Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igazából azért nyitottam új témát, mert fogalmam sincs hogy mivel állunk szembe.

Nem tudom elmagyarázni, inkább megmutatom.

Légyszi nézzétek meg ezt a 3 videót, és mondjatok valamit.
Ha van valami tippetek hogy kislányom ezt miért csinálja, vagy a Ti gyerköceitek is csinálnak-csináltak ilyet szóljatok!

Egy anyuka azt mondta, hogy magát szórakoztatja. Hááááát! Szerintem nem úgy néz ki, mint aki nagyon szórakozna közbe.

Nekem már ez is elég lenne, ha megnyugtatnátok-meggyőznétek hogy nincs semmi baja, majd idővel elhagyja, de borzasztó látni mikor csinálja. Olyan mintha fájna neki valami, vagy mittudom én.
Amúgy csak ülő helyzetbe csinálja, de akkor mindenhol (autósülésbe, babakocsiba, etetőszékbe, ölünkbe, tök mindegy..., csak ülve)

Akkor a videók:


http://www.send2u.hu/get/?f=dUbbMRaCIFlyDf8Es92C

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia!
Én megnéztem mind három videót,ha nekem tippelnem kéne én az mondanám,hogy a kislány maszturbál,ami kislányoknál igen gyakori,ebben a korban is,bármilyen furcsa.
Az én lányom is csinálta amikor ilyen pici volt,tény,hogy talán nem ilyen intenzíven.
Meg kéne nézni,hogy pelenka nélkül,hogy alakul a dolog,mert az ég egy jó nagy csomag a lába között.
Vendég
 


ég=még
Vendég
 

 
 

Bárány!

Erre már mi is gondoltunk.

Csak az a problémám, hogy nem úgy néz ki, mint aki nagyon élvezné. :?

A pelenka nélküliségre is gondotunk, de elvetettük az ötletet, mert hiába nem csinálja peleka nélkül, sajnos még a szobatisztaságtól messze van, nem lehet egész nap pelenka nélkül.

Amúgy már vagy 4 hónapja csinálja, de eddig csak nagyon kevésszer, csak pár mp-ig, de mostanában egyre sűrűbben, és egyre intenzívebben.

A Te lányod mennyi idős korától csinálta? És meddig?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia
Írok privit olvasd el
Vendég
 


Válaszoltam.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia!
Remélem tényleg ilyen egyszerű a megoldás,mást nem igen tudok elképzelni,ha van kedved majd írd meg mit mindott a doki!
Üdv.
Vendég
 


Helló!

Sancsi!
Nagyon furi amit a kislányod csinál. Én a maszturbációt elvetném, mert attól nem kéne ilyen fájdalmasan néznie és nem kéne néha-néha felsírnia... elsőre az autizmus ugrott be, de az sem lehet, mert nem egész nap csinálja, csak ha ül. És csak ha pelenkában ül. Lehet a pelenkával van gondja? És ha textil pelenkába tennéd egyszer csak úgy próbából?

Kép
 
 


Sancsi!
Én már tegnap próbáltam megnézni a videókat, de nem sikerült, ezt a formátumot nem ismeri fel a gépünk...
Megtennéd, hogy megírod mivel lehet lejátszani?
Vagy esetleg más formátumban feltenni?

Kép
 
 


Sziasztok!

Itt van mindenki számára nézhető formátumban a 3 video:

http://videa.hu/play.php?v=jQO69yPKy58mRnV3
http://videa.hu/play.php?v=c0u5GY8i0Tq1S308
http://videa.hu/play.php?v=q4sy26m8TMf97ru7

Ha esetleg tudtok valami orvost, vagy valakit, nyugodtan megmutathatjátok neki a videókat.

Bárány!
Még nem tudtam megmutatni dokinak, szabin van, majd jövő héten.

Sasha!
Már nekem is megfordult a fejemeben az autizmus.
Szerintem a textilpelenka kb ugyanaz, mint a nadrágpelus, de majd megpróbálom.

Változás állt be az állapotába: Ma állva is csinálta, :? igaz csak pár mp-ig. Gondolm így nem tudja olyan jól megtartani az egyensúlyát.
Van egy felhúzható teknőse, először azt hittem-hittük azt rázogatja, de a felsőteste ugyanígy mozgott, és ugyanolyan képet vágott hozzá.

Amúgy az a durva, hogy tök jól eljátszik, mosolyog, mászkál, magyaráz, szóval látszik rajta hogy jó kedve van, aztán egyszercsak hopp, elkezd "kepeszteni" (mi így hívjuk), majd újra folytatja a játékot.
Én már arra is gondoltam hogy sikozofrén, és hogy kombináljam-fokozzam a dolgokat, a skizoid éne lenne autista?
Ááááááááááá! Bele se merek gondolni.

A védőnő azt mondta, hogy ennél érdekesebb dolgokat is művelhetnek a picik. Köszi!
Ha lehet, azokra inkább kíváncsi sem lennék, nekem ez is sok.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Én is megnéztem. Sztem is önkielégít. Persze, h nem úgy néz ki, mintha élvezné, hiszen nem tud eljutni a csúcsra, így csak frusztrálja magát. na, meg lehet, h azért közben kicsit fáj is neki, ahogy dörzsöli a pelus, de van annyira jó, h ne hagyja abba.
ha két ilyen nekifutás között normálisan viselkedik, egészséges babához illő reakciói vannak, akkor nem lehet autista. mondják, h unalomból szoktak ilyesmit csinálni, de persze játék ellős közepén ez nem valószínű. próbáltad már kizökkenteni? nem azt mondani, h ne csináld vagy hagyd abba, csak megemelni és ajánlani neki valami új tevékenységet, vagy iylenkor hagyod, míg ráun?
védőnő, gyerekorovs nem hinném, h kompetens ilyesmiben. ha nagyon aggaszt, neurológusnak(kell beutaló), pszichológusnak előbb mutatnám meg. de sztem ők is csak azt mondanák, h ne tudatosítsd benne, h valami furát csinál, viszont tereld el róla figyelmét.
amúgy lehet, h egy másik dolgot meg én aggódom túl: nem tenném fel a netre mindenki által elérhető módon. sok a perverz alak :evil:
kíváncsi vagyok, hogyan alakul, mit mond a doki.
 
 


Sziasztok!
Totál eggyet értek Rjulival,és várom,hogy mi a fejlemény!
Majd benézek..
Adidg is kitartás!Szerintem sem autizmus!
Vendég
 


Sziasztok!

Rjuli!
Köszi hogy válaszoltál!
Szoktuk azt csinálni, hogy felállítjuk. Olyankor sírva fakad. Volt hogy megvártuk mikor hagja abba.
Gondolom mindenképp meg kell mutatnom a gyerekorvosnak ha kell beutaló.
Ebbe a netes dologba bele se gondoltam. :? Mondjuk az első linken csak 15napig tárolják, a másodikról majd leszedem.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Felmerült bennem még pár kérdés.
Ha ez maszturbáció, akkor az etetőszékben evés és ivás közben miért csinálja? Mert akárhányszor beteszem a székbe egyből elkezdi, és evés közben is csinálja.
Az autosülésbe is, de ott már kevésbé.
A másik. Miért csak pelenkába? Ha nincs rajta pelus, akkor semmi, pedig ha leül, úgy is tudná dörzsölgetni a puncust.

Másik!
Esetleg nem függhet össze csipőficammal? Ő csipőficamos volt, pavlik kengyelt is kapott. Lehet nem jött helyre teljesen, és ha leül, a pelenka nyom neki valamit? Bár lehet akkor meg ülés közben folyamatosan csinálná.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia!
Szerintem ha csak pelusban csinálja akkor eggyértelmű,hogy komoly baj nem lehet
Az tény hogy ha maszturbálás,akkor talán nem evés közben csinálná!Szerintem a csipőficamhoz nincs köze,de én sem értek hozzá csak találgatok!
Ez valami rossz beidegződés,de tuti,hogy el fog múlni,szerintem az orvosok is csak találgatni fognak(ahoz nagyon értenek)
Ha valami,komoly lenne akkor más egyéb tünetei is lennének!
Vendég
 


Sancsi!
Nem lehet,hogy hüvelyfertőzése van(gomba vagy baktérium)és viszket és ég Neki?Az elég kellemetlen és nagyon bír viszketni.Lehet pelus nélkül azért nem csinálja mert akkor szellőzik és leget jó a levegő.Nem látod,hogy pirosabb lenne a hüvelye és környéke?Esetleg folyás?

Mindig ezt a pelust használtátok amit most?Mert ha nem lehet ez nem jó Neki vmiért.

Mirtill is kengyeles volt(lírtunk is egymásnak a másik topicon)de Ő nem csinálja ezt.

Szerintem nézesd meg a gyerekorvosotokkal mindenképp!

Remélem minél hamarabb helyrejön!

Ildikó

Kép
 


Sziasztok!

Ildikó!
Nem tudom, nem hiszem.
Nincs semmi elváltozás a környéken, és folyás sincs.
Meg szerintem ha valami fertőzés lenne, akkor nem csak ülve csinálná.
De ha esetleg valami fertőzése van, remélem az hétfőn kiderül, mert (egy más okból kifolyólag) kapott beutalót vizelet vizsgálatra.

Pelust nem válottunk, már egy ideje up&go-t használunk, de azt beszéltük a párommal, visszatérünka tépőzárasra, hátha akkor nem akkor a csomag a lába között, mert lehet az zavarja.

Ma is levettük róla a pelenkát, meg se kísérelte csinálni.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Újabb fejlemények!

Vettem tépőzáras pelenkát (pamperst), ami fele olyan vékony, mit az up&go. Tegnap egész nap abba volt, kb. 2x fél percig "kepesztett".
Szóval ha ez önkielégítés, akkor a vékonyabb pelenkába miért nem csinálja (most ne értsetek félre, nem zárkózom el a gondolottal, csak tudni akarom, hogy tényleg az-e)? Gondolom abba is dörzsölődik a punija.

A másik amire gondoltunk még: melege van a gyereknek.
Nálunk általában olyan 23-24 fok van. Ma kipróbálom hogy lejjebb veszem a fűtést.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia!
Ez jó hír,hogy vékony pelusban nem csinálja!
Szerintem lehet,hogy a nagy csomag mégiscsak jobban dörzsöli a puniját,de lehet,hogy csak zavarta!
Mindegy,hogy miért csinálta!Lényeg hogy abbahagyta...
Ha van fejlemény majd irj!
szia
Vendég
 


sziasztok!szerintem csak egy rossz szokás amit csinál én nem aggodnék annyira,de ha esetleg egy fél év vagy egy év múlva is csinálná,hát én akkor kezdenék el aggódni igazán !Ne idegeskedj nyugi nagyon sok rossz szokások vannak amit a gyerekek csinálnak.Nem hinném,hogy valami komoly baj lenne.Ha úgy gondolod vidd el orvoshoz,hogy megnyugodjatok.Én nem hallottam,hogy nagyon sírna.Három gyermekem van de eggy időben ők is csináltak hasonlót.Mióta is csinálja?Nem lehet,hogy ősszefüggésben van a fogzással?Vagy tudod mire gondoltam nem lehet,hogy kukacos?????????? :roll: :shock:

Kép
Kép
Kép
 
 


Ja nagyon érdekel,hogy milessz a vége,ha tudsz valamit írj!!! :!: :!:

Kép
Kép
Kép
 
 


Hú, ez eszembe sem jutott, lehet, h egy székletvizsgálat télleg nem ártana :roll:
 
 


Sziasztok!

Tiop!
Szerintem ha kukacos lenne, azt látnánk a szélketében, de semmi.
Igazából nem is tudom mióta csinálja. Az etetőszékben már nagyon rég óta, "szabadon" pár hete.

Most az fordult meg a fejembe, hogy unalomból esetleg csinálhatja?
Mert hiába játszunk vele, lehet hogy azokat unja-unta?
Ugyanis mostanában a legújabb "játékai" az hogy fel-le mászik minenhonnan, ami roppantmód tetszik neki.

Bárány!
Én is arra gondoltam hogy zavarja apelenka, mert pl pelenkanélkül sem csinálja.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


sancsi!!A kukac nem mindig jön ki a széklettel,ezért szokták bevizsgáltatni és akkor kap rá olyat ami kihajtja belőle a kukacokat sőt akkor ti is kaptok!!!!!!!!!!!Unalombol csinálhatja,nagyon sok mellék cselekvést csinálnak a gyerekek ha unatkoznak!!!!!!!!!Nekem például a fiam a kukiával játszott olyan 2 éves korátol ,malydnem fél évig játszott vele akkor amikor nézte a tévét!A fell le mászás az eggy teljesen normális folyamat,minden gyermek csinálja ebben a korban.(aki természetesen egészséges!)írj ha valami van! :) :P

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia !
Bár én nem láttam videót, az én 2 éves kislányom a széken ülve legtöbbször elkezdi rázni magát, akár 10 percekig is képes, közben már-már izzad, -azt mondja azért csinálja, hogy a" pisi kijöjjön a bugyorból"-persze ez butaság-szerintünk is ingerli magát.Mi is up&go-t használunk, nélküle nem tudom csinálná- e?Annyira ezen nem aggódunk, de kíváncsi vagyok mire juttok! Nekünk a nagyobb bajunk az, hogy úgy altatja magát, hogy ütögeti a fejét a matracába, és elég hosszan , néha éjjel is-erre is azt mondták kinövi....
üdv.

Zsuzsa
 


Sziasztok!
Ha van fejlemény írjatok,engem is érdekelne mi történt,mit mond az orvos,stb
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk orvosnál, azt mondta, azért csinálja, mert kevés inger éri. Próbáljam meg valahogy lekötni. Köszi! Mindenesetre próbálkozunk. Úgy tűnik a papmpers pelenka bejött.
Mostanában nem csinálja.
Nem tudom a pelenkaváltás miatt, vagy azért, mert rájött, hogy fel tud mászni a kanapéra, és azóta le-föl mászkál.
Igaz pelenkát előbb váltottunk, minthogy mászkálni kezdjen.

Találkoztam egy anyukával, fia 8, lánya 2 éves. Mondta hogy mind2 gyereke ugyanezt csinálta, és kinőtte.
A fia csak úgy egyik napról a másikra abbahagyta, a lánya meg egyre kevesebbet-kevesebbszer csinálta, majd azt vette észre, hogy egyáltalán nem csinálja.

Mindegy!
Már az etetőszékben sem annyira jellemző, de szerintünk ott azért "kepeszt", mert nem szereti hogy korlátozva van.

Ha lesz valami változás, jelentkezem.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Szia!
Örülök,hogy ilyen egyszerű a megoldás!
Kevés inger??Ezt a hülyeséget...Nem viheted minden nap múzeumba vagy állatkertbe.
Szerintem más egyéves gyereket sem ér olyan hű de sok inger.
Ha van valami változás írjatok.Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
A menyasszonyom terhes.És a 18 hetes ultrahangnál az mondták, hogy intenziv bélárnyék.Utána utána a következő héten voltunk genetikán, és ott azt mondták, hogy lehet, hogy agyi probléma.de az AFP eredmény az jó volt, negatív.Mi lehet az?Ha valaki tud segiteni kérem irjon!
Köszönöm

balazs
 


Szia!
Annyit tudok,hogy az ÁFP erdmény,csak egy két betegségre utal.Down kór,nyitott gerinc.Nem néztem utána,csak hirtelen így emlékszem.Szóval sajnos ettől az eredménytől függetlenül 1000 baja lehet egy magzatnak(sajnos)De sokszor bepánikoltatják az embert,és semmi baj nincs(reméljük veltek ez a helyzet).
Ilyen kétes esetekben a magzatvízből többet meg lehet állapítani...
Vendég
 


Szia Balázs!

Az én lányomnak 18 hetes korában ciszta volt a fejecskéjében, de mire 1 hét múlva visszamentünk a genetikára(ahol megjegyzem egy tisztességes UH géppel vizsgálák, nem valami özönvízelöttivel, amin alig látszott valami), eltűnt. A genetikus megnyugtatott, hogy ez egy normál fejlődési állapot, hogy bizonyos korban tágabbak az agykamrák. Amiután megszületett, természetesen csináltattunk koponya UH-t és minden rendben van. Azért írtam le, mert hasonló sztorikat hallottam, hogy jól ráijesztettek kismamákra, valami kóros bélárnyékkal, ami néhány nap múlva csodák-csodája eltűnt!
Szerintem nézz körül AFP-s topikokban, én anno ott találtam ilyen beírásokat!Ja, és érdemes estleg több orvost megkérdezni. Én tudok genetikust, akinek magánrendelése is van, ha érdekel elküldhetem a számát!

Fel a fejjel!

Annamari
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 


szia sancsi.Igaz,hogy majd egy év eltelt,de érdekelne,h.mi lett az eredmény,mikor hagyta el?
Vendég
 


Sziasztok!

Segítséget kérnék,az én kis fiam születésétől kezdve, nyitva van a gyomor szája kaptunk sav lekötött napokba meg fel irta nekünk a Dr nő Sinlac nevezetű pépet amit 4 hónapos kortól lehetne enni ebe kérnék segítséget fogadjam meg tanácsát és adjam neki ? 2 hónaposok leszünk 28.-án. sav le kötésre más praktika pluszba a sav lekötő mellé mert sajnos még mindig vissza jön neki,és még azt szeretném kérdezni,hogy ha betölti a 3. hónapot lehet neki főzeléket adni, mert azt mondták almát adja neki de az alma savat csinál.első babám nem tudom mit lehet meg mit nem. előre is köszönöm.
panka23
Sarkad
 
 


Szia!

Homeopátiás bogyót használtál már? Én szoktam a gyerekeimet azzal is kezelni. Ezt bármi mellett adhatod, nincs hatással más gyógyszerekre.
Konkrét szert most nem tudok ajánlani neked, de gy doktornő nevét és elérhetőségét meg tudom adni. Minket ő kezel és nagyon jó. Az első alkalom kicsit húzós de cserébe utána akár minden nap hívhatod tanácsért.

Ha érdekel szólj.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: