Új privát üzeneted érkezett!

Heló!

csak gyorsan mert étterembe van meghívásunk Zoli napot ünnepelni. :lol:

Kataa
Zöld teát meg ugyan miért nem? Méregtelenít vagy miért? Mert ugye kv-t is lehet napi egyet ha olyan a vérnyomása vkinek.
Nekem tegnap muszáj volt a 108/68-as vérnyomásra. de tényleg kíváncsi vagyok az indokra.

Húst én déditől és a sashalmi piacról.

Puszi, szép 7végét!
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
 


Pedig lehet zöld teát, megkérdeztem a kineztől :) Még jobb is, mint a fekete tea, tovább tart a frissítő hatása, ráadásul rákmegelőző hatása van. Az orvosok is tudnak ám össze-vissza mondani mindent, csak mert tájékozatlanok a természetes gyógymódok terén, tisztelet a kivételnek. Egyik pl. elvből elveti a hoemopátiát, míg a másik alkalmazza az egyéb nyugati gyógymódok mellett. Pl. taplpasszázst sem ajánlják az orvosok, pedig lehet, csak nem mindegy melyik területet, amit tényleg nem lehet zónát, azt kihagyják, tesóm is sok kismamát masszírozott már, nem is volt székrekedésük, meg egyéb pufadós nyavalyájuk. Ez uolyan, mint a torna is, azt is lehet, csak bizonyos dolgokat hanyagolni kell a terhesség alatt. A rooibos tea is nagyon jó, vettem már bioboltban, csupa vitamin és no aroma és színezék, próbálta már valaki?

Kata megdobhatnál néhány kuszkusz recepttel, már régóta szemezek vele, hogy csinálok. jöhet édes, sós, stb. is. :wink:

hazajött a párom, megyünk Daninak ágymagasítót venni, lesz mini galériája, alatt kis kuckózós résszel.

KépKép
KépKép
 


Gumicukor!

Hol veszel kuszkuszt?
Mert én már többször szerettem volna, de eddig nem találtam.

KépKép
KépKépKép
 
 

 
 

Bea
Hat en sem kerdeztem ra,hog miert nem,de szerintm ez is mertekkel mehet.Tehat neha biztosan.Hatha a te dokid tud erre mit mondani..mert en az enyemmel nem igen talalkozom mostanaban.

GUmicukor
Persze a zold tea nagyon is jo,en is iszom rendszeresen,de babassagra gondoltam,aztan lehet hogy ez is csak rossz info volt es anno nem neztem utana....
Kuszkuszt mi nem szeretjuk,ezert nem is veszunk,bocsesz,de majd rakerdezek apanal,mert recepje tuti van :wink:

Beszti
Barmely arab boltban lehet kapni kuszkuszt.A XI.kerben es a IX. kerben tudok is ,ha erdekel megirom pontosan.

Kata

Kép
Kép
 
 


Sziasztok
Húsok
én meg a csirkét nem tudom megeni amiota madárinfulenzás csirkéket találtak tavaly magyarországon tömegével azota egy falat csirke húst nem tudok jo izüen megeni :( egyszer vetem csirkét megcsináltam de mikor leültünk enni én nem tudtam megeni mert elment az étvágyam de most is ha csirkehusra gondolok hányigerem lesz és megfájdul a gyomrom :? .inkább marhahust és néha disznót , :)

Panda
kösz a dicséretet :D

pusz csics
 
 


Hali!

GC
Neked akartam csak elfelejtettem, hogy kérem szépen kölcsön a füzetkét mert a neten nem találtam sok receptet.

Kuszkuszt én szoktam édesen porcukorra és lekvárral, olyan mint a császármorzsa csak egyszerűbb elkészíteni. Sósan is szoktam. Ezt is és a bulglurt is bioboltban veszem, de láttam már Ósanban is a bio részen.

Kata
Ok. megkérdezem majd a dokimat zöldtea ügyben. vagy a szülésznőmet, neki is nagyon nagy a tudása.

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
 


beszti
nálunk pl itt a házunkkal szemben van egy szíriai zöldséges, nála lehet kapi - csak én ritkán megyek be, mert iszonyú finom a halvája és nem bírom ki, hogy ne vegyek, az meg hízlal, mint állat :)

Kataa
igen van, havonta 1x. Mi nagyon szeretjük, mert abszolút gyerekbarát. Bevonják a gyerkőcöket mindenbe, leht elöl párnákon a földön ülni, de a kisebbek is szeretik, mert nem kötelező végigülni, tudnak mászkálni is közben és műsor után oda lehet menni és megnézegetni, megfogdosni a bábokat és a hangszereket is. Majd gyertek legközelebb!!

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
 


Kataa
Persze, zöld tea ügyben én is a babásságot kérdeztem meg, mert a simát azt tudom, hogy jó.
Azért téged kérdeztelek kuszkusz ügyben, mert egyszer emlékszem hogy írtad, hogy csináltál.

Beszti
Én is láttam már bioboltban kuszkuszt, a bionál a Biokontroll védjegyet kell keresni, mert az bevizsgált, azt tényleg bio, amin nincs, az kevésbé bio, ilyen utóbbi pl. nagyon sok Biopont termék, azok közül a legtöbbön nincs ilyen jelzés.

Bea
Akkor majd valamikor ha erre jársz ugorj be érte, vagy ha mi előbb járunk arra ósanozni, akkor bedobom, ha így jó.

na, jó éjt

KépKép
KépKép
 


Mai szösszenet, fürdés közben. Végig nagy volt a viháncolás, mikor megyek be, látom, hogy az egyik műanyag játék el van törve. Nem szóltam semmit, csak néztem, de megértették :lol: , mert már mondták is:
-Az Ádám ütögetett vele, és eltört, ő a hibás!
-Nem, a Noémi a hibás!
-Nem is!!!
-De igen, ő a hibás, mert túl kemény volt a csontja....

Na, erre most mit lehet mondani???? Örültem, hogy nem röhögtem el magam hangosan.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
Hát ma este sikerült idejutnom, hogy írogassak kicsit :D . Képtelenség visszaolvasni, jó sokat írtatok :D .
Apa ma jó programot talált ki a szomszéddal, megmetszették a szőlőt és csomó új tőkét ültettek. Remélem befogannak, mert isteni cseresznye nagyságú szőlő fajtákből kaptunk :D . Lili közben színezett ezerrel, kitalálta, hogy a holnapi nagyvendégségre mindenkinek kiszínez egy szép kifestőt. Apunak egy tortásat választott, annyira figyelmes, hisz apu szülinapját ünnepeljük :D . Én meg mindent előre megfőztem, bepácoltam ma, holnap már csak betolok mindent a sütőbe és jöhet a vendégsereg :lol: .

Panda,
Köszike a névnapi köszöntést, kedves, hogy gondoltál rám! :)
Mi is szeretjük a sertés husit, nem vagytok egyedül :lol: . Ma pl. sertés szűz volt kirántva, isteni finom, annyira puha az a husi, hogy klopfolni sem kell, csak kézzel picikét megnyomni. A karajt is szeretjük, igaz a belsőségeket azért nem. Persze a szárnyasok nálunk is előtérben vannak, de én azért úgy vagyok vele, hogy kell a változatosság. Igyekszem egyenlő mértékben variálni a halat, szárnyasokat, marha és a sertés husit is, no meg néha be szoktam iktatni vega napokat is :lol: . A reszelt sajtos vagy főttojásos főzelékekért odavannak a gyerekek. A milánóiba én is szoktam rakni szójagranulátumot a husi mellé és jó kis házi paripürével készül, vagy egy literrel nyakon öntöm, pár fűszer a kertből bele és főhet kedvére :lol: .
Egyébként párom egyetlen de szuper kajatudománya a vörösboros marhapöri. Emlékszem, hogy amikor Lilivel hazamentem a kórházból, akkor is azt csinált. Jót mosolyogtam rajta, szegénykém mást nem tud, hát megcsinálta ezt, olyan édes volt :lol: .
Vásárolni én a közeli Spar-ban szoktam husit is, abban még nem csalódtam, ellenben a közeli kishentesekkel :( . De hiperszuperekben csak nagyritkán, fagyasztottat meg végképp soha.
Párizsikról jut eszembe, nálunk minden felvágottféle elég körülményes, hisz sokba van glutén, így apjuk miatt igencsak válogatni kell, ha még azt is nézném szigorúan, hogy sertés vagy szárnyas, vagy marha, hát alig-alig vehetnék valamit, ha egyáltalán lenne. Az egyetlen megbízható a Pick, annak minden terméke gluténmentes. Külön meg nem veszek neki is meg nekünk is, hisz épp elég, hogy így is egy csomó mindent külön kétszer kell megcsinálni. Hisz egy egyszerű nokinál is két fazékba két félét kell főzni, még a fakanalat sem keverhetem össze :? .

Magdi,
Gratulálok a kislánykához! :lol:

Liliék múltkor veszekedtek kié legyen a játék, erre Lili: Az enyém lesz, én születtem előbb! :lol:

Bala is egész jól halad a beszéddel, nagyon lelkesen próbálkozik. De a tőmondatain rendszeresen megszakadok a röhögéstől. Pl. Ba fölme mekuku=Bala fölmegy és megnézi. :lol:

Na megyek pancsizni, és azt hiszem utána még beülök egy brióssal és egy forrókakaóval kicsit olvasgatni a nappaliba, ami max egy hétig lesz ebben az állapotában. Jövő héten kihasználva az ünnepet, a hálót kiköltöztetjük, parkettát felcsiszoljuk, lelakkozzuk, aztán gyerekek az összes játékkal be, mi meg a nappaliba mindenünkkel ki. Szóval nem fogunk unatkozni a négy nap alatt :lol: .
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ilke! Apának boldog születésnapot! :)
Husit én is az Interspraban szoktam venni, kizárólag frisset. Mivel mindig ott veszem ismernek az Eladók, volt már, hogy rámszóltak, hogy inkább ne vegyek csirkemájat 8) :?

Panda! :lol: Nálunk dettó, :lol: ha valami rosszaságot csinálnak egyből a másikra fogják.

Tea: én nagy teafogyasztó vagyok, terhességeim alatt is ittam. Zöld tea nagy kedvencem, a fekete teát nem szeretem. Szerintem mértékkel (napi 1-2 csészével) nem árthat a kismamáknak sem.
Gc! Rooibos original spices nagyon finom! :D

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
 
 


hali

Zajlik az elet, de mi is elunk.
Gyerekek jol vannak, Danny nagyon ugyes a bugyival, mar ejszaka is az van rajta.
Bolt nagyon beindult, mult heten fennallasa ota a legmagasabb forgalmat produkalta.( egesz februari forgalmat 1 het alatt!!!:):):) )

hus

Mi is foleg csirket eszunk, kb mint Besztiek, de tobbi hust is szeretjuk, ha nem zsiros. Marha is johet, diszno foleg daralva. Paromnal neha befigyel egy kis csulok is, de azt nem en keszitem.:)

korhazreform

Megnem lattam nekunk mi valtozott. Hat nem egyszeru a helyzet gondolom, de ha ez is kell ,ahhoz hogy kimasszunk a szarbol (mar bocsi) akkor elviselem.
(tul sok minden valtozik egyszerre, sok ado, vizitdij, oktatas, vasut stb. es az embereknek hirtelen tele lett a hocipojuk... joggal)

Magdi

Nalunk ha rendetlenseg van azt mindig Danny csinalja.... Emi szerint.:)

na pusz, vegre jo ido van megyek kerteszkedni

KépKép
KépKép
 


Bea
Burgult mi is szoktunk de salataban tenni,nagyon fincsi.

Gumicukor
Hat kuszkuszt en meg nem,apa egyszer de nem izlett igy azota nem preferaljuk.Visztont majd fordittatok neked a receptes konyvebol,ok?

Ilke
Ja persze mi sem minden nap eszunk hust,sot halat is hetente egyszer meg vega napok is vannak.Ez igy kerek.
Felvagottban igazad van,mi is csak egy ket fajtat tudunk venni,olyan rossz ,hogy mindenben van szalonna hiaba van mondjuk pulykabol....brrrr

Nyuszi
De jo akkor megerte a koltozes :lol:
Dannynek gratula :D
Tennel fel tavaszi cipokbol kepet??Es oszehozhatnank valami randit ha jossz a varosba :wink: ,meg kocsi cipot is Leonnak.

Lanyok
Remelem hetfon megkapom a segitseget es akkor mar lathatjuk....

Na pusz
Kata

Kép
Kép
 
 


Kataa

Most megyek a varosba minden heten, mert fogy a cucc rendesen. Ird le mit szeretnel, a meret gondolom 27-28...
(fuzos, vagy tepozaras, szin, arban meddig stb.)
Johet priviben is. Kocsicipom van, de 17-es, szerintem az baromi nagy lenne meg Leonnak. De majd szetnezek egy masik nagykerben is.
Amugy abban a 2 albumban, amit mar feltettem van sok minden, meg a nagyreszukbol van, csak nem minden meret. 1-es album cipok, 2es album szandik es teli cuccok.
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10512
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=11608

KépKép
KépKép
 


Hali!

Magdi
Akartam már írni, hogy gratu a jó bébiereményekhez! :lol: örülök én is nektek!! Nevek már vannak? Vagy csak munkanevek? Mikorra "várjátok" a bébit?

Kata
Küldtem mélt neked és a Boginak is. Csak jelzem itt, mert néha vacakol a rendszer...

Ágota
Örülök, hogy beindult!!

Ági
Sajnálom, hogy ebbe a topikba alig jössz. Pedig hidd el, érdekel, hogy mi van veled, veletek.

Képzeljétek!
Kerepesen vagy egy pék, aki ugye süt és terít. No de a pékség mellett van egy kis eladó rész, és szinte termelői áron lehet friss pékárúhoz jutni. kb. minden 50ft/db és annyira friss, hogy még meleg. Du. 5 és 6 között kell menni. Ma Gödöllőről hazafelé beugrottunk és összevásároltam túróstáskától a pizzáscsigán át az Islerig. Kistappancs most örömködik, hogy milyen finomakat vettem és ettem. :lol: Nem csodálkozom, hogy egyre vastagabbak a combjaim és nagyobb a seXXem. :oops: :D

tsók,
én

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
 


Sziasztok
Lányok
én meg képzejétek leadtam 2-2,5kg ugyhogy leszoktam a süti reggelizésröl ,csokirol,müzlit reggelizem és kevesebet eszem :) talán igy már most tavaszal jobban nézek ki .apa szerint is :lol:

pusz csics
 
 


Lanyok
Latszik,latszik,latszik!!!!!!!!!!!!!!
A nyito lapon.

Kata

Kép
Kép
 
 


Kataa!
És írni is lehet bele? Mert én néztem, de ott is kell topikot nyitni. Lagalábbis én azt vettem ki a dologból. Jól gondolom????

panda
Halásztelek
 
 


Nyitottam :wink:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok
Lányok
mi látszik és hol majd irjátok meg .

Kataa
titkos topic hol van leirnád a linket emailben légyszi :)

Csics
 
 


Sziasztok Lányok!

Hol vagytok? Most hova lehet írni? Elküldené nekem valaki e-mailben.
jakoesrichi@t-online.hu

Ági
 
 


sziasztok anyukák és leendő anyukák!

Szeretnélek meginvitálni Titeket egy ingyenesen működő csoportba, ahol gyermekeink kinőtt ruháit, játékait, tárgyait, stb lehet árulni-megvenni. Csatlakozzatok hozzánk akár eladóként, akár vevőként.

http://www.facebook.com/groups/330548417034089/

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: