Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem a méhemnél van probléma és ha vannak ilyen problémátok vagy esetleg tanácsotok akkor nagyon jó lenne "beszélgetni"
 
 


Szia Alexandra!
Milyen problémák vannak a méheddel?
Én magamról nem tudok ilyeneket ezért is érdekel,hogy mik lehetnek és miből lehet tudni?

Viki
Vendég
 


Szia!!!
Csupán csak dupla méhnyakam és duplaméhtest.
Emelett teljesen összeomlott a hormonrendszerem.
4 éve volt egy jó indulatú petefészek daganatom !!
A tünete a rendellenességnek a nagyon nagy fókú vérzés volt!!!
SZASZA
 
 

 
 

Szasza!
Pontosan mit jelent dupla méhnyak és duplaméhtest.Azaz sejtem,de rád illetve a gyermekvállalásra milyen hatással van?Pl.a dupla méhnyak nehezebben jutnak át rajta a kiskatonák?
Ezt hogy állapították meg?
Bocsi a sok kérdést,de érdekel mi van veled.

Ha esetleg ilyenekről szeretnél beszélgetni,akkor van egy két tapasztaltabb illető a clostilosok, babaproject előtt állók,illetve a megint megjöttek társaságában.Érdemes benézni oda is!Kép
Vendég
 


SziaViki!
Irtam neked a babaproject előtt állokba
 
 


Szia Orema!

Nekem is van a méhemben egy sövény, de a méhnyakba már nem nyúlik be. Úgy kell elképzelni, hogy kb, szimmetrikusan ketté osztja a teret.
Én nagyon sok orvosnál megfordultam, és rá kellett jönnöm, hogy minden szülész-nőgyógyász profi, addig a percig, amíg nincs baj.
Az első azt mondta, hogy soha nem lehet gyereke. 1 hónap sírás depresszió, majd felkerekedtem, és tovább mente.
A második(egy nagy hírű prof.) már az ajtóból meg akart operálni(mint utólag kiderült, a stady-jába pont passzoltam volna), úgy, hogy semmilyen leletem nem volt, csak az UH.
Közölte, hogy ebben a méhben nem, csak az Ő általa kreáltban leszek képes gyermekkihordásra. Már majdnem bebetörődtem, amikor hirtelen elhatározással felhívtam az egyik orvos barátomat, hogy Ő mint harmadik mit szól ehhez.
Hát azt mondta, hogy semmiképpen nem a műtéttel kell kezdeni. Azt meg kell hagyni, ha már minden mást végigjártam.
A köv. orvos azt mondta, hogy nagyon sok nő szült már nála ilyen elváltozással.
Ja és a Kaáliban is azt mondták, hogy ez a sövény nem zavaró, maradhat. Végül is ikerterhességnél is fele akkora helyen vannak a gyerekek...
Most látom, hogy szeptemberben volt az utolsó hozzászólás... Nem baj, talán valaki elolvassa:-)
fea
 
 


Fea!

Örülök hogy irtál!

Én mostanában hallotam pozitiv és negativ hozzászolásokkat!
Nálam annyi a probléma hogy sajnos a menzesz nagyon erQs és nem lehet befolyásolni!!

Szerintem ha egy jó orvost találsz akkor már könnyebb elfogadni!
Most a napokban olvastam róla hogy valakinél csak a méhben látszik az elváltózás de elöfordulhat hogy a hüvely is dupla!

orema
 
 


Orema: Ha találsz egy jó orvost!
De mint írtam, ez nagyon nehéz. Az -az érzésem, hogy a legtöbb orvosnak sokkal egyszerübb és kifizetődöbb terhesgondozást végezni, mint ilyen elváltozásokkat kezelni...
Neked mit mondtak? Szülhetsz? Milyen esélyeid vannak? Volt szó műtétről? stb...
Fea
fea
 
 


Szia Fea!

Nekem szerencsére egy nagyon jó orvosom van!
Nálam annyi probléma lehet hogy ha véletlenül mind a két részben van baba akkor biztos a császár!
De sajnos további tényezök is vannak !
Olvastam egy tanulmányt és majd leirom neked a lebontásokat százalékba!

Nálam mütétröl nem volt szó ugyanis nincs rá 100% hogy nem sérül meg a többi rész!!

Merre laksz?
Bövebben letudnád irni nekem hogy hogyan fedezték fel nálad?

orema
 
 


Szia Orema!
A műtétbe én is azért nem mentem bele, mert mi a garancia, hogy a nyálkahártya stb. nem sérül? Csak annyi, hoghy egy orvos azt mondja. És ha sérül? Én csak egy beteg vagyok, nem sikerült a műtét, sebaj, majd a köv. jobb lesz. Na hát nekem köszönöm, ez nem kell. Majd ha már ez lesz az utolsó lehetőségem, és minden mindegy alapon.. esetleg
Milyen más tényezőkről írtál?
Kívánxsivá tettél. Mindenképp írd le a tanulmány miről szól..
Hogyan fedezték fel? Nos 25 évesen elmentem az akkori nőgyógyászomhoz, aki azt gondolta a panaszaim alapján, hogy méhen kívüli terhes vagyok, készített egy UH.t, és csak úgy félválról odavetette, hogy két üregű a méhem. Kérdeztem én:"Ez mit jelent? Súlyos? Lehet gyerekem?"
Erre Ő: "Hát nem hiszem.."
Egy hónyp depi, majd felkerekedtem, könyvtár, és még 3-4 orvos.
Mindent kiderítettem, amit lehetett..
Magyar vonatkozásokban nem sok mindent találtam A z egyik SOTE klinika prof.ja csinál magyarországon méhplasztikai műtéteket egy általa kifejlesztett módszerrel. Állítólag nagy sikerrel. Ezt jó tudni, mert bármi lehet
Aztán csináltak HSG vizsgálatot. Azon jól látszott a két üreg és hála Istennek a petevezetékek átjárhatók, a méhnyálkahártya pedig tuti. Csak egy két hormonom volt gáz, de arra már szedek gyógyszert.
Egyébként pesti vagyok. Miért?
Várom, hogy írj
Fea
fea
 
 


Szia ne haragudj de eddig nem tudtam irni!

A tényezöket leirom!
50% terheség
20% méhenkivüli terheség
70% vetélés
80% koraszülés
90% császár

Arról hogy lehet e baba én ugy gondolom hogy ha ezelött 20 évvel simánmegszültek igy a nök akkor most is!
Csak most már annnyitt fejlödött a tudomány hogy túl van már magyarázva!

Most van orvosod??!
Milyen??!
 
 


Már a Kaáli Intézetbe jáunk, mert elmúlt két éve, hogy nem estem teherbe. Igaz a hormonrendszeremmel is problémák vannak. Kb. két hét múlva lesz az első(és remélem az utolsó) inszeminációm.
Egyébként utoljára a MÁV-ba jártam fél évig. Neked ki az orvosod? És persze, hol? Te szeretnél babát? Mit mond Ő erről?
Nagyon kíváncsi lennék rá.
Fea
fea
 
 


Fea!

Milyen kicsi a világ!!!!
Nekem a mostani orvosom is a MÁV ba dolgozik de a nevét nem szeretném itt leirni!!!
Lehetne privátba!!!!??????
orema
 


fea
 
 


Orema bocsi hogy nem irtam végig amit akartam!!

Szóval tudnál irni valamit még errQl bár én már babát várok de érdekel!
Zsófi
 


Szia Zsófi!

Köszi az e-mailt majd átgondolom amit irtál!!!
Nagyon nagy szerencséd van!
 
 


Fea!
Küldtem neked e-mailt!!
 
 


Ok vettem...
fea
 
 


Fea!
Nem tudom hogy irtál e választ mert a gépen virus volt és mindent törölni kellett!!
orema
 
 


Vettem észre:-)
Nem tudtam, hogy kitől jött, de akkor megvan:-)
Még nem válaszoltam, mert nem volt elég tiszta, hogy mit akarsz. Egy halom adat összegyűjtsének nem sok értelme van, ha nem akarsz bizonyítani valamit.
És persze nem árt, ha valamennyire tudományos lábakon áll. Ahhoz azért kéne némi előképzettség, hogy legyen értelme vele foglalkozni. De érdekel, hogy mit gondoltál ki, légyszíves részletesen add tudtomra:-))
Fea
fea
 
 


Fea!!
Azóta már lebeszéltek róla!!

Bizonyitani csak annyitt akartam hogy igen is az esetek többségében az orvosok hozzáállása is rossz.
Ha valaki megtudja hogy van ez a fejlödési gond természetesen egy kicsitt megrémül de ilyenkor döl el hogy milyen orvosa van.
Amit te is átéltél:
A: nem lehet gyerek
B: mindent megteszünk a sikerért
Én igy gondolom!
orema
 
 


Sziasztok!
Egy barátnőm ilyen méhhel hordta ki szinte probléma nélkül a babáját, és hüvelyi úton GYORSAN megszülte! Azóta is boldogan élnak.
 
 


Nekem kétszarvú méhem van, terhességgel gond csak a megtapadás miatt volt, bevéreztem, amugy utána már semmi gond nem volt késöbb, a szülés más ok miatt császár lett.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


nekem uterus subseptus-om van (sövény van benne, de nem végig, szív alakú) és szeretnénk babát. 6 hónapja próbálkozunk.
jó hallani, hogy sokan vannak, akiknek ez semmi gondot nem okozott. akkor még van sok-sok esély a problémamentes teherbeesésre, terhességre, szülésre!

főleg, mivel otthon szeretnék...

ha valamilyen fejlődési rendellenességetek van a méhben és különösebb gond nélkül teherbe estetek, kihordtátok és megszültétek a picit, kérem írjátok le!
minél több a jó tapasztalat, annál jobb! sztem a mentális hozzáállás nagyon sokat számít itt is és mindenhol!!!

köszi,
Pikki
 
 


Szia Pikki!

Nekem is ez a betegséges, vagyis volt.Kedden műtöttek meg,egy 15 perces altatásban.Histeroscopiás műtét volt,hüvelyen keresztül.Nekem nem ért a méhemhez,hála.Szépen apránként vette ki a doki.Nagyon ügyes.
Nekünk sem sikerül a baba,ez nem akadály nálam,de a doki jobbnak látta kivenni.Doki válogatja.
Én még PCO-s is vagyok,de ezzel is megműtöttek.Elvileg most már jöhet a baba,ha a párom is meggyógyul,mert őt meg herevisszér-tágulattal miatt műtötték.Szóval mi most kezdjük a projectet. :)
Neked hogy derült ki a sövény?Mit ajánlott a doki?

Üdv.Reni
 
 


Pikki! A teherbe esés nekünk nem volt egyszerü de nem a méhem miatt, hanem mert el voltam zárodva és a férjemnél is volt probléma. A terhességben irtam az elsö harmadban nagyon véreztem, ez viszont azt mondták a fejletlenebb méhem miatt van, már az is felmerült hogy elveszik a babát, hogy ne vérezzek ki, de látod még ebböl is volt visszaút. Én nagyon erösen hittem nem lesz ilyen gond, és megusztuk. Igaz hónapokat fekve töltöttem, még wc-re sem mehettem ki, de ezen is túl lehet lenni.

Reni! Mikor kell mennie a párodnak kontrollra segitett-e a mütét? Remélem Nálatok igen, nekünk sajnos semmit nem ért.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Nálatok mi volt a baj a férjednél?
Nálunk volt vizsgálat.Minden rendben volt 80%-a mozog,elég az egyszeri mennyiség is,nincs mozdulatlab sperma.Csak éppen kevés.5 millió.Amin ez a műtét segít.Ebben én teljes mértékben hiszek.
Most megy nemsokára kontrollra,de az még most nem derül ki hogy van e több sperma.Csak megnézi Uh-gal,mg beszélgetnek.
Ha nem segített nektek a műtét,akko hogy lettél terhes?
Írsz egy kicsit magatokról?
 
 


Sziasztok!

köszi a válaszokat.
nekem úgy 1,5 hónapja derült ki, hogy uterus subseptus van, egy hüvelyi ultrahangnál. ez elég vicces, mert eddig is volt már hüvelyi ultrahang és egyéb ultrahang is az életemben és soha senki nem mondott ilyet.

a doki azt mondta, hogy a teherbe esést nem befolyásolja ez, talán a beágyazódás lehet kicsit nehezebb, illetve inkább a kihordásnál kell jobban vigyázni magamra. de igazából azt mondta, hogy a 6 hónap még semmi, meg, hogy ő már látott mindent, csonka (nem rendellenes, hanem csonkított!!!) méhhel gond nélkül lebabázót és egészséges méhhel meg problémákat. úgyhogy azt ajánlotta, hogy próbálkozzunk még, és pár hónap múlva jöjjek csak viszsa, ha addig nem jön össze, és akkor majd nézünk hormonszintet, ilyesmit.
de ezt nem tudom, hogy akarom-e, legalábbis még egy darabig nem, mert így is rá vagyok görcsölve a témára, és sztem inkább el kéne engedni.
mert többen írták az itteni fórumokon és máshol is, hogy volt, akinek nem is tudták, hogy ilyen a méhe csak az x. terhesség után és semmi gondja nem votl, volt, akinek kcist más volt, de azt mondták neki, lehet, hogy nem lehet gyereke, és gond nélkül lett 2 is. Meg többen ilyen méhhel első próbálkozásra teherbe estek... :lol:

meg olvastam olyat a műtétről, ami neked, breni, nagyon jól sikerült, hogy fennál a veszély, hogy sérülhet a méh nyálkahártya és akkor inkább nehezebb lesz teherbe esni asszem. de nem vagyok szakértő. persze nálad pl nem volt ilyen, úgyhogy ezt is ki tudja...

a lényeg, hogy sztem még benne vagyunk a normális próbálkozási időben, úgyhogy most az a projektem, hogy nyugalom :wink: és próbálkozás, aztán ha még sokáig semmi, akkor ráérek kutakodni.

szorítsatok!!!!
és mindenkinek sok szerencsét a babákhoz!!!
Pikki
 
 


Pikki!
Teljesen egyetértek veled a 6 hónap még nem sok idő,tessék próbálkozni,de ne túl sűrűn mert az sem jó.:)
Nálam annyi volt a szerencse hogy nem ért hozzá a méhemhez.
Nekem van egy ismerősöm akinek sövénye van, 5-ször vetélt el és a 6. baba maradt meg.Nem rémisztésképp írom ezt,csak hogy ilyen is van. Sajnos.:(
Nekem is a 7. UH-on vették észre,hogy sövényem van és PCO-s vagyok.Érdekes nem?
Drukkolok nagyon, hogy nektek ne kelljen sokáig várni a kis pocaklakóra.:)
 
 


Breni! Orvosi csoda, ezt mondták. De másokkal is beszéltem akiknél már történt csoda, szóval azért mert az orvosok nem tudják valaminek az okát, még megtörténhet. A férjemnek csak 2-3 millió a spermaszáma. Nekem azt mondták utólag, másra nem tudtak gondolni hogy valszeg a sok hasizomgyakorlat közben nyilhatott meg a petevezetöm, de ez is csak magyarázkodás hogy ha meggyöztek nem lehet gyermekünk miért lehetett mégis. Azért az nagyon kemény volt amikor 3 orvos is elvette a reményt, feldolgozni sokáig tartott. Kár volt ugy összetörni amikor remény mégis van!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!Hát ja!
Gondolom köpni-nyelni nem tudott a dokid mikor kiderült hogy terhes vagy.
Inkább jobb így hogy nem nekik lett igazuk.Akkor mi teljesen jók vagyunk a 10 millával.:)
 
 


Hát kinos volt neki is, mert ugye annyira hajtogatta hogy még a kicsi reményben se bizzunk mint más, mert nálunk kizárt. Csak azt nem értem hogy utánam mást is összetört ilyen hülyeséggel, ha tudja igenis lehet csoda akkor miért kell elvenni a reményt.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!

Hogy vagy?Mi újság?Baba jól van?

Kép
 
 


Breni! Köszi, szinte egész nap fekszek már, követeli magának, különben keményedek. SOk volt hogy Orsi itthon volt betegség miatt 2 hetet, nem sokat tudtam akkor pihenni. Csak remélni merem hogy nem lesz beteg egy ideig, mert félek korházba kerülök idö elött akkor. De már nem sok van hátra, márc. elején ugyis befektetnek

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Nekem a hüvelyemben van egy septum. A méhemet rendesnek látják, de azt mondják, ettől még lehet benne eltérés. Sajnos már volt egy 17, hetes vetélésem, és most próbálkozunk újra. A dokik nem annyira mozdultak rá, hogy jobban megnézzék a méhem. Csak uh-al vizsgáltak. Nektek hogy derült ki? Breni te írtad, hogy az eltérés nem ért a méhedhez. Ezt hogy értetted?

Kép
 
 


Faul!

Ezt úgy értettem hogy nem ért hozzá,nem osztotta szét a méhemet.Pedig az UH-on úgy tünt de amikor volt a laparom a doki megnézte és ő mondta.Azóta már ez is megoldódott,megműtöttek ezzel is.Majd 3 hét múlva megyek kontrollra.

Kép
 
 


Faul! Fel sem merült csináljanak neked hiszteroszkópiát? Csodálkozok mert az egyértelmüen megmutatná ha a méhedben is van eltérés és esetleg operálni is tudnák

Breni! Remélem a kontrollon minden ok lesz!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!

Én is reménykedem,hogy minden rendben.Fájdalmam nincs,jól érzem magam.

Te hogy vagy?

Kép
 
 


Breni! köszi, már nem jol. Baba jol van, ma volt UH, majdnem akkora 32 hetesen mint Orsi volt 38 hetesen születéskor. Haránt fekszik ez is, igy nagyon fáj amikor rugdos, emelték a nyugtatot hogy még jobban lazitsa a méhemet, márc. közepéig ki kell huzni aztán megcsászároznak. Csak a baba egészséges legyen, én kibirom fájdalmakkal is, de ha fekszek sokkal jobb mint ha nem.
Örülök hogy jol érzed magadat, drukkolok a laparra is!

Kép

Kép

Karmen
 
 


KARMEN!
AKKOR PIHENJ SOKAT.
MIRE DRUKKOLSZ?
MÁR NEM MŰTENEK TÖBBET.

Kép
 
 


Breni! Ja bocs, összekevertelek, azt hittem most lesz lapar. Akkor csak marad a drukk a babához!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Semmi baj.Hála már túl vagyunk a műtéteken.

Faul!Mikor mész dokihoz?Mikor derül ki hogy mi lesz a sövénnyel(septummal)?

Kép
 
 


Szia!
Egyenlőre semmi nem lesz vele. Azt mondták próbáljuk meg újra a babát... Ha még egy vetélés lesz akkor majd utána néznek. 3 dokiból 3 ezt mondta... Mivel az uh-on minden oké. Semmi gyanúsat nem láttak. KArmen neked mi van a méheddel? Van valamilyen eltérés? HA igen, akkor milyen gondokat okoz a terhességben?

Kép
 
 


Faul!
Én egy vetélést sem tudnék elviselni,ezért vágtam bele.
Van egy ismerősöm 7-szer vetélt,a 8. sikerült.Hát nem semmi.Én már kész idegroncs lettem volna addigra.
Nálad ne így legyen isten őriz.Ezt csak úgy leírtam.

Kép
 
 


FAUL!
DE TÉNYLEG NE ÉRTDS FÉLE.OKÉ?
NEKED HOGY IS VAN A SÖVÉNY?

Kép
 
 


Faul! Nekem 2 szarvú a méhem, a baba most a jobb üregben fejlödik, igy nem tud annyira tágulni, haránt is fekszik. A korai terhességben valoszinüleg ez okozott mindig erös vérzést is (lehet nem irtam, annyira hogy felmerült befejezik a terhességet is).
Volt hiszterom, ott azt mondta az orvos nem érdemes hozzányulni, mert elég nagyon külön-külön az üregek, igy szinte 3 részre van tagolva a méhem (jobb, bal üreg és alul egy kevés közös rész).
Gondot okoz még hogy nem olyan erös igy a méh izomzata, igy csak császárral szülhetek, de ez érdekelt legkevésbé.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Érdekes a méhed,nem is hallottam még ilyet,vagyis nem tudtam,hogy így néz ki.
Az a lényeg hogy jól vagytok.A császárral meg nem is kell foglalkoznod.Ez legyen a legkevesebb.Már nem sok van hátra.
A kislányod oviba jár?Nem emlékszem.

Kép
 
 


Breni! Leginkább egy sziv alakhoz hasonlit, hogy el tudd képzelni. Orsi még bölcsis, nemrég mult 3 éves és évközben nem vesznek fel már ilyenkor gyerekeket, majd szept. jár oviba. De a bölcsit nagyon szereti, szerencsére olyan helyre jár ahol minden nap vannak foglalkozások, mint oviban a kiscsoportban, ami ritka mert bölcsi csak gondozás a legtöbb helyen. Orsi igényli hogy foglalkozzanak vele, meg tanuljon (egy ideje pl. számol 20ig, és nem csak bemagolta meg is számolja a dolgokat). A császár nem izgat, én is ugy voltam vele amikor mondták rosszul esett, de sokkal nagyobb szerencse hogy eljutottunk oda hogy mégis lehetett saját gyerekünk sok év után (és a reményvesztés után)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Most találtam meg véletlenül titeket.Én a szeptemberben szülünk-be szoktam írni,mert 13 hetes terhes vagyok.Egyébként Uterus subseptusom van,vagyis szív alakú a méhem,doki szerint határeset a kétszarvúval.A baba a jobb oldalon helyezkedik el.

Pikki mi újság veled?
karmen nagyon hasonló a helyzet nálam is.Szerencsére vérzés nem volt eddig.Nálad hány hetesen fordult elő?
Nekem is azt mondta a doki,hogy elég nagy a méhem,várjunk a műtéttel.Szerencsére rögtön teherbe is estem.Császáros leszek én is,de ez legyen a legnagyobb bajom.Azt mondták,itt az lehet már csak a baj,ha nem tágul a méhem eléggé...Neked akkor ilyen gond nem volt,ugye?Én Duphastont szedtem,rengeteget fekszek.Néha érzem a pocimat,de azt mondták ez normális ahogy tágul a méhem.


Minden jót mindenkinek!!!
Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti


Milé! Akkor hasonlo majdnem mint nekem, mert nekem meg kétszarvu de nekem arra mondták olyan sziv alaknak képzeljem el. Illetve 12 hetes terhesen tisztán láttam én is hogy sziv alakja van. Most nekem is a jobb szarvban van a pici, elözö baba a balban volt. Örülök hogy neked nem volt problémád, Vérzés nekem 7 hetesen kezdödött de akkor ömlött, irtam még a terhességet is majdnem befejezték, késöbb csökkent de teljesen a 15. hétre mult el. Csak azután engedtek haza.
Tágulásra nekem is ezt mondták, sose volt gondom ill. annyi hogy a 7. hónaptol azért érzem hogy nem sima a dolog mert nagyon fáj ahogy a baba nö és mozog, néha még hangosan fel is nyögök, szoval tényleg tud nagyon fájni is. EZért is kell nekem végig nyugtatot szednem, amit most erösebbre cseréltek, igy kicsit jobb, de azért feküdnöm kell még mindig. 13 hetesen nekem még csak a hasam alja fájt, nagyon éreztem ahogy a méhszalagok nyultak, ez természetes. Kivánok problémamentességet! És gratulálok hogy rögtön terhes lettél, mi 4 évet vártunk erre a csodára, de megérte

Kép

Kép

Karmen
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron