. Mesélj!!! ;)


Ma elkezdtük az ovizást!!! Hát én baromira félek, pedig tudom, hogy ezt nem kéne, mert megérzi Marci is. Ma ebéd előtt jöttünk el, végig ott voltam vele. Benn nem nagyon igényelt, játszott, meg verekedett :shock: (óvónéni szerint ez normális), de amikor öltözködtünk, hogy kimenjünk a kertbe, ott már előadta a "a pici baba vagyok" című magánszámát :roll: Ilyenkor ölbe "kell" venni, négykézláb jár, nyafog - szerencsére az oviban csak az elernyedt, nyafka változatot adta elő. Hát a kertben már elég gáz volt :? , így az óvónéni inkább szólt, hogy menjünk haza.
Holnap megpróbálom ottebédeltetni, de tartok a dologtól.
Csak az a gáz, hogy Benivel most Gábor van itthon, és eddig azt hittük, hogy 2-3 nap alatt lezavarjuk a délelőtti ottlétemet (az egyik óvónéni ezt is mondta, erre a másik már azzal nyitott, hogy majd jövő héten alszik az oviban először :shock: ), de most egy kicsit elbizonytalanodtam.
Bárhogy is lesz, tuti kemény menet lesz ebben a vacak időben Benivel babakocsizni a fagyos-havas-tocsogós időben, pl. az alvásidejében :roll:

Én meg tiszta hülye vagyok, mert még karácsony előtt eladtuk a tuti nagykerekű futóbabakocsinkat, hogy minek az már és maradt egy kis bolygókerekes esernyőkocsi. Na ezzel az esernyőssel a tropa utakon képtelenség közlekedni :arrow: kereshetek egy joggert. Végülis annnnnyira unatkozom :?

Na megyek!
Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 

 
 

Szia Melinda!
Hát majd csak holnap megyek dokihoz, úgyhogy még tartogasd a gratulációt, de azért ari vagy!
Hát megmondom őszintén, hogy totál ki vagyok, mert nagyon fáradt vagyok a terhességtől és ez munka mellett nagyon gáz, főleg, hogy otthon sem tudok lepihenni, mert Norbi nagyon igényli, hogy foglalkozzak vele és hétvégén sem alszik már ebéd után, úgyhogy nem egyszer előfordult, hogy miközbe Norbival játszottam elbóbiskoltam!
Hányinger, hát inkább felfordul a gyomrom szagoktól, de azért már kétszer sikerült találkoznom rókakomával!

Ovi:
Nálunk azt mondták, hogy ne húzzuk sokáig, mert az semmivel nem javít a helyzeten, úgyhogy NOrbi a második naptól ott maradt ebédre és utánna vittem haza, viszont ottaludni csak a második héten aludt ott! Drukkolok, hogy nálatok könnyebb legyen az ovizás mint nálunk!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
 
 


Sziasztok!

Csak futásban, beköszönök.
Velünk minden oké, csajok változatlanul imádnak ovizni.
Ma volt az első nap, hogy gyalogoltunk az oviba, mert Istikém kezdte a melót.
Hát nem mondom, volt egy tortúra mire három gyerekkel elindultam, de megoldottuk.
Reggel hatkor kelünk, így 8-kor már el is tudunk indulni. :shock: :shock: :shock: :shock:
Mire Zília szopizik, Bogi, Lili mosakszik, fogamos, fésülködik, felöltözik, az ennyi időbe telik.
Az út maga 25 perc, nekem Zíliával vissza 15 perc.
Délután megismétlődik a procedúra, mert apa nem ér haza mire menni kell a lányokért.
Ma kivételesen anyuék hozzák el őket, így ma van egy kis pihi.
Különben úton lennék már.
Szóval nem könnyű, kellene mégegy autó, de már sajna nem fér bele a költségvetésbe.
Most futok mert szopi van.
Mindenkinek sok puszi, Saxi

Györesz!

Csak suttogva, sok-sok gratula!!:)
Várom a fejleményeket.:)
Puszi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak nagyon gyorsan!
Voltam dokinál, minden ok. A kicsi szíve már dobog!!!
Az új doki nagyon szimpi!
Majd holnap jelentkezek!

Puszi Mindenkinek

Kép
Kép
 


Sziasztok :)

Györesz :D
Na akkor most már hangosabban is merek neked gratulálni! :wink: Tuti nagyon jó érzés lehetett látni.
Krupp: sógorom összes gyereke kruppos. A legnagyobb már 10 éves lesz és két hónapja is fulladt még. :? Szóval még egy darabig várható. Irattam fel befúvót a kúp mellé, hátha az majd segít.
És képzeld - képzeljétek- Olika szemüveges lett!!! :shock: Hétfőn lesz kész a hemügéje. Állandóan hordania kell majd, várhatóan évekig. A bal szeme nem nőtt olyan ütemben mint a jobb és ezt kell korrigálni. Szerencsére nem kell letakarni, de gondolom elég lesz a szemüveggel is megküzdeni. Norbi még szemüveges? Esetleg valami jótanács???

Melinda :)
Hajrá ovizás. Én a lassú víz partot mos kategória vagyok. Nyáron többször voltunk bent együtt egész délelött. De hát ez fizetős, valószínű, hogy egy állami oviban ezt nem lehet megtenni. Beni mit szól, hogy nincs otthon a tesó?

Saxi :)
Lányok nagyon kedvesek így együtt. Nem semmi, hogy hatkor keltek... :shock: Mi jó esetben negyed 10-re bejutunk az oviba. :oops: :lol: Pedig kocsival három perc. Olikám reggel még hentereg, játszik. NEm tudom mi lesz velünk ha állami oviba fog járni.... :|

Brigi :)
Gyógyuljatok!

Puszi

KépKép
 
 


Sziasztok!

Most este rájöttem, hogy úúúúúúúúúúgy elfelejtettem valami fontosat :(

Drága Noémi!
Isten éltessen ELSŐ születésnapod alkalmából!!! Millió puszi!

Kép

Martin!
Születésnapod alkalmából Neked is minden szépet, jót kívánok! Légy nagyon boldog!!! Millió puszi!

Kép

(Évi! Tessék átadni a legkisebb Leányzódnak és a legnagyobb Fiadnak a jókívánságainkat! :D Neked is gratu! /Remélem olvasod./
Mesélj, hogy sikerültek a szülinapi bulájok!)

Saxi!
Nem lehet semmi 3 gyerkőccel oviba menni, pláne, hogy az egyikük egy kis apróság :shock: Én reggel még csak úgy mentem, hogy Gábor itthon volt Benivel és Marcival battyogtunk az oviba, de jövő héttől már nem marad itthon Gábor reggel emiatt. Már előre félek, mármint attól, hogy sikerül-e időben elindultunk...és nekem hány szál hajam potyog ki időközben :?
Nagyon ügyesek a Lányok, hogy egyedül szépen elkészülnek! Le a kalappal Előttük és Előtted is!

Györgyi!
Most már tényleg: GRATULÁLOK!!!
Nagyon jó érzés lehetett újra dobogó szívecskét látni :D Apuci is nagyon boldog? Norbinak gondolom később mondjátok el...
Terhességi tünetek: kitartást! Az álmosság volt nálam a legjellemzőbb Beninél :arrow: én is elaludtam nem egyszer Marci mellett :roll: , ilyenkor Ő (13-14 hónaposan) szalvétát evett stb.

Gigi!
Szemüveg, nahát! Hogy vettétek észre, hogy valami nem oké? Vagy dokkernéni szúrta ki? Egyre jobban parázok, meg agyalok, hogy nehogy ne vegyük észre, hogy Marci szemével nem minden okés...

Brigi!
Veletek mi van? Pocaklakó? Srácok? Kaksigondok?

Ovi: kedden is végig ott voltam vele délelőtt, de már ott is ebédelt (borsófőzelék ott sem kell :roll: ). Szerdán elég nyafkán indult, nem akart reggelizni, mindig hívott és ha nem mentem, már bőgött :arrow: óvónéni kérte, hogy most menjek haza. Na akkor lett csak nagy bőgés :cry: , óvónéni ölbevette, úgy integettem neki, aztán én is pityeregtem egy kicsit (persze amikor már Marci nem látott). Ebéd után mentem érte, ugrott a nyakamba :lol: 8) és elgurított ismét egy-két könnycseppet, de már örömében. Annyira édes volt :oops: Dicsérték, hogy szépen játszott, rohangált a kertben, ebédelt stb. Ja és reggel csak 2 percet pityergett (bár lehet, hogy csak az én kedvemért mondanak ennyit :roll: ? nem tudom)
Ma ismét ez volt a menetrend, kapásból elmentem, ismét sírás...
Hétfőn alszik ott először...hát erősen tartok tőle, hogy fog-e aludni :?

Elgondolkodtam azon, hogy nem egy gyerkőcöt hazahordanak ebéd után, gondolom, hogy már nem alszanak. na most egy olyan anyuka, aki otthon van ezt meg is tudja csinálni, de aki már dolgozik, azzal mi van??? :shock: (kezdek pánikhangulatot kelteni magamban :? )

Ja és hogy legyen min még idegeskedni, hasmenése van Marcinak 2. napja. Tegnap déltől folyamatosan fosizik, kedve viszont jó, eszik. Gáborral arra tudunk gondolni, hogy az ovis kajához szokik a szervezete, meg a mindenki által összefogdosott játékok után szájába veszi a kezét stb. Anyum arra is gondolt, hogy idegesebb az ovi miatt. Egyszerűen nem tudjuk, mire gondoljunk :( Adom Neki 2. napja a Normaflore-t, de semmi hatása. Már a Béres cseppre is gondoltam, mert abban vas van és talán megfogja a kaksit. Csak azon rinyálok, hogy nehogy az oviban is gond legyen (tegnap 3 kisgatyót piszkolt össze egy picit :( ). Ötlet?

Befogom a szám!

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Saxi!
Hát ez az ovibaindulás nem lehet egyszerű! MÉg szerencse, hogy a Te lányaid egy angyalok! Nálunk Norbival elindulni bárhova is katasztrófa, sokszor kergetni kell a lakásba mire rá lehet imátkozni egy nadrágot! Nem is tudom mi lesz majd ha nekem is a picivel kell vinni oviba! De hát egy anya mindent megold! Jól mondom? :D
Képeket tehetnél még fel Zíliáról!

Gigi!
Hát most jól megleptél, hogy Oli is szemüveges lett! Hogy vettétek észre? Milyen dioptriáju a szemcsi? Örülj, hogy nem kell tapasztani, mert a szemüveget hamar megfogja szokni, azzal nálunk nem volt gond, pedig NOrbi még csak 2 éves volt! Én mindig ráadtam és valamivel folyamatosan tereltem a figyelmét! Megmondom őszintén abba az időbe sok ajándékot kapott, csak azért hogy milyen ügyes és hordja a szemüveget, de ez is ösztönözte és hát bevált! Oli már nagyobb talán vele jobban meg lehet beszélni! Biztos nagyon édi lesz a szemüvegbe, én nagyon szeretem ha Norbin van, olyan nagyfiús benne!

Melinda!
Hát neked sem lesz könnyű az oviba indulás!!!!! Meg talán nehezebb is lesz otthagyni Marcit, hogy Beni meg veled marad! De biztos Te is megoldod majd valahogy!
Ez a sírás teljesen természetes, a lényeg, hogy utánna jól érzi magát, szerintem nem lesz gond az alvással! Tudod nálunk Norbi a mai napig úgy alszik el, hogy mellé fekszem, viszont mégsem volt ebből soha gond se a bölcsibe, se az oviba!
Szerintem a fosi az ovis kajától lehet és hát nagyon elképzelhető, hogy idegi alapon is fosizik! Drukkolok, hogy megoldódjon!
Írtad, hogy már lassan parázol a fiúk szeme miatt! Szerintem minden gyereket elkéne vinni szűrésre, mert Norbinak még a mai napig semmi nem látszik amikor nincs rajta szemüveg, aki nem tudja az el sem hiszi, hogy szemüveges! Az a durva, hogy ha nem veszik észre időbe és nem kezelik, akkor a gyenge szem késöbb tompalátó lesz, ami azt jelenti, hogy max. 10%-os a látása és ez már akkor visszafordíthatatlan! VAnnak olyan gyerekorvosok akik 1 éves kor körül küldik a gyerekeket szűrésre, szerintem mindenhol ezt kéne! ÉN tuti, hogy a picit már fél évesen is el fogom vinni!

Velünk minden ok! Végre péntek van, megyünk anyuékhoz, ott is alszunk, úgyhogy csak aludni és aludni fogok egész hétvégén!

Puszi MIndenkinek
Györesz

Kép
Kép
 


Szia Györesz!

Külön örülök Pöttömkének, mert úgy érzem, hogy Neki is része van, hogy újra többet írogatsz :D Vagy rosszul gondolom? 8)

Köszi a véleményedet ovi, kaksi ügyben. Tegnap este Marcikám még lefekvés után is termelt a WC-be, de legalább szól és nem megy a gatyóba véletlenül (egyébként már nincs gond, csak a fosinál most). Ma reggel Gábor vitte autóval oviba Marcit és (természtesen) ma is volt sírás. Gábor elmondása szerint már amikor a váltócipőt vették, már elkezdett könnyezni :cry: Úgy sajnálom szegénykémet :cry:
Az igazat megvallva ovi-alvásügyben amiatt félek, hogy egyáltalán el fog-e aludni, mert itthon elszöszmötöl félórákat is az ágyban mire elalszik. Na ha ezt csinálja ott is, addigra az oviban fel is kell kelni :o Egyébként egyedül alszik el...ha akar.

Nem is "dicsekedtem" nektek, hogy Benya már nem rajtam alszik napközben. Nagy szó, mi így közel 17 hósan :lol: :roll: :shock: Az ünnepek alatt Gábor kézbe vette az ügyet és Ő altatta. Azóta berakjuk az ágyba és a szobájában lévő ágyra fekszünk és addig ott maradunk, amíg maga el nem alszik. Néha kikukucskál, hogy ott vagyunk-e, aztán 5, max. 10 perc és durmol. Na az alvás mennyiségen még javítani kéne, mert van, hogy 3/4 óra múlva már fenn van, na akkor azért jön a cici. DE tegnap közel 2 órát aludt! Ollllyan boldog voltam!

Szem-szemészet ügyben beszélek a dokinővel, amikor Benit a 18 hós oltásra visszük és mindketten megkapják a bárányhimlős oltást (beparáztam, amiket itt a Bneten olvastam bárányhimlő-ügyben :( ).

Na lépek. Ma nem főzök (juhéjj! tegnapról maradt kajcsi), megy a mosó-mosogatógép...de azért Benyóka itt van nekem, úgyhogy nem unatkozom!

(Az ovi arra jó, hogy még jobban értékeljem az itthon töltött időmet B-vel és Marcit is agyonpuszilgathatom este, mert engedi :lol: )

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Szia Melinda!
Hát biztos jobban rácsatlakoztam mostanába a netre, hogy ismét pocaklakóm van, de az az igazság, hogy év elején soha nincs olyan rengeteg munkánk így jobban ráérek!

MOst kicsit bosszankodok, mert a hülye sógornőm megtudta, hogy jön a második és osztotta az észt a Petinek, naná, hogy csak negatívokat, hogy minek még egy gyerek és miért kellett ezt így elkapkodni, stb. Ja multkor azt mondta, hogy Ő simán megnevelné Norbit 2 nap alatt! Tudni kell, hogy neki van egy 7 éves kislánya aki egy tüneményesen jó kislány, talán most kezd kicsit nyafogós lenni, amitől Ő persze totál kivan! Az én gyerekem szerinte neveletlen és valáhányszor találkozunk elmondja, hogy mit hogy kéne csinálnom! Multkor mondtam neki, hogy majd ha lesz egy 3 éves fia aki ilyen rossz, akkor adjon nekem tanácsokat!

Majd még lehet, hogy írok!

Kép
Kép
 


Melinda!
Előbb nem válaszoltam egy kérdésedre! Szóval Norbi tud a kistesóról, de csak azért mert Ő már nagyon rég emlegeti és mindig beszélni kellett róla, hogy milesz ha lesz, stb, még akkor is amikor még nem is terveztük! Aztán hogy összejött akkor mondtam neki, hogy lehet, hogy van a pociba kistesó, de majd csak akkor tudjuk meg, ha igazán elkezd nőni anya hasa! Erre Ő még mi előttünk bejelentette anyóséknak, hogy már a hasamba a tesó! :lol: Szóval tudja, de azért próbálom úgy mondani neki, hogy ha véletlen valami gond történne, akkor ne érje rosszúl a dolog!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a sok hozzászólást a kakiproblémához. Szerencsére az oviban nem kakil be, és itthon is javulni látszik a helyzet. Igaz, gyakran kell rákérdezni, nem kell kakilni?
Nos, jelentem kedden megkezdük az ovit. Tízórai és ebéd volt már aznap is. Alvás csak másnaptól, de így sem gond. Nagyon jól érzi magát, bár a szabályokkal még van egy kis baja. Csak annyi, hogy nem akarja betartani. Ám az óvónénik ezt megoldható problémának tekintik. Szépen eszik, alszik is. Próbál beilleszkedni a többiek közé. Hál istennek, nincsenek sokan a csoportban. Mindössze 18-an. Az óvónénik nagyon aranyosak. Igaz, az összes aranyos a mi ovinkban. Képzeljétek, állandóan repetázik az ebédből. Nevetünk is sokat, mert olyan, mintha itthon nem kapna. Pedig itthon is szépen eszik. Azt hiszem, örülhetek.
Sajnos, Gergő ma délelőtt belázasodott. Most gyógyit adok neki, meg lázcsillapítót. Mesét néz és fekszik szigorúan.
Én jól vagyok, bár az utbbi napokban állandó álmosság gyötör. Bence sokat mozog. Még mindig főleg éjjel. Eddig kerek 4 kg-ot híztam csak. Ennek nagyon örülök, meg annak is, hogy csak a pocakomra hízok.

További szép hétvégét!


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Kismamák!

Kismamnadrágokat, szoknyákat varrok, egész évben nagy anyagválasztékkal!!
Farmerok már 4000.- től, kordok 3500.- tól, melegítők már 2800.- tól!

Nézd meg a topikom, ha aktuális a ruházkodás:)
Üdv:
melimami

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=259718
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=223333

Melinda
npmelinda@freemail.hu
06-30/369-1535
Érdeklődni nem kerül semmibe!;)
 


Melinda!

Köszönöm a köszöntéseket!!!!! Nagyon kedves volt tőled! :):)
Remélem Marci gyorsan beszokik az oviba, Beninek pedig gratula az egyedül alváshoz, bár tudom, ez inkább neked nagy dolog, mindenesetre igazán ügyes a nagyfiú! :) Mellékelek 1-2 képet a nagylányomról.

Györesz! Szívből gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok nektek!!!!!!!!!!!!!

Saxi, örülök, hogy jól vagytok, a lányok tündériek mind a hárman! :):)

Gigi, ha olvasol, sok puszi a kis szemüveges fiacskádnak! :)

Mi jól vagyunk, Rolcsi igazi nagy fiú, továbbra is nagyon szereti a kishúgát, bár a játékaira meglehetősen irigy, de ez szerintem természetes. Ő szerencsére ált. még alszik ebéd után, ha nem akkor elég nehéz vele, sokat nyüglődik, olykor dührohamot kap, de gyorsan túl van rajta szerencsére. :roll:
Noémi igazi lány, bájos és szelíd, bár nagyon harcias is tud lenni, muszály is 4 gyerkőc között legkisebbként! :lol: Mostanában rengeteget bömböl a fogacskája miatt, igen rosszul alszunk éjszaka, de, ha épp nem fáj neki, folyamatosan mosolyog. Egyre ügyesebbn járkál, és nagyon büszke is magára! :)
Hihetetlen, hogy már egy éves, gyűlölöm, hogy szinte pillanatok alatt elmúlt a csecsemőkor! :( Persze az jóérzés, hogy már ilyen kis okos. :)

Most megyek is, búcsúzóul akkor a fotók:

A kis ünnepelt:

Kép

A tortával:

Kép

Keresztanyuval :):

Kép

Végül, de nem utolsósorban :) az én nagyfiam:

Kép
Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Most csak köszöntésre futja az időmből, de amint tudok jelentkezem bővebben is.

Noémi!

Első szülinapod alaklmából, kívánunk Neked minden szépet és jót!!
Kép

Gergő!

Szülinapod alkalmából, sok szeretettel köszöntünk!

Kép


Mindenkinek szép napot, Saxi
Kép

Kép

Kép
 
 


Saxi!

Hogy megy az idő! Már 1 hónapos Zília. Jó baba? Minden rendben veletek? Hogy telnek napjaitok?

Puszi:


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Brigi!

Tényleg nagyon gyorsan telnek a hetek, én is csak kapkodom a fejem, hogy a szülés óta már eltelt egy hónap.
Köszönjük, velünk minden rendben van.
Zília nagyon jó kisbaba, tényleg csak akkor sír ha éhes vagy fáj a pocija. Éjszaka is szépen alszik így én is tudok pihenni.
Szükségem is van a pihire, mert a reggelek nagyon pörgősek.
1/2 10 -re érek haza az oviból, mire boltba megyünk stb...
Ahogy hazaértünk szopi van, aztán a kisasszony 12-1/2 1-ig alszik, közben én teszem a dolgom, főzés, mosás, takarítás......
Aztán megint szopi, egy kis pihi, és készülődünk 1/2 4-kor a lányokért.
Mikor hazaértünk akkor megint jön a nagyüzem, mert apa megérkezik, vacsi, fürdetés, persze kb. három óránként szopi, mire mind a hárommal végzünk nem könnyű feladat.
Este nyolckor mind ágyban vannak, utána apával csak pár szót tudunk beszélni aztán mi is bedőlünk az ágyba.
Reggel pedig minden kezdődik újból.
Hát durván így néz ki egy napunk.
Most mennem kell mert Zília riadót fujt.:lol: :lol:
Sok puszi, Saxi
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
 
 


Saxi!

Nagyon örülök, hogy írtál. Jó, hogy tudsz pihenni éjszaka, mert látom, a nappalok tényleg húzósak. Aranyosak a képek, pláne az utolsó. Van elég tejcsi gondolom. Az pedig szép teljesítmény, hogy Zília 3 óránként eszik, és nem sűrűbben. HA ilyen gyorsan szalad az idő, nekem is mindjárt lejár a szülésig hátralévő idő.

Pussz:


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Ennyi ido utan is csak futolag... mert bealszom a billentyuzet felett :) Millio dologrol lemaradtam, gyors vegigolvasast probaltam vegezni... de csak futolag sikerult..

Saxi! Nektek kivanok eloszor minden szepet es jot! Legyetek nagyon boldog, 3 lanyos csalad! :)

A tobbieknek csak igy egyben... mindenkinek mindent! :) Bocsanat... de epp orulok, hogy irni van 5 percem...

Koszonjuk a koszontest, Zoltan szemtelen 3 eves lett :)

Nalunk iszonyatos nagy valtozasok vannak, eleg jo felfordult eletel... nehez lenne 1 percben leirni, igy bele se kezdek...

Puszi mindenkinek, megprobalok tobbet errefele nezni, de nem igerhetem..

Mica

Kép
Kép
 
 


Micaaaaaaaaaaa!!!!

Szia, ezer éve nem jártál erre.
Köszönjük a jókívánságokat, aranyos vagy.
Ne riogass, mitől fordult fel az életetek, írj mert kezdek aggódni.
Remélem jól vagytok, és veled is minden rendben van.
Ha van időd légyszi gyere, mert hiányzol.
Katáról tudsz valamit?
Ha esetleg beszéltek Őt is puszilom.
Most rohannom kell.
Sokszor puszillak, Saxi

Zolcsika!

Utólag de annál nagyobb szeretettel kívánok neked boldog szülinapot!

Sok puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok :)

Most egy kis kényszerpihenőn vagyok, úgyhogy tudok egy kicsit írni.

Mica :)
Mi van veletek? Ne ijeszgess minket!!!!

Saxi :)
Zília nagyon édes kis húsgombóc :) Nem csodálom, hogy estére teljesen elfáradtsz. Nagyon nehéz lehet, de te mindig olyan pozitívan írsz!

Évi :)
Helyes mikulás járt nálatok! Remélem Noémi hamarosan kinöveszti az összes fogát!!!!! :wink:

Melinda :)
SZerintem Marci jól veszi az ovis akadályokat. Oli az oviban sosem sírt, viszont itton szokta reggelenként mondani, hogy nem megy. Főleg most az ünnepek után. Decemberben is alig volt, talán öt napot, aztán jöttek az ünnepek. De amíg bent az oviban jól érzi magát, nincs gond. Aki meg dolgozik, otthagyja a gyereket ebéd után is, mivel nem is tud mást tenni. Én anno csak egy évet jártam oviba, akkor már nem aludtam ebéd után. Emlékszem, hogy ott kellett feküdnöm és néztem a plafont. :roll:
Szemüveg: én úgy vettem észre, hogy valami baj van, hogy Olika sokszor becsukta a bal szemét. Olyan volt mintha kacsintana. MÁr tavaly október körül kezdte, de azért még vártam egy kicsit, hogy megfigyelhessem, hogy tényleg mindig ugyanazt a szemét csukja. Egyértelmű volt, hogy valami van a bal szemével mert egyre sűrűsödött a szembecsukás. Abszolút egyet értek Györesszel!!! Minden gyereket el kéne vinni kötelezően szemészetre!!!! Mi egy magánorvosnál voltunk, mert az itt van Harasztin, nem akaram a Heim Pálba bemenni, de még így is csak 3 ezer forint volt. Szóval ha aggódsz, vidd el Marcit és Benit is!!! Az a nagyon furcsa, hogy ahogy benned, bennem is mindig motoszkált, hogy rendesen lát e, nincs e valami baja...... Mert hát ezt nem vizsgálja a kutya sem!!! Oli még csak nem is bandzsa vagy kancsal, tehát ha nem kezdi csukogatni a szemét, nem lehetett volna észrevenni. Úgyhogy hajrá szemészet!!!! Menjetek el!

Györesz :)
Sógornőd :evil: Nekem meg az jutott rólatok eszembe, hogy milyen jó dolgok történtek veletek. Még annyira bennem él, amikor terhesen mondtad, hogy egyedül kell NOrbit felnevelned. SZerintem a lehető legjobban alakúlt az életetek!!! Fel a fejjel, ne is foglalkozz egy ilyen emberrel!

Nálunk zajlik az élet. Hétfőn bekerültem a Bajcsy-Zs. kórházba hasnyálmirigy gyulladás gyanújával. :shock: Az kiderült szerencsére, hogy nem ez a bajom. Az viszont nem, hogy akkor mégis mi. Mivel semmi gyógyszer nem adtak, mondtam, hogy nem maradok bent, szegény Olikám még nem is volt tőlem külön. Így csak egy éjszakát volt szerencsém bent lenni..... boooááááá

puszi

KépKép
 
 


Sziasztok csajok!

Na, hogy ne ijesztgessek senkit, csak roviden:
Teljesen barati modon, de valasban vagyok... az en kezdemenyezesemre. Mindenben meegyeztunk, es egyezunk, meg most is egyutt elunk, jo ideje barati kapcsolatban. Meg egy darabig igy is lesz, amig nem "muszaj", nem boritjuk fel teljesen a fiuk eletet. Hosszu lenne leirni, hogy mik az okok... sokminden vezettett ide mult evben.
Most papirok a birosagon, a nevem is valtoztatas alatt, visszakertem a lanykori nevem, igaz meg hazassagi nevkent.
Ez nem mai tortenet, szeptember ota megy mar a dolog... erzelmileg meg regebb ota.
Hogy meg bonyolitsak a torteneten, megtalaltam a lelki paromat 1,5 honapja... akivel szinten nem egyszeru a helyzet, mert nem Mo-on lakik. Szoval lesznek meg itt erdekes dolgok...
Valojaban "gond" nincs, mert nincs vita, veszekedes az eletunkben, soha nem is volt... Most a fiukat keszitem majd fel a valtozasokra, mert ok maradnak velem.

Igy hirtelen ennyi. Egy reszrol sajnalom, mert nehez idoszak lesz ez mindenkinek, foleg a sracoknak, de sajnos nem volt mas kiut... en nem tudok egy erzelem-mentes kornyezetben letezni, elni. Es inkabb leptem.

Puszi Nektek, holnap is megprobalok felnezni... csak most meg a dolgozoim is beindultak es megorulok, annyi domain van...

Mica

Ui: Kataval en is ezereve nem talalkoztam, nem is hallottam felole..

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gigi!

Vigyázz magadra, és feltétlen járj utána mi bajod lehet.
Gondoltam egy teljes kivizsgálás, laborok...stb.
Remélem hamar meggyógyulsz.

-Tényleg nem könnyű, 3 gyerekkel, de én akartam a nagy családot, és nagyon boldog vagyok.
Alapból pozitív ember vagyok.
Nálunk én vagyok a család motorja, aki mindenkiben tartja a lelket.
Igyekszem megfelelni a feledatnak, és rájöttem, hogy pozitívan, jókedvűen sokkal könnyebb.


Mica!

Valahol sejtettem, hogy ilyesmi lehet, nagyon sajnálom.
De igazad van, ha nem érzed jól magad egy házasságban és nincs mód a változtatásra, akkor lépni kell.
Remélem a fiúk gond nélkül veszik a hírt.
Kívánom, hogy úgy alakuljon az életed ahogy szeretnéd.
Azért ha úgy alakulna, hogy külföldre kerültök, a babanetre onnan is írj!!!:) :) :)

Most rohanok főzni.
Kép
Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
 
 


Saxi,

Koszi a megertest... bar eddig meg szerencsere nem talalkoztam a kornyezetemben negativ visszajelzessel.
A fiukkal pont ma kezdodik a beszelgetesem, en nagyon bizom bennuk, mert okosak es ugyesek. Tudom, hogy azert nem lesz egyszeru nekik, de abban bizom, hogy azzal, hogy nem sokaig leszunk harmasban, hanem probalunk egy uj csalad lenni, azzal kicsit helyrejon minden. Szerintem nekik is sokkal jobb lesz, ha azt latjak es erzik, hogy az Anyjuk boldog.

Az eddigi tervek szerint nem kerulunk kulfoldre, hanem az en Dragam jon Magyarorszagra, es itt fogunk elni. Az elkepzeleseink es a terveink gyonyoruek, most azon vagyunk, hogy megvalositsuk oket! :) Lehet, hogy furcsa, hogy ebben a szituacioban ilyet irok, de soha meg ilyen szerelmes es boldog nem voltam. Most nem konnyu nekunk, mert 180kmre vagyunk egymastol.. es minden talalkozasunk utan felig "meghalok", mert tudom, hogy nem latom egy jo ideig... am olyan erzelmi kotes van koztunk, amit mas nem is hinne el...
Mielott valaki rakerdezne: a "volt" ferjem tud mindenrol, neten ismeri is a Szerelmemet, beszelnek is...sot, tamogat minket, amiben lehet. O ilyen. Latja, es erzi, hogy en most olyat elek at, amirol eddig max. csak konyvekben lehetett olvasni, es orul ennek. Mint egy barat.

Puszi,
Mica

Kép
Kép
 
 


Szia Mica!

Örülök, hogy boldog vagy, rád is fér azok után ami veled történt.
A "volt" férjed előtt pedig le a kalappal, szép tőle, hogy támogat, ritkán van ilyen.
Szorítok, hogy a srácok jól fogadják a dolgot.
Gondolom a fiúk rendszeresen találkoznak majd az apukájukkal.
Remélem minden rendbejön körülötted.

Sok puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
 
 


Kedves Anyukák!

Egy különleges ajándékot szeretnék Neked ajánlani, bármilyen alkalomra! Slide-show(zenés fotóbemutató) készítését vállalom dvd-re szerkesztve menüvel, borítóval, 4000.Ft-tól fotómennyiségtől függően!
Eredeti ajándék Párodnak, Nagyszülőknek, Rokonoknak, Barátoknak gyermekedről, családodról készült fotókból!
Részletekért a milakmeli@freemail.hu címen érdeklődhetsz!
Én is egy itthon lévő, 16 hónapos kislányomat nevelő anyuka vagyok, és a Róla készült slide-show családunk minden tagjánál könnyekig ható örömet okozott, arról nem beszélve, hogy egy örök emlék!
Ha felkeltettem érdeklődésedet, várom leveled!
További szép napot kívánok Mindenkinek!
Melinda

 


Sziasztok!

Én sem voltam egy darabig, mert Norbi beteg volt, úgyhogy kicsit otthon voltam én is!

Gigi!
Hű ez a hasnyálmirigy gyulladás elég rémisztően hangzik, még jó hogy nem az a bajod, de azért járj utánna, hogy mi lehet! Ennyire komoly, hogy még kórházba is voltál????
Na hogy viseli Oli a szemüveget???

Mica!
Hát veled aztán tényleg hatalmas dolgok történnek! Remélem a boldogságot hosszú távú lesz, drukkolok! Nagyon jó, hogy a férjeddel ilyen békében le tudjátok zárni a dolgot! A fiúkkal biztos kicsit nehéz lesz, de a gyerekek olyan könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez!

Saxi!
Nem semmi egy napod! Gondolom milyen hulla lehetsz estére, de fő a boldogság!
Tündéri a legkisebb lányotok!!!!!!!!

Puszi Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csak életjelet szeretnék adni: ÉLÜNK :lol:
Marci múlt héten hétfő-kedd-szerdán itthon maradt, mert nagyon folyt az orra+hétfőn láza is volt. Csütörtökön vittem. A kedve egyébként kitűnő volt, úgyhogy nem nagyon aggódtam. Viszont - köszönhetően az ovis köhögős gyerekeknek - már Ő is köhög. Persze Beni is taknyol, ömlik a nyála (növeszt minima 4-5 fogat egyszerre), köhög. Én meg kipurcanok mellettük.

Ma alszik először az oviban Marci...izgulok :oops: Pláne, hogy itthon már tojik aludni :evil: + köhögés, ami szintén nehezíti a bealvást. Itthon adok Neki Stodalt, de az oviba :roll:

Gigi!
Ezúton is minden szépet és jót névnapod (tudom, hogy nem ezt szoktátok ünnepelni, de akkor is! :lol: ) és szülinapod alkalmából!
Viktornak is boldogot!!!
Hasnyálmirigy-gyulladás :shock: Milyen panaszaid vannak, illetve remélem csak voltak? Vigyázz magadra!!!
Oli szemüveg? Épp ma reggel volt a Csak csajokban a gyerekkori kancsalságról egy beszélgetés :arrow: sokkal okosabb nem lettem, max. megerősítettek, hogy inkább feleslegesen szemész, mint egy életre valami szembaj.

Saxi!
Az ERŐ Veled van, az tuti!!! :lol: Le a kalappal!!!
Puszi Mindhárom Csajszinak!!! :D

Évi!
Noémi egy tündérlány és a Kismikulás :lol: Csak nekem hasonlítanak annyira, vagy tényleg? :D
Rolcsi jövőre esélyes ovira? Be szeretnéd iratni? Vagy semmi esélyetek rá, ahogy nekünk anno Érden volt?

Györesz!
Hogy érzed magad? Remélem, semmi kellemetlen panasz...vagy ha igen, akkor csak Pöttömke jelzi nagyon, hogy minden rendben ;)
sógornőd - no comment! :twisted: Hasonlókra gondoltam Veletek kapcsolatban én is, mint Gigi: 3 éve még nem gondoltad/tuk volna, hogy ennyire gömbölyű lesz a kis életetek, nem sokára már 4-esben :)

Mica!
Hú, engem jól megleptél! :shock: Én is csak minden jót és sok boldogságot szeretnék kívánni az új életetekhez, a Pároddal.
És "exférj" hozzáállása példaértékű!


Most csak ennyi, mert Benyát "bevágtam" az ágyba :arrow: bealudt :shock: Tiszta zizi volt (már fél 7-kor kelt és fáradt volt), hisztizett minden sz@ron, én meg totál kivagyok már tőlük alapban. Valahogy ezeket a hisztiket egyszerűen nem bírom :roll: Mit lehet ezekkel ilyen "kis" korban kezdeni? Ordít, földhöz vágja magát, elhagyja magát, csapkod, rúg, ha nem úgy van valami, ahogy szeretné, vagy ha azt hiszi.
(speciel 1 órája az tette be a kaput, hogy a túrórudiról bontottam le neki a csokit és mivel nem felé közelítettem a lecsupaszított rudival, rögtön ordított és csapkodott :evil: na nem is kapott többet, az is biztos! :? aztán jött az ágy, mert az álmosságára is fogtam)

Na már köhög, mindjárt ébred!
Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok,

Koszonom csajok a biztatast es a tamogatast! Felfordult tavaszom lesz, de a nyar tudom, hogy csak szepet es jot hoz nekem es Paromnak is!
Kerdezhetitek, hogy mitol ez a magabiztossag, ennyi ido utan.... mar annyi jelbol es tenybol kiderult, hogy O az en masik felem es en az Ove, hogy egy szemernyi ketsegunk sincs.
Fiaimmal tul vagyok a megbeszeleseken es teljesen siman es nyugodtan fogadtak a dolgot, nehany visszakerdezessel. Tegnap egesz nap harmasban voltunk, es nem is kerestek az apjukat... meg lefekveskor sem. Tudnak arrol is, hogy nem sokaig fogunk 3man lenni, hanem jon hozzank Tibi es az eletunk igy lesz teljes a jovoben. Es a tovabbi tervekrol is tudnak, es boldogan meselik vissza nekem... :D

Javulast a betegeskedoknek, nalunk is van vmi az oviban, mert 12 gyerek jar a 30bol... es Zolcsi is neha eleg jol kohog.

Melinda,
Hiszti ellen meg nem talaltak fel sajnos az igazi ellenszert... Zolcsi is neha nehez eset, bar egyre jobban kezelheto. Tegnap pl. semmin se kezdett el hisztizni... :) Bar a heten tenyleg javulo tendenciat mutatott :)

Tobbiektol bocsi, hogy nem irok egyesevel, de telefon van 5 percenkent.. valami nem oke a rendszerunkben.. igy ugyintezek...

Puszi,
Mica

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnos folyamatosan beteget ápolok :(
Marci már 2. hete taknyos, és már 1,5 hete köhög :( , a hét elején már egyre durvább lett, így tegnap elvittük dokihoz, ahol kiderült, hogy a bal füle be van gyulladva (nem is mondta, hogy fáj :shock: , pedig az fáj, ugye?!), és hörghurutja van. Mivel az előző hörgőtágító nem nagyon hatott, így Ventolin spray-t (Gábor és én is az asztmás "rohamaink" során szoktuk használni :( ) kell kapnia.
Beni detto, kivéve, hogy az ő füle nincs begyulladva. Babyhalerrel (vagy mi a neve) kell beadni, ami potom 6000 Ft-ba került :twisted:

Eddig egyiküknek sem volt láza (gondolom, ezért nem kaptak antibigyót), erre tegnap kora estére és most estére Marcinak 39,3-as lett a láza :cry: Ez már felülfertőződést jelent szerintetek? Vagy ez már az influenza lenne? Totál ki vagyok :cry:
Az influenzát vírus okozza, tehát akkor sem kellene antibigyó, csak lázcsillapítás, sok-sok folyadék. Ugye? :oops:
HELP, hátha jár erre valaki! (Bár valszeg holnap rátelefonálok a dokinőre, hogy mi a szösz lehet.) Ja és tök jó kedvük van :o :D

REmélem, mindenki más jól van és nem betegeskedtek!
Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Melinda!

Jaj szegények kijutott nektek a betegségből bőven.
Igazándiból szerintem nem jelenti feltétlen, hogy felülfertőződött valamivel, lehet, hogy most lobbant be keményen az a fültőgyulladás és az okozza a lázat.
Tényleg az a legjobb megoldás ha felhívod a dokit és megkérdezed, hogy mi a következő lépés.
A gyógyszer árak véleményem szerint már felháborítóak.
Mi van azzal aki nem tudja kifizetni, meghal vagy mi a túró??
Szóval vérlázító ami ebben az országban megy.
Gyógyuljatok meg hamar, küldöm a gyógypuszikat.
Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
Egy képecske a töpilláról.:)
Kép
 
 


Sziasztok!

Saxi!
Tündéri a kis Hópelyhed :) Tisztára Bogi - szerintem ;)
Köszönjük a gyógypuszikat...jól jönnek - majd mesélek! Ti nem vagytok betegek? A leírtak alapján nem, tök jó! :D

Többiek!
Merre vagytok???? :o


Rólunk: most jöttünk a dokitól és felrobbanok. Marcival mentem vissza, hogy hallgason rá a tüdejére és nézze meg a fülét. Még köhög (most már egyre inkább hurutosan), ezért, de azért már jobb. Erre helyettesítő doki volt, aki karácsonykor is Benibe nyomta az antibigyót. Persze most Marciba is :evil: Baromria ódzkodom az antibiotikumoktól :roll: Pláne úgy, hogy még tutira be fog egy-két vackot nyalni Marci a mostani téli-tavaszi időszakban...akkor mit fogok neki adni? :?
Kis naívan meg arra gondoltam, hogy legkésőbb szerdán viszem oviba. Erre tessék: csütörtökön vissza kell menni. Szívem szerint nem adnám az ab-t (persze, ha nincs láza), de így csak nem hazudhatom a dokinő arcába csütörtökön (persze egész héten helyettesítés lesz), hogy "igen-igen, adtam neki".
A legnagyobb szívfájdalmam, hogy a héten folyamatosan farsangoznak a gyerekek az oviban :cry: és ő erről lemarad. Már megvan a Bob-os jelmeze (értsd: Bob, a mester :lol: ). Élesben csütörtökön lesz a szülős ünnepség, 4-kor, ahová tutira elmegyünk. Direkt úgy kértem időpontot a dokihoz, hogy a 4 óra az tuti legyen 8)
Sőt még az is megfordult a fejemben, hogy szerdán - feltéve, ha jól lesz holnap -, viszem oviba, úgyhogy a mai és a keddi napra én írok igazolást. Felelőtlen vagyok? :roll: Ti mit csinálnátok? (Lehet, hogy megint "csak" Saxi jár erre? De Ő aztán tényleg "öregróka a szakmában" :wink: De mindenki megmoshatja a fejemet!!!)

Utolsó felsóhajom: miért van az, ha egy gyerek 4-5 nap után nem gyógyul a gyógyszerre (dokinő szerint: "kicsit sípol még"), akkor rögtön antibigyót kell a szerencsétlenkébe nyomni :evil:
Ja és a mai napig nem értem, hogy a mi dokinőnk nem mondott köptetőt a múlt szerdán...amit szerintem kellett volna. A helyettesítő persze mondott és most ebben erősen neki adok igazat. Lehet, hogy azért ürül(t) ilyen nehezen a cucc a hörgőiből, mert nem adtam neki? :roll: Én hülye, de akkor most higyjek az orvosnak vagy sem...ha igen, akkor melyiknek :o


Bocsánat, hogy megint magunkról ömlengtem, meg panaszkodtam, de tényleg nagyon mérges vagyok és jó volt kiírni.
Ti is gyertek mérgelődni, örömködni, vagy csak úúúgy!!! :wink:

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Hátha jár majd erre valaki :roll: , hát írok.

Marcinak nem adom az antibigyót, nincs láza, azóta még 37 fokig sem ment fel a láza. Hurutosan köhög néha (!), érzem, hogy szakad fel a cucc. Adom Neki (Beninek is) a köptetőt, úgyhogy biztos ez is segít - végre. Sőt ma oviba is ment :oops: Remélem, semmi gond nem lesz Vele, semmilyen téren.
Benibe is nyomom a köptetőt, meg a hörgőtágítót, azóta többet köhög, ami szerintem a köptetőnek köszönhetően természetes. Orra viszont ma nem is folyik :lol:

Tutira valami makacs vírust fogtunk ki, ami nehezen ürül belőlük. Sőt ma eszméltem rá, hogy Gábor is mára jött úgy igazán rendbe: kb. 1,5 héten keresztül köhögött, folyt az orra, hurutos volt, repedt fazék hangja volt. Ha a felnőtt így megküzdött vele, akkor a gyerekek... Persze tudom, felülfertőződés... :roll: Bizonytalan vagyok, ugye :?

Írjatok, légyszi! :D

Most ebédeltünk Benivel, bedugom az ágyba, aztán 3-kor indulás Marciért.

Mindenkinek sok puszi!
Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Szia Melinda!

Én sem szoktam adni az antibiotikumot, csak ha már tényleg nagyon gatya a helyzet.
Bár a mi dokinéninkre nem jellemző, hogy rögtön azt ír.
Nálunk most köhögés orrfolyás az van de azok kívül semmi bajuk.
Mi az ACC10-at isszuk, és a Dr Theiss féle köhögő szirupot mellé.
Így szépen gond nélkül felköhögik két nap után a váladékot.
Nem kell "pirulós" arc mert Marci oviban van, ez így rendjén van.
Én is viszem őket egészen addig míg nincs lázuk, vagy nagyon nem köhögnek.
Azzal sincs baj ha bizonytalan vagy, van, hogy én is ezerrel vacilálok mit csináljak, vigyem dokihoz vagy nem, adjak neki lázcsillapítót vagy várjak még vele.
Szóval minden rendben, mindent jól csinálsz, ne aggódj. :) :)
Na ennyi volt mára, mennem kell, Zília cickót követel.:lol: :lol: :lol:
Puszillak benneteket, és küldöm a gyógypuszikat.
Saxi
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Én is csak akkor nem viszem Norbit oviba ha lázas, úgyhogy ne aggódj! Amúgy antibigyóval én is úgy vagyok, hogy akkor érzem jogosnak ha lázas és tényleg valami gyulladás van a szervezetébe, szerencsére az itteni dokinőnk is így látja, ellenbe a régi egyből ab-t adott, hogy utáltam ezért!

Saxi!
Olyan tündéri a kicsi lányod! Legbelül reménykedek én is egy kis puncisért!

Tegnap voltam dokinál! A picur a méretei alapján 11 hetes és minden rendben látszik! Nagyon szalad már most az idő!

Norbival végre elértük, hogy nincsenek reggeli cirkuszok ovi előtt! Annyira édes reggelente, mindig kikisér az ajtóig, kér egy halom puszit, aztán kér szeretgélést, aztán beszalad apja mellé az ágyba és onnan integetnek mindketten!

Minden betegeskedőnek jobbulást!!!!

Puszilok Mindenkit

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, nyugtatást :)
Gábor tegnap visszavitte Marcit kontrollra a dokinőnőhöz (még mindig helyettesítő doki van) és megállapította, hogy "szép tiszta a tüdeje, szombatig szedje az antibiotikumot!". Erre Gábor csak bólogatott. 8) Nesze, ezért kellett volna Szegényemet megtömni ab-vel, ha nélküle is meggyógyult. Örülök persze, de azért olyan pipa is vagyok, hogy ha valaki nem így gondolkodik, akkor teletömi a gyerekét feleslegesen gyógyszerrel :?
Egyébként Benit azért nem vittem le tegnap (köhög és ismét folyik az orra :( baromira unom már!), mert még mindig az ab-s dokiő van. Ha a hétvégén sem javul, akkor megyünk jövő héten a saját jól beválthoz és ha netán Ő úgy gondolja, hogy most már kell az antibigyó, akkor nem fogok gondolkodni (legalábbis annyit :lol: ).

Tegnap megvolt a farsang az oviban: Marcikám Bobnak öltözött (bár valszeg már írtam). Tök jó kis verset mondott (volna), amit Gábor írt...DE meg sem mukkant :( Pedig itthon le sem lehetett állítani, sőt az oviban a próbákon is nagyon szép, bár kicsit hadarva, de mondta. Tudom, hogy ez még természetes, de Gáborral egy kicsit megtörtünk. VAlahogy szerettünk volna Vele büszkélkedni, hogy a legkisebb lévén a csoportban, milyen szépen tudja a versét. Persze hazajöttünk és nyomta ezerrel a versikét :roll:

Saxi!
Ma vetetek Gáborra ebből a lándzsás útifűs sziruppól és nyomom Benyába, mert most nála újult ki a köhögés :roll:
Nektek is jobbulást! Remélem, hogy Nálatok rövidebb idejű lesz ez a köhögés, mert nálunk lényegében 1 hónapja tart, amiben 1 hét szünet volt, azóta hol jobb, hol rosszabb. És sok helyről ezt hallom.

Györgyi!
Örülök, hogy minden rendben a Pocaklakóval :) Bizony nagyon fog rohanni az idő, nekem másodjára sokkal gyorsabban telt.
Meddig szeretnél dolgozni? Amíg lehetőség engedi? Csak azért, hogy Norbival is "méhszáj-gondok" voltak... Drukk, hogy most minden problémamentesen menjen :)
Tök jó, hogy megoldódni látszik a sírás :D Elhiszem, hogy megkönnyebbültél. Én minden nap egy kicsit "meghalok", amikor Marci Apájával oviba megy: letörve, mint a bili füle. Haragszik rám, néha puszit sem kapok, nem integet :cry: A héten nem volt sírás, ahogy otthagyta Gábor, de ma még azt is produkált :(


Biztos akartam még valamit, de most zavart le Beni egy lájtos hisztit, mert nem engedem zsírkrétával rohangálni a lakásban és összefirkálni a frissen feltett ágyterítőt :o

Puszi Nektek!
Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Szia Melinda!
Előszőr is szertnék én is egy köhögésgyógyszer ajánlani ha ez sem jön be, mert én mindig ezt adom Norbinak: Prospan!!! Nekünk annyira bejött, hogy mikor egy ideig hiánycikk volt akkor bármi próbáltam nem használt! Ez nagyon hamar felszakítja, de közben csillapítja is a köhögést!
Hát én is úgy gondolom, hogy nagyon hamar itt lesz az augusztus! Egyenlőre úgy tervezem, hogy ha nem lesz semmi gond, akkor még májusba dolgozok és júnitól otthon maradok! A doki azt mondta, hogy figyelni fog, de egyáltalán nem biztos, hogy megismétlődik! Én abban bízok, hogy mivel Norbival a Peti miatt elég sokat idegeskedtem talán az sokat rontott a helyzeten, de most boldog és kiegyensúlyozott vagyok, nem lehet semmi gond! Igazából egy dolog van ami már most fárasztó így az elején a sok utazás, de majd meglátom meddig bírom!

Elhiszem, hogy kicsit csalódottak voltatok Gáborral, hogy Marci nem mondta a verset, de hát ez érthető, majd legközelebb!!!

Jobbulást Beninek!!!!

Puszi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csak futólag, híreket, és képeket hoztam.
A hír, hogy Diáéknál jön a második baba.
Nagyon örültem nekik, Domika már a Jézuskától kistesót kért, és úgy tűnik teljesül a kívánsága.:) :) :)
Nálunk minden rendben, csajok tökéletesen rendbejöttek, pénteken már tündérként brillíroztak a jelmezbálon. :lol: :lol: :lol:
Zília is jól van, változatlanul jó baba.
Már csak egyszer kel éjjel szopizni.
Édesen mosolyog, és tegnap óta rájött, hogy tud sikongatni.
Próbálgatja a hangját, és vigyorog rajta.
Meg kell zabálni.
Most rohanok, szopi idő van.
Teszek fel képeket a tündérekről.
Mindenkit puszilok, Saxi
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Saxi!

Szépek a lányok. Nálunk még nem volt farsang, 15-én tartják. Örülök, hogy Zília jó baba. Biztosan így is marad.

Mi jól vagyunk. Fiúk oviban vannak, bár közel két hétig itthon tartózkodtak betegen. Nagy volt az öröm, gondolhatjátok. :( Jól kifáradtam a betegápolásban. Talán megjön a jó idő, és nem lesz ilyen gond mostanában.
Én már gyakran elfáradok, minden nehezebben megy, mint eddig. Igyekszem pihenni, de néha nem is olyan könnyű.


Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Vagyok...csak elég ramatyul :( Mondhatni "tököm kivan" ezzel a sok betegséggel :twisted: Marci hétvége óta taknyol (remélem, tovább nem fejleszti!, eddig nem túl durva /kop-kop/), oviba jár (még). Beni köhögése már alig érezhető, de most megint taknyol ezerrel és nyálzik, remélem, csak a foga...estére 37.8 lett a hője :( Már annyira nem tudom, hogy mi van, mit mire fogjak nála. Dokinál meg a váró tele van influenzás, meg fosós-hányós gyerekekkel, úgyhogy tuti nem viszem le :x

Saxi!
Tök jó, hogy a Csajok ilyen gyorsan kilábalnak a betegségekből :D Irigyellek ám ;)
Csodaszépek a Tündérkéid :D Majd amikor 3 jelmezt kell kreálni, beszerezni, az lesz ám a tuti :lol:
Hihetetlen, hogy Zília már 2 hónapos lesz :shock: És tök jó, hogy még mindig jó baba :)
Gratula Diáéknak! Spontán sikerült a Baba nekik?

Brigi!
Együttérzek a betegápolásban Veled :( Bár Neked még nehezebb, hisz ott van a Pocakod... Én is "kezemet tördelve" várom a tavaszt, jó időt, a baci- és vírusmentes időszakot!
Mik lesznek a Srácok a farsangon?
Kitartást az uccsó hónapokhoz!

Puszi Nektek!
Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Az jutott az eszembe, hogy mi van Gigiékkel, nagyon rég nem láttam, hogy írt volna????????

Brigi!
Nagyon megértelek, hogy kifáradsz így pocakosn a két lurkóval, ha betegek én egytől elfáradok pedig még csak a 12 hetes vagyok!
Mikorra vagy pontosan kiírva? Melyik kórházba fogsz szülni?

Saxi!
Lányok csodahelyesek!!!!!!!!!!!

Melinda!
Szörnyű lehet ez az állandó betegeskedés!!!!!!!!! Norbi szerencsére nagyon jól átvészeli ezt az időszakot, általába havi egyszer vagyunk otthon 3-4 napot és nagyon enyhe lefolyású dolgokkal. Kopp-kopp lekopogom!

Mi jól vagyunk!
Norbi farsangon boci volt, én készítettem a jelmezét! Amúgy úgy indultam útnak egyik hétvégén, hogy oroszlán akar lenni, mentem, hogy beszerezzem a hozzávalókat, de anyukám hívott, hogy ne vegyek semmit, mert Norbi inkább elefánt akar lenni, na már vettem szürke harisnyát, kigondoltam, hogy hogy csinálok ormányt, stb. mikor megint hív anyu, hogy a kisfiam boci akar lenni, mert meglátott egy boci állarcot és neki az kell, hát így lett boci! :lol:

Én a pocaklakóval jól vagyok! Szombaton voltunk 12 hetes uh-on és minden rendben volt, már 60mm a CRL és nagyon kis ficánka a kistesó. Szerencsére már a rosszúllétek is múlnak, bár néha még felfordul a gyomrom, meg az álomkór is gyötör, de remélhetőleg lallan ez is elmúlik!

Puszi Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Györesz!
Tetszik a farsangi hajcihő :lol: Még jó, hogy végül a bocijelmezt felvette és nem találta ki, hogy ő inkább pókember lesz, vagy mi a szösz :lol:
Örülök, hogy az uh-on minden rendben :D Tényleg megy az idő, és csak kapkodjuk a fejünket, hogy AFP, gen. uh., terh. cukor, aztán pakolod a kórházi cuccot :shock:
Betegségek: Marci azért most egész jól bírja, meg az első hónap szerintem még egészen belefér, pláne, hogy a legrosszabb, téli betegeskedős időben kezdtük az ovit. Lekopogom!!!, hogy már 2,5 hete jár egyhuzamban. Ez a takonykór nagyon lájtos változat volt és remélem, nem kap semmi "ajándékot" mellé a csoporttársaktól. Mert azért Gábor reggelente hallja, hogy a fele csoport köhög :roll:

Beni azóta sem volt lázas (hála az Égnek és kopkop!!!), max. hőemelkedés (az is csak 3,1). Ma viszont úgy tűnik, hogy újra köhög (kb. 1-1,5 hetet bírt ki nélküle, addig "csak" taknyolt) :evil: Ő tuti az a "tipikus köhögős fajta" gyerkőc lesz :cry:
Remélem, szolid "gyógyszereimmel" kiűzöm végre belőle a vírusokat.

Mindenkinek szép napot! Betegségmentességet!
Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bár haldoklik a topic azért írok pár sort.
Remélem mindenki jól van, és a betegek is meggyógyultak.
Nálunk minden rendben, csajzik édesek mind a hárman.
Bogikámat áprilisban iratjuk a suliba, hát őszintén szólva aggódom, mert olyan kemények a követelmények, hogy csak lestünk apával.
De nagyon ügyes kislány remélem nem lesz gond vele.
Lilikém változatlanul rajong az oviért, tündéri nagyon.
Zília nő mint a gomba, szépen szopizik és még mindíg nagyon jó baba.
Már együtt alszik a három grácia a gyerekszobában, eddig Zília velünk aludt mert féltem, hogy nem hallom a motoszkálását.
De hála Istennek nincs ilyen gond.
Mennem kell szopiztatni.
Mindenkit aki erre jár puszilok.
Saxi
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Tudom, rég jártam itt, de kevés az időm újabban, hát még az energiám.
Jól vagyunk. Fiúk hétközben oviban vannak, hétvégén pedig mostanában mamáznak valahol. Na, azért ilyenkor sem pihenünk apával. Tegnap mind a 4-en(pontosabban 4 és felen) az udvaron ténykedtünk. Párom fát vágott, amit aztán ketten hordtunk be. Gyerekek jókat játszottak ebben a szép időben. Délután sem tettem le őket aludni, mert inkább használják ki a napsütéses meleget.
Mostanában szinte minden nap megvan a km-em. Én hordom a fiúkat reggel-délután oviba. Ez kb napi 6-8 km sétát jelent. Képzelhetitek, mennyire el tudok estére fáradni. Mellette pedig itt vannak a szokásos teendők.
Hazahoztuk a kiságyat, amit kölcsönadott a barátnőm, mert lassan készülődni kell.
Kedden voltam uh-n. Bence szépen fejlődik. Becsült súlya 2126 gramm. Négy hét alatt kb 900 grammot hízott. Én eddig 6 kg-nál tartok, szerencsére mind a pocakomon van. Máshol nincs egy gramm sem. Tudok jókat enni, de lemozgom a felesleget.


Igyekszem sűrűbben jönni, ha időm engedi. Addig is puszilok mindenkit. Vigyázzatok magatokra, és családjaitokra.


Szép napot:


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én január 29-én szültem az első babámat, úgyhogy nemcsak friss, de igencsak kezdő kismama is vagyok. Szeretnék becsatlakozni hozzátok, hogy megoszthassam veletek a gondjaimat, tapasztalataimat, és hogy meríthessek a tieitekből - akik úgy tűnik már jócskán megtapasztaltatátok sajnos az ilyen-olyan betegségeket :(
Ezidáig nagyon jól telnek a napjaink, de sajnos tudom, hogy egyszercsak beficcen majd egy láz, nátha vagy köhögés és fogalmam sem lesz, hogy mit csináljak... Próbálok előre okosodni, amennyire lehet.

Szép napot mindenkinek,
Cs.
 
 


Üdv Csürci!

Hogy telnek napjaitok? Mi betegek vagyunk, szóval nem túl rózsás a helyzetünk.

Majd benézek valamelyik nap.


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csürci!

Isten hozott minálunk, bár mostanság ne számíts nagy forgalomra.

Britta!

Nektek jobbulást, mennek a gyógypuszik ezerrel.

Mindenkinek szép napot, Saxi
 
 


Szia Saxi!

Remélem, nálatok senki sem beteg. Zília hogy van? Sajnos, mostanában keveset voltam erre. És a közeljövőben még kevesebb időm lesz jönni.

Azért megpróbálok.


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron