Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
megjártuk a kórházat majd írok egy beszámolót most Zsanyának válaszolok...

Tojás csak fehérjenapon mehet...
A savanyított dolgok mehetnek nyugodtan a savanyúkáposzta a legjobb, mert abban nincs cukor a céklában elég sok van de végülis szerintem olykor azért az is megengedhető.
Én azért néha vettem a piacon salátát legutóbb 78 ft volt / db azért az nem annyira vészes (Tudom nálatok másképp van)
Én fehérjenapon szoktam a salátaöntetbe egy kis túrót keverni úgy nagyon finom...

Szerintem az nagyon fontos ebben a diétában hogy ne éhezzünk!!!! én úgy tapasztalom az visszaüt...

Én azzal csinálok kedvet magamnak, hogy minden nap van valami olyan amire másik nap vágynék de akkor nem lehet, így minden napot várok egy kicsit... pl fehérjenapon iszom tejeskávét (még ha nem is reggel) gyümölcsnapon bekapok egy-két szem olajosmagvat, aszalt gyümölcsöt (azt lehet reggelente is) keményítő napon a sült zöldségeket lehet jól variálni... szerintem nagyon finom a sült zeller! próbáljátok ki!
A szénhidrátnap meg amúgy is a kedvencem :) esténként különböző mufinokkal kényeztetem magam! (szerintem az is nagyon fontos hogy ebben a diétábanaz édesség utáni vágy is kielégül)

A kórházban is csináltam a diétát férjemmel behozattam pár szem főtt krumplit, a levesből kiettem a borsót a másodikat a férjnek adtam... :) reggelre hoztak be nekem gyümölcsöt... szénhidrátnapon anyutól kaptam olivaolajos kenyeret amit megkentem pizzaszósszal! :) nagyon finom!

Kép
Kép
Kép
 
 


Zsanya
Még annyit, hogy én délelött inkább csak reggel eszem gyümölcsöt pont azért mert így kevésbé érzem magam éhesnek!
Sok savat csinál ugyanis... szerintem könnyebben kibírható ha csak reggelize.... de persze fogyi szempontjából nembaj ha többször eszel...

Gyümölcsnapon én is néha megengedem magamnak, hogy inkább egész nap eszem nem csak háromszor... de sokszor rosszabb mert éhesebb vagyok! :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Egy kicsit OFF

Sziasztok mamik nos a beszámoló
Az utóbbi két napot kórházban töltöttük... :(

Fiam a végére már annyira jól lett, hogy szétkapta az egész rendszert! :) :lol: ezért gyorsan hazaküldték! :)
Sok dolga igaz nem volt vele mert már szét van esve :cry:

Lányok ez az egész olyan szinten elrettentő, hogy rosszabb már nem is nagyon lehetne... és mégis lesz :cry: hisz még ez se lesz... :(
Anyák a földön alszanak a gyerek mellett,... matracot tilos bevinni vagy földön vagy az asztalon alszanak... Hála Istennek Áron mivel szopizik kaptunk ágyat de csak úgy ha kell másnak akkor akár éjjszaka is felkeltenek...
Az egész épület esik szét.... kosz mocsok... naponta egyszer töröltek fel valami tömény hipós löttyel... (terjengett a klórgáz)
Betettem a gyereket a ketrecébe egyből elkezdte nyalni a rácsot... gondoltam a körülményekre tekintettel ezt sem nagyon takarítják, elkezdtem... jobb híjján popsitörlővel letörölgetni... mondanom sem kell, hogy még hányásnyomok is voltak rajta... :(

No de kezdem az elején...
Este mire elkezdtem fürdeni Áron felsír... gondoltam a szokásos... apja rémülten behozta a fürdőbe... a gyerek tetőtöl talpig csupa hányás volt nemtudom ennyi hogy fért bele... eleinte reménykedtem, hogy talán ennyi volt, kihányta amit beevett, ugyanis nem volt nyűgös, de egyszercsak öklendezés és folyt tovább a trutyi... szegényem még vagy négyszer...
Olyan édes volt nem sírt csak pislogott a nagy szemeivel... felhívtam a doktornőt... éjjel fél tizenkettő volt :oops:, hogy most mit csináljak... azt mondta vigyük be a Lászlóba... biztonság kedvéért felhívtuk a kórházat ott közlik, hogy beutaló nélkül nem foglalkoznak velünk... :shock:
kérdem honnan vegyünk beutalót éjjnek évadján...
(No ná, hogy ez a beutalósdi is a kormány ámokfutásának köszönhető... friss remek rendelet ami megint csak segít az emberek baján...)
...mondjuk, hogy a doktornő küldött minket ide...
...hát ő nemtudja de ide ne jöjjünk a nélkül...
...ekkor férjem egy kicsit megemelte a hangját, hogy na ne szórakozzanak ... kérdezte, hogy akkor az ügyeletre vigyük? vagy hívjunk mentőt? (ezt háromszor kérdezte meg mert nemkapott egyértelmű választ, a nő csak azt hajtogatta, hogy beutaló kell.... egyszerűen annyit kellett volna mondania, hogy hívjuk ki előbb az ügyeletet... megjegyzem így utólag jobban is jártunk volna...)
Azt mondja minek mentő nincs kocsijuk?... de van... így végül bevittük...
...morcosan fogadtak...
...a beutalót pótoljuk...
...ezt tudnia kellet volna a doktornőnek... bla-bla
Ha mentőt hívtunk volna nem kellett volna a beutaló
Felvették a gyereket no akkor már megbántam, hogy egyáltalán bevittük... :( :cry: nem volt nagy baj, kicsit volt csak kiszáradva... hála Istennek fosiba nem ment át a dolog, láza sem volt... de sajnos még egy éjjszakára bennt tartották... :(
Másnapra tiszta pötty lett, szerintem az agyonfertőtlenített ágyneműtől... :( de ez a kissebb rossz... örülök, hogy nem szedett össze semmi egyéb fosósat...


Na szóval így néznek ki kórházaink ahova a gyerekeinket vihetjük... és akkor még egyenlőre örülhetünk, hogy van hova vinni...
Persze kinézni is azért néznek így ki mert már nulla költségvetésből gazdálkodnak... arra megy ki az egész, hogy ezt is eladják... (és a jónéppel beetethessék, hogy ugyan már ezért nem volt kár) de ennek az egésznek mi isszuk meg a levét...
Itt jegyzem meg a kórházi személyzettel nem volt semmi bajunk nagyon kedves nővérkék voltak, az éjjszakás doktornéni is olyan kedves volt a gyerekkel, hogy majdnem elolvadtam... Áronom pedig egy hős volt...

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
reggeli
Kép

Áronom
Kép
Itt már jól volt befalt egy egész üveg főzit... ennyit itthon sem szokott
Kép Kép
Kép
Nagyon rácuppant a cukros teára... eddig jóformán azt sem tudta milyen egy cumisüveg :lol:
Kép
Kicsi manóm vele sírtam amikor megszúrták... nemgondoltam, hogy ezt ilyen rosszul fogom viselni anyaként... Kép Kép Kép Kép

hazafelé
aznap már annyira jól volt... egyszerűen nem bírtam vele... ugrált az ágyikóban! :)

Kép


Most megyek aludni mert ezt két napja nem volt módom gyakorolni... :)


Még annyit, hogy ma két lépést tett kapaszkodás nélkül és a telefont pedig a füléhez teszi és mondja, hogy hööö hööö cuki
No meg mikor kérdezem, hogy Áron cicit kérsz? Nevet és próbál utánozni szi szi szerintem ez lesz az első szava! :lol: vagy már most az???? :o

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Mamacka!
A fényképek siralmas állapotot tükröznek.
Fel vagyok háborodva, hogy létezik még ilyen 2007-ben.
Jó, hogy otthon vagytok és minden rendben van.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!A kórház igen siralmas :cry: Utáljuk mi is rendessen,4-szer voltunk már :( Utoljára egy hónapot :evil:
Ma reggel mérezkedtem 69kg vagyok.Ma gyümölcsnapom van.Holnap víz napot tartok,remélem menni fog.
Lányok mennyit kell inni egy nap?
köszi:Zsani

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Ez tényleg borzalmas! Áron manócskád csak 1 héttel idősebb Reginámnál, még belegondolni is rossz, hogy mit kellet átélned egy ilyen pici babával. Mi még nem állunk, Tök jó hogy ti már lépkedtek is. Ma viszem Regit az Orvoshoz, kiváncsi vagyok mit mond rá.



Zsani!
Én ma csinálom a víznapot, most dél van és már megittam kb. 2 liter folyadékot. Én ugy tudom, hogy napi 1, 1/2- 2 litert kell inni. De szerintem ugy hogy nem eszünk semmit ez könnyen változhat, mert ha éhes vagy akkor is iszol. Legalábbis én igen.

 


Mamacka, de jó hogy már itthon vagytok!
Majd este felhívlak!
OFF Felháborító ez az egész valóban, de annyira jellemző!
(Az I. Gyerekklinikán én is csak széken ülve, ágyraborulva alhattam... de még mindíg jobb, mintha nem maradhatnál benn...
No de, némi cinizmussal szólva, megoldódik nemsoká ez a sok vacak kórházgond: eladják irodaháznak őket (pl. a Gyöngyösit is, patkoljanak csak el a környékbeliek, vagy fizessenek ezreket az útiköltségre, várjanak órákat a Hatvani mentőre, stb, stb... de legalább kevesebb embernek köll munkanélkülisegélyt fizeni... :evil: ON

Lányok, visszatérve a diétára: Nem tudom, hogy miért, de nekem mióta elkezdtem, irgalmatlanul fáj a fejem, pedig sokat iszom! délelőtt kezdődik, de még egy órával az ebéd után (szénhidrátnap!), kávé után is sajog... Azt mondja a Férjem, hogy mi a fenének csinálom... hááát...

A csíráztatott mag vajon minek számít? nyers salátának? ez a valószínűbb...

RECEPT:
gyümölcsnapra: Pár szem aszalt fügét beáztatni egy narancs levébe, aztán idő mulva a mikóban, lefedve felforralni, és áztatni tovább, míg beszívja amit bír... sült alma mellé szívmelengető nyami, én ezt fogom holnap, ha megérem :)
Ja és a magvakat meg, pl. szezámmaggal együtt, szotyit, tökmagot, mogyorót ... egy teflonserpenyőben megpirítva, forrón erre a fenti gyümölcsre - sokkal finomabb, laktatóbb, mint natúrban.

Zöldségnapra:
Olajoskáposzta sültkrumlival.
(ez egy hagyományos recept, pl. Somogyban is ették, kiváltképp nagyböjt péntekjein)
Reggel a savanyúkáposztát (egy liternyire számolom most)(megmosva vagy nem) össze kell keverni kb 3 nagy fej karikákra vágott vöröshagymával, (ettől kicsit édeskés lesz)megszórni pirospaprikával, kis borssal, és étolajat önteni rá. Összekeverni, érni hagyni.
Krumlit héjastul megmosni, és a sütő rácsára tenni sorban, megsütni.

Forró krumli a hideg salátával annyira jó párosítás, és talán hihetetlen, de nagyon-nagyon finom, laktató. Munka meg alig van vele.

JJa, Mamacka mondtad, hogy jobb, ha csak reggel eszek, nem folyamatosan, :P és igazad volt! Jobban bírni így!

Akkor ti kizárólag DURUM-tésztát esztek a szénhidrát napon, amiben nincs tojás? :roll: (de a pogácsában is szokott lenni, meg a tortában is, :roll: :?:
Mamac, tényleg rengeteg zőccség van a piacon most! Ma bevásároltam, csak én a februárból indultam ki, viszont elmaradt a tél, és a fóliasátorban simán nő minden zöldség már most... :shock:
Céklasalit mi úgy szoktuk, hogy nyersen lereszeljük, bele reszelt alma, hagyma, kis torma, és egy kis ecetes lé rá, amiben van só is, meg egy kicsi cukor, de a levét úgysem iszom meg, nem számottevő a cukker...

Zsani, én vagy 4 l. vizet is ittam tegnap... de úgy 3-at szoktam, úgy hogy eszem is.
 
 


Hogy diétázik az ember vendégségben, hogy ne legyen bunkó?
Mamac, hétvégén megyünk a "távolkeletre", és Te el tudod képzelni, hogy közös sógorunk nem vág ki a francba, ha a zőccségnapomon nem eszem a mondjuk pörkölt+nokedlijéből, hanem a kis répámat rágicsálom? :roll: :? Bár vasárnapra pont a szénhidrát esik, az nem olyan rossz... :P

ÚÚÚgy várom a ma esti csokizást :mrgreen:

(közben meg azon jár az agyam, hogy ezt túlélem, milyen salyát személyemre szabott diétán fogok élni... mert ez a 90 napos nem valami természetes életforma...
Bár, Mamac, emléxem, régen Te milyen vígan testkontrolloztál, pedig menzások voltunk :roll: neked ez is jobban bejön biztos, mert ez is olyasmi)

(((mondjuk a Testkontrollban voltak baromságok: a könyven úgy rémlik az volt, hogy azért nem szabad együtt enni húst meg szénhidrátot, mert a kettőt a gyomorban más anyagok bontják, az egyiket savas, a másikat lúgos, és ha együtt eszed, semlegesítik egymást... így emléxem rá... (vagy ez hülyeség?) dehát a gyomorban csak sav van könyörgöm... nekem ez kicsit gyanúsan áltudományos... no de a 90 napos mindegy mivel indolkódik, ha egyszer hatásos! És ez a lényeg... csak éljem túl :P :D :D :D )))
 
 


Sziasztok!
Zsanya, Zsani, örülök, hogy csatlakoztatok!

Mamacka,
örülök, hogy Áron jobban van és az első sokk és a nemalvás ellenére nagyobb (lelki) károsodás nélkül túl vagytok a betegségen. Kívánom nektek, hogy soha többé ne kelljen kórházba mennetek betegként!

Én csak tíznaponta mérem magam,így most nem tudok friss adatokat mondani. Sajnos nem rohamtempóban távoznak kilóim, de nem vagyok elkeseredve, mert legalább fogynak, ha lassan is. Nagy áttörést fog jelenteni, ha már hatossal fog kezdődni.

Ma gyüminapom volt és férjem kinézett egy receptet a Mindmegettéről, sőt el is készítette! :D :D :D :D Így hangzik:

Két almát vágj félbe és magozd ki! Belsejét töltsd meg összetört banánnal, amibe némi durvára tört diót kevertél! Dugd a sütőbe és közepes hőfokon süsd meg! Tetejére csurgathatsz egy kis mézet is! (Ez utóbbit mi kihagytuk, de így is nagyon finom volt.)
 
 


Destruktív leszek: ÚTÁLOM EZT A DIÉTÁT :(
a negyedik napnál tartok, kitartó vagyok, mi?

Tudom, hogy nem kellene naponta mérnem magam, de olyan furán érzem magam, nehezebbnek, mint volta, és látványra is... szóval az eredmény: kezdet:67, egy nap múlva 68-at, kettő mulva 70-et mutatott a mérleg, 3 nap mulva meg 69-et... :(

ki vagyok akadva :(

létezik ez?
Lehet hogy valaki egyáltalán nem fogy tőle? Vagy valamit elrontottam? Pedig csak "egy adag" ételt ettem mindíg... vagy tartsak ki, megkockáztatva, hopgy jövő héten 90 kg leszek :D :?
:( Lehet hogy én már be voltam állva arra hogy "reggelizz normálisan, vacsorázz alig" oszt most csak elrontom a dolgot?
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

ezt a hetet végigcsinálom, és meglátjuk.
 
 


mamacka írta:Tojás csak fehérjenapon mehet...


mamacka írta:Íme egy jó kis szénhidrátnapos kaja...

Provanszi palacsinta
Hozzávalók:
25 dkg liszt
10 evőkanál olaj
5 dl tej
2 tojás
wer
 
 


Ezért kérdeztem én is, hogy csak durióumtésztát esztek szénnapon, vagy normált, mart abban is van toj.
A palacsintában a tej is fehérje, jelzem... ennyiből valóban beleférne a tejeskávém is :mrgreen:

Egyébiránt nem Mamacka a hibás a dologban, mert sztem egszerűen nem lehet ennyire szétválasztani a dolgokat!
Ugyanis van szénhidrát a tejtermékekben is, bőven van fehérje a hüvelyesekben, és a gyümölcsnapra megengedett olajos magvak is tele vannak szénhidráttal, meg zsírral is (ennyiből sokkal fogyasztóbb lenne a kúra, ha gyümölcsnapon csak nyers friss gyümölcs és zöldség lenne, mert a fejessaláta szinte csak vízből áll...

No de Lányok, mindez mellékes, mert - bár a temérdek képen nem látszik, de - Mamacka egy hónap alatt meglehetősen dundi kismamából egy bombanő lett :mrgreen: :wink:
Úgyhogy félre a szőrszálhasogatással :)

A mai gyümölcsnapi ebéddel totál jóllaktam: két alma negyedelve, mikróban 5 prc (nem 2) rá egy kis szoros marék szotyi és szezám, megpirítva. Melegen nagyon telít...de hogy meddig tart... :?
 
 


Sziasztok mamik!

Áron éjjel megint hányt... :(
Annyira megrémültem, hogy majdnem elájultam...
Ügyeletes doki nagyon aranyos volt.... megnézte azt mondta, hogy még nem vészes a kiszáradás inkább nem küld minket vissza a kórházba adott hányáscsillapító kúpot... azóta nem is hányt (éjjel kb két nagyon nagy adagot és kisebb öklendezések voltak) csak egy kicsit öklendezett reggel meg bágyadt volt ... a hője felment 37.8-ra...

Reggel felhívtam a dokinénit, hogy mit csináljunk... bevigyem-e megmutatni ... azt mondta, ha feljebb megy a láz hívjuk és kijön...
38.4 ...hívtuk... kijött...
Szerinte ez egy újabb adag vírus amit a kórházban volt szerencsénk összeszedni... megjegyzem most betegebb mint mikor bevittük :( ugyanis nemcsak hányt de lázas és már fosizik is.... (a kórházban nem vitték túlzásba a fertőtlenítést... én meg sajnos későn kapcsoltam, hogy a gyerek a rácsot nyalja... letakarítottam... hányás nyomok is voltak rajta... :( )

Hát így állunk... most alszik.. olyan kis aranyos olyan mint egy rongybaba de azért viccelődik meg sokat mosolyog.. ami azért megnyugtató... Doktornénit is megfosztotta a sztetoszkópjától.... :)

Nem mondott rá ő sem semmi különöset csak hogy valami vírus... figyeljük ne menjen 39 fölé a láz... akkor jön a hűtőfürdő... :cry:

Kép
Kép
Kép
 
 


A diétához...

Igen vannak benne ilyen összeférhetetlenségek de egyszerűen annyira nem lehet szétválasztani!
Vagyis inkább úgy mondom, hogy ez személyes döntés...
pl pizzatésztában nincs se tej se tojás az valóban jobb választás!
De a főtt tésztában általában van...
És azsti tortában, sütiben is elég sokminden lehet!
Van aki nembírja tej nélkül a kávét és minden reggel azzal issza és mégis működik... van aki a szénhidrátnapra teszi a rizst van aki a keményítőre... csak legyen a választásában következetes...

Zsanya
A fügés recept nagyon jó! :) majd kipróbálom...

Szerintem még ne add fel! :) Én az elején nem mértem magam ilyen sűrűn... no meg az sem mindegy honnan indul az ember....nagyobb súlytöbblet gyorsabban csökken!

Amúgy öcsém biológus és múltkor elmagyarázta miért működik... (egy kicsit tudományos volt így elfelejtettem csak annyi maradt meg, hogy nem hülyeség érdemes csinálni)
Vannak olyan élelmiszerek amik egyszerűen segítik egymás felszívódását (ilyen pl a rizs meg a hüvelyesek így pl keményítőnapon keverve nem ajánlom)
Illetve gondolom ti is észrevettétek, hogy rendeződött az anyagcsere (én rendszeresen járok wc-re)


Na most ennyi megyek lázat mérni... felébredt a manóm...


Ja a ma reggeli méricke ugyanannyi mint négy napja..

65.5

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én ugy tudom hogy a gomba fehérjének számit. Ti hogy tudjátok? ja és a gesztenye pedig keményítőnek.

 


én gombát tettem a tészta mellé a szószba...
fehérje... viszont nem állati ezért inkább semleges, de van aki csak proteinnapon eszi...

gesztenyét én inkább püreként a szénhidrátnapon ennék...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Tegnap kibírtam a víznapot :P Nehéz volt de megcsináltam :P

KépKép
 
 


Sziasztok!

Kola, gratulálok! nekem nem menne!

én a gyümölcsap utáni reggelen, az első 4 napo mután 67 kg voltam :? pont annyi, amennyivel kezdtem! de legalább nem 70, mint 2 napja :( ééééníííís bombanőőő akarok leníííííí léccilécciléééciiii!
:D
 
 


Kola!

Gratulálok! Nekem is nehezen ment, de utána tök jó érzés, hogy megcsináltam. Szerintem a következő már jobb lesz.


Mamacka!
Köszi, szerinted a tofu is semleges, vagy azt csak fehérje napon lehet enni?

 


SzirWen, a tofu végülis szójából van, tehát hüvelyes, de hogy zöldség volna :? szerintem igen, inkább fehérje... nekem a gomba talán inkább zöldség, bár a fehérjenapra teszi a diéta...


egyébként mennyivel nehezebb volt az első pár nap, mint most az 5.! Kicsit se vagyok éhes, pedig alig eszem... :P és ez szuper!
 
 


Ma már csak 66 kg :)
 
 


Sziasztok!

Kihagytam a receptből, hogy az almákat meg kell szórni fahéjjal.

Zsanya, már sárgulok is az írígységtől, és gratulálok a 66-hoz!

Szirwen, én a tofut fehérjenapon eszem, úgy tudom oda illik.

Kola, ratulálok a sikeres víznaphoz!

Mamacka, Áron jobban van már?

Mi ma Thomas-os kiállításon voltunk a Közlekedési Múzeumban. Hatalmas sor kígyózott az épület előtt, így férjem elvitte a fiúkat játszótérre, amiből kisállatkiállítás lett. Ákos (kisebbik fiam) felváltva simogatta a görényt és a vizisiklót (nem tudom melyik állatot viselte meg jobban) és minden állatjátékot és kaját be akart gyűjteni. Ezalatt a háromnegyed óra alatt szépen végigálltam a sort. A fiúk elég hamar ráuntak (amit nem csodálok, mert jóval nagyobb volt a hírverés, mint amennyit valójában ért az egész), így átmentünk a múzeum másik felébe vonatokat nézegetni és "szelektív szemetelős" játékokat játszani. Most az összes fiú békésen alszik, úgyhogy itt az ideje, hogy elkezdjek dolgozni!
 
 


Kola, gratulálni szerettem volna!
 
 


Sziasztok mamik!

Hajrá fogyókúra!

Zsanya
Örülök, hogy haladsz! És hogy végre sikerélményed van! Ez nagyon fontos!!!
Majd számolj be, hogy sikerült a vendégeskedés! :)




Nos....

Háááát a mi keményítőnapunk KŐ KEMÉNYRE sikeredett és egy kicsit túl fogyókúrásra... :(

...mostanság kezdünk magunkhoz térni... mindhárman dögrováson voltunk... elkaptuk Árontól!
Hű... én ilyen vacakul nemtudom mikor voltam utoljára....
Nembírtam abbahagyni a hányást... az előző hét is kijött belőlem... ki kellett hívni az ügyeletet... ment fel a lázam... rázott a hideg fájtak az izmaim... férjem úgyanúgy! ....no képzelhetitek... kaptam szurit... utánna talán jobb lett ...Közben Áront folyamatosan szoptatni kellett mert legalább tejciből pár kortyot elfogadott... azonkívül se enni, se inni... a ciciből is nagyon keveset... az elején fejnem is kellett úgy bedurrant... persze csak addig amíg el nem kezdtem én is hányni mert akkor meg teljesen leeresztettek... betojtam, hogy mi lesz ha elapad? de talán helyreáll majd...
... én már egy hete szinte semmit nem alszom... teljesen ki vagyok...

Tegnap csak babapiskótát bírtam enni este egy kis pirítóst de azt meg is bántam... ma a babán nagyon jól esik....


Remélem lassan kilábalunk belőle... :(

Kép
Kép
Kép
 
 


...mármint a banán... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


szirwen
Te vegetáriánusként csinálod a diétát?
Akkor fehérjenapon szokták a gombával együtt... bár bevallom vegetáriánusként én ezt nemnagyon tudom elképzelni...

Ha nem akkor szerintem keményítő napon.... de az a lényeg, hogy ahova besorolod utánna legyél következetes...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteketa tofuhoz.

Mamacka!

Nem, nem vagyok vegetáriánus, de igyekszem nagyon-nagyon egészségesen étkezni és élni. Ugyan kevesebb húst eszünk, de azért szerepel az étrendben. Ahol tudom pótolom hallal, szójával, vagy olyan ételeket főzők ahol a húshoz tudok más fehérjét is tenni.

Gyors gyógyulást kivánok nektek!

 


Sziasztok!

Már több ideje olvasgatlak titeket, és olyan meggyőzőek vagytok............. :wink: :wink: :wink:

Nincs túl sok feleslegem, és irreális célokat sem akarok kitűzni, de nem érzem jól magam a bőrömben. És nemsokára készülünk a második babával és ha én már eleve 6-7 kiló felesleggel indulok, akkor azt hiszem, végleg adieu-t mondhatok a régi 60 kilómnak. :roll: :roll: :roll:
Szóval, kicsit félek belevágni, félek, hoyg 90 napig nem bírom, de megpróbálom. Valamit mindenképpen tennem kell, más úgysem fogy le helyettem...
Nemrég csináltam egy rövid távú kúrát. Lement 3,5 kg, de 1 visza is jött. a rövidsége miatt szerettem, de tudtam, hoyg 10 nap nem tehet csodát.
Nos, akkor holnap kezdenék. Ma épp húslevest főztem pulykahusival, és csak én ettem, mert a férjem rosszul érezte magát. Így megvan holnapra a menüm. :)

Mindenkinek gratulálok, aki máris eredményeket ért el, és sok-sok szerencsét, kitartást kívánok mindenkinek! :)

Mamacka, gyors gyógyulást kívánok nektek! Drukkoltam ezelőtt is, hogy helyrejöjjetek! én és Kriszta múlt hétvégén hánytunk. Azóta meg szegény háthás lett, ma meg a férjem kezdett hányingerkedni. :roll: :(

Holnap jövök pontos indulási súllyal, és más méretekkel. Kíváncsi vagyok, mire jutok. De hátha, itt sikerül egymásban tartani a lelket...

Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Hello!

Látom, nem jártatok erre... Nem baj, leírom az adatokat....

Szóval (csak ebéd előtt méretkeztem) 66,4 kilóról indulok. Plusz még végeztem magamon néhány centiméterben mérhető mérést, lássuk, mi lesz néhány nap után.
Combnál, legfelül: 102 cm
Csípő: 95 cm
Derék: 85 cm
Mellbőség: 97 cm (bár ez nem tudom, hoyg egyáltalán változhat-e. Én mindent megmértem.)

Az imént ebédeltem, egy főtt pulykaszárnyra (10 dkg csontostól) ráolvasztottam 5 dkg sajtot, egy fél fejes salátát pedig leöntöttem 2 kanál joghurttal. És fűszerekkel. És a levest is megittam már. kenyeret nem ettem, mert most nem hiányzik.

Szerintetek a kész salátaöntet-porokat lehet, szabad-e használni?

És még azt kérdezném, hoyg a gabonák hová sorolhatóak? Többnyire keményítők, tudom, de pl. a kukoricapehely? Én elég gyakran szoktam fogyasztani, szinte naponta. Vagy pl. nagyon szeretem a puliszkát, azt vajon, mikor ehetném? (Tudjátok, mi az?)
Holnapra még nem tudom, mit ütemezzek be.

Ja, és ha este csak sajtot eszem, az baj? Végülis ebédnél volt, de akkor este már nem ennék húst. Vagy helyettesíthetem a húst egy tojással?

Na, jópár kérdést feltettem, remélem, benéz valaki, hogy segítsen dönteni.

Szép napot nektek! :)

Kép A kislányom, Kriszta

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit csalodottan kezdem a hetet: még mindig én vagyok a legkövérebb, 69 kg.
Nem baj lassan de bisztosan kullogok mögöttetek.

Edith!
Régebben én is ettem puliszkát, de én tejjel szeretem csinálni, ezért átmenetileg kihagyom. Ha enném, akkor keményitő napon enném, szerintem oda illik.
Ugy tudom, hogy ezt a fogyit előbb is abba lehet hagyni, ha már elérted a kívánt súlyt, csak akkor a szervezetedben nem megy végbe a metabolizmus.
Sok sikert kivánok, és nektek is gyors gyógyulást!

Sajnos az én lányom is elkapott v.mi vírusos trutyit, tegnap már láza is volt, nagyon nyügős most, megyek megpróbálom elaltatni, hátha segít.

 


No, nálam a nyolcadik napon, vagyis a második gyümölcsnap utáni reggelen 65,5 kg... felemás az öröm, mert csak -0,5 kg 4 nap alatt... no de ez is valami... bár oka lehet, hogy tegnap is megittam 2 tejeskávét is, a gy.napon, mert hulla voltam, igaz nem keverve, de mégis az is kalória... bár a banánnal meg spóroltam...
 
 


Szirwen , a "kövérség" relatív: nem következik a súlyból, mert én pl elég alacsony vagyok ... És a számokból ítélve itt egy igazán kövér csaj sincs, csak teltkarcsú, nemigaz? :P 8)
 
 


Sziasztok!

Zsanya!
Köszönöm, teljesen igazad van. Egyböl jöbb lett a kedvem: :D

 


Szirwen!
Nem Te vagy a legkövérebb! :) :) Én 73 kg vagyok már egy jó ideje, már nagyon szeretnék 70 alatt lenni! Remélem lassan újra elindulnak lefelé a kilók.

Mamacka, remélem túl vagytok a nehezén! Drukkolok nektek, hátha előbb-utóbb pihizni is tudtok egy kicsit. Nem lehet könnyű. Van segítségetek?

Edith! Üdv köztünk! Nem mértél el valamit combi tájékon? Én csaknem egy tizessel nehezebb vagyok nálad, de nekem "csak" 63,5. Vagy együütt mérted a kettőt?

Zsanya! Én nagyon elégedett lennék négynaponta 0,5 kilóval. Gondolj bele, ha ilyen ütemben haladsz március végére 60 kg leszel! :lol: :lol:

Én ma hősiesen kibírtam a keményítőnapot, ami nálam mumus, és már nem is lesz erőm enni. Még egy kis házimunka, felkészülök a holnapi napra, aztán eldőlök, mint egy fa. :lol: :lol:
 
 


Sziasztok!

Lejárt nekem is a második nap!!!!!!! Éljen, éljen! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Datolya, akkor mi ketten egy "ütemben" vagyunk, csak én hátrább.
Én ma banán-narancs-avokádó salátát reggelizetm, délben főtt krumplit ettem párolt gombával (úgy elmékeztem, hoyg a zöldségek közé soroltátok. Na, nem baj, majd következetes leszek. Vagy esetleg ez a nap elcsúszik. Vagy ilyet nem szabad? ) és egy nagy tál salátával. Fejes saláta sok-sok petrezselyemzölddel aprítva, meg tárkonnyal, fokhagymával, cirtomlével és egy pici olajjal. Nagyon jól laktam.
VAcsira mit is ettem? Krumplit, és néhány szem főtt gesztenyét.

Holnap tésztát készítek szósszal. De van egy nagy dilemmám. A pizza. Ugye húst, sajtot csak proteinnapon, akkor mit tegyek a pizzára? Igen, most olvastam, hogy a gomba esetleg odajárna. De már elszúrtam az elején ezek szerint.

És még akartam valamit, de már nem tudom, hoyg mit. JA, igen. A savanyúságok, amiket télire tettem el (uborka, káposzta, karfiol, ilyesmik) azok mind mennek salátaként? Illetve a friss spenót? Mert a fejessalátát csak megunom egy idő után!

Datolya, igen, egybe mértem a két combot, mármint ott, ahol a legszélesebb vagyok. :roll: :roll: :roll:

Jó pihenést mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Igen, eszembe jutott.

Mivel úgy néz ki, nemsokára babaprojektbe kezdünk :D , a házdoki azt javasolta, hogy iktassam ki az étrendemől a mesterséges édesítőszereket. Szerintetek akkor használhatom a finomítatlan nádcukrot a reggeli kávémba? Mert csak ide használok egyébként cukrot!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Edith!

Szerintem a pizzára inkább csak hagymás-fűszeres pizzaszósz parpüréből, meg esetleg kukorica, borsó, abban sok a szénhidrát úgyis.
Kávécukor: szerintem a nádcukor lehet hogy egészségesebb, mint a fehér, de nem kalóriaszegényebb... sztem cukrot alapból csak a szénhidrátnapon délben-este lehetne, de maximum kicsit kisebb ütemben fogysz majd... én is több napon iszok tejeskávét, csak akkor, mikor üres a gyomrom, h ne keveredjen semmivel.
Savanyúság sztem saláta, csak mivel savanyú, nem tusz annyit enni belőle, h laktasson (max káposztából) és gyomorégést okoz, legalábbis nálam.
Minden friss zöldség mehet a salátába, igen. én mostanában: répa, póré, kínai kel, fejesaláta, nyers zeller keverékét soktam enni... és egy pici olajat is mindíg teszek bele, mert az A vitamin csak így szívódik fel...

Mi is most szeretnénk 2. babát, és nem akarom pár kilós túlsúlyról kezdeni... azért is vágytam gyorsabb eredményre, mert ha összejön a baba, nem leszek képest ezt a diétát folytatni sztem, csak egy más tipusút.
Datolya, ezért sürgetném a fogyást, dehát ennél kevesebbet nem bírok enni.

Tegnap húsnapon (enekem ez a legnehezebb :? ) majd meghaltam valami édesért! És bevallom, túrót ettem ebéd után, kicsit megcukrozva, este meg mazslát nassoltam vagy fél csomaggal.... reggel már megint - persze 67 voltam :( biztos emiatt, de sebaj, tán a köv. gy.napo után már 65 leszek...

Ja azt akartam még, hogy vajon a puffasztott rizs(kenyérpótlék) a zöldség, vagy a szénnnapra való? Én úgy döntöttem, hogy szénnapon ezt ennék este, meg persze csokit, :P (és a sütit délben, felezve az adagot a tésztával) mert ha este csoki, meg még süti is, hát oda egy heti kínkeserves nemevésem.
 
 


Ja és a kukorica: a zöldséghez sorolják, de szerintem rendkívül energiadús, sok benne a szénhidrát (a malacok is jobban híznak ettől, mint a búzától! :D :D :D ) úh, én a puliszkát talán szénnapon enném, még ha szabálytalan is.
 
 


Sziasztok

Egy kicsit jobban vagyunk... a gépünk is benyelt valami vírust de mostanra őt is helyre tettük... :)


Zsanya
Én nem keverném össze a dolgokat, mivel ez a diéta a szétválasztáson alapul... nyugodtan eheted este a sütit-csokit...
Szerintem az a legjobb ha az ember minden napra szervez magának valami örömöt amit várhat négynaponta... nekem ilyen fehérjenapon a tejes kávé...
Ha nagyon édesség hiányod van akkor a túró jó ötlet egy nagyon pici cukorral vagy édesítővel (bár én azt nagyon nem csípem) de a mazsolát én csak délelött és gyümölcsnapon szoktam...


Kukorica viszont keményítő... én azt semmiképpen nem a szénhidrátnapon enném... én a pizzára sem teszek... csak sűrített paradicsomot, pizzaszószt, paradicsomkarikákat... hagymát fűszereket... szerintem így is nagyon finom...

Én meg ebben a nagy fejetlenségben elfelejtettem hanyadik napon tartok... :( :? és sajnos nem jön be az a 90 napos oldal ahol vezettem a súlygörbém... :(
Legutóbbi gyümölcsnap után 64.5 voltam... ahhoz képest, hogy hánytam meg alig ettem nem valami nagy eredmény... de ez engem most inkább megnyugtat... egy kicsit megijedtem, hogy elmegy a tejem... :(

Kép
Kép
Kép
 
 


A kukoricával kapcsolatban igaz, hogy energiadús de ez a fogyókúra nem a kalóriaszámláláson alapszik! De ha valaki megrémül tőle akkor ne azt egye, hanem krumplit, babot, zellert...
És persze ne konzervet mert az tele van cukorral, hanem fagyasztottat...

Kép
Kép
Kép
 
 


...még annyit, hogy én eddig egyszer sem ettem kenyeret se húsnapon, se keményítőn... (szénhidráton ettem amikor nem volt időm sütni-főzni) valahogy nem kívánom...
puffasztott hááát szerintem ahol írja a kenyeret ahelyett nyugodtan lehet... de nemtudom biztosan... :?

Kép
Kép
Kép
 
 



edit
A gomba elég semleges zöldség ebben a diétában (legalábbis az én szempontjaim szerint) úgy mint a saláta.... én is tettem pizzaszószba de zöldségnapon is ettem már...

Kép
Kép
Kép
 
 


nnna megyek dódozni...

Kép
Kép
Kép
 
 


Hello!

Na, lejárt a szénhidrátnapom. Én ma voltam a legéhesebb eddig. De jaj, holnap a gyümölcsnap!!!!! Egy egész hadseregnek való gyümölcsöt vásároltunk fel ma a párommal. :shock: :shock: :shock:

Reggel 2 banánt és egy mangót ettem meg, salátaként, délben paradicsomos spagettit (a szószba ízesítésként télire eltett paradicsom-paprika-petrezselyemzöld-zellerzöld darálékot tettem) Estére pedig 15 dkg süti volt, kókuszkocka, ha ismeritek. Pedig hogy fentem a fogam egy (növényi) tejszínhabos szeletre! :wink: :oops: Úgyhogy megvolt a csoki is. Én különben csokit nem fogok enni, mert ritkán kívánom meg, és főleg az étcsokoládét. :roll: Kenyeret én sem ettem. De azért vásároltam, hoyg legyen rozskenyeret. Ja, és ma este kicsit bűnöztem emellé, mert a férjem vett egy nagyon finom olyajbogyót, amiből én is bekaptam egy szemet. És még valami Pomelo-nak nevezett hatalmas citrusfélét is vett, amiből én is kaptam két falatot. de holnap majd bepótolom.
Én régebb olvastam erről a diétáról egy lapban, de akkor nem érdekelt. Ott viszont a 4. nap gyümölcs ÉS nyers zöldségnap volt. Ha nagyon nem bírom a sok édes gyümit, vajon bekaphatok egy paradicsomot vagy egy pár falat uborkát?

Köszönöm a tanácsokat a pizzával és a kukoricával kapcsolatban. Szerintem a morzsolt kukoricát valóban hagyom a pizzára (a zöldségre én is gondoltam, rá) És ha puliszkának akarom enni, akkor zöldségnapra hagyom.
A reggeli kávéskanál cukrot meg asszem megtartom. Kimondottan cukorként úgyis csak a kávémba használom.

NA, jó éjt mindenkinek! Kitartást a holnapi napra. :)
Én úgy döntöttem, hoyg 4 naponta fogok méretkezni (kilókban) így minden ciklus után tudom, hoyg mennyi ment le rólam. Ha ment. :P :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Datolya!

Ne haragudj, nem tudtam!:lol:



Mit gondoltok, mézet lehet cukor helyett? Persze jóval kevesebbet, mint általábam, de én nagyon szeretem a mézes tejeskávét, és nekem ez hiányzik a legjobban!
Ma gyümölcsnapom van, állandóan éhes vagyok, alig várom, hogy vége legyen.:shock:
Más: Tegnap megvettük Reginának az első kiscipőjét! Olyan aranyos. Ráadtuk a lábára, és még nem nagyon értette a helyzetet, ezért jól megrágcsálta.

 


Sziasztok!

Datolya!

Ne haragudj, nem tudtam!:lol:



Mit gondoltok, mézet lehet cukor helyett? Persze jóval kevesebbet, mint általábam, de én nagyon szeretem a mézes tejeskávét, és nekem ez hiányzik a legjobban!
Ma gyümölcsnapom van, állandóan éhes vagyok, alig várom, hogy vége legyen.:shock:
Kiváncsi leszek a holnapi mérésem eredményére!
Más: Tegnap megvettük Reginának az első kiscipőjét! Olyan aranyos. Ráadtuk a lábára, és még nem nagyon értette a helyzetet, ezért jól megrágcsálta.

 


Edit
A keserű csoki kötelező...
Okosok jó megmagyarázták miért... én nem hagynám ki...

Paradicsom mehet a gyümölcs napon, meg esetleg sütőtök... a többi nem...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

MAmacka, tudom, hoyg kötelező az a csoki, de annyira undorodom tőle, hogy látni sem bírom. Csoki nálam csak mogyórósat, esetleg puffasztott rizseset jelent, de ha azt ennék akkor csak rontok a dolgokon. Még megpróbálom, na... :oops:

Éssss....... sikeresen túl vagyok az első turnuson. Az eredmény 66. (66,4-ből.) Nem túl sok, de bíztató, és ennek is nagyon örülök. Jótékony hatását mindenesetre már érzem: szinte minden nap kell nagyvécéznem.

Tegnap végül csak gyümölcsöt ettem, a túl sok édeset pedig fokhagymával és sóval :shock: :shock: :shock: :shock: ellensúlyoztam: fokhagymás-citromos avokádó. Nagyon jól bejött ez ebédre, olyan volt, mintha normális ebédet ettem volna. Nem volt túl sok, de bírtam vele a délutánt! :) Így paradicsomhoz nem nyúltam. De lehet, hoyg máskor meg ez lesz.

Mamacka, nem tudod, az uborka miért nem ajánlatos? A sütőtök viszont fura. Azért mehet, mert édes? Én asszem azt csak végső esetre hagyom, pedig van lefagyasztva nekem!

Szirwen, szóval akkor a Sancsi nővére vagy! Örülök, hoyg téged is "megismerhettelek"! A gyerekeink meg majdnem egyidősek! :) :) HAjrá, ugyanolyan napunk van egyszerre! Különben mással is egy lépésben vagyunk, ha jól tudom! :)

Mamacka, Kriszta 2 nappal "öregebb" Áronnál! :)

Többiek, merre vagytok? remélem, csináljátok még a diétát! :)

Ma borjúoldalast ebédeltem és ismét joghurtos salátát készítettem mellé. Nagyon jól laktam. Ez komoly. Pedig nem volt olyan sok, vagy 20-22 dekányi összvissz, mármint a hús+joghurt. Most még volt fagyasztott húslevesem, de különben lehet zöldségkockából is csinálni, nem?

Szép napot mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edith!
Honnan ismered a húgom? Lehet hogy egy helyen lakunk? Képzeld ma én is oldalast ettem!
És tényleg, most nézem a lányok majdnem egy idősek. Melyik kórházban szültél?

Reggel méretkeztem és 68kg vagyok! Hurrá!!:lol:
Végre ehetek sajtot is, de jó!

 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron