Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha Ti is elsö babások vagytok és van kedvetek beszélgetni és tapasztalatot cserélni írjatok, nekem 2005 januárban született a kisfiam.
 
 


Szia Chiara!

Először gratulállok a picihezKép
Én is első babás vagyok, de mi korban le vagyunk kicsit maradva.
Ma 5 hetes Ricsi fiamKép
Remélem tudok így is hasznos tanácsokat adni,mert van azért már némi tapasztalatom.
Van egy gyönyörű Keresztfiam is aki most múlt 6 éves.

Adri
 
 


Szia Adri!

Én is gratulálok a pici fiadhozKép Hol szültél, milyen élmény volt? Én a Rókusban szültem Patrikot, elég könnyen, majdnem csak jó élményeim vannak.
Ricsi nyugodt baba? Nekünk az elsö 2hónap elég szörnyü volt a poci fájás miatt, mire az abbamaradt akkor meg a fogacskák indultak be. Megkaptátok már az elsö oltást? Tápszert adsz Ricsinek vagy csak anyatejet? Bocsi ha picit sokat kérdeztemKép

Kriszti
 
 

 
 

Szia Kriszti!

Kép
Hát nekem nem volt könnyű szülésem.
Elolvashatod a szülészetek,kórházak/János kórház szülészet alatt a történetünket.
A szülési élmény, főleg a végén mikor Ricsi kibújt és összerúgdosott, az eszméletlen jó volt.
Tudtam,hogy 9 hónap reszketés, és féltés után végre találkozunkKép.

Pont most vagyunk túl egy hasfájás estén,éjszakán.Szegénykém még a mellemen is zokog.
Az első oltást a kórházban kapta meg,és eléggé sírós volt utána.A következő 3 hét múlva esedékes kb.
Előre rettegek tőle.
Sajnos a tejem eléggé kevés kb. 500-600 ml/nap, és ezért pótolni kell táppal,mert ő nagy baba lévén kevesli ezt, és magán kívül ordít,ha nincs tele a poci-
Humana HA 1-et kap,nap 300-600 között attól függ mennyit szopizott.

Neked volt elég tejed?
Oltásokat hogy éltétek túl?
Megköszönném,ha röviden írnál a pici Patrick (szép neve van )"tevékenységeiről"Kép
Nem kérdeztél sokat,csak nekem kevés picit az időm,meg most eléggé fáradt is vagyok.
Nálatok akkor kb. 8 hetesen el is múlt a hasfájás?
Azzal én is kiegyeznék.-
Most mennem kell.
Sok puszi picurnak és neked
Szia
Adri
 
 


Szia!

Bocs, hogy csak most írok csak megint egy picit nyafibb korszakban vagyunk az oltások után mindig ez vanKép kb 3nap mire oltás után javul és kb 1-2hét mire visszaáll minden a rendes kerékvágásba. Meglepö volt, hogy most az utolsó oltásnál apukája is velünk volt sokkal jobban viselte kijöttünk a rendelöböl meglátta apuját és már nem is sírt az elözö oltásoknál meg vagy fél órát üvöltött magán kívül. A lényeg utána a borogatás és hogy a kupot rögtön megkapja.
A pocifájás hamarosan meg fog szünni csak kitartás. Tudom könnyü mondani, de hidd el napról napra könnyebb lesz az elsö 8hét maga volt a rémálom utána hirtelen szinte egyik napról a másikra állt be javulás.
A tej nálunk elég bonyolult e-mailban a többit megírom ha küldesz mail címet mert itt elég zavaró, hogy bárki olvashatja.
Remélem nem baj.
Mail: as12as@freemail.hu

Puszi
Kriszti
 
 


Szia Kriszti!

Írtam egy totál hosszú e-mailt , erre elszállt.Na szóval,mi nekünk is nagyon nehéz napjaink voltak,cicin is üvöltött a picink úgy fájt a pocikája, no meg kakin sem volt.
Elvittük párommal a csecsemőosztályra ahol enyhe hasi sérvet állapítottak meg, és glicerin kúpot kellett neki adnom.
Most alszik,így van egy kis időm írni.
Remélem jól vagytok
Most még jobban retteg az oltásoktól mint eddig tettem.
Remélem mi megússzuk komolyabb baj nélkül.
Nekünk pocakfájásból akkor ha jól számolom még 23 nap van hátra.
Az már kibírható.

Most azt hiszem alszok egy picit a férjemmel,mert most jött haza Bp-ről.
Mármint külön vagyunk jelenleg,mert mi Anyuéknál vendégeskedünk,Zoli meg Bp-en dolgozik,nincs még szabin sajnosKép
Nehéz nélküle....
Szóval most rohanok a karjaibaKép
Küldhetnél képet a picidről.
És várom a leveledet ,az e-mail címem:adler25@freemail.hu

Puszi
Adri és RicsikeKép
 
 


SZia!

Ment a mail remélem oda ért.

Puszi
Kriszti
 
 


Szia Kriszti!

A freemailem valamiért vacakol ezért inkább ide írok, és persze megint röviden két sírás között.
Ricsit nagyon megviseli ez az őrült időjárás.
Most is itt van rajtam,kénytelen voltam kivenni,mert rámosolygottKép
Nem tudom mi lesz a csajokkal...
Tegnap voltunk 7 hetesek.
Holnaptól egyedül leszek,így valószínűleg nem fogok még "ennyit"sem jelentkezni-
Ti hol laktok?
Remélem jól vagytok
puszi
Adri és Ricsi
 
 


Sziasztok! :) Én új vagyok. 9 hetes kismama vagyok,március 9-re várom a Kis manót! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia, Anita!
Úgy néz ki, kihalt ez a topik, és amúgy is az ide írogató anyukák már babáztak.
Írtál egyszer a freeweb-fórumra is, ott válaszoltam, hoyg az a fórum megszűnik elsejétől, talán olvastad. Itt a babaneten van egy Babát várok című topik, a Várandósság címszó alatt. Keresd meg a lányokat, örülni fognak minden új kismaminak!

Különben észrevetted? Augusztus 9-én 9 hetes voltál és március 9-re vagy kiírva. :) :) :) Érdekes. Könnyű terhjességet, szép és jó pocakosodást! :)

Edith

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


sziasztok!!!
kicsit felugrottam hozzátok,mert hagyja a kislányom.Mi most leszünk 1 évsek márciusban :lol:

Sziasztok!!
Fiatal és mondhatni tapasztalatlan anyuka vagyok,de ez a legszebb munka a világon.ide azért jelentkezem,hogy tágítsam a látóköröm...
 
 


Sziasztok!

Nekem most múlt a kislányom 3 hónapos és nekünk is ő az első!
Szívesen cserélnék tapasztalatokat veletek!
Nekünk nagyon nehéz volt az első másfél hónap, de azóta naggyon élvezem az anyaságot! :D

Kép
 


Nincs itt senki???

Kép
 


Szia Gabriel!

Nekem egy 10 hetes kislányom van és nekünk is
az első Babánk. Nekünk szintén nagyon nehéz volt
az első másfél hónap, de azóta mintha kicserélték
volna!!! :lol:
Nagyon-nagyon sokat változott! Már elalszik az
ágyában egyedül, nem kell 3-4 órán keresztül
ringatni hogy elaludjon!
Én is nagyon élvezem az Anyaságot, főleg amióta
már kitudom magam aludni!!! :lol:


Szia Melinda!

Örülök, hogy jöttél!
Bocsi, hogy most válaszolok, de azt hittem ide, már senki sem ír! :roll:

Hogy hívják a kislányodat?
Mekkora méretekkel született?
Írj magatokról mindent!
Szopizik?
Sajna nekem egyre kevesebb a tejcim, de nem is volt sok, így hát tápszer is van és 1 hete már kóstoltatok vele más ételt is! :oops:
Igen az olyan jó, mikor egyedül elalszik, persze a nyügis napokon még ringatom(de az azért ritka!).
Írj, írj, írj!!!! :wink:

Ja és magadról is írj, ha gondolod, hisz a szülésed is érdekel és a babavárásod is!

Kép
 


Szia Gabriel!

A kislányomat Hannának hívják, 3650g-al és 56 cm-el született.
Tegnap mértem le, 5490-nél járunk!

Eddig szopiztt, és 2 napja vettem észre hogy már nincs elég tejem, mivel nagyon sírt!

Ma mentünk el a dokihoz és írt ki tápszert, úgy hogy este már azt adom neki.
Tegnap pedig a lefagyasztott tejet kapta, mivel csak 20-at tudott szopizni már.
Próbáltam fejegetni, de 40-él több nemigen jött.

Képzeld! Egy hete vettük észre hogy szopizza az ujjacskáját, ha pedig elvesszük tőle ordítani kezd!

Nem tudod ez miért van, már mint az ujjszopás?
nagyon aranyos, csak nem akarom hogy rászokjon, a cumit pedig nem fogadja el!!!

14 órát vajúdtam vele, sajnos rossz emlékeim vannak, mivel a szülésznőm egyedül hagyott, a párom pedig nem jöhetett be hozzám!!! A 40 hét simán lezajlott, nem történt semmi!
Az szerinted miért van, hogy kaja előtt ordít (mert ugye éhes), és amikor szopizhatna egyszerűen elalszik rajta és felébreszteni nem lehet!
Ezt egyszerűen nem értem!!!

Remélem írsz minél hamarabb!!! :lol:

Üdv: Melinda


Szia Melinda!

Szép méretekkel született a lánykád. Sajnálom, hogy rossz élményeid vannak szüléssel kapcsolatban.
Hol szültél?

Nos én is így jártam ezzel a tejcsi dologgal, de hát ez van.
Azért csüng és alszik el evés közben, mert nekik nem csak a táplálkozást jelenti, hanem egy fajta megnyugvást és biztonság érzetet.
Hagyni kell, szánj rá időt, mert úgy is leszokik róla.
És ugyan ezt mondom az ujj szopizással kapcsolatban.
kell neki az ujjacskája, fejlödnek a reflexei, a kéz-szem koordinációja és nem utolsósorban egyedül is el tud vele aludni.
Ráadásul az ujjszopiról hamarabb leszoknak a gyerekek, mint a cumiról! (ez tapasztalat, Óvónő vagyok)
Neki ez egy feflődési lépcsőfok az ujjszopizás, ne vedd el tőle! :wink:

Idővel pedig felgyorsul az evése is.
Az én lányom is ezt csinálta, mint a te Hannád és mára már 10 perc alatt megkajál, és cicin is csak akkor lóg sokáig, ha nyűgös.
Én pedig hagyom ,hisz ettől fogja tudni, hogy rám mindíg számíthat!

Remélem segítettem!!!
Írj még!

Kép
 


Szia Gabriel!

Örülök hogy jelentkeztél!
Igen, nagyon sokat segítettél, és megis nyugtattál!!! :lol:
KÖSZÖNÖM!!!

Képzeld, még nem kellett neki odaadnom a tápszert!!!
Próbálom menteni a menthetőt!
Azt mondták, hogy a z alkoholmentes sör nagyon jó, úgy hogy ezt iszogatom!
Valóban?

Te hogy szokattad hozzá a napi rendszerességre?
Már mint hogy minden nap egy időben legyen a kajcsi, alvás, fürdés, stb....

Nekem nagyon nehezen megy!
Minden attól függ, mikor ébred, de ez nálunk minden nap más időpontban van!

Tudnál ebben segíteni?
Ja, egyébként a te Picurkád mennyivel született, és most hol tart a súly gyarapodásban?

Előre is köszi a sok segítséget! :lol:


Szia Melinda!

Azt mondják, hogy a barna sör jó!
És próbáld minél többször cicire tenni!

Napirend.
Háát bevallom őszintén mindig változik valami Flóra életében (többet eszik, másképp eszik, másképp alszik stb.), így csak annyit tudok tenni, hogy biztos pontokat helyezek az életébe.
Pl.: minden este kb. azonos időben levetkőztetem, hogy játszon meztelenül, utána babamasszázs, fürdés, evés alvás.
Vagy azonos időben viszem ki sétálni, vagy reggel mikor felébred megetetem játszunk elaltatom.

De az időpontok változnak, mert eddig 6-kor kelt, egy hete pedig 7és 8között.
Eddig adtam neki éjjel tápszert cicizés után (kevés tejem van), most már csak teát adok neki és jobban átalussza az éjszakát.

Tehát aki ezt a napirend dolgot kitalálta, annak nincs gyereke.
Szerintem, amikor egy gyerek szilárd ételt eszik és napközben már csak 2x alszik, akkor lehet jobb napirendet kialakítani, addig viszont csak biztos mozzanatokat lehet beiktatni.

Az én lányom 3460-nal született és 53cm-rel.
Most 6370gramm és 64cm.

Fúú remélem érthető voltam, mert magamat visszaolvasva eléggé csapongok! :oops:

No mindegy, ha valamit nem értesz írdd meg!!!

Hol szültél?
Mert látom a 11. kerületben laksz.
Én is sokáig ott laktam és ott is dolgoztam és én a Szt. Imrében szültem.

Kép
 


Persze ez az "azonos idő" a kora délutánt jelenti ami a 12-14ig!

Kép
 


Szia Gabriel!

Köszönöm a segítséget, mindent értettem!
Igen, nem is lehet mindig mindent egy időben csinálni!

A te kis Flórád is szépen hízik!
Mennyit szokott enni egy kajálásnál?

De jó! Én is a Szent Imrében szültem!
Ki volt az orvosod? volt fogadott szülésznőd?
Te meg voltál elégedve a kórházzal?


Nekem Dr. Fülöp Tamás volt az orvosom végig, de megbeszéltük, hogy mivel nem biztos, hogy betud jönni nekem jó volt az ügyeletes.
A szülésznőm viszont tuti volt (Majnár Zsuzsa) és nagyon meg voltam vele elégedve.
Végül annál a dokinál szültem akinél születtem (Dr.Bálint Sándor).
Én elégedett voltam csak a csecsemősökre voltam egy kicsit ki!
Szerintem alig van bennt náluk baba mégsem tudnak türelmesen,szépen beszélni az emberhez.

Flóra 2napig nem fogadta ela cicit és csak erőszakolták a fejét a mellemre, míg jött az az idős védőnő (akinek még köszönetet sem tudtam mondani!) és szép szóval ,kedvességgel rácuppantotta a cicimre Flórát!

Végül is nincs a lányaink között olyan nagy kor különbség!
Ti akkor decemberben születtetek?

Kép
 


Nekem Zsigmond Tamás volt az orvosom, egy fiatal doki, a szülésznőm pedig Tóth Irén, de róla inkább nenm beszélnék, mert miatta van rossz élményem a szülésről!

Igen dec. 13-án született a Picurkám!
Viszont kezdek most egy kicsit aggódni!!! Most volt a kaja, és már tápszert kellett volna neki adnom, de sajna nem fogadja el, nem ízlik neki. Ciciből pedig csak 70-et evett! Volt még lefejve tejem, odaakartam neki adni cumisüvegből, de azt sem kérte!!!

Nem tudom mit csináljak, mivel itt a hétvége, doki ugye nincs, mit fog szegénykém enni? :cry:
Neked elfogatta! Hogy szokassam hozzá?
Vagy talán egy másik fajtát kellene kipróbálni?
Köszi a segítséget!!!


Szerintem nem éhes, mert ha éhes lenne elfogadná a tejcsit is.
Inkább az lehet a gond, hogy a cumisüveget nem szereti.

Nálunk is a cumisüveg volt a gond és még most is van, hogy ráteszem az üres cicire és cselesen odatolom a cumisüveget a szájába, mert különben meg ideges lesz, hogy nincs mit szívnia!

Bár a jobb cicimben még van tej, csak a balos adta fel! :roll:

Milyen tápszert kaptatok?
Elmeséled, hogy miért lett rossz élményed a szülésről?
Egyébként az a szülésznő nekem nem is volt szimpi!

Szóval a lényeg, hogy lehet, hogy elég volt neki a 70, ha éhes lesz úgyis jelez és akkor mindent elfogad.
Tudják ők, hogy mit akarnak! :wink:

Kép
 


Szia Gabriel!

Képzeld, ma reggel tápszert adtam már neki, és elfogadta!
Mindet megette!
A Nestlé Beba tápszert kapja.

Szerinted az normális, hogy pl. az este 20:30-kor evett, és a következő kaját már nem kérte, mivel elaludt, és reggel 8-kor ébredt!
Nem sok ez az alvás egy kicsit?

Viszont soha nem sír hogy éhes, csak az ujjacskáját szopogatja, lehet hogy ez a jelzése? Vagy csak én aggódom túl a dolgokat?
Mingig attól félek hogy nincs nála rendben valami! :cry:

Visszatérve a szülésre:
Egy keddi napon felhívott a dokim, hogy menjek át hozzá (mivel én a kórházba jártam hozzá a vizsgálatokra) és megvizsgál, mivel hétfőre voltam kiírva.

Így is történt, majd mondta, hogy a vizsgálat kiválthat egy olyan reakciót amitől beindulhat a szülés!
Innentől kezdve ahogy hazaértem megkezdődtek a fájások!
Du. 5 körül hívtam a szülésznőmet, és mondata hogy menjek fel a szülészetre és csinál egy NST-t, éppen bent volt!
A gép kimutatta a a fájásokat, és az ügyeletes doki már nem engedett haza.
Közben szóltaka dokimnak is!

Ezek után a szülésznőm közölte velem hogy haza megy, mert csak 1 órát aludt, de ha beindulnak a dolgok jön azonnal!
Meg is jelent, reggel 3/4- 7-kor a lányom pedig 7:26-kor született!!!

Egyedül vajúdtam végig, az ügyeletes szülésznő néha-néha rám nézett! Ja, meg a dokim foglalkozott velem, de ugye annyit nem tudott, amennyit egy szülésznönek kellett volna!

Majd mikor a szülésznőm kitolt a szülőszobából közölte:
" Ugye nem felejtetted el, hogy mennyi a tiszteletdíjam? "
Mivel előzetes megbeszélés alapján már közölte velem!

És sajnos a páromat sem engedték be a vajúdás alatt, a szüésre pedig nem jött be, mert így beszéltük meg!!!

Azt hittem hogy meghalok a vajúdás alatt, tök egyedül voltam!
Hát röviden ennyi, ezért nem emlékszem rá vissza inkább, de az én Édesem mindent feledtet velünk!!!


Nahát egy csomót írtam és elszállt! :twisted:
Persze nem ez az első eset.

Szóval ez a bunkóság netovábbja amit ez a nő veled művelt!
Pedig az én szülésznőm már a harmadik éjszaka nem aludt és nekem este11- kor kezdődtek a fájásaim, de én mondtam neki, hogy feküdjön le.
Akkor ő adott egy szülőszobát, áthozta az innivalómat, édeségemet, adott gumilabdát és kérte, hogy hívjam azonnal amikor csak akarom.
Mivel 10 perces fájásaim voltak a szünetben aludtam, amikor erődödött bevittem a zuhany alá a labdát és ugy vajúdtam, reggel fél 6-kor hívtam, hogy már nem bírom jöjjön.
Ott termett egy percen belül, megvizsgált mondta,hogy hívhatom a páromat és folyamatosan segített, hogy a fájásaim elviselhetőbbek legyenek.
Így nekem szép élmény volt a szülés, pedig én is 13 órát vajúdtam!

Tök jó, hogy Hanna átalussza az éjszakát!
Ne idegeskedj, mert, ha éhes vagy szomjas úgyis felkel!!!

Kép
 


Ja, ez velem is általában előfordul, hogy elmegy minden!!!

Most volt nem rég a kaja, tudott szopizni rendesen
még volt tejem! :lol:

Nemsokára megyünk fürödni, remélem a ma éjszaka is olyan jó lesz mint a tegnapi!

Ma sem tudtunk egy jót sétálni az eső miatt!
Irok nemsokára, megyek harapok egy pár falatot!


Képzeld olyan nyúgös volt ma a lányom!
Biztos amiatt, hogy nemtudtunk kimenni, de lehet, hogy a telihold miatt is!

Minden este egyből elalszik, most meg ringatnom kellett!

Na tessék felébredt!!!
Mi van ma???

Kép
 


Tényleg! El is felejtettem a teliholdat!
Az én lányom az este sem kérte az utolsó kaját, kb. 10 körül elaludt és 7-kor ébredt!

Ti hányszor esztek egy nap?

Jó lenne ma lemenni egy kicsit, de most meg úgy fúj a szél!
Írok nemsokára!


Nahát, most már jöhetne szélmentes idő!!!
Már 3 napja nem tudtunk kimozdulni. :evil:

Sajna nekem keveset aludt Flóra, remélem ma már visszaállunk, mert hulla vagyok!

Nálunk napi 6 evés van, de ez is változó.
Azért mert van olyan(pl.:ma), hogy olyan keveseket eszik meg, mint újszülöttnek és akkor 2óra múlva éhes.
Én pedig nem erőltetem, hogy többet egyen, hisz holnap meg újból megeszi a 150-160-as adagját egyszuszra és 4órát is kibír, tehát akkor az étkezések száma is csökken!
Szóval ez sem biztos nálunk.
Egy tuti a reggeli és a vacsi!Lehet, hogy rosszul teszem, de nem erőltethetek több ennivalót belé, ha egyszer nem kéri, kitolja a nyelvével! :oops:

Ma is ette Hanna a tápszert?
Hogy állsz tejcsivel!
Én elkezdtem fogyózni, persze nem durván, de elkezdtem, mert a terhességet is súlyfelesleggel kezdtem, így azt is le kell adnom!

Ma volt nálunk a keresztanya (barátnőm), csak nem tudjuk, hogy hol kereszteljük a gyereket, mert itt csak azt keresztelik, akik házasok, mi viszont még nem esküdtünk meg.
Igaz áprilisban lesz az eljegyzésünk, de az a tervem, hogy majd Flóra lesz a koszorúslányom, tehát kb 3év múlva tervezzük.
Szóval lehet, hogy pestre kell mennünk megkereszteltetni a gyereket.

Ti terveztek keresztelőt?
Te hogy állsz a súlyoddal?

Szép álmokat mára!

Kép
 


Jó reggelt nektek!

Igen, nagyon rossz ez az idő, mi is már három nepja a szobában
ücsörgünk!
De úgy látom hogy most nem olyan rossz az idő!

Képzeld, Hanna csak 4-szer eszik, fürdés után kaja, elalszik, és csak reggel ébred fel! Este például 1/2 9-kor befejezte az evést és ma 8 körül ébredt!!!
Nem durva ez egy kicsit?
Komolyan kezdek aggódni!
Félek, hogy nem fog hízni rendesen!

Mindig azon gondolkozom, hogy ébresszem-e fel este 11-kor kajálni, de olyan szépen alszik!
Szerinted???

Kapott tegnap tápszert, úgy néz ki hogy azért még van egy kis tejem!

A kilókról inkább ne is beszéljünk!!! :cry:
24 kilót híztam Hannával, de még előtte letettem a cigit és az még plusz 10-et dobott rajtam:
Vagyis összesen 34 kg!!!
Most 82 kg vagyok, soha életembe nem voltam ennyi, mindig is
vékonyka voltam, max 58 , de voltam én egyszer 48 kg is!!!

Nagyon szenvedek, a párom állandóan azt hallgatja hogy milyen kövér vagyok!

Mi sem vagyunk összeházasodva, nekünk már volt eljegyzésünk, és képzeld, én is úgy tervezem az esküvőnket ahogy te, hogy Hanna legyen a koszorúslány!!! :lol:

Tervezzük mi is a keresztelőt, utána is jártunk már, és ugye akik nincsenek összeházasodva ott szóba sem jöhet!!!!
Ezt mondták nekünk!


Hááát ezt el sem hiszem!
Képzeld, én is 82kg vagyok!!!
Mondjuk nekem 65kg az ideális, akkor voltam csini, de az így is távolinak tűnik!

Belekezdhetnénk egyszerre valami fogyiba, legalább éltetnénk egymást és szurkolnánk magunknak!
Na, mi a véleményed? :wink:

Jajj, de jó, hogy Hannád ilyen ügyi!
Istenemre fel ne keltsd!!!!
Szerencsés vagy, hidd el szépen gyarapszik a maga ütemében!
Jobb, mint amikor nekem többször kell enni adnom, mert olyan kicsit eszik, hogy nemsokára éhes lesz, ezért még abevásárló körútra is kaját kell vinnem! :shock:

Pedig olyan butaság, hogy függővé teszik a keresztelőt az esküvőtől, hiszen ha két ember együtt van azt Úgyis Isten elrendelte, tehát teljesen mindegy!
No nem szent beszédet akrtam mondani, csak a véleményemet!

Kép
 


Hááát ezt el sem hiszem!
Képzeld, én is 82kg vagyok!!!
Mondjuk nekem 65kg az ideális, akkor voltam csini, de az így is távolinak tűnik!

Belekezdhetnénk egyszerre valami fogyiba, legalább éltetnénk egymást és szurkolnánk magunknak!
Na, mi a véleményed? :wink:

Jajj, de jó, hogy Hannád ilyen ügyi!
Istenemre fel ne keltsd!!!!
Szerencsés vagy, hidd el szépen gyarapszik a maga ütemében!
Jobb, mint amikor nekem többször kell enni adnom, mert olyan kicsit eszik, hogy nemsokára éhes lesz, ezért még abevásárló körútra is kaját kell vinnem! :shock:

Pedig olyan butaság, hogy függővé teszik a keresztelőt az esküvőtől, hiszen ha két ember együtt van azt Úgyis Isten elrendelte, tehát teljesen mindegy!
No nem szent beszédet akrtam mondani, csak a véleményemet!

Kép
 


Benne vagyok a fogyiban!!!
A narancsbőrrel hogy állsz?

Én is örülök neki hogy ilyen jól alszik, de azért mégis bennem van
az aggódás!
Beszéltem a védőnővel, azt mondta szerdán eljön azért megnézni!

Ezt a keresztelő dolgot én sem értem!
Ti is panelban laktok!
Olyan jó idő volt ma, nemrég jöttünk fel a sétából


Narancsbőr is van bőven! :roll:

Persze jobb, ha megmutatod a lányodat, de szerintem tuti meg fog nyugtatni. Jó lesz a lelkednek is!

Nem mi családiházban lakunk.
Alattunk anyós, de külön háztartásban. :twisted:

Szóval szeretnénk ezt eladni és vagy építeni, vagy venni egy házat.
Mi tetőtérben vagyunk és kevés a hely, ráadásul egy légterű.
Amikor sütök-főzök minden büdi hiába a szagelszívó!
No meg elegem van anyóspajtiból is, főleg a gusztustalan megjegyzéseiből! Nem is hergelem magam, csak megemlítettem.

Egész délután sétáltam Flórával, csak enni hoztam haza, jól ki is fáradt velem együtt!

Ismered a testkontrollt?
Tudsz valami jó fogyit?
Hogy legyen szerinted?

Szép álmokat nektek!

Kép
 


De jó nektek hogy családiházban laktok!
Az anyós témában viszont nem lennék a helyedben!!! :cry:

Mi is most szeretnénk innen elköltözni, egy családiházat szeretnénk majd venni. Nagyon rossz a panel, az 5.-en
lakunk, mintha börtön lenne!!! :(

Tegnap nagyon szép idő volt, remélem ma is kitudunk mozdulni!A testkontrollt sajnos nem ismerem!
Fogyit nem tudok sajna, de megpróbálok valamit szerezni!
De ha van valami ötleted, akkor belekezdhetünk!!! :)

Ja, amúgy milyen volt az éjszakátok?


Szép jó reggelt!

Hát nemtudom mitörtént az én lányommal, de ismételten nem alussza át az éjszakát.
Felkelt fél1-kor, de csak inni adtam neki, fél5-kor viszont már megetettem és utána fél8-kor kelt.
Most megint alszik, de már szeretnék egyhuzamban legalább7 órát aludni.

Hát igen a panel nagyon rossz.Száraz a levegő, nyáron dög meleg, hallani, ha a földszinten pukiznak stb.... :oops:

Biztos láttad, nyitottam egy topikot, de elütöttem a nevet, elég ciki! :oops:

Szóval a testkontroll az amikor délelőtt csak gyümit eszel és utána húst salival vagy teljeskiörlésű pékárut sok zöldséggel.
Ez az elválasztás elvén zajlik, de többet is tudhatsz róla, ha rákeresel a neten.
Most pontos címet nemtudok, mert nekem a könyv van meg, de tudom,hogy van információ az nlc-n is.

Igen mi is megyünk ma sétálni!

Kép
 


Szia Melinda!
Minden rendben?
Miért nem jössz?
Én most szombatig nemtudok jönni, mert hazautazunk anyukámékhoz, de várom, hogy írj!

Szép napokat!

Kép
 


Szia Gabriel!

Bocs hogy nem írtam!!! :oops:
De a párom most három napig itthol
volt, és tudod, ilyenkor megyünk nagybevásárlásra, meg ilyesmi, és egész nap alig voltunk itthol, na meg jó idő is volt, és Hannával levegőztünk egész nap!!!

Megnézte a védőnő Hannát, azt mondta minden rendben az alvással, így állította be magának!
Szóval érted!!! :)

Csak sajna már 2 napja nem kakilt, még várok, hogy mi lesz!
A védőnő mondta hogy már kellett volna neki, mivel már tápszert is kap!!!
Nálatok volt ilyen gond???

Jó pihit nektek, ezek szerint te is vidéki vagy?
Siess vissza!!! :lol:

Szia


Szia Melinda!
Örülök, hogy minden rendben!
Mondtam neked :wink: !

Mi is otthon voltunk anyukáméknál!
Egyébként pesti vagyok a 11.kerületben nőttem fel és a 8.-ban!
Csak anyuék leköltöztek vidékre én pedig százhalombattán találtam magamnak párt!

Igen nálunk is voltak kaki gondok, de majd az is beáll, ha megszokja a tápszert!

Kép
 


Szia Gabriel!

Kipihentétek magatokat?
Van kaki végre, már ma reggel is "termelt" az én bogaram!!! :lol:

Nagyon rossz az idő, nem tudunk ma sem sétálni,
viszont úgy néz ki hogy elmegyünk a bababörzére, ma és holnap van! Tavaly is ott vettünk már neki pelust, tök olcsó volt!

Jövök nemsokára!!! :)


Nagyon jó volt!

Anyukámtól kaptam egy méregtelenítős, masszázsos délutánt és az szuper volt!

Képzeld!
Éjjel még megszoptattam Flórát és volt is tejem éreztem, reggelre, viszont teljesen elapadt! :cry:
A baj csak az, hogy Flóra nagyon cicis, remélem nem lesz gond belőle és leszokik róla!

Te hogyan állsz tejcsi ügyileg???

Sajna rossz idő van, pedig jó lenne sétálni egyet, remélem most már jönnek a napsütötte idők!

Kép
 


Szia Gabriel!

Nagyon szupi idő van, most jöttünk fel, mindjárt jön a
kaja, utána lehet hogy még lemegyünk!

Ma reggel volt tejem, de nem hiszek ennek az idióta mérlegnek,
állandóan össze-vissza mér!
Legalábbis szerintem!
Szerinted létezik hogy 5 perc alatt 120-at egyen?

A következő kaja mondjuk már tápszer volt, mert éreztem, hogy semmi! :-(((

Viszont most megint tele van, aminek nagyon örülök!
Úgy hogy nagyon változó!

Nagyon zavar ez az ujjszopás, a keze állandóan a szájában van!
Azt hallottam, hogy " kiálló " foga is lehet emiatt.
Ez szerinted igaz?

Remélem nem, mert nem tudok mit csinálni vele!!!


Szia!

Mi is egész nap kint voltunk!

Ki vagyok borulva, mert az anyósom szemétkedik és most összekaptunk a párommal!
Majd leírom mi volt!

Hidd el minden rendben van az ujjszopival.
gond akkor van, ha az összes foga kint van és még mindí szopizik!

Kép
 


szia Gabriel!

Remélem most már marad a jó idő!
Köszi, megnyugtattál az ujjszpoival kapcsolatban!

Nagyon durva hogy az anyósok állandóan csak a bajt csináják!!!
Én szerencsére jól kijövök vele, de nem akarom elkiabálni, remélem nem is lesz semmi gond!!!

Egyébként nekem is volt már szerencsém ilyen anyóshoz, volt hogy elhordott minden ok nélkül mindennek!
Godolom a párod meg őt védi, nem?

Az lenne a legjobb ha külön lennétek, bár gondolom ezt te is tudod! Nagyon gáz, hogy az anyósok szinte minden családban csak a bajt csinálják, nem is értem ,hogy ez jó nekik?

Próbálj megnyugodni, tudod, árt a tejcsinek is!
Szép éjszakát nektek, holnap jövök!


Szia Melinda!

Végre ma is szép napos reggelre ébredtünk!
Flóra ma rosszul aludt, de ennek én vagyok az oka, mert elaltattam tegnap 6-kor és 7-kor kelt föl.
Persze nem volt fáradt és fél10-kor még kukorékolt és nehezen tudtam elaltatni. Na mindegy ebből is tanul az ember.

A párom nem védi az anyósomat csak szegény két tűz között van és nem tudja megnevelni az annyát.
A sztori annyi, amin felhúztam magam, hogy bár egy nagy házba lakunk, teljesen külön háztartásban.
Viszont an egy nagy garázsunk és mindkettőnk mélyhűtője odalent van.
Szóal ettem a minap fagyasztott-kész réteseket, ha vendégek jönnek, csak bedobom a sütőbe és kész!
Hát a sógórnőm mondja, hogy anyósom küldött nekik egy csomó rétest és palacsintát.
Furának tartottam, mert nálunk az a szokás, ha sütök valamit viszek le belőle.
Hát nézem a mélyhűtőt és a 3fajta rétes eltünt.
Mondom a páromnak, amivel jól felhergeltem és egymáson vezettük le!

Sajnálom őt is, de nem akarom, hogy a kapcsolatunk rovására menjen!

Te nem tudsz valamit arról ,hogy mennyi bukás a noirmális egy babánál?
Mert félek, hogy Flóra sokat bukik!
Hanna jól van?
Még mindíg jó alvó?

Kép
 


Szia Melinda!
Remélem csak a jó idő miatt nem jössz és nem azért mert gond van!

Kép
 


szia Gabriel!

Igen, egész nap lent sétáltunk, délelőtt pedig oltáson voltunk!
Szegényykém nagyon sírt, de hát muszály megkapnia!!! :(

Szegény párod, nem lehet egyszerű neki! De azért nem semmi az anyósod!
Lehet hogy összekeverte a két mélyhűtőt!!! :lol:
És megkérdezted tőle, hogy hol vannak a rétesek?

Amúgy Hanna is sokat bukik, azt mondták, ha szépen gyarapodik a súlya akkor nem baj!
Amúgy egy picit én is tartok tőle!!!

Igen, szerencsére még jól alszik, remélem így is marad!!!
Flóra mennyit szokott enni?
Ma azt mondta az asszisztensnő, hogy egy 3 hónapos babénak 100-120-at kell ennie.
Szerintem ez kevés egy picit, nem?

Most mennem kell, sírdogál!!!


Szia Melinda!

Bocsi, hogy csak ma jövök, de tegnap apával nagy rendet, pakolást csináltunk!
Szerintem egy kicsit keveset mondott az a nőci!
Flóra 175grammot eszik átlagban.Persze van bizony amikor többet és an amikor kevesebbet, de szerintem ez is gyerek függő!

Nekem ma Flóra nagyon rosszul aludt éjszaka.
Többször felébredt, kaja nem kellett neki, így nem tudom mi baja lehetett, de a végén magától visszaaludt!
Már megint időjárás változás lenne?
Mi jövőhéten szerdán kapjuk a 4hós oltás, és szerencsére utána ,majd 15 hónaposan kell mennünk!
De én is rettenetesen utálom már a szurkálásokat!

Az az egy biztos én nem adatom be ezt az új fajta védőoltást amit reklámoznak!
nem bízom benne!

Kép
 


Szia Gabriel!

Szerintem is kevés a 100-120, Hanna is már simán megeszi a 180-at, de néha már többet is szeretne!!!
Nekünk a doktornő mondta azt a védőoltást, most mikor beadták neki azt mondták, hogy még egyet kell majd kapnia, a következőnél írja majd ki !

Most egy picit megijesztettél, lehet tőle szerinted valami baja?
Kérdeztem, állítólag jó!

Most megyek, ha tudok ma jövök!
Flóra jól van amúgy?

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: